О внесении изменения и дополнения в решение XLII сессии Карагандинского областного маслихата от 19 февраля 2016 года № 479 "О Правилах общего водопользования в Карагандинской области"
Решение ХIII сессии Карагандинского областного маслихата от 12 декабря 2017 года № 265. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 3 января 2018 года № 4528
В соответствии с пунктом 4 статьи 65 Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года, пунктом 11 Типовых правил общего водопользования, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 19-1/252 (зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 июня 2015 года № 11434) в целях охраны жизни и здоровья граждан областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести следующее изменение и дополнение в решение Карагандинского областного маслихата от 19 февраля 2016 года № 479 "О Правилах общего водопользования в Карагандинской области", (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3707, опубликовано в газетах "Индустриальная Караганда" от 22 марта 2016 года № 35-36 (21980-21981), "Орталық Қазақстан" 22 марта 2016 года № 53-54 (22 159), в информационно-правовой системе "Әділет" 25 марта 2016 года) (далее – Правила):
1) пункт 12 Правил изложить в новой редакции:
"12. В целях охраны жизни и здоровья граждан, с учетом особенностей региональных условий определить места, где не осуществляются купание, забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота, катание на маломерных судах и других плавучих средствах на водных объектах, расположенных на территории Карагандинской области согласно приложению к настоящим Правилам.";
2) дополнить Правила приложением согласно приложению к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Карагандинского областного маслихата по промышленности, развитию малого и среднего бизнеса, аграрным вопросам и экологии (Осин Ш.А.).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Председатель сессии К. Оспанова
Секретарь областного маслихата С. Утешов
Приложение
к решению XIII сессии Карагандинского
областного маслихата
от 12 декабря 2017 года №265
Приложение
к Правилам общего водопользования в
Карагандинской области, утвержденным решением
XLII сессии Карагандинского областного маслихата
от 19 февраля 2016 года № 479
Места на водных объектах, расположенных на территории Карагандинской области, где не осуществляются купание, забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота, катание на маломерных судах и других плавучих средствах
№ по порядку
Наименование водного объекта
Местоположение водного объекта (адрес, координаты и другие)
Места на водных объектах
Ограничения общего водопользования
город Караганда
Район имени Казыбек би
1
Водоем карьера №2 в районе поста "Рубеж"

Қарағанды облыстық мәслихатының XLII сессиясының "Қарағанды облысында ортақ су пайдаланудың қағидалары туралы" 2016 жылғы 19 ақпандағы № 479 шешіміне өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы
Қарағанды облыстық мәслихатының 2017 жылғы 12 желтоқсандағы ХIII сессиясының № 265 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 3 қаңтарда № 4528 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 9 шілдедегі Су кодексінің 65-бабының 4-тармағына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы №19-1/252 бұйрығымен бекітілген Ортақ су пайдаланудың үлгілік қағидаларының (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылғы 24 маусымда №11434 болып тіркелген) 11-тармағына сәйкес, азаматтардың өмірі мен денсаулығын сақтау мақсатында облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қарағанды облыстық мәслихатының 2016 жылғы 19 ақпандағы "Қарағанды облысында ортақ су пайдаланудың қағидалары туралы" № 479 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №3707 болып тіркелген, 2016 жылғы 22 наурыздағы "Индустриальная Караганда" № 35-36 (21980-21981), 2016 жылғы 22 наурыздағы № 53-54 (22 159) "Орталық Қазақстан" газеттерінде, 2016 жылғы 25 наурызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) (бұдан әрі – Қағидалар) келесі өзгеріс мен толықтыру енгізілсін:
1) Қағидалардың 12-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"12. Азаматтардың өмірі мен денсаулығын сақтау мақсатында, өңірлік жағдайлардың ерекшеліктерін ескере отырып, Қарағанды облысының аумағында орналасқан су объектілерінде шомылу, ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару, шағын кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайтын жерлер осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес белгіленсін.";
2) Қағидалар осы шешімге қосымшаға сәйкес қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Қарағанды облыстық мәслихатының өнеркәсіп, шағын және орта бизнесті дамыту, аграрлық мәселелер мен экология жөніндегі тұрақты комиссиясына (Ш.А. Осин) жүктелсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы К. Оспанова
Қарағанды облыстық мәслихаттың хатшысы С. Өтешов
Қарағанды облыстық
мәслихаты XIII сессиясының
2017 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 265 шешіміне
қосымша
Қарағанды облыстық мәслихаты
XLII сессиясының 2016 жылғы
19 ақпандағы № 479 шешімімен
бекітілген Қарағанды облысында
ортақ су пайдаланудың
қағидаларына қосымша
Қарағанды облысының аумағында орналасқан су объектілерінде шомылу, ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару, шағын кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайтын жерлер
Рет бойынша №
Су объектісінің атауы
Су объектісінің орналасқан жері (мекенжайы, координаттары және басқалар)
Су объектілеріндегі жерлер
Ортақ су пайдалануды шектеу
Қарағанды қаласы
Қазыбек би атындағы ауданы
1
"Рубеж" бекеті ауданындағы №2 карьер су айдыны

Расположен в районе имени Казыбек би, вблизи автодороги "Екатеринбург-Алматы" (в районе развязки в сторону международного аэропорта "Сары-Арка". Координаты:49°42'52.7"N 73°10'25.3"E
Вся акватория водоема
Не осуществляется купание
2
Озеро Голубые пруды №1
Расположен в районе имени Казыбек би, микрорайон Голубые Пруды, вблизи конного клуба "Карат" (микрорайон Голубые Пруды, 2) Координаты: 49°49'13.2"N 73°11'24.4"E
Вся акватория водоема
Не осуществляется купание
3
Озеро Голубые пруды №2
Расположен в районе имени Казыбек би, микрорайон Голубые Пруды, вблизи конного клуба "Карат" (микрорайон Голубые Пруды, 2) Координаты: 49°49'06.6"N 73°10'54.2"E
Вся акватория водоема
Не осуществляется купание
4
Озеро Голубые пруды №3
Расположен в районе имени Казыбек би, микрорайон Голубые Пруды. Координаты: 49°48'45.5"N 73°10'10.0"E
Вся акватория водоема
Не осуществляется купание
5
Озеро Голубые пруды №4
Расположен в районе имени Казыбек би, микрорайон Голубые Пруды. Координаты: 49°48'26.6"N 73°09'48.1"E
Вся акватория водоема
Не осуществляется купание
6
Отстойник 22 шахты в русле реки Большая Букпа (1 водоем)
Расположен в северной части района имени Казыбек би, в районе пересечения проспекта Бухар-Жырау с Саранским шоссе. Координаты: 49°49'39.6"N 73°04'34.1"E
Вся акватория водоема
Не осуществляется купание
7
Отстойник 22 шахты в русле реки Большая Букпа (2 водоем)
Расположен в юго-западной части Октябрьского района, в районе пересечения проспекта Бухар-Жырау с Саранским шоссе, вблизи от авто газо-заправочной станции ТОО "УГХ GazOil" (112 учетный квартал, строение 117). Координаты: 49°49'54.7"N 73°04'22.0"E
Вся акватория водоема
Не осуществляется купание
Октябрьский район
8
Водоем в районе 7 магистрали (Т-образный перекрҰсток с улицей Терешковой)
Расположен в южной части Октябрьского района в районе пересечения улицы Терешковой с 7 магистралью. Координаты: 49°49'39.0"N 73°07'48.9"E
Вся акватория водоема
Не осуществляется купание
9
Водоем в районе автозаправочной станции "ГазОйлПром" на 15 магистрали
Расположен в юго-западной части Октябрьского района, вблизи от автозаправочная станция "ГазОйлПром" (108 учетный квартал, строение 1). Координаты: 49°50'48.4"N 73°03'11.4"E
Вся акватория водоема
Не осуществляется купание
10
Водоем в районе бывшего завода железобетонных изделий поселка Сортировка (1 водоем)
Расположен в северной части Октябрьского района, за жилым массивом улицы Цементная. Координаты: 49°56'02.5"N 73°08'56.4"E
Вся акватория водоема
Не осуществляется купание
11
Водоем в районе бывшего завода железобетонного изделий поселка Сортировка (2 водоем)

Қазыбек би атындағы ауданда, "Екатеринбург-Алматы" авто жолының маңында орналасқан ("Сары-Арқа" халықаралық аэропорттың жағына қарай жол айырығының ауданында). Координаттары: 49°42'52.7"N 73°10'25.3"E
Су айдынының бүкіл акваториясы
Шомылу жүзеге асырылмайды
2
Көгілдір тоғандар №1 көлі
Қазыбек би атындағы ауданда, Көгілдір тоғандар ықшам ауданында, "Карат" жылқы клубының маңында (Көгілдір тоғандар ықшам ауданы, 2) орналасқан Координаталары: 49°49'13.2"N 73°11'24.4"E
Су айдынының бүкіл акваториясы
Шомылу жүзеге асырылмайды
3
Көгілдір тоғандар №2 көлі
Қазыбек би атындағы ауданда, Көгілдір тоғандар ықшам ауданында, "Карат" жылқы клубының маңында (Көгілдір тоғандар ықшам ауданы, 2) орналасқан Координаттары: 49°49'06.6"N 73°10'54.2"E
Су айдынының бүкіл акваториясы
Шомылу жүзеге асырылмайды
4
Көгілдір тоғандар №3 көлі
Қазыбек би атындағы ауданда, Көгілдір тоғандар ықшам ауданы. Координаттары: 49°48'45.5"N 73°10'10.0"E
Су айдынының бүкіл акваториясы
Шомылу жүзеге асырылмайды
5
Көгілдір тоғандар №4 көлі
Қазыбек би атындағы ауданда, Көгілдір тоғандар ықшам ауданы. Координаттары: 49°48'26.6"N 73°09'48.1"E
Су айдынының бүкіл акваториясы
Шомылу жүзеге асырылмайды
6
Үлкен Буқпа өзені бойындағы 22 шахтаның тұндырғышы (1 су айдыны)
Қазыбек би атындағы ауданның солтүстік бөлігінде, Бұқар жырау даңғылының Саран тас жолымен қиылысқан аумағында орналасқан. Координаттары: 49°49'39.6"N 73°04'34.1"E
Су айдынының бүкіл акваториясы
Шомылу жүзеге асырылмайды
7
Үлкен Буқпа өзені бойындағы 22 шахтаның тұндырғышы (2 су айдыны)
Октябрь ауданының оңтүстік-батыс бөлігінде, Бұқар жырау даңғылының Саран тас жолымен қиылысқан аумағында, "УГХ GazOil" ЖШС АГҚС жанында (112 есептік кварталы, 117 құрылыс) орналасқан. Координаттары: 49°49'54.7"N 73°04'22.0"E
Су айдынының бүкіл акваториясы
Шомылу жүзеге асырылмайды
Октябрь ауданы
8
7 магистраль ауданындағы су айдыны (Терешкова көшесімен Т-бейнелі қиылыс)
Октябрь ауданының оңтүстік бөлігінде, Терешкова көшесі мен 7 магистралінің қиылысқан аумағында орналасқан. Координаттары: 49°49'39.0"N 73°07'48.9"E
Су айдынының бүкіл акваториясы
Шомылу жүзеге асырылмайды
9
15 магистральдағы, "ГазОйлПром" автожанармай құю станцияcы ауданындағы су айдыны
Октябрь ауданының оңтүстік-батыс бөлігінде, "ГазОйлПром" автожанармай құю станцияcы маңында (108 есептік кварталы, 1 құрылыс) орналасқан. Координаттары: 49°50'48.4"N 73°03'11.4"E
Су айдынының бүкіл акваториясы
Шомылу жүзеге асырылмайды
10
Сұрыптау елді мекенінің бұрынғы темір бетон бұйымдары зауытының аумағындағы су қоймасы (1 су айдыны)
Октябрь ауданының солтүстік бөлігінде, Цементная көшесінің тұрғын үйлерінің артында орналасқан. Координаттары: 49°56'02.5"N 73°08'56.4"E
Су айдынының бүкіл акваториясы
Шомылу жүзеге асырылмайды
11
Сұрыптау елді мекенінің бұрынғы темір бетон бұйымдары зауытының аумағындағы су қоймасы (2 су айдыны)

Расположен в северной части Октябрьского района, за жилым массивом улицы Цементная. Координаты: 49°56'01.6"N 73°08'47.7"E
Вся акватория водоема
Не осуществляется купание
12
Водоем в районе очистных сооружений ТОО "Караганды Су"
Расположен в восточной части Октябрьского района, в районе развилки в направлении города Павлодар, вблизи ТОО "Қарағанды Су" Служба водоснабжения и очистки (Северная промзона в районе ТЭЦ-3). Координаты: 49°55'39.6"N 73°14'09.5"E
Вся акватория водоема
Не осуществляется купание
13
Водоем вблизи путепровода хлебо-макаронного комбината
Расположен в Октябрьском районе, в районе путепровода хлебомакаронного комбината, вблизи торгово-сервисный центр ТОО "Евротехсервис К" (Стартовый переулок, 62). Координаты: 49°48'53.6"N 73°09'01.1"E
Вся акватория водоема
Не осуществляется купание
14
Отстойник шахты имени Горбачева
Расположен в Октябрьском районе, вблизи Шахты имени Горбачева, за жилым домом №75 улицы Глинки. Координаты: 49°51'36.4"N 73°04'59.3"E
Вся акватория водоема
Не осуществляется купание
15
Шахтный отстойник шахты Майкудукская
Расположен в Октябрьском районе, в районе бывшей шахты "Майкудукская". Координаты: 49°52'09.4"N 73°09'53.8"E
Вся акватория водоема
Не осуществляется купание
город Приозерск
1
городской водозабор №2
Расположен в городе Приозерск на берегу озера Балхаш. Координаты: 49˚57ˊ44,3˝N73˚04ˊ12.5˝E
северо-восточная сторона по улице Абая, дом 2А, протяженность 200 метров где под водой находятся всасывающие насосы
Не осуществляется купание
2
городской памятник "Первостроителям города"
Расположен в городе Приозерск на берегу озера Балхаш. Координаты: 49˚57ˊ44,3˝N73˚04ˊ12.7˝E
северная сторона города по улице Приозерная, протяженность 490 метров
Не осуществляется купание

Октябрь ауданының солтүстік бөлігінде, Цементная көшесінің тұрғын үйлерінің артында орналасқан. Координаттары: 49°56'01.6"N 73°08'47.7"E
Су айдынының бүкіл акваториясы
Шомылу жүзеге асырылмайды
12
"Қарағанды Су" ЖШС тазалау имараттары ауданындағы су айдыны
Октябрь ауданының шығыс бөлігінде, Павлодар қаласының бағытындағы жол торабының аумағында, "Қарағанды Су" ЖШС сумен қамтамасыз ету және тазалау қызметінің маңында (ЖЭС-3 аумағында Солтүстік өнеркәсіптік зонасы) орналасқан. Координаттары: 49°55'39.6"N 73°14'09.5"E
Су айдынының бүкіл акваториясы
Шомылу жүзеге асырылмайды
13
Нан-макарон комбинаты өтпежол жанындағы су айдыны
Октябрь ауданында, нан-макарон комбинаты өтпежол аумағындағы, "Евротехсервис К" ЖШС ССО (Старт тұйық көшесі, 62) маңында орналасқан. Координаттары: 49°48'53.6"N 73°09'01.1"E
Су айдынының бүкіл акваториясы
Шомылу жүзеге асырылмайды
14
Горбачев атындағы шахтаның тұндырғышы
Октябрь ауданында, Горбачев атындағы шахтаның маңында, Глинка көшесінің №75 тұрғын үйінің артында орналасқан. Координаттары: 49°51'36.4"N 73°04'59.3"E
Су айдынының бүкіл акваториясы
Шомылу жүзеге асырылмайды
15
Майқұдық шахтасының шахта тұндырғышы
Октябрь ауданында, бұрынғы "Майқұдық" шахтасының аумағында орналасқан. Координаттары: 49°52'09.4"N 73°09'53.8"E
Су айдынының бүкіл акваториясы
Шомылу жүзеге асырылмайды
Приозерск қаласы
1
№2 қалалық тоғаны
Приозерск қаласы Балқаш көлі жағалауында орналасқан. Координаттары: 49˚57ˊ44,3˝N73˚04ˊ12.5˝E
Абай көшесінің солтүстік-шығыс жағы, 2А үйі, ұзындығы 200 метр жерде судың астында сорғыш сораптар бар
Шомылу жүзеге асырылмайды
2
"Қаланың алғашқы құрылысшылары"
қалалық ескерткіші
Приозерск қаласы Балқаш көлі жағалауында орналасқан. Координаттары: 49˚57ˊ44,3˝N73˚04ˊ12.7˝E
Приозерная көшесінің солтүстік жағы, ұзындығы 490 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды