О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 июля 2015 года № 627 "Об утверждении Правил возмещения затрат организациям здравоохранения за счет бюджетных средств"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 ноября 2017 года № 874. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2017 года № 16113. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 13 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-190/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 13.11.2020 № ҚР ДСМ-190/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 81) пункта 1 статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 июля 2015 года № 627 "Об утверждении Правил возмещения затрат организациям здравоохранения за счет бюджетных средств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11976, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 15 сентября 2015 года) следующие изменения и дополнения:
в Правилах возмещения затрат организациям здравоохранения за счет бюджетных средств, утвержденных указанным приказом:
в главе 1:
подпункт 13) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"13) субъект информатизации в области здравоохранения (далее – СИ) –государственные органы, физические и юридические лица, осуществляющие деятельность или вступающие в правоотношения в сфере информатизации в области здравоохранения;";
подпункт 16) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"16) Рабочий орган – координирующий орган по вопросам направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж за счет бюджетных средств;";
подпункт 19) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"19) комплексный тариф – стоимость комплекса медицинских услуг ГОБМП в расчете на одного онкологического больного, зарегистрированного в электронном регистре онкологических больных (далее – ЭРОБ), за исключением, больных с злокачественными новообразования лимфоидной и кроветворной ткани, согласно пункту 2 статьи 23 Кодекса о здоровье;";
подпункт 23) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"23) субподрядчик – субъект здравоохранения, с которым поставщик заключил договор субподряда;";

"Денсаулық сақтау ұйымдарына шығындарды бюджет қаражатының есебінен өтеу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 28 шілдедегі Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының № 627 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 27 қарашадағы № 874 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 21 желтоқсанда № 16113 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 13 қарашадағы № ҚР ДСМ-190/2020 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 13.11.2020 № ҚР ДСМ-190/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Кодексінің 7-бабы 1-тармағының 81) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Денсаулық сақтау ұйымдарына шығындарды бюджет қаражатының есебінен өтеу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 28 шілдедегі Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының № 627 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11976 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 15 қыркүйекте жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Денсаулық сақтау ұйымдарына шығындарды бюджет қаражатының есебінен өтеу қағидаларына:
1-тарауда:
2-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) денсаулық сақтау саласындағы ақпараттандыру субъектісі (бұдан әрі - АС) - мемлекеттік органдар, денсаулық сақтау саласындағы ақпараттандыру саласындағы қызметті жүзеге асыратын немесе құқықтық қатынастарға түсетін жеке және заңды тұлғалар;";
2-тармақтың 16) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"16) Жұмыс органы – Қазақстан Республикасының азаматтарын бюджет қаражатының есебінен шетелге емделуге жіберу мәселелері жөніндегі үйлестіруші орган;";
2-тармақтың 19) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"19) кешенді тариф – Денсаулық сақтау кодексінің 23-бабының 2-тармағына сәйкес лимфоидты және қан өндіретін тіннің қатерлі ісіктері бар науқастардан басқа, Онкологиялық науқастардың электронды тіркелімінде (бұдан әрі – СНЭТ) тіркелген бір онкологиялық науқасқа есептегендегі ТМККК медициналық қызметтер кешенінің құны;";
2-тармақтың 23) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"қосалқы мердігер – қосалқы мердігерлік шарт жасасқан денсаулық сақтау субъектісі;";

подпункт 24) пункта 2 исключить;
в главе 2:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Возмещение затрат осуществляется по тарифам, утвержденным администратором на основании пункта 2 статьи 23 Кодекса о здоровье, на основании актов выполненных работ (услуг).";
пункты 6, 7 и 8 изложить в следующей редакции:
"6. Организациям, оказывающим ГОБМП, возмещаются затраты, связанные с их деятельностью по оказанию медицинской помощи в рамках ГОБМП, включенные в тариф в соответствии с Методикой формирования тарифов.
В случае превышения организациями, оказывающими ГОБМП, в организационно-правовой форме государственных предприятий суммы договора на оказание ГОБМП в связи с увеличением расходов на оплату коммунальных услуг, текущего ремонта зданий, сооружений и оборудования, возмещение данных расходов осуществляется по решению местного представительного органа из средств местного бюджета областей, города республиканского значения и столицы.
7. Результаты контроля качества и объема медицинской помощи предоставляются на Комиссию по оплате услуг по итогам:
контроля качества и объема, проводимого в рамках государственного контроля в сфере оказания медицинских услуг с целью оценки соответствия оказываемых медицинских услуг стандартам, нормативным правовым актам Республики Казахстан в области здравоохранения в виде выборочных, внеплановых проверок и иных форм контроля без посещения субъекта (объекта) здравоохранения в порядке, установленном Предпринимательским кодексом Республики Казахстан от 29 октября 2015 года (далее – Предпринимательский кодекс) (далее – контроль качества и объема), внесенным в информационную систему "Система управления качеством медицинских услуг" (далее – СУКМУ), в том числе в модуль "Дефекты оказания медицинских услуг", специалистами ККМФД и ТД ККМФД;
экспертизы объема с целью оценки соответствия оказания медицинской помощи в рамках ГОБМП стандартам, нормативным правовым актам Республики Казахстан в области здравоохранения согласно статьи 7 Кодекса о здоровье, проводимой заказчиком для проверки достоверности объема медицинской помощи в рамках заключенного договора на оказание ГОБМП (далее – контроль объема).
8. ТД ККМФД по результатам выборочных и внеплановых проверок формирует:
акт о результатах проверки оформленный в порядке, определенном на основании статьи 152 Предпринимательского кодекса;
на каждый случай смерти (летального исхода) экспертное заключение по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам на основании экспертизы медицинской документации по запросу.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:

2-тармақтың 24) тармақшасы алып тасталсын;
2-тарауда:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Шығындарды өтеу Денсаулық туралы кодекстің 23-бабының 2-тармағының негізінде әкімші бекіткен тарифтер бойынша орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актілерінің негізінде жүзеге асырылады.";
6, 7 және 8-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"6. ТМККК көрсететін ұйымдарға Тарифтерді қалыптастыру әдістемесімен сәйкес тарифтерге енгізілген ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсету бойынша қызметіне байланысты шығындар өтеледі.
Мемлекеттік кәсіпорындардың ұйымдық-құқықтық нысанындағы ТМККК көрсететін ұйымдар коммуналдық қызметтерге, ғимаратты, құрылыстар мен жабдықтарды ағымдағы жөндеуге ақы төлеуге арналған шығыстардың ұлғаюына байланысты ТМККК көрсетуге арналған шарт сомасы асқан жағдайда, осы шығыстарды өтеу жергілікті өкілді органның шешімі бойынша облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті бюджеті қаражатынан жүзеге асырылады.
7. Медициналық көмектің сапасы мен көлемін бақылау нәтижелері Қызметтерге ақы төлеу жөніндегі комиссияға:
"Медициналық қызметтердің сапасын басқару жүйесі" ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – МҚСБЖ), оның ішінде "Медициналық қызмет көрсету ақаулары" модуліне енгізілген Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 29 қазандағы Кәсіпкерлік Кодексімен (бұдан әрі – Кәсіпкерлік кодекс) (бұдан әрі – сапа мен көлемді бақылау) белгіленген тәртіппен көрсетілетін медициналық қызметтердің денсаулық сақтау саласындағы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне, стандарттарына сәйкестігін бағалау мақсатында МФҚБК мен МФҚБК АД-ның мамандары денсаулық субъектісіне (объектісіне) бармай іріктеу, жоспардан тыс тексерулер және бақылаудың басқа нысандары түрінде медициналық қызмет көрсету саласындағы мемлекеттік бақылау шеңберінде жүргізілетін сапа мен көлемді бақылау;
ТМККК көрсетуге жасасқан шарт шеңберінде медициналық көмек көлемінің нақтылығын тексеру үшін тапсырыс беруші жүргізген Денсаулық туралы кодекстің 7-бабына сәйкес ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсетудің денсаулық сақтау саласындағы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне, стандарттарына сәйкестігін бағалау мақсатында көлемді сараптау (бұдан әрі – көлемді бақылау) қорытындылары бойынша ұсынылады.
8. МФҚБК АД таңдау және жоспардан тыс тексерулердің нәтижелері бойынша:
Кәсіпкерлік кодекстің 152-бабының негізінде айқындалған тәртіппен ресімделген тексеру нәтижелері туралы актіні;
сұрау салу бойынша медициналық құжаттаманы сараптаудың негізінде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әрбір өлім жағдайына (өліммен аяқталған жағдайға) сараптамалық қорытындыны қалыптастырады.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"10. Заказчик по итогам полугодия два раза в год, в июле и в ноябре, осуществляет уменьшение суммы по заключенному договору на оказание ГОБМП с организацией, оказывающей ГОБМП, путем заключения дополнительного соглашения, на сумму, удержанную по результатам контроля качества и объема, за исключением непредотвратимых летальных случаев и за исключением суммы за оказанные услуги в декабре, которая подлежит ретроспективной экспертизе в следующем отчетном периоде следующего года.
Заказчик принимает исполнение обязательств организацией, по заключенному договору на оказание ГОБМП, за оказанные услуги в декабре с учетом результатов контроля качества и объема.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Возмещение затрат за оказание амбулаторно-поликлинической помощи по комплексному подушевому нормативу АПП субъектам ПМСП осуществляется с учетом результатов контроля качества и объема медицинской помощи за счет:
средств республиканского бюджета;
средств местного бюджета, в случае их дополнительного выделения по решению местного представительного органа.";
пункты 16 и 17 изложить в следующей редакции:
"16. Комплексный подушевой норматив АПП для субъекта ПМСП за отчетный период определяется в расчете на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале РПН на последнюю дату отчетного месяца, в соответствии с Методикой формирования тарифов.
17. Комплексный подушевой норматив АПП устанавливается не ниже базового комплексного подушевого норматива АПП, согласно пункту 2 статьи 23 Кодекса о здоровье.";
пункты 20 и 21 изложить в следующей редакции:
"20. Сумма оплаты за оказание АПП субъектам ПМСП по комплексному подушевому нормативу АПП за отчетный период определяется путем умножения комплексного подушевого норматива АПП для субъектов ПМСП на численность прикрепленного населения, зарегистрированного в портале РПН на последнюю дату отчетного месяца.
Сумма оплаты за оказание АПП субъекта ПМСП по комплексному подушевому нормативу АПП за отчетный период не зависит от объема оказанных услуг.
21. Субъекты ПМСП обеспечивают АПП в рамках ГОБМП прикрепленному населению по перечню услуг в рамках ГОБМП согласно Перечню гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2009 года № 2136, затраты по которым учитываются при оплате за оказанную АПП субъектами здравоохранения городского значения и субъектами районного значения и села по комплексному подушевому нормативу, в соответствии со стандартами в области здравоохранения, согласно подпункту 6) пункта 1 статьи 7 Кодекса о здоровье в пределах сумм договора на оказание ГОБМП.";

"10. Тапсырыс беруші жартыжылдықтың қорытындылары бойынша жылына екі рет, шілде мен қарашада алдын алуға болмайтын өлім жағдайларын қоспағанда және келесі жылдың келесі есепті кезеңінде ретроспективалық сараптауға жататын желтоқсанда көрсетілген қызметтердің сомасын қоспағанда, сапа мен көлемді бақылау нәтижелері бойынша ұсталған сомаға қосымша келісім жасау арқылы ТМККК көрсететін ұйыммен ТМККК көрсетуге жасалған шарттың сомасын азайтуды жүзеге асырады.
Тапсырыс беруші сапа мен көлемді бақылау нәтижелерін есепке ала отырып, желтоқсанда көрсетілген қызметтерге ТМККК көрсетуге жасалған шарт бойынша міндеттемелердің орындалуын қабылдайды.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. МСАК субъектілеріне кешенді жан басына шаққандағы норматив бойынша АЕК көрсеткені үшін шығындарын өтеу медициналық көмектің сапасы мен көлемін бақылау нәтижелерін есепке ала отырып, мыналардың:
республикалық бюджет қаражатының;
жергілікті өкілді органның шешімі бойынша, оларды қосымша бөлген жағдайда жергілікті бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылады.";
16 және 17 -тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"16. МСАК субъектісіне арналған АЕК кешенді жан басына шаққандағы нормативі Тарифтерді қалыптастыру әдістемесіне сәйкес есепті айдың соңғы күніне БХТ порталында тіркелген, бекітілген бір адамға есептегенде айқындалады.
17. АЕК кешенді жан басына шаққандағы нормативі Денсаулық туралы кодекстің 23-бабының 2-тармағына сәйкес АЕК базалық кешенді жан басына шаққандағы нормативінен төмен емес белгіленеді.";
20 және 21-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Есеп кезеңіне АЕК кешенді жан басына шаққандағы нормативі бойынша МСАК субъектілерін МСАК субъектілеріне АЕК көрсеткені үшін ақы төлеу сомасы АЕК кешенді жан басына шаққандағы нормативін БХТ порталыңда айдың соңғы күніне тіркелген, бекітілген халық санына көбейту арқылы айқындалады.
Есепті кезеңдегі АЕК кешенді жан басына шаққандағы нормативі бойынша МСАК субъектісіне АЕК көрсеткені үшін ақы төлеу сомасы көрсетілген қызметтердің көлеміне тәуелді емес.
21. МСАК субъектілері Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 желтоқсандағы № 2136 қаулымен бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің тізбесіне сәйкес ТМККК шеңберінде қызметтер тізбесі бойынша бекітілген халыққа ТМККК АЕК-пен қамтамасыз етеді, олардың шығындары Денсаулық туралы кодекстің 7-бабының 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес уәкілетті орган бекіткен денсаулық сақтау саласындағы стандарттарға сәйкес ТМККК көрсетуге арналған шарт сомаларының шегінде кешенді жан басына шаққандағы норматив бойынша қалалық пен аудандық маңызы бар денсаулық сақтау субъектілері мен ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсетілген АЕК-ке ақы төлеу кезінде ескеріледі.";

пункты 23, 24 и 25 изложить в следующей редакции:
"23. Субъект ПМСП в срок не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом (за декабрь - 20 декабря), передает Заказчику, сформированный в информационной системе "Амбулаторно-поликлиническая помощь" (далее – ИС "АПП") счет-реестр за оказание амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи прикрепленному населению субъекта, оказывающего первичную медико-санитарную помощь по форме согласно приложению 3-1 к настоящим Правилам (далее – счет-реестр субъекта ПМСП), подписанный руководителем на бумажном носителе или в электронной форме посредством ЭЦП.
В случае возникновения обстоятельств неопределимой силы, указанных в договоре на оказание ГОБМП, и (или) обстоятельств, связанных с обновлением ИС, заказчик принимает счет-реестр субъекта ПМСП позднее установленного срока.
24. Заказчик формирует в ИС "АПП" протокол исполнения договора на оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи субъектом здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную помощь по форме согласно приложению 3-2 к настоящим Правилам (далее – протокол исполнения договора на оказание ПМСП) на основании:
подписанного субъектом ПМСП счет-реестра субъекта ПМСП;
результатов контроля качества и объема (при их наличии), проведенного ТД ККМФД и заказчиком, по основаниям предусмотренным законодательством и договором на оказание ГОБМП, по перечню случаев, подлежащих снятию и не подлежащих оплате, в том числе частично, по результатам выборочного контроля качества и объема оказанной амбулаторно-поликлинической помощи (первичной медико-санитарной и консультативно-диагностической) согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
результатов достижения субъектом ПМСП индикаторов конечного результата, рассчитанных в автоматизированном режиме в ДКПН.
Протокол исполнения договора на оказание ПМСП рассматривается и подписывается Комиссией по оплате услуг.
25. Заказчик на основании протокола исполнения договора на оказание ГОБМП в ИС "АПП" формирует акт выполненных работ (услуг) оказанных в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи субъектом здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную помощь по форме согласно приложению 4-1 к настоящим Правилам (далее – акт выполненных работ (услуг) ПМСП) в двух экземплярах, который подписывается обеими сторонами на бумажном носителе или в электронной форме посредством ЭЦП, один экземпляр которого передается субъекту ПМСП.";
пункт 27 изложить в следующей редакции:

23, 24 және 25-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"23. МСАК субъектісі есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың 10-күнінен кешіктірмей (желтоқсан үшін – 20 желтоқсан) Тапсырыс берушіге "Амбулаториялық-емханалық көмек" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "АЕК" АЖ) қалыптастырылған, басшы қол қойған қағаз тасығышта немесе ЭЦҚ арқылы электронды нысанда осы Қағидаларға 3-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін субъектінің бекітілген халқына тегiн медициналық көмектiң кепiлдiк берiлген көлемi шеңберінде амбулаториялық-емханалық көмек көрсету үшін шот-тізілімін (бұдан әрі – МСАК субъектісінің шот-тізілімі) береді.
Шартта көрсетілген тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсетуге және (немесе) жағдайлар АЖ жаңаруымен байланысты дүлей күш жағдайы туындаған жағдайда тапсырыс беруші МСАК субъектісінің шот-тізілімін белгіленген мерзімнен кешірек қабылдайды.
24. Тапсырыс беруші "АЕК" АЖ-да осы Қағидалардың 3-2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісімен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсетуге арналған шартты орындау хаттамасын (бұдан әрі – МСАК көрсетуге шарттың орындалу хаттамасы):
МСАК субъектісі қол қойған МСАК субъектісінің шот-тізілімінің;
көрсетілген амбулаториялық-емханалық көмектің (медициналық-санитариялық алғашқы және консультациялық-диагностикалық көмектің) заңнамада және ТМККК көрсету шартында көзделген негіздеме бойынша, сапасы мен көлемін бақылаудың нәтижелері бойынша алынуы тиіс және ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайтын жағдайлардың тізбесі бойынша МФҚБК АД мен тапсырыс беруші осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес жүргізген таңдамалы сапа мен көлемді бақылау нәтижелерінің (болған жағдайда);
КЖНҚК-да автоматтандырылған режімде есептелген МСАК субъектісінің түпкілікті нәтиженің индикаторларына қол жеткізу нәтижелерінің негізінде қалыптастырады.
МСАК көрсетуге арналған шартты орындау хаттамасын Ақы төлеу жөніндегі комиссия қарайды және қолын қояды.
25. Тапсырыс беруші ТМККК көрсетуге арналған шартты орындау хаттамасының негізінде "АЕК" АЖ-да екі данада, бір данасы МСАК субъектісіне берілетін, қағаз тасығышта немесе ЭЦҚ арқылы электронды нысанда екі тарап қол қоятын осы Қағидаларға 4-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісі тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілген, орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісін (МСАК орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісі) қалыптастырады.";
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"27. Формирование платежных документов осуществляется в автоматическом режиме при выполнении ответственными лицами по информационным системам (далее – ИС) следующих функций:
в программном комплексе "Автоматизированная информационная система медицинских организаций" комплекса программ "Поликлиника" (далее – АИС "Поликлиника"):
1) субъект ПМСП:
ежедневно в модуле "Регистратура" вводит сведения по графику приема и расписание врачей, записи на прием к врачу, активы и вызова на дом, распределение поступивших направлений;
ежедневно осуществляет персонифицированную регистрацию оказанных амбулаторно-поликлинических услуг населению специалистами ПМСП и КДП на основе следующих форм первичной медицинской документации: форма № 025/у, форма № 025-5/у, форма 025-9/у, форма 025-8у, форма 025-07у;
ежедневно вводит внешние направления на консультативно-диагностические услуги (далее – КДУ) по форме 001-4/у, утвержденной приказом № 907;
в ИС "АПП":
1) заказчик в модуле "Платежная система":
вводит данные во вкладке "Основные условия договора", подтверждает их и прикрепляет копии договора на оказание ПМСП и дополнительных соглашений к договору на оказание ПМСП при их наличии;
формирует следующие платежные документы на отчетный период:
протокол исполнения договора ПМСП;
акт выполненных услуг ПМСП;
2) лизингодатель вводит и подтверждает данные по заключенным с субъектом ПМСП договорам на использование медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга;
3) СИ вводит и подтверждает данные по субподрядчикам и оказываемым ими КДУ в соответствии с заключенными договорами субподряда;
4) субъект ПМСП:
в модуле "Платежная система":
вводит и подтверждает данные по заключенным договорам субподряда и дополнительным соглашениям к договору субподряда при их наличии, не позднее трех рабочих дней со дня его заключения;
вводит данные по количеству КДУ, оказанных на медицинской технике, приобретенной на условиях финансового лизинга, в лист использования медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга, по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
формирует за отчетный период счет-реестр субъекта ПМСП;
формирует платежные документы по субподрядчику на отчетный период согласно параграфу 7 раздела 2 настоящих Правил:
вводит данные и подтверждает их за отчетный период на основании первичной финансовой документации в срок до 30 числа месяца, следующего за отчетным периодом (за декабрь – до 25 декабря) и по результатам ввода формирует следующие отчеты за предыдущий отчетный период:
информация о структуре доходов при оказании амбулаторно-поликлинической помощи субъектом здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную помощь по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
информация о структуре расходов при оказании амбулаторно- поликлинической помощи субъектом здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную помощь по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам;
информация о дифференцированной оплате труда работников по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам;
информация о повышении квалификации и переподготовке кадров по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
информация о распределении плановой суммы аванса на оказание медицинских услуг по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам.";

"27. Төлем құжаттарын қалыптастыру автоматтандырылған режімде ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – АЖ) бойынша жауапты адамдардың мынадай функцияларды орындауы кезінде жүзеге асырылады:
"Емхана" бағдарламасы кешенінің "Медициналық ұйымдардың автоматтандырылған ақпараттық жүйесі" ("Емхана" ААЖ) бағдарламалық кешенінде:
1) МСАК субъектісі:
күн сайын "Тіркеу бөлімі" модулінде дәрігерлердің қабылдау графигі мен кестесі, дәрігерге қабылдауға жазылулар, активтер мен үйге шақырулар, келіп түскен жолдамаларды бөлу бойынша мәліметтерді енгізеді;
күн сайын МСАК пен КДК мамандары "Емхана" ААЖ-да халыққа көрсеткен амбулаториялық-емханалық қызметтерін дербестелген тіркеуді бастапқы медициналық құжаттаманың мынадай нысандары негізінде жүзеге асырады: № 025/е нысаны, № 025-5/е нысаны және 025-9/е нысаны, 025-8е нысаны, 025-07е нысаны;
күн сайын консультациялық-диагностикалық қызметтерге (бұдан әрі – КДҚ) арналған сыртқы жолдамаларды № 907 бұйрықпен бекітілген 001-4/е нысаны бойынша енгізеді;
"АЕК" АЖ-да:
1) тапсырыс беруші "Төлем жүйесі" модулінде:
"Шарттың негізгі талаптары" деген қосымша беттегі деректерді енгізеді, оларды растайды және МСАК көрсетуге шарт көшірмелерін және МСАК көрсетуге шартқа қосымша келісімдерді бар болған жағдайда қоса береді;
есепті кезеңге мынадай төлем құжаттарын:
МСАК шарт хаттамасының орындалуын;
МСАК орындалған қызмет актісін қалыптастырады;
2) лизинг беруші МСАК субъектілерімен жасалған қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы пайдалануға арналған шарттар бойынша деректерді енгізеді және растайды;
3) қосалқы мердігерлердің жасасқан шарттарына сәйкес АС қосалқы мердігерлер бойынша және олар көрсететін КДҚ бойынша деректерді енгізеді және растайды;
4) МСАК субъектісі:
"Төлем жүйесі" модулінде:
жасалған қосалқы мердігерлік шарттар және бар болған кезде, қосалқы мердігерлік шартқа қосымша келісімдер бойынша деректерді ол жасалған күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей енгізеді және растайды;
осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы пайдалану парағына қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техникада көрсетілген КДҚ-ның саны бойынша деректерді енгізеді;
МСАК субъектісінің есепті кезеңдегі шот-тізілімді қалыптастырады;
осы Қағидалардың 2-бөлімінің 7-параграфына сәйкес есепті кезеңге қосалқы мердігер бойынша мынадай төлем құжаттарын қалыптастырады:
есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың 30-күніне дейін (желтоқсан үшін – 25 желтоқсанға дейін) бастапқы медициналық құжаттаманың негізінде есепті кезеңдегі деректерді енгізеді және есепті кезең растайды және енгізудің нәтижесі бойынша мынадай есептерді:
осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілері амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуі кезіндегі кірістердің құрылымы туралы ақпаратты;
осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілері амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуі кезіндегі шығыстардың құрылымы туралы ақпаратты;
осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметкерлерге сараланған еңбекақы төлеу туралы ақпаратты;
осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау бойынша ақпаратты;
осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық қызметтер көрсетуге жоспарлы аванс сомасын бөлу туралы ақпаратты қалыптастырады.";

пункты 29, 30, 31, 32 и 33 изложить в следующей редакции:
"29. Размер СКПН определяется администратором на основании пункта 2 статьи 23 Кодекса о здоровье и является единым на территории Республики Казахстан.
30. Эффективность использования средств СКПН, выделенных на стимулирование работников ПМСП за достижение индикаторов конечного результата деятельности субъектов здравоохранения, оказывающих ПМСП (далее – индикаторы конечного результата), обеспечивается следующими участниками при выполнении ими функций, определенных пунктами 31 и 32 настоящих Правил (далее - участники):
1) субъекты ПМСП;
2) субъекты села;
3) заказчик в лице ТД КОМУ;
4) УЗ;
5) ККМФД и ТД ККМФД;
6) КОМУ;
7) СИ;
8) субъект мониторинга и анализа ГОБМП.
31. Функции участников при проведении мониторинга за обеспечением эффективного использования ресурсов, выделенных на стимулирование работников ПМСП за достижение индикаторов конечного результата:
1) КОМУ:
обеспечение реализации системы СКПН;
координация деятельности участников процесса;
участие в разработке и внесении предложений по совершенствованию системы СКПН;
рассмотрение обращений граждан, субъектов ПМСП и субъектов села по вопросам СКПН;
2) КОМУ и ТД КОМУ:
мониторинг целевого использования средств СКПН субъектами ПМСП и субъектами села;
оценка формирования в ДКПН расчетов значений индикаторов и сумм СКПН согласно Методике формирования тарифов;
мониторинг за своевременной выплатой сумм СКПН субъектами ПМСП и субъектами села их работникам;
мониторинг и оценка распределения сумм СКПН работникам ПМСП по итогам достигнутых индикаторов конечного результата за отчетный период в соответствии с приказом № 429 на основании данных в ДКПН, в том числе с выходом в субъект ПМСП и субъект села;
рассмотрение обращений граждан, субъектов ПМСП и субъектов села по вопросам СКПН;
3) ККМФД и ТД ККМФД:
мониторинг индикаторов процесса деятельности субъекта ПМСП и субъекта села, влияющих на значения индикаторов конечного результата, на основании данных в ДКПН в соответствии с приказом № 429;
4) УЗ:
обеспечение реализации системы СКПН на уровне региона;
координация деятельности участников процесса на уровне региона;
мониторинг за целевым использованием средств СКПН субъектами ПМСП и субъектами села;
мониторинг и контроль за полным распределением в ДКПН случаев, влияющих на значения индикаторов конечного результата деятельности субъектов ПМСП и субъектов села и случаев, представленных ККМФД;
мониторинг и контроль за размещением в ДКПН данных по индикаторам процесса деятельности субъектов ПМСП и субъектов села в разрезе каждого участка;
участие в разработке и внесении предложений по совершенствованию системы СКПН;
рассмотрение обращений граждан, субъектов ПМСП и субъектов села по вопросам СКПН;

29, 30, 31, 32 және 33-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"29. КЖНЫК мөлшерін әкімші Денсаулық туралы кодекстің 23-бабының 2-тармағының негізінде айқындайды және Қазақстан Республикасының аумағында бірыңғай болып табылады.
30. МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектілері қызметінің түпкілікті нәтижесінің индикаторларына (бұдан әрі – түпкілікті нәтиже индикаторлары) қол жеткізгені үшін МСАК қызметкерлерін ынталандыруға бөлінген КЖНЫК қаражатын пайдаланудың тиімділігін мынадай қатысушылар олардың осы Қағидалардың 31 және 32-тармақтарымен айқындалған функцияларды орындауы кезінде (бұдан әрі – қатысушылар) қамтамасыз етіледі:
1) МСАК субъектілері;
2) ауыл субъектілері;
3) МҚАК АД атынан тапсырыс беруші;
4) ДСБ;
5) МФҚБК және МФҚБК АД;
6) МҚАК;
7) АС;
8)ТМККК-ні мониторингілеу және талдау субъектісі.
31. Түпкілікті нәтиженің индикаторларына қол жеткізгені үшін МСАК қызметкерлерін ынталандыруға бөлінген ресурстарды тиімді пайдалануды қамтамасыз етуге мониторинг жүргізу кезіндегі қатысушылардың функциялары:
1) МҚАК:
КЖНЫК жүйесін іске асыруды қамтамасыз ету;
қатысушылар қызметтерін үйлестіру үдерісі;
КЖНЫК жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеу мен енгізуге қатысу;
КЖНЫК мәселелері бойынша азаматтардың, МСАК субъектілері мен ауыл субъектілерінің өтініштерін қарау;
2) МҚАК және МҚАК АД:
МСАК субъектілері мен ауыл субъектілерінің КЖНЫК қаражатын нысаналы пайдалануын мониторингтеу;
Тарифтерді қалыптастыру әдістемесіне сәйкес КЖНҚК-та индикаторлардың мәндері мен КЖНЫК сомаларының есеп айырысуларын қалыптастыруды бағалау;
МСАК субъектілері мен ауыл субъектілерінің өз қызметкерлеріне КЖНЫК сомаларын уақтылы төлеуін мониторингілеу;
№ 429 бұйрыққа сәйкес КЖНҚК деректерінің негізінде есепті кезеңдегі қол жеткізілген түпкілікті нәтиже индикаторларының қорытындысы бойынша МСАК қызметкерлеріне КЖНЫК сомаларын бөлуді, оның ішінде МСАК субъектісі мен ауылдың субъектісіне шығу арқылы мониторингілеу мен бағалау;
КЖНЫК мәселелері бойынша азаматтардың, МСАК субъектілері мен ауыл субъектілерінің өтініштерін қарау;
3) МФҚБК мен МФҚБК АД:
№ 429 бұйрыққа сәйкес КЖНҚК деректерінің негізінде түпкілікті нәтиже индикаторларының мәндеріне әсер ететін МСАК субъектісі мен ауыл субъектілерінің қызметі үдерісінің индикаторларын мониторингілеу;
4) ДСБ:
өңір деңгейінде КЖНЫК жүйесін іске асыруды қамтамасыз ету;
өңір деңгейінде үдеріске қатысушылардың қызметін үйлестіру;
МСАК субъектілері мен ауыл субъектілерінің КЖНЫК қаражатының нысаналы пайдалануын бақылау;
МСАК субъектілері мен ауыл субъектілері қызметінің түпкілікті нәтиже индикаторларының мәндеріне әсер ететін жағдайлардың және МФҚБК ұсынған жағдайлардың КЖНҚК-та толығымен бөлінуін мониторингілеу мен бақылау;
әрбір учаскенің бөлінісінде МСАК субъектілері мен ауыл субъектілері қызметі үдерісінің индикаторлары бойынша деректердің КЖНҚК-та орналастырылуын мониторингілеу мен бақылау;
КЖНЫК жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеу мен енгізуге қатысу;
КЖНЫК мәселелері бойынша азаматтардың, МСАК субъектілері мен ауыл субъектілерінің өтініштерін қарау;

5) субъекты ПМСП и субъекты села:
повышение качества оказания ПМСП;
принятие управленческих решений по совершенствованию системы повышения качества оказания ПМСП;
утверждение индикаторов процесса деятельности субъекта ПМСП, влияющих на значения индикаторов конечного результата;
обеспечение своевременной выплаты сумм СКПН работникам ПМСП в соответствии с приказом № 429.
32. Функции участников по обеспечению качественного и своевременного формирования платежных документов на оплату СКПН субъектам ПМСП и субъектам села в информационных системах:
в ИС "СУКМУ":
ТД ККМФД:
вводит данные по обращениям физических лиц (жалоб) среди прикрепленного населения на деятельность ПМСП с указанием их обоснованности в разрезе субъектов ПМСП, в срок не позднее трех рабочих дней после отчетного периода;
формирует за отчетный период по результатам ввода данных отчет по случаям обоснованных обращений физических лиц (жалоб) на деятельность субъекта здравоохранения, оказывающего первичную медико-санитарную помощь, по форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам для предоставления на комиссию по оплате услуг в срок не позднее четырех рабочих дней после отчетного периода;
в ИС "ДКПН":
1) КОМУ:
вводит и подтверждает данные по утвержденным плановым годовым суммам СКПН и численности населения на текущий финансовый год по каждому региону на основании согласованных данных на текущий финансовый год бюджетных программ в порядке, определенном приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 195 "Об утверждении Правил разработки и утверждения (переутверждения) бюджетных программ (подпрограмм) и требований к их содержанию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10176) (далее – бюджетная программа);
подтверждает помесячное распределение заказчиком годовой суммы СКПН регионам в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам;
вводит и подтверждает установление целевого значения по каждому индикатору конечного результата, согласованного с УЗ;
ежемесячно в начале отчетного периода задает критерий распределения суммы СКПН свыше 150 тенге в расчете на 1 прикрепленного жителя:
по населению;
по населению и баллам;
по населению, баллам и коэффициенту соответствия конкретного субъекта ПМСП комплексности оказания услуг ПМСП в рамках ГОБМП;
2) УЗ:
вносит до закрытия отчетного периода коррективы по отнесению спорных случаев, влияющих на значение индикаторов конечного результата (за исключением случаев материнской и детской смертности, жалоб), к конкретным субъектам ПМСП на основании протокольного решения комиссии, созданной при УЗ по согласованию с субъектами ПМСП;
проводит до закрытия отчетного периода предварительный автоматизированный расчет значений индикаторов конечного результата и сумм СКПН в течение отчетного периода по региону в разрезе субъектов ПМСП;
формирует итоги оценки достигнутых конечных результатов деятельности в разрезе субъектов ПМСП для вынесения на рассмотрение и утверждение комиссией по оплате услуг;

5) МСАК субъектілері мен ауыл субъектілері:
МСАК көрсетудің сапасын арттыру;
МСАК көрсетудің сапасын үздіксіз арттыру жүйесін жетілдіру бойынша басқармашылық шешімдерді қабылдау;
түпкілікті нәтиже индикаторларына әсер ететін МСАК субъектісінің қызметі үдерісінің индикаторларын бекіту;
№ 429 бұйрыққа сәйкес МСАК қызметкерлеріне КЖНЫК сомаларын уақтылы төлеуді қамтамасыз ету.
32. МСАК субъектілері мен ауыл субъектілеріне КЖНЫК төлеуге арналған төлем құжаттарының ақпараттық жүйелерде сапалы және уақтылы қалыптастырылуын қамтамасыз ету бойынша қатысушылардың функциялары:
"МҚСБЖ" АЖ-да:
МФҚБК АД:
есепті кезеңнен кейінгі үш жұмыс күнінен кешіктірмей МСАК субъектілерінің бөлінісінде негізділігін көрсетумен МСАК қызметіне бекітілген халықтың арасындағы жеке тұлғалардың өтініштері (шағымдары) бойынша деректерді енгізеді;
есепті кезеңнен кейінгі төрт жұмыс күнінен кешіктірмей қызметтерге ақы төлеу жөніндегі комиссияға ұсыну үшін осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің қызметіне жеке тұлғалардың негізделген өтініштері (шағымдары) жағдайлары бойынша деректерді енгізу нәтижелері бойынша есепті кезеңдегі есепті қалыпастырады;
"КЖНҚК" АЖ-да:
1) МҚАК:
"Бюджеттік бағдарламаларды және олардың мазмұнына қойылатын талаптарды әзірлеу мен бекіту (қайта бекіту) қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 195 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10176 болып тіркелген) (бұдан әрі – бюджеттік бағдарлама) айқындалған тәртіппен ағымдағы қаржы жылына бюджеттік бағдарламалардың келісілген деректерінің негізінде әрбір өңір бойынша ағымдағы қаржы жылына бекітілген КЖНЫК-тың жоспарлы жылдық сомалары мен халықтың саны бойынша деректерді енгізеді және растайды;
төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес өңірлермен тапсырыс берушінің КЖНЫК-тың жылдық сомасының ай сайынғы бөлінуін растайды;
бюджеттік бағдарламаның негізінде ДСБ-ның түпкілікті нәтиженің әрбір индикаторы бойынша нысаналы мәнін белгілеуін енгізеді және растайды;
ай сайын есепті кезеңнің бас кезінде 1 бекітілген тұрғынға есептегенде КЖНЫК сомасын 150 теңгеден жоғары бөлу критерийін тапсырады:
халық бойынша;
халық және балдар бойынша;
халық, балдар және нақты МСАК субъектісінің ТМККК шеңберінде МСАК қызметтерін көрсетудің кешені бойынша;
2) ДСБ:
есепті кезеңнің жабылуына дейін МСАК субъектілерімен келісу бойынша ДСБ жанында құрылған комиссияның хаттамалық шешімінің негізінде түпкілікті нәтиже индикаторларының мәніне әсер ететін даулы жағдайларды (ана және бала өлімі жағдайларын, шағымдарды қоспағанда) нақты МСАК субъектілеріне жатқызу бойынша түзетулерді енгізеді;
есепті кезеңнің жабылуына дейін МСАК субъектілерінің бөлінісінде өңір бойынша есепті кезең ішінде түпкілікті нәтиже индикаторларының мәндері мен ЖБНЫК сомаларының алдын ала автоматтандырылған есеп айырысуларын өткізеді;
қызметтерге ақы төлеу жөніндегі комиссияның қарауы мен бекітуіне енгізу үшін МСАК субъектілерінің бөлінісінде қызметтің қол жеткізілген түпкілікті нәтижелерін бағалау қорытындыларын қалыптастырады;

3) ККМФД и ТД ККМФД:
регистрирует за отчетный период по всем случаям материнской и детской (от 7 дней до 5 лет) смертности, за исключением несчастных случаев, в срок не позднее трех рабочих дней после отчетного периода:
сведения о предотвратимости случаев на уровне ПМСП и их участии в расчете суммы СКПН по результатам государственного контроля в сфере оказания медицинских услуг;
сведения о случаях, не участвующих в расчете суммы СКПН в отчетном периоде в связи с незавершенным государственным контролем в сфере оказания медицинских услуг;
формирует по результатам ввода данных за отчетный период для предоставления на комиссию по оплате услуг в срок не позднее четырех рабочих дней после отчетного периода следующие отчеты:
по случаям материнской смертности на уровне первичной медико-санитарной помощи по форме согласно приложению 14 к настоящим Правилам;
по случаям детской (от 7 дней до 5 лет) смертности на уровне первичной медико-санитарной помощи по форме согласно приложению 15 к настоящим Правилам;
4) СИ:
ежедневно обеспечивает корректную выгрузку данных в автоматизированном режиме из баз данных портала РПН, СУКМУ, ЭРОБ по случаям оказания медицинской помощи, влияющих на значения индикаторов конечного результата, по каждому субъекту ПМСП и в разрезе его территориальных участков;
ежемесячно обеспечивает корректную выгрузку данных в автоматизированном режиме в случае реализации сервиса взаимодействия или в ручном режиме при отсутствии данного сервиса из базы данных "Национальный регистр больных туберкулезом" не позднее 3 числа месяца, следующего за отчетным периодом;
формирует отчет по корректности и достоверности загрузки данных из информационных систем для расчета значений индикаторов и сумм стимулирующего компонента комплексного подушевого норматива по форме согласно приложению 16 к настоящим Правилам для предоставления на комиссию по оплате услуг в срок не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным;
5) субъект ПМСП:
в срок не позднее одного рабочего дня, следующего за днем закрытия отчетного периода заказчиком вводит данные о суммах расходов, планируемых для направления на повышение квалификации работников ПМСП в размере не менее 5% от общей суммы СКПН, полученной по результатам расчетов за отчетный период;
подтверждает закрытие отчетного периода в срок не позднее трех рабочих дней за днем закрытия отчетного периода заказчиком, после чего любые изменения внесенных данных невозможны, и осуществляет автоматизированный расчет значений индикаторов конечного результата и сумм СКПН работникам ПМСП в разрезе территориальных участков;
в случае отсутствия информации об участке прикрепления по конкретному случаю, влияющему на значение индикаторов конечного результата, вводит данные в портал РПН;

3) МФҚБК мен МФБҚК АД:
есепті кезеңнен кейінгі үш жұмыс күнінен кешіктірмей жазатайым оқиғаларды қоспағанда, есепті кезеңдегі барлық ана мен бала (7 күннен 5 жасқа дейінгі) өлімі жағдайлары бойынша:
медициналық қызметтер көрсету саласындағы мемлекеттік бақылаудың нәтижелері бойынша МСАК деңгейінде жағдайлардың алдын алушылығы мен ЖБНЫК сомасын есептеуге олардың қатысуы туралы мәліметтерді;
медициналық қызметтер көрсету саласындағы аяқталмаған мемлекеттік бақылауға байланысты есепті кезеңде ЖБНЫК сомасын есептеуге қатыспайтын жағдайлар туралы мәліметтерді тіркейді;
есепті кезеңнен кейінгі төрт жұмыс күнінен кешіктірмей қызметтерге ақы төлеу жөніндегі комиссияға ұсыну үшін есепті кезеңдегі деректерді енгізу нәтижелері бойынша мынадай:
осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық-санитариялық алғашқы көмек деңгейіндегі ана өлімі жағдайлары бойынша;
осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша республикалық маңызы бар облыс/қала бойынша медициналық-санитариялық алғашқы көмек деңгейіндегі бала (7 күннен 5 жасқа дейінгі) өлімі жағдайлары бойынша есептерді қалыптастырады;
4) АС:
күн сайын әрбір МСАК субъектісі бойынша және оның аумақтық учаскелерінің бөлінісінде түпкілікті нәтиже индикаторларының мәндеріне әсер ететін медициналық көмек көрсету жағдайлары бойынша БХТ порталының, МҚСБЖ, ОНЭТ дерекқорларынан автоматтандырылған режімде деректердің дұрыс жүктемесін қамтамасыз етеді;
ай сайын есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың 3-күнінен кешіктірмей өзара іс-қимыл сервисін іске асырған жағдайда автоматтандырылған режімде немесе осы сервис жоқ кезде қол режімінде "Туберкулезбен ауыратын науқастардың ұлттық тіркелімі" дерекқорынан деректердің нақты жүктемесін қамтамасыз етеді;
есепті айдан кейінгі келесі айдың 5-күнінен кешіктірмей қызметтерге ақы төлеу жөніндегі комиссияға ұсыну үшін осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нәтиже индикаторларының мәндері мен КЖНЫК сомаларының есеп айырысуы үшін ақпараттық жүйелерден деректерді жүктеудің нақтылығы мен дұрыстығы жөніндегі есепті қалыптастырады;
5) МСАК субъектісі:
тапсырыс беруші есепті кезеңді жапқан күнінен кейінгі келесі бір жұмыс күнінен кешіктірмей есепті кезеңдегі есеп айырысулардың нәтижелері бойынша алынған КЖНЫК-тың жалпы сомасынан 5%-дан кем емес мөлшерде МСАК қызметкерлерінің біліктілігін арттыруға жіберу үшін жоспарланып отырған шығыстардың сомалары туралы деректерді енгізеді;
тапсырыс беруші есепті кезең жабылған күннен кейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей есепті кезеңнің жабылуын растайды, бұдан кейін енгізілген деректерді кез келген өзгерту мүмкін емес және аумақтық учаскелердің бөлінісінде МСАК қызметкерлеріне түпкілікті нәтиже индикаторларының мәндері мен КЖНЫК сомаларын автоманттандырылған есептеуді жүзеге асырады;
түпкілікті нәтиже индикаторларының мәніне әсер ететін нақты жағдай бойынша бекіту учаскесі туралы ақпарат болмаған жағдайда БХТ порталына деректерді енгізеді;

вводит сводные данные за отчетный месяц по результатам распределения сумм СКПН по стимулированию работников ПМСП в соответствии с приказом № 429 и формирует отчет по распределению сумм стимулирующего компонента комплексного подушевого норматива работникам субъекта здравоохранения, оказывающего первичную медико-санитарную помощь, по форме согласно приложению 17 к настоящим Правилам в срок до 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом;
6) Заказчик:
вводит и подтверждает данные помесячного распределения годовой суммы СКПН на уровне региона, в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам;
проводит до закрытия отчетного периода предварительный автоматизированный расчет значений индикаторов конечного результата и сумм СКПН в течение отчетного периода по региону в разрезе субъектов ПМСП;
подтверждает закрытие отчетного периода в срок не позднее десятого числа месяца, следующего за отчетным периодом, после чего запрещаются любые изменения внесенных данных. Если в портале ДКПН имеются нераспределенные случаи по организациям прикрепления и участкам прикрепления, то закрытие периода невозможно;
снимает подтверждение закрытия отчетного периода до закрытия отчетного периода субъектами ПМСП в случае выявления несоответствий или некорректных действий участников, влияющих на расчет значений индикаторов конечного результата и сумм СКПН;
при наличии в отчетном периоде факта превышения суммы СКПН в расчете на одного прикрепленного жителя свыше 150 тенге по субъекту ПМСП, выбирает алгоритм распределения: принять к оплате в текущем отчетном месяце, перенести на следующий отчетный месяц, возвратить в бюджет. При этом данный алгоритм применяется в течение одного квартала;
осуществляет выгрузку данных автоматизированного расчета значений индикаторов конечного результата и сумм СКПН на оплату в ИС "АПП";
перечисляет сумму СКПН субъектам ПМСП и субъектам села по итогам оценки достигнутых индикаторов конечного результата за отчетный период на основании решения комиссии по оплате услуг.
33. Возмещение затрат субъектам здравоохранения за оказание КДУ в рамках ГОБМП осуществляется с учетом результатов качества и объема медицинской помощи в соответствии с тарификатором за счет:
средств республиканского значения в виде ЦТТ и средств местного бюджета, субъектам здравоохранения, оказывающим КДУ (далее – местные субъекты КДУ);
средств республиканского бюджета субъектам здравоохранения, оказывающим КДУ (далее – организации КДУ финансируемые из республиканского бюджета).";
заголовок подраздела 1 параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Подраздел 1. Возмещение затрат за оказание КДУ в рамках ГОБМП за счет средств республиканского бюджета в виде ЦТТ и средств местного бюджета";
пункт 37 изложить в следующей редакции:

есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың 25-күніне дейін № 429 бұйрыққа сәйкес МСАК қызметкерлерін ынталандыру бойынша КЖНЫК сомаларын бөлу нәтижесі бойынша есепті айдағы жиынтық деректерді енгізеді және осы Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісінің қызметкерлеріне кешенді жан басына шаққандағы нормативтің ынталандырушы компонентінің сомаларын бөлу бойынша есепті қалыптастырады;
6) Тапсырыс беруші:
төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес өңір деңгейінде КЖНЫК-тың жылдық сомасын ай сайын бөлу бойынша деректерді енгізеді және растайды;
есепті кезеңнің жабылуына дейін МСАК субъектілерінің бөлінісінде өңір бойынша есепті кезең ішінде түпкілікті нәтиже индикаторларының мәндері мен КЖНЫК сомаларының алдын ала автоматтандырылған есеп айырысуларын өткізеді;
есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың 10-күнінен кешіктірмей есепті кезеңнің жабылуын растайды, бұдан кейін енгізілген деректерді кез келген өзгертуге тыйым салынады. Егер КЖНҚК порталында бекіту ұйымдары мен бекіту учаскелері бойынша бөлінбеген жағдайлар болса, онда кезеңді жабу мүмкін емес;
түпкілікті нәтиже индикаторының мәндері мен КЖНЫК сомаларын есептеуге әсер ететін сәйкессіздіктер немесе қатысушылардың қате іс-қимылын анықтаған жағдайда МСАК субъектілерінің есепті кезеңді жабуына дейін есепті кезеңнің жабылуын растауды алып тастайды;
есепті кезеңде 1 бекітілген тұрғынға есептегенде КЖНЫК сомасын МСАК субъектісі бойынша 150 теңгеден асып түсу фактісі анықталған кезде, бөлудің алгоритмін таңдайды: ағымдағы есепті айда ақы төлеуге қабылдау, келесі есепті айға ауыстыру, бюджетке қайтару. Бұл ретте осы алгоритм бір тоқсан ішінде қолданылады;
"АЕК" АЖ-да түпкілікті нәтиже индикаторларының мәндері мен ақы төлеуге арналған КЖНЫК сомаларын автоматтандырылған есептеу деректерінің жүктемесін жүзеге асырады;
қызметтерге ақы төлеу жөніндегі комиссия шешімінің негізінде есепті кезеңдегі қол жеткізілген түпкілікті нәтиженің индикаторларын бағалау қорытындылары бойынша МСАК субъектілері мен ауыл субъектілеріне КЖНЫК сомаларын аударады.
33. ТМККК шеңберінде денсаулық сақтау субъектілеріне КДҚ көрсеткені үшін шығындарды өтеу тарификаторға сәйкес медициналық көмектің сапасы мен көлемін бақылаудың нәтижелерін есепке ала отырып:
КДҚ көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне жергілікті бюджет қаражаты (бұдан әрі – КДҚ-ның жергілікті субъектілері) және НАТ түрінде республикалық маңызы бар қаражаты;
КДҚ көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне республикалық бюджет қаражаттарының есебінен жүзеге асырылады (бұдан әрі – республикалық бюджеттен қаржыландыратын КДҚ ұйымдары).";
2-параграфтың 1-кіші бөлімінің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-кіші бөлім. НАТ және жергілікті бюджет қаражаты түрінде республикалық бюджет қаражатының есебінен ТМККК шеңберінде КДҚ көрсеткені үшін шығындарды өтеу";
37-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"37. Местный субъект КДУ в срок не позднее одного рабочего дня месяца, следующего за отчетным периодом, формируют и передают заказчику счет-реестр за оказанные консультативно-диагностические услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи за счет средств республиканского бюджета в виде целевых текущих трансфертов и средств местного бюджета, по форме согласно приложению 18 к настоящим Правилам, подписанный руководителем на бумажном носителе или в электронной форме посредством ЭЦП (далее – счет реестр).";
пункты 39 и 40 изложить в следующей редакции:
"39. Заказчик формирует протокол исполнения договора на оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи за счет средств республиканского бюджета в виде целевых текущих трансфертов и средств местного бюджета по форме согласно приложению 19 к настоящим Правилам (далее – протокол исполнения договора) на основании:
подписанного местным субъектом КДУ счет-реестра;
результатов контроля качества и объема за оказанные КДУ местным субъектом КДУ (при их наличии), проведенного ТД ККМФД и заказчиком по перечню случаев, подлежащих снятию и не подлежащих оплате, в том числе частично, по результатам контроля качества и объема оказанной КДП.
Протокол исполнения договора рассматривается и подписывается комиссией по оплате услуг.
40. Заказчик на основании протокола исполнения договора составляет акт выполненных работ (услуг), оказанных в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи за счет средств республиканского бюджета в виде целевых текущих трансфертов и средств местного бюджета, в двух экземплярах по форме согласно приложению 20 к настоящим Правилам (далее – акт выполненных работ (услуг)), который подписывается обеими сторонами, один экземпляр которого передается местному субъекту КДУ.";
заголовок подраздела 2 параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Подраздел 2. Возмещение затрат за оказание КДУ в рамках ГОБМП за счет средств республиканского бюджета";
пункты 42, 43, 44, 45 и 46 изложить в следующей редакции:
"42. Организации КДУ финансируемые из республиканского бюджета в ИС "АИС-Поликлиника":
осуществляют ввод и подтверждение данных по формам первичной медицинской документации организаций здравоохранения на основе формы 025-9/у.
43. Организации КДУ финансируемые из республиканского бюджета в срок не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом, (за декабрь – 20 декабря) передают заказчику, сформированный в ИС "АПП" счет-реестр за оказанные консультативно-диагностические услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи за счет средств республиканского бюджета по форме согласно приложению 21 к настоящим Правилам, подписанный руководителем на бумажном носителе или в электронной форме посредством ЭЦП (далее - счет-реестр).
В случае возникновения обстоятельств неопределимой силы, указанных в договоре на оказание ГОБМП, и (или) обстоятельств, связанных с обновлением ИС, заказчик принимает счет-реестр позднее установленного срока.

"37. КДҚ-ның жергілікті субъектісі есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың бір жұмыс күнінен кешіктірмей, басшы қол қойған қағаз тасығышта немесе ЭЦҚ арқылы электронды нысандағы, осы Қағидаларға 18-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нысаналы ағымдағы трансферт және жергілікті бюджет қаражаты түрінде республикалық бюджет қаражатының есебінен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілген КДҚ үшін шот-тізілімді (бұдан әрі – шот-тізілім) қалыптастырады және тапсырыс берушіге ұсынады.";
39 және 40-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"39. Тапсырыс беруші осы Қағидаларға 19-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметтерге ақы төлеу жөніндегі комиссия қарайтын және қол қоятын нысаналы ағымдағы трансферт пен жергілікті бюджет қаражаты түрінде республикалық бюджет қаражатының есебінен ТМККК көрсетуге арналған шартты орындау хаттамасын (бұдан әрі – шартты орындау хаттамасы):
КДҚ-ның жергілікті субъектісі қол қойған шот-тізілімнің;
көрсетілген КДК сапасы мен көлемін бақылаудың нәтижелері бойынша алынуы тиіс және ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайтын жағдайлар тізбесі бойынша МФҚБК АД мен тапсырыс беруші жүргізген КДҚ-ның жергілікті субъектісі көрсеткен КДҚ үшін сапа мен көлемді бақылау нәтижелерінің (болған жағдайда) негізінде қалыптастырады.
Шартты орындау хаттамасын қызметке ақы төлеу жөніндегі комиссия қарайды және қол қояды.
40. Тапсырыс беруші шартты орындау хаттамасының негізінде нысаналы ағымдағы трансферт және жергілікті бюджет қаражаты түрінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде республикалық бюджет қаражатының есебінен көрсетілген осы Қағидаларға 20-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екі данада, екі тарап қол қоятын, бір данасы КДҚ-ның жергілікті субъектісіне берілетін орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісін (бұдан әрі – орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісін) құрады.";
2-параграфтың 2-кіші бөлімінің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-кіші бөлім. ТМККК шеңберінде КДҚ көрсеткені үшін шығындарды республикалық бюджет қаражатының есебінен өтеу";
42, 43, 44, 45 және 46 -тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"42. Ресбупликалық бюджеттен қаржыландыратын КДҚ-ның ұйымдары "ААЖ-Емхана" АЖ-да:
025-9/е нысанының негізінде денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттамасының нысандары бойынша деректерді енгізу мен растауды жүзеге асырады.
43. Ресбупликалық бюджеттен қаржыландыратын КДҚ-ның ұйымдары "АЕК" АЖ-да қалыптастырылған есептілік кезеңнен кейінгі айдың 10 күнінен кешіктірмей (желтоқсан үшін – 20 желтоқсанда) басшы қол қойған қағаз тасығышта немесе ЭЦҚ арқылы электронды нысандағы осы Қағидаларға 21-қосымшаға сәйкес нысан бойынша басшы немесе электрондық цифрлық қолтаңба арқылы қол қойған тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде консультациялық-диагностикалық қызметтерді республикалық бюджет қаражатының есебінен көрсеткені үшін шот-тізілімді тапсырыс берушіге береді.
ТМККК көрсетудің шартында көрсетілген дүлей күш жағдайы және (немесе) АЖ жаңаруымен байланысты жағдайлар туындаған жағдайда тапсырыс беруші шот-тізілімді белгіленген мерзімнен кешірек қабылдайды.

44. Заказчик формирует в ИС "АПП" протокол исполнения договора на оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи за счет средств республиканского бюджета, по форме согласно приложению 22 к настоящим Правилам (далее – протокол исполнения договора) на основании:
счет-реестра, подписанного организацией КДУ, финансируемой из республиканского бюджета;
результатов контроля качества и объема за оказанные КДУ организацией КДУ, финансируемой из республиканского бюджета, проведенного ТД ККМФД и заказчиком, по основаниям, предусмотренным законодательством и договором на оказание ГОБМП по перечню случаев, подлежащих снятию и не подлежащих оплате, в том числе частично, по результатам контроля качества и объема оказанной консультативно-диагностической помощи, оплата которой осуществляется за счет средств республиканского бюджета согласно приложению 24 к настоящим Правилам.
Протокол исполнения договора рассматривается и подписывается комиссией по оплате услуг.
45. Заказчик на основании протокола исполнения договора в ИС "АПП" формирует акт выполненных работ (услуг), оказанных в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи в форме консультативно-диагностической помощи, оплата которой осуществляется за счет средств республиканского бюджета, по форме согласно приложению 25 к настоящим Правилам, в двух экземплярах, который подписывается обеими сторонами на бумажном носителе или в электронной форме посредством ЭЦП, один экземпляр которого передается организации КДУ финансируемой из республиканского бюджета.
46. Заказчиком оплата по подписанным актам выполненных работ (услуг) осуществляется не позднее 10 календарных дней после отчетного периода (декабрь – до 25 декабря) с учетом удержания части ранее выплаченного аванса в объеме и сроки, предусмотренные в договоре на оказание ГОБМП, путем перечисления денежных средств на расчетный счет организации КДУ финансируемой из республиканского бюджета.";
заголовок параграфа 3 изложить в следующей редакции:
"Параграф 3. Возмещение затрат за оказание услуг скорой медицинской помощи в рамках ГОБМП за счет средств республиканского бюджета в виде ЦТТ и средств местного бюджета";
пункт 47 изложить в следующей редакции:
"47. Возмещение затрат за оказание услуг скорой медицинской помощи в рамках ГОБМП за счет республиканского бюджета в виде ЦТТ и средств местного бюджета осуществляется с учетом результатов контроля качества и объема медицинской помощи по тарифу за один вызов скорой медицинской помощи за счет:
средств республиканского бюджета в виде ЦТТ субъектам здравоохранения, оказывающим услуги скорой медицинской помощи (далее – субъект скорой помощи);
средств местного бюджета, в случае их дополнительного выделения по решению местного представительного органа.";
пункт 50 изложить в следующей редакции:

44. Тапсырыс беруші республикалық бюджет қаражатының есебінен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсетуге арналған шартты орындау хататмасын (бұдан әрі – шартты орындау хаттамасы) осы Қағидаларға 22-қосымшаға сәйкес:
республикалық бюджеттен қаржыландыратын КДҚ ұйымы қол қойған шот-тізілімнің;
осы Қағидаларға 24-қосымшаға сәйкес ақы төлеу республикалық бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылатын көрсетілген консультациялық-диагностикалық көмек сапасы мен көлемді бақылау нәтижелері бойынша алынуы тиіс және ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайтын жағдайлар тізбесі бойынша ТМККК көрсетудің шартында және заңнамада көзделген МФҚБК АД және тапсырыс беруші өткізген КДҚ республикалық бюджеттен қаржыландыратын КДҚ ұйымы үшін сапа мен көлем бақылау нәтижелерінің негізі бойынша қалыптастырады.
Шартты орындау хаттамасын қызметке ақы төлеу жөніндегі комиссия қарайды және қол қояды.
45. Тапсырыс беруші шартты орындау хаттамасының негізінде консультациялық-диагностикалық көмек нысанында тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілген, екі тарап қол қоятын, екі данада, қағаз тасығышта немесе ЭЦҚ арқылы электронды нысандағы бір данасы республикалық бюджеттен қаржыландыратын КДҚ ұйымы берілетін ақы төлеу республикалық бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылатын орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісін "АЕК" АЖ-да осы Қағидаларға 25-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалыптастырады.
46. Тапсырыс беруші шартты орындау хаттамасының негізінде консультациялық-диагностикалық көмек нысанында тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілген, екі тарап қол қоятын, екі данада, қағаз тасығышта немесе ЭЦҚ арқылы электронды нысандағы бір данасы республикалық бюджеттен қаржыландыратын КДҚ ұйымы берілетін ақы төлеу республикалық бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылатын орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісін "АЕК" АЖ-да осы Қағидаларға 25-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалыптастырады.";
3-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-параграф. ТМККК шеңберінде жедел медициналық көмек көрсеткені үшін шығындарды НАТ және жергілікті бюджет қаражатының есебінен өтеу";
47-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"47. ТМККК шеңберінде жедел медициналық көмек көрсеткені үшін шығындарды өтеу НАТ және жергілікті бюджет қаражаты түрінде республикалық бюджет қаражатының есебінен медициналық көмектің сапасы мен көлемін бақылау нәтижелерін есепке ала отырып, жедел медициналық көмектің бір шақыру үшін тарифі бойынша: есебінен жүзеге асырылады:
жедел медициналық көмек қызметтерін көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне НАТ түрінде республикалық бюджет қаражаты;
жергілікті өкілді органның шешімі бойынша оларды қосымша бөлген жағдайда жергілікті бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылады.";
50-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"50. Субъект скорой помощи в срок не позднее одного рабочего дня месяца, следующего за отчетным периодом, формирует и передает заказчику, счет-реестр за оказание услуг скорой медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи за счет средств республиканского бюджета в виде целевых текущих трансфертов и средств местного бюджета по форме согласно приложению 26 к настоящим Правилам, подписанный руководителем на бумажном носителе или в электронной форме посредством ЭЦП.";
пункты 52 и 53 изложить в следующей редакции:
"52. Заказчик формирует протокол исполнения договора на оказание услуг скорой медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи за счет средств республиканского бюджета в виде целевых текущих трансфертов и средств местного бюджета по форме согласно приложению 27 к настоящим Правилам (далее – протокол исполнения договора) на основании:
подписанного субъектом скорой помощи счета-реестра;
результатов контроля качества и объема за оказанные услуги субъектом скорой помощи (при их наличии), проведенного ТД ККМФД и заказчиком по перечню случаев, подлежащих снятию и не подлежащих оплате, в том числе частично, по результатам контроля качества и объема оказанной скорой медицинской помощи согласно приложению 28 к настоящим Правилам.
Протокол исполнения договора рассматривается и подписывается комиссией по оплате услуг.
В случае внесения изменений и дополнений в протокол исполнения договора, комиссией по оплате услуг составляется и подписывается приложение к указанному протоколу.
53. Заказчик на основании протокола исполнения договора составляет акт выполненных работ (услуг), оказанных услуг скорой медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи за счет средств республиканского бюджета в виде целевых текущих трансфертов и средств местного бюджета по форме согласно приложению 29 к настоящим Правилам в двух экземплярах, который подписывается обеими сторонами на бумажном носителе или в электронной форме посредством ЭЦП, один экземпляр которого передается субъекту скорой помощи.";
пункты 55 и 56 изложить в следующей редакции:
"55. Возмещение затрат за оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи в рамках ГОБМП осуществляется с учетом результатов контроля качества и объема медицинской помощи за счет средств:
1) республиканского бюджета:
гражданам Республики Казахстан и оралманам согласно подразделу 1 параграфа 4 раздела 2 настоящих Правил;

"50. Жедел медициналық көмек субъектісі есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың бір жұмыс күнінен кешіктірмей, басшы қол қойған қағаз тасығышта немесе ЭЦҚ арқылы электронды нысандағы нысаналы ағымдағы трансферт және жергілікті бюджет қаражаты түрінде республикалық бюджет қаражатының есебінен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде жедел медициналық көмек қызметтерін көрсеткені үшін басшы қол қойған шот-тізілімді осы Қағидаларға 26-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалыптастырады және тапсырыс берушіге береді.";
52 және 53-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"52. Тапсырыс беруші нысаналы ағымдағы трансферт және жергілікті бюджет қаражаты түрінде республикалық бюджет қаражатының есебінен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде жедел медициналық көмек қызметтерін көрсетуге арналған шартты орындау хаттамасын (бұдан әрі – шартты орындау хаттамасы) осы Қағидаларға 27-қосымшаға сәйкес нысан бойынша:
жедел медициналық көмек субъектісі қол қойған шот-тізілімнің;
осы Қағидаларға 28-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілген жедел медициналық көмектің сапасы мен көлемін бақылаудың нәтижелері бойынша алынуы тиіс және ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайтын жағдайлар тізбесі бойынша МФҚБК мен тапсырыс беруші жүргізген жедел медициналық көмек субъектісі көрсеткен қызметтер үшін сапа мен көлемді бақылау нәтижелерінің (болған жағдайда) негізінде қалыптастырады.
Шартты орындау хаттамасын қызметке ақы төлеу жөніндегі комиссия қарайды және қол қояды.
Осы шартты орындау хаттамасына өзгерістер мен толықтырулар енгізілген жағдайда қызметтерге ақы төлеу жөніндегі комиссия көрсетілген хаттамаға қосымшаны құрады және оған қол қояды.";
53. Тапсырыс беруші шартты орындау хаттамасының негізінде нысаналы ағымдағы трансферт және жергілікті бюджет қаражатының түрінде республикалық бюджет қаражатының есебінен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілген жедел медициналық көмек қызметтерін, орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісін осы Қағидаларға 29-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қағаз тасығышта немесе ЭЦҚ арқылы электронды нысандағы екі тарап қол қоятын, бір данасы жедел көмек субъектісіне берілетін екі данада құрастырады.";
55 және 56-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"55. ТМККК шеңберінде стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсеткені үшін шығындарды өтеу медициналық көмектің сапасы мен көлемін бақылау нәтижелерін ескере отырып:
1) республикалық бюджет қаражатының есебінен:
осы Қағидалардың 2-бөлімінің 4-параграфының 1-кіші бөліміне сәйкес Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарға;

пациентам, претендующим на лечение за рубежом в соответствии с перечнем заболеваний и перечнем отдельных категорий граждан, лечение которых осуществлялось в условиях отечественных медицинских организаций согласно подразделу 2 параграфа 4 раздела 2 настоящих Правил;
2) республиканского бюджета в виде ЦТТ и местного бюджета, согласно подраздела 3 параграфа 4 раздела 2 настоящих Правил.
56. Оплата за один пролеченный случай дневного стационара, зарегистрированного в информационной системе "Электронный регистр стационарных больных" (далее - ЭРСБ), составляет 1/4 от тарифа за один пролеченный случай стационарной помощи, кроме пролеченных случаев, оплата по которым предусмотрена в пунктах 99, 100, 101 и 102 настоящих Правил.";
пункт 58 изложить в следующей редакции:
"58. Возмещение затрат за оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи гражданам Республики Казахстан и оралманам за счет средств республиканского бюджета осуществляется с учетом результатов контроля качества и объема медицинской помощи по следующим видам медицинской помощи: специализированная, высокотехнологичная медицинская услуга, медико-социальная, которые оказываются в следующих формах:
1) стационарная помощь и стационарозамещающая помощь, включая оказание медицинскими организациями республиканского значения медицинских услуг больным психическими, инфекционными заболеваниями, туберкулезом, алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией, в реабилитационных центрах, санаториях;
2) восстановительное лечение и медицинская реабилитация.";
пункт 64 изложить в следующей редакции:
"64. Медицинская организация РБ на основании данных ЭРСБ ежемесячно в срок не позднее одного рабочего дня, следующего за отчетным периодом, формирует и передает заказчику по оказанным услугам:
счет-реестр медицинской организации за оказанные услуги по специализированной медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которой осуществляется за счет средств республиканского бюджета, по форме согласно приложению 30 к настоящим Правилам, подписанный руководителем на бумажном носителе или в электронной форме посредством ЭЦП (далее – счет-реестр).
Счет-реестр за январь текущего года осуществляется с учетом случаев и лизинговых платежей, не вошедших в счет-реестр с 1 декабря предыдущего года.";
пункт 66 изложить в следующей редакции:
"66. Линейная шкала не применяется:
к областным и городским организациям родовспоможения;
к многопрофильным стационарам, оказывающим услуги родовспоможения с долей родовспоможения 45% и выше от пролеченных случаев;
к стационарам, в том числе республиканским организациям, оказывающим услуги детям до одного года с долей детей до одного года 45% и более от пролеченных случаев;
к стационарам, в том числе республиканским организациям, оказывающим услуги детям до одного года и услуги родовспоможения с совокупной долей детей до одного года и услуг родовспоможения 45% и более от пролеченных случаев;
на услуги гемодиализа и перитонеального диализа, оказанные по форме стационарозамещающей медицинской помощи;
на услуги детям с онкологическими заболеваниями, оплата по которым осуществляется согласно пункту 96 настоящих Правил;
на услуги, предоставляемые медицинскими организациями республиканского значения, оказывающие медицинскую помощь онкологическим больными и больным с заболеванием туберкулеза;

осы Қағидалардың 2-бөлімінің 4-параграфының 2-кіші бөліміне сәйкес емдеу отандық медициналық ұйымдар шарттарында жүзеге асырылған аурулардың тізбесі мен азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесіне сәйкес шетелде емделуге үміткер пациенттерге;
2) осы Қағидалардың 2-бөлімі 4-параграфының 3-кіші бөліміне сәйкес НАТ-ты және жергілікті бюджет түрінде республикалық бюджет.";
56. "Стационарлық науқастардың электрондық тіркелімі" АЖ-да (бұдан әрі - СНЭТ) тіркелген күндізгі стационардың бір емделіп шығу жағдайы үшін ақы төлеуі осы Қағидалардың 99, 100, 101 және 102-тармақтарында көзделген емделіп шығу жағдайларын қоспағанда, стационарлық көмектің бір емделіп шығу жағдайы үшін тарифтің 1/4-ін құрайды.";
58-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"58. Қазақстан Республикасының азаматтарына және оралмандарға республикалық бюджет қаражатының есебінен стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсеткені үшін шығындарды өтеу медициналық көмектің мынадай: мамандандырылған, жоғары технологиялы медициналық қызмет, медициналық-әлеуметтік түрлерінің сапасы мен көлемін бақылау нәтижелерін есепке ала отырып:
1) республикалық маңызы бар медициналық ұйымдардың психикалық, инфекциялық аурулармен, туберкулезбен, алкоголизммен, нашақорлықпен және уытқұмарлықпен ауыратын және оңалту орталықтарындағы, санаторийлердегі науқастарға медициналық қызметтер көрсетуді қоса алғанда, стационарлық көмек пен стационарды алмастыратын көмек;
2) қалпына келтіріп емдеу және медициналық оңалту жүзеге асырылады.";
64-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"64. РБ медициналық ұйымы СНЭТ деректерінің негізінде ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі келесі бір жұмыс күнінен кешіктірмей, басшы қол қойған қағаз тасығышта немесе ЭЦҚ арқылы электронды нысандағы осы Қағидаларға 30-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақы төлеу республикалық бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде мамандандырылған медициналық көмек бойынша көрсетілген қызметтер үшін медициналық ұйымның шот-тізілімін (бұдан әрі – шот-тізілім);
ағымдағы жылғы қаңтар айы үшін шот-тізілім өткен жылдың 1 желтоқсанынан бастап шот-тізілімге қосылмаған жағдайлар мен лизинг төлемдерін ескере отырып жүзеге асырылады.";
66-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"66. Сызықтық шкала:
облыстық және қалалық босандыру ұйымдарына;
емделіп шығу жағдайларының 45%-ы және одан да артық үлесімен босандыру қызметтерін көрсететін көпбейінді стационарларға;
емделіп шығу жағдайларының 45%-ы және одан да артық үлесімен бір жасқа дейінгі балаларға медициналық қызметтер көрсететін стационарларға, оның ішінде республикалық ұйымдарға;
емделіп шығу жағдайларының 45%-ы және одан да артық үлесімен бір жасқа дейінгі балаларға медициналық қызметтер және босану қызметін көрсететін стационарларға, оның ішінде республикалық ұйымдарға;
стационарды алмастыратын медициналық көмек нысаны бойынша көрсетілген гемодиализ бен перитонеалдық диализ қызметтеріне;
ақы төлеуі осы Қағидалардың 96-тармағына сәйкес жүзеге асырылатын онкологиялық аурулары бар балаларға медициналық қызметтерге;
онкологиялық науқастарға және туберкулезбен ауыратын науқастарға медициналық көмек көрсететін республикалық маңызы бар медициналық ұйымдар көрсететін қызметтерге;

на услуги, предоставляемые организациями здравоохранения и Корпоративным фондом "University Medical Center", оказывающим медицинскую помощь больным с злокачественными новообразованиями лимфоидной и кроветворной ткани по перечню гематологических болезней у детей и взрослых по МКБ-10 к которым не применяется Линейная шкала согласно приложению 32-1 к настоящим Правилам;
на высокотехнологичные медицинские услуги;
к перечню медицинских услуг к которым не применяется Линейная шкала согласно приложению 32-2 к настоящим Правилам.";
пункт 75 изложить в следующей редакции:
"75. Заказчик в СУКМУ формирует протокол исполнения договора на оказание медицинских услуг по специализированной медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которой осуществляется за счет средств республиканского бюджета по форме согласно приложению 52 к настоящим Правилам (далее – протокол исполнения договора) на основании:
подписанного медицинской организацией РБ счет-реестра;
результатов расчета применения Линейной шкалы;
сводного перечня случаев по результатам контроля качества и объема услуг ГОБМП.";
пункт 77 изложить в следующей редакции:
"77. Заказчик на основании протокола исполнения договора составляет:
акт выполненных (работ) услуг, оказанных по специализированной медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которой осуществляется за счет средств республиканского бюджета по форме согласно приложению 54 к настоящим Правилам (далее – акт выполненных работ (услуг)).
Акт выполненных работ (услуг) составляется в двух экземплярах и подписывается обеими сторонами на бумажном носителе или в электронной форме посредством ЭЦП, один экземпляр которого передается в медицинскую организацию РБ.";
пункты 84 и 85 изложить в следующей редакции:
"84. По перечню случаев, подлежащих оплате за фактически понесенные расходы, либо по перечню случаев, подлежащих оплате по стоимости КЗГ с дополнительным возмещением затрат, согласно пункту 2 статьи 23 Кодекса о здоровье, возмещение осуществляется по фактически понесенным расходам либо с оплатой пролеченного случая по КЗГ основного диагноза или операции с дополнительным возмещением фактически понесенных затрат.
Оплата по фактически понесенным расходам осуществляется в случае применения перечня случаев, подлежащих оплате за фактически понесенные расходы. При этом оплата за операции производится по фактическим расходам по следующим статьям расходов: заработная плата, социальный налог, питание, лекарственные средства, ИМН, медицинские услуги и коммунальные и прочие расходы. Коммунальные и прочие расходы при этом рассчитываются по фактическим затратам на коммунальные и прочие расходы медицинской организации РБ в предыдущем месяце в пересчете на одного больного.

осы Қағидаларға 32-1-қосымшаға сәйкес Сызықтық шкала қолданылмайтын балалар мен ересектерде АХЖ-10 бойынша гематологиялық аурулар тізбесі бойынша лимфоидты және қан өндіру тіндерінің қатерлі ісіктері бар науқастарға медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары мен "University Medical Center" корпаративтік қорына ұсынған қызметтеріне;
жоғары технологиялы медициналық қызметтерге;
осы Қағидаларға 32-2-қосымшаға сәйкес Сызықтық шкала қолданылмайтын медициналық қызметтер тізбесіне қолданылмайды.";
75-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"75. Тапсырыс беруші МҚСБЖ-да осы Қағидаларға 52-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақы төлеу республикалық бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде мамандандырылған медициналық көмек бойынша медициналық қызметтер көрсетуіне арналған шартты орындау хаттамасын (бұдан әрі – шартты орындау хаттамасы):
РБ медициналық ұйымы қол қойған шот-тізілім;
Сызықтық шкаланы қолданудың есептеу нәтижелері;
ТМККК қызметтерінің сапасы мен көлемін бақылау нәтижелері бойынша жағдайлардың жиынтық тізбесінің негізінде қалыптастырады.";
77-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"77. Тапсырыс беруші шартты орындау хаттамасының негізінде:
осы Қағидаларға 54-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақы төлеу республикалық бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілген мамандандырылған медициналық көмек бойынша көрсетілген орындалған жұмыстардың (қызметтерді) актісін (бұдан әрі – орындалған жұмыстардың (қызметтерді) актісі);
Орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісі екі тарап қол қоятын, қағаз тасығышта немесе ЭЦҚ арқылы электронды нысанда бір данасы РБ медициналық ұйымына берілетін екі данада құрастырылады.";
84 және 85-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"84. Денсаулық туралы кодекстің 23-бабының 2-тармағына сәйкес нақты келтірілген шығыстар үшін ақы төленуі тиіс емделіп шығу жағдайларының тізбесі бойынша не шығындарды қосымша өтеумен КШТ құны бойынша ақы төленуі тиіс емделіп шығу жағдайларының тізбесі бойынша өтеу тиісінше нақты шығындар бойынша және (немесе) нақты келтірілген шығындарды қосымша өтеумен негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ бойынша емделіп шығу жағдайына ақы төлеумен жүзеге асырылады.
Нақты шығындар бойынша ақы төлеу нақты келтірілген шығыстар үшін ақы төленуі тиіс жағдайлардың тізбесін қолданған жағдайда жүзеге асырылады. Бұл ретте, операциялар үшін ақы төлеу шығыстардың мынадай баптары бойынша нақты шығыстар бойынша жүргізіледі: еңбекақы, әлеуметтік салық, тамақтану, дәрілік заттар, ММБ, медициналық қызметтер мен коммуналдық және басқа шығыстар. Коммуналдық және басқа шығыстар, бұл ретте, бір науқасқа қайта есептегенде өткен айдағы медициналық ұйымның коммуналдық және басқа шығыстарына арналған нақты шығындар бойынша есептеледі.

Оплата за случаи с применением лекарственных средств и ИМН производится по КЗГ основного диагноза или операции и с дополнительным возмещением их стоимости (затрат) по фактическим затратам, не превышающим предельных цен, устанавливаемых уполномоченным органом в соответствии с пунктом 2 статьи 76 Кодекса о здоровье.
Оплата за случаи с применением медицинских услуг производится по КЗГ основного диагноза или операции и с дополнительным возмещением их стоимости (затрат) по стоимости тарификатора.
85. Оплата за специализированную медицинскую помощь в форме стационарной помощи по тарифам за один койко-день, за пролеченные случаи по расчетной средней стоимости и медико-экономическим тарифам осуществляется медицинским организациям РБ, согласно пункту 2 статьи 23 Кодекса о здоровье.";
пункт 90 изложить в следующей редакции:
"90. Заказчик в случае неэффективности проводимой терапии в условиях круглосуточного стационара и обоснованного оказания больному по жизненным показаниям, лекарственных средств и ИМН, не входящих в условия настоящих Правил, возмещает данные дополнительные затраты на пролеченный случай через функционал "иные выплаты и вычеты" после письменного согласования с КОМУ.
Заказчик в срок не позднее 25 числа следующего за отчетным периодом направляет запрос в КОМУ с приложением следующих документов:
письменное обращение медицинской организации РБ с приложением документов, подтверждающих предъявленные затраты за оказание больному дополнительных услуг, не входящих в условия настоящих Правил, которое направляется заказчику не позднее 15 числа следующего за отчетным периодом;
акт сверки, подписанный руководителем заказчика и медицинской организации РБ;
решение комиссии об обоснованности оказания больному дополнительных услуг, не входящих в условия настоящих Правил.";
пункты 92 и 93 изложить в следующей редакции:
"92. В условиях круглосуточного стационара медицинской организацией РБ, оказывающей медицинские услуги больным с злокачественными новообразованиями лимфоидной и кроветворной ткани, оплата за пролеченных больных, которым проведена химиотерапия производится по КЗГ основного диагноза или операций и с возмещением стоимости химиопрепаратов по фактическим затратам.
93. При лечении острых форм злокачественных новообразований лимфоидной и кроветворной ткании депрессии кроветворения первичная госпитализация оплачивается по стоимости за пролеченный случай по КЗГ основного диагноза или операции с возмещением стоимости химиопрепаратов, последующие госпитализации оплачиваются в размере 30% от стоимости за пролеченный случай по КЗГ основного диагноза или операции с возмещением стоимости химиопрепаратов.

Дәрілік заттар мен ММБ қолдану жағдайлары үшін ақы төлеу негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ бойынша және олардың құнын (шығындарын) Денсаулық туралы кодекстің 76-бабының 2-тармағына сәйкес уәкілетті орган белгілейтін шекті құнынан аспайтын нақты шығындар бойынша қосымша өтеумен жүзеге асырылады.
Медициналық қызметтерді қолдану жағдайлары үшін ақы төлеу негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ бойынша және олардың құнын (шығындарын) тарификатор бойынша қосымша өтеумен жүзеге асырылады.
85. Ақы төлеу Денсаулық туралы кодекстің 23-бабының 2-тармағына сәйкес стационарлық көмек нысанындағы мамандандырылған медициналық көмек үшін, бір төсек-күн үшін, есептік орташа құны бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін және медициналық-экономикалық тарифтер бойынша РБ медициналық ұйымдары жүзеге асырады.";
90-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"90. Тапсырыс беруші тәуліктік стационар жағдайларында осы Қағидалардың талаптарына кірмейтін өмірлік көрсетілімдері, дәрілік заттар және ММБ бойынша жүргізілетін терапияның тиімсіздігі мен оны негізсіз көрсеткен жағдайда емделіп шығу жағдайына арналған қосымша шығындарды өтеуді "өзге төлемдер мен шегерулер" функциясы арқылы соманы міндетті енгізумен МҚАК-пен жазбаша келісілгеннен кейін жүзеге асырады.
Тапсырыс беруші есепті кезеңнен кейін айдың 25-күнінен кешіктірмей мынадай құжаттарды қоса бере отырып, МҚАК-қа сұрау салады:
науқасқа есепті кезеңнен кейін айдың 15-күнінен кешіктірмей осы Қағидалардың шарттарына кірмейтін қосымша қызметтерді көрсетуге мәлімделген шығындарды растайтын құжаттарды қоса берумен РБ медициналық ұйымының жазбаша өтініші;
тапсырыс берушінің және РБ медициналық ұйымының басшысы қол қойған салыстырып тексеру актісі;
науқасқа осы Қағидалардың шарттарына кірмейтін қосымша қызметтерді көрсетудің негізділігі туралы шешімі.";
92 және 93-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"92. Лимфоидты және қан өндіру тіндерінің қатерлі ісіктермен науқастарға тәуліктік стационар жағдайларында медициналық қызметтер көрсететін РБ медициналық ұйымы химиотерапия жүргізілген емделіп шыққан науқастар үшін ақы төлеуді негізгі диагноздың немесе операциялардың КШТ бойынша және нақты шығындар бойынша химиялық препараттардың құнын өтеумен жүргізеді.
93. Лимфоидты және қан өндіру тіндерінің қатерлі ісіктермен аурулардың және қанөндірім депрессиясының жіті нысандарын емдеу кезінде алғашқы емдеуге жатқызу кезінде химиялық препараттардың құнын өтеумен негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ бойынша ақы төленеді, келесі емдеуге жатқызуларға химиялық препараттардың құнын өтеумен негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ құнынан 30% мөлшерінде ақы төленеді.

Медицинским организациям, применяющим высокодозную химиотерапию при лечении острых форм злокачественных новообразований лимфоидной и кроветворной ткании депрессии кроветворения, при последующих госпитализациях оплачивается в размере 3/4 суммы от стоимости КЗГ основного диагноза или операции с возмещением стоимости химиопрепаратов по фактическим затратам, кроме случаев проведения операции по трансплантации костного мозга.
Лечение больных с злокачественными новообразованиями лимфоидной и кроветворной ткани с проведением операции по трансплантации костного мозга, оплачивается по стоимости за пролеченный случай по КЗГ основного диагноза или операции с возмещением стоимости химиопрепаратов по фактическим затратам.";
дополнить пунктом 95-1 следующего содержания:
"95-1. В случаях применения биологической терапии при лечении болезни Крона и неспецифического язвенного колита первичная госпитализация в круглосуточных стационарах оплачивается по стоимости за пролеченный случай по КЗГ основного диагноза или операции, последующие госпитализации оплачиваются в размере 50% от стоимости за пролеченный случай по КЗГ основного диагноза или операции.";
пункт 96 изложить в следующей редакции:
"96. Медицинским организациям РБ, оказывающим специализированную медицинскую помощь в форме стационарной помощи, оплата за оказание услуг детям с онкологическими заболеваниями на уровне круглосуточного стационара, согласно пункту 2 статьи 23 Кодекса о здоровье, осуществляется в соответствии с медико-экономическими тарифами. При этом, затраты за оказание услуг детям с онкологическими заболеваниями, чей возраст на момент первой госпитализации и начало курса лечения достиг восемнадцати лет, подлежат возмещению согласно параграфа 5 главы 2 настоящих Правил.
Медико-экономические тарифы включают стоимость лечения по блокам (схемам), длительность лечения и стоимость полного курса лечения конкретной нозологии, включая стационарозамещающую помощь.
Сумма возмещения за лечение конкретной нозологии не превышает стоимость полного курса лечения. При этом, возмещение затрат осуществляется поэтапно по блокам (схемам) курса лечения.
Если количество проведенных койко-дней составляет 50% и менее установленных сроков лечения одного блока (схемы) лечения, то возмещение производится с удержанием 30% от стоимости блока (схемы) лечения.
При необходимости наблюдения за детьми с онкологическими заболеваниями в перерыве лечения между блоками (схемами) лечения оплата осуществляется на уровне стационарозамещающей помощи.
При оказании реабилитации для детей с онкологическими заболеваниями поставщик по согласованию с заказчиком привлекает субподрядчиков путем передачи им части своих обязательств по оказанию ГОБМП и осуществляет оплату по тарифам, согласно пункту 2 статьи 23 Кодекса о здоровье.

Лимфоидты және қан өндіру тіндерінің қатерлі ісіктермен аурулардың және қанөндірім депрессиясының жіті нысандарын емдеу кезінде жоғары мөлшердегі химиотерапияны қолданатын медициналық ұйымдарына келесі емдеуге жатқызулар кезінде химиялық препараттардың құнын өтеумен негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ құнынан соманың 3/4-і мөлшерінде ақы төленеді.
Сүйек кемігін транспланттау бойынша операция үшін емдеуге жатқызылған лимфоидты және қан өндіру тіндерінің қатерлі ісіктермен аурулары бар науқастарды емдеуге алғашқы және келесі емдеуге жатқызу кездерінде химиялық препараттардың құнын өтеумен негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ бойынша ақы төленеді.";
мынадай мазмұндағы 95-1-тармақпен толықтырылсын:
"95-1. Крон және ерекшеліксіз жара колиттері ауруларын емдеу кезінде биологиялық терапияны қолданған жағдайда тәуліктік стационарларға алғашқы емдеуге жатқызу негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ бойынша емделіп шыққан жағдайы үшін құны бойынша төленеді, келесі емдеуге жатқызулар негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ бойынша емделіп шыққан жағдайы үшін құнынан 50% мөлшерінде төленеді.";
96-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"96. Стационарлық көмек нысанындағы мамандандырылған медициналық көмек көрсететін РБ медициналық ұйымдары Денсаулық сақтау туралы кодекстің 23-бабының 2-тармағына сәйкес тәуліктік стационар деңгейінде онкологиялық аурулары бар балаларға қызметтер көрсеткені үшін ақы төлеу медициналық-экономикалық тарифтерге сәйкес жүзеге асырылады. Бұл ретте, бірінші емдеуге жатқызу сәтінде және емдеу курсының басында жасы он сегіз жасқа толған, онкологиялық аурумен ауыратын балаларға көрсетілген қызметтердің шығындары осы Қағидалардың 2-тарауының 5-параграфына сәйкес өтелуі тиіс.
Медициналық-экономикалық тарифтер блоктар (сызбалар) бойынша емдеу құнын, емдеудің ұзақтығы мен стационарды алмастыратын көмекті қоса алғанда, нақты нозологияны емдеудің толық курсының құнын қамтиды.
Нақты нозологияны емдегені үшін өтеу сомасы емдеудің толық курсының құнынан аспауы тиіс. Бұл ретте, шығындарды өтеу кезең-кезеңмен емдеу курсының блоктары (сызбалары) бойынша жүзеге асырылады.
Егер өткізілген төсек-күндердің саны бір емдеу блогының белгіленген емдеу мерзімінің 50%-ын құраса және одан да кем болса, онда өтеу блоктың (сызбаның) құнынан 30%-ды ұстап қалумен жүргізіледі.
Блоктар (сызбалар) арасындағы емдеу үзілісінде онкологиялық аурулары бар балаларды байқау қажет болған жағдайда ақы төлеу стационарды алмастыратын көмек деңгейінде жүзеге асырылады.
Онкологиялық аурулары бар балалар үшін оңалту көрсету кезінде қызметтер берушінің тапсырыс берушімен келісім бойынша ТМККК көрсету міндеттемелерінің бір бөлігін беру арқылы қосалқы мердігерлерді қатыстырады және Денсаулық кодексінің 23-бабының 2-тармағына сәйкес бекітілген тарифтер бойынша ақы төлеуді жүзеге асырады.

Для нозологий, имеющих этап амбулаторного лечения, лекарственные средства выдаются по завершению курса стационарного лечения, при этом, возмещение затрат за выданные пациенту лекарственные средства осуществляется на основании прикрепленной в сканированном виде в ЭРСБ накладной, за исключением лекарственных средств, входящих в Перечень лекарственных средств и изделий медицинского назначения для бесплатного обеспечения населения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи на амбулаторном уровне с определенными заболеваниями (состояниями) и специализированными лечебными продуктами, утвержденный приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 4 ноября 2011 года № 786 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7306).";
пункт 98 исключить;
пункты 99, 100 и 101 изложить в следующей редакции:
"99. В условиях дневного стационара медицинским организациям РБ, оказывающим медицинские услуги онкологическим и больным с злокачественными новообразованиями лимфоидной и кроветворной ткани оплата производится:
за сеансы химиотерапии по тарифам в дневном стационаре за один пролеченный случай и с возмещением стоимости химиопрепаратов по фактическим затратам;
при оказании лучевой терапии по тарифам в дневном стационаре за один пролеченный случай и с возмещением стоимости фактически оказанных сеансов лучевой терапии в соответствии с тарификатором;
за сеансы химиотерапии и лучевой терапии по тарифам в дневном стационаре за один пролеченный случай и с возмещением стоимости химиопрепаратов по фактическим затратам и стоимости фактически оказанных сеансов лучевой терапии в соответствии с тарификатором.
Все сеансы химиотерапии и лучевой терапии на одного больного за отчетный период считаются как один пролеченный случай.
100. Оплата за услуги гемодиализа в условиях дневного стационара производится за фактически оказанные сеансы больным, зарегистрированным в информационной системе "Хроническая почечная недостаточность" (далее – ИС "ХПН"), по тарифам, согласно пункту 2 статьи 23 Кодекса о здоровье. Все сеансы одного больного за отчетный период считаются как один пролеченный случай, при этом тариф основного диагноза считается по нулевой ставке.
Организация, оказывающая услуги гемодиализа регистрирует в ИС "ХПН" запрос на закрепление больного, нуждающегося в услугах гемодиализа, обслуживаться в данной организации на основании заявления в произвольной форме.
101. Оплата по перечню операций и манипуляций по МКБ-9 для преимущественного лечения в дневном стационаре, согласно пункту 2 статьи 23 Кодекса о здоровье, производится в размере 3/4 суммы от стоимости КЗГ.";

Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 4 қарашадағы № 786 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7306 болып тіркелген) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде амбулаториялық деңгейде белгілі бір аурулары (жай-күйі) бар халықты тегін қамтамасыз ету үшін дәрілік заттардың және медициналық мақсаттағы бұйымдардың және мамандандырылған емдік өнімдердің тізбесіне кіретін дәрілік заттарды қоспағанда, амбулаториялық емдеу кезеңі бар нозологиялар үшін дәрілік заттар стационарлық емдеу курсының аяқталуы бойынша беріледі, бұл ретте пациентке берілген дәрілік заттар үшін шығындарды өтеу көшіріп алынған түрде СНЭТ-те бекітілген жөнелтпе құжаттың негізінде жүзеге асырылады.";
98-тармақ алып тасталсын;
99, 100 және 101-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"99. Күндізгі стационар жағдайларында онкологиялық және қатерлі ісіктермен ауыратын науқастарға медициналық қызметтер көрсететін РБ медициналық ұйымдарына ақы төлеу:
күндізгі стационардағы бір емделіп шығу жағдайы үшін тарифтер бойынша химиотерапия сеанстары үшін және нақты шығындар бойынша химиялық препараттардың құнын өтеумен;
күндізгі стационардағы бір емделіп шығу жағдайы үшін тарифтер бойынша сәулелік терапия көрсеткен жағдайда және тарификаторға сәйкес сәулелік терапияның нақты көрсетілген сеанстарының құнын өтеумен;
күндізгі стационардағы бір емделіп шығу жағдайы үшін тарифтер бойынша химиялық-сәулелік терапия сеанстары үшін және тарификаторға сәйкес сәулелік терапияның нақты көрсетілген сеанстарының құнын өтеумен жүргізіледі.
Есепті кезеңдегі бір науқасқа шаққандағы химиотерапия мен сәулелік терапияның барлық сеанстары бір емделіп шығу жағдайы ретінде есептеледі.
100. Күндізгі стационар жағдайларында гемодиализ қызметі үшін ақы төлеу Денсаулық кодексінің 23-бабының 2-тармағына сәйкес тарифтер бойынша "Созылмалы бүйрек жеткіліксіздігі" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "БСЖ" АЖ) тіркелген науқастарға нақты көрсетілген сеанстар үшін жүргізіледі. Есепті кезеңдегі бір науқастың барлық сеанстары бір емделіп шығу жағдайы ретінде есептеледі, бұл ретте бір диагноздың тарифі нөлдік мөлшерлеме бойынша есептеледі.
Гемодиализ қызметтерін көрсететін ұйым гемодиализ қызметтеріне мұқтаж бекітілген науқастың сұрау салуын "БСЖ" АЖ тіркейді, осы ұйымда еркін нысандағы оның жеке өтініші негізінде қызмет көрсетіледі.
101. Денсаулық туралы кодекстің 23-бабының 2-тармағына сәйкес күндізгі стационар жағдайларында артықшылықты емдеу үшін АХЖ-9 бойынша операциялар мен манипуляциялар тізбесі бойынша ақы төлеу КШТ құнынан 3/4 сома мөлшерінде жүргізіледі.";

пункты 107 и 108 изложить в следующей редакции:
"107. Возмещение затрат отечественным медицинским организациям за лечение пациента, претендующего на лечение за рубежом, за счет бюджетных средств осуществляется на основании решения Комиссии по направлению на лечение за рубеж путем заключения уполномоченным органом или Рабочим органом договора с отечественной медицинской организацией на оказание медицинских услуг пациенту, претендующему на лечение за рубежом (далее – Договор).
В случаях, когда оказание медицинских услуг пациенту, претендующему на лечение за рубежом, осуществляется отечественной медицинской организацией, выполняющей функции Рабочего органа, возмещение затрат производится на основании акта выполненных услуг в произвольной форме путем заключения уполномоченным органом договора на оказание медицинских услуг с указанной отечественной организацией.
108. Возмещение затрат отечественным медицинским организациям за лечение пациента, претендующего на лечение за рубежом, производится уполномоченным органом или Рабочим органом на основании акта выполненных работ, предоставленного отечественной медицинской организацией и копии счет-фактуры, которые составлены в произвольной форме.
В случаях, когда оказание медицинских услуг пациенту, претендующему на лечение за рубежом, осуществляется отечественной медицинской организацией, выполняющей функции Рабочего органа, возмещение затрат за оказанные медицинские услуги производится уполномоченным органом.
Уполномоченный орган или Рабочий орган оплачивает аванс в размере 30% от общей суммы Договора в течении десяти рабочих дней со дня представления Договора.
Окончательное возмещение затрат осуществляется после представления отечественной медицинской организацией акта выполненных работ (услуг) в произвольной форме, оказанных в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – Акт отечественной медицинской организации) по форме согласно приложению 67 к настоящим Правилам.";
пункты 113 и 114 изложить в следующей редакции:
"113. При долгосрочном лечении пациента (на срок более одного месяца), отечественная медицинская организация предоставляет ежемесячный Акт отечественной медицинской организации в уполномоченный орган или Рабочий орган в срок до 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом, (за декабрь месяц – до 20 декабря текущего года).
114. Уполномоченный орган или Рабочий орган оплачивает отечественной медицинской организации аванс по лечению пациента, претендующего на лечение за рубежом, в размере до 30 % от общей суммы Договора.
Окончательное возмещение затрат осуществляется после предоставления отечественной медицинской организацией Акта отечественной медицинской организации.";
заголовок подраздела 3 параграфа 4 изложить в следующей редакции:
"Подраздел 3. Возмещение затрат за оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи в рамках ГОБМП за счет средств республиканского бюджета в виде ЦТТ и местного бюджета";

107 және 108-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"107. Шетелде емделуге үміткер пациентті бюджет қаражатының есебінен отандық медициналық ұйымдар шарттарында емдегені үшін шығындарды өтеу Шетелге емделуге жіберу жөніндегі комиссия шешімінің негізінде уәкілетті орган немесе Жұмыс органы отандық медициналық ұйыммен шетелде емделуге үміткер пациентке медициналық қызметтер көрсетуге шарт (бұдан әрі − Шарт) жасасу арқылы жүзеге асырылады.
Шетелде емделуге үміткер пациентке медициналық қызметтер көрсетілетін Жұмыс органының функцияларын орындайтын отандық медициналық ұйым жүзеге асыру жағдайларда шығындарды өтеу көрсетілген отандық ұйыммен медициналық қызметтер көрсетуге уәкілетті орган шарт жасасу арқылы орындалған қызмет еркін нысанда актісі негізінде жүргізіледі.
108. Шетелде емделуге үміткер пациентті емдегені үшін отандық медициналық ұйымның шығындарын өтеуді уәкілетті орган немесе Жұмыс органы медициналық ұйым ұсынған еркін нысанда құрылған орындалған жұмыстар актісінің және шот-фактура көшірмесінің негізінде жүзеге асырады.
Шетелде емделуге үміткер пациентке медициналық қызметтер көрсетілетін Жұмыс органының функцияларын орындайтын отандық медициналық ұйым жүзеге асыру жағдайларда көрсетілген қызметтер үшін шығындарды өтеу Жұмыс органына бөлінген бюджеттік қаражат есебінен уәкілетті органмен жүргізіледі.
Уәкілетті орган немесе Жұмыс органы Шарттың жалпы сомасынан 30% мөлшерінде авансты Шарттың көшірмесін ұсынған күннен бастап он жұмыс күннің ішінде төлейді.
Шығындарды біржолата өтеу отандық медициналық ұйым осы Қағидаларға 67-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде орындалған жұмыстардың (қызметтерді) актілерін (бұдан әрі – Отандық медициналық ұйымның актісін) ұсынғаннан кейін жүзеге асырылады.";
113 және 114-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"113. Пациентті ұзақ мерзімді емдеу кезінде (бір айдан артық мерзімге) есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне дейін уәкілетті органға немесе Жұмыс органына отандық медициналық ұйымның актісін ұсынады (желтоқсан айы үшін ағымдағы жылдың 20 желтоқсанына дейін).
114. Уәкілетті орган немесе Жұмыс органы отандық медициналық ұйымға шетелде емделуге үміткер пациентті емдеу бойынша авансты шарттың жалпы сомасынан 30 %-ға дейін мөлшерде төлейді.
Шығындарды біржолата өтеу отандық медициналық ұйым медициналық қызметтерді көрсету бойынша орындалған жұмыстар актілерін ұсынғаннан кейін жүзеге асырылады.";
4-параграфтың 3-кіші бөлімінің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-кіші бөлім. ТМККК шеңберінде стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсеткені үшін шығындарды НАТ және жергілікті бюджет түрінде республикалық бюджет қаражатының есебінен өтеу";

пункты 118 и 119 изложить в следующей редакции:
"118. Возмещение затрат за оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи за счет:
средств республиканского бюджета в виде ЦТТ;
средств местного бюджета, в случае их дополнительного выделения по решению местного представительного органа;
осуществляется с учетом результатов контроля качества и объема оказанной медицинской помощи по следующим видам медицинской помощи:
1) квалифицированная;
2) специализированная;
3) медико-социальная и по формам:
1) стационарной помощи;
2) стационарозамещающей помощи;
3) восстановительного лечения и медицинской реабилитации;
4) паллиативной помощи и сестринского ухода.
119. Возмещение затрат за оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи за счет средств республиканского бюджета в виде ЦТТ и средств местного бюджета, осуществляется заказчиком в лице УЗ субъектам здравоохранения, заключившим с УЗ договор на оказание ГОБМП, (далее – медицинская организация МБ) с участием ККМФД и ТД ККМФД, субъекта мониторинга и анализа ГОБМП, СИ.";
пункты 124 и 125 изложить в следующей редакции:
"124. Медицинские организации МБ в срок не позднее одного рабочего дня месяца, следующего за отчетным периодом, формируют и передают заказчику счет-реестр за оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи за счет средств республиканского бюджета в виде целевых текущих трансфертов и средств местного бюджета по форме согласно приложению 68 к настоящим Правилам, подписанный руководителем на бумажном носителе или в электронной форме посредством ЭЦП, соответственно формам представления медицинской помощи.
В случае возникновения обстоятельств неопределимой силы, указанных в договоре на оказание ГОБМП, заказчик принимает счет-реестр позднее установленного срока.
125. Заказчик формирует протокол исполнения договора на оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи за счет средств республиканского бюджета в виде целевых текущих трансфертов и средств местного бюджета по форме согласно приложению 69 к настоящим Правилам (далее – протокол исполнения договора) на основании:
подписанного медицинской организацией МБ счет-реестра;
результатов контроля качества и объема (выборочные, внеплановые проверки и иные формы контроля) за оказанные услуги медицинской организацией МБ (при их наличии), проведенного ТД ККМФД с приложением акта о результатах проверки либо экспертного заключения с приложением акта с результатами контроля.
Протокол исполнения договора рассматривается и подписывается комиссией по оплате услуг.
В случае внесения изменений и дополнений в протокол исполнения договора, комиссией по оплате услуг составляется и подписывается приложение к указанному протоколу.";
заголовок параграфа 5 изложить в следующей редакции:
"Параграф 5. Возмещение затрат за оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках ГОБМП за счет средств республиканского бюджета областным, региональным, городским онкологическим организациям и онкологическим отделениям многопрофильных клиник, оказывающим медицинскую помощь онкологическим больным";
пункт 128 изложить в следующей редакции:

118 және 119-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"118. стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсеткені үшін шығындарды өтеу:
НАТ түріндегі республикалық бюджет қаражатының;
жергілікті өкілді органның шешімі бойынша оларды қосымша бөлген жағдайда жергілікті бюджет қаражатының;
медициналық көмектің мынадай:
1) білікті;
2) мамандандырылған;
3) медициналық-әлеуметтік және мынадай түрлері бойынша:
1) стационарлық көмек;
2) стационарды алмастыратын көмек;
3) қалпына келтіріп емдеу мен медициналық оңалту;
4) паллиативтік көмек пен мейіргерлік күтім нысандары бойынша көрсетілген медициналық көмектің сапасы мен көлемін бақылауды есепке ала отырып жүзеге асырылады.
119. НАТ және жергілікті бюджет қаражаты түрінде республикалық бюджет қаражаты есебінен стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсеткені үшін шығындарды өтеуді тапсырыс беруші ДСБ-мен ТМККК көрсетуге шарт жасасқан денсаулық сақтау субъектілеріне (бұдан әрі – ЖБ медициналық ұйымы) МФҚБК мен МФҚБК АД-ның, ТМККК-ні мониторингілеу және талдау субъектісінің, АС-ның қатысуымен жүзеге асырады.";
124 және 125-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"124. ЖБ медициналық ұйымы есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың бір жұмыс күнінен кешіктірмей, басшы қол қойған қағаз тасығышта немесе ЭЦҚ арқылы электронды нысанда, медициналық көмек ұсынудың нысандарына сәйкес келетін, осы Қағидаларға 68-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нысаналы ағымдағы трансферт және жергілікті бюджет қаражаты түрінде республикалық бюджет қаражаты есебінен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсеткені үшін шот-тізілімдерді қалыптастырады және тапсырыс берушіге береді.
ТМККК көрсетуге арналған шартта көрсетілген дүлей күш жағдайлары туындаған жағдайда тапсырыс беруші шот-тізілімді белгіленген мерзімнен кеш қабылдайды.
125. Тапсырыс беруші осы Қағидаларға 69-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нысаналы ағымдағы трансферт және жергілікті бюджет қаражаты түрінде республикалық бюджет қаражаты есебінен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетуге арналған шартты орындау хаттамаларын (бұдан әрі – шартты орындау хаттамасы) мыналардың негізінде:
ЖБ медициналық ұйым қол қойған шот-тізілімнің;
ЖБ медициналық ұйымы көрсеткен медициналық қызметтер үшін МФҚБК АД және тапсырыс беруші өткізген сапа мен көлем бақылау нәтижелері (іріктеме, жоспардан тыс және тексерулердің өзге нысандары) (болған жағдайда) тексеру нәтижелері туралы акті немесе және бақылау нәтижелерін қоса бере отырып, сараптамалық қорытындыны қалыптастырады.
Шартты орындау хаттамасын Қызметке ақы төлеу жөніндегі комиссия қарайды және қол қояды.
Шартты орындау хаттамасына өзгерістер және толықтырулар енгізілген жағдайда Қызметке ақы төлеу жөніндегі комиссия осы хаттамаға қосымшаны құрастырады және оған қол қояды.";
5-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-параграф. Онкологиялық науқастарға ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсеткені үшін шығындарды онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсететін облыстық, өңірлік, қалалық онкологиялық ұйымдарға және бейінді клиникалардың онкологиялық бөлімшелеріне республикалық бюджет қаражаты есебінен өтейді";
128-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"128. Возмещение затрат за оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках ГОБМП за счет средств республиканского бюджета областным, региональным, городским онкологическим организациям и онкологическим отделениям многопрофильных клиник, оказывающим медицинскую помощь онкологическим больным (далее – онкодиспансер) осуществляется с учетом результатов контроля качества и объема оказанной медицинской помощи:
по комплексному тарифу за оказание комплекса медицинских услуг, направленных на диагностику и лечение (в том числе с предраковыми заболеваниями и доброкачественными новообразованиями) и диспансерное наблюдение за больными со злокачественными новообразованиями по кодам МКБ-10 С00-С80, С97, С81-С85;
за использование химиопрепаратов онкологическим больным, таргетных препаратов, по стоимости химиопрепаратов, не превышающей их предельную стоимость, согласно пункту 2 статьи 76 и подпункту 68) пункта 1 статьи 7 Кодекса о здоровье;
за оказание сеансов лучевой терапии онкологическим больным по стоимости тарификатора медицинских услуг. В случаях превышения запланированных сумм на лучевую терапию согласно Договора на оказание ГОБМП, возмещение затрат осуществляется при подтверждении обоснованности оказанных услуг и подтверждении фактических затрат;
за оказание специализированной медицинской помощи по форме стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи онкологическим больным (больным с предраковыми заболеваниями, направленным на верификацию диагноза) в рамках реализации их права на свободный выбор, не состоящим на учете в данном онкодиспансере (далее – иногородний больной) по тарифам за один пролеченный случай по КЗГ (по кодам МКБ-10 С00-С80, С97, С81-С85) в пределах суммы, предусмотренной договором на оказание ГОБМП.";
пункты 130 и 131 изложить в следующей редакции:
"130. Комплексный тариф предусматривает обеспечение онкологических больных по следующим видам медицинской помощи квалифицированная, специализированная, медико-социальная и по формам:
1) консультативно-диагностической помощи;
2) стационарозамещающей помощи;
3) стационарной помощи;
4) паллиативной помощи.
В случае отсутствия в онкодиспансере паллиативной помощи, ее оказание осуществляется по согласованию с заказчиком с привлечением субподрядчика за счет средств, предусмотренных в комплексном тарифе.
Комплексный тариф включает расходы на их оказание в соответствии с Методикой формирования тарифов.
131. Комплексный тариф не включает расходы:
на оказание стационарозамещающей и стационарной медицинской помощи детям до восемнадцати лет с онкологическими заболеваниями. При этом, возраст детей на момент первой госпитализации и начало курса лечения не достигает восемнадцати лет;

"128. Онкологиялық науқастарға ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсеткені үшін шығындарды өтеу көрсетілген медициналық көмектің сапасы мен көлемін бақылау нәтижелерін есепке ала отырып, онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсететін облыстық, өңірлік, қалалық онкологиялық ұйымдарға және бейінді клиникалардың онкологиялық бөлімшелеріне (бұдан әрі – онкодиспансер) республикалық бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады:
қатерлі ісіктері бар науқастарды АХЖ-10 С00-С80, С97, С81-С85 кодтары бойынша диагностикалау мен емдеуге (оның ішінде ісік алды аурулары және қатерсіз ісіктері бар науқастарды) және диспансерлік байқауға бағытталған медициналық қызметтердің кешенің көрсету үшін комплексті тариф бойынша;
Денсаулық туралы кодексінің 7-бабы 1-тармағының 68) тармақшасына және 76-баптың 2-тармағына сәйкес уәкілетті орган айқындаған онкологиялық науқастарға химиопрепараттар пайдалану үшін таргентті препараттар, олардың шекті бағасын арттырмайтын химиопрепараттар құны бойынша;
онкологиялық науқастарға сәулелік терапия сеанстарын көрсету үшін медициналық қызметтер тарификаторының құны бойынша;
онкологиялық науқастарға стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек нысан бойынша мамандандырылған медициналық көмек көрсету үшін (диагнозын анықтауға жіберілген ісік алды аурулары бар науқастарға) осы онкодиспансерде есепте тұрмаған еркін таңдауға олардың құқықтарын іске асыру шеңберінде (бұдан әрі – өзге қалалық науқас) ТМККК көрсетуге шартта көзделген сома шегінде КШТ бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тарифтер бойынша (АХЖ-10 С00-С80, С97, С81-С85).";
130 және 131-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"130. Кешенді тариф онкологиялық науқастарды медициналық көмектің мынадай түрлері бойынша: білікті, мамандандырылған, жоғары мамандандырылған, медициналық-әлеуметтік және мынадай нысандар бойынша қамтамасыз етуді көздейді:
1)консультациялық-диагностикалық;
2) стационарды алмастыратын;
3) стационарлық көмек;
4) паллиативтік көмек.
Онкодиспансерде паллиативтік көмек болмаған жағдайда, оны көрсету кешенді тарифте көзделген қаражат есебінен қосалқы мердігерді қатыстыру арқылы тапсырыс берушімен келісу бойынша жүзеге асырылады.
Кешенді тариф оларды Тарифтерді қалыптастыру әдістемесіне сәйкес көрсетуге арналған шығыстарды қамтиды.
131. Кешенді тариф:
онкологиялық аурулары бар он сегіз жасқа дейінгі балаларға стационарды алмастыратын және стационарлық медициналық көмек көрсетуге арналған. Бұл ретте балалардың жасы бірінші емдеуге жатқызу кезінде және емдеу курсының басында он сегіз жасқа жетпейді;

на оказание медицинской помощи больным с злокачественными новообразованиями лимфоидной и кроветворной ткани по кодам МКБ-10 С81-С96 (кроме больных лимфомой по кодам С88-С96);
на оказание высокотехнологичных медицинских услуг;
на оказание лучевой терапии;
на обеспечение онкологических больных химиопрепаратами, в том числе таргетными препаратами.";
пункт 133 изложить в следующей редакции:
"133. Ответственное лицо онкодиспансера, на которого возложена персональная ответственность за регистрацию, перерегистрацию и снятие с учетом онкологических больных в ЭРОБ (далее – ответственное лицо онкодиспансера по ИС), ежедневно в ЭРОБ осуществляет обновление сведений по онкологическим больным на основании:
формы № 090/у, формы № 025/у или формы № 003/у;
сведения о смерти из отделов регистрации актов гражданского состояния областей, городов республиканского значения (далее – органы ОРАГС);
личного заявления (произвольной формы) онкологического больного о перерегистрации в другой онкодиспансер;
заключения диспансерного отделения онкодиспансера о выздоровлении онкологического больного;
запроса онкодиспансера на регистрацию (дислокацию) в другой онкодиспансер на основании личного заявления в произвольной форме онкологического больного в данный онкодиспансер, которое прикрепляется в сканированном виде.
Для осуществления возмещения затрат за оказание медицинской помощи иногородним онкологическим больным, ответственное лицо онкодиспансера по ИС регистрирует иногородних больных, направленных в плановом порядке на стационарное лечение в другой онкодиспансер, в информационной системе "Бюро госпитализации":
по направлению онкодиспансера, в котором он состоит на учете;
по направлению районного онколога амбулаторно-поликлинической организации по согласованию с онкодиспансером, в котором он состоит на учете;
по направлению онколога онкодиспансера, в который самостоятельно обратился иногородний больной.
В экстренном порядке стационарная помощь иногородним больным оказывается без направления, при этом уведомляется онкодиспансер, в котором он состоит на учете, в течение отчетного периода.
Онкодиспансер до проведения в плановом порядке впервые противоопухолевого лечения иногороднему больному, направленному онкодиспансером, в котором он состоит на учете, или в случае самостоятельного обращения иногороднего больного предварительно согласовывает необходимость проведения данного противоопухолевого лечения с онкодиспансером, в котором иногородний больной состоит на учете.";
пункт 135 изложить в следующей редакции:

АХЖ-10 С81-С96 кодтары бойынша лимфоидты және қан өндіру тіндерінің қатерлі ісіктермен науқастарына (С88-С96 кодтары бойынша лимфомамен ауыратын науқастардан басқа) медициналық көмек көрсетуге;
жоғары технологиялы медициналық қызметтер көрсетуге;
сәулелік терапия көрсетуге;
химиопрепараттмен онкологиялық науқастарды қамтамасыз етуге, оның ішінде таргентті препараттармен.";
133-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"133. Онкодиспансердің онкологиялық науқастарды ОНЭТ-те тіркеуге, қайта тіркеуге және есептен алып тастауға жеке жауапкершілік жүктелген жауапты адамы (бұдан әрі – онкодиспансердің жауапты адамы) күн сайын:
090/е нысаны және 025/е нысаны немесе 003/е нысанының;
облыстардың, республикалық маңызы бар азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімшелерінен (бұдан әрі – АХАТБ органдары) қайтыс болуы туралы мәліметтердің;
онкологиялық науқастың басқа онкодиспансерге қайта тіркеу туралы жеке өтінішінің (ерікті нысандағы);
онкодиспансердің диспансерлік бөлімінің онкологиялық науқастың сауығуы туралы қорытындысының;
онкологиялық науқастың басқа онкодиспансерге тіркеу (ауыстыру) туралы жеке өтінішінің еркін нысандағы көшіріп алынған түрде қоса берілетін негізінде онкодиспансердің өтінішінің негізінде пациенттің ОНЭТ-тегі онкологиялық науқастар жөніндегі мәліметтерді жаңартуды жүргізеді.
Өзге қалалық онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсетуге арналған шығындарды өтеуді жүзеге асыру үшін АЖ бойынша онкологиялық диспансердің жауапты тұлғасы "Емдеуге жатқызу бюросы" АЖ-да басқа онкодиспансерге жоспарлы тәртіппен стационарлық емдеуге жіберілген өзге қалалық науқастарды:
ол есепте тұрған онкодиспансер жолдамасы бойынша;
ол есепте тұрған онкодиспансермен келісу бойынша амбулаториялық-емханалық ұйымның аудандық онкологының жолдамасы бойынша жоспарлы тәртіппен көрсетеді;
өзге қалалық өз бетімен жүгінген онкодиспансердің онкологының жолдамасы бойынша тіркейді.
Шұғыл түрде стационарлық көмек өзге қалалық науқастарға жолдамасыз көрсетіледі, бұл ретте ол есепте тұрған онкодиспансер есепті кезең ішінде хабарланады.
Өзге қалалық науқас есепте тұрған онкодиспансер тарапынан қосалқы мердігер жоспарлы тәртіппен онкодиспансер жіберген немесе өзге қалалық науқас өзі келген кезде өзге қалалық науқасқа ісікке қарсы емді алғаш рет өткізуге дейін осы ісікке қарсы емді өткізудің қажеттігін өзге қалалық науқас есепте тұрған онкодиспансермен алдын ала келіседі.";
135-тармақр мынадай редакцияда жазылсын:

"135. Сведения о регистрации смерти онкологического больного уточняются автоматически в ЭРОБ на основании свидетельства о смерти, введенного в РПН.
Ответственным лицом онкодиспансера уточняются причины смерти в ЭРОБ онкологических больных, за исключением умерших, снятых с учета автоматически, не позднее десяти календарных дней со дня регистрации смерти онкологического больного органом ОРАГС.
В ЭРОБ формируется:
список онкологических больных, снятых с учета автоматически;
список умерших онкологических больных, не снятых с учета.";
пункт 137 изложить в следующей редакции:
"137. Специалист онкодиспансера ежедневно осуществляет ввод и подтверждение данных, в том числе выписного эпикриза, в ЭРОБ не позднее трех рабочих дней, следующих за выбытием пациента из стационара или завершением амбулаторного лечения на основе следующих форм первичной медицинской документации:
данные о стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи на основе медицинских карт по формам № 066-2/у и № 003/у;
данные о консультативно-диагностической медицинской помощи на основе медицинских карт по форме 025/у;
данные об использованных химиопрепаратах онкологическим больным, включая таргетные препараты, на всех этапах лечения;
данные об использовании медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга, на основании листа использования медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга, из данных первичной медицинской документации, которое является приложением:
к форме № 066-2/у, утвержденной приказом № 907, при оказании стационарной медицинской помощи;
к форме 025/у, при оказании КДП.";
пункты 140 и 141 изложить в следующей редакции:
"140. Меры экономического воздействия за несвоевременное снятие с учета и несвоевременную регистрацию сведений о смерти онкологического больного в ЭРОБ не распространяются в отношении:
больных с злокачественными новообразованиями лимфоидной и кроветворной ткани;
посмертно зарегистрированных онкологических больных;
онкологических больных, умерших до 1 января 2012 года.
141. Онкодиспансер направляет заказчику в срок не позднее одного рабочего дня, следующего за отчетным периодом, (за декабрь – до 25 декабря) сформированный в ЭРОБ счет-реестр оказанных медицинских услуг онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по форме согласно приложению 72 к настоящим Правилам, подписанный руководителем на бумажном носителе или в электронной форме посредством ЭЦП (далее – счет-реестр).";

"135. Онкологиялық науқастың қайтыс болуын тіркеу туралы мәліметтер БХТ-да енгізген қайтыс болуы туралы анықтамасы негізінде ОНЭТ-та автоматты нақтылайды.
Онкологиялық науқастардың ОНЭТ-та қайтыс болудың себептері онкодиспансердің жауапты адамы органы автоматты есептен алынған қайтыс болғандарды қоспағанда, онкологиялық науқастың қайтыс болуын АХАТБ тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күннен кешіктірмей нақтылайды.
ОНЭТ-те мыналай құрылады:
автоматты түрде есептен шығарылған онкологиялық науқастардың тізімі;
есептен шығарылмаған қайтыс болған онкологиялық науқастардың тізімі.";
137-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"137. Онкодиспансердің маманы күн сайын бастапқы медициналық құжаттаманың нысандары бойынша мынадай:
№ 066-2/у и № 003/у нысандары бойынша медициналық карта негізінде стационарлық және стационар алмастыратын медициналық көмек туралы деректер;
025/у нысаны бойынша медициналық карта негізінде консультациялық-диагностикалық медициналық көмек туралы деректер;
барлық емдеу деңгейлерінде таргентті препараттарды қоса алғанда, онкологиялық науқастарға пайдаланған химиопрепараттар туралы деректер негізінде пациенттің стационардан шығуынан кейінгі келесі бір жұмыс күнінен кешіктірмей СНЭТ-ке деректерді, оның ішінде шығару эпикризін енгізу мен растауды жүзеге асырады;
қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы пайдалану туралы жиынтық деректерді қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы пайдалану парағы бойынша бастапқы медициналық құжаттамадан мыналарға:
стационарлық медициналық көмек көрсету кезінде № 907 бұйрықпен бекітілген 066-2/е нысанына;
КДК көрсету кезінде 025/е нысанына қосымша болып табылады.";
140 және 141-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"140. Онкологиялық науқасты қайтыс болу туралы мәліметтерді ОНЭТ-ке уақтылы есептен алмағаны мен уақтылы тіркемегені үшін экономикалық ықпал ету шаралары:
лимфоидты және қан өндіру тіндерінің қатерлі ісіктермен науқастарға;
қайтыс болғаннан кейін тіркелген онкологиялық науқастарға қатысты;
2012 жылғы 1 қаңтарға дейін қайтыс болған онкологиялық науқастарға қатысты қолданылмайды.
141. Онкодиспансер есепті кезеңнен кейінгі келесі бір жұмыс күнінен кешіктірмей (желтоқсан үшін – 25 желтоқсанға дейін) тапсырыс берушіге басшы қол қойған қағаз тасығышта немесе ЭЦҚ арқылы электронды нысанда осы Қағидаларға 72-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ОНЭТ-те қалыптастырылған онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілген медициналық қызметтердің шот-тізілімін (бұдан әрі – шот-тізілім) жібереді.";

пункты 145 и 146 изложить в следующей редакции:
"145. Онкодиспансер в срок до 30 числа месяца, следующего за отчетным периодом, вводит в ЭРОБ следующие отчеты за предыдущий отчетный период:
информацию о структуре доходов при оказании медицинских услуг онкологическим больным по форме согласно приложению 75 к настоящим Правилам;
информацию о структуре расходов при оказании медицинских услуг онкологическим больным по форме согласно приложению 76 к настоящим Правилам;
информацию о дифференцированной оплате труда работников по форме согласно приложению 77 к настоящим Правилам;
информацию о повышении квалификации и переподготовке кадров по форме согласно приложению 78 к настоящим Правилам;
информацию о распределении плановой суммы аванса на оказание медицинских услуг по форме согласно приложению 78-1 к настоящим Правилам.
В случае отсутствия в ЭРОБ информации, предусмотренной настоящим пунктом, формирование счет-реестра за текущий отчетный период онкодиспансеру не производится до введения указанных данных.
146. Онкодиспансер с целью обеспечения доступности и качества медицинской помощи онкологическим больным (больным с предраковыми заболеваниями, направленным на верификацию диагноза) и реализации их права на свободный выбор осуществляет оплату по заключенным договорам субподряда с организациями здравоохранения, в том числе с онкодиспансерами, в пределах сумм, предусмотренных основным договором на оказание ГОБМП за оказанные КДУ по тарифам согласно тарификатору.";
заголовок параграфа 6 изложить в следующей редакции:
"Параграф 6. Возмещение затрат организациям районного значения или села за оказание услуг ГОБМП сельскому населению за счет средств республиканского бюджета и местного бюджета";
пункты 151 и 152 изложить в следующей редакции:
"151. Комплексный подушевой норматив на сельское население субъекта села предусматривает расходы в рамках заключенного договора ГОБМП на:
1) обеспечение комплекса услуг ГОБМП сельскому населению в соответствии со стандартами в области здравоохранения, согласно подпункту 6) пункта 1 статьи 7 Кодекса о здоровье по видам медицинской помощи: доврачебная, квалифицированная, специализированная, медико-социальная, которые оказываются в следующих формах: ПМСП, КДП, стационарозамещающей и стационарной медицинской помощи, в пределах средств, предусмотренных по гарантированному компоненту комплексного подушевого норматива на сельское население;
2) стимулирование работников ПМСП.
152. Комплексный подушевой норматив на сельское население за отчетный период определяется в расчете на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале РПН на последнюю дату отчетного месяца в соответствии с Методикой формирования тарифов.";
пункт 153 исключить;

145 және 146-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"145. Онкодиспансер есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың 30-күніне дейінгі мерзімде ОНЭТ-ке өткен есепті кезең үшін:
осы Қағидаларға 75-қосымшаға сәйкес нысан бойынша онкологиялық науқастарға көрсетілген медициналық көмек үшін кірістердің құрылымы туралы;
осы Қағидаларға 76-қосымшаға сәйкес нысан бойынша онкологиялық науқастарға көрсетілген медициналық көмек үшін шығыстардың құрылымы туралы;
осы Қағидаларға 77-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметкерлерге сараланған еңбекақы төлеу туралы;
осы Қағидаларға 78-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау туралы;
осы Қағидаларға 78-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық қызметтер көрсетуге жоспарлы аванс сомасын бөлу туралы ақпараттты енгізеді.
Осы тармақпен көзделген ақпарат ОНЭТ-те болмаған жағдайда, тапсырыс беруші онкодиспансерге есепті кезең үшін ақы төлеуді осы деректерді енгізгенге дейін жүзеге асырмайды.
146. Онкодиспансер онкологиялық науқастарға (диагнозын анықтауға жіберілген ісік алды аурулары бар науқастарға) медициналық көмектің қолжетімділігі мен сапасын қамтамасыз ету және олардың еркін таңдау құқығын іске асыру мақсатында ТМККК көрсетуге арналған негізгі шартпен көзделген соманың шегінде денсаулық сақтау ұйымдарымен, оның ішінде онкодиспансерлермен жасалған қосалқы мердігерлік шарттар бойынша тарификаторға сәйкес тарифтер бойынша көрсетілген КДҚ үшін.";
6-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-параграф. Ауыл халқына ТМККК қызметтерін көрсеткені үшін аудандық маңызы бар және ауыл ұйымдарына шығындарды өтеу";
151 және 152-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"151. Ауыл субъектісінің ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативі жасалған ТМККК шартының шеңберінде:
1) Денсаулық туралы кодекстің 7-бабының 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативтің кепілдік берілген компоненті бойынша көзделген қаражаттың шегінде медициналық көмектің мынадай: МСАК, КДҚ, стационарды алмастыратын және стационарлық медициналық көмек нысандарында көрсетілетін дәрігерге дейінгі, білікті, мамандандырылған, медициналық-әлеуметтік түрлері бойынша денсаулық сақтау саласындағы стандарттарға сәйкес ауыл халқына ТМККК қызметтерінің кешенін қамтамасыз етуге;
2) МСАК қызметкерлерін ынталандыруға арналған шығыстарды көздейді.
152. Есептілік кезеңде ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив Тарифтерді қалыптастыру әдістемесіне сәйкес есепті айдың соңғы күніне БХТ порталында тіркелген бекітілген бір адамға есептегенде айқындалады.";
153-тармақ алынып тасталсын;

пункты 154, 155, 156 и 157 изложить в следующей редакции:
"154. Размер комплексного подушевого норматива на сельское население определяется по формам медицинской помощи (ПМСП, КДП, стационарозамещающая помощь, стационарная помощь) согласно заключенному договору на оказание ГОБМП.
155. Расчет комплексного подушевого норматива на сельское население за отчетный период осуществляется в соответствии с Методикой формирования тарифов:
субъектам села, оказывающим ПМСП, по численности прикрепленного населения, зарегистрированного в портале РПН на последнюю дату отчетного месяца;
субъектам села, не оказывающим ПМСП, по численности прикрепленного населения, зарегистрированного в портале РПН по данному району согласно заключенному договору на оказание ГОБМП.
156. Объем финансирования субъектам села по комплексному подушевому нормативу на сельское население за отчетный период определяется путем умножения комплексного подушевого норматива на сельское население на численность населения согласно пункту 155 настоящих Правил.
Объем финансирования субъекта села по комплексному подушевому нормативу на сельское население за отчетный период не зависит от объема оказанных услуг.
157. Оплата услуг ГОБМП субъектам села осуществляется Заказчиком на основании сформированных в автоматизированном режиме в ИС "АПП", ДКПН платежных документов, определенных настоящими Правилами.";
пункт 161 изложить в следующей редакции:
"161. Субъект села в срок не позднее десятого числа месяца, следующего за отчетным периодом, (за декабрь - 20 декабря) передает заказчику, сформированный в ИС "АПП" счет-реестр за оказание медицинской помощи прикрепленному населению в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи субъектом здравоохранения районного значения и села согласно приложению 84-1 к настоящим Правилам (далее –счет-реестр субъекта села), подписанный руководителем на бумажном носителе или в электронной форме посредством ЭЦП.";
пункт 164 исключить;
пункты 165 и 166 изложить в следующей редакции:
"165. Заказчик формирует в ИС "АПП" рассматриваемый и подписываемый комиссией по оплате услуг протокол исполнения договора на оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи субъектом здравоохранения районного значения и села по форме согласно приложению 85 к настоящим Правилам (далее - протокол исполнения договора субъекта села) на основании:
подписанного субъектом села счет-реестра;
результатов контроля качества и объема оказанных услуг субъектом села, проведенного ТД ККМФД (при их наличии);
Сводного перечня;
результатов достижения субъектом села индикаторов конечного результата, рассчитанных в автоматизированном режиме в ДКПН.

154, 155, 156 және 157-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"154. Ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативтің мөлшері ТМККК көрсетуге жасасқан шартқа сәйкес ДСБ бекітетін медициналық көмектің нысандары (МСАК, КДК, стационарды алмастыратын көмек, стационарлық көмек) бойынша айқындалады.
155. Ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативті есептеу Тарифтерді қалыптастыру әдістемесіне сәйкес:
МСАК көрсететін ауыл субъектілеріне есепті айдың соңғы күніне БХТ порталында тіркелген бекітілген халықтың саны бойынша;
МСАК көрсетпейтін ауыл субъектілеріне осы аудан бойынша БХТ порталында тіркелген бекітілген халықтың саны бойынша ТМККК көрсетуге жасасқан шартқа сәйкес есепті кезең үшін жүзеге асырылады.
156. Есепті кезең үшін ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив бойынша ауыл субъектілеріне берілетін қаржыландыру көлемі осы Қағидалардың 155-тармағына сәйкес ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативті халық санына көбейту арқылы айқындалады.
Есепті кезеңдегі ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив бойынша ауыл субъектісін қаржыландыру көлемі көрсетілген қызметтер көлемінен тәуелсіз.
157. Ауыл субъектілеріне ТМККК қызметтері үшін ақы төлеуді "АЕК", КЖНҚК АЖ-ларында автоматтандырылған режімде қалыптастырылған, осы Қағидалармен айқындалған төлем құжаттарының негізінде Тапсырыс беруші жүзеге асырады.";
161-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"161. Ауыл субъектісі есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың оныншы күнінен кешіктірмей (желтоқсан үшін – 20 желтоқсанда) Тапсырыс берушіге аудандық маңызы бар денсаулық сақтау субъектісі және ауыл субъектісінің тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде бекітілген халыққа медициналық көмек көрсеткені үшін "АЕК" АЖ-да қалыптастырылған, осы Қағидаларға 84-1 қосымшаға сәйкес басшы қол қойған қағаз тасығышта немесе ЭЦҚ арқылы электронды нысанда қол қойылған шот-тізілімін (бұдан әрі - ауыл субъектісінің шот-тізілімі) жібереді.";
164-тармақ алынып тасталсын;
165 және 166-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"165. Тапсырыс беруші "АЕК" АЖ-да қызметтерге ақы төлеу жөніндегі комиссия қарайтын және қол қоятын аудандық маңызы бар денсаулық сақтау субъектісі және ауыл субъектісінің тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсетуге арналған шартын орындау хаттамасын осы Қағидаларға (бұдан әрі – ауыл субъектісінің шартын орындау хаттамасы) 85-қосымшаға сәйкес:
ауыл субъектісі қол қойған шот-тізілім;
МФҚБК АД ауыл субъектісі көрсеткен медициналық қызметтердің сапасы мен көлеміне жүргізген бақылау нәтижелерінің (болған жағдайда);
Жиынтық тізбенің;
КЖНҚК-та автоматты түрде есептелген түпкілікті нәтиже индикаторларына ауыл субъектісінің қол жеткізу нәтижелерінің негізінде қалыптастырады.

166. Заказчик на основании протокола исполнения договора субъекта села в ИС "АПП" формирует акт выполненных работ (услуг), оказанных в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи субъектом здравоохранения районного значения и села по форме согласно приложению 86 к настоящим Правилам (далее - акт выполненных услуг субъекта села) в двух экземплярах, который подписывается обеими сторонами на бумажном носителе или в электронной форме посредством ЭЦП, один экземпляр которого передается субъекту села.";
пункты 168 и 169 изложить в следующей редакции:
"168. Формирование платежных документов и Сводного перечня осуществляется на основании ИС при выполнении ответственными лицами по ИС следующих функций:
в ИС "АПП":
1) заказчик:
вводит и подтверждает договоры ГОБМП, заключенные с субъектами села;
формирует следующие платежные документы на отчетный период:
протокол исполнения договора субъекта села;
акт выполненных услуг субъекта села;
2) лизингодатель вводит и подтверждает договоры на использование медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга, заключенные с субъектами села;
3) субъект села:
вводит и подтверждает заключенные договора субподряда не позднее трех рабочих дней со дня его заключения;
формирует за отчетный период счет-реестр субъекта села;
вводит данные за отчетный период на основании первичной финансовой документации в срок до 30 числа месяца, следующего за отчетным периодом (за декабрь – до 25 декабря) и по результатам ввода формирует следующие отчеты за предыдущий отчетный период:
информацию о структуре доходов при оказании медицинской помощи субъектом здравоохранения районного значения и села по форме согласно приложению 88 к настоящим Правилам;
информацию о структуре расходов при оказании медицинской помощи субъектом здравоохранения районного значения и села по форме согласно приложению 89 к настоящим Правилам;
информацию о структуре доходов и расходов при оказании медицинской помощи субъектом здравоохранения районного значения и села в разрезе структурных подразделений по форме согласно приложению 90 к настоящим Правилам;
информацию о дифференцированной оплате труда работников субъекта здравоохранения районного значения и села по форме согласно приложению 91 к настоящим Правилам;
информацию о повышении квалификации и переподготовке кадров субъекта здравоохранения районного значения и села по форме согласно приложению 92 к настоящим Правилам;
информацию о распределении плановой суммы аванса на оказание медицинских услуг по форме согласно приложению 92-1 к настоящим Правилам;
формирует платежные документы по субподрядчику на отчетный период согласно параграфу 7 раздела 2 настоящих Правил;
вводит данные по количеству КДУ, оказанных на медицинской технике, приобретенной на условиях финансового лизинга, в лист использования медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга;
в СУКМУ:

166. Тапсырыс беруші "АЕК" АЖ-да ауыл субъектісінің шартын орындау хаттамасының негізінде екі данада, екі тарап қол қоятын қағаз тасығышта немесе ЭЦҚ арқылы электронды нысанда қол қойылатын, бір данасы ауыл субъектісіне берілетін осы Қағидаларға 86-қосымшаға сәйкес нысан бойынша денсаулық сақтаудың аудандық маңызы бар және ауыл субъектісінің тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсеткен орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісін қалыптастырады.";
168 және 169-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"168. Төлем құжаттары мен Жиынтық тізбені қалыптастыруды АЖ бойынша жауапты адамдардың мынадай функцияларды орындауы кезінде АЖ жүзеге асырады:
"АЕК" АЖ-да:
1) тапсырыс беруші:
ауыл субъектілерімен жасалған ТМККК шарттарын енгізеді және растайды;
есепті кезеңге мынадай төлем құжаттарын:
ауыл субъектісінің шартын орындау хаттамасын;
ауыл субъектісінің орындалған қызметтердің актісін қалыптастырады;
2) ауыл субъектілерімен жасалған қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы пайдалануға арналған шарттарды енгізеді және растайды;
3) ауыл субъектісі:
жасалған қосалқы мердігерлік шарттарды оны жасаған күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей енгізеді және растайды;
ауыл субъектісінің шот-тізілімін қалыптастырады;
есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың 30-күніне дейін (желтоқсан үшін – 25 желтоқсанға дейін) бастапқы қаржы құжаттамасы негізінде есепті кезеңдегі деректерді енгізеді және енгізу нәтижесі бойынша есептерді қалыптастырады:
осы Қағидаларға 88-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аудандық маңызы бар және ауыл субъектілерінің медициналық көмек көрсетуі кезіндегі кірістердің құрылымы;
осы Қағидаларға 89-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аудандық маңызы бар және ауыл субъектісінің медициналық көмек көрсетуі кезіндегі шығыстардың құрылымы;
осы Қағидаларға 90-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аудандық маңызы бар және ауыл субъектісінің медициналық көмек көрсетуі кезіндегі кірістердің және шығыстардың құрылымы;
осы Қағидаларға 91-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аудандық маңызы бар және ауыл субъектісінің қызметкерлеріне сараланған еңбекақы төлеу бойынша ақпарат;
осы Қағидаларға 92-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аудандық маңызы бар және ауыл субъектісі кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау бойынша ақпарат;
осы Қағидаларға 92-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық қызметтер көрсетуге жоспарлы аванс сомасын бөлу туралы ақпарат;
осы Қағидалардың 7-параграфына сәйкес есепті кезеңге қосалқы мердігер бойынша мынадай төлем құжаттарын қалыптастырады:
қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы пайдалану парағына қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техникада көрсетілген КДҚ-ның саны бойынша деректерді енгізеді.
МҚСБЖ-да:

1) субъект мониторинга и анализа ГОБМП формирует по субъектам села перечень случаев госпитализации, подлежащих контролю качества после оценки субъекта мониторинга и анализа ГОБМП;
2) ТД ККМФД по субъектам села:
прикрепляет экспертное заключение по случаям с летальным исходом стационарных больных;
вводит результаты контроля качества стационарной и стационарозамещающей помощи;
в ЭРСБ субъект села:
ежедневно вводит и подтверждает данные, в том числе выписного эпикриза, не позднее дня следующего за днем выбытия пациента из стационара, на основе следующих форм первичной медицинской документации: форма № 003/у, форма № 003-2/у, форма № 096/у, форма № 097/у. Данные после подтверждения не подлежат корректировке, за исключением случаев ввода в ЭРСБ результатов гистологических и патоморфологических исследований;
формирует по результатам ввода данных из медицинских карт статистическую карту выбывшего из стационара (формы № 066/у, № 066-1/у, № 066-2/у, № 066-3/у, № 066-4/у, утвержденные приказом № 907) и выписку из медицинской карты (амбулаторного, стационарного) больного (форма № 027/у, утвержденная приказом № 907);
в АИС "Поликлиника" субъект села:
ежедневно вводит сведения по графику приема и расписания врачей, записи на прием к врачу, активы и вызова на дом, распределение поступивших направлений;
ежедневно осуществляет персонифицированную регистрацию оказанных амбулаторно-поликлинических услуг населению специалистами ПМСП и КДП на основе следующих форм первичной медицинской документации: форма № 025/у, форма № 025-5/у, форма 025-9/у, форма 025-8у, форма 025-07у;
ежедневно вводит внешние направления на КДУ по форме № 001-4/е;
в ДКПН – согласно параграфу 1 раздела 2 настоящих Правил.
169. Поставщик с целью обеспечения доступности, комплексности и качества медицинской помощи населению в рамках ГОБМП с учетом реализации их права на свободный выбор субъекта, оказывающего ГОБМП, на отсутствующие услуги ГОБМП в соответствии с Правилами выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и возмещения его затрат, согласно пункту 4 статьи 34 Кодекса о здоровье (далее – Правила выбора поставщика) привлекают по согласованию с заказчиком субподрядчика и заключают с ним договора субподряда в пределах сумм договора на оказание ГОБМП.";
пункт 172 исключить;
пункт 173 изложить в следующей редакции:

1) ТМККК-ні мониторингілеу және талдау субъектісі ауыл субъектілері бойынша ТМККК-ні мониторингілеу және талдау субъектісінің бағалауынан кейін сапасы бақылануға тиісті емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесін қалыптастырады;
2) МФҚБК АД ауыл субъектілері бойынша:
стационарлық науқастардың қайтыс болу жағдайлары бойынша сараптамалық қорытындыны бекітеді;
стационарлық және стационарды алмастыратын көмектің сапасын бақылау нәтижелерін енгізеді;
СНЭТ-те ауыл субъектісі:
күн сайын деректерді, оның ішінде шығару эпикризінің деректерін, пациент стационардан шыққан күннен кейінгі келесі күннен кешіктірмей бастапқы медициналық құжаттаманың мынадай нысандары негізінде енгізеді және растайды: 003/е нысаны, 003-2/е, 096/е нысаны, 097/е нысаны. СНЭТ-ке гистологиялық және патоморфологиялық зерттеулердің нәтижелерін енгізу жағдайларын қоспағанда, деректер расталғаннан кейін түзетуге жатпайды;
медициналық карталардан деректерді енгізу нәтижесі бойынша стационардан емделіп шыққан адамның статистикалық картасы (№ 907 бұйрықпен бекітілген 066/е, 066-1/е, 066-2/е, 066-3/е, 066-4/е) мен (амбулаториялық, стационарлық) науқастың медициналық картасынан үзінді көшірмені (№ 907 бұйрықпен бекітілген 027/е нысаны) қалыптастырады.
Ауыл субъектісі "Емхана" АЖ-да:
күн сайын дәрігерлердің қабылдау графигі мен кестесін, дәрігерге қабылдауға жазбалар, активтер мен үйге шақырулар, келіп түскен жолдамаларды бөлу бойынша мәліметтерді енгізеді;
күн сайын МСАК пен КДК мамандары халыққа көрсеткен амбулаториялық-емханалық қызметтерін дербестелген тіркеуді бастапқы медициналық құжаттаманың мынадай нысандары негізінде жүзеге асырады: № 025/е нысаны, № 025-5/е нысаны және 025-9/е нысаны, 025-8е нысаны, 025-07е нысаны;
күн сайын КДҚ-ға арналған ішкі және сыртқы жолдамаларды 001-4/е нысаны бойынша енгізеді;
КЖНҚК -та осы Қағидалардың 2-бөлімнің 1-параграфына сәйкес.
169. ТМККК көрсету жөніндегі қызметтер беруші ТМККК-нің жоқ қызметтері үшін денсаулық сақтау субъектісін еркін таңдау құқығын іске асыруды есепке ала отырып, халыққа ТМККК шеңберіндегі медициналық көмектің қолжетімділігін, толықтығын және сапасын қамтамасыз ету мақсатында Тапсырыс берушімен келісу бойынша қосалқы мердігерді Денсаулық туралы кодекстің 34-бабының 4-тармағына сәйкес Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі жөніндегі қызметтер берушіні таңдау және оның шығындарын өтеу қағидаларына (бұдан әрі – Қызметтер берушіні таңдау қағидалары) сәйкес қатыстырады және онымен ТМККК көрсетудің шартының сомасы шегінде қосалқы мердігерлік шартын жасасады.";
172-тармақ алып тасталсын;
173-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"173. Поставщик оплату субподрядчику осуществляет:
1) за оказанные КДУ в рамках ГОБМП по стоимости в соответствии с тарификатором;
2) за оказание специализированной медицинской помощи в форме стационарной медицинской помощи в рамках ГОБМП сельскому населению по тарифам за один пролеченный случай по КЗГ между субъектами села в пределах региона места их нахождения;
3) за оказание специализированной медицинской помощи в форме стационарозамещающей медицинской помощи населению в рамках ГОБМП по тарифам за один пролеченный случай;
4) за оказание комплекса медицинских услуг сельскому населению в рамках ГОБМП другим субъектом села в данном регионе по комплексному подушевому нормативу на сельское население, размер которого устанавливается по согласованию с заказчиком в зависимости от определенного перечня форм медицинской помощи.";
пункт 174 исключить;
пункт 176 изложить в следующей редакции:
"176. Формирование платежных документов субподрядчика осуществляется на основании ИС при выполнении ответственными лицами по ИС субподрядчика следующих функций:
1) при оказании КДУ населению в рамках договора субподряда с поставщиком в лице субъекта ПМСП и (или) субъекта села:
в АИС "Поликлиника":
ежедневно вводит сведения по графику приема и расписания врачей, записи на прием к врачу, активы и вызова на дом, распределение поступивших направлений;
ежедневно вводит внутренние и внешние направления на КДУ по форме № 001-4/у;
ежедневно осуществляет персонифицированную регистрацию оказанных КДУ населению, обратившемуся по направлению специалистов субъектов ПМСП и субъектов села, или в экстренном состоянии, на основе следующих форм первичной медицинской документации: форма № 025/у, форма №025-9/у;
в ИС "АПП":
формирует за отчетный период счет-реестр за оказание медицинских услуг в рамках ГОБМП по договору субподряда по форме согласно приложению 93 к настоящим Правилам (далее – счет-реестр субподрядчика);
формирует по результатам ввода данных за отчетный период персонифицированный реестр оказанных медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по договору субподряда, подлежащих снятию и не подлежащих оплате, в том числе частично по форме согласно приложению 94 к настоящим Правилам (далее – персонифицированный реестр субподрядчика);
вводит данные за отчетный период на основании первичной финансовой документации в срок до 30 числа месяца, следующего за отчетным периодом (за декабрь – до 25 декабря) и по результатам ввода формирует следующие отчеты за предыдущий отчетный период:
информацию о структуре доходов при оказании медицинских услуг субподрядчиком по форме согласно приложению 95 к настоящим Правилам;
информацию о структуре расходов при оказании медицинских услуг субподрядчиком по форме согласно приложению 96 к настоящим Правилам;
информацию о дифференцированной оплате труда работников по форме согласно приложению 97 к настоящим Правилам;
информацию о повышении квалификации и переподготовке кадров по форме согласно приложению 98 к настоящим Правилам;

"173. ТМККК қызметтерін беруші қосалқы мердігерге мыналар үшін:
1) Тарификаторға сәйкес құн бойынша ТМККК шеңберінде көрсетілген КДҚ үшін;
2) КШТ бойынша бір емделіп шығу тарифтері бойынша ТМККК шеңберінде стационарлық медициналық қызмет нысаны бойынша мыналарға мамандандырылған медициналық көмек көрсеткені үшін ауыл халқына олардың орналасу аймағының шеңберінде ауыл субъектілері арасында;
3) бір емделіп шығу тарифтері бойынша ТМККК шеңберінде стационарды алмастыратын медициналық қызмет нысаны бойынша мамандандырылған медициналық көмек көрсеткені үшін;
4) мөлшері медициналық көмектің айқындалған нысанының тізбесіне байланысты Тапсырыс берушімен келісу бойынша ауыл халқына жан басына шаққандағы кешенді норматив бойынша ТМККК шеңберінде ауыл халқына медициналық қызметтердің кешенін аталған өңірде басқа ауыл субъектісінің көрсеткені үшін ақы төлеуді жүзеге асырады.";
174-тармақ алып тасталсын;
176-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"176. АЕК көрсету кезінде қосалқы мердігердің Төлем құжаттарын қалыптастыру АЖ-ның негізінде АЖ-ның жауапты адамдары функцияларды орындауы кезінде мыналар жүзеге асырылады:
1) МСАК субъектісінің және (немесе) ауыл субъектісі атынан ТМККК Қызметтерін берушімен қосалқы мердігерлік шарт шеңберінде халыққа КДҚ көрсету кезінде:
"Емхана" АЕК-та:
күн сайын дәрігерлердің қабылдау графигі мен кестесін, дәрігерге қабылдауға жазбалар, активтер мен үйге шақырулар, келіп түскен жолдамаларды бөлу бойынша мәліметтерді енгізеді;
күн сайын КДҚ-ға арналған ішкі және сыртқы жолдамаларды 001-4/е нысаны бойынша енгізеді;
күн сайын МСАК субъектісі мен ауыл субъектісі мамандарының жолдамасы бойынша немесе шұғыл жағдайда жүгінген халыққа бастапқы медициналық құжаттаманың мынадай нысандары негізінде жүзеге асырады № 025/е нысаны, 025-9/е нысаны;
"АЕК" АЖ-да:
осы Қағидаларға 93-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қосалқы мердігерлік шарт негізінде есепті кезең үшін ТМККК шеңберінде медициналық қызметтерді көрсеткені үшін шот-тізілімді қалыптастырады (бұдан әрі – қосалқы мердігердің шот-тізілімі);
есепті кезең үшін деректерді енгізу нәтижелері бойынша есепті кезең үшін осы Қағидаларға 94-қосымшаға сәйкес нысан бойынша алынуы тиіс және ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайтын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде қосалқы мердігерлік шарт бойынша дербестелген тізілімін (бұдан әрі – қосалқы мердігердің дербестелген тізілімі) қалыптастырады;
есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың 30-күніне дейін (желтоқсан үшін – 25 желтоқсанға дейін) бастапқы қаржы құжаттамасының негізінде есепті кезең үшін деректерді енгізеді және енгізу нәтижелері бойынша есептерді қалыптастырады:
осы Қағидаларға 95-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қосалқы мердігермен медициналық қызметтерді көрсету кезіндегі кірістердің құрылымы туралы ақпарат;
осы Қағидаларға 96-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қосалқы мердігермен медициналық қызметтерді көрсету кезіндегі шығыстардың құрылымы туралы ақпарат;
осы Қағидаларға 97-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметкерлерге сараланған еңбекақы төлеу туралы ақпарат;
осы Қағидаларға 98-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау туралы ақпарат;

2) при оказании медицинской помощи онкологическим больным в рамках договора субподряда с поставщиком в лице регионального онкологического диспансера:
в ИС "ЭРОБ":
в модуле "Производственный блок":
ежедневно осуществляет персонифицированную регистрацию оказанных КДУ больным, обратившимся по направлению специалистов поставщика, или в экстренном состоянии, на основе следующих форм первичной медицинской документации: форма № 025/у, форма № 025-9/у;
в модуле "Финансовый блок":
формирует за отчетный период счет-реестр оказанных услуг иногородним больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по форме согласно приложению 99 к настоящим Правилам;
формирует за отчетный период реестр оказанных услуг иногородним больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи;
формирует за отчетный период индивидуальный счет на больного с расшифровкой расходов на оказание медицинской помощи;
формирует протокол исполнения договора субподряда на оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи иногородним больным по форме согласно приложению 100 к настоящим Правилам;
формирует акт выполненных работ (услуг), оказанных медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи иногородним больным, (далее - акт выполненных услуг) по форме согласно приложению 101 к настоящим Правилам.";
пункт 184 изложить в следующей редакции:
"184. Возмещение лизинговых платежей на условиях финансового лизинга осуществляется из средств республиканского бюджета и (или) за счет средств местного бюджетов, по заключенному договору с лизингодателем организациям, оказывающим ГОБМП в организационно-правовой форме государственных предприятий, акционерных обществ и хозяйственных товариществ, сто процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежит государству и Корпоративному фонду "University Medical Center".";
пункты 195 и 196 изложить в следующей редакции:
"195. УЗ и ТД КОМУ осуществляют выплату лизинговых платежей лизингополучателям на основании заключенного договора на оказание ГОБМП согласно Правил выбора поставщика.
196. Обеспечение заключения договора на оказание ГОБМП с лизингополучателями осуществляется согласно индивидуальному плану финансирования.";
дополнить параграфом 9 следующего содержания:
"Параграф 9. Возмещение затрат организациям службы крови за выданные компоненты крови и оказанные услуги за счет средств республиканского бюджета в виде целевых текущих трансфертов и средств местного бюджета
219. Возмещение затрат организациям службы крови за выданные компоненты крови и оказанные услуги в рамках ГОБМП осуществляется с учетом результатов контроля качества и объема выданных компонентов крови и оказанных услуг по тарифам согласно тарификатору за счет:
средств республиканского бюджета в виде ЦТТ;
средств местного бюджета, в случае их дополнительного выделения по решению местного представительного органа.

2) онкологиялық науқастарға қосалқы мердігерлік шарт шеңберінде өңірлік онкологиялық диспансер атынан көмек көрсету кезінде:
"ОНЭТ" АЖ-да:
"Өндірістік блок" модулінде:
күн сайын ТМККК Қызметтер беруші мамандарының жолдамасы бойынша жүгінген халыққа көрсетілген КДҚ-ны дербестелген тіркеуді бастапқы медициналық құжаттаманың мынадай нысандары негізінде немесе шұғыл жағдайларда жүзеге асырады: № 025/е нысаны, 025-9/е нысаны;
"Қаржылық блок" модулінде:
есепті кезең үшін өзге қалалық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілген медициналық қызметтер үшін шот-тізілімді осы Қағидаларға 99-қосымшаға сәйкес қалыптастырады;
есепті кезең үшін өзге қалалық науқастарға көрсетілген медициналық қызметтердің тізілімін қалыптастырады;
есепті кезең үшін науқасқа медициналық көмекті көрсету шығыстарын түсіндірумен дербестелген есепті қалыптастырады;
өзге қалалық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету шартын орындаудың хаттамасын осы Қағидаларға 100-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалыптастырады;
өзге қалалық науқастарға орындалған жұмыстардың (қызметтердің), тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілген қызметтердің актісін (бұдан әрі – орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісі) осы Қағидаларға 101-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалыптастырады.";
184-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"184. Қаржы лизингі шарттарында лизинг төлемдерін өтеу дауыс беру акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлесінің) жүз пайызы мемлекетке және "University Medical Center" корпаративтік қорына жататын мемлекеттік кәсіпорынның, акционерлік қоғамның және шаруашылық серіктестіктердің ұйымдасу-құқықтық нысанында ТМККК көрсететін ұйымдарға лизинг берушімен жасалған шарт бойынша жергілікті бюджет есебінен және республикалық бюджет есебінен жүзеге асырылады.".
195 және 196-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"195. ДСБ және МҚАК лизинг төлемдерін лизинг алушыларға төлеуді ТМККК көрсету шартын жасалған келісімнің негізінде Қызметтер берушілерді таңдау қағидаларына сәйкес жүзеге асырады.
196. Лизинг алушылармен ТМККК көрсету шартына келісімдерді жасауды қамтамасыз ету қаржыландырудың жеке жоспарына сәйкес жүзеге асырылады.";
мынадай мазмұндағы 9-параграфпен толықтырылсын:
"9-параграф "Нысаналы ағымдағы транферт және жергілікті бюджет қаражаты түрінде республикалық бюджет қаражатының есебінен берілген қан компоненттері және көрсетілген қызметтер үшін қан қызметі ұйымдарының шығындарын өтеу
219. Қан қызметі ұйымдарының берілген қан компоненттері және тарификаторға сәйкес тарифтер бойынша ТМККК шеңберінде көрсетілген қызметтері үшін шығындарын өтеу берілген қан компоненттерінің және көрсетілген қызметтерінің сапасы мен көлемін бақылау нәтижелерін есепке ала отырып, мыналардың:
НАТ түрінде республикалық бюджет қаражаттарының;
жергілікті өкілді органның шешімі бойынша оларды қосымша бөлген жағдайда жергілікті бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылады.

220. Организация службы крови в срок не позднее одного рабочего дня месяца, следующего за отчетным периодом, (за декабрь – 20 декабря) формирует и передает заказчику подписанный руководителем на бумажном носителе или в электронной форме посредством ЭЦП счет-реестр по оказанию услуг и выдаче компонентов крови в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи за счет средств республиканского бюджета в виде целевых текущих трансфертов и средств местного бюджета (далее – счет-реестр по крови) по форме согласно приложению 112 к настоящим Правилам.
221. Заказчик формирует протокол исполнения договора по оказанию услуг и выдаче компонентов крови в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи за счет средств республиканского бюджета в виде целевых текущих трансфертов и средств местного бюджета по форме согласно приложению 113 к настоящим Правилам (далее – протокол исполнения договора по крови) на основании:
подписанного организацией службы крови счет-реестра по крови;
результатов контроля качества и объема выданных компонентов крови и оказанных услуг (при их наличии), проведенного ТД ККМФД, подлежащих снятию и не подлежащих оплате. Протокол исполнения договора по крови рассматривается и подписывается комиссией по оплате услуг.
В случае внесения изменений и дополнений в протокол исполнения договора, комиссией по оплате услуг составляется и подписывается приложение к указанному протоколу.
222. Заказчик на основании протокола исполнения договора по крови составляет акт выполненных работ по оказанию услуг и выдаче компонентов крови в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи за счет средств республиканского бюджета в виде целевых текущих трансфертов и средств местного бюджета (далее – акт выполненных услуг по крови) по форме согласно приложению 114 к настоящим Правилам в двух экземплярах, который подписывается обеими сторонами и один экземпляр передается субъекту службы крови.
223. В случае возникновения форс-мажорных обстоятельств, указанных в договоре на оказание ГОБМП, заказчик принимает счет-реестр по крови и акт выполненных услуг по крови позднее установленного срока.
224. Заказчиком оплата по подписанным актам выполненных услуг по крови осуществляется не позднее 10 календарных дней после отчетного периода (декабрь – до 25 декабря) с учетом удержания части ранее выплаченного аванса в объеме и сроки, предусмотренные в договоре на оказание ГОБМП, путем перечисления денежных средств на расчетный счет субъекту службы крови.";

220. Қан қызметінің ұйымы есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың бір жұмыс күнінен кешіктірмей (желтоқсан үшін – 20 желтоқсанда) басшы қол қойған қағаз тасығышта немесе ЭЦҚ арқылы электронды нысанда нысаналы ағымдағы трансферт және жергілікті бюджет қаражатының түрінде республикалық бюджет қаражатының есебінен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде қызметтерді көрсету және қан компоненттерін беру бойынша шот-тізілімді (бұдан әрі – қан бойынша шот-тізілім) осы Қағидаларға 112-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалыптастырады және тапсырыс берушіге береді.
221. Тапсырыс беруші нысаналы ағымдағы трансферт және жергілікті бюджет қаражатының түрінде республикалық бюджет қаражатының есебінен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде қан компоненттерін беру және қызметтерді көрсету жөніндегі шартты орындау хаттамасын (бұдан әрі – қан бойынша шартты орындау хаттамасы) осы Қағидаларға 113-қосымшаға сәйкес нысан бойынша:
қан қызметі ұйымының қол қойған қан бойынша шот-тізілімнің;
МФҚБК АД өткізген, ақы төлеуден алынуы тиіс және ақы төлеуге жатпайтын берілген қан компоненттерінің және көрсетілген қызметтерінің сапасы мен көлемін бақылау нәтижелерінің (бар болған жағдайда) негізінде қалыптастырады. Қан бойынша шартты орындау хаттамасы қызметтерге ақы төлеу бойынша комиссиясымен қарастырылады және қол қойылады.
Шартты орындау хаттамасына өзгертулер және толықтырулар енгізілген жағдайда қызметтерге ақы төлеу бойынша комиссия көрсетілген хаттамаға қосымша құрады және қол қояды.
222. Тапсырыс беруші қан бойынша шартты орындау хаттамасының негізінде нысаналы ағымдағы трансферт және жергілікті бюджет қаражатының түрінде республикалық бюджет қаражатының есебінен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде қызметтерді көрсету және қан компоненттерін беру бойынша осы Қағидаларға 114-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екі данада, екі тарап қол қоятын, қағаз тасығышта немесе ЭЦҚ арқылы электронды нысанда, бір данасы қан қызметі субъектісіне берілетін орындалған қызметтердің актісін (бұдан әрі – қан бойынша орындалған қызметтердің актісі) құрады.
223. ТМККК көрсетудің шартында көрсетілген форс-мажорлық мән-жайлар туындаған жағдайда тапсырыс беруші қан бойынша шот-тізілімді және қан бойынша орындалған қызметтердің актісін белгіленген мерзімнен кешірек қабылдайды.
224. Тапсырыс берушінің қол қойылған қан бойынша орындалған қызметтердің актісі бойынша ақы төлеуі есептілік кезеңнен кейін күнтізбелік 10 күннен кешіктірмей (желтоқсан – 25 желтоқсанға дейін) шартта көзделген мөлшер мен көлемде бұрын төленген аванстың бір бөлігін ұстап қалуды есепке ала отырып, қан қызметі субъектісінің есеп айырысу шотына ақшалай қаражатты аудару арқылы жүзеге асырады.";

приложения 2 и 3 изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу;
дополнить приложениями 3-1 и 3-2 согласно приложениям 3 и 4 к настоящему приказу;
приложение 4 изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
дополнить приложением 4-1 согласно приложению 6 к настоящему приказу;
приложения 5, 6, 7, 8, 9 и 10 изложить в новой редакции согласно приложениям 7, 8, 9, 10, 11 и 12 к настоящему приказу;
приложения 11 и 12 исключить;
приложения 13, 14 и 15 изложить в новой редакции согласно приложениям 13, 14 и 15 к настоящему приказу;
приложения 18, 19 и 20 изложить в новой редакции согласно приложениям 16, 17 и 18 к настоящему приказу;
приложение 23 исключить;
приложения 26 и 27 изложить в новой редакции согласно приложениям 19 и 20 к настоящему приказу;
приложения 29 и 30 изложить в новой редакции согласно приложениям 21 и 22 к настоящему приказу;
приложение 31 исключить;
дополнить приложениями 32-1 и 32-2 согласно приложениям 23 и 24 к настоящему приказу;
приложения 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 и 49 изложить в новой редакции согласно приложениям 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 и 41 к настоящему приказу;
приложения 51 и 52 изложить в новой редакции согласно приложениям 42 и 43 к настоящему приказу;
приложение 53 исключить;
приложение 54 изложить в новой редакции согласно приложению 44 к настоящему приказу;
приложения 55, 61, 62, 65 и 66 исключить;
приложения 68, 69 и 70 изложить в новой редакции согласно приложениям 45, 46 и 47 к настоящему приказу;
приложения 72, 73 и 74 изложить в новой редакции согласно приложениям 48, 49 и 50 к настоящему приказу;
дополнить приложением 78-1 согласно приложению 51 к настоящему приказу;
дополнить приложением 84-1 согласно приложению 52 к настоящему приказу;
приложения 85 и 86 изложить в новой редакции согласно приложениям 53 и 54 к настоящему приказу;
приложение 87 исключить;
дополнить приложением 92-1 согласно приложению 55 к настоящему приказу;
дополнить приложениями 112, 113 и 114 согласно приложениям 56, 57 и 58 к настоящему приказу.
2. Комитету оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в печатном и электронном виде в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации в одном экземпляре на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

2 және 3-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 3 және 4-қосымшаларға сәйкес 3-1 және 3-2-қосымшаларымен толықтырылсын;
4-қосымша осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес 4-1-қосымшасымен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 7, 8, 9, 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес 5, 6, 7, 8, 9 және 10-қосымшалар жаңа редакцияда жазылсын;
11 және 12-қосымшалар алынып тасталсын;
осы бұйрыққа 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес 13, 14 және 15-қосымшалар жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес 18, 19 және 20-қосымшалар жаңа редакцияда жазылсын;
23-қосымша алынып тасталсын;
осы бұйрыққа 19 және 20-қосымшаларға сәйкес 26 және 27-қосымшалар жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 21 және 22-қосымшаларға сәйкес 29 және 30-қосымшалар жаңа редакцияда жазылсын;
31-қосымша алынып тасталсын;
осы бұйрыққа 23 және 24-қосымшаларға сәйкес 32-1 және 32-2-қосымшалар толықтырылсын;
осы бұйрыққа 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 37, 38, 39, 40 және 41-қосымшаларға сәйкес 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 және 49-қосымшалар жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 42 және 43-қосымшаларға сәйкес 51 және 52-қосымшалар жаңа редакцияда жазылсын;
53-қосымша алынып тасталсын;
осы бұйрыққа 44-қосымшаға сәйкес 54-қосымша жаңа редакцияда жазылсын;
55, 61, 62, 65 және 66-қосымшалар алынып тасталсын;
осы бұйрыққа 45, 46 және 47-қосымшаларға сәйкес 68, 69 және 70-қосымшалар жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 48, 49 және 50-қосымшаларға сәйкес 72, 73 және 74-қосымшалар жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 51-қосымшаға сәйкес 78-1-қосымшамен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 52-қосымшаға сәйкес 84-1-қосымшамен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 53 және 54-қосымшаларға сәйкес 85 және 86-қосымшалар жаңа редакцияда жазылсын;
87-қосымша алынып тасталсын;
осы бұйрыққа 55-қосымшаға сәйкес 92-1-қосымшасымен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 56, 57 және 58-қосымшаларға сәйкес 112, 113 және 114-қосымшаларымен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық қызметке ақы төлеу комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықтың көшірмесін мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде баспа және электрондық түрде мемлекеттік және орыс тілдерінде бір данада Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
4) в течении десяти рабочих дней после дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Актаеву Л.М.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2017 года за исключением абзацев одиннадцатого, двенадцатого, двести тридцать пятого, двести тридцать шестого, двести пятидесятого и четыреста двадцать восьмого пункта 1, которые вводятся в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
Е. Биртанов
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
____________________ Б. Султанов
12 декабря 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
____________________ Т. Сулейменов
13 декабря 2017 года
Приложение 1
к Приказу Министра
здравоохранения Республики
Казахстан
от 27 ноября 2017 года № 874
Приложение 2
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Форма
Лист экспертной оценки медицинских услуг
1. Государственный орган, осуществляющий оценку.
2. Наименование субъекта (объекта) здравоохранения.
3. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя субъекта здравоохранения.
4. Дата начала и окончания проверки.
5. Проверяемый период.
6. Предмет проверки ___________________________________________
(выявление дефектов оказания медицинских услуг, в том числе
выполнение договорных обязательств по оказанию ГОБМП и другое)
I. Экспертная оценка качества оказанных медицинских услуг на уровне первичной медико – санитарной, консультативно -диагностической помощи:
1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) больного.
2. Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) (для гражданина Республики Казахстан).
3. Дата рождения, возраст (полных лет).
4. Национальность.
5. Место жительства.
6. Номер медицинской карты, период лечения.
7. Источник финансирования пролеченного случая.
8. Диагноз направившей организации.
9. Диагноз заключительный клинический (основной, сопутствующий, осложнения).
10. Дефекты на уровне первичной медико-санитарной, консультативно-диагностической (выявлены, не выявлены, пациент не наблюдался, неизвестно).

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Л.М. Ақтаеваға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізілетін, 1-тармақтың он бірінші, он екінші, екі жүз отыз бесінші, екі жүз отыз алтыншы, екі жүз елуінші және төрт жүз жиырма сегізінші абзацтарын қоспағанда, 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап туындайтын құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
Е. Біртанов
КЕЛІСІЛГЕН
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
______________ Б. Сұлтанов
2017 жылғы 12 желтоқсан
КЕЛІСІЛГЕН
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
____________ Т. Сүлейменов
2017 жылғы 13 желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрінің
2017 жылғы 27 қарашадағы
№ 274 бұйрығына
1-қосымша
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет
қаражатының есебінен өтеу
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Медициналық қызметтерді сараптамалық бағалау парағы
1. Бағалауды жүзеге асыратын мемлекеттік орган.
2. Денсаулық сақтау субъектісінің (объектісінің) атауы.
3. Денсаулық сақтау субъектісі басшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда).
4. Тексерудің басталған және аяқталған күні.
5. Тексерілетін кезең.
6. Тексеру мәні ____________________________________________________________.
(медициналық қызметтер көрсетудің ақауларын анықтау, оның ішінде
ТМККК көрсету бойынша шарттық міндеттемелерді орындау және басқалар)
І. Алқашқы едициналық-санитариялық, консультациялық-диагностикалық деңгейінде көрсетілген медициналық қызмет сапасын сараптамалық бағалау:
1. Науқастың Т.А.Ә. (ол болған жағдайда).
Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) (Қазақстан Республикасының азаматы үшін).
Туған күні, жасы (толық жасы).
Ұлты.
Тұратын жері.
Медициналық картаның нөмірі, емдеу кезеңі.
Емделіп шығу жағдайын қаржыландырудың көзі.
Жіберген ұйымның диагнозы.
Қорытынды клиникалық диагноз (негізгі, қосалқы, асқынулар).
Алғашқы медициналық-санитариялық, консультациялық-диагностикалық деңгейіндегі ақаулар (анықталды, анықталған жоқ, пациент қаралмады, белгісіз).

11. Динамическое наблюдение (описание):
1) отсутствие динамического наблюдения;
2) несоблюдение стандартов диспансеризации;
3) отсутствие патронажа новорожденного в первые трое суток после выписки из родильного дома;
4) отклонения от стандартов наблюдения за беременными и в послеродовом периоде;
5) несвоевременное взятие детей на диспансерный учет;
6) несвоевременное взятие на учет по беременности (после 12-недельного срока беременности);
7) несоблюдение стандартов иммунопрофилактики;
12. Недостатки обследования (не соответствие стандартам в области здравоохранения), повлекшие ухудшение состояния или летальный исход.
13. Недооценка тяжести состояния (описание).
14. Дефекты госпитализации (описание):
1) не госпитализирован при имеющихся показаниях;
2) необоснованное направление на госпитализацию;
3) запоздалая госпитализация;
4) оказание стационарозамещающей помощи без показаний;
15. Результаты лечения:
1) летальный исход (предотвратим на уровне первичной медико-санитарной, консультативно-диагностической и стационарозамещающей медицинской помощи), заполняются факторы:
отсутствие патологоанатомического исследования, за исключением случаев, предусмотренных законодательством;
отсутствие гистологического исследования;
своевременность госпитализации пациента;
социальное благополучие пациента;
ранняя диагностика патологического состояния;
назначение дополнительных методов исследования;
правильность трактовки данных клинических и лабораторных исследований, заключений консультантов;
своевременность назначения адекватного лечения, в том числе оперативного;
квалификация специалистов;
иной результат по конкретному случаю, не указанный в данном перечне;
2) исход "ухудшение" (необоснованное отклонение от основных лечебных и (или) диагностических мероприятий).
16. Наличие рекомендаций (отсутствуют, неполные).
17. Наличие дефектов организационно-тактических мероприятий:
1) отсутствие доступа к санитарному транспорту, лекарственным средствам, изделиям медицинского назначения и медицинской технике;
2) отсутствие помощи больному со стороны Службы поддержки пациента и внутреннего контроля (аудита);
3) отсутствие необходимых лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники;
4) иное (дефект по конкретному случаю, не указанное в данном перечне).
18. Привлечение медикаментов и денежных средств пациента при оказании медицинской помощи, входящей в ГОБМП.
19. В случае смерти на дому, указать его предотвратимость, основываясь на выявленных дефектах качества и объема (профилактических, диагностических, лечебных и организационно-тактических).

11. Динамикалық байқау (сипаты).
1) динамикалық байқаудың болмауы;
2) диспансеризация стандарттарын сақтамауы;
3) нәрестеге перзентханадан шыққаннан кейінгі 3 тәулікте патронаждың болмауы;
4) жүктілік және босанғаннан кейінгі кезеңде қадағалау стандарттарынан ауытқу;
5) балалардың диспансерлік есепке уақтылы алынбауы;
6) жүктілік бойынша уақтылы есепке алынбауы (жүктіліктің 12 апталық мерзімінен кейін);
7) иммунопрофилактика стандарттарының сақталмауы.
12. Жай-күйінің нашарлауына немесе өліммен аяқталуына әкелген зерттеудің кемшіліктері (денсаулық сақтау саласындағы стандарттарға сәйкес келмеуі):
13. Жай-күй ауырлығы тиісінше бағаланбаған (сипаттамасы)
14. Емдеуге жатқызудың кемшіліктері (сипаттамасы):
1) көрсетілімдер бойынша емдеуге жатқызылмады;
2) емдеуге негізсіз жатқызу;
3) кешіктірілген емдеуге жатқызу;
4) стационарды алмастыратын көмекті көрсетілімдерсіз көрсету;
15. Емдеу нәтижелері:
1) өліммен аяқталған (медициналық-санитариялық алғашқы, консультациялық-диагностикалық және стационарды алмастыратын медициналық көмек деңгейінде алдын алуға болатын) – мына факторлар толтырылады:
заңнамада көзделген жағдайларды қоспағанда, патологоанатомиялық зерттеулердің болмауы;
гистологиялық зерттеулердің болмауы;
пациентті емдеуге жатқызудың уақтылығы;
пациенттің әлеуметтік әл-ауқаты;
патологиялық жай-күйді ерте анықтау;
зерттеудің қосымша әдістерін тағайындау;
клиникалық және зертханалық зерттеулердің деректерін, консультанттардың қорытындыларын дұрыс пайымдау;
уақтылы сәйкес емдеу, оның ішінде операциялық;
мамандардың біліктілігі;
осы тізбеде көрсетілмеген нақты жағдай бойынша өзге қорытынды;
2) "нашарлау" нәтижесі (емдеу және/немесе диагностикалық іс-шаралардың денсаулық сақтау саласындағы стандарттардан негізсіз ауытқуы);
16. Ұсыныстардың болуы (жоқ, толық емес).
17. Ұйымдастырушылық-тактикалық іс-шаралар ақауларының болуы:
1) санитариялық көлікке, дәрілік заттарға, медициналық мақсаттағы бұйымдарға және медициналық техникаға қолжетімділіктің болмауы;
2) пациентті қолдау және ішкі бақылау (аудит) қызметі тарапынан науқасқа көмектің болмауы;
3) қажетті дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың және медициналық техниканың болмауы;
4) өзгесі (осы тізбеде көрсетілмеген нақты жағдай бойынша ақау).
18. ТМККК-ға кіретін медициналық көмек көрсету кезінде пациенттен дәрі-дәрмектерді және ақша қаражатын тарту.
19. Үй жағдайындағы алдын алуға болатын өлім жағдайларының сапа мен көлемінің анықталған ақауларына негізделіп көрсету (профилактикалық, диагностикалық, емдеу және ұйымдастырушылық-тактикалық).

20. Несоблюдение кодекса чести медицинских и фармацевтических работников (согласно статье 184 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения") (описание).
II. Экспертная оценка качества оказанных медицинских услуг на уровне скорой медицинской помощи:
1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) больного.
2. Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) (для гражданина Республики Казахстан).
3. Дата рождения, возраст (полных лет).
4. Национальность.
5. Место жительства.
6. Источник финансирования вызова.
7. Описание жалоб (неполные, не соответствуют диагнозу и т.д.).
8. Описание анамнеза (не указан, не раскрыт полностью, не соответствуют диагнозу и т.д.).
9. Недооценка тяжести состояния (описание).
10. Доставка больного на госпитализацию без показаний (описание).
11. Отсутствие доставки больного в стационар при наличии показаний к госпитализации (описание).
12. Случаи повторных вызовов по тому же заболеванию в течение суток с момента первого вызова (описание).
13. Ошибки в диагнозе (описание):
1) диагноз неполный;
2) случаи расхождения направительного и клинического диагноза;
3) диагноз не установлен;
4) иное (ошибка по конкретному случаю, не указанное в данном перечне).
14. Наличие дефектов организационно-тактических мероприятий:
1) несвоевременность прибытия бригады скорой помощи на вызов (не соблюдение утвержденного регламента времени);
2) непредоставление активов в организацию, оказывающую первичную медико-санитарную помощь;
3) иное (дефект по конкретному случаю, не указанное в данном перечне).
15. Привлечение медикаментов и денежных средств пациента при оказании медицинской помощи, входящей в ГОБМП.
16. В случае смертельного исхода указать его предотвратимость, основываясь на выявленных дефектах качества и объема (диагностических, лечебных и организационно-тактических).
17. Несоблюдение кодекса чести медицинскими и фармацевтическими работниками (согласно статье 184 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения") (описание).
III. Экспертная оценка качества оказанных медицинских услуг на уровне стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи:
1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) больного.
2. Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) (для гражданина Республики Казахстан).
3. Дата рождения, возраст (полных лет).
4. Национальность.
5. Место жительства.
6. Номер медицинской карты, период лечения.
7. Источник финансирования пролеченного случая.
8. Диагноз направившей организации.
9. Диагноз предварительный клинический.
10. Диагноз заключительный клинический (основной, сопутствующий, осложнения).
11. Результаты лечения:

20. Медицина және фармацевтика қызметкерлерінің Ар-намыс кодексін сақтамауы ("Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" ҚР Кодексінің 184-бабына сәйкес) (сипаттау).
II. Жедел медициналық көмек деңгейінде көрсетілген медициналық қызметтердің сапасын сараптамалық бағалау:
Науқастың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда).
Қазақстан Республикасы азаматының жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) (Қазақстан Республикасының азаматы үшін).
Туған күні, жасы (толық жасы).
Ұлты.
Тұратын жері.
Шақыруды қаржыландырудың көзі.
7. Шағымдардың сипаттамасы (толық емес, диагнозға сәйкес келмейді және т.б.).
8. Анамнезды сипаттау (көрсетілмеген, толық емес, диагнозға сәйкес емес, толық ашылмаған және т.б.).
9. Жай-күйінің күрделігін бұрыс бағалау (сипаттамасы).
10. Науқастарды емдеуге жатқызуға негізсіз жолдау.
11. Емдеуге жатқызу көрсетілімі болған жағдайда науқасты стационарға жеткізудің болмауы (сипаттамасы).
12. Тәулік ішінде бір ауру бойынша алғашқы шақырылған сәттен бастап қайталап шақыру жағдайлары (сипаттамасы).
13. Диагноздағы қате (сипаттамасы):
1) толық емес диагноз;
2) жолдама берілген диагноз бен клиникалық диагноз арасындағы айырмашылық жағдайлары;
3) диагноз анықталмаған;
4) өзгесі (осы тізбеде көрсетілмеген нақты жағдай бойынша қате).
14. Ұйымдастырушылық-тактикалық іс-шаралар ақауларының болуы:
1) шақыруға жедел көмек бригадасының кешігіп келуі (бекітілген уақыт регламентін сақтамауы);
2) медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін ұйымға активтерді ұсынбау;
3) өзгесі (осы тізбеде көрсетілмеген нақты жағдай бойынша ақау).
15. ТМККК-ға кіретін медициналық көмек көрсету кезінде пациенттен дәрі-дәрмектерді және ақша қаражатын тарту.
16. Алдын алуға болатын өлім жағдайларының сапа мен көлемінің анықталған ақауларына негізделіп көрсету (диагностикалық, емдеу және ұйымдастырушылық-тактикалық).
17. Медицина және фармацевтика қызметкерлерінің Ар-намыс кодексін сақтамауы ("Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" ҚР Кодексінің 184-бабына сәйкес) (сипаттау).
III. Стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек деңгейінде көрсетілетін медициналық қызмет сапасын сараптамалық бағалау:
Науқастың Т.А.Ә. (ол болған жағдайда)
ҚР азаматының жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) (Қазақстан Республикасының азаматы үшін).
Туған күні, жасы (толық жасы).
Ұлты.
Тұратын жері.
Медициналық картаның нөмірі, емдеу кезеңі.
Емделіп шығу жағдайын қаржыландырудың көзі.
Жіберген ұйымның диагнозы.
Алдын ала клиникалық диагноз (негізгі, қосалқы, асқынулар).
Қорытынды клиникалық диагноз (негізгі, қосалқы, асқынулар).
Емдеу нәтижелері:

1) летальный исход (не предотвратим, предотвратим на уровне стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи) – заполняются факторы:
отсутствие патологоанатомического исследования, за исключением случаев, предусмотренных законодательством;
отсутствие гистологического исследования;
своевременность госпитализации пациента;
социальное благополучие пациента;
ранняя диагностика патологического состояния;
назначение дополнительных методов исследования;
правильность трактовки данных клинических и лабораторных исследований, заключений консультантов;
своевременность назначения адекватного лечения, в том числе оперативного;
квалификация специалистов;
иной результат по конкретному случаю, не указанный в данном перечне;
2) исход "ухудшение" (необоснованное отклонение от основных лечебных и (или) диагностических мероприятий);
3) исход "без перемен" (необоснованное отклонение от основных лечебных и (или) диагностических мероприятий);
4) госпитализация в стационар, вследствие неэффективности лечения на амбулаторно - поликлиническом уровне;
5) случаи осложнений, возникших в результате лечения (необоснованное отклонение от основных лечебных и (или) диагностических мероприятий);
6) иной результат по конкретному случаю, не указанный в данном перечне.
12. Наличие согласования выписки с пациентом.
13. Наличие рекомендаций (отсутствуют, неполные).
14. Наличие дефектов организационно-тактических мероприятий:
1) отсутствие доступа к санитарному транспорту, лекарственным средствам, изделиям медицинского назначения и медицинской технике;
2) отсутствие помощи больному со стороны Службы поддержки пациента и внутреннего контроля (аудита);
3) отсутствие необходимых лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники;
4) иное (дефект по конкретному случаю, не указанное в данном перечне).
15. Привлечение медикаментов и денежных средств пациента при оказании медицинской помощи, входящей в ГОБМП.
16. В случае летального исхода указать его предотвратимость, основываясь на выявленных дефектах качества и объема (профилактических, диагностических, лечебных и организационно-тактических).
17. Несоблюдение кодекса чести медицинскими и фармацевтическими работниками (согласно статье 184 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения") (описание).
IV. Нарушения со стороны пациента
1. Нет замечаний.
2. Позднее обращение за медицинской помощью.
3. Нерегулярное наблюдение у врача.
4. Невыполнение или нерегулярное выполнение рекомендаций врача.
5. Отказ от предложенного лечения.
6. Самостоятельное лечение.
7. Отказ от госпитализации.
8. Нарушение режима пребывания в стационаре.
9. Самовольный уход из стационара.

1) өліммен аяқталған (стационар және стационарды алмастыратын медициналық көмек деңгейінде алдын алуға болатын) – мына факторлар толтырылады:
заңнамада көзделген жағдайларды қоспағанда, патологоанатомиялық зерттеулердің болмауы;
гистологиялық зерттеулердің болмауы;
пациентті емдеуге жатқызудың уақтылығы;
пациенттің әлеуметтік әл-ауқаты;
патологиялық жай-күйді ерте диагностикалау;
зерттеудің қосымша әдістерін тағайындау;
клиникалық және зертханалық зерттеулердің деректерін; консультанттардың қорытындыларын дұрыс пайымдау;
уақтылы сәйкес емдеу, оның ішінде операциялық;
мамандардың біліктілігі;
осы тізбеде көрсетілмеген, нақты жағдай бойынша өзге нәтиже.
2) "нашарлау" нәтижесі (негізгі емдеу және/немесе диагностикалық іс-шаралардан негізсіз ауытқуы);
3) "өзгеріссіз" нәтижесі (негізгі емдеу және/немесе диагностикалық іс-шаралардан негізсіз ауытқуы);
4) амбулаториялық-емханалық деңгейде емдеудің тиімсіздігі салдарынан стационарға емдеуге жатқызу;
5) емдеудің нәтижесінде пайда болатын асқынулар жағдайы (негізгі емдеу және/немесе диагностикалық іс-шаралардан негізсіз ауытқуы);
6) осы тізбеде көрсетілмеген, нақты жағдай бойынша өзге нәтиже.
12. Шығаруда пациентпен келісілудің болуы.
13. Ұсыныстардың болуы (жоқ, толық емес).
14. Ұйымдастырушылық-тактикалық іс-шаралар ақауларының болуы:
1) санитариялық көлікке, дәрілік заттарға, медициналық мақсаттағы бұйымдарға және медициналық техникаға қолжетімділіктің болмауы;
2) пациентті қолдау және ішкі бақылау (аудит) қызметі тарапынан науқасқа көмектің болмауы;
3) қажетті дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың және медициналық техниканың болмауы;
4) өзгесі (осы тізбеде көрсетілмеген, нақты жағдай бойынша кемшілік).
15. ТМККК-ға кіретін медициналық көмек көрсету кезінде пациенттен дәрі-дәрмектерді және ақша қаражатын тарту.
16. Алдын алуға болатын өлім жағдайларын сапа мен көлемінің анықталған ақауларына негізделіп көрсету (профилактикалық, диагностикалық, емдеу және ұйымдастырушылық-тактикалық).
17. Медицина және фармацевтика қызметкерлерінің Ар-намыс кодексін сақтамауы ("Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" ҚР Кодексінің 184-бабына сәйкес) (сипаттау).
IV. Пациенттің тарапынан болатын бұзушылықтар.
Ескертулер жоқ.
Медициналық көмекке кеш жүгіну.
Дәрігерге тұрақты қаралмау.
Дәрігердің ұсынымдарын орындамау немесе тұрақсыз орындау.
Ұсынылған емдеуден бас тарту.
Өз бетінше емделу.
Емдеуге жатқызудан бас тарту.
Стационарда жату режімін бұзу.
Стационардан өз еркімен кету.

10. Нарушение этики по отношению к медицинским работникам субъекта здравоохранения.
11. иное (нарушение по конкретному случаю, не указанное в данном перечне).
V. Выводы
Указать основные выводы по выявленным дефектам оказания медицинских услуг.
В случаях, если внеплановая проверка проведена на основании жалобы на качество оказанных медицинских услуг, необходимо указать обоснованность жалобы (обоснованная/частично/необоснованная) и дать пояснения по каждому доводу заявителя.
Председатель комиссии ________________________________________/___________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
Члены комиссии _____________________________________________/________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
Дата "____" ___________ 20 ___ года
Приложение 2
к Приказу Министра
здравоохранения Республики
Казахстан
от 27 ноября 2017 года № 874
Приложение 3
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Перечень услуг,
затраты по которым учитываются при оплате за оказанный комплекс амбулаторно-поликлинических услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи субъектами здравоохранения городского значения и субъектами здравоохранения районного значения и села по комплексному подушевому нормативу
1. Комплексный подушевой норматив АПП и комплексный подушевой норматив на сельское население включают услуги АПП в соответствии с Перечнем гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2009 года № 2136 (далее – Перечень ГОБМП), в том числе услуги:
на медицинское обслуживание обучающихся в организациях среднего образования, не относящихся к интернатным организациям;
на проведение профилактических медицинских осмотров целевых групп населения, направленных на раннее выявление и предупреждение:
заболеваний у детей до 18 лет;
основных болезней системы кровообращения (артериальная гипертония, ишемическая болезнь сердца);
сахарного диабета среди мужчин и женщин;
предопухолевых, злокачественных новообразований молочной железы среди женщин;
глаукомы среди мужчин и женщин.
2. Комплексный подушевой норматив АПП и комплексный подушевой норматив на сельское население не включают консультативно-диагностические услуги (далее – КДУ), по которым возмещение осуществляется:
1) за счет средств республиканского бюджета на оказание КДУ:
участникам, инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним, оказываемые в специализированных организациях здравоохранения;
детям с врожденной патологией челюстно-лицевой области с использованием аппарата для устранения зубочелюстных аномалий (ортодонтическая пластинка) при оказании ортодонтической помощи;
плановая стоматологическая помощь детям и беременным женщинам (кроме ортодонтической и ортопедической) по направлению специалиста, включая экстракцию зубов с использованием обезболивания, препарирование и наложение пломбы из композитных материалов химического отверждения;
экстренная стоматологическая помощь (острая боль) для социально-уязвимой категории населения: обезболивание, препарирование и наложение пломбы из композитных материалов химического отверждения, экстракция зуба с обезболиванием, периостотомия, вскрытие абсцессов;
услуг передвижных медицинских комплексов;
по видам дорогостоящих видов диагностических исследований для социально-уязвимой категории населения по направлению специалиста: полимеразная цепная реакция, иммунофенотипирование, компьютерная томография, магниторезонансная томография;
медико-генетические исследования беременных;
позитронно-эмиссионная томография, однофотонная эмиссионная компьютерная томография;
в травматологических пунктах;
в реабилитационных в специализированных центрах;
в кожно-венерологических диспансерах (отделениях при многопрофильных больницах);
в республиканских организациях здравоохранения;
на неонатальный скрининг, который проводится на стационарном уровне и предусмотрен в стоимости пролеченного случая по клинико-затратным группам;

10. Денсаулық сақтау субъектісінің медицина қызметкерлеріне қатысты этиканы бұзу.
11. Өзгесі (осы тізбеде көрсетілмеген, нақты жағдай бойынша бұзушылық).
V. Қорытындылар.
Медициналық қызмет көрсетудің анықталған ақаулары бойынша негізгі қорытындылар көрсетілсін.
Егер жоспардан тыс тексеру көрсетілген медициналық қызметтердің сапасына арналған шағымдар негізінде өткізілген болса, шағымның негізділігін (негізді/ішінара/негізделмеген) көрсету және өтініш берушінің әр дәлелі бойынша түсініктеме беру қажет.
Комиссия Төрағасы:_______________________________________/_________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
Комиссияның мүшелері:_________________________/___________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
Күні 20___жылғы "___" ____________________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрінің
2017 жылғы 27 қарашадағы
№ 274 бұйрығына
2-қосымша
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет
қаражатының есебінен
өтеу қағидаларына
3-қосымша
Шығындары қалалық, аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау
субъектілеріне көрсеткен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің
амбулаториялық-емханалық қызметтерінің кешені үшін кешенді жан басына
шаққандағы норматив бойынша ақы төлеу кезінде есепке алынатын қызметтердің
тізбесі
1. АЕК кешенді жан басына шаққандағы нормативі мен ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативке Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 желтоқсандағы № 2136 қаулысымен бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің тізбесіне (бұдан әрі – ТМККК тізбесі) сәйкес АЕК қызметтері, оның ішінде мына қызметтер кіреді:
интернат ұйымдарына жатпайтын орта білім беру ұйымдарында оқитындарға медициналық қызмет көрсету;
ерте анықтау мен алдын алуға бағытталған халықтың нысаналы топтарын профилактикалық медициналық тексеруді өткізу:
18 жасқа дейінгі балалардағы ауруларды;
қанайналымы жүйесінің негізгі ауруларын (артериалды гипертония, ишемиялық жүрек ауруы);
ер адамдар мен әйелдер арасындағы қант диабетін;
әйелдер арасындағы сүт безінің ісік алды, қатерлі ісіктерін;
ер адамдар мен әйелдер арасындағы глаукоманы.
2. АЕК кешенді жан басына шаққандағы нормативі мен ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативке, мыналардың:
1) консультациялық-диагностикалық қызметтерді (бұдан әрі - КДҚ) көрсетуге республикалық бюджет қаражатының есебінен мыналарға:
мамандандырылған денсаулық сақтау ұйымдарында көрсетілетін Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне және оларға теңестірілген адамдарға;
ортодонтиялық көмек көрсету кезінде тіс-жақ аномалияларын жоюға арналған аппаратты (ортодонтиялық пластинка) пайдалана отырып, жақ-бет саласында туа біткен патологиясы бар балаларға;
анестезияны, препарирование және химиялық қаттылаудың композитті материалдарынан пломбы сала отырып, тіс жұлуды қоса алғанда маманның жолдамасы бойынша балалар мен жүкті әйелдерге көрсетілетін жоспарлы стоматологиялық көмекке (ортодонттық және ортопедиялықтан басқа),
халықтың әлеуметтік-уязвимый санаты үшін шұғыл стоматологиялық көмекке (қатты ауыру): анестезия, препарирование және химиялық қаттылаудың композитті материалдарынан пломбы салу, анестезиямен тіс жұлу, периостотомия, абцесстерді ашу:
жылжымалы медициналық кешендердің қызметтеріне;
маманның жолдамасы бойынша халықтың әлеуметтік-уязвимый санаты үшін қымбат тұратын диагностикалық зерттеулердің түрлері бойынша: полимерлік тізбекті реакция, иммунофенотиптеу, компьютерлік томография, магнитті-резонансты томография;
жүкті әйелдерді дәрігерлік-генетикалық зерттеуге;
позитронды-эмиссиялық томография, бірфотонды эмиссиялық компьютерлік томографияны;
травмотологиялық пункттерде;
мамандандырылған оңалту орталықтарында;
тері-венерологиялық диспансерлерде (көп бейінді ауруханаларға қарасты бөлімшелерде);
республикалық денсаулық сақтау ұйымдарында;
стационарлық деңгейде өткізілетін және клиника-шығын топтары бойынша емделген жағдайдың бағасында көзделген неонатальды скрининг;

2) за счет средств местного бюджета на оказание КДУ:
гражданам Республики Казахстан призывного возраста в период прохождения призывной комиссии;
во врачебно-физкультурных диспансерах;
зубопротезирование участников, инвалидов Великой Отечественной войны;
в сельских больницах Кызылординской области;
в домах ребенка;
3) за счет средств республиканского бюджета в виде ЦТТ на оказание КДУ:
на проведение скрининговых исследований согласно Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на здравоохранение, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан на текущий финансовый год;
на восстановительное лечение и медицинскую реабилитацию взрослым и детям, за исключением проводимых на республиканском уровне в соответствии с Правилами восстановительного лечения и медицинской реабилитации, в том числе детской медицинской реабилитации, утвержденными приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 98;
на сестринский уход и паллиативную помощь лицам, указанным в Перечне категорий населения, которым оказывается паллиативная помощь и сестринский уход, утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 96;
на оказание медико-социальной помощи лицам, страдающим туберкулезом, психическими расстройствами (заболеваниями), алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией, за исключением оказываемой республиканскими организациями;
на оказание медицинской помощи больным инфекционными заболеваниями на местном уровне;
на оказание медико-социальной помощи ВИЧ-инфицированным и больным СПИД, а также на проведение мероприятий по борьбе со СПИДом, за исключением оказываемой республиканской организацией;
на оказание наркологической помощи в Центрах временной адаптации и детоксикации пациентам в состоянии опьянения (интоксикации) от алкоголя, доставленных сотрудниками органов внутренних дел или гражданами в соответствии с Положением о деятельности центра временной адаптации и детоксикации, утверждҰнным приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 января 2011 года № 1;
на заготовку крови, ее компонентов, производство компонентов, препаратов крови и диагностических реагентов для обеспечения кровью, ее компонентами медицинских организации в рамках ГОБМП, за исключением оказываемой республиканскими организациями, возмещение затрат которым осуществляется в рамках государственного задания;
на патологоанатомические вскрытия и на патологоанатомическую диагностику: забор биологического материала и его исследование (за исключением проводимой прижизненно);
забор биологического материала и его исследование при социально-значимых заболеваниях;
на оказание скорой медицинской помощи населению и услуг санитарной авиации;
на реализацию мероприятий по формированию и пропаганде здорового образа жизни.
Приложение 3
к Приказу Министра
здравоохранения Республики
Казахстан
от 27 ноября 2017 года № 874

2) КДҚ көрсетуге жергілікті бюджет қаражатының есебінен:
әскерге шақыру комиссиясынан өту кезеңінде әскерге алынатын жастағы Қазақстан Республикасының азаматтарына;
дәрігерлік-денешынықтыру диспансерлерінде;
Ұлы Отан соғысының қатысушыларын, мүгедектерін тіс протездеу;
Қызылорда облысының ауылдық ауруханаларында;
балалар үйінде:
3) НАТ түрінде республикалық бюджеттің қаражаты есебінен КДҚ көрсетуге:
ағымдағы қаржы жылына арналған Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысымен бекітілген облыстық бюджеттермен, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерімен денсаулық сақтауға республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттерді пайдалану қағидаларына сәйкес скринингтік зерттеулер өткізуге;
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 98 бұйрығымен бекітілген Қалпына келтіру емі және медициналық оңалту, оның ішінде балаларды медициналық оңалту қағидаларына сәйкес республикалық деңгейде
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 96 бұйрығымен бекітілген Халықтың паллиативтік көмек және мейірбике күтімі көрсетілуі тиіс санаттарының тізбесінде көрсетілген адамдарға көрсетілетін мейірбике күтіміне және паллиативтік көмекке;
республикалық ұйымдар көрсететін медициналық-әлеуметтік көмекті қоспағанда, туберкулезден, психикасының бұзылуынан (ауруынан), алкоголизмнен, нашақорлықтан және уытқұмарлықтан зардап шегетін адамдарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсетуге;
инфекциялық аурулармен науқастанғандарға жергілікті деңгейде медициналық көмек көрсетуге;
республикалық ұйым көрсететін медициналық-әлеуметтік көмекті қоспағанда, АИТВ инфекциясын жұқтырғандарға және ЖИТС-пен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсетуге, сондай-ақ ЖИТС-ке қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды өткізуге;
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрі міндетін атқарушысының 2011 жылғы 5 қаңтардағы № 1 бұйрығымен бекітілген Уақытша бейімдеу және детоксикация орталығының қызметі туралы ережеге сәйкес ішкі істер органдары қызметкерлерінің немесе азаматтардың көмегімен жеткізілген, алкогольден мас күйіндегі (уыттанған) пациенттерге уақытша бейімдеу және детоксикация орталықтарында наркологиялық көмек көрсетуге;
шығындарын өтеу мемлекеттік тапсырма шеңберінде жүзеге асырылатын республикалық ұйымдар көрсететін көмекті қоспағанда, қан, оның компоненттерін дайындауға, медициналық ұйымдарды ТМККК шеңберінде қанмен, оның компоненттерімен қамтамасыз ету үшін қан компоненттерін, препараттарын және диагностикалық реагенттерді өндіруге;
патологиялы-анатомиялық ашып қарауға және патологиялық-анатомиялық диагностикаға: биологиялық материалдарды алуға және оны зерттеуге (тірі кезде жүргізілетін зерттеуді қоспағанда);
әлеуметтік мәні бар аурулар кезінде биологиялық материал алуға және оны зерттеуге;
халыққа жедел медициналық көмек және санитарлық авиация қызметтерін көрсетуге;
салауатты өмір салтын қалыптастыру және насихаттау жөніндегі іс-шараларды іске асыруға.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрінің
2017 жылғы 27 қарашадағы
№ 274 бұйрығына
3-қосымша
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет
қаражатының есебінен
өтеу қағидаларына

Приложение 3-1
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Форма
СЧЕТ-РЕЕСТР
за оказание амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи прикрепленному населению субъекта, оказывающего первичную медико-санитарную помощь
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года
Наименование субъекта здравоохранения: ______________________
Наименование бюджетной программы: ________________________
Наименование бюджетной подпрограммы: _____________________
Количество прикрепленного населения ___________________человек
в том числе сельское население _________________________человек*
Базовый комплексный подушевой норматив АПП на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "РПН", в месяц ___________тенге;
Базовый комплексный подушевой норматив АПП на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "РПН", в месяц (село)___________тенге*
Половозрастной поправочный коэффициент________;
Коэффициент плотности населения________;
Коэффициент учета надбавок за работу в сельской местности________;
Коэффициент учета продолжительности отопительного сезона ________;
Сумма за работу в зонах экологического бедствия на 1-го жителя в месяц ______________тенге;
Комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторно-поликлинической помощи на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "РПН", в месяц: ___ тенге, в том числе:
гарантированный компонент комплексного подушевого норматива АПП на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "РПН" к субъекту ПМСП, в месяц ___________тенге;
сумма СКПН на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "РПН" к субъекту ПМСП, в месяц ____________ тенге.
Комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторно-поликлинической помощи сельскому населению на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "РПН", в месяц (село): ___ тенге*, в том числе:
гарантированный компонент комплексного подушевого норматива АПП на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "РПН" к субъекту ПМСП, в месяц: ___________тенге*;
сумма СКПН на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "РПН" к субъекту ПМСП, в месяц ____________ тенге;
Количество школьников _________________________человек;
Подушевой норматив на 1 школьника в месяц____________ тенге.
№ п/п
Наименование
Предъявлено к оплате (тенге)
А
Б
В
1.
Всего на оказание амбулаторно-поликлинической помощи прикрепленному населению, в том числе:
1.1.
на оказание амбулаторно-поликлинической помощи
1.2.
на стимулирование работников организации, оказывающей первичной медико-санитарную помощь, за достигнутые конечные результаты их деятельности на основе индикаторов оценки
1.3.
на оказание консультативно-диагностических услуг
1.4.
за медицинское обслуживание школьников в организациях образования
2.
Сумма лизингового платежа
ИТОГО к оплате:
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика):
__________________________________________ /_____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика):
_________________________ /_______________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (при наличии/для счета-реестра на бумажном носителе)
Дата "_____" _________20___ года
К данному счет-реестру прилагаются следующие приложения:
данные о динамике численности и структуре прикрепленного населения по данным
портала "Регистр прикрепленного населения" по форме согласно таблице 1 к счет-реестру за
оказание амбулаторно-поликлинической помощи в рамках ГОБМП прикрепленному
населению субъекта, оказывающего ПМСП;
сумма на стимулирование работников за достигнутые индикаторы конечного
результата деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего ПМСП, по форме
согласно таблице 2 к счет-реестру за оказание амбулаторно-поликлинической помощи в
рамках ГОБМП прикрепленному населению субъекта, оказывающего ПМСП;
реестр оказанных услуг ПМСП по форме согласно таблице 3 к счет-реестру за
оказание амбулаторно-поликлинической помощи в рамках ГОБМП прикрепленному
населению субъекта, оказывающего ПМСП;
реестр оказанных КДУ, не включенных в комплексный подушевой норматив на
оказание амбулаторной поликлинической помощи согласно таблице 4 к счет-реестру за
оказание амбулаторно-поликлинической помощи в рамках ГОБМП прикрепленному
населению субъекта, оказывающего ПМСП;
реестр КДУ, оказанных без привлечения субподрядчика согласно таблице 5 к счет-
реестру за оказание амбулаторно-поликлинической помощи в рамках ГОБМП
прикрепленному населению субъекта, оказывающего ПМСП;
реестр КДУ оказанных с привлечением субподрядчика согласно таблице 6 к счет-
реестру за оказание амбулаторно-поликлинической помощи в рамках ГОБМП
прикрепленному населению субъекта, оказывающего ПМСП;
реестр КДУ, оказанных детскому населению в возрасте от 6 до 17 лет включительно
согласно таблице 7 к счет-реестру за оказание амбулаторно-поликлинической помощи в
рамках ГОБМП прикрепленному населению субъекта, оказывающего ПМСП;
реестр оказанных КДУ с использованием медицинской техники, приобретенной на
условиях финансового лизинга согласно таблице 8 к счет-реестру за оказание амбулаторно-
поликлинической помощи в рамках ГОБМП прикрепленному населению субъекта,
оказывающего ПМСП.
Примечание:
*данные вводиться для субъектов ПМСП городского значения имеющие
прикрепленное сельское население.
Таблица 1
к счет-реестру за оказание
амбулаторно-поликлинической
помощи в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи прикрепленному
населению субъекта,
оказывающего первичную
медико-санитарную помощь
Форма
Данные о динамике численности и структуре прикрепленного населения по данным
портала "Регистр прикрепленного населения"
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
человек
Численность прикрепленного населения на начало отчетного периода
Количество прикрепленного населения
Количество открепленного населения
Численность прикрепленного населения на конец отчетного периода
Всего
в т.ч. по свободному выбору
Итого
в т.ч. по причинам
отказ по свободному выбору
смерть
выезд
Половозрастная структура прикрепленного населения на конец отчетного периода
Возраст
Всего
в том числе:
Мужчины
Женщины

3-1-қосымша
Нысан
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін субъектісінің
бекітілген халқына тегін медициналық көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде амбулаториялық-емханалық көмек көрсету үшін
ШОТ-ТІЗІЛІМІ
20___жылғы "__"______№_____ 20___жылғы "__"______бастап 20___жылғы "__"_______дейінгі кезең
20___жылғы "__"_______№_____шарт бойынша
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы: ____________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: _________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы: _________________________
оның ішінде ауыл халқы______________________________________адам;
Бекітілген халықтың саны ________________ адам;*
Айына, "БХТ" порталында тіркелген бекітілген бір адамға шаққандағы базалық кешенді жан басына шаққандағы норматив _________теңге,
оның ішінде:____________теңге;
Айына, "БХТ" порталында тіркелген бекітілген бір адамға шаққандағы базалық кешенді жан басына шаққандағы норматив _________теңге,
оның ішінде (ауыл):____________теңге;
Жыныстық-жастық түзету коэффициенті____________;
Халықтың тығыздық коэффициенті____________;
Ауыл аймақтарында жұмыс істегені үшін үстемеақыны есепке алудың коэффициенті____________;
Жылыту маусымы ұзақтығын есепке алудың коэффициенті____________;
Айына, бір адамға шаққандағы экологиялық апатты аймақтарда жұмыс істегені үшін сомасы _________ теңге;
Айына, "БХТ" порталында тіркелген бекітілген бір адамға шаққандағы амбулаторлық-емханалық көмекті көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив _________ теңге;
оның ішінде:____________теңге, оның ішінде:
Айына "БХТ" порталында тіркелген МСАК субъектісіне бекітілген бір адамға шаққандағы АЕК кешенді жан басына шаққандағы нормативтің кепілдік берілген компоненті_________ теңге;
Айына "БХТ" порталында тіркелген МСАК субъектісіне бекітілген бір адамға шаққандағы КЖНЫК сомасы_________ теңге;
Айына, "БХТ" порталында тіркелген бекітілген бір адамға шаққандағы ауыл халқына АЕК көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив (ауыл) _________ теңге*, оның ішінде:
Айына "БХТ" порталында тіркелген МСАК субъектісіне бекітілген бір адамға шаққандағы АЕК кешенді жан басына шаққандағы нормативтің кепілдік берілген компоненті_________ теңге*;
Айына "БХТ" порталында тіркелген МСАК субъектісіне бекітілген бір адамға шаққандағы КЖНЫК сомасы_________ теңге;
Оқушылар саны_________ адам;
Айына 1 оқушыға жан басына шаққандағы норматив_________ теңге.
р/с №
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылды (теңге)
А
Б
В
1.
Бекітілген халыққа амбулаториялық-емханалық көмек көрсету үшін барлығы, оның ішінде:
1.1.
амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге
1.2.
бағалау индикаторының негізінде түпкілікті нәтижеге қол жеткізгені үшін Медициналық-санитарлық көмек көрсететін ұйымның қызметкерлерін ынталандыруға
1.3.
консультациялық-диагностикалық қызмет көрсетуге
1.4.
Білім беру ұйымдарында оқушыларға медициналық қызмет көрсеткені үшін
2.
Лизинг төлемінің сомасы
Ақы төлеу үшін ЖИЫНЫ:
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) басшысы:
_______________________________/______________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) бас бухгалтері:
________________________________________/_______________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Күні 20__жылғы "___"______________________________
Осы шот-тізілімге мынадай қосымшалар қоса беріліп отыр:
МСАК көрсететін субъектінің бекітілген халқына ТМККК шеңберінде амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 1-кестеге сәйкес нысан бойынша "Бекітілген халық тіркелімі" порталының деректері бойынша бекітілген халық санының динамикасы мен құрылымы туралы деректер";
МСАК көрсететін субъектінің бекітілген халқына ТМККК шеңберінде амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 2-кестеге сәйкес нысан бойынша МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің қол жеткізілген түпкілікті нәтиже индикаторлары үшін қызметкерлерін ынталандыруға арналған сома;
МСАК көрсететін субъектінің бекітілген халқына ТМККК шеңберінде амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 3-кестеге сәйкес нысан бойынша МСАК көрсетілген қызметтерінің тізілімі;
МСАК көрсететін субъектінің бекітілген халқына ТМККК шеңберінде амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 4-кестеге сәйкес нысан бойынша амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативке енгізілмеген, көрсетілген КДҚ тізілімі;
МСАК көрсететін субъектінің бекітілген халқына ТМККК шеңберінде амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 5-кестеге сәйкес нысан бойынша қосалқы мердігерлерді қатыстырмай көрсетілген КДҚ тізілімі;
МСАК көрсететін субъектінің бекітілген халқына ТМККК шеңберінде амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 6-кестеге сәйкес нысан бойынша қосалқы мердігерлерді қатыстырумен көрсетілген КДҚ тізілімі;
МСАК көрсететін субъектінің бекітілген халқына ТМККК шеңберінде амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 7-кестеге сәйкес 6жастан 17 жасқа дейін қоса алғанда балаларға көрсетілген КДҚ тізілімі;
МСАК көрсететін субъектінің бекітілген халқына ТМККК шеңберінде амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 8-кестеге сәйкес қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы пайдаланумен көрсетілген КДҚ тізілімі.
Ескертпе:
* деректер бекітілген ауыл халқы бар қалалық маңызды МСАК субъектілері үшін енгізіліп отыр.
Медициналық-санитариялық
алғашқы көмек көрсететін субъектінің
бекітілген халқына тегін медициналық
көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде
амбулаториялық-емханалық көмек
көрсеткені үшін шот-тізілімге
1-кесте
Нысан
"Бекітілген халық тіркелімі" порталының деректері бойынша
бекітілген халық санының динамикасы және құрылымы туралы деректер
кезең: 20___жылғы "_"______бастап 20___жылғы "__"_______дейін
Есепті кезеңнің басында бекітілген халықтың саны
Бекітілген халықтың саны
Бекітуден шығарылған халықтың саны
Есепті кезеңнің соңында бекітілген халықтың саны
Жиыны
оның ішінде еркін таңдау бойынша
Жиыны
оның ішінде себептер бойынша
Еркін таңдау бойынша бас тарту
қайтыс болу
кету
Есепті кезеңнің соңындағы бекітілген халықтың жыныстық-жастық құрылымы
Жасы
Жиыны
оның ішінде:
Ер адамдар
Әйелдер

0-12 месяцев
12 месяцев - 4 года
5-9 лет
10-14 лет
15-19 лет
20-29 лет
30-39 лет
40-49 лет
50-59 лет
60-69 лет
70 и старше
Итого:
Подтверждаем, что
1) количеству прикрепленного населения за отчетный период соответствует:
по новорожденным: количеству медицинских свидетельств о рождении, выданных
медицинской организацией родовспоможения, и (или) свидетельств о рождении,
зарегистрированных в органах юстиции;
по свободному выбору: количеству заявлений граждан и копии документов,
удостоверяющих их личность;
по территориальному распределению: (указать приказ управления здравоохранения);
2) количеству открепленного населения соответствует:
по смерти: количеству справок о смерти /перинатальной смерти по выезду за пределы
страны: количеству заявлений граждан и копии документов, удостоверяющих их личность.
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика):
_________________________________/_____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика):
____________________________ /____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (для счета-реестра на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Проверено:
Руководитель СИ _______________________________/_______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
Место печати (при наличии/для счета-реестра на бумажном носителе)
Дата "_____" _________20___ года
Таблица 2
к счет-реестру за оказание
амбулаторно-поликлинической
помощи в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи прикрепленному
населению субъекта,
оказывающего первичную
медико-санитарную помощь
Форма
Сумма на стимулирование работников за достигнутые индикаторы конечного
результата деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего первичную медико-
санитарную помощь
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
№ п/п
Наименование
Плановый показатель
Предъявлено к оплате (фактический показатель*)
1
Численность прикрепленного населения, человек
2
Количество среднего медицинского персонала на одну врачебную должность, в т.ч.
на терапевтическом участке
на педиатрическом участке
на участке семейного врача/ВОП
3
Обеспеченность социальными работниками на 10 000 человек прикрепленного населения
4
Обеспеченность психологами на 10 000 человек прикрепленного населения
5
Коэффициент медицинской организации
№ п/п
Индикаторы оценки деятельности
Плановый показатель**
Предъявлено к оплате***
Целевой показатель
Количество баллов
Сумма, тенге
Фактический показатель
Количество баллов
% достижения целевого показателя
Сумма, тенге
Всего
Х
Х
1
Материнская смертность, предотвратимая на уровне ПМСП
2

0-12 ай
12 ай - 4 жас
5-9 жас
10-14 жас
15-19 жас
20-29 жас
30-39 жас
40-49 жас
50-59 жас
60-69 жас
70 жас және 70-тен асқан
ЖИЫНЫ
Мынаны растаймыз:
1) есепті кезеңде бекітілген халықтың санына мыналар сәйкес келеді: еркін таңдау бойынша:
жаңа туған нәрестелер бойынша: босандыру медицина ұйымдары берген туу туралы медициналық куәліктің және/немесе әділет органдарында тіркелген туу туралы куәліктің санына;
еркін таңдау бойынша: азаматтардың өтініштерінің және олардың жеке басын куәландыратын құжаттардың көшірмелерінің санына;
аумақтық бөлу бойынша: (денсаулық сақтау басқармасының бұйрығын көрсету;);
2) тіркеуден шығарылған халықтың санына сәйкес келеді:
қайтыс болу бойынша: қайтыс болу/перинаталдық өлім туралы анықтамалардың санына; елдің шекарасынан шығу бойынша: азаматтардың өтініштерінің және олардың жеке басын куәландыратын құжаттардың көшірмелерінің санына.
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) басшысы: _________________________________/____________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) бас бухгалтері:________________________________ /___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
20___жылғы "___"________________________
Тексерілді:
АС басшысы _______________________/_____________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Күні 20___жылғы "___"_________________________
Медициналық-санитариялық
алғашқы көмек көрсететін субъектінің
бекітілген халқына тегін медициналық
көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде
амбулаториялық-емханалық көмек
көрсеткені үшін шот-тізілімге
2-кесте
Нысан
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық
сақтау субъектісі қызметінің қол жеткізіліген түпкілікті нәтиже
индикаторлары үшін қызметкерлерін ынталандыруға арналған сома
кезең: 20___жылғы "__" ______ бастап 20__жылғы "__" _______ дейін
р/с №
Атауы
Жоспарлы көрсеткіш
Ақы төлеуге ұсынылды (Нақты көрсеткіш*)
1
Бекітілген халықтың саны, адам
2
Бір дәрігер лауазымына шаққандағы орта медицина персоналының саны,оның ішінде
терапиялық учаскеде
педиатриялық учаскеде
отбасы дәрігерінің/ЖПД учаскесінде
3
Бекітілген халықтың 10 000 адамына шаққанда әлеуметтік қызметкерлермен қамтамасыз етілуі
4
Бекітілген халықтың 10 000 адамына шаққанда психологтармен қамтамасыз етілуі
5
Медициналық ұйымның коэффициенті
Қызметті бағалау индикаторлары
Жоспарлы көрсеткіш**
Ақы төлеуге ұсынылды***
Нысаналы көрсеткіш
Балдардың саны
Сома, теңге
Нақты көрсеткіш
Балдардың саны
Нысаналы көрсеткішке жету %
Сома, теңге
Жиыны
1
МСАК деңгейінде алдын алуға болатын ана өлімі
2

Детская смертность от 7 дней до 5 лет,
предотвратимая на уровне ПМСП
3
Своевременно диагностированный туберкулез легких
4
Впервые выявленные случаи злокачественного новообразования визуальной локализаций 1-2 стадии
5
Уровень госпитализации больных с осложнениями заболеваний сердечнососудистой системы (инфаркт миокарда, инсульт)
6
Обоснованные жалобы
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика):
_______________________/_____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика):
____________________________ /________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (при наличии/для счета-реестра на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
*расчет фактического показателя приведен на основании данных портала "Регистр
прикрепленного населения"
**значение целевого показателя соответствует данным портала "ДКПН";
количество баллов указано в максимальном значении в соответствии с приказом
Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 ноября 2009 года № 801 "Об
утверждении Методики формирования тарифов и планирования затрат на медицинские
услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи";
сумма распределена по индикаторам конечного результата деятельности субъекта
здравоохранения, оказывающего ПМСП, на основании данных по заключенному договору на
оказание ГОБМП;
*** данные соответствуют данным портала "ДКПН" после закрытия отчетного
периода в портале "ДКПН" заказчиком.
Таблица 3
к счет-реестру за оказание
амбулаторно-поликлинической
помощи в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи прикрепленному
населению субъекта,
оказывающего первичную
медико-санитарную помощь
Форма
Реестр оказанных услуг первичной медико-санитарной помощи*
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ год
№ п/п
Полный код услуги
Наименование услуги
Стоимость услуги, тенге
Количество услуг
Сумма, тенге**
А
1
2
3
4
5
1
ИТОГО
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика):
_____________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика):
____________________________ /______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (при наличии/для счета-реестра на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
* данные формируются на основании данных ИС "АИС Поликлиника";
** сумма не влияет на оплату за отчетный период.
Таблица 4
к счет-реестру за оказание
амбулаторно-поликлинической
помощи в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи прикрепленному
населению субъекта,
оказывающего первичную
медико-санитарную помощь
Форма
Реестр оказанных консультативно-диагностических услуг, не включенных в
комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторной поликлинической
помощи *
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
№ п/п
Полный код услуги
Наименование услуги
Стоимость услуги, тенге
Количество услуг
Сумма, тенге
А
1
2
3
4
5
1
ИТОГО
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика):
_____________________________/________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика):
____________________________ /________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (при наличии/для счета-реестра на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
* данные формируются на основании данных ИС "АИС Поликлиника".
Таблица 5
к счет-реестру за оказание
амбулаторно-поликлинической
помощи в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи прикрепленному
населению субъекта,
оказывающего первичную
медико-санитарную помощь
Форма
Реестр консультативно-диагностических услуг, оказанных без привлечения
субподрядчика*
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
№ п/п
Полный код услуги
Наименование услуги
Стоимость услуги, тенге
Количество услуг
Сумма, тенге**
А
1
2
3
4
5
1
ИТОГО
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика):
_____________________________/________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика):
____________________________ /________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (при наличии/для счета-реестра на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
* данные формируются на основании данных ИС "АИС Поликлиника";
** сумма не влияет на оплату за отчетный период.
Таблица 6
к счет-реестру за оказание
амбулаторно-поликлинической
помощи в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи прикрепленному
населению субъекта,
оказывающего первичную
медико-санитарную помощь
Форма
Реестр консультативно-диагностических услуг оказанных с привлечением
субподрядчика*
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
№ п/п
Полный код услуги
Наименование услуги
Стоимость услуги, тенге
Количество услуг
Сумма, тенге**
А
1
2
3
4
5
Наименование субподрядчика ______________________________(по договору субподряда от _________№___)
в том числе:
1) услуги по договору субподряда, итого:
по направлениям специалистов ПМСП, итого
по экстренным показаниям, итого
по медицинским показаниям по направлениям профильных специалистов субподрядчика (дополнительные услуги), итого

МСАК деңгейінде алдын алуға болатын 7 күннен бастап 5 жасқа дейінгі бала өлімі
3
Уақтылы диагностикаланған өкпе туберкулезі
4
1-2 кезеңдік көзге көрінетін алғаш анықталған қатерлі ісік жағдайлары
5
Асқынған жүрек-тамыр жүйесінің аурулары бар (миокард инфарктісі, инсульт) науқастарды емдеуге жатқызу деңгейі
6
Негізделген шағымдар
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) басшысы:
___________________________/________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) бас бухгалтері:
________________________/___________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Күні 20__жылғы "__"_________________________________
Ескертпе:
*нақты көрсеткішті есептеу "Бекітілген халық тіркелімі" порталының деректері негізінде келтірілген;
**нысаналы көрсеткіштің мәні "ЖБНҚК" порталының деректеріне сәйкес келеді;
балдардың саны "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілетін медициналық қызметтерге арналған тарифтерді жасау мен шығындарды жоспарлау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 26 қарашадағы № 801 бұйрығына сәйкес ең жоғары мәнде көрсетілген;
КЖНЫК сомасы жасалған ТМККК көрсетуге арналған шарт бойынша деректердің негізінде МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің түпкілікті нәтиже индикаторлары бойынша бөлінген;
***деректер тапсырыс берушінің "ЖБНҚК" порталында есепті кезеңді жапқаннан кейін "ЖБНҚК" порталының деректеріне сәйкес келеді.
Медициналық-санитариялық
алғашқы көмек көрсететін субъектінің
бекітілген халқына тегін медициналық
көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде амбулаториялық-емханалық
көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге
3-кесте
Нысан
Медициналық-санитариялық алғашқы көмектің көрсетілген қызметтерінің тізілімі*
кезең: 20__жылғы "__" ______ бастап 20__жылғы "__"______дейін
р/с №
Қызметтің толық коды
Қызметтің атауы
Қызметтің құны, теңге
Қызметтердің саны
Сома, теңге**
А
1
2
3
4
5
1
Барлығы:
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) басшысы: ______________________________/_____________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) бас бухгалтері:__________________________/________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Күні 20__жылғы "__"__________________________________
Ескертпе:
* деректер "АЕК" АЖ-ға енгізілген деректердің негізінде қалыптастырылады;
** сома есепті кезеңге ақы төлеуге әсер етпейді.
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек
көрсететін субъектінің бекітілген халқына
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде амбулаториялық-емханалық
көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге
4-кесте
Нысан
Амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы
нормативке енгізілмеген, көрсетілген консультациялық-диагностикалық қызметтердің тізілімі *
кезең: 20__жылғы "__"______бастап 20__жылғы "__"_______дейін
р/с №
Қызметтің толық коды
Қызметтің атауы
Қызметтің құны, теңге
Қызметтердің саны
Сома, теңге**
А
1
2
3
4
5
1
2
ЖИЫНЫ
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) басшысы: _____________________________/_____________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) бас бухгалтері:________________________/_________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Күні 20__жылғы "__"___________________
Ескертпе:
* деректер "АЕК" АЖ-ға енгізілген деректердің негізінде қалыптастырылады;
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек
көрсететін субъектінің бекітілген халқына
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде амбулаториялық-емханалық
көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге
5-кесте
Нысан
Қосалқы мердігерді қатыстырмай көрсетілген консультациялық-диагностикалық қызметтердің тізілімі*
кезең: 20__жылғы "__"______бастап 20__жылғы "__"_______дейін
р/с №
Қызметтің толық коды
Қызметтің атауы
Қызметтің құны, теңге
Қызметтердің саны
Сома, теңге**
А
1
2
3
4
5
1
ЖИЫНЫ
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) басшысы:
_____________________________/_____________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) бас бухгалтері:
________________________/_________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Күні 20__жылғы "__"___________________
Ескертпе:
* деректер "АЕК" АЖ-ға енгізілген деректердің негізінде қалыптастырылады;
** сома есепті кезеңдегі ақы төлеуге әсер етпейді,
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек
көрсететін субъектінің бекітілген халқына
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде амбулаториялық-емханалық
көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге
6-кесте
Нысан
Қосалқы мердігерді қатыстырып көрсетілген консультациялық-диагностикалық қызметтердің тізілімі*
кезең: 20__жылғы "___" ______ бастап 20__жылғы "__" _______ дейін
р/с №
Қызметтің толық коды
Қызметтің атауы
Қызметтің құны, теңге
Қызметтердің саны
Сома, теңге**
А
1
2
3
4
5
Қосалқы мердігердің атауы_______( _________№___ қосалқы мердігерлік шарт бойынша)
оның ішінде:
қосалқы мердігерлік шарт бойынша қызметтер, жиыны :
МСАК мамандарының жолдамалары бойынша, жиыны
шұғыл көрсеткіштер бойынша, жиыны
қосалқы мердігердің бейінді мамандарының жолдамалардың медициналық көрсеткіштері бойынша (қосымша қызметтер), жиыны

2) услуги, не включенные в договор субподряда, итого:
по направлениям специалистов ПМСП, итого
по экстренным показаниям, итого
по медицинским показаниям по направлениям профильных специалистов субподрядчика (дополнительные услуги), итого
ИТОГО
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика):
_____________________________/__________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика):
____________________________ /__________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (при наличии/для счета-реестра на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
* данные формируются на основании данных ИС "АИС Поликлиника";
** сумма не влияет на оплату за отчетный период, подлежит оплате субподрядчикам в
порядке и сроки определенные настоящими Правилами.
Таблица 7
к счет-реестру за оказание
амбулаторно-поликлинической
помощи в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи прикрепленному
населению субъекта,
оказывающего первичную
медико-санитарную помощь
Форма
Реестр консультативно-диагностических услуг, оказанных детскому населению в
возрасте от 6 до 17 лет включительно*
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
№ п/п
ИИН
Полный код услуги
Наименование услуги
Сумма, тенге*
1
2
3
4
5
ИТОГО
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика):
________________________________________________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика):
______________________________________ /________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (при наличии/для счета-реестра на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
* данные формируются на основании данных ИС "АИС Поликлиника";
** сумма не влияет на оплату за отчетный период.
Таблица 8
к счет-реестру за оказание
амбулаторно-поликлинической
помощи в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи прикрепленному
населению субъекта,
оказывающего первичную
медико-санитарную помощь
Форма
Реестр оказанных консультативно-диагностических услуг с использованием
медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
Код медицинского оборудования
Наименование медицинского оборудования
Полный код услуги
Наименование услуги
Лизинговый платеж на 1 услугу, тенге
Количество услуг
Сумма лизингового платежа к оплате, тенге
1
2
3
4
5
6
7
ИТОГО
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика):
____________________________________/____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика):
____________________________________ /____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (при наличии/для счета-реестра на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Приложение 4
к Приказу Министра
здравоохранения Республики
Казахстан
от 27 ноября 2017 года № 874

2) қосалқы мердігерлік шартқа қосылмаған қызметтер, жиыны
МСАК мамандарының жолдамалары бойынша, жиыны
шұғыл көрсеткіштер бойынша, жиыны
қосалқы мердігердің бейінді мамандарының жолдамаларының медициналық көрсеткіштері бойынша (қосымша қызметтер), жиыны
ЖИЫНЫ
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) басшысы:
_____________________________/______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) бас бухгалтері:
_________________________/_______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Күні 20__жылғы "__"_______________________________
Ескертпе:
* деректер "АЕК" АЖ-ға енгізілген деректердің негізінде қалыптастырылады;
** сома есепті кезеңдегі ақы төлеуге әсер етпейді, қосалқы мердігерлерге осы Қағидалармен айқындалған тәртіп пен мерзімде төленуі тиіс.
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек
көрсететін субъектінің бекітілген халқына
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде амбулаториялық-емханалық
көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге
7-кесте
Нысан
6 жастан 17 жасқа дейін қоса алғанда балаларға көрсетілген консультациялық-диагностикалық қызметтердің тізілімі*
кезең: 20__жылғы "___" ______ бастап 20__жылғы "__" _______ дейін
№ р/с
ЖСН
Қызметтің толық коды
Қызметтің атауы
Сомасы, теңге*
1
2
3
4
5
ЖИЫНЫ
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) басшысы:
_________________________________/_____________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) бас бухгалтері:
_____________________________/_____________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Күні 20__жылғы "__"_________________
Ескертпе:
* деректер "Емхана АЕК" АЖ-ға енгізілген деректердің негізінде қалыптастырылады;
** сома есепті кезеңдегі ақы төлеуге әсер етпейді.
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек
көрсететін субъектінің бекітілген халқына
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде амбулаториялық-емханалық
көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге
8-кесте
Нысан
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы
пайдаланумен көрсетілген консультациялық-диагностикалық қызметтердің тізілімі
кезең: 20__жылғы "__" _____ бастап 20__жылғы "__" ______ дейін
Медициналық жабдықтың коды
Медициналық жабдықтың атауы
Қызметтің толық коды
Қызметтің атауы
1 қызметке арналған лизинг төлемі, теңге
Қызметтердің саны
Ақы төлеу үшін Лизинг төлемінің сомасы (теңге)
1
2
3
4
5
6
7
ЖИЫНЫ
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) басшысы:
_________________________________/_____________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) бас бухгалтері:
_____________________________/_________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Күні 20__жылғы "___"__________________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрінің
2017 жылғы 27 қарашадағы
№ 274 бұйрығына
4-қосымша
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет
қаражатының есебінен
өтеу қағидаларына

Приложение 3-2
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Форма
Протокол
исполнения договора на оказание гарантированного объема бесплатной медицинской
помощи субъектом здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную
помощь
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года
Наименование субъекта здравоохранения: _____________________________
Наименование бюджетной программы: ________________________________
Наименование бюджетной подпрограммы: ________________________________
п/п
Наименование
Предъявлено к оплате
Подлежит к снятию и не подлежит оплате, в том числе частично
Принято к оплате
численность населения
сумма, тенге
количество случаев
сумма, тенге
численность населения
сумма, тенге
1
Всего на оказание амбулаторно-поликлинической помощи прикрепленному населению
в том числе:
1.1.
на оказание амбулаторно-поликлинической помощи
1.2.
на стимулирование работников организации, оказывающей первичной медико-санитарную помощь, за достигнутые конечные результаты их деятельности на основе индикаторов оценки
1.3.
на оказание консультативно-диагностических услуг, не включенных в комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторно-поликлинической помощи
1.4.
за медицинское обслуживание школьников в организациях образования
Сумма на стимулирование работников за достигнутые индикаторы конечного результата
деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего ПМСП
№ п/п
Индикаторы конечного результата
Предъявлено к оплате
Принято к оплате
Целевой показатель
Фактический показатель
Количество баллов
% достижения целевого показателя
Сумма, тенге
Сумма, тенге
Итого
1
Материнская смертность, предотвратимая на уровне ПМСП
2
Детская смертность от 7 дней до 5 лет, предотвратимая на уровне ПМСП
3
Своевременно диагностированный туберкулез легких
4
Впервые выявленные случаи злокачественного новообразования визуальной локализаций 1-2 стадии
5
Уровень госпитализации больных с осложнениями заболеваний сердечно-сосудистой системы (инфаркт миокарда, инсульт)
6
Обоснованные жалобы
Лизинговые платежи
Наименование
Количество услуг предъявленных к оплате
Предъявленная сумма лизингового платежа к оплате, тенге
Количество услуг к снятию с оплаты
Сумма лизингового платежа к снятию с оплаты
Количество услуг принятых к оплате
Принято к оплате сумма лизингового платежа, тенге
Всего с использованием медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга
Иные выплаты/вычеты
№ п/п
Основание
Согласно решения комиссии
Сумма выплаты, тенге
Сумма вычета, тенге
ИТОГО
Всего предъявлено к оплате _______________________тенге
Всего принято к оплате ___________________________тенге
Председатель: ___________________________________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/ подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
Члены комиссии: ___________________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/ подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
_______________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии/ подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
_______________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии/ подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
Дата "___"_________________20___года
Приложение 5
к Приказу Министра
здравоохранения Республики
Казахстан
от 27 ноября 2017 года № 874
Приложение 4
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Перечень случаев, подлежащих снятию и не подлежащих оплате, в том числе частично, по результатам выборочного контроля качества и объема оказанной амбулаторно-поликлинической помощи (первичной медико-санитарной и консультативно-диагностической)
№ кода
Наименование
Единица измерения
Подлежит к снятию от стоимости гарантированного компонента утвержденного комплексного подушевого норматива (КПН) на 1 жителя в месяц
1
2
3
4
5
1
Первичная медико-санитарная помощь
2
Контроль профилактических, лечебно-диагностических мероприятий
3

3-2-қосымша
Нысан
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық
сақтау субъектісімен тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемін көрсетуге арналған шартты орындау хаттамасы
20__жылғы "__" _____ бастап 20__жылғы "__" ______ дейінгі кезең
20___жылғы "___"_______№____шарт бойынша
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы: ________________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: ____________________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы: ________________________________
р/с №
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылды
Ақы төлеуден шешуге жатады және төлеуге, оның ішінде ішінара төлеуге жатпайды
Ақы төлеуге қабылданды
халық саны
сома, теңге
жағдайлар саны
сома, теңге
халық саны
сома, теңге
1
Бекітілген халыққа амбулаториялық-емханалық көмек көрсету үшін барлығы
оның ішінде:
1.1.
амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге
1.2.
бағалау индикаторының негізінде түпкілікті нәтижеге қол жеткізгені үшін медициналық-санитарлық көмек көрсететін ұйымның қызметкерлерін ынталандыруға
1.3.
Амбулаторлық-емханалық көмек көрсетуге кешенді жан басына шаққандағы нормативке енгізілмеген консультациялық-диагностикалық қызмет көрсетуге
1.4.
Білім беру ұйымдарында оқушыларға медициналық қызмет көрсеткені үшін
МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің қол жеткізілген түпкілікті нәтижелері үшін қызметкерлерін ынталандыруға арналған сома
р/с №
Түпкілікті нәтиже индикаторлары
Ақы төлеуге ұсынылды
Ақы төлеуге қабылданды
Нысаналы көрсеткіш
Нақты көрсеткіш
Балдардың саны
Нысаналы көрсеткішке жетудің %
Сома, теңге
Сома, теңге
Барлығы
1
МСАК деңгейінде алдын алуға болатын ана өлімі
2
МСАК деңгейінде алдын алуға болатын 7 күннен бастап 5 жасқа дейінгі бала өлімі
3
Уақтылы диагностикаланған өкпе туберкулезі
4
1-2 кезеңдегі көзге көрінетін алғашқы анықталған қатерлі ісік жағдайлары
5
Асқынған жүрек-тамыр жүйесінің аурулары бар (миокард инфарктісі, инсульт) науқастарды емдеуге жатқызу деңгейі
6
Негізделген шағымдар
Лизинг төлемдері
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылған қызметтердің саны
Ақы төлеуге ұсынылған лизинг төлемінің сомасы, теңге
Ақы төлеуден шешу үшін қызметтердің саны
Ақы төлеуден шешу үшін лизинг төлемінің сомасы
Ақы төлеуге қабылданған қызметтердің саны
Ақы төлеуге қабылданған лизинг төлемінің сомасы, теңге
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы пайдаланумен барлығы
Өзге төлемдер/шегерулер
р/с №
Негізі
Комиссияның шешіміне сәйкес
Төлем сомасы, теңге
Шегеру сомасы, теңге
ЖИЫНЫ
Ақы төлеуге ұсынылғанның барлығы _______________________теңге
Ақы төлеуге қабылданғанның барлығы_________________________теңге
Төраға: _________________________/__________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы.)
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
Комиссияның мүшелері: ___________________/____________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы.)
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
_____________________/___________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы.)
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
_____________________/___________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы.)
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
Күні 20__жылғы "___"__________________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрінің
2017 жылғы 27 қарашадағы
№ 274 бұйрығына
5-қосымша
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет
қаражатының есебінен
өтеу қағидаларына
4-қосымша
Көрсетілген амбулаториялық-емханалық көмектің таңдамалы сапасы мен көлемін
бақылау нәтижелері бойынша алынуы тиіс және ақы төлеуге, оның ішінде
ішінара ақы төлеуге жатпайтын жағдайлардың тізбесі
(медициналық-санитариялық алғашқы және консультациялық-диагностикалық көмектің)
р/с №
Кодтың №
Атауы
Өлшем бірлігі
Айына 1 тұрғынға шаққанда ауыл халқына кешенді жан басына шаққандағы нормативтің (КЖШН) кепілдік берілген компонентінің құнынан шешіліп алынуы тиіс
1
2
3
4
5
1
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек
2
Алдын алу, емдеу-диагностикалық іс-шараларды бақылау
3

4.2.1
Обоснованные жалобы на качество оказанных медицинских услуг
24
4.2.1.3
Привлечение медикаментов и денежных средств пациента при оказании медицинской помощи, входящей в ГОБМП
1 случай
15 кратный размер КПН
25
4.2.1.4
Нарушение этики медицинскими работниками
4 кратный размер КПН
Приложение 6
к Приказу Министра
здравоохранения Республики
Казахстан
от 27 ноября 2017 года № 874
Приложение 4-1
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Форма
Акт выполненных работ (услуг), оказанных в рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи субъектом здравоохранения, оказывающим
первичную медико-санитарную помощь
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
Период с "___" _________ 20 ___ года по "___" _________ 20 ___ года
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года
Наименование субъекта здравоохранения: _____________________
Наименование бюджетной программы: _________________________
Наименование бюджетной программы: _________________________
Общая сумма Договора: ____________________________________ тенге,
в том числе общая сумма выплаченного аванса: ____________________ тенге,
в том числе общая сумма лизинговых платежей на текущий год: ____________ тенге.
Общая стоимость оплаченных работ (оказанных услуг): ______________тенге,
в том числе сумма выплаченных лизинговых платежей: _________________ тенге.
Общая стоимость исполненных работ (оказанных услуг):_____________ ___тенге,
в том числе сумма выплаченных лизинговых платежей: __________________тенге.
Количество прикрепленного населения _________________________человек,
в том числе сельское население _________________________человек*.
Базовый комплексный подушевой норматив АПП на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "РПН", в месяц___________тенге.
Базовый комплексный подушевой норматив АПП на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "РПН", в месяц (село)___________тенге*.
Половозрастной поправочный коэффициент________.
Коэффициент плотности населения________.
Коэффициент учета надбавок за работу в сельской местности________.
Коэффициент учета продолжительности отопительного сезона ________.
Сумма за работу в зонах экологического бедствия на 1-го жителя в месяц:_________тенге.
Комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторно-поликлинической помощи на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "РПН", в месяц: _____________ тенге, в том числе:
гарантированный компонент комплексного подушевого норматива АПП на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "РПН" к субъекту ПМСП, в месяц ___________тенге;
сумма СКПН на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "РПН" к субъекту ПМСП, в месяц _____ тенге.
Комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторно-поликлинической помощи сельскому населению на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "РПН", в месяц: ___ тенге*, в том числе:
гарантированный компонент комплексного подушевого норматива АПП на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "РПН" к субъекту ПМСП, в месяц (село) ___________тенге*;
сумма СКПН на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "РПН" к субъекту ПМСП, в месяц ____________ тенге.
Количество школьников _________________________человек.
Подушевой норматив на 1 школьника в месяц____________ тенге.
п/п
Наименование
Предъявлено к оплате
Принято к оплате
численность населения /кол-во услуг
сумма, тенге
численность населения/ кол-во услуг
сумма, тенге
1
Всего на оказание амбулаторно-поликлинической помощи прикрепленному населению
1.1.
на оказание амбулаторно-поликлинической помощи
1.2.
на стимулирование работников организации, оказывающей первичной медико-санитарную помощь, за достигнутые конечные результаты их деятельности на основе индикаторов оценки
1.3.
на оказание консультативно-диагностических услуг, не включенных в комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторно-поликлинической помощи
1.4.
за медицинское обслуживание школьников в организациях образования
Сумма на стимулирование работников за достигнутые индикаторы конечного результата
деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего ПМСП
№ п/п
Индикаторы оценки деятельности
Предъявлено к оплате
Принято к оплате
Целевой показатель
Фактический показатель
Количество баллов
% достижения целевого показателя
Сумма, тенге
Сумма, тенге
Всего
1
Материнская смертность, предотвратимая на уровне ПМСП
2

4.2.1
Көрсетілген медициналық қызметтердің сапасына негізделген шағымдар
24
4.2.1.3
ТМККК-ға кіретін медициналық көмек көрсету кезінде дәрі-дәрмек пен пациенттің ақшалай қаражатын тарту
1 жағдай
КЖШН-ның 15 реттік өлшемі
25
4.2.1.4
Медицина қызметкерлерінің этиканы бұзуы
КЖШН-ның 4 реттік өлшемі
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрінің
2017 жылғы 27 қарашадағы
№ 274 бұйрығына
6-қосымша
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет
қаражатының есебінен
өтеу қағидаларына
4-1-қосымша
Нысан
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық
сақтау субъектісінің тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде көрсеткен орындалған жұмыстардың
(қызметтердің) актісі
20___жылғы "___" _________№_______
20___жылғы "___" _________бастап 20___жылғы "__"______дейінгі кезең
20___жылғы "___" _________№_______шарт бойынша
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы: ____________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: _________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: _________________________
Шарт бойынша жалпы сома: __________________________________________ теңге
оның ішінде төленген аванстың жалпы сомасы: __________________________ теңге
оның ішінде ағымдағы жылға арналған төленген лизинг төлемдерінің жалпы сомасы:___теңге
Төленген жұмыстардың (көрсетілген қызметтер) жалпы сомасы: ______________теңге
Оның ішінде төленген лизинг төлемдерінің жалпы сомасы: __________________ теңге
Атқарылған жұмыстардың (көрсетілген қызметтердің) жалпы құны:_________________теңге
Оның ішінде төленген лизинг төлемдердің сомасы: _________________________теңге
бекітілген халықтың саны _______________________________________________адам
Оның ішінде ауыл халқы _______________________________________________адам*
Айына "БХТ" порталында тіркелген, 1 бекітілген адамға шаққандағы АЕК базалық кешенді жан басына шаққандағы норматив _______________________тенге;
Айына "БХТ" порталында тіркелген, 1 бекітілген адамға шаққандағы АЕК базалық кешенді жан басына шаққандағы норматив (ауыл)___________теңге*
Жыныстық-жастық түзету коэффициенті________;
Халық тығыздылығының коэффициенті________;
Ауыл аймақтарында жұмыс істегені үшін үстемеақыны есепке алудың коэффициенті ________;
Жылыту маусымы ұзақтығын есепке алудың коэффициенті________;
Айына, бір адамға шаққандағы экологиялық апатты аймақтарда жұмыс істегені үшін сомасы _________ теңге
Айына, "БХТ" порталында тіркелген, бекітілген бір адамға шаққандағы амбулаторлық-емханалық көмекті көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив _________ теңге
оның ішінде:____________теңге, оның ішінде:
айына "БХТ" порталында тіркелген МСАК субъектісіне бекітілген бір адамға шаққандағы АЕК кешенді жан басына шаққандағы нормативтің кепілдік берілген компоненті_________ теңге;
айына "БХТ" порталында тіркелген МСАК субъектісіне бекітілген бір адамға шаққандағы КЖНЫК сомасы_________ теңге.
Айына, "БХТ" порталында тіркелген бекітілген бір адамға шаққандағы ауыл халқына АЕК көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив (ауыл) _________ теңге*, оның ішінде:
айына "БХТ" порталында тіркелген МСАК субъектісіне бекітілген бір адамға шаққандағы АЕК кешенді жан басына шаққандағы нормативтің кепілдік берілген компоненті_________ теңге*;
айына "БХТ" порталында тіркелген МСАК субъектісіне бекітілген бір адамға шаққандағы КЖНЫК сомасы_________ теңге.
Оқушылар саны_________ адам
Айына 1 оқушыға жан басына шаққандағы норматив_________ теңге
р/с №
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылды
Ақы төлеуге қабылданды
халық саны/қызметтердің саны
сома, теңге
халық саны/қызметтердің саны
сома, теңге
1
Бекітілген халыққа амбулаториялық-емханалық көмек көрсету үшін, барлығы
1.1.
амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге
1.2.
бағалау индикаторының негізінде түпкілікті нәтижеге қол жеткізгені үшін медициналық-санитарлық көмек көрсететін ұйымның қызметкерлерін ынталандыруға
1.3.
Амбулаторлық-емханалық көмек көрсетуге кешенді жан басына шаққандағы нормативке енгізілмеген консультациялық-диагностикалық қызмет көрсетуге
1.4.
Білім беру ұйымдарында оқушыларға медициналық қызмет көрсеткені үшін
МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің түпкілікті нәтижесінің қол жеткізілген индикаторлары үшін қызметкерлерін ынталандыруға арналған сома
р/с №
Қызметті бағалау индикаторлары
Ақы төлеуге ұсынылды
Ақы төлеуге қабылданды
Нысаналы көрсеткіш
Нақты көрсеткіш
Балдардың саны
Нысаналы көрсеткішке жетудің %
Сома, теңге
Сома, теңге
Жиыны
1
МСАК деңгейінде алдын алуға болатын ана өлімі
2

1.1.1
услуги по профилю:
1.1.2
услуги по Перечню № 1:
1.1.3
услуги по Перечню № 3 с применением ВТМУ:
1.2
всего стационарозамещающая помощь, в том числе:
1.2.1
дневной стационар по профилю:
1.2.2
услуги по Перечню № 2:
1.2.3
услуги по Перечню № 4 с применением ВТМУ:
1.2.4
стационар на дому
Тип оплаты: по фактическим затратам
№ п/п
Наименование
Номер группы
Код диагноза/операции
Коэффициент затратоемкости по КЗГ
Количество пролеченных больных/ сеансов
Предъявлено к оплате, тенге
1
2
3
4
5
6
7
1
Всего случаев по специализированной медицинской помощи, в том числе:
1.1
всего стационарная помощь, в том числе:
1.1.1
услуги по профилю:
1.1.2
услуги по Перечню № 1:
1.1.3
услуги по Перечню № 3 с применением ВТМУ:
1.2
всего стационарозамещающая помощь, в том числе:
1.2.1
дневной стационар по профилю:
1.2.2
услуги по Перечню № 2:
1.2.3
услуги по Перечню № 4 с применением ВТМУ:
Тип оплаты: за один пролеченный случай по расчетной средней стоимости / по койко-дням
Стоимость за пролеченный случай по расчетной средней стоимости: _____________ тенге
Стоимость 1 койко-дня: ____________тенге
№ п/п
Наименование
Количество пролеченных случаев
Количество койко-дней
Предъявлено к оплате, тенге
1
2
3
4
5
ИТОГО
Тип оплаты: по медико-экономическим тарифам (по блокам/схемам лечения)
№ п/п
Индивидуальный идентификационный номер пациента
Наименование курса лечения
Наименование блока/схемы лечения
Проведено койко-дней
Предъявлено к оплате, тенге
ИТОГО
Реабилитация для детей с онкологическими заболеваниями
№ п/п
Наименование тарифа
Количество пролеченных случаев
Количество койко-дней
Предъявлено к оплате, тенге
1
2
3
4
5
ИТОГО
Х
Лизинговые платежи
Наименование бюджетной подпрограммы: _________________________________
Наименование
Количество пролеченных больных
Количество услуг
Сумма лизингового платежа к оплате, тенге
Всего с использованием медицинской техники по стационарной помощи, приобретенной на условиях финансового лизинга:
Медицинское оборудование:
Всего с использованием медицинской техники по стационарозамещающей помощи, приобретенной на условиях финансового лизинга:
Медицинское оборудование:
ИТОГО
Итого к оплате: ______________________________________________ тенге
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика):
________________________________________/_____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика):
___________________________________________ /________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (при наличии/ для счета-реестра на бумажном носителе, при наличии)
Дата "_____"_________20___ года
Приложение 23
к Приказу Министра
здравоохранения Республики
Казахстан
от 27 ноября 2017 года № 874

1.1.1
Бейіні бойынша қызметтер:
1.1.2
№ 1 тізбе бойынша қызметтер:
1.1.3
ЖТМҚ қолдана отырып, № 3 тізбе бойынша қызметтер:
1.2
стационарды алмастыратын көмек, оның ішінде:
1.2.1
күндізгі стационар
1.2.2
үйдегі стационар
1.2.3
ЖТМҚ қолдана отырып, № 4 тізбе бойынша қызметтер:
1.2.4
стационар на дому
Бюджеттік бағдарламаның атауы: _____________________________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы: ________________________________________
Төлем түрі: клиника-шығынды топтар бойынша
Базалық тарифтің құны (мөлшерлемелер) __________теңге
Түзету коэффициенттері: _______________
Төлем түрі: нақты шығыстар бойынша
р/с №
Атауы
Топтың нөмірі
Диагноздың/операцияның коды
КШТ бойынша шығын сыйымдылық коэффициенті
Емделген науқастар/сеанстардың саны
Ақы төлеуге ұсынылды
(теңге)
1
2
3
4
5
6
7
1
Мамандандырылған медициналық көмек бойынша барлық жағдайлар, оның ішінде:
1.1
стационарлық көмек
1.1.1
бейіні бойынша қызметтер:
1.1.2
№ 1 тізбе бойынша қызметтер:
1.1.3
ЖТМҚ қолдана отырып, № 3 тізбе бойынша қызметтер:
1.2
стационарды алмастыратын көмек
1.2.1
бейіні бойынша күндізгі стационар:
1.2.2
№ 2 тізбе бойынша қызметтер:
1.2.3
ЖТМҚ қолдана отырып, № 4 тізбе бойынша қызметтер:
Төлем түрі: есептік орташа құны бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін/бір төсек-күн үшін
Есептік орташа құны бойынша емделіп шығу жағдайының құны: ____________ теңге,
1 төсек-күннің құны: ____________теңге.
р/с №
Атауы
Емделген жағдайлардың саны
Төсек-күн саны
Төлемге ұсынылды (теңге)
1
2
3
4
5
ЖИЫНЫ
Төлем түрі: медициналық-экономикалық тарифтер бойынша (емдеу блогы/емдеу схемасы бойынша)
р/с №
Пациенттің жеке сәйкестендіру нөмірі
Емдеу курсының атауы
Емдеу блогының/схемасының атауы
Төсек-күн саны
Төлемге ұсынылды
(теңге)
ЖИЫНЫ
Онкологиялық аурулармен ауыратын балалар үшін оңалту
№ р/с
Тарифтің атауы
Емделіп шығу жағдайларының саны
Төсек-күндер саны
Төлемге ұсынылды, теңге
1
2
3
4
5
ЖИЫНЫ
Х
Лизинг төлемдері
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы: _______________________________________
Атауы
Емделген науқастардың саны
Қызметтердің саны
Ақы төлеуге ұсынылатын лизинг төлемінің сомасы (теңге)
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған стационарлық көмек бойынша медициналық техниканы пайдаланумен барлығы:
Медициналық жабдықтар:
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған стационарды алмастыратын көмек бойынша медициналық техниканы пайдаланумен барлығы:
Медициналық жабдық:
ЖИЫНЫ
Ақы төлеуге барлығы: __________________________________________________ теңге
Денсаулық сақтау субъектісінің басшысы
__________________________ / ______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау субъектісінің бас бухгалтері
__________________________ / _______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін
Күні 20 ___ жылғы "_____" __________________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрінің
2017 жылғы 27 қарашадағы
№ 274 бұйрығына
23-қосымша
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражаты
есебінен өтеу қағидаларына

от 100% до 105%
50%
2
свыше 105%
0%
Наименование
Предъявлено по счету-реестру
Плановая сумма договора за отчетный период
Применение линейной шкалы
Принято к возмещению с учетом применения Линейной шкалы
Превышение плановой суммы договора
Применение расчета поправочных коэффициентов = 1,0 за превышение плановой суммы договора
Превышение плановой суммы договора после применения расчета поправочных коэффициентов = 1,0
для расчета суммы возмещения с применением линейной шкалы
Расчет суммы возмещения и удержания за превышение плановой суммы договора с применением линейной шкалы
Сумма
%
Сумма к удержанию
Сумма после применения расчета поправочных коэффициентов
Сумма
% превышения
интервал процента превышения по линейной шкале
% возмещения
Сумма возмещения
Сумма к удержанию
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Сумма с применением ЛШ
Сумма без применения ЛШ*
ИТОГО
Примечание:
*данная строка заполняется по видам медицинской помощи, по которым не
применяется линейная шкала.
II. Расчет суммы к оплате с учетом результатов экспертизы
Тип оплаты: по клинико-затратным группам
Код/наименование перечня
Предъявлено к оплате по счету-реестру
Подлежит к снятию и не подлежит оплате, в том числе частично
Принято к оплате
Количество случаев
Сумма, тенге
Количество случаев
Сумма, тенге
Количество случаев
Сумма, тенге
СМП
ВТМУ
КС
СЗТ
ВТМУ
ДС
СМП
ВТМУ
КС
СЗТ
ВТМУ
ДС
СМП
ВТМУ
КС
СЗТ
ВТМУ
ДС
СМП
ВТМУ
КС
СЗТ
ВТМУ
ДС
СМП
ВТМУ
КС
СЗТ
ВТМУ
ДС
СМП
ВТМУ
КС
СЗТ
ВТМУ
ДС
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
I. Сумма по перечню случаев госпитализации за отчетный период, подлежащие оплате
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
II. Сумма по перечню случаев госпитализации за отчетный период, прошедших контроль качества и объема после оценки СИ, за исключением случаев с летальными исходами
III. Сумма по перечню летальных случаев за отчетный период и предыдущий период, прошедшие контроль
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
за отчетный период
за прошедший период
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
IV. Сумма по перечню случаев за отчетный и предыдущие периоды, выявленных ТД ККМФД по результатам плановых и внеплановых проверок и не подлежащих оплате, в том числе частично
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
за отчетный период
за прошедший период
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
V. Сумма по перечню случаев госпитализации за отчетный период, прошедших контроль объема после оценки СИ
VI. Сумма по перечню случаев госпитализации за отчетный период, прошедших контроль объема, за исключением случаев, прошедших контроль качества
VII. Сумма по перечню случаев за отчетный и прошедшие периоды, по которым проведен контроль объема по результатам анализа исполнения Договора
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
за отчетный период
за прошедший период
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
VIII. Сумма удержания за превышение плановой суммы договора с применением линейной шкалы
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
IX. Сумма по перечню случаев Договора ВТМУ и по Перечню медицинских услуг к которым не применяется Линейная шкала (приложение 32-2) за отчетный и прошедшие периоды, оказанным вне условий Договора
за отчетный период
за прошедший период
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
ИТОГО по результатам контроля всеми участниками
Тип оплаты: по фактическим затратам
Код/наименование перечня
Предъявлено к оплате по счету-реестру
Подлежит к снятию и не подлежит оплате, в том числе частично
Принято к оплате
Количество случаев
Сумма, тенге
Количество случаев
Сумма, тенге
Количество случаев
Сумма, тенге
СМП
ВТМУ
КС
СЗТ
ВТМУ
ДС
СМП
ВТМУ
КС
СЗТ
ВТМУ
ДС
СМП
ВТМУ
КС
СЗТ
ВТМУ
ДС
СМП
ВТМУ
КС
СЗТ
ВТМУ
ДС
СМП
ВТМУ
КС
СЗТ
ВТМУ
СЗТ
СМП
ВТМУ
КС
СЗТ
ВТМУ
ДС
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
I. Сумма по перечню случаев госпитализации за отчетный период, подлежащие оплате
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
II. Сумма по перечню случаев госпитализации за отчетный период, прошедших контроль качества и объема после оценки СИ, за исключением случаев с летальными исходами
III. Сумма по перечню летальных случаев за отчетный период и предыдущий период, прошедшие контроль
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
за отчетный период
за прошедший период
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
IV. Сумма по перечню случаев за отчетный и предыдущие периоды, выявленных ТД ККМФД по результатам плановых и внеплановых проверок и не подлежащих оплате, в том числе частично
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
за отчетный период
за прошедший период
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
V. Сумма по перечню случаев госпитализации за отчетный период, прошедших контроль объема после оценки СИ
VI. Сумма по перечню случаев госпитализации за отчетный период, прошедших контроль объема, за исключением случаев, прошедших контроль качества
VII. Сумма по перечню случаев за отчетный и прошедшие периоды, по которым проведен контроль объема по результатам анализа исполнения Договора
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
за отчетный период
за прошедший период
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
VIII. Сумма удержания за превышение плановой суммы договора с применением линейной шкалы
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
х
х
х
х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
IX. Сумма по перечню случаев Договора ВТМУ и по Перечню медицинских услуг к которым не применяется Линейная шкала (приложение 32-2) за отчетный и прошедшие периоды, оказанным вне условий Договора
за отчетный период
за прошедший период
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
ИТОГО по результатам контроля всеми участниками
Тип оплаты: за один пролеченный случай, по койко-дням
Код/наименование перечня
Предъявлено к оплате по счету-реестру
Подлежит к снятию и не подлежит оплате, в том числе частично
Принято к оплате
Количество случаев
Сумма, тенге
Количество случаев
Сумма, тенге
Количество случаев
Сумма, тенге
СМП
СЗТ
СМП
СЗТ
СМП
СЗТ
СМП
СЗТ
СМП
СЗТ
СМП
СЗТ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
I. Сумма по перечню случаев госпитализации за отчетный период, подлежащие оплате
Х
Х
Х
Х
II. Сумма по перечню случаев госпитализации за отчетный период, прошедших контроль качества и объема после оценки СИ, за исключением случаев с летальными исходами
III. Сумма по перечню летальных случаев за отчетный период и предыдущий период, прошедшие контроль
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
за отчетный период
за прошедший период
Х
Х
Х
Х
IV. Сумма по перечню случаев за отчетный и предыдущие периоды, выявленных ТД ККМФД по результатам плановых и внеплановых проверок и не подлежащих оплате, в том числе частично
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
за отчетный период
за прошедший период
Х
Х
Х
Х
V. Сумма по перечню случаев госпитализации за отчетный период, прошедших контроль объема после оценки СИ
VI. Сумма по перечню случаев госпитализации за отчетный период, прошедших контроль объема, за исключением случаев, прошедших контроль качества
VII. Сумма по перечню случаев за отчетный и прошедшие периоды, по которым проведен контроль объема по результатам анализа исполнения Договора
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
за отчетный период
за прошедший период
Х
Х
Х
Х
VIII. Сумма удержания за превышение плановой суммы договора с применением линейной шкалы
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
ИТОГО по результатам контроля всеми участниками и после применения линейной шкалы
Тип оплаты: по медико-экономическим тарифам: по блокам (схемам) курса лечения
Наименование блока/схемы лечения
Стоимость блока (схемы) курса лечения
Предъявлено к оплате по счету-реестру
Не подлежит оплате, в том числе частично
Принято к оплате
Количество случаев
Сумма, тенге
Количество случаев
Сумма, тенге
Количество случаев
Сумма, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ИТОГО
Реабилитация для детей с онкозаболеваниями
Наименование тарифа
Предъявлено к оплате по счету-реестру
Не подлежит оплате, в том числе частично
Принято к оплате
Количество случаев
Сумма, тенге
Количество случаев
Сумма, тенге
Количество случаев
Сумма, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
ИТОГО
Х
Х
Х
III. Лизинговые платежи.
Наименование
Количество услуг предъявленных к оплате
Предъявленная сумма лизингового платежа к оплате, тенге
Количество услуг к снятию с оплаты
Сумма лизингового платежа к снятию с оплаты, тенге
Количество услуг принятых к оплате
Принято к оплате сумма лизингового платежа, тенге
Всего с использованием медицинской техники по стационарной помощи, приобретенной на условиях финансового лизинга:
Медицинское оборудование
Всего с использованием медицинской техники по стационарозамещающей помощи, приобретенной на условиях финансового лизинга:
Медицинское оборудование
ИТОГО
IV. Иные выплаты/вычеты
Назначение (причины выбранные из справочника при внесении Иных вычетов / выплат)
Основание
Согласно решению комиссии
Выплаты, сумма тенге
Вычеты, сумма тенге
ИТОГО
Всего предъявлено к оплате ____________________ тенге
Итого принято _____________________________ тенге
Председатель: _______________________________________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
Члены комиссии: _____________________________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
_____________________________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
_____________________________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
Дата "_____" ____________ 20 ___ года
Приложение 44
к Приказу Министра
здравоохранения Республики
Казахстан
от 27 ноября 2017 года № 874
Приложение 54
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Форма
Акт выполненных работ (услуг), оказанных по специализированной медицинской
помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата
которой осуществляется за счет средств республиканского бюджета
№_______ от "___" _________ 20 ___ года

100%-дан 105%-ға дейін
50%
2
105% жоғары
0%
Атауы
Шот-тізілім бойынша ұсынылды
Есепті кезеңдегі шарттың жоспарлы сомасы
Сызықтық шкаланы қолдану
Шарттың жоспарлы сомасынан асып кетуі
Применение расчета поправочных коэффициентов = 1,0 за превышение плановой суммы договора
Сома
%
Ұсталатын сома
Түзету коэффициентертін қолданғаннан кейінгі сома
А
1
2
3
4
5
6
СШ қолданғандағы сома
СШ қолданбағандағы сома*
Барлығы
Сызықтық шкаланы қолдану
Сызықтық шкала қолдануын есепке ала отырып өтеуге қабылданды
Сызықтық шкаланы қолдана отырып өтеу сомасын есептеу үшін түзету коэффициенттері = 1,0 есебін қолданғаннан кейінгі шарттың жоспарлы сомасының асып кетуі
Сызықтық шкаланы қолдана отырып шарттың жоспарлы сомасының асып кеткені үшін өтеу және ұстау сомасының есебі
Сома
Асып кету %
Сызықтық шкала бойынша асып кету пайызының аралығы
өтеу%
Өтеу сомасы
ұсталынатын сома
7
8
9
10
11
12
13
Ескертпе:
*бұл жол Сызықтық шкала қолданбайтын медициналық көмек түрлері бойынша толтырылады
II. Сараптама қорытындысын есепке алғандағы төлемге берілген сома есебі
Төлем түрі: клиникалық-шығынды топтар бойынша
Тізбенің коды/атауы
Шот-тізілім бойынша ақы төлеуге ұсынылды
Жағдайлар саны
Сома, теңге
ММК
ТС ЖТМҚ
САТ
КС ЖТМҚ
ММК
ТС ЖТМҚ
САТ
КС ЖТМҚ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
I. Ақы төлеуге жататын есепті кезеңдегі емдеуге жатқызу жағдайлары
II. Өліммен аяқталатын жағдайлардан басқа, АС бағалауынан кейін сапа мен көлем бақылауынан өткен есепті кезеңдегі емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі
III. Бақылаудан өткен есепті кезеңдегі және өткен кезеңдегі өлім жағдайларының тізбесі
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
есепті кезеңдегі
өткен кездегі
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
IY. Жоспарлы және жоспардан тыс тескерулердің нәтижесінде МФҚБК АД анықтаған және ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайтын төлемдер, есепті және өткен кезеңдегі жағдайлардың тізбесі
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
есепті кезеңдегі
өткен кездегі
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Y. АС бағалауынан кейін көлем бақылауынан өткен есепті кезеңдегі емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі
YI. Сапа бақылауынан өткен жағдайлардан басқа, көлем бақылауынан өткен есепті кезеңдегі емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі
YII. Шарттың орындалуын талдау нәтижелері бойынша көлем бақылауы өткізілген есепті және өткен кезеңдегі жағдайлардың тізбесі
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Есепті кезеңдегі
Өткен кезеңдегі
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
VIII. Сызықтық шкаланы қолданумен шарттың жоспарлы сомасын асырғаны үшін ұстау сомасы
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
IX. ЖТМҚ шарт жағдайларының тізбесі және шарт шарттарынан тыс көрсетілген есепті және өткен кезеңдердегі Сызықтық шкала (32-2-қосымша) қолданылмайтын медициналық қызметтердің тізбесі бойынша сомасы
есепті кезеңдегі
өткен кездегі
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Барлық қатысушылардың бақылау нәтижелері бойынша және сызықтық шкаланы қолданудан кейіңгі ЖИЫНЫ
Ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайтын
Жағдайлар саны
Сома, теңге
ММК
ТС ЖТМҚ
САТ
КС ЖТМҚ
ММК
ТС ЖТМҚ
САТ
КС ЖТМҚ
10
11
12
13
14
15
16
17
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Ақы төлеуге қабылданды
Жағдайлар саны
Сома, теңге
ММК
ТС ЖТМҚ
САТ
КС ЖТМҚ
ММК
ТС ЖТМҚ
САТ
КС ЖТМҚ
18
19
20
21
22
23
24
25
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Төлем түрі: нақты шығыстар бойынша
Тізбенің коды/атауы
Шот-тізілім бойынша ақы төлеуге ұсынылды
Жағдайлар саны
Сома, теңге
ММК
ТС ЖТМҚ
САТ
КС ЖТМҚ
ММК
ТС ЖТМҚ
САТ
КС ЖТМҚ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
I. Ақы төлеуге жататын есепті кезеңдегі емдеуге жатқызу жағдайлары
II. Өліммен аяқталатын жағдайлардан басқа, АС бағалауынан кейін сапа мен көлем бақылауынан өткен есепті кезеңдегі емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі
III. Бақылаудан өткен есепті кезеңдегі және өткен кезеңдегі өлім жағдайларының тізбесі
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
есепті кезеңдегі
өткен кездегі
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
IV. Жоспарлы және жоспардан тыс тескерулердің нәтижесінде МФҚБК АД анықтаған және ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайтын төлемдер, есепті және өткен кезеңдегі жағдайлардың тізбесі
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
есепті кезеңдегі
өткен кездегі
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
V. АС бағалауынан кейін көлем бақылауынан өткен есепті кезеңдегі емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі
VI. Сапа бақылауынан өткен жағдайлардан басқа, көлем бақылауынан өткен есепті кезеңдегі емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі
VII. Шарттың орындалуын талдау нәтижелері бойынша көлем бақылауы өткізілген есепті және өткен кезеңдегі жағдайлардың тізбесі
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Есепті кезеңдегі
Өткен кезеңдегі
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
VIII. Сызықтық шкаланы қолданумен шарттың жоспарлы сомасын асырғаны үшін ұстау сомасы
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
IX. ЖТМҚ шарт жағдайларының тізбесі және шарт шарттарынан тыс көрсетілген есепті және өткен кезеңдердегі Сызықтық шкала (32-2-қосымша) қолданылмайтын медициналық қызметтердің тізбесі бойынша сомасы
есепті кезеңдегі
өткен кездегі
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Барлық қатысушылардың бақылау нәтижелері бойынша және сызықтық шкаланы қолданудан кейіңгі ЖИЫНЫ
Ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайтын
Жағдайлар саны
Сома, теңге
ММК
ТС ЖТМҚ
САТ
КС ЖТМҚ
ММК
ТС ЖТМҚ
САТ
КС ЖТМҚ
10
11
12
13
14
15
16
17
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Ақы төлеуге қабылданды
Жағдайлар саны
Сома, теңге
ММК
ТС ЖТМҚ
САТ
КС ЖТМҚ
ММК
ТС ЖТМҚ
САТ
КС ЖТМҚ
18
19
20
21
22
23
24
25
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Төлем түрі: бір емделген жағдай үшін, төсек-күн бойынша
Тізбенің коды/
атауы
Шот-тізілім бойынша ақы төлеуге ұсынылды
Ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайтын
Жағдайлар саны
Сома, теңге
Жағдайлар саны
Сома, теңге
ММК
САТ
ММК
САТ
ММК
САТ
ММК
САТ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
I. Ақы төлеуге жататын есепті кезеңдегі емдеуге жатқызу жағдайлары
Х
Х
Х
Х
II. Өліммен аяқталатын жағдайлардан басқа, АС бағалауынан кейін сапа мен көлем бақылауынан өткен есепті кезеңдегі емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі
III. Бақылаудан өткен есепті кезеңдегі және өткен кезеңдегі өлім жағдайларының тізбесі
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
есепті кезеңдегі
өткен кездегі
Х
Х
Х
Х
IV. Жоспарлы және жоспардан тыс тескерулердің нәтижесінде МФҚБК АД анықтаған және ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайтын төлемдер, есепті және өткен кезеңдегі жағдайлардың тізбесі
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
есепті кезеңдегі
өткен кездегі
Х
Х
Х
Х
V. АС бағалауынан кейін көлем бақылауынан өткен есепті кезеңдегі емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі
VI. Сапа бақылауынан өткен жағдайлардан басқа, көлем бақылауынан өткен есепті кезеңдегі емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі
VII. Шарттың орындалуын талдау нәтижелері бойынша көлем бақылауы өткізілген есепті және өткен кезеңдегі жағдайлардың тізбесі
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Есепті кезеңдегі
Өткен кезеңдегі
Х
Х
Х
Х
VIII. Сызықтық шкаланы қолданумен шарттың жоспарлы сомасын асырғаны үшін ұстау сомасы
Х
Х
Х
Х
Барлық қатысушылардың бақылау нәтижелері бойынша және сызықтық шкаланы қолданудан кейіңгі ЖИЫНЫ
Ақы төлеуге қабылданды
Жағдайлар саны
Сома, теңге
ММК
САТ
ММК
САТ
10
11
12
13
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Төлем түрі: медициналық-экономикалық тарифтер бойынша емдеу курсының блогтары (схемалары) бойынша
Емдеу блогы/схемаларының атауы
Емдеу курсы блогының (схемасының) құны
Шот-тізілім бойынша ақы төлеуге ұсынылды
Ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайтын
Ақы төлеуге қабылданды
Жағдайлар саны
Сома, теңге
Жағдайлар саны
Сома, теңге
Жағдайлар саны
Сома, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
2
БАРЛЫҒЫ
Онкологиялық аурулармен науқас балалар үшін оңалту
Тариф атауы
Шот-тізілім бойынша ақы төлеуге ұсынылды
Ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайтын
Ақы төлеуге қабылданды
Жағдайлар саны
Сома, теңге
Жағдайлар саны
Сома, теңге
Жағдайлар саны
Сома, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
1
2
3
ЖИЫНЫ
Х
Х
Х
IIІ. Лизинг төлемдері
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылған қызметтердің саны
Лизинг төлемінің ақы төлеуге ұсынылған сомасы, теңге
Ақы төлеуден шығарылатын қызметтердің саны
Ақы төлеуден шығарылатын лизинг төлемдерінің сомасы, теңге
Ақы төлеуге қабылданған қызметтер саны
Ақы төлеуге қабылданған лизинг төлемінің сомасы, теңге
Қаржылық лизинг шарттарында сатып алынған стационарлық көмек бойынша медициналық техниканы пайдалана отырып барлығы:
Медициналық жабдықтар:
Қаржылық лизинг шарттарында сатып алынған стационарды алмастыратын көмек бойынша медициналық техниканы пайдалана отырып барлығы:
Медициналық жабдықтар:
Барлығы
IV. Өзге төлемдер/шегерістер
Негіздеме
Комиссия шешіміне сәйкес
Төлемдер, сома теңге
Шегерістер, сома теңге
ЖИЫНЫ
Ақы төлеуге _________________________ теңге ұсынылды
Жиынында ____________ теңге қабылданды
Төраға: ____________________/_______________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/(қолы)
(қағаз тасушыдағы хаттама үшін)
Комиссия мүшелері: _____________________/_____________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/(қолы)
(қағаз тасушыдағы хаттама үшін)
_____________________/_____________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/(қолы)
(қағаз тасушыдағы хаттама үшін)
_____________________/_____________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/(қолы)
(қағаз тасушыдағы хаттама үшін)
_____________________/_____________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/(қолы)
(қағаз тасушыдағы хаттама үшін)
Күні 20 ___ жылғы "_____"____________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 27 қарашадағы
№ 274 бұйрығына
44-қосымша
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының есебінен
өтеу қағидаларына
54-қосымша
Нысан
Ақы төлеу республикалық бюджеттің қаражаты есебінен жүзеге асырылатын
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде мамандандырылған
медициналық көмек көрсетілетін, орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісі
20 ___ жылғы "___" _________ №_______

период: с "___" _______ 20 ___ года по "___" ________ 20 ___ год
по Договору № _____ от "___" _________ 20 ___ года
Наименование медицинской организации ____________________________________________
Наименование бюджетной программы:______________________________________________
Наименование подпрограммы: _____________________________________________________
Общая сумма Договора: ______________________________________________________ тенге
в том числе общая сумма выплаченного аванса: _________________________________ тенге
в том числе общая сумма лизинговых платежей на текущий год: ____________________тенге
Общая стоимость оплаченных работ (оказанных услуг): ___________________________тенге
в том числе сумма выплаченных лизинговых платежей: ___________________________тенге
Общая стоимость исполненных работ (оказанных услуг): __________________________тенге
в том числе сумма выплаченных лизинговых платежей: ___________________________тенге
Тип оплаты: по клинико-затратным группам.
Стоимость базового тарифа (ставки): ___________________________________________тенге
№ п/п
Наименование
Предъявлено к оплате по счету-реестру
Принято к оплате с учетом Линейной шкалы и экспертизы
Число пролеченных больных (человек)
Сумма (тенге)
Число пролеченных больных (человек)
Сумма (тенге)
1
2
3
4
5
6
1
Всего случаев по специализированной медицинской помощи, в том числе:
1.1
всего стационарная помощь, в том числе:

кезең: "___" _______20___жылдан "___"________20___жылға дейін.
20 ___ жылғы "___" _________ №_______ шарт бойынша
Медициналық ұйымның атауы _____________________________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: ___________________________________________
Кіші бағдарламаның атауы: _________________________________________________
Шарттың жалпы сомасы___________________________________________ теңге
оның ішінде ақы төленген аванстың жалпы сомасы ________________________ теңге
оның ішінде ағымдағы жылғы лизинг төлемдерінің жалпы сомасы______________ теңге
Ақы төленген жұмыстардың (көрсетілген қызметтердің) жалпы құны _________ теңге
оның ішінде төленген лизинг төлемдердің сомасы _________________________ теңге
Орындалған жұмыстардың (көрсетілген қызметтердің) жалпы құны __________ теңге
оның ішінде ақы төленген лизинг төлемдердің сомасы __________ теңге
Шартқа сәйкес ағымдағы жылға лизинг төлемдерінің жалпы сомасы __________ теңге
Төлем түрі: клиникалық-шығынды топтар бойынша
Базалық тарифтің құны (мөлшерлемелер)______________________________ теңге
Р/с №
Атауы
Шот-тізілім бойынша ақы төлеуге қабылданды
Сызықтық шкаланы және сараптаманы ескере отырып төлемге қабылданды
Емделген науқастардың саны (адам)
Сома (теңге)
Емделген науқастардың саны (адам)
Сома (теңге)
1
2
3
4
5
6
1
Мамандандырылған медициналық көмек көрсету барлығы, оның ішінде:
1.1.
стационарлық медициналық көмек барлығы, оның ішінде:

1)
Подтверждены
2)
Не подтверждены
3
Недостоверное, несвоевременное и некачественное введение данных в ЭРОБ и несоответствие предъявленных к оплате документов данным ЭРОБ
Х
Х
4
Несвоевременная регистрация сведений смерти, позднее 10 дней с момента смерти онкологического больного
Х
Х
Тип оплаты: по фактическим затратам
п/п
Наименование
Применение химиопрепаратов онкологическим больным
Применение таргетных препаратов онкологическим больным
Оказание лучевой терапии
Всего
Предъявлено к оплате, тенге
Подлежит к снятию и не подлежит оплате, в том числе частично, тенге*
Принято к оплате, тенге
Предъявлено к оплате, тенге
Подлежит к снятию и не подлежит оплате, в том числе частично, тенге*
Принято к оплате, тенге
Предъявлено к оплате, тенге
Подлежит к снятию и не подлежит оплате, в том числе частично, тенге*
Принято к оплате, тенге
Предъявлено к оплате, тенге
Подлежит к снятию и не подлежит оплате, в том числе частично, тенге*
Принято к оплате, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
1
Всего по специализированной медицинской помощи, в том числе:
- при оказании амбулаторно-поликлинической помощи
Х
Х
Х
в том числе: с применением ВТМУ
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
- при оказании стационарной медицинской помощи
в том числе: с применением ВТМУ
Х
Х
Х
-при оказании стационарозамещающей медицинской помощи
в том числе: с применением ВТМУ
Х
Х
Х
Примечание:
*прилагаются акты сверки исполнений условия договора на оказание ГОБМП при их
наличии.
Тип оплаты: по клинико-затратным группам (оказание медицинских услуг с целью
обеспечения доступности и качества медицинской помощи онкологическим больным
(больным с предраковыми заболеваниями, направленным на верификацию диагноза) при
реализации их права на свободный выбор)
Код/наименование перечня
Предъявлено к оплате
Подлежит к снятию и не подлежит оплате, в том числе частично
Принято к оплате
Количество случаев
Сумма, тенге
Количество случаев
Сумма, тенге
Количество случаев
Сумма, тенге
СМП
СЗТ
СМП
СЗТ
СМП
СЗТ
СМП
СЗТ
СМП
СЗТ
СМП
СЗТ
1
2
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
I. Сумма по перечню случаев госпитализации за отчетный период, подлежащие оплате
Х
Х
Х
Х
Х
II. Сумма по перечню случаев госпитализации за отчетный период, прошедших контроль качества и объема после оценки СИ, за исключением случаев с летальными исходами
III. Сумма по перечню летальных случаев за отчетный период и предыдущий период, прошедшие контроль
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
за отчетный период
за прошедший период
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
IV. Сумма по перечню случаев за отчетный и предыдущие периоды, выявленных ККМФД по результатам плановых и внеплановых проверок и не подлежащих оплате, в том числе частично
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
за отчетный период
за прошедший период
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
V. Сумма по перечню случаев госпитализации за отчетный период, прошедших контроль объема после оценки СИ
VI. Сумма по перечню случаев госпитализации за отчетный период, прошедших контроль объема, за исключением случаев, прошедших контроль качества
VII. Сумма по перечню случаев за отчетный и прошедшие периоды, по которым проведен контроль объема по результатам анализа исполнения Договора
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
за отчетный период
за прошедший период
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
ИТОГО по результатам контроля всеми участниками
Лизинговые платежи
Наименование
Количество услуг предъявленных к оплате
Предъявленная сумма лизингового платежа к оплате, тенге
Количество услуг к снятию с оплаты
Сумма лизингового платежа к снятию с оплаты
Количество услуг принятых к оплате
Принято к оплате сумма лизингового платежа, тенге
1
2
3
4
5
6
7
Всего с использованием медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга
Иные выплаты/вычеты
№ п/п
Основание
Согласно решения комиссии
Выплаты, сумма тенге
Вычеты, сумма тенге
1
2
3
4
ИТОГО
Всего предъявлено к оплате _______________________тенге
Всего принято к оплате ___________________________тенге
Председатель: ____________________________________/_________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Члены комиссии: ______________________________/_________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
______________________________/_________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
______________________________/_________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
______________________________/_________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Ознакомлен: _______________________________ /_______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (для счета-реестра на бумажном носителе)
Дата "_____" ____________ 20 ___ года
Примечание:
информация получена из информационных систем "Электронный регистр
онкологических больных" и "Система управления качеством медицинских услуг".
Приложение
к протоколу исполнения
договора на оказание
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи при оказании
медицинской помощи
онкологическим больным
Форма
Реестр онкологических больных с несвоевременной регистрацией сведений о смерти в
"Электронном регистре онкологических больных"*
Комплексный тариф на одного онкологического больного в месяц:_________ тенге
Комплексный тариф на одного онкологического больного в день: ______ тенге
№ п/п
ИНН
Дата постановки на учет
Дата смерти
Дата снятия с учета
Количество дней нахождения на учете после даты смерти
Сумма, подлежащая снятию, тенге
всего
в.т.ч.
за несвоевременное снятия с учета
мера экономического воздействия
А
1
2
3
4
5
6
7
8
Председатель: ____________________________________/_________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Члены комиссии: ______________________________/_________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
______________________________/_________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
______________________________/_________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
______________________________/_________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Ознакомлен: _______________________________ /_______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (для счета-реестра на бумажном носителе)
Дата "_____" ____________ 20 ___ года
Примечание:
информация получена из информационной системы "Электронный регистр
онкологических больных".
Приложение 50
к Приказу Министра
здравоохранения Республики
Казахстан
от 27 ноября 2017 года № 874
Приложение 74
к Правилам возмещения
затрат организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Форма
Акт выполненных работ (услуг), оказанных онкологическим больным в рамках
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
период: с "___" _________ 20 ___ года по "___" _________ 20 ___ года
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года
Наименование субъекта здравоохранения: _____________________________
Наименование бюджетной программы: ________________________________
Наименование бюджетной подпрограммы:_____________________________
Общая сумма Договора: _________________________________________________________ тенге
в том числе общая сумма выплаченного аванса: _____________________________________ тенге
в том числе общая сумма лизинговых платежей на текущий год: _______________________ тенге
Общая стоимость оплаченных работ (оказанных услуг): _______________________________тенге
в том числе сумма выплаченных лизинговых платежей: _______________________________ тенге
Общая стоимость исполненных работ (оказанных услуг): ______________________________тенге
в том числе сумма выплаченных лизинговых платежей: _______________________________тенге
Тип оплаты: по комплексному тарифу на одного онкологического больного.
Комплексный тариф на одного онкологического больного в месяц: _______________ тенге
№ п/п
Наименование
Количество онкологических больных, зарегистрированных в ЭРОБ на конец отчетного периода
Среднесписочная численность онкологических больных, зарегистрированных в ЭРОБ на конец отчетного периода
Предъявлено к оплате, тенге
Принято к оплате, тенге
А
1
2
3
4
5
1.
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Тип оплаты: по фактическим затратам
п/п
Наименование
Применение химиопрепаратов онкологическим больным
Применение таргетных препаратов онкологическим больным
Оказание лучевой терапии
Всего
Предъявлено к оплате, тенге
Принято к оплате, тенге
Предъявлено к оплате, тенге
Принято к оплате, тенге
Предъявлено к оплате, тенге
Принято к оплате, тенге
Предъявлено к оплате, тенге
Принято к оплате, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
Всего по специализированной медицинской помощи, в том числе:
- при оказании амбулаторно-поликлинической помощи
Х
Х
в том числе: с применением ВТМУ
Х
Х
Х
Х
Х
Х
- при оказании стационарной медицинской помощи
в том числе: с применением ВТМУ
Х
Х
-при оказании стационарозамещающей медицинской помощи
в том числе: с применением ВТМУ
Х
Х
Тип оплаты: по клинико-затратным группам (оказание медицинских услуг с целью
обеспечения доступности и качества медицинской помощи онкологическим больным
(больным с предраковыми заболеваниями, направленным на верификацию диагноза) при
реализации их права на свободный выбор)
Стоимость базового тарифа (ставки)__________ тенге
Поправочные коэффициенты: _______________
№ п/п
Наименование
Номер группы
Предъявлено к оплате
Принято к оплате
Количество пролеченных больных
Сумма, тенге
Количество пролеченных больных
Сумма, тенге
1
2
3
4
5
6
7
1
Всего случаев по специализированной медицинской помощи, в том числе:
1.1
всего стационарная помощь
1.2
всего стационарозамещающая помощь
Лизинговые платежи
Наименование
Предъявлено к оплате по счету-реестру
Принято к оплате с учетом экспертизы
Число пролеченных больных (человек)
Количество услуг
Сумма лизингового платежа (тенге)
Число пролеченных больных (человек)
Количество услуг
Сумма лизингового платежа (тенге)
Всего с использованием медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга
Всего принято к оплате: _____________ тенге, в том числе:
сумма на возмещение лизинговых платежей: _____________ тенге;
удержанная сумма: _____________ тенге, из них:
по результатам контроля качества и объема: _____________ тенге;
за пролеченные случаи текущего периода с летальным исходом, не прошедшие
экспертизу качества и объема: _____________ тенге;
за пролеченные случаи прошедшего периода с непредотвратимым летальным исходом, прошедшие экспертизу качества и объема в отчетном периоде: _____________ тенге;
Сумма по решению комиссии снятая: ____________ тенге / принятая: ___________ тенге, в
том числе:
выплаты: _____________ тенге,
вычеты: _____________ тенге.
Сумма к удержанию ранее выплаченного аванса: _____________ тенге;
Остаток ранее выплаченного аванса, который подлежит к удержанию в следующий период:
_____________ тенге;
Итого начислено к перечислению: _____________ тенге;
в том числе возмещение лизинговых платежей: _____________ тенге.
Заказчик:
____________________________________
(наименование заказчика)
Адрес: ________________________________
БИН: _________________________________
ИИН: _________________________________
БИК: _________________________________
(наименование бенефициара)
Код: __________________________________
КБЕ: __________________________________
Руководитель: ____________/_____________
(Фамилия, имя, отчество (при его
наличии)
/подпись) (для акта на бумажном
носителе)
Место печати (для акта на бумажном
носителе)
Поставщик:
______________________________________
(наименование медицинской организации)
Адрес:______________________________
БИН:_______________________________
ИИН:_______________________________
БИК:_______________________________
Наименование банка:_________________
____________________________________
КБЕ:_______________________________
Руководитель: ______________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
/подпись)
(для акта на бумажном носителе)
Место печати (при наличии/ для акта на
бумажном носителе, при наличии)
Примечание:
информация получена из информационной системы "Электронный регистр
онкологических больных".
Приложение 51
к Приказу Министра
здравоохранения Республики
Казахстан
от 27 ноября 2017 года № 874

1).
Расталды
2)
Расталмады
3.
ОНЭТ-ке мәліметтерді дұрыс, уақтылы және сапалы енгізбеу және ОНЭТ деректеріне ақы төлеуге ұсынылған құжаттардың сәйкес келмеуі
4.
Онкологиялық науқастың қайтыс болған сәтінен бастап 10 күннен кешіктіріп қайтыс болу мәліметтерін уақытылы тіркемеу.
Ақы төлеу түрі: нақты шығындар бойынша
р/с
Атауы
Онкологиялық науқастарға химиялық препараттарды қолдану
Онкологиялық науқастарға таргетті препараттарды қолдану
Ақы төлеу үшін ұсынылды, теңге
Шешілуі тиіс және ақы төлуге, оның ішінде ішінара төлеуге жатпайды, теңге*
Ақы төлеу үшін қабылданды, тенге
Ақы төлеу үшін ұсынылды, теңге
Шешілуі тиіс және ақы төлуге, оның ішінде ішінара төлеуге жатпайды, теңге*
Ақы төлеу үшін қабылданды, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Мамандандырылған медициналық көмек бойынша, оның ішінде:
- амбулаториялық-емханалық көмек көрсету кезінде
оның ішінде: ЖТМҚ қолдана отырып
Х
Х
Х
Х
Х
Х
- стационарлық медициналық көмек көрсету кезінде
оның ішінде: ЖТМҚ қолдана отырып
Х
Х
Х
- стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсету кезінде
оның ішінде: ЖТМҚ қолдана отырып
Х
Х
Х
Сәулелі терапияны көрсету
Барлығы
Ақы төлеу үшін ұсынылды, теңге
Шешілуі тиіс және ақы төлуге, оның ішінде ішінара төлеуге жатпайды, теңге*
Ақы төлеу үшін қабылданды, тенге
Ақы төлеу үшін ұсынылды, теңге
Шешілуі тиіс және ақы төлуге, оның ішінде ішінара төлеуге жатпайды, теңге *
Ақы төлеу үшін қабылданды, теңге
9
10
11
12
13
14
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Ескертпе:
* ТМККК көрсету жөніндегі шарт талаптарының орындалуын салыстырып тексеру актісі болған жағдайда қоса беріледі
Ақы төлеу түрі: клиника-шығынды топтар бойынша (онкологиялық науқастарды медициналық көмектің сапасымен және қолжетімділігімен қамтамасыз ету мақсатында (диагнозды анықтауға жіберілген обыралды ауруы бар науқастарға) олардың еркін таңдау құқығын іске асыру кезінде медициналық көмек көрсету
Код/Тізбе атауы
Ақы төлеу үшін ұсынылды
Жағдайлардың саны
Сомасы, теңге
ММК
САТ
ММК
САТ
1
2
3
5
6
I. Ақы төлеуге жататын есептік кезеңдегі емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі бойынша сомасы
II. Өліммен аяқталған жағдайларды қоспағанда, АС бағалауынан кейін сапа мен көлем бақылауынан өткен есептік кезеңдегі емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі бойынша сомасы
III. Бақылаудан өткен есептік кезеңдегі және алдағы өткен кезеңдегі өлім жағдайларының тізбесі бойынша сомасы
Х
Х
Х
Х
есептік кезеңдегі
өткен кезеңдегі
Х
Х
Х
Х
IV. МФҚБК жоспарлы және жоспардан тыс тексерулерінің нәтижелері бойынша анықталған және ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайтын есептік және алдағы өткен кезеңдердегі жағдайлардың тізбесі бойынша сомасы
Х
Х
Х
Х
есептік кезеңдегі
өткен кезеңдегі
Х
Х
Х
Х
V. АС бағалауынан кейін көлем бақылауынан өткен есептік кезеңдегі емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі бойынша сомасы
VI. Сапа бақылауынан өткен жағдайларды қоспағанда, көлем бақылауынан өткен есептік кезеңдегі емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі бойынша сомасы
VII. Шарттың орындалуын талдау нәтижелері бойынша көлемді бақылау жүргізілген есептік және алдағы өткен кезеңдердегі жағдайлардың тізбесі бойынша сомасы
Х
Х
Х
Х
есептік кезеңдегі
өткен кезеңдегі
Х
Х
Х
Х
Барлық қатысушыларды бақылау нәтижелері бойынша ЖИЫНЫ
Шешілуі тиіс және ақы төлуге, оның ішінде ішінара төлеуге жатпайды, теңге
Ақы төлеу үшін қабылданды
Жағдайлардың саны
Сомасы, теңге
Жағдайлардың саны
Сомасы, теңге
ММК
САТ
ММК
САТ
ММК
САТ
ММК
САТ
7
8
9
10
11
12
13
14
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Лизинг төлемдері
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылған қызметтердің саны
Ақы төлеуге ұсынылған Лизинг төлемініңсомасы, теңге
Ақы төлеуден шешіп алу үшін қызметтердің саны
Ақы төлеуден шешіп алу үшін Лизинг төлемініңсомасы
Ақы төлеуге қабылданған қызметтердің саны
Ақы төлеуге қабылданған Лизинг төлемініңсомасы, теңге
1
2
3
4
5
6
7
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы пайдаланумен барлығы
Өзге төлемдер/шегерістер
р/с
Негіздеме
Комиссия шешіміне сәйкес
Төлемдер, сома теңге
Шегерістер, сома теңге
1
2
3
4
ЖИЫНЫ
Ақы төлеуге ұсынылғанның барлығы ______________________________ теңге
Ақы төлеуге қабылданғанның барлығы ____________________________ теңге
Төраға:
______________ /_______________________________
(Қолы/Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
Комиссия мүшелері:
______________ /________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/ қолы)
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
______________ /________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/ қолы)
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
______________ /________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/ қолы)
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін
Таныстырылды:
_____________ /_______________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/ қолы)
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
Мөрдің орны (қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
Күні 20___жылғы "___"___________________
Ескертпе:
* ақпарат "Онкологиялық науқастардың электрондық тізілімі" және "Медициналық қызметтердің сапасын басқару жүйесі" ақпараттық жүйелерінен алынды.
Онкологиялық науқастарға
медициналық көмек көрсету кезінде тегін
медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін көрсетуге
арналған шартты орындау
хаттамасына қосымша
Нысан
"Онкологиялық науқастардың электронды тізілімінде" қайтыс болу туралы
мәліметтері уақтылы тіркелмеген онкологиялық науқастардың тізілімі
кезең: 20__ жылғы "___" ___ бастап 20___ жылғы "___" ___ дейін
Айына бір онкологиялық науқасқа шаққандағы кешенді тариф: _____ теңге
Күніне бір онкологиялық науқасқа шаққандағы кешенді тариф: ____ теңге
р/с №
ЖСН
Есепке қойған күн
Қайтыс болу күні
Есептен алған күн
Қайтыс болған күннен кейін есепте болған күндердің саны
Шешіп алынуы тиіс сома, теңге
барлығы
оның ішінде
есептен уақтылы алмағаны үшін
Экономикалық ықпал ету шарасы
А
1
2
3
4
5
6
7
8
Төраға: ________________________ /________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
Комиссия мүшелері: ________________________ /________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)қолы)
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
_______________________ /_________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
_______________________ /_________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
Мөрдің орны (қағаз жеткізгіштегі акт үшін)
Күні 20 ___ жылғы "_____" ____________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 27 қарашадағы
№ 274 бұйрығына
50-қосымша
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының есебінен
өтеу қағидаларына
74-қосымша
Нысан
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі
шеңберінде көрсетілген, орындалған жұмыстардың
(қызметтердің) актісі
20 ___ жылғы "___" _________ №_______
кезең: 20___ жылғы "___" ____ бастап 20___ жылғы "___" ____ дейін
20 ___ жылғы "___" ____ № ___ шарт бойынша
Денсаулық сақтау ұйымының атауы: __________________________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: _____________________________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы:_________________________________________
Шарт бойынша жалпы құны ____________________________________________ теңге
Төленген аванстың жалпы сомасы _______________________________________ теңге
оның ішінде ағымдағы жылғы лизинг төлемдердің жалпы сомасы: ____________ теңге
Ақы төленген (көрсетілген) қызметтердің жалпы сомасы ____________________ теңге
оның ішінде төленген лизинг төлемдердің сомасы: _________________________ теңге
Шартқа сәйкес ағымдағы жылға арналған лизинг төлемдерінің жалпы сомасы
_________ теңге
оның ішінде төленген лизинг төлемдердің сомасы: _________________________ теңге
Ақы төлеу түрі: бір онкологиялық науқасқа арналған кешенді тариф бойынша
Айына бір онкологиялық науқасқа арналған кешенді тариф
_________________________ теңге
р/с
Атауы
Есепті кезеңнің соңына ОНЭТ-те тіркелген онкологиялық науқастардың саны
Есепті кезеңінің соңында ОНЭТ-те тіркелген онкологиялық науқастардың ортатізімдік саны
Ақы төлеуге ұсынылды, теңге
Ақы төлеуге қабылданды, теңге
А
1
2
3
4
5
1.
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік беріліген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету, оның ішінде:
Ақы төлеу түрі: нақты шығындар бойынша
р/с
Атауы
Онкологиялық науқастарға химиялық препараттарды қолдану
Онкологиялық науқастарға таргетті препараттарды қолдану
Сәулелі терапияны көрсету
Жиыны
Ақы төлеу үшін ұсынылды, теңге
Ақы төлеу үшін қабылданды, тенге
Ақы төлеу үшін ұсынылды, теңге
Ақы төлеу үшін қабылданды, тенге
Ақы төлеу үшін ұсынылды, теңге
Ақы төлеу үшін қабылданды, тенге
Ақы төлеу үшін ұсынылды, теңге
Ақы төлеу үшін қабылданды, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
Мамандандырылған медициналық көмек бойынша барлығы, оның ішінде::
амбулаториялық-емханалық көмек көрсету кезінде
Х
Х
оның ішінде: ЖТМҚ қолдана отырып
Х
Х
Х
Х
Х
Х
- стационарлық медициналық көмек көрсету кезінде
оның ішінде: ЖТМҚ қолдана отырып
Х
Х
- стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсету кезінде
оның ішінде: ЖТМҚ қолдана отырып
Х
Х
Ақы төлеу түрі: клиника-шығынды топтар бойынша (онкологиялық науқастарды медициналық көмектің сапасымен және қолжетімділігімен қамтамасыз ету мақсатында (диагнозды анықтауға жіберілген обыралды ауруы бар науқастарға) олардың еркін таңдау құқығын іске асыру кезінде медициналық көмек көрсету
Базалық тарифтің құны (мөлшерлеме)__________ теңге
Түзету коэффициенттері: _______________
Топтың нөмірі
Ақы төлеуге ұсынылды
Принято к оплате
№ р/с
Атауы
Емделген науқастардың саны
Сомасы,
теңге
Емделген науқастардың саны
Сомасы,
теңге
1
2
3
4
5
6
7
1
Мамандандырылған медициналық көмек бойынша жағдайлар барлығы, оның ішінде:
1.1
Стационарлық көмек барлығы
1.2
Стационарды алмастыратын көмек барлығы
Лизинг төлемдері*
Медициналық жабдықтың атауы
Шот-тізілім бойынша ақы төлеуге ұсынылды
Сараптаманы есепке ала отырып, ақы төлеу үшін қабылданды
Емделген науқастардың саны (адам)
Қызметтердің саны
Ақы төлеуге лизинг төлемінің сомасы (теңге)
Емделген науқастардың саны (адам)
Қызметтердің саны
Ақы төлеуге лизинг төлемінің сомасы (теңге)
Қаржылық лизинг шарттарында сатып алынған медициналық техниканы пайдалана отырып, барлығы
Барлығы ақы төлеуге қабылданды      : _____________ теңге, соның ішінде:
соның ішінде лизинг төлемдерін өтеуге: _____________ тенге;
ұстап қалған сома: _____________ теңге, соның ішінде:
сапа мен көлемді бақылау нәтижелері бойынша: _____________ теңге;
сапа мен көлем сараптамасынан өтпеген, өліммен аяқталған ағымдағы кезеңдегі емделіп шыққан жағдайлар: _____________ теңге;
есептік кезеңде сапа мен көлем сараптамасынан өткен жол бермеуге мүмкін емес өліммен аяқталған өткен кезеңде емделген жағдайлар үшін: _____________ теңге;
Комиссияның шешімі бойынша шешілген сома: ____________ теңге / қабылданған: ___________ теңге, соның ішінде:
төлемдер: _____________ теңге,
шегерімдер: _____________ теңге.
Бұрын төленген авансты ұстап қалу үшін сома: _____________ теңге;
Келесі кезеңде ұстап қалуға тиіс бұрын төленген аванстың қалдығы: _____________ теңге;
Аудару үшін жиыны: _____________ теңге;
соның ішінде лизинг төлемдерін өтеуге: _____________ теңге.
Тапсырыс беруші
____________________________
(тапсырыс берушінің атауы)
Мекенжайы _____________________
БСН __________________________
ЖСК __________________________
БСК___________________________
(бенефициардың атауы)
Код ___________________________
КБЕ___________________________
Басшы _____________________/__________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)./қолы)
(қағаз жеткізгіштегі акті үшін)
Мөрдің орны (қағаз жеткізгіштегі акті үшін)
Қызмет беруші
_____________________________________
(Медициналық ұйымның атауы)
Мекенжайы ____________________
БСН __________________________
ЖСК __________________________
БСК___________________________
Банк атауы ___________________
КБЕ __________________________
Басшы_______________________/___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)./қолы)
(қағаз жеткізгіштегі акті үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі акті үшін)
Ескертпе:
ақпарат "Онкологиялық науқастардың электронды тізілімі" ақпараттық жүйесінен алынды.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 27 қарашадағы
№ 274 бұйрығына
51-қосымша
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет
қаражатының есебінен
өтеу қағидаларына

Приложение 78-1
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Форма
Информация о распределении плановой суммы аванса
на оказание медицинских услуг
по договору № _____ от "___" _________ 20 ___ года
_____________________________________________________________________
(наименование субъекта здравоохранения)
_____________________________________________________________________
(наименование бюджетной программы в соответствии с единой бюджетной
классификацией)
№ п/п
Наименование расходов
Основной аванс (тыс.тенге)
Дополнительный аванс (тыс.тенге)
1
2
3
4
Всего
1
Оплата труда работников
1.1
в том числе дифференцированная оплата
2
Приобретение продуктов питания
3
Приобретение лекарственных средств и ИМН
4
Коммунальные расходы
5
Прочие расходы
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика):
_____________________________/_______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика):
_____________________________________ / ____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
Приложение 52
к Приказу Министра
здравоохранения Республики
Казахстан
от 27 ноября 2017 года № 874
Приложение 84-1
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Форма
СЧЕТ-РЕЕСТР
за оказание медицинской помощи прикрепленному населению в рамках
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи субъектом
здравоохранения районного значения и села
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года
Наименование субъекта здравоохранения: ______________________
Наименование бюджетной программы: _________________________
Наименование бюджетной подпрограммы: _________________________
Количество прикрепленного сельского населения _________________________человек
Базовый комплексный подушевой норматив АПП на одного прикрепленного человека,
зарегистрированного в портале "РПН", в месяц___________тенге;
Половозрастной поправочный коэффициент________;
Коэффициент плотности населения________;
Коэффициент учета надбавок за работу в сельской местности________;
Коэффициент учета продолжительности отопительного сезона ________;
Сумма за работу в зонах экологического бедствия на 1-го жителя в месяц ______________тенге;
Сумма на оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи на 1-го жителя
в месяц ______________тенге;
Комплексный подушевой норматив на сельское население в расчете на одного прикрепленного
человека, зарегистрированного в портале "РПН", в месяц: ___ тенге, в том числе:
гарантированный компонент комплексного подушевого норматива на одного прикрепленного
человека, зарегистрированного в портале "РПН" к субъекту ПМСП, в месяц ___________тенге;
сумма СКПН на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "РПН" к
субъекту ПМСП, в месяц ____________ тенге.
Количество школьников _________________________человек.
Подушевой норматив на 1 школьника в месяц____________ тенге.
№ п/п
Наименование
Предъявлено к оплате (тенге)
А
Б
В
1.
Всего на оказание медицинской помощи прикрепленному населению, в том числе:
1.1.
на оказание медицинской помощи
1.2.
на стимулирование работников организации, оказывающей первичной медико-санитарную помощь, за достигнутые конечные результаты их деятельности на основе индикаторов оценки
1.3.
на оказание консультативно-диагностических услуг
1.4.
за медицинское обслуживание школьников в организациях образования
2.
Сумма лизингового платежа
ИТОГО к оплате:
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика):
_______________________ /_____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика):
_________________________ /_______________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (при наличии/для счета-реестра на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
К данному счет-реестру прилагаются следующие приложения:
данные о динамике численности и структуре прикрепленного населения по данным
портала "Регистр прикрепленного населения" по форме согласно таблице 1 к счет-реестру за
оказание амбулаторно-поликлинической помощи в рамках ГОБМП прикрепленному
населению субъекта, оказывающего ПМСП;
сумма на стимулирование работников за достигнутые индикаторы конечного
результата деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего ПМСП, по форме
согласно таблице 2 к счет-реестру за оказание амбулаторно-поликлинической помощи в
рамках ГОБМП прикрепленному населению субъекта, оказывающего ПМСП;
реестр оказанных услуг ПМСП по форме согласно таблице 3 к счет-реестру за
оказание амбулаторно-поликлинической помощи в рамках ГОБМП прикрепленному
населению субъекта, оказывающего ПМСП;
реестр оказанных КДУ, не включенных в комплексный подушевой норматив на
оказание амбулаторной поликлинической помощи согласно таблице 4 к счет-реестру за
оказание амбулаторно-поликлинической помощи в рамках ГОБМП прикрепленному
населению субъекта, оказывающего ПМСП;
реестр КДУ, оказанных без привлечения субподрядчика согласно таблице 5 к счет-
реестру за оказание амбулаторно-поликлинической помощи в рамках ГОБМП
прикрепленному населению субъекта, оказывающего ПМСП;
реестр КДУ оказанных с привлечением субподрядчика согласно таблице 6 к счет-
реестру за оказание амбулаторно-поликлинической помощи в рамках ГОБМП
прикрепленному населению субъекта, оказывающего ПМСП;
реестр КДУ, оказанных детскому населению в возрасте от 6 до 17 лет включительно
согласно таблице 7 к счет-реестру за оказание амбулаторно-поликлинической помощи в
рамках ГОБМП прикрепленному населению субъекта, оказывающего ПМСП;
персонифицированный реестр выписанных больных, которым оказана стационарная и
стационарозамещающая помощь по форме согласно таблице 8 к счет-реестру за оказание
медицинской помощи прикрепленному населению в рамках ГОБМП субъектом районного
значения и села;
реестр оказанных КДУ с использованием медицинской техники, приобретенной на
условиях финансового лизинга согласно таблице 9 к счет-реестру за оказание медицинской
помощи прикрепленному населению в рамках ГОБМП субъектом районного значения и села.
Таблица 1
к счет-реестру за оказание
медицинской помощи
прикрепленному населению в
рамках гарантированного
объема бесплатной медицинской
помощи субъектом
здравоохранения районного
значения и села
Форма
Данные о динамике численности и структуре прикрепленного населения по данным
портала "Регистр прикрепленного населения"*
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
человек
Численность прикрепленного населения на начало отчетного периода
Количество прикрепленного населения
Количество открепленного населения
Численность прикрепленного населения на конец отчетного периода
Итого
в т.ч. по свободному выбору
Итого
в т.ч. по причинам
отказ по свободному выбору
смерть
выезд
Половозрастная структура прикрепленного населения на конец отчетного периода
Возраст
Итого
в том числе:
Мужчины
Женщины

78-1-қосымша
Медициналық қызметтер көрсетуге жоспарлы аванс сомасын бөлу туралы ақпарат
20 ___ жылғы "___" _________ № _____ шарт бойынша
____________________________________________
(медициналық ұйымның атауы)
_____________________________________________________________________
(бірыңғай бюджеттік жіктемеге сәйкес бюджеттік бағдарламаның атауы)
р/с №
Шығыстардың атауы
Негізгі аванс (мың теңге)
Қосымша аванс (мың теңге)
1
2
3
4
Барлығы
1
Қызметкерлерге еңбекақы төлеу
1.1
Оның ішінде, сараланған еңбекақы
2
Тағам өнімдерін сатып алу
3
Дәрі-дәрмектер мен ММБ сатып алу
4
Коммуналдық шығыстар
5
Өзге шығыстар
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) басшысы
_________________________ /_________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) (қолы)
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) бас бухгалтері
___________________________________________/ ________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) (қолы)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 27 қарашадағы
№ 274 бұйрығына
52-қосымша
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының есебінен
өтеу қағидаларына
84-1-қосымша
Нысан
Аудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектісінің бекітілген халыққа
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсеткені үшін
ШОТ-ТІЗІЛІМ
20___жылғы "__" _______№ _____
кезең: 20___жылғы "__" _______ бастап 20___жылғы "__"______дейін
20___жылғы "__" _______№ _____ шарт бойынша
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы: ____________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: _________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы: ________________________
Бекітілген ауыл халқының саны ________________________________адам
Айына "БХТ" порталында тіркелген, бекітілген бір адамға шаққандағы АЕК базалық кешенді жан басына шаққандағы нормативі__________ теңге
Жыныстық-жастық түзету коэффициенті________;
Халық тығыздылығының коэффициенті________;
Ауылдық жерде жұмыс істегені үшін төленетін үстеме ақыны есепке алу коэффициенті________;
Жылу маусымының ұзақтылығын есепке алу коэффициенті________;
Айына экологиялық апат аймағындағы 1 тұрғынға жұмыс істегені үшін сомасы______________теңге;
Айына 1 тұрғынға стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетудің сомасы ______________теңге
Айына МСАК субъектісіне "БХТ" порталында тіркелген бір бекітілген адамға шаққандағы ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив___________теңге, оның ішінде:
Айына МСАК субъектісіне "БХТ" порталында тіркелген бір бекітілген адамға арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативтің кепілдік берілген компоненті___________теңге;
Айына МСАК субъектісіне "БХТ" порталында тіркелген бір бекітілген адамға шаққандағы СКПН сомасы___________теңге;
Оқушылардың саны _________________________адам
Айына 1 оқушыға жан басына шаққандағы норматив____________ теңге
р/с №
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылды (теңге)
А
Б
В
1.
халыққа медициналық көмек көрсету үшін барлығы, оның ішінде:
1.1.
медициналық көмек көрсетуге
1.2
медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін ұйымның жұмыскерлерін бағалау индикаторларының негізінде олардың қызметінің қол жеткігзен түпкілікті нәтижелері үшін ынталандыру
1.3
консультациялық-диагностикалық қызметтерді көрсеткені үшін
1.4.
білім беру ұйымдарында оқушыларға медициналық қызмет көрсеткені үшін
2.
Лизинг төлемінің сомасы
Ақы төлеу үшін ЖИЫНЫ
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) басшысы:
_________________________/________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) бас бухгалтері:
____________________ /_________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Күні 20_жылғы "____"______________
Осы шот-тізілімге мынадай қосымшалар қоса беріліп отыр:
МСАК көрсететін субъектінің бекітілген халыққа ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 1-кестеге сәйкес нысан бойынша "Бекітілген халық тіркелімі" порталының деректері бойынша тіркелген халық санының динамикасы мен құрылымы туралы деректер";
МСАК көрсететін субъектінің бекітілген халыққа ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 2-кестеге сәйкес нысан бойынша МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің қол жеткізілген түпкілікті нәтиже индикаторлары үшін қызметкерлерін ынталандыруға арналған сома;
МСАК көрсететін субъектінің бекітілген халыққа ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 3-кестеге сәйкес нысан бойынша МСАК көрсетілген қызметтерінің тізілімі;
МСАК көрсететін субъектінің бекітілген халыққа ТМККК шеңберінде амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 4-кестеге сәйкес амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативке енгізілмеген көрсетілген КДҚ тізілімі;
МСАК көрсететін субъектінің бекітілген халыққа ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 5-кестеге сәйкес нысан бойынша қосалқы мердігерлерді қатыстырмай көрсетілген КДҚ тізілімі;
МСАК көрсететін субъектінің бекітілген халыққа ТМККК көрсеткені үшін шот-тізілімге 6-кестеге сәйкес нысан бойынша қосалқы мердігерлерді қатыстырумен көрсетілген КДҚ тізілімі;
МСАК көрсететін субъектінің бекітілген халыққа ТМККК шеңберінде амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 7-кестеге сәйкес 6 жастан 17 жасқа дейінгі балаларға көрсетілген КДҚ тізілімі;
Аудандық маңызы бар және ауыл субъектісінің бекітілген халыққа ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 8-кестеге сәйкес нысан бойынша стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсетілген жазылып шыққан науқастардың дербестендірілген тізілімі.
Аудандық маңызы бар және ауылдың
денсаулық сақтау субъектісінің бекітілген
халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде көрсеткен
медициналық көмегі үшін шот-тізілімге
1-кесте
Нысан
"Бекітілген халық тіркелімі" порталының деректері бойынша
бекітілген халық санының динамикасы және құрылымы туралы деректер*
кезең: 20___жылғы "__"_______бастап 20___жылғы "__"___________дейін
Есепті кезеңнің басында бекітілген халықтың саны
Бекітілген халықтың саны
Бекітуден шығарылған халықтың саны
Есепті кезеңнің соңында бекітілген халықтың саны
Жиыны
еркін таңдау бойынша
Жиыны
Оның ішінде себептер бойынша
еркін таңдау бойынша
қайтыс болу
кету
Есептік кезеңнің соңындағы бекітілген халықтың жыныстық-жастық құрылмы
Жасы
Жиыны
Ерлер
Әйелдер

0-12 месяцев
12 месяцев - 4 года
5-9 лет
10-14 лет
15-19 лет
20-29 лет
30-39 лет
40-49 лет
50-59 лет
60-69 лет
70 и старше
ИТОГО
Подтверждаем, что по:
1) количеству прикрепленного населения за отчетный период соответствует:
по свободному выбору: количеству заявлений граждан и копии документов,
удостоверяющих их личность;
по территориальному распределению: (указать приказ управления здравоохранения);
2) количеству открепленного населения соответствует:
по смерти: количеству справок о смерти /перинатальной смерти;
по выезду за пределы страны: количеству заявлений граждан и копии документов,
удостоверяющих их личность.
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика):
_________________________________/_____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика):
____________________________ /____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (для счета-реестра на бумажном носителе)
Дата "___"_________20___ года
Проверено:
Руководитель СИ: _______________________________/_______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
Место печати (при наличии/ для счета-реестра на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
*данные таблицы представляются в качестве информации о динамике численности и
структуре прикрепленного населения по данным портала "Регистр прикрепленного
населения" и не влияют на оплату за отчетный период.
Таблица 2
к счет-реестру за оказание
медицинской помощи
прикрепленному населению в
рамках гарантированного
объема бесплатной медицинской
помощи субъектом
здравоохранения районного
значения и села
Форма
Сумма на стимулирование работников за достигнутые индикаторы конечного
результата деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего первичную медико-
санитарную помощь
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
№ п/п
Наименование
Плановый показатель
Предъявлено к оплате (фактический показатель*)
1
Численность прикрепленного населения, человек
2
Количество среднего медицинского персонала на одну врачебную должность, в т.ч.
на терапевтическом участке
на педиатрическом участке
на участке семейного врача/ВОП
3
Обеспеченность социальными работниками на 10 000 человек прикрепленного населения
4
Обеспеченность психологами на 10 000 человек прикрепленного населения
5
Коэффициент медицинской организации
п/п
Индикаторы оценки деятельности
Плановый показатель**
Предъявлено к оплате***
Целевой показатель
Количество баллов
Сумма, тенге
Фактический показатель
Количество баллов
% достижения целевого показателя
Сумма, тенге
Всего
Х
Х
1
Материнская смертность, предотвратимая на уровне ПМСП
2

0-12 ай
12 ай - 4 жас
5-9 жас
10-14 жас
15-19 жас
20-29 жас
30-39 жас
40-49 жас
50-59 жас
60-69 жас
70 жас және 70-тен асқан
ЖИЫНЫ
Растаймыз:
1) есепті кезеңде бекітілген халықтың санына мыналар сәйкес келеді:
еркін таңдау бойынша: азаматтардың өтініштерінің және олардың жеке басын куәландыратын құжаттардың көшірмелерінің санына; аумақтық бөлу бойынша: (денсаулық сақтау басқармасының бұйрығын көрсету;)
2) тіркеуден шығарылған халықтың санына сәйкес келеді: қайтыс болу бойынша: қайтыс болу/перинаталдық өлім туралы анықтамалардың санына; елдің шекарасынан шығу бойынша: азаматтардың өтініштерінің және олардың жеке басын куәландыратын құжаттардың көшірмелерінің санына.
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) басшысы:
________________________________/______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) бас бухгалтері:
____________________________ /________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін) 20__жылғы "__"________________
Тексерілді: АС басшысы _______________________/_____________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Күні 20__жылғы "___"_____________
Ескертпе:
*осы кестені МСАК көрсететін ауылдың субъектілері көрсететін есепті кезең үшін "Бекітілген халық тіркелімі" порталының деректері бойынша тіркелген халық санының динамикасы мен құрылымы туралы ақпарат ретінде ұсынады және ол есепті кезеңге ақы төлеуге әсер етпейді.
Аудандық маңызы бар және ауылдың
денсаулық сақтау субъектісінің бекітілген
халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде көрсеткен
медициналық көмегі үшін шот-тізілімге
2-кесте
Нысан
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің
қол жеткізілген түпкілікті нәтиже индикаторлары үшін қызметкерлерін ынталандыруға арналған сома
кезең: 20__жылғы "__" _______ бастап 20__жылғы "__" _______ дейін
р/с №
Атауы
Жоспарлы көрсеткіш
Нақты көрсеткіш*
1
Бекітілген халықтың саны, адам
2
Бір дәрігер лауазымына шаққандағы орта медицина персоналының саны,оның ішінде
терапиялық учаскеде
педиатриялық учаскеде
отбасы дәрігерінің/ЖПД учаскесінде
3
Бекітілген халықтың 10 000 адамына шаққанда әлеуметтік қызметкерлермен қамтамасыздығы
4
Бекітілген халықтың 10 000 адамына шаққанда психологтармен қамтамасыздығы
5
Медициналық ұйымның коэффициенті
р/с №
Қызметті бағалау индикаторлары
Жоспарлы көрсеткіш**
Ақы төлеуге ұсынылды***
Нысаналы көрсеткіш
Ұпайлардың саны
Сома, теңге
Нақты көрсеткіш
Ұпайлардың саны
Нысаналы көрсеткішке жету %
Сома, теңге
Барлығы
х
х
1
МСАК деңгейінде алдын алуға болатын ана өлімі
2

Приложение 92-1
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Форма
Информация о распределении плановой суммы аванса
на оказание медицинских услуг
по договору № _____ от "___" _________ 20 ___ года
_____________________________________________________________________
(наименование субъекта здравоохранения)
_____________________________________________________________________
(наименование бюджетной программы в соответствии
с единой бюджетной классификацией)
№ п/п
Наименование расходов
Основной аванс (тыс.тенге)
Дополнительный аванс (тыс.тенге)
1
2
3
4
Всего:
1
Оплата труда работников
1.1
в том числе дифференцированная оплата
2
Приобретение продуктов питания
3
Приобретение лекарственных средств и ИМН
4
Коммунальные расходы
5
Прочие расходы
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика):
_____________________________/_______________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика):
______________________________________ / ____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
Приложение 56
к Приказу Министра
здравоохранения Республики
Казахстан
от 27 ноября 2017 года № 874
Приложение 112
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Форма
СЧЕТ-РЕЕСТР
по оказанию услуг и выдаче компонентов крови в рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской за счет средств республиканского бюджета в виде целевых
текущих трансфертов и средств местного бюджета
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
период с "___" _________ 20 ___ года по "___" _________ 20 ___ год
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года
Наименование субъекта здравоохранения: _____________________________
Наименование бюджетной программы: ________________________________
Наименование бюджетной подпрограммы: ________________________________
Наименование компонентов крови (услуг)
Единица измерения
Стоимость, тенге
Количество
Сумма, тенге
1
2
3
4
5
6
ИТОГО
Итого к оплате _________________________________________тенге
Заказчик
_______________________________________
(наименование)
Руководитель________________/___________
(Фамилия, имя, отчество (при его
наличии)/подпись)
(для акта на бумажном носителе)
Место печати (для акта на бумажном
носителе)
Поставщик
_____________________________________
(наименование)
Руководитель_____________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его
наличии)/подпись)
(для акта на бумажном носителе)
Место печати (при наличии/для акта на
бумажном носителе)
Приложение 57
к Приказу Министра
здравоохранения Республики
Казахстан
от 27 ноября 2017 года № 874
Приложение 113
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Форма
Протокол
исполнения договора по оказанию услуг и выдаче компонентов крови в рамках
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи за счет средств
республиканского бюджета в виде целевых текущих трансфертов и средств местного
бюджета
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года
Наименование субъекта здравоохранения: _____________________________
Наименование бюджетной программы: ________________________________
Наименование бюджетной подпрограммы:_____________________________
№ п/п
Наименование
Наименование компонентов крови (услуг)
Предъявлено к оплате, тенге
Снято с оплаты*, тенге
Принято к оплате, тенге
А
1
2
3
4
5
Всего
1
за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета
2
за счет средств местного бюджета
Примечание:
*снято с оплаты, в том числе частично, за отчетный и предыдущие периоды по
результатам выборочных, внеплановых проверок и иных форм контроля ТД ККМФД. Акт
контроля качества и объема медицинской помощи прилагается.
Иные выплаты/вычеты
№ п/п
Основание
Согласно решению комиссии
Выплаты, сумма тенге
Вычеты, сумма тенге
ИТОГО
Всего предъявлено к оплате _________________________ тенге
Всего принято к оплате _____________________________ тенге
Председатель: _________________________________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
Члены комиссии: _________________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
_________________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
_________________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
Ознакомлен: ____________________________ /____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
Место печати (для протокола на бумажном носителе)
Дата "_____" ____________ 20 ___ года.
Приложение 58
к Приказу Министра
здравоохранения Республики
Казахстан
от 27 ноября 2017 года № 874
Приложение 114
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Форма
Акт выполненных работ
по оказанию услуг и выдаче компонентов крови в рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи за счет средств республиканского бюджета в виде
целевых текущих трансфертов и средств местного бюджета
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
период: с "___" _________ 20 ___ года по "___" _________ 20 ___ год
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года
Наименование субъекта здравоохранения: _____________________________
Наименование бюджетной программы: ________________________________
Общая сумма по договору_________________________________ тенге
Общая сумма выплаченного аванса _________________________________тенге
Общая стоимость оплаченных работ (оказанных услуг) ___________________________тенге
Наименование
Предъявлено к оплате, тенге
Принято к оплате, тенге
1
2
3
4
Всего
1
За счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета
2
За счет средств местного бюджета
Всего к оплате:_____________________________________________________________тенге
Сумма к удержанию ранее выплаченного аванса ________________________________тенге
Остаток ранее выплаченного аванса, который подлежит удержанию в следующий период ___________________________________________________________________________ тенге
Итого к перечислению ________________________________________________________тенге
Заказчик
______________________________________
(наименование)
Руководитель________________/__________
(Фамилия, имя, отчество (при его
наличии)/подпись) (для акта
на бумажном носителе)
Место печати (для акта на бумажном
носителе)
Поставщик
______________________________________
(наименование)
Руководитель_____________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его
наличии)/подпись) (для акта
на бумажном носителе)
Место печати (при наличии/для акта на
бумажном носителе)

92-1-қосымша
Нысан
Медициналық қызметтер көрсетуге жоспарлы аванс сомасын бөлу туралы ақпарат 20 ___ жылғы "___" _________ № _____ шарт бойынша
_____________________________________________________________________
(медициналық ұйымның атауы)
_____________________________________________________________________
(Бірыңғай бюджеттік жіктемеге сәйкес бюджеттік бағдарламаның атауы)
р/с №
Шығыстардың атауы
Негізгі аванс (мың теңге)
Қосымша аванс (мың теңге)
1
2
3
4
Барлығы
1
Қызметкерлерге еңбекақы төлеу
1.1
Оның ішінде, сараланған еңбекақы
2
Тағам өнімдерін сатып алу
3
Дәрі-дәрмектер мен ММБ сатып алу
4
Коммуналдық шығыстар
5
Өзге шығыстар
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) басшысы
_________________________ /_________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) (қолы)
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) Бас бухгалтер
___________________________________________/ ________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) (қолы)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Күні 20__жылғы "__"_________________________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 27 қарашадағы
№ 274 бұйрығына
56-қосымша
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет
қаражатының есебінен
өтеу қағидаларына
112-қосымша
Нысан
Нысаналы аымдағы трансферт және жергілікті бюджет қаражаты түрінде республикалық
бюджет қаражатының есебінен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі
шеңберінде қан компоненттерін беру және көрсетілген қызметтер үшін
ШОТ-ТІЗІЛІМ
20 ___ жылғы "___" _________ №_______
кезең: 20___ жылғы "___" _______ бастап 20___ жылғы "___" ____ дейін
20 ___ жылғы "___" _________ № ____ шарт бойынша
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы: __________________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: _______________________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы: __________________________________
р/с №
Қан компоненттерінің (қызметтер)
атауы
Өлшем бірлігі
Құны, теңге
Саны
Сомасы, теңге
1
2
3
4
5
6
ЖИЫНЫ
Ақы төлеу үшін жиыны: ________________________________ теңге
Тапсырыс беруші
Қызметтер беруші
______________________________________
(атауы)
______________________________
(атауы)
Басшы_________________/______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған
жағдайда)/қолы)
Басшы_____________/_____________ (Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы
Мөрдің орны (қағаз жеткізгіштегі акт үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі акт үшін)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 27 қарашадағы
№ 274 бұйрығына
57-қосымша
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет
қаражатының есебінен
өтеу қағидаларына
113-қосымша
Нысан
Нысаналы ағымдағы трансферт және жергілікті бюджетқаражаты түрінде республикалық
қаражатының есебінен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде қан
компоненттерін беру және көрсетілген қызметтер үшін шартты орындау
хаттамасы
20 ___ жылғы "___" _________ №_______
20___ жылғы "___" _____ бастап 20___ жылғы "___" ______ дейінгі кезең
20 ___ жылғы "___" _________ № ____ шарт бойынша
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы: __________________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: ______________________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы: __________________________________
р/с №
Атауы
Қан компоненттерінің (қызметтер)
атауы
Ақы төлеу үшін ұсынылды, теңге
Ақы төлеуден алынды*, теңге
Ақы төлеу үшін қабылданды, теңге
А
1
2
3
4
5
Барлығы
1
республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің есебінен
2
жергілікті бюджет қаражатының есебінен
Ескертпе:
*МФҚБК АД-ның таңдаулы және жоспардан тыс тексерулері және басқа да бақылау нысандары бойынша есепті және өткен кезеңдер үшін ақы төлеуден, оның ішінде ішінара ақы төлеуден алынды.
Өзге төлемдер/шегерістер
р/с №
Негізі
Комиссияның шешіміне сәйкес
Төлемдер, сома теңге
Шегерістер, сома теңге
ЖИЫНЫ
Ақы төлеу үшін ұсынылғанның барлығы ___________________________ теңге
Ақы төлеу үшін қабылданғанның барлығы _________________________ теңге
Төраға: ______________ /_______________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы)
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
Комиссия мүшелері: ______________ /________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/ қолы)
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
______________ /________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/ қолы)
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
______________ /________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/ қолы)
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
Таныстырылды: _____________ /_______________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/ қолы)
Мөрдің орны (қағаз жеткізгіштегі акт үшін)
Күні 20 ___ жылғы "_____" ____________.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 27 қарашадағы
№ 274 бұйрығына
58-қосымша
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
114-қосымша
Нысан
Нысаналы ағымдағы трансферт және жергілікті бюджет қаражаты түрінде республикалық
қаражатының есебінен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде қан
компоненттерін беру және көрсетілген қызметтер бойынша орындалған жұмыстардың актісі
20 ___ жылғы "___" _________ №_______
кезең: 20 ___ жылғы "___" _____ бастап 20 ___ жылғы "___" ____ дейін
20 ___ жылғы "___" _________ № ____ шарты бойынша
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы: __________________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: ______________________________________
Шарт бойынша жалпы сомасы _____________________________________ теңге
Төленген аванстың жалпы сомасы __________________________________ теңге
Ақы төленген жұмыстардың (көрсетілген қызметтердің) жалпы сомасы _______ теңге
Атауы
Ақы төлеу үшін ұсынылды, теңге
Ақы төлеу үшін қабылданды, теңге
1
2
3
4
Барлығы
1
Республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің есебінен
2
Жергілікті бюджет қаражатының есебінен
Барлығы, ақы төлеуге: _________________________________________________ теңге
Бұрын төленген авансты ұстап қалудың сома ______________________________ теңге
Келесі кезеңде ұстап қалуға жататын бұрын төленген аванстың қалдығы ______ теңге
Аударуға барлығы ____________________________________________________ теңге
Тапсырыс беруші
Қызметтер беруші
______________________________________
(атауы)
______________________________
(атауы)
Басшы_________________/______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған
жағдайда)/қолы)
Басшы_____________/_____________ (Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы
Мөрдің орны (қағаз жеткізгіштегі акт үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі акт үшін)