О бюджете Карасайского района на 2018-2020 годы
Решение Карасайского районного маслихата Алматинской области от 22 декабря 2017 года № 22-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 3 января 2018 года № 4469.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Карасайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы 20263587 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 11462763 тысячи тенге;
неналоговые поступления 59200 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 427000 тысяч тенге;
поступления трансфертов 8314624 тысячи тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 4558803 тысячи тенге;
целевые трансферты на развитие 2501317 тысяч тенге;
2) затраты 21529764 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 927849 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 953015 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 25166 тысяч тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 2194026 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2194026 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Карасайского районного маслихата Алматинской области от 20.11.2018 № 36-3 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в сумме 15914 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Карасайского районного маслихата Алматинской области от 20.11.2018 № 36-3 (вводится в действие с 01.01.2018).
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год объемы бюджетных изъятий из бюджета города, сельских округов в районный бюджет в сумме 1492550 тысяч тенге, в том числе:
города Каскелен 578518 тысяч тенге;
Жамбылскому сельскому округу 40295 тысяч тенге;
Елтайскому сельскому округу 68980 тысяч тенге;
Жанашамалганскому сельскому округу 97519 тысяч тенге;
Райымбекскому сельскому округу 105584 тысячи тенге;
Первомайскому сельскому округу 41691 тысяча тенге;
Жандосовскому сельскому округу 56801 тысяча тенге;
Умтылскому сельскому округу 94677 тысяч тенге;
Шамалганскому сельскому округу 142621 тысяча тенге;
Иргелинскому сельскому округу 225992 тысячи тенге;
Айтейскому сельскому округу 39872 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Карасайского районного маслихата Алматинской области от 26.02.2018 № 25-3 (вводится в действие с 01.01.2018).

Қарасай ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 22-3 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2018 жылы 3 қаңтарда № 4469 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қарасай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 20263587 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 11462763 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 59200 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 427000 мың теңге;
трансферттер түсімі 8314624 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 4558803 мың теңге;
нысаналы даму трансферттер 2501317 мың теңге;
2) шығындар 21529764 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 927849 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 953015 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 25166 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2194026 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2194026 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 20.11.2018 № 36-6 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2018 жылға арналған резерві 15914 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 2 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 20.11.2018 № 36-6 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте қала, ауылдық округтері бюджетінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі 1492550 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Қаскелең қаласына 578518 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне 40295 мың теңге;
Елтай ауылдық округіне 68980 мың теңге;
Жаңашамалған ауылдық округіне 97519 мың теңге;
Райымбек ауылдық округіне 105584 мың теңге;
Бірінші Май ауылдық округіне 41691 мың теңге;
Жандосов ауылдық округіне 56801 мың теңге;
Ұмтыл ауылдық округіне 94677 мың теңге;
Шамалған ауылдық округіне 142621 мың теңге;
Іргелі ауылдық округіне 225992 мың теңге;
Әйтей ауылдық округіне 39872 мың теңге.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 26.02.2018 № 25-3 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).

4. Установить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельского округа, в том числе на:
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях;
реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках программы развития регионов до 2020 года.
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, сельских округов определяются на основании постановления акимата Карасайского района.

4. 2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
5. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырмасын іске асыруға;
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Қарасай ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Карасайского районного маслихата "По формированию бюджета, финансов, социально-экономического развития, рыночной структуры, экономики и предпринимательства".
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии Карасайского
районного маслихата Б. Айнабеков
Секретарь Карасайского
районного маслихата А. Кошкимбаев
Приложение 1 к решению Карасайского районного маслихата от "22" декабря 2017 года № 22-3 "О бюджете Карасайского района на 2018-2020 годы"
Районный бюджет на 2018 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Карасайского районного маслихата Алматинской области от 20.11.2018 № 36-3 (вводится в действие с 01.01.2018).
Категории
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
I. Доходы

6. Осы шешімнің орындалуын бақылау Қарасай аудандық мәслихатының "Бюджет, қаржы, әлеуметтік экономикалық даму, нарықтық құрылымдарды, экономика мен кәсіпкерлікті қалыптастыру жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
7. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілсін.
Қарасай аудандық мәслихатының сессия төрағасы Б. Айнабеков
Қарасай аудандық мәслихатының хатшысы А. Кошкімбаев
Қарасай аудандық мәслихатының 2017 жылғы "22" желтоқсандағы "Қарасай ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 22-3 шешіміне 1-қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 20.11.2018 № 36-6 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
I. Кiрiстер

14 067
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
37 500
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
414 850
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
1 124
012
Капитальные расходы государственного органа
6 000
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот) и ребенка (детей) оставшегося без попечения родителей
56 893
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
17 255
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
471 893
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
670 830
1
Социальное обеспечение
71 034
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
64 869
005
Государственная адресная социальная помощь
171
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
26 626
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу"
38 072
464
Отдел образования района (города областного значения)
6 165
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
817
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
5 348
2
Социальная помощь
554 837
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
554 837
002
Программа занятости
187 986
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
41 022
006
Оказание жилищной помощи
1 140
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
42 186
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 446
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
68 235
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
174 596
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
35 226
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения

14 067
004
Ауданның(аудандық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
37 500
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
414 850
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткізу
1 124
012
Мемлекеттiк органның күрделі шығыстары
6 000
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
56 893
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
17 255
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
471 893
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
670 830
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
71 034
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
64 869
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
171
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
26 626
025
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
38 072
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бiлiм бөлiмi
6 165
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
817
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
5 348
2
Әлеуметтiк көмек
554 837
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
554 837
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
187 986
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
41 022
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 140
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
42 186
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 446
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
68 235
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
174 596
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
35 226
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер

Приложение 4 к решению Карасайского районного маслихата от "22" декабря 2017 года № 22-3 "О бюджете Карасайского района на 2018-2020 годы"
Утвердить перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2017 год
Функциональная группа
Админстратор бюджетных программ
Программа
Наименование
4
Образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение

Қарасай аудандық мәслихатының 2017 жылғы "22" желтоқсандағы "Қарасай ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 22-3 шешіміне 4-қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджетті аудандық бағдарламалардың тізбесі
Бағдарлама әкiмшiлiгi
Бағдарлама
Атауы
2. Ш Ы Ғ Ы Н Д А Р
4
Білім беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы білім беру