Об утверждении Правил формирования, мониторинга реализации и оценки результатов государственного социального заказа
Приказ Министра общественного развития Республики Казахстан от 15 августа 2018 года № 18. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 августа 2018 года № 17315.
Сноска. В заголовок внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Министра информации и общественного развития РК от 26.09.2022 № 407 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 3) статьи 4-1 Закона Республики Казахстан "О государственном социальном заказе, государственном заказе на реализацию стратегического партнерства, грантах и премиях для неправительственных организаций в Республике Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра информации и общественного развития РК от 26.09.2022 № 407 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила формирования, мониторинга реализации и оценки результатов государственного социального заказа.
Сноска. В пункт 1 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Министра информации и общественного развития РК от 26.09.2022 № 407 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету по делам гражданского общества Министерства общественного развития Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства общественного развития Республики Казахстан после его официального опубликования;

Мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты қалыптастыру, оның іске асырылу мониторингі және нәтижелерін бағалау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қоғамдық даму министрінің 2018 жылғы 15 тамыздағы № 18 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 29 тамызда № 17315 болып тіркелді.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 26.09.2022 № 407 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс, стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыс, үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар және сыйлықақылар туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 4-1-бабының 3) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 26.09.2022 № 407 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты қалыптастыру, оның іске асырылу мониторингі және нәтижелерін бағалау қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 26.09.2022 № 407 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Қоғамдық даму министрлігінің Азаматтық қоғам істері комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күннің ішінде оның мемлекеттік және орыс тілдеріндегі көшірмелерін қағаз және электронды түрде ресми жариялауға және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін Қазақстан Республикасы Қоғамдық даму министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;

5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства общественного развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра общественного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр общественного развития
Республики Казахстан
Д. Калетаев
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
_______________ Н. Айдапкелов
"___" _________ 2018 года
Утверждены
приказом Министра
общественного развития
Республики Казахстан
от 15 августа 2018 года № 18
Правила формирования, мониторинга реализации и оценки результатов государственного социального заказа
Сноска. Правила - в редакции приказа Министра информации и общественного развития РК от 26.09.2022 № 407 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила формирования, мониторинга реализации и оценки результатов государственного социального заказа (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 3) статьи 4-1 Закона Республики Казахстан "О государственном социальном заказе, государственном заказе на реализацию стратегического партнерства, грантах и премиях для неправительственных организаций в Республике Казахстан" (далее – Закон) и определяют порядок формирования, мониторинга реализации и оценки результатов государственного социального заказа государственного органа в сфере государственного социального заказа.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) формирование государственного социального заказа – процесс планирования тем государственного социального заказа в соответствии с компетенцией государственного органа;
2) мониторинг реализации государственного социального заказа – сбор, обработка и анализ информации о реализации государственного социального заказа;
3) оценка результатов государственного социального заказа – анализ эффективности реализации государственного социального заказа;
4) государственный орган в сфере государственного социального заказа и грантов для неправительственных организаций (далее – государственный орган) – государственный орган, в том числе центральный государственный и местный исполнительный орган, осуществляющий деятельность по формированию, мониторингу реализации и оценке результатов государственного социального заказа, формированию и оценке эффективности государственных грантов для неправительственных организаций;

5) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күн ішінде Қазақстан Республикасы Қоғамдық даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Қоғамдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қоғамдық даму министрі
Д. Кәлетаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитеті
_______________ Н. Айдапкелов
2018 жылғы "___" _________
Қазақстан Республикасы
Қоғамдық даму министрінің
2018 жылғы 15 тамыздағы
№ 18 бұйрығымен бекітілген
Мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты қалыптастыру, оның іске асырылу мониторингі және нәтижелерін бағалау қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 26.09.2022 № 407 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты қалыптастыру, оның іске асырылу мониторингі және нәтижелерін бағалау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс, стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыс, үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар және сыйлықақылар туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 4-1-бабының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді және мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс саласындағы мемлекеттік органның мемлекеттік әлеуметтік тапсырысын қалыптастыру, оның іске асырылу мониторингін және нәтижелерін бағалау тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты қалыптастыру – мемлекеттік органның құзыретіне сәйкес мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың тақырыптарын жоспарлау процесі;
2) мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың іске асырылу мониторингі – мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың іске асырылуы туралы ақпаратты жинау, өңдеу және талдау;
3) мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың нәтижелерін бағалау – мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты іске асыру тиімділігін талдау;
4) мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс және үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар саласындағы мемлекеттік орган (бұдан әрі – мемлекеттік орган) – мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты қалыптастыру, оның іске асырылу мониторингі және нәтижелерін бағалау, үкіметтік емес ұйымдарға арналған мемлекеттік гранттарды қалыптастыру және олардың тиімділігін бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік орган, оның ішінде орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар;

5) конфликт интересов – ситуация, при которой личная заинтересованность независимых экспертов или членов экспертного совета, может повлиять на объективное принятие решения;
6) уполномоченный орган в сфере взаимодействия с неправительственными организациями (далее – уполномоченный орган) – государственный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в сфере взаимодействия с неправительственными организациями;
7) веб-портал государственных закупок – информационная система государственного органа, предоставляющая единую точку доступа к электронным услугам государственных закупок.
Глава 2. Порядок формирования государственного социального заказа
3. Формирование государственного социального заказа состоит из сбора информации, анализа ситуации в определенной сфере деятельности в соответствии с компетенцией государственного органа, планирования тем государственного социального заказа, включения в бюджетную заявку и его рассмотрение в порядке, установленном бюджетным законодательством Республики Казахстан.
4. Формирование государственного социального заказа основывается на принципах:
1) законности;
2) повышения эффективности реализации социальных проектов и (или) социальных программ в Республике Казахстан;
3) участия граждан Республики Казахстан в решении социальных задач;
4) обеспечения равных возможностей для неправительственных организаций;
5) гласности и открытости процесса государственного социального заказа.
5. Формирование государственного социального заказа производится в пределах расходов, предусмотренных республиканским и местным бюджетами.
6. Формирование государственного социального заказа осуществляется на основании стратегических и программных документов, предложений государственных органов и неправительственных организаций, а также данных оценки нужд и потребностей населения по сферам, предусмотренным в статье 5 Закона.
7. Формирование государственного социального заказа осуществляется в четыре этапа.
1) Первый этап – сбор информации и анализ ситуации. Источниками информации для анализа ситуации являются:
данные оценки нужд и потребностей населения. Оценку нужд и потребностей населения проводят государственные органы не реже чем раз в два года;
приоритеты государственной политики Республики Казахстан, документы системы государственного планирования Республики Казахстан, послания Президента Республики Казахстан;
итоги проверок, мониторинга реализации и оценки результатов социальных проектов и (или) социальных программ;
официальные статистические отчеты о реализации стратегических и программных документов;
результаты социологических исследований;
предложения неправительственных организаций и граждан;
результаты контент-анализа средств массовой информации;
заключения независимых экспертов;
опросы и интернет-конференции на интернет-портале "Открытый диалог".

5) мүдделер қақтығысы – тәуелсіз сарапшылардың немесе сараптамалық кеңес мүшелерінің жеке мүдделілігі объективті шешім қабылдауға әсер етуі мүмкін жағдай;
6) үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл саласындағы басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
7) мемлекеттік сатып алу веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) – мемлекеттік сатып алудың электрондық қызметтеріне бірыңғай қол жеткізу нүктесін ұсынатын мемлекеттік органның ақпараттық жүйесі.
2-тарау. Мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты қалыптастыру тәртібі
3. Мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты қалыптастыру мемлекеттік органның құзыретіне сәйкес ақпаратты жинаудан, белгіленген қызмет саласындағы ахуалды талдаудан, мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс тақырыптарын жоспарлаудан, бюджетік өтінімге енгізуден және оны Қазақстан Республикасының бюджеттік заңнамасында белгіленген тәртіппен қараудан тұрады.
4. Мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты қалыптастыру мынадай қағидаттарға негізделеді:
1) заңдылық;
2) Қазақстан Республикасындағы әлеуметтік жобаларды және (немесе) әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру тиімділігін арттыру;
3) Қазақстан Республикасы азаматтарының әлеуметтік міндеттерді шешуге қатысуы;
4) үкіметтік емес ұйымдар үшін тең мүмкіндіктерді қамтамасыз ету;
5) мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс процесінің жариялылығы мен ашықтығы.
5. Мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты қалыптастыру республикалық және жергілікті бюджетте көзделген шығыстар шегінде жүргізіледі.
6. Мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты қалыптастыру стратегиялық және бағдарламалық құжаттар, мемлекеттік органдар мен үкіметтік емес ұйымдардың ұсыныстары, сондай-ақ Заңның 5-бабында көзделген салалар бойынша халықтың мұқтаждықтары мен қажеттіліктерін бағалау деректері негізінде жүзеге асырылады.
7. Мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты қалыптастыру төрт кезеңде іске асырылады.
1) Бірінші кезең – ақпаратты жинау және жағдайды талдау.
Жағдайды талдау үшін:
халықтың мұқтаждықтары мен қажеттіліктерін бағалау деректері. Халықтың мұқтаждықтары мен қажеттіліктерін бағалауды мемлекеттік органдар кемінде екі жылда бір рет жүргізеді;
Қазақстан Республикасының мемлекеттік саясатының басымдықтары, Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттары, Қазақстан Республикасы Президентінің жолдаулары;
әлеуметтік жобаларды және (немесе) әлеуметтік бағдарламаларды тексеру, іске асыру мониторингі және нәтижелерін бағалау қорытындылары;
стратегиялық және бағдарламалық құжаттардың іске асырылуы туралы ресми статистикалық есептер;
әлеуметтанулық зерттеулердің нәтижелері;
үкіметтік емес ұйымдар мен азаматтардың ұсыныстары;
бұқаралық ақпарат құралдарының контент-талдау нәтижелері;
тәуелсіз сарапшылардың қорытындылары;
"Ашық диалог" интернет-порталында сауалнамалар мен интернет-конференциялар ақпарат көздері болып табылады.

2) Второй этап – планирование тем государственного социального заказа. Государственные органы на основе анализа формируют темы государственного социального заказа и размещают информацию о планируемых темах государственного социального заказа на соответствующий год по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, на своем интернет-ресурсе для публичного обсуждения с неправительственными организациями и гражданами;
Срок публичного обсуждения тем государственного социального заказа на интернет-ресурсе государственного органа составляет не менее 10 (десяти) рабочих дней с даты их размещения.
Замечания и (или) предложения, поступившие на интернет-ресурс после окончания срока публичного обсуждения тем государственного социального заказа, не рассматриваются.
Государственные органы рассматривают замечания и (или) предложения по темам государственного социального заказа в течение 3 (трех) рабочих дней после завершения публичного обсуждения и принимают решение об их принятии либо отклонении с указанием обоснований.
Государственные органы формируют и публикуют на своем интернет-ресурсе отчет о завершении публичного обсуждения тем государственного социального заказа по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
3) Третий этап – внесение тем государственного социального заказа на рассмотрение Координационного совета при уполномоченном органе или советов по взаимодействию и сотрудничеству с неправительственными организациями, создаваемых при государственных органах.
Центральные государственные органы ежегодно не позднее 5 января направляют в уполномоченный орган информацию о планируемых к реализации социальных проектах и (или) социальных программах государственного социального заказа после публичного обсуждения на соответствующий календарный год по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее – Информация).
Уполномоченный орган выносит Информацию на рассмотрение Координационного совета при уполномоченном органе.
Уполномоченный орган направляет в центральные государственные органы рекомендации Координационного совета при уполномоченном органе по темам государственного социального заказа в соответствии с их компетенцией.
Местные исполнительные органы ежегодно до 1 августа выносят Информацию на рассмотрение советов соответствующего уровня.
Государственные органы на основе рекомендаций Координационного совета при уполномоченном органе или совета по взаимодействию и сотрудничеству с неправительственными организациями, создаваемого при государственных органах формируют перечень тем государственного социального заказа и разрабатывают проекты технических спецификаций в соответствии со Стандартом государственного социального заказа, утвержденного приказом Министра общественного развития Республики Казахстан от 15 августа 2018 года № 19 "Об утверждении Стандарта государственного социального заказа" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17314) (далее – Стандарт), а также с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках.

2) Екінші кезең – мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың тақырыптарын жоспарлау. Мемлекеттік органдар талдау негізінде мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың тақырыптарын қалыптастырады және осы Қағидаларға 1-қосымшаға cәйкес нысан бойынша тиісті жылға жоспарланатын мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың тақырыптары туралы ақпаратты үкіметтік емес ұйымдармен және азаматтармен жария талқылау үшін өзінің интернет-ресурсында орналастырады.
Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың тақырыптарын мемлекеттік органның интернет-ресурсында жария талқылау мерзімі олар орналастырылған күннен бастап 10 (он) жұмыс күннен кем емес.
Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың тақырыптарын жария талқылау мерзімі аяқталғаннан кейін келіп түскен ескертулер және (немесе) ұсыныстар қаралмайды.
Мемлекеттік органдар мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың тақырыптары бойынша ескертулерді және (немесе) ұсыныстарды жария талқылау аяқталғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде қарайды және негіздемелерін көрсете отырып, оларды қабылдау не қабылдамау туралы шешім қабылдайды.
Мемлекеттік органдар осы Қағидаларға 2-қосымшаға cәйкес нысан бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың тақырыптарын жария талқылаудың аяқталғаны туралы есепті қалыптастырады және өзінің интернет ресурсында жариялайды.
3) Үшінші кезең – мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың тақырыптарын уәкілетті орган жанындағы Үйлестіру кеңесінің немесе мемлекеттік органдар жанынан құрылатын үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл және ынтымақтастық жөніндегі кеңестердің қарауына енгізу.
Орталық мемлекеттік органдар жыл сайын 5 қаңтардан кешіктірмей уәкілетті органға осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жария талқылаудан кейін тиісті жылға арналған іске асырылуы жоспарланып отырған мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың әлеуметтік жобалары және (немесе) әлеуметтік бағдарламалары туралы ақпаратты (бұдан әрі – Ақпарат) жібереді.
Уәкілетті орган Ақпаратты уәкілетті орган жанындағы Үйлестіру кеңесінің қарауына шығарады.
Уәкілетті орган орталық мемлекеттік органдарға құзыретіне сәйкес мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс тақырыптары бойынша уәкілетті орган жанындағы Үйлестіру кеңесінің ұсынымдарын жібереді.
Жергілікті атқарушы органдар Ақпаратты жыл сайын 1 тамызға дейін тиісті деңгейдегі кеңестердің қарауына шығарады.
Мемлекеттік органдар уәкілетті орган жанындағы Үйлестіру кеңесінің немесе мемлекеттік органдар жанынан құрылатын үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл және ынтымақтастық жөніндегі кеңестің ұсынымдары негізінде мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс тақырыптарының тізбесін қалыптастырады және Қазақстан Республикасы Қоғамдық даму министрінің 2018 жылғы 15 тамыздағы № 19 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс стандартына "Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17314 болып тіркелген) (бұдан әрі – Стандарт), сондай-ақ Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес техникалық ерекшеліктердің жобаларын әзірлейді.

4) Четвертый этап – включение в бюджетную заявку в порядке, предусмотренном бюджетным законодательством Республики Казахстан. После разработки технических спецификаций государственные органы вносят темы и объемы финансирования государственного социального заказа включают их в свои бюджетные заявки в порядке, предусмотренном бюджетным законодательством Республики Казахстан.
После утверждения бюджета государственные органы ежегодно до 25 января размещают на своем интернет-ресурсе и направляют Информацию в уполномоченный орган.
Глава 3. Порядок проведения мониторинга реализации государственного социального заказа
8. Мониторинг реализации государственного социального заказа проводится государственными органами и включает сбор, обработку и анализ информации, предоставляемой неправительственными организациями с целью принятия своевременных, качественных мер по обеспечению эффективной реализации социальных проектов и (или) социальных программ.
9. Мониторинг реализации государственного социального заказа проводится государственными органами не менее 2 (двух), но не более 5 (пяти) раз в календарный год, в зависимости от срока реализации социального проекта, по следующим показателям:
1) процесс выполнения плана (соответствие исполненной работы и (или) оказанной услуги, ранее указанной в технической спецификации, перечень выполненных мероприятий);
2) уровень удовлетворенности целевой аудитории в результате реализации социального проекта в соответствии с пунктом 8 Стандарта;
3) охват адресных групп населения в рамках социальных проектов и (или) социальных программ, реализованных по государственному социальному заказу;
4) соответствие Стандарту, при размещении государственного социального заказа на обучающие, консультативные, информационные и методические, исследовательско-аналитические услуги, организацию мероприятий и работ гражданского (ресурсного) центра.
При проведении мониторинга социальных проектов используются следующие инструменты:
метод "Тайный покупатель" – отслеживание уровня и качества услуг, предоставляемых при реализации проекта;
анкетирование и интервью – сбор первичной информации с целью получения данных касательно исследуемой темы, определение и отслеживание динамики оценки/удовлетворенности/восприятие бенефициаров касательно реализации проекта;
изучение документации – анализ представляемой информации, отчетов, подтверждающих документов, в целях получения точной и всеобъемлющий информации о реализации проекта и установления достоверности, представляемой поставщиком информации по проекту;
мониторинг социальных сетей – поиск упоминаний или публикаций по проекту в социальных сетях, а также дальнейшая обработка и анализ собранных данных с целью изучения распространения информации среди населения, а также для сбора обратной связи участников и (или) бенефициаров проекта.
При сумме социального проекта не более пятисоткратного размера месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, государственные органы осуществляют мониторинг государственного социального заказа самостоятельно.
При сумме социального проекта более пятисоткратного размера месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, государственные органы привлекают независимых экспертов из числа неправительственных организаций и их представителей для осуществления мониторинга государственного социального заказа.
Независимые эксперты предоставляют в государственный орган уведомление о наличии либо об отсутствии конфликта интересов с неправительственной организацией, реализующей государственный социальный заказ по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Независимые эксперты при осуществлении мониторинга запрашивают от неправительственных организаций информацию и документы согласно требованиям технической спецификации и договорным условиям проекта.
На осуществление мониторинга одного социального проекта приходится не более одного эксперта.

4) Төртінші кезең – Қазақстан Республикасының бюджеттік заңнамасында белгіленген тәртіппен бюджеттік өтінімге қосу. Техникалық ерекшеліктерді әзірлегеннен кейін мемлекеттік органдар Қазақстан Республикасының бюджеттік заңнамасында белгіленген тәртіппен бюджеттік өтінімге мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты қаржыландырудың тақырыптары мен көлемін енгізеді.
Бюджет бекітілгеннен кейін мемлекеттік органдар Ақпаратты жыл сайын 25 қаңтарға дейін өздерінің интернет-ресурсында орналастырады және уәкілетті органға жібереді.
3-тарау. Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың іске асырылуына мониторинг жүргізу тәртібі
8. Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың іске асырылу мониторингін мемлекеттік органдар жүргізеді және әлеуметтік жобаларды және (немесе) әлеуметтік бағдарламаларды тиімді іске асыруды қамтамасыз ету бойынша уақтылы, сапалы шаралар қабылдау мақсатында үкіметтік емес ұйымдар ұсынатын ақпаратты жинауды, өңдеуді және талдауды қамтиды.
9. Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың іске асырылу мониторингін мемлекеттік органдар әлеуметтік жобаны іске асыру мерзіміне байланысты күнтізбелік жылына кемінде 2 (екі) рет, бірақ 5 (бес) реттен асырмай мынадай көрсеткіштер бойынша жүргізеді:
1) жоспарды орындау процесі (бұрын техникалық ерекшелікте көрсетілген орындалған жұмыстың және (немесе) көрсетілген қызметтің орындалған іс-шаралар тізбесіне сәйкестігі);
2) Стандарттың 8-тармағына сәйкес әлеуметтік жобаны іске асыру нәтижесінде нысаналы аудиторияның қанағаттану деңгейі;
3) мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс бойынша іске асырылған әлеуметтік жобалар және (немесе) әлеуметтік бағдарламалар шеңберінде халықтың атаулы топтарын қамту;
4) оқыту, консультативтік, ақпараттық және әдістемелік, зерттеу-талдамалық қызметтерге, азаматтық (ресурстық) орталықтың іс-шараларын және жұмысын ұйымдастыруға мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс орналастырылған кезде, Стандартқа сәйкестігі көрсеткіштері бойынша жүргізеді.
Әлеуметтік жобаларға мониторинг жүргізу кезінде мынадай екі және (немесе) одан да астам құрал пайдаланылады:
индикаторлар мен күтілетін нәтижелерді талдау – жоспарланған нәтижелерді нақты деректермен салыстыру арқылы жобаның іске асырылу барысын қадағалау;
"Құпия сатып алушы" әдісі – жобаны іске асыру кезінде көрсетілетін қызметтердің деңгейі мен сапасын қадағалау;
сауалнама және сұхбат – зерттелетін тақырыпқа қатысты деректерді алу мақсатында бастапқы ақпаратты жинау, жобаны іске асыруға қатысты бенефициарлардың бағалау/қанағаттану/қабылдау динамикасын анықтау және қадағалау;
құжаттаманы зерделеу – жобаның іске асырылуы туралы нақты және жан-жақты ақпарат алу және жоба бойынша ақпарат беруші ұсынатын ақпараттың дұрыстығын белгілеу мақсатында ұсынылатын ақпаратты, есептерді, растайтын құжаттарды талдау;
әлеуметтік желілердің мониторингі – жоба бойынша әлеуметтік желілерде ескертпелерді немесе жарияланымдарды іздеу, сондай-ақ халық арасында ақпараттың таралуын зерделеу мақсатында, сондай-ақ жобаға қатысушылардың және (немесе) бенефициарлардың кері байланысын жинау үшін жиналған деректерді одан әрі өңдеу және талдау.
Әлеуметтік жобаның сомасы тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда белгіленген айлық есептік көрсеткіштің бес жүз еселенген мөлшерінен аспайтын кезде, мемлекеттік органдар мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың мониторингін дербес жүзеге асырады.
Әлеуметтік жобаның сомасы тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда белгіленген айлық есептік көрсеткіштің бес жүз еселенген мөлшерінен асатын кезде, мемлекеттік органдар мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың мониторингін жүзеге асыру үшін үкіметтік емес ұйымдар мен олардың өкілдері қатарынан тәуелсіз сарапшыларды тартады.
Тәуелсіз сарапшылар мемлекеттік органға осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты іске асыратын үкіметтік емес ұйыммен мүдделер қақтығысының болуы не болмауы туралы хабарлама береді.
Тәуелсіз сарапшылар мониторингті жүзеге асыру кезінде үкіметтік емес ұйымдардан жобаның техникалық ерекшелігінің талаптарына және шарттық талаптарына сәйкес ақпарат пен құжаттарды сұратады.
Бір әлеуметтік жобаның мониторингін жүзеге асыруға бір сарапшыдан артық талап етілмейді.

Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными приказом Министра культуры и информации РК от 26.04.2024 № 169-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. По итогам мониторинга реализации государственного социального заказа отдельно по каждому социальному проекту и (или) социальной программе составляется отчет для контроля за ходом реализации и своевременному принятию оперативных мер, направленных на обеспечение эффективной реализации социальных проектов и (или) социальных программ.
11. Уполномоченный орган по итогам проведенного мониторинга государственными органами готовит информацию по итогам реализации государственного социального заказа и ежегодно до 31 марта направляет его в Правительство Республики Казахстан.
12. Государственные органы размещают на своих интернет-ресурсах информацию о реализации и оценке результатов социальных проектов в рамках государственного социального заказа по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Глава 4. Порядок оценки результатов государственного социального заказа
13. Оценка результатов государственного социального заказа проводится в целях:
1) выявления эффективности реализации социальных проектов и (или) социальных программ с точки зрения достижения поставленной цели и задач проекта;
2) выявления степени удовлетворенности услугами, оказанными в рамках государственного социального заказа, и степени воздействия социальных проектов и (или) социальных программ на целевую группу;
3) наличия обоснования для последующего процесса формирования государственного социального заказа для планирования социальных проектов и (или) социальных программ;
4) представления рекомендаций и предложений по совершенствованию реализации оцениваемых социальных проектов и (или) социальных программ.
14. Оценка результатов государственного социального заказа проводится непосредственно после окончания социального проекта и (или) социальной программы до подписания акта оказанных услуг.
15. Оценка результатов проводится для всех реализованных социальных проектов и (или) социальных программ в рамках государственного социального заказа. Социальные проекты со сроком реализации более одного года оцениваются по итогам реализации проектов.
16. Оценка проводится экспертными советами, создаваемыми при государственных органах из числа представителей гражданского общества сроком на предстоящие 3 (три) календарных года.
Государственный орган при отборе кандидатов в члены экспертного совета основывается на принципах гласности и добровольного участия в работе экспертного совета. Кандидатуры для включения в состав экспертного совета выдвигаются путем самовыдвижения после опубликования государственным органом на его интернет-ресурсе объявления о формировании состава экспертного совета.
При не выдвижении кандидатур в течение 10 (десяти) календарных дней после опубликования объявления, государственный орган самолично формирует состав экспертного совета.
Предварительный состав экспертного совета вносится на согласование Совета по взаимодействию и сотрудничеству с неправительственными организациями.
Члены экспертного совета осуществляют свою деятельность на общественных началах.
Члены экспертного совета предоставляют в государственный орган уведомление о наличии либо об отсутствии конфликта интересов с неправительственной организацией, реализующей государственный социальный заказ по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.

Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 26.04.2024 № 169-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың іске асырылу мониторингі қорытындысы негізінде әлеуметтік жобалардың және (немесе) әлеуметтік бағдарламалардың тиімді жүзеге асырылуын қамтамасыз етуге бағытталған шараларды дер кезінде қабылдау мен іске асыру қимылын бақылау үшін әрбір әлеуметтік жобаларға және (немесе) әлеуметтік бағдарламаларға есеп жасалады.
11. Уәкілетті орган мемлекеттік органдармен жүргізілген мониторинг қорытындылары бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты жүзеге асыру қорытындысы жөніндегі ақпаратты әзірлейді және оны жыл сайын 31 наурызға дейін Қазақстан Республикасының Үкіметіне жолдайды.
12. Мемлекеттік органдар осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде әлеуметтік жобалардың іске асырылу қорытындылары және нәтижелерін бағалау туралы ақпаратты өздерінің интернет-ресурстарында орналастырады.
4-тарау. Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың нәтижелерін бағалау тәртібі
13. Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың нәтижелерін бағалау:
1) қойылған мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу тұрғысынан әлеуметтік жобаларды және (немесе) әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру жобаның тиімділігін анықтау;
2) мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде көрсетілген қызметтерге қанағаттану деңгейін және әлеуметтік жобалардың және (немесе) әлеуметтік бағдарламалардың нысаналы топтарға ықпалы деңгейін анықтау;
3) әлеуметтік жобалар және (немесе) әлеуметтік бағдарламалар жоспарлау үшін мемлекеттік әлеуметтік тапсырманы қалыптастырудың кейінгі процесіне негіздеменің болуы;
4) бағаланатын әлеуметтік жобаларды және (немесе) әлеуметтік бағдарламаларды іске асырудың жетілдіру бойынша ұсынымдар мен ұсыныстардың беру мақсатында жүргізіледі.
14. Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың нәтижелерін бағалау тікелей әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарлама аяқталғаннан кейін көрсетілген қызметтер актісіне қол қойылғанға дейін жүргізіледі.
15. Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде іске асырылған барлық әлеуметтік жобалардың және (немесе) әлеуметтік бағдарламалардың нәтижелерін бағалау жүргізіледі. Іске асырылу мерзімі бір жылдан асатын әлеуметтік жобалар жобаларды іске асыру қорытындысы бойынша бағаланады.
16. Бағалауды мемлекеттік органдар жанынан азаматтық қоғам өкілдері қатарынан алдағы күнтізбелік 3 (үш) жыл мерзімге құрылатын сараптамалық кеңестер жүргізеді.
Мемлекеттік орган сараптамалық кеңесінің мүшесіне үміткерлерді іріктеу кезінде сараптамалық кеңесі жұмысына жариялылық және ерікті қатысу қағидатына негізделеді. Сараптамалық кеңесінің құрамына енгізу үшін кандидатуралар мемлекеттік орган өзінің интернет-ресурсында сараптамалық кеңесінің құрамын қалыптастыру туралы хабарландыру жариялағаннан кейін өзін-өзі ұсыну жолымен ұсынылады.
Кандидатуралар хабарландыру жарияланғаннан кейін күнтізбелік 10 (он) күн ішінде ұсынылмаған кезде, мемлекеттік орган сараптамалық кеңестің құрамын жеке-дара қалыптастырады.
Сараптамалық кеңестің алдын ала құрамы Үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл және ынтымақтастық жөніндегі кеңестің келісуіне енгізіледі.
Сараптамалық кеңесінің мүшелері өз қызметін қоғамдық бастамаларда жүзеге асырады.
Сараптамалық кеңесінің мүшелері мемлекеттік органға осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты іске асыратын үкіметтік емес ұйыммен мүдделер қақтығысының болуы не болмауы туралы хабарлама ұсынады.

17. Оценка осуществляется на основе итогов мониторинга и отчетов реализации государственного социального заказа.
18. Для оценки государственного социального заказа рассчитываются баллы от 1 до 5 по следующим критериям:
1) результаты выполнения социальных проектов (соответствие содержания и сроков мероприятий графику выполнения услуг, соблюдение методов, процедур, в какой мере удалось достигать поставленных целей);
2) положительный эффект социальных проектов на достижение целей в социально значимых сферах (уровень заинтересованности и удовлетворения нужд целевой аудитории, охват адресных групп населения в рамках социальных проектов, конкретные результаты решения социальных задач);
3) вероятность продолжения деятельности, начатой в рамках социального проекта и (или) социальной программы. В рамках данного критерия оценивается устойчивость социального проекта и (или) социальной программы;
4) вероятность долгосрочного положительного социального эффекта по результатам социального проекта и (или) социальной программы. В рамках данного критерия оценивается уровень удовлетворенности целевой группы процессом получения услуги (продукта, результата) по социальному проекту и (или) социальной программе.
Членами экспертного совета проводится оценка каждого проекта по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
19. Государственные органы в течение 3 (трех) рабочих дней после завершения оценки результатов государственного социального заказа, формируют отчеты оценки результатов государственного социального заказа по социальному проекту и (или) социальной программе по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам и размещают на веб-портале государственных закупок при подписании акта оказанных услуг через веб-портал государственных закупок.
20. Акт оказанных услуг по итогам реализации социального проекта подписывается государственным органом после размещения на веб-портале государственных закупок отчета оценки результатов государственного социального заказа по социальному проекту и (или) социальной программе.
21. Государственные органы ежегодно по итогам полугодия, до 5 июля и по итогам года до 5 февраля предоставляют в уполномоченный орган отчет по мониторингу реализуемых и (или) реализованных социальных проектов и (или) социальных программ в рамках государственного социального заказа на соответствующий год по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам. Отчет предоставляется на казахском и русском языках в формате Excel (Эксель).
Приложение 1
к Правилам формирования,
мониторинга реализации и
оценки результатов
государственного
социального заказа
Форма
Информация о планируемых темах государственного социального заказа на 20___ год
Планируемая тема государственного социального заказа
Планируемый объем финансирования (тысяч тенге)
Обоснование с указанием источника информации
Целевая группа населения
Ожидаемый результат
1
2
3
по состоянию на " "_______ 20__ года
Приложение 2
к Правилам формирования,
мониторинга реализации и
оценки результатов
государственного
социального заказа
Форма
Отчет о завершении публичного обсуждения тем государственного социального заказа
Планируемая тема государственного социального заказа
Замечание и (или) предложение (краткое содержание) с указанием его автора
Заключение государственного органа с обоснованием по непринятию замечания и (или) предложения
1
2
3
Приложение 3
к Правилам формирования,
мониторинга реализации
и оценки результатов
государственного социального заказа

17. Бағалау мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың іске асырылуын мониторингтеу қорытындылары мен есептер негізінде жүзеге асырылады.
18. Мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты бағалау мынадай өлшемшарттар бойынша 1-ден 5-ке дейін балмен есептеледі:
1) әлеуметтік жобалардың орындалу нәтижелері (іс-шаралардың мазмұны мен мерзімдерінің көрсетілетін қызметтерді орындау кестесіне сәйкестігі, әдістерді, рәсімдерді сақтау, қойылған мақсаттарға қандай шамада қол жеткізілгені);
2) әлеуметтік маңызы бар салалардағы мақсаттарға қол жеткізуге әлеуметтік жобалардың оң әсері (нысаналы аудиторияның мүдделілік және мұқтаждықтарын қанағаттандыру деңгейі, әлеуметтік жобалар шеңберінде халықтың атаулы топтарын қамту, әлеуметтік міндеттерді шешудің нақты нәтижелері);
3) әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарлама шеңберінде басталған қызметті жалғастыру ықтималдығы. Аталған өлшемшарт шеңберінде әлеуметтік жобаның және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның тұрақтылығы бағаланады;
4) әлеуметтік жобаның және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның нәтижелері бойынша ұзақ мерзімді оң әлеуметтік әсердің ықтималдығы. Аталған өлшемшарт шеңберінде әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарлама бойынша нысаналы топтың көрсетілген қыметтерді (өнімді, нәтижені) алу процесіне қанағаттану деңгейі бағаланады.
Сараптамалық кеңесінің мүшелері осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес әрбір жобаға бағалау жүргізеді.
19. Мемлекеттік органдар мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс нәтижелерін бағалау аяқталғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 8-қосымшаға cәйкес нысан бойынша әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарлама бойынша мемлекеттік тапсырыстың нәтижелерінің есебін қалыптастырады және мемлекеттік сатып алу веб-порталы арқылы көрсетілген қызметтер актісіне қол қою кезінде мемлекеттік сатып алу веб-порталында орналастырады.
20. Әлеуметтік жобаны іске асыру қорытындылары бойынша көрсетілген қызметтер актісіне мемлекеттік орган мемлекеттік сатып алу веб-порталында әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарлама бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс нәтижелерін бағалау есебін орналастырғаннан кейін қол қояды.
21. Мемлекеттік органдар жыл сайын жартыжылдықтың қорытындылары бойынша, 5 шілдеге дейін және жылдың қорытындылары бойынша 5 ақпанға дейін уәкілетті органға осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тиісіті жылға арналған мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде іске асырылатын және (немесе) іске асырылған әлеуметтік жобалардың және (немесе) әлеуметтік бағдарламалардың мониторингі жөніндегі есепті ұсынады. Есеп Excel (Эксель) форматында қазақ және орыс тілдерінде ұсынылады.
Мемлекеттік әлеуметтік
тапсырысты қалыптастыру,
оның іске асырылу
мониторингі және нәтижелерін
бағалау қағидаларына
1-қосымша
Нысан
20___ жылға жоспарланған мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың тақырыптары туралы ақпарат
Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың жоспарланған тақырыбы
Қаржыландырудың жоспарланған көлемі (мың теңге)
Ақпарат көзі көрсетілген негіздеме
Халықтың нысаналы тобы
Күтілетін нәтиже
1
2
3
20__ жылғы " " _______ жағдайы бойынша
Мемлекеттік әлеуметтік
тапсырысты қалыптастыру,
оның іске асырылу
мониторингі және нәтижелерін
бағалау қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс тақырыптарын жария талқылаудың аяқталуы туралы есеп
Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың жоспарланған тақырыбы
Авторын көрсете отырып, ескертулер және (немесе) ұсыныстар (қысқаша мазмұны)
Ескертулердің және (немесе) ұсыныстардың қабылданбауы бойынша негіздемесі бар мемлекеттік органның қорытындысы
1
2
3
Мемлекеттік әлеуметтік
тапсырысты қалыптастыру,
оның іске асырылу
мониторингі және нәтижелерін
бағалау қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігіне

Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Министра культуры и информации РК от 26.04.2024 № 169-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Представляется: В Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/akk?lang=ru
Наименование формы административных данных: Информация о планируемых
к реализации социальных проектах и (или) социальных программах государственного
социального заказа после публичного обсуждения на 20__ год
Индекс формы административных данных: МГСЗ-3
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: 20__ год
Круг лиц, представляющих информацию: государственные органы, реализующие
государственный социальный заказ
Срок представления формы административных данных: ежегодно не позднее 5 января
Наименование администратора бюджетной программы
Наименование проекта и (или) социальной программы
Планируемая сумма (тысяч тенге)
Краткое содержание проекта и (или) социальной программы
1
2
3
4
5
Сфера 1. Достижение целей в области образования, науки, информации, физической культуры и спорта
1
2
Итого
Сфера 2. Охрана здоровья граждан, пропаганда здорового образа жизни
1
2
Итого
Сфера 3. Охрана окружающей среды
1
2
Итого
Сфера 4. Поддержка молодежной политики и детских инициатив
1
2
Итого
Сфера 5. Содействие решению семейно-демографических и гендерных вопросов
1
2
Итого
Сфера 6. Поддержка социально уязвимых слоев населения
1
2
Итого
Сфера 7. Помощь детям-сиротам, детям из неполных и многодетных семей
1
2
Итого
Сфера 8. Содействие обеспечению трудовой занятости населения
1
2
Итого
Сфера 9. Защита прав, законных интересов граждан и организаций
1
2
Итого
Сфера 10. Развитие культуры и искусства
1
2
Итого
Сфера 11. Охрана историко-культурного наследия
1
2
Итого
Сфера 12. Укрепление общественного согласия и общенационального единства
1
2
Итого
Сфера 13. Содействие службам пробации при оказании социально-правовой помощи лицам, состоящим на их учете
1
2
Итого
Сфера 14. Проведение общественного мониторинга качества оказания государственных услуг
1
2
Итого
Сфера 15. Содействие развитию гражданского общества, в том числе повышению эффективности деятельности неправительственных организаций
1
2
Итого
Сфера 16. Развитие и поддержка волонтерских инициатив
1
2
Итого
Сфера 17. Оказание помощи лицу (семье), находящемуся в трудной жизненной ситуации
1
2
Итого
Сфера 18. Формирование ответственного обращения с животными, в том числе поддержка приютов для животных
1
2
Итого
Сфера 19. Сохранение и воспроизводство казахских пород собак
1
2
Итого
Сфера 20. По иным социально значимым сферам, не противоречащим законодательству Республики Казахстан
1
2
Итого
Типовая адресная часть
Наименование ______________________ Адрес ________________________
Телефон _________________________________________________________
Адрес электронной почты __________________________________________
Исполнитель _____________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
_______________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Информация о планируемых
к реализации социальных
проектах и (или) социальных
программах государственного
социального заказа
после публичного обсуждения
на 20__ год"
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Информация о планируемых к реализации социальных проектах и (или) социальных
программах государственного социального заказа после публичного обсуждения на 20__ год"

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 26.04.2024 № 169-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Әкімшілік деректердің нысаны интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/akk?lang=kk
Әкімшілік дереккөздер нысанының атауы: Жария талқылаудан кейін 20__ жылы іске асырылуы жоспарланып отырған мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың
әлеуметтік жобалары және (немесе) әлеуметтік бағдарламалары туралы Ақпарат
Әкімшілік дереккөздер нысанының индексі (нысан атауының әріптік-сандық қысқаша көрінісі): МӘТМ-3
Кезеңділік: жыл сайын
Есепті кезең: 20__ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты іске асыратын мемлекеттік органдар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: жыл сайын 5 қаңтардан кешіктірмей
Бюджеттік бағдарлама әкімшісінің атауы Жобаның және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның атауы Жоспарланған сома (мың теңге) Жобаның және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның қысқаша мазмұны
1 2 3 4 5
1-сала. Білім беру, ғылым, ақпарат, дене шынықтыру және спорт саласындағы мақсаттарға қол жеткізу
1
2
Жиынында
2-сала. Азаматтардың денсаулығын сақтау, салауатты өмір салтын насихаттау
1
2
Жиынында
3-сала. Қоршаған ортаны қорғау
1
2
Жиынында
4-сала. Жастар саясаты мен балалар бастамаларын қолдау
1
2
Жиынында
5-сала. Отбасылық-демографиялық және гендерлік мәселелерді шешуге жәрдемдесу
1
2
Жиынында
6-сала. Халықтың әлеуметтік тұрғыдан осал топтарын қолдау
1
2
Жиынында
7-сала. Жетім балаларға, толық емес және көп балалы отбасылардағы балаларға көмек көрсету
1
2
Жиынында
8-сала. Халықты жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуге жәрдемдесу
1
2
Жиынында
9-сала. Азаматтар мен ұйымдардың құқықтарын, заңды мүдделерін қорғау
1
2
Жиынында
10-сала. Мәдениет пен өнерді дамыту
1
2
Жиынында
11-сала. Тарихи-мәдени мұраны қорғау
1
2
Жиынында
12-сала. Қоғамдық келісімді және жалпыұлттық бірлікті нығайту
1
2
Жиынында
13-сала. Өздерінің есебінде тұратын адамдарға әлеуметтік-құқықтық көмек көрсету кезінде пробация қызметіне жәрдемдесу
1
2
Жиынында
14-сала. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына қоғамдық мониторинг жүргізу
1
2
Жиынында
15-сала. Азаматтық қоғамды дамытуға, оның ішінде үкіметтік емес ұйымдар қызметінің тиімділігін арттыруға жәрдемдесу
1
2
Жиынында
16-сала. Волонтерлік бастамаларды дамыту және қолдау
1
2
Жиынында
17-сала. Өмірлік қиын жағдайда жүрген адамға (отбасына) көмек көрсету
1
2
Жиынында
18-сала. Жануарларға жауапты қарауды қалыптастыру, оның ішінде жануарларға арналған панажайларды қолдау
1
2
Жиынында
19-сала. Қазақы ит тұқымдарын сақтау және өсімін молайту
1
2
Жиынында
20-сала. Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келмейтін өзге де әлеуметтік маңызы бар салалар бойынша
1
2
Жиынында
Типтік мекенжай бөлігі
Атауы __________________________ Мекенжайы _________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы _________________________________________
Орындаушы ________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
______________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)
________________
"Жария талқылаудан кейін
20__ жылы іске асырылуы
жоспарланып отырған
мемлекеттік әлеуметтік
тапсырыстың әлеуметтік
жобалары және (немесе)
әлеуметтік бағдарламалары
туралы ақпарат" әкімшілік
деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме "Жария талқылаудан кейін 20__ жылы іске асырылуы жоспарланып отырған мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың әлеуметтік жобалары және (немесе) әлеуметтік бағдарламалары туралы Ақпарат"

1. Общие положения
1. Форма, предназначенная для сбора административных данных "Информация о планируемых к реализации социальных проектах и (или) социальных программах государственного социального заказа после публичного обсуждения на 20__ год" (далее – Форма) предоставляется в Министерство культуры и информации Республики Казахстан государственными органами ежегодно не позднее 5 января.
2. Основной задачей ведения данной Формы является направление информации о планируемых социальных проектах и (или) социальных программах в рамках государственного социального заказа в уполномоченный орган.
3. Форму подписывает первый руководитель, а при его отсутствии – лицо, исполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы
4. В графе 2 формы указывается наименование администратора бюджетной программы по сферам государственного социального заказа.
5. В графе 3 формы указывается наименование запланированных социальных проектах и (или) социальных программах в рамках государственного социального заказа.
6. В графе 4 формы указывается запланированная сумма социальных проектов и (или) социальных программ в рамках государственного социального заказа.
7. В графе 5 формы указывается краткое содержание запланированных социальных проектов и (или) социальных программ в рамках государственного социального заказа.
Приложение 4
к Правилам формирования,
мониторинга реализации и
оценки результатов
государственного
социального заказа
Форма
Кому:
________________________
_______________________
(наименование
государственного органа)
От кого:
________________________
________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии) эксперта)
Уведомление о наличии либо об отсутствии (нужное подчеркнуть)
конфликта интересов с неправительственной организацией,
реализующей государственный социальный заказ
Я ____________________________________________________ уведомляю
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) эксперта)
об отсутствии конфликта интересов с государственным органом в сфере
государственного социального заказа и неправительственной организацией, реализующей
государственный социальный заказ, при осуществлении своей деятельности в качестве
независимого эксперта буду неукоснительно следовать принципам справедливости и
объективности о наличии конфликта интересов с государственным органом в сфере
государственного социального заказа и неправительственной организацией, реализующей
государственный социальный заказ (отметить нужное).
Являетесь ли Вы членом (участником), учредителем (нужное подчеркнуть)
неправительственной организацией (если да, то указать наименование неправительственной
организации):
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________.
Являетесь ли Вы членом органа управления, руководителем неправительственной
организации (если да, то указать орган управления, наименование неправительственной
организации и занимаемую должность):
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________.
Получали ли Вы в течение последних трех лет оплату за оказанные услуги или
прямую финансовую поддержку от неправительственной организации (если да, то указать,
какие именно услуги и наименование неправительственной организации):
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________.
Имеются ли у Вас близкие родственные связи с работниками неправительственной
организации (если да, то указать фамилию, имя, отчество (при его наличии) работника,
наименование неправительственной организации, в которой он работает, степень родства):
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________.
Имеется ли у Вас иной потенциальный конфликт интересов (если да, то указать какой):
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________.
Я подтверждаю, что понимаю политику в отношении конфликта интересов и
предоставляю достоверную информацию при заполнении данного уведомления.
"____" ________________20___год             Подпись _______________
Приложение 5
к Правилам формирования,
мониторинга реализации и
оценки результатов
государственного
социального заказа
Форма
Информация о реализации и оценке результатов социальных проектов в рамках государственного социального заказа
Наименование социального проекта
Наименование поставщика
Сумма договора (тысяч тенге)
Цели и Задачи
Период реализации проекта
Процесс выполнения социального проекта и проведенные мероприятия
Результаты (в какой мере удается достигать поставленных целей)
Оценка проекта (средняя оценка)
Приложение 6
к Правилам формирования,
мониторинга реализации и
оценки результатов
государственного
социального заказа
Форма
Кому:
____________________________
____________________________
(наименование
государственного органа)
От кого:
____________________________
____________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии) эксперта)
Уведомление о наличии либо об отсутствии (нужное подчеркнуть)
конфликта интересов с неправительственной организацией, реализующей
государственный социальный заказ
Я___________________________________________________________________
уведомляю (фамилия, имя, отчество (при его наличии) эксперта) об отсутствии конфликта
интересов с государственным органом в сфере государственного социального заказа и
неправительственной организацией, реализующей государственный социальный заказ, при
осуществлении своей деятельности в качестве члена экспертного совета буду
неукоснительно следовать принципам справедливости и объективности о наличии конфликта
интересов с государственным органом в сфере государственного социального заказа и
неправительственной организацией, реализующей государственный социальный заказ
(отметить нужное).
Являетесь ли Вы членом (участником), учредителем (нужное подчеркнуть)
неправительственной организацией (если да, то указать наименование неправительственной
организации): ______________________________________________________________
____________________________________________________________________________.
Являетесь ли Вы членом органа управления, руководителем неправительственной
организации (если да, то указать орган управления, наименование неправительственной
организации и занимаемую должность):
______________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________.
Получали ли Вы в течение последних трех лет оплату за оказанные услуги или
прямую финансовую поддержку от неправительственной организации (если да, то указать,
какие именно услуги и наименование неправительственной организации):
_____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________.
Имеются ли у Вас близкие родственные связи с работниками неправительственной
организации (если да, то указать фамилию, имя, отчество (при его наличии) работника,
наименование неправительственной организации, в которой он работает, степень родства):
______________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________.
Имеется ли у Вас иной потенциальный конфликт интересов (если да, то указать
какой):
_____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________.
Я подтверждаю, что понимаю политику в отношении конфликта интересов и
предоставляю достоверную информации при заполнении данного уведомления.
"____" ________________20___год             Подпись _________________
Приложение 7
к Правилам формирования,
мониторинга реализации и
оценки результатов
государственного
социального заказа
Форма
Оценочный лист члена экспертного совета
Наименование проекта
Наименование поставщика
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) члена экспертной комиссий: _______________________________Дата заполнения_______________
№ п/п
Критерии оценки
Оценка (баллы)
Поснение/ Комментарии/рекомендации
1
результаты выполнения социальных проектов
2
положительный эффект социальных проектов на достижение целей в социально значимых сферах
3
вероятность продолжения деятельности, начатой в рамках социального проекта и (или) социальной программы
4
вероятность долгосрочного положительного социального эффекта по результатам социального проекта и (или) социальной программы
Итого (расчет баллов)
____________ (Подпись
Приложение 8
к Правилам формирования,
мониторинга реализации и
оценки результатов
государственного
социального заказа
Форма
Отчет оценки результатов государственного социального заказа по
социальному проекту и (или) социальной программе
"___________________________________________"
(наименование сферы государственного социального заказа)
"________________________________________"
(наименование социального проекта и (или) социальной программы)
№ п/п
Критерии оценки
Средняя оценка экспертного совета
Пояснение/комаентарий/рекомендации
1
результаты выполнения социальных проектов
2
положительный эффект социальных проектов на достижение целей в социально значимых сферах
3
вероятность продолжения деятельности, начатой в рамках социального проекта и (или) социальной программы
4
вероятность долгосрочного положительного социального эффекта по результатам социального проекта и (или) социальной программы
Итого (расчет баллов)
Приложение 9
к Правилам формирования,
мониторинга реализации
и оценки результатов государственного
социального заказа

1. Жалпы ережелер
1. "Жария талқылаудан кейін 20__ жылы іске асырылуы жоспарланып отырған мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың әлеуметтік жобалары және (немесе) әлеуметтік бағдарламалары туралы Ақпарат" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) мемлекеттік органдар Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігіне жыл сайын 5 қаңтардан кешіктірмей береді.
2. Аталған Нысанды жүргізудің негізгі міндеті мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде іске асырылуға жоспарланған әлеуметтік жобалар және (немесе) әлеуметтік бағдарламалар туралы ақпаратты уәкілетті органңа жеткізу болып табылады.
3. Нысанға бірінші басшы қол қояды, ал ол болмаған кезде оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2. Нысанды толтыру жөнінде түсіндірме
4. Нысанның 2-бағанында мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың салалары бойынша бюджеттік бағдарлама әкімшісінің атауы көрсетіледі.
5. Нысанның 3-бағанында мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде іске асырылуға жоспарланған әлеуметтік жобалардың және (немесе) әлеуметтік бағдарламалардың атауы көрсетіледі.
6. Нысанның 4-бағанында мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде әлеуметтік жобалардың және (немесе) әлеуметтік бағдарламалардың жоспарланған сомасы көрсетіледі.
7. Нысанның 5-бағанында мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде іске асырылуға жоспарланған әлеуметтік жобалардың және (немесе) әлеуметтік бағдарламалардың қысқаша мазмұны көрсетіледі.
Мемлекеттік әлеуметтік
тапсырысты қалыптастыру,
оның іске асырылу
мониторингі және нәтижелерін
бағалау қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Кімге:
_______________
_________________________
(мемлекеттік органның атауы)
Кімнен:
_________________________
_________________________
(сарапшының тегі, аты,
әкесінің аты
(бар болған кезде)
Мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты іске асыратын үкіметтік емес ұйыммен
мүдделер қақтығысының болуы не болмауы туралы (керегінің астын сызу) хабарламa
Мен _____________________________________________________________
(сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс саласындағы мемлекеттік органмен және
мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты іске асыратын үкіметтік емес ұйыммен
мүдделер қақтығысының болмауы туралы хабарлаймын, тәуелсіз сарапшы
ретінде өзімнің қызметімді жүзеге асыру кезінде әділдік және объективтілік
қағидаттарын мүлтіксіз сақтаймын.
мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс саласындағы мемлекеттік органмен және
әлеуметтік тапсырысты іске асыратын үкіметтік емес ұйыммен мүдделер
қақтығысының болуы туралы (керегінің астын сызу) хабарлаймын.
Сіз үкіметтік емес ұйымның мүшесі (қатысушысы), құрылтайшысы (керегінің
астын сызу) болып табыласыз ба (егер солай болса, онда үкіметтік емес ұйымның
атауын
көрсетіңіз):___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
___________.
Сіз басқару органының мүшесі, үкіметтік емес ұйымның басшысы болып
табыласыз ба (егер солай болса, онда басқару органын, үкіметтік емес ұйымның
атауын және атқаратын лауазымыңызды көрсетіңіз):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________.
Соңғы үш жыл ішінде Сіз үкіметтік емес ұйымнан көрсетілген қызметтер немесе
тікелей қаржылық қолдау үшін төлем алдыңыз ба (егер алсаңыз, онда нақты
қандай қызметтер және үкіметтік емес ұйымның атауын көрсетіңіз):
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
_______.
Сізде үкіметтік емес ұйымның жұмыскерлерімен жақын туыстық
байланыстарыңыз бар ма (егер солай болса, жұмыскердің тегін, атын, әкесінің
атын (бар болған кезде), ол жұмыс істейтін үкіметтік емес ұйымның атауын,
туыстық деңгейін көрсетіңіз):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_________.
Сізде басқа ықтимал мүдделер қақтығысы бар ма (егер болса, көрсету керек):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
__________.
Мен мүдделер қақтығысына қатысты саясатты түсінетінімді және аталған
хабарламаны толтыру кезінде сенімді ақпарат беретінімді растаймын.
20___жылғы "____" _____________             Қолы ______________________
Мемлекеттік әлеуметтік
тапсырысты қалыптастыру,
оның іске асырылу
мониторингі және нәтижелерін
бағалау қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде әлеуметтік жобалардың іске асырылуы мен нәтижелерін бағалау туралы ақпарат
Әлеуметтік жобаның атауы
Өнім берушінің атауы
Шарт сомасы (мың теңге)
Мақсаттары мен міндеттері
Жобаны іске асыру кезеңі
Әлеуметтік жобаны орындау процесі және өткізілген іс-шаралар
Нәтижелері (қойылған мақсаттарға қандай деңгейде қол жеткізуге болады)
Жобаның бағалау (орташа бағасы)
Мемлекеттік әлеуметтік
тапсырысты қалыптастыру,
оның іске асырылу
мониторингі және нәтижелерін
бағалау қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Кімге:
____________________________
____________________________
(мемлекеттік органның атауы)
Кімнен:
____________________________
____________________________
(сарапшының тегі, аты,
әкесінің аты
(бар болған кезде)
Мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты іске асыратын үкіметтік емес ұйыммен
мүдделер қақтығысының болуы не болмауы туралы (керегінің астын сызу)
хабарламa
Мен____________________________________________________________
(сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)
мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс саласындағы мемлекеттік органмен және
мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты іске асыратын үкіметтік емес ұйыммен
мүдделер қақтығысының болмауы туралы хабарлаймын, тәуелсіз сарапшы
ретінде өзімнің қызметімді жүзеге асыру кезінде әділдік және объективтілік
қағидаттарын мүлтіксіз сақтаймын.
мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс саласындағы мемлекеттік органмен және
әлеуметтік тапсырысты іске асыратын үкіметтік емес ұйыммен мүдделер
қақтығысының болуы туралы (керегінің астын сызу) хабарлаймын.
Сіз үкіметтік емес ұйымның мүшесі (қатысушысы), құрылтайшысы (керегінің
астын сызу) болып табыласыз ба (егер солай болса, онда үкіметтік емес ұйымның
атауын
көрсетіңіз):___________________________________________________________
____________________________________________________________________
________________.
Сіз басқару органының мүшесі, үкіметтік емес ұйымның басшысы болып
табыласыз ба (егер солай болса, онда басқару органын, үкіметтік емес ұйымның
атауын және атқаратын лауазымыңызды көрсетіңіз):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
___________.
Соңғы үш жыл ішінде Сіз үкіметтік емес ұйымнан көрсетілген қызметтер немесе
тікелей қаржылық қолдау үшін төлем алдыңыз ба (егер алсаңыз, онда нақты
қандай қызметтер және үкіметтік емес ұйымның атауын көрсетіңіз):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
__________.
Сізде үкіметтік емес ұйымның жұмыскерлерімен жақын туыстық байланыстарыңыз
бар ма (егер солай болса, жұмыскердің тегін, атын, әкесінің атын (бар болған кезде),
ол жұмыс істейтін үкіметтік емес ұйымның атауын, туыстық деңгейін көрсетіңіз):
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
__________.
Сізде басқа ықтимал мүдделер қақтығысы бар ма (егер болса, көрсету керек):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
__________.
Мен мүдделер қақтығысына қатысты саясатты түсінетінімді және аталған
хабарламаны толтыру кезінде сенімді ақпарат беретінімді растаймын.
20___жылғы "____" _____________             Қолы _______________________
Мемлекеттік әлеуметтік
тапсырысты қалыптастыру,
оның іске асырылу
мониторингі және нәтижелерін
бағалау қағидаларына
7-қосымша
Сараптамалық кеңес мүшесінің бағалау парағы
Жобаның атауы
Өнім берушінің атауы
Сараптамалық кеңес мүшесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде): _______________________________
Толтыру күні_______________
№ р/с
Бағалау өлшемшарттары
Бағасы (балы)
Түсініктер беру/Түсініктемелер/ұсынымдар
1
Әлеуметтік жобаларды орындау нәтижелері
2
Әлеуметтік маңызы бар салалардағы мақсаттарға қол жеткізуге әлеуметтік жобалардың оң әсері
3
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарлама шеңберінде басталған қызметті жалғастыру ықтималдығы
4
Әлеуметтік жобаның және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның нәтижелері бойынша ұзақ мерзімді оң әлеуметтік әсердің ықтималдығы
Жиынында (балдарды есептеу)
____________ (қолы)
Мемлекеттік әлеуметтік
тапсырысты қалыптастыру,
оның іске асырылу
мониторингі және нәтижелерін
бағалау қағидаларына
8-қосымша
Нысан
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарлама бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс нәтижелерін бағалау есебі
"___________________________________________"
(мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс саласының атауы)
"________________________________________"
(әлеуметтік жобаның және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның атауы)
№ р/с
Бағалау өлшемшарты
Сараптамалық кеңестің орташа бағасы
Түсініктер беру/Түсініктемелер/ұсынымдар
1
Әлеуметтік жобаларды орындау нәтижелері
2
Әлеуметтік маңызы бар салалардағы мақсаттарға қол жеткізуге әлеуметтік жобалардың оң әсері
3
Әлеуметтік жоба және (немесе) әлеуметтік бағдарлама шеңберінде басталған қызметті жалғастыру ықтималдығы
4
Әлеуметтік жобаның және (немесе) әлеуметтік бағдарламаның нәтижелері бойынша ұзақ мерзімді оң әлеуметтік әсердің ықтималдығы
Жиынында (балдарды есептеу)
Мемлекеттік әлеуметтік
тапсырысты қалыптастыру,
оның іске асырылу
мониторингі және нәтижелерін
бағалау қағидаларына
9-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігіне

Сноска. Приложение 9 - в редакции приказа Министра культуры и информации РК от 26.04.2024 № 169-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: В Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/akk?lang=ru
Наименование формы административных данных: Отчет по мониторингу
реализуемых и (или) реализованных социальных проектов и (или) социальных
программ в рамках государственного социального заказа на 20___ год
Индекс формы административных данных: МГСЗ-1
Периодичность: два раза в год
Отчетный период: 20__ год
Круг лиц, представляющих информацию: государственные органы,
реализующие государственный социальный заказ
Срок представления формы административных данных: по итогам полугодия,

Ескерту. 9-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 26.04.2024 № 169-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/akk?lang=kk
Әкімшілік дереккөздер нысанының атауы: 20 ___ жылға арналған мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде іске асырылатын және (немесе) іске асырылған әлеуметтік жобалардың және (немесе) әлеуметтік бағдарламалардың мониторингі жөніндегі есеп
Әкімшілік дереккөздер нысанының индексі (нысан атауының әріптік-сандық қысқаша көрінісі): МӘТМ-1
Кезеңділік: жылына екі рет
Есепті кезең: 20__жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты іске асыратын мемлекеттік органдар

1. Общие положения
1. Форма, предназначенная для сбора административных данных "Отчет по мониторингу реализуемых и (или) реализованных социальных проектов и (или) социальных программ в рамках государственного социального заказа" (далее – Форма) предоставляется в Министерство культуры и информации Республики Казахстан государственными органами два раза в год до 5 июля (включительно) и до 5 декабря (включительно).
2. Основной задачей ведения данной Формы является осуществление мониторинга реализуемых и (или) реализованных социальных проектов и (или) социальных программ в рамках государственного социального заказа.
3. Форму подписывает первый руководитель, а при его отсутствии – лицо, исполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы
4. В графе 2 формы указывается наименование администратора бюджетной программы по сферам государственного социального заказа.
5. В графе 3 формы указывается наименование реализуемых и (или) реализованных социальных проектов и (или) социальных программ в рамках государственного социального заказа.
6. В графе 4 формы указывается запланированная сумма социальных проектов и (или) социальных программ в рамках государственного социального заказа.
7. В графе 5 формы указывается договорная сумма социальных проектов и (или) социальных программ в рамках государственного социального заказа.
8. В графе 6 формы указывается наименование поставщика.
9. В графе 7 формы указываются процесс и результаты реализации социальных проектов и или) социальных программ в рамках государственного социального заказа, а также при предоставлений отчета по итогам года до 5 февраля указывается положительный эффект социальных проектов и (или) социальных программ в рамках государственного социального заказа.
10. *Графа 8 формы заполняется при предоставлении отчета по итогам года до 5 февраля и указываются баллы по итогам оценки результатов проекта.

1. Жалпы ережелер
1. "Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде іске асырылатын және (немесе) іске асырылған әлеуметтік жобалар және (немесе) әлеуметтік бағдарламалар мониторингі жөніндегі есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) мемлекеттік органдар Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігіне жылына екі рет 5 шілдеге дейін (қоса алғанда) және 5 желтоқсанға дейін (қоса алғанда) береді.
2. Аталған Нысанды жүргізудің негізгі міндеті мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде іске асырылатын және (немесе) іске асырылған әлеуметтік жобалардың және (немесе) әлеуметтік бағдарламалардың мониторингін жүзеге асыру болып табылады.
3. Нысанға бірінші басшы қол қояды, ал ол болмаған кезде оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2. Нысанды толтыру жөнінде түсіндірме
4. Нысанның 2-бағанында мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың салалары бойынша бюджеттік бағдарлама әкімшісінің атауы көрсетіледі.
5. Нысанның 3-бағанында мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде іске асырылатын және (немесе) іске асырылған әлеуметтік жобалардың және (немесе) әлеуметтік бағдарламалардың атауы көрсетіледі.
6. Нысанның 4-бағанында мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде әлеуметтік жобалардың және (немесе) әлеуметтік бағдарламалардың жоспарланған сомасы көрсетіледі.
7. Нысанның 5-бағанында мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде әлеуметтік жобалардың және (немесе) әлеуметтік бағдарламалардың шарттық сомасы көрсетіледі.
8. Нысанның 6-бағанында өнім берушінің атауы көрсетіледі.
9. Нысанның 7-бағанында мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде әлеуметтік жобаларды және (немесе) әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру процесі мен нәтижелері көрсетіледі, сондай-ақ жылдың қорытындысы бойынша есепті 5 ақпанға дейін берген кезде мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде әлеуметтік жобалардың және (немесе) әлеуметтік бағдарламалардың оң әсері көрсетіледі.
10. *Нысанның 8-бағаны жылдың қорытындысы бойынша есепті 5 ақпанға дейін берген кезде толтырылады және жобаның нәтижелерін бағалау қорытындысы бойынша балдар көрсетіледі.