Об областном бюджете на 2018-2020 годы
Решение Атырауского областного маслихата от 13 декабря 2017 года № 167-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 29 декабря 2017 года № 4023.
В соответствии со статьей 8 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом области проект областного бюджета на 2018-2020 годы, областной маслихат VІ созыва на ХІХсессии РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 221 855 220 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 95 500 763 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 7 372 303 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 22 091 тенге;
поступления трансфертов – 118 960 063 тысяч тенге;
2) затраты – 227 272 335 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 11 983 378 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 16 022 170 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4 038 792 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 438 885 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 523 500 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 84 615 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -17 839 378 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 17 839 378 тысяч тенге:
поступление займов – 15 501 170 тысяч тенге;
погашение займов –5 110 687 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 7 448 895 тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Атырауского областного маслихата от 16.03.2018 № 188-VI; с изменениями внесенными решениями Атырауского областного маслихата от 20.06.2018 № 210-VI; от 27.08.2018 № 241-VI; от 14.11.2018 № 257; от 14.12.2018 № 275-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Утвердить на 2018 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в бюджеты районов и города Атырау в следующих объемах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
Жылыойскому району - 15%, городу Атырау – 50%, Курмангазинскому, Индерскому, Исатайскому, Кзылкогинскому, Макатскому, Махамбетскому районам и собственно-областному бюджету – 100%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, необлагаемых у источника выплаты:
Курмангазинскому, Индерскому, Исатайскому, Кзылкогинскому, Макатскому, Махамбетскому, Жылыойскому районам и собственно-областному бюджету – 100%;
городу Атырау – 50%;
по социальному налогу:

2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Атырау облыстық мәслихатының 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 167-VI шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 29 желтоқсанда № 4023 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 8 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағы 1) тармақшасына сәйкес және облыс әкімдігі ұсынған 2018–2020 жылдарға арналған облыстық бюджет жобасын қарап, VІ шақырылған облыстық мәслихат ХІХ сессиясында ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018–2020 жылдарға арналған облыстық бюджет тиiсiнше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2018 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 221 855 220 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 95 500 763 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 372 303 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 22 091 теңге;
трансферттердің түсімдері – 118 960 063 мың теңге;
2) шығындар – 227 272 335 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру –11 983 378 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 16 022 170 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 4 038 792 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – -438 885 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 523 500 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 84 615 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -17 839 378 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 17 839 378 мың теңге:
қарыздар түсімі – 15 501 170 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 5 110 687 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7 448 895 теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда - Атырау облыстық мәслихатының 16.03.2018 № 188-VI шешімімен; өзгерістер енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 20.06.2018 № 210-VI; 27.08.2018 № 241-VI; 14.11.2018 № 257; 14.12.2018 № 275-VI шешімдерімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. Атырау қаласы мен аудандар бюджетіне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2018 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Жылыой ауданына – 15%, Атырау қаласына – 50%, Құрманғазы, Индер, Исатай, Қызылқоға, Мақат, Махамбет аудандары мен меншікті облыстық бюджетке – 100%;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Құрманғазы, Индер, Исатай, Қызылқоға, Мақат, Махамбет, Жылыой аудандары мен меншікті облыстық бюджетке – 100%;
Атырау қаласына – 50%;
әлеуметтік салық бойынша:

Жылыойскому району – 10%, Курмангазинскому району – 37%, Исатайскому, Кзылкогинскому районам и городу Атырау – 50%, Индерскому району – 85%, Макатскому, Махамбетскому районам – 100%.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями Атырауского областного маслихата от 16.03.2018 № 188-VI; от 20.06.2018 № 210-VI; от 27.08.2018 № 241-VI; от 14.11.2018 № 257 (вводится в действие с 01.01.2018).
3. Предусмотреть на 2018 год объемы бюджетных изъятий из районных и городского бюджетов в областной бюджет в сумме 99 874 673 тысяч тенге, в том числе:
Жылыойского района - 18 849 604 тысяч тенге;
города Атырау – 81 025 069 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2018 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты, в сумме 14 023 562 тысяч тенге, в том числе:
Курмангазинскому району – 4761 148 тысяч тенге;
Индерскому району – 3141 271 тысяч тенге;
Исатайскому району – 1358 353 тысяч тенге;
Кызылкугинскому району – 3104 173 тысяч тенге;
Макатскому району – 1199 988 тысяч тенге;
Махамбетскому району – 458 629 тысяч тенге.
5. Установить с 1 января 2018 года месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы.
6. Установить на 2018 год специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2018 год в сумме 287 429 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенными решениями Атырауского областного маслихата от 16.03.2018 № 188-VI; от 20.06.2018 № 210-VI; от 27.08.2018 № 241-VI; от 14.11.2018 № 257; от 14.12.2018 № 275-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
8. Учесть, что в областном бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих объемах:
37 901 тысяч тенге – на увеличение размеров надбавки за классную квалификацию сотрудников органов внутренних дел;
398 122 тысяч тенге – на повышение должностных окладов сотрудников органов внутренних дел;
477 780 тысяч тенге – на возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях;

Жылыой ауданына – 10%, Құрманғазы ауданына – 37%; Исатай, Қызылқоға аудандары, Атырау қаласына – 50%; Индер ауданына – 85%, Мақат, Махамбет аудандарына – 100%.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 16.03.2018 № 188-VI; 20.06.2018 № 210-VI; 27.08.2018 № 241-VI; 14.11.2018 № 257 шешімдерімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiледi).
3. Аудан және қала бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алымдардың 2018 жылға арналған көлемдері 99 874 673 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Жылыой ауданынан – 18 849 604 мың теңге;
Атырау қаласынан – 81 025 069 мың теңге көзделсiн.
4. Облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 2018 жылға 14 023 562 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Құрманғазы ауданы – 4 761 148 мың теңге;
Индер ауданы – 3 141 271 мың теңге;
Исатай ауданы – 1 358 353 мың теңге;
Қызылқоға ауданы – 3 104 173 мың теңге;
Мақат ауданы – 1 199 988 мың теңге;
Махамбет ауданы – 458 629 мың теңге көзделсiн.
5. 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне тұрғынжайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында белгiленсiн.
6. 2018 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру,бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгіленсін.
7. 2018 жылға жергілікті атқарушы органдарының резерві 287 429 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 16.03.2018 № 188-VI; 20.06.2018 № 210-VI; 27.08.2018 № 241-VI; 14.11.2018 № 257; 14.12.2018 № 275-VI шешімдерімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiледi).
8. 2018 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен келесідей көлемдерде:
ішкі істер органдары қызметкерлерінің сыныптық біліктілігі үшін үстемеақы мөлшерлерін ұлғайтуға – 37 901 мың теңге;
ішкі істер органдары қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларын көтеруге – 398 122 мың теңге;
инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге – 477 780 мың теңге;

115 296 тысяч тенге – на субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования;
515 936 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
79 811 тысяч тенге – на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения;
181 975 тысяч тенге – на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы;
29 788 тысяч тенге – на услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарнымимплантам;
2 702 тысяч тенге – на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
314 702 тысяч тенге – на развитие рынка труда;
55 977 тысяч тенге – на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
48 029 тысяч тенге – на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
121 тысяч тенге – на проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемых на основании решения суда;
1 075 114 тысяч тенге – на закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов;
78 283 тысяч тенге – на пропаганду здорового образа жизни;
119 926 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД;
1 521 675 тысяч тенге – на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов;
181 185 тысяч тенге – на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования;
128 828 тысяч тенге – на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
500 000 тысяч тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями Атырауского областного маслихата от 20.06.2018 № 210-VI; от 14.11.2018 № 257; от 14.12.2018 № 275-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
9. Учесть, что в областном бюджете на 2018 год предусмотрены бюджетные кредиты местным исполнительным органам в сумме 116 544 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.

ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға – 115 296 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне – 515 936 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына ассистенттер мен әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттарды енгізуге – 79 811 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға – 181 975 мың теңге;
кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтерге – 29 788 мың теңге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 2 702 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға – 314 702 мың теңге;
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 55 977 мың теңге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 48 029 мың теңге;
медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізуге – 121 мың теңге;
вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға – 1 075 114 мың теңге;
саламатты өмір салтын насихаттауға – 78 283 мың теңге;
ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға – 119 926 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін;
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге – 1 521 675 мың теңге;
ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге – 181 185 мың теңге;
ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және оқшау жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға – 128 828 мың теңге;
көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға – 500 000 мың теңге.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 20.06.2018 № 210-VI; 14.11.2018 № 257; 14.12.2018 № 275-VI шешімдерімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiледi).
9. 2018 жылға арналған облыстық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға 116 544 мың теңге сомасында бюджеттiк кредиттер көзделгенi ескерiлсiн.

10. Учесть, что в областном бюджете на 2018 год предусмотрены кредиты в сумме 234 930 тысяч тенге на содействие развитию предпринимательства в областных центрах и моногородах.
Сноска. Пункт 10 с изменением, внесенным решением Атырауского областного маслихата от 20.06.2018 № 210-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
11. Учесть, что в областном бюджете на 2018 год предусмотрены кредиты местным исполнительным органам в сумме – 1 303 008 тысяч тенге на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства.
Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным решением Атырауского областного маслихата от 20.06.2018 № 210-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
12. Учесть, что в областном бюджете на 2018 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в следующих размерах:
1 871 394 тысяч тенге – на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда в рамках программы жилищного строительства "Нұрлыжер";
4 500 000 тысяч тенге – на развитие транспортной инфраструктуры.
144 716 тысяч тенге – на развитие индустриальной инфраструктуры;
1 579 863 тысяч тенге – на увеличение водности поверхностных водных ресурсов;
2 651 743 тысяч тенге – на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы жилищного строительства "Нұрлы жер";
480 094 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках Программы развития регионов до 2020 года.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решениями Атырауского областного маслихата от 20.06.2018 № 210-VI; от 14.11.2018 № 257; от 14.12.2018 № 275-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
13. Предусмотреть в областном бюджете на 2018 год целевые текущие трансферты бюджетам районов и бюджету города Атырау в следующих размерах:
2 496 252 тысяч тенге – на текущее содержание и материально-техническое оснащение учреждений образования;
1 354 445 тысяч тенге –на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования;
661 384 тысяч тенге – на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства;
2 082 810 тысяч тенге –на разработку проектно-сметной документации и капитальный ремонт автомобильных дорог;
82 290 тысяч тенге – на оформление документов и текущее содержание автомобильных дорог.
308 669 тысяч тенге - на ремонт объектов сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства;

10. 2018 жылға арналған облыстық бюджетте облыс орталықтарында және моноқалаларда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге 234 930 мың теңге сомасында кредиттер көзделгенi ескерілсін.
Ескерту. 10-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 20.06.2018 № 210-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiледi).
11. 2018 жылға арналған облыстық бюджетте нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуына жергілікті атқарушы органдарға – 1 303 008 мың теңге сомасында бюджеттiк кредиттер көзделгенi ескерiлсiн.
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 20.06.2018 № 210-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiледi).
12. 2018 жылға арналған облыстық бюджетте төмендегідей көлемдерде:
"Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 1 871 394 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 4 500 000 мың теңге;
индустриялық инфрақұрылымды дамытуға – 144 716 мың теңге;
жерүсті су ресурстарын ұлғайтуға – 1 579 863 мың теңге республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін;
"Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға – 2 651 743 мың теңге;
"Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы" шеңберінде ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 480 094 мың теңге.
Ескерту. 12-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 20.06.2018 № 210-VI; 14.11.2018 № 257; 14.12.2018 № 275-VI шешімдерімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiледi).
13. 2018 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне келесідей көлемдерде:
білім беру ұйымдарын ағымдағы ұстауға және материалдық–техникалық жарақтандыруға – 2 496 252 мың теңге;
мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізуге – 1 354 445 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, іс-шараларды іске асыруға – 661 384 мың теңге;
автокөлік жолдарын күрделі, орташа жөндеуге және жобалау-сметалық құжаттама жасақтауға– 2 082 810 мың теңге;
автокөлік жолдарын ағымдағы ұстау және құжаттарын дайындау шығындарына – 82 290 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделсін.
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеуге – 308 669 мың теңге;

167 271 тысяч тенге - на капитальный ремонт объектов образования;
209 903 тысяч тенге - на текущее содержание и материально-техническое оснащение учреждений спорта;
198 184 тысяч тенге - на текущее содержание и материально-техническое оснащение учреждений культуры;
127 618 тысяч тенге - на оказание социальной помощи отдельным категориям граждан;
12 486 тысяч тенге - на текущее содержание и материально-техническое оснащение аппаратов государственных органов;
448 234 тысяч тенге - на приобретение спецтехники и оборудования для жилищно-коммунального хозяйства;
518 322 тысяч тенге - на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;
866 000 тысяч тенге - на обеспечение жильем отдельных категорий граждан;
2 485 тысяч тенге - на капитальный ремонт системы водоснабжения и водоотведения;
45 226 тысяч тенге - на техническое обслуживание объектов коммунальной собственности;
20 776 тысяч тенге - на благоустройство населенных пунктов и капитальный ремонт парков;
18 000 тысяч тенге - на текущее содержание и материально-техническое оснащение органов социальной защиты;
10 000 тысяч тенге - на возмещение (до 50%) стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота), больных бруцеллезом, направленных на санитарный убой;
137 942 тысяч тенге - на текущее содержание и укрепление материально-технической базы учреждений сельского хозяйства и ветеринарии;
30 598 тысяч тенге - на проведение противоэпизоотических мероприятий;
1 549 тысяч тенге - на оформление документов скотомогильников (биотермических ям) и проведение идентификации сельскохозяйственных животных;
6 645 тысяч тенге - на проведение конкурсов и аукционов по продаже земельных участков для субъектов предпринимательства и сельского хозяйства;
17 045 тысяч тенге - на обводнение оросительных каналов;
166 524 тысяч тенге - на возмещение средств ранее произведенных затрат районного бюджета по текущему содержанию учреждений образования.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решениями Атырауского областного маслихата от 16.03.2018 № 188-VI; от 20.06.2018 № 210-VI; от 27.08.2018 № 241-VI; от 14.11.2018 № 257; от 14.12.2018 № 275-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
14. Предусмотреть в областном бюджете на 2018 год целевые трансферты на развитие районным бюджетам и бюджету города Атырау в следующих объемах:
10 643 118 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации и строительство объектов транспортной инфраструктуры, а также на реконструкцию автомобильных дорог;
291 370 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;

білім беру ұйымдарын күрделі жөндеуге – 167 271 мың теңге;
спорт ұйымдарын ағымдағы ұстауға және материалдық–техникалық жарақтандыруға – 209 903 мың теңге;
мәдениет ұйымдарын ағымдағы ұстауға және материалдық–техникалық жарақтандыруға – 198 184 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетуге – 127 618 мың теңге;
мемлекеттік органдар аппараттарын ағымдағы ұстау және материалды-техникалық жарақтандыруға – 12 486 мың теңге;
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласына арнайы техника мен құралдар сатып алуға – 448 234 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық жұмыстарын жүргізу үшін – 518 322 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз етуге – 866 000 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін күрделі жөндеуге – 2 485 мың теңге;
коммуналдық меншік нысандарына техникалық қызмет көрсетуге – 45 226 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру және саябақтарды күрделі жөндеу үшін – 20 776 мың теңге;
әлеуметтіқ қорғау ұйымдарын ағымдағы ұстау және материалды-техникалық жарақтандыруға – 18 000 мың теңге;
бруцелезбен ауыратын, санитариялық союға бағытталған ауыл шаруашылығы малдардың (ірі қара және ұсақ малдың) құнын (50%-ға дейін) өтеуге – 10 000 мың теңге;
ауыл шаруашылығы мен ветеринария ұйымдарын ағымдағы ұстауға және материалды-техникалық базасын нығайтуға – 137 942 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 30 598 мың теңге;
мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың) құжаттарын дайындауға және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге – 1 549 мың теңге;
ауыл шаруашылығы мен кәсіпкерлік субъектілеріне жер телімдерін сату конкурстарын және аукциондарын өткізуге – 6 645 мың теңге;
суару каналдарын суландыруға – 17 045 мың теңге;
білім беру мекемелерінің ағымдағы ұстау шығындарына аудандық бюджеттің бұрын жұмсалған қаражатын өтеу үшін - 166 524 мың теңге.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 16.03.2018 № 188-VI; 20.06.2018 № 210-VI; 27.08.2018 № 241-VI; 14.11.2018 № 257; 14.12.2018 № 275-VI шешімдерімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiледi).
14. 2018 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне келесідей көлемдерде:
көлік инфрақұрылымы объектілерінің жобалау-сметалық құжаттамасын жасақтауға және салуға, сондай-ақ автомобиль жолдарын жаңғыртуға – 10 643 118 мың теңге;
ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 291 370 мың теңге;

574 838 тысяч тенге – на проектирование и строительство жилья коммунального жилищного фонда;
444 279 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации и строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
168 172 тысяч тенге – на строительство и реконструкцию объектов образования;
75 556 тысяч тенге – на строительство объектов благоустройства;
2 640 231 тысяч тенге – на развитие теплоэнергетической системы;
34 283 тысяч тенге – на развитие коммунального хозяйства;
20 784 тысяч тенге – на развитие объектов спорта;
204 205 тысяч тенге – на развитие объектов культуры;
113 486 тысяч тенге – на развитие объектов сельского хозяйства;
27 438 тысяч тенге – на развитие объектов государственных органов.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решениями Атырауского областного маслихата от 16.03.2018 № 188-VI; от 27.08.2018 № 241-VI; от 14.11.2018 № 257; от 14.12.2018 № 275-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
15. Предусмотреть в областном бюджете на 2018 год 5 168 316 тысяч тенге для погашения и обслуживания долга местного исполнительного органа.
Сноска. Пункт 15 с изменением, внесенным решением Атырауского областного маслихата от 27.08.2018 № 241-VI; от 14.11.2018 № 257 (вводится в действие с 01.01.2018).

коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және салуға – 574 838 мың теңге;
жобалау-сметалық құжаттама жасақтау және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым құрылысына – 444 279 мың теңге;
білім беру объектілерін салуға және қайта құруға – 168 172 мың теңге;
абаттандыру нысандарын салуға – 75 556 мың теңге;
жылу-энергетикалық жүйесін дамытуға – 2 640 231 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға – 34 283 мың теңге;
спорт объектілерін дамытуға – 20 784 мың теңге;
мәдениет объектілерін дамытуға – 204 205 мың теңге;
ауыл шарушылығы объектілерін дамытуға – 113 486 мың теңге;
мемлекеттік органдар нысандарын дамытуға – 27 438 мың теңге нысаналы даму трансферттері көзделсін.
Ескерту. 14-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 16.03.2018 № 188-VI; 27.08.2018 № 241-VI; 14.11.2018 № 257; 14.12.2018 № 275-VI шешімдерімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiледi).
15. Облыстық бюджетте 2018 жылға жергілікті атқарушы органдар қарызын өтеу және борышына қызмет көрсету үшін 5 168 316 мың теңге көзделсін.
Ескерту. 15-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 27.08.2018 № 241-VI; 14.11.2018 № 257 шешімдерімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiледi).

16. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2018 год согласно приложению 4.
17. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики и развития регионов (Б. Абдешев).
18. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
19. Учесть, что в областном бюджете на 2018 год предусмотрены поступления займов от выпуска государственных ценных бумаг в сумме 13 846 688 тысяч тенге для финансирования строительства жилья.

16. 2018 жылға арналған жергілікті бюджеттi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
17. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың бюджет, қаржы, экономика және өңірлік даму мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына (Б. Әбдешев) жүктелсін.
18. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
19. Облыстық бюджетте тұрғын үй салуға арналған мемлекеттік бағалы қағаздарды шығару арқылы 2018 жылы 13 846 688 мың теңге қарыздардың түсімдері көзделгені ескерілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 19 в соответствии с решением Атырауского областного маслихата от 16.03.2018 № 188-VI; с изменением внесенным решением Атырауского областного маслихата от 27.08.2018 № 241-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
20. Произведенные кассовые расходы подпрограммы 015 "За счет средств местного бюджета" программы 04 2 261 003 "Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам" в сумме 3 051 000 тенге перенести на подпрограмму 011 "За счет трансфертов из республиканского бюджета.

Ескерту. Шешім 19-тармақпен толықтырылды - Атырау облыстық мәслихатының 16.03.2018 № 188-VI шешімімен; өзгеріс енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 27.08.2018 № 241-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiледi).
20. 04 2 261 003 "Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру" бағдарламасы 015 "Жергілікті бюджет қаражаты есебінен" кіші бағдарламасы бойынша жұмсалған 3 051 000 теңге кассалық шығындары 011 "Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен" кіші бағдарламасына жылжытылсын.

Сноска. Решение дополнено пунктом 20 в соответствии с решением Атырауского областного маслихата от 27.08.2018 № 241-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
21. Произведенные кассовые расходы подпрограммы 015 "За счет средств местного бюджета" программы 04 2 261 006 "Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования" в сумме 3 860 000 тенге перенести на подпрограмму 011 "За счет трансфертов из республиканского бюджета.

Ескерту. Шешім 20-тармақпен толықтырылды - Атырау облыстық мәслихатының 27.08.2018 № 241-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiледi).
21. 04 2 261 006 "Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру" бағдарламасы 015 "Жергілікті бюджет қаражаты есебінен" кіші бағдарламасы бойынша жұмсалған 3 860 000 теңге кассалық шығындары 011 "Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен" кіші бағдарламасына жылжытылсын.

Сноска. Решение дополнено пунктом 21 в соответствии с решением Атырауского областного маслихата от 27.08.2018 № 241-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
Председатель сессии А. Габдуллин
Секретарь маслихата У. Зинуллин
Приложение 1 к решению ХІХсессии областного маслихата от 13декабря 2017 года № 167-VІ
Областной бюджет на 2018 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Атырауской области от 14.12.2018 № 275-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы

Ескерту. Шешім 21-тармақпен толықтырылды - Атырау облыстық мәслихатының 27.08.2018 № 241-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiледi).
Сессия төрағасы А. Габдуллин
Мәслихат хатшысы Ө. Зинуллин
Облыстық мәслихаттың ХІХ сессиясының 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 167-VІ шешіміне 1-қосымша
2018 жылға арналған облыстық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Атырау облыстық мәслихатының 14.12.2018 № 275-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiледi).
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I. Кірістер

31779
736
Управление по мобилизационной подготовке и гражданской защите области
563094
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области мобилизационной подготовки и гражданской зашиты
33770
009
Капитальные расходы государственного органа
2516
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
526808
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
8076455
1
Правоохранительная деятельность
8076455
252
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
6673270
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории области
5071951
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
3435
006
Капитальные расходы государственного органа
1476237
013
Услуги по размещению лиц, не имеющих определенного места жительства и документов
37747
014
Организация содержания лиц, арестованных в административном порядке
49127
015
Организация содержания служебных животных
34773
271
Управление строительства области
1403185
003
Развитие объектов органов внутренних дел
100
053
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
1403085
04
Образование
19970481
1
Дошкольное воспитание и обучение
1535118
271
Управление строительства области
1535118
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
1535118
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
6060314
261
Управление образования области
3841092
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
785633
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
1311149
056
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника
101479
071
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов
1469641
072
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования

31779
736
Облыстың жұмылдыру даярлығы және азаматтық қорғау басқармасы
563094
001
Жергілікті деңгейде жұмылдыру даярлығы және азаматтық қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33770
009
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2516
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
526808
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
8076455
1
Құқық қорғау қызметi
8076455
252
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
6673270
001
Облыс аумағында қоғамдық тәртіпті және қауіпсіздікті сақтауды қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5071951
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
3435
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1476237
013
Белгілі тұратын жері және құжаттары жоқ адамдарды орналастыру қызметтері
37747
014
Әкімшілік тәртіппен тұтқындалған адамдарды ұстауды ұйымдастыру
49127
015
Қызметтік жануарларда ұстауды ұйымдастыру
34773
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1403185
003
Ішкі істер органдарының объектілерін дамыту
100
053
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік объектілерін салу
1403085
04
Бiлiм беру
19970481
1
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
1535118
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1535118
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
1535118
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
6060314
261
Облыстың білім басқармасы
3841092
003
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
785633
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
1311149
056
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тілдік курстар өтілінен өткен мұғалімдерге үстемақы төлеу үшін және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге үстемақы төлеу үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
101479
071
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты
есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1469641
072
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

104755
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
218528
049
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственной адресной социальной помощи
515936
056
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
79811
261
Управление образования области
173376
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
118192
037
Социальная реабилитация
55184
271
Управление строительства области
23819
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
23819
2
Социальная помощь
743027
256
Управление координации занятости и социальных программ области
743027
003
Социальная поддержка инвалидов
740325
055
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
2702
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1520250
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1425083
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
99478
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2850
019
Реализация текущих мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
1384
037
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
974702
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
163367
046
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы

104755
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
218528
049
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
515936
056
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
79811
261
Облыстың білім басқармасы
173376
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
118192
037
Әлеуметтік сауықтандыру
55184
271
Облыстың құрылыс басқармасы
23819
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
23819
2
Әлеуметтiк көмек
743027
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
743027
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
740325
055
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2702
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1520250
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1425083
001
Жергілікті деңгейде облыстық жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету үшін және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
99478
018
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2850
019
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, ағымдағы іс-шараларды іске асыру
1384
037
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, іс-шараларын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
974702
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
163367
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру

284304
003
Капитальные расходы государственного органа
12479
005
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
103775
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
115
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
2665730
1
Топливо и энергетика
2665730
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
2665730
007
Развитие теплоэнергетической системы
25499
011
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие теплоэнергетической системы
2640231
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
5738658
1
Сельское хозяйство
2021838
255
Управление сельского хозяйства области
1794867
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
100451
002
Поддержка семеноводства
6000
003
Капитальные расходы государственного органа
0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
78127
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
1263
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
22909
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
1769
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
49036
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
477780
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
856154
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
115296
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
20000
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
10500

284304
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12479
005
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
103775
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
115
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
2665730
1
Отын және энергетика
2665730
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
2665730
007
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
25499
011
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жылу-энергетикалық жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
2640231
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
5738658
1
Ауыл шаруашылығы
2021838
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
1794867
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
100451
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
6000
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
78127
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
1263
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
22909
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
1769
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
49036
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
477780
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
856154
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
115296
060
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
20000
061
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
10500

199366
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
70415
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
60898
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
34000
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
34053
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1873842
1
Социальное обеспечение
1159765
256
Управление координации занятости и социальных программ области
869498
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
142392
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
365367
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
110252
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
251487
261
Управление образования области
290267
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
232992
037
Социальная реабилитация
57275
2
Социальная помощь
391258
256
Управление координации занятости и социальных программ области
391258
003
Социальная поддержка инвалидов
391258
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
322819
256
Управление координации занятости и социальных программ области
265436
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
100067
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
10400
037
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
154969
298
Управление государственной инспекции труда области
57383
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне

199366
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70415
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
60898
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
34000
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
34053
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1873842
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1159765
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
869498
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
142392
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
365367
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
110252
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
251487
261
Облыстың білім басқармасы
290267
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
232992
037
Әлеуметтік сауықтандыру
57275
2
Әлеуметтiк көмек
391258
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
391258
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
391258
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
322819
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
265436
001
Жергілікті деңгейде облыстық жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету үшін және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
100067
018
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
10400
037
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, іс-шараларын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
154969
298
Облыстың мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы
57383
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер

283
Управление по вопросам молодежной политики области
179688
001
Услуги по реализации молодежной политики на местном уровне
104796
005
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
74892
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
4463263
1
Сельское хозяйство
1228310
737
Управление сельского хозяйства и ветеринарии области
1228310
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
122630
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
90047
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
87768
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
1578
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
15208
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
2000
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
8357
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
35036
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
656952
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
16200
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
130978
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
61556
3
Лесное хозяйство
126839
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
126839
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
118974
006
Охрана животного мира
7865
5
Охрана окружающей среды
3043409
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
143409
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне

283
Облыстың жастар саясаты мәселелерi жөніндегі басқармасы
179688
001
Жергілікті деңгейде жастар саясаты іске асыру жөніндегі қызметтер
104796
005
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
74892
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
4463263
1
Ауыл шаруашылығы
1228310
737
Облыстың ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы
1228310
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
122630
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
90047
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
87768
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
1578
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
15208
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
2000
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
8357
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
35036
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
656952
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
16200
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
130978
060
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
61556
3
Орман шаруашылығы
126839
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы
126839
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
118974
006
Жануарлар дүниесін қорғау
7865
5
Қоршаған ортаны қорғау
3043409
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы
143409
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

400000
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
125931
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
75931
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
50000
14
Обслуживание долга
17234
1
Обслуживание долга
17234
257
Управление финансов области
17234
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
17234
15
Трансферты
118838890
1
Трансферты
118838890
257
Управление финансов области
118838890
006
Бюджетные изъятия
105177356
007
Субвенции
13661534
III. Чистое бюджетное кредитование
210000
Бюджетные кредиты
210000
13
Прочие
210000
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
210000
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
210000
006
Предоставление бюджетных кредитов для содействия развитию предпринимательства в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
210000
Категория
Сумма (тысячтенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
Погашениебюджетныхкредитов
0
Функциональнаягруппа
Сумма (тысячтенге)
Функциональнаяподгруппа
Администратор
Программа
Наименование
1
2
3
4
5
6
ІV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Приобретениефинансовыхактивов
0
Категория
Сумма (тысячтенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
Категория
Сумма (тысячтенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
V.Дефицит (профицит) бюджета
2222166
VI.Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
-2222166
Приложение 4
к решению ХІХсессии областного маслихата
от 13декабря 2017 года №167-VІ
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2018 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи субъектами здравоохранения по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и медицинских организаций, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета
Проведение патологоанатомического вскрытия
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации органов
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайщей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь

400000
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық инновациялық даму басқармасы
125931
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75931
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шаралар іске асыру
50000
14
Борышқа қызмет көрсету
17234
1
Борышқа қызмет көрсету
17234
257
Облыстың қаржы басқармасы
17234
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
17234
15
Трансферттер
118838890
1
Трансферттер
118838890
257
Облыстың қаржы басқармасы
118838890
006
Бюджеттік алып қоюлар
105177356
007
Субвенциялар
13661534
III. Таза бюджеттік кредиттеу
210000
Бюджеттік кредиттер
210000
13
Басқалар
210000
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
210000
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
210000
006
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру
210000
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Кіші функционалдық топ
Әкімші
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
5
6
ІV.Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
0
Қаржы активтерін сатып алу
0
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
V.Бюджет тапшылығы (профициті)
2222166
VI.Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
-2222166
Облыстық мәслихаттың ХІХ сессиясының 2017 жылғы 13 желтоқсандағы №167-VІ шешіміне 4-қосымша
2018 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде
секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнаулы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, бастапқы медициналық-санитариялық көмек және медициналық ұйымдар мамандарының жіберуі бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетуі
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Салауатты өмір салтын насихаттау
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты күйзелістен және мінез-құлқының бұзылуынан зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
Патологоанатомиялық ашып тексеруді жүргізу
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Онкогематологиялық аурулармен ауыратын науқастарды химиялық препараттармен қамтамасыз ету
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ ағзаларды транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін күтіп-ұстау
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
Тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберінде скринингтік зерттеулер жүргізу
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру