О бюджете Уланского района на 2018-2020 годы
Решение Уланского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 22 декабря 2017 года № 137. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 3 января 2018 года № 5378. Утратило силу - решением Уланского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 24 декабря 2018 года № 257
Сноска. Утратило силу - решением Уланского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 24.12.2018 № 257 (вводится в действие с 01.01.2019).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2017 года № 16/176 -VI "Об областном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5341), маслихат Уланского района РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложению 1, 2, 3, 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 6284326,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1174040,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6288,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 740499,2 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 4363499,6 тысяч тенге;
2) затраты – 5730378,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 142242,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 164986,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 22744,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 411706,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 411706,4 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов -164986,0 тысяч тенге;
погашение займов – 591757,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 15064,6 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Уланского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 07.12.2018 № 253 (вводится в действие с 01.01.2018)
2. Принять к исполнению на 2018 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, в размере 100 процентов, установленные решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2017 года № 16/176 - VI "Об областном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5341).

2018-2020 жылдарға арналған Ұлан ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Ұлан ауданы мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 137 шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 3 қантарда № 5378 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Ұлан аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 257 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Ұлан аудандық мәслихатының 24.12.2018 № 257 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 73, 75 - баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 - бабының 1 – тармағының 1) - тармақшасына, "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 16/176-VI шешіміне (нормативтік кұқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5341 болып тіркелген) сәйкес Ұлан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018 – 2020 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3, 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6284326,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1174040,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6288,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 740499,2 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4363499,6 мың теңге;
2) шығындар – 5730378,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 142242,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 164986,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 22744,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 411706,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 411706,4 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 164986,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 591757,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 15064,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Ұлан аудандық мәслихатының 07.12.2018 № 253 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 16/176-VI "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының шешімімен белгіленген (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5341 болып тіркелген), 2018 жылға арналған аудан бюджетіне әлеуметтік салық, төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталатын шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз көлемінде атқаруға қабылдансын.

3. Учесть в районном бюджете на 2018 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 3159720 ,0 тысяч тенге.
4. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, по решению местных представительных органов за счет бюджетных средств устанавливаются повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, если иное не установлено законами Республики Казахстан.
Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.
5. Учесть резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в сумме 11000,0 тысяч тенге.
6. Учесть перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета на 2018 год согласно приложению 4.
7. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 125434,0 тысяч тенге.
8. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год целевые трансферты из областного бюджета в сумме 280932,0 тысяч тенге.
9. Предусмотреть в районном бюджете кредиты из республиканского бюджета в сумме 164986,0 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
10. Предусмотреть в районном бюджете субвенцию, передаваемую в сельские округа в сумме 95983,0 тысяч тенге, в том числе:
ГУ "Аппарат акима Аблакетского сельского округа" - 12233,0 тысяч тенге;
ГУ "Аппарат акима Асубулакского сельского округа" - 9687,0 тысяч тенге;
ГУ "Аппарат акима Айыртауского сельского округа" - 12500,0 тысяч тенге;
ГУ "Аппарат акима Бозанбайского сельского округа" - 8640,0 тысяч тенге;
ГУ "Аппарат акима Саратовского сельского округа" - 14979,0 тысяч тенге;
ГУ "Аппарат акима Таргынского сельского округа" - 13056,0 тысяч тенге;
ГУ "Аппарат акима Таврического сельского округа" - 10000,0 тысяч тенге;

3. Облыстық бюджеттен 3159720,0 мың теңге сомадаға субвенция көлемі 2018 жылға арналған аудандық бюджетте ескерілсін.
4. 2015 жылғы 23 мамырдағы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 139 - бабының 9 - тармақтарына сәйкес, азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгiленбесе, жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмi бойынша бюджет қаражаты есебiнен қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгiленедi.
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тiзбесiн жергiлiктi өкiлдi органмен келiсу бойынша жергiлiктi атқарушы орган айқындайды.
5. 2018 жылға жергілікті атқарушы органның резерві 11000,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
6. 4 - қосымшаға сәйкес 2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі ескерілсін.
7. 2018 жылы аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттері 125434,0 мың теңге сомасында қарастырылсын.
8. 2018 жылы аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттері 280932,0 мың теңге сомасында қарастырылсын.
9. 2018 жылы аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен бөлінген несиелер 164986,0 мың теңге сомасында қарастырылсын.
10. Аудандық бюджеттін ауылдық округтерге берілетін субвенция 95983,0 мың теңге сомасында қарастырылсын,соның ішінде:
"Аблакет ауылдық округі әкімінің аппараты" ММ – 12233,0 мың теңге;
"Асубулақ ауылдық округі әкімінің аппараты" ММ – 9687,0 мың теңге;
"Айыртау ауылдық округі әкімінің аппараты" ММ – 12500,0 мың теңге;
"Бозанбай ауылдық округі әкімінің аппараты" ММ – 8640,0 мың теңге;
"Саратов ауылдық округі әкімінің аппараты" ММ – 14979,0 мың теңге;
"Тарғын ауылдық округі әкімінің аппараты" ММ – 13056,0 мың теңге;
"Таврия ауылдық округі әкімінің аппараты" ММ – 10000,0 мың теңге;

ГУ "Аппарат акима Толеген Тохтаровского сельского округа" - 4629,0 тысяч тенге;
ГУ "Аппарат акима поселка Касыма Кайсенова" - 10259,0 тысяч тенге.
11. В расходах районного бюджета предусмотреть затраты по сельским округам, согласно приложению 5.
12. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год трансферты органам местного самоуправления в сумме 12285,0 тысяч тенге, согласно приложению 6.
13. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год погашение долга перед вышестоящими бюджетами в сумме 356366,0 тысяч тенге в соответствии с заключенными кредитными договорами.

"Төлеген Тохтаров ауылдық округі әкімінің аппараты" ММ – 4629,0 мың теңге;
"Қасым Кайсенов кенті әкімінің аппараты" ММ – 10259,0 мың теңге.
11. 5 - қосымшаға сәйкес қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауыл, ауылдық округ әкiмiнiң қызмет шығыстары қарастырылсын.
12. 6 - қосымшаға сәйкес 2018 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті өзін-өзі басқару органына трансферттер 12285,0 мың теңге сомасында қарастырылсын.
13. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте несиелік шарттарына сәйкес жоғары тұрған бюджет алдындағы қарыздарды өтеуге 356366,0 мың теңге сома қарастырылсын.

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
18701,0
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
3451,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
12000,0
012
Капитальные расходы государственного органа
1475,0
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
11829,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2900,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
211906,0
1
Социальное обеспечение
29573,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
19712,0
005
Государственная адресная социальная помощь
19712,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
9861,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
9861,0
2
Социальная помощь
146452,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
146452,0
002
Программа занятости
24700,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
9925,0
006
Оказание жилищной помощи
11275,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
13835,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
53094,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
9205,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
24418,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
35881,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
35881,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
33281,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2600,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
200426,0
3
Благоустройство населенных пунктов
200426,0

001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18701,0
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
3451,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
12000,0
012
Мемлекеттік күрделі шығыстары
1475,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
11829,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
2900,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
211906,0
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
29573,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
19712,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
19712,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
9861,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
9861,0
2
Әлеуметтiк көмек
146452,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
146452,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
24700,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
9925,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
11275,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
13835,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
53094,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну
9205,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
24418,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
35881,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
35881,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33281,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2600,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
200426,0
3
Елді-мекендерді көркейту
200426,0