Об утверждении статистических форм общегосударственных статистических наблюдений по статистике уровня жизни и инструкций по их заполнению
Приказ Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 10 ноября 2017 года № 167. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 ноября 2017 года № 16018. Утратил силу приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 19 декабря 2019 года № 14
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики РК от 19.12.2019 № 14 (вводится в действие с 01.01.2020).
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 01.01.2018.
В соответствии с подпунктом 8) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" и с подпунктом 260) пункта 17 Положения о Министерстве национальной экономики Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Дневник использования времени" (код 641199001, индекс D 001, периодичность единовременная) согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Дневник использования времени" (код 641199001, индекс D 001, периодичность единовременная) согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Качество жизни населения" (код 642111002, индекс D 002, периодичность один раз в год) согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Качество жизни населения" (код 642111002, индекс D 002, периодичность один раз в год) согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Дневник учета ежедневных расходов" (код 644103003, индекс D 003, периодичность квартальная) согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Дневник учета ежедневных расходов" (код 644103003, индекс D 003, периодичность квартальная) согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Ежеквартальный вопросник по расходам и доходам домашних хозяйств" (код 645103004, индекс D 004, периодичность квартальная) согласно приложению 7 к настоящему приказу;

Тұрмыс деңгейі статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының 2017 жылғы 10 қарашадағы № 167 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 27 қарашада № 16018 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының 2019 жылғы 19 желтоқсандағы № 14 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының 19.12.2019 № 14 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2018 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 12-бабының 8) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі туралы ереженің 17-тармағының 260) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) "Уақытты қолдану күнделігі" (коды 641199001, индексі D 001, кезеңділігі біржолғы) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
2) "Уақытты қолдану күнделігі" (коды 641199001, индексі D 001, кезеңділігі біржолғы) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес;
3) "Халықтың тұрмыс сапасы" (коды 642111002, индексі D 002, кезеңділігі жылына бір рет) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес;
4) "Халықтың тұрмыс сапасы" (коды 642111002, индексі D 002, кезеңділігі жылына бір рет) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес;
5) "Күнделікті шығыстарды есепке алу күнделігі" (коды 644103003, индексі D 003, кезеңділігі тоқсандық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес;
6) "Күнделікті шығыстарды есепке алу күнделігі" (коды 644103003, индексі D 003, кезеңділігі тоқсандық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес;
7) "Үй шаруашылықтарының табыстары мен шығыстары бойынша тоқсан сайынғы сұрақнама" (коды 645103004, индексі D 004, кезеңділігі тоқсандық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес;

8) инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Ежеквартальный вопросник по расходам и доходам домашних хозяйств" (код 645103004, индекс D 004, периодичность квартальная) согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Журнал учета ежеквартальных расходов и доходов" (код 644103005, индекс D 005, периодичность квартальная) согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Журнал учета ежеквартальных расходов и доходов" (код 644103005, индекс D 005, периодичность квартальная) согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Вопросник для основного интервью" (код 645112006, индекс D 006, периодичность годовая) согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Вопросник для основного интервью" (код 645112006, индекс D 006, периодичность годовая) согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Контрольная карточка состава домохозяйства" (код 646103007, индекс D 008, периодичность годовая (с ежеквартальным уточнением) согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Контрольная карточка состава домохозяйства" (код 646103007, индекс D 008, периодичность годовая (с ежеквартальным уточнением) согласно приложению 14 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу:
1) приказ Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 4 ноября 2014 года № 41 "Об утверждении статистических форм общегосударственных статистических наблюдений по статистике уровня жизни и инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9968, опубликован 2 февраля 2015 года в информационно - правовой системе "Әділет");
2) приказ Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 18 февраля 2015 года № 39 "Об утверждении статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Качество жизни населения" (код 1902105, индекс D-002, периодичность 1 раз в год) и инструкции по ее заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10439, опубликован 7 апреля 2015 года в информационно - правовой системе "Әділет").

8) "Үй шаруашылықтарының табыстары мен шығыстары бойынша тоқсан сайынғы сұрақнама" (коды 645103004, индексі D 004, кезеңділігі тоқсандық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес;
9) "Тоқсан сайынғы шығыстар мен табыстарды есепке алу журналы" (коды 644103005, индексі D 005, кезеңділігі тоқсандық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес;
10) "Тоқсан сайынғы шығыстар мен табыстарды есепке алу журналы" (коды 644103005, индексі D 005, кезеңділігі тоқсандық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес;
11) "Негізгі сұхбатқа арналған сұрақнама" (коды 645112006, индексі D 006, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес;
12) "Негізгі сұхбатқа арналған сұрақнама" (коды 645112006, индексі D 006, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес;
13) "Үй шаруашылығы құрамының бақылау карточкасы" (коды 646103007, индексі D 008, кезеңділігі жылдық (тоқсан сайынғы нақтыланумен) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес;
14) "Үй шаруашылығы құрамының бақылау карточкасы" (коды 646103007, индексі D 008, кезеңділігі жылдық (тоқсан сайынғы нақтыланумен) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Мыналардың:
1) "Тұрмыс деңгейі статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 2014 жылғы 4 қарашадағы № 41 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9968 болып тіркелген, 2015 жылғы 2 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған);
2) "Халықтың тұрмыс сапасы" (коды 1902105, индексі D-002, кезеңділігі жылына 1 рет) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны мен оны толтыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 2015 жылғы 18 ақпандағы № 39 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10439 болып тіркелген, 2015 жылғы 7 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.

3. Управлению планирования статистической деятельности совместно с Юридическим управлением Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
4. Управлению планирования статистической деятельности Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан довести настоящий приказ до структурных подразделений и территориальных органов Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан для руководства и использования в работе.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
6. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2018 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель Комитета по
статистике Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан
Н. Айдапкелов
Приложение 1
к приказу Председателя
Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
от 10 ноября 2017 года № 167
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Статистическая форма размещена на на интернет-ресурсе www.stat.gov.kz
Время, затраченное на заполнение статистической формы,
в часах (нужное обвести)
до 1 часа
1-2
2-4
4-8
8-40
более 40 часов
Код статистической формы 641199001
D 001
Единовременная
Срок представления – 10 апреля
Дневник использования времени
(для лиц в возрасте от 10 лет и старше)
Отчетный период
год
1. Наименование территории (населенного пункта)
______________________________________________
2. Код населенного пункта по КАТО1
3. Код типа населенного пункта (1 - город, 2 - село)
4. Код домохозяйства
5. Порядковый номер члена домохозяйства

3. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің Статистикалық қызметті жоспарлау басқармасы Заң басқармасымен бірлесіп заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электронды түрдегі көшірмесінің ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспасөз басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің Статистикалық қызметті жоспарлау басқармасы осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің құрылымдық бөлімшелері мен аумақтық органдарына жұмыс бабында басшылыққа алу және пайдалану үшін жеткізсін.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
6. Осы бұйрық 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің төрағасы
Н. Айдапкелов
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті төрағасының
2017 жылғы 10 қарашадағы
№ 167 бұйрығына 1-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистикалық нысан www.stat.gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Статистикалық нысан коды 641199001
D 001
Біржолғы
Ұсыну мерзімі – 10 сәуір
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағатта (қажеттiсiн қоршаңыз)
1 сағатқа дейiн
до 1 часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
более 40 часов
Уақытты қолдану күнделігі
(10 және одан жоғары жастағы адамдар үшін)
Есепті кезең
жыл
1. Аумақтың (елді мекеннің) атауы ________________________________________________________
2. АӘОЖ1 бойынша елді мекеннің коды
3. Елді мекен типінің коды (1-қала, 2-ауыл)
4. Үй шаруашылығының коды
5. Үй шаруашылығы мүшесінің реттік нөмірі

(код 641199001, индекс D 001, периодичность единовременная)
1. Настоящая инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Дневник использования времени" (код 641199001, индекс D 001, периодичность единовременная) разработана в соответствии с подпунктом 8) статьи 12 Закона Республики Казахстан Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Дневник использования времени" (код 641199001, индекс D 001, периодичность единовременная) (далее - Дневник).
2. Дневник заполняется членами домашнего хозяйства в возрасте от 10 лет и старше. Заполнение Дневника производится в соответствии с рекомендациями интервьюера и нижеприведенными методологическими пояснениями.
Периодом наблюдения является апрель 2018 года. Дневник ведется в течение 2-х дней: будний день (понедельник-пятница) и выходной день (суббота и воскресенье). Конкретные дни ведения Дневника определяются интервьюером в соответствии со Схемой посещения домохозяйств и указываются на титульном листе. На каждой странице дневника указывается день недели (понедельник, вторник и так далее).
Дневник служит для ведения членами домохозяйства записей о различных видах деятельности, которыми они занимались в течение 24 часов с отметкой о начале и окончании этих занятий.
3. Титульный лист Дневника заполняется интервьюером.
В пункте 1. "Наименование территории (населенного пункта)" вписывается наименование области (города), района (города) и сельского населенного пункта. Пункты со 2 по 6 заполняются в соответствии с реквизитами, указанными в списках обследуемых домашних хозяйств, представленных интервьюерам супервайзерами.
Номер члена домашнего хозяйства проставляется из Контрольной карточки D 008 "Контрольная карточка состава домохозяйства", сохраняя нумерацию членов домашнего хозяйства. Лица, временно прибывшие для проживания в домашнее хозяйство, в опрос не включаются.
В Дневнике 24 часа суточного времени подразделены на 144 интервала по 10 минут, здесь указывается фактическое время начала и завершения действия.
4. Дневник состоит из следующих вопросов:
1) чем Вы занимались в этот день? В этой графе указывается вид основного занятия респондента. Если респондент одновременно занимается несколькими видами деятельности, например, гладит белье и одновременно слушает радио, то в данной графе необходимо указать тот вид занятий, который по мнению респондента является более важным;

"Уақытты қолдану күнделігі" (коды 641199001, индексі D 001, кезеңділігі біржолғы) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы "Уақытты қолдану күнделігі" (коды 641199001, индексі D 001, кезеңділігі біржолғы) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 12-бабы 8) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Уақытты қолдану күнделігі" (коды 641199001, индексі D 001, кезеңділігі біржолғы) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (бұдан әрі - Күнделік) толтыруды нақтылайды.
2. Күнделікті 10 және одан жоғары жастағы үй шаруашылығы мүшелері толтырады. Күнделікті толтыру интервьюердің ұсынымдарына және төменде келтірілген әдіснамалық түсініктемелерге сәйкес жүргізіледі.
2018 жылғы сәуір бақылау кезеңі болып табылады. Күнделік 2 күн бойы жүргізіледі: жұмыс күні (дүйсенбі – жұма) және демалыс күні (сенбі және жексенбі). Күнделікті жүргізудің нақты күндерін Үй шаруашылықтарына бару сызбасына сәйкес интервьюер анықтайды және титулдық бетте көрсетіледі. Күнделіктің әрбір бетінде аптаның күні көрсетілуі қажет (дүйсенбі, сейсенбі және тағы сол секілді).
Күнделік үй шаруашылықтары мүшелері іс-әрекеттерінің 24 сағат ішінде әртүрлі қызмет түрлерімен айналысқандары туралы жазба жүргізу, басталуы мен аяқталуын белгілеу үшін қызмет атқарады.
3. Күнделіктің титулдық бетін интервьюер толтырады.
1. "Аумақтың (елді мекеннің) атауы" бөлімінде облыстың (қаланың), ауданның (қаланың) және ауылдық елді мекеннің атауы жазылады. 2-ден 6-ға дейінгі бөлімдер интервьюерге супервайзерлер ұсынған үй шаруашылықтарын зерттеу тізімінде көрсетілген реквизиттерге сәйкес толтырылады.
Үй шаруашылығы мүшесінің нөмірі үй шаруашылығы мүшесінің нөмірлеуін сақтай отырып, "Үй шаруашылығы құрамының бақылау карточкасы" D 008 бақылау карточкасынан қойылады. Үй шаруашылығына уақытша тұруға келген адамдар пікіртерімге қосылмайды.
Күнделікте тәуліктік уақыттың 24 сағаты 10 минуттан 144 интервалға бөлінген, мұнда іс-әрекеттің басталуы мен аяқталуының нақты уақыты көрсетіледі.
4. Күнделік келесі сұрақтардан тұрады:
1) осы күні Сіз немен айналыстыңыз? Бұл бағанда респонденттің негізгі кәсібінің түрі көрсетіледі. Егер респондент бір уақытта қызметтің бірнеше түрімен айналысса, мысалы, киімді үтіктеп және сол уақытта радио тыңдаса, онда осы бағанда респонденттің пікірі бойынша маңызды болып табылатын іс-әрекеттің түрін көрсету қажет;

2) чем Вы еще занимались в это же время? Здесь указывается вспомогательная или одновременно осуществляемая респондентом деятельность. Например, человек разговаривает по телефону и одновременно курит. В случае, если для респондента более важным является разговор по телефону, то второстепенным действием является курение;
3) где Вы находились? В этой графе указывается местонахождение в момент совершения действия, (дома, у друзей, у соседей, передвижение на автобусе, передвижение на поезде и так далее);
4) были ли Вы одни или с кем-то, кого Вы знаете? Если респондент в указанное время был один, или с детьми до 10 лет, или с кем-то из друзей, коллег, родственников, то это указывается в соответствующем столбце.
Кодирование видов занятий и места действия осуществляется интервьюером.
Приложение 3
к приказу председателя
Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
от 10 ноября 2017 года № 167
Сноска. Приложение 3 в редакции приказа и.о. Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики РК от 19.12.2018 № 7 (вводится в действие с 01.01.2019).
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесіне 3-қосымша
Статистикалық нысан www.stat.gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Статистическая форма размещена на интернет-ресурсе www.stat.gov.kz
Статистикалық нысан коды 642111002
Код статистической формы 642111002
D 002
Жылына бір рет
Один раз в год
Халықтың тұрмыс сапасы
Качество жизни населения
Ұсыну мерзімі – 11 наурыз
Срок представления – 11 марта
Есепті кезең
жыл
Отчетный период год
1. Аумақтың (елді мекеннің) атауы
Наименование территории (населенного пункта) ___________________________________________________
2. ӘАОЖ бойынша елді мекеннің коды1
Код населенного пункта по КАТО1
3. Елді мекен типінің коды (1 - қала, 2 - ауыл)
Код типа населенного пункта (1 - город, 2 - село)
4. Үй шаруашылығының коды
Код домохозяйства
5. Пікіртерімді жүргізуге уәкілетті тұлғаның коды
(бұдан әрі – интервьюер)
Код лица, уполномоченного на проведение опроса (далее – интервьюер)
6. Нысан толтырылған күн күні
айы
жылы
Дата заполнения формы число месяц год
Ескертпе:
Примечание:
1ҚР ҰЖ 11-2009 Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші
1 Классификатор административно-территориальных объектов НК РК 11-2009
1-бөлік
1 часть
Құрметті респондент! Сауалнаманы толтыру кезінде Сіздің үй шаруашылығыңыздың мүшелерін қоса алғанда басқа адамдардың көмегіне немесе пікіріне сүйенбей, ұсынылатын сұрақтардың мәнін талдамай және терең үңілместен Сіз өзіңіздің жеке әсерлеріңізді (сезімдеріңізді) басшылыққа алуыңыз қажет. Өзіңіздің қанағаттанушылық дәрежеңізді ұсынылып отырған 1-ден 10-ға дейінгі шәкіл арқылы айқындауыңыз қажет, мұнда 1-ден 3-ке дейін – қанағаттанбаушылық, 4-тен 7-ге дейін - ішінара қанағаттанушылық, ал 8-ден 10-ға дейін - толық қанағаттанушылық. Егер Сіздің қөзқарасыңыз бойынша сұрақтардың қандай да біреуі Сізге қатысы болмаған немесе оған жауап беруге қиналған жағдайда 89-жауаптың "Қолданылмайды немесе Жауап беруге қиналамын" нұсқасын таңдауыңыз керек. Жауаптың керекті нұсқасын дөңгелектеу қажет. Әрбір сұраққа жауап беру кезінде бірден артық белгі қоюға болмайды.
Уважаемый респондент! При заполнении анкеты Вам необходимо руководствоваться личными ощущениями (чувствами), не анализируя и не углубляясь в смысл предлагаемых вопросов, не прибегая к помощи или мнению других людей, включая членов Вашего домохозяйства. Степень Вашей удовлетворенности следует определять в соответствии с предложенной шкалой от 1 до 10, где от 1 до 3 - это неудовлетворенность, от 4 по 7 - частичная удовлетворенность, а от 8 по 10 - полная удовлетворенность. В случае, если на Ваш взгляд, какой-то из вопросов к Вам не применим или Вы затрудняетесь на него ответить, следует выбрать вариант ответа 89 "Не применимо или Затрудняюсь ответить". Нужный вариант ответа следует обвести кружком. Наличие более одной отметки при ответе на каждый вопрос не допустимо.
Сұрақтар
Вопросы
Қанағаттанушылық шәкілі
Шкала удовлетворенности
Қолданылмайды/ Жауап беруге қиналамын
Не применимо/ Затрудняюсь ответить
Қанағаттанбаған
Не удовлетворен
Ішінара қанағаттанған
Частично удовлетворен
Қанағаттанған
Удовлетворен

2) осы уақытта Сіз тағы да немен айналыстыңыз? Мұнда респонденттің бір уақытта немесе қосымша жүзеге асыратын қызметі көрсетіледі. Мысалы, адам телефонмен сөйлесе отырып және бір уақытта темекі тартады. Егер респондент үшін телефонмен сөйлесу маңыздырақ болып табылса, онда темекі шегу қосымша іс-әрекет болып табылады.
3) Сіз қайда болдыңыз? Бұл бағанда іс-әрекетті жүзеге асыру кезіндегі орналасқан орны (үйде, достарыңызда, көршілеріңізде, автобуспен жүру, поездбен қозғалу және тағы сол сияқты) көрсетіледі;
4) Сіз жалғыз әлде таныс біреумен болдыңыз ба? Егер респондент белгіленген уақытта жалғыз немесе 10 жасқа дейінгі балалармен немесе достардың, әріптестердің, туыстардың біреуімен болса, онда ол тиісті бағанда көрсетіледі.
Кәсіптердің түрлерін және іс-әрекеттердің орындарын кодтауды интервьюер жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасы Ұлттық
экономика министрлігі
Статистика комитеті
төрағасының
2017 жылғы 10 қарашадағы
№167 бұйрығына 3-қосымша
Приложение 3 к перечню
некоторых приказов
Председателя Комитета по
статистике Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының м.а. 19.12.2018 № 7 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Статистикалық нысан www.stat.gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Статистическая форма размещена на интернет-ресурсе www.stat.gov.kz
Статистикалық нысан коды 642111002
Код статистической формы 642111002
D 002
Жылына бір рет
Один раз в год
Халықтың тұрмыс сапасы
Качество жизни населения
Ұсыну мерзімі – 11 наурыз
Срок представления – 11 марта
Есепті кезең
жылОтчетный период год
1. Аумақтың (елді мекеннің) атауы
Наименование территории (населенного пункта) _____________________________________
2. ӘАОЖ бойынша елді мекеннің коды1
Код населенного пункта по КАТО1
3. Елді мекен типінің коды (1 - қала, 2 - ауыл)
Код типа населенного пункта (1 - город, 2 - село)
4. Үй шаруашылығының коды
Код домохозяйства
5. Пікіртерімді жүргізуге уәкілетті тұлғаның коды
(бұдан әрі – интервьюер)Код лица, уполномоченного на проведение опроса (далее – интервьюер)
6. Нысан толтырылған күн күні
айы
жылы
Дата заполнения формы число месяц год
Ескертпе:
Примечание:
1ҚР ҰЖ 11-2009 Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші
1Классификатор административно-территориальных объектов НК РК 11-2009
1-бөлік
1 часть
Құрметті респондент! Сауалнаманы толтыру кезінде Сіздің үй шаруашылығыңыздың мүшелерін қоса алғанда басқа адамдардың көмегіне немесе пікіріне сүйенбей, ұсынылатын сұрақтардың мәнін талдамай және терең үңілместен Сіз өзіңіздің жеке әсерлеріңізді (сезімдеріңізді) басшылыққа алуыңыз қажет. Өзіңіздің қанағаттанушылық дәрежеңізді ұсынылып отырған 1-ден 10-ға дейінгі шәкіл арқылы айқындауыңыз қажет, мұнда 1-ден 3-ке дейін – қанағаттанбаушылық, 4-тен 7-ге дейін - ішінара қанағаттанушылық, ал 8-ден 10-ға дейін - толық қанағаттанушылық. Егер Сіздің қөзқарасыңыз бойынша сұрақтардың қандай да біреуі Сізге қатысы болмаған немесе оған жауап беруге қиналған жағдайда 89-жауаптың "Қолданылмайды немесе Жауап беруге қиналамын" нұсқасын таңдауыңыз керек. Жауаптың керекті нұсқасын дөңгелектеу қажет. Әрбір сұраққа жауап беру кезінде бірден артық белгі қоюға болмайды.
Уважаемый респондент! При заполнении анкеты Вам необходимо руководствоваться личными ощущениями (чувствами), не анализируя и не углубляясь в смысл предлагаемых вопросов, не прибегая к помощи или мнению других людей, включая членов Вашего домохозяйства. Степень Вашей удовлетворенности следует определять в соответствии с предложенной шкалой от 1 до 10, где от 1 до 3 - это неудовлетворенность, от 4 по 7 - частичная удовлетворенность, а от 8 по 10 - полная удовлетворенность. В случае, если на Ваш взгляд, какой-то из вопросов к Вам не применим или Вы затрудняетесь на него ответить, следует выбрать вариант ответа 89 "Не применимо или Затрудняюсь ответить". Нужный вариант ответа следует обвести кружком. Наличие более одной отметки при ответе на каждый вопрос не допустимо.
Сұрақтар
Вопросы
Қанағаттанушылық шәкілі
Шкала удовлетворенности
Қолданылмайды/ Жауап беруге қиналамын
Не применимо/ Затрудняюсь ответить
Қанағаттанбаған
Не удовлетворен
Ішінара қанағаттанған
Частично удовлетворен
Қанағаттанған
Удовлетворен

18. Жыл бойы Сіздің денсаулық сақтау қызметтерін пайдалана алмаған кездеріңіз болды ма?
Были ли случаи в течение года, когда Вы не смогли воспользоваться услугами здравоохранения?
иә
да
1
жоқ
нет
2
жоқ, өйткені қажеттілік болмады
нет, потому что не было необходимости
3
19. Жыл ішінде қандай себептен медициналық көрсетілетін қызметтерді пайдалана алмадыңыздар?
По какой причине в течение года не смогли воспользоваться медицинскими услугами?
өзімді өзім емдедім
занимался (лась) самолечением
1
онсыз да жазылып кетемін деп шештім
решил (а), что и так выздоровлю
2
қызметтер құнының қымбаттығы
высокая стоимость услуг
3
дәрі-дәрмектің аса қымбат болуы
слишком дорогое лекарство
4
кезектердің көптігі
большие очереди
5
маманның болмауы
отсутствие специалиста
6
денсаулық сақтау мекемелері алыс орналасқан/баруға мүмкіндік жоқ
учреждения здравоохранения расположены далеко/нет возможности доехать
7
дәрі-дәрмектің болмауы
отсутствие лекарств
8
нашар қызмет көрсету/сенбеймін
плохое обслуживание/не доверяю
9
басқа себептер
другие причины
10
Сізге ынтымақтастығыңыз үшін алғыс білдіреміз!
Благодарим Вас за сотрудничество!
Приложение 4
к приказу Председателя
Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
от 10 ноября 2017 года № 167
Сноска. Приложение 4 в редакции приказа и.о. Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики РК от 19.12.2018 № 7 (вводится в действие с 01.01.2019).
Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Качество жизни населения" (код 642111002, индекс D 002, периодичность один раз в год)
1. Настоящая инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Качество жизни населения" (код 642111002, индекс D 002, периодичность один раз в год) разработана в соответствии с подпунктом 8) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Качество жизни населения" (код 642111002, индекс D 002, периодичность один раз в год) (далее - статистическая форма).
2. Наблюдению подлежат члены обследуемых домашних хозяйств, указанные в списках, представленных интервьюерам супервайзерами.
Периодом наблюдения является период до 11 марта. Статистическая форма заполняется респондентом самостоятельно.
Респондентом выступает член домашнего хозяйства в возрасте 15 лет и старше.
3. Следующие понятия применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) интервьюер – лицо, осуществляющее опрос респондентов и домашних хозяйств при проведении общегосударственных статистических наблюдений и национальных переписей;

18. Жыл бойы Сіздің денсаулық сақтау қызметтерін пайдалана алмаған кездеріңіз болды ма?
Были ли случаи в течение года, когда Вы не смогли воспользоваться услугами здравоохранения?
иә
да
1
жоқ
нет
2
жоқ, өйткені қажеттілік болмады
нет, потому что не было необходимости
3
19. Жыл ішінде қандай себептен медициналық көрсетілетін қызметтерді пайдалана алмадыңыздар?
По какой причине в течение года не смогли воспользоваться медицинскими услугами?
өзімді өзім емдедім
занимался (лась) самолечением
1
онсыз да жазылып кетемін деп шештім
решил (а), что и так выздоровлю
2
қызметтер құнының қымбаттығы
высокая стоимость услуг
3
дәрі-дәрмектің аса қымбат болуы
слишком дорогое лекарство
4
кезектердің көптігі
большие очереди
5
маманның болмауы
отсутствие специалиста
6
денсаулық сақтау мекемелері алыс орналасқан/баруға мүмкіндік жоқ
учреждения здравоохранения расположены далеко/нет возможности доехать
7
дәрі-дәрмектің болмауы
отсутствие лекарств
8
нашар қызмет көрсету/сенбеймін
плохое обслуживание/не доверяю
9
басқа себептер
другие причины
10
Сізге ынтымақтастығыңыз үшін алғыс білдіреміз!
Благодарим Вас за сотрудничество!
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті төрағасының
2017 жылғы 10 қарашадағы
№ 167 бұйрығына 4-қосымша
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының м.а. 19.12.2018 № 7 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Халықтың тұрмыс сапасы" (коды 642111002, индексі D 002, кезеңділігі жылына бір рет) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы "Халықтың тұрмыс сапасы" (коды 642111002, индексі D 002, кезеңділігі жылына бір рет) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 12-бабы 8) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Халықтың тұрмыс сапасы" (коды 642111002, индексі D 002, кезеңділігі жылына бір рет) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (бұдан әрі – статистикалық нысан) толтыруды нақтылайды.
2. Байқауға интервьюерлерге супервайзерлер ұсынған тізімдерде көрсетілген зерттелетін үй шаруашылықтарының мүшелері жатады. 11 наурызға дейінгі кезең байқау кезеңі болып табылады. Статистикалық нысанды респондент өз бетінше толтырады. 15 жастағы және одан асқан үй шаруашылығының мүшесі респондент ретінде танылады.
3. Осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында мынадай ұғымдар қолданылады:
1) интервьюер – жалпымемлекеттік статистикалық байқауларды және ұлттық санақтарды жүргізу кезінде респонденттер мен үй шаруашылықтарына сауалнама жүргізуді жүзеге асыратын адам;

2) национальный знак соответствия органической продукции – зарегистрированный знак соответствия, информирующий о прохождении производством органической продукции и органической продукцией процедуры подтверждения соответствия требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан в области производства органической продукции;
3) супервайзер – должностное лицо, осуществляющее контроль за работой интервьюера при проведении общегосударственного статистического наблюдения;
4) домашнее хозяйство (домохозяйство) – экономический субъект, состоящий из одного или более физических лиц, проживающих совместно, объединяющих полностью или частично свои доходы и имущество, и совместно потребляющие товары и услуги.
4. На титульном листе в пункте 1 "Наименование территории" (населенного пункта) интервьюером указывается наименование области (города), района (города) и сельского населенного пункта. Пункты со 2 по 5 заполняются в соответствии с реквизитами, указанными в списках обследуемых домашних хозяйств, представленных интервьюерам супервайзерами.
По окончанию заполнения статистической формы респондент отмечает дату и продолжительность ее заполнения, указанные в титульном листе.
5. При ответе на вопросы первого раздела статистической формы респондент использует шкалу удовлетворенности, в которой 1 (единица) означает полную неудовлетворенность, 10 (десять) – полную удовлетворенность, при этом от 1 до 3 неудовлетворенность, от 4 по 7 – частичная удовлетворенность, от 8 по 10 – полная удовлетворенность.
При заполнении респондент руководствуется личными ощущениями (чувствами), не анализируя и не углубляясь в смысл предлагаемых вопросов, не прибегая к помощи или мнению других людей, включая членов его домохозяйства.
При ответе на вопросы, вызывающие затруднения у респондентов следует выбирать вариант ответа "Не применимо или Затрудняюсь ответить". При ответе на вопросы, которые не относятся к определенным возрастным категориям, например, дети не могут оценить экономическое положение семьи (домохозяйства), следует выбирать вариант ответа "Не применимо или Затрудняюсь ответить".
6. В вопросе 11 в части 1 оценивается удовлетворенность уровнем внешнего шума в жилье, а именно шума от соседей или с улицы.
В вопросе 18 части 1 под вариантом ответа: 18.1. "дошкольного" подразумевается возможность, доступность определить ребенка в государственный детский сад; 18.2. "общего среднего (школьного)" доступно ли обучение в государственной школе; 18.3. "среднего профессионального (специального)"; 18.4. "высшего и послевузовского" обучения по гранту, то есть на бесплатной основе.

2) органикалық өнімнің ұлттық сәйкестік белгісі – органикалық өнім өндіру мен органикалық өнімнің Қазақстан Республикасының органикалық өнім өндіру саласындағы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігін растау рәсімінен өткені туралы ақпарат беретін тіркелген сәйкестік белгісі;
3) супервайзер – статистикалық байқауды жүргізу кезінде интервьюер жұмысына бақылауды жүзеге асыратын адам;
4) үй шаруашылығы - бір немесе одан да көп жеке адамдардан құралған, бірге тұратын, өз табыстары мен мүлкін толықтай немесе ішінара біріктіретін және тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді бірлесіп тұтынатын экономикалық субъект.
4. Титулдық бетте "Аумақтың (елді мекеннің) атауы" 1-тармағында интервьюер облыстың (қаланың), ауданның (қаланың) және ауылдық елді мекеннің атауын көрсетеді. 2-тармақтан бастап 5 тармақтар супервайзерлер интервьюерлерге ұсынған зерттелетін үй шаруашылықтарының тізімдерінде көрсетілген деректемелерге сәйкес толтырылады.
Статистикалық нысанды толтыруды аяқтағаннан кейін респондент титулдық бетте көрсетілген оны толтыру күні мен ұзақтығын белгілейді.
5. Статистикалық нысанның бірінші бөлімінің сұрақтарына жауап беру кезінде респондент қанағаттанушылық шәкілін пайдаланады, ондағы 1 (бір) толық қанағаттанбаушылықты, 10 (он) - толық қанағаттанушылықты, бұл ретте 1-ден 3-ке дейін – қанағаттанбаушылықты, 4-тен 7-ге дейін – ішінара қанағаттанушылықты, 8-ден 10-ға дейін толық қанағаттанушылықты білдіреді.
Толтыру кезінде респондент өзінің үй шаруашылығының мүшелерін қоса алғанда басқа адамдардың көмегіне немесе пікіріне сүйенбей, ұсынылатын сұрақтардың мәнін талдамай және терең үңілместен жеке әсерлерін (сезімдерін) басшылыққа алады.
Респонденттерге қиындық тудыратын сұрақтарға жауап берген кезде "Қолданылмайды немесе Жауап беруге қиналамын" жауап нұсқасын таңдау қажет. Белгілі бір жас санаттарына жатпайтын сұрақтарға, мысалы, балалар отбасының (үй шаруашылығының) экономикалық жағдайын бағалай алмайды, бұл жағдайда "Қолданылмайды немесе Жауап беруге қиналамын" жауап нұсқасын таңдау керек.
6. 1-бөліктегі 11-сұрақта тұрғын үйдегі сыртқы шудың деңгейіне, атап айтқанда көршілерден немесе көшеден келетін шудың деңгейіне қанағаттанушылық бағаланады.
1-бөліктің 18-сұрағында 18.1. "мектепке дейінгі" жауап нұсқасы баланы мемлекеттік балабақшаға орналастыруға мүмкіндікті, қолжетімділікті; 18.2. "жалпы орта (мектептік)" жауап нұсқасы мемлекеттік мектепте оқыту қол жетімді ме дегенді; 18.3. "орта кәсіптік (арнайы)"; 18.4 "жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі" жауап нұсқалары грантта, яғни тегін негізде оқуды білдіреді.

В вопросе 20 части 1 оценивается удовлетворенность респондента стоимостью и доступностью продуктов питания, имеющих национальный знак соответствия органической продукции.
В вопросе 21 части 1 оценивается готовность респондента приобретать продукты питания, имеющие национальный знак соответствия органической продукции.
7. В вопросах 4-11 части 2 под другим ресурсом подразумевается возможность получения продуктов питания из личного подсобного хозяйства (скот, земля, ловля рыбы, сбор ягод, грибов и так далее). Домохозяйства могут проявлять беспокойство, что у них не будет возможности иметь достаточно продуктов питания из вышеперечисленных источников из-за природных, погодных и других условий (такие как сель, наводнение, землетрясение, засуха, заморозков и так далее), мешающих для выращивания фруктов, овощных, бобовых, зерновых и других культур, которые могут привести к ограничению возможности получения продовольствия.
Необходимо после каждого вопроса 4-11 напоминать респондентам:
"в течение последних 12 месяцев было ли время, когда происходили такие случаи или хотя бы один раз в течение 12 месяцев были такие случаи" и зачитывать вопросы.
Респондент может отказаться отвечать на один либо на все вопросы 4-11. Соответственно отмечается вариант ответа "отказ от ответа". В случае выбора "отказ от ответа" на один из вопросов 4-11, данные по всем вопросам 4-11 не будут учитываться.
В вопросах с 4 по 11 выбирается только один вариант ответа (ответ может быть либо "да", "нет", "затрудняюсь ответить" либо "отказ от ответа"). Одновременно 2 варианта ответа "да" и "нет" не принимается.
8. В вопросе 1 части 3 отмечаются все подпункты вопроса.
В вопросах со 2 по 18 части 3 выбирается только один вариант ответа.
При ответе на вопрос 12 части 3 "нет", то осуществляется переход к вопросу 14.
При ответе на вопрос 14 части 3 "да", то осуществляется переход к вопросу 16.
При ответе на вопрос 18 части 3 "да", то осуществляется переход к вопросу 19.
В вопросе 19 части 3 выбирается один и более варианты ответа.
Приложение 5
к приказу Председателя
Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
от 10 ноября 2017 года № 167
Сноска. Приложение 5 в редакции приказа и.о. Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики РК от 19.12.2018 № 7 (вводится в действие с 01.01.2019).
года № 167
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Статистическая форма размещена на интернет-ресурсе www.stat.gov.kz
Код статистической формы 644103003
D 003
Квартальная
Срок представления – до 10 числа после отчетного периода
Дневник учета ежедневных расходов
Отчетный период
Месяц
Квартал
Часть

1-бөліктің 20-сұрағында респонденттің органикалық өнімнің ұлттық сәйкестік белгісі бар тамақ өнімдерінің құны мен қолжетімділігіне қанағаттанушылығы бағаланады.
1-бөліктің 21-сұрағында респонденттің органикалық өнімнің ұлттық сәйкестік белгісі бар тамақ өнімдерін сатып алуға әзірлігі бағаланады.
7. 2-бөліктің 4-11-сұрақтарындағы басқа да ресурстар тамақ өнімдерін жеке меншік қосалқы шаруашылықтан (мал, жер, балық аулау, жидек, саңырауқұлақ теру және тағы басқалар) алу мүмкіндігін білдіреді. Үй шаруашылықтары азық-түліктерді алу мүмкіндігін шектеуге әкелетін, жемістер, көкөністер, бұршақ тұқымдастар, дәнді және басқа да дақылдарды өсіруге кедергі келтіретін табиғи, ауа райы және басқа да жағдайлардан (сел, су тасқыны, жер сілкіну, құрғақшылық, үсік шалу және тағы басқалар сияқты) оларда жоғарыда көрсетілген көздерден тамақ өнімдерінің жеткілікті болмай қалуы мүмкін екендігіне алаңдаушылық білдіруі мүмкін.
Әрбір 4–11 сұрақтан кейін: "соңғы 12 ай ішінде осындай жағдайлар болған уақыт болды ма немесе 12 ай ішінде ең болмағанда бір рет осындай жағдайлар болды ма" дегенді респонденттің есіне салу және сұрақтарды оқып беру қажет.
Респондент 4-11-сұрақтардың біреуіне немесе барлығына жауап беруден бас тартуы мүмкін. Тиісінше "жауаптан бас тарту" жауап нұсқасы белгіленеді.
4-11-сұрақтардың біреуіне "жауаптан бас тарту" таңдалған жағдайда,
4-11-сұрақтардың барлығы бойынша деректер ескерілмейді.
4-11-сұрақтарда бір ғана жауап нұсқасы (жауап "иә", "жоқ", "жауап беруге қиналамын" немесе "жауаптан бас тарту" болуы мүмкін) таңдалады. Жауаптың "иә" және "жоқ" деген 2 нұсқасы қатар қабылданбайды.
8. 3-бөліктің 1-сұрағында сұрақтың барлық тармақшасы белгіленеді.
3-бөліктің 2-18-сұрақтарында жауаптың бір ғана нұсқасы таңдалынады.
3-бөліктің 12-сұрағына "жоқ" деп жауап берілсе, онда 14-сұраққа көшеді.
3-бөліктің 14-сұрағына "иә" деп жауап берілсе, онда 16-сұраққа көшеді.
3-бөліктің 18-сұрағына "иә" деп жауап берілсе, онда 19-сұраққа көшеді.
3-бөліктің 19-сұрағында бір және одан көп жауап нұсқалары таңдалынады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті төрағасының
2017 жылғы 10 қарашадағы
№ 167 бұйрығына 5-қосымша
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының м.а. 19.12.2018 № 7 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистикалық нысан www.stat.gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Статистикалық нысан коды 644103003
D 003
Тоқсандық
Ұсыну мерзімі – есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-шы күніне дейін
Күнделікті шығыстарды есепке алу күнделігі
Есепті кезең
Ай
Тоқсан
Жыл
Бөлім

1. Наименование территорий (населенного пункта) ______________________________________
2. Код населенного пункта по КАТО1
3. Код типа населенного пункта (1 - город, 2 - село)
4. Код домохозяйства
5. Код лица, уполномоченного на
проведение опроса (далее – интервьюер)
Начало число
месяц
год
Окончание число
месяц
год
Примечание:
1Классификатор административно-территориальных объектов НК РК 11-2009
Уважаемый респондент, при заполнении Дневника просим Вас руководствоваться напутствиями интервьюера и приложенной инструкцией!
1. Вводная часть 1.1 ___________"___"___________20___года. (проставляется интервьюером)
1.2 Количество лиц,
1.3 Код причины не заполнения
присутствовавших в этот день (проставляется интервьюером)
1.4 Скажите, был ли этот день обычным в отношении количества присутствовавших лиц?2 Да - 1 (необычный день – проведение торжественных и ритуальных мероприятий) Нет - 2

1. Аумақтың (елді мекеннің) атауы ______________________________________
2. ӘАОЖ1 бойынша елді мекеннің коды
3. Елді мекен типінің коды (1 - қала, 2 - ауыл)
4. Үй шаруашылығының коды
5. Пікіртерім жүргізуге уәкілетті адамның (бұдан әрі – интервьюер) коды
Басы күні
айы
жыл
Соңы күні
айы
жыл
Ескертпе:
1ҚР ҰЖ 11-2009 Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші
Құрметті респондент, Сізден Күнделікті толтыру кезінде интервьюердің көмегін және қоса берілген нұсқаулықты басшылыққа алуыңызды сұраймыз!
1. Кіріспе бөлім                        1.1 ___________"___"___________20___жыл
(интервьюер белгілейді)
1.2 Осы күні қатысқан
1.3 Толтырылмау себебінің коды
адамдар саны                                    (интервьюер белгілейді)
1.4 Айтыңызшы, қатысқан адамдар санына қатысты бұл күн әдеттегідей болды ма?2 Иә - 1 (ерекше күн – салтанатты және салт-жора іс-шараларды жүргізу) Жоқ - 2

Сноска. Приложение 6 в редакции приказа и.о. Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики РК от 19.12.2018 № 7 (вводится в действие с 01.01.2019).
Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Дневник учета ежедневных расходов" (код 644103003, индекс D 003, периодичность квартальная)
1. Настоящая инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Дневник учета ежедневных расходов" (код 644103003, индекс D 003, периодичность квартальная) (далее – Инструкция) разработана в соответствии с подпунктом 8) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Дневник учета ежедневных расходов" (код 644103003, индекс D 003, периодичность квартальная) (далее – Дневник).
2. Дневник предназначен для учета ежедневных денежных расходов на продовольственные товары (потребляемые в домохозяйстве) и их количества (включая продукты, полученные бесплатно из личного подсобного хозяйства или в подарок), а также расходов на горюче-смазочные материалы.
3. Следующие определения применяются в целях заполнения данного Дневника:
1) интервьюер – лицо, осуществляющее опрос респондентов и домашних хозяйств при проведении общегосударственных статистических наблюдений и национальных переписей;
2) порция – определенный объем пищи и питья, рассчитанный на разовый прием для одного человека;
3) домашнее хозяйство (далее – домохозяйство) – экономический субъект, состоящий из одного или более физических лиц, проживающих совместно, объединяющих полностью или частично свои доходы и имущество и совместно потребляющих товары и услуги.
4. На каждый обследуемый период в домохозяйство доставляются два Дневника: на первую и вторую неделю месяца.
Для каждого дня обследуемого периода заполняется новая страница.
Дневник заполняется тем членом домашнего хозяйства, кто больше всех занимается ведением хозяйства и знает о расходах других членов.
Код варианта ответа респондента обводится кружком. В случае обведения неправильного кода ответа, надо его зачеркнуть и отметить правильный ответ (выявленную ошибку при заполнении респонденту необходимо зачеркнуть и аккуратно вписать правильный ответ рядом).
Для каждого дня необходимо отметить был ли указанный день обычным в отношении количества присутствовавших лиц (необычный день – проведение торжественных или ритуальных мероприятий).

Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының м.а. 19.12.2018 № 7 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Күнделікті шығыстарды есепке алу күнделігі" (коды 644103003, индексі D 003, кезеңділігі тоқсандық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы "Күнделікті шығыстарды есепке алу күнделігі" (коды 644103003, индексі D 003, кезеңділігі тоқсандық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі – Нұсқаулық) "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 8) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Күнделікті шығыстарды есепке алу күнделігі" (коды 644103003, индексі D 003, кезеңділігі тоқсандық) (бұдан әрі – Күнделік) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыруды нақтылайды.
2. Күнделік азық-түлік тауарларына (үй шаруашылығында қолданылатын) күнделікті ақшалай шығыстарды және олардың мөлшерін (жеке қосалқы шаруашылықтан тегін немесе сыйға алынған өнімдерді қосқанда), сондай-ақ жанар-жағармай материалдарына шығыстарды есепке алуға арналған.
3. Келесі анықтамалар осы Күнделікті толтыру мақсатында қолданылады:
1) интервьюер – жалпымемлекеттік статистикалық байқауларды және ұлттық санақтарды жүргізу кезінде респонденттер мен үй шаруашылықтарына сауалнама жүргізуді жүзеге асыратын адам;
2) порция – бір адамға бір ретке қабылдау үшін есептелген тағам және ішімдіктің белгілі бір көлемі;
3) үй шаруашылығы (бұдан әрі – үй шаруашылығы) – бірге тұратын, өз табыстары мен мүлкін толықтай немесе ішінара біріктіретін және тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді бірлесіп тұтынатын бір немесе одан да көп жеке тұлғалардан құралған экономикалық субъект.
4. Үй шаруашылығына әрбір зерттелетін кезеңде айдың бірінші және екінші аптасына екі күнделік беріледі.
Зерттелетін кезеңнің әрбір күні үшін жаңа бет толтырылады.
Күнделікті басқаларға қарағанда шаруашылықпен көбірек айналысатын және үй шаруашылығының басқа мүшелерінің шығыстары туралы білетін үй шаруашылығының мүшесі толтырады.
Респонденттің жауап нұсқасының коды дөңгелектеп қоршалады. Жауаптың қате коды қоршалған жағдайда, оны сызып тастау және дұрыс жауабын белгілеу қажет (толтыру кезіндегі анықталған қатені респондент сызып тастауы және дұрыс жауабын мұқиятты түрде қасына жазуы қажет).
Әрбір күн үшін қатысқан адамдар санына қатысты аталған күн әдеттегідей болды ма, атап өту қажет (ерекше күн – салтанатты немесе
салт-жоралық іс-шараларды өткізу).

В случае отсутствия записей в пункте 1.3 раздела 1 код причины не заполнения Дневника проставляется интервьюером по каждому дню:
1 – отсутствовали в этот день;
2 – были дома, но не совершали никаких расходов;
3 – отказ от заполнения Дневника.
При заполнении Дневника член домохозяйства руководствуется перечнем продовольственных товаров, используемых при заполнении "Дневника учета ежедневных расходов", указанным в приложении 1 к настоящей Инструкции, примером заполнения Дневника, указанным в приложении 2 к настоящей Инструкции.
5. В дневник записываются:
1) ежедневные расходы за указанный период;
2) покупки, сделанные посторонними лицами по просьбе и за счет домохозяйства.
Каждая покупка записывается в разделе 2 "Покупка продуктов питания, безалкогольных и алкогольных напитков, табачных изделий" отдельной строкой в соответствующую группу продуктов питания в графе "Наименование продуктов", например: хлеб ржаной, рис, мука в группу "хлебобулочные изделия и крупы"; сахар, варенье, конфеты в группу "сахар, джем, мед, шоколад и кондитерские изделия".
Записи ведутся точно, подробно, так как каждый товар подлежит дальнейшему кодированию.
Для следующих отдельных продуктов питания требуется описание, например:
1) вид мяса: говядина, свинина, баранина и другие виды мяса;
2) вид сыра: сычужный, плавленый, рассольный и другие виды сыра;
3) вид хлеба: ржаной, ржано-пшеничный, пшеничный и другие виды хлеба.
При заполнении графы 1 "Цель покупки" к коду "9 – другое" относятся продукты и товары, купленные для проведения торжественных, ритуальных мероприятий. Когда продукты питания покупаются на консервирование, заморозку, сушение (переработка), проставляется код "3 – переработка".
При заполнении графы 2 "Место покупки" к коду "1 – магазин" относятся продукты питания, приобретенные в продуктовых магазинах, минимаркетах, павильонах и киосках. К коду "2 – супермаркеты, гипермаркеты" относятся продукты питания, приобретенные в супермаркетах и гипермаркетах. К коду "3 – продовольственный рынок" относятся продукты питания, приобретенные на продовольственных рынках.
При заполнении графы 6 "На сколько месяцев куплено?" проставляются коды от 1 до 12 в зависимости, на сколько месяцев приобретены купленные запасом продукты питания, сроком от 1 месяца до 12 месяцев.
Когда продовольственный товар покупается сроком не более месяца, в данном случае в графе 6 "На сколько месяцев куплено?" заполнение не требуется.
6. В разделе 3 "Общественное питание" к расходам на рестораны, кафе и аналогичные заведения относятся расходы за услуги по организации питания, такие как оплата блюд, напитков и легких закусок, их приготовление и подача, оказываемые кафе, ресторанами, буфетами, барами, чайными, кофейнями и предприятиями быстрого питания, за исключением: покупок табачных изделий; телефонных разговоров в данных заведениях. Включаются услуги по питанию, предоставляемые в:

Жазбалар болмаған жағдайда 1-бөлімнің 1.3-тармағында күнделікті толтырмау себебінің кодын әрбір күн бойынша интервьюер қояды:
1 – осы күні болмаған;
2 – үйде болған, бірақ ешқандай шығыс шығармаған;
3 – күнделікті толтырудан бас тартқан.
Күнделікті толтыру кезінде үй шаруашылығының мүшесі осы нұсқаулыққа 1-қосымшада көрсетілген "Күнделікті шығыстарды есепке алу күнделігін" толтыру кезінде пайдаланылатын азық-түлік тауарларының тізбесін, осы нұсқаулыққа 2-қосымшада көрсетілген күнделікті толтыру үлгісін басшылыққа алу керек.
5. Күнделікке мыналар жазылады:
1) көрсетілген кезеңде жұмсалған күнделікті шығыстар;
2) үй шаруашылығы есебінен және өтініш бойынша бөгде адамдардың сатып алулары.
Әрбір сатып алу "Азық-түлік өнімдерін, алкогольсіз және алкогольді сусындар, темекі өнімдерін сатып алу" 2-бөлімнің "Азық-түлік өнімдерінің атауы" 1-бағанына азық-түлік өнімдерінің тиісті тобына жеке жолда жазылады, мысалы: қара бидай наны, күріш, ұн "нан өнімдері және жармалар" тобына, қант, тосап, кәмпит "қант, джем, бал, шоколад және кондитерлік өнімдер" тобына жазылады.
Жазбалар анық, толық болуы қажет, себебі әрбір тауар алдағы уақытта кодтауға жатады.
Келесі жекелеген азық-түлік өнімдері үшін сипаттама талап етіледі, мысалы:
1) ет түрлері: сиыр, шошқа, қой және еттің басқа да түрлері;
2) ірімшік түрлері: мәйекті, балқытылған, тұзды ірімшіктер және ірімшіктің басқа да түрлері;
3) нан түрлері: қара бидай, қара бидай-бидай, бидай наны және нанның басқа да түрлері.
"Сатып алу мақсаты" 1-бағанын толтыру кезінде "9 – басқасы" кодына салтанатты, салт-жоралық іс-шараларды өткізу үшін сатып алынған азық-түлік және тауарлар жатады. Азық-түлік өнімдері консервілеуге, мұздатуға, кептіруге (қайта өңдеу) сатып алынған жағдайда "3-қайта өңдеу" коды қойылады.
"Сатып алу орны" 2-бағанын толтыру кезінде "1 – дүкен" кодына азық-түлік дүкендерінде, шағынмаркеттерде, павильондарда және дүңгіршектерде сатып алынған азық-түлік өнімдері жатады.
"2 – супермаркеттер, гипермаркеттер" кодына супермаркеттерде және гипермаркеттерде сатып алынған азық-түлік өнімдері жатады. "3 – азық-түлік базары" кодына азық-түлік базарларында алынған азық-түлік өнімдері жатады.
"Қанша айларға сатып алынды?" 6-бағанын толтыру кезінде 1 айдан 12 айға дейінгі мерзімге қорға сатып алынған азық-түлік өнімдері қанша айға сатып алынғанына қарай 1-ден 12-ге дейінгі кодтары қойылады.
Азық-түлік тауары бір айдан аспайтын уақытқа сатып алынса, осы жағдайда "Қанша айларға сатып алынды?" 6-бағанын толтыру қажет емес.
6. "Қоғамдық тамақтандыру" 3-бөліміне темекі бұйымдарын сатып алуды, осы мекемелерде телефонмен сөйлесулерді қоспағанда, мейрамхана, дәмхана және ұқсас мекемелер шығыстарына тамақтануды ұйымдастыру, тағамға төлем, сусындар және жеңіл дәмтатым, оларды даярлау және беру, дәмхана, мейрамхана, буфет, бар, шайхана, кофехана және жедел тамақтандыру кәсіпорындары сияқты жатады. Оның ішінде:

1) культурных и спортивных центрах: театрах, кинотеатрах, спортивных стадионах, катках, музеях, картинных галереях и аналогичных заведениях;
2) общественном транспорте: в поездах, самолетах, на кораблях, за исключением, когда цена питания включена в стоимость билета за перевозку;
3) местах развлечений: ночных клубах, дискотеках с барами и других развлекательных заведениях.
К расходам на услуги столовых общественного питания относятся услуги по организации питания в рабочих, служебных столовых, за исключением продовольствия и напитков для стационарных пациентов больниц.
К питанию для школьников относятся услуги по организации питания в столовых, буфетах, расположенных в местах проведения занятий школьников.
К питанию для студентов относятся услуги по организации питания в столовых, буфетах, кафе, расположенных в местах проведения занятий студентов.
К пище с доставкой относится покупка блюд и легких закусок у поставщиков готовых блюд, самостоятельно забираемых заказчиком или доставляемых на дом.
По строке "Другое" записываются расходы на продукты, готовые к употреблению, продаваемые в машинах-автоматах, киосках, уличных лотках и подобных торговых точках.
По графе 1 "Получение" необходимо отметить код "1 – покупка" либо код "2 – подарок". Код "1 – покупка" отмечается в случае, когда питание покупается за счет бюджета домашнего хозяйства. Код "2 – подарок" отмечается в случае, когда питание получено безвозмездно, бесплатно на благотворительных обедах, для учеников начальных классов в школах за счет местных бюджетов, а также для учащихся из малообеспеченных семей. Графа 2 "Если получено в подарок, укажите количество порций" заполняется только в том случае, когда по графе 1 проставлен код "2 – подарок".
По графе 3 "Стоимость" необходимо проставить израсходованную сумму на покупку общественного питания, либо когда питание получено в подарок, необходимо записать приблизительную стоимость.
В Дневнике не учитываются покупки, сделанные по просьбе другого домохозяйства за его счет.
Строка "контрольная сумма" заполняется интервьюером.
Количество продуктов, полученных бесплатно из личного подсобного хозяйства или в подарок, учитывается в разделе 4 "Продукты, полученные бесплатно из личного подсобного хозяйства или в подарок (потребленные в этот день)".
По графе 2 "Источник получения" к коду "1 – подсобное хозяйство (личное подворье)" относятся продукты питания, полученные из личного подсобного хозяйства, к коду "2 – подарок" относятся продукты питания, полученные в подарок от родственников, друзей, знакомых и иных лиц.

1) мәдени және спорттық орталықтарда: театрларда, кинотеатрларда, спорт стадиондарында, мұз айдындарында, музейлерде, сурет галереяларында және ұқсас орындарда;
2) қоғамдық көлікте: тасымалдау үшін билет құнына тамақтың бағасы қосылған жағдайды қоспағанда поездарда, ұшақтарда, кемелерде;
3) ойын-сауық орындарында: түнгі клубтарда, барлары бар дискотекаларда және басқа ойын-сауық орындарда тамақтандыру бойынша көрсетілетін қызметтер жатады.
Қоғамдық тамақтандыру асханалары көрсететін қызметтерінің шығыстарына ауруханада стационардағы емдеушілерге арналған азық-түлік және сусындарды қоспағанда, жұмыс, қызметтік асханалардағы тамақтандыруды ұйымдастыру бойынша көрсетілетін қызметтер жатады.
Оқушыларға арналған тамаққа оқушылар оқитын жерлерде орналасқан асхана, буфетте тамақтандыруды ұйымдастыру бойынша көрсетілетін қызметтер жатады.
Студенттерге арналған тамаққа студенттер оқитын жерлерде орналасқан асхана, буфетте тамақтандыруды ұйымдастыру бойынша көрсетілетін қызметтер жатады.
Жеткізіліммен тамаққа тапсырыс беруші өзі алып кететін немесе үйге жеткізілетін дайын тағам жеткізушілеріндегі тағамдар және жеңіл дәмтатымдарды сатып алу жатады.
"Басқасы" жолы бойынша автомат-машиналарда, дүңгіршіктерде, көше бөткелерінде және осындай сауда нүктелерінде сатылатын тұтынуға дайын азық-түліктерге жұмсалған шығыстар жазылады.
"Алынуы" 1-бағаны бойынша "1 – сатып алу" немесе "2 – сыйлық" кодын белгілеу қажет. "1 – сатып алу" коды тамақ үй шаруашылығы бюджеті есебінен сатып алынған жағдайда белгіленеді. "2 – сыйлық" коды қайырымдылық түскі астар кезінде тамақ ақысыз, тегін алынған жағдайда жергілікті бюджеттер есебінен бастауыш мектеп оқушылары үшін, сондай-ақ аз қамтылған отбасылардан шыққан оқитындар үшін белгіленеді. "Сыйлыққа алынған болса, порция санын көрсетіңіз" 2-бағаны тек 1-баған бойынша "2 – сыйлық" коды қойылған жағдайда толтырылады.
"Құны" 3-бағаны бойынша қоғамдық тамақтандыруды сатып алуға жұмсалған соманы қою қажет немесе тамақ сыйлыққа алынған жағдайда, құнын шамамен жазу қажет.
Күнделікте басқа үй шаруашылығының өтініші бойынша оның есебінен жасалған сатып алулар есепке алынбайды.
"Бақылау сомасы" жолын интервьюер толтырады.
Жеке қосалқы шаруашылықтан немесе сыйлыққа тегін алынған азық-түлік мөлшері "Жеке қосалқы шаруашылықтан немесе сыйлыққа (осы күні тұтынылған) тегін алынған өнімдер" 4-бөлімінде есепке алынады.
"Алу көзі" 2-бағаны бойынша жеке қосалқы шаруашылықтан алынған азық-түлік өнімдері "1 – қосалқы шаруашылық (жеке ауладағы)" кодына жатады, туыстардан, достардан, таныстардан және басқа адамдардан сыйлыққа алынған азық-түлік өнімдері "2-сыйлық" кодына жатады.

В разделе 5 "Расходы на горюче-смазочные материалы для личных транспортных средств" по графе 1 отмечается цель приобретения горюче-смазочных материалов на содержание транспортного средства для личного пользования и по графе 2 записывается оплаченная сумма.
Приложение 1
к Инструкции по заполнению
статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
"Дневник учета ежедневных расходов"
(код 644103003,
индекс D 003, периодичность квартальная)
Перечень продовольственных товаров, используемых при заполнении "Дневника учета ежедневных расходов"
Просмотрите список, может быть, он напомнит Вам о покупках, которые Вы или члены Вашей семьи сделали, но забыли упомянуть.
Хлебобулочные изделия и крупы
рис шлифованный и полированный; мука пшеничная высшего сорта, мука пшеничная первого сорта, мука для блинов и оладий; крупа манная, крупа гречневая, крупа овсяная, крупа перловая, пшено; хлеб ржаной и ржано-пшеничный, хлеб пшеничный из муки высшего сорта, хлеб пшеничный из муки первого сорта, диабетические виды хлеба; вермишель, лапша, рожки, другие макаронные изделия; булочки сдобные, пряники, печенье сахарное, торты, пирожное, рулеты, кексы, вафли, сушки, баранки, пирожки, пироги (исключая пироги с мясом и рыбой), тесто, печенье сдобное, хлебцы, другие мучные кондитерские изделия; крахмал, хлопья из злаков (сухие завтраки), каши быстрого приготовления, каши для детского питания, другие крупяные изделия.
Мясо
говядина, конина, конина с костями, жая, свинина, баранина, птица, куры, утки, индоутки, гуси, индейки, окорочка куриные, части курицы (бедро, голень, крылышки), грудки кур, другие виды мяса птиц, дичь, печень говяжья, язык говяжий, другие пищевые говяжьи субпродукты, печень свиная, язык свиной, другие пищевые свиные субпродукты, субпродукты других видов животных, птичьи субпродукты, мясо других видов животных, колбаса вареная, колбаса полукопченая, сосиски, сардельки, колбаса варено-копченая, колбаса сырокопченая, колбаса ливерная и кровяная, другие колбасные изделия, сало (шпик), пельмени, мясной фарш, консервы мясные тушеные, консервы мясорастительные, паштеты, котлеты из мяса, пирожки, пироги с мясом, мясные полуфабрикаты мелкокусковые, казы, шужык, мясокопченности свиные, мясокопченности из других видов мяса, прочие изделия из мяса.
Рыба и морепродукты
рыба свежая или охлажденная, рыба мороженая, морепродукты, рыба соленая и копченая (без деликатесной), рыба соленая и копченая (деликатесная), сельдь, икра красная, консервы рыбные неделикатесные, консервы рыбные деликатесные, кулинарные изделия из рыбы, рыба сушеная, рыба вяленая, пироги с рыбой, икра черная, икра искусственная, прочие изделия из рыбы и морепродуктов.
Молочные изделия, сыр и яйца
молоко сырое, молоко топленое, молоко ультрапастеризованное, стерилизованное, молоко пастеризованное, сливки, молоко сгущенное с сахаром, сухие молочные смеси для детей, сливки сухие, молоко сухое, молоко концентрированное без сахара, йогурт, кефир, сметана, кумыс, ряженка, прочие кисломолочные продукты, творог, сырки творожные и сырковая масса, сыры сычужные, сыры плавленые, курт, сыры рассольные, брынза, яйца столовые, яичный порошок и меланж.
Масла и жиры
масло сливочное несоленое, масло растительно-сливочное, маргарин, масло подсолнечное, масло оливковое, прочие растительные масла.
Фрукты
яблоки, виноград, мандарины, айва, арбузы, дыни, бананы, апельсины, лимоны, гранаты, груши, хурма, ананасы, черешня, вишня, абрикосы, персики, слива, другие свежие фрукты, сушеные груши, яблоки и их смеси, орехи, семена подсолнечника, финики, курага, изюм, другие сухофрукты, фрукты консервированные, ягоды консервированные, фрукты замороженные, ягоды замороженные, клубника, смородина, крыжовник, лесные ягоды, ежевика, малина, другие свежие ягоды.
Овощи
капуста белокочанная, лук репчатый, свекла, морковь, огурцы, помидоры, тыква, чеснок, баклажаны, перец сладкий, лук зеленый, кабачки, патиссоны, редис, редька, грибы свежие, укроп, петрушка, другие свежие овощи, картофель, горох, грибы сушеные, фасоль, другие сушеные овощи, капуста квашенная и маринованная, огурцы соленые и маринованные, консервы закусочные, обеденные, овощи натуральные, консервированные, маринованные, зеленый горошек консервированный, кукуруза консервированная, грибы соленые и маринованные, овощная кулинария (готовые блюда, салаты из овощей), картофельные чипсы, сухое картофельное пюре, овощи натуральные замороженные, оливки консервированные, другие консервированные и переработанные овощи.
Сахар, джем, мед, шоколад и кондитерские изделия
сахар-песок, заменители сахара, сахар-рафинад, варенье, джем и повидло, мед, ирис, карамель фруктово-ягодная, карамель с ликерными начинками, конфеты глазированные шоколадом, конфеты неглазированные шоколадом, шоколадные батончики, жевательная резинка, зефир, шоколад, мармелад, халва, шоколадный крем, другие сладости, мороженое, щербет, пищевой лед.
Продукты питания, не отнесенные к другим категориям
перец красный молотый, перец черный молотый, другие пряности, соль; майонез, дрожжи; готовые приправы и соусы, уксус, уксусная эссенция, гомогенизированные смеси для детского и диетического питания, соус томатный, кетчуп, бульоны в кубиках, пакетиках, сухой кисель, сода пищевая и разрыхлители, томатная паста, концентраты супов, прочие продукты.
Безалкогольные напитки
кофе растворимый, кофе в зернах, молотый, чай черный байховый, чай зеленый, другие виды чая, какао-порошок, полуфабрикаты для изготовления напитков на основе какао, минеральная вода, питьевая вода, продаваемая в емкостях, напитки негазированные, напитки газированные, квас и другие безалкогольные напитки, концентраты напитков, соки фруктовые, соки овощные.
Спиртные напитки
водка, настойки горькие крепкие, коньяки ординарные марочные, другие крепкие спиртные напитки, вина виноградные, столовые сухие, вина виноградные крепленые, шампанское, игристые вина; пиво с содержанием алкоголя, безалкогольное пиво.
Табачные изделия
сигареты с фильтром, сигареты без фильтра.
Приложение 2
к Инструкции по заполнению
статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
"Дневник учета ежедневных расходов"
(код 644103003, индекс D 003,
периодичность квартальная)
ПРИМЕР ЗАПОЛНЕНИЯ ДНЕВНИКА

"Жеке көлік құралдары үшін жанар-жағармай материалдарына шығыстар" 5-бөлімінің 1-бағаны бойынша жеке пайдалану үшін көлік құралдарын күтуге жанар-жағармай материалдарын сатып алу мақсаты белгіленеді және 2-баған бойынша төленген ақысы жазылады.
"Күнделікті шығыстарды есепке
алу күнделігі"
жалпымемлекеттік
статистикалық байқаудың
статистикалық нысанын (коды
644103003, индексі D 003,
кезеңділігі тоқсандық) толтыру
жөніндегі нұсқаулыққа
1-қосымша
"Күнделікті шығыстарды есепке алу күнделігін" толтыру кезінде пайдаланылатын азық-түлік тауарларының тізбесі
Тізімді қарап шығыңыз, мүмкін ол Сіз немесе Сіздің отбасыңыздың мүшелері сатып алғанмен, мұнда жазуды ұмытқандарыңызды Сіздің есіңізге салар.
Нан өнімдері және жармалар
ажарланған және жылтыратылған күріш; жоғары сұрыпты бидай ұны, бірінші сұрыпты бидай ұны, құймақ пен жайма құймаққа арналған ұн; ұнтақ жарма, қарақұмық жармасы, сұлы жармасы, арпа жармасы, тары, қара бидай және қара бидай-бидай наны, жоғары сұрыпты бидай ұнынан пісірілген нан, бірінші сұрыпты бидай ұнынан пісірілген нан, диабетикалық нан түрлері; вермишель, кеспе, рожкилер, басқа да макарон өнімдері; майқоспалы тәтті тоқаштар, пряниктер, қантты печеньелер, торттар, пирожное, орамалар, кекстер, вафли, майда білезік нандар, білезік нандар, пирожкилер, бәліштер (ет пен балық бәліштерін қоспағанда), қамыр, майқоспалы печеньелер, қытырлақ нан, ұннан дайындалатын басқа да кондитер өнімдері, крахмал, дән тұқымдас үлпектер (құрғақ таңғы астар), тез даярланатын ботқалар, баланың тамақтануына арналған ботқалар, басқа да жарма өнімдері.
Ет
сиыр еті, жылқы еті, сүйегі бар жылқы еті, жая, шошқа еті, қой еті; құс, тауық, үйрек, күркетауық тұқымдас үйрек, қаздар, күркетауықтар, тауықтың сирағы, тауықтың мүшелері (жамбасы, сирағы, қанаты), тауықтың төс еті, құс етінің басқа да түрлері, қыр құсы, сиырдың бауыры, сиырдың тілі, сиырдың басқа да тағамдық қосымша ет өнімдері, шошқаның бауыры, шошқаның тілі, шошқаның басқа да тағамдық қосымша ет өнімдері, басқа да мал түрлерінің қосымша ет өнімдері, құс етінің қосымша өнімдері, басқа да мал түрлерінің еті, пісірілген шұжық, шала ысталған шұжық, сосискалар, сарделькалар, пісіріп-ысталған шұжық, шикідей ысталған шұжық, өкпе бауыр мен қансоқта шұжығы, басқа да шұжық өнімдері, шошқа майы (қыртыс май), тұшпара, тартылған ет, бұқтырылған ет консервілері, ет-өсімдік консервілері, паштеттер, еттен жасалған котлеттер, бөректер, еттен дайындалған бәліштер, ұсақ кесекті жартылай дайын ет өнімдері, қазы, шұжық, шошқа етінің ысталған өнімдері, еттің басқа да түрлерінен ысталған өнімдер, өзге де ет өнімдері.
Балық және теңіз өнімдері
жаңа ауланған немесе салқындатылған балық, мұздатылған балық, теңіз өнімдері, тұздалған және ысталған (жеңсік тағамсыз) балық, тұздалған және ысталған (жеңсік тағам) балығы, майшабақ, қызыл уылдырық, жеңсік емес тағам балық консервілері, жеңсік тағам балық консервілері, балықтан дайындалған аспаздық өнімдер, кептірілген балық, қақталған балық, балықтан дайындалған бәліштер, қара уылдырық, жасанды уылдырық, балық және теңіз өнімдерінен дайындалған өзге де өнімдер.
Сүт өнімдері, ірімшік және жұмыртқа
шикі сүт, қайнатылған сүт, ультрапастерленген, зарарсыздандырылған сүт, пастерленген сүт, кілегей, қант қосылған қоюландырылған сүт, балаларға арналған құрғақ сүт қоспалары, құрғақ кілегей, құрғақ сүт, қант қосылмаған концентратталған сүт, йогурт, айран, қаймақ, қымыз, ряженка, өзге де қышқыл сүт өнімдері, сүзбе, сүзбелі ақ ірімшік және ақ ірімшік массасы, мәйекті ірімшік, балқытылған ірімшік, құрт, тұзды iрiмшiктер, брынза, асханалық жұмыртқа, жұмыртқа ұнтағы және меланж.
Май және тоңмай
тұздалмаған сары май, өсімдік-сары май, маргарин, күнбағыс майы, зәйтүн майы, өзге де өсімдік майлары.
Жемістер
алмалар, жүзімдер, мандариндер, алхорылар, қарбыздар, қауындар, банандар, апельсиндер, лимондар, анарлар, алмұрттар, құрмалар, ананастар, шиелер, қызыл шиелер, өріктер, шабдалылар, қара өріктер, басқа да жаңа жиналған жемістер, кептірілген алмұрттар, алмалар және олардың қоспалары, жаңғақтар, күнбағыс дәндері, құрмалар, кептірілген өріктер, мейіздер, басқа да кептірілген жемістер, консервіленген жемістер, консервіленген жидектер, мұздатылған жемістер, мұздатылған жидектер, құлпынай, қарақат, қарлыған, орман жидектері, қожақат, таңқурай, басқа да жаңа терілген жидектер.
Көкөністер
ақ қауданды кырыққабат, басты пияз, қызылша, сәбіз, қияр, қызанақ, асқабақ, сарымсақ, баялды, тәтті бұрыш, көк жуа, кәді, патиссондар, шалғам, шомыр, жаңа жиналған саңырауқұлақ, аскөк, ақжелкен, басқа да жаңа жиналған көкөністер, картоп, бұршақ, кептірілген саңырауқұлақ, бадана, басқа да кептірілген көкөністер, консервіленген немесе қайта өңделген көкөністер, ашытылған және маринадталған қырыққабат, тұздалған және маринадталған қияр, түскі асқа арналған жеңіл тағам консервілері, табиғи, консервіленген, маринадталған көкөністер, консервіленген жасыл бұршақ, консервіленген жүгері, тұздалған және маринадталған саңырауқұлақ, көкөніс кулинариясы (дайын тағамдар, көкөністен жасалған салат), картоп чипсылары, құрғақ картоп езбесі, табиғи мұздатылған көкөністер, консервіленген зәйтүн, басқа да консервіленген және қайта өңделген көкөністер.
Қант, джем, бал, шоколад және кондитерлік өнімдер
құмшекер, қант алмастырғышы, шақпақ қант, тосап, джем, повидло, бал, ирис, жеміс-жидек карамелі, ликер салмасы бар карамель, шоколадпен глазурленген кәмпиттер, шоколадпен глазурленбеген кәмпиттер, шоколад батончигі, сағыз, зефир, шоколад, мармелад, халуа, шоколад кремі, басқа да тәттілер; балмұздақ, шербет, тамақтық мұз.
Басқа санаттарға енгізілмеген тамақ өнімдері
ұнтақталған қызыл бұрыш, ұнтақталған қара бұрыш, басқа да татымдықтар, тұз, майонез, ашытқы, дайын дәмдеуіштер мен тұздықтар, сірке суы, сірке эссенциясы, балалар тағамына және диеталық тағамға арналған гомогенизделген қоспалар, қызанақ тұздығы, кетчуп, сорпа текшелерде, пакеттерде, құрғақ кисель, ас содасы және қопсытқыштар, қызанақ пастасы, сорпа концентраттары, өзге де өнімдер.
Алкогольсіз сусындар
еритін кофе, дәнді кофе, байха қара шайы, көк шай, шайдың басқа да түрлері, ұнтақ-какао, какао негізінде сусындар жасауға арналған жартылай дайын өнімдер, минералды су, ыдыстарда сатылатын ауыз су, газдалмаған сусындар, газдалған сусындар, квас және басқа да алкогольсіз сусындар, сусындардың концентраттары, жеміс шырындары, көкөніс шырындары.
Спиртті ішімдіктер
арақ, күшті ащы тұндырма, маркалық жай коньяктар, басқа да күшті спиртті ішімдіктер, асханалық құрғақ, жүзім шарабы, күшейтілген жүзім шарабы, шампан, көпіршікті шарап, құрамында алкоголі бар сыра, алкогольсіз сыра.
Темекі өнімдері
фильтрлі шылымдар, фильтрсіз шылымдар.
"Күнделікті шығыстарды есепке
алу күнделігі"
жалпымемлекеттік
статистикалық байқаудың
статистикалық нысанын (коды
644103003, индексі D 003,
кезеңділігі тоқсандық) толтыру
жөніндегі нұсқаулыққа
2-қосымша
КҮНДЕЛІКТІ ТОЛТЫРУ МЫСАЛЫ

1.Вводная часть 1.1                                                             Понедельник "20" мая 2019 года (проставляется интервьюером)
1.2 Количество лиц,
1.3 Код причин не заполнения
присутствовавших в этот день                                                 (проставляется интервьюером)
1.4 Скажите, был ли этот день обычным в отношении количества присутствовавших лиц?2             Да -
(необычный день – проведение торжественных и ритуальных мероприятий)                         Нет - 2
2. Покупка продуктов питания, безалкогольных и алкогольных напитков, табачных изделий
В данной таблице запишите все купленные за день продукты питания, табачные изделия и напитки, включая алкогольные. Не включайте покупку тех продуктов питания, которые Вы приобрели для перепродажи (без дополнительной обработки) или будете использовать для переработки с последующей продажей.
Не забудьте включить в эту таблицу продукты, полученные в виде оплаты труда в натуральной форме, купленные в долг (под зарплату) и приобретенные для подарка.
Коды (заполняются интервьюе-ром)
Наименование продуктов
Цель покупки:2
1 – личное
потребление;
2 – подарок;
3 – переработка;
9 - другое
Место покупки:2
1 – магазин;
2 –супермаркеты, гипермаркеты;
3 –продовольственный рынок
Количество
Единица Измерения2
Сколько уплачено? (тенге)
На сколько месяцевкуплено? (от 1 до 12 месяцев)
А
Б
1
2
3
4
5
6
Хлебобулочные изделия и крупы (хлеб, рис, мука, крупы, макароны, тесто, торты, печенье сдобное, вафли и другие мучные кондитерские изделия)
Хлеб пшеничный

1.Кіріспе бөлім                              1.1 Дүйсенбі "20" мамыр 2019 жыл
(интервьюер белгілейді)
1.2 Осы күні қатысқан
1.3 Толтырылмау себебінің коды
адамдар саны                                          (интервьюер белгілейді)
1.4 Айтыңызшы, қатысқан адамдар санына қатысты бұл күн әдеттегідей болды ма?2 Иә -
(ерекше күн – салтанатты және салт-жора іс-шараларын жүргізу) Жоқ - 2
2. Азық-түлік өнімдерін, алкогольсіз және алкогольді сусындар, темекі өнімдерін сатып алу
Осы кестеге бір күн ішінде сатып алынған алкогольді қосқанда тамақ өнімдері, темекі бұйымдары және сусындарды жазыңыз. Алайда оған Сіз сатуға немесе қайта сатуға (қосымша өңдемей-ақ) немесе кейін сату үшін қайта өндеуге пайдаланатын азық-түлік өнімдерін сатып алуды қоспаңыз.
Осы кестеге қарызға (жалақыға) алынған және сыйлық үшін сатып алынған, заттай нысанда еңбекақы төлеу түрінде азық-түлік өнімдерін жазуды ұмытпаңыз.
Кодтар
(интер-вьюер толты-рады)
Азық-түлік өнімдерінің атауы
Сатып алу мақсаты:2
1 – жеке тұтыну;
2 – сыйлық;
3 – қайта өңдеу;
9- басқасы
Сатып алу орны:2
1 – дүкен;
2 – супермаркеттер, гипермаркеттер;
3 – азық-түлік базары
Саны
Өлшем бірлігі2
Қанша төленді? (теңге)
Қанша айларға сатып алынды?
(1 айдан
12 айға дейін)
А
Б
1
2
3
4
5
6
Нан өнімдері және жармалар (нан, күріш, ұн, жармалар, макарондар, қамыр, торттар, майқоспалы печень, вафли және ұннан дайындалатын басқа да кондитер өнімдері)
Бидай наны

1. хлебобулочные изделия, мука, крупы;
2. кондитерские изделия, пельмени, пирожки;
3. все мясные и рыбные продукты;
4. все молочные продукты, за исключением молока, сливок, кефира и других кисломолочных напитков;
5. фрукты, овощи;
6. варенье, мед, конфеты;
7. соль, специи;
8. кофе, чай, какао.
В штуках записываются только яйца.
В литрах записываются:
1. молоко, кефир и другие кисломолочные напитки;
2. масло растительное;

1. нан - тоқаш өнімдері, ұн, жарма;
2. кондитерлік өнімдер, тұшпаралар, бөректер;
3. барлық ет және балық өнімдері;
4. сүт, кілегей, айран және басқа да қышқыл сүт сусындарын қоспағанда барлық сүт өнімдері;
5. жемістер, көкөністер;
6. тосап, бал, кәмпиттер;
7. тұз, дәмдеуіштер;
8. кофе, шай, какао.
Жұмыртқа ғана данамен жазылады.
Литрмен жазылатындар:
1. сүт, айран және басқа да қышқыл сүт сусындары;
2. өсімдік майы;

3. алкогольные и безалкогольные напитки.
В пачках записываются только сигареты.
3. Общественное питание
В данной таблице по графе 1 запишите все расходы на завтрак, обед или ужин в ресторанах, кафе, столовых, буфетах, расходы на питание для школьников, студентов, а также пищу, доставленную Вам на дом или на работу.
В строку "Другое" записываются расходы на продукты, купленные на улице (пирожки, сэндвичи и тому подобное)
Наименование видов общественного питания
Получение:2
1 – покупка;
2 – подарок
Если получено в подарок, укажите количество порций (единиц)
Стоимость (тенге)
А
1
2
3
Рестораны, кафе и аналогичные заведения
2

3. алкогольді және алкогольсіз сусындар.
Қораппен тек шылымдар ғана жазылады.
3. Қоғамдық тамақтандыру
Осы кестедегі 1-баған бойынша асхана, буфет, мейрамхана, дәмханаларда таңғы, түскі немесе кешкі астарға, оқушылардың, студенттердің тамағына, Сіздің үйіңізге немесе жұмысыңызға жеткізіліп берілген тамақтарға кеткен барлық шығыстарды жазыңыз.
"Басқасы" жолына көшеден сатып алынған тамақтарға кеткен шығыстар жазылады (бөректер, сэндвичтер және сол сияқтылар)
Қоғамдық тамақтандыру түрлерінің атауы
Алынуы:2
1 – сатып алу;
2 – сыйлық
Сыйлыққа алынған болса, порция санын көрсетіңіз (бірлік)
Құны
(теңге)
А
1
2
3
Мейрамханалар, дәмхана және ұқсас мекемелер
2

7. Результат посещений (1-интервью проведено, 2-интервью не проведено)
Примечание:
1 Классификатор административно-территориальных объектов НК РК 11-2009
1. Расходы на одежду, ткани и обувь, предметы домашнего обихода, бытовую технику, мебель и другие непродовольственные товары за квартал
Во время моего визита я оставил Вам журнал ежеквартальных расходов и доходов для записи покупок непродовольственных товаров и услуг, а также доходов Вашего домашнего хозяйства за последний квартал.
Интервьюер! Респонденту разъясняется, что речь идет не о дневнике ежедневных расходов
1.1. Не могли бы Вы принести журнал ежеквартальных расходов и доходов, чтобы начать заполнение ежеквартального вопросника. Вначале я хотел бы перенести записанную Вами в журнал ежеквартальных расходов и доходов информацию в мой вопросник. Если Вы вспомните какие-либо расходы за последние три месяца, не отраженные Вами в журнале, пожалуйста, сообщите мне об этом сейчас, чтобы я мог добавить их в вопросник.

7. Жолығудың нәтижесі (1-сұхбат жүргізілді, 2-сұхбат жүргізілмеді)
1. Тоқсан ішінде киім, маталар және аяқкиімге, үй тұрмысындағы заттарға, тұрмыстық техникаға, жиһаздарға және басқа да азақ-түліктік емес тауарларға жұмсалған шығыстар
Мен соңғы келгенімде шығыстар мен табыстар журналын Сіздің үй шаруашылығыңыздың соңғы тоқсанда сатып алған азық-түліктік емес тауарлары мен қөрсетілетін қызметтерін, сондай-ақ табыстарын жазу үшін тастап кеткен едім.
Интервьюер! Респондентке әңгіменің күн сайынғы шығыстардың күнделігі жайында емес екендігін түсіндіреді.
1.1.Тоқсан сайынғы сұрақнаманы толтыруды бастау үшін Сіз тоқсан сайынғы шығыстар мен табыстар журналын алып келе аласыз ба? Мен әуелі Сіздің тоқсан сайынғы шығыстар мен табыстар журналына жазған ақпаратыңызды өзімнің сұрақнамама көшіріп алғым келеді. Егер Сіздің журналыңызда көрсетілмеген соңғы үш айдағы қандай да бір шығыстар есіңізге түссе, мен оны сұрақнамаға қосу үшін Сізден ол туралы маған қазір хабарлауыңызды өтінемін.

Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Ежеквартальный вопросник по расходам и доходам домашних хозяйств" (код 645103004, индекс D 004, периодичность квартальная)
1. Настоящая инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Ежеквартальный вопросник по расходам и доходам домашних хозяйств" (код 645103004, индекс D 004, периодичность квартальная) разработана в соответствии с подпунктом 8) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Ежеквартальный вопросник по расходам и доходам домашних хозяйств" (код 645103004, индекс D 004, периодичность квартальная) (далее – Ежеквартальный вопросник).
2. Понятия применяемые при заполнении данной формы:
1) доход от наемной занятости – заработная плата (оклад) надбавки к заработной плате; все виды поощрительной оплаты в денежной или натуральной форме; гонорары; премии; выплаты: от прибыли, по больничным листам. Домработницы, няни, горничные, повара, садовники, секретари, работающие по найму у физических лиц также относятся к наемным работникам.
2) доход от самостоятельной занятости – доход, полученный самостоятельно занятыми лицами для себя лично или в отношении членов их семей. В доход от самостоятельной занятости не включаются доходы от имущества в виде процентов, дивидендов, рента и другие виды доходов от собственности, а также подарки и социальная помощь.
3) супервайзер – сотрудник департамента статистики, обеспечивающий проведение обследований домашних хозяйств и осуществляющий контроль работы интервьюеров.
3. Наблюдению подлежат все домашние хозяйства, участвующие в выборочном обследовании домашних хозяйств по уровню жизни населения. Ежеквартальный вопросник по расходам и доходам домашних хозяйств заполняется лицом, уполномоченным на проведение опроса (далее – интервьюер) ежеквартально.
Респондентом выступает глава или иной член домашнего хозяйства, занимающийся ведением хозяйства и знающий о расходах других членов домохозяйства.
При заполнении Ежеквартального вопросника интервьюер использует Журнал учета расходов и доходов (индекс D 005) (далее – Журнал). Все товары и услуги, указанные в Журнале кодируются в соответствии с "Номенклатурой товарных позиций к классификатору индивидуального потребления по целям" (далее – НКИПЦ) и переносятся в Ежеквартальный вопросник.

"Үй шаруашылықтарының табыстары мен шығыстары бойынша тоқсан сайынғы сұрақнама" (коды 645103004, индексі D 004, кезеңділігі тоқсандық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы "Үй шаруашылықтарының табыстары мен шығыстары жөнінде тоқсан сайынғы сұрақнама" (коды 645103004, индексі D 004, кезеңділігі тоқсандық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 12-бабы 8) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Үй шаруашылықтарының табыстары мен шығыстары бойынша тоқсан сайынғы сұрақнама" (коды 645103004, индексі D 004, кезеңділігі тоқсандық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (бұдан әрі – Тоқсандық сұрақнама) толтыруды нақтылайды.
2. Осы нысанды толтыру кезінде қолданылатын ұғымдар:
1) жалдамалы жұмыспен қамтылудан түскен табыс – жалақы (айлықақы); жалақыға үстемақы; ақшалай және заттай түрдегі көтермелеу төлемдерінің барлық түрлері; қаламақы; сыйлықақылар; пайдадан түскен және науқастық қағаз бойынша төлемақылар. Жеке тұлғаларда жалдану бойынша жұмыс істейтін үй қызметшілері, бала күтушілер, үй жинаушылар, аспаздар, бағбандар, хатшылар да жалдамалы қызметкерлерге жатады;
2) өзін-өзі жұмыспен қамтудан түскен табыс – жеке өзі үшін немесе оның отбасы мүшелеріне қатысты өзін-өзі жұмыспен қамтыған адамдардан түскен табыс. Өзін-өзі жұмыспен қамтығаннан түскен табысқа мүліктен пайыз түріндегі табыс, дивиденділер, рента және басқа да жеке меншіктен түскен табыс түрлері, сондай-ақ сыйлықтар мен әлеуметтік көмек кірмейді.
3) супервайзер – үй шаруашылықтарына зерттеу жүргізуді қамтамасыз ететін және интервьюерлердің жұмысына бақылауды жүзеге асыратын статистика департаментінің қызметкері.
3. Байқауға тұрмыс деңгейі бойынша үй шаруашылықтарын іріктеп зерттеуге қатысатын барлық үй шаруашылықтары жатады. Үй шаруашылықтарының табыстары мен шығыстары бойынша тоқсан сайынғы (сәуірде, шілдеде, қазанда, қаңтарда) сұрақнаманы пікіртерімді жүргізуге уәкілетті адам (бұдан әрі – интервьюер) жүргізеді.
Респондент ретінде үй шаруашылығының басшысы немесе үй шаруашылығының басқаларға қарағанда шаруашылықпен көбірек айналысатын және үй шаруашылығының басқа мүшелерінің шығыстары туралы білетін мүшесі болады.
Тоқсандық сұрақнаманы толтыру кезінде интервьюер Шығыстарды және табыстарды есепке алу журналын (индексі D 005) (бұдан әрі – Журнал) пайдаланады. Журналда көрсетілген барлық тауарлар мен көрсетілетін қызметтер "Мақсаттар бойынша жеке тұтыну жіктеуішіне тауар айқындамаларының номенклатурасына" (бұдан әрі – МЖТЖТН) сәйкес кодталады және Тоқсан сайынғы сұрақнамаға ауыстырылады.

4. На титульном листе в пункте "Наименование территории" вписываются наименование области (города), района (города) и сельского населенного пункта. Пункты со 2 по 5 заполняются в соответствии с реквизитами, указанными в списках обследуемых домашних хозяйств, представленных интервьюерам супервайзерами. По пункту 7 проставляется код результата посещения домохозяйства.
5. Раздел 1 "Расходы на одежду, ткани и обувь, предметы домашнего обихода, бытовую технику, мебель и другие непродовольственные товары за квартал" предназначен для записи расходов по приведенным группам товаров.
В графе "Коды" кодирование товаров осуществляется на основе НКИПЦ. В графе Б "Наименование товаров" записываются наименования товаров, приобретенных в обследуемом квартале.
В разделе 1 в графе "Цель покупки" выбирается один из предложенных вариантов ответа и обводится кружком. К варианту "другое" относятся покупки, связанные с проведением торжественных и ритуальных мероприятий и на другие, не перечисленные цели.
В графе 2 "Сумма (тенге)" указывается стоимость покупки в целых числах.
По строке "Контрольная сумма" проставляется итоговая сумма по всем строкам.
В данном разделе в группе товаров "Материалы для изготовления одежды" учитывается покупка материалов (ткани, меха, кожа и тому подобное), которые используют для пошива и изготовления одежды.
В группе "Другие предметы одежды и аксессуары одежды" учитываются расходы на покупку головных уборов, перчатки, галстуки, ремни, и тому подобное.
В этом же разделе в группе товаров "Другие товары и оборудование для отдыха, спорта, садоводства и домашние животные" учитывается покупка домашних животных (собак, кошек, птиц, рыбок), которые содержатся в домашних условиях, за исключением скота. Учитываются также предметы для их содержания (ошейники, поводки, намордники для собак, аквариумы для рыбок, корзинки, миски для кошек), корм, ветеринарные препараты.
В группе товаров "Мелкие предметы домашнего обихода" учитываются расходы на покупку непродовольственных товаров повседневного спроса (спички, тряпочки и губки для мытья посуды, гвозди, веники, щетки).
6. Раздел 2 "Расходы на жилищно-коммунальные услуги и топливо" предназначен для записи расходов на оплату жилищно-коммунальных услуг и покупку топлива для всех жилых помещений, находящихся в распоряжении домашнего хозяйства (включая дачи). Если домашнее хозяйство имеет дом, подключенный к центральному отоплению, и дачу, отапливаемую дровами, то заполняются данные и по строке "центральное отопление", и по строке "дрова".
Дом считается оснащенным центральным отоплением, если отопление осуществляется с помощью теплоэлектростанции, либо котельных.
В строку "сжиженный газ" записываются расходы на покупку газа в баллонах для приготовления пищи и других нужд.
В строку "газ, транспортируемый по распределительным сетям" включается также плата за техобслуживание газового оборудования.
В строку "домофон" включается также оплата за установку домофона.
По строке "другие услуги" учитываются регулярные платежи за обслуживание КСК (Кооператив собственников квартир), плата за техническое обслуживание общедомовых счетчиков.
Если оплата за жилищно-коммунальные услуги включена в арендную плату, то эта сумма учитывается в строке "Фактическая арендная плата за наем основного жилья" и не указывается в других строках.

4. Титулдық парақта "Аумақтың атауы" тармағында облыстың (қаланың), ауданның (қаланың) және ауылдық елді мекеннің атауы жазылады. 2-ден бастап 5-ке дейінгі тармақтар супервайзерлер интервьюерлерге ұсынған зерттелетін үй шаруашылықтарының тізімдерінде көрсетілген деректемелерге сәйкес толтырылады. 7-тармақ бойынша үй шаруашылығын аралау нәтижесінің коды қойылады.
5. "Киімге, матаға және аяқкиімге, тоқсан ішіндегі үй тұрмысындағы заттарға, тұрмыстық техникаға, жиhаздарға және басқа да жұмсалған шығыстар" 1-бөлімі келтірілген тауар топтары бойынша шығыстар жазбаларына арналған.
"Код" бағанында тауарларды кодтау МТЖТН негізінде жүзеге асырылады. "Тауарлардың атауы" Б бағанында зерттелетін тоқсандағы сатып алынған тауарлардың атауы жазылады.
1-бөлімде "Сатып алу мақсаты" бағанында ұсынылған жауап нұсқалардың біреуін таңдап, дөңгелетіп қоршалады, "Басқа" нұсқасына салтанаттық және салт-жоралық іс-шараларды өткізумен байланысты сатып алулар және жоғарыда аталмаған өзге де мақсаттар жатады.
"Сома (теңге)" 2-бағанында сатып алу құны бүтін сандарда көрсетіледі.
"Бақылау сомасы" жолы бойынша барлық жолдар бойынша қорытынды сома қойылады.
Бұл бөлімде "Киім-кешек дайындауға арналған материалдар" тауарлар тобында киім тігу және дайындау үшін пайдаланылатын материалдарды (мата, тері, былғары және т.с.с.) сатып алу ескеріледі.
"Киімнің басқа да бөліктері және киім акссесуарлары" тобында бас киім, қолғап, мойынтақ, белбеу және тағы сол сияқтыларды сатып алуға шығыстар ескеріледі.
Осы бөлімде "Демалуға, спорт, бағбандыққа арналған басқа да тауарлар мен жабдықтар және үй жануарлары" тауарлар тобында малдан басқа үй жағдайында ұсталатын үй жануарларын (ит, мысық, құстар, балықтар) сатып алулар ескеріледі. Сонымен қатар оларды ұстауға арналған заттар (иттерге арналған қарғыбаулар, тұмылдырықтар, балықтарға арналған аквариумдер, мысықтарға арналған себеттер, ыдыстар), тамақ, ветеринариялық препараттар есепке алынады.
"Үй керек-жарақтарының ұсақ-түйек заттары" тауарлар тобында күнделікті сұранысқа ие азық-түліктік емес тауарларын сатып алуға шығыстар (сіріңке, ыдыс жуатын шүберектер мен губкалар, шегелер, сыпыртқы, щеткалар) ескеріледі.
6. "Тұрғын үй-коммуналдық қызметтеріне және отын шығыстары" 2-бөлімі үй шаруашылығының иелігіне жататын барлық тұрғын үйлер (саяжайды қоса алғанда) үшін тұрғын үй-коммуналдық қызметтері және отын шығыстары төлемдеріне шығыстарды жазуға арналған. Егер үй шаруашылығының орталықтан жылытуға қосылған үйі болса және ағаш отындармен жылытылатын саяжайы болса, онда "орталықтан жылыту" және "ағаш отын" жолы толтырылады.
Егер үйді жылыту жылу электр станциясы немесе қазандықтар көмегімен жүзеге асырылса, орталықтан жылытумен жабдықталған болып саналады.
"Сұйытылған газ" жолында тамақ әзірлеуге және басқа да қажеттіліктер үшін баллондардағы газды сатып алуға жұмсалған шығыстар жазылады.
"Тарату желілері бойынша тасымалданатын газ" жолында сонымен қатар газ жабдықтарына техникалық қызмет көрсетуге төлемдер кіреді.
"Домофон" жолында домофон орнатуға жұмсалған төлемдер енгізіледі.
"Басқа қызметтер" жолында ПИК (Пәтер иелерінің кооперативі) қызмет көрсетулеріне тұрақты төлемдері, жалпы үйлік есептегіштерге техникалық қызмет көрсетуге төлем ескеріледі.
Егер тұрғын үй-коммуналдық қызметтеріне төлем жалдау ақысына қосылған болса, онда бұл сома "Негізгі тұрғын үйді нақты жалдау ақысы" жолында бұл сома есепке алынады және де басқа жолдарда көрсетілмейді.

7. В разделе 3 "Расходы на услуги связи" в строку "междугородний звонок (внутри республики)" включается также оплата переговоров из отделений связи.
По строке "почтовые услуги" учитываются все виды почтовых услуг: отправка посылок, бандеролей, писем, денежных переводов и другие почтовые услуги, включая покупку почтовых марок.
В строку "абонентская плата за телефон" включается также и повременная плата за телефонные разговоры.
В строку "сотовая связь" включаются все платежи за услуги сотовой связи, в том числе расходы на покупку разовых карт.
В строку "кабельное телевидение" включается также оплата за цифровое телевидение (ID TV).
В строках "спутниковое телевидение" и "кабельное телевидение" учитывается также плата за установку спутниковых антенн, кабельного телевидения.
8. В разделе 4 "Расходы, связанные с образованием" в плате за детские сады учитываются также расходы на дополнительные занятия в детских садах (например, обучение английскому языку).
Расходы на внешкольные кружки, занятия музыкой, репетиторские услуги в данный раздел не включаются, так как их учет ведется в разделе "Расходы на индивидуальные и прочие услуги" Ежеквартального вопросника.
В строках "неформальные расходы для студентов" и "неформальные расходы для школьников" учитываются расходы на покупку цветов, подарков, взносы в школьный фонд, выплаты преподавателям и прочие неформальные расходы, связанные с образованием.
В строку "образование для взрослых" включаются расходы за обучение на курсах иностранных языков, бухгалтерского учета, секретарей-референтов, компьютерных и так далее.
Покупка ученических ранцев и рюкзаков, школьной одежды, канцелярских товаров в данный раздел не включаются, так как их учет ведется в разделе 1 "Расходы на одежду, ткани и обувь, предметы домашнего обихода, бытовую технику, мебель и другие непродовольственные товары за квартал" Ежеквартального вопросника.
В графе 1 интервьюер уточняет по каждому виду расхода о его наличии и проставляет сумму в соответствующей строке.
9. В разделе 5 "Расходы, связанные со здравоохранением" в "услуги медицинских лабораторий" входят исследования радиологические, ультразвуковое исследование (УЗИ), общий анализ крови, общий анализ мочи и прочие.
"Услуги медицинских сестер и акушерок" включают в себя услуги вспомогательного медицинского персонала, массаж и прочие услуги медицинских сестер и акушерок.
В строку "специализированные парамедицинские услуги" включаются услуги иглотерапевтов, физиотерапевтическое лечение, услуги врачей в области традиционной медицины и другие парамедицинские услуги.
По строке "неформальные расходы на здравоохранение" учитываются расходы на покупку цветов, подарков и прочие неформальные расходы, связанные со здравоохранением.

7. "Байланыс қызметтеріне жұмсалған шығыстар" 3-бөлімінде "қалааралық қоңырау шалу (республика ішінде)" жолына сонымен қатар байланыс бөлімшелерінен сөйлесулеріне ақы төлеу енгізіледі.
"Пошта қызметтері" жолында поштаның қызметтерінің барлық түрлері есепке алынады: почта маркаларын сатып алуды қоса, жіберілімдер, бандерольдар, хаттар, ақша аударымдары және басқа да қызметтер.
"Телефонға абоненттік төлем" жолына телефонмен сөйлесулерге мерзімдік төлемдер де қосылады.
"Ұялы байланыс" жолында ұялы байланыс қызметтеріне, оның ішінде біржолғы карталарды сатып алуға жұмсалған шығыстар кіреді.
"Кабельдік телевизия" жолына цифрлық телевизияға (ID TV) төлем де қосылады.
"Спутниктік телевизия" және "кабельдік телевизия" жолдарында спутниктік антенналарды және кабельдік телевизияны орнатуға жұмсалған төлемдер есепке алынады.
8. "Білім алуға байланысты шығыстар" 4-бөлімінде балабақша үшін төлемдерде балабақшадағы қосымша сабақтарға жұмсалған (мысалы, ағылшын тілін оқу) шығыстар есепке алынады.
Мектептен тыс үйірмелер, ән сабақтары, репетиторлық қызметтерге шығыстар бұл бөлімге енгізілмейді, себебі оларды есепке алу тоқсан сайынғы сұрақнаманың "Жеке және өзге де қызметтерге шығыстар" бөлімінде жүргізіледі.
"Студенттер үшін бейресми шығыстар" және "оқушылар үшін бейресми шығыстар" жолдарында гүлдер мен сыйлықтар сатып алу шығыстары, мектеп қорына жарналар, мұғалімдерге төлемдер және де білеммен байланысты өзге де бейресми шығыстар кіреді.
"Ересектерге арналған білім" жолында шет тілдері курстары, бухгалтерлік есеп, хатшы-референт, компьютерлік курстары оқуына арналған шығыстар кіреді.
Оқушының арқаға асатын сөмкесі мен жолдорбаларын, мектеп киімін, кеңсе тауарларын сатып алу бұл бөлімге қосылмайды, өйткені оларды есепке алу Тоқсан сайынғы сұрақнаманың "Киімге, матаға және аяқкиімге, үй тұрмысындағы керек-жарақтарға, тұрмыстық техникаға, жиһазға және басқа да азық-түліктік емес тауарларға тоқсандағы шығыстар" бөлімінде жүргізіледі.
1-бағанда интервьюер әрбір шығыс түрі бойынша оның бар-жоғы туралы нақтылайды және тиісті жолда соманы қояды.
9. "Денсаулық сақтаумен байланысты шығыстар" 5-бөліміндегі "Медициналық зертхана қызметтеріне" радиологиялық, ультрадыбыстық зерттеулер (УЗО), жалпы қан талдауы, жалпы зәр талдауы және тағы басқасы зерттеулер кіреді.
"Медбикелер мен акушерлердің қызметіне" қосымша медициналық персоналдардың қызметі, массаж, медбикелер мен акушерлердің өзге де қызметтері кіреді.
"Мамандандырылған парамедициналық қызметтерге" инемен емдеу терапевттерінің қызметтері, физиотерапевтикалық емдеу, дәстүрлі медицина саласындағы дәрігерлердің қызметтері және өзге де парамедициналық қызметтер кіреді.
"Денсаулық сақтауға бейресми шығыстар" жолында гүлдер мен сыйлықтар сатып алу шығыстар және денсаулық сақтаумен байланысты өзге де бейресми шығыстар кіреді.

10. В разделе 6 "Расходы на индивидуальные и прочие услуги" в "Ритуальные услуги" включаются расходы на установку памятников, покупку свечей за упокой, отпевание, венчание, обрезание, крещение, службы за здравие и другие.
В "оплату за проведение платежей" входит оплата за проведение платежей (комиссия) по коммунальным услугам.
Во "внешкольных занятиях" учитываются расходы на внешкольные занятия по изобразительному искусству, музыке, танцам, занятия в кружках юных техников и других.
В "организацию комплексного отдыха" включаются расходы на отдых в Турцию, Китай и другие страны, путевки на экскурсии и дома отдыха, в лагеря отдыха для детей.
В "ресторанах, кафе и аналогичных заведениях" учитываются расходы на проведение торжественных, ритуальных мероприятий в указанных объектах общественного питания.
В "услуги по уходу за домашними животными" включаются мытье, стрижка собак в специальных парикмахерских, услуги ветлечебниц по лечению домашних животных, прививки против болезней. В данном разделе не учитываются расходы на ветеринарные услуги для скота, так как их учет ведется в разделе 9 "Производство продукции растениеводства и животноводства" Ежеквартального вопросника.
В вопросе 6.2 в строку "прочие платежи в бюджет" включаются следующие виды платежей: покупка патента на предпринимательскую деятельность, государственные пошлины, административные штрафы и другие выплаты.
В вопросе 6.3 выбирается и отмечается один вариант ответа. При ответе "да" задается вопрос 6.4, при ответе "нет" осуществляется переход к следующему разделу.
В вопросе 6.4 проставляется сумма денежного расхода на выплату алиментов в тенге за квартал.
11. В разделе 7 "Расходы на транспортные услуги" по строке "перевозка мебели, грузов" учитывается плата за наем всех видов транспортных средств: автомобильного, железнодорожного, воздушного, водного, гужевого. В данной строке отражаются расходы за перевозку как внутри городов и населенных пунктов, так и за их пределы.
12. В разделе 8 "Трансферты и помощь" отражается информация о трансфертах и помощи.
В вопросе 8.1 приведен перечень трансфертов, переданных другим домашним хозяйствам.
Если помощь предоставлялась в натуральной форме, то в графе 1 производится оценка в тенге по рыночным ценам.
В связи с тем, что данный раздел предназначен для получения информации о видах и размерах оказываемой домохозяйством помощи, во избежание двойного счета в строке "прочие трансферты" не указываются купленные в подарок непродовольственные товары, учтенные в качестве подарка в 1 разделе Ежеквартального вопросника, а также продукты и напитки учтенные в 1 разделе Дневника учета ежедневных расходов (индекс D 003).

10. "Жеке және өзге де көрсетілетін қызметтерге шығыстар" 6-бөліміндегі "Салт-жоралық қызметтерге" ескерткіш орнатуға, әруақтар үшін шамдар сатып алуға, жаназаға, дұға оқуға, некелесу, сүндеттеу, шоқындыру, амандық-саулық қызметтері және тағы басқа шығыстар кіреді.
"Төлемдер жүргізген үшін ақыға" коммуналдық қызметтер бойынша төлемдер (комиссия) жүргізгені үшін ақы кіреді.
"Мектептен тыс сабақтарға" мектептен тыс бейнелеу өнері, ән, би сабақтарына; жас техниктер үйірмесіндегі және басқа да сабақтарға жұмсалған шығыстар кіреді.
"Кешенді демалысты ұйымдастыруға" Түркияға, Қытайға және басқа да елдерге демалуға арналған шығыстар, экскурсияларға және демалыс үйлеріне, балаларға арналған демалыс лагерьлеріне жолдамалар енгізіледі.
"Мейрамхана, дәмхана және осыған ұқсас мекемелерде" көрсетілген қоғамдық тамақтандыру объектілерінде салтанатты және салт-жоралық шараларды жүргізуге шығыстар енгізіледі.
"Үй жануарларын күту бойынша қызметтерге" арнайы шаштараздарда иттерді жуу, қылын қидыру, үй жануарларын емдеу бойынша ветеринарлық емдеу қызметтер, ауруға қарсы екпелер кіреді. Осы бөлімде малдар үшін ветеринарлық қызметтерге шығыстар есепке алынбайды, себебі аталған шығыстарды есепке алу тоқсан сайынғы сұрақнаманың "Өсімдік және мал шаруашылығы өнімдерін өндіру" 9-бөлімінде қамтылады.
6.2-сұрақта "Бюджетке өзге де төлемдер" жолы төлемдердің келесі түрлерін қамтиды: кәсіпкерлік қызметке патент сатып алу, мемлекеттік баждар, әкімшілік айыппұлдар және басқа да төлемдер.
6.3-сұрақта жауаптың бір нұсқасы таңдалынып, белгіленеді. "Иә" деп жауап берген жағдайда 6.4-сұрақ қойылады, "жоқ" деп жауап берген жағдайда келесі бөлімге өту жүзеге асырылады.
6.4-сұрақта бір тоқсандағы алименттерді өтеуге кеткен ақшалай шығыстар сомасы теңгемен қойылады.
11. "Көлік қызметтеріне шығыстар" 7-бөлімінде "жиһаздарды, жүктерді тасымалдау" жолында көлік құралдарының барлық түрлерін: автомобиль, теміржол, әуе, су, көлік-арба жалдау есептеледі. Бұл жолда қала ішінде және елді мекендерде, сонымен қатар олардан тысқары жерде көлік құралдарын жалдау шығыстары көрсетіледі.
12. "Трансферттер және көмек" 8-бөлімінде трансферттер және көмек туралы ақпараттар көрсетіледі.
8.1-сұрақта басқа үй шаруашылықтарына берілген трансферттер тізбесі келтірілген.
Егер көмек заттай түрде берілсе, онда 1-бағанда нарық бағасы бойынша бағалауды теңгемен жүргізіледі.
Екі рет есепке алудан сақтану мақсатында және бұл бөлімнің мақсаты үй шаруашылығы көрсеткен көмектің түрі мен көлемі туралы деректер алу болғандықтан, "басқа" трансферттер жолында Тоқсан сайынғы сұрақнаманың 1-бөлімде сый ретінде есепке алынған сыйлық үшін сатып алынған азық-түліктік емес тауарлар, сонымен қатар Күн сайынғы шығыстарды есепке алу күнделігінің (индексі D 003) 1-бөлімінде есепке алынған азық-түлік және сусындар көрсетілмейді.

В вопросе 8.2 приведен перечень трансфертов, полученных домохозяйством от родственников и друзей. Здесь не учитываются продукты питания, полученные в подарок, которые отражаются в 3 разделе Дневника учета ежедневных расходов (индекс D 003). Если помощь предоставлялась в натуральной форме, то в графе 2 производится ее оценка в тенге по рыночным ценам.
13. В разделе 9 "Производство продукции растениеводства и животноводства" вопрос 9.1 о доступе домашнего хозяйства к земле задается всем обследуемым домохозяйствам. Если домохозяйство не имеет собственного участка земли, но арендует его, то оно имеет доступ к земле. Выбирается и отмечается один вариант ответа. При ответе "да" осуществляется переход к следующему вопросу, при ответе "нет" – переход к вопросу 9.7.
В вопросе 9.2 выбирается и отмечается один вариант ответа. При ответе "да" осуществляется переход к следующему вопросу, при ответе "нет" – переход к вопросу 9.4.
В вопросе 9.3 в строку "прочие расходы, связанные с использованием земельного участка", также включаются расходы на содержание дачи (полив, освещение, охрана и другие.)
В вопросе 9.4 выбирается и отмечается один вариант ответа. Независимо от ответа осуществляется переход к следующему вопросу.
В вопросе 9.5 выбирается и отмечается один вариант ответа. Независимо от ответа осуществляется переход к следующему вопросу.
В вопросе 9.6. в графах 2-8 учет ведется в натуральном выражении (килограмм или тоннах, кроме цветов), при этом соблюдается единая единица измерения по строке, а в графах 9, 10 – в стоимостном выражении (тенге).
Во всех графах кроме 10, информация отражается за обследуемый квартал, ранее сделанные заготовки в них не учитываются.
В вопросе 9.7 выбирается и отмечается один вариант ответа. При ответе "да" задается вопрос 9.8, при ответе "нет" осуществляется переход к вопросу 10.1.
В вопросе 9.9 выбирается и отмечается один вариант ответа. При ответе "да" задается вопрос 9.10, при ответе "нет" осуществляется переход к вопросу 9.11.
В вопросах 9.11 и 9.12 учитывается продажа только молодняка скота и птицы, которые предназначены для воспроизводства и доращивания; пчел; а также тех видов скота, которые не будут использоваться на мясо: это рабочие лошади, ослы, мулы и тому подобное. При ответе "да" на вопрос 9.11 проставляется сумма в вопросе 9.12. При ответе "нет" осуществляется переход к вопросу 9.13.
В вопросе 9.13 выбирается и отмечается один вариант.

8.2-сұрақта үй шаруашылығының туыстарынан және достарынан алынған трансферттер тізбесі келтірілген. Мұнда Күнделікті шығыстарды есепке алу күнделігінің (индексі D 003) 3-бөлімінде көрсетілген сыйға алынған тамақ өнімдері есепке алынбайды. Егер көмек заттай нысанда берілсе, 2-бағанда оның нарықтағы бағасы бойынша құны теңгемен жүргізіледі.
13. "Өсімдік шаруашылығы және мал шаруашылығы өнімдерін өндіру" 9-бөлімінде үй шаруашылығының жерге қолжетімділігі туралы 9.1-сұрақ зерттелетін барлық үй шаруашылығына қойылады. Егер үй шаруашылығының жеке меншігінде жер учаскесі болмаса, оны жалға алатын болса, онда оның жер учаскесіне қолжетімділігі бар деп саналады. Жауаптың бір нұсқасы таңдалып, белгіленеді. "Иә" деп жауап берген жағдайда келесі сұраққа көшеді, ал "жоқ" деп жауап берген жағдайда 9.7-сұраққа көшу керек.
9.2-сұрақта жауаптың бір нұсқасы таңдалып, белгіленеді. "Иә" деп жауап берген жағдайда келесі сұраққа өтеді, "жоқ" деп жауап берген жағдайда 9.4-сұраққа көшеді.
9.3-сұрақтың "Жер учаскесін пайдалануға байланысты өзге де шығыстар" жолына сонымен бірге саяжайды ұстауға (суғару, жарықпен қамтамасыз ету, қорғау және басқасы) кеткен шығыстар да кіреді.
9.4-сұрақта жауаптың бір нұсқасы таңдалып, белгіленеді. Жауаптың қандай болғанына қарамастан келесі сұраққа көшу жүзеге асырылады.
9.5-сұрақта жауаптың бір нұсқасы таңдалып, белгіленеді. Жауаптың қандай болғанына қарамастан келесі сұраққа көшеді.
9.6-сұрақта 2-8 бағандарда есепке алу заттай мәнде (килограмм немесе тоннада, гүлдерден басқа) жүргізіледі, бұл ретте жол бойынша біркелкі, ал 9, 10 бағандарда құндық (теңге) өлшем бірлігі сақталады.
10-бағаннан басқа барлық бағандарда ақпарат зерттелінетін тоқсанға көрсетіледі, оларда бұрын жасалған дайындамалар есепке алынбайды.
9.7-сұрақта жауаптың бір нұсқасы таңдалып, белгіленеді. "Иә" деп жауап берген жағдайда 9.8-сұрақ қойылады, "жоқ" деп жауап берген жағдайда келесі бөлімге көшу жүзеге асырылады.
9.9-сұрақта жауаптың бір нұсқасы таңдалып, белгіленеді. "Иә" деп жауап берген жағдайда 9.10-сұрақ қойылады, "жоқ" деп жауап берген жағдайда келесі 9.11-сұраққа көшу жүзеге асырылады.
9.11 және 9.12-сұрақтарда ұдайы өндіруге және өсіруге арналған тек малдардың төлдерін және құстарды және араларды; сондай-ақ малдардың етке өткізілмейтін түрлерін бұл жұмысқа жегілетін жылқылар, есектер, қашырлар және тағы басқалар сату есепке алынады. 9.11-сұраққа "иә" деп жауап берген жағдайда 9.12-сұрақта сома қойылады. "Жоқ" деп жауап берген жағдайда 9.13-сұраққа көшу жүзеге асырылады.
9.13-сұрақта жауаптың бір нұсқасы таңдалып, белгіленеді.

В таблице к вопросу 9.14 графы 2-7 заполняются в натуральном выражении, графы 8 и 9 – в стоимостном выражении. В графах 2-8 отражается продукция животноводства, полученная за отчетный квартал, а в графе 9 указывается сумма, вырученная от продажи ранее произведенной продукции животноводства.
Производство мяса учитывается в убойном весе, поэтому в случаях, когда домохозяйства реализуют взрослый скот или птицу в живом виде, поголовье пересчитывается на мясо в соответствии с коэффициентами пересчета, приведенными в таблице "Выход убойной массы скота и птицы, реализованного на убой в живом весе в хозяйствах населения" размещенной на интернет-портале Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан www.stat.gov.kz, в разделе сельского хозяйства в годовом бюллетене "Основные показатели развития животноводства Республики Казахстан" в таблице 5.3.
Данные по ним заносятся в графы 2-7. В графах 8 и 9 указывается стоимость продажи живого скота. Субпродукты в таких случаях не учитываются, так как согласно методике, применяемой в статистике сельского хозяйства, реализованный в живом весе скот пересчитывается только на мясо.
14. В разделе 10 учитываются товары, производимые домашними хозяйствами для продажи.
Строка "продукты питания" не подлежит заполнению.
В строке "молочные продукты" учитываются: сметана, простокваша, кефир, кисломолочные продукты, йогурты, кумыс, шубат, молочные консервы. В данную строку не включается молоко, так как его учет ведется в разделе 9 "Производство продукции животноводства и растениеводства" по строке "Свежее молоко" вопроса 9.14.
В строку "хлеб, хлебобулочные и кондитерские изделия" включаются хлеб, лепешки и все виды хлебобулочных и кондитерских изделий; в строку "колбасы, изделия из мяса" - домашние колбасы, казы, шужук, жая, карта, сало (шпик), тушенка, мясные консервы; в строку "другие продукты" - сухофрукты, улов рыбы, грибы и другие продукты питания, не включенные в вышестоящие строки.
Стоимость произведенных потребительских товаров учитывается в ценах покупателя (в рыночных ценах).
В вопросе 10.2 в строке "торговля" учитываются услуги от перепродажи непродовольственных и продовольственных товаров, включая чистую прибыль, получаемую перекупщиками молока, мяса, овощей и другой сельхозпродукции, а также от продажи пищи и напитков, изготовленных в домашних хозяйствах.
В строку "Услуги в области образования" входят репетиторство и прочие образовательные услуги.
В строку "Услуги в области здравоохранения" входят массаж, уколы и другие.
Строка "Сдача в аренду жилья" включает в себя прибыль и затраты для оказания услуг от сдачи в аренду жилья, а также нежилых (производственных) помещений: гаражей, складских помещений.

9.14-сұрақтың кестелерінде 2-7 бағандар заттай мәнде, ал 8 және 9-бағандар құндық мәнде толтырылады. 2-8 бағандарда есепті тоқсанға алынған мал шаруашылығы өнімдері көрсетіледі, ал 9-бағанда бұдан бұрын өндірілген мал шаруашылығы өнімдерін сатудан түскен түсімдер сомасы көрсетіледі.
Ет өндірісі сойыс салмағында есепке алынады, сондықтан үй шаруашылықтары ересек малды немесе құсты тірі салмақта өткізген жағдайда мал басы Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің www.stat.gov.kz интернет-порталында орналастырылған "Қазақстан Республикасында мал шаруашылығын дамытудың негізгі көрсеткіштері" жылдық бюллетенінде, ауылшаруашылығы бөлімінде, "Жұртшылық шаруашылықтарындағы союға өткізілген мал мен құстың сойыс салмағының шығуы" 5.3-кестесінде келтірілген қайта есептеу коэффициенттеріне сәйкес етке қайта есептеледі.
Олар бойынша деректер 2-7 бағандарға енгізіледі. 8 және 9-бағандарында тірі малды сату құны көрсетіледі. Қосымша тағамдық ет өнімдері бұл жағдайда есепке алынбайды, өйткені ауыл шаруашылығы статистикасында қолданылатын әдістемеге сәйкес, тірі салмақта өткізілген мал тек етке ғана қайта саналады.
14. 10-бөлімде үй шаруашылықтарының сату үшін өндіретін тауарлары есепке алынады.
"Тамақ өнімдері" жолы толтыруға жатпайды.
"Сүт өнімдері" жолында: қаймақ, қатық, айран, қышқыл сүт өнімдері, йогурттар, қымыз, шұбат, сүт консервілері есепке алынады. Бұл жолға сүт қосылмайды, өйткені оны "Мал шаруашылығы және өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру" 9-бөлімінің "Жаңа сауылған сүт" 9.14-сұрағында есепке алынады.
"Жаңа пісірілген нан, нан-тоқаш және кондитерлік өнімдер" жолына нан, тандыр нан және нан-тоқаштың және кондитерлік өнімдердің барлық түрлері қосылады; "шұжықтар және басқа ет өнімдері" жолына үй шұжықтары, қазы, шұжық, жая, қарта, сало (шпик), бұқтырма, ет консервілері; "басқа тамақ өнімдері" жолына кептірілген жемістер, ауланған балықтар, саңырауқұлақтар және жоғарыдағы жолдарға қосылмаған басқа тамақ өнімдері кіреді.
Тұтыну тауарларын өндіру құны сатып алушының бағасымен (нарық бағасында) есепке алынады.
10.2-сұрақта "Сауда" жолында алыпсатарлардың сүтті, етті, көкөністерді және басқа ауыл шаруашылық өнімдерін, сондай-ақ үй шаруашылығында дайындалған тамақтарды және сусындарды сатудан түскен кірісті қоса алғанда, азық-түлік және азық-түліктік емес тауарларды сатудан түскен таза табыс есепке алынады.
"Білім беру саласындағы қызметтер" жолына репититорлық және өзге де білім беру қызметтері кіреді.
"Денсаулық сақтау саласындағы қызметтер" жолына массаж, екпелер және басқалар жатады.
"Тұрғын үйді жалға беру" жолына үйді, сонымен қатар тұрған емес (өндіріс) үй-жайларды: гараждар, қойма орындарын жалға беруден түскен көрсетілген қызметтер үшін табыс пен шығыстар кіреді.

15. В разделе 11 отражается информация о доходах каждого члена домашнего хозяйства в возрасте 15 лет и старше за текущий квартал. В том числе опрашиваются лица временно выбывшие, с кодами 33, 36, 37, 39 и временно прибывшие с кодами 43, 46, 47, 49 из Контрольной карточки состава домашнего хозяйства (индекс D 008).
В доходе от самостоятельной занятости учитываются доходы от продажи продукции собственного производства раздела "Производство товаров и услуг", указанные в вопросе 10.1 графах 2 и 3.
Доход от продажи сельхозпродукции из раздела 9 "Производство продукции растениеводства и животноводства" также относится к доходу от самостоятельной занятости.
В строке "адресная социальная помощь" учитывается выплата в денежной форме, предоставляемая государством лицам (семьям) с месячным среднедушевым доходом ниже черты бедности, установленной в областях (городе республиканского значения, столице).
В строке "жилищная помощь" указывается помощь, предоставляемая государством, в виде денежных выплат или перечислений денежных средств на лицевые счета малообеспеченным семьям, расходы на коммунальные услуги которых превышают установленную долю предельно допустимых расходов на эти цели.
В строке "государственные пособия семьям, имеющим детей" учитываются пособия, предоставляемые государством семьям, имеющим детей до 18 лет на рождение, по уходу за ребенком по достижении им возраста 1 года, пособие воспитывающему ребенка – инвалида.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 июня 1997 года "О государственных социальных пособиях по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту в Республике Казахстан" (далее – Закон) предусмотрены три вида государственных социальных пособий:
по инвалидности (размеры пособий по инвалидности в соответствии статьей 12 Закона);
по случаю потери кормильца (максимальный размер пособия по случаю потери кормильца в соответствии статьей 16 Закона);
по возрасту (размер социального пособия по возрасту в соответствии статьей 18 Закона).
Согласно статьей 18 Закона членам семей военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел и бывшего Государственного следственного комитета Республики Казахстан, погибших или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных при исполнении служебных обязанностей или прохождении воинской службы, размер пособия увеличивается на 0,25 ПМ на каждого нетрудоспособного члена семьи, но не более 2,56 ПМ (с 1 июля 2015 года) на всех членов семьи.
Минимальный размер пенсии и величина ПМ устанавливаются ежегодно Законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год.
Если по размеру выплат у интервьюера вызывает сомнение пенсия это или пособие, тактично поинтересоваться у респондента, какой вид указан в его пенсионном удостоверении.
В строку "пенсия" включаются суммы, получаемые пенсионерами по возрасту: как гражданскими, так и пенсионерами силовых структур. Данные по пенсиям сопоставляются с минимальным размером пенсий.
В соответствии с Законом пособие по возрасту назначается гражданам при отсутствии права на пенсионные выплаты из ационерного общества "Единый накопительный пенсионный фонд" при достижении ими пенсионного возраста. В этой связи, данные по ним включаются в "государственное социальное пособие".
В случаях, когда пенсионер получает пенсию посредством лицевого счета в банке, сумма отражается в доходах, даже если в расходной части эти средства не используются. Когда деньги снимаются со счета, то во избежание двойного счета, они находят отражение только в расходной части.
В строку "специальное государственное пособие" включаются следующие виды специальных государственных пособий:
участникам Великой Отечественной войны;
инвалидам Великой Отечественной войны;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны;
вдовам воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне, не вступившим в повторный брак;
семьям военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или в других государствах, в которых велись боевые действия;
семьям военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время;
семьям сотрудников органов внутренних дел, погибших при исполнении служебных обязанностей;
семьям погибших при ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения;
семьям умерших вследствие лучевой болезни или умерших инвалидов, а также граждан, смерть которых в установленном порядке связана с воздействием катастрофы на Чернобыльской Атомная электростанция и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения и ядерных испытаний;
женам (мужьям) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также женам (мужьям) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Жителю блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступили в повторный брак;
Героям Советского Союза, кавалерам орденов Славы трех степеней, лицам, удостоенным почетного звания "Қазақстанның ғарышкер - ұшқышы";
Героям Социалистического Труда из числа участников Великой Отечественной войны;
Героям Социалистического Труда, кавалерам орденов Трудовой Славы трех степеней;

15. 11-бөлімде ағымдағы тоқсанға 15 жас және одан адам үлкен үй шаруашылығының әрбір мүшелерінің табыстары туралы ақпарат көрсетіледі. Оның ішінде үй шаруашылығы құрамын бақылау карточкасынан (индексі D 008) уақытша кеткен 33, 36, 37, 39 кодтарымен және уақытша келген 43, 46, 47 және 49-кодтарымен адамдар сұралады.
Өзін-өзі жұмыспен қамтудан түскен табыстарда "Тауарлар мен қызметтерді өндіру" бөлімінің 10.1-сұрағының 2 және 3-бағандарында көрсетілген меншікті өндірісінің өнімдерін сатудан түскен табыстар есепке алынады.
"Мал шаруашылығы және өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру" 9-бөлімінен ауыл шаруашылығы өнімдерін сатудан түскен табыс та өзін-өзі жұмыспен қамтудан түскен табысқа жатады.
"Атаулы әлеуметтік көмек" жолында облыстарда, (республикалық маңызы бар қалада, астанада) белгіленген, орта есеппен жан басына шаққандағы айлық табысы кедейліктің шегінен төмен адамдарға (отбасыларға) мемлекеттің ұсынған ақшалай түрдегі төлемі есепке алынады.
"Тұрғын үйлік көмек" жолында мемлекеттің ақшалай төлем немесе аз қамтылған отбасылардың дербес шоттарына аударылған ақшалай қаржаттар түріндегі, осы мақсатқа арналған шығыстардың белгіленген шекті ұйғарымды үлесінен асатын коммуналдық қызметтерге кеткен шығыстары көрсетіледі.
"Балалы отбасыларға берiлетiн мемлекеттiк жәрдемақылар" жолында 18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға, бала 1 жасқа толық толғанға дейiн оның күтiмiне мүгедек баланы тәрбиелеп отырған, сонымен қатар облыстарда (республикалық маңызы бар қалада, астанада) белгіленген жан басына шаққандаға орташа айлық табысы азық-түлік қоржыны құнынан төмен аз қамтылған отбасыларға мемлекеттiң төлейтін жәрдемақылары есепке алынады.
"Қазақстан Республикасында мүгедектiгi бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берiлетiн мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 маусымдағы Заңына сәйкес (бұдан әрі – Заң) мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақының үш түрі қарастырылған:
мүгедектiгi бойынша (мүгедектігі жәрдемақы мөлшері сәйкес Заңның 12-бабына;
асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша (асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша ең жоғарғы мөлшері сәйкес Заңның 16-бабына;
жасына байланысты (жасына байланысты әлеуметтiк жәрдемақының мөлшері Заңның 18-бабына сәйкес).
Заңның 18-бабына сәйкес қызметтік мiндеттерiн атқару немесе әскери қызметтен өту кезiнде қаза тапқан немесе жаралану, контузия, мертiгу, науқастануы салдарынан қайтыс болған әскери қызметшiлердiң, Қазақстан Республикасының iшкi iстер органдары мен бұрынғы Мемлекеттiк тергеу комитетi қызметкерлерiнiң отбасы мүшелерiне жәрдемақының мөлшерi отбасының еңбекке жарамсыз (2015 жылғы 1 шілдеден бастап) әрбiр мүшесiне 0,25 ЕТКД деңгейiне, бiрақ отбасының барлық мүшелерiне 2,56 ЕТКД аспайтын мөлшерде көбейтiледi.
Зейнетақының ең төмен мөлшері мен ЕТКД шамасы тиісті қаржылық жылға республикалық бюджет туралы заңмен жыл сайын бекітіледі.
Егер интервьюерде бұл зейнетақы немесе жәрдемақының төлем мөлшері бойынша күмән туса, әдепті түрде респонденттің зейнетақы куәлігінде қандай түрі көрсетілгеніне қызығушылық танытады.
"Зейнетақы" жолына жасы бойынша азаматтық, сонымен қатар қарулы күштер құрылымдары зейнеткерлерінің алатын сомасы қосылады. Зейнетақылар бойынша деректер міндетті түрде ең төмен зейнетақы мөлшерімен салғастырылады.
Заңға сәйкес жасына байланысты жәрдемақы азаматтарға зейнетақы төлемдерiне құқығы болмаған жағдайда белгiленген жасқа жеткен кезде "Біріңғай жинақтаушы зейнетақы қоры" акционерлік қоғамынан тағайындалады. Осыған байланысты олар бойынша деректерді "мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларға" енгізіледі.
Егер зейнеткер банктегі дербес шот арқылы зейнетақыны алса, бірақ бұл қаржы шығыс бөлігінде пайдаланылмаған болса, оны міндетті түрде табыстарда көрсетіледі. Ақша шоттан алынған жағдайда, онда екі рет есептемеу үшін, олар тек шығыс бөлігінде көрсетіледі.
"Арнайы мемлекеттік жәрдемақы" жолында келесі арнайы мемлекеттік жәрдемақы түрлері қамтылады:
Ұлы Отан соғысының қатысушыларына;
Ұлы Отан соғысының мүгедектерiне;
Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен кепілдемелер;
Ұлы Отан соғысының мүгедектерiне теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен кепілдемелер;
Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған, хабарсыз кеткен) жауынгерлердiң ата-аналарына және екiншi рет некеге тұрмаған жесiрлерiне;
Ауғанстанда немесе соғыс қимылдары жүргiзiлген басқа мемлекеттерде соғыс қимылдары кезiнде қаза тапқан (хабарсыз кеткен) немесе жаралану, контузия алу, мертiгу, ауру салдарынан қайтыс болған әскери қызметшiлердiң отбасыларына;
бейбiт уақытта әскери қызмет атқару кезiнде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшiлердiң отбасыларына;
қызмет мiндеттерiн атқару кезiнде қаза тапқан iшкi iстер органдары қызметкерлерiнiң отбасыларына;
Чернобыль АЭС-дағы апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлеріндегi және басқа да апаттар мен авариялардың зардаптарын жою кезiнде қаза тапқандардың отбасыларына;
сәулелену аурулары салдарынан қайтыс болғандардың немесе қайтыс болған мүгедектердiң, сондай-ақ қайтыс болуы Чернобыль атом электр станциясындағы апат және басқа да радиациялық апаттар, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлерде болған авариялар және ядролық сынақтар әсерiне белгiленген тәртiпке байланысты болған азаматтардың отбасыларына;
қайтыс болған соғыс мүгедектерiнiң және соларға теңестiрiлген мүгедектердiң әйелi (ерi), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын әрекет жасаушылардың, "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен немесе "Қоршаудағы Ленинградтың тұрғынына" белгiсiмен марапатталған азаматтардың, жалпы сырқаттанудың, еңбекте мертiгудiң және басқа да себептердiң (құқыққа қарсыларын қоспағанда) салдарынан мүгедек деп танылғандардың екiншi рет некеге отырмаған әйелiне (ерiне);
Кеңес Одағының Батырларына, үш дәрежелi Даңқ ордендерiнiң иегерлерiне, "Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы" құрметтi атағына ие болған адамдарға;
Ұлы Отан соғысына қатысқандардың ішінен Социалистік Еңбек Батырларына;
Социалистiк Еңбек Батырлары, үш дәрежелi Еңбек Даңқы ордендерiнiң иегерлерiне;

лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советской Социалистической Республики за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лицам, не награжденным государственными наградами, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в период с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года;
лицам из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской Атомная электростанция в 1988-1989 годах, эвакуированным (самостоятельно выехавшим) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии;
инвалидам первой, второй, третьей группы групп;
детям-инвалидам до шестнадцати лет;
детям-инвалидам первой, второй, третьей группы;
многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Kүмic алқа" или получившим ранее звание "Мать героиня", награжденным орденами "Материнская слава" I и II степени;
многодетным семьям, имеющим четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, в том числе детей, обучающихся по очной форме обучения в организациях среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, высших учебных заведениях, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания ими учебных заведений (но не более чем до достижения двадцатитрехлетнего возраста);
жертвам политических репрессий, лицам, пострадавшим от политических репрессий, имеющим инвалидность или являющимся пенсионерами;
лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан.
В строке "другие виды трансфертов от государства" учитываются следующие выплаты:
материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому;
пособие на погребение граждан;
денежная компенсация жертвам политических репрессий и другие.
По строке "социальные трансферты в натуральной форме" указываются единовременные выплаты по месту работы из местных бюджетов и других источников финансирования (акиматов, советов ветеранов и прочее).
В "доход от продажи недвижимости" включается доход от продажи дома, квартиры, дачи и земельных участков, выплаты за снос дачи и прочее.
По строке "доход от продажи личного и домашнего имущества" учитывается доход от продажи транспортных средств, одежды, ювелирных изделий и прочих.
В строке "доход от собственности" учитываются дивиденды от ценных бумаг или акций, проценты по денежным вкладам, авторские гонорары.
В строке "Дотации и льготы" указывается примерная сумма полученных домашним хозяйством льгот, дотаций и скидок на:
питание (полностью или частично);
проезд в общественном транспорте;
проезд автомобильным междугородним, железнодорожным, воздушным, морским и речным пассажирским транспортом;
путевки в дома отдыха, санатории, лагеря отдыха для детей;
лекарства;
медицинское обслуживание, включая зубное протезирование;
содержание детей в дошкольных учреждениях, на обучение детей;
профессиональное обучение;
культурно-спортивные мероприятия;
оплату жилья, топлива;
приобретение скота, кормов;
форменную одежду, обмундирование;
другие виды дотаций и льгот.

Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегi мен мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдарымен марапатталған адамдарға, сондай-ақ 1941 жылғы 22 маусым – 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемiнде алты ай жұмыс iстеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегi мен мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдарымен марапатталмаған адамдарға;
1988-1989 жылдардағы Чернобыль АЭС-дағы апаттың зардаптарын жоюға қатысушылардың, қоныс аудару күнiнде құрсақта болған балаларды қоса алғанда, оқшаулау және көшiру аймағынан қоныс аударылғандардың (өз еркiмен кеткендердiң) және Қазақстан Республикасына қоныстанғандардың қатарындағы адамдарға;
I, II, III топтағы мүгедектерге;
он алты жасқа дейiнгi мүгедек балаларға;
бiрiншi, екiншi, үшiншi топтағы мүгедек балаларға;
"Алтын алқамен", "Күмiс алқамен" марапатталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелi "Ана даңқы" ордендерiмен марапатталған көп балалы аналарға;
бiрге тұратын төрт және одан көп кәмелетке толмаған балалары, оның iшiнде кәмелеттiк жасқа толғаннан кейiн олар оқу орнын бiтiретiн уақытқа дейiн (көп дегенде жиырма үш жасқа толғанға дейiн) орта, техникалық және кәсiптiк, орта бiлiмнен кейiнгi бiлiм беретiн ұйымдарда, жоғары оқу орындарында күндiзгi оқу нысанында оқитын балалары бар көп балалы отбасыларға;
саяси қуғын-сүргiн құрбандарына, мүгедек болып қалған немесе зейнеткер болып табылатын саяси қуғын-сүргiннен зардап шеккен адамдарға;
Қазақстан Республикасына сiңiрген ерекше еңбегi үшiн зейнетақы тағайындалған адамдарға.
"Мемлекеттен трансферттердің басқа түрлері" жолында келесі төлемдер есепке алынады:
үйінде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек-балаларды материалдық қамтамасыз ету;
азаматтарды жерлеуге берілетін жәрдемақы;
саяси қуғын-сүргін құрбандарына және басқаларына ақшалай өтемақы.
"Заттай нысандағы әлеуметтік трансферттер" жолында жергілікті бюджеттен жұмыс орны бойынша және басқа қаржыландыру көздерінен (әкімдіктерден, ардагерлер кеңесінен және басқасынан) біржолғы төлемдер көрсетіледі.
"Жылжымайтын мүліктен түскен табысқа" үйді, пәтерді, саяжайды және жер телімдерін сатудан түскен табыстар, саяжайды бұзудан және басқа төлемдер кіреді.
"Жеке және үй мүлкін сатудан түскен табыстарға" көлік құралдарын, киім-кешекті, зергерлік бұйымдар мен өзгелерді сатудан түскен табыс есепке алынады.
"Жеке меншіктен түскен табыс" жолында бағалы қағаздардан немесе акциялардан дивиденділер, ақшалай салымдар бойынша пайыздар, авторлық гонорарлар ескеріледі;
"Дотациялар мен жеңілдіктер" жолында үй шаруашылықтарының дотациялар және жеңілдіктер алған белгілі сомасы:
тамақтануға (толық немесе ішінара);
қоғамдық көлікке арналған жолақыға;
автокөлікте, қалааралық, теміржол, әуе, теңіз және өзен жолаушылар көлігіне арналған жолақыға;
демалыс үйлеріне, санаторийлерге, балалар үшін демалыс лагерлеріне жолдамаларға;
дәрі-дәрмектерге;
тісті протездеуді қоса алғанда, медициналық қызмет көрсетуге;
мектепке дейінгі мекемелерде балаларды ұстауға, балаларды оқытуға;
кәсіптік білім алуға;
мәдени-спорттық іс-шараларға;
тұрғын үйге, отынға ақы төлеуге;
мал, жемшөп сатып алуға;
арнаулы киімге, киіндіруге;
дотациялар және жеңілдіктердің басқа да түрлері көрсетіледі.

16. По завершению опроса интервьюер повторно просматривает Ежеквартальный вопросник, не пропущены ли какие-либо вопросы, и в обязательном порядке благодарит респондентов за их помощь и сотрудничество. За пределами домохозяйства интервьюер повторно просматривает форму, если обнаруживает какие-либо несоответствия, то вновь обращается в домохозяйство (лично или по телефону) и выясняет недостающую информацию.
Приложение 9
к приказу Председателя Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
от 10 ноября 2017 года № 167
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Статистическая форма размещена на интернет-ресурсе www.stat.gov.kz
Время, затраченное на заполнение статистической формы,
в часах (нужное обвести)
до 1 часа
1-2
2-4
4-8
8-40
более часов 40
Код статистической формы 644103005
D 005
Квартальная
Срок представления – 19 января, 20 апреля, 20 июля, 22 октября
Журнал учета ежеквартальных расходов и доходов
Отчетный период
квартал
год
1. Наименование территории (населенного пункта)
_______________________________________________
2. Код населенного пункта по КАТО1
3. Код типа населенного пункта (1 - город , 2 - село)
4. Код домохозяйства
5. Код лица, уполномоченного на проведение опроса (далее-интервьюер)
Начало
число
месяц
год
Окончание
число
месяц
год
Примечание:
1 Классификатор административно-территориальных объектов НК РК 11-2009.
1. Расходы
1.1 Расходы на одежду, ткани
1-й месяц квартала
2-й месяц квартала
3-й месяц квартала
наименование товаров
сумма
(тенге)
наименование товаров
сумма
(тенге)
наименование товаров
сумма
(тенге)
1.2 Расходы на обувь
1-й месяц квартала
2-й месяц квартала
3-й месяц квартала
наименование товаров
сумма
(тенге)
наименование товаров
сумма
(тенге)
наименование товаров
сумма
(тенге)
1.3 Расходы на предметы домашнего обихода, бытовую технику, мебель и другие товары2
1-й месяц квартала
2-й месяц квартала
3-й месяц квартала
наименование товаров
сумма
(тенге)
наименование товаров
сумма
(тенге)
наименование товаров
сумма
(тенге)
Примечание:
2 В данном разделе не забудьте записать расходы на ткани, меха, кожу, головные уборы, перчатки, галстуки, ремни, краски, обои, цемент, одеяло, подушки, постельное белье, скатерти, спички, электрические батарейки, электрические лампы, газеты, журналы, средства для мытья посуды, тряпочки и губки для мытья посуды, средства для чистки ванн и раковин, отбеливатели, мыло хозяйственное, стиральный порошок, шампунь, крем для лица и рук, дезодорант, предметы для бритья, зубную пасту, щетку зубную, мыло туалетное, мыло детское, губную помаду, туалетную воду, краску для волос, туалетную бумагу, прокладки, подгузники, другие товары личной гигиены, фармацевтическую продукцию (медикаменты), лечебное оборудование и аппараты (очки, костыли и другое), шприцы, бинты медицинские, гвозди, веники, щетки, лодки, моторы, паруса и другие товары для отдыха вне помещений, CD, DVD диски, диски для записи, прочие записывающие материалы, игры, игрушки, тренажеры, лыжи, мячи, палатки, ракетки, удочки, мангал, цветы и растения, домашние животные и корм для них, ювелирные изделия, часы, сумки, чемоданы, рюкзаки, кошельки, бумажники, детские коляски, зонты и другие.
1.4 Расходы на жилищно-коммунальные услуги и топливо
Наименование товаров и услуг Сумма (тенге)
1-й месяц квартала 2-й месяц квартала 3-й месяц квартала
Холодная вода
Горячая вода
Лифт
Канализация
Сбор мусора
Электроэнергия
Центральное отопление
Газ, транспортируемый по распределительным сетям
Оплата за сжиженный газ
Жидкое топливо для отопления жилых помещений
Жидкое топливо для освещения жилых помещений
Уголь каменный
Дрова
Торф
Прочие виды твердого топлива
Домофон
Фактическая арендная плата за жилье
Другие услуги, связанные с жилыми помещениями (платежи Кооператив собственников квартир (КСК), сборы по содержанию и ремонту здания и другие)
1.5 Расходы на услуги связи
Наименование услуг
Сумма (тенге)
1-й месяц квартала
2-й месяц квартала
3-й месяц квартала
Почтовые услуги (отправка посылок, бандеролей, писем, включая покупку почтовых марок)
Абонентская плата за телефон (включая повременную плату за телефонные разговоры)
Междугородний звонок (внутри республики)
Международный звонок (за пределы республики)
Телеграмма
Интернет связь
Радиоточка
Услуги кабельного телевидения
Услуги сотовой связи
Услуги спутникового телевидения
Установка телефона
1.6 Расходы, связанные с образованием
Наименование товаров и услуг
Сумма (тенге)
1-й месяц квартала
2-й месяц квартала
3-й месяц квартала
Услуги детских дошкольных учреждений
Плата за центры развития, по подготовке к школе
Плата за начальное образование
Общее среднее
Профессиональное среднее
Высшее образование
Плата за наем жилья для студентов (учащихся)
Неформальные расходы для школьников (подарки учителям и сборы в фонд класса)
Неформальные расходы для студентов
Образование для взрослых

16. Пікіртерімді бітірген соң интервьюер қандай да бір сұрақтар қалып кетпегендігіне көз жеткізу үшін Тоқсандық сұрақнаманы қайта қарап шығады және респонденттерге ынтымақтастығы және көмектескендері үшін міндетті түрде алғыс білдіреді. Интервьюер үй шаруашылығынан тыс жерде нысанды қайта қарап шығады, егер қандай да бір сәйкессіздік тапса, онда қайта үй шаруашылығына жүгінеді (жеке немесе телефонмен) және жеткіліксіз ақпаратты анықтайды.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті төрағасының
2017 жылғы 10 қарашадағы
№ 167 бұйрығына 9-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистикалық нысан www.stat.gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Статистикалық нысан коды 644103005
D 005
Тоқсандық
Ұсыну мерзімі – 19 қаңтар, 20 сәуір, 20 шілде, 22 қазан
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағатта (қажеттiсiн қоршаңыз)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
Тоқсан сайынғы шығыстар мен табыстарды есепке алу журналы
Есепті кезең
тоқсан
жыл
1. Аумақтың (елді мекеннің) атауы ________________________________________________
2. АӘОЖ бойынша елді мекеннің коды1
3. Елді мекен типінің коды (1-қала, 2-ауыл)
4. Үй шаруашылығының коды
5. Пікіртерім жүргізуге уәкілетті адамның (бұдан әрі – интервьюер) коды
Басталуы
күні
айы
жылы
Аяқталуы
күні
айы
жылы
1. Шығыстар
1.1 Киімге, маталарға шығыстар
Тоқсанның 1-ші айы
Тоқсанның 2-ші айы
Тоқсанның 3-ші айы
тауарлардың атауы
сома
(теңге)
тауарлардың атауы
сома
(теңге)
тауарлардың атауы
сома
(теңге)
1.2 Аяқкиімге шығыстар
Тоқсанның 1-ші айы
Тоқсанның 2-ші айы
Тоқсанның 3-ші айы
тауарлардың атауы
сома (теңге)
тауарлардың атауы
сома (теңге)
тауарлардың атауы
сома (теңге)
1.3 Үй тұрмысындағы заттарға, тұрмыстық техникаға, жиһазға және басқа да тауарларға шығыстар2
Тоқсанның 1-ші айы
Тоқсанның 2-ші айы
Тоқсанның 3-ші айы
тауарлардың атауы
сома (теңге)
тауарлардың атауы
сома (теңге)
тауарлардың атауы
сома (теңге)
1.4 Тұрғын үй-коммуналдық қызметтеріне және жанармайға шығыстар
Тауарлардың жәнек көрсетілетін қызметтердің атауы
Сома (теңге)
тоқсанның 1-ші айы
тоқсанның 2-ші айы
тоқсанның 3-ші айы
Суық су
Ыстық су
Лифт
Кәріз
Қоқысты жинау
Электр энергиясы
Орталықтан жылыту
Тарату желілері бойынша тасымалданатын газ
Сұйытылған газ үшін төлем
Тұрғын үй-жайларды жылытуға арналған сұйық отын
Тұрғын үй-жайларға жарық беруге арналған сұйық отын
Тас көмір
Ағаш
Шымтезек
Қатты отынның өзге де түрлері
Домофон
Тұрғын үй үшін нақты жалгерлік төлем
Тұрғын үймен байланысты басқа да көрсетілетін қызметтер (Пәтерлер меншік иелерінің кооперативі төлемдері (ПИК), ғимаратты жөндеу және ұстау бойынша алымдар және басқалар)
1.5 Байланыс қызметтеріне шығыстар
Көрсетілетін қызметтердің атауы
Сома (теңге)
тоқсанның 1-ші айы
тоқсанның 2-ші айы
тоқсанның 3-ші айы
Почта қызметтері (почта маркаларын сатып алуын қоса, жіберілімдерді, бандерольдарды, хаттарды жіберу)
Телефон үшін абоненттік төлем (телефонмен сөйлескені үшін мерзімді төлемді қоса)
Қалааралық қоңырау шалу (республика ішінде)
Халықаралық қоңырау шалу (республика шегінен тыс)
Телеграмма
Интернет байланыс
Радионүкте
Кабельдік телевизия қызметтері
Ұялы байланыс қызметтері
Жер серігі телевизиясы қызметтері
Телефон орнату
1.6 Білім берумен байланысты шығыстар
Тауарлардың және көрсетілетін қызметтердің атауы
Сома (теңге)
тоқсанның 1-ші айы
тоқсанның 2-ші айы
тоқсанның 3-ші айы
Мектепке дейінгі балалар мекемелерінің қызметтері
Мектепке дайындық бойынша дамыту орталықтарына төлем
Бастауыш білім үшін төлем
Жалпы орта
Кәсіптік орта
Жоғары білім
Студенттерге (оқушыларға) арналған тұрғын үйді жалға алу төлемі
Оқушылар үшін бейресми шығыстар (мұғалімдерге сыйлықтар және сыныптың қорына алымдар)
Студенттер үшін бейресми шығыстар
Ересектерге арналған білім

1.7 Расходы, связанные со здравоохранением
Наименование товаров и услуг
Сумма (тенге)
1-й месяц квартала
2-й месяц квартала
3-й месяц квартала
Услуги врачей-специалистов в амбулаториях
Первичный прием к врачу
Стоматологические услуги
Услуги медицинских лабораторий (анализ крови, мочи, УЗИ и другое)
Услуги медицинских сестер и акушерок
Специализированные парамедицинские услуги (иглотерапевты, физиолечение, врачи в области традиционной медицины)
Услуги санаториев
Услуги врачей общего профиля в стационарах
Услуги реабилитационных центров
Лечение в дневном стационаре
Услуги врачей-специалистов в стационарах
Неформальные расходы на здравоохранение (подарки, цветы и другое)
1.8 Расходы на индивидуальные и прочие услуги
Наименование услуг
Сумма (тенге)
1-й месяц квартала
2-й месяц квартала
3-й месяц квартала
Пошив
Стирка и обработка белья
Химчистка и крашение
Ремонт одежды
Ремонт и прокат обуви
Ремонт мебели
Ремонт холодильников
Ремонт стиральных машин
Ремонт теле- и радиоаппаратуры
Техническое обслуживание и ремонт оборудования для обработки информации
Прочий ремонт бытовых приборов
Ремонт часов
Услуги по обслуживанию и ремонту жилых помещений (выполнение обойных работ, облицовка кафелем и другое)
Установка пластиковых окон
Установка металлических дверей, решеток
Установка счетчиков
Изготовление ключей
Техническое обслуживание и ремонт личных транспортных средств
Аренда автостоянок
Страхование
Правовые услуги
Копирование бланков и документов
Оплата за проведение платежей (в том числе по коммунальным услугам)
Денежные переводы
Наименование услуг
Сумма (тенге)
1-й месяц квартала
2-й месяц квартала
3-й месяц квартала
Услуги фотографов
Печать фотографий
Прокат DVD дисков
Стрижка мужская
Прическа модельная в женском зале
Прочие услуги парикмахерских и салонов красоты
Бани, сауны
Услуги спортивных комплексов (бассейн, тренажерный зал, боулинг и другое)
Парки развлечений
Услуги кинотеатров
Услуги театров
Услуги концертных залов
Услуги цирков
Услуги музеев и выставок
Организация комплексного отдыха
Рестораны, кафе и аналогичные заведения
Гостиничное обслуживание
Услуги репетиторов
Внешкольные занятия
Занятия по обучению музыке
Уроки вождения автомобилей
Услуги приходящих нянь
Услуги по уходу за домашними животными
Ритуальные услуги
Другие виды услуг

1.7 Денсаулық сақтаумен байланысты шығыстар
Тауарлардың және көрсетілетін қызметтердің атауы
Сома (теңге)
тоқсанның 1-ші айы
тоқсанның 2-ші айы
тоқсанның 3-ші айы
Амбулаториядағы дәрігер-мамандардың қызметтері
Дәрігерге алғашқы қаралу
Стоматологиялық қызметтер
Медициналық лабораториялардың қызметтері (қан, зәр, талдаулары, УЗИ және басқасы)
Медбикелер мен акушерлердің қызметтері
Мамандандырылған парамедициналық қызметтер (инемен емдеу, физиологиялық емдеу, дәстүрлі медицина саласындағы дәрігерлер)
Санаторийлер қызметтері
Стационарлардағы жалпы бейіндегі дәрігерлердің қызметтері
Реабилитациялық орталықтардың қызметтері
Күндізгі стационарда емделу
Стационарлардағы дәрігер-мамандардың қызметтері
Денсаулық сақтауға бейресми шығыстар (сыйлықтар, гүлдер және басқасы)
1.8 Жеке және өзге де қызметтерге шығыстар
Көрсетілетін қызметтердің атауы
Сома (теңге)
тоқсанның 1-ші айы
тоқсанның 2-ші айы
тоқсанның 3-ші айы
Тігу
Киімдерді жуу және өңдеу
Химиялық тазалау және бояу
Киім жөндеу
Аяқкиімдерді жөндеу және жалға беру
Жиһазды жөндеу
Тоңазытқыштарды жөндеу
Кір жуатын машиналарды жөндеу
Теле және радио аппаратураларын жөндеу
Техникалық қызмет көрсету және ақпаратты өңдеуге арналған жабдықтарды жөндеу
Өзге де тұрмыстық керек-жарақтарды жөндеу
Сағат жөндеу
Тұрғын үй-жайларды жөндеу және қызмет көрсету бойынша қызметтер (тұсқағаз жұмыстарын орындау, кафелмен қаптау және басқасы)
Пластикалық терезелерді орнату
Металл есіктерді, терезе торларын орнату
Есептеуіштерді орнату
Кілттерді дайындау
Жеке көлік құралдарына техникалық қызмет көрсету және жөндеу
Автотұрақты жалға алу
Сақтандыру
Құқықтық қызметтер
Бланкілер мен құжаттардың көшірмесін алу
Төлемдерді өткізу үшін төлемақы (оның ішінде коммуналдық қызметтер бойынша)
Ақша аударымдары
Көрсетілетін қызметтердің атауы
Сома (теңге)
тоқсанның 1-ші айы
тоқсанның 2-ші айы
тоқсанның 3-ші айы
Фотографтардың қызметтері
Фотосуреттердi басып шығару
DVD дискілерді жалға алу
Ерлердің шашын қию
Әйелдер залындағы сәнді шаш үлгісі
Шаштараздар мен сұлулық салондарының өзге де қызметтері
Моншалар, сауна
Спорт кешендерінің қызметтері (бассейн, тренажер залы, боулинг және басқасы)
Ойын-сауық паркі
Кинотеатрлардың қызметтері
Театрлардың қызметтері
Концерт залдарының қызметтері
Цирк қызметтері
Музейлер және көрмелер қызметтері
Кешенді демалыстарды ұйымдастыру
Мейрамхана, дәмхана және осыған ұқсас мекемелер
Қонақ үй қызметтері
Репетиторлардың қызметтері
Мектептен тыс сабақтар
Музыка үйрену жөніндегі сабақтар
Автомобильдерді жүргізу сабақтары
Келетiн бала күтушiлерінің қызметтері
Үй жануарларының күтімі бойынша көрсетілетін қызметтер
Салт-жора қызметтер
Көрсетілетін қызметтердің басқа да түрлері

1.9 Расходы на транспортные услуги
Наименование услуг
Сумма (тенге)
1-й месяц квартала
2-й месяц квартала
3-й месяц квартала
Железнодорожный пассажирский транспорт
Проезд для школьников железнодорожным транспортом
Проезд для студентов железнодорожным транспортом
Поездка автобусом внутригородского сообщения
Проезд для школьников автобусным транспортом
Проезд для студентов автобусным транспортом
Такси
Автомобильный пассажирский транспорт на дальние расстояния
Самолет
Расходы на авиабилет для студентов
Морской и внутренний водный пассажирский транспорт
Перевозка мебели, грузов (для перевозки вещей, сельскохозяйственной продукции, строительных материалов и другое)
Трамвай, троллейбус
Метро
Проезд для школьников другими видами транспорта
Проезд для студентов другими видами транспорта
1.10 Другие расходы
Наименование товаров и услуг
Сумма (тенге)
1-й месяц квартала
2-й месяц квартала
3-й месяц квартала
Налог на имущество
Земельный налог
Налог на транспортные средства
Прочие платежи в бюджет
Погашение кредита, возврат долгов
Материальная помощь в денежной форме
Помощь в виде продуктов питания собственного производства
Прочие трансферты
Прочие, не упомянутые ранее расходы
2. Производство продукции растениеводства
Наименование
культуры
Единица измерения (кг, центнеры и другие)
Сколько собрали урожая за квартал?
Из него
Продано продукции, произведенной в текущем квартале (тенге)
Продано продукции, произведенной ранее (тенге)
потребили в домохозяйстве
подарили
использовали
на корм скоту и птице
переработали
продали
потери
1-й месяц квартала
2-й месяц квартала
3-й месяц квартала
3. Производство продукции животноводства
Наименование продукта
Единица измерения (кг, центнеры и другие)
Сколько получили продукции за квартал?
Из нее
Продано продукции, произведенной в текущем квартале (тенге)
Продано продукции, произведенной ранее (тенге)
потребили в домохозяйстве
подарили
переработали
продали
потери
1-й месяц квартала
2-й месяц квартала
3-й месяц квартала
4. Производство товаров
(полученных в результате переработки)
1-й месяц квартала
Наименование товаров
Стоимость
произведенной продукции (тенге)
Из нее продано
на сумму (тенге)
Продано продукции, произведенной ранее (тенге)
Оцените, пожалуйста, затраты на производство продукции
(тенге)
Продукты питания
х
х
х
х
масло животное
молочные продукты
сыр и творог
хлеб
булочные и мучные кондитерские изделия
колбасы, изделия из мяса
масло растительное
вино из винограда и других плодов
фрукты и ягоды консервированные
овощи консервированные или переработанные
варенье, джем и повидло
мука
крупы
другие продукты
Текстильные и швейные изделия
Древесина и изделия из древесины
Строительные материалы
Прочие непродовольственные товары
2-й месяц квартала
Наименование товаров
Стоимость произведенной продукции (тенге)
Из нее продано на сумму (тенге)
Продано продукции, произведенной ранее (тенге)
Оцените, пожалуйста, затраты на производство продукции (тенге)
Продукты питания
х
х
х
х
масло животное
молочные продукты
сыр и творог
хлеб
булочные и мучные кондитерские изделия
колбасы, изделия из мяса
масло растительное
вино из винограда и других плодов
фрукты и ягоды консервированные
овощи консервированные или переработанные
варенье, джем и повидло
мука
крупы
другие продукты
Текстильные и швейные изделия
Древесина и изделия из древесины
Строительные материалы
Прочие непродовольственные товары
3-й месяц квартала
Наименование товаров
Стоимость произведенной продукции (тенге)
Из нее продано на сумму (тенге)
Продано продукции, произведенной ранее (тенге)
Оцените, пожалуйста, затраты на производство продукции (тенге)
Продукты питания
х
х
х
х
масло животное
молочные продукты
сыр и творог
хлеб
булочные и мучные кондитерские изделия
колбасы, изделия из мяса
масло растительное
вино из винограда и других плодов
фрукты и ягоды консервированные
овощи консервированные или переработанные
варенье, джем и повидло
мука
крупы
другие продукты
Текстильные и швейные изделия
Древесина и изделия из древесины
Строительные материалы
Прочие непродовольственные товары

1.9 Көлік қызметтеріне шығыстар
Көрсетілетін қызметтердің атауы
Сома (теңге)
тоқсанның 1-ші айы
тоқсанның 2-ші айы
тоқсанның 3-ші айы
Жолаушылар теміржол көлігі
Теміржол көлігімен жол жүруге оқушылардың жолақысы
Теміржол көлігімен жол жүруге студенттердің жолақысы
Ішкі қалалық қатынастарда автобуспен жол жүру
Автобус көлігімен жол жүруге оқушылардың жолақысы
Автобус көлігімен жол жүруге студенттердің жолақысы
Такси
Алыс қашықтыққа қатынайтын жолаушылардың автомобиль көлігі
Ұшақ
Студенттер үшін әуебилеттерге шығыстар
Теңіз және ішкі су жолаушылар көлігі
Жиһаздарды, жүктерді тасымалдау (ірі заттарды, ауыл шаруашылығы өнімдерін, құрылыс материалдарын тасымалдау үшін және басқасы)
Трамвай, троллейбус
Метро
Көліктердің басқа да түрлерімен жол жүруге оқушылардың жолақысы
Көліктердің басқа да түрлерімен жол жүруге студенттердің жолақысы
1.10 Басқа да шығыстар
Тауарлардың және көрсетілетін қызметтердің атауы
Сома (теңге)
тоқсанның 1-ші айы
тоқсанның 2-ші айы
тоқсанның 3-ші айы
Мүлікке салық
Жер салығы
Көлік құралдарына салық
Бюджетке өзге де төлемдер
Кредитті өтеу, қарызды қайтару
Ақшалай түрдегі материалдық көмек
Өзі өндірген тамақ өнімдері түріндегі көмек
Өзге де трансферттер
Бұдан бұрын аталмаған өзге де шығыстар
2. Өсімдік шаруашылығының өнімдерін өндіру
Дақылдардың атауы
Өлшем бірлігі (кг, центнер және басқасы)
Бір тоқсанда қанша өнім жинадыңыз?
Соның ішінде
Ағымдағы тоқсанда өндірілген өнім сатылды (теңге)
Бұрын өндірілген өнім сатылды (теңге)
үй шаруашылығында тұтынылды
сыйға берілді
мал мен құс азығына пайдаланылды
қайта өңделді
сатылды
шығасылар
Тоқсанның 1-ші айы
Тоқсанның 2-ші айы
Тоқсанның 3-ші айы
3. Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру
Тауарлардың атауы
Өндірілген өнімнің құны (теңге)
Оның ішінде сатылғаны (теңге)
Бұрын өндірілген өнім сатылды (теңге)
Өнімді өңдіруге шығындарды бағалаңыз (теңге)
Азық-түлік тауарлары
х
х
х
х
мал майы
сүт өнімдері
ірімшік және сүзбе
нан
тоқаш және ұннан дайындалатын кондитер өнімдері
шұжық, ет өнімдері
өсімдік майы
жүзімнен және басқа да жемістерден дайындалған шарап
консервіленген жемістер мен жидектер
консервіленген немесе қайта өңделген көкөністер
тосап, джем және повидло
ұн
жармалар
басқа да азық-түліктер
Тоқыма және тігін бұйымдары
Сүрек және сүректен жасалған бұйымдар
Құрылыс материалдары
Өзге де азық-түлік емес тауарлар
4. Тауарларды өндіру
(қайта өндеу нәтижесінде алынған)
Тоқсанның 1-ші айы
Тауарлардың атауы
Өндірілген өнімнің құны (теңге)
Оның ішінде сатылғаны (теңге)
Бұрын өндірілген өнім сатылды (теңге)
Өнімді өңдіруге шығындарды бағалаңыз (теңге)
Азық-түлік тауарлары
х
х
х
х
мал майы
сүт өнімдері
ірімшік және сүзбе
нан
тоқаш және ұннан дайындалатын кондитер өнімдері
шұжық, ет өнімдері
өсімдік майы
жүзімнен және басқа да жемістерден дайындалған шарап
консервіленген жемістер мен жидектер
консервіленген немесе қайта өңделген көкөністер
тосап, джем және повидло
ұн
жармалар
басқа да азық-түліктер
Тоқыма және тігін бұйымдары
Сүрек және сүректен жасалған бұйымдар
Құрылыс материалдары
Өзге де азық-түлік емес тауарлар
Тоқсанның 2-ші айы
Тауарлардың атауы
Өндірілген өнімнің құны (теңге)
Оның ішінде сатылғаны (теңге)
Бұрын өндірілген өнім сатылды (теңге)
Өнімді өңдіруге шығындарды бағалаңыз (теңге)
Азық-түлік тауарлары
х
х
х
х
мал майы
сүт өнімдері
ірімшік және сүзбе
нан
тоқаш және ұннан дайындалатын кондитер өнімдері
шұжық, ет өнімдері
өсімдік майы
жүзімнен және басқа да жемістерден дайындалған шарап
консервіленген жемістер мен жидектер
консервіленген немесе қайта өңделген көкөністер
тосап, джем және повидло
ұн
жармалар
басқа да азық-түліктер
Тоқыма және тігін бұйымдары
Сүрек және сүректен жасалған бұйымдар
Құрылыс материалдары
Өзге де азық-түлік емес тауарлар
Тоқсанның 3-ші айы
Тауарлардың атауы
Өндірілген өнімнің құны (теңге)
Оның ішінде сатылғаны (теңге)
Бұрын өндірілген өнім сатылды (теңге)
Өнімді өңдіруге шығындарды бағалаңыз (теңге)
Азық-түлік тауарлары
х
х
х
х
мал майы
сүт өнімдері
ірімшік және сүзбе
нан
тоқаш және ұннан дайындалатын кондитер өнімдері
шұжық, ет өнімдері
өсімдік майы
жүзімнен және басқа да жемістерден дайындалған шарап
консервіленген жемістер мен жидектер
консервіленген немесе қайта өңделген көкөністер
тосап, джем және повидло
ұн
жармалар
басқа да азық-түліктер
Тоқыма және тігін бұйымдары
Сүрек және сүректен жасалған бұйымдар
Құрылыс материалдары
Өзге де азық-түлік емес тауарлар

5. Предоставление членами домохозяйства услуг
Наименование услуг
1-й месяц квартала
2-й месяц квартала
3-й месяц квартала
Сумма (тенге)
оцените, пожалуйста, затраты для оказания услуг (тенге)
Сумма (тенге)
оцените, пожалуйста, затраты для оказания услуг (тенге)
Сумма (тенге)
оцените, пожалуйста, затраты для оказания услуг (тенге)
Транспортные услуги
Строительные, ремонтно-строительные услуги
Торговля
Пошив одежды, обуви и ее ремонт
Изготовление фотографий
Парикмахерские и салоны красоты
Другие виды индивидуальных услуг
Ремонт бытовых приборов и металлоизделий
Услуги в области образования
Услуги в области здравоохранения
Сдача в аренду жилья
Сдача в аренду земли, сельскохозяйственной техники
Техническое обслуживание и ремонт личных транспортных средств
Прочие услуги
6. Доходы
1-й месяц квартала
Виды доходов
(тенге)
Имя члена домашнего хозяйства
Доход от работы по найму
Доход от самостоятельной занятости
из него:
доход от продажи сельхозпродукции
Пенсии по возрасту
Стипендии
Адресная социальная помощь
Жилищная помощь
Государственные пособия семьям, имеющим детей
Государственное социальное пособие
Специальное государственное пособие
Другие виды трансфертов от государства
Социальные трансферты в натуральной форме
Алименты
Доход от продажи недвижимости
Доходы от продажи личного и домашнего имущества
Доход от собственности (дивиденды, проценты по вкладам, гонорары)
Доход от сдачи в аренду жилья
Доход от сдачи в аренду земли, сельскохозяйственной техники
Прочие денежные поступления
2-й месяц квартала
Виды доходов
(тенге)
Имя члена домашнего хозяйства
Доход от работы по найму
Доход от самостоятельной занятости
из него:
доход от продажи сельхозпродукции
Пенсии по возрасту
Стипендии
Адресная социальная помощь
Жилищная помощь
Государственные пособия семьям, имеющим детей
Государственное социальное пособие
Специальное государственное пособие
Другие виды трансфертов от государства
Социальные трансферты в натуральной форме
Алименты
Доход от продажи недвижимости
Доходы от продажи личного и домашнего имущества
Доход от собственности (дивиденды, проценты по вкладам, гонорары)
Доход от сдачи в аренду жилья
Доход от сдачи в аренду земли, сельскохозяйственной техники
Прочие денежные поступления
3-й месяц квартала
Виды доходов
(тенге)
Имя члена домашнего хозяйства
Доход от работы по найму
Доход от самостоятельной занятости
из него:
доход от продажи сельхозпродукции
Пенсии по возрасту
Стипендии
Адресная социальная помощь
Жилищная помощь
Государственные пособия семьям, имеющим детей
Государственное социальное пособие
Специальное государственное пособие
Другие виды трансфертов от государства
Социальные трансферты в натуральной форме
Алименты
Доход от продажи недвижимости
Доходы от продажи личного и домашнего имущества
Доход от собственности (дивиденды, проценты по вкладам, гонорары)
Доход от сдачи в аренду жилья
Доход от сдачи в аренду земли, сельскохозяйственной техники
Прочие денежные поступления
Приложение 10
к приказу Председателя
Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
от 10 ноября 2017 года № 167
Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Журнал учета ежеквартальных расходов и доходов"
(код 644103005, индекс D 005, периодичность квартальная)
1. Настоящая инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Журнал учета ежеквартальных расходов и доходов" (код 644103005, индекс D 005, периодичность квартальная) разработана в соответствии с подпунктом 8) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" и детализирует порядок заполнения статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Журнал учета ежеквартальных расходов и доходов" (код 644103005, индекс D 005, периодичность квартальная) (далее – Журнал).

5. Үй шаруашылығы мүшелерінің көрсетілетін қызметтерді ұсынуы
Көрсетілетін қызметтердің атауы
Тоқсанның 1-ші айы
Тоқсанның 2-ші айы
Тоқсанның 3-ші айы
сома (теңге)
қызметтерді көрсету үшін шығындарды бағалаңыз (теңге)
сома (теңге)
қызметтерді көрсету үшін шығындарды бағалаңыз (теңге)
сома (теңге)
қызметтерді көрсету үшін шығындарды бағалаңыз (теңге)
Көлік қызметтері
Құрылыс, жөндеу-құрылыс қызметтері
Сауда
Киім мен аяқкиім тігу және оны жөндеу
Фотосуреттер дайындау
Шаштараздар мен сұлулық салондары
Жеке қызметтердің басқа да түрлері
Тұрмыс құралдары мен метал бұйымдарды жөндеу
Білім беру саласындағы қызметтер
Денсаулық сақтау саласындағы қызметтер
Тұрғын үйді жалға беру
Жерлерді, ауыл шаруашылығы техникаларын жалға беру
Жеке көлік құралдарын жөндеу және техникалық қызмет көрсету
Өзге де көрсетілетін қызметтер
6. Табыстар
Тоқсанның 1-ші айы
Табыстар түрлері (теңге)
Үй шаруашылығы мүшесінің аты
Жалдану бойынша жұмыстан түсетін табыс
Өзін-өзі жұмыспен қамтудан түсетін табыс
одан:
ауыл шаруашылығы өнімін сатудан түсетін табыс
Жасы бойынша зейнетақылар
Стипендиялар
Атаулы әлеуметтік көмек
Тұрғын үй көмегі
Балалы отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы
Мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы
Арнайы мемлекеттік жәрдемақы
Мемлекет беретін трансферттердің басқа да түрлері
Заттай түрдегі әлеуметтік трансферттер
Алименттер
Жылжымайтын мүлікті сатудан түсетін табыс
Жеке және үй мүліктерін сатудан түсетін табыс
Жекеменшіктен түсетін табыс (дивиденділер, салымдар бойынша пайыздар, гонорарлар)
Тұрғын үйді жалға беруден табыс
Жерлерді, ауыл шаруашылығы техникаларын жалға беруден табыс
Өзге де ақшалай түсімдер
Тоқсанның 2-ші айы
Табыстар түрлері (теңге)
Үй шаруашылығы мүшесінің аты
Жалдану бойынша жұмыстан түсетін табыс
Өзін-өзі жұмыспен қамтудан түсетін табыс
одан:
ауыл шаруашылығы өнімін сатудан түсетін табыс
Жасы бойынша зейнетақылар
Стипендиялар
Атаулы әлеуметтік көмек
Тұрғын үй көмегі
Балалы отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы
Мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы
Арнайы мемлекеттік жәрдемақы
Мемлекет беретін трансферттердің басқа да түрлері
Заттай түрдегі әлеуметтік трансферттер
Алименттер
Жылжымайтын мүлікті сатудан түсетін табыс
Жеке және үй мүліктерін сатудан түсетін табыс
Жекеменшіктен түсетін табыс (дивиденділер, салымдар бойынша пайыздар, гонорарлар)
Тұрғын үйді жалға беруден табыс
Жерлерді, ауыл шаруашылығы техникаларын жалға беруден табыс
Өзге де ақшалай түсімдер
Тоқсанның 3-ші айы
Табыстар түрлері (теңге)
Үй шаруашылығы мүшесінің аты
Жалдану бойынша жұмыстан түсетін табыс
Өзін-өзі жұмыспен қамтудан түсетін табыс
одан:
ауыл шаруашылығы өнімін сатудан түсетін табыс
Жасы бойынша зейнетақылар
Стипендиялар
Атаулы әлеуметтік көмек
Тұрғын үй көмегі
Балалы отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы
Мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы
Арнайы мемлекеттік жәрдемақы
Мемлекет беретін трансферттердің басқа да түрлері
Заттай түрдегі әлеуметтік трансферттер
Алименттер
Жылжымайтын мүлікті сатудан түсетін табыс
Жеке және үй мүліктерін сатудан түсетін табыс
Жекеменшіктен түсетін табыс (дивиденділер, салымдар бойынша пайыздар, гонорарлар)
Тұрғын үйді жалға беруден табыс
Жерлерді, ауыл шаруашылығы техникаларын жалға беруден табыс
Өзге де ақшалай түсімдер
Ескертпе:
1 Әкімшілік-аумақтық обьектілер жіктеуіші ҚР ҰҚ 11-2009
2 Бұл бөлімде маталарға, үлбірге, былғарыға, бас киімдерге, биялайларға, мойынтақтарға, белбеулерге, бояуларға, тұсқағаздарға, цементке, көрпелерге, жастықтарға, төсек-орындарына, дастарқандарға, сіріңкелерге, электр батарейкаларына, электр шамдарына, газеттерге, журналдарға, ыдысты жууға арналған құралдарға, ыдысты жууға арналған шүберектер мен губкаларға, ванна мен раковиналарды тазалауға арналған құралдарға, ағартқыштарға, кір сабындарға, жуғыш ұнтақтарға, сусабынға, бетке және қолға арналған кремдерге, дезодорантқа, қырынуға арналған заттарға, тіс пастасына, тіс щеткасына, иіс сабынға, балалар сабынына, ерін далабына, иіссуға, шашқа арналған бояуға, дәретхана қағазына, төсемелерге, кішкене үшкіл жаялықтарға, басқа да жеке гигиена тауарларына, фармацевтік өнімдеріне (дәрі-дәрмектерге), емдеу жабдықтары мен аппараттарына (көзілдірік,балдақ және басқасы), шприцтерге, дәрігерлік бинтке, шегелерге, сыпырғыштарға, щеткаларға, қайықтарға, моторларға, желкендерге және үйден тыс жерде демалуға арналған басқа да тауарларға, CD, DVD дискілерге, жазу үшін дискілерге, өзге де жазып алатын материалдарға, ойындарға, ойыншықтарға, тренажерлерге, шаңғыға, доптарға, шатырларға, ракеткаларға, қармақтарға, мангалдарға, гүлдерге және өсімдіктерге, үй жануарларына және оларға арналған азықтарға, зергерлік бұйымдарға, сағаттарға, сөмкелерге, шамадандарға, рюкзактарға, шиландарға, әмияндарға, балалар арбаларына, қол шатырларға және басқа да тауарларға жұмсалған шығыстарды жазуды ұмытпаңыз
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті төрағасының
2017 жылғы 10 қарашадағы
№ 167 бұйрығына 10-қосымша
"Тоқсан сайынғы шығыстар мен табыстарды есепке алу журналы" (коды 644103005, индексі D 005, кезеңділігі тоқсандық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы "Тоқсан сайынғы шығыстар мен табыстарды есепке алу журналы" (коды 644103005, индексі D 005, кезеңділігі тоқсандық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 12-бабы 8) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Тоқсан сайынғы шығыстар мен табыстарды есепке алу журналы" (коды 644103005, индексі D 005, кезеңділігі тоқсандық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (бұдан әрі – Журнал) толтыру нақтылайды.

2. Титульный лист Журнала заполняется лицом, уполномоченным на проведение опроса (далее – интервьюер). В пункте "Наименование территории" необходимо вписать наименование области (города), района (города) и сельского населенного пункта. Пункты с 2 по 5 заполняются в соответствии с реквизитами, указанными в списках обследуемых домашних хозяйств, представленных интервьюерам супервайзерами.
3. Журнал предназначен для учета расходов и доходов домашних хозяйств в течение квартала. Данный Журнал заполняется главой домашнего хозяйства, либо тем членом домохозяйства, кто больше всех занимается ведением хозяйства и знает о расходах и доходах других членов семьи. Желательно также, чтобы ответственным за ведение Журнала был тот человек, который вел или будет вести Дневник учета ежедневных расходов (индекс D 003).
Все расходы записываются в графу "Наименование товаров (услуг)" соответствующих разделов регулярно в те дни, когда они были произведены. Записи необходимо вести как можно точнее и подробнее (допускаются понятные сокращения). При записи покупки одежды и обуви указывать для кого они были куплены (мужчина, женщина, девочка, мальчик). Например, "туфли кожаные женские", "костюм спортивный для сына" и так далее. Если приобретено в подарок, то необходимо сделать соответсвующую запись. Расходы на покупку лотерейных билетов, разовых билетов на проезд в городском транспорте, телефонных карт и других мелких товаров также указываются в Журнале.
По окончании обследования интервьюер забирает Журнал, при необходимости уточняя какие-либо записи.
Приложение 11
к приказу Председателя
Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
от 10 ноября 2017 года № 167
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Представляется территориальному органу статистики
Статистическая форма размещена на интернет-ресурсе www.stat.gov.kz
Код статистической
формы 645112006
D 006
Годовая
Срок представления – 28 декабря
Время, затраченное на заполнение статистической формы, в часах (нужное обвести)
до 1 часа 1-2 2-4 4-8 8-40 более 40 часов
Вопросник для основного интервью
Отчетный период
год
1. Наименование территории (населенного пункта)
__________________________________________________________________________
2. Код населенного пункта по КАТО 1
3. Код типа населенного пункта (1 - город, 2 - село)
4. Код домохозяйства
5. Код лица, уполномоченного на проведение опроса (далее – интервьюер)
6. Дата проведения интервью
число
месяц
год
Примечание:
1 Классификатор административно-территориальных объектов НК РК 11-2009.
1. Каков тип жилья, в котором Вы проживаете (арендуете)?
1.
Отдельная квартира
2.
Комната в квартире
3.
Отдельный дом
4.
Часть дома
2. Cкажите, пожалуйста, кому принадлежит жилье, в котором Вы проживаете (арендуете)?
1.
Частная собственность (приватизировано, куплено или получено в подарок)
2.
Частное лицо (для арендованного жилья)
3.
Акимат (то есть жилье не приватизировано)
4.
Другое юридическое лицо
3. Назовите, пожалуйста, …
общую площадь Вашего жилища – квадратный метр
жилую площадь Вашего жилища – квадратный метр
4. Сколько жилых комнат занимает Ваше домохозяйство?
(кроме кухни, ванны, туалета, прихожей, кладовых)
5. Ответьте на вопросы по благоустройству занимаемого Вами жилья:
Наименование благоустройств
Какие виды благоустройств занимаемого Вами жилья имеете?
да – 1 нет – 2
В случае перебоев со снабжением (случаи отключения) в течение последних 30 дней, отметьте как часто это случалось?
(часто – 1,
редко – 2)

2. Журналдың титулдық парақты пікіртерім жүргізуге уәкілетті адам (бұдан әрі – интервьюер) толтырады. "Аумақтың атауы" тармағында облыстың (қаланың), ауданның (қаланың) және ауылдық елді мекеннің атауын жазу қажет. 2-ден 5-ке дейінгі тармақтар пікіртерім жүргізуге интервьюелерге супервайзерлер ұсынған, зерттелетін үй шаруашылықтарының тізімінде көрсетілген деректемелерге сәйкес толтырылады.
3. Журнал тоқсан ішіндегі үй шаруашылықтарының шығыстары мен табыстарын есепке алуға арналған. Бұл Журнал үй шаруашылығының басшысы немесе шаруашылықты жүргізумен көбірек айналысатын және отбасы мүшелерінің шығыстары мен табыстары туралы білетін үй шаруашылығының мүшесі толтырады. Мүмкіндігінше, күн сайынғы шығыстарды есепке алу күнделігін (индексі D 003) жүргізген немесе жүргізетін адам Журналды жүргізуге жауапты болуы керек.
Барлық шығыстар тиісті бөлімдердің "Тауарлардың (көрсетілетін қызметтердің) атауы" бағанына жұмсалған күндерде жүйелі жазылады. Жазбаларды нақтырақ және толығырақ жүргізу қажет (түсінікті қысқартуларға жол беріледі). Киімдер мен аяқкиімдерді сатып алуды жазу барысында олардың кімге сатып алынғанын (ер, әйел, қыз, ұл) көрсетіледі. Мысалы, "әйелдердің былғары туфлиі", "ұлға арналған спорттық костюм" және тағы басқасы. Егер сыйлыққа алынған болса, осы тиісті жазбаны жасау кажет. Лотереялық билеттерге, қалалық көлікте жол жүруге біржолғы билеттерге, телефон карталары мен басқа да ұсақ тауарларға жұмсалатын шығыстар да Журналда көрсетіледі.
Зерттеу аяқталғанда интервьюер қажеттілігіне қарай қандай да бір жазбаларды нақтылап, Журналды алып кетеді.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті төрағасының
2017 жылғы 10 қарашадағы
№ 167 бұйрығына 11-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистикалық нысан www.stat.gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Статистикалық нысан коды 641199001
D 006
Жылдық
Ұсыну мерзімі – 28 желтоқсан
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағатта (қажеттiсiн қоршаңыз)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
Негізгі сұхбатқа арналған сұрақнама
Есепті кезең
жыл
1. Аумақтың (елді мекеннің) атауы ________________________________________________
2. АӘОЖ1 бойынша елді мекеннің коды
3. Елді мекен типінің коды (1-қала, 2-ауыл)
4. Үй шаруашылығының коды
5. Пікіртерім жүргізуге уәкілеттігі бар адамның (бұдан әрі – интервьюер) коды
6. Сұхбат жүргізу күні
күні
айы
жылы
1. Сіз тұрып жатқан (жалдайтын) тұрғын үйдің типі қандай?
1. Жеке пәтер
2. Пәтердегі бөлме
3. Жеке үй
4. Үйдің бір бөлігі
2. Сіз тұрып жатқан (жалдайтын) тұрғын үйіңіз кімге тиесілі?
1. Жеке меншік (жекешелендірілген, сатып алынған немесе сыйға алынған)
2. Жеке тұлға (жалға алынған үй үшін)
3. Әкімдікке (яғни, үй жекешелендірілмеген)
4. Басқа заңды тұлға
3. Сіздің тұрғын үйіңіздің ауданы қанша?
жалпы ауданы, шаршы метр
тұрғын алаңы, шаршы метр
4. Сіздің үй шаруашылығыңыз қанша тұрғын бөлмені алады?
(ас үйден, ваннадан, дәретханадан, дәлізден, қоймадан басқа)
Сіздің тұрғын үйіңіздің абаттандырылуы бойынша сұрақтарға жауап беріңізші:
Абаттандырулардың атауы
Сіздің тұрғын үйіңізде абаттандырудың қандай түрлері бар?
иә – 1 жоқ – 2
Соңғы 30 күн ішінде жабдықтауда іркілістер (тоқтатып тастау жағдайлары) болған жағдайда қалай жиі болғанын белгіленіз?
(жиі – 1, сирек – 2)

(код 645112006, индекс D 006, периодичность годовая )
1. Настоящая инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Вопросник для основного интервью" (код 645112006, индекс D 006, периодичность годовая) разработана в соответствии с подпунктом 8) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Вопросник для основного интервью" (код 645112006, индекс D 006, периодичность годовая) (далее – Вопросник).
2. Данное статистическое наблюдение предназначено для получения данных о жилищных условиях домашних хозяйств, об обеспеченности предметами длительного пользования.
Наблюдению подлежат все домашние хозяйства, участвующие в выборочном обследовании домашних хозяйств по уровню жизни населения. Вопросник для основного интервью проводится лицом, уполномоченным на проведение опроса (далее – интервьюер) в конце года (в декабре).
Респондентом статистической формы является глава домашнего хозяйства.
Главой домохозяйства выступает занятый член домохозяйства трудоспособного возраста (18-58 лет – для женщин, 18-63 года – для мужчин). В случае отсутствия в домохозяйстве занятых лиц трудоспособного возраста (домохозяйства пенсионеров или имеющие в составе пенсионеров, инвалидов, студентов и так далее), глава домохозяйства определяется самостоятельно членами домохозяйства, имеющими какой-либо вид дохода.
3. На титульном листе в пункте "Наименование территории" указывается наименование области (города), района (города) и сельского населенного пункта. Пункты со 2 по 5 заполняются в соответствии с реквизитами, указанными в списках обследуемых домашних хозяйств, представленных интервьюерам супервайзерами (сотрудник департамента статистики, обеспечивающий контроль работы интервьюера).
4. В вопросе 1 выбирается и отмечается один вариант ответа, соответствующий типу жилья, в котором проживает обследуемое домашнее хозяйство. Тип жилья отмечается как по собственному жилью, так и по арендованному, даже если арендуется одна комната в квартире или часть дома.
В вопросе 2 выбирается и отмечается один вариант ответа. К приватизированному жилью относится жилье, находящееся в частной собственности домохозяйства. Приватизированная комната в общежитии считается приватизированной квартирой. Жилье, полученное в подарок, в наследство и купленное, также относится к частной собственности.
В вопросе 3 указывается размер общей и жилой площади жилья. Жилой считается площадь жилых комнат, предназначенная и используемая для проживания. В жилую площадь не включается площадь кухни, коридора, ванной, туалета, кладовой и других вспомогательных помещений в квартире или доме. По жилым помещениям, состоящим только из одной комнаты, которая является и жилой комнатой, и кухней одновременно, площадь проставляется как жилая. В общую (полезную) площадь включается как жилая площадь, так и площадь кухни, коридора, ванной, туалета, кладовок и других вспомогательных комнат. Размер площади записывается в квадратных метрах в целых числах.
В вопросе 4 проставляется количество жилых комнат.

"Негізгі сұхбатқа арналған сұрақнама" (коды 645112006, индексі D 006, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы "Негізгі сұхбатқа арналған сұрақнама" (коды 645112006, индексі D 006, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 12-бабы 8) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Негізгі сұхбатқа арналған сұрақнама" (коды 645112006, индексі D 006, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (бұдан әрі – Сұрақнама) толтыруды нақтылайды.
2. Осы статистикалық байқау үй шаруашылықтарының тұрғын үй жағдайы туралы, ұзақ тұтынылатын заттармен қамтамасыз етілуі туралы деректерді алуға арналған.
Байқауға тұрмыс деңгейі бойынша үй шаруашылықтарын іріктеп зерттеуге қатысатын барлық үй шаруашылықтары жатады. Негізгі сұхбатқа арналған сұрақнаманы жылдың аяғында (желтоқсанда) пікіртерімді жүргізуге уәкілеттігі бар адам (бұдан әрі – интервьюер) жүргізеді.
Статистикалық нысанның респонденті үй шаруашылығының иесі болады.
Үй шаруашылығының иесі ретінде еңбекке қабілетті жастағы жұмыспен қамтылған (әйелдер үшін 18-58 жастағы, ерлер үшін 18-63 жастағы) үй шаруашылығының мүшесі болады. Үй шаруашылығында еңбекке қабілетті жастағы жұмысы бар тұлғалар жоқ болған жағдайда (зейнеткерлердің немесе құрамында зейнеткерлер, мүгедектер, студенттер және тағы басқа бар үй шаруашылықтары) үй шаруашылығының иесін қандай да бір табыс түрін иеленетін үй шаруашылығының мүшелері өз бетімен анықтайды.
3. Титулдық парақта "Аумақтың атауы" тармағында облыстың (қаланың), ауданның (қаланың) және ауылдық елді мекеннің атауы көрсетіледі.
2-тармақтан бастап 5-тармаққа дейін супервайзерлер (интервьюер жұмысына бақылауды қамтамасыз ететін статистика департаментінің қызметкері) интервьюерлерге ұсынған зерттелетін үй шаруашылықтарының тізімдерінде көрсетілген деректемеге сәйкес толтырады.
4. 1-сұрақта жауаптың зерттелетін үй шаруашылығы тұрып жатқан тұрғын үйдің типіне сәйкес нұсқасы таңдалып белгіленеді. Тұрғын үй типі жеке өз үйі, сондай-ақ жалдамалы үй бойынша, тіпті пәтердің бір бөлмесін ғана немесе бөлек үйдің бір бөлігін жалдап отырған жағдайдың өзінде белгіленеді.
2-сұрақта жауаптың бір нұсқасы таңдалып белгіленеді. Жекешелендірілген тұрғын үйге үй шаруашылығының жеке меншігіндегі тұрғын үйі жатады. Жатақханадағы жекешелендірілген бөлме жекешелендірілген пәтер болып есептеледі. Сыйға алынған, мұрагерлікке және сатып алынған тұрғын үй жеке меншікке жатады.
3-сұрақта тұрғын үйдің жалпы және тұрғын алаңының көлемі көрсетіледі. Тұрғын алаңы деп тұрғын бөлмелердің тұруға арналған және пайдаланылатын аумағы саналады. Тұрғын алаңға пәтер немесе үйдегі асүй, дәліз, ванна, дәретхана, қойма және басқа қосымша орын-жайлардың алаңы кірмейді. Тұрғын бөлме де, сондай-ақ ас бөлме болып табылатын бір бөлмеден тұратын тұрғын жайлар бойынша алаң тұрғын алаң ретінде қойылады. Жалпы (пайдалы) алаңға тұрғын алаңы сияқты сонымен қатар асүй, дәліз, ванна, дәретхана, қойма және басқа да қосымша орын-жайлардың алаңы кіреді. Алаң көлемі бүтін сандармен шаршы метрде жазылады.
4-сұрақта тұрғын бөлмелердің саны қойылады.

В вопросах 5 и 6 интервьюер проставляет ответы по видам благоустройств.
Центральное отопление осуществляется с помощью теплоэлектростанции, либо котельных. Если отопление осуществляется с помощью установки, предусмотренной внутри здания или жилища, и предназначенной для целей отопления независимо от источника энергии, то оно относится к отоплению от индивидуальной установки. К ним относятся автономные отопительные системы, функционирующие в отдельных домах или жилых комплексах и печное отопление на угле и дровах. Обогреватели и кондиционеры (сплит-система) сюда не включаются.
В случае перебоев со снабжением (случаев отключения) в течение последних 30 дней (предшествовавших дате проведения основного интервью) необходимо отразить в графе 2 вопроса 5 как часто это случалось. Если имели место нерегулярные отключения в течение нескольких часов в сутки (из-за аварии в сети или плановой профилактики), то считается, что перебоев со снабжением не было и графа 2 вопрос 5 не заполняется. Если в течение нескольких часов в сутки отключения производятся периодически или постоянно, то перебои регистрируются. По "газу сжиженному (в баллонах)" в графе 2 вопроса 5 необходимо отразить перебои по доставке (в случае если домохозяйство использует газ сжиженный).
В графе 3 вопроса 5 "Качество предоставляемых услуг" отражается субъективная оценка домашнего хозяйства относительно качества предоставляемых услуг.
Если обследуется домохозяйство, проживающее в приватизированной комнате бывшего общежития, где на несколько хозяев имеется общий санузел, душевая и другие, то считается, что в данном домохозяйстве есть в наличии эти виды благоустройства и в вопросе 6 проставляется ответ с кодом 1. Если в домохозяйстве определенные виды благоустройства не функционируют по каким-либо причинам (долг по оплате и так далее) временно, их наличие обязательно отражается.
На вопросы 7 и 7.1 отвечают только те домашние хозяйства, у которых в квартирах (домах) отсутствует водопровод. Если в вопросе 7 отмечен вариант, по которому питьевую воду доставляет водовоз, то вопрос 7.1 домохозяйству не задается.
Вопрос 8 задается домашним хозяйствам, имеющим неосновное жилье. В случае его отсутствия осуществляется переход к вопросу 9.
В графе 3 вопроса 8 к варианту ответа по коду 9 "прочее" относится временное пользование имеющегося жилья (кроме основного) родственниками или друзьями на безвозмездной основе, либо другие случаи, не классифицированные выше. Выбирается и отмечается один вариант ответа.
Вопросы 9 и 10 задаются только владельцам жилья, то есть тем домохозяйствам, которые имеют частное (приватизированное) жилье и отметили первый вариант ответа на вопрос 2.
В вопросе 9 дается оценка домохозяйством денежной суммы, которую оно заплатило бы в месяц в случае аренды собственного жилья.
В вопросе 10 указывается сумма, за которую домохозяйство могло бы продать свое основное жилье, в случае если бы намеревалось это сделать.
В вопросе 11 учитываются предметы длительного пользования, имеющиеся в домашнем хозяйстве, независимо от того, куплены ли они, изготовлены членами домашнего хозяйства, получены в подарок (бесплатно) или взяты в кредит, а также товары, находящиеся в других квартирах или дачных домиках, принадлежащих домохозяйству. Показывается наличие как исправных, так и временно неисправных предметов длительного пользования (находящихся в текущем ремонте или ожидающих ремонта). Неисправные товары, которые домохозяйство не намерено ремонтировать, в наличии не учитываются. Если товар длительного пользования отдан во временное пользование кому-либо из родственников или знакомых, сдан в аренду, то его наличие обязательно учитывается.
По строке 12 "прочее оборудование для обработки информации" учитываются принтеры, сканеры, ноутбуки, планшеты, карманные компьютеры (палмтоп) и другие.
По строке 22 "другие крупные бытовые приборы" учитываются духовки, увлажнители, обогреватели, центрифуги для сушки белья, вязальные и гладильные машины, установки для смягчения воды, приборы для паровой чистки, машины для мытья ковров и машины для чистки, натирки и полировки полов и другие.
В строке 25 "сотовый телефон" учитываются все типы телефонов, включая смартфоны и коммуникаторы, которые представляют собой разновидность карманного компьютера, но имеют функции мобильного телефона.

5 және 6 сұрақтарда интервьюер абаттандырудың түрлері бойынша жауаптарды белгілейді.
Орталықтан жылыту жылу электр станциясы немесе қазандықтардың көмегімен жүзеге асады. Егер жылыту ғимарат немесе тұрғын үйдің ішінде қарастырылған құрылғының көмегімен немесе энергия көздеріне қарамастан жылыту мақсатына арналған болса, онда ол жеке орнатылған жылытуға жатады. Оларға бөлек үйлерде немесе тұрғын үй кешендерінде орналастырылған автономды жылыту жүйесі және көмір және отынмен жылытатын пештер жатады. Жылытқыштар мен ауа баптағыштар (сплит-жүйе) мұнда қосылмайды.
Соңғы 30 күн ішінде (негізгі интервью жүргізу күнінің алдындағы) жабдықтаудың іркілістері байқалған жағдайда 5-сұрақтың 2-бағанында қалай жиі болғанын белгілеу қажет. Егер тәулік ішінде әр кезде орын алған бірнеше сағатқа созылған тоқтаулар болса (желіде апат немесе жоспарлы алдын алуға байланысты), онда іркіліс болды деп есептелмейді және 5-сұрақтың 2-бағаны толтырылмайды. Егер сөндірулер тәулікте бірнеше сағат ішінде ауық-ауық мерзімді немесе тұрақты жүргізілсе, онда іркілістер тіркеледі. 5-сұрақтың 2-бағанында "сұйытылған газ (баллондардағы)" бойынша жеткізу бойынша іркілістерді (үй шаруашылық сұйытылған газды қолданған жағдайда) белгілеу қажет.
"Ұсынылатын қызметтердің сапасы" 5-сұрақтың 3-бағанында көрсетілген қызметтердің сапасына қатысты үй шаруашылығының субъективті бағалауы көрсетіледі.
Егер бірнеше қожайынға ортақ санитарлық торап, себезгі және асүйі бар бұрынғы жатақханадағы жекешелендірілген бөлмеде тұрып жатқан үй шаруашылығы зерттеліп жатса, онда осы үй шаруашылығында осы жабдықтардың барлығы бар деп саналады және 6-сұрақта 1 коды бар жауап белгіленеді. Егер үй шаруашылығында қандай да бір себептермен (төлем бойынша қарыздар және тағы басқалары) абаттандырудың белгілі бір түрлері уақытша жұмыс істемесе, олардың қолда бары міндетті түрде көрсетіледі.
7 және 7.1-сұрақтарға пәтерінде (үйінде) су құбыры жоқ үй шаруашылықтары ғана жауап береді. Егер 7-сұрақта ауыз суды су тасығыш жеткізіп беретін нұсқа белгіленген болса, 7.1-сұрақ үй шаруашылыққа қойылмайды.
8 сұрақ негізгі емес тұрғын үйі бар үй шаруашылықтарына қойылады. Ол жоқ болған жағдайда 9-сұраққа өту жүзеге асырылады.
8 сұрақтың 3 бағанындағы жауап нұсқасының "басқа" 9-кодына тұрғын үйдің (негізгіден басқа) ақысыз негізде туыстармен және достармен уақытша қолданылуы немесе басқа да жоғарыда сұрыпталмаған жағдайлар жатады. Жауаптың бір нұсқасы таңдалып белгіленеді.
9 және 10 сұрақтар тек қана жеке (жекешелендірілген) тұрғын үйі бар және 2-сұрақтың бірінші жауап нұсқасын таңдаған үй шаруашылықтарының иелеріне қойылады.
9-сұрақта жеке үйін жалға алған жағдайда бір айда төлей алатын ақшалай сомасына үй шаруашылығының бағалауы беріледі.
10-сұрақта үй шаруашылығының өз тұрғын үйін сата алатын сомасы көрсетіледі, егер ол бұны жүзеге асыруды көздеген болса.
11-сұрақта үй шаруашылығында бар, сатып алынғанына, үй шаруашылығы мүшелермен жасалынғанына, сыйға (тегін) немесе несиеге алынғанына, сондай-ақ үй шаруашылығына тиесілі басқа пәтерде немесе саяжай үйлерінде тұрғанына қарамастан ұзақ пайдаланылатын заттар көрсетіледі. Жарамды немесе уақытша жарамсыз (жөндеуде жатқан немесе жөндеуді қажет ететін) ұзақ тұтынылатын заттардың қолда бары көрсетіледі. Үй шаруашылығы жөндеуге ниет танытпайтын жарамсыз тауарлар есепке алынбайды. Егер ұзақ тұтынылатын тауар туыстарына немесе таныстарының біреуіне уақытша тұтынуға, жалға берілсе, онда олардың қолда бары міндетті түрде есепке алынады.
12-жолда "ақпараттарды өңдеуге арналған өзге де жабдықтар" бойынша принтерлер, сканерлер, ноутбуктар, планшеттер, қалта компьютерлері (палмтоп) және басқалар ескеріледі.
22-жолда "басқа да ірі тұрмыстық керек-жарақтар" бойынша духовкалар, дымқылдатқыш, жылытқыштар, киімді кептіруге арналған центрифугалар, тоқыма және үтіктеу машиналары, суды жұмсартуға арналған құрылғы, бумен тазартуға арналған құрылғылар, кілемдерді жууға арналған машиналар мен едендерді тазалау, қыру және сырлауға арналған машиналар және басқалар ескеріледі.
25-жолда "ұялы телефон" бойынша қалта компьютерлерінің түрлерін көрсететін, бірақ ұялы телефонның қызметтері бар смартфондар мен коммуникаторларды қоса есептегенде телефондардың барлық түрлері саналады.

По строкам 30 "легковой автомобиль" и 31 "грузовой автомобиль" указываются транспортные средства только в рабочем состоянии. В случае наличия в домохозяйстве микроавтобуса, он учитывается по строке 30 "легковой автомобиль".
5. По завершению опроса интервьюер повторно просматривает Вопросник, не пропущены ли какие-либо вопросы и в обязательном порядке благодарит респондентов за их помощь и сотрудничество. За пределами домохозяйства интервьюер повторно просматривает форму и, если все же обнаруживает какие-либо несоответствия, то вновь обращается в домохозяйство (лично или по телефону) и выясняет недостающую информацию.
Приложение 13
к приказу Председателя
Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
по статистике
от 10 ноября 2017 года № 167
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Статистическая форма размещена на интернет-ресурсе www.stat.gov.kz
Время, затраченное на заполнение статистической формы,
в часах (нужное обвести)
до 1 часа
1-2
2-4
4-8
8-40
более 40 часов
Код статистической формы 646103007
D 008
Годовая (с ежеквартальным уточнением)
Срок представления – 19 января, 2 февраля, 20 апреля, 20 июля, 22 октября
Контрольная карточка состава домохозяйства
Отчетный период
год
1. Наименование территорий (населенного пункта)
____________________________________________________________________________________________
2. Код населенного пункта по КАТО1
3. Код типа населенного пункта (1 - город, 2 - село)

30-шы "жеңіл автокөлік" және 31-ші "жүк автокөлігі" жолдары бойынша тек қана жұмыс күйіндегі көлік құралдары көрсетіледі. Үй шаруашылығында шағын автобус бар болған жағдайда, ол 30-жолда "жеңіл автокөлік" бойынша көрсетіледі.
5. Пікіртерімді бітірген соң интервьюер қандай да бір сұрақтар қалып кетпегендігіне көз жеткізу үшін сауалнаманы қайта қарап тексеріп шығады және респонденттерге көмектескендері және ынтымақтастығы үшін міндетті түрде алғыс айтады. Интервьюер үй шаруашылығынан тыс жерде нысанды қайта қарап шығады және қандай да бір сәйкессіздік тапса, онда қайта үй шаруашылығына барып (жеке немесе телефонмен), жеткіліксіз ақпаратты анықтайды.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті төрағасының
2017 жылғы 10 қарашадағы
№ 167 бұйрығына 13-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистикалық нысан www.stat.gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Статистикалық нысан коды 646103007
D 008
Жылдық (тоқсан сайынғы нақтыланумен)
Ұсыну мерзімі – 19 қаңтар, 2 ақпан, 20 сәуір, 20 шілде, 22 қазан
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағатта (қажеттiсiн қоршаңыз)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
Үй шаруашылығы құрамының бақылау карточкасы
Есепті кезең
жыл
1. Аумақтың (елді мекеннің) атауы ________________________________________________
2. АӘОЖ бойынша елді мекеннің коды1
3. Елді мекен типінің коды (1-қала, 2-ауыл)

За последние 30 дней выполняли ли Вы хотя бы 1 час какую-нибудь работу или имели какое-либо занятие для получения натурального или денежного дохода?
апреле
июле
октябре
январе
11
Если нет, то почему?3
апреле
июле
октябре
январе
12
Пытались ли Вы искать оплачиваемую работу или начать свое собственное дело в течение последних 30-ти дней?
да-1 нет-2
апреле
июле
октябре
январе
13
Если бы Вы получили работу сейчас, то смогли бы Вы приступить к ней в течение ближайших 2-х недель?
да-1 нет-2
апреле
июле
октябре
январе
14
Какая из категорий лучше описывает статус вашей основной деятельности?3
заполняется только на работающих членов
домашнего хозяйства
апреле
июле
октябре
январе
15
Назовите вид деятельности предприятия (организации) или собственного дела (самостоятельного занятия), где Вы работаете или заняты?3
апреле
июле
октябре
январе
Примечание:
3 Кодировку вариантов ответов смотрите ниже.
11. Причины незанятости
1 – увольнение в связи с ликвидацией предприятия
2 – увольнение в связи с сокращением штата
3 – увольнение по собственному желанию
6 – ведение домашнего хозяйства
8 – отсутствие любой работы
9 – работа носит сезонный характер
10 – выход на пенсию
11 – учеба (дневная форма)
12 – по состоянию здоровья (нетрудоспособность в связи с
инвалидностью)
13 – нет необходимости работать
99 – другое
15. Виды экономической деятельности
А – сельское, лесное и рыбное хозяйство
B – горнодобывающая промышленность и разработка карьеров
C – обрабатывающая промышленность
D – электроснабжение, подача газа, пара и воздушное кондиционирование
E – водоснабжение; канализационная система, контроль над сбором и распределением отходов
F – строительство
G – оптовая и розничная торговля; ремонт автомобилей и мотоциклов
H – транспорт и складирование
I – услуги по проживанию и питанию
J – информация и связь
K – финансовая и страховая деятельность
L – операции с недвижимым имуществом
M – профессиональная, научная и техническая деятельность
N – деятельность в области административного и вспомогательного обслуживания
O – государственное управление и оборона; обязательное социальное обеспечение
P – образование
Q – здравоохранение и социальные услуги
R – искусство, развлечение и отдых
S – предоставление прочих видов услуг
T – деятельность домашних хозяйств, нанимающих домашнюю прислугу и производящих товары и услуги для собственного потребления
U – деятельность экстерриториальных организаций и органов
14. Статус занятости
наемные работники
1.1 – в государственной организации
1.2 – в негосударственной организации
1.3 – у физических лиц
1.4 – в крестьянском (фермерском) хозяйстве
самостоятельно занятые
2.1 – работодатели
2.2 – самостоятельные работники
2.3 – члены производственного кооператива
2.4 – неоплачиваемые работники семейных предприятий
2.5 – работа на личном подворье
Приложение 14
к приказу
Председателя Комитета
по статистике Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан
от 10 ноября 2017 года № 167
Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Контрольная карточка состава домохозяйства"

Сіз соңғы 30 күнде аптасына кем дегенде 1 сағат қандай да бір қызметпен немесе ақшалай немесе заттай табыс алу үшін қандай да бір кәсіппен айналыстыңыз ба?
Иә-1
14 сұраққа
Жоқ-2
11 сұраққа
сәуірде
шілдеде
қазанда
қаңтарда
11
Егер айналыспаған болсаңыз, себебі не? 3
сәуірде
шілдеде
қазанда
қаңтарда
12
Сіз соңғы 30 күннің ішінде ақы төленетін жұмыс іздеп көруге немесе өз ісіңізді бастауға тырыстыңыз ба?
Иә-1, Жоқ-2
сәуірде
шілдеде
қазанда
қаңтарда
13
Егер де Сіз қазір жұмыс тапсаңыз, 2 аптаның ішінде жұмысқа кірісе алар ма едіңіз?
Иә-1, Жоқ-2
сәуірде
шілдеде
қазанда
қаңтарда
14
Келесі санаттардың қайсысы Сіздің негізгі қызметіңіздің мәртебесін дұрыс сипаттайды?
Үй шаруашылығының тек жұмыс істейтін мүшелері толтырады
сәуірде
шілдеде
қазанда
қаңтарда
15
Сіз жұмыс істейтін немесе жұмыспен қамтылған кәсіпорынның (ұйымның) немесе өз ісіңіздің (жеке кәсібіңіздің) қызмет түрін атаңыз 3
сәуірде
шілдеде
қазанда
қаңтарда
Сұрақтарға жауаптар нұсқалырының кодталуы:
11. Жұмыспен қамтылмау себептері
1. Кәсіпорынның таратылуына байланысты жұмыстан босатылу
2. Штаттың қысқартылуына байланысты жұмыстан босатылу
3. Өз еркімен жұмыстан босатылу
6. Үй шаруашылығын жүргізу
8. Кез келген жұмыстың болмауы
9. Жұмыс маусымдық сипатқа ие
10. Зейнеткерлікке шығу
11. Оқу (күндізгі нысан)
12. Денсаулығына байланысты (мүгедектігіне байланысты жұмысқа қабілетсіздік)
13. Жұмыс істеудің қажеттілігі жоқ
99. Басқа
15. Экономикалық қызметтердің түрлері
А - Ауыл, орман және балық шаруашылығы
B - Кен өндіру өнеркәсібі және карьерлерді қазу
C - Өңдеу өнеркәсібі
D - Электрмен жабдықтау, газ, бу беру және ауа баптау
E - Сумен жабдықтау; кәріз жүйесі, қалдықтардың жиналуын және таратылуын бақылау
F - Құрылыс
G - Көтерме және бөлшек сауда; автомобильдерді және мотоциклдерді жөндеу
H - Көлік және қоймалау
I - Тұру және тамақтану жөніндегі қызметтер
J - Ақпарат және байланыс
K - Қаржы және сақтандыру қызметі
L - Жылжымайтын мүлікпен жасалатын операциялар
M - Кәсіби, ғылыми және техникалық қызмет
N - Әкімшілік және қосалқы қызмет көрсету саласындағы қызмет
O - Мемлекеттік басқару және қорғаныс; міндетті әлеуметтік қамтамасыз ету
P - Білім беру
Q - Денсаулық сақтау және әлеуметтік қызметтер
R - Өнер, ойын-сауық және демалыс
S - Өзге де қызметтер түрлерін ұсыну
T - Үй қызметшісін жалдайтын және өзі тұтыну үшін тауарлар мен қызметтер өндіретін үй шаруашылықтарының қызметі
U - Аумақтан тыс ұйымдардың және органдардың қызметі
14. Жұмыспен қамтылу статусы
Жалдамалы жұмыскерлер
1.1мемлекеттік ұйымда
1.2. мемлекеттік емес ұйымда
1.3. жеке тұлғаларда
1.4. шаруа (фермер) қожалықтарында
Өзін-өзі жұмыспен қамтығандар
2.1. жұмыс берушілер
2.2. өз бетінше жұмыс істейтін қызметкерлер
2.3. өндірістік кооператив мүшелері
2.4. отбасылық кәсіпорынның ақы төленбейтін қызметкерлері
2.5. жеке ауладағы жұмыс
Ескертпе:
1 Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші ҚР ҰК 11-2009
2 Сұрақтарға жауаптар нұсқаларын кодтау
3 Жауаптар нұсқасының кодталуын төменде қараңыз.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті төрағасының
2017 жылғы 10 қарашадағы
№ 167 бұйрығына 14-қосымша

(код 646103007, индекс D 008, периодичность годовая (с ежеквартальным уточнением)
1. Настоящая инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Контрольная карточка состава домохозяйства" (код 646103007, индекс D 008, периодичность годовая (с ежеквартальным уточнением) разработана в соответствии с подпунктом 8) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Контрольная карточка состава домохозяйства" (код 646103007, индекс D 008, периодичность годовая (с ежеквартальным уточнением) (далее – Контрольная карточка).
2. Данное статистическое наблюдение предназначено для составления списка всех членов обследуемого домашнего хозяйства и получения социально-демографической характеристики по каждому из них.
Наблюдению подлежат все домашние хозяйства, участвующие в выборочном обследовании домашних хозяйств по оценке уровня жизни населения. Контрольная карточка состава домашнего хозяйства заполняется лицом, уполномоченным на проведение опроса (далее – интервьюер). Контрольная карточка состава домашнего хозяйства заполняется в начале года (январе), затем ежеквартально проводится уточнение с внесением соответствующих изменений.
Респондентом статистической формы выступает глава домашнего хозяйства.
Главой домохозяйства может выступать занятый член домохозяйства трудоспособного возраста (18-58 лет для женщин, 18-63 года для мужчин). В случае отсутствия в домохозяйстве занятых лиц трудоспособного возраста (домохозяйства пенсионеров или имеющие в составе пенсионеров, инвалидов, студентов и так далее), глава домохозяйства определяется самостоятельно членами домохозяйства, имеющими какой-либо вид дохода.
3. В титульном листе в пункте "Наименование территории" вписывается наименование области (города), района (города) и сельского населенного пункта. Пункты со 2 по 5 заполняются в соответствии с реквизитами, указанными в списках обследуемых домашних хозяйств, представленных интервьюерам супервайзерами.
4. При заполнении Контрольной карточки вопросы задаются следующим образом: "Назовите, пожалуйста, тех лиц, кто обычно проживает в этой квартире (доме), и с кем Вы, как правило, ведете совместное хозяйство, вне зависимости от их родственного к Вам отношения или временного отсутствия в настоящее время по какой-либо причине".
В вопросе 1 под номером члена домашнего хозяйства 1 записывается имя главы домохозяйства. Далее под номерами 2-12 записываются имена остальных членов домашнего хозяйства. Если в составе домашних хозяйств более 12 членов, то используются дополнительные бланки.
В вопросе 2 данные по главе домашнего хозяйства не заполняются. По остальным членам домашнего хозяйства записываются словами отношения к главе домохозяйства, а так же проставляется код.

"Үй шаруашылығы құрамының бақылау карточкасы" (коды 646103007, индексі D 008, кезеңділігі жылдық (тоқсан сайынғы нақтыланумен) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы "Үй шаруашылығы құрамының бақылау карточкасы" (коды 646103007, индексі D 008, кезеңділігі жылдық (тоқсан сайынғы нақтыланумен) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 12-бабы 8) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Үй шаруашылығы құрамының бақылау карточкасы" (коды 646103007, индексі D 008, кезеңділігі жылдық (тоқсан сайынғы нақтыланумен) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (бұдан әрі – Бақылау карточкасы) толтыруды нақтылайды.
2. Осы статистикалық байқау зерттелетін үй шаруашылықтарының барлық мүшелерінің тізімін құру және олардың әрбірі бойынша демографиялық сипаттама алуға арналған.
Байқауға халықтың тұрмыс деңгейін бағалау бойынша үй шаруашылықтарының іріктеме зерттеуіне қатысатын барлық үй шаруашылықтары жатады. Үй шаруашылықтары құрамын бақылау карточкасы пікіртерімді жүргізуге уәкілетті адам (бұдан әрі – интервьюер) толтырады. Үй шаруашылықтары құрамын бақылау карточкасы жылдың басында (қаңтарда) толтырылады, содан кейін тиісті өзгерістер енгізумен тоқсан сайын (сәуірде, шілдеде, қазанда, қаңтарда) нақтылау жүргізіледі.
Статистикалық нысанның респонденті үй шаруашылығының иесі болады.
Үй шаруашылығының иесі ретінде еңбекке қабілетті жастағы жұмысы бар (әйелдер үшін 18-58 жас, ерлер үшін 18-63 жас) үй шаруашылығының мүшесі болуы мүмкін. Үй шаруашылығында еңбекке қабілетті жастағы жұмысы бар адамдар жоқ болған жағдайда (зейнеткерлердің немесе құрамында зейнеткерлер, мүгедектер, студенттер бар үй шаруашылықтары және тағы басқасы) үй шаруашылығының иесін қандай да бір табыс түрін иеленетін үй шаруашылығының мүшелері өз бетімен анықтайды.
3. Титулдық парақта "Аумақтың атауы" тармағында облыстың (қаланың), ауданның (аудан) және ауылдың (елді мекеннің) атауы жазылады. 2-ден 5-ке дейінгі тармақтар супервайзерлер интервьюерлерге ұсынған зерттелетін үй шаруашылықтарының тізімдерінде көрсетілген деректемеге сәйкес толтырылады.
4. Бақылау карточкасын толтыру кезінде сұрақтар келесідей қойылады: "Әдетте, осы пәтерде (осы үйде) тұратын және Сізге туыстық қатысына қарамастан сізбен бірлесіп шаруашылық жүргізіп жатқан адамдарды немесе қандай да бір себептермен қазіргі уақытта жоқ адамдарды атаңыз".
1-сұрақта үй шаруашылығының мүшесінің 1-нөмерінде үй шаруашылығы басшысының аты жазылады. Бұдан әрі 2-12 нөмірлерінде үй шаруашылығының өзге мүшелерінің аты жазылады.
2-сұрақта үй шаруашылығы басшысы бойынша мәліметтер жазылмайды. Үй шаруашылығының басқа мүшелері бойынша үй шаруашылығы басшысына қатыстылығы сөзбен жазылады, сонымен бірге код койылады.

В вопросе 3 проставляются, соответственно, год (четыре знака) и месяц (два знака) рождения каждого члена домашнего хозяйства. Например, 1972 05 или 1956 12.
В вопросе 4 проставляется пол: мужской – 1, женский – 2.
В вопросе 5 указывается рост респондента (на начало года). Чтобы правильно измерить рост, респондент становится на твердую поверхность босиком, ровно к стене, прислонившись к ней затылком, лопатками, ягодицами, икрами и пятками. Голову держит прямо, без напряжения. Затем фиксируется самая высокая точка на стене относительно головы, после чего измеряется расстояние строго от пола до пометки. Рост детей в возрасте до 2-х лет измеряется лежа.
Измерение желательно проводить утром, так как к вечеру, под влиянием физических нагрузок рост несколько сокращается, что повлияет на точность измерения.
В вопросе 6 указывается семейное положение в соответствии с кодами семейного положения. При заполнении этой графы учитывается брачный возраст для женщин и мужчин – 18 лет, утвержденный статьей 10 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 год "О браке (супружестве) и семье". Возможно условие, что органы записи актов гражданского состояния по месту государственной регистрации брака снижают брачный возраст сроком не более двух лет, при наличии уважительных причин.
Вопрос 7 заполняется при опросе в январе. В нем отмечается максимально достигнутый уровень образования, документально подтвержденный табелем, аттестатом или дипломом об окончании учебного заведения. При наличии только справки о прослушанном образовательном курсе графа не заполняется.
Не учитывается как уровень образования прохождение обучения на курсах бухгалтеров, секретарей-референтов, компьютерных курсах, после окончания, которых выдаются сертификаты или удостоверения.
Уровень образования достигается по завершению обучения для:
дошкольного образования – в дошкольных учреждениях (детский сад, предшкольные классы);
начального образования – 4 классов;
основного общего – 9 классов;
среднего (полного) общего – 11 классов, начального профессионального – Профессионально-техническое училище (ПТУ);
среднего профессионального – колледжа, техникума;
высшего – университета, института, академии;
послевузовского образования – магистратуры, аспирантуры, докторантуры (PhD), адъюнктуры, резидентуры.
Дети, еще не закончившие начальное образование (1-4 классы), но получившие дошкольное образование относятся к лицам, имеющим дошкольное образование, в случае отсутствия дошкольного образования, относятся к лицам, не имеющим подтверждающих документов об образовании.
Не имеющими никакого образования считаются также взрослые, которые не имеют подтверждающих документов об образовании.
Если член домашнего хозяйства после окончания магистратуры аспирантуры, докторантуры (PhD), адъюнктуры, резидентуры защитил диссертацию, получил ученую степень, то он учитывается как имеющий послевузовское образование.
Вопрос 8 заполняется при опросе в январе и имеет следующие двухзначные коды (статус, причина):

3-сұрақта сәйкесінше үй шаруашылығының әр мүшесінің туған жылы (төрт таңбалы) және айы (екі таңбалы) жазылады. Мысалы, 1972 05 немесе 1956 12.
4-сұрақта жынысы жазылады: ер – 1, әйел – 2.
5-сұрақта респонденттің бойы көрсетіледі (жылдың басына). Бойын дұрыс өлшеу үшін респондент қабырғаға желкесімен, жауырындарымен, бөкселерімен, балтырларымен және өкшелерімен тақалып, қатты жерге жалаң аяқ түзу тұрады. Басты күш салмай түзу ұстайды. Содан кейін қабырғада басқа қатысты ең жоғары нүкте белгіленеді, тек содан соң ғана еденнен белгіге дейінгі арақашықтық өлшенеді. 2 жасқа дейінгі балалардың бойы жатқызылып өлшенеді.
Кешке таман ауыр салмақтың, физикалық жүк түсудің әсерінен бойы біршама қысқарып, өлшеудің дәлдігіне әсер етуі мүмкін болғандықтан, өлшеуді таңертең жүргізген дұрыс.
6-сұрақта отбасылық жағдайының кодтарына сәйкес отбасылық жағдайы көрсетіледі. Осы бағанды толтыру кезінде "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің 10-бабында белгіленген ерлер мен әйелдер үшін неке жасы – 18 жас екендігі ескеріледі. Дәлелді себептер болған жағдайда некені мемлекеттік тіркеу орны бойынша азаматтық хал актілерін жазу органдары неке жасын екі жылдан аспайтын мерзімге төмендетеді.
7-сұрақ қаңтардағы пікіртерім кезінде толтырылады. Онда табелімен, аттестатпен немесе оқу орнын бітіргені туралы дипломмен құжаттық расталатын қол жеткізген білімінің ең жоғарғы деңгейі жазылады. Тыңдалған білім курсы туралы анықтама ғана бар болған жағдайда баған толтырылмайды.
Аяқталғаннан кейін сертификат немесе куәлік берілетін бухгалтерлік, хатшы-референт, компьютерлік курстарда оқытудан өту білім деңгейі ретінде есептелмейді.
Білім деңгейі мыналар бойынша оқу аяқталғаннан кейін қол жеткізіледі:
Мектепке дейінгі білім - мектепке дейінгі мекемелерде (бала-бақша, мектепалды сыныптар);
бастауыш білім – 4 сыныпты бітіргендер;
негізгі орта – 9 сыныпты аяқтағандар;
орта (толық) жалпы – 11 сынып, алғашқы кәсіптік – Кәсіптік-техникалық училище (КТУ);
орта кәсіптік – колледж, техникум;
жоғары – университет, институт, академия;
жоғарғы оқу орнынан кейін – магистратура, аспирантура, докторантура (PhD), адъюнктура, резедентура үшін қол жеткізіледі.
Бастауыш білімді аякталмаған (1-4 сыныптар), алайда мектепке дейінгі білім алғандар мектепке дейінгі білімі бар адамдарға жатады, мектепке дейінгі білім болмаған жағдайда ешқандай білімі жоқ адамдарға жатады.
Ешқандай білімі жоқ ересектер де ешқандай білімі жоқ адамдар деп есептеледі.
Егер үй шаруашылығының мүшесі магистратураны, аспирантураны, докторантураны (PhD), адъюнктураны, резиндентураны аяқтағаннан кейін диссертация қорғаса, ғылыми атақ алса, онда ол жоғары оқу орнынан кейінгі білім болып қала береді.
8-сұрақ қаңтардағы пікіртерім кезінде толтырылады және келесідей екі түрлі кодтан тұрады (мәртебе, себеп):

При временном отсутствии – коды 33, 34, 37, 38, 39;
При временном присутствии – коды 43, 44, 47, 48, 49.
В случае изменения состава домашнего хозяйства в течение обследуемого периода (в последующих кварталах) делаются соответствующие пометки в вопросе 9.
Если лицо считается членом домохозяйства, но на момент опроса временно отсутствует, например, проходит службу в армии, находится в больнице, получает образование, то в вопросе 9 проставляются соответствующие двухзначные коды (статус, причина).
Если в составе домохозяйства появился новый член (родился или временно прибыл), то в вопросе 9 проставляются соответствующие коды.
В вопросе 9 могут быть проставлены следующие коды:
При постоянном отсутствии – 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19;
При постоянном присутствии – 21, 23, 25, 26, 27;
При временном отсутствии – 33, 34, 37, 38, 39;
При временном присутствии – 43, 46, 47, 48, 49.
Временное выбытие (прибытие) предполагает отсутствие (присутствие) более 2 месяцев в обследуемом квартале.
Рождение всегда имеет код 21, смерть – 12.
5. В разделе II "Занятость" опрашиваются лица в возрасте 15 лет и старше, в том числе временно выбывшие и временно прибывшие.
В вопросе 10 при ответе "да" осуществляется переход к вопросу 14, при ответе "нет" - переход к следующему вопросу.
В вопросах 12 и 13 выбирается и отмечается один вариант ответа.
Вопросы 14 и 15 заполняются только на работающих членов домашнего хозяйства (ответивших "да" в вопросе 10).
К занятому населению относятся лица в период обследования:
находящиеся в отпуске (трудовом, без содержания, декретном или по уходу за ребенком), на больничном (временно нетрудоспособные по болезни);
работающие учащиеся или студенты (в свободное время или во время каникул на момент обследования);
работающие пенсионеры, которые получают пенсию по возрасту.
Контрольная карточка состава домашнего хозяйства заполняется интервьюером в двух экземплярах. Один экземпляр передается супервайзеру, второй остается у интервьюера. В него вносятся все изменения о составе домашнего хозяйства (если они были) во время проведения квартальных интервью.
6. По завершению опроса интервьюер повторно просматривает Контрольную карточку и проверяет не пропущены ли какие-либо вопросы, и в обязательном порядке благодарит респондентов за их помощь и сотрудничество. За пределами домохозяйства интервьюер повторно просматривает форму и, если все же обнаруживает какие-либо несоответствия, то вновь обращается в домохозяйство (лично или по телефону) и выясняет недостающую информацию.

Уақытша болмау кезінде – 33, 34, 37, 38, 39;
Уақытша болу кезінде – 43, 44, 47, 48, 49.
Егер зерттеу мерзімі кезеңінде (кейінгі тоқсандарда) үй шаруашылығы құрамы өзгерген жағдайда 9-сұрақта тиісті белгілер жасалады.
Егер адам үй шаруашылығының мүшесі болып табылса, алайда пікіртерім кезінде уақытша болмаған, мәселен, әскердегі қызметте, ауруханада немесе студент мүшелері болса бұл жағдайда 9-сұрақта тиісті екі таңбалы кодтар (мәртебе, себеп) қойылады.
Егер үй шаруашылығында жаңа мүше (туған немесе уақытша келген) пайда болса, 9-сұрақта тиісті кодтар қойылады.
9-сұрақта келесі кодтар қойылуы мүмкін:
Тұрақты болмау кезінде – 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19;
Тұрақты болу кезінде – 21, 23, 25, 26, 27;
Уақытша болмау кезінде – 33, 34, 37, 38, 39;
Уақытша болу кезінде – 43, 47, 48, 49.
Уақытша кету (келу) зерттеу тоқсанында болу (болмау) 2 айдан көп мерзімді ұйғарады.
Туу әрқашан 21 код, өлім – 12 кодымен белгіленеді.
5. "Жұмыспен қамтылу" II бөлімде 15 және одан үлкен жастағы адамдар, соның ішінде уақытша кеткендер және уақытша келген сұралынады.
10 сұрақта "Иә-1" деп жауап берген жағдайда 14-сұраққа көшеді, "жоқ-2" деп жауап берген жағдайда келесі сұраққа көшеді.
12 және 13-сұрақтарда жауаптың бір нұсқасы таңдалып, белгіленеді.
14.1 және 14.2-сұрақтарды үй шаруашылығының тек жұмыс істейтін мүшелері (10 сұраққа "иә" деп жауап бергендер) толтырады.
Жұмыспен қамтылған халыққа зерттеу кезінде мына адамдар жатады:
демалыстағы (еңбек, жалақы сақтауынсыз, жүктілігіне немесе бала күтіміне байланысты) ембекке жарамсыз (ауру бойынша уақытша еңбекке жарамсыз);
жұмыс істейтін (бос уақытында немесе зерттеу уақытында оқу демалысында) оқушылар немесе студенттер;
жасы бойынша зейнетақысын алатын жұмыс істейтін зейнеткерлер жатады.
Үй шаруашылықтары құрамын бақылау карточкасын интервьюер екі данада толтырады. Бір данасы супервайзерге беріледі, екіншісі интервьюерде қалады. Оған тоқсандық сұхбаттарды жүргізу кезінде үй шаруашылығының құрамында болған барлық өзгерістер (егер олар болған жағдайда) енгізіледі.
6. Пікіртерімді бітірген соң интервьюер қандай болса да бір бөлімдер немесе сұрақтар қалып кетпегендігіне көз жеткізу үшін сауалнаманы қайта қарап шығады және респонденттерге ынтымақтастығы және көмектескендері үшін міндетті түрде алғыс айтады. Интервьюер үй шаруашылығынан тыс жерде Сауалнаманы қайта қарап шығады және егер, қандайда бір сәйкессіздіктер тапса, онда қайта үй шаруашылығына барып, (жеке немесе телефонмен) жеткіліксіз ақпаратты анықтайды.