О внесении изменений в решение Сырымского районного маслихата от 21 декабря 2016 года № 9-2 "О районном бюджете на 2017-2019 годы"
Решение Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10 марта 2017 года № 12-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 27 марта 2017 года № 4741. Утратило силу решением Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23 февраля 2018 года № 23-3
Сноска. Утратило силу решением Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23.02.2018 № 23-3 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сырымского районного маслихата от 21 декабря 2016 года №9-2 "О районном бюджете на 2017-2019 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №4649, опубликованное в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 19 января 2017 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 811 482 тысячи тенге:
налоговые поступления – 385 566 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 650 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 220 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 418 046 тысяч тенге;
2) затраты – 3 827 232 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 292 840 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 309 037 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 16 197 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 31 700 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 31 700 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -340 290 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 340 290 тысяч тенге;
поступление займов – 309 037 тысяч тенге;
погашение займов – 16 197 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 47 450 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Учесть в районном бюджете на 2017 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского, областного бюджета в общей сумме 973 477 тысяч тенге:
1) трансферты из республиканского бюджета в сумме – 136 627 тысяч тенге:

Сырым аудандық мәслихатының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 9-2 "2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2017 жылғы 10 наурыздағы № 12-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 27 наурызда № 4741 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2018 жылғы 23 ақпандағы № 23-3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 23.02.2018 № 23-3 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сырым аудандық мәслихатының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 9-2 "2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтық құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №4649 тіркелген, 2017 жылғы 19 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2017 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 811 482 мың теңге:
салықтық түсімдер – 385 566 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 650 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 220 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 418 046 мың теңге;
2) шығындар – 3 827 232 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 292 840 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 309 037 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 16 197 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 31 700 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 31 700 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 340 290 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 340 290 мың теңге;
қарыздар түсімі – 309 037 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 16 197 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 47 450 мың теңге.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. 2017 жылға арналған аудандық бюджетке бөлінетін нысаналы республикалық, облыстық трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 973 477 мың теңге көлемінде қарастырылсын:
1) республикалық бюджет трансферттер сомасы – 136 627 мың теңге:

на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам – 1 916 тысяч тенге;
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника – 2 539 тысяч тенге;
на оказание специальных социальных услуг престарелым и инвалидам в условиях полустационара и на дому – 3 421 тысяча тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 4 144 тысячи тенге;
на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу – 8 812 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 4 223 тысячи тенге;
на молодежную практику – 11 572 тысячи тенге;
на реконструкцию водопровода села Аралтөбе – 100 000 тысяч тенге.
2) трансферты из областного бюджета в сумме – 527 813 тысяч тенге:
в целях реализации Дорожной карты развития трехязычного образования, на повышение квалификации учителей на языковых курсах – 11 321 тысяча тенге;
на приобретение учебников, в связи введением новых образовательных программ в детских дошкольных организациях, перевыпуском новых учебников для 1, 2, 5, 7 классов – 67 297 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги по улицам Кажмухан и Мухита села Жымпиты – 21 097 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документаций на строительство водоснабжения села Жымпиты из месторождения подземных вод "Кенашы" и инженерно-геодезические, инженерно-геологические исследования – 28 662 тысячи тенге;
на реконструкцию водосбросного сооружения на реке Шолаканкаты – 83 032 тысячи тенге;
на доучивание направленных на профессиональную подготовку – 1 889 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям, включая обучение в мобильных центрах – 5 704 тысячи тенге;
на капитальный ремонт Сырымского школа-сад комплекса в селе Косарал – 188 894 тысячи тенге;
на газификацию социальных объектов села Тоганас – 2 318 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Анкаты – 1 656 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Куспанкуль – 2 318 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Караганда – 1 655 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Сасыккол – 1 655 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Жанаонир – 1 655 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Жымпиты – 1 926 тысяч тенге;
на строительство автомобильной дороги улицы Асадуллина села Жымпиты – 40 234 тысячи тенге;
на строительство автомобильной дороги улицы Колганатова села Жымпиты – 66 500 тысячи тенге.
3) бюджетные кредиты в сумме – 309 037 тысяч тенге:
бюджетные кредиты на реконструкцию водопровода села Коныр – 189 914 тысячи тенге;

тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 1 916 мың теңге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 2 539 мың теңге;
үйде және жартылай стационар жағдайында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету – 3 421 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 4 144 мың теңге;
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге – 8 812 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 4 223 мың теңге;
жастар практикасына – 11 572 мың теңге;
Аралтөбе ауылының су құбырын қайта құруға – 100 000 мың теңге.
2) облыстық бюджет трансферттер сомасы – 527 813 мың теңге:
үштілді білім беруді дамыту Жол картасын іске асыру мақсатында тілдік курстарда мұғалімдердің біліктілігін арттыруға – 11 321 мың теңге;
мектепке дейін ұйымдарға жаңа оқу бағдарламаларының енуіне және 1, 2, 5, 7 сыныптарға жаңа оқулықтар шығуына байланысты оқулықтар сатып алуға – 67 297 мың теңге;
Жымпиты ауылының Мұхит және Қажымұқан көшелерінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге – 21 097 мың теңге;
Жымпиты ауылында "Кенащы" жер асты су кен орнынан сумен қамту жүйесінің құрылысына жобалық-сметалық құжаттама жасақтауға және инженерлік-геодезиялық, инженерлік-геологиялық ізденістер жүргізуге – 28 662 мың теңге;
Шолақаңқаты өзенінің су жіберу құрылғысын қайта құруға – 83 032 мың теңге;
кәсіптік оқытуға жіберілгендердің оқуын аяқтауға – 1 889 мың теңге;
мобильді орталықтардағы оқуды қосқандағы еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқуға – 5 704 мың теңге;
Қосарал ауылындағы Сырым мектеп-балабақша кешенін күрделі жөндеуге – 188 894 мың теңге;
Тоғанас ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 2 318 мың теңге;
Аңқаты ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 1 656 мың теңге;
Құспанкөл ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 2 318 мың теңге;
Қарағанды ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 1 655 мың теңге;
Сасықкөл ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 1 655 мың теңге;
Жаңаөңір ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 1 655 мың теңге;
Жымпиты ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 1 926 мың теңге;
Жымпиты ауылының Асадуллин көшесінің автомобиль жолының құрылысына – 40 234 мың теңге;
Жымпиты ауылының Қолғанатов көшесінің автомобиль жолының құрылысына – 66 500 мың теңге.
3) бюджеттік кредиттер сомасы – 309 037 мың теңге:
Қоңыр ауылының су құбырын қайта құруға берілетін кредиттер – 189 914 мың теңге;

бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 119 123 тысячи тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Главному специалисту аппарата Сырымского районного маслихата (А.Орашева) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации и в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.

мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер – 119 123 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1- қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Сырым аудандық мәслихат аппаратының бас маманы (А.Орашева) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

37 951
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
18 355
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
16 896
006
Капитальные расходы государственного органа
2 700
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
32 898
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
13 898
014
Капитальные расходы государственного органа
16 000
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
126 543
1
Сельское хозяйство
104 894
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
13 212
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
13 212
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
91 682
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
11 408
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
1 926
006
Организация санитарного убоя больных животных
2 100
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
2 100
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
1 800
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
70 025
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья
животных и человека
2 323
6
Земельные отношения
6 303
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
6 303
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
6 303
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
15 346
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
15 346
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
15 346
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
16 687
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
16 687
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
16 687
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

37 951
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 355
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
16 896
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 700
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
32 898
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 898
014
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
16 000
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
3 000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
126 543
1
Ауыл шаруашылығы
104 894
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
13 212
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 212
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
91 682
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 408
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 926
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
2 100
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
2 100
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
1 800
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
70 025
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
2 323
6
Жер қатынастары
6 303
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
6 303
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 303
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
15 346
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
15 346
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
15 346
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
16 687
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
16 687
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
16 687
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер