Об определении зон деятельности органов государственных доходов
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 февраля 2018 года № 167. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 февраля 2018 года № 16427.
В соответствии с подпунктом 28) пункта 1 статьи 3 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра финансов РК от 10.05.2024 № 280 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Определить зоны деятельности органов государственных доходов согласно приложению к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Министра финансов Республики Казахстан от 9 декабря 2015 года № 638 "Об утверждении зон деятельности органов государственных доходов, в пределах которых осуществляется таможенный контроль в отношении товаров и транспортных средств международной перевозки, находящихся под таможенным контролем" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12781, опубликован 13 января 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А.М.) в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 12 февраля 2018 года № 167
Зоны деятельности органов государственных доходов

Мемлекеттік кірістер органдарының қызмет аймақтарын айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 12 ақпандағы № 167 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 26 ақпанда № 16427 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 3-бабы 1-тармағының 28) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 10.05.2024 № 280 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес мемлекеттік кірістер органдарының қызмет аймақтары айқындалсын.
2. "Кедендік бақылаудағы тауарлар және халықаралық тасымал көлік құралдарына қатысты кедендік бақылауды жүзеге асыратын шегіндегі мемлекеттік кірістер органдарының қызмет ету аймақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 638 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12781 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 13 қаңтарда жариялған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М. Теңгебаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы Министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 12 ақпандағы
№ 167 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік кірістер органдарының қызмет аймақтары

Сноска. Приложение - в редакции приказа Министра финансов РК от 10.05.2024 № 280 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование органов государственных доходов
Зона деятельности
1.
Департамент государственных доходов по области Абай Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
В пределах административно-территориальной границы области Абай Республики Казахстан
2.
Департамент государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
В пределах административно- территориальной границы Акмолинской области Республики Казахстан
3.
Департамент государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
В пределах административно-территориальной границы Актюбинской области Республики Казахстан
4.
Департамент государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
В пределах административно-территориальной границы Алматинской области
5.
Департамент государственных доходов по Атырауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
В пределах административно-территориальной границы Атырауской области Республики Казахстан
6.
Департамент государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
В пределах административно-территориальной границы Восточно-Казахстанской области Республики Казахстан
7.
Департамент государственных доходов по Жамбылской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
В пределах административно-территориальной границы Жамбылской области Республики Казахстан
8.
Департамент государственных доходов по области Жетісу Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
В пределах административно-территориальной границы области Жетісу Республики Казахстан
9.
Департамент государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
В пределах административно-территориальной границы Западно-Казахстанской области Республики Казахстан
10.
Департамент государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
В пределах административно-территориальной границы Карагандинской области Республики Казахстан
11.
Департамент государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
В пределах административно-территориальной границы Костанайской области Республики Казахстан
12.
Департамент государственных доходов по Кызылординской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
В пределах административно-территориальной границы Кызылординской области Республики Казахстан, а также города "Байконур"
13.
Департамент государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
В пределах административно-территориальной границы Северо-Казахстанской области Республики Казахстан
14.
Департамент государственных доходов по Мангистауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
В пределах административно-территориальной границы Мангистауской области Республики Казахстан
15.
Департамент государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
В пределах административно-территориальной границы Павлодарской области Республики Казахстан
16.
Департамент государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
В пределах административно-территориальной границы Туркестанской области Республики Казахстан
17.
Департамент государственных доходов по области Ұлытау Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
В пределах административно-территориальной границы области Ұлытау Республики Казахстан
18.
Департамент государственных доходов по городу Астана Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
В пределах административно-территориальной границы города Астана
19.
Департамент государственных доходов по городу Алматы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
В пределах административно-территориальной границы города Алматы
20.
Департамент государственных доходов по городу Шымкент Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
В пределах административно-территориальной границы города Шымкент Республики Казахстан

Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 10.05.2024 № 280 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
№ р/с
Мемлекеттік кірістер органдарының атауы
Қызмет аймағы
1.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Абай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті
Қазақстан Республикасы Абай облысының әкімшілік-аумақтық шекараларын шегінде
2.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті
Қазақстан Республикасы Ақмола облысының әкімшілік-аумақтық шекараларын шегінде
3.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті
Қазақстан Республикасы Ақтөбе облысының әкімшілік-аумақтық шекарасының шегінде
4.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті
Қазақстан Республикасы Алматы облысының Алматы облысының әкімшілік-аумақтық шекарасының шегінде
5.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Атырау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті
Қазақстан Республикасы Атырау облысының әкімшілік-аумақтық шекарасының шегінде
6.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті
Қазақстан Республикасы Шығыс Қазақстан облысының әкімшілік-аумақтық шекарасының шегінде
7.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті
Қазақстан Республикасы Жамбыл облысының әкімшілік-аумақтық шекарасының шегінде
8.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Жетісу облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті
Қазақстан Республикасы Жетісу облысының әкімшілік-аумақтық шекарасының шегінде
9.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті
Қазақстан Республикасы Батыс Қазақстан облысының әкімшілік-аумақтық шекарасының шегінде
10.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті
Қазақстан Республикасы Қарағанды облысының әкімшілік-аумақтық шекарасының шегінде
11.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті
Қазақстан Республикасы Қостанай облысының әкімшілік-аумақтық шекарасының шегінде
12.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Қызылорда облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті
Қазақстан Республикасы Қызылорда облысының, сондай-ақ "Байқоңыр" қаласының әкімшілік-аумақтық шекарасының шегінде
13.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті
Қазақстан Республикасы Солтүстік Қазақстан облысының әкімшілік-аумақтық шекарасының шегінде
14.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Маңғыстау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті
Қазақстан Республикасы Маңғыстау облысының әкімшілік-аумақтық шекарасының шегінде
15.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті
Қазақстан Республикасы Павлодар облысының әкімшілік-аумақтық шекарасының шегінде
16.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті
Қазақстан Республикасы Түркістан облысының әкімшілік-аумақтық шекарасының шегінде
17.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Ұлытау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті
Қазақстан Республикасы Ұлытау облысының әкімшілік-аумақтық шекарасының шегінде
18.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Астана қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті
Қазақстан Республикасы Астана қаласының әкімшілік-аумақтық шекарасының шегінде
19.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Алматы қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті
Қазақстан Республикасы Алматы қаласының әкімшілік-аумақтық шекарасының шегінде
20.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Шымкент қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті
Қазақстан Республикасы Шымкент қаласының әкімшілік-аумақтық шекарасының шегінде