Об утверждении стандарта государственной услуги "Прием документов на подготовку и повышение квалификации специалистов в области туристской деятельности"
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 20 декабря 2018 года № 361. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 декабря 2018 года № 18005. Утратил силу приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 25 мая 2020 года № 140.
Сноска. Утратил силу приказом Министра культуры и спорта РК от 25.05.2020 № 140 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый cтандарт государственной услуги "Прием документов на подготовку и повышение квалификации специалистов в области туристской деятельности".
2. Комитету индустрии туризма Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение двух рабочих дней после его введения в действие размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
4) в течение двух рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Мухамедиулы
"СОГЛАСОВАН"
Министерство информации и коммуникаций
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 20 декабря 2018 года № 361
Стандарт государственной услуги "Прием документов на подготовку и повышение квалификации специалистов в области туристской деятельности"

"Туристік қызмет саласындағы мамандарды даярлауға және біліктілігін арттыруға құжаттарды қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің стандартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2018 жылғы 20 желтоқсандағы № 361 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 24 желтоқсанда № 18005 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 25 мамырдағы № 140 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 25.05.2020 № 140 (ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Туристік қызмет саласындағы мамандарды даярлауға және біліктілігін арттыруға құжаттарды қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықты қолданысқа енгізілгеннен кейін екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы тармақпен көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оны алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі А. Мұхамедиұлы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар
министрлігі
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің
2018 жылғы 20 желтоқсандағы № 361 бұйрығына қосымша
"Туристік қызмет саласындағы мамандарды даярлауға және біліктілігін арттыруға құжаттарды қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Прием документов на подготовку и повышение квалификации специалистов в области туристской деятельности" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством культуры и спорта Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается организациями, осуществляющими деятельность по подготовке, переподготовке и повышению квалификации кадров, имеющими соответствующие лицензии в сфере образования (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются услугодателем.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги при обращении к услугодателю:
1) с момента подачи заявления услугодателю результат оказания государственной услуги выдается в течении 1 (одного) дня;
2) максимально допустимое время ожидания у услугодателя – 20 (двадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания у услугодателя – 20 (двадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – расписка о приеме либо об отказе в приеме документов в произвольной форме.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно юридическим лицам, осуществляющим туристскую деятельность (далее – услугополучатель).
8. График работы услугодателя с понедельника по пятницу, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу в соответствии с графиком работы услугодателя.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя:
1) заявление по форме согласно приложению к настоящему Стандарту государственной услуги;
2) копия лицензии на туристскую операторскую деятельность либо выписка с государственного электронного реестра турагентов;
3) копии документов об образовании по дисциплинам туристского профиля;
4) копии документов, удостоверяющих личность гражданина Республики Казахстан;
5) список сотрудников юридического лица, желающих пройти подготовку и повышение квалификации специалистов в области туристской деятельности.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному в пункте 9 настоящего стандарта государственной услуги, сотрудник услугодателя отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в произвольной форме.
10. В случае установления недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них услугодатель отказывает в оказании государственной услуги.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Туристік қызмет саласындағы мамандарды даярлауға және біліктілігін арттыруға құжаттарды қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірлді.
3. Мемлекеттік қызметті кадрларды даярлау, қайта даярлау мен олардың біліктілігін арттыру қызметін жүзеге асыратын бiлiм беру саласында тиiстi лицензиялары бар ұйымдар көрсетеді (бұдан әрі - қызметті беруші).
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін беру қызметті берушімен жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге өтініш берілген сәттен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесі 1(бір) күн ішінде беріледі.
2) қызметті берушіде рұқсат етілетін ең ұзақ күту уақыты – 20 (жиырма) минут;
3) қызметті берушіде рұқсат етілетін ең ұзақ қызмет көрсету уақыты – 20 (жиырма) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз жүзінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі - құжаттарды қабылдау немесе қабылдаудан бас тарту туралы еркін нысандағы қолхат.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру нысаны: қағаз жүзінде.
7. Мемлекеттiк қызмет туристік қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғаларға(бұдан әрi – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетiледi.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесіне сәйкесдемалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін.
9. Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) туристік операторлық қызметіне берілген лицензияныың көшірмесі немесе турагенттердің мемлекеттік электрондық тізілімнен үзінді;
3) туристік бейіндегі пәндер бойынша білімі туралы құжаттардың көшірмелері;
4) Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжаттардың көшірмелері.
5) туристік қызмет саласындағы мамандарды даярлауға және біліктілігін арттыруға тілек білдірген көрсетілетін қызметті алушының қызметкерлерінің тізімі.
10. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының осы тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және еркін нысанда бас тарту туралы қолхат береді.

Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) центральных государственных органов, услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресам, указанным в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно услугодателю.
В жалобе указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя услугополучателя, почтовый адрес услугополучателя.
Исходящий номер и дата жалобы подписывается услугополучателем.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
13. Адреса оказания государственной услуги размещены на официальных интернет–ресурсах местных исполнительных органов областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента.
14. Контактные телефоны справочных служб Министерства по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 74 0486.
Приложение к стандарту
государственной услуги
"Прием документов на
подготовку и повышение
квалификации специалистов
в области туристской
деятельности"
Форма
Заявление
____________________________
(наименование организации
образования)
от _________________________
(наименование юридического лица)
Прошу Вас принять документы сотрудников согласно прилагаемому списку на подготовку и
повышение квалификации специалистов в области туристской деятельности
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Факс________________________________________________________________
Адрес(а) осуществления деятельности ___________________________________
(почтовый индекс, область, город, район,
_____________________________________________________________________
населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Настоящим подтверждается, что все указанные данные являются официальными контактами,
и на них может быть направлена любая информация.
Услугополучатель ____________ ___________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество(при его наличии)
руководителя юридического лица)
Место печати(при его наличии)
Дата заполнения "___" _________ 20 __ года

3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) оның қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетiлетiн қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Шағым пошта арқылы жазбаша нысанда не көрсетілетін қызметті беруші арқылы қолма-қол беріледі.
Шағымда көрсетілетін қызметті алушы басшысыныңтегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), көрсетілетін қызметті алушының пошта мекенжайы көрсетіледі;
Шағымның шығыс нөмірі және күніне көрсетілген қызметті алушы қол қояды.
Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қараудың нәтижелері туралы дәлелді жауап пошта арқылы көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі не көрсетілген қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағым жасай алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызметтің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету мекенжайлары облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдарының ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
14. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі Министрліктің анықтамалық қызметінің байланыс телефондары: 8 (7172) 74 0486.
"Туристік қызмет саласындағы
мамандарды даярлауға және
біліктілігін арттыруға
құжаттарды қабылдау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына қосымша
Нысан
Өтініш
____________________________
(білім беру ұйымының атауы)
____________________________
(заңды тұлғаның атауы)
Сізден туризм саласындағы мамандарды даярлау және біліктілігін арттыру үшін қоса
берілген тізімге сәйкес қызметкерлердің құжаттарын қабылдауыңызды сұраймын
Электрондық поштасы ______________________________________________________
Телефондары ______________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________________
Қызметті жүзеге асыру мекенжай(лар)ы _______________________________________
(пошталық индексі, облыс, қала, аудан,
__________________________________________________________________________
елдімекен, көшенің атауы, үйдің/ғимараттың (стационарлық мекеменің) нөмірі)
Осы арқылы барлық көрсетілген деректер ресми байланыстар болып
табылатындығы және оларға кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы
расталады.
Көрсетілетін қызметті алушы ______ ________________________________
(қолы) (көрсетілетін қызметті алушы басшысының тегі, аты,
әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мөр орны(бар болған жағдайда)
Толтырылған күні: 20 __ жылғы "___" _________