Об установлении квоты рабочих мест для трудоустройства инвалидов в городе Текели
Постановление акимата города Текели Алматинской области от 11 января 2017 года № 5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 20 января 2017 года № 4074. Утратило силу постановлением акимата города Текели области Жетісу от 22 февраля 2024 года № 49
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Текели области Жетісу от 22.02.2024 № 49 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 6) статьи 9, подпунктом 1) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 06 апреля 2016 года "О занятости населения" и приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 13 июня 2016 года № 498 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для инвалидов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14010), акимат города Текели ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства инвалидов без учета рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными, опасными условиями труда организациям со списочной численностью работников:
1) от пятидесяти до ста человек – в размере двух процентов списочной численности работников;
2) от ста одного до двухсот пятидесяти человек – в размере трех процентов списочной численности работников;
3) свыше двухсот пятидесяти одного человека – в размере четырех процентов списочной численности работников.
2. Признать утратившим силу постановление акимата города Текели от 30 июля 2008 года № 270 "Об установлении квоты рабочих мест инвалидам в городе Текели" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2-3-51, опубликован 04 сентября 2008 года в газете "Текели тынысы").
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города (курирующего вопросы социальной сферы).
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Текели Б. Унербаев

Текелі қаласында мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота белгілеу туралы
Алматы облысы Текелі қаласы әкімдігінің 2017 жылғы 11 қаңтардағы № 5 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2017 жылы 20 қаңтарда № 4074 болып тіркелді. Күші жойылды - Жетісу облысы Текелі қаласы әкімдігінің 2024 жылғы 22 ақпандағы № 49 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Жетісу облысы Текелі қаласы әкімдігінің 2024 жылғы 22 ақпандағы № 49 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Халықты жұмыспен қамту туралы" 2016 жылғы 06 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабының 6) тармақшасына, 27-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және "Мүгедектер үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" 2016 жылғы 13 маусымдағы № 498 Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14010 тіркелген) сәйкес, Текелі қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ауыр жұмыстардағы, еңбек жағдайлары зиянды, қауіпті жұмыстардағы жұмыс орындарын есептемегенде, мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін жұмыскерлердің мынадай тізімдік саны бар ұйымдарға:
1) елуден жүз адамға дейін – жұмыскерлердің тізімдік санының екі пайызы мөлшерінде;
2) жүз бірден екі жүз елу адамға дейін – жұмыскерлердің тізімдік санының үш пайызы мөлшерінде;
3) екі жүз елу бірден артық адам – жұмыскерлердің тізімдік санының төрт пайызы мөлшерінде жұмыс орындарына квота белгіленсін.
2. Текелі қаласы әкімдігінің 2008 жылғы 30 шілдедегі № 270 "Текелі қаласында мүгедектерге жұмыс орнын белгілеу квотасы туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2-3-51 тіркелген, 2008 жылдың 04 қыркүйегінде "Текелі тынысы" газетінде жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
3.Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасарына (әлеуметтік саланың мәселелеріне жетекшілік ететін) жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Текелі қаласының әкімі Б. Өнербаев