О внесении изменений и дополнений в совместный приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 24 декабря 2015 года № 748 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 824 "Об утверждении проверочного листа в сфере газа и газоснабжения"
Совместный приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 23 ноября 2018 года № 454 и и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 ноября 2018 года № 78. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 ноября 2018 года № 17796
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 24 декабря 2015 года № 748 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 824 "Об утверждении проверочного листа в сфере газа и газоснабжения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13031, опубликован 17 февраля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении проверочных листов в сфере газа и газоснабжения";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 1 статьи 143 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года ПРИКАЗЫВАЕМ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"Утвердить:
1) проверочный лист в сфере газа и газоснабжения в отношении производителей товарного, сжиженного нефтяного и (или) сжиженного природного газа; собственников сжиженного нефтяного газа, произведенного в процессе переработки принадлежащего им на праве собственности или иных законных основаниях углеводородного сырья; собственников сжиженного нефтяного газа, произведенного за пределами территории Республики Казахстан и ввезенного для потребления на территорию Республики Казахстан; недропользователей, являющихся собственниками товарного газа, произведенного в процессе переработки добытого ими сырого газа; собственников товарного газа, произведенного за пределами территории Республики Казахстан и ввезенного для потребления на территорию Республики Казахстан; собственников товарного газа, произведенного за пределами территории Республики Казахстан из сырого газа, добываемого в Республике Казахстан, на основании международных договоров Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему совместному приказу;
2) проверочный лист в сфере газа и газоснабжения в отношении национального оператора согласно приложению 2 к настоящему совместному приказу;
3) проверочный лист в сфере газа и газоснабжения в отношении газосетевых организаций согласно приложению 3 к настоящему совместному приказу;

"Газ және газбен жабдықтау саласындағы тексеру парағын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 748 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 824 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 23 қарашадағы № 454 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2018 жылғы 23 қарашадағы № 78 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 27 қарашада № 17796 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Газ және газбен жабдықтау саласындағы тексеру парағын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 748 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 824 бірлескен бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13031 болып тіркелген, 2016 жылғы 17 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Газ және газбен жабдықтау саласындағы тексеру парақтарын бекіту туралы";
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексі 143-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мына:
1) осы бірлескен бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес тауарлық, сұйытылған мұнай және (немесе) сұйытылған табиғи газ өндірушілері; өздеріне меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде тиесілі көмірсутегі шикізатын өңдеу процесінде өндірілген сұйытылған мұнай газының меншік иелері; Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерде өндірілген және тұтыну үшін Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген сұйытылған мұнай газының меншік иелері; өздері өндірген шикі газды өңдеу процесінде өндірілген тауарлық газдың меншік иелері болып табылатын жер қойнауын пайдаланушылар; Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерде өндірілген және тұтыну үшін Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген тауарлық газдың меншік иелері; Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары негізінде Қазақстан Республикасында өндірілетін шикі газдан Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерде өндірілген тауарлық газдың меншік иелеріне қатысты тексеру парағының нысаны;
2) осы бірлескен бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес ұлттық операторға қатысты газ және газбен жабдықтау саласындағы тексеру парағы;
3) осы бірлескен бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес газ желісі ұйымдарына қатысты газ және газбен жабдықтау саласындағы тексеру парағы;

4) проверочный лист в сфере газа и газоснабжения в отношении газораспределительных организаций согласно приложению 4 к настоящему совместному приказу;
5) проверочный лист в сфере газа и газоснабжения в отношении газотранспортных организаций согласно приложению 5 к настоящему совместному приказу;
6) проверочный лист в сфере газа и газоснабжения в отношении в отношении владельцев газонаполнительных пунктов, автогазозаправочных станций согласно приложению 6 к настоящему совместному приказу;
7) проверочный лист в сфере газа и газоснабжения в отношении владельцев автогазонаполнительных компрессорных станций согласно приложению 7 к настоящему совместному приказу;
8) проверочный лист в сфере газа и газоснабжения в отношении промышленных потребителей товарного и сжиженного нефтяного газа согласно приложению 8 к настоящему совместному приказу.";
приложение изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему совместному приказу;
дополнить приложениями 2, 3, 4, 5, 6, 7 и 8 согласно приложениям 2, 3, 4, 5, 6, 7 и 8 к настоящему совместному приказу.
2. Департаменту государственного контроля в сферах углеводородов и недропользования Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего совместного приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
_____________ К. Бозумбаев
Исполняющий обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
________________Р. Даленов
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по правовой статистике и
специальным учетам Генеральной
прокуратуры Республики Казахстан
Приложение 1
к совместному приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 ноября 2018 года № 454
и исполняющего обязанности
Министра национальной
экономики
Республики Казахстан
от 23 ноября 2018 года № 78
Приложение 1
к совместному приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 24 декабря 2015 года № 748
и Министра национальной
экономики
Республики Казахстан
от 29 декабря 2015 года № 824
Проверочный лист в сфере газа и газоснабжения
______________________________________________________________________________
в соответствии со статьей 138 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан
в отношении производителей товарного, сжиженного нефтяного и (или) сжиженного
природного газа; собственников сжиженного нефтяного газа, произведенного
в процессе переработки принадлежащего им на праве собственности или иных
законных основаниях углеводородного сырья; собственников сжиженного нефтяного
газа, произведенного за пределами территории Республики Казахстан и ввезенного для
потребления на территорию Республики Казахстан; недропользователей, являющихся
собственниками товарного газа, произведенного в процессе переработки добытого ими
сырого газа; собственников товарного газа, произведенного за пределами территории
Республики Казахстан и ввезенного для потребления на территорию Республики
Казахстан; собственников товарного газа, произведенного за пределами территории
Республики Казахстан из сырого газа, добываемого в Республике Казахстан, на
основании международных договоров Республики Казахстан
_______________________________________________________________________________
наименование однородной группы субъектов (объектов) контроля
Государственный орган, назначивший проверку _____________________________________
______________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки ______________________________________________________
(№, дата)
Наименование субъекта (объекта) контроля _________________________________________
_______________________________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер), бизнес идентификационный номер субъекта
(объекта) контроля ______________________________________________________________
Адрес местонахождения _________________________________________________________
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
5
6
1
Соблюдение приоритетного права государства на приобретение отчуждаемых объектов единой системы снабжения товарным газом, долей в праве общей собственности на объекты единой системы снабжения товарным газом и пакетов акций (долей участия) юридических лиц-собственников объектов единой системы снабжения товарным газом, за исключением:

4) осы бірлескен бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес газ тарату ұйымдарына қатысты газ және газбен жабдықтау саласындағы тексеру парағы;
5) осы бірлескен бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес газ тасымалдау ұйымдарына қатысты газ және газбен жабдықтау саласындағы тексеру парағы;
6) осы бірлескен бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес газ толтыру пункттерінің және автогаз құю станцияларының иелеріне қатысты газ және газбен жабдықтау саласындағы тексеру парағы;
7) осы бірлескен бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес автогаз толтыру компрессорлық станцияларының иелеріне қатысты газ және газбен жабдықтау саласындағы тексеру парағы;
8) осы бірлескен бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес сұйытылған мұнай газы мен тауарлық газдың өнеркәсіптік тұтынушыларына қатысты газ және газбен жабдықтау саласындағы тексеру парағы бекітілсін.";
қосымша осы бірлескен бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бірлескен бұйрыққа 2, 3, 4, 5, 6, 7 және 8-қосымшаларға сәйкес 2, 3, 4, 5, 6, 7 және 8-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Көмірсутектер және жер қойнауын пайдалану салаларындағы мемлекеттік бақылау департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бірлескен бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді беруді қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
_____________ Қ. Бозымбаев
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушы
_______________Р. Дәленов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі
комитеті
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 қарашадағы
№ 454 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2018 жылғы 23 қарашадағы
№ 78 бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 748 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 824 бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Тексеру парағы газ және газбен жабдықтау саласындағы
__________________________________________________
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 138-бабына сәйкес
тауарлық, сұйытылған мұнай және (немесе) сұйытылған табиғи газ өндірушілері; өздеріне меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде тиесілі көмірсутегі шикізатын өңдеу процесінде өндірілген сұйытылған мұнай газының меншік иелері; Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерде өндірілген және тұтыну үшін Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген сұйытылған мұнай газының меншік иелері; өздері өндірген шикі газды өңдеу процесінде өндірілген тауарлық газдың меншік иелері болып табылатын жер қойнауын пайдаланушылар; Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерде өндірілген және тұтыну үшін Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген тауарлық газдың меншік иелері; Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары негізінде Қазақстан Республикасында өндірілетін шикі газдан Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерде өндірілген тауарлық газдың меншік иелеріне қатысты
__________________________________________________
бақылау субъектілерінің (объектілерінің) біртекті тобының атауы
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган __________________________________
_______________________________________________________________________
Тексеруді тағайындау туралы акт ___________________________________________
(№, күні)
Бақылау субъектісінің (объектісінің) атауы____________________________________
________________________________________________________________________
Бақылау субъектісінің (объектісінің) (жеке сәйкестендіру нөмірі)
бизнес-сәйкестендіру нөмірі _______________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ____________________________________________
Талаптар тізбесі
Талап етіле ді
Талап етіл мейді
Талаптарға сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес кел мейді
1
2
3
4
5
6
1
Мемлекеттің тауарлық газбен жабдықтаудың бірыңғай жүйесінің иеліктен шығарылатын объектілерін, тауарлық газбен жабдықтаудың бірыңғай жүйесі объектілеріне ортақ меншік құқығындағы үлестерін және тауарлық газбен жабдықтаудың бірыңғай жүйесі объектілерінің меншік иелері – заңды тұлғалар акцияларының пакеттерін (қатысу үлестерін) сатып алуға басым құқығын сақтау, мыналарды қоспағанда:

1) отчуждения автогазонаполнительных компрессорных станций и газопотребляющих систем промышленных потребителей;
2) отчуждения акций, обращающихся на организованном рынке ценных бумаг;
3) передачи объектов единой системы снабжения товарным газом, долей в праве общей собственности на объекты единой системы снабжения товарным газом и (или) пакетов акций (долей участия) юридических лиц-собственников объектов единой системы снабжения товарным газом:
дочерней организации, в которой не менее девяноста девяти процентов доли участия (пакета акций) прямо или косвенно принадлежит собственнику объекта единой системы снабжения товарным газом;
между юридическими лицами, в каждом из которых не менее девяноста девяти процентов долей участия (пакетов акций) прямо или косвенно принадлежат одному и тому же лицу;

1) автогаз толтыру компрессорлық станцияларын және өнеркәсіптік тұтынушылардың газ тұтыну жүйелерін иеліктен шығаруға;
2) бағалы қағаздардың ұйымдастырылған нарығында айналымға түсетін акцияларды иеліктен шығаруға;
3) тауарлық газбен жабдықтаудың бірыңғай жүйесі объектілерін, тауарлық газбен жабдықтаудың бірыңғай жүйесі объектілеріне ортақ меншік құқығындағы үлестерін және (немесе) тауарлық газбен жабдықтаудың бірыңғай жүйесі объектілерінің меншік иелері-заңды тұлғалар акцияларының пакеттерін (қатысу үлестерін):
қатысу үлесінің (акциялар пакетінің) кемінде тоқсан тоғыз пайызы тікелей немесе жанама түрде тауарлық газбен жабдықтаудың бірыңғай жүйесі объектісінің меншік иесіне тиесілі болатын еншілес ұйымға;
әрқайсысында қатысу үлестерінің (акциялар пакеттерінің) кемінде тоқсан тоғыз пайызы тікелей немесе жанама түрде белгілі бір тұлғаға тиесілі болатын заңды тұлғалар арасында беруге;

4) передачи акций (долей участия) в юридическом лице- собственнике объекта единой системы снабжения товарным газом, если в результате такой передачи лицо приобретает право прямо или косвенно (через третьих лиц) распоряжаться менее чем 0,1 процента доли участия (пакета акций) в уставном капитале юридического лица-собственника объекта единой системы снабжения товарным газом
2
Соблюдение преимущественного права государства на приобретение отчуждаемого сырого газа, принадлежащего недропользователям, а также товарного газа, произведенного недропользователями в процессе переработки добытого ими сырого газа
3
Соблюдение недропользователями, имеющих намерение произвести отчуждение сырого и (или) товарного газа, требований по направлению на экспертизу в уполномоченный орган расчетов предельной цены сырого и (или) товарного газа, приобретаемого национальным оператором в рамках преимущественного права государства, подтвержденные документально, в срок не позднее 1 января предстоящего года
4
Соблюдение недропользователями требований по не превышению утвержденной уполномоченным органом цены сырого и (или) товарного газа, приобретаемого национальным оператором в рамках преимущественного права государства
5
Соблюдение недропользователями, имеющими намерение произвести отчуждение сырого и (или) товарного газа, в срок не позднее чем за пять месяцев до начала планируемого периода требования по направлению национальному оператору коммерческого предложения с указанием:
1) объемов отчуждаемого сырого и (или) товарного газа;
2) цены отчуждаемого сырого и (или) товарного газа;
3) пункта поставки сырого и (или) товарного газа
6
Соблюдение недропользователями, производящими товарный и (или) сжиженный нефтяной газ из попутного газа, принадлежащего Республике Казахстан, требований по передаче по решению уполномоченного органа товарного газа национальному оператору или товарный и (или) сжиженный нефтяной газ привлекаемому инвестору для дальнейшего использования в рамках партнерства в сфере газа и газоснабжения по цене, согласованной сторонами
7
Соблюдение требований по поставке потребителям только товарного и (или) сжиженного нефтяного газа, за исключением реализации сырого газа промышленным потребителям для использования в качестве сырья
8
Соблюдение требований по реализации товарного, сжиженного нефтяного и (или) сжиженного природного газа с обязательным их перемещением через контрольные приборы учета
9
Соблюдение преимущественного права бытовых и коммунально-бытовых потребителей на пользование товарным или сжиженным нефтяным газом
10
Соблюдение установленных предельных цен оптовой реализации товарного газа на внутреннем рынке Республики Казахстан или предельной цены сжиженного нефтяного газа реализуемого в рамках плана поставки на внутренний РК вне электронных торговых площадок
11
Соблюдение требований по предоставлению, ежемесячно не позднее двадцатого числа месяца, следующего за отчетным, в уполномоченный орган сведений о реализации товарного газа, в том числе ввезенного для потребления на территорию Республики Казахстан
12
Соблюдение требований по предоставлению производителями в уполномоченный орган:

4) егер осындай берудiң нәтижесiнде тұлға тауарлық газбен жабдықтаудың бірыңғай жүйесі объектісінің меншік иесі – заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлесiнiң (акциялар пакетiнiң) кемiнде 0,1 пайызына тiкелей немесе жанама түрде (үшiншi тұлғалар арқылы) билiк ету құқығын сатып алса, тауарлық газбен жабдықтаудың бірыңғай жүйесі объектісінің меншік иесі-заңды тұлғадағы акцияларды (қатысу үлестерiн) беруге
2
Жер қойнауын пайдаланушыларға тиесілі иеліктен шығарылатын шикі газды, сондай-ақ өздері өндірген шикі газды өңдеу процесінде жер қойнауын пайдаланушылар өндірген және өздеріне тиесілі тауарлық газды сатып алуға мемлекеттің артықшылықты құқығын сақтау
3
Шикі және (немесе) тауарлық газды иеліктен шығаруды жүргізуге ниеті бар жер қойнауын пайдаланушылар уәкілетті органға мемлекеттің артықшылықты құқығы шеңберінде ұлттық оператордан сатып алатын шикі және (немесе) тауарлық газдың шекті бағасының құжатпен расталған есеп-қисаптарын келесі жылдың 1 қаңтарынан кешіктірілмейтін мерзімде сараптамаға жіберілуін сақтау
4
Жер қойнауын пайдаланушылар мемлекеттің артықшылықты құқығы шеңберінде ұлттық оператор сатып алатын шикі және (немесе) тауарлық газдың уәкілетті орган бекіткен бағасынан асырмауды сақтау
5
Шикі және (немесе) тауарлық газды иеліктен шығаруды жүргізуге ниеті бар жер қойнауын пайдаланушылар жоспарланған кезең басталғанға дейін бес айдан кешіктірілмейтін мерзімде, ұлттық операторға:
1) иеліктен шығарылатын шикі және (немесе) тауарлық газдың көлемін;
2) иеліктен шығарылатын шикі және (немесе) тауарлық газдың бағасын;
3) шикі және (немесе) тауарлық газдың жеткізілу пунктін көрсете отырып, коммерциялық ұсыныс жіберуді сақтау
6
Қазақстан Республикасына тиесілі ілеспе газдан тауарлық және (немесе) сұйытылған мұнай газын өндіретін жер қойнауын пайдаланушылар уәкілетті органның шешімі бойынша тараптар келіскен бағамен газ және газбен жабдықтау саласындағы әріптестік шеңберінде одан әрі пайдалану үшін тауарлық газды ұлттық операторға немесе тауарлық және (немесе) сұйытылған мұнай газын тартылатын инвесторға беруді сақтау
7
Шикізат ретінде пайдалану үшін өнеркәсіптік тұтынушыларға шикі газды өткізуді қоспағанда, тұтынушыларға тауарлық және (немесе) сұйытылған мұнай газы ғана берілу талабын сақтау.
8
Тауарлық, сұйытылған мұнай газын және (немесе) сұйытылған табиғи газды өткізу, есепке алудың бақылау аспаптары арқылы міндетті түрде өткізе отырып жүзеге асыру талабын сақтау
9
Тұмыстық және коммуналдық-тұрмыстық тұтынушылар тауарлық немесе сұйытылған мұнай газын пайдалануда артықшылық құқығын сақтау
10
Қазақстан Республикасының ішкі нарығында тауарлық газды көтерме саудада өткізуде белгіленген шекті бағаларды немесе Қазақстан Республикасының ішкі нарығына сұйытылған мұнай газын электрондық сауда алаңдарынан тыс өткізуді жүзеге асыруда белгіленген шекті бағаларды сақтау
11
Тауарлық газды көтерме және (немесе) бөлшек саудада өткізуді жүзеге асыруда уәкілетті органға тауарлық, оның ішінде тұтыну үшін Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген газды өткізу туралы мәліметтерді ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жиырмасынан кешіктірмей ұсыну талабын сақтау
12
Өндірушілердің уәкілетті органға:

1) сведений по производству товарного и сжиженного природного газа ежемесячно не позднее пятого числа месяца, следующего за отчетным;
2) прогнозного объема производства товарного, сжиженного нефтяного и сжиженного природного газа на предстоящие пять лет ежегодно не позднее чем за три месяца до начала планируемого периода
13
Соблюдение требований по предоставлению производителями сжиженного нефтяного газа в уполномоченный орган, ежемесячно не позднее пятого числа месяца, следующего за отчетным, сведений:
1) об объемах производства собственного сжиженного нефтяного газа;
2) об объемах производства сжиженного нефтяного газа из углеводородного сырья, принадлежащего на праве собственности или иных законных основаниях другим лицам;
3) по отгрузке и (или) реализации сжиженного нефтяного газа в рамках плана поставки;
4) по отгрузке и (или) реализации сжиженного нефтяного газа вне плана поставки
14
Соблюдение собственниками сжиженного нефтяного газа, произведенного в процессе переработки принадлежащего им на праве собственности или иных законных основаниях углеводородного сырья, ежемесячно не позднее пятого числа месяца, следующего за отчетным, требований по предоставлению в уполномоченный орган сведений по отгрузке и (или) реализации сжиженного нефтяного газа в рамках плана поставки
15
Соблюдение требований по предоставлению ежемесячно не позднее пятого числа месяца, следующего за отчетным, в уполномоченный орган сведений о реализации сжиженного природного газа, в том числе произведенного за пределами территории Республики Казахстан и ввезенного для потребления на территорию Республики Казахстан
16
Соблюдение запрета на осуществление оптовой реализации товарного газа, за исключением:
1) производителей товарного газа;
2) недропользователей, являющихся собственниками товарного газа, произведенного в процессе переработки добытого ими сырого газа;
3) собственников товарного газа, произведенного за пределами территории Республики Казахстан и ввезенного для потребления на территорию Республики Казахстан;
4) собственников товарного газа, произведенного за пределами территории Республики Казахстан из сырого газа, добываемого в Республике Казахстан, на основании международных договоров Республики Казахстан, в случаях реализации товарного газа национальному оператору и (или) за пределы территории Республики Казахстан
17
Соблюдение запрета на осуществление розничной реализации товарного газа, за исключением производителей товарного газа, недропользователей, являющихся собственников товарного газа, произведенного в процессе переработки добытого ими сырого газа, собственниками товарного газа, произведенного за пределами территории Республики Казахстан и ввезенного для потребления на территорию Республики Казахстан, в случае розничной реализации товарного газа промышленным потребителям, газопотребляющие системы которых подключены непосредственно к магистральному или соединительному газопроводу
18
Соблюдение запрета на осуществление перевозки сжиженного нефтяного и сжиженного природного газа железнодорожным, автомобильным, морским и внутренним водным транспортом за пределы территории Республики Казахстан самостоятельно либо с привлечением лиц, оказывающих услуги по перевозке сжиженного нефтяного и (или) сжиженного природного газа, за исключением:

1) тауарлық және сұйытылған табиғи газды өндіру жөніндегі мәліметтерді ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінен кешіктірмей;
2) тауарлық, сұйытылған мұнай газын және сұйытылған табиғи газды өндірудің алдағы бес жылға арналған болжамды көлемін жыл сайын, жоспарланған кезең басталғанға дейін кемінде үш ай бұрын ұсыну талабын сақтау
13
Сұйытылған мұнай газын өндірушілер уәкілетті органға:
1) меншікті сұйытылған мұнай газын өндіру көлемдері туралы;
2) меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде басқа тұлғаларға тиесілі көмірсутек шикізатынан сұйытылған мұнай газын өндіру көлемдері туралы;
3) сұйытылған мұнай газын беру жоспары шеңберінде сұйытылған мұнай газын тиеп-жөнелту және (немесе) өткізу жөніндегі;
4) өнім беру жоспарынан тыс сұйытылған мұнай газын тиеп-жөнелту және (немесе) өткізу жөнінде ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші күнінен кешіктірмей беру талабын сақтау
14
Өздеріне меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде тиесілі көмірсутек шикізатын қайта өңдеу процесінде өндірілген сұйытылған мұнай газының меншік иелері уәкілетті органға өнім беру жоспары шеңберінде сұйытылған мұнай газын тиеп-жөнелту және (немесе) өткізу жөніндегі мәліметтерді ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші күнінен кешіктірмей ұсыну талабын сақтау
15
Сұйытылған табиғи газды көтерме саудада өткізуді жүзеге асыратын тұлғалар уәкілетті органға сұйытылған табиғи, оның ішінде Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерде өндірілген және тұтыну үшін Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген газды өткізу туралы мәліметтерді ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінен кешіктірмей ұсыну талабын сақтау
16
Тауарлық газды көтерме саудада өткізуге тиым салудың сақталуы, мыналардан басқасы:
1) тауарлық газды өндірушілер;
2) өздері өндірген шикі газды өңдеу процесінде өндірілген тауарлық газдың меншік иелері болып табылатын жер қойнауын пайдаланушылар;
3) Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерде өндірілген және тұтыну үшін Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген тауарлық газдың меншік иелері;
4) тауарлық газ ұлттық операторға және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерге өткізілген жағдайларда, Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары негізінде Қазақстан Республикасында өндірілетін шикі газдан Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерде өндірілген тауарлық газдың меншік иелері
17
Тауарлық газды бөлшек саудада өткізуге тиым салуды сақтау, мыналардан басқасы, газ тұтыну жүйелері магистральдық немесе жалғастырушы газ құбырына тікелей қосылған өнеркәсіптік тұтынушыларға тауарлық газ бөлшек саудада өткізілген жағдайда, тауарлық газды өндірушілер, өздері өндірген шикі газды өңдеу процесінде өндірілген тауарлық газдың меншік иелері болып табылатын жер қойнауын пайдаланушылар, Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерде өндірілген және тұтыну үшін Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген тауарлық газдың меншік иелері
18
Сұйытылған мұнай газын және сұйытылған табиғи газды теміржол, автомобиль, теңіз және ішкі су көлігімен Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерге өз бетінше не сұйытылған мұнай газын және (немесе) сұйытылған табиғи газды тасу жөнінде қызметтер көрсететін тұлғаларды тарта отырып тасуға тиым салуды сақтау, мыналардан басқасы:

1) производителей сжиженного нефтяного и сжиженного природного газа;
2) собственников сжиженного нефтяного и (или) сжиженного природного газа, произведенного в процессе переработки принадлежащего им на праве собственности или иных законных основаниях углеводородного сырья;
3) владельцев сжиженного нефтяного и (или) сжиженного природного газа, произведенного за пределами территории Республики Казахстан, имеющие намерение осуществить его перевозку через территорию Республики Казахстан;
4) собственников сжиженного нефтяного газа, приобретенного непосредственно у лиц, указанных в подпунктах 1) и 2), на законных основаниях вне плана поставки
19
Соблюдение запрета на осуществление оптовой реализации сжиженного нефтяного газа, за исключением:
1) производителей сжиженного нефтяного газа;
2) собственников сжиженного нефтяного газа, произведенного в процессе переработки принадлежащего им на праве собственности или иных законных основаниях углеводородного сырья;
3) собственников сжиженного нефтяного газа, произведенного за пределами территории Республики Казахстан и ввезенного для потребления на территорию Республики Казахстан;
4) собственников сжиженного нефтяного газа, приобретенного непосредственно у лиц, указанных в подпунктах 1) и 2), на законных основаниях вне плана поставки, – в случае его реализации за пределы территории Республики Казахстан
20
Соблюдение запрета на осуществление реализации сжиженного нефтяного газа за пределы территории Республики Казахстан обладают, за исключением:
1) производителей сжиженного нефтяного газа;
2) собственников сжиженного нефтяного газа, произведенного в процессе переработки принадлежащего им на праве собственности или иных законных основаниях углеводородного сырья;
3) собственников сжиженного нефтяного газа, приобретенного у лиц, указанных в подпунктах 1) и 2), на законных основаниях вне плана поставки
21
Выполнение плана поставки сжиженного нефтяного газа на внутренний рынок
22
Соблюдение запрета на осуществление розничной реализации сжиженного нефтяного газа, за исключением производителей, собственников сжиженного нефтяного газа, произведенного в процессе переработки принадлежащего им на праве собственности или иных законных основаниях углеводородного сырья, собственников сжиженного нефтяного газа, произведенного за пределами территории Республики Казахстан и ввезенного для потребления на территорию Республики Казахстан, в случае розничной реализации сжиженного нефтяного газа промышленным потребителям
23
Наличие у производителей товарного газа, недропользователей, являющихся собственниками товарного газа, произведенного в процессе переработки добытого ими сырого газа, собственников товарного газа, произведенного за пределами территории Республики Казахстан и ввезенного для потребления на территорию Республики Казахстан, в случае розничной реализации товарного газа промышленным потребителям, газопотребляющие системы которых подключены непосредственно к магистральному или соединительному газопроводу, договора розничной реализации товарного газа с промышленными и коммунально-бытовыми потребителями
24
Соблюдение требований по приоритетности обеспечения товарным газом отдельных категорий потребителей
Должностное (ые) лицо (а)
_____________________ ___________ _______________________________________________
(должность)            (подпись)      (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
_____________________ ___________ _______________________________________________
(должность)            (подпись)      (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель субъекта контроля
_____________________ ___________ _______________________________________________
(должность)            (подпись)      (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Приложение 2
к совместному приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 ноября 2018 года № 454
и исполняющего обязанности
Министра национальной
экономики
Республики Казахстан
от 23 ноября 2018 года № 78
Приложение 2
к совместному приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 24 декабря 2015 года № 748
и Министра национальной
экономики
Республики Казахстан
от 29 декабря 2015 года № 824
Проверочный лист в сфере газа и газоснабжения
________________________________________________________________________________
в соответствии со статьей 138 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан
в отношении национального оператора
________________________________________________________________________________
наименование однородной группы субъектов (объектов) контроля
Государственный орган, назначивший проверку ______________________________________
________________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки ________________________________________________________
(№, дата)
Наименование субъекта (объекта) контроля __________________________________________
________________________________________________________________________________
Бизнес идентификационный номер субъекта (объекта) контроля ________________________
Адрес местонахождения _________________________________________________________
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
5
6
1
Обеспечение бесперебойной транспортировки и хранения товарного газа, в том числе путем заключения договоров с газотранспортными и газораспределительными организациями
2
Обеспечение централизованного оперативно-диспетчерского управления технологическим режимом работы объектов единой системы снабжения товарным газом
3
Представление в уполномоченный орган сведений по транспортировке, хранению и реализации товарного газа на территории Республики Казахстан, по приобретению сырого и товарного газа в рамках преимущественного права государства, а также прогноза внутренних потребностей Республики Казахстан в товарном газе на предстоящий календарный год
4
Обеспечение взаимодействия с газотранспортными системами сопредельных государств по управлению и обеспечению устойчивости режимов транспортировки товарного газа
5
Обеспечение создания и функционирования автоматизированной системы коммерческого учета товарного газа, находящегося в единой системе снабжения товарным газом
6
Обеспечение бесперебойного снабжения товарным газом потребителей, подключенных к объектам единой системы снабжения товарным газом
7
Обеспечение строительства, эксплуатации, модернизации и (или) реконструкции объектов единой системы снабжения товарным газом в соответствии с генеральной схемой газификации Республики Казахстан
8
Соблюдение требований по отчуждению по согласованию с уполномоченным органом объектов единой системы снабжения товарным газом, находящиеся в собственности национального оператора или газотранспортных и (или) газораспределительных организаций, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия) которых принадлежат национальному оператору
9
Соблюдение требований по реализации приоритетного права государства на приобретение отчуждаемых объектов единой системы снабжения товарным газом, долей в праве общей собственности на объекты единой системы снабжения товарным газом и пакетов акций (долей участия) юридических лиц-собственников объектов единой системы снабжения товарным газом или об отказе от него
10
Соблюдение требований по реализации преимущественного права государства на приобретение отчуждаемого сырого газа, принадлежащего недропользователям, а также товарного газа, произведенного недропользователями в процессе переработки добытого ими сырого газа
11
Наличие экспертизы и утвержденной уполномоченным органом цены сырого или товарного газа, приобретаемого национальным оператором в рамках преимущественного права государства
12
Соблюдение требований по поставке потребителям только товарного газа, за исключением реализации сырого газа промышленным потребителям для использования в качестве сырья
13
Соблюдение требований по реализации товарного газа с обязательным их перемещением через контрольные приборы учета
14
Соблюдение преимущественного права бытовых и коммунально-бытовых потребителей на пользование товарным газом
15
Соблюдение установленных предельных цен оптовой реализации товарного газа на внутреннем рынке Республики Казахстан
16
Соблюдение требований по предоставлению, ежемесячно не позднее двадцатого числа месяца, следующего за отчетным, в уполномоченный орган сведений о реализации товарного газа, в том числе ввезенного для потребления на территорию Республики Казахстан
17
Соблюдение требований по предоставлению в уполномоченный орган:

1) сұйытылған мұнай газын және сұйытылған табиғи газды өндірушілер;
2) өздеріне меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде тиесілі көмірсутегі шикізатын өңдеу процесінде өндірілген сұйытылған мұнай газының және (немесе) сұйытылған табиғи газдың меншік иелері;
3) Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерде өндірілген сұйытылған мұнай газын және (немесе) сұйытылған табиғи газды Қазақстан Республикасының аумағы арқылы тасуды жүзеге асыруға ниет білдірген оның иелері;
4) өнім беру жоспарынан тыс заңды негіздерде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында аталған тұлғалардан тікелей сатып алынған сұйытылған мұнай газының меншік иелері
19
Сұйытылған мұнай газын көтерме саудада өткізу талабын сақтау, мыналардан басқасы:
1) сұйытылған мұнай газын өндірушілер;
2) өздеріне меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде тиесілі көмірсутек шикізатын қайта өңдеу процесінде өндірілген сұйытылған мұнай газының меншік иелері;
3) Қазақстан Республикасы аумағының шегінен тыс жерлерде өндірілген және тұтыну үшін Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген сұйытылған мұнай газының меншік иелері;
4) Қазақстан Республикасы аумағының шегінен тыс жерлерге өткізілген жағдайда – өнім беру жоспарынан тыс заңды негіздерде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында аталған тұлғалардан тікелей сатып алынған сұйытылған мұнай газының меншік иелері
20
Сұйытылған мұнай газын Қазақстан Республикасы аумағының шегінен тыс жерлерге өткізу құқығына тиым салу талабын сақтау, мыналардан басқасы:
1) сұйытылған мұнай газын өндірушілер;
2) өздеріне меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде тиесілі көмірсутек шикізатын қайта өңдеу процесінде өндірілген сұйытылған мұнай газының меншік иелері;
3) өнім беру жоспарынан тыс заңды негіздерде 1) және 2) тармақшаларында аталған тұлғалардан сатып алынған сұйытылған мұнай газының меншік иелері
21
Ішкі нарыққа сұйытылған мұнай газын жеткізу жоспарын орындау
22
Сұйытылған мұнай газын бөлшек саудада өткізуді тиым салуды сақтау, мыналардан басқасы, сұйытылған мұнай газы өнеркәсіптік тұтынушыларға бөлшек саудада өткізілген жағдайда, өздеріне меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде тиесілі көмірсутегі шикізатын өңдеу процесінде өндірілген сұйытылған мұнай газын өндірушілер, оның меншік иелері, Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерде өндірілген және тұтыну үшін Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген сұйытылған мұнай газының меншік иелері
23
Газ тұтыну жүйелері магистральдық немесе жалғастырушы газ құбырына тікелей қосылған өнеркәсіптік тұтынушыларға тауарлық газ бөлшек саудада өткізілген жағдайда, тауарлық газды өндірушілер, өздері өндірген шикі газды өңдеу процесінде өндірілген тауарлық газдың меншік иелері болып табылатын жер қойнауын пайдаланушылар, Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерде өндірілген және тұтыну үшін Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген тауарлық газдың меншік иелері
24
Тұтынушылардың жекелеген санаттарын тауарлық газбен артықшылық қамтамасыз ету талаптарын сақтау
Лауазымды адам (адамдар)
________________ __________ ____________________________________________
(лауазымы)             (қолы)            (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
________________ __________ ____________________________________________
(лауазымы)             (қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Бақылау субъектісінің басшысы
________________ ___________ ___________________________________________
(лауазымы)            (қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 қарашадағы
№ 454 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2018 жылғы 23 қарашадағы
№ 78 бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 748 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 824 бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Тексеру парағы газ және газбен жабдықтау саласындағы
_________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 138-бабына сәйкес
ұлттық операторға қатысты
_________________________________________________________
бақылау субъектілерінің (объектілерінің) біртекті тобының атауы
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган ___________________________________
________________________________________________________________________
Тексеруді тағайындау туралы акт ___________________________________________
(№, күні)
Бақылау субъектісінің (объектісінің) атауы____________________________________
________________________________________________________________________
Бақылау субъектісінің (объектісінің) бизнес-сәйкестендіру нөмірі ________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ____________________________________________
Талаптар тізбесі
Талап етіледі
Талап етілмейді
Талаптарға сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес келмейді
1
2
3
4
5
6
1
Тауарлық газдың іркіліссіз тасымалдануын және сақталуын, оның ішінде газ тасымалдау және газ тарату ұйымдарымен шарттар жасасу арқылы қамтамасыз ету
2
Тауарлық газбен жабдықтаудың бірыңғай жүйесі объектілерінің технологиялық жұмыс режимін орталықтандырылған жедел-диспетчерлік басқаруды қамтамасыз ету
3
Үәкілетті органға Қазақстан Республикасының аумағында тауарлық газды тасымалдау, сақтау және өткізу жөніндегі, мемлекеттің артықшылықты құқығы шеңберінде шикі және тауарлық газды сатып алу жөніндегі мәліметтерді, сондай-ақ Қазақстан Республикасының тауарлық газға деген ішкі қажеттіліктерінің алдағы күнтізбелік жылға арналған болжамын ұсыну
4
Тауарлық газды тасымалдау режимдерін басқару мен орнықтылығын қамтамасыз ету бойынша шектес мемлекеттердің газ тасымалдау жүйелерімен өзара іс-қимылды қамтамасыз ету
5
Тауарлық газбен жабдықтаудың бірыңғай жүйесіндегі тауарлық газды коммерциялық есепке алудың автоматтандырылған жүйесін құру және оның жұмыс істеуін қамтамасыз ету
6
Заңда белгіленген шарттармен тауарлық газбен жабдықтаудың бірыңғай жүйесі объектілеріне қосылған тұтынушыларды тауарлық газбен іркіліссіз жабдықтауды қамтамасыз ету
7
Қазақстан Республикасын газдандырудың бас схемасына сәйкес тауарлық газбен жабдықтаудың бірыңғай жүйесінің объектілерін салуды, пайдалануды, жаңғыртуды және (немесе) реконструкциялауды қамтамасыз ету
8
Ұлттық оператордың немесе дауыс беретін акцияларының (қатысу үлестерінің) елу және одан көп пайызы ұлттық операторға тиесілі газ тасымалдау және (немесе) газ тарату ұйымдарының меншігіндегі тауарлық газбен жабдықтаудың бірыңғай жүйесінің объектілерін уәкілетті органмен келісім бойынша иеліктен шығару талаптарын сақтау
9
Мемлекеттің тауарлық газбен жабдықтаудың бірыңғай жүйесінің иеліктен шығарылатын объектілерін, тауарлық газбен жабдықтаудың бірыңғай жүйесі объектілеріне ортақ меншік құқығындағы үлестерін және тауарлық газбен жабдықтау немесе одан бас тартудың бірыңғай жүйесі объектілерінің меншік иелері – заңды тұлғалар акцияларының пакеттерін (қатысу үлестерін) сатып алуға артықшылықты құқығын іске асыру бойынша талаптарды сақтау
10
Жер қойнауын пайдаланушыларға тиесілі иеліктен шығарылатын шикі газды, сондай-ақ өздері өндірген шикі газды өңдеу процесінде жер қойнауын пайдаланушылар өндірген және өздеріне тиесілі тауарлық газды сатып алуға артықшылықты құқығын іске асыру бойынша талаптарды сақтау
11
Мемлекеттің артықшылықты құқығы шеңберінде ұлттық оператор сатып алатын шикі немесе тауарлық газдың уәкілетті орган бекіткен бағасы және сараптамасының болуы
12
Шикізат ретінде пайдалану үшін өнеркәсіптік тұтынушыларға шикі газды өткізуді қоспағанда, тұтынушыларға тауарлық және (немесе) сұйытылған мұнай газын ғана беру талаптарын сақтау
13
Тауарлық газды, оларды есепке алудың бақылау аспаптары арқылы міндетті түрде өткізе отырып, сату бойынша талаптарын сақтау
14
Тауарлық газды пайдаланудың артықшылық құқығына тұрмыстық және коммуналдық-тұрмыстық тұтынушылар ие болуын сақтау
15
Қазақстан Республикасының ішкі нарығында тауарлық газды көтерме саудада өткізуде белгіленген шекті бағаларды сақтау
16
Тауарлық газды көтерме және (немесе) бөлшек саудада өткізуді жүзеге асыратын тұлғалар уәкілетті органға тауарлық, оның ішінде тұтыну үшін Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген газды өткізу туралы мәліметтерді ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жиырмасынан кешіктірмей ұсыну талабын сақтау
17
Уәкілетті органға:

1) ежемесячно не позднее двадцатого числа месяца, следующего за отчетным, сведений об объемах транспортировки товарного газа по магистральным газопроводам и его хранения в хранилищах товарного газа;
2) ежегодно не позднее первого февраля года, следующего за отчетным, сведений об объемах приобретенного сырого и товарного газа в рамках преимущественного права государства;
3) ежегодно не позднее чем за три месяца до начала планируемого периода прогноз внутренних потребностей Республики Казахстан в товарном газе на предстоящий календарный год
18
Соблюдение запрета на осуществление розничной реализации товарного газа
19
Соблюдение требований по осуществлению учета объема товарного газа при его транспортировке, хранении и реализации
20
Соблюдение запрета на осуществление перевозки сжиженного нефтяного и сжиженного природного газа железнодорожным, автомобильным, морским и внутренним водным транспортом за пределы территории Республики Казахстан самостоятельно либо с привлечением лиц, оказывающих услуги по перевозке сжиженного нефтяного и (или) сжиженного природного газа
21
Соблюдение запрета на осуществление оптовой реализации сжиженного нефтяного газа
22
Соблюдение запрета на осуществление реализации сжиженного нефтяного газа за пределы территории Республики Казахстан обладают
23
Соблюдение запрета на осуществление розничной реализации сжиженного нефтяного газа
Должностное (ые) лицо (а)
____________________ _____________ ______________________________________________
(должность)            (подпись)            (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
____________________ _____________ ______________________________________________
(должность)            (подпись)            (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель субъекта контроля
____________________ _____________ _____________________________________________
(должность)            (подпись)            (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Приложение 3
к совместному приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 ноября 2018 года № 454
и исполняющего обязанности
Министра национальной
экономики
Республики Казахстан
от 23 ноября 2018 года № 78
Приложение 3
к совместному приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 24 декабря 2015 года № 748
и Министра национальной
экономики
Республики Казахстан
от 29 декабря 2015 года № 824
Проверочный лист
в сфере газа и газоснабжения
_______________________________________________________________________________
в соответствии со статьей 138 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан
в отношении газосетевых организаций
_______________________________________________________________________________
наименование однородной группы субъектов (объектов) контроля
Государственный орган, назначивший проверку _____________________________________
______________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки _______________________________________________________
(№, дата)
Наименование субъекта (объекта) контроля _________________________________________
_______________________________________________________________________________
Бизнес идентификационный номер субъекта (объекта) контроля ________________________
Адрес местонахождения __________________________________________________________
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
5
6
1
Наличие документов, подтверждающих право собственности или иные законные основания владения производственно-технической базой:
технические паспорта на объекты недвижимости;
справки с портала электронного правительства о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках;
договора аренды или договора доверительного управления газонаполнительной станции и групповых резервуарных установок (при наличии).
2

1) тауарлық газды магистральдық газ құбырлары арқылы тасымалдау және оны тауарлық газ қоймаларында сақтау көлемдері туралы мәліметтерді ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жиырмасынан кешіктірмей;
2) мемлекеттің артықшылықты құқығы шеңберінде сатып алынған шикі және тауарлық газдың көлемдері туралы мәліметтерді жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың бірінші ақпанынан кешіктірмей;
3) Қазақстан Республикасының тауарлық газға деген ішкі қажеттіліктерінің алдағы күнтізбелік жылға арналған болжамын жыл сайын, жоспарланған кезең басталғанға дейін кемінде үш ай бұрын ұсыну талабын сақтау
18
Тауарлық газды бөлшек саудада өткізудегі салынған тиымды сақтау
19
Тауарлық газды тасымалдау, сақтау және өткізу кезінде оның көлемін есепке алуды жүзеге асыру талабын сақтау
20
Сұйытылған мұнай газын және сұйытылған табиғи газды теміржол, автомобиль, теңіз және ішкі су көлігімен Қазақстан Республикасы аумағының шегінен тыс жерге өз бетінше не сұйытылған мұнай газын және (немесе) сұйытылған табиғи газды тасу жөнінде қызметтер көрсететін тұлғаларды тарта отырып тасуға салынған тиымды сақтау
21
Сұйытылған мұнай газын көтерме саудада өткізуді жүзеге асыру бойынша тиымды сақтау
22
Сұйытылған мұнай газын Қазақстан Республикасы аумағының шегінен тыс жерлерге өткізуді жүзеге асыру бойынша тиымды сақтау
23
Сұйытылған мұнай газын бөлшек саудада өткізуді жүзеге асыруы бойынша тиымды сақтау
Лауазымды адам (адамдар)
___________________ _______________ ___________________________________
(лауазымы)             (қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
___________________ _______________ ___________________________________
(лауазымы)             (қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Бақылау субъектісінің басшысы
___________________ _______________ ___________________________________
(лауазымы)             (қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 қарашадағы
№ 454 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2018 жылғы 23 қарашадағы
№ 78 бірлескен бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 748 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 824 бірлескен бұйрығына
3-қосымша
Тексеру парағы газ және газбен жабдықтау саласындағы
_________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 138-бабына сәйкес
газ желісі ұйымдарына қатысты
_________________________________________________________
бақылау субъектілерінің (объектілерінің) біртекті тобының атауы
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган ___________________________________
________________________________________________________________________
Тексеруді тағайындау туралы акт ___________________________________________
(№, күні)
Бақылау субъектісінің (объектісінің) атауы____________________________________
________________________________________________________________________
Бақылау субъектісінің (объектісінің) бизнес-сәйкестендіру нөмірі ________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ____________________________________________
Талаптар тізбесі
Талап етіледі
Талап етілмейді
Талаптарға сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес келмейді
1
2
3
4
5
6
1
Өндірістік-техникалық базаға меншік құқығын немесе өзге де заңды негіздерді растайтын құжаттардың болуы:
жылжымайтын мүлік объектілеріне техникалық паспорттар;
электрондық үкімет порталынан жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауырпалықтар) және оның техникалық сипаттамасы туралы анықтамалар;
газ толтыру станциясын және топтық резервуарлық қондырғыларды жалға алу немесе сенімгерлікпен басқару шарттары (бар болған жағдайда)
2

Наличие газонаполнительной станции на территории которой расположены – сливо-наливная железнодорожная эстакада, наполнительные колонки, насосно-компрессорное отделение, сливно-наливное отделение баллонов, участок по техническому освидетельствованию и ремонту баллонов, склады открытого и/или закрытого типа для хранения баллонов, резервуары для хранения сжиженного нефтяного газа общим объемом не менее 600 м3, приборы учета газа, противопожарные водоемы и/или емкости с водой, оснащенные водонапорными насосами
3
Наличие групповых резервуарных установок
4
Наличие служб и (или) ответственных лиц, обеспечивающих:
руководство техническим процессом на газонаполнительной станции (технический руководитель);
пожарную безопасность;
промышленную безопасность;
ведение учета сжиженного нефтяного газа;
выполнение аварийно-диспетчерских и ремонтных заявок
5
Наличие квалифицированного состава:
1) для технических руководителей – высшее образование в нефтегазовой сфере, газоснабжении, имеющих опыт практической работы не менее двух лет по специальности;
2) для инженерно-технических работников – минимум средне-специальное образование соответствующее занимаемой должности
6
Наличие плана ликвидации аварий
7
Наличие декларации промышленной безопасности опасного производственного объекта, зарегистрированной уполномоченным органом в области промышленной безопасности
8
Наличие договора обязательного страхования ответственности владельцев объектов
9
Соблюдение преимущественного права бытовых и коммунально-бытовых потребителей на пользование сжиженным нефтяным газом
10
Соблюдение условий по бесперебойному снабжению сжиженным нефтяным газом потребителей, подключенных к групповой резервуарной установке
11
Наличие свидетельства об аккредитации газосетевых организаций
12
Соблюдение запрета на осуществление оптовой реализации товарного газа
13
Соблюдение запрета на осуществление розничной реализации товарного газа
14
Соблюдение запрета на осуществление перевозки сжиженного нефтяного и сжиженного природного газа железнодорожным, автомобильным, морским и внутренним водным транспортом за пределы территории Республики Казахстан самостоятельно либо с привлечением лиц, оказывающих услуги по перевозке сжиженного нефтяного и (или) сжиженного природного газа
15
Соблюдение запрета на осуществление реализации сжиженного нефтяного газа за пределы территории Республики Казахстан, за исключением собственников сжиженного нефтяного газа, приобретенного на законных основаниях вне плана поставки у производителей сжиженного нефтяного газа и собственников сжиженного нефтяного газа, произведенного в процессе переработки принадлежащего им на праве собственности или иных законных основаниях углеводородного сырья
16
Соблюдение запрета по оптовой реализации сжиженного нефтяного газа между газосетевыми организациями
17
Соблюдение требований по реализации сжиженного нефтяного газа, приобретенного в рамках плана поставки для целей его дальнейшей реализации, исключительно на внутреннем рынке Республики Казахстан
18
Соблюдение требований по обеспечению сохранности и исправному техническому состоянию групповых резервуарных установок, эксплуатируемых газосетевыми организациями
19
Осуществление розничной реализации сжиженного нефтяного газа потребителям через групповые резервуарные установки на основании договора розничной реализации сжиженного нефтяного газа между потребителем и газосетевой организацией
20
Осуществление абонентского учета потребителей, приобретающих сжиженный нефтяной газ в бытовых баллонах
21
Осуществление маркировки бытовых баллонов товарным знаком газосетевой организации
22
Недопущение эксплуатации одних и тех же газонаполнительных станций одновременно двумя и более газосетевыми организациями
23
Недопущение использования газонаполнительных пунктов и автогазозаправочных станций для реализации сжиженного нефтяного газа одновременно двумя и более физическими и (или) юридическими лицами
24
Соблюдение требований по учету сжиженного нефтяного газа, реализуемого потребителям, по приборам учета, за исключением случая, реализуемого бытовым потребителям через групповые резервуарные установки, производимым объемным методом по нормам потребления, утверждаемым местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения и столицы, – при отсутствии индивидуальных приборов учета, их неисправности либо несоответствии параметрам газового оборудования
25
Соблюдение требований по осуществлению учета сжиженного нефтяного газа на автогазозаправочных станциях, газонаполнительных станциях, газонаполнительных пунктах и в групповых резервуарных установках реализуемого потребителям
26
Соблюдение требований по осуществлению учета сжиженного нефтяного газа при его приемке, хранении, отпуске в следующих местах хранения:
1) в резервуарах базы хранения газонаполнительной станции (газонаполнительного пункта);
2) в технологических трубопроводах;

Аумағында төгу-құю теміржол эстакадасы, толтырғыш бағандар, баллондардың сорғы-компрессорлық бөлімшесі, төгу-құю бөлімшесі, баллондарды техникалық куәландыру және жөндеу учаскесі, баллондарды сақтауға арналған ашық және/ немесе жабық түрдегі қоймалар, жалпы көлемі кемінде 600 м3 сұйытылған мұнай газын сақтауға арналған резервуарлар, газды есепке алу аспаптары, су ағынды сорғылармен жарақтандырылған суы бар өртке қарсы сыйымдылықтар және/немесе су қоймасы орналасқан газ толтыру станциясының болуы
3
Топтық резервуарлық қондырғылардың болуы
4
Газ толтыру станциясының техникалық процесіне басшылықты (техникалық басшы);
өрт қауіпсіздігін;
өнеркәсіптік қауіпсіздікті;
сұйытылған мұнай газын есепке алуды жүргізуді;
авариялық-диспетчерлік және жөндеу өтінімдерін орындауды қамтамасыз ететін қызметтердің және (немесе) жауапты адамдардың болуы
5
Мынадай:
1) техникалық басшылар үшін – мұнай-газ, газбен жабдықтау саласында жоғары білімі, кемінде екі жыл мамандығы бойынша практикалық жұмыс тәжірибесі бар;
2) инженерлік-техникалық қызметкерлер үшін – атқаратын лауазымына сәйкес кем дегенде арнайы орта білімі бар біліктілік құрамының болуы
6
Аварияларды жою жоспарының болуы
7
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті органмен тіркелген қауіпті өнеркәсіп объектісінің қауіпсіздік декларациясының болуы
8
Объект иелерінің жауапкершілігін міндетті сақтандыру шартының болуы
9
Тұрмыстық және коммуналдық-тұрмыстық тұтынушылар, тауарлық немесе сұйытылған мұнай газын пайдалануда артықшылықты құқығына ие болуын сақтау
10
Газ тарату жүйесіне немесе топтық резервуарлық қондырғысына қосылған тұтынушыларды тауарлық немесе сұйытылған мұнай газымен іркіліссіз жабдықтауды қамтамасыз ету шарттарын сақтау
11
Газ желісі ұйымдарын аккредиттеу туралы куәліктің болуы
12
Тауарлық газды көтерме саудада өткізу бойынша салынған тыйымды сақтау
13
Тауарлық газды бөлшек саудада өткізу бойынша салынған тыйымды сақтау
14
Сұйытылған мұнай газын және сұйытылған табиғи газды теміржол, автомобиль, теңіз және ішкі су көлігімен Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерге өз бетінше не сұйытылған мұнай газын және (немесе) сұйытылған табиғи газды тасу жөнінде қызметтер көрсететін тұлғаларды тарта отырып тасу бойынша салынған тыйымды сақтау
15
Сұйытылған мұнай газын Қазақстан Республикасы аумағының шегінен тыс жерлерге өткізу құқығы бойынша салынған тыйымды сақтау, мыналардан басқасы:
1) өздеріне меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде тиесілі көмірсутек шикізатын қайта өңдеу процесінде өндірілген сұйытылған мұнай газының меншік иелері;
2) өнім беру жоспарынан тыс заңды негіздерде сатып алынған сұйытылған мұнай газының меншік иелері
16
Газ желiсi ұйымдарының арасында сұйытылған мұнай газын көтерме саудада өткiзу бойынша салынған тыйымды сақтау
17
Сұйытылған мұнай газын одан әрі өткізу мақсаттары үшін өнім беру жоспары шеңберінде оны сатып алуды жүзеге асырған тұлғалар сатып алынған сұйытылған мұнай газын тек қана Қазақстан Республикасының ішкі нарығында өткізу міндеті бойынша талапты сақтау
18
Топтық резервуарлық қондырғыларды пайдаланатын газ желісі ұйымы олардың сақталуын және жарамды техникалық күйде болуын қамтамасыз етуге міндеттілігі бойынша талапты сақтау
19
Сұйытылған мұнай газын тұтынушыларға топтық резервуарлық қондырғылар арқылы бөлшек саудада өткізу тұтынушы мен газ желісі ұйымының арасындағы сұйытылған мұнай газын бөлшек саудада өткізу шартының негізінде жүзеге асыру
20
Тұрмыстық баллондардағы сұйытылған мұнай газын сатып алатын тұтынушыларды абоненттік есепке алуды жүзеге асыру
21
Тұрмыстық баллондарды газ желісі ұйымының тауарлық белгісімен таңбалауды жүзеге асыру
22
Сол бір ғана газ толтыру станцияларын екі және одан да көп газ желісі ұйымдарының бір мезгілде пайдалануына жол бермеу
23
Сұйытылған мұнай газын өткізуге арналған газ толтыру пункттері мен автогаз құю станцияларын екі және одан да көп жеке және (немесе) заңды тұлғалардың бір мезгілде пайдалануына жол бермеу
24
Жеке есепке алу аспаптары болмаған, олар жарамсыз не газ жабдығының параметрлерiне сәйкес келмеген жағдайда – облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары бекiтетiн тұтыну нормалары бойынша көлемдiк әдiспен өндірілетін топтық резервуарлық қондырғылар арқылы тұрмыстық тұтынушыларға өткізілетін жағдайды қоспағанда, есепке алу аспаптары бойынша тұтынушыларға өткізілетін сұйытылған мұнай газын есепке алу талаптарын сақтау
25
Автогаз құю станцияларындағы, газ толтыру станцияларындағы, газ толтыру пункттеріндегі және топтық резервуарлық қондырғылардағы тұтынушымен сатылатын сұйылтылған мұнай газын есепке алу тәртібі талаптарын сақтау
26
Сұйытылған мұнай газын қабылдау, сақтау, сату кезінде мынадай сақтау орындарында есепке алуды жүргізу талаптарын сақтау:
1) газ толтыру станциясының (газ толтыру пунктінің) сақтау базасының резервуарларында;
2) технологиялық құбыр жолдарында;

4) передачи акций (долей участия) в юридическом лице- собственнике объекта единой системы снабжения товарным газом, если в результате такой передачи лицо приобретает право прямо или косвенно (через третьих лиц) распоряжаться менее чем 0,1 процента доли участия (пакета акций) в уставном капитале юридического лица-собственника объекта единой системы снабжения товарным газом
2
Соблюдение преимущественного права государства на приобретение отчуждаемого сырого газа, принадлежащего недропользователям, а также товарного газа, произведенного недропользователями в процессе переработки добытого ими сырого газа, за исключением случаев отчуждения:
1) сырого газа, добываемого на газовых и (или) газоконденсатных месторождениях;

4) егер осындай берудiң нәтижесiнде тұлға тауарлық газбен жабдықтаудың бірыңғай жүйесі объектісінің меншік иесі – заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлесiнiң (акциялар пакетiнiң) кемiнде 0,1 пайызына тiкелей немесе жанама түрде (үшiншi тұлғалар арқылы) билiк ету құқығын сатып алса, тауарлық газбен жабдықтаудың бірыңғай жүйесі объектісінің меншік иесі-заңды тұлғадағы акцияларды (қатысу үлестерiн) беруге.
2
Жер қойнауын пайдаланушыларға тиесілі иеліктен шығарылатын шикі газды, сондай-ақ өздері өндірген шикі газды өңдеу процесінде жер қойнауын пайдаланушылар өндірген және өздеріне тиесілі тауарлық газды сатып алуға мемлекеттік артықшылықты құқығын сақтау, мыналардан басқасы:
1) газ және (немесе) газ конденсаты кен орындарында өндірілетін шикі газды;

2) товарного газа, произведенного из сырого газа, добываемого на газовых и (или) газоконденсатных месторождениях;
3) сжиженного природного газа и товарного газа, полученного в процессе его регазификации;
4) сырого газа, реализуемого в соответствии с международными договорами Республики Казахстан;
5) товарного газа, произведенного за пределами территории Республики Казахстан и ввезенного для потребления на территорию Республики Казахстан;

2) газ және (немесе) газ конденсаты кен орындарында өндірілетін шикі газдан өндірілген тауарлық газды;
3) сұйытылған табиғи газды және оны қайтадан газға айналдыру процесінде алынған тауарлық газды;
4) Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына сәйкес өткізілетін шикі газды;
5) Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерде өндірілген және тұтыну үшін Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген тауарлық газды;

6) товарного газа, произведенного за пределами территории Республики Казахстан из сырого газа, добываемого в Республике Казахстан, на основании международных договоров Республики Казахстан;
7) товарного газа, произведенного на основании договора, заключаемого в рамках партнерства в сфере газа и газоснабжения;
8) сырого и (или) товарного газа, добытого (произведенного) недропользователем в рамках соглашения (контракта) о разделе продукции
3
Соблюдение требований по осуществлению реализации товарного газа с обязательным их перемещением через контрольные приборы учета
4
Соблюдение преимущественного права бытовых и коммунально-бытовых потребителей на пользование товарным газом
5
Соблюдение условий по бесперебойному снабжению товарным газом потребителей, подключенных к газораспределительной системе
6
Соблюдение установленных предельных цен оптовой реализации товарного газа на внутреннем рынке Республики Казахстан
7
Соблюдение требований по предоставлению, ежемесячно не позднее двадцатого числа месяца, следующего за отчетным, в уполномоченный орган сведений о реализации товарного газа, в том числе ввезенного для потребления на территорию Республики Казахстан
8
Соблюдение требований по представлению ежемесячно не позднее пятого числа месяца, следующего за отчетным, национальному оператору сведений об объемах транспортировки и хранения товарного газа
9
Соблюдение требований:

6) Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының негізінде Қазақстан Республикасында өндірілетін шикі газдан Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерде өндірілген тауарлық газды;
7) газ және газбен жабдықтау саласындағы әріптестік шеңберінде жасалатын шарттың негізінде өндірілген тауарлық газды;
8) өнімді бөлу туралы келісім (келісімшарт) шеңберінде жер қойнауын пайдаланушы өндіріп алған (өндірген) шикі және (немесе) тауарлық газ
3
Тауарлық газды өткізу, оларды есепке алудың бақылау аспаптары арқылы міндетті түрде өткізе отырып жүзеге асыру бойынша талаптарын сақтау.
4
Тұрмыстық және коммуналдық-тұрмыстық тұтынушылар, тауарлық немесе сұйытылған мұнай газын пайдалануда артықшылық құқығына ие болуын сақтау
5
Газ тарату жүйесіне қосылған тұтынушыларды тауарлық газбен іркіліссіз жабдықтауды қамтамасыз ету шарттарын сақтау
6
Қазақстан Республикасының ішкі нарығында тауарлық газды көтерме саудада өткізуде белгіленген шекті бағаларды сақтау
7
Тауарлық газды бөлшек саудада өткізуді жүзеге асыру бойынша уәкілетті органға тауарлық, оның ішінде тұтыну үшін Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген газды өткізу туралы мәліметтерді ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жиырмасынан кешіктірмей ұсыну талаптарын сақтау
8
Газ тасымалдау, газ тарату ұйымдары ұлттық операторға тауарлық газды тасымалдау және сақтау көлемдері туралы мәліметтерді ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінен кешіктірмей ұсыну бойынша талаптарын сақтау
9
Мына шарттарды сақтау:

1) по предоставлению владельцам товарного газа на равных условиях доступа к мощностям магистрального газопровода, хранилища товарного газа или газораспределительной системы;
2) по предоставлению по запросу уполномоченного органа информацию о наличии свободных мощностей магистрального газопровода, хранилища товарного газа, газораспределительной системы, а также программу их использования;
3) по информированию владельцев товарного газа и (или) потребителей о планируемых ремонтных и профилактических работах, влияющих на исполнение обязательств по транспортировке, хранению и (или) розничной реализации товарного газа
10
Соблюдение требований по оптовой реализации товарного газа газораспределительными организациями только национальному оператору и (или) владельцам автогазонаполнительных компрессорных станций
11
Соблюдение требований по ведению учета объема товарного газа, транспортируемого по газораспределительным системам, по приборам учета и обеспечению передачи данных по учету объема реализуемого товарного газа национальному оператору
12
Соблюдение требований по приоритетному обеспечению товарным газом отдельных категорий потребителей
Должностное (ые) лицо (а)
____________________ _____________ ______________________________________________
(должность)            (подпись)      (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
____________________ _____________ ______________________________________________
(должность)            (подпись)      (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель субъекта контроля
____________________ _____________ ______________________________________________
(должность)            (подпись)            (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Приложение 5
к совместному приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 ноября 2018 года № 454
и исполняющего обязанности
Министра национальной
экономики
Республики Казахстан
от 23 ноября 2018 года № 78
Приложение 5
к совместному приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 24 декабря 2015 года № 748
и Министра национальной
экономики
Республики Казахстан
от 29 декабря 2015 года № 824
Проверочный лист в сфере газа и газоснабжения
________________________________________________________________________________
в соответствии со статьей 138 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан
в отношении газотранспортных организаций
________________________________________________________________________________
наименование однородной группы субъектов (объектов) контроля
Государственный орган, назначивший проверку ______________________________________
________________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки ________________________________________________________
(№, дата)
Наименование субъекта (объекта) контроля __________________________________________
________________________________________________________________________________
Бизнес идентификационный номер субъекта (объекта) контроля ________________________
Адрес местонахождения __________________________________________________________
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
5
6
1
Соблюдение требований по отчуждению по согласованию с уполномоченным органом объектов единой системы снабжения товарным газом, находящихся в собственности газотранспортных организаций, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия) которых принадлежат национальному оператору
2
Соблюдение приоритетного права государства на приобретение отчуждаемых объектов единой системы снабжения товарным газом, долей в праве общей собственности на объекты единой системы снабжения товарным газом и пакетов акций (долей участия) юридических лиц-собственников объектов единой системы снабжения товарным газом, за исключением:

1) тауарлық газдың иелеріне магистральдық газ құбырының, тауарлық газ қоймасының немесе газ тарату жүйесінің қуаттарына тең жағдайларда қол жеткізуді ұсыну;
2) уәкілетті органның сұрауы бойынша магистральдық газ құбырында, тауарлық газ қоймасында, газ тарату жүйесінде бос тұрған қуаттардың бар екені туралы ақпаратты, сондай-ақ оларды пайдалану бағдарламасын ұсыну;
3) тауарлық газ иелерін және (немесе) тұтынушыларды тауарлық газды тасымалдау, сақтау және (немесе) бөлшек саудада өткізу жөніндегі міндеттемелерді орындауға әсер ететін жоспарланған жөндеу және профилактикалық жұмыстар туралы хабардар ету
10
Газ желісі ұйымдарымен тауарлық газды автогаз толтыру компрессорлық станциялардың иелері мен (немесе) ұлттық операторға ғана көтерме өткізу талаптарын сақтау
11
Тауарлық газдың көлемін есепке алуды есепке алу аспаптарының болуы және өткізілетін тауарлық газдың көлемін есепке алу жөніндегі деректерді ұлттық операторға беруді қамтамасыз ету талаптарын сақтау
12
Тұтынушылардың жекелеген санаттарын тауарлық газбен артықшылық қамтамасыз ету талаптарын сақтау
Лауазымды адам (адамдар)
__________________ _______________ _____________________________________
(лауазымы)             (қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
__________________ _______________ _____________________________________
(лауазымы)             (қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Бақылау субъектісінің басшысы
__________________ _______________ _____________________________________
(лауазымы)             (қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 қарашадағы
№ 454 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2018 жылғы 23 қарашадағы
№ 78 бірлескен бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 748 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 824 бірлескен бұйрығына
5-қосымша
Тексеру парағы газ және газбен жабдықтау саласындағы
_________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 138-бабына сәйкес
газ тасымалдау ұйымдарына қатысты
_________________________________________________________
бақылау субъектілерінің (объектілерінің) біртекті тобының атауы
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган ___________________________________
________________________________________________________________________
Тексеруді тағайындау туралы акт ___________________________________________
(№, күні)
Бақылау субъектісінің (объектісінің) атауы____________________________________
________________________________________________________________________
Бақылау субъектісінің (объектісінің) бизнес-сәйкестендіру нөмірі ________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ____________________________________________
Талаптар тізбесі
Талап етіледі
Талап етілмейді
Талаптарға сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес келмейді
1
2
3
4
5
6
1
Дауыс беруші акцияларының (қатысу үлестерінің) елу және одан көп пайызы ұлттық операторға тиесілі газ тасымалдау ұйымдарының меншігіндегі тауарлық газбен жабдықтаудың бірыңғай жүйесінің объектілерін уәкілетті органның келісімі бойынша иеліктен шығару талаптарын сақтау
2
Мемлекеттің басқа тұлғалардың алдында тауарлық газбен жабдықтаудың бірыңғай жүйесінің иеліктен шығарылатын объектілерін, тауарлық газбен жабдықтаудың бірыңғай жүйесі объектілеріне ортақ меншік құқығындағы үлестерін және тауарлық газбен жабдықтаудың бірыңғай жүйесі объектілерінің меншік иелері – заңды тұлғалар акцияларының пакеттерін (қатысу үлестерін) сатып алуға басым құқығын сақтау, мыналарды қоспағанда:

1) отчуждения автогазонаполнительных компрессорных станций и газопотребляющих систем промышленных потребителей;
2) отчуждения акций, обращающихся на организованном рынке ценных бумаг;
3) передачи объектов единой системы снабжения товарным газом, долей в праве общей собственности на объекты единой системы снабжения товарным газом и (или) пакетов акций (долей участия) юридических лиц-собственников объектов единой системы снабжения товарным газом:
дочерней организации, в которой не менее девяноста девяти процентов доли участия (пакета акций) прямо или косвенно принадлежит собственнику объекта единой системы снабжения товарным газом;
между юридическими лицами, в каждом из которых не менее девяноста девяти процентов долей участия (пакетов акций) прямо или косвенно принадлежат одному и тому же лицу;
4) передачи акций (долей участия) в юридическом лице- собственнике объекта единой системы снабжения товарным газом, если в результате такой передачи лицо приобретает право прямо или косвенно (через третьих лиц) распоряжаться менее чем 0,1 процента доли участия (пакета акций) в уставном капитале юридического лица-собственника объекта единой системы снабжения товарным газом
3
Соблюдение требований по предоставлению, ежемесячно не позднее пятого числа месяца, следующего за отчетным, национальному оператору сведений об объемах транспортировки и хранения товарного газа
4
Соблюдение требований по недопущению эксплуатации одних и тех же соединительных, магистральных газопроводов и хранилищ товарного газа двумя и более газотранспортными организациями
5
Оказание услуг по транспортировке товарного газа по магистральным газопроводам за пределы территории Республики Казахстан исключительно:
1) национальному оператору;
2) производителям товарного газа;
3) недропользователям, являющимся собственниками товарного газа, произведенного в процессе переработки добытого ими сырого газа;
4) владельцам товарного газа, произведенного за пределами территории Республики Казахстан, имеющим намерение осуществить его транспортировку через территорию Республики Казахстан
6
Соблюдение требований:
1) по предоставлению владельцам товарного газа на равных условиях доступа к мощностям магистрального газопровода, хранилища товарного газа или газораспределительной системы;
2) предоставления по запросу уполномоченного органа информацию о наличии свободных мощностей магистрального газопровода, хранилища товарного газа, газораспределительной системы, а также программу их использования;

1) автогаз толтыру компрессорлық станцияларын және өнеркәсіптік тұтынушылардың газ тұтыну жүйелерін иеліктен шығаруға;
2) бағалы қағаздардың ұйымдастырылған нарығында айналымға түсетін акцияларды иеліктен шығаруға;
3) тауарлық газбен жабдықтаудың бірыңғай жүйесі объектілерін, тауарлық газбен жабдықтаудың бірыңғай жүйесі объектілеріне ортақ меншік құқығындағы үлестерін және (немесе) тауарлық газбен жабдықтаудың бірыңғай жүйесі объектілерінің меншік иелері-заңды тұлғалар акцияларының пакеттерін (қатысу үлестерін):
қатысу үлесінің (акциялар пакетінің) кемінде тоқсан тоғыз пайызы тікелей немесе жанама түрде тауарлық газбен жабдықтаудың бірыңғай жүйесі объектісінің меншік иесіне тиесілі болатын еншілес ұйымға;
әрқайсысында қатысу үлестерінің (акциялар пакеттерінің) кемінде тоқсан тоғыз пайызы тікелей немесе жанама түрде белгілі бір тұлғаға тиесілі болатын заңды тұлғалар арасында беруге;
4) егер осындай берудiң нәтижесiнде тұлға тауарлық газбен жабдықтаудың бірыңғай жүйесі объектісінің меншік иесі – заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлесiнiң (акциялар пакетiнiң) кемiнде 0,1 пайызына тiкелей немесе жанама түрде (үшiншi тұлғалар арқылы) билiк ету құқығын сатып алса, тауарлық газбен жабдықтаудың бірыңғай жүйесі объектісінің меншік иесі-заңды тұлғадағы акцияларды (қатысу үлестерiн) беруге.
3
Ұлттық операторға тауарлық газды тасымалдау және сақтау көлемдері туралы мәліметтерді ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінен кешіктірмей ұсыну бойынша талаптарды сақтау
4
Бір ғана жалғастырушы, магистральдық газ құбырлары мен тауарлық газ қоймаларын екі және одан көп газ тасымалдау ұйымының пайдалануына тыйым салынуы бойынша талаптарды сақтау
5
Тауарлық газды магистральдық газ құбырлары арқылы Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерге тасымалдау жөнінде қызметтер көрсету, тек қана, газ тасымалдау ұйымдарымен:
1) ұлттық операторға;
2) тауарлық газды өндірушілерге;
3) өздері өндірген шикі газды өңдеу процесінде өндірілген тауарлық газдың меншік иелері болып табылатын жер қойнауын пайдаланушыларға;
4) Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерде өндірілген тауарлық газды Қазақстан Республикасының аумағы арқылы тасымалдауды жүзеге асыруға ниет білдірген оның иелері
6
Мына талаптарды сақтау:
1) тауарлық газдың иелеріне магистральдық газ құбырының, тауарлық газ қоймасының немесе газ тарату жүйесінің қуаттарына тең жағдайларда қол жеткізуді ұсыну;
2) уәкілетті органның сұрауы бойынша магистральдық газ құбырында, тауарлық газ қоймасында, газ тарату жүйесінде бос тұрған қуаттардың бар екені туралы ақпаратты, сондай-ақ оларды пайдалану бағдарламасын ұсыну;

3) по информированию владельцев товарного газа и (или) потребителей о планируемых ремонтных и профилактических работах, влияющих на исполнение обязательств по транспортировке, хранению и (или) розничной реализации товарного газа
7
Соблюдение требований по недопущению в транспортировке и (или) хранении товарного газа в случаях:
1) несоответствия товарного газа требованиям технических регламентов и национальных стандартов;
2) непредставления недропользователем письменного отказа национального оператора от преимущественного права государства на приобретение объемов товарного газа, планируемого к транспортировке, либо документов, подтверждающих получение национальным оператором за месяц до обращения недропользователя в газотранспортную организацию коммерческого предложения об отчуждении объемов товарного газа, планируемого к транспортировке
8
Соблюдение требований по ведению учета объема товарного газа, транспортируемого по магистральным газопроводам, на газоизмерительных станциях по приборам учета газа с постоянным подтверждением данных по приборам учета товарного газа, установленным на пунктах приема (передачи) товарного газа и обеспечение передачи данных по учету объема транспортируемого товарного газа национальному оператору
Должностное (ые) лицо (а)
____________________ _____________ ______________________________________________
(должность)            (подпись)      (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
____________________ _____________ ______________________________________________
(должность)            (подпись)      (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель субъекта контроля
____________________ _____________ ______________________________________________
(должность)            (подпись)            (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Приложение 6
к совместному приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 ноября 2018 года № 454
и исполняющего обязанности
Министра национальной
экономики
Республики Казахстан
от 23 ноября 2018 года № 78
Приложение 6
к совместному приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 24 декабря 2015 года № 748
и Министра национальной
экономики
Республики Казахстан
от 29 декабря 2015 года № 824
Проверочный лист в сфере газа и газоснабжения
________________________________________________________________________________
в соответствии со статьей 138 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан
в отношении владельцев газонаполнительных пунктов, автогазозаправочных станций
________________________________________________________________________________
наименование однородной группы субъектов (объектов) контроля
Государственный орган, назначивший проверку ______________________________________
________________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки ________________________________________________________
(№, дата)
Наименование субъекта (объекта) контроля __________________________________________
_______________________________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер), бизнес идентификационный номер
субъекта (объекта) контроля ______________________________________________________
Адрес местонахождения __________________________________________________________
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
5
6
1
Соблюдение требований по розничной реализации сжиженного нефтяного газа с обязательным их перемещением через контрольные приборы учета
2
Соблюдение запрета по перевозке сжиженного нефтяного и сжиженного природного газа железнодорожным, автомобильным, морским и внутренним водным транспортом за пределы территории Республики Казахстан самостоятельно либо с привлечением лиц, оказывающих услуги по перевозке сжиженного нефтяного и (или) сжиженного природного газа, за исключением:

3) тауарлық газ иелерін және (немесе) тұтынушыларды тауарлық газды тасымалдау, сақтау және (немесе) бөлшек саудада өткізу жөніндегі міндеттемелерді орындауға әсер ететін жоспарланған жөндеу және профилактикалық жұмыстар туралы хабардар ету
7
Мына жағдайларда тауарлық газын тасымалдаудан және (немесе) сақтаудан бас тарту талаптарын орындау:
1) тауарлық газ техникалық регламенттер мен ұлттық стандарттардың талаптарына сәйкес келмеген;
2) жер қойнауын пайдаланушы тасымалдануы жоспарланған тауарлық газ көлемдерін сатып алуға мемлекеттің артықшылықты құқығынан ұлттық оператордың жазбаша бас тартуын не жер қойнауын пайдаланушы газ тасымалдау ұйымына жүгінгенге дейін бір ай бұрын ұлттық оператордың тасымалдануы жоспарланған тауарлық газ көлемдерін иеліктен шығару туралы коммерциялық ұсынысты алғанын растайтын құжаттарды ұсынбаған
8
Магистральдық газ құбырлары арқылы тасымалданатын тауарлық газ көлемін есепке алуды газ тасымалдау ұйымы газ өлшеу станцияларында тауарлық газды қабылдау (беру) пункттерінде орнатылған тауарлық газды есепке алу аспаптары бойынша деректерді ұдайы растай отырып, газды есепке алу аспаптары арқылы жүргіеді және газ тасымалдау ұйымдары тасымалданатын тауарлық газдың көлемін есепке алу жөніндегі деректердің ұлттық операторға беру бойынша талаптарды сақтау
Лауазымды адам (адамдар)
__________________ _______________ ______________________________________
(лауазымы)             (қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
__________________ _______________ ______________________________________
(лауазымы)             (қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Бақылау субъектісінің басшысы
__________________ _______________ ______________________________________
(лауазымы)             (қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 қарашадағы
№ 454 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2018 жылғы 23 қарашадағы
№ 78 бірлескен бұйрығына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 748 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 824 бірлескен бұйрығына
6-қосымша
Тексеру парағы газ және газбен жабдықтау саласындағы
_________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 138-бабына сәйкес
газ толтыру пункттерінің, автогаз құю станцияларының иелеріне қатысты
_________________________________________________________________
бақылау субъектілерінің (объектілерінің) біртекті тобының атауы
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган ___________________________________
________________________________________________________________________
Тексеруді тағайындау туралы акт ___________________________________________
(№, күні)
Бақылау субъектісінің (объектісінің) атауы____________________________________
________________________________________________________________________
Бақылау субъектісінің (объектісінің) (жеке сәйкестендіру нөмірі)
бизнес-сәйкестендіру нөмірі _______________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ____________________________________________
Талаптар тізбесі
Талап етіле ді
Талап етіл мейді
Талаптарға сәйкес келеді
Талап тарға сәйкес кел мейді
1
2
3
4
5
6
1
Сұйытылған мұнай газын оларды есепке алудың бақылау аспаптары арқылы міндетті түрде өткізе отырып бөлшек саудада өткізу талаптарын сақтау
2
Сұйытылған мұнай газын және сұйытылған табиғи газды теміржол, автомобиль, теңіз және ішкі су көлігімен Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерге өз бетінше не сұйытылған мұнай газын және (немесе) сұйытылған табиғи газды тасу жөнінде қызметтер көрсететін тұлғаларды тарта отырып тасу бойынша салынған тыйымды сақтау, мыналардан басқасы:

3) собственников сжиженного нефтяного газа, произведенного за пределами территории Республики Казахстан и ввезенного для потребления на территорию Республики Казахстан;
4) собственников сжиженного нефтяного газа, приобретенного непосредственно у лиц, указанных в подпунктах 1) и 2), на законных основаниях вне плана поставки, – в случае его реализации за пределы территории Республики Казахстан
4
Соблюдение запрета на осуществление реализации сжиженного нефтяного газа за пределы территории Республики Казахстан, за исключением:

3) Қазақстан Республикасы аумағының шегінен тыс жерлерде өндірілген және тұтыну үшін Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген сұйытылған мұнай газының меншік иелері;
4) сұйытылған мұнай газы газ толтыру пункттерінің және (немесе) автогаз құю станцияларының иелеріне өткізілген жағдайда – газ желісі ұйымдары;
5) Қазақстан Республикасы аумағының шегінен тыс жерлерге өткізілген жағдайда – өнім беру жоспарынан тыс заңды негіздерде 1) және 2) тармақшаларда аталған тұлғалардан тікелей сатып алынған сұйытылған мұнай газының меншік иелері
4
Сұйытылған мұнай газын Қазақстан Республикасы аумағының шегінен тыс жерлерге өткізу құқығы бойынша салынған тыйымды сақтау, мыналардан басқасы :

1) производителей сжиженного нефтяного газа;
2) собственников сжиженного нефтяного газа, произведенного в процессе переработки принадлежащего им на праве собственности или иных законных основаниях углеводородного сырья;
3) собственников сжиженного нефтяного газа, приобретенного у лиц, указанных в подпунктах 1) и 2), на законных основаниях вне плана поставки
5
Соблюдение запрета на осуществление розничной реализации сжиженного нефтяного газа, за исключением:

1) сұйытылған мұнай газын өндірушілер;
2) өздеріне меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде тиесілі көмірсутек шикізатын қайта өңдеу процесінде өндірілген сұйытылған мұнай газының меншік иелері;
3) өнім беру жоспарынан тыс заңды негіздерде 1) және 2) тармақшаларда аталған тұлғалардан сатып алынған сұйытылған мұнай газының меншік иелері
5
Сұйытылған мұнай газын бөлшек саудада өткізу бойынша салынған тыйымды сақтау, мыналардан басқасы:

1) владельцев газонаполнительных пунктов;
2) владельцев автогазозаправочных станций;
3) производителей, собственников сжиженного нефтяного газа, произведенного в процессе переработки принадлежащего им на праве собственности или иных законных основаниях углеводородного сырья, собственников сжиженного нефтяного газа, произведенного за пределами территории Республики Казахстан и ввезенного для потребления на территорию Республики Казахстан, в случае розничной реализации сжиженного нефтяного газа промышленным потребителям
6
Соблюдение запрета по осуществлению розничной реализации сжиженного нефтяного газа потребителям в бытовых баллонах, за исключением владельцев газонаполнительных пунктов
7
Соблюдение запрета по заправке бытовых баллонов сжиженным нефтяным газом, за исключением на газонаполнительных пунктах
8
Осуществление абонентского учета потребителей, приобретающих сжиженный нефтяной газ в бытовых баллонах, за исключением владельцем автогазозаправочных станций
9
Осуществление маркировки бытовых баллонов товарным знаком владельца газонаполнительного пункта
10
Соблюдение запрета по использованию газонаполнительных пунктов и автогазозаправочных станций для реализации сжиженного нефтяного газа одновременно двумя и более физическими и (или) юридическими лицами
11
Соблюдение требований по учету сжиженного нефтяного газа, реализуемого потребителям, по приборам учета, за исключением случая, реализуемого бытовым потребителям через групповые резервуарные установки, производимым объемным методом по нормам потребления, утверждаемым местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения и столицы, – при отсутствии индивидуальных приборов учета, их неисправности либо несоответствии параметрам газового оборудования
12
Соблюдение требований по розничной реализации сжиженного нефтяного газа через следующие типы автогазозаправочных станций:

1) газ толтыру пункттерінің иелері;
2) автогаз құю станцияларының иелері;
3) сұйытылған мұнай газы өнеркәсіптік тұтынушыларға бөлшек саудада өткізілген жағдайда, өздеріне меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде тиесілі көмірсутегі шикізатын өңдеу процесінде өндірілген сұйытылған мұнай газын өндірушілер, оның меншік иелері, Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерде өндірілген және тұтыну үшін Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген сұйытылған мұнай газының меншік иелері
6
Газ толтыру пункттерінің иелерінен басқасы, тұрмыстық баллондардағы сұйытылған мұнай газын бөлшек саудада өткізу бойынша салынған тыйымды сақтау
7
Газ толтыру пункттерінен басқасы, тұрмыстық баллондарға сұйытылған мұнай газын құю бойынша салынған тыйымды сақтау
8
Газ толтыру пункттерінің иелерінен басқасы, тұрмыстық баллондардағы сұйытылған мұнай газын сатып алатын тұтынушыларды абоненттік есепке алуды жүзеге асыру
9
Газ толтыру пункттерінің иелері тұрмыстық баллондарды тауарлық белгімен таңбалауды жүзеге асыру
10
Сұйытылған мұнай газын өткізуге арналған газ толтыру пункттері мен автогаз құю станцияларын екі және одан да көп жеке және (немесе) заңды тұлғалардың бір мезгілде пайдалануына салынған тыйымды сақтау
11
Тұтынушыларға өткізілетін сұйытылған мұнай газын есепке алу, жеке есепке алу аспаптары болмаған, олар жарамсыз не газ жабдығының параметрлерiне сәйкес келмеген жағдайда – облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары бекiтетiн тұтыну нормалары бойынша көлемдiк әдiспен жүргiзу жағдайын қоспағанда, есепке алу аспаптары бойынша жүзеге асыру талаптарын сақтау
12
Мынадай:

1) стационарного - с подземным либо наземным расположением блоков хранения сжиженного нефтяного газа, предназначенного для заправки сжиженным нефтяным газом транспортных средств через газораздаточные колонки;
2) передвижного - мобильной технологической системы, установленной на автомобильном шасси, прицепе, полуприцепе, выполненной как единое заводское изделие
13
Соблюдение требований по розничной реализации сжиженного нефтяного газа с автогазозаправочных станций передвижного типа только в поселках, аулах (селах), а также вне населенных пунктов
14
Соблюдение требований по осуществлению розничной реализации сжиженного нефтяного газа в бытовых баллонах владельцами газонаполнительных пунктов стационарного типа:

1) стационарлық – көлік құралдарына газ тарату колонкалары арқылы сұйытылған мұнай газын толтыруға арналған сұйытылған мұнай газды сақтау блоктарының жерастында не жер үстінде орналасуы;
2) қозғалмалы – автомобиль шассиінде, тіркемеде, бірыңғай зауыт бұйымы ретінде орындалған жартылай тіркемеде бекітілген ұтқыр технологиялық жүйе үлгісінде автогаз құю станциялары арқылы сұйытылған мұнай газын бөлшек саудада өткізу талаптарын сақтау
13
Қозғалмалы үлгідегі автогаз құю станцияларынан сұйытылған мұнай газды бөлшек саудада өткізуге кенттерде, ауылдарда, сондай-ақ елді мекеннен тыс жерде жол берілу бойынша талаптарды сақтау
14
Мынадай:

1) с подземным расположением резервуаров хранения сжиженного нефтяного газа, оборудованных установкой наполнения бытовых баллонов заводского исполнения;
2) с наземным расположением резервуаров хранения сжиженного нефтяного газа, оборудованных установкой наполнения бытовых баллонов заводского исполнения
15
Соблюдение требований по не допущению использования одной площадки для совместного размещения автогазозаправочной станции и газонаполнительного пункта
16
Соблюдение требований по осуществлению учета сжиженного нефтяного газа при его приемке, хранении, отпуске в следующих местах хранения:

1) зауыттан шығарылған тұрмыстық баллондарды толтыру қондырғысымен жабдықталған сұйытылған мұнай газын сақтайтын резервуарлардың жер астында орналасқан;
2) зауыттан шығарылған тұрмыстық баллондарды толтыру қондырғысымен жабдықталған сұйытылған мұнай газын сақтайтын резервуарлардың жер үстінде орналасқан стационарлық типтегі газ толтыру пункттерінің иелері тұрмыстық баллондарда сұйытылған мұнай газын бөлшек саудада өткізуге жол беру бойынша талаптарды сақтау
15
Автогаз құю станциясын және газ толтыру пунктін біріктіріп орналастыру үшін бір алаңды пайдалануға жол бермеу бойынша талаптарды сақтау
16
Сұйытылған мұнай газын қабылдау, сақтау, сату кезінде мынадай сақтау орындарында:

1) по приборам учета, установленным на пунктах приема (передачи) товарного газа;
2) по мощности газопотребляющего оборудования – при отсутствии приборов учета, их неисправности либо несоответствии параметрам газового оборудования
4
Соблюдение запрета на осуществление оптовой реализацию сжиженного нефтяного газа
5
Соблюдение запрета на осуществление реализации сжиженного нефтяного газа за пределы территории Республики Казахстан
6
Соблюдение требований по использованию сжиженного нефтяного газа в качестве сырья для производства нефтегазохимической продукции, приобретенного в рамках плана поставки вне электронных торговых площадок
7
Соблюдение запрета на осуществление розничной реализации сжиженного нефтяного газа
Должностное (ые) лицо (а)
____________________ _____________ ______________________________________________
(должность)            (подпись)      (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
____________________ _____________ ______________________________________________
(должность)            (подпись)      (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель субъекта контроля
____________________ _____________ ______________________________________________
(должность)            (подпись)            (фамилия, имя, отчество (при его наличии))

1) тауарлық газды қабылдау (беру) пункттерінде орнатылған есепке алу аспаптары бойынша;
2) есепке алу аспаптары болмаған, олар жарамсыз не газ жабдығының параметрлеріне сәйкес келмейтін жағдайда газ тұтыну жабдығының қуаты бойынша жүргізу талаптарын сақтау
4
Сұйытылған мұнай газын көтерме саудада өткізуді жүзеге асыру бойынша салған тыйымды сақтау
5
Сұйытылған мұнай газын Қазақстан Республикасы аумағының шегінен тыс жерлерге өткізуді жүзеге асыру бойынша салған тыйымды сақтау
6
Сұйытылған мұнай газын мұнай-газ-химия өнімдерін өндіру үшін шикізат ретінде пайдалану, өнім беру жоспары шеңберінде электрондық сауда алаңдарынан тыс өткізу бойынша жүргізу талаптарын сақтау
7
Сұйытылған мұнай газын бөлшек саудада өткізуді жүзеге асыру бойынша салған тыйымды сақтау
Лауазымды адам (адамдар)
___________________ _____________ ______________________________________
(лауазымы)             (қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
___________________ _____________ ______________________________________
(лауазымы)             (қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Бақылау субъектісінің басшысы
___________________ _____________ ______________________________________
(лауазымы)             (қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))