О внесении изменений и дополнений в решение Тарбагатайского районного маслихата от 23 декабря 2016 года № 10-2 "О бюджете Тарбагатайского района на 2017 - 2019 годы"
Решение Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 5 декабря 2017 года № 19-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 8 декабря 2017 года № 5323
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 23 ноября 2017 года № 15/172-VI "О внесении изменений и дополнений в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года № 8/75-VI "Об областном бюджете на 2017-2019 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5293) Тарбагатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Тарбагатайского районного маслихата "О бюджете Тарбагатайского района на 2017-2019 годы" от 23 декабря 2016 года № 10-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 4806) следующие изменения и дополнения:
Пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 834 110,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 798 001,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 092,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 3 800,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 029 217,5 тысяч тенге;
2) затраты – 8 904 224,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 49 231,8 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 64 666,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 15 434,2 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 119 346,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 119 346,0 тысяч тенге;
поступление займов – 64 666,0 тысяч тенге;
погашение займов – 15 434,2 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 70 114,2 тысяч тенге."
в пункте 8:
абзац первый изложить в новой редакции:
"Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета в сумме – 1 661 179,1 тысяч тенге.";
в пункте 9:
абзац первый изложить в новой редакции:

"2017-2019 жылдарға арналған Тарбағатай ауданының бюджеті туралы" Тарбағатай аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 10-2 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 2017 жылғы 5 желтоқсандағы № 19-2 шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 8 желтоқсанда № 5323 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы "Бюджет кодексінің" 106, 109 - баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына, "2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 8/75-VI шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 23 қарашадағы № 15/172-VI шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 5293 нөмірімен тіркелді) сәйкес Тарбағатай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2017-2019 жылдарға арналған Тарбағатай ауданының бюджеті туралы" Тарбағатай аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 10-2 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 4806 нөмірімен тіркелді) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2017 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 834 110,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 798 001,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 092,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 800,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 8 029 217,5 мың теңге;
2) шығындар – 8 904 224,7 мың теңге;
таза бюджеттік кредит беру – 49 231,8 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 64 666,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 15 434,2 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 119 346,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 119 346,0 мың теңге;
қарыздар түсімі – 64 666,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 15 434,2 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 70 114,2 мың теңге."
8 тармақта:
бірінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"2017 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен мынадай мөлшерде – 1 661 179,1 мың теңге нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.";
9 тармақта:
бірінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:

"Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме – 1 275 404,4 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 6, 7, 8 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии,
секретарь Тарбагатайского
районного маслихата С.Жакаев
Приложение 1
к решению Тарбагатайского
районного маслихата
от декабря 2017 года
№ 19-2
Приложение 1
к решению Тарбагатайского
районного маслихата
от "23" декабря 2016 года № 10-2
Бюджет Тарбагатайского района на 2017 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование доходов
I. ДОХОДЫ

"2017 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен – 1 275 404,4 мың теңге көлемінде нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.";
аталған шешімнің 1, 4, 6, 7, 8 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
Тарбағатай аудандық
мәслихатының хатшысы С.Жақаев
Тарбағатай аудандық
мәслихатының
2017 жылғы желтоқсандағы
№ 19-2 шешіміне № 1 қосымша
Тарбағатай аудандық
мәслихатының
2017 жылғы 23 желтоқсандағы
№10-2 шешіміне № 1 қосымша
2017 жылға арналған Тарбағатай ауданының бюджеті
Санат
Сомасы (мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Түсімдер атауы
I. КІРІСТЕР

29 975,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
3 160,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
21 824,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
35 155,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
35 155,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
25 092,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 214,0
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
2 213,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 636,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 960 938,4
1
Жилищное хозяйство
38 569,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
7 069,0
024
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
7 069,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
31 500,0
011
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
31 500,0
2
Коммунальное хозяйство
1 807 269,1
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 807 269,1
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
30 000,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1 777 269,1
3
Благоустройство населенных пунктов
115 100,3
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
20 779,0
008
Освещение улиц населенных пунктов
13 500,0
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
400,0
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
6 879,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
94 321,3
029
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
94 321,3
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
337 342,0
1
Деятельность в области культуры
167 992,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа

29 975,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
3 160,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
21 824,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
35 155,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
35 155,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 092,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 214,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
2 213,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
3 636,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 960 938,4
1
Тұрғын үй шаруашылығы
38 569,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
7 069,0
024
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
7 069,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
31 500,0
011
Азматтардың жекелген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
31 500,0
2
Коммуналдық шаруашылық
1 807 269,1
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 807 269,1
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
30 000,0
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1 777 269,1
3
Елді-мекендерді көркейту
115 100,3
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
20 779,0
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
13 500,0
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
400,0
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
6 879,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
94 321,3
029
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
94 321,3
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
337 342,0
1
Мәдениет саласындағы қызмет
167 992,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты

123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
6 600,0
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
6 600,0
в том числе:
Аппарат акима Акжарского сельского округа
2 000,0
Аппарат акима Тугылского сельского округа
4 600,0
Приложение 3
к решению Тарбагатайского
районного маслихата
от декабря 2017 года № 19-2
Приложение 6
к решению Тарбагатайского
районного маслихата
от "23" декабря 2016 года №10-2
Перечень бюджетных программ развития, выделенных из бюджета на развитие и направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) Тарбагатайского района на 2017 год
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование расходов
Программы бюджета развития

123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
6 600,0
040
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
6 600,0
оның ішінде:
Ақжар ауылдық округі әкімі аппараты
2 000,0
Тұғыл ауылдық округі әкімі аппараты
4 600,0
Тарбағатай аудандық
мәслихатының
2017 жылғы желтоқсандағы
№ 19-2 шешіміне № 3 қосымша
Тарбағатай аудандық
мәслихатының
2017 жылғы 23 желтоқсандағы
№10-2 шешіміне № 6 қосымша
Тарбағатай ауданының 2017 жылға арналған бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған, бюджеттік бағдарламаларға бөлінген даму бюджеті бағдарламаларының тізбесі
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Функционалдық кіші топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Шығындар атауы
Даму бюджеттік бағдарламалары