О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам ведения бухгалтерского учета
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 июня 2018 года № 132. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 августа 2018 года № 17273
В соответствии с законами Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", от 28 февраля 2007 года "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности" и от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" в целях совершенствования порядка представления финансовой отчетности финансовыми организациями, специальными финансовыми компаниями, исламскими специальными финансовыми компаниями, микрофинансовыми организациями Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 августа 2012 года № 270 "Об утверждении Правил организации ведения бухгалтерского учета" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7978, опубликовано 12 декабря 2012 года в газете "Казахстанская правда" № 431-432 (27250-27251)) следующие изменения:
в Правилах организации ведения бухгалтерского учета, утвержденных указанным постановлением:
пункт 45 изложить в следующей редакции:
"45. Прием наличных денег производится по приходному кассовому ордеру (далее – приходный ордер), подписанному должностным (должностными) лицом (лицами), определенным (определенными) руководителем (либо лицом, его замещающим) организации, кассиром и лицом, вносившим наличные деньги. Лицу, вносившему наличные деньги, выдается квитанция (являющаяся отрывной частью приходного ордера) за подписями должностного лица и кассира.";
пункт 55 изложить в следующей редакции:
"55. Для осуществления расчетов наличными деньгами организация ведет кассовую книгу для каждой кассы отдельно. Кассовые книги нумеруются и шнуруются. Количество листов в кассовой книге заверяется подписями руководителя (либо лица, его замещающего) и главного бухгалтера организации (филиала, представительства).".
2. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 41 "Об утверждении Правил представления финансовой отчетности финансовыми организациями, специальными финансовыми компаниями, исламскими специальными финансовыми компаниями, микрофинансовыми организациями" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13504, опубликовано 7 апреля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Правилах представления финансовой отчетности финансовыми организациями, специальными финансовыми компаниями, исламскими специальными финансовыми компаниями, микрофинансовыми организациями, утвержденных указанным постановлением:
пункт 4 изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне бухгалтерлік есепті жүргізу мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 29 маусымдағы № 132 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 6 тамызда № 17273 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы, "Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы" 2007 жылғы 28 ақпандағы және "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес, қаржы ұйымдарының, арнайы қаржы компанияларының, ислам арнайы қаржы компанияларының, микроқаржы ұйымдарының қаржылық есептілікті ұсыну тәртібін жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Бухгалтерлік есеп жүргізуді ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 тамыздағы № 270 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7978 болып тіркелген, 2012 жылғы 12 желтоқсанда "Егемен Қазақстан" газетінде № 818-823 (27894) жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Бухгалтерлік есеп жүргізуді ұйымдастыру қағидаларында:
45-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"45. Қолма-қол ақшаны қабылдау ұйымның басшысы (не оның орнындағы адам) белгілеген лауазымды тұлға (тұлғалар), кассир және қолма-қол ақшаны енгізген адам қол қойған кассалық кіріс ордері (бұдан әрі – кіріс ордері) бойынша жүргізіледі. Қолма-қол ақшаны енгізген адамға лауазымды тұлға және кассир қол қойған түбіртек (кіріс ордерінің жыртпалы бөлігі) беріледі.";
55-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"55. Қолма-қол ақшамен есептеуді жүзеге асыру үшін ұйым әр касса үшін жеке касса кітабын жүргізеді. Кассалық кітаптар нөмірленеді және тігіледі. Касса кітабындағы парақтар саны ұйым (филиал, өкілдік) басшысының (не оның орнындағы адамның) және бас бухгалтерінің қолдарымен расталады.".
2. "Қаржы ұйымдарының, арнайы қаржы компанияларының, ислам арнайы қаржы компанияларының, микроқаржы ұйымдарының қаржылық есептiлiктi ұсынуы қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 41 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13504 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 7 сәуірде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қаржы ұйымдарының, арнайы қаржы компанияларының, ислам арнайы қаржы компанияларының, микроқаржы ұйымдарының қаржылық есептiлiктi ұсынуы қағидаларында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"4. Финансовая отчетность на бумажном носителе подписывается первым руководителем (в период его отсутствия – лицом, его замещающим) и главным бухгалтером, и хранится у организации. По требованию Национального Банка Республики Казахстан (далее – Национальный Банк) и (или) территориального филиала Национального Банка организация не позднее двух рабочих дней со дня получения запроса представляет финансовую отчетность на бумажном носителе, которая не должна содержать исправлений и подчисток.";
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 и 16 изложить в редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 и 16 к настоящему постановлению.
3. Департаменту бухгалтерского учета (Рахметова С.К.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) настоящего пункта и пунктом 4 настоящего постановления.
4. Управлению по защите прав потребителей финансовых услуг и внешних коммуникаций (Терентьев А.Л.) обеспечить в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Галиеву Д.Т.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Национального Банка Д. Акишев
"СОГЛАСОВАНО"
Председатель Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
_____________________Н. Айдапкелов

"4. Қағаз тасымалдағыштағы қаржылық есептілікке бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам) және бас бухгалтер қол қояды және ол ұйымда сақталады. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің (бұдан әрі – Ұлттық Банк) және (немесе) Ұлттық Банктің аумақтық филиалының талап етуі бойынша ұйым сұратуды алған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей түзетулері және өшірілген жерлері болмауға тиіс қағаз тасымалдағыштағы қаржылық есептілікті ұсынады.";
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 және 16-қосымшалар осы қаулыға 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 және 16-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
3. Бухгалтерлік есеп департаменті (Рахметова С.К.) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (Сәрсенова Н.В.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберуді;
3) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
4) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы қаулының осы тармағының 2), 3) тармақшаларында және 4-тармағында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Қаржылық қызметтерді тұтынушылардың құқықтарын қорғау және сыртқы коммуникациялар басқармасы (Терентьев А.Л.) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Д.Т. Ғалиеваға жүктелсін.
6. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк Төрағасы Д. Ақышев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитетінің Төрағасы
__________________ Н. Айдапкелов

23 июля 2018 года
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка Республики Казахстан
от 29 июня 2018 года № 132
Приложение 1
к Правилам представления финансовой
отчетности финансовыми организациями,
специальными финансовыми компаниями,
исламскими специальными финансовыми
компаниями, микрофинансовыми организациями
Форма, предназначенная для сбора административных данных "Бухгалтерский баланс по выделенным активам и облигациям"
Отчетный период: _____ год
Индекс: Ф1-СФК
Периодичность: ежегодная
Представляют: специальные финансовые компании
Куда представляется: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: до 30 апреля года, следующего за отчетным годом
Форма
Бухгалтерский баланс по выделенным активам и облигациям _________________________________________________________________
(полное наименование специальной финансовой компании)
по состоянию на 31 декабря _____ года
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Код строки
На конец отчетного периода
На конец предыдущего года
1
2
3
4
Активы
Выделенные активы
1
в том числе:
права требования
1.1
выделенные активы на счетах банка-кастодиана
1.2
Вклады в банках второго уровня
2
Акции
3
Долговые ценные бумаги
4
Производные ценные бумаги
5
Прочие активы
6
Итого активы
7
Обязательства
Выпущенные облигации
8
Кредиторская задолженность по начисленному купону
9
Прочие обязательства
10
Итого обязательства
11
Первый руководитель
(на период его отсутствия
лицо, его замещающее) _______________________________ _________ ___________
Фамилия, имя, отчество             подпись       дата
(при его наличии)
Главный бухгалтер ____________________________ ___________ ___________
Фамилия, имя, отчество             подпись       дата
(при его наличии)
Исполнитель _____________________________________ _________ ___________
Фамилия, имя, отчество             подпись       дата
(при его наличии)
Телефон исполнителя _______________
Приложение
к форме, предназначенной для сбора
административных данных
"Бухгалтерский баланс по
выделенным активам и облигациям"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных,
"Бухгалтерский баланс по выделенным активам и облигациям"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Бухгалтерский баланс по выделенным активам и облигациям" (далее – форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан".
3. Форма заполняется ежегодно специальной финансовой компанией по выделенным активам и облигациям по состоянию на конец отчетного периода.

2018 жылғы 23 шілде
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 маусымдағы
№ 132 қаулысына
1-қосымша
Қаржы ұйымдарының,
арнайы қаржы
компанияларының,
ислам арнайы қаржы
компанияларының,
микроқаржы ұйымдарының
қаржылық есептiлiктi
ұсынуы қағидаларына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Бөлінген активтер мен облигациялар бойынша бухгалтерлік баланс" нысаны Есепті кезең: _____ жыл
Индекс: Ф1-АҚК
Кезеңділігі: жыл сайын
Ұсынатындар: арнайы қаржы компаниялары
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: есепті жылдан кейінгі жылдың 30 сәуіріне дейін
Нысан
_______________________________________________________________
(арнайы қаржы компаниясының толық атауы)
_____ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша
бөлінген активтер мен облигациялар бойынша бухгалтерлік балансы
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Жол коды
Есепті кезеңнің соңында
Алдыңғы жылдың соңында
1
2
3
4
Активтер
Бөлінген активтер
1
оның ішінде:
талап ету құқықтары
1.1
кастодиан банктің шоттарындағы бөлінген активтер
1.2
Екінші деңгейдегі банктердегі салымдар
2
Акциялар
3
Борыштық бағалы қағаздар
4
Туынды бағалы қағаздар
5
Басқа да активтер
6
Активтердің жиынтығы
7
Міндеттемелер
Шығарылған облигациялар
8
Есептелген купон бойынша кредиторлық берешек
9
Басқа да міндеттемелер
10
Міндеттемелердің жиынтығы
11
Бірінші басшы
(ол болмаған                   ____________________ ___________ ___________
кезеңде - оның орнындағы адам)             Тегі, аты, әкесінің аты қолы күні
(ол болған кезде)
Бас бухгалтер _____________________ ____________ ____________
Тегі, аты, әкесінің аты қолы күні (ол болған кезде)
Орындаушы _____________________ ____________
Тегі, аты, әкесінің аты қолы (ол болған кезде)
Орындаушының телефоны _____________________
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған
"Бөлінген активтер мен
облигациялар бойынша
бухгалтерлік баланс" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Бөлінген активтер мен облигациялар бойынша бухгалтерлік баланс" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған "Бөлінген активтер мен облигациялар бойынша бухгалтерлік баланс" нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды арнайы қаржы компаниясы есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша бөлінген активтер мен облигациялар бойынша жыл сайын толтырады.

4. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Заполненную форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия - лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
Глава 2. Заполнение формы
6. При заполнении графы 3 указываются данные на конец отчетного периода, включая последний день отчетного периода.
7. В графе 4 указываются данные на конец предыдущего отчетного периода, включая последний день предыдущего отчетного периода.
8. В строках с 1 по 11 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных, сгруппированные с учетом требований международных стандартов финансовой отчетности.
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка Республики Казахстан
от 29 июня 2018 года № 132
Приложение 2
к Правилам представления финансовой
отчетности финансовыми организациями,
специальными финансовыми компаниями,
исламскими специальными финансовыми
компаниями, микрофинансовыми организациями
Форма, предназначенная для сбора административных данных "Бухгалтерский баланс по выделенным активам"
Отчетный период: _____ год
Индекс: Ф1-ИСФК
Периодичность: ежегодная
Представляют: исламские специальные финансовые компании
Куда представляется: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: до 30 апреля года, следующего за отчетным годом
Форма
Бухгалтерский баланс по выделенным активам
_________________________________________________________________
(полное наименование исламской специальной финансовой компании)
по состоянию на 31 декабря _____ года
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Код строки
На конец отчетного периода
На конец предыдущего года
1
2
3
4
Активы
Деньги на счетах в банках второго уровня
1
Вклады в банках второго уровня
2
Акции (доли участия)
3
Выделенные активы, переданные в аренду
4
Прочие активы
5
Итого активы
6
Обязательства
Выпущенные в обращение исламские арендные сертификаты
7
Выпущенные в обращение исламские сертификаты участия
8
Кредиторская задолженность, связанная с выплатой дохода по исламским ценным бумагам
9
из них:
по исламским арендным сертификатам
9.1
по исламским сертификатам участия
9.2
Кредиторская задолженность по комиссионным вознаграждениям
10
Прочие обязательства
11
Итого обязательства
12
Первый руководитель
(на период его отсутствия
лицо, его замещающее) _______________________________ _____________ _______
Фамилия, имя, отчество                   подпись       дата
(при его наличии)
Главный бухгалтер ___________________________ _________ ___________
Фамилия, имя, отчество       подпись       дата
(при его наличии)
Исполнитель _____________________________ _________ ___________
Фамилия, имя, отчество             подпись       дата
(при его наличии)
Телефон исполнителя _______________
Приложение
к форме, предназначенной для сбора
административных данных
"Бухгалтерский баланс по
выделенным активам"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных,
"Бухгалтерский баланс по выделенным активам"

4. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейiн дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейiн дөңгелектенеді.
5. Толтырылған нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде - оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру
6. 3-бағанды толтыру кезінде есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңнің соңындағы деректер көрсетіледі.
7. 4-бағанда алдыңғы есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, алдыңғы есепті кезеңнің соңындағы деректер көрсетіледі.
8. 1 – 11-жолдарда бас кітаптан немесе дерекқордан алынған ақпарат негізіндегі, халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптары ескеріле отырып топтастырылған деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 маусымдағы
№ 132 қаулысына
2-қосымша
Қаржы ұйымдарының,
арнайы қаржы
компанияларының,
ислам арнайы қаржы
компанияларының,
микроқаржы ұйымдарының
қаржылық есептiлiктi
ұсынуы қағидаларына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Бөлінген активтер бойынша бухгалтерлік баланс" нысаны Есепті кезең: ____ жыл
Индекс: Ф1-ИАҚК
Кезеңділігі: жыл сайын
Ұсынатындар: ислам арнайы қаржы компаниялары
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: есепті жылдан кейінгі жылдың 30 сәуіріне дейін
Нысан
_______________________________________________________________
(ислам арнайы қаржы компаниясының толық атауы)
_____ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша
бөлінген активтер бойынша бухгалтерлік балансы
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Жол коды
Есепті кезеңнің соңында
Алдыңғы жылдың соңында
1
2
3
4
Активтер
Екінші деңгейдегі банктердің шоттарындағы ақша
1
Екінші деңгейдегі банктердегі салымдар
2
Акциялар (қатысу үлестері)
3
Жалға берілген бөлінген активтер
4
Басқа да активтер
5
Активтердің жиынтығы
6
Міндеттемелер
Айналысқа шығарылған исламдық жалдау сертификаттары
7
Айналысқа шығарылған исламдық қатысу сертификаттары
8
Исламдық бағалы қағаздар бойынша кірісті төлеуге байланысты кредиторлық берешек
9
оның ішінде:
исламдық жалдау сертификаттары бойынша
9.1
исламдық қатысу сертификаттары бойынша
9.2
Комиссиялық сыйақылар бойынша кредиторлық берешек
10
Басқа да міндеттемелер
11
Міндеттемелердің жиынтығы
12
Бірінші басшы
(ол болмаған                   ____________________ ___________ ___________
кезеңде - оның орнындағы адам)       Тегі, аты, әкесінің аты қолы күні
(ол болған кезде)
Бас бухгалтер _____________________ ____________ ____________
Тегі, аты, әкесінің аты қолы күні (ол болған кезде)
Орындаушы _____________________ ____________
Тегі, аты, әкесінің аты қолы (ол болған кезде)
Орындаушының телефоны _____________________
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
"Бөлінген активтер бойынша
бухгалтерлік баланс" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Бөлінген активтер бойынша бухгалтерлік баланс" нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Бухгалтерский баланс по выделенным активам" (далее – форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан".
3. Форма заполняется ежегодно исламскими специальными финансовыми компаниями по выделенным активам по состоянию на конец отчетного периода.
4. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Заполненную форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия - лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
Глава 2. Заполнение формы
6. При заполнении графы 3 указываются данные на конец отчетного периода, включая последний день отчетного периода.
7. В графе 4 указываются данные на конец предыдущего отчетного периода, включая последний день предыдущего отчетного периода.
8. В строках с 1 по 12 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных, сгруппированные с учетом требований международных стандартов финансовой отчетности.
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка Республики Казахстан
от 29 июня 2018 года № 132
Приложение 3
к Правилам представления финансовой
отчетности финансовыми организациями,
специальными финансовыми компаниями,
исламскими специальными финансовыми
компаниями, микрофинансовыми организациями
Форма, предназначенная для сбора административных данных "Отчет о прибылях и убытках по выделенным активам"
Отчетный период: _____ год
Индекс: Ф2-ИСФК
Периодичность: ежегодная
Представляют: исламские специальные финансовые компании
Куда представляется: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: до 30 апреля года, следующего за отчетным годом
Форма
Отчет о прибылях и убытках по выделенным активам
_________________________________________________________________
(полное наименование исламской специальной финансовой компании)
по состоянию на 31 декабря _____ года
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Код строки
За отчетный год
За предыдущий год
1
2
3
4
Доходы
Доходы от финансовой аренды
1
Доходы от операционной аренды
2
Доходы по инвестиционному проекту
3
из них:
в виде дивидендов по акциям
3.1
Прочие доходы (поступления)
4
Итого доходов
5
Расходы
Расходы, связанные с выплатой доходов по исламским ценным бумагам
6
из них:
по исламским арендным сертификатам
6.1
по исламским сертификатам участия
6.2
Комиссионные вознаграждения
7
Операционные расходы
8
в том числе:
амортизационные отчисления и износ
8.1
текущие налоги и другие обязательные платежи в бюджет
8.2
Прочие расходы
9
Итого расходов
10
Чистая прибыль до создания резервного фонда
11
Расходы по формированию (восстановлению) резервного фонда
12
Итого чистая прибыль (убыток)
13
Первый руководитель
(на период его отсутствия
лицо, его замещающее) ____________________________ _________ ___________
Фамилия, имя, отчество       подпись       дата
(при его наличии)
Главный бухгалтер _____________________________ _________ ___________
Фамилия, имя, отчество             подпись       дата
(при его наличии)
Исполнитель _____________________________ _________ ___________
Фамилия, имя, отчество             подпись       дата
(при его наличии)
Телефон исполнителя _______________
Приложение
к форме, предназначенной для сбора
административных данных
"Отчет о прибылях и убытках по
выделенным активам"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных,
"Отчет о прибылях и убытках по выделенным активам"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған "Бөлінген активтер бойынша бухгалтерлік баланс" нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды ислам арнайы қаржы компаниялары есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша бөлінген активтер бойынша жыл сайын толтырады.
4. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді.
Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейiн дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейiн дөңгелектенеді.
5. Толтырылған нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде - оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру
6. 3-бағанды толтыру кезінде есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңнің соңындағы деректер көрсетіледі.
7. 4-бағанда алдыңғы есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, алдыңғы есепті кезеңнің соңындағы деректер көрсетіледі.
8. 1 – 12-жолдарда бас кітаптан немесе дерекқордан алынған ақпарат негізіндегі, халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптары ескеріле отырып топтастырылған деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 маусымдағы
№ 132 қаулысына
3-қосымша
Қаржы ұйымдарының,
арнайы қаржы
компанияларының,
ислам арнайы қаржы
компанияларының,
микроқаржы ұйымдарының
қаржылық есептiлiктi
ұсынуы қағидаларына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Бөлінген активтер бойынша пайда мен зиян туралы есеп" нысаны Есепті кезең: ____ жыл
Индекс: Ф1-ИАҚК
Кезеңділігі: жыл сайын
Ұсынатындар: ислам арнайы қаржы компаниялары
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: есепті жылдан кейінгі жылдың 30 сәуіріне дейін
Нысан
_______________________________________________________________
(ислам арнайы қаржы компаниясының толық атауы)
_____ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша
бөлінген активтер бойынша пайда және зиян туралы есебі
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Жол коды
Есепті кезеңнің соңында
Алдыңғы жылдың соңында
1
2
3
4
Кірістер
Қаржылық жалдаудан түскен кірістер
1
Операциялық жалдаудан түскен кірістер
2
Инвестициялық жоба бойынша кірістер
3
оның ішінде:
акциялар бойынша дивидендтер түрінде
3.1
Басқа да кірістер (түсімдер)
4
Кірістердің жиынтығы
5
Шығыстар
Исламдық бағалы қағаздар бойынша кірістерді төлеуге байланысты шығыстар
6
оның ішінде:
исламдық жалдау сертификаттары бойынша
6.1
исламдық қатысу сертификаттары бойынша
6.2
Комиссиялық сыйақылар
7
Операциялық шығыстар
8
оның ішінде:
амортизациялық аударымдар және тозу
8.1
ағымдағы салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер
8.2
Басқа да шығыстар
9
Шығыстардың жиынтығы
10
Резервтік қорды құрғанға дейінгі таза пайда
11
Резервтік қорды қалыптастыру (қалпына келтіру) шығыстары
12
Таза пайданың (зиянның) жиынтығы
13
Бірінші басшы
(ол болмаған                   ____________________ ___________ ___________
кезеңде - оның орнындағы адам)             Тегі, аты, әкесінің аты қолы күні
(ол болған кезде)
Бас бухгалтер _____________________ ____________ ____________
Тегі, аты, әкесінің аты қолы күні (ол болған кезде)
Орындаушы _____________________ ____________
Тегі, аты, әкесінің аты қолы (ол болған кезде)
Орындаушының телефоны _____________________
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
"Бөлінген активтер бойынша
пайда мен зиян туралы есеп"
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Бөлінген активтер бойынша пайда мен зиян туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет о прибылях и убытках по выделенным активам" (далее – форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан".
3. Форма заполняется ежегодно исламскими специальными финансовыми компаниями по выделенным активам по состоянию на конец отчетного периода.
4. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Заполненную форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия - лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
Глава 2. Заполнение формы
6. При заполнении графы 3 указываются данные за отчетный год, включая последний день отчетного периода.
7. В графе 4 указываются данные за предыдущий период.
8. В строках с 1 по 13 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных, сгруппированные с учетом требований международных стандартов финансовой отчетности.
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка Республики Казахстан
от 29 июня 2018 года № 132
Приложение 4
к Правилам представления финансовой
отчетности финансовыми организациями,
специальными финансовыми компаниями,
исламскими специальными финансовыми
компаниями, микрофинансовыми организациями
Форма, предназначенная для сбора административных данных "Бухгалтерский баланс"
Отчетный период: ____________ _____ года
Индекс: Ф1-СО, СБ
Периодичность: ежемесячная, ежеквартальная
Представляют: страховые (перестраховочные) организации, исламские страховые (перестраховочные) организации, страховые брокеры
Куда представляется: Национальный Банк Республики Казахстан
Сроки представления:

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған "Бөлінген активтер бойынша пайда мен зиян туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды ислам арнайы қаржы компаниялары есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша бөлінген активтер бойынша жыл сайын толтырады.
4. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейiн дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейiн дөңгелектенеді.
5. Толтырылған нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде - оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру
6. 3-бағанды толтыру кезінде есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңнің соңындағы деректер көрсетіледі.
7. 4-бағанда алдыңғы кезеңнің деректері көрсетіледі.
8. 1 – 13-жолдарда бас кітаптан немесе дерекқордан алынған ақпарат негізіндегі, халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптары ескеріле отырып топтастырылған деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 маусымдағы
№ 132 қаулысына
4-қосымша
Қаржы ұйымдарының,
арнайы қаржы
компанияларының,
ислам арнайы қаржы
компанияларының,
микроқаржы ұйымдарының
қаржылық есептiлiктi
ұсынуы қағидаларына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Бухгалтерлік баланс" нысаны Есепті кезең: ____ жылғы ____________
Индекс: Ф1-СҰ, СБ
Кезеңділігі: ай сайын, тоқсан сайын
Ұсынатындар: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, сақтандыру брокерлері
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімдері:

56.1
отчетного периода
56.2
Итого капитал
57
Итого капитал и обязательства
58
Первый руководитель
(на период его отсутствия
лицо, его замещающее) ___________________________ _________ ___________
Фамилия, имя, отчество       подпись       дата
(при его наличии)
Главный бухгалтер ________________________ _________ ___________
Фамилия, имя, отчество       подпись       дата
(при его наличии)
Исполнитель ________________________ _________ ___________
Фамилия, имя, отчество       подпись       дата
(при его наличии)
Телефон исполнителя _______________
Приложение
к форме, предназначенной для сбора
административных данных
"Бухгалтерский баланс"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных, "Бухгалтерский баланс"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Бухгалтерский баланс" (далее – форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан".
3. Форма заполняется ежемесячно страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией и ежеквартально страховым брокером по состоянию на конец отчетного периода.
4. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Заполненную форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия - лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
Глава 2. Заполнение формы
6. При заполнении графы 3 указываются данные на конец отчетного периода, включая последний день отчетного периода.
7. В графе 4 указываются данные на конец предыдущего года.
8. В строках с 1 по 58 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных, сгруппированные с учетом требований международных стандартов финансовой отчетности.
Приложение 5
к постановлению Правления
Национального Банка Республики Казахстан
от 29 июня 2018 года № 132
Приложение 5
к Правилам представления финансовой
отчетности финансовыми организациями,
специальными финансовыми компаниями,
исламскими специальными финансовыми
компаниями, микрофинансовыми организациями
Форма, предназначенная для сбора административных данных
"Отчет о прибылях и убытках"
Отчетный период: ____________ _____ года
Индекс: Ф2-СО, СБ
Периодичность: ежемесячная, ежеквартальная
Представляют: страховые (перестраховочные) организации, исламские страховые (перестраховочные) организации, страховые брокеры
Куда представляется: Национальный Банк Республики Казахстан
Сроки представления:

56.1
есепті кезеңнің
56.2
Капиталдың жиынтығы
57
Капиталдың және міндеттемелердің жиынтығы
58
Бірінші басшы
(ол болмаған                         ____________________ ___________ ___________
кезеңде - оның орнындағы адам)             Тегі, аты, әкесінің аты қолы күні
(ол болған кезде)
Бас бухгалтер _____________________ ____________ ____________
Тегі, аты, әкесінің аты қолы күні (ол болған кезде)
Орындаушы _____________________ ____________
Тегі, аты, әкесінің аты қолы (ол болған кезде)
Орындаушының телефоны _____________________
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
"Бухгалтерлік баланс"
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Бухгалтерлік баланс" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған "Бухгалтерлік баланс" нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын және сақтандыру брокері тоқсан сайын толтырады.
4. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейiн дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейiн дөңгелектенеді.
5. Толтырылған нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру
6. 3-бағанды толтыру кезінде есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңнің соңындағы деректер көрсетіледі.
7. 4-бағанда алдыңғы жылдың соңындағы деректер көрсетіледі.
8. 1 – 58-жолдарда бас кітаптан немесе дерекқордан алынған ақпарат негізіндегі, халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптары ескеріле отырып топтастырылған деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 маусымдағы
№ 132 қаулысына
5-қосымша
Қаржы ұйымдарының, арнайы
қаржы компанияларының,
ислам арнайы қаржы
компанияларының, микроқаржы
ұйымдарының қаржылық
есептілікті ұсынуы
қағидаларына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Пайда мен зиян туралы есеп" нысаны Есепті кезең: ____ жылғы ____________
Индекс: Н2-СҰ, СБ
Кезеңділігі: ай сайын, тоқсан сайын
Ұсынатындар: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, сақтандыру брокерлері
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімдері:

1) ежемесячно не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, – страховые (перестраховочные) организации, исламские страховые (перестраховочные) организации;
2) ежеквартально не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом, – страховые брокеры.
Вид финансовой отчетности: отдельная
Форма
Отчет о прибылях и убытках
____________________________________________________________________
(полное наименование страховой (перестраховочной) организации, исламской страховой
(перестраховочной) организации, страхового брокера)
по состоянию на "___" ____________ _____ года
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Код строки
За отчетный
период
За период с начала текущего года (с нарастающим итогом)
За аналогичный период предыдущего года
За аналогичный период с начала предыдущего года (с нарастающим итогом)
1
2
3
4
5
6
Доходы
Доходы от страховой деятельности
Страховые премии, принятые по договорам страхования
1
Страховые премии, принятые по договорам перестрахования
2
Страховые премии, переданные на перестрахование
3
Чистая сумма страховых премий
4
Изменение резерва незаработанной премии
5
Изменение активов перестрахования по незаработанным премиям
6
Чистая сумма заработанных страховых премий
7
Доходы в виде комиссионного вознаграждения по страховой деятельности
8
Прочие доходы от страховой деятельности
9
Доходы от инвестиционной деятельности
Доходы, связанные с получением вознаграждения
10
в том числе:
доходы в виде вознаграждения (купона или дисконта) по ценным бумагам
10.1
доходы в виде вознаграждения по размещенным вкладам
10.2
Доходы (расходы) по операциям с финансовыми активами (нетто)
11
в том числе:
доходы (расходы) от купли-продажи ценных бумаг (нетто)
11.1
доходы (расходы) от операций "РЕПО" (нетто)
11.2
доходы (расходы) от операций с аффинированными драгоценными металлами
11.3
доходы (расходы) от операций с производными финансовыми инструментами
11.4
Доходы (расходы) от переоценки (нетто)
12
в том числе:
доходы (расходы) от изменения стоимости ценных бумаг, оцениваемых по справедливой стоимости, изменения которой отражаются в составе прибыли или убытка (нетто)
12.1
доходы (расходы) от изменения стоимости ценных бумаг, имеющихся в наличии для продажи
12.2
доходы (расходы) от переоценки иностранной валюты (нетто)
12.3
доходы (расходы) от переоценки аффинированных драгоценных металлов
12.4
доходы (расходы) от переоценки производных финансовых инструментов
12.5
Доходы от участия в капитале других юридических лиц
13
Прочие доходы от инвестиционной деятельности
14
Доходы от иной деятельности
Доходы (расходы) от реализации активов и получения (передачи) активов
15
Прочие доходы от иной деятельности
16
Прочие доходы
17
Итого доходов
18
Расходы
Расходы по осуществлению страховых выплат по договорам страхования
19
Расходы по осуществлению страховых выплат по договорам, принятым на перестрахование
20
Возмещение расходов по рискам, переданным на перестрахование
21
Возмещение по регрессному требованию (нетто)
22
Чистые расходы по осуществлению страховых выплат
23
Расходы по урегулированию страховых убытков
24
Изменение резерва непроизошедших убытков по договорам страхования (перестрахования) жизни
25
Изменение активов перестрахования по непроизошедшим убыткам по договорам страхования (перестрахования) жизни
26
Изменение резерва непроизошедших убытков по договорам аннуитета
27
Изменение активов перестрахования по непроизошедшим убыткам по договорам аннуитета
28
Изменение резерва произошедших, но незаявленных убытков
29
Изменение активов перестрахования по произошедшим, но незаявленным убыткам
30
Изменение резерва заявленных, но неурегулированных убытков
31
Изменение активов перестрахования по заявленным, но неурегулированным убыткам
32
Расходы по выплате комиссионного вознаграждения по страховой деятельности
33
Расходы, связанные с расторжением договора страхования (перестрахования)
34
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
35
в том числе:
расходы в виде премии по ценным бумагам

1) ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей – сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары;
2) тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей – сақтандыру брокерлері.
Қаржылық есептілік түрі: жеке
Нысан
____________________________________________________________________
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, исламдық сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының, сақтандыру брокерінің толық атауы)
_____ жылғы "___" ____________ жағдай бойынша пайда мен зиян туралы есебі
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Жол коды
Есепті кезеңдегі
Ағымдағы жылдың басынан бергі кезеңдегі (өспелі жиынтығымен)
Алдыңғы жылдың осындай кезеңіндегі
Алдыңғы жылдың басынан бергі осындай кезеңдегі (өспелі жиынтығымен)
1
2
3
4
5
6
Кірістер
Сақтандыру қызметінен болған кірістер
Сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары
1
Қайта сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары
2
Қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақылары
3
Сақтандыру сыйлықақыларының таза сомасы
4
Еңбек сіңірілмеген сыйлықақы резервінің өзгеруі
5
Еңбек сіңірілмеген сыйлықақылар бойынша қайта сақтандыру активтерінің өзгеруі
6
Еңбек сіңірілген сақтандыру сыйлықақыларының таза сомасы
7
Сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық сыйақы түріндегі кірістер
8
Сақтандыру қызметінен болған басқа кірістер
9
Инвестициялық қызметтен болған кірістер
Сыйақы алуға байланысты кірістер
10
оның ішінде:
бағалы қағаздар бойынша сыйақы (купон немесе дисконт) түріндегі кірістер
10.1
орналастырылған салымдар бойынша сыйақы түріндегі кірістер
10.2
қаржы активтерімен операциялар бойынша кірістер (шығыстар) (нетто)
11
оның ішінде:
бағалы қағаздарды сатып алу-сатудан болған кірістер (шығыстар) (нетто)
11.1
"РЕПО" операцияларынан болған кірістер (шығыстар) (нетто)
11.2
тазартылған бағалы металдармен операциялардан болған кірістер (шығыстар)
11.3
туынды қаржы құралдарымен операциялардан болған кірістер (шығыстар)
11.4
Қайта бағалаудан болған кірістер (шығыстар) (нетто):
12
оның ішінде:
өзгерістері пайданың немесе зиянның құрамында көрсетілетін әділ құн бойынша бағаланатын бағалы қағаздар құнының өзгеруінен болған кірістер (шығыстар) (нетто)
12.1
сату үшін қолда бар бағалы қағаздар құнының өзгеруінен болған кірістер (шығыстар)
12.2
шетел валютасын қайта бағалаудан болған кірістер (шығыстар) (нетто)
12.3
тазартылған бағалы металдарды қайта бағалаудан болған кірістер (шығыстар)
12.4
туынды қаржы құралдарын қайта бағалаудан болған кірістер (шығыстар)
12.5
Басқа заңды тұлғалардың капиталына қатысудан болған кірістер
13
Инвестициялық қызметтен болған басқа кірістер
14
Өзге қызметтен болған кірістер
Активтерді сатудан және активтерді алудан (беруден) болған кірістер (шығыстар)
15
Өзге қызметтен болған басқа кірістер
16
Басқа кірістер
17
Кірістердің жиынтығы
18
Шығыстар
Сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру төлемдерін жүзеге асыру шығыстары
19
Қайта сақтандыруға қабылданған шарттар бойынша сақтандыру төлемдерін жүзеге асыру шығыстары
20
Қайта сақтандыруға берілген тәуекелдер бойынша шығыстарды өтеу
21
Регрестік талап бойынша өтеу (нетто)
22
Сақтандыру төлемдерін жүзеге асыру бойынша таза шығыстар
23
Сақтандыру зиянын реттеу бойынша шығыстар
24
Өмірді сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша болмаған зиян резервінің өзгеруі
25
Өмірді сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша болмаған зиян бойынша қайта сақтандыру активтерінің өзгеруі
26
Аннуитет шарттары бойынша болмаған зиян резервінің өзгеруі
27
Аннуитет шарттары бойынша болмаған зиян бойынша қайта сақтандыру активтерінің өзгеруі
28
Болған, бірақ мәлімделмеген зиян резервінің өзгеруі
29
Болған, бірақ мәлімделмеген зиян бойынша қайта сақтандыру активтерінің өзгеруі
30
Мәлімделген, бірақ реттелмеген зиян резервінің өзгеруі
31
Мәлімделген, бірақ реттелмеген зиян бойынша қайта сақтандыру активтерінің өзгеруі
32
Сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық сыйақы төлеу бойынша шығыстар
33
Сақтандыру шартының бұзылуына байланысты шығыстар (қайта сақтандыру)
34
Сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
35
оның ішінде:
бағалы қағаздар бойынша сыйлықақы түріндегі шығыстар

46.1
от иной деятельности
46.2
Итого чистая прибыль (убыток) после уплаты налогов
47
Первый руководитель
(на период его отсутствия
лицо, его замещающее) ___________________________ _________ ___________
Фамилия, имя, отчество       подпись       дата
(при его наличии)
Главный бухгалтер _________________________ _________ ___________
Фамилия, имя, отчество       подпись       дата
(при его наличии)
Исполнитель _____________________________ _________ ___________
Фамилия, имя, отчество             подпись       дата
(при его наличии)
Телефон исполнителя _______________
Приложение
к форме, предназначенной для сбора
административных данных
"Отчет о прибылях и убытках"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет о прибылях и убытках"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о прибылях и убытках" (далее – форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан".
3. Форма заполняется ежемесячно страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией и ежеквартально страховым брокером по состоянию на конец отчетного периода.
4. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Заполненную форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
Глава 2. Заполнение формы
6. При заполнении графы 3 указываются данные за отчетный период, включая последний день отчетного периода.
7. В графе 4 указываются данные за период с начала текущего года (с нарастающим итогом).
8. В графе 5 указываются данные за аналогичный период предыдущего года.
9. В графе 6 указываются данные за аналогичный период с начала предыдущего года (с нарастающим итогом).
10. В строках с 1 по 47 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных, сгруппированные с учетом требований международных стандартов финансовой отчетности.
Приложение 6
к постановлению Правления
Национального Банка Республики Казахстан
от 29 июня 2018 года № 132
Приложение 6
к Правилам представления финансовой
отчетности финансовыми организациями,
специальными финансовыми компаниями,
исламскими специальными финансовыми
компаниями, микрофинансовыми организациями
Форма, предназначенная для сбора административных данных
"Бухгалтерский баланс"
Отчетный период: ____________ _____ года
Индекс: Ф1-ЕиДНПФ
Периодичность: ежемесячная
Представляют: единый накопительный пенсионный фонд, добровольные накопительные пенсионные фонды
Куда представляется: Национальный Банк Республики Казахстан
Сроки представления:

46.1
өзге қызметтен
46.2
Салықтарды төлегеннен кейінгі таза пайда (зиян) жиынтығы
47
Бірінші басшы
(ол болмаған                         ____________________ ___________ ___________
кезеңде - оның орнындағы адам)             Тегі, аты, әкесінің аты қолы күні
(ол болған кезде)
Бас бухгалтер _____________________ ____________ ____________
Тегі, аты, әкесінің аты қолы күні (ол болған кезде)
Орындаушы _____________________ ____________
Тегі, аты, әкесінің аты қолы (ол болған кезде)
Орындаушының телефоны _____________________
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
"Пайда мен зиян туралы есеп"
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Пайда мен зиян туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған "Пайда мен зиян туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын және сақтандыру брокері тоқсан сайын толтырады.
4. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейiн дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейiн дөңгелектенеді.
5. Толтырылған нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру
6. 3-бағанды толтыру кезінде есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңдегі деректер көрсетіледі.
7. 4-бағанда ағымдағы жылдың басынан бергі кезеңдегі деректер (өспелі жиынтығымен) көрсетіледі.
8. 5-бағанда алдыңғы жылдың осындай кезеңіндегі деректер көрсетіледі.
9. 6-бағанда алдыңғы жылдың басынан бергі осындай кезеңдегі деректер (өспелі жиынтығымен) көрсетіледі.
10. 1 – 47-жолдарда бас кітаптан немесе дерекқордан алынған ақпарат негізіндегі, халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптары ескеріле отырып топтастырылған деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 маусымдағы
№ 132 қаулысына
6-қосымша
Қаржы ұйымдарының,
арнайы қаржы
компанияларының, ислам
арнайы қаржы
компанияларының, микроқаржы
ұйымдарының қаржылық
есептілікті ұсынуы
қағидаларына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Бухгалтерлік баланс" нысаны Есепті кезең: ____ жылғы __________
Индекс: Н1-БжЕЖЗҚ
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімдері:

13.1
от инвестиционного дохода (убытка)
13.2
Кредиторская задолженность по индивидуальному подоходному налогу с пенсионных выплат
14
Производные финансовые инструменты
15
Прочие обязательства
16
Итого обязательства
17
Итого чистые активы
18
Первый руководитель
(на период его отсутствия
лицо, его замещающее) ________________________________ _________ ___________
Фамилия, имя, отчество             подпись       дата
(при его наличии)
Главный бухгалтер ______________________________ _________ ___________
Фамилия, имя, отчество             подпись       дата
(при его наличии)
Исполнитель ____________________________ _________ ___________
Фамилия, имя, отчество             подпись       дата
(при его наличии)
Телефон исполнителя _______________
Приложение
к форме, предназначенной для сбора
административных данных
"Бухгалтерский баланс по пенсионным активам"
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных,
"Бухгалтерский баланс по пенсионным активам"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Бухгалтерский баланс по пенсионным активам" (далее – форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом, добровольными накопительными пенсионными фондами по пенсионным активам по состоянию на конец отчетного периода.
4. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Заполненную форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
Глава 2. Заполнение формы
6. При заполнении графы 3 указываются данные на конец отчетного периода, включая последний день отчетного периода.
7. В графе 4 указываются данные на конец предыдущего года.
8. В строках с 1 по 18 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных, сгруппированные с учетом требований постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 июля 2013 года № 195 "Об утверждении Стандарта финансовой отчетности "Учет и раскрытие информации об операциях по пенсионным активам" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8765).
Приложение 9
к постановлению Правления
Национального Банка Республики Казахстан
от 29 июня 2018 года № 132
Приложение 9
к Правилам представления финансовой
отчетности финансовыми организациями,
специальными финансовыми компаниями,
исламскими специальными финансовыми
компаниями, микрофинансовыми организациями
Форма, предназначенная для сбора административных данных
"Отчет о прибылях и убытках по пенсионным активам"
Отчетный период: ____________ _____ года
Индекс: Ф2ПенсАктив-ЕиДНПФ
Периодичность: ежемесячная
Представляют: единый накопительный пенсионный фонд, добровольные накопительные пенсионные фонды
Куда представляется: Национальный Банк Республики Казахстан
Сроки представления:

13.1
инвестициялық кірістен (зияннан)
13.2
Зейнетақы төлемдерінен алынатын жеке табыс салығы бойынша кредиторлық берешек
14
Туынды қаржы құралдары
15
Басқа міндеттемелер
16
Міндеттемелер жиынтығы
17
Таза активтер жиынтығы
18
Бірінші басшы
(ол болмаған                         ____________________ ___________ ___________
кезеңде - оның орнындағы адам)       Тегі, аты, әкесінің аты қолы күні
(ол болған кезде)
Бас бухгалтер _____________________ ____________ ____________
Тегі, аты, әкесінің аты қолы күні (ол болған кезде)
Орындаушы _____________________ ____________
Тегі, аты, әкесінің аты қолы (ол болған кезде)
Орындаушының телефоны _____________________
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
"Зейнетақы активтері бойынша
бухгалтерлік баланс" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Зейнетақы активтері бойынша бухгалтерлік баланс" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған "Зейнетақы активтері бойынша бухгалтерлік баланс" нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары нысанды зейнетақы активтері бойынша есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын толтырады.
4. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейiн дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейiн дөңгелектенеді.
5.Толтырылған нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру
6. 3-бағанды толтыру кезінде есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңнің соңындағы деректер көрсетіледі.
7. 4-бағанда алдыңғы жылдың соңындағы деректер көрсетіледі.
8. 1 – 18-жолдарда бас кітаптан немесе дерекқордан алынған ақпарат негізіндегі, "Зейнетақы активтері бойынша операциялар туралы ақпаратты есепке алу және жария ету" қаржылық есептілік стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 26 шілдедегі № 195 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8765 тіркелген) талаптары ескеріле отырып топтастырылған деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 маусымдағы
№ 132 қаулысына
9-қосымша
Қаржы ұйымдарының,
арнайы қаржы
компанияларының, ислам
арнайы қаржы
компанияларының, микроқаржы
ұйымдарының
қаржылық есептілікті
ұсынуы қағидаларына
9-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Зейнетақы активтері бойынша пайда мен зиян туралы есеп" нысаны Есепті кезең: ____ жылғы _________
Индекс: Н2ЗейнетАктив-БжәнеЕЖЗҚ
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімдері:

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет о прибылях и убытках по пенсионным активам" (далее – форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом, добровольными накопительными пенсионными фондами по пенсионным активам по состоянию на конец отчетного периода.
4. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Заполненную форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
Глава 2. Заполнение формы
6. При заполнении графы 3 указываются примечания.
7. В графе 3 указываются данные, за период с начала текущего года (с нарастающим итогом).
8. В графе 4 указываются данные за аналогичный период с начала предыдущего года (с нарастающим итогом).
9. В строках с 1 по 26 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных и сгруппированные с учетом требований постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 июля 2013 года № 195 "Об утверждении Стандарта финансовой отчетности "Учет и раскрытие информации об операциях по пенсионным активам" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8765).
Приложение 10
к постановлению Правления
Национального Банка Республики Казахстан
от 29 июня 2018 года № 132
Приложение 10
к Правилам представления финансовой
отчетности финансовыми организациями,
специальными финансовыми компаниями,
исламскими специальными финансовыми
компаниями, микрофинансовыми организациями
Форма, предназначенная для сбора административных данных
"Бухгалтерский баланс"
Отчетный период: ____________ _____ года
Индекс: Ф1-БДиУИП
Периодичность: ежемесячная
Представляют: организации, осуществляющие брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, управляющие инвестиционным портфелем
Куда представляется: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Вид финансовой отчетности: отдельная
Форма
Бухгалтерский баланс
____________________________________________
(полное наименование организации)
по состоянию на "___" ____________ _____ года
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Код строки
На конец отчетного периода
На начало отчетного периода
1
2
3
4
Активы
Денежные средства и эквиваленты денежных средств
1
в том числе:
наличные деньги в кассе
1.1
деньги на счетах в банках и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций
1.2
Аффинированные драгоценные металлы
2
Вклады размещенные (за вычетом резервов на обесценение)
3
в том числе:
начисленные, но не полученные доходы в виде вознаграждения
3.1
Операция "обратное REPO"
4
в том числе:
начисленные, но не полученные доходы в виде вознаграждения
4.1
Ценные бумаги, оцениваемые по справедливой стоимости, изменения которых отражаются в составе прибыли или убытка
5
в том числе:
начисленные, но не полученные доходы в виде вознаграждения
5.1
Ценные бумаги, учитываемые по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
6
в том числе:
начисленные, но не полученные доходы в виде вознаграждения
6.1
Ценные бумаги, учитываемые по амортизированной стоимости (за вычетом резервов на обесценение)
7
в том числе:
начисленные, но не полученные доходы в виде вознаграждения
7.1
Инвестиционное имущество
8
Инвестиции в капитал других юридических лиц и субординированный долг
9
Запасы
10
Долгосрочные активы (выбывающие группы), предназначенные для продажи
11
Основные средства (за вычетом амортизации и убытков от обесценения)
12
Нематериальные активы (за вычетом амортизации и убытков от обесценения)
13
Дебиторская задолженность
14
Начисленные комиссионные вознаграждения к получению
15
в том числе:
от консалтинговых услуг, в том числе:

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған "Зейнетақы активтері бойынша пайда мен зиян туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары нысанды зейнетақы активтері бойынша есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын толтырады.
4. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейiн дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейiн дөңгелектенеді.
5.Толтырылған нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру
6. 3-бағанды толтыру кезінде ескертпелер көрсетіледі.
7. 3-бағанда ағымдағы жылдың басынан бергі кезеңдегі деректер көрсетіледі (өспелі жиынтығымен).
8. 4-бағанда алдыңғы жылдың басынан бергі осындай кезеңдегі деректер көрсетіледі (өспелі жиынтығымен).
9. 1 – 26-жолдарда бас кітаптан немесе дерекқордан алынған ақпарат негізіндегі, "Зейнетақы активтері бойынша операциялар туралы ақпаратты есепке алу және жария ету" қаржылық есептілік стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 26 шілдедегі № 195 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8765 тіркелген) талаптары ескеріле отырып топтастырылған деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 маусымдағы
№ 132 қаулысына
10-қосымша
Қаржы ұйымдарының,
арнайы қаржы
компанияларының, ислам
арнайы қаржы
компанияларының, микроқаржы
ұйымдарының қаржылық
есептілікті ұсынуы
қағидаларына
10-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған "Бухгалтерлік баланс" нысаны Есепті кезең: ____ жылғы ____________
Индекс: 1Н-БДжәнеИПБ
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, инвестициялық портфельді басқарушылар
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімдері: есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей
Қаржылық есептілік түрі: жеке
Нысан
_________________________________________________________________
ұйымының толық атауы)
_____ жылғы "___" ____________ жағдай бойынша
бухгалтерлік балансы
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Жол коды
Есепті кезеңнің соңында
Алдыңғы жылдың соңында
1
2
3
4
Активтер
Ақшалай қаражат және ақша қаражатының баламалары
1
оның ішінде:
кассадағы қолма-қол ақша
1.1
банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың шоттарындағы ақша
1.2
Тазартылған бағалы металдар
2
Орналастырылған салымдар (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде)
3
оның ішінде:
есептелген, бірақ сыйақы түрінде алынбаған кірістер
3.1
"Кері РЕПО" операциясы
4
оның ішінде:
есептелген, бірақ сыйақы түрінде алынбаған кірістер
4.1
Өзгерістері пайданың немесе зиянның құрамында көрсетілетін әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
5
оның ішінде:
есептелген, бірақ сыйақы түрінде алынбаған кірістер
5.1
Басқа да жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есептелетін бағалы қағаздар
6
оның ішінде:
есептелген, бірақ сыйақы түрінде алынбаған кірістер
6.1
Амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде)
7
оның ішінде:
есептелген, бірақ сыйақы түрінде алынбаған кірістер
7.1
Инвестициялық мүлік
8
Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар және реттелген борыш
9
Қорлар
10
Сатуға арналған ұзақ мерзімді активтер (шығатын топтар)
11
Негізгі құрал-жабдықтар (амортизацияны және құнсызданудан болған зиянды шегергенде)
12
Материалдық емес активтер (амортизацияны және құнсызданудан болған зиянды шегергенде)
13
Дебиторлық берешек
14
Алуға есептелген комиссиялық сыйақылар
15
оның ішінде:
консалтингтік қызметтерден, оның ішінде:

11. Строки 2.8 и 2.9 заполняются только управляющими инвестиционным портфелем.".
Приложение 12
к постановлению Правления
Национального Банка Республики Казахстан
от 29 июня 2018 года № 132
Приложение 12
к Правилам представления финансовой
отчетности финансовыми организациями,
специальными финансовыми компаниями,
исламскими специальными финансовыми
компаниями, микрофинансовыми организациями
Форма, предназначенная для сбора административных данных
"Бухгалтерский баланс по активам инвестиционного фонда
(прочих клиентов)"
Отчетный период: ____________ _____ года
Индекс: Ф1-УИП
Периодичность: ежемесячная
Представляют: управляющие инвестиционным портфелем
Куда представляется: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Вид финансовой отчетности: отдельная
Форма
Бухгалтерский баланс по активам инвестиционного фонда
(прочих клиентов)
_________________________________________________________________
(полное наименование управляющего инвестиционным портфелем)
_________________________________________________________________
(полное наименование инвестиционного фонда)
по состоянию на "___" ____________ _____ года
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Код строки
На конец отчетного периода
На начало отчетного периода
1
2
3
4
Активы
Денежные средства и эквиваленты денежных средств
1
Аффинированные драгоценные металлы
2
Вклады в банках
3
Ценные бумаги
4
в том числе:
государственные ценные бумаги Республики Казахстан
4.1
ценные бумаги международных финансовых организаций
4.2
негосударственные ценные бумаги иностранных эмитентов
4.3
ценные бумаги иностранных государств
4.4
негосударственные ценные бумаги эмитентов Республики Казахстан
4.5
прочие ценные бумаги
4.6
Депозитарные расписки
5
Паи паевых инвестиционных фондов
6
Инвестиции в капитал юридических лиц, не являющихся акционерными обществами
7
Требования по операциям "обратное РЕПО"
8
Дебиторская задолженность
9
Производные финансовые инструменты
10
Нематериальные активы
11
Основные средства
12
в том числе:
земельные участки

11. 2.8 және 2.9-жолдарды инвестициялық портфельді басқарушылар ғана толтырады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 маусымдағы
№ 132 қаулысына
12-қосымша
Қаржы ұйымдарының,
арнайы қаржы
компанияларының, ислам
арнайы қаржы
компанияларының, икроқаржы
ұйымдарының қаржылық
есептілікті
ұсынуы қағидаларына
12-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған "Инвестициялық қордың (басқа клиенттердің) активтері бойынша бухгалтерлік баланс" нысаны Есепті кезең: _____ жылғы ____________
Индекс: Н1-ИПБ
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: инвестициялық портфельді басқарушылар
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей
Қаржылық есептілік түрі: жеке
Нысан
___________________________________________________________
(инвестициялық портфельді басқарушының толық атауы)
__________________________________________________________
(инвестициялық қордың толық атауы)
_____ жылғы "___" ____________ жағдай бойынша
инвестициялық қордың (басқа клиенттердің) активтері бойынша бухгалтерлік балансы
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Жол коды
Есепті кезеңнің соңындағы
Есепті кезеңнің басындағы
1
2
3
4
Активтер
Ақшалай қаражат және ақша қаражатының баламалары
1
Тазартылған бағалы металдар
2
Банктердегі салымдар
3
Бағалы қағаздар
4
оның ішінде:
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
4.1
халықаралық қаржы ұйымдарының бағалы қағаздары
4.2
шетел эмитенттерінің мемлекеттік емес бағалы қағаздары
4.3
шет мемлекеттердің бағалы қағаздары
4.4
Қазақстан Республикасы эмитенттерінің мемлекеттік емес бағалы қағаздары
4.5
басқа бағалы қағаздар
4.6
Депозитарлық қолхаттар
5
Инвестициялық пай қорларының пайлары
6
Акционерлік қоғамдар болып табылмайтын заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар
7
"Кері РЕПО" операциялары бойынша талаптар
8
Дебиторлық берешек
9
Туынды қаржы құралдары
10
Материалдық емес активтер
11
Негізгі құрал-жабдықтар
12
оның ішінде:
жер телімдері

12.1
здания и сооружения
12.2
строящиеся и реконструируемые объекты недвижимого имущества
12.3
Прочие основные средства
12.4
Прочие активы
13
Итого активы
14
Обязательства
Выкуп ценных бумаг инвестиционного фонда
15
Дивиденды к выплате
16
Займы полученные
17
Производные финансовые инструменты
18
Кредиторская задолженность
19
Обязательства по операциям "РЕПО"
20
Прочие обязательства
21
Итого обязательства
22
Итого чистые активы
23
Первый руководитель
(на период его отсутствия
лицо, его замещающее) __________________________________ _________ ___________
Фамилия, имя, отчество             подпись       дата
(при его наличии)
Главный бухгалтер ______________________________ _________ ___________
Фамилия, имя, отчество             подпись       дата
(при его наличии)
Исполнитель _______________________________ _________ ___________
Фамилия, имя, отчество       подпись       дата
(при его наличии)
Телефон исполнителя _______________
Приложение
к форме, предназначенной для сбора
административных данных
"Бухгалтерский баланс по активам
инвестиционного фонда
(прочих клиентов)"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных, "Бухгалтерский баланс по активам
инвестиционного фонда (прочих клиентов)"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Бухгалтерский баланс по активам инвестиционного фонда (прочих клиентов)" (далее – форма).
2. Форма разработана в соответствии c подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан".
3. Форма заполняется ежемесячно управляющей инвестиционным портфелем по состоянию на конец отчетного периода.
4. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Заполненную форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия - лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
Глава 2. Заполнение формы
6. При заполнении графы 3 указываются примечания.
7. В графе 4 указываются данные на конец отчетного периода, включая последний день отчетного периода.
8. В графе 5 указываются данные на начало отчетного периода.
9. В строках с 1 по 23 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных, сгруппированные с учетом требований международных стандартов финансовой отчетности.
Приложение 13
к постановлению Правления
Национального Банка Республики Казахстан
от 29 июня 2018 года № 132
Приложение 13
к Правилам представления финансовой
отчетности финансовыми организациями,
специальными финансовыми компаниями,
исламскими специальными финансовыми
компаниями, микрофинансовыми организациями
Форма, предназначенная для сбора административных данных
"Отчет о прибылях и убытках по активам инвестиционного фонда
(прочих клиентов)"
Отчетный период: ____________ _____ года
Индекс: Ф2-УИП
Периодичность: ежемесячная
Представляют: управляющие инвестиционным портфелем
Куда представляется: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Вид финансовой отчетности: отдельная
Форма
Отчет о прибылях и убытках по активам инвестиционного фонда
(прочих клиентов)
____________________________________________________________________________
(полное наименование управляющего инвестиционным портфелем)
____________________________________________________________________________
(полное наименование инвестиционного фонда, прочего клиента)
по состоянию на "___" ____________ _____ года
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Код строки
За период с начала года по отчетную дату
За отчетный период
1
2
3
4
Чистые активы инвестиционного фонда на начало периода
1
Поступления активов клиента
2
Поступления от размещения ценных бумаг (паев) инвестиционного фонда
3
Доходы в виде вознаграждения по размещенным вкладам
4
Доходы в виде вознаграждения (купона и (или) дисконта) по ценным бумагам
5
в том числе:
государственным ценным бумагам Республики Казахстан
5.1
ценным бумагам международных финансовых организаций
5.2
негосударственным ценным бумагам иностранных эмитентов
5.3
ценным бумагам иностранных государств
5.4
негосударственным ценным бумагам эмитентов Республики Казахстан
5.5
прочим ценным бумагам
5.6
Доходы по операциям "обратное РЕПО"
6
Доходы в виде дивидендов по акциям
7
Доходы от купли-продажи ценных бумаг
8
Доходы от инвестиций в капитал юридических лиц, не являющихся акционерными обществами
9
Доходы от переоценки
10
в том числе:
от изменения справедливой стоимости ценных бумаг

12.1
үйлер мен ғимараттар
12.2
салынып жатқан және қайта құрылатын жылжымайтын мүлік объектілері
12.3
Басқа негізгі құрал-жабдықтар
12.4
Басқа активтер
13
Активтер жиынтығы
14
Міндеттемелер
Инвестициялық қордың бағалы қағаздарын сатып алу
15
Төленуге тиіс дивидендтер
16
Алынған қарыздар
17
Туынды қаржы құралдары
18
Кредиторлық берешек
19
"РЕПО" операциялары бойынша міндеттемелер
20
Басқа міндеттемелер
21
Міндеттемелер жиынтығы
22
Таза активтер жиынтығы
23
Бірінші басшы
(ол болмаған                   ____________________ ___________ ___________
кезеңде - оның орнындағы адам) Тегі, аты, әкесінің аты қолы күні
(ол болған кезде)
Бас бухгалтер _____________________ ____________ ____________
Тегі, аты, әкесінің аты қолы күні (ол болған кезде)
Орындаушы _____________________ ____________
Тегі, аты, әкесінің аты қолы (ол болған кезде)
Орындаушының телефоны _____________________
Әкімшілік деректер
жинауға арналған
"Инвестициялық қордың
(басқа клиенттердің) активтері
бойынша бухгалтерлік баланс"
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған "Инвестициялық қордың (басқа клиенттердің) активтері бойынша бухгалтерлік балансы" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректер жинауға арналған "Инвестициялық қордың (басқа клиенттердің) активтері бойынша бухгалтерлік балансы" нысанын (бұдан әрі - нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды инвестициялық портфельді басқарушы есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын толтырады.
4. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейiн дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейiн дөңгелектенеді.
5. Толтырылған нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде - оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру
6. 3-бағанды толтыру кезінде ескертулер көрсетіледі.
7. 4-бағанда есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезең соңындағы деректер көрсетіледі.
8. 5-бағанда есепті кезең басындағы деректер көрсетіледі.
9. 1 – 23-жолдарда бас кітаптан немесе дерекқордан алынған ақпарат негізіндегі, халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптары ескеріле отырып топтастырылған деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 маусымдағы
№ 132 қаулысына
13-қосымша
Қаржы ұйымдарының,
арнайы қаржы
компанияларының, ислам
арнайы қаржы
компанияларының, микроқаржы
ұйымдарының қаржылық
есептілікті
ұсынуы қағидаларына
13-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған "Инвестициялық қордың (басқа клиенттердің) активтері бойынша пайда мен зиян туралы есебі" нысаны Есепті кезең: _____ жылғы ____________
Индекс: Н2-ИПБ
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: инвестициялық портфельді басқарушылар
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей
Қаржылық есептілік түрі: жеке
Нысан
___________________________________________________________
(инвестициялық портфельді басқарушының толық атауы)
____________________________________________________________
(инвестициялық қордың, басқа клиенттің толық атауы)
_____ жылғы "___" ____________ жағдай бойынша инвестициялық қордың
(басқа клиенттердің) активтері бойынша пайда мен зияны туралы есебі
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Жол коды
Жыл басынан бастап есепті күнге дейінгі кезеңде
Есепті кезеңде
1
2
3
4
Кезең басындағы инвестициялық қордың таза активтері
1
Клиент активтерінің түсімдері
2
Инвестициялық қордың бағалы қағаздарын (пайларын) орналастырудан түсімдер
3
Орналастырылған салымдар бойынша сыйақы түріндегі кірістер
4
Бағалы қағаздар бойынша сыйақы (купон және (немесе) дисконт) түріндегі кірістер
5
оның ішінде:
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша
5.1
халықаралық қаржы ұйымдарының бағалы қағаздары бойынша
5.2
шетел эмитенттерінің мемлекеттік емес бағалы қағаздары бойынша
5.3
шет мемлекеттердің бағалы қағаздары бойынша
5.4
Қазақстан Республикасы эмитенттерінің мемлекеттік емес бағалы қағаздары бойынша
5.5
басқа бағалы қағаздар бойынша
5.6
"Кері РЕПО" операциялары бойынша кірістер
6
Акциялар бойынша дивидендтер түріндегі кірістер
7
Бағалы қағаздарды сатып алу-сатудан түскен кірістер
8
Акционерлік қоғамдар болып табылмайтын заңды тұлғалардың капиталына инвестициялардан түскен кірістер
9
Қайта бағалаудан түскен кірістер
10
оның ішінде:
бағалы қағаздардың әділ құнының өзгеруінен

22.3
прочим лицам
22.4
Прочие расходы
23
Итого расходов
24
Невыясненные (ошибочно зачисленные) суммы
25
Возврат невыясненных (ошибочно) зачисленных сумм
26
Чистые активы на конец периода
27
Изменения в чистых активах
28
Первый руководитель
(на период его отсутствия
лицо, его замещающее) ________________________________ _________ ___________
Фамилия, имя, отчество             подпись       дата
(при его наличии)
Главный бухгалтер ________________________________ _________ ___________
Фамилия, имя, отчество       подпись       дата
(при его наличии)
Исполнитель ___________________________________ _________ ___________
Фамилия, имя, отчество             подпись       дата
(при его наличии)
Телефон исполнителя _______________
Приложение
к форме, предназначенной для сбора
административных данных
"Отчет о прибылях и убытках по активам
инвестиционного фонда (прочих клиентов)"
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных,
"Отчет о прибылях и убытках по активам инвестиционного фонда (прочих клиентов)"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет о прибылях и убытках по активам инвестиционного фонда (прочих клиентов)" (далее – форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан".
3. Форма заполняется ежемесячно управляющей инвестиционным портфелем по состоянию на конец отчетного периода.
4. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Заполненную форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
Глава 2. Заполнение формы
6. При заполнении графы 3 указываются примечания.
7. В графе 4 указываются данные за период с начала года по отчетную дату, включая последний день отчетного периода.
8. В графе 5 указываются данные за отчетный период, включая последний день отчетного периода.
9. В строках с 1 по 28 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных, сгруппированные с учетом требований международных стандартов финансовой отчетности.
10. По строке 1 в графе 3 указываются данные по состоянию на 1 января соответствующего года, в графе 4 указываются данные по состоянию на первое число каждого отчетного месяца.
Приложение 14
к постановлению Правления
Национального Банка Республики Казахстан
от 29 июня 2018 года № 132
Приложение 14
к Правилам представления финансовой
отчетности финансовыми организациями,
специальными финансовыми компаниями,
исламскими специальными финансовыми
компаниями, микрофинансовыми организациями
Форма, предназначенная для сбора административных данных
"Бухгалтерский баланс"
Отчетный период: ____________ _____ года
Индекс: Ф1-РЦБиМФО
Периодичность: ежемесячная, ежеквартальная
Представляют: Национальный оператор почты, регистратор, организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций (за исключением ипотечных организаций, юридических лиц, исключительным видом деятельности которых является организация обменных операций с наличной иностранной валютой, юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей, и юридического лица, ранее являвшегося дочерним банком), микрофинансовые организации
Куда представляется: Национальный Банк Республики Казахстан, территориальный филиал Национального Банка Республики Казахстан
Сроки представления:

22.3
басқа тұлғаларға
22.4
Басқа шығыстар
23
Шығыстардың жиынтығы
24
Анықталмаған (қате аударылған) сомалар
25
Анықталмаған (қате аударылған) сомаларды қайтару
26
Кезең соңындағы таза активтер
27
Таза активтердегі өзгерістер
28
Бірінші басшы
(ол болмаған                         ____________________ ___________ ___________
кезеңде - оның орнындағы адам)       Тегі, аты, әкесінің аты қолы күні
(ол болған кезде)
Бас бухгалтер _____________________ ____________ ____________
Тегі, аты, әкесінің аты қолы күні (ол болған кезде)
Орындаушы _____________________ ____________
Тегі, аты, әкесінің аты қолы (ол болған кезде)
Орындаушының телефоны _____________________
Әкімшілік деректер
жинауға арналған
"Инвестициялық қордың
(басқа клиенттердің) активтері
бойынша пайда
мен зиян туралы есебі"
нысанына қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған "Инвестициялық қордың (басқа клиенттердің) активтері бойынша пайда мен зиян туралы есебі" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректер жинауға арналған "Инвестициялық қордың (басқа клиенттердің) активтері бойынша пайда мен зиян туралы есебі" нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды инвестициялық портфельді басқарушы есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын толтырады.
4. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейiн дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейiн дөңгелектенеді.
5. Толтырылған нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде - оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру
6. 3-бағанды толтыру кезінде ескертулер көрсетіледі.
7. 4-бағанда есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, жыл басынан бастап есепті күнге дейінгі кезеңдегі деректер көрсетіледі.
8. 5-бағанда есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңдегі деректер көрсетіледі.
9. 1 – 28-жолдарда бас кітаптан немесе дерекқордан алынған ақпарат негізіндегі, халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптары ескеріле отырып топтастырылған деректер көрсетіледі.
10. 1-жол бойынша 3-бағанда тиісті жылдың 1 қаңтарындағы жағдай бойынша деректер көрсетіледі, 4-бағанда әр есепті айдың біріндегі жағдай бойынша деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 маусымдағы
№ 132 қаулысына
14-қосымша
Қаржы ұйымдарының, арнайы
қаржы компанияларының, ислам
арнайы қаржы
компанияларының, микроқаржы
ұйымдарының қаржылық
есептілікті
ұсынуы қағидаларына
14-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған "Бухгалтерлік баланс" нысаны Есепті кезең: _____ жылғы ____________
Индекс: 1Н- БҚН және МҚҰ
Кезеңділігі: ай сайын, тоқсан сайын
Ұсынатындар: Ұлттық пошта операторы, тіркеуші, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар (ипотекалық ұйымдарды, қызметінің айрықша түрі қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру болып табылатын заңды тұлғаларды, айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды және бұдан бұрын еншілес банк болған заңды тұлғаны қоспағанда), микроқаржы ұйымдары
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалы
Ұсыну мерзімдері:

35.1
привилегированные акции
35.2
Премии (дополнительный оплаченный капитал)
36
Изъятый капитал
37
Резервный капитал
38
Прочие резервы
39
Нераспределенная прибыль (непокрытый убыток)
40
в том числе:
предыдущих лет
40.1
отчетного периода
40.2
Итого капитал
41
Итого капитал и обязательства (строка 34+строка 41)
42
Первый руководитель
(на период его отсутствия
лицо, его замещающее) ________________________________ _________ ___________
Фамилия, имя, отчество             подпись       дата
(при его наличии)
Главный бухгалтер _____________________________ _________ ___________
Фамилия, имя, отчество             подпись       дата
(при его наличии)
Исполнитель _____________________________ _________ ___________
Фамилия, имя, отчество       подпись       дата
(при его наличии)
Телефон исполнителя _______________
Приложение
к форме, предназначенной для сбора
административных данных
"Бухгалтерский баланс"
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных,
"Бухгалтерский баланс"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Бухгалтерский баланс" (далее – форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан".
3. Форма заполняется ежемесячно Национальным оператором почты и ежеквартально регистратором, организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций (за исключением Национального оператора почты, ипотечных организаций, юридических лиц, исключительным видом деятельности которых является организация обменных операций с наличной иностранной валютой, юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей, и юридического лица, ранее являвшегося дочерним банком), микрофинансовой организацией по состоянию на конец отчетного периода.
4. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Заполненную форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
Глава 2. Заполнение формы
6. При заполнении графы 3 указываются данные на конец отчетного периода, включая последний день отчетного периода.
7. В графе 4 указываются данные на конец предыдущего года.
8. В строках с 1 по 42 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных, сгруппированные с учетом требований международных стандартов финансовой отчетности.

35.1
артықшылық берілген акциялар
35.2
Сыйлықақылар (қосымша төленген капитал)
36
Алынған капитал
37
Резервтік капитал
38
Басқа резервтер
39
Бөлінбеген пайда (жабылмаған зиян):
40
оның ішінде:
өткен жылдардың
40.1
есепті кезеңнің
40.2
Капиталдың жиынтығы
41
Капитал мен міндеттемелердің жиынтығы
(34-жол+41-жол)
42
Бірінші басшы
(ол болмаған                         ____________________ ___________ ___________
кезеңде - оның орнындағы адам)       Тегі, аты, әкесінің аты қолы күні
(ол болған кезде)
Бас бухгалтер _____________________ ____________ ____________
Тегі, аты, әкесінің аты қолы күні (ол болған кезде)
Орындаушы _____________________ ____________
Тегі, аты, әкесінің аты қолы (ол болған кезде)
Орындаушының телефоны _____________________
Әкімшілік деректер жинауға
арналған "Бухгалтерлік баланс"
нысанына қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған "Бухгалтерлік баланс" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректер жинауға арналған "Бухгалтерлік баланс" нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды Ұлттық пошта операторы ай сайын және тіркеуші, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым (Ұлттық пошта операторын, ипотекалық ұйымдарды, қызметінің айрықша түрі қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру болып табылатын заңды тұлғаларды, айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды және бұдан бұрын еншілес банк болған заңды тұлғаны қоспағанда), микроқаржы ұйымы тоқсан сайын есепті кезең соңындағы жағдай бойынша толтырады.
4. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейiн дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейiн дөңгелектенеді.
5. Толтырылған нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде - оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру
6. 3-бағанды толтыру кезінде есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңнің соңындағы деректер көрсетіледі.
7. 4-бағанда алдыңғы жылдың соңындағы деректер көрсетіледі.
8. 1 – 42-жолдарда бас кітаптан немесе дерекқордан алынған ақпарат негізіндегі, халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптары ескеріле отырып топтастырылған деректер көрсетіледі.

9. Строки 22, 24, 29, 35.1 и 35.2 заполняются только акционерными обществами при осуществлении соответствующей деятельности.
Приложение 15
к постановлению Правления
Национального Банка Республики Казахстан
от 29 июня 2018 года № 132
Приложение 15
к Правилам представления финансовой
отчетности финансовыми организациями,
специальными финансовыми компаниями,
исламскими специальными финансовыми
компаниями, микрофинансовыми организациями
Форма, предназначенная для сбора административных данных
"Отчет о прибылях и убытках"
Отчетный период: ____________ _____ года
Индекс: Ф2-Нацпочта
Периодичность: ежемесячная
Представляет: Национальный оператор почты
Куда представляется: Национальный Банк Республики Казахстан, территориальный филиал Национального Банка Республики Казахстан
Срок представления: не позднее двадцать пятого числа месяца, следующего за отчетным месяцем
Вид финансовой отчетности: отдельная
Форма
Отчет о прибылях и убытках
_________________________________________________________________
(полное наименование Национального оператора почты)
по состоянию на "___" ____________ _____ года
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Код строки
За отчетный период
За период с начала текущего года (с нарастающим итогом)
За аналогичный период предыдущего года
За аналогичный период с начала предыдущего года (с нарастающим итогом)
1
2
3
4
5
6
Доход от реализации готовой продукции (работ, услуг)
1
Себестоимость реализованной готовой продукции (работ, услуг)
2
из них:
расходы на материалы
2.1
расходы на оплату труда и командировочные
2.2

9. 22, 24, 29, 35.1 және 35.2-жолдарды тиісті қызметті жүзеге асыру кезінде акционерлік қоғамдар ғана толтырады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 маусымдағы
№ 132 қаулысына
15-қосымша
Қаржы ұйымдарының, арнайы
қаржы компанияларының, ислам
арнайы қаржы
компанияларының, микроқаржы
ұйымдарының
қаржылық есептілікті ұсынуы
қағидаларына
15-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Пайда мен зиян туралы есеп" нысаны Есепті кезең: ____ жылғы ____________
Индекс: Н2-Ұлттық пошта
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: Ұлттық пошта операторы
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалы
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жиырма бесінен кешіктірмей
Қаржылық есептілік түрі: жеке
Нысан
_________________________________________________________________
(ұлттық пошта операторының толық атауы)
_____ жылғы "___" ____________ жағдай бойынша
пайда мен зиян туралы есебі
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Жол коды
Есепті кезеңде
Ағымдағы жылдың басынан бергі кезеңде (өспелі жиынтығымен)
Алдыңғы жылдың осындай кезеңінде
Алдыңғы жылдың басынан бергі осындай кезеңде (өспелі жиынтығымен)
1
2
3
4
5
6
Дайын өнімді (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен кіріс
1
Сатылған дайын өнімнің (жұмыстардың, қызметтердің) өзіндік құны
2
оның ішінде:
Материалдарға жұмсалған шығыстар
2.1
еңбекке ақы төлеу және іссапар шығыстары
2.2

18.4
Прочие расходы
19
Итого расходов (сумма строк с 14 по 19)
20
Чистая прибыль (убыток) до уплаты корпоративного подоходного налога (строка 13 - строка 20)
21
Корпоративный подоходный налог
22
Чистая прибыль (убыток) после уплаты корпоративного подоходного налога (строка 21 - строка 22)
23
Прибыль (убыток) от прекращенной деятельности
24
Итого чистая прибыль (убыток) за период (строка 23 +/- строка 24)
25
Первый руководитель
(на период его отсутствия
лицо, его замещающее) ________________________________ _________ ___________
Фамилия, имя, отчество             подпись       дата
(при его наличии)
Главный бухгалтер ___________________________________ _________ ___________
Фамилия, имя, отчество             подпись       дата
(при его наличии)
Исполнитель _____________________________________ _________ ___________
Фамилия, имя, отчество             подпись       дата
(при его наличии)
Телефон исполнителя _______________
Приложение
к форме, предназначенной для сбора
административных данных
"Отчет о прибылях и убытках"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных, "Отчет о прибылях и убытках"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет о прибылях и убытках" (далее – форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан".
3. Форма заполняется ежемесячно Национальным оператором почты по состоянию на конец отчетного периода.
4. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Заполненную форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия - лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
Глава 2. Заполнение формы
6. При заполнении графы 3 указываются данные за отчетный период, включая последний день отчетного периода.
7. В графе 4 указываются данные за период с начала текущего года (с нарастающим итогом).
8. В графе 5 указываются данные за аналогичный период предыдущего года.
9. В графе 6 указываются данные за аналогичный период с начала предыдущего года (с нарастающим итогом).
10. В строках с 1 по 25 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных и сгруппированные с учетом требований международных стандартов финансовой отчетности.
Приложение 16
к постановлению Правления
Национального Банка Республики Казахстан
от 29 июня 2018 года № 132
Приложение 16
к Правилам представления финансовой
отчетности финансовыми организациями,
специальными финансовыми компаниями,
исламскими специальными финансовыми
компаниями, микрофинансовыми организациями
Форма, предназначенная для сбора административных данных
"Отчет о прибылях и убытках"
Отчетный период: ____________ _____ года
Индекс: Ф2-РЦБиМФО
Периодичность: ежеквартальная
Представляют: регистратор, организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций (за исключением Национального оператора почты, ипотечных организаций, юридических лиц, исключительным видом деятельности которых является организация обменных операций с наличной иностранной валютой, юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей, и юридического лица, ранее являвшегося дочерним банком), микрофинансовые организации
Куда представляется: Национальный Банк Республики Казахстан, территориальный филиал Национального Банка Республики Казахстан
Сроки представления:

18.4
басқа шығыстар
19
шығыстар жиынтығы (14- 19-жолдар сомасы)
20
корпоративтік табыс салығын төлегенге дейінгі таза пайда (зиян) (13-жол-20-жол)
21
корпоративтік табыс салығы
22
корпоративтік табыс салығын төлегеннен кейінгі таза пайда (зиян) (21-жол-20-жол)
23
тоқтатылған қызметтен түскен пайда (зиян)
24
кезеңдегі таза пайда (шығын) жиынтығы (23-жол +/-24-жол)
25
Бірінші басшы
(ол болмаған                         ____________________ ___________ ___________
кезеңде - оның орнындағы адам)       Тегі, аты, әкесінің аты қолы күні
(ол болған кезде)
Бас бухгалтер _____________________ ____________ ____________
Тегі, аты, әкесінің аты қолы күні (ол болған кезде)
Орындаушы _____________________ ____________
Тегі, аты, әкесінің аты қолы (ол болған кезде)
Орындаушының телефоны _____________________
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
"Пайда мен зиян туралы есеп"
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Пайда мен зиян туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған "Пайда мен зиян туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды Ұлттық пошта операторы есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын толтырады.
4. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейiн дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейiн дөңгелектенеді.
5. Толтырылған нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру
6. 3-бағанды толтыру кезінде есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңдегі деректер көрсетіледі.
7. 4-бағанда ағымдағы жыл басынан бергі кезеңдегі деректер (өспелі жиынтығымен) көрсетіледі.
8. 5-бағанда алдыңғы жылдың осындай кезеңіндегі деректер көрсетіледі.
9. 6-бағанда алдыңғы жылдың басынан бергі осындай кезеңдегі деректер (өспелі жиынтығымен) көрсетіледі.
10. 1 – 25-жолдарда бас кітаптан немесе дерекқордан алынған ақпарат негізіндегі, халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптары ескеріле отырып топтастырылған деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 маусымдағы
№ 132 қаулысына
16-қосымша
Қаржы ұйымдарының, арнайы
қаржы компанияларының, ислам
арнайы қаржы
компанияларының, микроқаржы
ұйымдарының қаржылық
есептілікті ұсынуы
қағидаларына
16-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Пайда мен зиян туралы есеп" нысаны Есепті кезең: ____ жылғы ____________
Индекс: Н2-БҚНжМҚҰ
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатындар: тіркеуші, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар (Ұлттық пошта операторын, ипотекалық ұйымдарды, қызметінің айрықша түрі қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру болып табылатын заңды тұлғаларды, айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды және бұдан бұрын еншілес банк болған заңды тұлғаны қоспағанда), микроқаржы ұйымдары
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалы
Ұсыну мерзімдері:

1) не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом, – регистратор;
2) не позднее двадцатого числа месяца, следующего за отчетным кварталом, – организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций (за исключением Национального оператора почты, ипотечных организаций, юридических лиц, исключительным видом деятельности которых является организация обменных операций с наличной иностранной валютой, юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей, и юридического лица, ранее являвшегося дочерним банком);

1) есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей – тіркеуші;
2) есепті тоқсаннан кейінгі айдың жиырмасынан кешіктірмей – банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар
(Ұлттық пошта операторын, ипотекалық ұйымдарды, қызметінің айрықша түрі қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру болып табылатын заңды тұлғаларды, айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды және бұдан бұрын еншілес банк болған заңды тұлғаны қоспағанда);

Итого расходов (сумма строк с 12 по 18)
19
Чистая прибыль (убыток) до уплаты корпоративного подоходного налога (строка 11-строка 19)
20
Корпоративный подоходный налог
21
Чистая прибыль (убыток) после уплаты корпоративного подоходного налога (строка 20-строка 21)
22
Прибыль (убыток) от прекращенной деятельности
23
Итого чистая прибыль (убыток) за период (строка 22+/-строка 23)
24
Первый руководитель
(на период его отсутствия
лицо, его замещающее) _________________________________ _________ ___________
Фамилия, имя, отчество             подпись       дата
(при его наличии)
Главный бухгалтер _________________________________ ___________ ___________
Фамилия, имя, отчество             подпись       дата
(при его наличии)
Исполнитель _____________________________________ _________ ___________
Фамилия, имя, отчество             подпись       дата
(при его наличии)
Телефон исполнителя _______________
Приложение
к форме, предназначенной для сбора
административных данных
"Отчет о прибылях и убытках"
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных,
"Отчет о прибылях и убытках"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет о прибылях и убытках" (далее – форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан".
3. Форма заполняется ежеквартально регистратором, организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций (за исключением Национального оператора почты, ипотечных организаций, юридических лиц, исключительным видом деятельности которых является организация обменных операций с наличной иностранной валютой, юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей, и юридического лица, ранее являвшегося дочерним банком), микрофинансовой организацией по состоянию на конец отчетного периода.
4. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Заполненную форму подписывают первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
Глава 2. Заполнение формы
6. При заполнении графы 3 указываются данные за отчетный период, включая последний день отчетного периода.
7. В графе 4 указываются данные за период с начала текущего года (с нарастающим итогом).

шығыстар жиынтығы (12-18 жолдар сомасы)
19
корпоративтік табыс салығын төлегенге дейінгі таза пайда (зиян) (11-жол-19-жол)
20
корпоративтік табыс салығы
21
корпоративтік табыс салығын төлегеннен кейінгі таза пайда (зиян) (20-жол - 21-жол)
22
тоқтатылған қызметтен түскен пайда (зиян)
23
кезең ішіндегі таза пайда (зиян) жиынтығы (22-жол +/- 23-жол)
24
Бірінші басшы
(ол болмаған                         ____________________ ___________ ___________
кезеңде - оның орнындағы адам)       Тегі, аты, әкесінің аты қолы күні
(ол болған кезде)
Бас бухгалтер _____________________ ____________ ____________
Тегі, аты, әкесінің аты қолы күні (ол болған кезде)
Орындаушы _____________________ ____________
Тегі, аты, әкесінің аты қолы (ол болған кезде)
Орындаушының телефоны _____________________
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
"Пайда мен зиян туралы есеп"
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Пайда мен зиян туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған "Пайда мен зиян туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды тіркеуші, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым (Ұлттық пошта операторын, ипотекалық ұйымдарды, қызметінің айрықша түрі қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру болып табылатын заңды тұлғаларды, айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды және бұдан бұрын еншілес банк болған заңды тұлғаны қоспағанда), микроқаржы ұйымы есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша тоқсан сайын толтырады.
4. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейiн дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейiн дөңгелектенеді.
5. Толтырылған нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру
6. 3-бағанды толтыру кезінде есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңдегі деректер көрсетіледі
7. 4-бағанда ағымдағы жыл басынан бергі кезеңдегі деректер (өспелі жиынтығымен) көрсетіледі.

8. В графе 5 указываются данные за аналогичный период предыдущего года.
9. В графе 6 указываются данные за аналогичный период с начала предыдущего года (с нарастающим итогом).
10. В строках с 1 по 24 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных, сгруппированные с учетом требований международных стандартов финансовой отчетности.
11. Строки 3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 13.1, 13.2, 14.1, 14.2, 14.3, 14.4 и 14.5 заполняются при осуществлении соответствующей деятельности.
12. Строки 12.1 и 12.4 заполняются только акционерными обществами при осуществлении соответствующей деятельности.

8. 5-бағанда алдыңғы жылдың осындай кезеңіндегі деректер көрсетіледі.
9. 6-бағанда алдыңғы жылдың басынан бергі осындай кезеңдегі деректер (өспелі жиынтығымен) көрсетіледі.
10. 1 – 24-жолдарда бас кітаптан немесе дерекқордан алынған ақпарат негізіндегі, халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптары ескеріле отырып топтастырылған деректер көрсетіледі.
11. 3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 13.1, 13.2, 14.1, 14.2, 14.3, 14.4 және 14.5-жолдар тиісті қызметті жүзеге асыру кезінде толтырылады.
12. 12.1 және 12.4-жолдарды тиісті қызметті жүзеге асыру кезінде акционерлік қоғамдар ғана толтырады.