О бюджете города Шымкент на 2018-2020 годы
Решение Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 25 декабря 2017 года № 24/192-6с. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 28 декабря 2017 года № 4348. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 и пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 11 декабря 2017 года № 18/209-VІ "Об областном бюджете на 2018-2020 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4305 городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Шымкент на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 53 751 894 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 26 311 790 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 132 318 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 3 102 639 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 24 205 147 тысяч тенге;
2) затраты – 57 709 873 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
5) дефицит бюджета – -3 957 979 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 3 957 979 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Шымкентского городского маслихата от 26.11.2018 № 41/326-6с (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Учесть, что в городском бюджете на 2018 год предусмотрены субвенции, передаваемые из областного бюджета в сумме 10 908 773 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением Шымкентского городского маслихата от 27.07.2018 № 35/279-6c (вводится в действие с 01.01.2018).
3. Учесть, что в городском бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета на следующие цели:
оплата расходов по проектам государственно-частного партнерства – 292 132 тысяч тенге;
краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров – 247 153 тысяч тенге;
капитальный ремонт автомобильных дорог – 748 279 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Шымкентского городского маслихата от 27.07.2018 № 35/279-6c (вводится в действие с 01.01.2018); с изменениями, внесенными решением Шымкентского городского маслихата от 26.11.2018 № 41/326-6с (вводится в действие с 01.01.2018).

2018-2020 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы
Оңтүстiк Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 24/192-6с шешiмi. Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментiнде 2017 жылғы 28 желтоқсанда № 4348 болып тiркелдi. Мерзiмi өткендiктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына және 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 11 желтоқсандағы № 18/209-VІ "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы", Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4305 тіркелген шешіміне сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 53 751 894 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 26 311 790 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 132 318 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 102 639 мың теңге;
трансферттер түсімі – 24 205 147 мың теңге;
2) шығындар – 57 709 873 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
5) бюджет тапшылығы – -3 957 979 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 3 957 979 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шымкент қалалық мәслихатының 26.11.2018 № 41/326-6с шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiлсiн).
2. 2018 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен 10 908 773 мың теңге көлемінде субвенция қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шымкент қалалық мәслихатының 27.07.2018 № 35/279-6с шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiлсiн).
3. 2018 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
мемлекеттік-жекешелік әріптестік бойынша жобалардың шығындарын төлеуге – 292 132 мың теңге;
жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 247 153 мың теңге;
автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге – 748 279 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Шымкент қалалық мәслихатының 27.07.2018 № 35/279-6с шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiлсiн); өзгерістер енгізілді - Шымкент қалалық мәслихатының 26.11.2018 № 41/326-6с шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiлсiн).

3-1. Исключен решением Шымкентского городского маслихата от 26.11.2018 № 41/326-6с (вводится в действие с 01.01.2018).
4. Учесть, что в городском бюджете на 2018 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета на следующие цели:
развитие объектов государственных органов – 127 582 тысяч тенге;
строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования – 1 532 401 тысяч тенге;
проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда – 2 844 231 тысяч тенге;
проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 260 742 тысяч тенге;
развитие системы водоснабжения и водоотведения – 1 293 394 тысяч тенге;
развитие благоустройства города – 105 000 тысяч тенге;
развитие коммунального хозяйства – 1 035 972 тысяч тенге;
развитие теплоэнергетической системы – 637 161 тысяч тенге;
развитие газотранспортной системы – 248 542 тысяч тенге;
развитие объектов спорта – 117 453 тысяч тенге;
развитие транспортной инфраструктуры – 3 806 332 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 06.04.2018 № 27/233-6с (вводится в действие с 01.01.2018); с изменениями, внесенными решением Шымкентского городского маслихата от 26.11.2018 № 41/326-6с (вводится в действие с 01.01.2018).
4-1. Исключен решением Шымкентского городского маслихата от 26.11.2018 № 41/326-6с (вводится в действие с 01.01.2018).
5. Учесть, что в городском бюджете на 2018 год предусмотрены кредиты из областного бюджета на проектирование и (или) строительство жилья – 1 245 361 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 06.04.2018 № 27/233-6с (вводится в действие с 01.01.2018); от 21.09.2018 № 37/289-6c (вводится в действие с 01.01.2018).
6. Утвердить резерв акимата города на 2018 год в сумме 81 616 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением Шымкентского городского маслихата решения Шымкентского городского маслихата от 27.07.2018 № 35/279-6c (вводится в действие с 01.01.2018).
7. Утвердить на 2018 год перечень бюджетной программы, не подлежащей секвестру в процессе исполнения бюджета согласно приложению 4.

3-1. Алынып тасталды Шымкент қалалық мәслихатының 26.11.2018 № 41/326-6с шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiлсiн).
4. 2018 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
мемлекеттік органдардың объектілерін дамытуға – 127 582 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға – 1 532 401 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 2 844 231 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 260 742 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 1 293 394 мың теңге;
қаланы абаттандыруды дамытуға – 105 000 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға – 1 035 972 мың теңге;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға – 637 161 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға – 248 542 мың теңге;
спорт объектілерін дамытуға – 117 453 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 3 806 332 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстiк Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 06.04.2018 № 27/233-6с шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiлсiн); өзгерістер енгізілді - Шымкент қалалық мәслихатының 26.11.2018 № 41/326-6с шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiлсiн).
4-1. Алынып тасталды Шымкент қалалық мәслихатының 26.11.2018 № 41/326-6с шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiлсiн).
5. 2018 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен кредиттер тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға – 1 245 361 мың теңге қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Оңтүстiк Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 06.04.2018 № 27/233-6с (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiлсiн) 21.09.2018 № 37/289-6с (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiлсiн). шешiмдерiмен.
6. Қала әкімдігінің 2018 жылға арналған резерві 81 616 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шымкент қалалық мәслихатының 27.07.2018 № 35/279-6с шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiлсiн).
7. Осы шешімнің 4 қосымшасына сәйке қала бюджетінің атқарылуы процессінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарлама тізбесі бекітілсін.

113 432
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
241 079
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
159 874
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
337 774
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
337 774
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
87 565
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 755
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
26 768
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе
3 905
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
214 781
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
13 630 900
1
Жилищное хозяйство
5 750 076
467
Отдел строительства района (города областного значения)
4 532 991
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
4 279 690
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
253 301
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
11 952
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
11 932
005
Капитальные расходы государственного органа
20
491
Отдел жилищных отношений района (города областного значения)
21 980
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
21 980
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
1 183 153
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства
60 113
004
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
969 452
008
Мероприятия, направленные на поддержание сейсмоустойчивости жилых зданий, расположенных в сейсмоопасных регионах Республики Казахстан
2 000
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
151 588
2
Коммунальное хозяйство

113 432
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
241 079
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
159 874
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
337 774
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
337 774
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
87 565
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 755
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
26 768
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
3 905
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
214 781
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
13 630 900
1
Тұрғын үй шаруашылығы
5 750 076
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
4 532 991
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
4 279 690
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
253 301
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
11 952
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 932
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
20
491
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары бөлімі
21 980
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 980
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық бөлімі
1 183 153
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
60 113
004
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
969 452
008
Қазақстан Республикасының сейсмоқауіпті өңірлерінде орналасқан тұрғын үйлердің сейсмотұрақтылығын қолдауға бағытталған іс-шаралар
2 000
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
151 588
2
Коммуналдық шаруашылық