О бюджете сельских округов Теректинского района на 2018-2020 годы
Решение Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 28 декабря 2017 года № 18-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 11 января 2018 года № 5035. Утратило силу решением Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22 февраля 2019 года № 32-1
Сноска. Утратило силу решением Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22.02.2019 № 32-1 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Теректинского районного маслихата от 15 декабря 2017 года №17-2 "О районном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №5007) Теректинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Акжаикского сельского округа Теректинского района на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 38 143 тысячи тенге:
налоговые поступления – 6 123 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 3 552 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 28 468 тысяч тенге;
2) затраты – 38 143 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 03.12.2018 № 28-2 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Утвердить бюджет Аксуатского сельского округа Теректинского района на 2018-2020 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 32 209 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9 466 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 367 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 21 376 тысяч тенге;

2018-2020 жылдарға арналған Теректі ауданының ауылдық округтердің бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2017 жылғы 28 желтоқсандағы № 18-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 11 қаңтарда № 5035 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2019 жылғы 22 ақпандағы № 32-1 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 22.02.2019 № 32-1 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес және Теректі аудандық мәслихатының 2017 жылғы 15 желтоқсандағы №17-2 "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5007 тіркелген) сәйкес Теректі аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған Теректі ауданының Ақжайық ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға арналған бюджет келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 38 143 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 123 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 552 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 28 468 мың теңге;
2) шығындар – 38 143 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 03.12.2018 № 28-2 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2018-2020 жылдарға арналған Теректі ауданының Ақсуат ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға арналған бюджет келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 32 209 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 466 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 367 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 21 376 мың теңге;

7. Поступления в бюджет сельских округов на 2018 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, решением Теректинского районного маслихата от 15 декабря 2017 года №17-2 "О районном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №5007).
8. Учесть в бюджетах сельских округов на 2018 год поступление субвенции, передаваемой из районного бюджета в сумме 138 900 тысяч тенге, в том числе:
Акжаикский сельский округ – 28 468 тысяч тенге;
Аксуатский сельский округ – 21 376 тысяч тенге;
Подстепновский сельский округ – 17 367 тысяч тенге;
Федоровский сельский округ – 24 255 тысяч тенге;
Чаганский сельский округ – 26 604 тысячи тенге;
Шагатайский сельский округ – 20 830 тысяч тенге.
8-1. Учесть, что в бюджетах сельских округов на 2018 год предусмотрены целевые трансферты из вышестоящего бюджета в общей сумме 47 074 тысячи тенге:
Подстепновский сельский округ – 12 854 тысячи тенге;
Федоровский сельский округ – 27 913 тысяч тенге;
Чаганский сельский округ – 2 074 тысячи тенге;
Шагатайский сельский округ – 4 233 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24.04.2018 № 21-1 (вводится в действие с 01.01.2018); в редакции решения Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 03.12.2018 № 28-2 (вводится в действие с 01.01.2018).
9. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
10. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, финансирующимся из республиканского и местных бюджетов, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на двадцать пять процентов должностных окладов и тарифных ставок по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2018 года
11. Поручить постоянным комиссиям Теректинского районного маслихата ежеквартально заслушивать отчеты администраторов бюджетных программ.
12. Руководителю аппарата Теректинского районного маслихата (В.Мустивко) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.

7. 2018 жылға арналған ауылдық округтердің бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі, Теректі аудандық мәслихатының 2017 жылғы 15 желтоқсандағы №17-2 "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5007 тіркелген) сәйкес қалыптасады.
8. 2018 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемінің жалпы сомасы 138 900 мың теңге түсімдері қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Ақжайық ауылдық округі – 28 468 мың теңге;
Ақсуат ауылдық округі – 21 376 мың теңге;
Подстепный ауылдық округі – 17 367 мың теңге;
Федоров ауылдық округі – 24 255 мың теңге;
Шаған ауылдық округі – 26 604 мың теңге;
Шағатай ауылдық округі – 20 830 мың теңге.
8-1. 2018 жылға арналған ауылдық округтің бюджеттерінде жоғары тұрған бюджеттерден бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 47 074 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін:
Подстепный ауылдық округі – 12 854 мың теңге;
Федоровка ауылдық округі – 27 913 мың теңге;
Шаған ауылдық округі – 2 074 мың теңге;
Шағатай ауылдық округі – 4 233 мың теңге.
Ескерту. Шешім 8-1-тармақпен толықтырылды - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 24.04.2018 № 21-1 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 03.12.2018 № 28-2 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексімен анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
10. 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап азаматтық қызметші болып табылатын және республикалық, жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын, ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес проценті жоғары лауазымдық айлықақы мен тарифтік ставкалар белгіленсін.
11. Теректі аудандық мәслихатының тұрақты комиссияларына әр тоқсан сайын бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің есебін тыңдау жүктелсін.
12. Теректі аудандық мәслихаты аппаратының басшысы (В.Мустивко) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.