О бюджете Курчумского района на 2018-2020 годы
Решение Курчумского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 22 декабря 2017 года № 17/3-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 4 января 2018 года № 5382. Утратило силу - решением Курчумского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 26 декабря 2018 года № 32/3-VI
Сноска. Утратило силу решением Курчумского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 26.12.2018 № 32/3-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года и решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2017 года № 16/176-VI "Об областном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5341), Курчумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы - 5348633,2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 537309,4 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 27388,9 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 20773,6 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 4763161,3 тысяч тенге;
2) затраты - 5379734,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 20826 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 36078 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 15252 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 51927,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -51927,2 тысяч тенге:
поступления займов - 36075 тысяч тенге;
погашение займов - 15252 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 31104,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Курчумского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 29.11.2018 № 31/2-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Учесть в районном бюджете объем субвенций, передаваемый из областного бюджета в бюджет района на 2018 год в сумме 3470738 тысяч тенге, на 2019 год в сумме 3541262 тысяч тенге, на 2020 год в сумме 3541262 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты местного самоуправления в сумме 114852 тысяч тенге, в том числе:
Курчумскому сельскому округу - 27029 тысяч тенге;
Маркакольскому сельскому округу - 24171 тысяч тенге;
Сарыоленскому сельскому округу - 18108 тысяч тенге;
Калжырскому сельскому округу - 26085 тысяч тенге;
Бурановскому сельскому округу - 19459 тысяч тенге.

2018-2020 жылдарға арналған Күршім ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Күршім аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 17/3-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2018 жылғы 4 қантарда № 5382 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Күршім аудандық мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 32/3-VI шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Күршім аудандық мәслихатының 26.12.2018 № 32/3-VI шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі)
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 73, 75 баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына және "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 16/176-VI (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 5341 нөмірімен тіркелген) шешіміне сәйкес, Күршім аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 5348633,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 537309,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 27388,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 20773,6 мың теңге;
трансферттердің түсім - 4763161,3 мың теңге;
2) шығындар - 5379734,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 20826 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 36078 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 15252 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) - - 51927,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) - 51927,2 мың теңге:
қарыздардың түсуі - 36075 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 15252 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары - 31104,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Күршім аудандық мәслихатының 29.11.2018 № 31/2-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке 2018 жылға берілген субвенция көлемі 3470738 мың теңге, 2019 жылға 3541262 мың теңге, 2020 жылға 3541262 мың теңге сомасында аудандық бюджетте ескерілсін.
3. Аудандық бюджеттен жергілікті өзін-өзі басқаруға ауысатын субвенция көлемі 114852 мың теңге қаражатты, 2018 жылға арналған аудандық бюджеттен қарастырылсын, соның ішінде:
Күршім ауылдық округіне - 27029 мың теңге;
Марқакөл ауылдық округіне - 24171 мың теңге;
Сарыөлең ауылдық округіне - 18108 мың теңге;
Қалжыр ауылдық округіне - 26085 мың теңге;
Боран ауылдық округіне - 19459 мың теңге.

4. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, по решению местных представительных органов за счет бюджетных средств повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, если иное не установлено законами Республики Казахстан.
Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.
5. Принять к исполнению на 2018 год нормативы распределения доходов в районный бюджет по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов в размере 100 процентов, в соответствии с решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2017 года № 16/176-VI "Об областном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5341).
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в сумме 6969 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Курчумского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 31.07.2018 № 24/6-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
7. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих к секвестру в процессе исполнение районного бюджета на 2018 год, согласно приложению 4.
8. Распределение целевых трансфертов из районного бюджета бюджетам местного самоуправления на 2018 год определяется постановлением акимата Курчумского района Восточно-Казахстанской области.
9. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 257421 тысяч тенге.

4. Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 139 бабының 9 тармағына сәйкес, азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, егер Қазқстан Республикасының заңдарында өзгеше белгіленбесе, жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша бюджет қаражаты есебінен қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарлатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін жергілікті өкілді органмен келісу бойынша жергілікті атқарушы орган айқындайды.
5. Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 16/176-VI (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 5341 нөмірімен тіркелген) шешіміне сәйкес ауданның бюджетінде 2018 жылға арналған әлеуметтік салық, жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз орындауға қабылдансын.
6. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2018 жылға арналған резерві 6969 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Күршім аудандық мәслихатының 31.07.2018 № 24/6-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 4 қосымшаға сәйкес 2018 жылға арналған аудандық бюджеттің орындалуы барысында секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізімі бекітілсін.
8. 2018 жылға арналған аудандық бюджеттен жергілілікті өзін өзі басқаруға бөлінетін нысаналы трансферттер Шығыс Қазақстан облысы Күршім ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
9. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінген 257421 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылсын.

10. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 175378 тысяч тенге.
11. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 532382 тысяч тенге.
12. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год кредиты из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме 36075 тысяч тенге.

10. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінген 175378 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылсын.
11. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінген 532382 мың теңге дамуға арналған нысаналы трансферттер қарастырылсын.
12. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінген мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын көрсетуге 36075 мың теңгеге кредиттер қарастырылсын.

13. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год распределение сумм поступлений на компенсацию потерь республиканского бюджета в сумме 169604 тысяч тенге.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии Л. Рапикова
Секретарь Курчумского районного маслихата М. Саганаков
Приложение 1
к решению Курчумского
районного маслихата
от 22 декабря 2017 года
№ 17/3-VI
Районный бюджет на 2018 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Курчумского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 29.11.2018 № 31/2-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
Категория
Всего (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
І. Доходы

13. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттің шығындарын өтеу үшін түскен 169604 мың теңгені бөлу қарастырылсын.
14. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Л. Рапикова
Күршім аудандық мәслихаттың хатшысы М. Сағанақов
Күршім аудандық мәслихаының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 17/3-VI шешіміне 1 қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Күршім аудандық мәслихатының 29.11.2018 № 31/2-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Барлығы (мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
І. Кірістер