О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 178 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций и Правил их представления"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 июня 2018 года № 138. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 сентября 2018 года № 17369
В соответствии с законами Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", и от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 178 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций и Правил их представления" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10117, опубликован 19 марта 2015 года в газете "Казахстанская правда" № 52 (27928)) следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
подпункт 8) изложить в следующей редакции:
"8) форму отчета об операциях репо, обратное репо согласно приложению 8 к настоящему постановлению;";
дополнить подпунктом 11-2) следующего содержания:
"11-2) форму отчета об остатках на балансовых и внебалансовых счетах ипотечных организаций, согласно приложению 11-2 к настоящему постановлению;";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Ипотечные организации и дочерние организации национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса представляют в Национальный Банк Республики Казахстан ежемесячно в электронном формате отчетность, предусмотренную подпунктами 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 10), 11) и 11-2) пункта 1 настоящего постановления, не позднее десятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.";
Перечень отчетности организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, согласно приложению 1 дополнить подпунктом 12) следующего содержания:
"12) отчет об остатках на балансовых и внебалансовых счетах ипотечных организаций.";
отчет о расшифровке вкладов, корреспондентских и текущих счетов, размещенных в банках второго уровня по форме согласно приложению 2 изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
отчет о структуре портфеля ценных бумаг по форме согласно приложению 3 изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;

"Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 178 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 29 маусымдағы № 138 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 14 қыркүйекте № 17369 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі және "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 178 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10117 болып тіркелген, 2015 жылғы 19 наурызда "Егемен Қазақстан" газетінде № 52 (28530) жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақта:
8) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"8) осы қаулының 8-қосымшасына сәйкес репо, кері репо операциялары туралы есептің нысаны;";
мынадай мазмұндағы 11-2) тармақшамен толықтырылсын:
"11-2) осы қаулыға 11-2-қосымшаға сәйкес ипотекалық ұйымдардың баланстық және баланстан тыс шоттарындағы қалдықтар туралы есептің нысаны;";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Ипотекалық ұйымдар және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес ұйымдары Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың оныншы жұмыс күнінен кешіктірмей электрондық форматта осы қаулының 1-тармағының 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 10), 11) және 11-2) тармақшаларында көзделген есептілікті ұсынады.";
1-қосымшаға сәйкес Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар есептілігінің тізбесі мынадай мазмұндағы 12) тармақшамен толықтырылсын:
"12) ипотекалық ұйымдардың баланстық және баланстан тыс шоттарындағы қалдықтар туралы есеп.";
2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екінші деңгейдегі банктерде орналастырылған салымдардың, корреспонденттік және ағымдағы шоттардың талдамасы туралы есеп осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бағалы қағаздар портфелінің құрылымы туралы есеп осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;

отчет о предоставленных займах по форме согласно приложению 4 изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
отчет о структуре активов и условных обязательств, а также резервов (провизий), сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности, по форме согласно приложению 5 изложить в редакции согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
отчет о займах, в том числе по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению в деталях, а также о размере резервов (провизий), сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности, по форме согласно приложению 6 изложить в редакции согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
отчет о структуре инвестиций в капитал юридических лиц по форме согласно приложению 7 изложить в редакции согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
отчет об операциях репо, обратное репо по форме согласно приложению 8 изложить в редакции согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
отчет о вкладах и текущих, корреспондентских счетах по форме согласно приложению 9 изложить в редакции согласно приложению 8 к настоящему постановлению;
отчет об основных источниках привлеченных денег по форме согласно приложению 10 изложить в редакции согласно приложению 9 к настоящему постановлению;
отчет о сделках с лицами, связанными с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций особыми отношениями, заключенных в течение отчетного месяца, а также действующих на отчетную дату, по форме согласно приложению 11 изложить в редакции согласно приложению 10 к настоящему постановлению;
отчет о структуре активов, обязательств и капитале, доходах и расходах юридического лица, исключительным видом деятельности которого является организация обменных операций с наличной иностранной валютой, по форме согласно приложению 11-1 изложить в редакции согласно приложению 11 к настоящему постановлению;
дополнить приложением 11-2 в редакции согласно приложению 12 к настоящему постановлению;
Правила представления отчетности организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций согласно приложению 12 изложить в редакции согласно приложению 13 к настоящему постановлению.
2. Департаменту исследований и статистики (Тутушкин В.А.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша берілген қарыздар туралы есеп осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша активтердің және шартты міндеттемелердің, сондай-ақ халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтердің (провизиялардың) құрылымы туралы есеп осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қарыздар, оның ішінде жан-жақты көрсетілген негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша мерзімі өткен берешегі бар, сондай-ақ халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтер (провизиялар) мөлшері туралы есеп осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша заңды тұлғалардың капиталына инвестициялардың құрылымы туралы есеп осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша репо, кері репо операциялары туралы есеп осы қаулыға 7-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша салымдар мен ағымдағы, корреспонденттік шоттар туралы есеп осы қаулыға 8-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тартылған ақшаның негізгі көздері туралы есеп осы қаулыға 9-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынаста байланысқан тұлғалармен бір ай ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күнге қолданылатын мәмілелер туралы есеп осы қаулыға 10-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
11-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметінің айрықша түрі қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру болып табылатын заңды тұлғаның активтерінің, міндеттемелерінің құрылымы және капиталы, кірістері мен шығыстары туралы есеп осы қаулыға 11-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
осы қаулыға 12-қосымшаға сәйкес редакциядағы 11-2-қосымшамен толықтырылсын;
12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың есептілікті ұсыну қағидалары осы қаулыға 13-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Зерттеулер және статистика департаменті (Тутушкин В.А.) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (Сәрсенова Н.В.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;

2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления его направление на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) настоящего пункта и пунктом 3 настоящего постановления.
3. Управлению по защите прав потребителей финансовых услуг и внешних коммуникаций (Терентьев А.Л.) обеспечить направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Курманова Ж.Б.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка
Д. Акишев
"СОГЛАСОВАНО"
Председатель Комитета
по статистике Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан
___________ Н. Айдапкелов
12 сентября 2018 года
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 июня 2018 года № 138
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 сентября 2014 года № 178
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о расшифровке вкладов, корреспондентских и текущих счетов, размещенных в банках второго уровня
Отчетный период: по состоянию на "___" "_________________" 20__ года
Индекс: ФС_РВ
Периодичность: ежемесячная
Представляет: ипотечная организация, дочерняя организация национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса и Национальный оператор почты
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления:
ипотечными организациями и дочерними организациями национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса - ежемесячно, не позднее десятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
Национальным оператором почты - ежемесячно, не позднее двадцать пятого числа месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
_____________________________________________________________________________
(полное наименование организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций)
(в тысячах тенге)
Наименование банка, в котором размещен вклад и (или) открыт корреспондентский и (или) текущий счет
Страна
Сумма
Размер резервов (провизий), сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности
1
2
3
4
5
1
Корреспондентские счета
1.1.
2
Текущие счета
2.1.
3
Вклады до востребования
3.1.
4
Срочные вклады
4.1.
5
Условные вклады
5.1.
Всего
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
____________________________________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
____________________________________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Исполнитель ________________________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
номер телефона: _________________________
Дата подписания отчета "___" __________20___ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме, отчета о расшифровке
вкладов, корреспондентских и
текущих счетов, размещенных в
банках второго уровня
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о расшифровке вкладов, корреспондентских и текущих счетов, размещенных в банках второго уровня

2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберуді;
3) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
4) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы қаулының осы тармағының 2), 3) тармақшаларында және 3-тармағында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Қаржылық қызметтерді тұтынушылардың құқықтарын қорғау және сыртқы коммуникациялар басқармасы (Терентьев А.Л.) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Ж.Б. Құрмановқа жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Д. Ақышев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің Төрағасы
_______________ Н. Айдапкелов
2018 жылғы 12 қыркүйек
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 маусымдағы
№ 138 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2014 жылғы 24 қыркүйектегі
№ 178 қаулысына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Екінші деңгейдегі банктерде орналастырылған салымдардың, корреспонденттік және ағымдағы шоттардың талдамасы туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___" "________" жағдай бойынша
Индекс: ФС_РВ
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: ипотекалық ұйым, агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес ұйымы және Ұлттық почта операторы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі:
ипотекалық ұйымдар және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес ұйымдары – ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың оныншы жұмыс күнінен кешіктірмей;
Ұлттық почта операторы – ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жиырма бесінші күнінен кешіктірмей.
Нысан
_________________________________________________________________
(банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның толық атауы)
(мың теңгемен)
Салым орналастырылған және (немесе) корреспонденттік және (немесе) ағымдағы шот ашылған банктің атауы
Елі
Сомасы
Халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес құрылған резервтер (провизиялар) мөлшері
1
2
3
4
5
1
Корреспонденттік шоттар
1.1.
2
Ағымдағы шоттар
2.1.
3
Талап етуге дейінгі салымдар
3.1.
4
Мерзiмдi салымдар
4.1.
5
Шартты салымдар
5.1.
Барлығы
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға ол уәкілеттік берген адам
_______________________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)                         қолы
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға ол уәкілеттік берген адам
_______________________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)                         қолы
Орындаушы
_______________________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)                         қолы
телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қойылған күн 20___ жылғы "___"__________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Екінші деңгейдегі банктерде
орналастырылған салымдардың,
корреспонденттік және
ағымдағы шоттардың талдамасы
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Екінші деңгейдегі банктерде орналастырылған салымдардың, корреспонденттік және ағымдағы шоттардың талдамасы туралы есеп

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о расшифровке вкладов, корреспондентских и текущих счетов, размещенных в банках второго уровня" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ипотечными организациями, дочерними организациями национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса и Национальным оператором почты ежемесячно.
4. Форма составляется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 4 указывается сумма основного долга с учетом начисленного вознаграждения и дисконта/премии.
7. Суммы резервов (провизий) отражаются в абсолютном значении и со знаком плюс.
8. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 июня 2018 года № 138
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 сентября 2014 года № 178
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о структуре портфеля ценных бумаг
Отчетный период: по состоянию на "___" "_________________" 20__ года
Индекс: ФС_ССЦБ
Периодичность: ежемесячная, ежеквартальная
Представляет: ипотечная организация, дочерняя организация национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса и Национальный оператор почты
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления:
ипотечными организациями и дочерними организациями национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса - ежемесячно, не позднее десятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
Национальным оператором почты - ежеквартально, не позднее двадцать пятого числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
Форма
________________________________________________________________________________
(полное наименование организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций)
№/п
Наименование эмитента
Наименование страны-эмитента
Наименование ценной бумаги
Национальный идентификационный номер, международный идентификационный номер
Количество ценных бумаг (штук)
Номинальная стоимость/покупная стоимость ценной бумаги (в тысячах тенге)
Валюта номинальной стоимости
Всего
в том числе обремененные ценные бумаги
обремененные ценные бумаги, всего
в том числе ценные бумаги, переданные в репо
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан, в том числе:
1.1.
ноты Национального Банка Республики Казахстан
1.2.
ценные бумаги местных исполнительных органов
1.3.
ценные бумаги Министерства финансов Республики Казахстан
1.4.
1.n.
2
Негосударственные эмиссионные ценные бумаги организаций Республики Казахстан
2.1.
Банки второго уровня

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Екінші деңгейдегі банктерде орналастырылған салымдардың, корреспонденттік және ағымдағы шоттардың талдамасы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды ипотекалық ұйымдар, агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес ұйымдары және Ұлттық почта операторы ай сайын жасайды.
4. Нысан есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасалады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Бес жүз теңгеден аз сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңге тең және одан жоғары сома бір мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 4-бағанда есептелген сыйақы және дисконт/сыйлықақы ескеріле отырып негізгі борыштың сомасы көрсетіледі.
7. Резервтердің (провизиялардың) сомасы абсолюттік мәнде және қосу белгісімен көрсетіледі.
8. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 маусымдағы
№ 138 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2014 жылғы 24 қыркүйектегі
№ 178 қаулысына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Бағалы қағаздар портфелінің құрылымы туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___" "________" жағдай бойынша
Индекс: ФС_ССЦБ
Кезеңділігі: ай сайын, тоқсан сайын
Ұсынатындар: ипотекалық ұйым, агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес ұйымы және Ұлттық почта операторы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі:
ипотекалық ұйымдар және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес ұйымдары – ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың оныншы жұмыс күнінен кешіктірмей;
Ұлттық почта операторы – тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың жиырма бесінші күнінен кешіктірмей.
Нысан
__________________________________________________________________________ (банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның толық атауы)
№/п
Эмитенттің атауы
Эмитент-елдің атауы
Бағалы қағаздың түрі
Ұлттық сәйкестендіру нөмірі, халықаралық сәйкестендіру нөмірі
Бағалы қағаздардың саны (данасы)
Бағалы қағаздың номиналдық/сатып алу құны (мың теңгемен)
Номиналдық құнның валютасы
Барлығы
оның ішінде ауыртпалық салынған бағалы қағаздар
ауыртпалық салынған бағалы қағаздар, барлығы
оның ішінде репоға берілген бағалы қағаздар
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары, оның ішінде:
1.1.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ноттары
1.2.
жергілікті атқарушы органдардың бағалы қағаздары
1.3.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің бағалы қағаздары
1.4.
1.n.
2
Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары
2.1.
Екінші деңгейдегі банктер

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о структуре портфеля ценных бумаг" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется:
1) ежемесячно - ипотечными организациями и дочерними организациями национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса;
2) ежеквартально - Национальным оператором почты.
4. Форма составляется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. Форма содержит информацию о структуре портфеля ценных бумаг в разрезе их категорий:
1) ценные бумаги, учитываемые по справедливой стоимости через прочий совокупный доход;
2) ценные бумаги, учитываемые по справедливой стоимости через прибыль или убыток;
3) ценные бумаги, учитываемые по амортизированной стоимости.
7. В Форме указываются сведения о вложениях организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, в долговые и долевые ценные бумаги, за исключением вложений в акции (доли участия в уставных капиталах) дочерних и ассоциированных организаций, а также прочего участия в уставных капиталах юридических лиц, отраженных в Отчете о структуре инвестиций в капитал юридических лиц.
8. В графе 9 номинальная стоимость заполняется по облигациям, покупная стоимость заполняется по акциям, графа 10 по акциям не заполняется.
9. Размер резервов (провизий) отражается в абсолютном значении и со знаком плюс.
10. В графе 11 указывается стоимость приобретения ценных бумаг, учитываемые по справедливой стоимости через прочий совокупный доход:
по долевым ценным бумагам-стоимость приобретения;
по долговым ценным бумагам - сумму основного долга
11. В графе 15 указываются ценные бумаги, учитываемые по справедливой стоимости через прочий совокупный доход и обремененные договорами репо.
12. В графе 16 указываются остатки на балансовом счете 3562 "Резервы (провизии) на покрытие убытков по ценным бумагам, учитываемым по справедливой стоимости через прочий совокупный доход".

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Бағалы қағаздар портфелінің құрылымы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды:
1) ипотекалық ұйымдар және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес ұйымдары – ай сайын;
2) Ұлттық почта операторы – тоқсан сайын жасайды.
4. Нысан есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасалады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Бес жүз теңгеден аз сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңге тең және одан жоғары сома бір мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Нысанда бағалы қағаздар портфелінің құрылымы туралы ақпарат олардың санаттары бойынша қамтылған:
1) басқа да жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар;
2) пайда немесе зиян арқылы әділ құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар;
3) амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар.
7. Нысанда банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымының еншілес және қауымдасқан ұйымдарының акцияларына (жарғылық капиталына қатысу үлестеріне) салымдарын, сондай-ақ Заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар құрылымы туралы есепте көрсетілген заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарындағы басқа да қатысуды қоспағанда, борыштық және үлестік бағалы қағаздарға салымдары туралы мәліметтер көрсетіледі.
8. 9-бағанда номиналдық құны облигациялар бойынша толтырылады, сатып алу құны акциялар бойынша толтырылады, 10-баған акциялар бойынша толтырылмайды.
9. Резервтердің (провизиялардың) мөлшері абсолюттік мәнде және қосу белгісімен көрсетіледі.
10. 11-бағанда басқа да жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздардың сатып алу құны көрсетіледі:
үлестік бағалы қағаздар бойынша – сатып алу құны;
борыштық бағалы қағаздар бойынша – негізгі борыш сомасы.
11. 15-бағанда басқа да жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есепке алынатын және репо шарттарымен ауыртпалық салынған бағалы қағаздар көрсетіледі.
12. 16-бағанда "Басқа да жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар бойынша зиянды өтеуге арналған резервтер (провизиялар) 3562 баланстық шоттағы қалдықтар көрсетіледі.

13. В графе 17 указывается стоимость приобретения ценных бумаг, учитываемых по справедливой стоимости через прибыль или убыток.
по долевым ценным бумагам - стоимость приобретения;
по долговым ценным бумагам - сумму основного долга.
14. В графе 21 указываются ценные бумаги, учитываемые по справедливой стоимости через прибыль или убыток и обремененные договорами репо.
15. В графе 22 указывается стоимость приобретения ценных бумаг, учитываемые по амортизированной стоимости:
по долевым ценным бумагам - стоимость приобретения;
по долговым ценным бумагам - сумму основного долга.
16. В графе 26 указываются ценные бумаги, учитываемые по амортизированной стоимости и обремененные договорами репо.
17. В графе 32 указывается категория ценных бумаг эмитентов - резидентов Республики Казахстан согласно официальному списку фондовой биржи Республики Казахстан. Данная графа не заполняется по ценным бумагам эмитентов - нерезидентов Республики Казахстан.
18. При заполнении граф 33, 34 и 35 отражается рейтинг ценной бумаги по облигациям, рейтинг эмитента по акциям, рейтинг страны по государственным ценным бумагам, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318). При наличии нескольких рейтингов от 2 (двух) и более рейтинговых агентств (Standard & Poor's или другое рейтинговое агентство) указывается рейтинг рейтингового агентства, присвоившего рейтинг последним.
19. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 июня 2018 года № 138
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 сентября 2014 года № 178
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о предоставленных займах
Отчетный период: по состоянию на "___" "_________________" 20__ года
Индекс: ФС_ПЗ
Периодичность: ежемесячная
Представляет: ипотечная организация и дочерняя организация национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ипотечными организациями и дочерними организациями национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса - ежемесячно, не позднее десятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
________________________________________________________________________________
(полное наименование организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций)
Таблица 1. Займы по типу заемщиков и целевому назначению:
(в тысячах тенге)
Займы
Остаток на отчетную дату
1
Займы банкам и организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций
2
Займы юридическим лицам, в том числе:
2.1
На сельскохозяйственные цели
2.2
На производственные цели
2.3
На строительство
2.4
На покупку недвижимости
2.5
На развитие сферы услуг
2.6
Прочие займы
3
Займы физическим лицам, в том числе:
3.1
На сельскохозяйственные цели
3.2
На потребительские цели
3.3
На покупку жилья
3.4
На строительство
3.5
На развитие сферы услуг
3.6
Прочие займы
4
Операции обратное репо
5
Справочно: займы, выданные юридическим лицам посредством финансового лизинга
6
Справочно: займы, выданные физическим лицам посредством финансового лизинга
Таблица 2. Займы по типу залога:
(в тысячах тенге)
Займы
Остаток на отчетную дату
1
Недвижимость, в том числе:
1.1
под залог земли
2
Гарантии и поручительства, в том числе:
2.1
под гарантии Правительства Республики Казахстан
3
Вклады
4
Ценные бумаги
5
Многозалоговые
6
Другое обеспечение
7
Бланковые займы
8
Итого займов
Таблица 3. Займы, выданные субъектам малого предпринимательства:
(в тысячах тенге)
Займы
Остаток на отчетную дату
1
Юридическим лицам
2
Индивидуальным предпринимателям
3
Итого займов, выданных субъектам малого предпринимательства, в том числе
3.1
На сельскохозяйственные цели
3.2
На производственные цели
3.3
На строительство
3.4
На покупку недвижимости
3.5
На развитие сферы услуг
3.6
Прочие займы
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
____________________________________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
____________________________________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Исполнитель _________________________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
номер телефона: _________________________
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о
предоставленных займах
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о предоставленных займах

13. 17-бағанда пайда немесе зиян арқылы әділ құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздардың сатып алу құны көрсетіледі:
үлестік бағалы қағаздар бойынша – сатып алу құны;
борыштық бағалы қағаздар бойынша – негізгі борыш сомасы.
14. 21-бағанда пайда немесе зиян арқылы әділ құны бойынша есепке алынатын және репо шарттарымен ауыртпалық салынған бағалы қағаздар көрсетіледі.
15. 22-бағанда амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздардың сатып алу құны көрсетіледі:
үлестік бағалы қағаздар бойынша – сатып алу құны;
борыштық бағалы қағаздар бойынша – негізгі борыш сомасы.
16. 26-бағанда амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын және репо шарттарымен ауыртпалық салынған бағалы қағаздар көрсетіледі.
17. 32-бағанда Қазақстан Республикасы қор биржасының ресми тізіміне сәйкес Қазақстан Республикасының резидент-эмитенттері бағалы қағаздарының санаты көрсетіледі. Бұл баған Қазақстан Республикасының бейрезидент-эмитенттерінің бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды.
18. 33, 34 және 35-бағандарды толтыру кезінде "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген) 3-тармағында көрсетілген рейтингтік агенттіктердің бірі берген бағалы қағаздың облигациялар бойынша рейтингі, эмитенттің акциялар бойынша рейтингі, елдің мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша рейтингі көрсетіледі. 2 (екі) және одан көп рейтинг агенттіктерінің (Standard & Poor's немесе басқа рейтинг агенттігінің) бірнеше рейтингі болған кезде рейтингті соңғы берген рейтинг агенттігінің рейтингі көрсетіледі.
19. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 маусымдағы
№ 138 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2014 жылғы 24 қыркүйектегі
№ 178 қаулысына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Берілген қарыздар туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "____" "__________" жағдай бойынша
Индекс: ФС_ПЗ
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: ипотекалық ұйым және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес ұйымы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ипотекалық ұйымдардың және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес ұйымдарының ұсыну мерзімі – ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың оныншы жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
_____________________________________________________________ (банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның толық атауы)
1-кесте. Қарыз алушылардың типі және нысаналы мақсаты бойынша қарыздар:
(мың теңгемен)
Қарыздар
Есепті күнгі қалдық
1
Банктерге және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға қарыздар
2
Заңды тұлғаларға қарыздар, оның ішінде:
2.1
Ауыл шаруашылық мақсатына
2.2
Өндірістік мақсатқа
2.3
Құрылысқа
2.4
Жылжымайтын мүлікті сатып алуға
2.5
Қызмет саласын дамытуға
2.6
Басқа да қарыздар
3
Жеке тұлғаларға қарыздар, оның ішінде:
3.1
Ауыл шаруашылық мақсатына
3.2
Тұтынушылық мақсатқа
3.3
Тұрғын үйді сатып алуға
3.4
Құрылысқа
3.5
Қызмет саласын дамытуға
3.6
Басқа да қарыздар
4
Кері репо операциялары
5
Анықтама үшін: қаржы лизингі арқылы заңды тұлғаларға берілген қарыздар
6
Анықтама үшін: қаржы лизингі арқылы жеке тұлғаларға берілген қарыздар
2-кесте. Кепіл түрі бойынша қарыздар:
(мың теңгемен)
Қарыздар
Есепті күнгі қалдық
1
Жылжымайтын мүлік, оның ішінде:
1.1
жерді кепілге бере отырып
2
Кепілдіктер мен кепілдемелер, оның ішінде:
2.1
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кепілдігімен
3
Салымдар
4
Бағалы қағаздар
5
Көп кепілді
6
Басқа қамтамасыз ету
7
Бланкілік қарыздар
8
Қарыздардың жиынтығы
3-кесте. Шағын кәсіпкерлік субъектілерге берілген қарыздар:
(мың теңгемен)
Қарыздар
Есепті күнгі қалдық
1
Заңды тұлғаларға
2
Жеке кәсіпкерлерге
3
Шағын кәсіпкерлік субъектілерге берілген қарыздар жиынтығы, оның ішінде
3.1
Ауыл шаруашылық мақсатына
3.2
Өндірістік мақсатқа
3.3
Құрылысқа
3.4
Жылжымайтын мүлікті сатып алуға
3.5
Қызмет саласын дамытуға
3.6
Басқа да қарыздар
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға ол уәкілеттік берген адам
_______________________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)                         қолы
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға ол уәкілеттік берген адам
_______________________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)                         қолы
Орындаушы
_______________________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)                         қолы
телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қойылған күн 20___ жылғы "___"__________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Берілген қарыздар туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Берілген қарыздар туралы есеп

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о предоставленных займах" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ипотечными организациями и дочерними организациями национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса ежемесячно.
4. Форма составляется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. Форма раскрывает структуру ссудного портфеля организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, по типу заемщиков и целевому назначению, по типу залога.
7. В Форме отражается остаток ссудной задолженности, включая займы, вынесенные на счета просроченной задолженности (за исключением дисконта, премии, начисленного вознаграждения, положительной/отрицательной корректировки и резервов (провизий)).
8. Основной вид залога определяется следующим образом:
1) если более 50 процентов от общей стоимости залога составляет недвижимое имущество, вклад или другое обеспечение, то данный заем отражается в строке соответствующего вида залога в соответствующей строке Таблицы 2;
2) если доля каждого вида залога не превышает или равна 50 процентам от общей стоимости залога, то данный заем отражается в строке 5 Таблицы 2.
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 июня 2018 года №138
Приложение 5
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 сентября 2014 года № 178
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о структуре активов и условных обязательств, а также резервов (провизий), сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности
Отчетный период: по состоянию на "___" "_________________" 20__ года
Индекс: ФС_КА_ МСФО
Периодичность: ежемесячная, ежеквартальная
Представляет: ипотечная организация, дочерняя организация национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса и Национальный оператор почты
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления:
ипотечными организациями и дочерними организациями национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса - ежемесячно, не позднее десятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
Национальным оператором почты - ежеквартально, не позднее двадцать пятого числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
Форма
________________________________________________________________________________
(полное наименование организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций)
(в тысячах тенге)
Активы
Стандартные
Основной долг
Дисконт, премия
Начисленное вознаграждение
Положительная/ отрицательная корректировка
Дисконтированная стоимость будущих денежных потоков
Справочно: стоимость обеспечения
резервы (провизии)
Всего
из них стоимость обеспечения, включаемая при расчете резервов (провизий)
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Вклады (включая корреспондентские счета), в том числе:
1.1
нерезидентов Республики Казахстан
2
Займы:

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Берілген қарыздар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды ипотекалық ұйымдар және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес ұйымдары ай сайын жасайды.
4. Нысан есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасалады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін, ал бес жүз теңгеге тең және одан асатын сома бір мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Нысан қарыз алушылардың түрі және нысаналы мақсаты бойынша, кепіл түрі бойынша банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның несие портфелінің құрылымын ашып көрсетеді.
7. Нысанда мерзімі өткен берешек шоттарына шығарылған қарыздарды қоса алғанда (дисконтты, сыйлықақыны, есептелген сыйақыны, оң/теріс түзетуді және резервтерді (провизияларды) қоспағанда), несие берешегінің қалдығы көрсетіледі.
8. Негізгі кепіл түрі төмендегіше айқындалады:
1) егер кепілдің жалпы құнының 50 пайыздан астамын жылжымайтын мүлік, салым немесе басқа қамтамасыз ету құраса, онда мұндай қарыз 2-кестенің тиісті кепіл түрі жолында көрсетіледі;
2) егер кепіл түрінің әрбір үлесі кепілдің жалпы құнының 50 пайызынан аспайтын немесе оған тең болса, онда ондай қарыз 2-кестенің 5-жолында көрсетіледі.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 маусымдағы
№ 138 қаулысына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2014 жылғы 24 қыркүйектегі
№ 178 қаулысына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Активтердің және шартты міндеттемелердің, сондай-ақ халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтердің (провизиялардың) құрылымы туралы есеп Есепті кезең: 20__ жылғы "___" "_________________" жағдай бойынша
Индекс: ФС_КА_ МСФО
Кезеңділігі: ай сайын, тоқсан сайын
Ұсынатын: ипотекалық ұйым, агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес ұйымы және Ұлттық почта операторы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі:
ипотекалық ұйымдар және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес ұйымдары – ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың оныншы жұмыс күнінен кешіктірмей;
Ұлттық пошта операторы – тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың жиырма бесінші күнінен кешіктірмей.
Нысан
____________________________________________________________________________ (банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның толық атауы)
(мың теңгемен)
Активтер
Стандартты
Негізгі борыш
Дисконт, сыйлықақы
Есептелген сыйақы
Оң/теріс түзету
Болашақ ақша ағындарының дисконтталған құны
Анықтама үшін: қамтамасыз етудің құны
резервтер (провизиялар)
Барлығы
оның ішінде резервтерді (провизияларды) есептеу кезінде қосылатын қамтамасыз етудің құны
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Салымдар (корреспонденттік шоттарды қоса алғанда), оның ішінде:
1.1
Қазақстан Республикасының бейрезиденттерінікі
2
Қарыздар:

2. 1
займы банкам и организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, в том числе:
2.1.1
нерезидентам Республики Казахстан
2.2
займы юридическим лицам, в том числе:
2.2.1
нерезидентам Республики Казахстан, в том числе:
2.​2.​1.​1
займы, выданные на приобретение, строительство коммерческой недвижимости
2.​2.​1.​2
займы, выданные на приобретение, строительство жилой недвижимости
2.2.2
резидентам Республики Казахстан, в том числе:
2.​2.​2.​1
займы, выданные на приобретение, строительство коммерческой недвижимости
2.​2.​2.​2
займы, выданные на приобретение, строительство жилой недвижимости
2.3
займы физическим лицам, в том числе:

2. 1
банктерге және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға қарыздар, оның ішінде:
2.1.1
Қазақстан Республикасының бейрезиденттеріне
2.2
заңды тұлғаларға қарыздар, оның ішінде:
2.2.1
Қазақстан Республикасының бейрезиденттеріне, оның ішінде:
2.2.1.1
коммерциялық жылжымайтын тұрғын үйді сатып алуға, салуға берілген қарыздар
2.2.1.2
жылжымайтын тұрғын үйді сатып алуға, салуға берілген қарыздар
2.2.2
Қазақстан Республикасының резиденттеріне, оның ішінде:
2.2.2.1
коммерциялық жылжымайтын тұрғын үйді сатып алуға, салуға берілген қарыздар
2.2.2.2
жылжымайтын тұрғын үйді сатып алуға, салуға берілген қарыздар
2.3
жеке тұлғаларға қарыздар, оның ішінде:

Безнадежные (в случае начисления резервов (провизий) в размере от 50 процентов до 100 процентов)
Основной долг
Дисконт, премия
Начисленное вознаграждение
Положительная/ отрицательная корректировка
Дисконтированная стоимость будущих денежных потоков
Справочно: стоимость обеспечения
Резервы (провизии)
Всего
из них стоимость обеспечения, включаемая при расчете резервов (провизий)
49
50
51
52
53
54
55
56
Х
Х
Х
Х
продолжение таблицы:
Всего
Основной долг
Дисконт, премия
Начисленное вознаграждение
Положительная/ отрицательная корректировка
Дисконтированная стоимость будущих денежных потоков
Справочно: стоимость обеспечения
Резервы (провизии)
Всего
из них стоимость обеспечения, включаемая при расчете резервов (провизий)
57
58
59
60
61
62
63
64
Х
Х
Х
Х
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
____________________________________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
____________________________________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Исполнитель ________________________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
номер телефона: _________________________
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о структуре
активов и условных обязательств,
а также резервов (провизий),
сформированных в соответствии
с международными стандартами
финансовой отчетности
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о структуре активов и условных обязательств, а также резервов (провизий), сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о структуре активов и условных обязательств, а также резервов (провизий), сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется:

Үмітсіз (50 пайыздан 100 пайызға дейінгі мөлшерде резервтер (провизиялар) есептелген жағдайда)
Негізгі борыш
Дисконт, сыйлықақы
Есептелген сыйақы
Оң/ теріс түзету
Болашақ ақша ағындарының дисконтталған құны
Анықтама үшін: қамтамасыз етудің құны
Резервтер (провизиялар)
Барлығы
оның ішінде резервтерді (провизияларды) есептеу кезінде қосылатын қамтамасыз етудің құны
49
50
51
52
53
54
55
56
Х
Х
Х
Х
кестенің жалғасы:
Барлығы
Негізгі борыш
Дисконт, сыйлықақы
Есептелген сыйақы
Оң/ теріс түзету
Болашақ ақша ағындарының дисконтталған құны
Анықтама үшін: қамтамасыз етудің құны
Резервтер (провизиялар)
Барлығы
оның ішінде резервтерді (провизияларды) есептеу кезінде қосылатын қамтамасыз етудің құны
57
58
59
60
61
62
63
64
Х
Х
Х
Х
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_______________________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)                         қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_______________________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)                         қолы
Орындаушы
_______________________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)                         қолы
телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қойылған күн 20___ жылғы "___"__________
Ескертпе: Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Активтердің және шартты
міндеттемелердің, сондай-ақ
халықаралық қаржылық
есептілік стандарттарына сәйкес
қалыптастырылған резервтердің
(провизиялардың) құрылымы
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Активтердің және шартты міндеттемелердің, сондай-ақ халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтердің (провизиялардың) құрылымы туралы есеп
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Активтердің және шартты міндеттемелердің, сондай-ақ халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтердің (провизиялардың) құрылымы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды:

1) ежемесячно – ипотечными организациями и дочерними организациями национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса;
2) ежеквартально – Национальным оператором почты.
4. Форма составляется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. Классификационная категория активов и условных обязательств определяется в соответствии с Таблицей 1 Пояснения, в зависимости от фактически сформированных резервов (провизий) в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности.
Таблица 1. Определение классификационной категории актива, условного обязательства
Уровень сформированных резервов (провизий) в процентах
Классификационная категория
0
Стандартный
0,01 - 5
Сомнительный 1 категории
5,01 - 10
Сомнительный 2 категории
10,01 - 20
Сомнительный 3 категории
20,01 - 25
Сомнительный 4 категории
25,01 - 50
Сомнительный 5 категории
50,01 - 100
Безнадежный

1) ипотекалық ұйымдар және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес ұйымдары ай сайын;
2) Ұлттық пошта операторы тоқсан сайын жасайды.
4. Нысан есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасалады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін, ал бес жүз теңгеге тең және одан асатын сома бір мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Активтердің және шартты міндеттемелердің жіктелген санаты халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес нақты қалыптастырылған резервтерге (провизияларға) байланысты Түсіндірменің 1-кестесіне сәйкес айқындалады.
1-кесте. Активтің, шартты міндеттеменің жіктеу санатын айқындау
Қалыптастырылған резервтердің (провизиялардың) пайызбен деңгейі
Жіктеу санаты
0
Стандартты
0,01 - 5
1-санатты күмәнді
5,01 - 10
2-санатты күмәнді
10,01 - 20
3-санатты күмәнді
20,01 - 25
4-санатты күмәнді
25,01 - 50
5-санатты күмәнді
50,01 - 100
Үмітсіз

7. Уровень сформированных резервов (провизий) рассчитывается от балансовой стоимости актива, условного обязательства по данным бухгалтерского учета, увеличенной на сумму резервов (провизий).
8. В строке 2 сумма в каждой графе равна сумме соответствующей графы в строках 2.1, 2.2, 2.3 и 2.4.
9. В строках 2.2.1.1, 2.2.2.1, 2.4.1.1 указываются займы, выданные на приобретение и строительство недвижимости, которая будет использоваться в коммерческих целях.
10. В строках 2.2.1.2, 2.2.2.2, 2.4.1.2 указываются займы, выданные на приобретение и строительство недвижимости, предназначенной непосредственно для жилья.
11. В строках 2.3.1.1, 2.3.2.1 отражаются займы, выданные физическим лицам на приобретение товаров, работ и услуг, не связанных с осуществлением предпринимательской деятельности (за исключением ипотечных жилищных займов, займов выданных на приобретение и строительство коммерческой и жилой недвижимости, и кредитных карт).
Потребительские цели включают в себя: покупку автотранспорта (бытовой техники или мебели), ремонт или перестройку жилья заемщика (без обеспечения недвижимостью), расходы на образование, медицинские расходы, налоги, поездки на отдых, овердрафты по сберегательным счетам.
Информация по кредитным карточкам указывается по строкам 2.3.1.4.1 и 2.3.2.4.1.
12. В строке 2.3 указываются данные по ссудной и просроченной задолженности по займам выданные индивидуальным предпринимателям на собственные цели, а также, если займы выданные адвокатам и нотариусам (без образования юридического лица).
13. В строке 2.4 указываются займы, выданные субъектам малого и среднего предпринимательства-резидентам Республики Казахстан. В строке 2.4.2 указываются займы, выданные индивидуальным предпринимателям для осуществления предпринимательской деятельности.
14. В строке 3 указываются займы, включенные в портфель однородных займов в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности.
15. В графах 3, 11, 19, 27, 35, 43, 51 и 59 указывается сумма начисленного, но не полученного вознаграждения по основному долгу.
16. В графах 5, 13, 21, 29, 37, 45, 53 и 61 указывается дисконтированная стоимость будущих денежных потоков.
17 Дисконтированная стоимость расчетных будущих денежных потоков рассчитывается по индивидуальным займам, не входящим в портфель однородных займов.
17. В графах 6, 14, 22, 30, 38, 46, 54 и 62 указывается рыночная стоимость обеспечения.
18. В графах 7, 15, 23, 31, 39, 47, 55 и 63 указывается стоимость обеспечения, включаемая при расчете резервов (провизий).
19. В графах 8, 16, 24, 32, 40, 48, 56 и 64 указывается сумма резервов (провизий), сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности.

7. Қалыптастырылған резервтердің (провизиялардың) деңгейі бухгалтерлік есептің деректері бойынша резервтердің (провизиялардың) сомасына ұлғайтылған активтің, шартты міндеттеменің баланстық құнына қарай есептеледі.
8. 2-жолда әрбір бағандағы сома 2.1, 2.2, 2.3 және 2.4-жолдардағы тиісті бағандарындағы сомаға тең болады.
9. 2.2.1.1, 2.2.2.1, 2.4.1.1-жолдарда коммерциялық мақсатта пайдаланылатын жылжымайтын мүлікті сатып алуға және салуға берілген қарыздар көрсетіледі.
10. 2.2.1.2, 2.2.2.2, 2.4.1.2-жолдарда тікелей тұрғын үйге арналған жылжымайтын мүлікті сатып алуға және салуға берілген қарыздар көрсетіледі.
11. 2.3.1.1, 2.3.2.1-жолдарда жеке тұлғаларға кәсіпкерлік қызметті жүзеге асырумен байланысты емес тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алуға берілген қарыздар (ипотекалық тұрғын үй қарыздарын, коммерциялық және жылжымайтын тұрғын үйді сатып алуға және салуға берілген қарыздар мен кредит карталарын қоспағанда) көрсетіледі.
Тұтынушылық мақсаттар автокөлікті (тұрмыстық техниканы немесе жиһазды) сатып алудан, қарыз алушының баспанасын жөндеуден немесе қайта салудан (жылжымайтын мүлікпен қамтамасыз етусіз), білім беру шығыстарынан, медициналық шығыстардан, салықтардан, демалысқа барудан, жинақ шоттары бойынша овердрафттардан тұрады.
Кредиттік карточкалар бойынша ақпарат 2.3.1.4.1 және 2.3.2.4.1-жолдар бойынша көрсетіледі.
12. 2.3-жолда дара кәсіпкерлерге жеке мақсаттарына берілген, сондай-ақ егер қарыздар адвокаттар мен нотариустарға берілген жағдайда (заңды тұлға құрмастан) қарыздар бойынша несие және мерзімі өткен берешек бойынша деректер көрсетіледі.
13. 2.4-жолда Қазақстан Республикасының резиденттері – шағын және орта кәсіпкерлік субъектілеріне берілген қарыздар көрсетіледі. 2.4.2-жолда кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыру үшін дара кәсіпкерлерге берілген қарыздар көрсетіледі.
14. 3-жолда халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес біртекті қарыздар портфеліне енгізілген қарыздар көрсетіледі.
15. 3, 11, 19, 27, 35, 43, 51 және 59-бағандарда есептелген, бірақ негізгі борыш бойынша алынбаған сыйақы сомасы көрсетіледі.
16. 5, 13, 21, 29, 37, 45, 53 және 61-бағандарда болашақ ақша ағындарының дисконтталған құны көрсетіледі.
17. Есепке алынатын болашақ ақша ағындарының дисконтталған құны біртекті қарыздар портфеліне кірмейтін жеке қарыздар бойынша есептеледі.
18. 6, 14, 22, 30, 38, 46, 54 және 62-бағандарда қамтамасыз етудің нарықтық құны көрсетіледі.
19. 7, 15, 23, 31, 39, 47, 55 және 63-бағандарда резервтерді (провизияларды) есептеу кезінде қосылатын қамтамасыз ету құны көрсетіледі.

20. Сумма резервов (провизий) отражается в абсолютном значении и со знаком плюс.
21. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
22. По условным обязательствам в графах "основной долг" указывается стоимость условного обязательства.
Приложение 5
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 июня 2018 года № 138
Приложение 6
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 сентября 2014 года № 178
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о займах, в том числе, по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению в деталях, а также о размере резервов (провизий), сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности
Отчетный период: по состоянию на "___" "_________________" 20__ года
Индекс: ФС_ЗПД_МСФО
Периодичность: ежемесячная
Представляет: ипотечная организация и дочерняя организация национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ипотечными организациями и дочерними организациями национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса – ежемесячно, не позднее десятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
________________________________________________________________________________
(полное наименование организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций)
(в тысячах тенге)
Наименование
Основной долг
Дисконт, премия
Начисленное вознаграждение
Положительная /отрицательная корректировка
Справочно: стоимость обеспечения
Резервы (провизии)
Всего
из них стоимость обеспечения, включаемая при расчете резервов (провизий)
1
2
3
4
5
6
7
1
Займы, предоставленные другим банкам и организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, в том числе:
1.1.
займы, по которым просроченная задолженность отсутствует
1.2
займы, по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и/или начисленному вознаграждению, в том числе:

20. 8, 16, 24, 32, 40, 48, 56 және 64-бағандарда халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтердің (провизиялардың) сомасы көрсетіледі.
21. Резервтердің (провизиялардың) сомасы абсолюттік мәнде және қосу белгісімен көрсетіледі.
22. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
23. Шартты міндеттемелер бойынша "негізгі борыш" бағандарында шартты міндеттеме құны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 маусымдағы
№ 138 қаулысына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2014 жылғы 24 қыркүйектегі
№ 178 қаулысына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қарыздар, оның ішінде жан-жақты көрсетілген негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша мерзімі өткен берешегі бар, сондай-ақ халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтер (провизиялар) мөлшері туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___" "_________________" жағдай бойынша
Индекс: ФС_ЗПД_МСФО
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын: ипотекалық ұйым және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ипотекалық ұйымдар және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес ұйымдары – ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың оныншы жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
__________________________________________________________________________ (банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның
толық атауы)
(мың теңге)
Атауы
Негізгі борыш
Дисконт, сыйлықақы
Есептелген сыйақы
Оң/теріс түзету
Анықтама үшін: қамтамасыз ету құны
Резервтер (провизиялар)
Барлығы
оның ішінде резервтерді (провизияларды) есептеу кезінде қосылатын қамтамасыз етудің құны
1
2
3
4
5
6
7
1
Басқа банктерге және банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдарға берілген қарыздар, оның iшiнде:
1.1
мерзiмi өткен берешегi жоқ қарыздар
1.2
негiзгi борыш бойынша және/немесе есептелген сыйақы бойынша мерзiмi өткен берешегi бар қарыздар, оның iшiнде:

от 61 до 90 дней
5.​1.​2.​5
более 90 дней
5.2
на прочие цели, в том числе:
5.2.1
займы, по которым просроченная задолженность отсутствует
5.2.2
займы, по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и/или начисленному вознаграждению, в том числе:
5.​2.​2.​1
от 1 до 15 дней
5.​2.​2.​2
от 16 до 30 дней
5.​2.​2.​3
от 31 до 60 дней
5.​2.​2.​4
от 61 до 90 дней
5.​2.​2.​5
более 90 дней
6
Операции обратное репо
7
Итого ссудный портфель
8
Займы, по которым отсутствует просроченная задолженность по основному долгу и/или начисленному вознаграждению
9
Сумма займов, по которым просроченная задолженность составляет от 1 до 15 дней
10
Сумма займов, по которым просроченная задолженность составляет от 16 до 30 дней
11
Сумма займов, по которым просроченная задолженность составляет от 31 до 60 дней
12
Сумма займов, по которым просроченная задолженность составляет от 61 до 90 дней
13
Сумма займов, по которым просроченная задолженность составляет свыше 90 дней
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
____________________________________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
____________________________________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Исполнитель ________________________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
номер телефона: _________________________
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о займах, в том
числе по которым имеется
просроченная задолженность по
основному долгу и (или)
начисленному вознаграждению
в деталях, а также о размере
резервов (провизий),
сформированных в соответствии
с международными стандартами
финансовой отчетности
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о займах, в том числе по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению в деталях, а также о размере резервов (провизий), сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о займах, в том числе по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению в деталях, а также о размере резервов (провизий), сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности" (далее - Форма).

61 күннен 90 күнге дейiн
5.1.2.5
90 күннен астам
5.2
басқа да мақсаттарға, оның ішінде:
5.2.1
мерзiмi өткен берешегi жоқ қарыздар
5.2.2
негiзгi борыш бойынша және/немесе есептелген сыйақы бойынша мерзiмi өткен берешегi бар қарыздар, оның iшiнде:
5.2.2.1
1 күннен 15 күнге дейiн
5.2.2.2
16 күннен 30 күнге дейiн
5.2.2.3
31 күннен 60 күнге дейiн
5.2.2.4
61 күннен 90 күнге дейiн
5.2.2.5
90 күннен астам
6
Кері репо операциялары
7
Несие портфелінің жиынтығы
8
Негiзгi борыш бойынша және/немесе есептелген сыйақы бойынша мерзiмi өткен берешегi жоқ қарыздар
9
Мерзiмi өткен берешегі 1 күннен 15 күнге дейiн болатын қарыздар сомасы
10
Мерзiмi өткен берешегі 16 күннен 30 күнге дейiн болатын қарыздар сомасы
11
Мерзiмi өткен берешегі 31 күннен 60 күнге дейiн болатын қарыздар сомасы
12
Мерзiмi өткен берешегі 61 күннен 90 күнге дейiн болатын қарыздар сомасы
13
Мерзiмi өткен берешегі 90 күннен астам болатын қарыздар сомасы
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілетті адам
_______________________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)                         қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілетті адам
_______________________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)                         қолы
Орындаушы
_______________________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)                         қолы
телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қою күні 20___жылғы "___"__________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген
Қарыздар, оның ішінде
жан-жақты көрсетілген негізгі
борыш және (немесе) есептелген
сыйақы бойынша мерзімі өткен
берешегі бар, сондай-ақ
халықаралық қаржылық
есептілік стандарттарына сәйкес
қалыптастырылған резервтер
(провизиялар) мөлшері туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Қарыздар, оның ішінде жан-жақты көрсетілген негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша мерзімі өткен берешегі бар, сондай-ақ халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтер (провизиялар) мөлшері туралы есеп
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Қарыздар, оның ішінде жан-жақты көрсетілген негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша мерзімі өткен берешегі бар, сондай-ақ халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтер (провизиялар) мөлшері туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.

2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ипотечными организациями и дочерними организациями национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса ежемесячно.
4. Форма составляется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В Форме указываются сведения о займах, в том числе по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению. Данные в Форме приводятся с разбивкой дней просроченной задолженности по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению, по целям кредитования и по виду обеспечения.
7. В строке 3 указываются займы, выданные юридическим лицам - субъектам малого и среднего предпринимательства.
8. В строке 5 указываются займы, выданные индивидуальным предпринимателям.
9. Сумма строк 3 и 5 соответствует итоговой сумме строк 2.4 Отчета о структуре активов и условных обязательств, а также резервов (провизий), сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности.
10. В Форме займы учитываются без учета операции обратное репо, сумма операций обратное репо отражается в строке 6.
11. В графе 5 указывается рыночная стоимость обеспечения.
12. В графе 6 указывается стоимость обеспечения, включаемая при расчете резервов (провизий).
13. Сумма резервов (провизий) отражается в абсолютном значении и со знаком плюс.
14. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 6
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 июня 2018 года № 138
Приложение 7
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 сентября 2014 года № 178
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о структуре инвестиций в капитал юридических лиц
Отчетный период: по состоянию на "___" "_________________" 20__ года
Индекс: ФС_ИКДЮ
Периодичность: ежемесячная, ежеквартальная
Представляет: ипотечная организация, дочерняя организация национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса и Национальный оператор почты
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления:
ипотечными организациями и дочерними организациями национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса - ежемесячно, не позднее десятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
Национальным оператором почты - ежеквартально, не позднее двадцать пятого числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
Форма
_____________________________________________________________________________ (полное наименование организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций)
Наименование юридического лица
Покупная стоимость (в тысячах тенге)
Балансовая стоимость (в тысячах тенге)
Количество, штук
Доля участия в уставном капитале эмитента (в процентах)
Дата приобретения
Примечание
Всего
Начисленное вознаграждение
Размер провизии, сформированный в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1.
Простые акции
1.1.
1.2.
2.
Привилегированные акции
2.1.
2.2.
3.
Вклады и паи
3.1.
3.2.
4.
Всего
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
____________________________________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
____________________________________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Исполнитель ________________________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
номер телефона: _________________________
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о структуре
инвестиций в капитал
юридических лиц
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о структуре инвестиций в капитал юридических лиц

2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды ипотекалық ұйымдар және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес ұйымдары ай сайын жасайды.
4. Нысан есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасалады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейiн дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейiн дөңгелектенеді.
5. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Нысанда қарыздар, оның ішінде негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша мерзімі өткен берешегі бар қарыздар туралы мәліметтер көрсетіледі. Нысандағы деректер кредиттеу мақсаты және қамтамасыз ету түрі бойынша негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша мерзімі өткен күндер бойынша бөліп келтіріледі.
7. 3-жолда заңды тұлғаларға - шағын және орта кәсіпкерлік субъектілеріне берілген қарыздар көрсетіледі.
8. 5-жолда дара кәсіпкерлерге берілген қарыздар көрсетіледі.
9. 3 және 5-жолдардың сомалары халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес нақты қалыптастырылған активтердің және шартты міндеттемелердің, сондай-ақ резервтердің (провизиялардың) құрылымы туралы есептің 2.4-жолдарының қорытынды сомасына сәйкес келеді.
10. Нысанда қарыздар кері репо операциялары ескерілмей есепке алынады, кері репо операцияларының сомасы 6-жолда көрсетіледі.
11. 5-бағанда қамтамасыз етудің нарықтық құны көрсетіледі.
12. 6-бағанда резервтерді (провизияларды) есепке алу кезінде енгізілетін қамтамасыз ету құны көрсетіледі.
13. Резервтердің (провизиялардың) сомасы абсолюттік мәнде және қосу белгісімен көрсетіледі.
14. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 маусымдағы
№ 138 қаулысына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2014 жылғы 24 қыркүйектегі
№ 178 қаулысына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Заңды тұлғалардың капиталына инвестициялардың құрылымы туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "____" __________ жағдай бойынша
Индекс: ФС_ИКДЮ
Кезеңділігі: ай сайын, тоқсан сайын
Ұсынатындар: ипотекалық ұйым, агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес ұйымы және Ұлттық почта операторы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі:
ипотекалық ұйымдар және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес ұйымдары – ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың оныншы жұмыс күнінен кешіктірмей;
Ұлттық почта операторы – тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың жиырма бесінші күнінен кешіктірмей.
Нысан
__________________________________________________________________________ (банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның толық атауы)
Заңды тұлғаның атауы
Сатып алу құны (мың теңгемен)
Баланстық құны (мың теңгемен)
Саны, дана
Эмитент-тің жарғылық капита-лына қатысу үлесі (пайызбен)
Иелену күні
Ескертпе
Бар-лығы
Есептелген сыйақы
Халықаралық қаржылық есептілік стандарт тарына сәйкес қалыптастырылған провизияның мөлшері
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1.
Жай акциялар
1.1.
1.2.
2.
Артықшылықты акциялар
2.1.
2.2.
3.
Салымдар және пайлар
3.1.
3.2.
4.
Барлығы
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)                   қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)                   қолы
Орындаушы
____________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)             қолы
телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қойылған күні "__" __________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Заңды тұлғалардың капиталына
инвестициялардың құрылымы
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Заңды тұлғалардың капиталына инвестициялардың құрылымы туралы есеп

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о структуре инвестиций в капитал юридических лиц" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется:
1) ежемесячно - ипотечными организациями и дочерними организациями национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса;
2) ежеквартально - Национальным оператором почты.
4. Форма составляется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В Форме отражаются сведения о размере инвестиций организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, в капитал дочерних и ассоциированных организаций, а также других юридических лиц.
7. Все данные Формы представляются в разрезе простых и привилегированных акций, вкладов и паев юридических лиц, в капитале которых участвует организация, осуществляющая отдельные виды банковских операций.
8. В графе 3 отражается покупная стоимость акций на дату приобретения.
9. Сумма резервов (провизий) отражается в абсолютном значении и со знаком плюс.
10. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 7
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 июня 2018 года № 138
Приложение 8
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 сентября 2014 года № 178
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об операциях репо, обратное репо
Отчетный период: по состоянию на "___" "_________________" 20__ года
Индекс: ФС_РЕПО
Периодичность: ежемесячная, ежеквартальная
Представляет: ипотечная организация, дочерняя организация национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса и Национальный оператор почты
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления:
ипотечными организациями и дочерними организациями национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса - ежемесячно, не позднее десятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
Национальным оператором почты - ежеквартально, не позднее двадцать пятого числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
Форма
_______________________________________________________________________________
(полное наименование организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций)
Содержание операции
Вид ценной бумаги
Национальный идентификационный номер, международный идентификационный номер
Наименование контрагента
Дата заключения сделки репо
Номер подтверждающего документа
Дата
открытия репо
закрытия репо
сделка пролонгирована до
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1.
Операции репо
1.1.
Организованный рынок

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Заңды тұлғалардың капиталына инвестициялардың құрылымы туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды:
1) ипотекалық ұйымдар және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес ұйымдары – ай сайын;
2) Ұлттық почта операторы – тоқсан сайын жасайды.
4. Нысан есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасалады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейiн дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейiн дөңгелектенеді.
5. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Нысанда банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың еншілес және қауымдасқан ұйымдардың, сондай-ақ басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялардың мөлшері туралы мәліметтер көрсетіледі.
7. Нысанның барлық деректері капиталына банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар қатысатын заңды тұлға тұлғалардың жай және артықшылықты акциялары, салымдары мен пайлары бөлігінде көрсетіледі.
8. 3-бағанда акцияның иелену күнгі сатып алу құны көрсетіледі.
9. Резервтердің (провизиялардың) сомасы абсолюттік мәнде және қосу белгісімен көрсетіледі.
10. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 маусымдағы
№ 138 қаулысына
7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2014 жылғы 24 қыркүйектегі
№ 178 қаулысына
8-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Репо, кері репо операциялары туралы есеп Есепті кезең: 20__ жылғы "___" "_________________" жағдай бойынша
Индекс: ФС_РЕПО
Кезеңділігі: ай сайын, тоқсан сайын
Ұсынатындар: ипотекалық ұйым, агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес ұйымы және Ұлттық почта операторы Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі:
ипотекалық ұйымдар және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес ұйымдары – ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың оныншы жұмыс күнінен кешіктірмей;
Ұлттық почта операторы – тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың жиырма бесінші күнінен кешіктірмей.
Нысан
__________________________________________________________________________ (банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның толық атауы)
Операцияның мазмұны
Бағалы қағаздың түрi
Ұлттық сәйкестендіру нөмiрi, халықаралық сәйкестендiру нөмiрi
Қарсы агенттің атауы
Репо мәмiлесi жасалған күн
Растайтын құжаттың нөмiрi
Күні
репо ашу
репо жабу
мәмiле ___ мерзiмге дейiн ұзартылды
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1.
Репо операциялары
1.1.
Ұйымдастырылған нарық

1.1.1.
"Прямой" способ
1.​1.​1.​1
1.1.1.n
1.1.2.
"Автоматический" способ
1.​1.​2.​1
1.1.2.n
1.2.
Неорганизованный рынок
1.2.1
1.2.n
2.
Операции обратное репо
2.1.
Организованный рынок
2.1.1.
"Прямой" способ
2.​1.​1.​1
2.1.1.n
2.1.2.
"Автоматический" способ
2.​1.​2.​1
2.1.2.n
2.2.
Неорганизованный рынок
2.2.1
2.2.n
продолжение таблицы:
Срок операции репо
Ставка вознаграждения (в процентах)
Количество ценных бумаг в репо, (штук)
Сумма репо
Начисленное вознаграждение
Примечание
в тысячах тенге
в иностранной валюте (эквивалент в тысячах тенге)
11
12
13
14
15
16
17
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
____________________________________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
____________________________________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Исполнитель ________________________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
номер телефона: _________________________
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об операциях
репо, обратное репо
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет об операциях репо, обратное репо
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об операциях репо, обратное репо (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется:
1) ежемесячно - ипотечными организациями и дочерними организациями национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса;
2) ежеквартально - Национальным оператором почты.
4. Форма составляется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы

1.1.1.
"Тiкелей" тәсiл
1.1.1.1
1.1.1.n
1.1.2.
"Автоматты" тәсiл
1.1.2.1
1.1.2.n
1.2.
Ұйымдастырылмаған нарық
1.2.1
1.2.n
2.
Кері репо операциялары
2.1.
Ұйымдастырылған нарық
2.1.1.
"Тiкелей" тәсiл
2.1.1.1
2.1.1.n
2.1.2.
"Автоматты" тәсiл
2.1.2.1
2.1.2.n
2.2.
Ұйымдастырылмаған нарық
2.2.1
2.2.n
кестенiң жалғасы
Репо операциясының мерзiмi
Сыйақы мөлшерлемесі (пайызбен)
Реподағы бағалы қағаздар саны, (дана)
Репо сомасы
Есептелген сыйақы
Ескертпе
мың теңгемен
шетел валютасында (баламасы мың теңгемен)
11
12
13
14
15
16
17
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_____________________________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)                   қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_____________________________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)                   қолы
Орындаушы
___________________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)             қолы
телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қойылған күні "__" __________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Репо, кері репо операциялары
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Репо, кері репо операциялары туралы есеп
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Репо, кері репо операциялары туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы
4 шілдедегі Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды:
1) ипотекалық ұйымдар және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес ұйымдары – ай сайын;
2) Ұлттық почта операторы – тоқсан сайын жасайды.
4. Нысан есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырылады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Бес жүз теңгеден аз сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан көп сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттілік берілген адам және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме

6. Форма представляется по всем видам ценных бумаг, участвующих в операциях репо на организованном и на неорганизованном рынке с указанием способа сделки (прямой или автоматический) на отчетную дату.
7. В графе 7 по сделкам, осуществленным на организованном рынке, указывается номер, присвоенный организаторами торгов; по сделкам, проводимым на неорганизованном рынке, указывается номер договора репо.
8. В графе 17 указывается, кому из сторон сделки принадлежит право пользования ценными бумагами.
9. Итоговая сумма строки 1 соответствует итоговой сумме граф 15, 21, 26 отчета о структуре портфеля ценных бумаг по форме согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
11. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 8
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 июня 2018 года № 138
Приложение 9
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 сентября 2014 года № 178
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о вкладах и текущих, корреспондентских счетах
Отчетный период: по состоянию на "___" "_________________" 20__ года
Индекс: ФС_ВТКС
Периодичность: ежемесячная, ежеквартальная
Представляет: организация, осуществляющая отдельные виды банковских операций и Национальный оператор почты
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления:
Национальным оператором почты - ежемесячно, не позднее двадцать пятого числа месяца, следующего за отчетным месяцем;
организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, имеющими лицензию на проведение банковских операций, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", за исключением Национального оператора почты - ежеквартально, не позднее восемнадцатого числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
Форма
_____________________________________________________________________________
(полное наименование организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций)
(в тысячах тенге)
№/п
Наименование
Физические лица
Юридические лица
Банки-резиденты
Банки-нерезиденты
Другие юридические лица
1
Текущие счета
Всего, в том числе
в иностранной валюте
2
Корреспондентские счета
Всего, в том числе
в иностранной валюте
3
Вклады до востребования
Всего, в том числе
в иностранной валюте
4
Условные вклады
Всего, в том числе
в иностранной валюте
5
Срочные вклады, в том числе:
Всего, в том числе
в иностранной валюте
5.1
с первоначальным сроком погашения до 1 месяца
Всего, в том числе
в иностранной валюте
5.2
с первоначальным сроком погашения от 1 до 3 месяцев
Всего, в том числе
в иностранной валюте
5.3
с первоначальным сроком погашения от 3 месяцев до 1 года
Всего, в том числе
в иностранной валюте
5.4

6. Нысан есепті күнге мәміленің (тікелей немесе автоматты) тәсілін көрсетумен ұйымдастырылған және ұйымдастырылмаған нарықта репо операцияларында қатысушы бағалы қағаздардың барлық түрлері бойынша беріледі.
7. 7-бағанда ұйымдастырылған нарықта жүзеге асырылған мәмілелер бойынша сауда-саттықты ұйымдастырушылар берген нөмір көрсетіледі; ұйымдастырылмаған нарықта жүргізілетін мәмілелер бойынша репо шартының нөмірі көрсетіледі.
8. 17-бағанда мәміленің қай тарапына бағалы қағаздарды пайдалану құқығы тиесілі екені көрсетіледі.
9. 1-жолдың жиынтық сомасы осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бағалы қағаздар портфелінің құрылымы туралы есептің 15, 21, 26-бағандарының жиынтық сомасына сәйкес келеді.
10. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 маусымдағы
№ 138 қаулысына
8-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2014 жылғы 24 қыркүйектегі
№ 178 қаулысына
9-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Салымдар және ағымдағы, корреспонденттік шоттар туралы есеп Есепті кезең: 20__ жылғы "___" "_________________" жағдай бойынша
Индекс: ФС_ВТКС
Кезеңділігі: ай сайын, тоқсан сайын
Ұсынатындар: банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым және Ұлттық почта операторы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі:
Ұлттық почта операторы – ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жиырма бесінші күнінен кешіктірмей;
Ұлттық почта операторын қоспағанда, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметi туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 30-бабы 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген банк операцияларын жүргізуге лицензиясы бар банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар – тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың он сегізінші күнінен кешіктірмей.
Нысан
____________________________________________________________________ (банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның толық атауы)
(мың теңгемен)
Салымдар түрлері
Жеке тұлға-лар
Заңды тұлғалар
Резидент-банктер
Резидент емес-банктер
Басқа заңды тұлғалар
1
Ағымдағы шоттар
Барлығы, оның ішінде
шетел валютасымен
2
Корреспонденттік шоттар
Барлығы, оның ішінде
шетел валютасымен
3
Талап етуге дейін салымдар
Барлығы, оның ішінде
шетел валютасымен
4
Шартты салымдар
Барлығы, оның ішінде
шетел валютасымен
5
Мерзімді салымдар, оның ішінде:
Барлығы, оның ішінде
шетел валютасымен
5.1
бастапқы өтеу мерзімі 1 айға дейін
Барлығы, оның ішінде
шетел валютасымен
5.2
бастапқы өтеу мерзімі 1 айдан 3 айға дейін
Барлығы, оның ішінде
шетел валютасымен
5.3
бастапқы өтеу мерзімі 3 айдан 1 жылға дейін
Барлығы, оның ішінде
шетел валютасымен
5.4

с первоначальным сроком погашения свыше 1 года до 5 лет
Всего, в том числе
в иностранной валюте
5.5
с первоначальным сроком погашения свыше 5 лет
Всего, в том числе
в иностранной валюте
6
Прочие вклады
Всего, в том числе
в иностранной валюте
7
Итого
Всего, в том числе
в иностранной валюте
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
____________________________________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
____________________________________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Исполнитель ________________________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
номер телефона: _________________________
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
в форме отчета о вкладах и
текущих, корреспондентских счетах
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о вкладах и текущих, корреспондентских счетах
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о вкладах и текущих, корреспондентских счетах" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется:
1) ежемесячно - Национальным оператором почты;
2) ежеквартально - организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, имеющими лицензию на проведение банковских операций, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", за исключением Национального оператора почты.
4. Форма составляется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы

бастапқы өтеу мерзімі 1 жылдан 5 жылға дейін
Барлығы, оның ішінде
шетел валютасымен
5.5
бастапқы өтеу мерзімі 5 жылдан жоғары
Барлығы, оның ішінде
шетел валютасымен
6
Өзге салымдар
Барлығы, оның ішінде
шетел валютасымен
7
Жиынтығы
Барлығы, оның ішінде
шетел валютасымен
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_______________________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                               қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_______________________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                               қолы
Орындаушы:
____________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                   қолы
телефон нөмірі: ____________________
Есепке қол қойылған күн 20 ___ жылғы "_____"_____________
Ескертпе: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Салымдар және ағымдағы,
корреспонденттік шоттар
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Салымдар және ағымдағы, корреспонденттік шоттар туралы есеп
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Салымдар және ағымдағы, корреспонденттік шоттар туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы
4 шілдедегі Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды:
1) Ұлттық почта операторы – ай сайын;
2) Ұлттық почта операторын қоспағанда, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметi туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 30-бабы 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген банк операцияларын жүргізуге лицензиясы бар банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар – тоқсан сайын жасайды.
4. Нысан есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырылады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Бес жүз теңгеден аз сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан көп сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттілік берілген адамдар және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме

10.1.
...
Итого
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
____________________________________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
____________________________________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Исполнитель ________________________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
номер телефона: _________________________
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об основных
источниках привлеченных денег
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет об основных источниках привлеченных денег
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об основных источниках привлеченных денег" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется:
1) ежемесячно - ипотечными организациями и дочерними организациями национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса;
2) ежеквартально - Национальным оператором почты.
4. Форма составляется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. При заполнении Формы, организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, раскрывают десять крупнейших кредиторов организации - физических и юридических лиц (крупнейшими кредиторами организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, являются организации, предоставившие наибольший размер кредита по сравнению с остальными, в порядке убывания), (крупнейшими кредиторами организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, являются лица, перед которыми у организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, в совокупности имеется наибольшая сумма обязательств). Сведения в Форме приводятся в порядке убывания совокупной суммы обязательств организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, перед каждым кредитором.

10.1.
...
Жиынтығы
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_______________________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                               қолы
Бас бухгалтер немесе немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_______________________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                               қолы
Орындаушы:
____________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                   қолы
телефон нөмірі: ____________________
Есепке қол қойылған күн 20 ___ жылғы "_____"_____________
Ескертпе: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Тартылған ақшаның негізгі
көздері туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Тартылған ақшаның негізгі көздері туралы есеп
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Тартылған ақшаның негізгі көздері туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы
4 шілдедегі Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды:
1) ипотекалық ұйымдар және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес ұйымдары – ай сайын;
2) Ұлттық почта операторы – тоқсан сайын жасайды.
4. Нысан есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырылады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Бес жүз теңгеден аз сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан көп сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттілік берілген адамдар және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Нысанды толтыру кезінде банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар ұйымның он ірі кредиторларын – жеке және заңды тұлғаларды ашып көрсетеді (басқаларымен салыстырғанда кему тәртібімен кредиттің ең жоғары мөлшерін берген ұйымдар банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның ірі кредиторы болып табылады), (банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымда жиынтығында міндеттемелердің ең үлкен сомасы бар адам банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның ірі кредиторы болып табылады). Нысандағы мәліметтер банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның әрбір кредитор алдындағы міндеттемелерінің жиынтық сомасының кему тәртібімен келтіріледі.

7. В случае наличия обязательств у организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, перед юридическим лицом, которые в совокупности входят в число десяти крупнейших кредиторов организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, в Форме отражаются сведения по данному лицу.
Приложение 10
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 июня 2018 года № 138
Приложение 11
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 сентября 2014 года № 178
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о сделках с лицами, связанными с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций особыми отношениями, заключенных в течение отчетного месяца, а также действующих на отчетную дату
Отчетный период: по состоянию на "___" "_________________" 20__ года
Индекс: ФС_СДЕЛКИ_РЕЕСТР
Периодичность: ежемесячная, ежеквартальная
Представляет: ипотечная организация, дочерняя организация национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса, Национальный оператор почты и организация, осуществляющая отдельные виды банковских операций
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления:
ипотечными организациями и дочерними организациями национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса - ежемесячно, не позднее десятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
Национальным оператором почты - ежеквартально, не позднее двадцать пятого числа месяца, следующего за отчетным кварталом;

7. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның жиынтығында банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның он ірі кредиторының ішіне кіретін заңды тұлға алдында міндеттемелері болған жағдайда, Нысанда осы адам бойынша мәліметтер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 маусымдағы
№ 138 қаулысына
10-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2014 жылғы 24 қыркүйектегі
№ 178 қаулысына
11-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынаста байланысқан тұлғалармен бір ай ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күнге қолданылатын мәмілелер туралы есеп Есепті кезең: 20__ жылғы "___" "_________________" жағдай бойынша
Индекс: ҚС_МӘМІЛЕЛЕР_ТІЗІЛІМ
Кезеңділігі: ай сайын, тоқсан сайын
Ұсынатындар: ипотекалық ұйым, агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес ұйымы, Ұлттық почта операторы және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі:
ипотекалық ұйымдар және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес ұйымдары – ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың оныншы жұмыс күнінен кешіктірмей;
Ұлттық почта операторы – тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың жиырма бесінші күнінен кешіктірмей;

Таблица 1. Сделки с лицами, связанными с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций особыми отношениями, заключенные течение отчетного месяца, а также действующие на "___" "_________________" 20__года.
Наименование (фамилия, имя, отчество) лица
Бизнес - идентификационный номер (для юридического лица), индивидуальный идентификационный номер (для физического лица, в том числе для индивидуального предпринимателя)
Страна
Признак, в соответствии с которым лицо отнесено к лицу, связанному особыми отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций
Вид операции
Цель сделки
№ договора
Дата заключения (дата начала выполнения условий) договора
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Всего
продолжение таблицы:
Дата окончания действия (дата окончания выполнения условий) договора
Реквизиты решения совета директоров организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, либо общего собрания акционеров (в случае отсутствия совета директоров)
Сумма сделки по договору (в тысячах тенге)
Вид валюты
Вид обеспечения
Стоимость обеспечения (в тысячах тенге)
Ставка вознаграждения по договору (в процентах годовых)
Всего
из них стоимость обеспечения, включаемая при расчете резервов (провизий)
лицом, связанным с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций, особыми отношениями в пользу организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций
организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций, в пользу лица, связанного с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций, особыми отношениями
в соответствии с внутренними документами организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Начисленные доходы/расходы
Балансовая стоимость сделки, в том числе
Примечание
Сумма (в тысячах тенге)
Номер балансового счета
Основной долг
Начисленное вознаграждение
Дисконты, премии, положительная/отрицательная корректировка
Резервы (провизии)
Номер балансовых счетов
20
21
22
23
24
25
26
27

1-кесте. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалармен есепті ай ішінде жасалған, сондай-ақ 20__жылғы "___" "_________________" қолданылатын мәмілелер.
Тұлғаның атауы (тегі, аты, әкесінің аты)
Бизнес - сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін, оның ішінде жеке кәсіпкер үшін)
Елі
Осыған сәйкес тұлға банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынастармен байланысты тұлғаға жатқызылған белгі
Операция түрі
Мәміле мақсаты
Шарт №
Шарт (талаптарын орындау басталған күн) жасалған күн
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Всего
кестенің жалғасы:
Шарттың (талаптарын орындау аяқталған күн) қолданылуы аяқталған күн
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның директорлар кеңесінің не акционерлердің жалпы жиналысы (директорлар кеңесі болмаған жағдайда) шешімдерінің деректемелері
Шарт бойынша мәміле сомасы (мың теңгемен)
Валюта түрі
Қамтамасыз ету түрі
Қамтамасыз ету құны (мың теңгемен)
Шарт бойынша сыйақы мөлшерлемесі (жылдық пайызбен)
Барлығы
оның ішінде резервтерді (провизияларды) есептеу кезінде қосылатын қамтамасыз ету құны
банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынастармен байланысты тұлғамен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның пайдасына
банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынастармен байланысты тұлғаның пайдасына
банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның ішкі құжаттарына сәйкес
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
кестенің жалғасы:
Есептелген кірістер/шығыстар
Мәміленің баланстық құны, оның ішінде
Ескертпе
Сома (мың теңгемен)
Баланстық шот нөмірі
Негізгі борыш
Есептелген сыйақы
Дисконттар, сыйлықақылар, оң/теріс түзету
Резервтер (провизиялар)
Баланстық шоттардың нөмірі
20
21
22
23
24
25
26
27

Общая сумма сделок организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, с лицами, связанными особыми отношениями с ней, суммы которых по каждому виду операций организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, с лицом, связанным особыми отношениями с ней, не превышает 0,01 процент в совокупности от размера собственного капитала организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, рассчитываемого в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2016 года № 307 "Об установлении пруденциального норматива для Национального оператора почты, а также формы, срока представления отчетности о его выполнении" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14786) постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2016 года № 308 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению ипотечными организациями и дочерними организациями национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса норм и лимитов, а также перечня, форм и правил представления отчетности об их выполнении" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14788) по состоянию на "__" _____ 20__ года, составляет ________ тысяч тенге.
Общая сумма займов клиентов организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, застрахованных у страховой (перестраховочной) организации, являющейся лицом, связанным особыми отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций, по состоянию на "__" _____ 20__ года составляет _________ тысяч тенге.
Организация, осуществляющая отдельные виды банковских операций, подтверждает, что в отчетном периоде льготные условия лицам, связанным особыми отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций, не предоставлялись и других сделок с лицами, связанными особыми отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций, кроме указанных в Таблице 1, организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций, не осуществлялись.
Таблица 2. Реестр лиц, связанных с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций, особыми отношениями
Бизнес - идентификационный номер (для юридического лица), индивидуальный идентификационный номер (для физического лица, в том числе для индивидуального предпринимателя)
Наименование (для юридического лица), фамилия, имя, отчество (при его наличии) (для физического лица)
Признак, в соответствии с которым лицо отнесено к лицу, связанному особыми отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций
1
2
3
4
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
____________________________________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
____________________________________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Исполнитель ________________________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
номер телефона: _________________________
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о сделках с
лицами, связанными с организацией,
осуществляющей отдельные виды
банковских операций, особыми
отношениями, заключенных в
течение отчетного месяца,
а также действующих
на отчетную дату
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о сделках с лицами, связанными с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций, особыми отношениями, заключенных в течение отчетного месяца, а также действующих на отчетную дату
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о сделках с лицами, связанными с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций, особыми отношениями, заключенных в течение отчетного месяца, а также действующих на отчетную дату" (далее - Форма).

Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның онымен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалармен жасаған банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым мәмілесінің жалпы сомасы, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалармен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның әрбір операциясының түрі бойынша жасаған сомасы (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №14786 тіркелген) "Ұлттық пошта операторы үшін пруденциялық нормативті, сондай-ақ оның орындалуы туралы есептіліктің нысанын, табыс ету мерзімін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 307 қаулысына (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14788 тіркелген) "Пруденциялық нормативтерді және ипотекалық ұйымдар және агроөнеркәсіп кешені саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес ұйымдары сақтауға міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді, сондай-ақ оларды орындау туралы есептілігінің тізбесін, нысандары мен табыс ету қағидаларын белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 308 қаулысына сәйкес есептелетін банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның меншікті капиталының мөлшерінен жиынтықты түрде 0,01 пайыздан аспайды, 20__ жылғы "__"_____ жағдай бойынша ________ мың теңгені құрайды.
20__ жылғы "__"_____ жағдай бойынша банкпен ерекше қатынаста байланысты тұлға болып табылатын, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымында сақтандырылған банк клиенттері қарыздарының жалпы сомасы ________ мың теңгені құрайды.
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым есепті кезеңде банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалармен жеңілдікті талаптар берілмегендігін және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалармен 1-кестеде көрсетілгеннен өзге басқа мәмілелер жүзеге асырылмағандығын растайды.
2-кесте. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалардың тізілімі
Бизнес - сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін, оның ішінде жеке кәсіпкер үшін)
Атауы (заңды тұлға үшін) аты, тегі, әкесінің аты (бар болса) (жеке тұлға үшін)
Тұлғаның банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынастармен байланысты тұлғаға жатқызылуына сәйкес белгі
1
2
3
4
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
_______________________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                               қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
_______________________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                               қолы
Орындаушы
_____________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                   қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қойылған күн: 20___жылғы "___"__________
Ескертпе: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Банк операцияларының
жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйыммен ерекше
қатынастармен байланысты
тұлғалармен есепті ай ішінде
жасалған, сондай-ақ есепті күнге
қолданылатын мәмілелер
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалармен есепті ай ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күнге қолданылатын мәмілелер туралы есеп
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынаста байланысқан тұлғалармен есепті ай ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күнге қолданылатын мәмілелер туралы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.

2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется:
1) ежемесячно - ипотечными организациями и дочерними организациями национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса;
2) ежеквартально - Национальным оператором почты и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, имеющими лицензию на проведение банковских операций, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", за исключением Национального оператора почты.
4. В Форме указываются данные по сделкам, заключенным в течение отчетного месяца, а также по сделкам, действующим по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. Форма раскрывает сведения обо всех сделках организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, с лицами, связанными особыми отношениями с ней (Таблица 1), а также реестр лиц, связанных с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций, особыми отношениями (Таблица 2), заключенные в течение отчетного месяца, а также действующие на отчетную дату.
7. Признак связанности лица с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций, особыми отношениями определяется статьей 40 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", статьей 12-1 Закона Республики Казахстан от 22 апреля 1998 года "О товариществах с ограниченной и дополнительной ответственностью" и статьей 64 Закона Республики Казахстан от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах".
8. Лица могут иметь один или несколько признаков связанности особыми отношениями с банком, в связи с чем, при заполнении указанного реестра указываются все признаки.
9. В Таблице 1 указываются сведения обо всех сделках организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, с лицами, связанными особыми отношениями с ней, сумма которых по каждому виду операций организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций с лицом, связанным особыми отношениями с ней, превышает 0,01 процент в совокупности от размера собственного капитала организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, рассчитываемого в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2016 года № 307 "Об установлении пруденциального норматива для Национального оператора почты, а также формы, срока представления отчетности о его выполнении" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14786) постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2016 года № 308 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению ипотечными организациями и дочерними организациями национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса норм и лимитов, а также перечня, форм и правил представления отчетности об их выполнении" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №14788).

2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды:
1) ипотекалық ұйымдар және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес ұйымдары – ай сайын;
2) Ұлттық почта операторы және Ұлттық почта операторын қоспағанда, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметi туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 30-бабы 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген банк операцияларын жүргізуге лицензиясы бар банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар – тоқсан сайын жасайды.
4. Нысанда есепті ай ішінде жасалған мәмілелер бойынша, сондай-ақ есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша қолданыстағы мәмілелер бойынша деректер көрсетіледі. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Есепте 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Нысанда банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның онымен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалармен жасаған барлық мәмілелері (1-кесте) туралы мәліметтер, сондай-ақ есепті ай ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күні қолданылатын банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалардың тізілімі (2-кесте) ашып көрсетіледі.
7. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалардың белгісі "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 40-бабында, "Жауапкершілігі шектеулі және қосымша жауапкершілігі бар серіктестіктер туралы" 1998 жылғы 22 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 12-1-бабында және "Акционерлік қоғамдар туралы" 2003 жылғы 13 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 64-бабында айқындалады.
8. Тұлғалар банкпен ерекше қатынастармен байланысуының бір немесе бірнеше белгілеріне ие болуы мүмкін, осыған байланысты көрсетілген тізілімді толтыру кезінде оның барлық белгілері көрсетіледі.
9. 1-кестеде банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалармен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның әрбір операциясының түрі бойынша жасаған сомасы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14786 тіркелген) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының "Ұлттық пошта операторы үшін пруденциалдық нормативті, сондай-ақ оның орындалуы туралы есептіліктің нысанын, табыс ету мерзімін белгілеу туралы" 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 307 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14788 тіркелген) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының "Пруденциялық нормативтерді және ипотекалық ұйымдар және агроөнеркәсіп кешені саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес ұйымдары сақтауға міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді, сондай-ақ оларды орындау туралы есептілігінің тізбесін, нысандары мен табыс ету қағидаларын белгілеу туралы" 2016 жылғы 26 ақпандағы № 308 қаулысына сәйкес есептелетін банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның меншікті капиталының мөлшерінен жиынтықты түрде 0,01 пайыздан асатын, онымен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалармен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның барлық мәмілелері туралы, тиісті есепті күнгі жағдай бойынша, оның ішінде кестеде көрсетілген (бірақ оларды шектемей) мәмілелер туралы мәліметтер көрсетіледі.

10. Если собственный капитал организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, имеет отрицательное значение, в Таблице 1 указываются сведения обо всех сделках организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, с лицами, связанными особыми отношениями с ней, сумма которых по каждому виду операций организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, с лицом, связанным особыми отношениями с ней, превышает 0,001 процент в совокупности от размера активов организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций.
11. Если условия сделки не предполагают наличие обеспечения, выплату вознаграждения или начисление провизий, то графы 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 и 23 Таблицы 1 не подлежат заполнению.
12. В графе 2 Таблицы 1 для физического лица фамилия, указывается обязательно, отчество (при его наличии).
13.Для заполнения графы 6 Таблицы 1 приведены следующие виды операций:
1) выдача займов;
2) получение займов;
3) размещение депозита;
4) принятие депозита;
5) покупка финансовых инструментов, выпущенных лицами, связанными особыми отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций;
6) покупка ценных бумаг у лиц, связанных особыми отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций (за исключением сделок, заключенных на организованном рынке, методами, не позволяющими организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, определить контрагента);
7) продажа ценных бумаг лицам, связанным особыми отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций (за исключением сделок, заключенных на организованном рынке, методами, не позволяющими организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, определить контрагента);
8) покупка ценных бумаг на условиях их обратной продажи у лиц, связанных особыми отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций (за исключением сделок, заключенных на организованном рынке, методами, не позволяющими организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, определить контрагента);
9) продажа ценных бумаг на условиях их обратной покупки лицам, связанным особыми отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций (за исключением сделок, заключенных на организованном рынке, методами, не позволяющими организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, определить контрагента);
10) покупка производных финансовых инструментов;
11) продажа производных финансовых инструментов;

10. Егер банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның меншікті капиталының теріс мәні болса, 1-кестеде сомасы онымен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалармен банк операцияларының әрбір түрі бойынша банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым активтерінің мөлшерінен жиынтықты түрде 0,001 пайызға асып кетсе, онымен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалармен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның барлық мәмілелері туралы мәліметтер көрсетіледі.
11. Егер мәміле талаптары қамтамасыз етудің болуын, сыйақы төлеуді немесе провизияларды есептеуді болжамайтын болса, онда 1-кестенің 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 және 23-бағандары толтырылмайды.
12. 1-кестенің 2-бағанында жеке тұлға үшін тегі міндетті түрде, әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі.
13. 1-кестенің 6-бағанын толтыру үшін операциялардың мынадай түрлері келтірілген:
1) қарыздар беру;
2) қарыздар алу;
3) депозитті орналастыру;
4) депозитті қабылдау;
5) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалар шығарған қаржы құралдарын сатып алу;
6) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалардан бағалы қағаздар сатып алу (банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның қарсы агентті анықтауына мүмкіндік бермейтін әдістермен ұйымдастырылған нарықта жасалған мәмілелерді қоспағанда);
7) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынастармен байланысты тұлғаларға бағалы қағаздарды сату (банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның қарсы агентті анықтауына мүмкіндік бермейтін әдістермен ұйымдастырылған нарықта жасалған мәмілелерді қоспағанда);
8) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалардан оларды кері сату талаптарымен бағалы қағаздар сатып алу (банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның қарсы агентті анықтауына мүмкіндік бермейтін әдістермен ұйымдастырылған нарықта жасалған мәмілелерді қоспағанда);
9) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалардан оларды кері сатып алу талаптарымен бағалы қағаздарды сату (банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның қарсы агентті анықтауына мүмкіндік бермейтін әдістермен ұйымдастырылған нарықта жасалған мәмілелерді қоспағанда);
10) туынды қаржы құралдарын сатып алу;
11) туынды қаржы құралдарын сату;

12) покупка иностранной валюты (спот, форвард);
13) продажа иностранной валюты (спот, форвард);
14) субординированный долг, принятый от лица, связанного особыми отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций;
15) субординированный долг, выданный лицу, связанному особыми отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций;
16) покупка имущества у лица, связанного особыми отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций;
17) принятие в залог имущества у лица, связанного особыми отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций;
18) продажа имущества лицу, связанному особыми отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций;
19) прием в залог финансовых инструментов, выпущенных лицами, связанными особыми отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций;
20) будущее требование организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, к лицу, связанному особыми отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций;
21) выданные гарантии в пользу лица, связанного особыми отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций;
22) принятие гарантий от лица, связанного особыми отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций;
23) страховые премии (взносы), оплаченные организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций, по договорам страхования, заключенным со страховой (перестраховочной) организацией, являющейся лицом, связанным особыми отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций (указывается страховая сумма по договору страхования);
24) страховые выплаты, полученные организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций, от страховой (перестраховочной) организации, являющейся лицом, связанным особыми отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций;
25) выданные аккредитивы в пользу лица, связанного особыми отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций;
26) полученные аккредитивы от лица, связанного особыми отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций;
27) иные виды сделок (сделки, указание которых не предусмотрено выше).
14. В графе 9 необходимо указывать по виду операции "выплаченные дивиденды лицам, связанным с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций особыми отношениями" и "выплаченные дивиденды банку лицами, связанными с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций особыми отношениями" дату выплаты и дату получения дивидендов соответственно.

12) шетел валютасын сатып алу (спот, форвард);
13) шетел валютасын сату (спот, форвард);
14) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынастармен байланысты тұлғадан қабылданған реттелген борыш;
15) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынастармен байланысты тұлғаға берілген реттелген борыш;
16) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынастармен байланысты тұлғадан мүлікті сатып алу;
17) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынастармен байланысты тұлғадан мүлікті кепілге қабылдау;
18) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынастармен байланысты тұлғаға мүлікті сату;
19) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалар шығарған қаржы құралдарын кепілге қабылдау;
20) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынастармен байланысты тұлғаға банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның болашақта қоятын талабы;
21) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынастармен байланысты тұлғаның пайдасына берілген кепілдіктер;
22) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынастармен байланысты тұлғадан қабылданған кепілдіктер;
23) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынастармен байланысты тұлға болып табылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен жасалған сақтандыру шарты бойынша банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым төлеген сақтандыру сыйлықақылары (жарналары) (сақтандыру шарты бойынша сақтандыру сомасы көрсетіледі);
24) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынастармен байланысты тұлға болып табылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымынан алынған сақтандыру төлемдері;
25) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынастармен байланысты тұлғаның пайдасына берілген аккредитивтер;
26) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынастармен байланысты тұлғадан алынған аккредитивтер;
27) мәмілелердің өзге түрлері (жоғарыда көрсетілуі көзделмеген мәмілелер).
14. 9-бағанда "банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынастармен байланысты тұлғаларға төленген дивидендтер" және "банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалардың банкке төленген дивидендтері" операцияларының түрлері бойынша төлем күнін және сәйкесінше дивидендтерді алу күнін көрсету қажет.

В графе 12 "Сумма сделки по договору" необходимо указывать сумму выплаченных дивидендов, в графе 20 "Начисленные доходы/расходы" сумму начисленных дивидендов.
15. В случае пролонгации действия договора, в графе 10 Таблицы 1 "Дата окончания действия (дата окончания выполнения условий) договора" указывается соответствующая дата, до которой пролонгировано действие договора, в графе 22 Таблицы 1 "Основной долг" указывается сумма балансового остатка на отчетную дату в период действия пролонгированного договора сделки.
16. В графе 11 Таблицы 1 отражаются реквизиты решения совета директоров организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, либо общего собрания акционеров (в случае отсутствия совета директоров) об утверждении сделок с лицами, связанными с ней особыми отношениями, либо типовых условий осуществления таких сделок.15. В графе 12 Таблицы 1 отражается сумма сделки, указанная в договоре, в тысячах тенге.
17. В графе 15 Таблицы 1 "Стоимость обеспечения (в тысячах тенге)" указывается залоговая стоимость обеспечения.
18. В графе 20 Таблицы 1 отражается сумма начисленного дохода или расхода, накопленного с начала текущего года.
19. Если на момент заключения сделки, лицо не являлось лицом, связанным с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций, особыми отношениями, в графе 27 Таблицы 1 указывается примечание: "лицо является связанным с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций, особыми отношениями с дд.мм.гггг.".
20. В Таблице 2 указываются все лица, связанные особыми отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций, в том числе, с которыми сделки не заключались.
21. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 11
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 июня 2018 года № 138
Приложение 11-1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 сентября 2014 года № 178
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о структуре активов, обязательств и капитале, доходах и расходах юридического лица, исключительным видом деятельности которого является организация обменных операций с наличной иностранной валютой
Отчетный период: __ квартал 20___ года
Индекс: Ф1-УО
Периодичность: ежеквартальная
Представляет: юридическое лицо, исключительным видом деятельности которого является организация обменных операций с наличной иностранной валютой
Куда представляется форма: территориальный филиал Национального Банка Республики Казахстан
Срок представления: не позднее двадцатого числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
Форма
________________________________________________________________________________
полное наименование юридического лица, БИН
Таблица 1. Структура активов, обязательств и капитала
(в тысячах тенге)
Активы
код строки
на начало отчетного периода
на конец отчетного периода
Активы
Денежные средства в кассе
01
Денежные средства на счетах в банках второго уровня и Национальном операторе почты
02
Основные средства
03
Нематериальные активы
04
Прочие активы
05
Итого: активы
06
Обязательство и капитал
Обязательства
Налоговые обязательства
07
Краткосрочные финансовые обязательства
08
Долгосрочные финансовые обязательства
09
Прочие обязательства
10
Итого: обязательства
11
Собственный капитал
Уставный капитал
12
Прочий капитал
13
Итого: капитал
14
Итого: капитал и обязательства
15
Таблица 2. Доходы и расходы
(в тысячах тенге)
Наименование показателей
код строки
за отчетный период
Доходы
Доходы от осуществления деятельности по организации обменных операций с наличной иностранной валютой
01
Доходы от курсовой разницы
02
Прочие доходы
03
Итого: доходов
04
Расходы
Расходы от осуществления деятельности по организации обменных операций с наличной иностранной валютой
05
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по полученным займам
06
Расходы по аренде
07
Расходы по сопровождению программного обеспечения и автоматизированных систем учета и отчетности и обслуживанию технических средств
08
Расходы по вознаграждениям и другим выплатам работникам
09
Расходы по уплате налогов и других обязательных платежей в бюджет, за исключением фиксированного налога
10
Расходы по курсовой разнице
11
Прочие расходы
12
Итого: расходов
13
Прибыль (убыток) до уплаты фиксированного налога
14
Расходы по уплате фиксированного налога
15
Итого: чистая прибыль (убыток) за период
16
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
____________________________________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
____________________________________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Исполнитель ________________________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
номер телефона: _________________________
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме, отчета о структуре
активов, обязательств и
капитале, доходах и расходах
юридического лица,
исключительным видом
деятельности которого является
организация обменных операций
с наличной иностранной валютой
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о структуре активов, обязательств и капитале, доходах и расходах юридического лица, исключительным видом деятельности которого является организация обменных операций с наличной иностранной валютой

"Шарт бойынша мәміле сомасы" деген 12-бағанда төленген дивидендтер сомасын, "Есептелген кірістер/шығыстар" деген 20-бағанда есептелген дивидендтер сомасын көрсету қажет.
15. Шарттың қолданылуы ұзартылған жағдайда, 1-кестенің "Шарттың (талаптарын орындау аяқталған күн) қолданылуы аяқталған күн" деген 10-бағанында оған дейін шарттың қолданылуы ұзартылған тиісті күн көрсетіледі, 1-кестенің "Негізгі борыш" деген 22-бағанында мерзімі ұзартылған мәміле шартының қолданылу кезеңіндегі есепті күнгі баланстық қалдық сомасы көрсетіледі.
16. 1-кестенің 11-бағанында банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның директорлар кеңесінің не акционерлердің жалпы жиналысының (директорлар кеңесі болмаған жағдайда) онымен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалармен жасалған мәмілелерді бекіту туралы шешімдерінің не осындай мәмілелерді жүзеге асыру талаптарының деректемелері көрсетіледі. 15.1-кестенің 12-бағанында шартта көрсетілген мәміле сомасы мың теңгемен көрсетіледі.
17. 1-кестенің 15-бағанында "Қамтамасыз ету құны (мың теңгемен)" қамтамасыз етудің кепіл құны көрсетіледі.
18. 1-кестенің 20-бағанында есептелген кіріс немесе ағымдағы жыл басынан жинақталған шығыс көрсетіледі.
19. Егер мәміле жасау сәтінде, тұлға банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынастармен байланысты тұлға болып табылмаған болса, 1-кестенің 27-бағанында "кк.аа.жжжж. бастап тұлға банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынастармен байланысты тұлға болып табылады" деген ескертпе көрсетіледі.
20. 2-кестеде банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынастармен байланысты барлық, оның ішінде мәмілелер жасаспаған тұлғалар көрсетіледі.
21. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен беріледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 маусымдағы
№ 138 қаулысына
11-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2014 жылғы 24 қыркүйектегі
№ 178 қаулысына
11-1-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Қызметінің айрықша түрі қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру болып табылатын заңды тұлғаның активтерінің, міндеттемелерінің құрылымы және капиталы, кірістері мен шығыстары туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы ___ тоқсан
Индекс: Ф1-УО
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатындар: қызметінің айрықша түрі қолма-қол шетел валютасымен айырбастау
операцияларын ұйымдастыру болып табылатын заңды тұлға.
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалы
Ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың жиырмасынан кешіктірмей.
Нысан
_____________________________ заңды тұлғаның толық атауы, БСН
1-кесте. Активтердің, міндеттемелердің және капиталдың құрылымы
(мың теңгемен)
Активтер
жол коды
есепті кезең басында
есепті кезең соңында
Активтер
Кассадағы ақша қаражаты
01
Екінші деңгейдегі банктердің және Ұлттық пошта операторының шоттарындағы ақша қаражаты
02
Негізгі құрал-жабдық
03
Материалдық емес активтер
04
Басқа да активтер
05
Активтер жиынтығы:
06
Міндеттеме және капитал
Міндеттемелер
Салық міндеттемелері
07
Қысқа мерзімді қаржылық міндеттемелер
08
Ұзақ мерзімді қаржылық міндеттемелер
09
Басқа да міндеттемелер
10
Міндеттемелер жиынтығы:
11
Меншікті капитал
Жарғылық капитал
12
Басқа да капитал
13
Капитал жиынтығы:
14
Капитал және міндеттемелер жиынтығы:
15
2-кесте. Кірістер мен шығыстар
(мың теңгемен)
Көрсеткіштердің атауы
жол коды
есепті кезең үшін
Кірістер
Қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру жөніндегі қызметті жүзеге асырудан түсетін кірістер
01
Бағамдық айырмадан түсетін кірістер
02
Басқа да кірістер
03
Кірістер жиынтығы:
04
Шығыстар
Қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру жөніндегі қызметті жүзеге асырудан болатын шығыстар
05
Алынған қарыздар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
06
Жалдау шығыстары
07
Бағдарламалық қамтамасыз етуге және автоматтандырылған есепке алу мен есептілік жүйелеріне ілеспе қызмет көрсету және техникалық құралдарға қызмет көрсету бойынша шығыстар
08
Сыйақылар және қызметкерлерге төленетін басқа төлемдер бойынша шығыстар
09
Белгіленген салықты қоспағанда, салықтарды және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді төлеу бойынша шығыстар
10
Бағамдық айырма бойынша шығыстар
11
Басқа да шығыстар
12
Шығыстар жиынтығы:
13
Белгіленген салықты төлегенге дейінгі пайда (зиян)
14
Белгіленген салықты төлеу бойынша шығыстар
15
Кезең ішіндегі таза пайданың (зиянның) жиынтығы:
16
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
______________________________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                               қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
______________________________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                               қолы
Орындаушы
______________________________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                               қолы
телефон нөмірі:_________________________
Ескертпе: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Қызметінің айрықша түрі
қолма-қол шетел валютасымен
айырбастау операцияларын
ұйымдастыру болып табылатын
заңды тұлғаның активтерінің,
міндеттемелерінің құрылымы
және капиталы, кірістері мен
шығыстары туралы есеп
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
"Қызметінің айрықша түрі қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру болып табылатын заңды тұлғаның активтерінің, міндеттемелерінің құрылымы және капиталы, кірістері мен шығыстары туралы есеп"

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о структуре активов, обязательств и капитале, доходах и расходах юридического лица, исключительным видом деятельности которого является организация обменных операций с наличной иностранной валютой" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется юридическим лицом, исключительным видом деятельности которого является организация обменных операций с наличной иностранной валютой ежеквартально.
4. Форма составляется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В целях формирования отчетности активы и обязательства в иностранной валюте указываются в пересчете по рыночному курсу обмена валют, определенному в порядке, установленном в постановлении Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 января 2013 года № 15 и приказе Министра финансов Республики Казахстан от 22 февраля 2013 года № 99 "Об установлении порядка определения и применения рыночного курса обмена валют" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8378).
Приложение 12
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 июня 2018 года № 138
Приложение 11-2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 сентября 2014 года № 178
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об остатках на балансовых и внебалансовых счетах
Отчетный период: по состоянию на "___" "_________________" 20__ года
Индекс: ФС_ОБВС
Периодичность: ежемесячная
Представляет: ипотечные организации
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно, не позднее десятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
_______________________________________________________________________________
(полное наименование организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций)
по состоянию за _________________
(в тысячах тенге)
Номера счетов
Наименования счетов
Сумма
1
АКТИВЫ

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Қызметінің айрықша түрі қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру болып табылатын заңды тұлғаның активтерінің, міндеттемелерінің құрылымы және капиталы туралы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды қызметінің айрықша түрі қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру болып табылатын заңды тұлға тоқсан сайын жасайды.
4. Нысан есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасалады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Бес жүз теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Есептілікті қалыптастыру мақсатында шетел валютасындағы активтер мен міндеттемелер (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8378 тіркелген) "Валюталарды айырбастаудың нарықтық бағамын айқындау және қолдану тәртібін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 25 қаңтардағы № 15 қаулысында және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2013 жылғы 22 ақпандағы №99 бұйрығында белгіленген тәртіппен айқындалған валюталарды айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша қайта есептеліп көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 маусымдағы
№ 138 қаулысына
12-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2014 жылғы 24 қыркүйектегі
№ 178 қаулысына
11-2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Баланстық және баланстан тыс шоттардағы қалдықтар туралы есеп Есепті кезең: 20__ жылғы "___" "_________________" жағдай бойынша
Индексі: ФС_ОБВС
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: ипотекалық ұйымдар
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың оныншы жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
_________________________________________________________________________ (банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның толық атауы) _________________ жағдай бойынша
(тың теңгемен)
Шоттардың нөмірлері
Шоттардың атаулары
Сомасы
1
АКТИВТЕР

1000
Деньги
1001
Наличность в кассе
1002
Банкноты и монеты в пути
1003
Наличность в обменных пунктах
1004
Наличность в вечерней кассе
1005
Наличность в банкоматах и электронных терминалах
1006
Деньги в дорожных чеках в пути
1007
Монеты, изготовленные из драгоценных металлов, в кассе
1008
Деньги в дорожных чеках
1009
Коллекционные монеты, изготовленные из недрагоценных металлов, в кассе
1010
Аффинированные драгоценные металлы
1011
Аффинированные драгоценные металлы
1012
Аффинированные драгоценные металлы в пути
1013
Аффинированные драгоценные металлы, размещенные на металлических счетах
1050
Корреспондентские счета
1051
Корреспондентский счет в Национальном Банке Республики Казахстан
1052
Корреспондентские счета в других банках
1053
Текущие счета ипотечных организаций в банках
1054
Резервы (провизии) на покрытие убытков по корреспондентским счетам в других банках и текущим счетам ипотечных организаций
1055
Текущие счета банков в Национальном Банке Республики Казахстан
1100
Требования к Национальному Банку Республики Казахстан
1101
Вклады в Национальном Банке Республики Казахстан (на одну ночь)
1102
Вклады до востребования в Национальном Банке Республики Казахстан
1103
Срочные вклады в Национальном Банке Республики Казахстан
1104
Обязательные резервы в Национальном Банке Республики Казахстан
1105
Дисконт по вкладам, размещенным в Национальном Банке Республики Казахстан
1106
Премия по вкладам, размещенным в Национальном Банке Республики Казахстан
1150
Банкноты национальной валюты до выпуска в обращение
1150
Банкноты национальной валюты до выпуска в обращение
1200
Ценные бумаги, учитываемые по справедливой стоимости через прибыль или убыток
1201
Ценные бумаги, учитываемые по справедливой стоимости через прибыль или убыток
1202
Просроченная задолженность по ценным бумагам, учитываемым по справедливой стоимости через прибыль или убыток
1205
Дисконт по приобретенным ценным бумагам, учитываемым по справедливой стоимости через прибыль или убыток
1206
Премия по приобретенным ценным бумагам, учитываемым по справедливой стоимости через прибыль или убыток
1208
Счет положительной корректировки справедливой стоимости ценных бумаг, учитываемых по справедливой стоимости через прибыль или убыток
1209
Счет отрицательной корректировки справедливой стоимости ценных бумаг, учитываемых по справедливой стоимости через прибыль или убыток
1250
Вклады, размещенные в других банках
1251
Вклады, размещенные в других банках (на одну ночь)
1252
Вклады до востребования, размещенные в других банках
1253
Краткосрочные вклады, размещенные в других банках (до одного месяца)

1000
Ақша
1001
Кассадағы қолма-қол ақша
1002
Жолдағы банкноттар мен монеталар
1003
Айырбастау пункттерiндегi қолма-қол ақша
1004
Кешкi кассадағы қолма-қол ақша
1005
Банкоматтардағы және электрондық терминалдардағы қолма-қол ақша
1006
Жолдағы жол чектерiндегi ақша
1007
Бағалы металдардан жасалған, кассадағы монеталар
1008
Жол чектерiндегi ақша
1009
Бағалы емес металдардан жасалған, кассадағы коллекциялық монеталар
1010
Аффинирленген бағалы металдар
1011
Аффинирленген бағалы металдар
1012
Жолдағы аффинирленген бағалы металдар
1013
Металл шоттарда орналастырылған аффинирленген бағалы металдар
1050
Корреспонденттiк шоттар
1051
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiндегi корреспонденттiк шот
1052
Басқа банктердегi корреспонденттiк шоттар
1053
Ипотекалық ұйымдардың банктердегi ағымдағы шоттары
1054
Басқа банктердегi корреспонденттiк шоттар мен ипотекалық ұйымдардың ағымдағы шоттары бойынша зияндарды жабуға арналған резервтер (провизиялар)
1055
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі банктердің ағымдағы шоттары
1100
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiне қойылатын талап
1101
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiндегi салымдар (бiр түнге)
1102
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiндегi талап етілгенге дейінгі салымдар
1103
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiндегi мерзiмдi салымдар
1104
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiндегi мiндеттi резервтер
1105
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiнде орналастырылған салымдар бойынша дисконт
1106
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiнде орналастырылған салымдар бойынша сыйлықақы
1150
Айналысқа шығарылғанға дейінгі ұлттық валюта банкноттары
1150
Айналысқа шығарылғанға дейінгі ұлттық валюта банкноттары
1200
Әділ құны бойынша пайда немесе зиян арқылы есепке алынатын бағалы қағаздар
1201
Әділ құны бойынша пайда немесе зиян арқылы есепке алынатын бағалы қағаздар
1202
Әділ құны бойынша пайда немесе зиян арқылы есепке алынатын бағалы қағаздар бойынша мерзімі өткен берешек
1205
Әділ құны бойынша пайда немесе зиян арқылы есепке алынатын, сатып алынған бағалы қағаздар бойынша дисконт
1206
Әділ құны бойынша пайда немесе зиян арқылы есепке алынатын, сатып алынған бағалы қағаздар бойынша сыйлықақы
1208
Әділ құны бойынша пайда немесе зиян арқылы есепке алынатын бағалы қағаздардың әділ құнын оң түзету шоты
1209
Әділ құны бойынша пайда немесе зиян арқылы есепке алынатын бағалы қағаздардың әділ құнын теріс түзету шоты
1250
Басқа банктерде орналастырылған салымдар
1251
Басқа банктерде орналастырылған салымдар (бір түнге)
1252
Басқа банктерде орналастырылған талап еткенге дейінгі салымдар
1253
Басқа банктерде орналастырылған қысқа мерзімді салымдар (бір айға дейінгі)

1254
Краткосрочные вклады, размещенные в других банках (до одного года)
1255
Долгосрочные вклады, размещенные в других банках
1256
Условные вклады, размещенные в других банках
1257
Просроченная задолженность других банков по вкладам
1259
Резервы (провизии) по вкладам, размещенным в других банках
1260
Счет положительной корректировки стоимости срочного вклада, размещенного в других банках
1261
Счет отрицательной корректировки стоимости срочного вклада, размещенного в других банках
1262
Счет положительной корректировки стоимости условного вклада, размещенного в других банках
1263
Счет отрицательной корректировки стоимости условного вклада, размещенного в других банках
1264
Вклад, являющийся обеспечением обязательств банка, ипотечной организации и акционерного общества "Банк Развития Казахстана"
1265
Дисконт по вкладам, размещенным в других банках
1266
Премия по вкладам, размещенным в других банках
1267
Счет хранения денег, переданных в качестве обеспечения (заклад, задаток) обязательств банка и ипотечной организации
1300
Займы, предоставленные другим банкам
1301
Займы овердрафт по корреспондентским счетам других банков
1302
Краткосрочные займы, предоставленные другим банкам
1303
Займы овернайт, предоставленные другим банкам
1304
Долгосрочные займы, предоставленные другим банкам
1305
Финансовый лизинг другим банкам
1306
Просроченная задолженность других банков по займам
1309
Просроченная задолженность других банков по финансовому лизингу
1310
Счет положительной корректировки стоимости займа, предоставленного другим банкам
1311
Счет отрицательной корректировки стоимости займа, предоставленного другим банкам
1312
Дисконт по займам, предоставленным другим банкам
1313
Премия по займам, предоставленным другим банкам
1319
Резервы (провизии) по займам и финансовому лизингу, предоставленным другим банкам
1332
Счет положительной корректировки справедливой стоимости займов, учитываемых по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
1333
Счет отрицательной корректировки справедливой стоимости займов, учитываемых по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
1350
Расчеты с филиалами
1351
Расчеты с головным офисом
1352
Расчеты с местными филиалами
1353
Расчеты с зарубежными филиалами
1400
Требования к клиентам
1401
Займы овердрафт, предоставленные клиентам
1403
Счета по кредитным карточкам клиентов
1405
Учтенные векселя клиентов
1406
Вознаграждение, начисленное предыдущими векселедержателями по учтенным векселям клиентов
1407
Факторинг клиентам
1409
Просроченная задолженность клиентов по факторингу
1411
Краткосрочные займы, предоставленные клиентам

1254
Басқа банктерде орналастырылған қысқа мерзімді салымдар (бір жылға дейінгі)
1255
Басқа банктерде орналастырылған ұзақ мерзімді салымдар
1256
Басқа банктерде орналастырылған шартты салымдар
1257
Басқа банктердің салымдар бойынша мерзімі өткен берешегі
1259
Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша резервтер (провизиялар)
1260
Басқа банктерде орналастырылған мерзімді салымның құнын оң түзету шоты
1261
Басқа банктерде орналастырылған мерзімді салымның құнын теріс түзету шоты
1262
Басқа банктерде орналастырылған шартты салымның құнын оң түзету шоты
1263
Басқа банктерде орналастырылған шартты салымның құнын теріс түзету шоты
1264
Банктің, ипотекалық ұйымның және "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамының міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын салым
1265
Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша дисконт
1266
Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша сыйлықақы
1267
Банктің және ипотекалық ұйымның міндеттемелерін қамтамасыз ету (кепілзат, кепілпұл) ретінде берілген ақшаны сақтау шоты
1300
Басқа банктерге берілген қарыздар
1301
Басқа банктердің корреспонденттік шоттары бойынша овердрафт қарыздары
1302
Басқа банктерге берілген қысқа мерзімді қарыздар
1303
Басқа банктерге берілген овернайт қарыздары
1304
Басқа банктерге берілген ұзақ мерзімді қарыздар
1305
Басқа банктерге берілетін қаржы лизингі
1306
Басқа банктердің қарыздар бойынша мерзімі өткен берешегі
1309
Басқа банктердің қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен берешегі
1310
Басқа банктерге берілген қарыздың құнын оң түзету шоты
1311
Басқа банктерге берілген қарыздың құнын теріс түзету шоты
1312
Басқа банктерге берілген қарыздар бойынша дисконт
1313
Басқа банктерге берілген қарыздар бойынша сыйлықақы
1319
Басқа банктерге берілген қарыздар мен қаржы лизингі бойынша резервтер (провизиялар)
1332
Әділ құны бойынша басқа жиынтық кіріс арқылы есепке алынатын қарыздардың әділ құнын оң түзету шоты
1333
Әділ құны бойынша басқа жиынтық кіріс арқылы есепке алынатын қарыздардың әділ құнын теріс түзету шоты
1350
Филиалдармен есеп айырысулар
1351
Бас офиспен есеп айырысулар
1352
Жергiлiктi филиалдармен есеп айырысулар
1353
Шетелдік филиалдармен есеп айырысулар
1400
Клиенттерге қойылатын талаптар
1401
Клиенттерге берілген овердрафт қарыздары
1403
Клиенттердің кредиттік карточкалары бойынша шоттар
1405
Клиенттердiң есепке алынған вексельдерi
1406
Клиенттердің есепке алынған вексельдері бойынша бұрынғы вексель ұстаушылар есептеген сыйақы
1407
Клиенттерге факторинг
1409
Клиенттердің факторинг бойынша мерзімі өткен берешегі
1411
Клиенттерге берілген қысқа мерзімді қарыздар

1417
Долгосрочные займы, предоставленные клиентам
1420
Финансовый лизинг клиентам
1421
Просроченная задолженность клиентов по финансовому лизингу
1422
Форфейтинг клиентам
1423
Просроченная задолженность клиентов по форфейтингу
1424
Просроченная задолженность клиентов по займам
1425
Опротестованные векселя клиентов
1426
Требования к клиенту по операциям финансирования торговой деятельности
1427
Просроченная задолженность по операциям финансирования торговой деятельности
1428
Резервы (провизии) по займам и финансовому лизингу, предоставленным клиентам
1429
Прочие займы, предоставленные клиентам
1430
Счет положительной корректировки стоимости займа, предоставленного клиентам
1431
Счет отрицательной корректировки стоимости займа, предоставленного клиентам
1432
Дисконт по учтенным векселям
1433
Премия по учтенным векселям
1434
Дисконт по займам, предоставленным клиентам
1435
Премия по займам, предоставленным клиентам
1445
Финансовые активы, переданные в доверительное управление
1450
Ценные бумаги, учитываемые по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
1452
Ценные бумаги, учитываемые по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
1453
Дисконт по приобретенным ценным бумагам, учитываемым по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
1454
Премия по приобретенным ценным бумагам, учитываемым по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
1456
Счет положительной корректировки справедливой стоимости ценных бумаг, учитываемых по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
1457
Счет отрицательной корректировки справедливой стоимости ценных бумаг, учитываемых по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
1459
Просроченная задолженность по ценным бумагам, учитываемым по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
1460
Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами
1461
Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами
1462
Просроченная задолженность по операциям "обратное РЕПО" с ценными бумагами
1463
Резервы (провизии) на покрытие убытков по операциям "обратное РЕПО" с ценными бумагами
1470
Инвестиции в капитал и субординированный долг
1471
Инвестиции в дочерние организации
1472
Инвестиции в ассоциированные организации
1473
Инвестиции исламского банка в производственную и торговую деятельность
1475
Инвестиции в субординированный долг
1476
Прочие инвестиции
1477
Резервы (провизии) на покрытие убытков по инвестициям в капитал и субординированный долг
1480
Ценные бумаги, учитываемые по амортизированной стоимости
1481
Ценные бумаги, учитываемые по амортизированной стоимости
1482
Дисконт по ценным бумагам, учитываемым по амортизированной стоимости

1417
Клиенттерге берілген ұзақ мерзімді қарыздар
1420
Клиенттерге берілетін қаржы лизингі
1421
Клиенттердің қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен берешегі
1422
Клиенттерге форфейтинг
1423
Клиенттердің форфейтинг бойынша мерзімі өткен берешегі
1424
Клиенттердің қарыздар бойынша мерзімі өткен берешегі
1425
Клиенттердiң наразылық бiлдiрiлген вексельдерi
1426
Клиентке сауда қызметін қаржыландыру операциялары бойынша қойылатын талаптар
1427
Сауда қызметін қаржыландыру операциялары бойынша мерзімі өткен берешек
1428
Клиенттерге берілген қарыздар мен қаржы лизингі бойынша резервтер (провизиялар)
1429
Клиенттерге берілген басқа да қарыздар
1430
Клиенттерге берілген қарыздың құнын оң түзету шоты
1431
Клиенттерге берілген қарыздың құнын теріс түзету шоты
1432
Есепке алынған вексельдер бойынша дисконт
1433
Есепке алынған вексельдер бойынша сыйлықақы
1434
Клиенттерге берілген қарыздар бойынша дисконт
1435
Клиенттерге берілген қарыздар бойынша сыйлықақы
1445
Сенімгерлік басқаруға берілген қаржы активтері
1450
Әділ құны бойынша басқа жиынтық кіріс арқылы есепке алынатын бағалы қағаздар
1452
Әділ құны бойынша басқа жиынтық кіріс арқылы есепке алынатын бағалы қағаздар
1453
Әділ құны бойынша басқа жиынтық кіріс арқылы есепке алынатын сатып алынған бағалы қағаздар бойынша дисконт
1454
Әділ құны бойынша басқа жиынтық кіріс арқылы есепке алынатын сатып алынған бағалы қағаздар бойынша сыйлықақы
1456
Әділ құны бойынша басқа жиынтық кіріс арқылы есепке алынатын бағалы қағаздардың әділ құнын оң түзету шоты
1457
Әділ құны бойынша басқа жиынтық кіріс арқылы есепке алынатын бағалы қағаздардың әділ құнын теріс түзету шоты
1459
Әділ құны бойынша басқа жиынтық кіріс арқылы есепке алынатын бағалы қағаздар бойынша мерзімі өткен берешек
1460
Бағалы қағаздармен "керi РЕПО" операциялары
1461
Бағалы қағаздармен "керi РЕПО" операциялары
1462
Бағалы қағаздармен "керi РЕПО" операциялары бойынша мерзiмi өткен берешек
1463
Бағалы қағаздармен "керi РЕПО" операциялары бойынша зияндарды жабуға арналған резервтер (провизиялар)
1470
Капиталға және реттелген борышқа инвестициялар
1471
Еншiлес ұйымдарға инвестициялар
1472
Қауымдасқан ұйымдарға инвестициялар
1473
Ислам банкiнiң өндiрiстік және сауда қызметiне инвестициялары
1475
Реттелген борышқа инвестициялар
1476
Басқа да инвестициялар
1477
Капиталға және реттелген борышқа инвестициялар бойынша зияндарды жабуға арналған резервтер (провизиялар)
1480
Амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар
1481
Амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар
1482
Амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар бойынша дисконт

1726
Просроченное вознаграждение по вкладам, размещенным в других банках
1727
Начисленные доходы по аффинированным драгоценным металлам, размещенным на металлических счетах
1728
Начисленные доходы по вкладу, являющемуся обеспечением обязательств банка, ипотечной организации и акционерного общества "Банк Развития Казахстана"
1729
Начисленные доходы по операциям с инвестиционными депозитами
1730
Начисленные доходы по займам и финансовому лизингу, предоставленным другим банкам
1731
Просроченное вознаграждение по займам и финансовому лизингу, предоставленным другим банкам
1735
Начисленные доходы по расчетам между головным офисом и его филиалами
1740
Начисленные доходы по займам и финансовому лизингу, предоставленным клиентам
1741
Просроченное вознаграждение по займам и финансовому лизингу, предоставленным клиентам
1744
Начисленные доходы по ценным бумагам, учитываемым по справедливой стоимости через прибыль или убыток
1745
Начисленные доходы по ценным бумагам, учитываемым по амортизированной стоимости
1746
Начисленные доходы по ценным бумагам, учитываемым по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
1747
Начисленные доходы по инвестициям в капитал и субординированный долг
1748
Начисленные доходы по операциям "обратное РЕПО" с ценными бумагами
1749
Прочее просроченное вознаграждение
1750
Просроченное вознаграждение по ценным бумагам
1752
Начисленные доходы по учтенным векселям
1753
Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами
1755
Начисленные доходы по финансовым активам, переданным в доверительное управление
1756
Начисленные доходы по прочим операциям
1757
Начисленные доходы по прочим долговым инструментам в категории "займы и дебиторская задолженность"
1771
Начисленные доходы исламского банка по инвестиционной деятельности на условиях аренды
1772
Просроченная задолженность по инвестиционной деятельности на условиях аренды
1790
Предоплата вознаграждения и расходов
1792
Предоплата вознаграждения по полученным займам и вкладам
1793
Расходы будущих периодов
1799
Прочие предоплаты
1810
Начисленные комиссионные доходы
1811
Начисленные комиссионные доходы за услуги по переводным операциям
1812
Начисленные комиссионные доходы за агентские услуги
1813
Начисленные комиссионные доходы за услуги по купле-продаже ценных бумаг
1814
Начисленные комиссионные доходы за услуги по купле-продаже иностранной валюты
1815
Начисленные комиссионные доходы за услуги по доверительным операциям
1816
Начисленные комиссионные доходы за услуги по операциям с гарантиями

1726
Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша мерзімі өткен сыйақы
1727
Металл шоттарда орналастырылған аффинирленген бағалы металдар бойынша есептелген кірістер
1728
Банктің, ипотекалық ұйымның және "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамының міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын салым бойынша есептелген кірістер
1729
Инвестициялық депозиттермен операциялар бойынша есептелген кірістер
1730
Басқа банктерге берілген қарыздар мен қаржы лизингі бойынша есептелген кірістер
1731
Басқа банктерге берілген қарыздар мен қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен сыйақы
1735
Бас офис пен оның филиалдары арасындағы есеп айырысулар бойынша есептелген кірістер
1740
Клиенттерге берілген қарыздар мен қаржы лизингі бойынша есептелген кірістер
1741
Клиенттерге берілген қарыздар мен қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен сыйақы
1744
Әділ құны бойынша пайда немесе зиян арқылы есепке алынатын бағалы қағаздар бойынша есептелген кірістер
1745
Амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар бойынша есептелген кірістер
1746
Әділ құны бойынша басқа жиынтық кіріс арқылы есепке алынатын бағалы қағаздар бойынша есептелген кірістер
1747
Капиталға және реттелген борышқа инвестициялар бойынша есептелген кірістер
1748
Бағалы қағаздармен "кері РЕПО" операциялары бойынша есептелген кірістер
1749
Басқа да мерзімі өткен сыйақы
1750
Бағалы қағаздар бойынша мерзімі өткен сыйақы
1752
Есепке алынған вексельдер бойынша есептелген кірістер
1753
Туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер
1755
Сенімгерлік басқаруға берілген қаржы активтері бойынша есептелген кірістер
1756
Басқа да операциялар бойынша есептелген кірістер
1757
"Қарыздар және дебиторлық берешек" санатындағы басқа да борыштық құралдар бойынша есептелген кірістер
1771
Жалдау талаптарындағы инвестициялық қызмет бойынша ислам банкінің есептелген кірістері
1772
Жалдау талаптарындағы инвестициялық қызмет бойынша мерзімі өткен берешек
1790
Сыйақыны және шығыстарды алдын ала төлеу
1792
Алынған қарыздар мен салымдар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
1793
Болашақ кезеңдердің шығыстары
1799
Басқа да алдын ала төлемдер
1810
Есептелген комиссиялық кірістер
1811
Аударым операциялары бойынша қызметтер үшін есептелген комиссиялық кірістер
1812
Агенттік қызметтер үшін есептелген комиссиялық кірістер
1813
Бағалы қағаздарды сатып алу-сату бойынша қызметтер үшін есептелген комиссиялық кірістер
1814
Шетел валютасын сатып алу-сату бойынша қызметтер үшін есептелген комиссиялық кірістер
1815
Сенімгерлік операциялар бойынша қызметтер үшін есептелген комиссиялық кірістер
1816
Кепілдіктермен операциялар бойынша қызметтер үшін есептелген комиссиялық кірістер

1817
Начисленные комиссионные доходы за услуги по приему вкладов, открытию и ведению банковских счетов клиентов
1818
Начисленные прочие комиссионные доходы
1819
Начисленные комиссионные доходы по профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг
1820
Начисленные комиссионные доходы за акцепт платежных документов
1821
Начисленные комиссионные доходы за услуги по кассовым операциям
1822
Начисленные комиссионные доходы по документарным расчетам
1823
Начисленные комиссионные доходы за услуги по форфейтинговым операциям
1824
Начисленные комиссионные доходы за услуги по факторинговым операциям
1825
Начисленные комиссионные доходы за услуги по инкассации
1826
Начисленные комиссионные доходы за услуги по купле-продаже аффинированных драгоценных металлов
1827
Начисленные комиссионные доходы за услуги по сейфовым операциям
1830
Просроченные комиссионные доходы
1831
Просроченные комиссионные доходы за услуги по переводным операциям
1832
Просроченные комиссионные доходы за агентские услуги
1833
Просроченные комиссионные доходы за услуги по купле-продаже ценных бумаг
1834
Просроченные комиссионные доходы за услуги по купле-продаже иностранной валюты
1835
Просроченные комиссионные доходы за услуги по доверительным операциям
1836
Просроченные комиссионные доходы за услуги по выданным гарантиям
1837
Просроченные комиссионные доходы за услуги по приему вкладов, открытию и ведению банковских счетов клиентов
1838
Просроченные прочие комиссионные доходы
1839
Просроченные комиссионные доходы по профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг
1840
Просроченные комиссионные доходы за акцепт платежных документов
1841
Просроченные комиссионные доходы за услуги по кассовым операциям
1842
Просроченные комиссионные доходы по документарным расчетам
1843
Просроченные комиссионные доходы за услуги по форфейтинговым операциям
1844
Просроченные комиссионные доходы за услуги по факторинговым операциям
1845
Резервы (провизии) на покрытие убытков по начисленным и просроченным комиссионным доходам
1850
Прочие дебиторы
1851
Расчеты по налогам и другим обязательным платежам в бюджет
1852
Расчеты с профессиональными участниками рынка ценных бумаг
1853
Расчеты с акционерами (по дивидендам)
1854
Расчеты с работниками
1855
Дебиторы по документарным расчетам

1817
Салымдарды қабылдау, клиенттердің банк шоттарын ашу және жүргізу бойынша қызметтер үшін есептелген комиссиялық кірістер
1818
Есептелген басқа да комиссиялық кірістер
1819
Бағалы қағаздар нарығындағы кәсіби қызмет бойынша есептелген комиссиялық кірістер
1820
Төлем құжаттарының акцепті үшін есептелген комиссиялық кірістер
1821
Кассалық операциялар бойынша қызметтер үшін есептелген комиссиялық кірістер
1822
Құжаттық есеп айырысулар бойынша есептелген комиссиялық кірістер
1823
Форфейтинг операциялары бойынша қызметтер үшін есептелген комиссиялық кірістер
1824
Факторинг операциялары бойынша қызметтер үшін есептелген комиссиялық кірістер
1825
Инкассациялау бойынша қызметтер үшін есептелген комиссиялық кірістер
1826
Аффинирленген бағалы металдарды сатып алу-сату бойынша қызметтер үшін есептелген комиссиялық кірістер
1827
Сейф операциялары бойынша қызметтер үшін есептелген комиссиялық кірістер
1830
Мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1831
Аударым операциялары бойынша қызметтер үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1832
Агенттік қызметтер үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1833
Бағалы қағаздарды сатып алу-сату бойынша қызметтер үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1834
Шетел валютасын сатып алу-сату бойынша қызметтер үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1835
Сенімгерлік операциялары бойынша қызметтер үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1836
Берілген кепілдіктер бойынша қызметтер үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1837
Салымдарды қабылдау, клиенттердің банк шоттарын ашу және жүргізу бойынша қызметтер үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1838
Мерзімі өткен басқа да комиссиялық кірістер
1839
Бағалы қағаздар нарығындағы кәсіби қызмет бойынша мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1840
Төлем құжаттарының акцепті үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1841
Кассалық операциялар бойынша қызметтер үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1842
Құжаттық есеп айырысулар бойынша мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1843
Форфейтинг операциялары бойынша қызметтер үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1844
Факторинг операциялары бойынша қызметтер үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1845
Есептелген және мерзімі өткен комиссиялық кірістер бойынша зияндарды жабуға арналған резервтер (провизиялар)
1850
Басқа да дебиторлар
1851
Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша есеп айырысулар
1852
Бағалы қағаздар нарығының кәсіби қатысушыларымен есеп айырысулар
1853
Акционерлермен есеп айырысулар (дивидендтер бойынша)
1854
Қызметкерлерімен есеп айырысулар
1855
Құжаттық есеп айырысулар бойынша дебиторлар

1856
Дебиторы по капитальным вложениям
1857
Отложенные налоговые активы
1858
Короткая валютная позиция по иностранной валюте
1859
Контрстоимость иностранной валюты в тенге (длинной валютной позиции)
1860
Прочие дебиторы по банковской деятельности
1861
Дебиторы по гарантиям
1864
Требования к клиенту за акцептованные векселя
1867
Прочие дебиторы по неосновной деятельности
1870
Прочие транзитные счета
1871
Транзитные счета для переводов физических лиц без открытия счета
1873
Короткая позиция по аффинированным драгоценным металлам
1874
Контрстоимость аффинированных драгоценных металлов в тенге (длинной позиции по аффинированным драгоценным металлам)
1876
Резервы (провизии) на покрытие убытков от прочей банковской деятельности
1877
Резервы (провизии) на покрытие убытков по дебиторской задолженности, связанной с банковской деятельностью
1878
Резервы (провизии) на покрытие убытков по дебиторской задолженности, связанной с неосновной деятельностью
1879
Начисленная неустойка (штраф, пеня)
1880
Секьюритизируемые активы
1880
Секьюритизируемые активы
1890
Требования по операциям с производными финансовыми инструментами и дилинговым операциям
1891
Требования по операциям фьючерс
1892
Требования по операциям форвард
1893
Требования по опционным операциям
1894
Требования по операциям спот
1895
Требования по операциям своп
1899
Требования по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
2
ОБЯЗАТЕЛЬСТВА
2010
Корреспондентские счета
2011
Корреспондентские счета Национального Банка Республики Казахстан
2012
Корреспондентские счета иностранных центральных банков
2013
Корреспондентские счета других банков
2014
Корреспондентские счета организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
2016
Металлические счета других банков в аффинированных драгоценных металлах
2020
Вклады до востребования других банков
2021
Вклады до востребования Национального Банка Республики Казахстан
2022
Вклады до востребования иностранных центральных банков
2023
Вклады до востребования других банков
2024
Просроченная задолженность по вкладам до востребования других банков
2030
Займы, полученные от Правительства Республики Казахстан, местных исполнительных органов Республики Казахстан и национального управляющего холдинга
2031
Премия по займам, полученным от Правительства Республики Казахстан, местных исполнительных органов Республики Казахстан и национального управляющего холдинга
2032
Дисконт по займам, полученным от Правительства Республики Казахстан, местных исполнительных органов Республики Казахстан и национального управляющего холдинга

1856
Күрделі салымдар бойынша дебиторлар
1857
Кейінге қалдырылған салық активтері
1858
Шетел валютасы бойынша қысқа валюталық позиция
1859
Шетел валютасының теңгедегі (ұзақ валюталық позицияның) қарсы құны
1860
Банк қызметі бойынша басқа да дебиторлар
1861
Кепілдіктер бойынша дебиторлар
1864
Акцептелген вексельдер үшін клиентке қойылатын талаптар
1867
Негізгі емес қызмет бойынша басқа да дебиторлар
1870
Басқа да транзиттік шоттар
1871
Шот ашпастан жеке тұлғалардың аударымдарына арналған транзиттік шоттар
1873
Аффинирленген бағалы металдар бойынша қысқа позиция
1874
Аффинирленген бағалы металдардың (аффинирленген бағалы металдар бойынша ұзақ позицияның) теңгемен қарсы құны
1876
Басқа да банктік қызметтен болатын зияндарды жабуға арналған резервтер (провизиялар)
1877
Банк қызметімен байланысты дебиторлық берешек бойынша зияндарды жабуға арналған резервтер (провизиялар)
1878
Негізгі емес қызметпен байланысты дебиторлық берешек бойынша зияндарды жабуға арналған резервтер (провизиялар)
1879
Есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
1880
Секьюритилендірілетін активтер
1880
Секьюритилендірілетін активтер
1890
Туынды қаржы құралдарымен жасалған операциялар мен дилинг операциялары бойынша талаптар
1891
Фьючерс операциялары бойынша талаптар
1892
Форвард операциялары бойынша талаптар
1893
Опцион операциялары бойынша талаптар
1894
Спот операциялары бойынша талаптар
1895
Своп операциялары бойынша талаптар
1899
Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша талаптар
2
МІНДЕТТЕМЕЛЕР
2010
Корреспонденттік шоттар
2011
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің корреспонденттік шоттары
2012
Шетелдік орталық банктердің корреспонденттік шоттары
2013
Басқа банктердің корреспонденттік шоттары
2014
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың корреспонденттік шоттары
2016
Басқа банктердің аффинирленген бағалы металдағы металл шоттары
2020
Басқа банктердің талап еткенге дейінгі салымдары
2021
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің талап еткенге дейінгі салымдары
2022
Шетелдік орталық банктердің талап еткенге дейінгі салымдары
2023
Басқа банктердің талап еткенге дейінгі салымдары
2024
Басқа банктердің талап еткенге дейінгі салымдары бойынша мерзімі өткен берешек
2030
Қазақстан Республикасының Үкіметінен, Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарынан және ұлттық басқарушы холдингтен алынған қарыздар
2031
Қазақстан Республикасының Үкіметінен, Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарынан және ұлттық басқарушы холдингтен алынған қарыздар бойынша сыйлықақы
2032
Қазақстан Республикасының Үкіметінен, Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарынан және ұлттық басқарушы холдингтен алынған қарыздар бойынша дисконт

2034
Краткосрочные займы, полученные от Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов Республики Казахстан
2035
Счет положительной корректировки стоимости займа, полученного от Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов Республики Казахстан
2036
Долгосрочные займы, полученные от Правительства Республики Казахстан, местных исполнительных органов Республики Казахстан и национального управляющего холдинга
2037
Счет отрицательной корректировки стоимости займа, полученного от Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов Республики Казахстан
2038
Просроченная задолженность по займам, полученным от Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов Республики Казахстан
2040
Займы, полученные от международных финансовых организаций
2041
Дисконт по займам, полученным от международных финансовых организаций
2042
Премия по займам, полученным от международных финансовых организаций
2044
Краткосрочные займы, полученные от международных финансовых организаций
2045
Счет положительной корректировки стоимости займа, полученного от международных финансовых организаций
2046
Долгосрочные займы, полученные от международных финансовых организаций
2047
Счет отрицательной корректировки стоимости займа, полученного от международных финансовых организаций
2048
Просроченная задолженность по займам, полученным от международных финансовых организаций
2050
Займы, полученные от других банков и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
2051
Займы, полученные от Национального Банка Республики Казахстан
2052
Займы, полученные от иностранных центральных банков
2054
Краткосрочные займы, полученные от других банков
2055
Счет положительной корректировки стоимости займа, полученного от других банков и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
2056
Долгосрочные займы, полученные от других банков
2057
Финансовый лизинг, полученный от других банков
2058
Просроченная задолженность по займам и финансовому лизингу, полученным от других банков
2059
Просроченная задолженность по займам и финансовому лизингу, полученным от Национального Банка Республики Казахстан
2064
Краткосрочные займы, полученные от организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
2065
Счет отрицательной корректировки стоимости займа, полученного от других банков и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
2066
Долгосрочные займы, полученные от организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
2067
Финансовый лизинг, полученный от организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций

2034
Қазақстан Республикасының Үкіметінен және Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарынан алынған қысқа мерзімді қарыздар
2035
Қазақстан Республикасының Үкіметінен және Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарынан алынған қарыздың құнын оң түзету шоты
2036
Қазақстан Республикасының Үкіметінен, Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарынан және ұлттық басқарушы холдингтен алынған ұзақ мерзімді қарыздар
2037
Қазақстан Республикасының Үкіметінен және Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарынан алынған қарыздың құнын теріс түзету шоты
2038
Қазақстан Республикасының Үкіметінен және Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарынан алынған қарыздар бойынша мерзімі өткен берешек
2040
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған қарыздар
2041
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған қарыздар бойынша дисконт
2042
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған қарыздар бойынша сыйлықақы
2044
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған қысқа мерзімді қарыздар
2045
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған қарыздың құнын оң түзету шоты
2046
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған ұзақ мерзімді қарыздар
2047
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған қарыздың құнын теріс түзету шоты
2048
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған қарыздар бойынша мерзімі өткен берешек
2050
Басқа банктерден және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған қарыздар
2051
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен алынған қарыздар
2052
Шетелдік орталық банктерден алынған қарыздар
2054
Басқа банктерден алынған қысқа мерзімді қарыздар
2055
Басқа банктерден және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған қарыздың құнын оң түзету шоты
2056
Басқа банктерден алынған ұзақ мерзімді қарыздар
2057
Басқа банктерден алынған қаржы лизингі
2058
Басқа банктерден алынған қарыздар мен қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен берешек
2059
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен алынған қарыздар мен қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен берешек
2064
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған қысқа мерзімді қарыздар
2065
Басқа банктерден және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған қарыздың құнын теріс түзету шоты
2066
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған ұзақ мерзімді қарыздар
2067
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған қаржы лизингі

2068
Просроченная задолженность по займам и финансовому лизингу, полученным от организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
2069
Премия по полученным займам
2070
Дисконт по полученным займам
2110
Займы овернайт
2111
Займы овернайт, полученные от Национального Банка Республики Казахстан
2112
Займы овернайт, полученные от иностранных центральных банков
2113
Займы овернайт, полученные от других банков
2120
Срочные вклады
2121
Срочные вклады Национального Банка Республики Казахстан
2122
Срочные вклады иностранных центральных банков
2123
Краткосрочные вклады других банков (до одного месяца)
2124
Краткосрочные вклады других банков (до одного года)
2125
Вклады, привлеченные от других банков на одну ночь
2126
Срочные вклады других банков в аффинированных драгоценных металлах
2127
Долгосрочные вклады других банков
2128
Счет положительной корректировки стоимости срочного вклада, привлеченного от других банков
2129
Счет отрицательной корректировки стоимости срочного вклада, привлеченного от других банков
2130
Вклад, являющийся обеспечением обязательств других банков
2131
Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения (заклад, задаток) обязательств других банков
2133
Условные вклады других банков
2135
Просроченная задолженность по срочным вкладам других банков
2136
Счет положительной корректировки стоимости условного вклада, привлеченного от других банков
2137
Счет отрицательной корректировки стоимости условного вклада, привлеченного от других банков
2138
Просроченная задолженность по условным вкладам других банков
2139
Премия по вкладам, привлеченным от Национального Банка Республики Казахстан, иностранных центральных банков и других банков
2140
Дисконт по вкладам, привлеченным от Национального Банка Республики Казахстан, иностранных центральных банков и других банков
2150
Расчеты с филиалами
2151
Расчеты с головным офисом
2152
Расчеты с местными филиалами
2153
Расчеты с зарубежными филиалами
2200
Обязательства перед клиентами
2201
Деньги государственного бюджета
2202
Неинвестированные остатки на текущих счетах, открытых банками-кастодианами добровольным накопительным пенсионным фондам и организациям, осуществляющим управление инвестиционным портфелем
2203
Текущие счета юридических лиц
2204
Текущие счета физических лиц
2205
Вклады до востребования физических лиц
2206
Краткосрочные вклады физических лиц
2207
Долгосрочные вклады физических лиц
2208
Условные вклады физических лиц
2210
Финансовые активы, принятые в доверительное управление
2211
Вклады до востребования юридических лиц
2212
Металлические счета клиентов в аффинированных драгоценных металлах

2068
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған қарыздар мен қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен берешек
2069
Алынған қарыздар бойынша сыйлықақы
2070
Алынған қарыздар бойынша дисконт
2110
Овернайт қарыздары
2111
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен алынған овернайт қарыздары
2112
Шетелдік орталық банктерден алынған овернайт қарыздары
2113
Басқа банктерден алынған овернайт қарыздары
2120
Мерзімді салымдар
2121
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мерзімді салымдары
2122
Шетелдік орталық банктердің мерзімді салымдары
2123
Басқа банктердің қысқа мерзімді (бір айға дейінгі) салымдары
2124
Басқа банктердің қысқа мерзімді (бір жылға дейінгі) салымдары
2125
Басқа банктерден бір түнге тартылған салымдар
2126
Басқа банктердің аффинирленген бағалы металдардағы мерзімді салымдары
2127
Басқа банктердің ұзақ мерзімді салымдары
2128
Басқа банктерден тартылған мерзімді салымның құнын оң түзету шоты
2129
Басқа банктерден тартылған мерзімді салымның құнын теріс түзету шоты
2130
Басқа банктердің міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын салым
2131
Басқа банктердің міндеттемелерін қамтамасыз ету (кепілзат, кепілпұл) ретінде қабылданған ақшаны сақтау шоты
2133
Басқа банктердің шартты салымдары
2135
Басқа банктердің мерзімді салымдары бойынша мерзімі өткен берешек
2136
Басқа банктерден тартылған шартты салымның құнын оң түзету шоты
2137
Басқа банктерден тартылған шартты салымның құнын теріс түзету шоты
2138
Басқа банктердің шартты салымдары бойынша мерзімі өткен берешек
2139
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен, шетелдік орталық банктерден және басқа банктерден тартылған салымдар бойынша сыйлықақы
2140
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен, шетелдік орталық банктерден және басқа банктерден тартылған салымдар бойынша дисконт
2150
Филиалдармен есеп айырысулар
2151
Бас офиспен есеп айырысулар
2152
Жергілікті филиалдармен есеп айырысулар
2153
Шетелдік филиалдармен есеп айырысулар
2200
Клиенттер алдындағы міндеттемелер
2201
Мемлекеттік бюджеттің ақшасы
2202
Кастодиан банктер ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларына және инвестициялық портфельді басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға ашқан ағымдағы шоттардағы инвестицияланбаған қалдықтар
2203
Заңды тұлғалардың ағымдағы шоттары
2204
Жеке тұлғалардың ағымдағы шоттары
2205
Жеке тұлғалардың талап етілгенге дейінгі салымдары
2206
Жеке тұлғалардың қысқа мерзімді салымдары
2207
Жеке тұлғалардың ұзақ мерзімді салымдары
2208
Жеке тұлғалардың шартты салымдары
2210
Сенімгерлік басқаруға қабылданған қаржылық активтер
2211
Заңды тұлғалардың талап етілгенге дейінгі салымдары
2212
Клиенттердің аффинирленген бағалы металдағы металл шоттары

2704
Начисленные расходы по займам, полученным от международных финансовых организаций
2705
Начисленные расходы по займам и финансовому лизингу, полученным от других банков
2706
Начисленные расходы по займам и финансовому лизингу, полученным от организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
2707
Начисленные расходы, связанные с выплатой вознаграждения на сумму денег, принятых в качестве обеспечения (заклад, задаток) обязательств клиентов
2708
Начисленные расходы по металлическим счетам других банков в аффинированных драгоценных металлах
2711
Начисленные расходы по займам овернайт других банков
2712
Начисленные расходы по срочным вкладам других банков
2713
Начисленные расходы по вкладу, являющемуся обеспечением обязательств других банков
2714
Начисленные расходы по условным вкладам других банков
2715
Начисленные расходы по расчетам между головным офисом и его филиалами
2717
Начисленные расходы по металлическим счетам клиентов в аффинированных драгоценных металлах
2718
Начисленные расходы по текущим счетам клиентов
2719
Начисленные расходы по условным вкладам клиентов
2720
Начисленные расходы по вкладам до востребования клиентов
2721
Начисленные расходы по срочным вкладам клиентов
2722
Начисленные расходы по вкладам дочерних организаций специального назначения
2723
Начисленные расходы по вкладу, являющемуся обеспечением обязательств клиентов
2725
Начисленные расходы по операциям "РЕПО" с ценными бумагами
2727
Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами
2730
Начисленные расходы по выпущенным в обращение ценным бумагам
2731
Начисленные расходы по прочим операциям
2740
Начисленные расходы по субординированному долгу
2741
Просроченное вознаграждение по полученным займам и финансовому лизингу
2742
Просроченное вознаграждение по вкладам до востребования
2743
Просроченное вознаграждение по срочным вкладам
2744
Просроченное вознаграждение по выпущенным в обращение ценным бумагам
2745
Начисленные расходы по полученному финансовому лизингу
2746
Просроченное вознаграждение по условным вкладам
2747
Просроченное вознаграждение по вкладу, являющемуся обеспечением обязательств других банков и клиентов
2748
Просроченное вознаграждение по текущим счетам
2749
Прочее просроченное вознаграждение
2755
Начисленные расходы по финансовым активам, принятым в доверительное управление
2756
Начисленные расходы по субординированным облигациям
2757
Начисленные расходы по бессрочным финансовым инструментам
2770
Начисленные расходы по административно-хозяйственной деятельности
2770
Начисленные расходы по административно-хозяйственной деятельности

2704
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған қарыздар бойынша есептелген шығыстар
2705
Басқа банктерден алынған қарыздар мен қаржы лизингі бойынша есептелген шығыстар
2706
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған қарыздар мен қаржы лизингі бойынша есептелген шығыстар
2707
Клиенттердің міндеттемелерін қамтамасыз ету (кепілзат, кепілпұл) ретінде қабылданған ақша сомасына сыйақы төлеуге байланысты есептелген шығыстар
2708
Басқа банктердің аффинирленген бағалы металдардағы металл шоттары бойынша есептелген шығыстар
2711
Басқа банктердің овернайт қарыздары бойынша есептелген шығыстар
2712
Басқа банктердің мерзімді салымдары бойынша есептелген шығыстар
2713
Басқа банктердің міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын салым бойынша есептелген шығыстар
2714
Басқа банктердің шартты салымдары бойынша есептелген шығыстар
2715
Бас офис пен оның филиалдарының арасындағы есеп айырысулар бойынша есептелген шығыстар
2717
Клиенттердің аффинирленген бағалы металдардағы металл шоттары бойынша есептелген шығыстар
2718
Клиенттердің ағымдағы шоттары бойынша есептелген шығыстар
2719
Клиенттердің шартты салымдары бойынша есептелген шығыстар
2720
Клиенттердің талап етілгенге дейінгі салымдары бойынша есептелген шығыстар
2721
Клиенттердің мерзімді салымдары бойынша есептелген шығыстар
2722
Арнайы мақсаттағы еншілес ұйымдардың салымдары бойынша есептелген шығыстар
2723
Клиенттердің міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын салым бойынша есептелген шығыстар
2725
Бағалы қағаздармен "РЕПО" операциялары бойынша есептелген шығыстар
2727
Туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген шығыстар
2730
Айналысқа шығарылған бағалы қағаздар бойынша есептелген шығыстар
2731
Басқа да операциялар бойынша есептелген шығыстар
2740
Реттелген борыш бойынша есептелген шығыстар
2741
Алынған қарыздар мен қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен сыйақы
2742
Талап етілгенге дейінгі салымдар бойынша мерзімі өткен сыйақы
2743
Мерзімді салымдар бойынша мерзімі өткен сыйақы
2744
Айналысқа шығарылған бағалы қағаздар бойынша мерзімі өткен сыйақы
2745
Алынған қаржы лизингі бойынша есептелген шығыстар
2746
Шартты салымдар бойынша мерзімі өткен сыйақы
2747
Басқа банктердің және клиенттердің міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын салым бойынша мерзімі өткен сыйақы
2748
Ағымдағы шоттар бойынша мерзімі өткен сыйақы
2749
Басқа да мерзімі өткен сыйақы
2755
Сенімгерлік басқаруға қабылданған қаржылық активтер бойынша есептелген шығыстар
2756
Реттелген облигациялар бойынша есептелген шығыстар
2757
Мерзімсіз қаржы құралдары бойынша есептелген шығыстар
2770
Әкімшілік-шаруашылық қызмет бойынша есептелген шығыстар
2770
Әкімшілік-шаруашылық қызмет бойынша есептелген шығыстар

2790
Предоплата вознаграждения и доходов
2792
Предоплата вознаграждения по предоставленным займам
2793
Предоплата вознаграждения по размещенным вкладам
2794
Доходы будущих периодов
2799
Прочие предоплаты
2810
Начисленные комиссионные расходы
2811
Начисленные комиссионные расходы по услугам по переводным операциям
2812
Начисленные комиссионные расходы по агентским услугам
2813
Начисленные комиссионные расходы по услугам по купле-продаже ценных бумаг
2814
Начисленные комиссионные расходы по услугам по купле-продаже иностранной валюты
2815
Начисленные комиссионные расходы по услугам по доверительным операциям
2816
Начисленные комиссионные расходы по услугам по полученным гарантиям
2817
Начисленные комиссионные расходы за услуги по открытию и ведению банковских счетов клиентов
2818
Начисленные прочие комиссионные расходы
2819
Начисленные комиссионные расходы по услугам по профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг
2820
Начисленные комиссионные расходы по аудиту и консультационным услугам
2830
Просроченные комиссионные расходы
2831
Просроченные комиссионные расходы по услугам по переводным операциям
2832
Просроченные комиссионные расходы по агентским услугам
2833
Просроченные комиссионные расходы по услугам по купле-продаже ценных бумаг
2834
Просроченные комиссионные расходы по услугам по купле-продаже иностранной валюты
2835
Просроченные комиссионные расходы по услугам по доверительным операциям
2836
Просроченные комиссионные расходы по услугам по полученным гарантиям
2838
Просроченные прочие комиссионные расходы
2839
Просроченные комиссионные расходы по услугам по профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг
2850
Прочие кредиторы
2851
Расчеты по налогам и другим обязательным платежам в бюджет
2852
Расчеты с профессиональными участниками рынка ценных бумаг
2853
Расчеты с акционерами (по дивидендам)
2854
Расчеты с работниками
2855
Кредиторы по документарным расчетам
2856
Кредиторы по капитальным вложениям
2857
Отложенные налоговые обязательства
2858
Длинная валютная позиция по иностранной валюте
2859
Контрстоимость иностранной валюты в тенге (короткой валютной позиции)
2860
Прочие кредиторы по банковской деятельности
2861
Резерв на отпускные выплаты

2790
Сыйақыны және кірістерді алдын ала төлеу
2792
Берілген қарыздар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
2793
Орналастырылған салымдар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
2794
Болашақ кезеңдердің кірістері
2799
Басқа да алдын ала төлемдер
2810
Есептелген комиссиялық шығыстар
2811
Аударым операциялары бойынша қызмет көрсетулер бойынша есептелген комиссиялық шығыстар
2812
Агенттік қызмет көрсетулер бойынша есептелген комиссиялық шығыстар
2813
Бағалы қағаздарды сатып алу-сату бойынша қызмет көрсетулер бойынша есептелген комиссиялық шығыстар
2814
Шетел валютасын сатып алу-сату бойынша қызмет көрсетулер бойынша есептелген комиссиялық шығыстар
2815
Сенімгерлік операциялар бойынша қызмет көрсетулер бойынша есептелген комиссиялық шығыстар
2816
Алынған кепілдіктер бойынша қызмет көрсетулер бойынша есептелген комиссиялық шығыстар
2817
Клиенттердің банктік шоттарын ашу және жүргізу бойынша қызмет көрсетулер үшін есептелген комиссиялық шығыстар
2818
Басқа да есептелген комиссиялық шығыстар
2819
Бағалы қағаздар нарығындағы кәсіби қызмет бойынша қызмет көрсетулер бойынша есептелген комиссиялық шығыстар
2820
Аудит және консультациялық қызмет көрсетулер бойынша есептелген комиссиялық шығыстар
2830
Мерзімі өткен комиссиялық шығыстар
2831
Аударым операциялары бойынша қызмет көрсетулер бойынша мерзімі өткен комиссиялық шығыстар
2832
Агенттік қызмет көрсетулер бойынша мерзімі өткен комиссиялық шығыстар
2833
Бағалы қағаздар сатып алу-сату бойынша қызмет көрсетулер бойынша мерзімі өткен комиссиялық шығыстар
2834
Шетел валютасын сатып алу-сату бойынша қызмет көрсетулер бойынша мерзімі өткен комиссиялық шығыстар
2835
Сенімгерлік операциялар бойынша қызмет көрсетулер бойынша мерзімі өткен комиссиялық шығыстар
2836
Алынған кепілдіктер бойынша қызмет көрсетулер бойынша мерзімі өткен комиссиялық шығыстар
2838
Басқа да мерзімі өткен комиссиялық шығыстар
2839
Бағалы қағаздар нарығындағы кәсіби қызмет бойынша қызмет көрсетулер бойынша мерзімі өткен комиссиялық шығыстар
2850
Басқа да кредиторлар
2851
Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша есеп айырысулар
2852
Бағалы қағаздар нарығының кәсіби қатысушыларымен есеп айырысулар
2853
Акционерлермен есеп айырысулар (дивидендтер бойынша)
2854
Қызметкерлермен есеп айырысулар
2855
Құжаттамалық есеп айырысулар бойынша кредиторлар
2856
Күрделі салымдар бойынша кредиторлар
2857
Кейінге қалдырылған салық міндеттемелері
2858
Шетел валютасы бойынша ұзақ валюталық позиция
2859
Шетел валютасының теңгедегі (қысқа валюталық позицияның) контрқұны
2860
Банктік қызмет бойынша басқа да кредиторлар
2861
Демалыс төлемақыларына арналған резерв

4052
Доходы, связанные с получением вознаграждения по корреспондентским счетам в других банках
4090
Другие доходы, связанные с получением вознаграждения
4091
Другие доходы, связанные с получением вознаграждения по операциям с другими банками
4100
Доходы, связанные с получением вознаграждения по вкладам, размещенным в Национальном Банке Республики Казахстан
4101
Доходы, связанные с получением вознаграждения по вкладам, размещенным в Национальном Банке Республики Казахстан (на одну ночь)
4102
Доходы, связанные с получением вознаграждения по вкладам до востребования, размещенным в Национальном Банке Республики Казахстан
4103
Доходы, связанные с получением вознаграждения по срочным вкладам, размещенным в Национальном Банке Республики Казахстан
4104
Доходы, связанные с получением вознаграждения по обязательным резервам в Национальном Банке Республики Казахстан
4105
Доходы по амортизации дисконта по вкладам, размещенным в Национальном Банке Республики Казахстан
4200
Доходы, связанные с получением вознаграждения по ценным бумагам, учитываемым по справедливой стоимости через прибыль или убыток
4201
Доходы, связанные с получением вознаграждения по ценным бумагам, учитываемым по справедливой стоимости через прибыль или убыток
4202
Доходы по амортизации дисконта по приобретенным ценным бумагам, учитываемым по справедливой стоимости через прибыль или убыток
4250
Доходы, связанные с получением вознаграждения по вкладам, размещенным в других банках
4251
Доходы, связанные с получением вознаграждения по вкладам, размещенным в других банках (на одну ночь)
4252
Доходы, связанные с получением вознаграждения по вкладам до востребования, размещенным в других банках
4253
Доходы, связанные с получением вознаграждения по краткосрочным вкладам, размещенным в других банках (до одного месяца)
4254
Доходы, связанные с получением вознаграждения по краткосрочным вкладам, размещенным в других банках (до одного года)
4255
Доходы, связанные с получением вознаграждения по долгосрочным вкладам, размещенным в других банках
4256
Доходы, связанные с получением вознаграждения по условным вкладам, размещенным в других банках
4257
Доходы, связанные с получением вознаграждения по просроченной задолженности других банков по вкладам
4260
Доходы, связанные с получением вознаграждения по аффинированным драгоценным металлам, размещенным на металлических счетах
4261
Доходы в виде положительной корректировки стоимости срочного вклада, размещенного в других банках
4262
Доходы в виде положительной корректировки стоимости условного вклада, размещенного в других банках

4052
Басқа банктердегі корреспонденттік шоттар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4090
Сыйақы алуға байланысты басқа кірістер
4091
Басқа банктермен операциялар бойынша сыйақыны алумен байланысты басқа кірістер
4100
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде орналастырылған салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4101
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде орналастырылған (бір түнге) салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4102
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде орналастырылған талап етілгенге дейінгі салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4103
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде орналастырылған мерзімді салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4104
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі міндетті резервтер бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4105
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде орналастырылған салымдар бойынша дисконтты амортизациялау бойынша кірістер
4200
Пайда немесе зиян арқылы әділ құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4201
Пайда немесе зиян арқылы әділ құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4202
Пайда немесе зиян арқылы әділ құны бойынша есепке алынатын, сатып алынған бағалы қағаздар бойынша дисконтты амортизациялау бойынша кірістер
4250
Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4251
Басқа банктерде орналастырылған (бір түнге) салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4252
Басқа банктерде орналастырылған талап етілгенге дейінгі салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4253
Басқа банктерде орналастырылған қысқа мерзімді (бір айға дейінгі) салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4254
Басқа банктерде орналастырылған қысқа мерзімді (бір жылға дейінгі) салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4255
Басқа банктерде орналастырылған ұзақ мерзімді салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4256
Басқа банктерде орналастырылған шартты салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4257
Басқа банктердің салымдар бойынша мерзімі өткен берешегі бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4260
Металл шоттарда орналастырылған аффинирленген бағалы металдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4261
Басқа банктерде орналастырылған мерзімді салымның құнын оң түзету түріндегі кірістер
4262
Басқа банктерде орналастырылған шартты салымның құнын оң түзету түріндегі кірістер

4263
Доходы в виде отрицательной корректировки стоимости срочного вклада, привлеченного от других банков
4264
Доходы в виде отрицательной корректировки стоимости условного вклада, привлеченного от других банков
4265
Доходы, связанные с получением вознаграждения по вкладу, являющемуся обеспечением обязательств банка, ипотечной организации и акционерного общества "Банк Развития Казахстана"
4266
Доходы по амортизации дисконта по вкладам, размещенным в других банках
4267
Доходы, связанные с получением вознаграждения на сумму денег, переданных в качестве обеспечения (заклад, задаток) обязательств
4270
Доходы по амортизации премии по вкладам, привлеченным от Национального Банка Республики Казахстан, иностранных центральных банков и других банков
4300
Доходы, связанные с получением вознаграждения по займам, предоставленным другим банкам
4301
Доходы, связанные с получением вознаграждения по займам овердрафт, предоставленным другим банкам
4302
Доходы, связанные с получением вознаграждения по краткосрочным займам, предоставленным другим банкам
4303
Доходы, связанные с получением вознаграждения по займам овернайт, предоставленным другим банкам
4304
Доходы, связанные с получением вознаграждения по долгосрочным займам, предоставленным другим банкам
4305
Доходы, связанные с получением вознаграждения по финансовому лизингу, предоставленному другим банкам
4306
Доходы, связанные с получением вознаграждения по просроченной задолженности других банков по займам
4309
Комиссионное вознаграждение по займам, предоставленным другим банкам
4310
Доходы в виде положительной корректировки стоимости займа, предоставленного другим банкам
4311
Доходы в виде отрицательной корректировки стоимости займа, полученного от других банков
4312
Доходы по амортизации дисконта по займам, предоставленным другим банкам
4325
Доходы в виде отрицательной корректировки стоимости займа, полученного от организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
4331
Доходы по амортизации премии по полученным займам
4350
Доходы по расчетам с филиалами
4351
Доходы по расчетам с головным офисом
4352
Доходы по расчетам с местными филиалами
4353
Доходы по расчетам с зарубежными филиалами
4400
Доходы, связанные с получением вознаграждения по требованиям банка к клиентам
4401
Доходы, связанные с получением вознаграждения по займам овердрафт, предоставленным клиентам
4403
Доходы, связанные с получением вознаграждения по кредитным карточкам клиентов
4405
Доходы, связанные с получением вознаграждения по учтенным векселям клиентов
4407
Доходы, связанные с получением вознаграждения по факторингу клиентам

4263
Басқа банктерден тартылған мерзімді салымның құнын теріс түзету түріндегі кірістер
4264
Басқа банктерден тартылған шартты салымның құнын теріс түзету түріндегі кірістер
4265
Банктің, ипотекалық ұйымның және "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамының міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын салым бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4266
Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша дисконтты амортизациялау бойынша кірістер
4267
Міндеттемелерді қамтамасыз ету (кепілзат, кепілпұл ) ретінде берілген ақша сомасына сыйақы алумен байланысты кірістер
4270
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен, шетелдік орталық банктерден және басқа банктерден тартылған салымдар бойынша сыйлықақыны амортизациялау бойынша кірістер
4300
Басқа банктерге берілген қарыздар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4301
Басқа банктерге берілген овердрафт қарыздары бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4302
Басқа банктерге берілген қысқа мерзімді қарыздар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4303
Басқа банктерге берілген овернайт қарыздары бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4304
Басқа банктерге берілген ұзақ мерзімді қарыздар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4305
Басқа банктерге берілген қаржы лизингі бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4306
Қарыздар бойынша басқа банктердің мерзімі өткен берешегі бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4309
Басқа банктерге берілген қарыздар бойынша комиссиялық сыйақы
4310
Басқа банктерге берілген қарыздың құнын оң түзету түріндегі кірістер
4311
Басқа банктерден алынған қарыздың құнын теріс түзету түріндегі кірістер
4312
Басқа банктерге берілген қарыздар бойынша дисконтты амортизациялау бойынша кірістер
4325
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған қарыздың құнын теріс түзету түріндегі кірістер
4331
Алынған қарыздар бойынша сыйлықақыны амортизациялау бойынша кірістер
4350
Филиалдармен есеп айырысулар бойынша кірістер
4351
Бас офиспен есеп айырысулар бойынша кірістер
4352
Жергілікті филиалдармен есеп айырысулар бойынша кірістер
4353
Шетелдік филиалдармен есеп айырысулар бойынша кірістер
4400
Банктің клиенттерге қойылатын талаптары бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4401
Клиенттерге берілген овердрафт қарыздары бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4403
Клиенттердің кредит карточкалары бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4405
Клиенттердің есепке алынған вексельдері бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4407
Клиенттерге факторинг бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер

4411
Доходы, связанные с получением вознаграждения по краткосрочным займам, предоставленным клиентам
4417
Доходы, связанные с получением вознаграждения по долгосрочным займам, предоставленным клиентам
4420
Доходы, связанные с получением вознаграждения по финансовому лизингу, предоставленному клиентам
4422
Доходы, связанные с получением вознаграждения по форфейтингу клиентам
4424
Доходы, связанные с получением вознаграждения по просроченной задолженности клиентов по займам
4426
Доходы, связанные с получением вознаграждения по операциям финансирования торговой деятельности
4427
Доходы, связанные с получением вознаграждения по просроченной задолженности по операциям финансирования торговой деятельности
4428
Доходы, связанные с получением вознаграждения по прочим займам, предоставленным клиентам
4429
Комиссионное вознаграждение по займам, предоставленным клиентам
4430
Доходы в виде положительной корректировки стоимости займа, предоставленного клиентам
4431
Доходы в виде отрицательной корректировки стоимости займа, полученного от Правительства Республики Казахстан, местных исполнительных органов Республики Казахстан и международных финансовых организаций
4432
Доходы в виде отрицательной корректировки стоимости срочного вклада, привлеченного от клиентов
4433
Доходы в виде отрицательной корректировки стоимости условного вклада, привлеченного от клиентов
4434
Доходы по амортизации дисконта по займам, предоставленным клиентам
4435
Реализованные доходы от изменения стоимости займов, учитываемых по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
4440
Доходы по амортизации премии по вкладам, привлеченным от клиентов
4445
Доходы, связанные с получением вознаграждения по финансовым активам, переданным в доверительное управление
4450
Доходы, связанные с получением вознаграждения по ценным бумагам, учитываемым по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
4452
Доходы, связанные с получением вознаграждения по ценным бумагам, учитываемым по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
4453
Доходы по амортизации дисконта по ценным бумагам, учитываемым по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
4454
Доходы по амортизации премии по выпущенным в обращение ценным бумагам
4455
Доходы по амортизации премии по выпущенным в обращение субординированным облигациям
4456
Доходы по амортизации премии по субординированному долгу
4465
Доходы, связанные с получением вознаграждения по операциям "обратное РЕПО" с ценными бумагами
4465
Доходы, связанные с получением вознаграждения по операциям "обратное РЕПО" с ценными бумагами

4411
Клиенттерге берілген қысқа мерзімді қарыздар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4417
Клиенттерге берілген ұзақ мерзімді қарыздар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4420
Клиенттерге берілген қаржы лизингі бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4422
Клиенттерге форфейтинг бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4424
Клиенттердің қарыздар бойынша мерзімі өткен берешегі бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4426
Сауда қызметін қаржыландыру операциялары бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4427
Сауда қызметін қаржыландыру операциялары бойынша мерзімі өткен берешек бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4428
Клиенттерге берілген басқа да қарыздар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4429
Клиенттерге берілген қарыздар бойынша комиссиялық сыйақы
4430
Клиенттерге берілген қарыздың құнын оң түзету түріндегі кірістер
4431
Қазақстан Республикасының Үкіметінен, Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарынан және халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған қарыздың құнын теріс түзету түріндегі кірістер
4432
Клиенттерден тартылған мерзімді салымның құнын теріс түзету түріндегі кірістер
4433
Клиенттерден тартылған шартты салымның құнын теріс түзету түріндегі кірістер
4434
Клиенттерге берілген қарыздар бойынша дисконтты амортизациялау бойынша кірістер
4435
Басқа да жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есепке алынатын қарыздардың құны өзгеруінен іске асырылмаған кіріс
4440
Клиенттерден тартылған салымдар бойынша сыйлықақыны амортизациялау бойынша кірістер
4445
Сенімгерлік басқаруға берілген қаржылық активтер бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4450
Басқа да жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар бойынша сыйақы алумен байланысты кірістер
4452
Басқа да жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар бойынша сыйақы алумен байланысты кірістер
4453
Басқа да жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар бойынша дисконтты амортизациялау бойынша кірістер
4454
Айналысқа шығарылған бағалы қағаздар бойынша сыйлықақыны амортизациялау бойынша кірістер
4455
Айналысқа шығарылған реттелген облигациялар бойынша сыйлықақыны амортизациялау бойынша кірістер
4456
Реттелген борыш бойынша сыйлықақыны амортизациялау бойынша кірістер
4465
Бағалы қағаздармен "кері РЕПО" операциялары бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4465
Бағалы қағаздармен "кері РЕПО" операциялары бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер

4470
Доходы, связанные с получением вознаграждения по инвестициям в капитал и субординированный долг
4471
Дивиденды, полученные по акциям дочерних организаций
4472
Дивиденды, полученные по акциям ассоциированных организаций
4475
Доходы, связанные с получением вознаграждения по инвестициям в субординированный долг
4476
Доходы, связанные с получением вознаграждения по прочим инвестициям
4477
Доходы исламского банка, связанные с получением вознаграждения по инвестиционной деятельности на условиях аренды
4480
Доходы, связанные с получением вознаграждения по ценным бумагам, учитываемым по амортизированной стоимости
4481
Доходы, связанные с получением вознаграждения по ценным бумагам, учитываемым по амортизированной стоимости
4482
Доходы по амортизации дисконта по ценным бумагам, учитываемым по амортизированной стоимости
4490
Доходы, связанные с получением вознаграждения по прочим финансовым активам, учитываемым по амортизированной стоимости
4491
Доходы, связанные с получением вознаграждения по прочим финансовым активам, учитываемым по амортизированной стоимости
4492
Доходы по амортизации дисконта по прочим финансовым активам, учитываемым по амортизированной стоимости
4500
Доходы по дилинговым операциям
4510
Доходы по купле-продаже ценных бумаг
4530
Доходы по купле-продаже иностранной валюты
4540
Доходы по купле-продаже драгоценных металлов
4560
Нереализованный доход от переоценки форвардных операций по ценным бумагам
4570
Нереализованный доход от переоценки форвардных операций по иностранной валюте
4580
Нереализованный доход от переоценки форвардных операций по аффинированным драгоценным металлам
4590
Нереализованный доход от переоценки финансовых фьючерсов
4591
Нереализованный доход от переоценки опционных операций
4593
Нереализованный доход от переоценки операций своп
4594
Нереализованный доход от переоценки операций с прочими производными финансовыми инструментами
4600
Комиссионные доходы
4601
Комиссионные доходы за услуги по переводным операциям
4602
Комиссионные доходы за агентские услуги
4603
Комиссионные доходы за услуги по купле-продаже ценных бумаг
4604
Комиссионные доходы за услуги по купле-продаже иностранной валюты
4605
Комиссионные доходы за услуги по доверительным операциям
4606
Комиссионные доходы за услуги по операциям с гарантиями
4607
Комиссионные доходы за услуги по приему вкладов, открытию и ведению банковских счетов клиентов

4470
Капиталға және реттелген борышқа инвестициялар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4471
Еншілес ұйымдардың акциялары бойынша алынған дивидендтер
4472
Қауымдасқан ұйымдардың акциялары бойынша алынған дивидендтер
4475
Реттелген борышқа инвестициялар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4476
Басқа инвестициялар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4477
Ислам банкінің жалдау талаптарындағы инвестициялық қызмет бойынша сыйақы алуға байланысты кірістері
4480
Амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4481
Амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4482
Амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар бойынша дисконтты амортизациялау бойынша кірістер
4490
Амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын басқа да қаржы активтері бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4491
Амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын басқа да қаржы активтері бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4492
Амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын басқа да қаржы активтері бойынша дисконтты амортизациялау бойынша кірістер
4500
Дилинг операциялары бойынша кірістер
4510
Бағалы қағаздарды сатып алу-сату бойынша кірістер
4530
Шетел валютасын сатып алу-сату бойынша кірістер
4540
Бағалы металдарды сатып алу-сату бойынша кірістер
4560
Бағалы қағаздар бойынша форвард операцияларын қайта бағалаудан болған іске асырылмаған кіріс
4570
Шетел валютасы бойынша форвард операцияларын қайта бағалаудан болған іске асырылмаған кіріс
4580
Аффинирленген бағалы металдар бойынша форвард операцияларын қайта бағалаудан болған іске асырылмаған кіріс
4590
Қаржы фьючерстерін қайта бағалаудан түскен іске асырылмаған кіріс
4591
Опцион операцияларын қайта бағалаудан түскен іске асырылмаған кіріс
4593
Своп операцияларын қайта бағалаудан түскен іске асырылмаған кіріс
4594
Басқа да туынды қаржы құралдарымен операцияларды қайта бағалаудан түскен іске асырылмаған кіріс
4600
Комиссиялық кірістер
4601
Аударым операциялары бойынша қызметтер үшін комиссиялық кірістер
4602
Агенттік қызметтер үшін комиссиялық кірістер
4603
Бағалы қағаздарды сатып алу-сату бойынша қызметтер үшін комиссиялық кірістер
4604
Шетел валютасын сатып алу-сату бойынша қызметтер үшін комиссиялық кірістер
4605
Сенімгерлік операциялар бойынша қызметтер үшін комиссиялық кірістер
4606
Кепілдіктері бар операциялар бойынша қызметтер үшін комиссиялық кірістер
4607
Салымдарды қабылдау, клиенттердің банк шоттарын ашу және жүргізу бойынша көрсетілетін қызметтер үшін комиссиялық кірістер

4608
Прочие комиссионные доходы
4609
Комиссионные доходы по профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг
4610
Комиссионные доходы, полученные за акцепт платежных документов
4611
Комиссионные доходы за услуги по кассовым операциям
4612
Комиссионные доходы по документарным расчетам
4613
Комиссионные доходы за услуги по форфейтинговым операциям
4614
Комиссионные доходы за услуги по факторинговым операциям
4615
Комиссионные доходы за услуги по инкассации
4616
Комиссионные доходы за услуги по купле-продаже аффинированных драгоценных металлов
4617
Комиссионные доходы за услуги по сейфовым операциям
4618
Доходы за услуги по операциям с инвестиционными депозитами
4619
Комиссионные доходы за обслуживание платежных карточек
4700
Доходы от переоценки
4703
Доход от переоценки иностранной валюты
4704
Нереализованный доход от переоценки аффинированных драгоценных металлов
4705
Доход от переоценки займов в тенге с фиксацией валютного эквивалента займов
4707
Доход от переоценки вкладов в тенге с фиксацией валютного эквивалента вкладов
4709
Нереализованный доход от изменения стоимости ценных бумаг, учитываемых по справедливой стоимости через прибыль или убыток
4710
Нереализованный доход от прочей переоценки
4711
Доходы от восстановления убытка от обесценения основных средств
4712
Доходы от восстановления убытка от обесценения нематериальных активов
4713
Доходы от восстановления убытка от обесценения инвестиций, вложенных в уставный капитал других юридических лиц
4714
Доходы от восстановления убытка от обесценения долгосрочных активов, предназначенных для продажи
4730
Реализованные доходы от переоценки
4732
Реализованные доходы от переоценки аффинированных драгоценных металлов
4733
Реализованные доходы от изменения стоимости ценных бумаг, учитываемых по справедливой стоимости через прибыль или убыток и через прочий совокупный доход
4734
Реализованные доходы от прочей переоценки
4850
Доходы от продажи
4851
Доходы от продажи акций дочерних и ассоциированных организаций
4852
Доходы от реализации основных средств и нематериальных активов
4853
Доходы от реализации запасов
4854
Доходы от реализации долгосрочных активов, предназначенных для продажи

4608
Басқа да комиссиялық кірістер
4609
Бағалы қағаздар нарығында кәсіби қызмет бойынша комиссиялық кірістер
4610
Төлем құжаттарын акцептеу үшін алынған комиссиялық кірістер
4611
Кассалық операциялар бойынша қызмет көрсетулер үшін комиссиялық кірістер
4612
Құжаттық есеп айырысулар бойынша комиссиялық кірістер
4613
Форфейтинг операциялары бойынша қызметтер үшін комиссиялық кірістер
4614
Факторинг операциялары бойынша көрсетілетін қызметтер үшін комиссиялық кірістер
4615
Инкассациялау бойынша көрсетілетін қызметтер үшін комиссиялық кірістер
4616
Аффинирленген бағалы металдарды сатып алу-сату бойынша көрсетілетін қызметтер үшін комиссиялық кірістер
4617
Сейф операциялары бойынша көрсетілетін қызметтер үшін комиссиялық кірістер
4618
Инвестициялық депозиттермен операциялар бойынша көрсетілетін қызметтер үшін кірістер
4619
Төлем карточкаларына қызмет көрсету үшін комиссиялық кірістер
4700
Қайта бағалаудан түскен кірістер
4703
Шетел валютасын қайта бағалаудан түскен кіріс
4704
Аффинирленген бағалы металдарды қайта бағалаудан түскен іске асырылмаған кіріс
4705
Қарыздардың валюталық баламасын белгілей отырып, теңгедегі қарыздарды қайта бағалаудан түскен кіріс
4707
Салымдардың валюталық баламасын белгілей отырып теңгедегі салымдарды қайта бағалаудан түскен кіріс
4709
Әділ құны бойынша пайда немесе зиян арқылы есепке алынатын бағалы қағаздардың құнының өзгеруінен түскен іске асырылмаған кіріс
4710
Басқа да қайта бағалаудан түскен іске асырылмаған кіріс
4711
Негізгі құрал-жабдықтардың құнсыздануынан болатын зиянды қалпына келтіруден түскен кірістер
4712
Материалдық емес активтердің құнсыздануынан болатын зиянды қалпына келтіруден түскен кірістер
4713
Басқа заңды тұлғалардың жарғылық капиталына салынған инвестициялардың құнсыздануынан болатын зиянды қалпына келтіруден түскен кірістер
4714
Сатуға арналған ұзақ мерзімді активтердің құнсыздануынан болатын зиянды қалпына келтіруден түскен кірістер
4730
Қайта бағалаудан түскен іске асырылған кірістер
4732
Аффинирленген бағалы металдарды қайта бағалаудан түскен іске асырылған кірістер
4733
Әділ құны бойынша пайда немесе зиян арқылы және басқа да жиынтық кіріс арқылы есепке алынатын бағалы қағаздардың құнының өзгеруінен түскен іске асырылған кірістер
4734
Басқа да қайта бағалаудан түскен іске асырылған кірістер
4850
Сатудан түскен кірістер
4851
Еншілес және қауымдасқан ұйымдардың акцияларын сатудан түскен кірістер
4852
Негізгі құралдар-жабдықтарды және материалдық емес активтерді сатудан түскен кірістер
4853
Қорларды сатудан түскен кірістер
4854
Сатуға арналған ұзақ мерзімді активтерді сатудан болған кірістер

4856
Доходы от реализации прочих инвестиций
4870
Доходы, связанные с изменением доли участия в уставном капитале юридических лиц
4871
Доходы, связанные с изменением доли участия в уставном капитале дочерних организаций
4872
Доходы, связанные с изменением доли участия в уставном капитале ассоциированных организаций
4880
Доходы исламского банка от финансирования производственной и торговой деятельности
4890
Доходы по операциям с производными финансовыми инструментами
4891
Доходы по операциям фьючерс
4892
Доходы по операциям форвард
4893
Доходы по опционным операциям
4895
Доходы по операциям своп
4896
Доходы по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
4897
Доходы, связанные с получением вознаграждения по производным финансовым инструментам
4900
Неустойка (штраф, пеня)
4900
Неустойка (штраф, пеня)
4920
Прочие доходы
4921
Прочие доходы от банковской деятельности
4922
Прочие доходы от неосновной деятельности
4923
Доходы, связанные с получением дивидендов по акциям
4950
Доходы от восстановления резервов (провизий)
4951
Доходы от восстановления резервов (провизий), созданных по вкладам, размещенным в других банках
4952
Доходы от восстановления резервов (провизий), созданных по займам и финансовому лизингу, предоставленным другим банкам
4953
Доходы от восстановления резервов (провизий), созданных по дебиторской задолженности, связанной с банковской деятельностью
4954
Доходы от восстановления резервов (провизий), созданных по ценным бумагам
4955
Доходы от восстановления резервов (провизий), созданных по займам и финансовому лизингу, предоставленным клиентам
4957
Доходы от восстановления резервов (провизий), созданных на покрытие убытков по начисленным и просроченным комиссионным доходам
4958
Доходы от восстановления резервов (провизий), созданных по условным обязательствам
4959
Доходы от восстановления резервов (провизий), созданных по дебиторской задолженности, связанной с неосновной деятельностью
4960
Доходы от восстановления резервов (провизий), созданных по операциям "обратное РЕПО" с ценными бумагами
4999
Доход до налогов
4999
Доход до налогов
5
РАСХОДЫ
5020
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по корреспондентским счетам
5021
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по корреспондентским счетам Национального Банка Республики Казахстан
5022
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по корреспондентским счетам иностранных центральных банков

4856
Басқа да инвестицияларды сатудан болған кірістер
4870
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қатысу үлесінің өзгеруіне байланысты кірістер
4871
Еншілес ұйымдардың жарғылық капиталына қатысу үлесінің өзгеруіне байланысты кірістер
4872
Қауымдасқан ұйымдардың жарғылық капиталына қатысу үлесінің өзгеруіне байланысты кірістер
4880
Ислам банкінің өндірістік және сауда қызметін қаржыландырудан түскен кірістері
4890
Туынды қаржы құралдарымен жасалған операциялар бойынша кірістер
4891
Фьючерс операциялары бойынша кірістер
4892
Форвард операциялары бойынша кірістер
4893
Опцион операциялары бойынша кірістер
4895
Своп операциялары бойынша кірістер
4896
Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша кірістер
4897
Туынды қаржы құралдары бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4900
Тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
4900
Тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
4920
Басқа да кірістер
4921
Банк қызметінен түскен басқа да кірістер
4922
Негізгі емес қызметтен түскен басқа да кірістер
4923
Акциялар бойынша дивидендтер алуға байланысты кірістер
4950
Резервтерді (провизияларды) қалпына келтіруден болған кірістер
4951
Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша құрылған резервтерді (провизияларды) қалпына келтіруден түскен кірістер
4952
Басқа банктерге берілген қарыздар мен қаржы лизингі бойынша құрылған резервтерді (провизияларды) қалпына келтіруден түскен кірістер
4953
Банк қызметіне байланысты дебиторлық берешек бойынша құрылған резервтерді (провизияларды) қалпына келтіруден түскен кірістер
4954
Бағалы қағаздар бойынша құрылған резервтерді (провизияларды) қалпына келтіруден түскен кірістер
4955
Клиенттерге берілген қарыздар мен қаржы лизингі бойынша құрылған резервтерді (провизияларды) қалпына келтіруден түскен кірістер
4957
Есептелген және мерзімі өткен комиссиялық кірістер бойынша зияндарды жабу үшін құрылған резервтерді (провизияларды) қалпына келтіруден түскен кірістер
4958
Шартты міндеттемелер бойынша құрылған резервтерді (провизияларды) қалпына келтіруден түскен кірістер
4959
Негізгі емес қызметпен байланысты дебиторлық берешек бойынша құрылған резервтерді (провизияларды) қалпына келтіруден түскен кірістер
4960
Бағалы қағаздарымен "кері РЕПО" операциялары бойынша құрылған резервтерді (провизияларды) қалпына келтіруден түскен кірістер
4999
Салықтарға дейінгі кіріс
4999
Салықтарға дейінгі кіріс
5
ШЫҒЫСТАР
5020
Корреспонденттiк шоттар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5021
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң корреспонденттiк шоттары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5022
Шетелдiк орталық банктердiң корреспонденттiк шоттары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар

5023
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по корреспондентским счетам других банков
5024
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по корреспондентским счетам организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
5026
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по металлическим счетам других банков в аффинированном драгоценном металле
5030
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по займам, полученным от Правительства Республики Казахстан, местных исполнительных органов Республики Казахстан и национального управляющего холдинга
5034
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по краткосрочным займам, полученным от Правительства и местных исполнительных органов Республики Казахстан
5036
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по долгосрочным займам, полученным от Правительства и местных исполнительных органов Республики Казахстан
5037
Расходы в виде положительной корректировки стоимости займа, полученного от Правительства и местных исполнительных органов Республики Казахстан
5038
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по просроченной задолженности по займам, полученным от Правительства и местных исполнительных органов Республики Казахстан
5040
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по займам, полученным от международных финансовых организаций
5044
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по краткосрочным займам, полученным от международных финансовых организаций
5046
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по долгосрочным займам, полученным от международных финансовых организаций
5047
Расходы в виде положительной корректировки стоимости займа, полученного от международных финансовых организаций
5048
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по просроченной задолженности по займам, полученным от международных финансовых организаций
5050
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по займам, полученным от других банков
5051
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по займам, полученным от Национального Банка Республики Казахстан
5052
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по займам, полученным от иностранных центральных банков
5053
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по финансовому лизингу, полученному от других банков
5054
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по краткосрочным займам, полученным от других банков
5055
Расходы в виде положительной корректировки стоимости займа, полученного от других банков
5056
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по долгосрочным займам, полученным от других банков
5057
Расходы в виде отрицательной корректировки стоимости займа, предоставленного другим банкам

5023
Басқа банктердiң корреспонденттiк шоттары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5024
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың корреспонденттік шоттары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5026
Басқа банктердің аффинирленген бағалы металдағы металл шоттары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5030
Қазақстан Республикасының Үкiметiнен, Қазақстан Республикасының жергiлiктi атқарушы органдарынан және ұлттық басқарушы холдингтен алынған қарыздар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5034
Қазақстан Республикасының Үкiметiнен және жергiлiктi атқарушы органдарынан алынған қысқа мерзiмдi қарыздар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5036
Қазақстан Республикасының Үкiметiнен және жергiлiктi атқарушы органдарынан алынған ұзақ мерзiмдi заемдар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5037
Қазақстан Республикасының Үкiметiнен және Қазақстан Республикасының жергiлiктi атқарушы органдарынан алынған қарыздың құнын оң түзету түріндегі шығыстар
5038
Қазақстан Республикасының Үкiметiнен және жергiлiктi атқарушы органдарынан алынған қарыздар бойынша мерзiмi өткен берешек бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5040
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған қарыздар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5044
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған қысқа мерзімді қарыздар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5046
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған ұзақ мерзімді қарыздар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5047
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған қарыздың құнын оң түзету түріндегі шығыстар
5048
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған қарыздар бойынша мерзiмi өткен берешек бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5050
Басқа банктерден алынған қарыздар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5051
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен алынған қарыздар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5052
Шетелдік орталық банктерден алынған қарыздар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5053
Басқа банктерден алынған қаржы лизингі бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5054
Басқа банктерден алынған қысқа мерзімді қарыздар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5055
Басқа банктерден алынған қарыздың құнын оң түзету түріндегі шығыстар
5056
Басқа банктерден алынған ұзақ мерзімді қарыздар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5057
Басқа банктерге берілген қарыздың құнын теріс түзету түріндегі шығыстар

5058
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по просроченной задолженности по займам, полученным от других банков
5059
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по просроченной задолженности по займам, полученным от Национального Банка Республики Казахстан
5060
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по займам, полученным от организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
5063
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по финансовому лизингу, полученному от организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
5064
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по краткосрочным займам, полученным от организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
5065
Расходы в виде положительной корректировки стоимости займа, полученного от организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
5066
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по долгосрочным займам, полученным от организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
5068
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по просроченной задолженности по займам, полученным от организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
5069
Расходы по амортизации дисконта по полученным займам
5070
Расходы по амортизации премии по займам, предоставленным другим банкам
5090
Другие расходы, связанные с выплатой вознаграждения
5091
Другие расходы, связанные с выплатой вознаграждения по операциям с другими банками
5095
Комиссионное вознаграждение по займам, полученным от других банков
5110
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по займам овернайт
5111
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по займам овернайт Национального Банка Республики Казахстан
5112
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по займам овернайт иностранных центральных банков
5113
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по займам овернайт других банков
5120
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по вкладам других банков
5121
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по вкладам до востребования Национального Банка Республики Казахстан
5122
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по срочным вкладам Национального Банка Республики Казахстан
5123
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по вкладам до востребования иностранных центральных банков
5124
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по срочным вкладам иностранных центральных банков
5125
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по вкладам до востребования других банков
5126
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по краткосрочным вкладам других банков (до одного месяца)

5058
Басқа банктерден алынған қарыздар бойынша мерзімі өткен берешек бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5059
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен алынған қарыздар бойынша мерзімі өткен берешек бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5060
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған қарыздар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5063
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған қаржы лизингі бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5064
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған қысқа мерзімді қарыздар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5065
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған қарыздың құнын оң түзету түріндегі шығыстар
5066
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған ұзақ мерзімді қарыздар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5068
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған қарыздар бойынша мерзімі өткен берешек бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5069
Алынған заемдар бойынша дисконтты амортизациялау бойынша шығыстар
5070
Басқа банктерге берілген қарыздар бойынша сыйлықақыны амортизациялау бойынша шығыстар
5090
Сыйақы төлеуге байланысты басқа шығыстар
5091
Басқа банктермен жүргізілетін операциялар бойынша сыйақы төлеуге байланысты басқа шығыстар
5095
Басқа банктерден алынған қарыздар бойынша комиссиялық сыйақы
5110
Овернайт қарыздары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5111
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің овернайт қарыздары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5112
Шетелдік орталық банктердің овернайт қарыздары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5113
Басқа банктердің овернайт қарыздары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5120
Басқа банктердің салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5121
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің талап етілгенге дейінгі салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5122
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мерзімді салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5123
Шетелдік орталық банктердің талап етілгенге дейінгі салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5124
Шетелдік орталық банктердің мерзімді салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5125
Басқа банктердің талап етілгенге дейінгі салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5126
Басқа банктердің қысқа мерзімді (бір айға дейінгі) салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар

5127
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по краткосрочным вкладам других банков (до одного года)
5128
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по долгосрочным вкладам других банков
5129
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по просроченной задолженности по вкладам, привлеченным от других банков
5130
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по вкладу, являющемуся обеспечением обязательств других банков
5133
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по условным вкладам других банков
5134
Расходы в виде отрицательной корректировки стоимости срочного вклада, размещенного в других банках
5135
Расходы в виде отрицательной корректировки стоимости условного вклада, размещенного в других банках
5136
Расходы в виде положительной корректировки стоимости срочного вклада, привлеченного от других банков
5137
Расходы в виде положительной корректировки стоимости условного вклада, привлеченного от других банков
5138
Расходы по амортизации дисконта по вкладам, привлеченным от Национального Банка Республики Казахстан, иностранных центральных банков и других банков
5140
Расходы по амортизации премии по вкладам, размещенным в Национальном Банке Республики Казахстан
5141
Расходы по амортизации премии по вкладам, размещенным в других банках
5150
Расходы по расчетам с филиалами
5151
Расходы по расчетам с головным офисом
5152
Расходы по расчетам с местными филиалами
5153
Расходы по расчетам с зарубежными филиалами
5200
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по требованиям клиентов
5201
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по деньгам государственного бюджета
5203
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по текущим счетам клиентов
5204
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по финансовым активам, принятым в доверительное управление
5211
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по вкладам до востребования клиентов
5212
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по металлическим счетам клиентов в аффинированных драгоценных металлах
5215
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по краткосрочным вкладам клиентов
5216
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по срочным вкладам клиентов в аффинированных драгоценных металлах
5217
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по долгосрочным вкладам клиентов
5219
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по условным вкладам клиентов
5222
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по вкладам дочерних организаций специального назначения
5223
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по вкладу, являющемуся обеспечением обязательств клиентов

5127
Басқа банктердің қысқа мерзімді (бір жылға дейінгі) салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5128
Басқа банктердің ұзақ мерзімді салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5129
Басқа банктерден тартылған салымдар бойынша мерзімі өткен берешек бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5130
Басқа банктердің міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын салым бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5133
Басқа банктердің шартты салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5134
Басқа банктерде орналастырылған мерзімді салымның құнын теріс түзету түріндегі шығыстар
5135
Басқа банктерде орналастырылған шартты салымның құнын теріс түзету түріндегі шығыстар
5136
Басқа банктерден тартылған мерзімді салымның құнын оң түзету түріндегі шығыстар
5137
Басқа банктерден тартылған шартты салымның құнын оң түзету түріндегі шығыстар
5138
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен, шетелдік орталық банктерден және басқа банктерден тартылған салымдар бойынша дисконтты амортизациялау бойынша шығыстар
5140
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде орналастырылған салымдар бойынша сыйлықақыны амортизациялау бойынша шығыстар
5141
Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша сыйлықақыны амортизациялау бойынша шығыстар
5150
Филиалдармен есеп айырысулар бойынша шығыстар
5151
Бас офиспен есеп айырысулар бойынша шығыстар
5152
Жергілікті филиалдармен есеп айырысулар бойынша шығыстар
5153
Шетелдік филиалдармен есеп айырысулар бойынша шығыстар
5200
Клиенттердің талаптары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5201
Мемлекеттік бюджеттің ақшасы бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5203
Клиенттердің ағымдағы шоттары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5204
Сенімгерлік басқаруға қабылданған қаржы активтері бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5211
Клиенттердің талап етілгенге дейінгі салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5212
Клиенттердің аффинирленген бағалы металдардағы металл шоттары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5215
Клиенттердің қысқа мерзімді салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5216
Клиенттердің аффинирленген бағалы металдардағы мерзімді салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5217
Клиенттердің ұзақ мерзімді салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5219
Клиенттердің шартты салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5222
Арнайы мақсаттағы еншілес ұйымдардың шоттары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5223
Клиенттердің міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын салым бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар

5224
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по просроченной задолженности по вкладам до востребования клиентов
5225
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по просроченной задолженности по прочим операциям с клиентами
5226
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по просроченной задолженности по срочным вкладам клиентов
5227
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по полученному финансовому лизингу
5228
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по указаниям, не исполненным в срок
5229
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения на сумму денег, принятых в качестве обеспечения (заклад, задаток) обязательств клиентов
5230
Комиссионное вознаграждение по принятым вкладам
5232
Расходы в виде отрицательной корректировки стоимости займа, предоставленного клиентам
5233
Расходы в виде положительной корректировки стоимости срочного вклада, привлеченного от клиентов
5234
Расходы в виде положительной корректировки стоимости условного вклада, привлеченного от клиентов
5235
Расходы по амортизации премии по учтенным векселям
5236
Расходы по амортизации дисконта по вкладам, привлеченным от клиентов
5237
Реализованные расходы от изменения стоимости займов, учитываемых по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
5240
Расходы по амортизации премии по займам, предоставленным клиентам
5250
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по операциям "РЕПО" с ценными бумагами
5250
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по операциям "РЕПО" с ценными бумагами
5300
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по ценным бумагам
5301
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по выпущенным в обращение облигациям
5303
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по выпущенным в обращение прочим ценным бумагам
5305
Расходы по амортизации премии по приобретенным ценным бумагам, учитываемым по справедливой стоимости через прибыль или убыток
5306
Расходы по амортизации премии по ценным бумагам, учитываемым по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
5307
Расходы по амортизации дисконта по выпущенным в обращение ценным бумагам
5308
Расходы по амортизации премии по ценным бумагам, учитываемым по амортизированной стоимости
5309
Расходы по амортизации премии по прочим финансовым активам, учитываемым по амортизированной стоимости
5400
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по субординированному долгу
5401
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по субординированному долгу со сроком погашения менее пяти лет
5402
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по субординированному долгу со сроком погашения более пяти лет

5224
Клиенттердің талап етілгенге дейінгі салымдары бойынша мерзімі өткен берешек бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5225
Клиенттермен жүргізілетін басқа да операциялар бойынша мерзімі өткен берешек бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5226
Клиенттердің мерзімді салымдары бойынша мерзімі өткен берешек бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5227
Алынған қаржы лизингі бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5228
Мерзімінде орындалмаған нұсқаулар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5229
Клиенттердiң мiндеттемелерiн қамтамасыз ету (кепілзат, кепілпұл) ретiнде қабылданған ақша сомасына сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5230
Қабылданған салымдар бойынша комиссиялық сыйақы
5232
Клиенттерге берілген қарыз құнын теріс түзету түріндегі шығыстар
5233
Клиенттерден тартылған мерзімді салымның құнын оң түзету түріндегі шығыстар
5234
Клиенттерден тартылған шартты салымның құнын оң түзету түріндегі шығыстар
5235
Есепке алынған вексельдер бойынша сыйлықақыны амортизациялау бойынша шығыстар
5236
Клиенттерден тартылған салымдар бойынша дисконтты амортизациялау бойынша шығыстар
5237
Әділ құны бойынша басқа жиынтық кіріс арқылы есепке алынатын қарыз құнының өзгеруінен іске асырылған шығыстар
5240
Клиенттерге берілген қарыздар бойынша сыйлықақыны амортизациялау бойынша шығыстар
5250
Бағалы қағаздармен "РЕПО" операциялары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5250
Бағалы қағаздармен "РЕПО" операциялары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5300
Бағалы қағаздар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5301
Айналысқа шығарылған облигациялар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5303
Айналысқа шығарылған басқа да бағалы қағаздар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5305
Әділ құны бойынша пайда немесе зиян арқылы есепке алынатын, сатып алынған бағалы қағаздар бойынша сыйлықақыны амортизациялау бойынша шығыстар
5306
Әділ құны бойынша басқа жиынтық кіріс арқылы есепке алынатын бағалы қағаздар бойынша сыйлықақыны амортизациялау бойынша шығыстар
5307
Айналысқа шығарылған бағалы қағаздар бойынша дисконтты амортизациялау бойынша шығыстар
5308
Амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар бойынша сыйлықақыны амортизациялау бойынша шығыстар
5309
Амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын басқа да қаржы активтері бойынша сыйлықақыны амортизациялау бойынша шығыстар
5400
Реттелген борыш бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5401
Өтеу мерзімі бес жылдан аз, реттелген борыш бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5402
Өтеу мерзімі бес жылдан астам, реттелген борыш бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар

5403
Расходы по амортизации дисконта по субординированному долгу
5404
Расходы по амортизации дисконта по выпущенным в обращение субординированным облигациям
5406
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по субординированным облигациям
5407
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по бессрочным финансовым инструментам
5450
Ассигнования на обеспечение
5451
Ассигнования на резервы (провизии) по вкладам, размещенным в других банках
5452
Ассигнования на резервы (провизии) по займам и финансовому лизингу, предоставленным другим банкам
5453
Ассигнования на резервы (провизии) по дебиторской задолженности, связанной с банковской деятельностью
5455
Ассигнования на резервы (провизии) по займам и финансовому лизингу, предоставленным клиентам
5457
Ассигнования на резервы (провизии) на покрытие убытков по начисленным и просроченным комиссионным доходам
5459
Ассигнования на резервы (провизии) по дебиторской задолженности, не связанной с основной деятельностью
5464
Ассигнования на резервы (провизии) по ценным бумагам
5465
Ассигнования на резервы (провизии) по условным обязательствам
5468
Ассигнования по созданию оценочных обязательств
5469
Ассигнования на резервы (провизии) на покрытие убытков по операциям "обратное РЕПО" с ценными бумагами
5500
Расходы по дилинговым операциям
5510
Расходы по купле-продаже ценных бумаг
5530
Расходы по купле-продаже иностранной валюты
5540
Расходы по купле-продаже драгоценных металлов
5560
Нереализованный расход от переоценки форвардных операций по ценным бумагам
5570
Нереализованный расход от переоценки форвардных операций по иностранной валюте
5580
Нереализованный расход от переоценки форвардных операций по аффинированным драгоценным металлам
5590
Нереализованный расход от переоценки финансовых фьючерсов
5591
Нереализованный расход от переоценки опционных операций
5593
Нереализованный расход от переоценки операций своп
5594
Нереализованный расход от переоценки операций с прочими производными финансовыми инструментами
5600
Комиссионные расходы
5601
Комиссионные расходы по полученным услугам по переводным операциям
5602
Комиссионные расходы по полученным агентским услугам
5603
Комиссионные расходы по полученным услугам по купле-продаже ценных бумаг
5604
Комиссионные расходы по полученным услугам по купле-продаже иностранной валюты
5605
Комиссионные расходы по полученным услугам по доверительным операциям

5403
Реттелген борыш бойынша дисконтты амортизациялау бойынша шығыстар
5404
Айналысқа шығарылған реттелген облигациялар бойынша дисконтты амортизациялау бойынша шығыстар
5406
Реттелген облигациялар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5407
Мерзімсіз қаржы құралдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5450
Қамтамасыз етуге қаражат бөлу
5451
Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша резервтерге (провизияларға) қаражат бөлу
5452
Басқа банктерге берілген қарыздар мен қаржы лизингі бойынша резервтерге (провизияларға) қаражат бөлу
5453
Банк қызметіне байланысты дебиторлық берешек бойынша резервтерге (провизияларға) қаражат бөлу
5455
Клиенттерге берілген қарыздар мен қаржы лизингі бойынша резервтерге (провизияларға) қаражат бөлу
5457
Есептелген және мерзімі өткен комиссиялық кірістер бойынша шығындарды жабуға арналған резервтерге (провизияларға) қаражат бөлу
5459
Негізгі қызметпен байланысты емес дебиторлық берешек бойынша резервтерге (провизияларға) қаражат бөлу
5464
Бағалы қағаздар бойынша резервтерге (провизияларға) қаражат бөлу
5465
Шартты міндеттемелер бойынша резервтерге (провизияларға) қаражат бөлу
5468
Бағалау міндеттемелерін құру бойынша қаражат бөлу
5469
Бағалы қағаздармен "кері РЕПО" операциялары бойынша шығындарды жабуға резервтерге (провизияларға) арналған қаражат бөлу
5500
Дилинг операциялары бойынша шығыстар
5510
Бағалы қағаздарды сатып алу-сату бойынша шығыстар
5530
Шетел валютасын сатып алу-сату бойынша шығыстар
5540
Бағалы металдарды сатып алу-сату бойынша шығыстар
5560
Бағалы қағаздар бойынша форвард операцияларын қайта бағалаудан болған іске асырылмаған шығыс
5570
Шетел валютасындағы форвард операцияларын қайта бағалаудан болған іске асырылмаған шығыс
5580
Аффинирленген бағалы металдар бойынша форвард операцияларын қайта бағалаудан болған іске асырылмаған шығыс
5590
Қаржылық фьючерстерді қайта бағалаудан болған іске асырылмаған шығыс
5591
Опцион операцияларын қайта бағалаудан болған іске асырылмаған шығыс
5593
Своп операцияларын қайта бағалаудан болған іске асырылмаған шығыс
5594
Басқа да туынды қаржы құралдарымен операцияларды қайта бағалаудан болған іске асырылмаған шығыс
5600
Комиссиялық шығыстар
5601
Аударым операциялары бойынша алынған қызметтер бойынша комиссиялық шығыстар
5602
Алынған агенттік қызметтер бойынша комиссиялық шығыстар
5603
Бағалы қағаздарды сатып алу-сату бойынша алынған қызметтер бойынша комиссиялық шығыстар
5604
Шетел валютасын сатып алу-сату бойынша алынған қызметтер бойынша комиссиялық шығыстар
5605
Сенімгерлік операциялар бойынша алынған қызметтер бойынша комиссиялық шығыстар

7321
Кредитные линии, открытые иностранными государствами и зарубежными банками организациям Республики Казахстан
7330
Займы, обслуживаемые на основе агентских соглашений
7331
Начисленное вознаграждение по агентским займам
7339
Разные ценности и документы
7342
Разные ценности и документы, отосланные и выданные под отчет
7345
Драгоценные металлы на хранении
7360
Акции и другие ценные бумаги клиентов
7363
Активы клиентов, находящиеся на кастодиальном обслуживании
7400
Пенсионные активы добровольных накопительных пенсионных фондов, принятые на хранение
7401
Краткосрочные государственные ценные бумаги Республики Казахстан
7403
Долгосрочные государственные ценные бумаги Республики Казахстан
7404
Негосударственные эмиссионные ценные бумаги, включенные в официальный список Казахстанской фондовой биржи
7405
Ценные бумаги международных финансовых организаций
7406
Вклады в других банках
7407
Прочие пенсионные активы
7408
Начисленное вознаграждение (купон, дисконт/премия) по краткосрочным государственным ценным бумагам Республики Казахстан, в которые размещены пенсионные активы
7409
Начисленное вознаграждение (купон, дисконт/премия) по долгосрочным государственным ценным бумагам Республики Казахстан, в которые размещены пенсионные активы
7410
Начисленное вознаграждение (купон, дисконт/премия) по негосударственным эмиссионным ценным бумагам, включенным в официальный список Казахстанской фондовой биржи, в которые размещены пенсионные активы
7411
Начисленное вознаграждение (купон, дисконт/премия) по ценным бумагам международных финансовых организаций, в которые размещены пенсионные активы
7412
Начисленное вознаграждение по вкладам в других банках, в которые размещены пенсионные активы
7413
Начисленное вознаграждение по прочим финансовым активам, в которые размещены пенсионные активы
7414
Обязательства добровольных накопительных пенсионных фондов по операциям с ценными бумагами, в которые размещены пенсионные активы
7416
Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами, в которые размещены пенсионные активы
7500
Ипотечные займы, права требования по которым приняты в доверительное управление
7535
Ипотечные займы, права требования по которым приняты в доверительное управление
7536
Просроченные ипотечные займы, права требования по которым приняты в доверительное управление
7542
Начисленное вознаграждение по ипотечным займам, права требования по которым приняты в доверительное управление
7543
Неустойка (штраф, пеня) по ипотечным займам, права требования по которым приняты в доверительное управление
7544
Просроченное вознаграждение по ипотечным займам, права требования по которым приняты в доверительное управление

7321
Қазақстан Республикасының ұйымдарына шет мемлекеттер мен шетелдік банктер ашқан кредит желілер
7330
Агенттік келісімдер негізінде қызмет көрсетілетін қарыздар
7331
Агенттік қарыздар бойынша есептелген сыйақы
7339
Әртүрлі құндылықтар мен құжаттар
7342
Есебіне жіберілген және берілген әртүрлі құндылықтар мен құжаттар
7345
Сақтаудағы бағалы металдар
7360
Клиенттердің акциялары мен басқа бағалы қағаздары
7363
Клиенттердің кастодиандық қызмет көрсетудегі активтері
7400
Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларының сақтауға қабылданған зейнетақы активтері
7401
Қазақстан Республикасының қысқа мерзімді мемлекеттік бағалы қағаздары
7403
Қазақстан Республикасының ұзақ мерзімді мемлекеттік бағалы қағаздары
7404
Қазақстан қор биржасының ресми тізіміне енгізілген мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздар
7405
Халықаралық қаржы ұйымдарының бағалы қағаздары
7406
Басқа банктердегі салымдар
7407
Басқа да зейнетақы активтері
7408
Зейнетақы активтері орналастырылған Қазақстан Республикасының қысқа мерзімді мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша есептелген сыйақы (купон, дисконт/сыйлықақы)
7409
Зейнетақы активтері орналастырылған Қазақстан Республикасының ұзақ мерзімді мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша есептелген сыйақы (купон, дисконт/сыйлықақы)
7410
Қазақстан қор биржасының ресми тізіміне енгізілген, зейнетақы активтері орналастырылған мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша есептелген сыйақы (купон, дисконт/сыйлықақы)
7411
Зейнетақы активтері орналастырылған халықаралық қаржы ұйымдарының бағалы қағаздары бойынша есептелген сыйақы (купон, дисконт/сыйлықақы)
7412
Зейнетақы активтері орналастырылған басқа банктердегі салымдар бойынша есептелген сыйақы
7413
Зейнетақы активтері орналастырылған басқа да қаржы активтері бойынша есептелген сыйақы
7414
Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларының зейнетақы активтері орналастырылған бағалы қағаздармен операциялар бойынша міндеттемелері
7416
Зейнетақы активтері орналастырылған бағалы қағаздармен "кері РЕПО" операциялары
7500
Талап ету құқықтары сенімгерлік басқаруға қабылданған ипотекалық қарыздар
7535
Талап ету құқықтары сенімгерлік басқаруға қабылданған ипотекалық қарыздар
7536
Талап ету құқықтары сенімгерлік басқаруға қабылданған мерзімі өткен ипотекалық қарыздар
7542
Талап ету құқықтары сенімгерлік басқаруға қабылданған ипотекалық қарыздар бойынша есептелген сыйақы
7543
Талап ету құқықтары сенімгерлік басқаруға қабылданған ипотекалық қарыздар бойынша тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
7544
Талап ету құқықтары сенімгерлік басқаруға қабылданған ипотекалық қарыздар бойынша мерзімі өткен сыйақы

7882
Расходы по выплате комиссионного вознаграждения
7883
Расходы от купли-продажи активов
7884
Расходы по амортизации премии
7886
Расходы по курсовой разнице
7887
Расходы от переоценки активов по справедливой стоимости
7888
Амортизационные отчисления по основным средствам
7889
Убытки от обесценения активов
7890
Прочие расходы
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
____________________________________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
____________________________________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Исполнитель ________________________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
номер телефона: _________________________
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об остатках на
балансовых и внебалансовых счетах
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет об остатках на балансовых и внебалансовых счетах
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об остатках на балансовых и внебалансовых счетах" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ипотечными организациями ежемесячно.
4. Форма составляется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. Форма раскрывает структуру балансовых статей ипотечной организации по активам, обязательствам, капиталу, доходам, расходам, и внебалансовых статей по условным и возможным требованиям и обязательствам, счетам меморандума.
7. Форма составляется в зависимости от осуществляемой деятельности ипотечной организации.

7882
Комиссиялық сыйақы төлеу бойынша шығыстар
7883
Активтерді сатып алу-сатудан болған шығыстар
7884
Сыйақы амортизациясы бойынша шығыстар
7886
Бағамдық айырма бойынша шығыстар
7887
Активтерді әділ құны бойынша қайта бағалаудан болған шығыстар
7888
Негізгі құрал-жабдықтар бойынша амортизациялық аударымдар
7889
Активтердің құнсыздануынан болатын зиян
7890
Басқа да шығыстар
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_______________________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                         қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_______________________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                         қолы
Орындаушы
_______________________________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                         қолы
телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қойылған күн 20 жылғы "___" _________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Баланстық және баланстан
тыс шоттардағы қалдықтар
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Баланстық және баланстан тыс шоттардағы қалдықтар туралы есеп
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Баланстық және баланстан тыс шоттардағы қалдықтар туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды ипотекалық ұйымдар ай сайын жасайды.
4. Нысан есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасалады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Бес жүз теңгеден аз сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Нысан ипотекалық ұйымның активтер, міндеттемелер, капитал, кірістер, шығыстар бойынша баланстық шоттарының және шартты және ықтимал талаптар және міндеттемелер, меморандум шоттары бойынша баланстық және баланстан тыс баптардың құрылымын ашып көрсетеді.
7. Нысан ипотекалық ұйымның жүзеге асыратын қызметіне байланысты жасалады.

8. В Форме раскрываются группы счетов и указываются суммы по счетам в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 января 2011 года № 3 "Об утверждении Типового плана счетов бухгалтерского учета в банках второго уровня, ипотечных организациях и акционерном обществе "Банк Развития Казахстана" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6793).
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 13
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 июня 2018 года № 138
Приложение 12
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 сентября 2014 года № 178
Правила представления отчетности организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций
Настоящие Правила представления отчетности организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" и от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" и определяют порядок представления отчетности организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, в Национальный Банк Республики Казахстан (далее - уполномоченный орган).
1.Организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, за исключением юридических лиц, исключительным видом деятельности которых является организация обменных операций с наличной иностранной валютой, представляют отчетность в уполномоченный орган в электронном формате посредством автоматизированной информационной подсистемы.
Выявление уполномоченным органом ошибок (внутриформенного и межформенного контроля) является основанием для возврата отчетности в организацию, осуществляющую отдельные виды банковских операций.
2. Отчетность на бумажном носителе по состоянию на отчетную дату подписывается первым руководителем, главным бухгалтером или лицами, уполномоченными на подписание отчета, и хранится в организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций.
3. Полнота и достоверность данных в отчетности, а также идентичность данных, представляемых в электронном формате, данным на бумажном носителе обеспечивается первым руководителем банка, главным бухгалтером или лицами, уполномоченными на подписание отчета.
4. В целях формирования отчетности активы и обязательства в иностранной валюте указываются в пересчете по рыночному курсу обмена валют, определенному в порядке, предусмотренном в пункте 1 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 января 2013 года № 15 и приказом Министра финансов Республики Казахстан от 22 февраля 2013 года № 99 "Об установлении порядка определения и применения рыночного курса обмена валют" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8378).

8. Нысанда шоттар топтары ашып көрсетіледі және "Екінші деңгейдегі банктердегі, ипотекалық ұйымдардағы және "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамындағы бухгалтерлік есептің үлгі шот жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2011 жылғы 31 қаңтардағы № 3 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6793 болып тіркелген) сәйкес шоттар бойынша сомалар көрсетіледі.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықпен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 маусымдағы
№ 138 қаулысына
13-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2014 жылғы 24 қыркүйектегі
№ 178 қаулысына
12-қосымша
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың есептілікті ұсыну қағидалары
Осы Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың есептілікті ұсыну қағидалары "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі және "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленді және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне (бұдан әрі – уәкілетті орган) есептілікті ұсыну тәртібін айқындайды.
1.Қызметінің айрықша түрі қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру болып табылатын заңды тұлғаларды қоспағанда, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар есептілікті уәкілетті органға автоматтандырылған ақпараттық шағын жүйе арқылы электрондық форматта ұсынады.
Уәкілетті органның қателерді (нысан ішілік және нысан аралық бақылау) анықтауы есептілікті банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымға қайтару үшін негіз болып табылады.
2. Есепті күнгі жағдай бойынша қағаз тасымалдағыштағы есептілікке бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымда сақталады.
3. Есептіліктегі деректердің толықтығы мен дәйектілігі, сондай-ақ электрондық форматта берілетін деректердің қағаз тасымалдағыштағы деректермен сәйкестігін бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қамтамасыз етеді.
4. Есептілік жасау мақсатында активтер мен шетел валютасындағы міндеттемелер (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8378 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 25 қаңтардағы № 15 қаулысының 1-тармағында және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің "Валюталарды айырбастаудың нарықтық бағамын белгілеу және қолдану тәртібін белгілеу туралы" 2013 жылғы 22 ақпандағы № 99 бұйрығында көзделген тәртіппен белгіленген валюталарды айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша қайта есептеліп көрсетіледі.