О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 29 апреля 2011 года № 39 "Об утверждении Правил ведения и использования учета лиц, уволенных с государственной службы по отрицательным мотивам"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 11 октября 2017 года № 115. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 ноября 2017 года № 15950.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 29 апреля 2011 года № 39 "Об утверждении Правил ведения и использования учета лиц, уволенных с государственной службы по отрицательным мотивам" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6986, опубликован в газете "Казахстанская правда" от 23 июня 2011 года № 196 (26617) следующие изменения:
в заголовок внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 12) пункта 3 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной правовой статистике и специальных учетах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в пункт 1 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в Правила ведения и использования учета лиц, уволенных с государственной службы по отрицательным мотивам (далее – Правила), утвержденных указанным приказом:
заголовок Правил внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
Правил внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Правила устанавливают единый порядок ведения учета лиц, уволенных с государственной службы по отрицательным мотивам.
Учет осуществляется Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) путем ведения банка данных учета лиц, уволенных с государственной службы по отрицательным мотивам (далее - банк данных).
Сведения банка данных используются только для целей, указанных в пункте 1 настоящих Правил.
Управлениями Комитета по областям, городов Астана, Алматы, Военным управлением и региональным транспортным управлением Комитета (далее - территориальные органы) ведутся местные учеты.";
в пункт 3 внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Кадровой службой государственного органа (далее – кадровая служба) по факту увольнения лица по отрицательным мотивам в течение трех рабочих дней с момента увольнения лица, исключения из списков личного состава воинской части (учреждения) выставляется в территориальные органы карточка учета лиц, уволенных с государственной службы по отрицательным мотивам формы № 1-ОМ (далее – карточка), согласно приложению 1 к настоящим Правилам, с приложением копий приказа об увольнении лица по отрицательным мотивам и документа удостоверяющего личность лица.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Карточка подлежит подписанию руководителем и ответственным лицом кадровой службы (лицами, их заменяющими) органа, из которого уволен сотрудник. Руководитель и ответственное лицо в реквизитах 12, 13 указывают свою фамилию, должность и дату заполнения карточки.
Реквизиты 14, 15 заполняются сотрудником территориального органа, который в соответствии с данными единого журнала учета лиц, уволенных по отрицательным мотивам (далее - журнал) по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, указывает регистрационный номер, дату его регистрации, свою фамилию и подписывает карточку.";
пункты 12 и 13 изложить в следующей редакции:
"12. "Территориальными органами карточки регистрируются в журнале.
В течение двадцати четырех часов с момента ее выставления сотрудник территориального органа проверяет правильность заполнения и полноту реквизитов, и осуществляет ввод карточки в банк данных, с обязательным вложением графической копии карточки, приказа об увольнении лица по отрицательным мотивам и документа удостоверяющего личность лица.
Если окончание срока ввода приходится на выходной или праздничный день, то карточка вводится на следующий первый рабочий день.
После ввода, карточка и подтверждающие документы подлежат хранению в территориальном органе в порядке, установленном настоящими Правилами.

"Мемлекеттік қызметтен жағымсыз себептермен босатылған адамдарды есепке алу ісін жүргізу және пайдалану Ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2011 жылғы 29 сәуірдегі № 39 бұйрығына өзгертулер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2017 жылғы 11 қазандағы № 115 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 1 қарашада № 15950 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік қызметтен жағымсыз себептермен босатылған адамдарды есепке алу ісін жүргізу және пайдалану Ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2011 жылғы 29 сәуірдегі № 39 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6986 санымен тіркелген, 2011 жылғы 16 шілдедегі "Егемен Қазақстан" газетінің № 301-302 (26696) санында жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Мемлекеттік қызметтен жағымсыз себептермен босатылған адамдарды есепке алу ісін жүргізу және пайдалану қағидаларын бекіту туралы";
кіріспе сөзбасы мынадай мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" Қазақстан Республикасының Занының 12-бабы 3-тармақ 12)-тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"1. Мемлекеттік қызметтен жағымсыз себептермен босатылған адамдарды арнайы есепке алу ісін жүргізу және пайдалану туралы қоса берілген қағидалары бекітілсін.";
аталған бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік қызметтен жағымсыз себептермен босатылған адамдарды арнайы есепке алу ісін жүргізу және пайдалану ережесінде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Мемлекеттік қызметтен жағымсыз себептермен босатылған адамдарды есепке алу ісін жүргізу және пайдалану қағидалары";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"1. Осы Мемлекеттік қызметтен жағымсыз себептермен босатылған адамдарды арнайы есепке алу ісін жүргізу және пайдалану қағидалары (бұдан әрі – Қағидалары) "Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 22 желтоқсандағы Заңын, "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы Заңын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Заңын ақпараттық және статистикалық сүйемелдеу мақсатында әзірленді.";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Қағидалары мемлекеттік қызметтен жағымсыз себептермен босатылған адамдарды есепке алуды жүргізудің бірыңғай тәртібін белгілейді.
Есепке алуды Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) мемлекеттік қызметтен жағымсыз себептермен босатылған адамдарды есепке алудың деректер банкін (бұдан әрі – деректер банкі) жүргізу арқылы жүзеге асырады.
Деректер банкінің мәліметтері Қағидалардын 1-тармағында көрсетілген мақсаттарға ғана пайдаланылады.
Комитеттің облыстық, Астана, Алматы қалалары бойынша, Әскери және Аймақтық көлік басқармаларында (бұдан әрі – аумақтық органдар) жергілікті есепке алулар жүргізіледі.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"3. "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы талаптарының орындалуын және онда көзделген тәртіптік шаралардың қолданылуын өзінің құзыреті шеңберінде қамтамасыз ететін құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілері осы Қағидалардын 6 және 15-тармақтарында көрсетілген құжаттарды Комитетке өз уақытында ұсынады.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Мемлекеттік органның кадр қызметі (одан әрі – кадр қызметі) адамның жағымсыз себептермен босатылу, әскери бөлімнің (мекеменің) жеке құрамы тізімінен шығарылу дерегі бойынша адамның шығарылған сәтінен бастап үш жұмыс күні ішінде аумақтық органдарына осы Қағидалардын 1-қосымшасына сәйкес, мемлекеттік қызметтен жағымсыз себептермен босатылған адамдарды есепке алудың № 1-ЖС нысанды карточкасын (бұдан әрі – карточка), адамды жағымсыз себептермен жұмыстан босату туралы бұйрықтың үзінді көшірмесін және жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін қоса отырып береді.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Карточка қызметкерді жұмыстан босатқан орган басшысының және кадр қызметі басшысының (оларды алмастыратын адамдардың) қолымен расталуға жатады. Басшы және жауапты тұлға 12, 13 деректемеде өзінің тегін, лауазымын және карточканы толтырған күнді көрсетуі тиіс.
14, 15 деректемелер осы Қағидаларға қоса берілетін 2-қосымшаға сәйкес нысаны бойынша, жағымсыз себептермен босатылған адамдарды есепке алудың бірыңғай журналының (бұдан әрі – журнал) мәліметтеріне сәйкес, тіркеу нөмірін, тіркелген күнді, тегін көрсетіп, карточкаға қолын қоятын аумақтық орган қызметкері толтырады.";
12 және 13-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Аумақтық органдар карточкаларды журналға тіркейді.
Аумақтық органға карточкалардың қағаз нұсқасы келіп түскеннен кейін, жиырма төрт сағат ішінде аумақтық органдарының қызметкері деректемелердің дұрыс толтырылуы мен түгелдігін тексереді және міндетті түрде карточканың, растайтын құжаттардың және жеке куәлігінің графикалық көшірмесін сала отырып, карточканы деректер банкіне еңгізуді жүзеге асырады.
Егер енгізу мерзімінің аяқталуы демалыс немесе мереке күніне келсе, карточка одан кейінгі бірінші жұмыс күні енгізіледі.
Енгізілгеннен кейін, карточка және растаушы құжаттар осы Қағидаларда белгіленген тәртіпте аумақтық органда сақтауға жатады.

13. Карточки, содержащие неполные либо недостоверные сведения, заполненные с нарушением требований настоящих Правил или на бланках неустановленного образца, не регистрируются и подлежат возврату в орган, их выставивший, в течение трех рабочих дней после поступления. Откорректированные карточки в течение трех рабочих дней после поступления предоставляются в территориальный орган для регистрации.";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. В случае изменения или отмены решения об увольнении лица, уполномоченный государственный орган в течение трех рабочих дней с момента изменения или отмены решения направляет в территориальный орган в двух экземплярах сообщения по данному факту, заверенные печатью, согласно приложению 3 по форме к настоящим Правилам, а также в двух экземплярах материалы, подтверждающие изменение или отмену решения об увольнении лица.
Территориальным органом один экземпляр сообщения и один экземпляр материалов, подтверждающих изменение или отмену решения об увольнении лица, предоставляются в Комитет, что является основанием для внесения Комитетом корректировки в данные централизованного учета.
В течение двадцати четырех часов с момента поступления материалов и иных документов, подтверждающих изменение либо отмену решения об увольнении лица по отрицательным мотивам, сотрудник Комитета, ответственный за ведение банка данных, осуществляет соответствующую корректировку в банке данных.";
пункт 15-1 изложить в следующей редакции:
"15-1. В целях обеспечения полноты учета и контроля своевременности предоставления карточек, субъектами правовой статистики и специальных учетов ежеквартально, до десятого числа месяца, следующего за отчетным периодом, предоставляются списочные сведения в отношении лиц, уволенных с государственной службы по отрицательным мотивам в территориальный орган.
В случае выявления фактов не полноты банка данных, территориальным органом выносится представление либо направляется информационное письмо в адрес субъекта.";
часть третью пункта 16 изложить в следующей редакции:
"Контроль за правильностью ведения журнала возлагается на руководителей территориальных органов. Журнал подлежит постоянному хранению.";
часть вторую пункта 19 изложить в следующей редакции:
"Формы бланков, порядок их заполнения и направления для проверки по учетам, а также сроки исполнения урегулированы Правилами ведения и использования специальных учетов лиц, совершивших уголовные правонарушения, привлекаемых к уголовной ответственности, лиц, привлеченных к уголовной ответственности за совершение уголовного правонарушения, и дактилоскопического учета задержанных, содержащихся под стражей и осужденных лиц, утвержденными приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 30 июня 2017 года № 68 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15516).";
приложение 1 к Правилам изложить в редакции, согласно приложению к настоящему приказу.

13. Толық емес немесе дұрыс емес мәліметтер көрсетілген, осы Қағидалар талаптарын бұзумен толтырылған немесе белгіленбеген бланкіде толтырылған карточкалар тіркелмейді және келіп түскен сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде соларды қойған органға қайта қайтарылады.
Түзетілген карточкалар келіп түскеннен кейін үш жұмыс күні ішінде тіркелуі үшін аумақтық органдарына ұсынылады.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Адамдарды босату туралы шешім өзгертілсе немесе алып тасталса, уәкілетті мемлекеттік орган шешім өзгертілген немесе алып тасталған сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде аумақтық органға осы Қағидаларға қоса берілген 3-қосымшаға сәйкес нысаны бойынша, мөр басылған, осы дерек бойынша хабарламаны екі данада, сондай-ақ адамды босату туралы шешімнің өзгертілгенін немесе алып тасталғанын растайтын материалдарды екі данада жолдайды.
Аумақтық орган хабарламаның бір данасын және адамды босату туралы шешімнің заңда белгіленген тәртіпте өзгертілгенін немесе алып тасталғанын растайтын материалдардың бір данасын Комитетке ұсынады, бұл Комитеттің орталықтандырылған есепке алу деректеріне түзету енгізуі үшін негіз болып табылады.
Адамдарды жағымсыз себептермен босату туралы шешімді өзгертуді немесе күшін жоюды растайтын материалдар және өзге де құжаттар келіп түскен сәттен бастап жиырма төрт сағат ішінде деректер банкін жүргізуге жауапты Комитет қызметкері деректер банкінде тиісті түзетуді жүзеге асырады.";
15-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15-1. Карточкаларды есепке алудың толықтығы мен ұсынудың уақытылы болуын қамтамасыз ету мақсатында, құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілері тоқсан сайын, есептік кезеңнен кейінгі айдың оныншы күніне дейін тиісті аумақтық органдарға Мемлекеттік қызметтен жағымсыз себептермен босатылған адамдарға қатысты мәліметті құрайтын тізім ұсынылады.
Есептің толық емес фактісі анықталған жағдайда, тиісті аумақтық органдармен субъектілердің мекенжайына ұсыныс енгізіледі немесе ақпараттық хат жолданады.";
16-тармағының үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Журналдың дұрыс жүргізілуін бақылау аумақтық органдарының бастықтарына жүктеледі. Журнал үнемі сақталуы тиіс.";
19-тармағының екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Бланкілер нысандары, оларды толтыру және есепке алу бойынша тексеру үшін жолдау тәртібі, сондай-ақ орындау мерзімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15516 санымен тіркелген) Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2017 жылғы 30 маусымдағы № 68 бұйрығымен бекітілген Қылмыстық жауаптылыққа тартылатын, қылмыстық құқық бұзушылықтар жасаған адамдардың, қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны үшін қылмыстық жауаптылыққа тартылған адамдардың арнайы есебін, және ұстап алынған, күзетпен ұсталатын және сотталған адамдардың дактилоскопиялық есебін жүргізу мен пайдалану қағидаларымен реттелген.";
Қағидалардын 1-қосымшасы осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.

2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение копии настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
4) направление копии настоящего приказа заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов, а также территориальным органам Комитета для исполнения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Ж. Асанов
Приложение к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 10 октября 2017 года
№115
Приложение 1 к Правилам
ведения и использования учета
лиц, уволенных с
государственной службы по
отрицательным мотивам
Форма
Карточка учета лиц, уволенных с государственной службы по отрицательным мотивам формы № 1-ОМ (составляется кадровой службой органа)
1.________________________________________________________________________
(наименование органа)
2. Совершено: должностным лицом, политическим государственным служащим, государственным служащим.
2.1. Совершено: акимом, судьей, сотрудником судебных органов;
сотрудниками правоохранительных органов: прокуратуры, внутренних дел, антикоррупционной службы и службы экономических расследований;
сотрудниками специальных органов: Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Службы государственной охраны Республики Казахстан, Службы внешней разведки Республики Казахстан "Сырбар";
сотрудниками-военнослужащими органов: Министерства обороны Республики Казахстан, Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, военной прокуратуры, Службы государственной охраны Республики Казахстан, Национальной гвардии Республики Казахстан, военной полиции органов внутренних дел, военной полиции органов национальной безопасности, военной полиции Министерства обороны Республики Казахстан;
служащими министерств: юстиции, финансов, образования и науки, сельского хозяйства, иностранных дел, культуры и спорта, национальной экономики, по инвестициям и развитию, здравоохранения, труда и социальной защиты населения, энергетики, информации и коммуникаций, по делам религий и гражданского общества, оборонной и аэрокосмической промышленности;
Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции;
служащими акиматов и их структурных подразделений, служащими прочих государственных структур.

2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қазақ және орыс тілдерінде қағаз және электрондық түрде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Республикалық құқықтық ақпарат орталығына" Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін жолдануын;
3) осы бұйрықтың көшірмесін Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) орындау үшін осы бұйрықтың көшірмесін құқықтық статистика және арнайы есепке алу мүдделі субъектілеріне және Комитеттің аумақтық органдарына жіберлуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Ж. Асанов
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2017 жылғы 11 қазандағы
№ 115 бұйрығына қосымша
Мемлекеттік қызметтен
жағымсыз себептермен
босатылған адамдарды есепке
алу ісін жүргізу және
пайдалану Қағидаларына
қосымша
Нысан
№ 1-ЖС нысанның мемлекеттік қызметтен жағымсыз себептермен босатылған
адамдарды есепке алу карточкасы (органның кадр қызметімен қалыптастырады)
1. ________________________________________________________________________
(органның атауы)
2. Жасады: лауазымды адам, саяси мемлекеттік қызметкері, мемлекеттік қызметкері.
2.1. Жасады: әкім, судья, сот органдарының қызметкері;
құқық қорғау органдарының қызметкерлері: прокуратураның, ішкі істердің, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметі және экономикалық тергеу қызметінің;
арнайы органдардың қызметкерлерімен: Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметінің, Қазақстан Республикасы "Сырбар" сыртқы барлау қызметінің;
органдардың әскери қызметші-қызметкерлерімен: Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің шекара қызметінің, әскери прокуратураның, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық гвардияның, ішкі істері әскери полициясының, ұлттық қауіпсіздік әскери полициясының, Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі әскери полициясының;
министрліктер қызметшілерімен: әділет, қаржы, білім және ғылым, ауыл шаруашылығы, сыртқы істер, мәдениет және спорт, ұлттық экономика, инвестициялар және даму, денсаулық сақтау, еңбек және халықты әлеуметтік қорғау, энергетика, ақпарат және коммуникация, дін істері және азаматтық қоғам, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі;
Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі;
Әкімдіктер мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметшілері, өзге де мемлекеттік құрылымдардың қызметшілері.

3. Основания увольнения с государственной службы по отрицательным мотивам:
статья 34 Конституционного закона Республики Казахстан "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан" - п.1 п.п.5) вступление в законную силу обвинительного приговора в отношении этого судьи, прекращение уголовного дела на досудебной стадии по нереабилитирующим основаниям; п.1 п.п.11) решение квалификационной комиссии Судебного жюри о несоответствии судьи занимаемой должности в силу профессиональной непригодности; п.1 п.п.11-1) решение дисциплинарной комиссии Судебного жюри о необходимости освобождения от должности судьи за совершение им дисциплинарного проступка или невыполнение требований, указанных в статье 28 Конституционного закона Республики Казахстан "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан";
Статья 61 Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан" - п.1 п.п.7) представление административным государственным служащим заведомо ложных сведений о доходах и имуществе, принадлежащем ему на праве собственности; п.1 п.п.8) несоблюдение обязанностей и (или) ограничений, установленных законами Республики Казахстан; п.1 п.п.9) непередача в доверительное управление принадлежащих на праве собственности долей, акций (акцию) в уставном капитале коммерческих организаций и иного имущества, использование которого влечет получение доходов, за исключением денег, законно принадлежащих этому лицу, а также имущества, переданного в имущественный наем; п.1 п.п.11) совершение коррупционного правонарушения; п.1 п.п.12) вступление в законную силу обвинительного приговора суда за совершение преступления либо умышленного уголовного проступка; п.1 п.п.13) прием на административную государственную должность лица, совершившего коррупционное преступление или ранее уволенного за совершение коррупционного правонарушения либо дисциплинарного проступка, дискредитирующего государственную службу, а также совершившего преступление в составе преступной группы; п.1 п.п.14) прием на административную государственную должность лица, в отношении которого уголовное дело о преступлении в составе преступной группы прекращено органом уголовного преследования или судом на основании пунктов 3), 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – УПК РК), до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей статьей Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан (далее – УК РК); п.1 п.п.15) прекращение уголовного дела на основании пунктов 3), 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 УПК РК за совершение коррупционного преступления, а также уголовного дела о преступлении в составе преступной группы – органом уголовного преследования или судом на основании пунктов 3), 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 и статьи 36 УПК РК до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей статьей Особенной части УК РК; п.1 п.п.16) представление при поступлении на государственную службу заведомо ложных документов или сведений, которые могли являться основаниями для отказа в приеме на государственную службу; п.1 п.п.21) совершение дисциплинарного проступка, дискредитирующего государственную службу.
Статья 80 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе" - п.1 п.п.12) грубое нарушение служебной дисциплины, п.1 п.п.12-1) непринятие мер руководителем территориального правоохранительного органа по недопущению укрытия преступлений от учета; укрытия уголовных правонарушений от учета; совершения подчиненным сотрудником преступления, связанного с грубым нарушением конституционных прав граждан, предусмотренных разделом II Конституции Республики Казахстан, установленных вступившими в законную силу судебными актами, либо решениями органов уголовного преследования о прекращении уголовного дела на основании пунктов 3), 4), 9), 10), 11) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 УПК РК; п.1 п.п.13) за совершение проступка, дискредитирующего правоохранительный орган; п.1 п.п.14) в связи с совершением коррупционного правонарушения; п.1 п.п.15) вступление в законную силу обвинительного приговора суда за совершение преступления, прекращение уголовного дела о преступлении на основании пунктов 3), или 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 УПК РК; п.1 п.п.16) за непредставление искажение сведений, указанных в пункте 2 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе".
Статья 26 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" - п.1 п.п.13): 1- вступления в законную силу обвинительного приговора суда за совершение преступления, в том числе условно; 2) - освобождения от уголовной ответственности за совершение преступления на основании пунктов 3), 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 УПК РК; 3) - лишения воинского звания в установленном законодательством Республики Казахстан порядке; 4) - нахождения при исполнении обязанностей воинской службы в состоянии алкогольного, наркотического или иного опьянения, а также отказа или уклонения от прохождения медицинского освидетельствования в специализированных медицинских учреждениях (наркологических диспансерах) на предмет употребления веществ, вызывающих состояние алкогольного, наркотического или иного опьянения; 5) - систематического нарушения военнослужащим условий контракта; 6) - непредставления или искажения сведений, указанных в пункте 2 статьи 38 настоящего Закона; 7) - занятия любыми видами оплачиваемой деятельности, кроме педагогической, научной и иной творческой деятельности; 8) - отсутствия военнослужащего специального государственного органа или органа внутренних дел на службе без уважительной причины в течение трех и более часов подряд; 9) - нарушения установленных требований по обеспечению режима секретности, повлекших разглашение или утрату сведений, составляющих государственные секреты, их носителей; 10) - определенных Законом Республики Казахстан "О противодействии коррупции"; 11) - непередачи в доверительное управление принадлежащих на праве собственности долей, акций (акции) в уставном капитале коммерческих организаций и иного имущества, использование которого влечет получение доходов, за исключением денег, законно принадлежащих этому лицу, а также имущества, переданного в имущественный наем.
Статья 51 Закона Республики Казахстан "О специальных государственных органах" - п.14 п.п.1) нахождения сотрудника на службе, в том числе эпизодическом, состоянии алкогольного, наркотического, психотропного, токсикоманического опьянения (их аналогов), а также в случаях употребления, в том числе эпизодического, веществ, вызывающих состояния наркотического, психотропного, токсикоманического опьянения (их аналогов), а также отказа или уклонения от прохождения медицинского освидетельствования в специализированных медицинских учреждениях (наркологических диспансерах) на предмет употребления, в том числе эпизодического, веществ, вызывающих состояние алкогольного, наркотического, психотропного, токсикоманического опьянения (их аналогов); п.14 п.п.2) использования служебного положения в личных корыстных целях; п.14 п.п.3) занятия любыми видами предпринимательской деятельности, в том числе коммерческим посредничеством, за исключением случаев, когда это является их должностными обязанностями в соответствии с законодательством Республики Казахстан; п.14 п.п.4) выполнения работ и оказания услуг с использованием служебного положения и получения за это незаконного вознаграждения; п.14 п.п.5) вступления в законную силу обвинительного приговора суда за совершение преступления или освобождения от уголовной ответственности за совершение преступления на основании пунктов 3), 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 УПК РК; п.14 п.п.6) совершения сотрудником, выполняющим воспитательные функции, проступка, не совместимого с нахождением на занимаемой должности; п.14 п.п.7) совершения виновных действий сотрудником, непосредственно обслуживающим денежные средства или государственное имущество, если эти действия дают основания для утраты доверия к нему со стороны уполномоченного руководителя; п.14 п.п.8) разглашения сведений, составляющих государственные секреты; п.14 п.п.9) невыхода на службу без уважительных причин, трех и более часов подряд за один рабочий день; п.14 п.п.10) определенных трудовым законодательством Республики Казахстан, Законами Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан" и "О противодействии коррупции".

3. Мемлекеттік қызметтен жағымсыз себептермен босатудың негіздері:
"Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 34-бабы 1-тармағының 5) тармақшасы осы судьяға қатысты айыптау үкiмiнiң заңды күшiне енуi, қылмыстық істің ақталмайтын негіздер бойынша сотқа дейінгі сатыда тоқтатылуы; 1-тармағының 11) тармақшасы кәсiби жарамсыздығына орай судьяның атқаратын лауазымына сай келмейтiнi туралы Сот жюриі біліктілік комиссиясының шешiмi; 1-тармағының 11-1) тармақшасы судьяның тәртіптік теріс қылық жасағаны немесе "Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 28-бабында көрсетілген талаптарды орындамағаны үшін оны лауазымынан босату қажеттігі туралы Сот жюриі тәртіптік комиссиясының шешімі.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 61-бабы 1-тармағының 7) тармақшасы мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметшiлердiң өз кірістері мен өзіне меншік құқығымен тиесілі мүлкі туралы көрiнеу жалған мәлiметтер ұсынуы; 1-тармағының 8) тармақшасы Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген мiндеттерді және (немесе) шектеулердi сақтамауы; 1-тармағының 9) тармақшасы өзіне заңды түрде тиесілі ақшаны, сондай-ақ мүліктік жалдауға берілген мүлікті қоспағанда, коммерциялық ұйымдардың жарғылық капиталындағы меншiк құқығымен тиесілі үлестерді, акцияларды (акцияны) және пайдаланылуы кірістер алуға әкелетін өзге де мүлікті сенiмгерлік басқаруға бермеуi; 1-тармағының 11) тармақшасы сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасауы; 1-тармағының 12) тармақшасы қылмыс не қасақана қылмыстық теріс қылық жасағаны үшін соттың айыптау үкiмiнің заңды күшіне енуi; 1-тармағының 13) тармақшасы сыбайлас жемқорлық қылмыс жасаған немесе сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық не мемлекеттік қызметке кір келтіретін тәртіптік теріс қылық жасағаны үшін бұрын қызметтен шығарылған, сондай-ақ қылмыстық топ құрамында қылмыс жасаған адамды мемлекеттік әкімшілік лауазымға қабылдау; 1-тармағының 14) тармақшасы қылмыстық топ құрамында жасалған қылмыс туралы соған қатысты қылмыстық істі қылмыстық қудалау органы немесе сот Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексі (бұдан әрі - ҚР ҚК) Ерекше бөлігінің тиісті бабында көзделген бас бостандығынан айыру түріндегі жазаның төменгі шегінің мерзімі аяқталғанға дейін Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексі Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексі (бұдан әрі - ҚР ҚПК) 35-бабы бірінші бөлігі 3), 4), 9), 10) және 12) тармақтарының немесе 36-бабының негізінде тоқтатқан адамды мемлекеттік әкімшілік лауазымға қабылдау; 1-тармағының 15) тармақшасы сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны үшін қылмыстық істің ҚР ҚПК 35-бабы бірінші бөлігі 3), 4), 9), 10) және 12) тармақтарының немесе 36-бабының негізінде тоқтатылуы, сондай-ақ қылмыстық топ құрамында жасалған қылмыс туралы қылмыстық істі қылмыстық қудалау органының немесе соттың ҚР ҚК Ерекше бөлігінің тиісті бабында көзделген бас бостандығынан айыру түріндегі жазаның төменгі шегінің мерзімі аяқталғанға дейін ҚР ҚПК 35-бабы бірінші бөлігі 3), 4), 9), 10) және 12) тармақтарының немесе 36-бабының негізінде тоқтатуы; 1-тармағының 16) тармақшасы мемлекеттiк қызметке қабылдаудан бас тартуға негiз болып табылатын көрiнеу жалған құжаттарды немесе мәлiметтердi мемлекеттiк қызметке кiру кезiнде ұсынуы; 1-тармағының 21) тармақшасы мемлекеттік қызметке кір келтіретін тәртіптік теріс қылық жасауы.
"Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 80-бабы 1-тармағының 12) тармақшасы қызметтік тәртіпті өрескел бұзғаны үшін; 1-тармағының 12-1) тармақшасы аумақтық құқық қорғау органының басшысы - қылмыстық құқық бұзушылықтарды есепке алудан жасыруға; бағынысындағы қызметкердің азаматтардың Қазақстан Республикасы Конституциясының ІІ бөлімінде көзделген, заңды күшіне енген сот актілерінде не қылмыстық қудалау органдарының ҚР ҚПК 35-бабының бірінші бөлігі 3), 4), 9), 10), 11) және 12) тармақтарының және 36-бабының негізінде қылмыстық істі тоқтату туралы шешімдерінде белгіленген конституциялық құқықтарын өрескел бұзумен байланысты қылмыс жасауына; 1-тармағының 14) тармақшасы сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасауына байланысты; 1-тармағының 15) тармақшасы қылмыс жасағаны үшін соттың айыптау үкімінің заңды күшіне енуіне, қылмыс туралы қылмыстық істің ҚР ҚПК 35-бабы бірінші бөлігі 3), 4), 9), 10) және 12) тармақтарының немесе 36-бабының негізінде тоқтатылуына байланысты; 1-тармағының 16) тармақшасы "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-тармағында көрсетілген мәліметтерді бермегені немесе бұрмалағаны үшiн.
"Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 26-бабы 1-тармағының 13) тармақшасы мынадай теріс себептер бойынша: 1 - қылмыс жасағаны үшін соттың айыптау, оның ішінде шартты түрде айыптау үкімінің заңды күшіне енуі; 2) - қылмыс жасағаны үшін қылмыстық жауаптылықтан ҚР ҚПК 35-бабы бірінші бөлігі 3), 4), 9), 10) және 12) тармақтарының немесе 36-бабының негізінде босатылуы; 3) - Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен әскери атағынан айыру; 4) - әскери қызмет міндеттерін атқару кезінде алкогольдік, есірткілік немесе өзге де масаң күйде болу, сондай-ақ мамандандырылған медициналық мекемелерде (наркологиялық диспансерлерде) алкогольдік, есірткілік немесе өзге де масаң күйді туғызатын заттарды тұтыну тұрғысынан медициналық куәландырудан өтуден бас тарту немесе жалтару; 5) - әскери қызметшінің келісімшарттың талаптарын жүйелі түрде бұзуы; 6) - осы Заңның 38-бабының 2-тармағында көрсетілген мәліметтерді ұсынбау немесе бұрмалау; 7) - педагогтік, ғылыми және өзге де шығармашылық қызметтен басқа, кез келген ақылы қызмет түрлерімен айналысу; 8) - арнаулы мемлекеттік орган немесе ішкі істер органы әскери қызметшісінің қатарынан үш және одан көп сағат бойы дәлелсіз себептермен қызметте болмауы; 9) - мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді, оларды тасығыштарды жария етуге немесе жоғалтуға әкеп соқтырған құпиялылық режимін қамтамасыз ету жөніндегі белгіленген талаптардың бұзылуы; 10) – "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының Заңында айқындалған жағдайлар; 11) - осы адамға заңды түрде тиесілі ақшаны, сондай-ақ мүліктік жалдауға берілген мүлікті қоспағанда, коммерциялық ұйымдардың жарғылық капиталындағы меншік құқығымен тиесілі үлестерін, акцияларын (акциясын) және пайдалану кіріс алуға әкелетін өзге де мүлікті сенімгерлік басқаруға бермеу.
"Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабы 14-тармағының 1) тармақшасы қызметкердің қызметте, оның ішінде ара-тұра болуы, алкогольден, есірткіден, психотроптан, уытқұмарлықтан (оларға ұқсас заттардан) масаң күйде болуы, сондай-ақ есірткілік, психотроптық, уытқұмарлық масаң күйге ұшырататын заттарды (оларға ұқсас заттарды) пайдалануы, оның ішінде ара-тұра пайдалануы, сондай-ақ мамандандырылған медициналық мекемелерде (наркологиялық диспансерлерде) алкогольдік, есірткілік, психотроптық, уытқұмарлық масаң күйге ұшырататын заттарды (оларға ұқсас заттарды) пайдалануға, оның ішінде ара-тұра пайдалануға медициналық куәландырудан өтуден бас тарту немесе жалтару; 14-тармағының 2) тармақшасы қызмет жағдайын жеке пайдакүнемдік мақсаттарда пайдалану; 14-тармағының 3) тармақшасы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес олардың лауазымдық міндеттері болып табылатын жағдайларды қоспағанда, кәсіпкерлік қызметтің кез келген түрімен, оның ішінде коммерциялық делдалдықпен айналысу;
14-тармағының 4) тармақшасы қызмет жағдайын пайдалана отырып, жұмыс орындау мен қызмет көрсету және сол үшін заңсыз сыйақы алу; 14-тармағының 5) тармақшасы қылмыс жасағаны үшін соттың айыптау үкімінің заңды күшіне енуі немесе қылмыс жасағаны үшін қылмыстық жауаптылықтан ҚР ҚПК 35-бабы бірінші бөлігі 3), 4), 9), 10) және 12) тармақтарының және 36-бабының негізінде босатылуы; 14-тармағының 6) тармақшасы тәрбиелеу функцияларын орындайтын қызметкердің атқарып жүрген лауазымына жат әрекет жасауы; 14-тармағының 7) тармақшасы тікелей ақшалай қаражаттарға немесе мемлекеттік мүлікке қызмет көрсететін қызметкердің кінәлі іс-әрекеттер жасауы, егер бұл әрекеттер өкілетті басшы тарапынан оған сенімді жоғалтуға негіз берсе; 14-тармағының 8)тармақшасы мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді тарату; 14-тармағының 9) тармақшасы бір жұмыс күнінде қатарынан үш және одан да көп сағат дәлелді себептерсіз қызметке шықпау; 14-тармағының 10) тармақшасы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасында, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" және "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының заңдарында айқындалған жағдайларда жүргізіледі.

4. Приказ (решение) № ________ от "____" ____________ 20 __ г.
5. Применена мера взыскания: увольнение с занимаемой должности (1)
6. Сведения о лице, уволенном по отрицательным мотивам
ФАМИЛИЯ
ИМЯ
ОТЧЕСТВ (при его наличии)
7. Дата рождения "____" __________________ 19 ____ г.
8. Место рождения_____________________________________
9. Адрес проживания (регистрации)_____________________________________ ____
9.1 Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_
10. Место работы_________________________________________________________________
11. Должность___________________________________________________________________
12. Руководитель органа, из которого уволен сотрудник ________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, подпись)
12.1 Ответственное лицо кадровой службы, заполнившее карточку_______________________
________________________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
13. Дата заполнения "____" _________________ 20____ г.
14. Дата регистрации в территориальном органе Комитета "_____"_______________20 ____г.
№ материала (протокола) по единому журналу______________________________________
15. Сотрудник территориального органа Комитета_____________________________________
________________________________________________________________________________
(должность, фамилия, отчество (при его наличии), подпись)
Примечание: карточка является официальным статистическим документом;
лица, подписавшие ее, за внесение заведомо ложных сведений несут ответственность в установленном законодательством порядке.

4. Бұйрық (шешім) № ________ "____" ____________ 20 __ ж.
5. Жазалау шарасы қолданылды: атқарып отырған лауазымынан босату (1)
6. Жағымсыз себептер бойынша босатылған тулғалар туралы мәліметтер.
ТЕГІ
АТЫ
ӘКЕСІНІҢ АТЫ (болғанда)
7. Туған күні "____" __________________ 19 ____ ж.
8. Туған жері_____________________________________
9. Тұрғылықты мекенжайы
(тіркелген) _____________________________________________________________________
9.1 Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)
10. Жұмыс орны ____________________________________________________________
11. Лауазымы ______________________________________________________________
12. Қызметкер босатылған органның кадр қызметінің басшысы ____________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(тегі, қолы)
12.1 Карточканы толтырған кадр қызметінің жауапты тұлғасы _____________________
________________________________________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (болғанда), қолы)
13. Толтыру күні "____" _________________ 20____ ж.
14. Комитеттін аймақтық органында тіркеу күні "_____" _____________ 20 _____ ж.
Бірыңғай журнал бойынша материалдың (хаттаманың) № _______________________________
15. Комитеттін аймақтық органының қызметкері ________________________________
________________________________________________________________________________
(лауазымы, тегі, қолы)
Ескерту: карточка ресми статистикалық құжат болып табылады; оған қол қойған
тұлғалар көрінеу мәліметтер енгізгені үшін заңмен белгіленген тәртіпте жауапты болады.