Об областном бюджете на 2018-2020 годы
Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2017 года № 16/176-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 15 декабря 2017 года № 5341.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 30 ноября 2017 года "О республиканском бюджете на 2018-2020 годы" Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 244 115 409,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 32 366 551,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 096 547,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 267,8 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 209 649 042,4 тысяч тенге;
2) затраты – 246 469 551,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 13 079 493,9 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 17 542 179,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4 462 685,6 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2 050 642,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 2 050 642,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -17 484 277,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 17 484 277,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 15.11.2018 № 24/275-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Предусмотреть в областном бюджете на 2018 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджеты городов и районов, в сумме 56 666 675 тысяч тенге, в том числе:
Абайскому району
2 541 773 тысячи тенге;
Аягозскому району
3 342 239 тысяч тенге;
Бескарагайскому району
2 360 611 тысяч тенге;
Бородулихинскому району
2 746 229 тысяч тенге;
Глубоковскому району
2 771 805 тысяч тенге;
Жарминскому району
3 684 461 тысяч тенге;
Зайсанскому району
2 831 228 тысяч тенге;
Зыряновскому району
2 379 870 тысяч тенге;
Катон-Карагайскому району
3 557 761 тысяч тенге;
Курчумскому району
3 470 738 тысяч тенге;
Кокпектинскому району
3 347 591 тысяч тенге;
городу Риддер
1 657 214 тысяч тенге;
городу Курчатов

2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 16/176-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 15 желтоқсанда № 5341 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, "2018 – 2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 30 қарашадағы Заңына сәйкес Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 244 115 409,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 32 366 551,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 096 547,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 267,8 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 209 649 042,4 мың теңге;
2) шығындар – 246 469 551,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 13 079 493,9 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 17 542 179,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4 462 685,6 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 2 050 642,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 2 050 642,0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -17 484 277,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 17 484 277,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 15.11.2018 № 24/275-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2018 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен қалалар мен аудандар бюджеттерiне берілетін субвенциялар көлемi 56 666 675 мың теңге сомасында көзделсін, соның ішінде:
Абай ауданына
2 541 773 мың теңге;
Аягөз ауданына
3 342 239 мың теңге;
Бесқарағай ауданына
2 360 611 мың теңге;
Бородулиха ауданына
2 746 229 мың теңге;
Глубокое ауданына
2 771 805 мың теңге;
Жарма ауданына
3 684 461 мың теңге;
Зайсан ауданына
2 831 228 мың теңге;
Зырян ауданына
2 379 870 мың теңге;
Катонқарағай ауданына
3 557 761 мың теңге;
Күршiм ауданына
3 470 738 мың теңге;
Көкпектi ауданына
3 347 591 мың теңге;
Риддер қаласына
1 657 214 мың теңге;
Курчатов қаласына

460 635 тысяч тенге;
городу Семей
4 851 863 тысяч тенге;
Тарбагатайскому району
5 170 187 тысяч тенге;
Уланскому району
3 159 720 тысяч тенге;
Урджарскому району
6 278 214 тысяч тенге;
Шемонаихинскому району
2 054 536 тысяч тенге.
3. Установить:
на 2018 год нормативы распределения доходов в бюджеты районов (городов областного значения) по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
Абайскому району
94,8 процентов
Аягозскому району
52,0 процентов
Бородулихинскому району
98,3 процентов
Жарминскому району
74,0 процентов
Зайсанскому району
97,1 процентов
Катон-Карагайскому району
97,6 процентов
Кокпектинскому району
99,3 процентов
Курчумскому району
95,6 процентов
городу Семей
98,5 процентов
городу Курчатову
98,8 процентов
городу Усть-Каменогорску
36,4 процентов
Урджарскому району
97,3 процентов
Шемонаихинскому району
98,5 процентов;
на 2018 год нормативы распределения доходов в бюджеты Бескарагайского, Глубоковского, Зыряновского, Тарбагатайского, Уланского районов и города Риддер по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, в размере 100 процентов.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 15.11.2018 № 24/275-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2018 год в сумме 689 197,0 тысяч тенге.
5. Установить на 31 декабря 2018 года лимит долга местных исполнительных органов области 51 583 870,2 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2018 год согласно приложению 4.
7. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2018 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 5.
8. Предусмотреть в областном бюджете на 2018 год целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с:
переносом срока ввода обязательных пенсионных взносов работодателя с 2018 года на 2020 год в соответствии с Законом Республики Казахстан от 20 июня 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам социального обеспечения" – 3 894 697,0 тысяч тенге;
уменьшением ставок по отчислениям работодателей на обязательное социальное медицинское страхование в соответствии с Законом Республики Казахстан от 30 июня 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам здравоохранения" – 1 434 727,0 тысячи тенге.

460 635 мың теңге;
Семей қаласына
4 851 863 мың теңге;
Тарбағатай ауданына
5 170 187 мың теңге;
Ұлан ауданына
3 159 720 мың теңге;
Үржар ауданына
6 278 214 мың теңге;
Шемонаиха ауданына
2 054 536 мың теңге.
3. Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне 2018 жылға арналған әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері:
Абай ауданына
94,8 пайыз
Аягөз ауданына
52,0 пайыз
Бородулиха ауданына
98,3 пайыз
Жарма ауданына
74,0 пайыз
Зайсан ауданына
97,1 пайыз
Катонқарағай ауданына
97,6 пайыз
Көкпекті ауданына
99,3 пайыз
Күршім ауданына
95,6 пайыз
Семей қаласына
98,5 пайыз
Курчатов қаласына
98,8 пайыз
Өскемен қаласына
36,4 пайыз
Үржар ауданына
97,3 пайыз
Шемонаиха ауданына
98,5 пайыз;
Бесқарағай, Глубокое, Зырян, Тарбағатай, Ұлан аудандарының және Риддер қаласының бюджеттеріне әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 2018 жылға 100 пайыз мөлшерінде белгіленсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 15.11.2018 № 24/275-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2018 жылға арналған резерві 689 197,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 2018 жылдың 31 желтоқсанына облыстың жергілікті атқарушы органдарының 51 583 870,2 мың теңге борышы лимиті белгіленсін.
6. 2018 жылға арналған облыстық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2018 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылу барысында 5 қосымшаға сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгіленсін.
8. 2018 жылға арналған облыстық бюджетте жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер:
"Қазақстан Републикасының кейбір заңнамалық актілеріне әлеуметтік қамсыздандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Републикасының Заңына сәйкес жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын енгізу мерзімін 2018 жылдан 2020 жылға ауыстыруға байланысты – 3 894 697,0 мың теңге;
"Қазақстан Републикасының кейбір заңнамалық актілеріне денсаулық сақтау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Републикасының Заңына сәйкес жұмыс берушілердің міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдары бойынша мөлшерлемелерді азайтуға байланысты – 1 434 727,0 мың теңге көзделсін.

9. Распределение целевых трансфертов из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2018 год определяется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата.
10. Предусмотреть в областном бюджете на 2018 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на:
1) увеличение размеров надбавки за классную квалификацию сотрудников органов внутренних дел;
2) повышение должностных окладов сотрудников органов внутренних дел;
3) возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях;
4) субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса;
5) субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования;
6) субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость;
7) выплату государственной адресной социальной помощи;
8) внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения;
9) введение стандартов оказания специальных социальных услуг;
10) размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
11) реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы;
12) услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам;
13) субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
14) развитие рынка труда;
15) апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования;
16) доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
17) доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
18) проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда;
19) закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов;
20) пропаганду здорового образа жизни;
21) реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД.
Распределение целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2018 год определяется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата.

9. 2018 жылға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне облыстық бюджеттен нысаналы трансферттерді бөлу Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
10. 2018 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
1) ішкі істер органдары қызметкерлерінің сыныптық біліктілігі үшін үстемеақы мөлшерлерін ұлғайтуға;
2) ішкі істер органдары қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларын көтеруге;
3) инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге;
4) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға;
5) ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға;
6) агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялауға;
7) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне;
8) халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге;
9) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге;
10) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
11) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға;
12) кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтерге;
13) мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
14) еңбек нарығын дамытуға;
15) орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге;
16) тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
17) оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
18) медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізуге;
19) вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға;
20) саламатты өмір салтын насихаттауға;
21) ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға.
2018 жылға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.

11. Предусмотреть в областном бюджете на 2018 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на:
1) строительство и реконструкцию объектов образования для сейсмоусиления организаций среднего образования;
2) проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда в рамках Программы жилищного строительства "Нұрлы жер";
3) проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
4) развитие системы водоснабжения и водоотведения в рамках Программы развития регионов до 2020 года;
5) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках Программы развития регионов до 2020;
6) развитие теплоэнергетической системы;
7) проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы жилищного строительства "Нұрлы жер";
8) развитие инфраструктуры воздушного транспорта;
9) строительство, реконструкцию объектов здравоохранения для сейсмоусиления объектов здравоохранения, с отлагательными условиями.
Распределение целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2018 год определяется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата.
12. Предусмотреть в областном бюджете на 2018 год кредиты из республиканского бюджета на:
1) реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения;
2) развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
3) реализацию мер социальной поддержки специалистов;
4) содействие развитию предпринимательства в областных центрах, городе Семее и моногородах.
Распределение сумм кредитов из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2018 год определяется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата.

11. 2018 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері көзделсін:
1) орта білім беру объектілерін сейсмикалық күшейту үшiн білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға;
2) "Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға;
3) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға;
4) Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
5) Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
6) жылу-энергетика жүйесін дамытуға;
7) "Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға;
8) әуе көлігінің инфрақұрылымын дамуына;
9) кейінге қалдыру шартымен, денсаулық сақтау объектілерін сейсмикалық күшейтуге денсаулық сақтау объектілерін салуға және реконструкциялауға.
2018 жылға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттерін бөлу Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
12. 2018 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін кредиттер көзделсін:
1) жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін;
2) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға;
3) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін;
4) облыс орталықтарында, Семей қаласында және моноқалаларда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге.
2018 жылға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне республикалық бюджеттен кредиттер сомаларын бөлу Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.

20 280,6
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
235,1
016
Проведение работ по инженерной защите населения, объектов и территории от природных и стихийных бедствий
235,1
296
Управление по мобилизационной подготовке области
201 794,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области мобилизационной подготовки
45 468,0
005
Мобилизационная подготовка и мобилизация областного масштаба
156 108,0
009
Капитальные расходы государственного органа
218,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
11 978 806,6
1
Правоохранительная деятельность
11 978 806,6
252
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
11 978 806,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории области
10 451 946,9
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
9 175,0
006
Капитальные расходы государственного органа
1 230 838,7
013
Услуги по размещению лиц, не имеющих определенного места жительства и документов
86 633,0
014
Организация содержания лиц, арестованных в административном порядке
131 909,0
015
Организация содержания служебных животных
35 534,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
32 770,0
04
Образование
36 008 345,3
1
Дошкольное воспитание и обучение
9 144,1
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
9 144,1
011
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
9 144,1
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
14 243 876,6
261
Управление образования области
8 197 199,0
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
2 399 309,0
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
1 781 310,0
053
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования
71 537,0
055
Дополнительное образование для детей
155 157,0
056
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника
251 085,0
071
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов

20 280,6
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
235,1
016
Халықты, объектілерді және аумақтарды табиғи және дүлей зілзалалардан инженерлік қорғау жөнінде жұмыстар жүргізу
235,1
296
Облыстың жұмылдыру дайындығы басқармасы
201 794,0
001
Жергілікті деңгейде жұмылдыру дайындығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 468,0
005
Облыстық ауқымдағы жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру
156 108,0
009
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
218,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
11 978 806,6
1
Құқық қорғау қызметi
11 978 806,6
252
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
11 978 806,6
001
Облыс аумағында қоғамдық тәртіптті және қауіпсіздікті сақтауды қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 451 946,9
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
9 175,0
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 230 838,7
013
Белгілі тұратын жері және құжаттары жоқ адамдарды орналастыру қызметтері
86 633,0
014
Әкімшілік тәртіппен тұткындалған адамдарды ұстауды ұйымдастыру
131 909,0
015
Қызметтік жануарларды ұстауды ұйымдастыру
35 534,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
32 770,0
04
Бiлiм беру
36 008 345,3
1
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
9 144,1
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
9 144,1
011
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
9 144,1
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
14 243 876,6
261
Облыстың білім басқармасы
8 197 199,0
003
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
2 399 309,0
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
1 781 310,0
053
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
71 537,0
055
Балаларға қосымша білім беру
155 157,0
056
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тілдік курстар өтілінен өткен мұғалімдерге үстемақы төлеу үшін және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге үстемақы төлеу үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
251 085,0
071
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

228 417,8
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 796 835,5
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
482 345,8
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
338 779,0
049
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на выплату государственной адресной социальной помощи
741 721,0
056
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
240 934,0
261
Управление образования области
1 377 022,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 204 769,0
037
Социальная реабилитация
172 253,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1 434,4
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
1 434,4
2
Социальная помощь
648 147,1
256
Управление координации занятости и социальных программ области
648 147,1
003
Социальная поддержка инвалидов
648 147,1
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
3 992 536,8
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 865 321,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
255 641,1
007
Капитальные расходы государственного органа
14 636,0
017
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на введение стандартов оказания специальных социальных услуг
2 402,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
259 185,0
019
Реализация текущих мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
4 528,0
037
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства

228 417,8
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 796 835,5
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
482 345,8
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
338 779,0
049
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
741 721,0
056
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
240 934,0
261
Облыстың білім басқармасы
1 377 022,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 204 769,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
172 253,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 434,4
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
1 434,4
2
Әлеуметтiк көмек
648 147,1
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
648 147,1
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
648 147,1
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
3 992 536,8
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 865 321,6
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
255 641,1
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
14 636,0
017
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 402,0
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
259 185,0
019
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, ағымдағы іс-шараларды іске асыру
4 528,0
037
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, іс-шараларын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

1 462 124,5
045
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
399 780,0
046
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
17 627,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
46 150,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
145 967,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
1 257 281,0
263
Управление внутренней политики области
10 712,0
077
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
10 712,0
298
Управление государственной инспекции труда области
116 503,2
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
98 296,2
003
Капитальные расходы государственного органа
18 207,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
34 612 524,9
1
Жилищное хозяйство
13 996 734,7
251
Управление земельных отношений области
31 025,0
011
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на изъятие земельных участков для государственных нужд
31 025,0
253
Управление здравоохранения области
93 212,0
047
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
93 212,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
341 575,5
043
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
341 575,5
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
3 026,6
026
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
3 026,6
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
13 527 895,6
014
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
2 841 933,0
034
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
10 685 962,6
2
Коммунальное хозяйство

1 462 124,5
045
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
399 780,0
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
17 627,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
46 150,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
145 967,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 257 281,0
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
10 712,0
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
10 712,0
298
Облыстың мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы
116 503,2
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
98 296,2
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
18 207,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
34 612 524,9
1
Тұрғын үй шаруашылығы
13 996 734,7
251
Облыстың жер қатынастары басқармасы
31 025,0
011
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
31 025,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
93 212,0
047
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
93 212,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
341 575,5
043
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
341 575,5
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
3 026,6
026
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
3 026,6
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
13 527 895,6
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
2 841 933,0
034
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
10 685 962,6
2
Коммуналдық шаруашылық

151 053,0
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
24 000,0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
13 702,0
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
781 550,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
41 278,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
3 577,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 600 000,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
3 963 345,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
7 637 596,0
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
32 368,0
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
30 801,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
1 375 346,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
367 624,0
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
40 003,0
071
Обучение предпринимательству в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
108 977,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
246 343,6
020
Развитие объектов сельского хозяйства
246 343,6
719
Управление ветеринарии области
241 032,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
54 754,0
003
Капитальные расходы государственного органа
4 141,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
16 003,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)

151 053,0
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
24 000,0
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
13 702,0
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
781 550,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
41 278,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
3 577,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 600 000,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
3 963 345,0
053
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
7 637 596,0
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
32 368,0
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
30 801,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
1 375 346,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
367 624,0
060
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағадарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
40 003,0
071
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікке оқыту
108 977,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
246 343,6
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
246 343,6
719
Облыстың ветеринария басқармасы
241 032,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 754,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 141,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
16 003,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру

4 903 015,0
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
48 864,9
III. Чистое бюджетное кредитование
13 079 493,9
Бюджетные кредиты
17 542 179,5
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
686 452,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
686 452,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
686 452,0
006
Предоставление бюджетных кредитов для содействия развитию предпринимательства в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
686 452,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
10 965 872,5
1
Жилищное хозяйство
10 965 872,5
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 794 185,0
046
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
1 794 185,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
9 171 687,5
009
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на проектирование и (или) строительство жилья
9 171 687,5
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
4 308 241,0
1
Сельское хозяйство
3 266 629,0
255
Управление сельского хозяйства области
3 266 629,0
037
Предоставление бюджетных кредитов для содействия развитию предпринимательства в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
3 266 629,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
1 041 612,0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
1 041 612,0
007
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
1 041 612,0
13
Прочие
1 581 614,0
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
1 581 614,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
1 581 614,0
007
Кредитование АО "Фонд развития предпринимательства "Даму" на реализацию государственной инвестиционной политики
650 000,0
069
Кредитование на содействие развитию предпринимательства в областных центрах и моногородах
931 614,0
5
Погашение бюджетных кредитов
4 462 685,6
01
Погашение бюджетных кредитов
4 462 685,6
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
4 462 685,6
03
Погашение бюджетных кредитов, выданных из областного бюджета местным исполнительным органам районов (городов областного значения)

4 903 015,0
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
48 864,9
III. Таза бюджеттік кредит беру
13 079 493,9
Бюджеттік кредиттер
17 542 179,5
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
686 452,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
686 452,0
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
686 452,0
006
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру
686 452,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
10 965 872,5
1
Тұрғын үй шаруашылығы
10 965 872,5
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 794 185,0
046
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру
1 794 185,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
9 171 687,5
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға және салуға кредит беру
9 171 687,5
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
4 308 241,0
1
Ауыл шаруашылығы
3 266 629,0
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
3 266 629,0
037
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру
3 266 629,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
1 041 612,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
1 041 612,0
007
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
1 041 612,0
13
Басқалар
1 581 614,0
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
1 581 614,0
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
1 581 614,0
007
Мемлекеттік инвестициялық саясатты іске асыруға "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" АҚ-ға кредит беру
650 000,0
069
Моноқалаларда, кіші қалаларда және ауылдық елді мекендерде кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге кредит беру
931 614,0
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
4 462 685,6
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
4 462 685,6
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
4 462 685,6
03
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына облыстық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу

19 875 174,0
2
Охрана здоровья населения
15 465 898,0
253
Управление здравоохранения области
465 898,0
006
Услуги по охране материнства и детства
465 898,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
15 000 000,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
15 000 000,0
3
Специализированная медицинская помощь
220 261,0
253
Управление здравоохранения области
220 261,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
220 261,0
5
Другие виды медицинской помощи
72 694,0
253
Управление здравоохранения области
72 694,0
029
Областные базы спецмедснабжения
72 694,0
9
Прочие услуги в области здравоохранения
4 116 321,0
253
Управление здравоохранения области
4 116 321,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
162 332,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
64 373,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
90 156,0
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
2 600,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
3 796 860,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
10 309 184,0
1
Социальное обеспечение
6 214 051,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
4 715 749,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 585 010,0
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
265 883,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 932 937,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
551 835,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

19 875 174,0
2
Халықтың денсаулығын қорғау
15 465 898,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
465 898,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
465 898,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
15 000 000,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
15 000 000,0
3
Мамандандырылған медициналық көмек
220 261,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
220 261,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
220 261,0
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
72 694,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
72 694,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
72 694,0
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
4 116 321,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
4 116 321,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
162 332,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
64 373,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
90 156,0
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
2 600,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
3 796 860,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
10 309 184,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
6 214 051,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
4 715 749,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 585 010,0
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
265 883,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 932 937,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
551 835,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

310 384,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры и управления архивным делом
68 296,0
003
Капитальные расходы государственного органа
17 875,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
224 213,0
286
Управление туризма и внешних связей области
121 622,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере туризма и внешних связей
49 763,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 005,0
004
Регулирование туристской деятельности
70 854,0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
956 467,0
1
Топливо и энергетика
956 467,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
646 435,0
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
646 435,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
310 032,0
011
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие теплоэнергетической системы
310 032,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
17 020 490,0
1
Сельское хозяйство
14 627 448,0
255
Управление сельского хозяйства области
13 460 775,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
150 222,0
002
Поддержка семеноводства
707 068,0
003
Капитальные расходы государственного органа
3 800,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
222 425,0
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
45 000,0
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
1 154 815,0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
2 790,0
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
1 468 804,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
38 077,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов

310 384,0
001
Жергiлiктi деңгейде мәдениет және архив ісін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68 296,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
17 875,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
224 213,0
286
Облыстың туризм және сыртқы байланыстар басқармасы
121 622,0
001
Жергiлiктi деңгейде туризм және сыртқы байланыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 763,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 005,0
004
Туристік қызметті реттеу
70 854,0
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
956 467,0
1
Отын және энергетика
956 467,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
646 435,0
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
646 435,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
310 032,0
011
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жылу-энергетикалық жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
310 032,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
17 020 490,0
1
Ауыл шаруашылығы
14 627 448,0
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
13 460 775,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
150 222,0
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
707 068,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 800,0
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
222 425,0
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
45 000,0
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
1 154 815,0
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
2 790,0
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
1 468 804,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
38 077,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу

5 788,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 600 000,0
048
Возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте
26 900,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
7 455 702,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
314 790,0
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
10 620,0
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
221 897,0
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
32 077,0
719
Управление ветеринарии области
1 166 673,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
57 810,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 054,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
22 649,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
195 703,0
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
356 507,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
532 950,0
2
Водное хозяйство
140 893,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
140 893,0
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
11 568,0
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
129 325,0
3
Лесное хозяйство
1 767 786,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
1 767 786,0
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
1 744 385,0
006
Охрана животного мира
23 401,0
5
Охрана окружающей среды
378 650,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
378 650,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне

5 788,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 600 000,0
048
Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өсіру
26 900,0
053
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
7 455 702,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
314 790,0
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
10 620,0
060
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағадарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
221 897,0
061
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағадарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
32 077,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
1 166 673,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 810,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 054,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
22 649,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
195 703,0
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
356 507,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
532 950,0
2
Су шаруашылығы
140 893,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
140 893,0
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
11 568,0
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
129 325,0
3
Орман шаруашылығы
1 767 786,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
1 767 786,0
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
1 744 385,0
006
Жануарлар дүниесін қорғау
23 401,0
5
Қоршаған ортаны қорғау
378 650,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
378 650,0
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

257
Управление финансов области
1 936 878,0
015
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
1 936 878,0
Приложение 4
к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 13 декабря 2017 года
№ 16/176-VI
Перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2018 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Услуги по охране материнства и детства
Приложение 5
к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 13 декабря 2017 года
№ 16/176-VI
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2018 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Здравоохранение
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь

257
Облыстың қаржы басқармасы
1 936 878,0
015
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
1 936 878,0
Шығыс Қазақстан облыстық
мәслихатының
2017 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 16/176-VI шешіміне
4 қосымша
2018 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Арнайы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету
Шығыс Қазақстан облыстық
мәслихатының
2017 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 16/176-VI шешіміне
5 қосымша
2018 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру