О городском бюджете на 2018-2020 годы
Решение Арысского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 22 декабря 2017 года № 18/118-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 29 декабря 2017 года № 4360. Прекращено действие в связи с истечекнием срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 11 декабря 2017 года № 18/209-VІ "Об областном бюджете на 2018-2020 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4305, Арысский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города города Арыс на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 13 420 087 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 188 144 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 94 316 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 56 597 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12 081 030 тысяч тенге;
2) затраты – 13 397 081 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6 362 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 10 823 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4 461 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –83445 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 83445 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета– - 66 801 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 66 801 тысяч тенге:
поступление займов – 10 823 тысяч тенге;
погашение займов – 5 072 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 61050 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Арысского городского маслихата Туркестанской области от 24.12.2018 № 30/205-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Установить на 2018 год нормативы распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты в городской бюджет 62 процентов, в областной бюджет 38 процентов.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Арысского городского маслихата Туркестанской области от 19.09.2018 № 26/195-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
3. Предусмотреть на 2018 год размер субвенции, передаваемой из областного бюджета в бюджет города в объеме 8 232 191 тысяч тенге.

2018-2020 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Оңтүстiк Қазақстан облысы Арыс қалалық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 18/118-VI шешiмi. Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментiнде 2017 жылғы 29 желтоқсанда № 4360 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 11 желтоқсандағы № 18/209-VІ "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4305 тіркелген шешіміне сәйкес, Арыс қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Арыс қаласының 2018-2020 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 13 420 087 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 1 188 144 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 94 316 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 56 597 мың теңге;
трансферттер түсiмi –12 081 030 мың теңге;
2) шығындар – 13 397 081 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 6 362 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 10 823 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –4 461 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 83445 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 83445 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 66 801 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 66 801 мың теңге:
қарыздар түсімі – 10 823 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 5 072 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 61050 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Арыс қалалық мәслихатының 24.12.2018 № 30/205-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. 2018 жылға жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 62 пайыз, облыстық бюджетке 38 пайыз.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Арыс қалалық мәслихатының 19.09.2018 № 26/195-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiледi).
3. 2018 жылы облыстық бюджеттен қаланың бюджетіне берілетін субвенция 8 232 191 мың теңге көлемінде белгіленсін.

6) сельского округа Кожатогай
- 50 260
мың теңге.".
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Арысского городского маслихата Туркестанской области от 19.09.2018 № 26/195-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
5. Утвердить резерв акимата города на 2018 год в сумме 25 600 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2018 год, согласно приложению 4.
7. Утвердить перечень городских бюджетных программ развития и бюджетных инвестиционных проектов и программ на 2018 год, согласно приложению 5.
8. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового Кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить на 2018 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из городского бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
9. Государственному учреждению "Аппарат Арысского городского маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в территориальном органе юстиции;

6) Қожатоғай ауылдық округіне
- 50 260
мың теңге.".
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Арыс қалалық мәслихатының 19.09.2018 № 26/195-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiледi).
5. Қала әкімдігінің 2018 жылға арналған резерві 25 600 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 2018 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
7. 2018 жылға арналған қалалық бюджеттік даму бағдарламаларының бюджеттік инвестициялық жобалар мен бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексінің 139 бабының 9 тармағына сәйкес 2018 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде қалалық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.
9. "Арыс қалалық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгілеген тәртіппен:
1) осы шешімнің аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;

2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения маслихата направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории города Арыс;

2) осы мәслихат шешімі мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін жолданылуын;
3) осы шешім мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Арыс қаласының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолданылуын;

4) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Арысского городского маслихата после его официального опубликования.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
городского маслихата Е. Медетбеков
Секретарь городского маслихата А. Байтанаев
Приложение 1 к решению
Арысского городского
маслихата от 22 декабря
2017 года № 18/118-VI
Городской бюджет на 2018 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Арысского городского маслихата Туркестанской области от 24.12.2018 № 30/205-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
Категория Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3

4) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Арыс қалалық мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
10. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат
сессиясының төрағасы Е.Медетбеков
Қалалық мәслихат хатшысы А.Байтанаев
Арыс қалалық мәслихатының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 18/118-VI шешіміне 1-қосымша
2018 жылға арналған қалалық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы Арыс қалалық мәслихатының 24.12.2018 № 30/205-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiледi).
Санаты Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
1
2
3

2152
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
71009
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
75617
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
44362
464
Отдел образования района (города областного значения)
8146
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
8146
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
56622
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
56622
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
35148
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4408
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
12700
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4366
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2314059
1
Жилищное хозяйство
767343
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
111199
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
16118
006
Мероприятия, направленные на поддержание сейсмоустойчивости жилых зданий, расположенных в сейсмоопасных регионах Республики Казахстан
92921
049
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
2160
467
Отдел строительства района (города областного значения)
646416
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
573260
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
73156
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
9728
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
9728
2
Коммунальное хозяйство
1414365
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1414365
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
94560
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
62052
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)

2152
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
71009
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
75617
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
44362
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
8146
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
8146
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
56622
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
56622
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35148
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4408
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
12700
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
4366
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2314059
1
Тұрғын үй шаруашылығы
767343
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
111199
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
16118
006
Қазақстан Республикасының сейсмоқауіпті өңірлерінде орналасқан тұрғын үйлердің сейсмотұрақтылығын қолдауға бағытталған іс-шаралар
92921
049
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
2160
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
646416
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
573260
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
73156
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
9728
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9728
2
Коммуналдық шаруашылық
1414365
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1414365
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету
94560
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
62052
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру