О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 25 июня 2016 года № 273 "Об утверждении перечня продуктов переработки"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 19 июня 2017 года № 209. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 августа 2017 года № 15549.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 25 июня 2016 года № 273 "Об утверждении перечня продуктов переработки" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14017, опубликованный в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 9 августа 2016 года) следующее изменение:
Перечень продуктов переработки, утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту развития нефтяной промышленности Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в печатном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр Энергетики
Республики Казахстан
К. Бозумбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
_____________ Б. Султанов
"___" __________ 2017 года
Приложение
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 19 июня 2017 года № 209
Утвержден
приказом исполняющего обязанности
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 25 июня 2016 года № 273
Перечень продуктов переработки
Наименование
Код ТН ВЭД ЕАЭС
Физико-химические показатели2
Нормы1
1
Нафта прямогонная и ее аналоги

"Қайта өңдеу өнімдерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 25 маусымдағы № 273 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2017 жылғы 19 маусымдағы № 209 бұрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылы 24 тамызда № 15549 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қайта өңдеу өнімдерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 25 маусымдағы № 273 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14017 болып тіркелді, Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актілерiнiң эталондық бақылау банкiнде 2016 жылғы 9 тамызда жарияланды) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қайта өңдеу өнімдерінің тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Мұнай өнеркәсібін дамыту департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі баспа және электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімдік баспа басылымдарына жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне беруді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
Қ. Бозымбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_____________ Б. Сұлтанов
"___" __________ 2017 жыл
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2017 жылғы 19 маусымдағы
№ 209 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушының
2016 жылғы 25маусымдағы
№ 273 бұйрығымен
бекітілген
Қайта өңдеу өнімдерінің тізбесі
Атауы ЕАЭО
СЭҚ ТН коды
Физикалық-химиялық көрсеткіштері2 Нормалары 1
1
Тікелей айдау нафтасы мен оған ұқсастар

2710 12 110 9
2710 12 150 9
1) Плотность при 20оС
2) Фракционный состав:
- начало кипения
- конец кипения
3) Содержание серы
4) Содержание фактических смол
5) Йодное число
6) Содержание свинца
7) Содержание азота
8) Кислотность
9) Содержание механических примесей и воды
10) Содержание растворимых кислот и щелочей
11) Цвет
не ниже 0,690 г/см3
не нормируются
не выше 205оС
не более 0,1 % масс.
не более 2,0 мг/100 см3
не более 1,0 г /100 г
отсутствие не более 2,0 вес. ррм
не более 1,0 мг КОН на 100 см3
отсутствие
отсутствие
прозрачный, бесцветный
2
Керосино-газойлевая фракция и ее аналоги
2710 19 110 0
2710 19 150 0
2710 19 350 0
1) Плотность при 20оС
2) Фракционный состав:
50 % отгоняется при температуре 95 % отгоняется при температуре
3) Содержание серы
4) Температура застывания
5) Содержание механических примесей и воды
6) Содержание растворимых кислот и щелочей
7) Кислотность
не более 0,860 г/см3
не выше 280оС
не выше 360оС
не более 0,2 % масс.
не выше минус 10оС отсутствие
отсутствие
не более 5,0 мг КОН/100см3
3
Мазут прямогонный
2710 19 510 1
2710 19 550 1
2710 19 620 1
1) Фракционный состав:
- выход 360оС
2) Зольность
3) Температура вспышки в открытом тигле
4) Содержание серы
5) Содержание воды
6) Бромное число фракции до 360оС
не более 8 %
не более 0,05 %
не ниже 110оС
не более 1 % масс.
не более 0,15 % масс.
не более 5,0 г /100 г
4
Смесь отработанных нефтепродуктов (СНО) 3
2710 91 000 0
2710 99 000 0
1) Массовая доля механических примесей
2) Массовая доля воды
не более 1,0 %
не более 2,0 %
Примечание:
1. ЦНТ – единица измерения цвета на колориметре марки ЦНТ;
2. ВУБ – аппарат определения условной вязкости марки ВУБ-1;
3. Нормы по физико-химическим показателям на продукты переработки установлены для проведения входного контроля на нефтеперерабатывающих заводах Республики Казахстан (НПЗ РК);
4. Допускается по договоренности с НПЗ РК установление норм по дополнительным физико-химическим показателям;
5. Не допускается содержание вторичных продуктов переработки в продуктах переработки, указанных в пунктах 1-3 Перечня.

2710 12 110 9
2710 12 150 9
1) Тығыздығы 20оС кезінде
2) Фракциялық құрамы:
-қайнаудың басталуы
-қайнаудың аяқталуы
3) Күкірттің құрамы
4) Нақты шайыр құрамы
5) Йод саны
6) Қорғасын құрамы
7) Азот құрамы
8) Қышқылдығы
9) Механикалық қоспа мен судың құрамы
10) Еритін қышқылдар мен сілтілердің құрамы
11) Түсі
0,690 г/см3 төмен емес
Нормаланбайды
205оС жоғары емес
0,1 % масс. Аспайтын
2,0 мг/100 см3 аспайтын
1,0 г /100 г аспайтын
Жоқ
2,0 салм. ррм аспайтын
1,0 мг аспайтын КОН 100см3
жоқ
жоқ
мөлдір, түссіз
2
Керосин-газойлдік фракция және оған ұқсастар
2710 19 110 0
2710 19 150 0
2710 19 350 0
1) Тығыздығы 20оС кезінде
2) Фракциялық құрамы:
50 % температура кезінде айдалады
95 % температура кезінде айдалады
3) Күкірттің құрамы
4) Қату температурасы
5) Механикалық қоспа мен судың құрамы
6) Еритін қышқылдар мен сілтілердің құрамы
7) Қышқылдығы
0,860 г/см3 аспайтын
280оС жоғары емес
360оС жоғары емес
0,2 % масс. аспайтын
минус 10оС жоғары емес
жоқ
жоқ
5,0 мг КОН/100 см3 аспайтын
3
Тікелей айдау мазуты
2710 19 510 1
2710 19 550 1
2710 19 620 1
1) Фракциялық құрамы:
360оС –дейін шығу
2) Күлділігі
3) Ашық тиглдегі жарқыл температурасы
4) Күкірттің құрамы
5) Судың құрамы
6) 360оС дейін фракцияның бромды саны
8% аспайтын
0,05% аспайтын
110оС төменемес
1,0 % масс. Аспайтын
0,15 % масс. Аспайтын
5,0 г /100 г аспайтын
4
Пайдаланыл
ған мұнай өнімдерінің қоспасы (ПМҚ)3
2710 91 000 0
2710 99 000 0
1) Механикалық қоспаның массалық үлесі
2) Судың массалық үлесі
1,0 % аспайтын
2,0 % аспайтын
Ескертпе:
1. ЦНТ – ЦНТ маркалы колориметрде түсті өлшеу бірлігі;
2. ВУБ – ВУБ маркалы шартты тұтқырлығын анықтау аппараты;
3. Өңдеу өнімдеріне физикалық-химиялық көрсеткіштер бойынша нормалар Қазақстан Республикасы мұнай өңдеу зауыттарында (ҚР МӨЗ) кіріс бақылауын жүргізу үшін белгіленген;
4. ҚР МӨЗ-дермен уағдаласа отырып, қосымша физикалық-химиялық көрсеткіштері бойынша нормаларды белгілеуге жол беріледі;
5. Тізбенің 1-3 тармақтарында көрсетілген өңдеу өнімдерінде екінші рет өңделген өнімдердің болуына жол берілмейді.