О бюджете Жарминского района на 2018-2020 годы
Решение Жарминского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27 декабря 2017 года № 17/144-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 4 января 2018 года № 5385. Утратило силу решением Жарминского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21 декабря 2018 года № 28/238-VI.
О бюджете Жарминского района на 2018-2020 годы
Сноска. Утратило силу решением Жарминского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21.12.2018 № 28/238-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2017 года № 16/176-VІ "Об областном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5341, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов в электронном виде от 25 декабря 2017 года) Жарминский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 7269122,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2257850,5тысяч тенге;
неналоговые поступления –25669,4 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 38337,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4947265,3 тысяч тенге;
2) затраты – 7305727,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 43983,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 64155,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 20172,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -80588,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 80588,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 64155,5 тысяч тенге;
погашение займов – 20172,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 36605,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жарминского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21.12.2018 № 28/241-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Утвердить в районном бюджете объемы субвенций, поступаемых из областного бюджета в сумме 3684461,0 тысяч тенге.

2018-2020 жылдарға арналған Жарма ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Жарма аудандық мәслихатының 2017 жылғы 27 желтоқсандағы № 17/144-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 4 қаңтарда № 5385 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Жарма аудандық мәслихатының 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 28/238-VI шешімімен.
2018-2020 жылдарға арналған Жарма ауданының бюджеті туралы
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Жарма аудандық мәслихатының 21.12.2018 № 28/238-VI шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 73, 75 баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 16/176-VІ "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" (нормативтік құқықтық актілерінің Тізілімінде № 5341 болып тіркелген, 2017 жылдын 25 желтоқсанында нормативтік құқықтық актілерді электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне сәйкес, Жарма аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7269122,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2257850,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 25669,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 38337,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4947265,3 мың теңге;
2) шығындар – 7305727,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 43983,5 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 64155,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –20172,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -80588,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 80588,9 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 64155,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 20172,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 36605,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Жарма аудандық мәслихатының 21.12.2018 № 28/241-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджетке облыстық бюджеттен түсетін субвенция көлемi 3684461,0 мың теңге сомасында бекітілсін.

3. Принять к исполнению на 2018 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты в размере 74 (семьдесят четыре) процентов, установленные решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2017 года № 16/176-VІ "Об областном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5341).
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Жарминского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 22.10.2018 № 26/225-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
4. Специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, по решению местных представительных органов за счет бюджетных средств устанавливаются повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях в соответствии с пунктами 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года.
Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.
5. Утвердить бюджет на 2019 год в следующем объеме – 7113392,0 тысяч тенге согласно приложения 2.
6. Утвердить бюджет на 2020 год в следующем объеме – 7611330,0 тысяч тенге, согласно приложения 3.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2017 год в сумме 37000,0 тысяч тенге, согласно приложению 4.
8. Учесть перечень местных бюджетных программ, не подлежащих к секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2018 год, согласно приложению 5.
9. Учесть перечень целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета на 2018 год согласно приложению 6.
10. Учесть перечень целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из республиканского бюджета на 2018 год согласно приложению 7.
11. Учесть перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2018-2020 годы с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) согласно приложению 8.
12. Учесть средства для реализации мер социальной поддержки специалистам социальной сферы сельских населенных пунктов на 2018 год согласно приложению 9.

3. 2018 жылға арналған аудан бюджетіне әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 16/176-VІ "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5341 болып тіркелген) шешімімен белгіленген 74 (жетпіс төрт) пайыз атқаруға алынсын.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Жарма аудандық мәслихатының 22.10.2018 № 26/225-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек Кодексінің 139-бабының 9 тармағына сәйкекс азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгiленбесе, жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмi бойынша бюджет қаражаты есебiнен қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгiленсiн.
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тiзбесiн жергiлiктi өкiлдi органмен келiсу бойынша жергiлiктi атқарушы орган айқындайды.
5. 2019 жылдың бюджеті – 7113392,0 мың теңге көлемінде 2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2020 жылдың бюджеті – 7611330,0 мың теңге көлемінде 3 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 2018 жылға 37000,0 мың теңге сомасында 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
9. 2018 жылға арналған аудандық бюджетке областық бюджеттен түскен нысаналы, ағымдағы және даму трансферттері 6 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
10. 2018 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен түскен нысаналы, ағымдағы және даму трансферттері 7 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
11. 2018-2020 жылдарға арналған бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған, бюджеттік бағдарламаларға бөлуімен аудан бюджетінің даму бағдарламаларының тізбесі 8 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
12. 2018 жылға арналған ауылдық елдімекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін қаражат 9 қосымшаға сәйкес ескерілсін.

от 27 декабря 2017 года
Перечень целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета на 2018 год
Сноска. Приложение 6 - в редакции решения Жарминского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21.12.2018 № 28/241-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
Функциональная подгруппа
Сумма (тыс.тенге)
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Всего
285544,3
01
Государственные услуги общего характера

2017 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 17/144-VI шешіміне
6 қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен түскен нысаналы ағымдағы трансферттер және даму трансферттері
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Жарма аудандық мәслихатының 21.12.2018 № 28/241-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ
Сома (мың теңге)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Жиыны
285544,3
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер

63257,0
Строительство водопровода в селе Жарык (софинансирование)
24245,0
Реконструкция канализационной очистной станции в селе Калбатау (софинансирование)
32445,0
Разработка ПСД на "Строительство водопровода в селе Капайбатыр"
6567,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
30714,0
1
Сельское хозяйство
30714,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
30714,0
10
Развитие объектов сельского хозяйства
30714,0
Строительство биотермической ямы в селе Капайбатыр
30714,0
Приложение 9 к решению
Жарминского районного
маслихата № 17/144-VІ
от 27 декабря 2017 года
Предусмотренные средства для реализации мер социальной поддержки специалистам социальной сферы сельских населенных пунктов на 2018 год
Сноска. Приложение 9 - в редакции решения Жарминского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 22.10.2018 № 26/225-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
Функциональная группа
Сумма (тыс. тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
Всего
64155,5
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
64155,5
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
64155,5
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
64155,5
006
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
64155,5
013
За счет кредитов из республиканского бюджета
64155,5

63257,0
Жарық ауылының су құбыры желілерінің құрылысы (қоса қаржыландыру)
24245,0
Қалбатау ауылындағы ағынды суларды тазарту қондырғысын қайта жарақтау (қоса қаржыландыру)
32445,0
Қапай батыр ауылындағы су құбыры құрылысының ЖСҚ әзірлеу
6567,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
30714,0
1
Ауыл шаруашылығы
30714,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
30714,0
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
30714,0
Қапай батыр ауылында биотермиялық шұңқырдың құрылысы
30714,0
Жарма ауданы мәслихатының
2017 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 17/144-VI шешіміне
9 қосымша
2018 жылы ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бөлінген қаражат
Ескерту. 9-қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Жарма аудандық мәслихатының 22.10.2018 № 26/225-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ
Сома (мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
Жиыны
64155,5
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
64155,5
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
64155,5
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
64155,5
006
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер
64155,5
013
Республикалық бюджеттен берілген кредиттер есебінен
64155,5