О городском бюджете на 2018-2020 годы
Решение Кентауского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 22 декабря 2017 года № 116. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 28 декабря 2017 года № 4356. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 11 декабря 2016 года № 18/209-VI "Об областном бюджете на 2017-2019 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4305, Кентауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет города Кентау на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 17 756 395 тысяч тенге:
налоговым поступлениям – 1 191 381 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 37 047 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 17 342 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 16 510 625 тысяч тенге;
2) затраты – 17 806 800 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -281 641 тысяч тенге:
бюджетные кредиты –7 191 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –288 832 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 21 960 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 21 960 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – 209 276 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – -209 276 тысяч тенге:
поступление займов – 7 191 тысяч тенге;
погашение займов – 291 832 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств –75 365 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Кентауского городского маслихата Туркестанской области от 14.12.2018 № 223 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Установить на 2018 год норматив распределения в городской бюджет от общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога в размере 86,8 процентов и социального налога в размере 50 процентов, объемы бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет города – 7 250 698 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв акимата города на 2018 год в сумме 10 000 тысяч тенге.
4. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового Кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить на 2017 год в селах Байылдыр повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из городского бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

2018-2020 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Оңтүстiк Қазақстан облысы Кентау қалалық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 116 шешiмi. Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментiнде 2017 жылғы 28 желтоқсанда № 4356 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағы 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 11 желтоқсандағы № 18/209-VI "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4305 шешіміне сәйкес, Кентау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Кентау қаласының 2018-2020 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 17 756 395 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 1 191 381 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 37 047 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 17 342 мың теңге;
трансферттер түсiмi –16 510 625 мың теңге;
2) шығындар –17 806 800 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – -281 641 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 7 191 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 288 832 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 21 960 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 21 960 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – 209 276 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – -209 276 мың теңге:
қарыздар түсімі – 7 191 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 291 832 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 75 365 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Кентау қалалық мәслихатының 14.12.2018 № 223 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiлсiн).
2. 2018 жылы салық түсімдерінен қаланың бюджетіне жеке табыс салығынан 86,8 пайыз мөлшерінде және әлеуметтік салықтан 50 пайыз мөлшерінде аударылатын болып, облыстық бюджеттен қаланың бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар 7 250 698 мың теңге көлемінде бекітілсін.
3. Қала әкімдігінің 2018 жылға арналған резерві 10 000 мың теңге сомасында белгіленсін.
4. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 139 бабының 9 тармағына сәйкес 2017 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде қалалық бюджеттен қаржыландыратын ұйымдарда жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда Байылдыр ауылындағы мамандарға жиырма бес пайызға мөлшерінде белгіленсін.

5. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2018 год, согласно приложению 4.
6. Утвердить объем поступлений в Национальный фонд Республики Казахстан от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения на 2018 год в сумме 500 тысяч тенге, согласно приложению 5.
7. Утвердить перечень местных бюджетных программ по селу Байылдыр на 2018-2020 год согласно приложению 6.
8. Утвердить распределение объемов сумм трансфертов органам местного самоуправления в разрезе сельских территорий города Кентау на 2018 год согласно приложению 7.

5. 2018 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы барысында қысқартуға жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2018 жылы ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсетін түсімдер көлемі 500 мың теңге болып 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2018-2020 жылдарға арналған Байылдыр ауылының жергілікті бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Кентау қаласы ауылдық аймақтары бойынша 2018 жылға арналған жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттер сомаларын бөлу көлемдері 7-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

9. Утвердить распределение объемов сумм субвенций передаваемых из бюджета города Кентау бюджетам сельских округов на 2018 год согласно приложению 8.
10. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Кентауского городского маслихата по бюджету развитию экономики и социальным вопросам.
11. Аппарату городского маслихата обеспечить размещение проекта решения в местных средствах массовой информации и на сайте Кентауского городского маслихата.

9. 2018 жылға Кентау қаласының бюджетінен ауылдық округтер бюджеттерінен берілетін субвенциялар көлемдері 8-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Осы шешімнің орындалуын Кентау қалалық мәслихатының бюджет, экономикалық даму және әлеуметтік мәселелер жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
11. Қалалық мәслихат аппараты шешім жобасын жергілікті бұқаралық ақпарат құралдарында және Кентау қалалық мәслихатының сайтында жариялануын қамтамасыз етсін.

16 735
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
43 952
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 116
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
47 002
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
3 414
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
129 097
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
37 553
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 400
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
1 400
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
55 948
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
55 948
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
45 236
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 689
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
7 023
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 332 534
1
Жилищное хозяйство
2 738 204
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 495
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
895
049
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
3 600
467
Отдел строительства района (города областного значения)
2 720 529
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
2 097 552
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
308 253
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
314 724
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
13 180
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
13 180
2
Коммунальное хозяйство
1 211 732
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 211 732

16 735
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
43 952
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 116
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
47 002
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
3 414
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
129 097
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
37 553
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 400
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
1 400
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
55 948
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
55 948
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 236
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 689
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
7 023
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 332 534
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 738 204
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 495
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорының сақтаулуын ұйымдастыру
895
049
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
3 600
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 720 529
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
2 097 552
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
308 253
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
314 724
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
13 180
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 180
2
Коммуналдық шаруашылық
1 211 732
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 211 732