Об утверждении перечня персональных данных, необходимого и достаточного для выполнения осуществляемых задач
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 22 января 2018 года № 42. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 февраля 2018 года № 16320
В соответствии с подпунктом 1) пункта 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень персональных данных, необходимый и достаточный для выполнения осуществляемых задач.
2. Признать утратившими силу:
1) приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 13 сентября 2013 года № 281 "Об утверждении перечня персональных данных, необходимого и достаточного для выполнения осуществляемых задач" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8818, опубликован в газете "Казахстанская правда" от 15 января 2014 года № 8 (27629));
2) приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 18 ноября 2013 года № 899 "Об утверждении перечня персональных данных, необходимого и достаточного для выполнения задач, осуществляемых Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8962, опубликован в газете "Казахстанская правда" от 10 апреля 2014 года № 69 (27690)).
3. Департаменту кадровой работы Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.

Жүзеге асырылатын міндеттерді орындау үшін қажетті және жеткілікті дербес деректердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 22 қаңтардағы № 42 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 7 ақпанда № 16320 болып тіркелді
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" 2013 жылғы 21 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңының 25-бабы 2-тармағының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отқан жүзеге асырылатын міндеттерді орындау үшін қажетті және жеткілікті дербес деректердің тізбесі бекітілсін.
2. Мыналардың:
1) "Жүзеге асырылатын міндеттерді орындау үшін қажетті және жеткілікті дербес деректердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2013 жылғы 13 қыркүйектегі № 281 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімінде № 8818 нөмірімен тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінде 2014 жылғы 15 қаңтарда № 8 (28232) жарияланды);
2) "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі жүзеге асыратын міндеттерді орындау үшін қажетті және жеткілікті дербес деректердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2013 жылғы 18 қарашадағы № 899 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімінде № 8962 нөмірімен тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінде 2014 жылғы 10 сәуірде № 69 (28293) жарияланды) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Кадр жұмысы департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Ответственного секретаря Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Министр по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
Утвержден
приказом Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 22 января 2018 года № 42
Перечень персональных данных, необходимый и достаточный для выполнения осуществляемых задач
Наименование персональных данных
1
Фамилия
2
Имя
3
Отчество (при его наличии)
4
Сведения о смене фамилии, имени, отчества (при его наличии)
5
Транскрипция фамилии и имени
6
Данные о рождении:
дата рождения;
место рождения;
7
Национальность
8
Пол
9
Данные документа, удостоверяющего личность:
наименование документа;
номер;
дата выдачи;
срок действия;
орган, выдавший документ;
10
Данные о гражданстве: гражданство (прежнее гражданство);
дата приобретения гражданства Республики Казахстан;
основания приобретения гражданства Республики Казахстан;
дата утраты гражданства Республики Казахстан;
основания утраты гражданства Республики Казахстан;
дата восстановления в гражданстве Республики Казахстан;
основания восстановления в гражданстве Республики Казахстан
11
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН)
12
Портретное изображение (оцифрованная фотография)
13
Подпись
14
Адрес места жительства
15
Номера контактных телефонов
16
Адрес электронной почты
17
Юридический адрес, дата регистрации (снятия с регистрации) юридического адреса, вид деятельности
18
Сведения трудовой книжки:
номер;
серия;
дата выдачи;
записи в ней;
19
Сведения о государственных и ведомственных наградах, грамотах, благодарственных письмах;
Наименование или название награды;
Дата и вид нормативного акта о награждении;
20
Сведения о результатах медицинских заключений
21
Сведения о социальных льготах и социальном статусе:
наименование органа, выдавшего документ, являющийся основанием для предоставления льгот и статуса;
серия, номер, дата выдачи документа;
причина инвалидности, группа инвалидности;
удостоверение, подтверждающее право на льготы пострадавшему вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
удостоверение, подтверждающее право на льготы пострадавшему вследствие экологического бедствия в Приаралье
22
Данные о трудовой деятельности на текущее время:
полное указание должности, структурного подразделения, организации ее наименование;
общий и непрерывный стаж работы;
адреса и телефоны, а также реквизиты других организаций с полным наименованием занимаемых ранее в них должностей и времени работы в этих организациях
23
Сведения об образовании, квалификации и о наличии специальных знаний или специальной подготовки:
дата поступления в учебное заведение (отчисления из учебного заведения);
серия, номер, дата выдачи диплома, свидетельства, аттестата или другого документа об окончании образовательного учреждения;
наименование и местоположение образовательного учреждения;
факультет или отделение, квалификация и специальность по окончании образовательного учреждения;
ученая степень;
ученое звание;
владение иностранными языками;
24
Сведение о повышении квалификации и переподготовке:
серия, номер, дата выдачи документа о повышении квалификации или о переподготовке;
наименование и местоположение образовательного учреждения;
квалификация и специальность по окончании образовательного учреждения
25
Сведения о сдаче декларации по индивидуальному подоходному налогу и имуществу
26
Сведения о воинском учете военнообязанных лиц и лиц, подлежащих призыву на военную службу:
серия, номер, дата выдачи (сдачи) военного билета;
наименование органа, выдавшего военный билет;
военно-учетная специальность;
воинское звание;
данные о принятии/снятии с учета;
основание освобождения от воинской службы;
27
Сведения о семейном положении:
состояние в браке;
данные свидетельства о заключении брака;
данные свидетельства о расторжении брака;
фамилия, имя, отчество (при его наличии) супруги (а);
данные документа, удостоверяющего личность супруги (а);
степень родства;
фамилии, имена, отчества (при его наличии) и даты рождения других членов семьи, иждивенцев;
наличие детей (в том числе усыновленных, находящихся на попечении) и их возраст
28
Сведения о наличии (отсутствии) судимости

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Жауапты хатшысына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ж. Қасымбек
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
2018 жылғы 22 қаңтардағы
№ 42 бұйрығымен
бекітілген
Жүзеге асырылатын міндеттерді орындау үшін қажетті және жеткілікті дербес деректердің тізбесі
Дербес деректердің атауы
1
Тегі
2
Аты
3
Әкесінің аты (болған жағдайда)
4
Тегін, атын, әкесінің атын ауыстыру туралы мәлімет (болған жағдайда)
5
Тегі мен атының транскрипциясы
6
Туу туралы мәліметтер:
туған күні, айы, жылы;
туған жері;
7
Ұлты
8
Жынысы
9
Жеке куәлік құжатының деректері:
құжаттың атауы;
нөмірі;
берген күні;
қолданылу мерзімі;
құжатты берген орган;
10
Азаматтығы туралы деректер:азаматтығы (бұрынғы азаматтығы);Қазақстан Республикасының азаматтығын алған күні;Қазақстан Республикасының азаматтығын алу негізі;Қазақстан Республикасының азаматтығынан айырылған күні;Қазақстан Республикасының азаматтығынан айырылу негізі;Қазақстан Республикасының азаматтығын қайта алған күні;Қазақстан Республикасының азаматтығын қайта алу негізі
11
Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)
12
Портреттік бейнесі (цифрланған суреті)
13
Қолы
14
Тұрғылықты мекенжайы
15
Байланыс телефондарының нөмірлері
16
Электронды поштаның мекенжайы
17
Заңды мекенжайы, заңды мекенжайын тіркеген (тіркеуден шығарған) күні
18
Еңбек кітапшасы туралы мәліметтер:
нөмірі;
сериясы;
берген күні;
ондағы жазбалар;
19
Мемлекеттік және ведомстволық наградалар, грамоталар, алғыс хаттар туралы мәлімет;
Награда атауы немесе аты;
Марапаттау туралы нормативтік актінің күні мен түрі
20
Медициналық қорытындылардың нәтижелері туралы мәлімет
21
Әлеуметтік жеңілдіктер және әлеуметтік мәртебе туралы мәліметтер:
жеңілдіктер мен мәртебені ұсыну үшін негіз болып табылатын құжатты берген органның атауы;
құжат, сериясы, нөмірі, берілген күні;
мүгедектік себебі, мүгедектік тобы;
Семей сынақ ядролық полигонында ядролық сынақ салдарынан жапа шеккенге жеңілдіктер құқығын растайтын куәлік;
Арал маңы экологиялық апаты салдарынан жапа шеккенге жеңілдіктер құқығын дәлелдейтін куәлік
22
Ағымдағы уақыттағы еңбек қызметі туралы деректер:
лауазымының, құрылымдық бөліністің, ұйымның, оның атауын толық көрсету;
жалпы және үздіксіз еңбек өтілі;
мекенжайлары және телефондары, сондай-ақ оларда бұрын атқарған лауазымының толық атауын және осы ұйымдарда жұмыс істеген уақытын көрсете отырып, басқа ұйымдардың деректемелері
23
Білімі, біліктілігі және арнайы атақтарының немесе арнайы даярлығының бар-жоғы туралы мәлімет:
оқу орнына түскен күні (оқу орнынан шыққан күні);
дипломның, куәліктің, аттестаттың немесе білім беру мекемесін бітіргені туралы басқа да құжаттың сериясы, нөмірі, берілген күні;
білім беру мекемесінің атауы және орналасқан жері;
факультеті немесе бөлімшесі, білім беру мекемесін бітіргеннен кейінгі біліктілігі және мамандығы;
ғылыми деңгейі;
ғылыми атағы;
шетел тілдерін білу
24
Біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы мәліметтер:
біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттың сериясы, нөмірі, берілген күні;
білім беру мекемесінің атауы және орналасқан жері;
білім беру мекемесін бітіргеннен кейінгі біліктілігі және мамандығы
25
Жеке табыс салығы мен мүлік бойынша декларация тапсырылғаны туралы мәліметтер
26
Әскери міндетті адамдарды және әскери қызметке шақыруға жататын адамдарды әскери есепке алу туралы мәліметтер:
әскери билеттің сериясы, нөмірі, берілген (тапсырған) күні;
әскери билетті берген органның атауы;
әскери есепке алу мамандығы;
әскери атағы;
есепке алу/шығару туралы деректер;
әскери қызметтен босату негізі
27
Жанұялық жағдайы туралы мәлімет:
тұрмыста бар-жоғы;
неке қию туралы куәлік деректері;
неке бұзу туралы куәлік деректері;
жұбайының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда);
жұбайының жеке басын куәландыратын құжаттың деректері;
туыстық деңгейі;
отбасының басқа мүшелерінің, қарауындағы адамдардың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) және туған күндері;
балаларының (оның ішінде асырап алған, қарауындағы) бар-жоғы және олардың жасы
28
Соттылығының болуы (болмауы)