О внесении изменений и дополнений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 23 апреля 2015 года № 301 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области охраны окружающей среды"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 27 декабря 2018 года № 537. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2018 года № 18124. Утратил силу приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 2 июня 2020 года № 130.
Сноска. Утратил силу приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК 02.06.2020 № 130 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 23 апреля 2015 года № 301 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области охраны окружающей среды" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11229, опубликован 3 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить:
1) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на выполнение работ и оказание услуг в области охраны окружающей среды" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Таможенный союз, и вывоз с территории Республики Казахстан в эти страны озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества" согласно приложению 3 к настоящему приказу";
4) стандарт государственной услуги "Выдача экологических разрешений для объектов I категории" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) стандарт государственной услуги "Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов I категории" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) стандарт государственной услуги "Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) стандарт государственной услуги "Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий" согласно приложению 7 к настоящему приказу;

"Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 23 сәуірдегі № 301 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 537 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 29 желтоқсанда № 18124 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 2 маусымдағы № 130 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 02.06.2020 № 130 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 23 сәуірдегі № 301 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11229 болып тіркелген, 2015 жылғы 3 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындауға және қызметтерді көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Озонды бұзатын заттарды және құрамында озонды бұзатын заттар бар өнiмдердi Кеден одағына кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "I санаттағы объектілер үшін экологиялық рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "I санаттағы объектілер үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "II, III және IV санаттардағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "II, III және IV санаттардағы объектілер үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;

8) стандарт государственной услуги "Выдача комплексного экологического разрешения" согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт и импорт опасных отходов" согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) стандарт государственной услуги "Предоставление экологической информации" согласно приложению 10 к настоящему приказу.";
в стандарте государственной услуги "Выдача разрешения на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества", утвержденном указанным приказом:
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Срок оказания государственной услуги с момента обращения на портал:
в течение 8 (восьми) рабочих дней, для субъектов малого предпринимательства – в течение 5 (пяти) рабочих дней.
Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет на полноту представленных документов.
В случае установления неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.";
абзац четвертый пункта 9 изложить в новой редакции:
"форму сведений с документами, подтверждающими наличие в штате заявителя не менее 2 (двух) сотрудников – ответственных исполнителей, имеющих соответствующее высшее образование и стаж работы по специальности не менее 3 (трех) лет или соответствующие техническое и профессиональное образование и стаж работы по специальности не менее 5 (пяти) лет по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;";
в Сведениях о соответствии заявителя требованиям для получения разрешения на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества согласно приложению 2 к указанному стандарту государственной услуги:
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Персонал:
1) фамилия, имя, отчество (при наличии) сотрудников;
2) наименование специализации и квалификации;
3) номер и дата выдачи диплома;
4) наименование учебного заведения, выдавшего диплом;
5) номер и дата удостоверения о признании и нострификации документов об образовании (при необходимости), выданных зарубежными организациями образования;
6) стаж работы по специальности согласно документам, подтверждающим трудовую деятельность;
7) номер и дата выдачи сертификата/удостоверения;

8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес "Кешенді экологиялық рұқсатты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес "Қауіпті қалдықтардың экспорты мен импортына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес "Экологиялық ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі порталға жүгінген сәттен бастап:
8 (сегіз) жұмыс күні ішінде, шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін - 5 (бес) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап, 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық еместігі және (немесе) қолдану мерзімі өткен құжаттар анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті әрі қарай қараудан бас тарту туралы уәжді жауап береді.";
9-тармақтың 4-абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"өтінім берушінің штатында тиісті жоғарғы білімі және мамандық бойынша 3 (үш) жылдан кем емес жұмыс өтілі бар немесе тиісті техникалық және кәсіптік білімі және мамандық бойынша 5 (бес) жылдан кем емес жұмыс өтілі бар кем дегенде 2 (екі) қызметкердің – жауапты орындаушылардың болуын растайтын құжаттармен бірге осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы мәліметтер нысаны;";
Озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттар бар жабдықты жөндеуге, монтаждауға, оған қызмет көрсетуге рұқсат алу үшін талаптарға өтініш берушінің сәйкестігі туралы мәліметтерінде:
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Қызметкерлер:
1) қызметкерлердің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда);
2) мамандануы мен біліктілігінің атауы;
3) диплом нөмірі және берілген күні;
4) диплом берген оқу орнының атауы;
5) шетел білім беру ұйымдарымен берілген білім беру туралы құжаттарды тану және нострификациялау (қажет болған жағдайда) туралы куәліктің нөмірі және берілген күні;
6) еңбек қызметін растайтын құжаттарға сәйкес мамандығы бойынша жұмыс өтілі;
7) сертификат/куәлік нөмірі және берілген күні;

8) наименование организации, выдавшей сертификат/удостоверение.";
в стандарте государственной услуги "Выдача экологических разрешений для объектов I категории", утвержденном указанным приказом:
пункты 3, 4, 5 и 6 изложить в новой редакции:
"3. Государственная услуга оказывается Комитетом экологического регулирования и контроля Министерства и его территориальными подразделениями (далее - услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
4. Срок оказания государственной услуги с момента обращения на портал:
выдача разрешения - не более 15 (пятнадцати) рабочих дней;
переоформление разрешения - в течение 15 (пятнадцати) календарных дней.
Услугодатель в срок не более 5 (пяти) рабочих дней со дня регистрации пакета документов услугополучателя проверяет на полноту представленных документов.
В случае установления неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная.
6. Результат оказания государственной услуги - разрешение, переоформление разрешения на эмиссии в окружающую среду либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма представления результата оказания государственной услуги: электронная.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.";
пункты 8, 9 и 10 изложить в новой редакции:
"8. График работы портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении на портал:
для получения разрешения:
1) заявка на получение разрешения по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;

8) сертификат/куәлік берген ұйымның атауы.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "І санаттағы объектілер үшін экологиялық рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
3, 4, 5 және 6-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті және оның аумақтық бөлімшелері көрсетеді (бұдан әрі – қызмет көрсетуші).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі порталға жүгінген сәттен бастап:
рұқсат беру – 15 (он бес) жұмыс күнінен аспайды;
рұқсатты қайта ресімдеу - 15 (он бес) күнтізбелік күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркеген сәттен бастап, 5 (бес) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық еместігі және (немесе) қолдану мерзімі өткен құжаттар анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімдерде өтінішті әрі қарай қараудан бас тарту туралы уәжді жауап береді.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нысаны: электрондық түрде.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижесі –қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат, рұқсатты қайта ресімдеу немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық түрде.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолы (бұдан әрі - ЭЦҚ) қойылған электрондық құжаттар нысанында қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.";
8, 9 және 10-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Порталдың жұмыс графигі - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді есептемегенде, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнімен жүзеге асырылады).
9. Порталға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
рұқсат алу үшін:
1) І санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат алу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес, көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтінім;

2) заключение государственной экологической экспертизы либо заключение комплексной вневедомственной экспертизы проектов строительства, содержащие утвержденные нормативы эмиссий (в случае отсутствия сведений в информационной системе);
3) план мероприятий по охране окружающей среды;
для переоформления разрешения:
1) заявка на переоформление разрешения согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копия документа, подтверждающего переход права собственности на объект (объекты) природопользования, в отношении которого (которых) выдано переоформляемое разрешение на эмиссии.
Сведения документов, удостоверяющих личность, государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, государственной регистрации индивидуального предпринимателя, о разрешениях, заключениях государственной экологической экспертизы на проекты намечаемой деятельности с разделом по оценке воздействия на окружающую среду и нормативов эмиссий услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов на портал в "личный кабинет" направляется статус о принятии заявки на оказание государственной услуги.
10. Основаниями отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан в области охраны окружающей среды;
3) несоответствие запрашиваемых условий природопользования требованиям, указанным в статье 73 Экологического кодекса Республики Казахстан;
4) несоответствие плана мероприятий по охране окружающей среды экологическим требованиям и нормам, установленным экологическим законодательством Республики Казахстан, обеспечивающим достижение нормативов эмиссий в окружающую среду;

2) бекітілген эмиссиялар нормативтері қамтылған құрылыс жобаларына мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысы не ведомстводан тыс кешенді сараптама қорытындысы;
3) қоршаған орта қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары;
рұқсаттарды қайта ресімдеу үшін:
1) І санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсатты қайта ресімдеу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтінім;
2) қайта ресімделетін эмиссияға рұқсат берілген табиғат пайдалану объектісіне (объектілеріне) қатысты оған (оларға) меншік құқығының ауысқанын растайтын құжаттың көшірмесі.
Жеке басты куәландыратын құжаттардың, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы, рұқсат туралы, қоса тіркелетін қоршаған ортаға әсерін бағалау бойынша бөлімі бар, көзделген қызмет жобасына және техникалық үлестік нормативтері қамтылған эмиссия нормативтерінің жобасына мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындылары құжаттарының мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.
Көрсетілетін қызметті алушы порталға барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде – "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызмет көрсетуге өтінімді қабылдау туралы мәртебе жіберіледі.
10. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту негіздемесі мыналар:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының қоршаған ортаны қорғау саласындағы нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) сұратылып отырған табиғат пайдалану шарттары Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексінің 73-бабында көрсетілген талаптарға сәйкес келмеуі;
4) қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары Қазақстан Республикасының экологиялық заңнамасымен белгіленген экологиялық талаптар мен нормаларға, қоршаған ортаға эмиссиялар нормативтеріне қол жеткізуді қамтамасыз етуге сәйкес келмеуі;

5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
6) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.";
пункт 15 исключить;
стандарт государственной услуги "Выдача заключений государственной экологической экспертизы объектов I категории" изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
стандарт государственной услуги "Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий" изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
стандарт государственной услуги "Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий" изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
дополнить приложениями 8, 9 согласно приложениям 4, 5 к настоящему приказу.
2. Комитету экологического регулирования и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет – ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
К. Бозумбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство информации и коммуникаций
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 27 декабря 2018 года № 537
Приложение 5
к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 апреля 2015 года № 301
Стандарт государственной услуги "Выдача заключений государственной экологической экспертизы объектов I категории"

5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
6) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы болып табылады.";
15-тармақ алып тасталсын;
"I санаттағы объектілер үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"ІІ, ІІІ және ІV санаттардағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"II, III және IV санаттағы объектілер үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 4, 5-қосымшаларға сәйкес 8, 9-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекетік тіркелген күнінен бастап он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі Қ. Бозымбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы Ақпарат және
коммуникациялар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы Инвестициялар
және даму министрлігі
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 537 бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 23 сәуірдегі
№ 301 бұйрығына 5-қосымша
"I санаттағы объектілер үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача заключений государственной экологической экспертизы объектов I категории" (далее - государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством энергетики Республики Казахстан (далее - Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом экологического регулирования и контроля Министерства и его территориальными подразделениями (далее - услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги с момента обращения на портал:
выдача заключения государственной экологической экспертизы – в течение 45 (сорока пяти) рабочих дней;
проверка представленных документов на полноту – не более 5 (пяти) рабочих дней.
В случае установления неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
В случае наличия замечаний по содержанию представленных документов, услугодатель через портал направляет услугополучателю мотивированные замечания в течение 25 (двадцати пяти) рабочих дней для объектов I категории, которые устраняется услугополучателем в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня выдачи замечаний на портале. При этом по истечении 10 (десяти) рабочих дней услугодателем переработанные документы по выданным замечаниям не принимаются.
В случае устранения их в установленный срок, выдается положительное заключение государственной экологической экспертизы.
В случае неустранения их в установленный срок, выдается отрицательное заключение государственной экологической экспертизы.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная.
6. Результат оказания государственной услуги - выдача заключения государственной экологической экспертизы объектов I категории по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма представления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "I санаттағы объектілер үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті мен оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі порталға жүгінген сәттен бастап:
мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру – 45 (қырық бес) жұмыс күні ішінде;
ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру – 5 (бес) жұмыс күнінен аспайды.
Ұсынылған құжаттардың толық еместігі және (немесе) қолдану мерзімі өткен құжаттар анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті әрі қарай қараудан бас тарту туралы уәжді жауап береді.
Ұсынылған құжаттардың мазмұны бойынша ескертулер болған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші портал арқылы көрсетілетін қызметті алушыға I санатты объектілер үшін 25 (жиырма бес) жұмыс күні ішінде уәжді ескертулерді жолдайды, көрсетілетін қызметті алушы оларды порталда ескертулер берілген күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде жояды. Бұл ретте, 10 (он) жұмыс күні өткеннен кейін көрсетілетін қызметті беруші ескертулер бойынша өңделген құжаттарды қабылдамайды.
Олар белгіленген мерзімде жойылған жағдайда, мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қорытындысы беріледі.
Олар белгіленген мерзімде жойылмаған жағдайда, мемлекеттік экологиялық сараптаманың теріс қорытындысы беріледі.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – I санатты объектілердің мемлекеттік экологиялық сараптамасының қорытындысын осы мемлекеттік қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысанда немесе осы мемлекеттік қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап беру.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.

7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
8. График работы:
портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении на портал:
1) заявка на проведение государственной экологической экспертизы, по формам согласно приложениям 2, 3 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) в случае предпроектной и проектной документации намечаемой деятельности оказывающей воздействие на окружающую среду в следующем составе:
предпроектная либо проектная документация с сопровождающими ее материалами оценки воздействия на окружающую среду (далее – ОВОС), оформленные в виде электронного документа, уровень разработки которого соответствует стадиям проектирования;
результаты учета общественного мнения для видов хозяйственной деятельности в соответствии с пунктом 1 статьи 57-2 Кодекса;
план мероприятий по охране окружающей среды;
3) в случае проектов нормативов эмиссий:
проекты нормативов эмиссий;
план мероприятий по охране окружающей среды;
4) в случае проектов нормативных правовых актов Республики Казахстан, нормативно-технических и инструктивно-методических документов, реализация которых может привести к негативным воздействиям на окружающую среду в следующем составе:
проекты нормативных правовых актов Республики Казахстан, нормативно-технических и инструктивно-методических документов;
5) в случае проектов естественно-научных обоснований и технико-экономических обоснований по созданию и расширению особо охраняемых природных территорий, естественно-научных обоснований по упразднению государственных природных заказников и государственных заповедных зон республиканского значения и уменьшению их территории в следующем составе:
проекты естественно-научных обоснований либо технико-экономических обоснований;
6) в случае технико-экономических обоснований перевода земель особо охраняемых природных территорий в земли запаса, изменения границ и (или) площади территории специальных экономических зон в следующем составе:
технико-экономические обоснования с сопровождающими их материалами ОВОС, оформленные в виде документа, уровень разработки которого соответствует стадиям проектирования;
результаты учета общественного мнения;

7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Порталдың жұмыс графигі - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді есептемегенде, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнімен жүзеге асырылады).
9. Портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттар тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2, 3-қосымшаларға сәйкес нысандарда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен расталған электронды құжат нысанындағы мемлекеттік экологиялық сараптама жүргізуге арналған өтінім;
2) қоршаған ортаға әсер ететін межелі қызметтің жоба алдындағы және жобалау құжаттамасы жағдайда мынадай құрамда:
әзірлеу деңгейі жобалау сатыларына сәйкес келетін, құжат түрінде ресімделген қоршаған ортаға әсерді бағалау (бұдан әрі – ҚОӘБ) материалдары бірге жүретін жоба алдындағы немесе жобалау құжаттамасы;
Кодекстің 57-2-бабының 1-тармағына сәйкес шаруашылық қызметтің түрлері үшін қоғамдық пікірді есепке алу нәтижелері;
қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары;
3) эмиссиялар нормативтерінің жобалары жағдайда мынадай құрамда:
эмиссиялар нормативтері жобалары;
қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары;
4) iске асырылуы қоршаған ортаға терiс әсерлерге әкелуі мүмкiн Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiнiң, нормативтiк-техникалық және нұсқаулық-әдiстемелiк құжаттардың жобалары жағдайында мынадай құрамда:
Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiнiң, нормативтiк-техникалық және нұсқаулық-әдiстемелiк құжаттар жобалары;
5) ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды құру және кеңейту бойынша жаратылыстану-ғылыми және техникалық-экономикалық негіздемелердің, республикалық маңызы бар мемлекеттік табиғи қаумалдар мен мемлекеттік қорық аймақтарын тарату және олардың аумақтарын кішірейту жөніндегі жаратылыстану-ғылыми негіздемелердің жобалары жағдайда мынадай құрамда:
жаратылыстану-ғылыми негіздемелер немесе техникалық-экономикалық негіздемелердің жобалары;
6) ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың босалқы жерлерін босалқы жерге ауыстыруға, арнайы экономикалық аймақтар аумақтарының шекараларын және (немесе) аудандарын өзгертуге техникалық-экономикалық негіздемелері болған жағдайда мынадай құрамда:
әзірлеу деңгейі жобалау сатыларына сәйкес келетін құжат түрінде ресімделген ҚОӘБ материалдарымен бірге техникалық-экономикалық негіздемелердің жобалары;
қоғамдық пікірді есепке алу нәтижелері;

7) в случае биологических обоснований на добычу и использование ресурсов растительного и животного мира в следующем составе:
проект биологических обоснований;
8) в случае материалов обследования территорий, обосновывающих отнесение этих территорий к зонам экологического бедствия или чрезвычайной экологической ситуации в следующем составе:
материалы обследования территорий с сопровождающими их материалами ОВОС, оформленные в виде документа, уровень разработки которого соответствует стадиям проектирования;
результаты учета общественного мнения;
заключения уполномоченных государственных органов в области здравоохранения, науки и научно-технической деятельности и образования;
9) в случае материалов комплексного экологического обследования земельных участков, на которых проводились испытания ядерного оружия (оценка последствий проведенных испытаний) для дальнейшей передачи земель в хозяйственный оборот в следующем составе:
материалы комплексного экологического обследования с сопровождающими их материалами ОВОС, оформленные в виде документа, уровень разработки которого соответствует стадиям проектирования;
результаты учета общественного мнения;
положительное заключение санитарно-эпидемиологической экспертизы;
10) в случае проектов хозяйственной деятельности, которая может оказывать воздействие на окружающую среду сопредельных государств или для осуществления которой необходимо использование общих с сопредельными государствами природных объектов либо которая затрагивает интересы сопредельных государств, в том числе по комплексу "Байконур", определенные международными договорами Республики Казахстан в следующем составе:
проекты хозяйственной деятельности, с сопровождающими их материалами ОВОС, оформленные в виде документа, уровень разработки которого соответствует стадиям проектирования;
результаты учета общественного мнения;
план мероприятий по охране окружающей среды.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При подаче услугополучателем всех необходимых документов в "личный кабинет" направляется статус о принятии заявки на оказание государственной услуги.
10. Основаниями отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;

7) өсімдіктер мен жануарлар дүниесi ресурстарын алу мен пайдалануға арналған биологиялық негiздемелер болған жағдайда мынадай құрамда:
биологиялық негiздемелердің жобалары;
8) осы аумақтарды экологиялық зілзала немесе төтенше экологиялық жағдай аймақтарына жатқызуды негiздейтiн аумақтарды зерттеу материалдары болған жағдайда мынадай құрамда:
әзірлеу деңгейі жобалау сатыларына сәйкес келетін құжат түрінде ресімделген ҚОӘБ материалдары бірге жүретін аумақтарды зерттеп-қарау материалдары;
қоғамдық пікірді есепке алу нәтижелері;
денсаулық сақтау, ғылым және ғылыми-техникалық қызмет және білім беру салаларындағы уәкілетті мемлекеттік органдардың қорытындылары;
9) жерді одан әрі шаруашылық айналымына беру үшін ядролық қаруды сынау (жүргізілген сынақтардың салдарын бағалау) нәтижелерін жүргiзiлген жер учаскелерiн кешендi экологиялық зерттеу материалдары болған жағдайда мынадай құрамда:
әзірлеу деңгейі жобалау сатыларына сәйкес келетін құжат түрінде ресімделген ҚОӘБ материалдарымен бірге кешендi экологиялық зерттеу материалдары;
қоғамдық пікірді есепке алу нәтижелері;
санитариялық-эпидемиологиялық сараптаманың оң қорытындысы;
жобаның электрондық нұсқасы;
10) іргелес мемлекеттердің қоршаған ортасына әсер етуі мүмкін немесе оны жүзеге асыру үшін іргелес мемлекеттермен ортақ табиғи объектілерді, оның ішінде "Байқоңыр" кешені бойынша, пайдалану қажет болатын не іргелес мемлекеттердің Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарымен белгіленген мүдделерін қорғайтын шаруашылық қызметтің жобалау алдындағы құжаттамасы жағдайында мынадай құрамда:
әзірлеу деңгейі жобалау сатыларына сәйкес келетін, құжат түрінде ресімделген қоршаған ортаға әсерді бағалау (бұдан әрі – ҚОӘБ) материалдары бірге жүретін жоба алдындағы немесе жобалау құжаттамасы;
қоғамдық пікірді есепке алу нәтижелері;
қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары.
Жеке басты куәландыратын құжаттардың, заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы, дара кәсіпкердің мемлекеттік тіркелгені туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде "жеке кабинетке" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған өтінімнің қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартудың негіздері мыналар:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;

2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных документов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан в области охраны окружающей среды;
3) несоответствие запрашиваемых условий природопользования требованиям, указанным в статье 73 Экологического кодекса Республики Казахстан;
4) несоответствие плана мероприятий по охране окружающей среды экологическим требованиям и нормам, установленным экологическим законодательством Республики Казахстан, обеспечивающим достижение нормативов эмиссий в окружающую среду;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
6) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) центральных государственных органов, а также услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг
11. В случае обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц подается жалоба на имя руководителя услугодателя либо Министерства по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте, посредством портала либо нарочно через канцелярию услугодателя либо Министерства в рабочие дни.
В жалобе:
1) физического лица – указываются его фамилия, имя, отчество (при наличии), почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Жалоба должна быть подписана услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.

2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының қоршаған ортаны қорғау саласындағы нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) сұратылып отырған табиғат пайдалану шарттары Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексінің 73-бабында көрсетілген талаптарға сәйкес келмеуі;
4) қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары Қазақстан Республикасының экологиялық заңнамасымен белгіленген экологиялық талаптар мен нормаларға, қоршаған ортаға эмиссиялар нормативтеріне қол жеткізуді қамтамасыз етуге сәйкес келмеуі;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
6) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы болып табылады.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымданған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша Министрлікке шағым беріледі.
Шағым жазбаша нысанда поштамен не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол, сондай-ақ портал арқылы қабылданады.
Шағымда:
1) жеке тұлғаның - аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, пошталық мекенжайы;
2) заңды тұлғаның – оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Шағымға қызметті алушы қол қоюы тиіс.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) оның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Шағымды қарау нәтижелері бойынша уәжді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.

При обращении через портал информация о порядке обжалования доступна по телефону Единого контакт-центра: 8-800-080-7777 или 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться в суд в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
13. Адрес услугодателя размещен на интернет - ресурсах:
1) Министерства - www.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Услугодателя - www.cerc.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
14. Разграничение предоставления услугодателем государственной услуги осуществляется согласно приказу Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 23 июля 2009 года № 143-Ө "О распределении объектов I категории, подлежащих государственной экологической экспертизе, и для выдачи разрешений на эмиссии в окружающую среду между уполномоченным органом в области охраны окружающей среды и его территориальными подразделениями" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5741).
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 74-08-55, Единого контакт-центра: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 1
к стандарту
государственной услуги
"Выдача заключений
государственной
экологической экспертизы
объектов I категории"
Форма
Заявитель (наименование организации)
Заключение государственной экологической экспертизы
на ____________________________________________________________________
(наименование проекта, документа)
Материалы разработаны__________________________________________________
(полное наименование проектной организации-разработчика)
Заказчик материалов проекта _____________________________________________
(полное название организации-заказчика, адрес)
На рассмотрение государственной экологической экспертизы представлены:
______________________________________________________________________
(наименование проектной документации, перечисление комплектности
представленных материалов, других документов)
Материалы поступили на рассмотрение __________________ 20__ года
(дата, номер входящей регистрации)
Общие сведения
Краткая характеристика физико-географических условий района размещения объекта экспертизы, фонового состояния окружающей среды, основных технических, технологических решений, в том числе описание технологического процесса, оказывающего отрицательное воздействие на окружающую среду, рассмотрение альтернативных вариантов в сравнении с лучшими аналогами современных технологий.
Оценка воздействия намечаемой деятельности на окружающую среду (ОВОС)
Полная характеристика воздействия объекта на воздушную среду, поверхностные и подземные воды, земельные ресурсы, растительный и животный мир, недра, физических воздействий, возможность и вероятность аварийных ситуаций, экологических рисков.
При рассмотрении архитектурно-планировочной документации, схем развития инженерной инфраструктуры населенных пунктов, проектов на реконструкцию (расширение) действующих предприятий все показатели в части воздействия на окружающую природную среду даются по состоянию, как на существующее положение, так и на расчетный срок.
Вывод
Результатом осуществления государственной экологической экспертизы является заключение с выводом "согласовывается/не согласовывается".
Руководитель экспертного подразделения
уполномоченного органа ____       _____________ _______________________
ЭЦП       фамилия, имя, отчество (при наличии)
Руководитель экспертного подразделения
территориального подразделения
уполномоченного органа _______       ________________________________
ЭЦП       фамилия, имя, отчество (при наличии)
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача заключений
государственной экологической
экспертизы объектов
I категории"
Форма
В ______________________________
(полное наименование
государственного органа)
от ______________________________
(полное наименование заявителя)
Адрес ____________________________
(индекс, город, район, область, улица,
№ дома, телефон)
Реквизиты заявителя
_____________ (№ свидетельства о
государственной регистрации
юридического
лица/физического лица БИН, ИИН)
Заявка на проведение государственной экологической экспертизы
Прошу провести государственную экологическую экспертизу на проект
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
(указать полное наименование проекта)
Перечень прилагаемых документов:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Руководитель___________ ________________________________________
ЭЦП             фамилия, имя, отчество (при наличии)
"___" ____________ 20___год
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Выдача заключений
государственной экологической
экспертизы объектов
I категории"
Форма
В _____________________________
(полное наименование
государственного органа)
от ______________________________
(полное наименование заявителя)
Адрес ____________________________
(индекс, город, район, область, улица,
№ дома, телефон)
Реквизиты заявителя
________________
(№ свидетельства о
государственной регистрации
физического или юридического лица,
БИН, ИИН)
Заявка на проведение государственной экологической экспертизы с последующей выдачей заключения государственной экологической экспертизы одновременно с разрешением на эмиссии в окружающую среду
Прошу провести государственную экологическую экспертизу на проект и выдать разрешение на эмиссии в окружающую среду
_______________________________________________________________
(указать полное наименование проекта)

Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 немесе 8 800 080 7777 телефоны арқылы алуға болады.
Шағымды портал арқылы жолдаған кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинеттен" өтініш туралы ақпарат қол жетімді болады, ол көрсетілетін қызметті берушінің өтініштерді өңдеуі барысында (жеткені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылып отырылады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгіне алады.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайы интернет-ресурстарда орналасқан:
1) Министрліктің - www.energo.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
2) Көрсетілетін қызметті берушінің - www.cerc.energo.gov.kz, Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі.
14. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті беруге шектеуі "Мемлекеттік экологиялық сараптамаға жататын және қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатттар беру үшін І санат объектілерін қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган мен оның аумақтық бөлімшелері арасында бөлу туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2009 жылғы 23 шілдедегі № 143-Ө бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5741 болып тіркелген) сәйкес жүзеге асырылады.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтердің байланыс телефоны: 8 (7172) 74-08-55, Бірыңғай байланыс орталығының телефондары: 1414, 8-800-080-7777.
"I санаттағы объектілер үшін
мемлекеттік экологиялық
сараптама қорытындысын беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 1-қосымша
Нысан
Өтінім беруші (ұйымның атауы)
Мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысы
_____________________________________________________________
(жобаның, құжаттың атауы)
Материалдарды__________________________________________әзірледі.
(жобаны әзірлеуші ұйымының толық атауы)
Жоба материалдарына тапсырыс беруші
______________________________________________________________
(тапсырыс беруші ұйымның толық атауы, мекенжайы)
Мемлекеттік экологиялық сараптама қарауына
____________________________________________________ұсынылды.
(жобалау құжаттамасының атауы, ұсынылған материалдардың, басқа
құжаттардың жинағын атау)
Материалдар қарауға 20___жылғы________________________келіп түсті.
(кіріс нөмірі және күні)
Жалпы мәліметтер
Сараптама объектісінің орналасу ауданының физикалық-географиялық жағдайының, қоршаған ортаның фондық жағдайының, негізгі техникалық, технологиялық шешімдердің қысқаша сипаттамасы, оның ішінде қоршаған ортаға теріс әсерін тигізетін технологиялық процестерді сипаттау, баламалы нұсқаларды заманауи технологиялардың үздік аналогтарымен салыстырып қарау.
Межеленіп отырған қызметтің қоршаған ортаға әсерін бағалау (ҚОӘБ)
Объектінің ауа ортасына, жерасты және жерүсті суларына, жер ресурстарына, жануарлар және өсімдіктер дүниесіне, жер қойнауына әсер етуінің, физикалық әсер етулердің толық сипаттамасы, апаттық жағдайлар мен экологиялық қауіп-қатерлердің болу мүмкіндігі және ықтималдығы.
Сәулеттік-жобалық құжаттамаларды, елді мекендердің инженерлік инфрақұрылымын дамыту схемаларын, қолданыстағы кәсіпорындарды реконструкциялау (кеңейту) жобаларын қарау кезінде қоршаған табиғи ортаға әсер ету бөлігінде барлық көрсеткіштер қазіргі жағдай бойынша да, есептілік мерзімге де беріледі, сол қолданыстағы жағдайдың жай-күйі бойынша да, есептік мерзімдегі жағдай бойынша да беріледі.
Тұжырымдама
Мемлекеттік экологиялық сараптаманы жүзеге асырудың нәтижесі "келісілді/келісілмеді" деген тұжырымдамасы бар қорытынды болып табылады.
Уәкілетті органның сараптамалық бөлімшесінің басшысы
____________________________________________________________________
(ЭЦҚ, аты, әкесінің аты (бар болса),тегі)
Уәкілетті органның аумақтық
бөлімшесі сараптамалық
бөлімшесінің басшысы__________________________________________
ЭЦҚ, аты, әкесінің аты (бар болса),тегі)
"I санаттағы объектілер үшін
мемлекеттік экологиялық
сараптама қорытындысын беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 2-қосымша
Нысан
Қайда ______________________
(мемлекеттік органның толық атауы)
кімнен ______________________
(өтініш иесінің толық атауы)
Мекенжайы _________________
(индексі, қала, аудан, облыс, көше, үй нөмірі, телефон)
Өтініш иесінің деректері ______
(Заңды немесе жеке тұлғаның мемлекеттік тіркеуден өткен куәлігі, БСН, ЖСН)
Мемлекеттік экологиялық сараптаманы жүргізуге өтінім
____________________________________________________________________
______________________________________________________________жобаға
(жобаның толық атауын көрсету)
мемлекеттік экологиялық сараптаманы жүргізуді сұраймын.
Қоса берілген құжаттардың тізбесі:
___________________________________________________________________
Басшы ___________ __________________________________________________
(ЭЦҚ) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)
"___" ___________ 20 ___ жыл
"I санаттағы объектілер үшін
мемлекеттік экологиялық
сараптама қорытындысын беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 3-қосымша
Нысан
Қайда ______________________
(мемлекеттік органның толық атауы)
кімнен______________________
(өтініш иесінің толық атауы)
Мекенжайы__________________
(индексі, қала, аудан, облыс, көше, үй нөмірі, телефон)
Өтініш иесінің деректері ______
(Заңды немесе жеке тұлғаның мемлекеттік тіркеуден өткен куәлігі, БСН, ЖСН)
Мемлекеттік экологиялық сараптаманы жүргізгеннен кейін мемлекеттік экологиялық сараптаманың қорытындысын қоршаған ортаға эмиссияға рұқсатпен бірге беруге өтінім
____________________________________________________________________
______________________________________________________________жобаға
(жобаның толық атауын көрсету)
мемлекеттік экологиялық сараптаманы жүргізуді және қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты беруді сұраймын.

1. Запрашиваемые объемы эмиссий
Таблица 1. Лимиты выбросов загрязняющих веществ
Запрашиваемый период, площадки
Запрашиваемые лимиты выбросов загрязняющих веществ в атмосферу
Фактические выбросы за последние 3 года, предшествующие подаче заявки
тонн/год
тонн/год
1
2
3
на 20__ год
Всего, из них по площадкам:
Площадка 1
Площадка 2
Таблица 2. Лимиты сбросов загрязняющих веществ
Запрашиваемый период, площадки
Запрашиваемые лимиты сбросов загрязняющих веществ
Фактический объем сбросов за последние 3 года, предшествующий подаче заявки
тонн/год
тонн/год
1
2
3
на 20__ год
Всего, из них по водовыпускам:
По водовыпуску 1
По водовыпуску 2
Таблица 3. Лимиты на размещение отходов производства и потребления
Запрашиваемый период, площадки
Запрашиваемые лимиты отходов
Фактические объемы размещения (хранения) отходов за последние 3 года, предшествующие подаче заявки
тонн/год
тонн/год
1
2
3
на 20__ год
Всего, из них по площадкам:
Площадка 1
Площадка 2
Таблица 4. Лимиты на размещение серы
Запрашиваемый период, площадки
Запрашиваемые лимиты серы
Фактические объемы размещения серы за год, предшествующий заявке
тонн/год
тонн/год
1
2
3
Всего, из них по площадкам:
Площадка 1
Площадка 2
2. Предлагаемые природопользователем условия природопользования:
______________________________________________________________
______________________________________________________________
3. План природоохранных мероприятий согласно приложению к настоящей заявке
Перечень прилагаемых документов:
____________________________________________________________________
Руководитель ___________ ____________________________________________
ЭЦП
фамилия, имя, отчество (при наличии)
"___" ____________ 20___год
Приложение к
заявке на проведение
государственной экологической
экспертизы с последующей
выдачей заключения
государственной экологической
экспертизы одновременно с
разрешением на эмиссии в
окружающую среду
Форма
Согласовано:
Руководитель (уполномоченное
лицо)
____________________ фамилия, имя, отчество
(при наличии)
______________________________
(подпись) "___" _____________ 20___ год
Утверждаю:
Руководитель (уполномоченное
лицо) физического или
юридического лица
__________________ фамилия, имя, отчество (при наличии)
_____________________________
(подпись)
"___" _____________ 20___ год
План мероприятий по охране окружающей среды
№ п/н
Наименование мероприятия
Объем планируемых работ
Общая стоимость (тыс. тенге)
Источник финансирования
Срок выполнения
План финансирования (тыс.тенге)
Ожидаемый экологический эффект от мероприятия (тонн/год)
начало
конец
20__ год
20__ год
20__ год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11

1. Сұратылатын эмиссиялардың көлемдері
1-кесте. Ластаушы заттар шығарындыларының лимиттері
Сұратылатын кезең, алаңдар
Атмосфераға ластаушы заттар шығарындыларының сұратылатын лимиттері
Өтінім берер алдындағы, соңғы 3 жылдағы нақты шығарындылар
тонн/жыл
тонн/жыл
1
2
3
20__ жылға
Барлығы, оның ішінде алаң бойынша:
1 алаң
2 алаң
2-кесте. Ластаушы заттар төгінділерінің лимиттері
Сұратылатын кезең, алаңдар
Ластаушы заттар төгінділерінің сұратылатын лимиттері
Өтінім берер алдындағы, соңғы 3 жылдағы нақты төгінділер
тонн/жыл
тонн/жыл
1
2
3
20__ жылға
Барлығы, соның ішінде су шығарымдары бойынша:
1 су шығарымы бойынша
2 су шығарымы бойынша
3-кесте. Өндіріс және тұтыну қалдықтарын орналастыру лимиттері
Сұратылатын кезең, алаңдар
Қалдықтардың сұратылған лимиттері
Өтінім берер алдындағы жылғы қалдықтарды орналастырудың соңғы 3 жылдағы көлемдері
тонн/жыл
тонн/жыл
1
2
3
20__ жылға
Барлығы, оның ішінде алаң бойынша:
1 алаң
2 алаң
4-кесте. Күкіртті орналастыру лимиттері
Сұратылатын кезең, алаңдар
Күкірттің сұратылған лимиттері
Өтінім берер алдындағы жылғы күкіртті орналастырудың соңғы 3 жылдағы көлемдері
тонн/жыл
тонн/жыл
1
2
3
20__ жылға
Барлығы, оның ішінде алаң бойынша:
1 алаң
2 алаң
2. Табиғат пайдаланушылар ұсынатын табиғат пайдалану шарттары:
______________________________________________________________
______________________________________________________________
3. Осы өтінімге қосымшаға сәйкес қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары
Қоса берілетін құжаттар тізбесі:
_______________________________________________________________
Басшы ___________ ___________________________________________
(ЭЦҚ) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"___" ____________ 20___жыл
Мемлекеттік экологиялық
сараптаманы жүргізгеннен кейін
мемлекеттік экологиялық
сараптаманың қорытындысын
қоршаған ортаға эмиссияға
рұқсатпен бірге беруге өтінімге
қосымша
Нысан
Келісілді: Басшы (уәкілетті адам) ___________________________ аты, әкесінің
аты (бар болса), тегі _____________________
(қолы)
20___ жылғы "___" _____________
Бекітемін:
Жеке немес заңды тұлғаның басшысы
(уәкілетті адамы)
____________________________ аты,
әкесінің аты (бар болса), тегі
________________________________
(қолы)
20___ жылғы "___" _____________
Қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары
№. р/с
Іс-шара атауы
Жоспарланатын жұмыстар көлемі
Жалпы құны
(мың теңге)
Қаржыландыру көзі
Орындалу мерзімі
Қаржыландыру жоспары (мың теңге)
Іс-шарадан күтілетін экологиялық нәтиже (тонна/жылына)
басы
соңы
20_жыл
20__ жыл
20__ жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11

10. Научно-исследовательские, изыскательские и другие разработки
10.1
Итого
11. Экологическое просвещение и пропаганда
11.1
Итого
ВСЕГО:
Приложение 2
к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 27 декабря 2018 года № 537
Приложение 6
к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 апреля 2015 года № 301
Стандарт государственной услуги "Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий" (далее - государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством энергетики Республики Казахстан (далее - Министерство).
3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, городов Астана, Алматы и Шымкент (далее - услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги с момента обращения на портал:
выдача разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II и III категории в срок не более 10 (десяти) рабочих дней со дня регистрации заявки;
выдача разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов IV категории в срок не более 5 (пяти) рабочих дней со дня регистрации заявки;
переоформление разрешения - в течение 15 (пятнадцати) календарных дней;
Услугодатель для объектов II и III категории в срок не более 5 (пяти) рабочих дней со дня регистрации заявки услугополучателя проверяет на полноту представленных документов.
В случае установления неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ с в дальнейшем рассмотрении.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная.
6. Результат оказания государственной услуги - разрешение, переоформление разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма представления результата оказания государственной услуги электронная.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.

10. Ғылыми-зерттеу, іздестіру және басқа әзірлемелер
10.1
.
Жиыны
11. Экологиялық ағарту және насихат
11.1
.
Жиыны
БАРЛЫҒЫ:
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 537 бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 23 сәуірдегі
№ 301 бұйрығына 6-қосымша
"ІІ, ІІІ және ІV санаттардағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "ІІ, ІІІ және IV санаттардағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2- тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері порталға жүгінген кезден бастап:
ІІ және ІІІ санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру өтінімді тіркеген күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде;
ІV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру өтінімді тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде;
рұқсатты қайта ресімдеу - 15 (он бес) күнтізбелік күн ішінде;
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген қызметті алушының өтінімін тіркеген кезден бастап ІІ және ІІІ санаттағы объектілер үшін ұсынылған құжаттардың толық болуын 5 (бес) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық емес екендігі және (немесе) мерзімі өткендігі анықталған жағдайда көрсетілген қызметті беруші белгіленген мерзімде өтінішті қарастыру бойынша себептерін негіздей отырып уәжді бас тарту береді.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нысаны: электрондық түрінде.
6. Мемлекеттік көрстілетін қызметті көрсету нәтижесі – II, III және IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат, рұқсатты қайта ресімдеу немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағымен көзделген жағдайлар мен негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электронды цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжаттар нысанында "жеке кабинетке" жолданады.

7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
8. График работы:
портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении на портал:
для получения разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III категории:
1) заявка на получение разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II и III категорий по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) заключение государственной экологической экспертизы либо заключение комплексной вневедомственной экспертизы проектов строительства, содержащее утвержденные нормативы эмиссий;
3) план мероприятий по охране окружающей среды;
для получения разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов IV категории:
1) заявка на получение разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов IV категории по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) нормативы эмиссий в окружающую среду, установленные и обоснованные расчетным или инструментальным путем;
для переоформления разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий:
1) заявка на переоформление разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий по форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копия документа, подтверждающего переход права собственности на объект (объекты) природопользования, в отношении которого (которых) выдано переоформляемое разрешение на эмиссии.
Сведения документов, удостоверяющих личность, государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, государственной регистрации индивидуального предпринимателя, о разрешении, заключениях государственной экологической экспертизы на проекты, содержащие нормативы эмиссий услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов в "личный кабинет" направляется статус о принятии заявки на оказание государственной услуги.

7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Порталдың жұмыс графигі - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді есептемегенде, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнімен жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы порталға жүгінген кезде:
ІІ және ІІІ санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат алу үшін:
1) ІІ және ІІІ санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат алу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысанындағы өтінім;
2) бекітілген эмиссиялар нормативтері қамтылған құрылыс жобаларына мемлекеттік экологиялық сараптаманың қорытындысы не ведомстводан тыс кешенді сараптаманың қорытындысы;
3) қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары;
IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат алу үшін:
1) IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат алу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысандағы өтінім;
2) қоршаған ортаға эмиссиялардың есептік немесе аспаптық жолмен белгіленген және негізделген нормативтері;
II, III және IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты қайта ресімдеу үшін:
1) II, III және IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсатты қайта рәсімдеу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысандағы өтінім;
2) қайта ресімделетін эмиссияға рұқсат берілген табиғат пайдалану объектісіне (объектілеріне) қатысты оған (оларға) меншік құқығының ауысқанын растайтын құжаттың көшірмесі.
Жеке басын куәландыратын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), дара кәсіпкерлікті мемлекеттік тіркеу, эмиссияның нормативтері бар жобаларға мемлекеттік экологиялық сараптаманың қорытындылары, рұқсаттары туралы құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші "электронды үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Қызметтерді алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде егер Қазақстан Республикасының заңдарымен өзгеше көзделмесе көрсетілетін ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпиясы бар мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде порталға "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе жіберіледі.

10. Основаниями отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан в области охраны окружающей среды;
3) несоответствие запрашиваемых условий природопользования требованиям, указанным в статье 73 Экологического кодекса Республики Казахстан;
4) несоответствие плана мероприятий по охране окружающей среды экологическим требованиям и нормам, установленным экологическим законодательством Республики Казахстан, обеспечивающим достижение нормативов эмиссий в окружающую среду;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
6) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) местных исполнительных органов областей, городов областного значения, столицы, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
11. Для обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте, посредством портала либо нарочно через канцелярию услугодателя в рабочие дни.
В жалобе:
1) физического лица - указываются его фамилия, имя, отчество (при наличии), почтовый адрес, контактный телефон;
2) юридического лица - его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Жалоба должна быть подписана услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобы, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю посредством почтовой связи, либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.

10. Мыналар мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту негіздемесі болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының қоршаған ортаны қорғау саласындағы нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) сұратылып отырған табиғат пайдалану шарттары Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексінің 73-бабында көрсетілген талаптарға сәйкес келмеуі;
4) қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары Қазақстан Республикасының экологиялық заңнамасымен белгіленген экологиялық талаптар мен нормаларға, қоршаған ортаға эмиссиялар нормативтеріне қол жеткізуді қамтамасыз етуге сәйкес келмеуі;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
6) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы болып табылады.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша облыстардың, облыстық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының, көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану үшін: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта бойынша, портал арқылы немесе жұмыс күндері қызмет берушінің кеңсесі арқылы қабылданады.
Шағымда:
1) жеке тұлға - оның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), пошталық мекенжайы, байланыс телефоны;
2) заңды тұлға - оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті алушы өтінішке қол қоюы керек.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) оның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижесі туралы уәжді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Шағымды портал арқылы жолдаған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінен" көрсетілетін қызметті берушінің өтініштерді өңдеуі барысында (жеткені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылатын өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться в суд в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
13. Адрес оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсах электронного правительства Республики Казахстан - www.egov.kz, раздел "Государственные органы Республики Казахстан".
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача разрешений на
эмиссии в окружающую среду
для объектов II, III и IV
категорий"
Форма
Наименование
государственного органа
Заявка
на получение разрешения на эмиссии в окружающую среду
для объектов II и III категорий
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование природопользователя)_____________________________________
____________________________________________________________________
(юридический адрес организации-заявителя или адрес проживания физического лица)
1. Общая информация
Контактные телефоны, факс_____________________________________________
Наименование производственного объекта, на который подается заявка
____________________________________________________________________
Категория природопользователя (класс опасности производственного
объекта)_____________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгіне алады.
4-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Қазақстан Республикасының электрондық үкіметі www.egov.kz, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары" бөлімінде орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 58 00 58, 119 және бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"ІІ, ІІІ және IV санаттардағы
объектілер үшін қоршаған
ортаға эмиссияға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 1-қосымша
Нысан
Мемлекеттік органның атауы
ІІ және ІІІ санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат алуға өтінім
________________________________________________________________________________
(табиғат пайдаланушының атауы)
________________________________________________________________________________
(өтінім беруші ұйымның заңды мекенжайы немесе жеке тұлғаның тұрғылықты мекенжайы)
________________________________________________________________________________
1. Жалпы ақпарат
Байланыс телефондары, факс ________________________________________________
Өтінім берілетін өндірістік объектінің атауы
________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Табиғат пайдаланушының санаты (өндірістік объектінің қауіптілік класы)
__________________________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірi/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
__________________________________________________________________________

4. К заявке прилагаются следующие документы:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Заявитель согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Уполномоченное
(физическое лицо) ________________ ___________________________________
ЭЦП
"__" _______ 20 __ год.
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Выдача разрешений на
эмиссии в окружающую среду
для объектов II, III и IV
категорий"
Форма
Заявка на переоформление разрешения на эмиссии в окружающую
среду для объектов II, III и IV категорий
(в случаях изменения наименования или организационно-правовой формы,
реорганизации природопользователя)
Прошу Вас переоформить разрешение на эмиссии в окружающую среду с
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование юридического или физического лица, на которое было оформлено
разрешение)
на__________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование измененного юридического или физического лица)
№ разрешения _____________________________________выданное (кем)
____________________________________________________________________
на__________________________________________________________________
(юридический адрес организации заявителя или адрес проживания физического лица)
Категория природопользователя (класс опасности производственного объекта)
____________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
К заявке прилагаются следующие документы:
____________________________________________________________________
Заявитель согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в информационных системах
Уполномоченное
(физическое лицо) _____________________________________________________
ЭЦП
"__" __________ 20 __ год
Приложение 3
к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 27 декабря 2018 года № 537
Приложение 7
к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 апреля 2015 года № 301
Стандарт государственной услуги "Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий"

4. Өтінімге мына құжаттар қоса беріледі:
_______________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпиядан құралған мәліметтерді
пайдалануға келісемін.
Уәкілетті
(жеке тұлға) __________________ _______________________________
ЭЦҚ
"__" ________ 20 __ жыл.
"ІІ, ІІІ және IV санаттардағы
объектілер үшін қоршаған
ортаға эмиссияға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 3-қосымша
Нысан
ІІ, ІІІ және IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты қайта ресімдеуге өтінім (табиғат пайдаланушының атауын немесе ұйымдық-құқықтық нысанын өзгерткен,қайта құрылған жағдайларында)
Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты қайта ресімдеуді сұраймын
____________________________________________________________________
(рұқсат ресімделген жеке немесе заңды тұлғаның атауы)
____________________________________________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның өзгерген атауы)
Рұқсат № берілген
(кімге_______________________________________________________________
(өтініш иесінің-ұйымның заңды мекенжайы немесе жеке тұлғаның тұратын мекенжайы) ___________________________________________________________________
Табиғат пайдаланушы санаты (өндірістік объектінің қауіптілік сыныбы)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірi/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Өтінімге мынадай құжаттар қоса беріледі:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпиядан құралған мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Уәкілетті
(жеке тұлға) __________________ _______________________________
ЭЦҚ
"__" ________ 20 __ жыл.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 537 бұйрығына 3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 23 сәуірдегі
№ 301 бұйрығына 7-қосымша
"II, III және IV санаттағы объектілер үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий" (далее - государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством энергетики Республики Казахстан (далее - Министерство).
3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, городов Астана, Алматы и Шымкент (далее - услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги с момента обращения на портал:
выдача заключения государственной экологической экспертизы:
для объектов II категории в течение 30 (тридцати) рабочих дней;
для объектов III и IV категорий в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней;
проверка представленных документов на полноту – не более 3 (трех) рабочих дней.
В случае установления неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
В случае наличия замечаний по содержанию представленных документов, услугодатель через портал направляет услугополучателю мотивированные замечания:
для объектов II категории в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней, которые услугополучателем устраняется в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня выдачи замечаний услугодателем;
для объектов III и IV категорий в течение 7 (семи) рабочих дней, которые услугополучателем устраняется в течение 3 (трех) рабочих дней со дня выдачи замечаний услугодателем. При этом по истечении указанных сроков услугодателем переработанные документы по выданным замечаниям не принимаются.
В случае устранения их в установленный срок, выдается положительное заключение государственной экологической экспертизы.
В случае неустранения их в установленный срок, выдается отрицательное заключение государственной экологической экспертизы.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная.
6. Результат оказания государственной услуги - выдача заключения государственной экологической экспертизы объектов II, III и IV категорий по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма представления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭПЦ) уполномоченного лица услугодателя.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "II, III және IV санаттағы объектілер үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі порталға жүгінген сәттен бастап:
мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру:
II санаттағы объектілер үшін – 30 (отыз) жұмыс күні ішінде;
III және IVсанаттағы объектілер үшін – 15 (он бес) жұмыс күні ішінде;
ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру – 3 (үш) жұмыс күнінен асырмай.
Ұсынылған құжаттардың толық еместігі және (немесе) қолдану мерзімі өткен құжаттар анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті әрі қарай қараудан бас тарту туралы уәжді жауап береді.
Ұсынылған құжаттардың мазмұны бойынша ескертулер болған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші портал арқылы көрсетілетін қызметті алушыға:
II санатты объектілер үшін 15 (он бес) жұмыс күні ішінде уәжді ескертулерді жолдайды, көрсетілетін қызметті алушы оларды ескертулер берілген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде жояды.
III және IV санатты объектілер үшін 7 (жеті) жұмыс күні ішінде уәжді ескертулерді жолдайды, көрсетілетін қызметті алушы оларды ескертулер берілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде жояды.
Бұл ретте, көрсетілген мерзімдер өткеннен кейін көрсетілетін қызметті беруші ескертулер бойынша өңделген құжаттарды қабылдамайды.
Олар белгіленген мерзімде жойылған жағдайда, мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қорытындысы беріледі.
Олар белгіленген мерзімде жойылмаған жағдайда, мемлекеттік экологиялық сараптаманың теріс қорытындысы беріледі.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – осы мемлекеттік қызмет стандартына 1-қосымшасына сәйкес нысанда II, III және IV санатты объектілердің мемлекеттік экологиялық сараптамасының қорытындысын не осы мемлекеттік қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап беру.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.

7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
8. График работы:
портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении на портал:
1) заявка на проведение государственной экологической экспертизы, по формам согласно приложениям 2, 3 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) в случае предпроектной и проектной документации намечаемой деятельности, оказывающей воздействие на окружающую среду в следующем составе:
предпроектная либо проектная документация с сопровождающими ее материалами оценки воздействия на окружающую среду (далее – ОВОС), оформленные в виде документа, уровень разработки которого соответствует стадиям проектирования;
результаты учета общественного мнения для видов хозяйственной деятельности в соответствии с пунктом 1 статьи 57-2 Кодекса;
план мероприятий по охране окружающей среды;
3) в случае проектов нормативных правовых актов Республики Казахстан, нормативно-технических и инструктивно-методических документов, реализация которых может привести к негативным воздействиям на окружающую среду, разрабатываемых органами местного государственного управления в следующем составе:
проекты нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) в случае проектов нормативов эмиссий в следующем составе:
проекты нормативов эмиссий;
план мероприятий по охране окружающей среды.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов в "личный кабинет" направляется статус о принятии заявки на оказание государственной услуги.
10. Основаниями отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности, представленных услугополучателем документов и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных документов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан в области охраны окружающей среды;

7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Порталдың жұмыс графигі - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді есептемегенде, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнімен жүзеге асырылады).
9. Портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттар тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2, 3-қосымшаларына сәйкес нысандарда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен расталған электрондық құжат нысанындағы мемлекеттік экологиялық сараптама жүргізуге арналған өтінім;
2) қоршаған ортаға әсер ететін межелі қызметтің жоба алдындағы және жобалық құжаттамасы жағдайда мынадай құрамда:
әзірлеу деңгейі жобалау сатыларына сәйкес келетін, құжат түрінде ресімделген қоршаған ортаға әсерді бағалау (бұдан әрі – ҚОӘБ) материалдары бірге жүретін жоба алдындағы немесе жобалау құжаттамасы;
Кодекстің 57-2-бабының 1-тармағына сәйкес шаруашылық қызметтің түрлері үшін қоғамдық пікірді есепке алу нәтижелері;
қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары;
3) iске асырылуы қоршаған ортаға терiс әсерлерге әкелуі мүмкiн Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiнiң, нормативтiк-техникалық және нұсқаулық-әдiстемелiк құжаттардың жобалары жағдайында мынадай құрамда:
Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiнiң жобалары;
4) эмиссиялар нормативтерінің жобалары жағдайда мынадай құрамда:
эмиссиялар нормативтері жобалары;
қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары.
Жеке басты куәландыратын құжаттардың, заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы, дара кәсіпкердің мемлекеттік тіркелгені туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде "жеке кабинетке" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған өтінімнің қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартудың негіздері мыналар болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау саласындағы нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;

3) несоответствие запрашиваемых условий природопользования требованиям, указанным в статье 73 Экологического кодекса Республики Казахстан;
4) несоответствие плана мероприятий по охране окружающей среды экологическим требованиям и нормам, установленным экологическим законодательством Республики Казахстан, обеспечивающим достижение нормативов эмиссий в окружающую среду;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
6) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) местных исполнительных органов областей, городов областного значения, столицы, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
11. Для обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте, посредством портала либо нарочно через канцелярию услугодателя в рабочие дни.
В жалобе:
1) физического лица - указываются его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес, контактный телефон;
2) юридического лица - его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Жалоба должна быть подписана услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобы, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Акимата, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю посредством почтовой связи, либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.

3) сұратылып отырған табиғат пайдалану шарттары Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексінің 73-бабында көрсетілген талаптарға сәйкес келмеуі;
4) қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары Қазақстан Республикасының экологиялық заңнамасымен белгіленген экологиялық талаптар мен нормаларға, қоршаған ортаға эмиссиялар нормативтеріне қол жеткізуді қамтамасыз етуге сәйкес келмеуі;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
6) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы болып табылады.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына шағым беріледі.
Шағымдар жазбаша нысанда поштамен, портал арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол беріледі.
Шағымда:
1) жеке тұлғаның - аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, пошталық мекенжайы, байланыс телефоны;
2) заңды тұлғаның – оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Шағымға көрсетілетін қызметті берушінің қолы қойылуы тиіс.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) оның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарауға жатады. Шағымды қарау нәтижелері бойынша уәжді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Шағымды портал арқылы жолдаған кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинеттен" өтініш туралы ақпарат қол жетімді болады, ол көрсетілетін қызметті берушінің өтініштерді өңдеуі барысында (жеткені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылып отырылады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться в суд в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
13. Адрес оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсах электронного правительства Республики Казахстан - www.egov.kz, раздел "Государственные органы Республики Казахстан".
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача заключений
государственной экологической
экспертизы для объектов II, III и
IV категорий"
Форма
Заявитель (наименование организации)
Заключение государственной экологической экспертизы
на ___________________________________________________________________
(наименование проекта, документа)
Материалы разработаны________________________________________________
(полное наименование проектной организации-разработчика)
Заказчик материалов проекта ___________________________________________
(полное название организации-заказчика, адрес)
На рассмотрение государственной экологической экспертизы представлены:
_____________________________________________________________________
(наименование проектной документации, перечисление комплектности
представленных материалов)
Материалы поступили на рассмотрение __________________ 20__ года
(дата, номер входящей регистрации)
Общие сведения
Краткая характеристика физико-географических условий района размещения объекта экспертизы, фонового состояния окружающей среды, основных технических, технологических решений, в том числе описание технологического процесса, оказывающего отрицательное воздействие на окружающую среду, рассмотрение альтернативных вариантов в сравнении с лучшими аналогами современных технологий.
Оценка воздействия намечаемой деятельности
на окружающую среду (ОВОС)
Полная характеристика воздействия объекта на воздушную среду, поверхностные и подземные воды, земельные ресурсы, растительный и животный мир, недра, физических воздействий, возможность и вероятность аварийных ситуаций, экологических рисков.
При рассмотрении архитектурно-планировочной документации, схем развития инженерной инфраструктуры населенных пунктов, проектов на реконструкцию (расширение) действующих предприятий все показатели в части воздействия на окружающую природную среду даются по состоянию, как на существующее положение, так и на расчетный срок.
Вывод
Результатом осуществления государственной экологической экспертизы является заключение с выводом "согласовывается/не согласовывается".
Руководитель
экспертного подразделения
местного исполнительного
органа __________       __________________________________________________
ЭЦП                         фамилия, имя, отчество (при наличии)
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача заключений
государственной экологической
экспертизы для объектов II, III и
IV категорий"
Форма
В ______________________________
(полное наименование государственного органа)
от ________________________________
(полное наименование заявителя)
Адрес ___________________________
(индекс, город, район, область,
улица, № дома, телефон)
Реквизиты заявителя _______________
(№ свидетельства о государственной регистрации
физического или юридического лица
БИН, ИИН)
Заявка на проведение государственной экологической экспертизы
Прошу провести государственную экологическую экспертизу на проект
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(указать полное наименование проекта)
Перечень прилагаемых документов:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Руководитель___________ __________________________________________
ЭЦП                  фамилия, имя, отчество (при наличии)
"___" ____________ 20___год
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Выдача заключений
государственной экологической
экспертизы для объектов II, III и
IV категорий"
Форма
В ________________________________
(полное наименование государственного органа)
от _______________________________
(полное наименование заявителя)
Адрес ____________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон)
Реквизиты заявителя _______________
(№ свидетельства о государственной регистрации физического / юридического лица БИН, ИИН)
Заявка
на проведение государственной экологической экспертизы с последующей
выдачей заключения государственной экологической экспертизы одновременно
с разрешением на эмиссии в окружающую среду
Прошу провести государственную экологическую экспертизу на
проект__________________________________________________________________________
и одновременно выдать разрешение на эмиссии в окружающую среду

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгіне алады.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайы Қазақстан Республикасы Электрондық үкіметінің интернет-ресурстарында - www.egov.kz, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары" бөлімінде орналасқан.
14. Көрсетілетін қызметті алушының порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтердің байланыс телефоны: 8 (7172) 74-08-55, Бірыңғай байланыс орталығының телефондары: 1414, 8-800-080-7777
"II, III және IV санаттағы
объектілер үшін мемлекеттік
экологиялық сараптама
қорытындысын беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 1-қосымша
Нысан
Өтінім беруші (ұйымның атауы)
Мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысы
_____________________________________________________________
(жобаның, құжаттың атауы)
Материалдарды__________________________________________әзірледі.
(жобаны әзірлеуші ұйымының толық атауы)
Жоба материалдарына тапсырыс беруші ___________________________
_______________________________________________________________
(тапсырыс беруші ұйымның толық атауы, мекенжайы)
Мемлекеттік экологиялық сараптама қарауына ______________________
_______________________________________________________________ ұсынылды.
(жобалау құжаттамасының атауы, ұсынылған материалдардың, басқа құжаттардың жинағын атау)
Материалдар қарауға 20___жылғы________________________келіп түсті.
(кіріс нөмірі және күні)
Жалпы мәліметтер
Сараптама объектісінің орналасу ауданының физикалық-географиялық жағдайының, қоршаған ортаның фондық жағдайының, негізгі техникалық, технологиялық шешімдердің қысқаша сипаттамасы, оның ішінде қоршаған ортаға теріс әсерін тигізетін технологиялық процестерді сипаттау, баламалы нұсқаларды заманауи технологиялардың үздік аналогтарымен салыстырып қарау.
Межеленіп отырған қызметтің қоршаған ортаға әсерін бағалау (ҚОӘБ)
Объектінің ауа ортасына, жерасты және жерүсті суларына, жер ресурстарына, жануарлар және өсімдіктер дүниесіне, жер қойнауына әсер етуінің, физикалық әсер етулердің толық сипаттамасы, апаттық жағдайлар мен экологиялық қауіп-қатерлердің болу мүмкіндігі және ықтималдығы.
Сәулеттік-жобалық құжаттамаларды, елді мекендердің инженерлік инфрақұрылымын дамыту схемаларын, қолданыстағы кәсіпорындарды реконструкциялау (кеңейту) жобаларын қарау кезінде қоршаған табиғи ортаға әсер ету бөлігінде барлық көрсеткіштер жақазіргі жағдай бойынша да, есептілік мерзімге де беріледі. сол қолданыстағы жағдайдың жай-күйі бойынша да, есептік мерзімдегі жағдай бойынша да беріледі.
Тұжырымдама
Мемлекеттік экологиялық сараптаманы жүзеге асырудың нәтижесі "келісілді/келісілмеді" деген тұжырымдамасы бар қорытынды болып табылады.
Жергілікті атқарушы
органның сараптамалық
бөлімшесінің
басшысы_______________ ________________________________
ЭЦҚ аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
"II, III және IV санаттардағы
объектілер үшін мемлекеттік
экологиялық сараптама
қорытындысын беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 2-қосымша
Нысан
Қайда ______________________
(мемлекеттік органның толық атауы)
кімнен______________________
(өтініш иесінің толық атауы)
Мекен жайы _________________
(индексі, қала, аудан, облыс, көше, үй нөмірі, телефон)
Өтініш иесінің деректері ______
(Заңды немесе жеке тұлғаның мемлекеттік тіркеуден өткен куәлігі, БСН, ЖСН)
Мемлекеттік экологиялық сараптаманы жүргізуге өтінім
____________________________________________________________________
______________________________________________________________жобаға
(жобаның толық атауын көрсету)
мемлекеттік экологиялық сараптаманы жүргізуді сұраймын.
Қоса берілген құжаттар тізбесі:
___________________________________________________________________
Басшы ___________ __________________________________________________
ЭЦҚ (аты, тегі, әкесінің аты (бар болса)
"___" ___________ 20 ___ жыл
"IІ, ІІІ және IV санаттардағы
объектілер үшін мемлекеттік
экологиялық сараптама
қорытындысын беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 3-қосымша
Нысан
Қайда ______________________
(мемлекеттік органның толық атауы)
кімнен ______________________
(өтініш иесінің толық атауы)
Мекен жайы _________________
(индексі, қала, аудан, облыс, көше, үй нөмірі, телефон)
Өтініш иесінің деректері ______
(Заңды немесе жеке тұлғаның мемлекеттік тіркеуден өткен куәлігі, БСН, ЖСН)
Мемлекеттік экологиялық сараптаманы жүргізгеннен кейін мемлекеттік экологиялық сараптаманың қорытындысын қоршаған ортаға эмиссияға рұқсатпен бірге беруге өтінім
____________________________________________________________________
______________________________________________________________жобаға
(жобаның толық атауын көрсету)
мемлекеттік экологиялық сараптаманы жүргізуді және қоршаған ортаға рұқсатты беруді сұраймын.

10. Научно-исследовательские, изыскательские и другие разработки
10.1
.
Итого
11. Экологическое просвещение и пропаганда
11.1
.
Итого
ВСЕГО:
Приложение 4
к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 27 декабря 2018 года № 537
Приложение 8
к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 апреля 2015 года № 301
Стандарт государственной услуги "Выдача комплексного экологического разрешения"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача комплексного экологического разрешения" (далее - государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством энергетики Республики Казахстан (далее - Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом экологического регулирования и контроля Министерства и его территориальными подразделениями (далее - услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателям, а также при обращении на портал:
выдача комплексного экологического разрешения - не более 2 (двух) месяцев со дня его регистрации;
Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней со дня регистрации пакета документов услугополучателя проверяет на полноту представленных документов.
В случае установления неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель в указанный срок дает письменный мотивированный отказ с обоснованием причин отклонения.
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи документов услугополучателем - 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя - 20 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная и (или) электронная.
6. Результат оказания государственной услуги – комплексное экологическое разрешение либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма представления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭПЦ) уполномоченного лица услугодателя.

10. Ғылыми-зерттеу, іздестіру және басқа әзірлемелер
10.1
.
Жиыны
11. Экологиялық ағарту және насихат
11.1
.
Жиыны
БАРЛЫҒЫ:
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің 2018
жылғы 27 желтоқсандағы № 537
бұйрығына 4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 23 сәуірдегі
№ 301 бұйрығына 8-қосымша
"Кешенді экологиялық рұқсатты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Кешенді экологиялық рұқсатты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті және оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) мемлекеттік қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде:
кешенді экологиялық рұқсат беру – оны тіркеген күннен бастап 2 айдан аспау керек;
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын тіркеген күннен бастап 2 (екі) күн ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық еместігі және (немесе) қолдану мерзімі өткен құжаттар анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде бас тарту себептерін негіздей отырып, өтінішті қараудан бас тарту туралы жазбаша уәжді жауап береді.
2) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарды тапсыру үшін жол берілетін ең көп күту уақыты - 15-минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетуге жол берілетін ең көп уақыт – 20 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз және (немесе) электрондық.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – кешенді экологиялық рұқсат не осы мемлекеттік қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап беру.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.

7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя - с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 часов до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, регистрация заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
к услугодателю:
1) заявка на получение комплексного экологического разрешения по форме, согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копии заключений государственной экологической и санитарно-эпидемиологической экспертизы на проект намечаемой деятельности с разделом по оценке воздействия на окружающую среду и на проект нормативов эмиссий, содержащий технические удельные нормативы (в случае отсутствия сведений в информационной системе);
3) проект программы перехода к достижению наилучших доступных технологий;
4) копия договора обязательного экологического страхования для природопользователей, осуществляющих экологически опасные виды хозяйственной и иной деятельности (нотариально засвидетельствованной в случае непредставления оригиналов для сверки).
на портал:
1) заявка на получение комплексного экологического разрешения по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) электронные копии заключений государственной экологической и санитарно-эпидемиологической экспертизы на проект намечаемой деятельности с разделом по оценке воздействия на окружающую среду и на проект нормативов эмиссий, содержащий технические удельные нормативы (в случае отсутствия сведений в информационной системе);
3) электронная копия проекта программы перехода к достижению наилучших доступных технологий;

7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа дүйсенбіден жұмаға дейін қоса алғанда сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтініш қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.
2) порталдың - тәулік бойы, жөндеу жұмыстарының жүргізілуіне байланысты болатын техникалық үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттар тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысанда кешенді экологиялық рұқсат алуға арналған өтінім;
2) техникалық меншікті нормативтерді қамтитын эмиссиялар нормативтері жобаларына және қоршаған ортаға әсерді бағалау бойынша бөлімі бар межелі қызмет жобасына мемлекеттік экологиялық және санитариялық-эпидемиологиялық сараптама қорытындыларының көшірмелері (ақпараттық жүйеде мәліметтер болмаған жағдайда);
3) қолжетімді озық технологияларға қол жеткізуге ауысу бағдарламаларының жобасы;
4) шаруашылық және өзге де қызметтің экологиялық қауіпті түрлерін жүзеге асыратын табиғат пайдаланушылар үшін міндетті экологиялық сақтандыру шартының көшірмесі (салыстыру үшін түпнұсқасы болмаған жағдайда нотариалды куәландырылған көшірмесі);
порталға жүгінген кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған, электрондық құжат түрінде осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысанда кешенді экологиялық рұқсат алуға арналған өтінім;
2) техникалық меншікті нормативтерді қамтитын эмиссиялар нормативтері жобаларына және қоршаған ортаға әсерді бағалау бойынша бөлімі бар межелі қызмет жобасына мемлекеттік экологиялық және санитариялық-эпидемиологиялық сараптама қорытындыларының көшірмелері (ақпараттық жүйеде мәліметтер болмаған жағдайда);
3) қолжетімді озық технологияларға қол жеткізуге ауысу бағдарламаларының жобасы;

4) электронная копия договора обязательного экологического страхования для природопользователей, осуществляющих экологически опасные виды хозяйственной и иной деятельности (нотариально засвидетельствованной в случае непредставления оригиналов для сверки).
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии с указанием даты и времени приема пакета документов;
на портал - в "личный кабинет" направляется статус о принятии заявлении на оказание государственной услуги.
10. Основаниями отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным экологическими законодательствами Республики Казахстан;
3) в отношении услугополучатель имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) центральных государственных органов, а также услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг
11. В случае обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц подается жалоба на имя руководителя услугодателя либо Министерства по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба принимается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства, а также посредством портала.
В жалобе:

4) шаруашылық және өзге де қызметтің экологиялық қауіпті түрлерін жүзеге асыратын табиғат пайдаланушылар үшін міндетті экологиялық сақтандыру шартының көшірмесі (салыстыру үшін түпнұсқасы болмаған жағдайда нотариалды куәландырылған көшірмесі);
Жеке басты куәландыратын құжаттардың, заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы, дара кәсіпкердің мемлекеттік тіркелгені туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде Қазақстан Республикасының өзге заңдарымен көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпиялардан тұратын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды:
көрсетілетін қызметті берушіге берген кезде – құжаттар топтамасының қабылданған күні мен уақыты көрсетіле отырып, кеңседе тіркелгені туралы оның көшірмесіне қойылған белгі қағаз тасығыштағы өтініштің қабылданғанын растау болып табылады;
порталға берген кезде - мемлекетік қызмет көрсетуге арналған өтінімнің қабылданғаны туралы мәртебе "жеке кабинетке" жолданады.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартудың негіздері мыналар болып табылады:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнайы құқығынан айырылуы.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымданған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша Министрлікке шағым беріледі.
Шағымдар жазбаша нысанда поштамен не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол, сондай-ақ портал арқылы қабылданады.
Шағымда:

1) физического лица – указываются его фамилия, имя, отчество (при наличии), почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
При обращении через портал информация о порядке обжалования доступна по телефону Единого контакт-центра: 8-800-080-7777 или 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться в суд в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет - ресурсах:
1) Министерства - www.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Услугодателя - www.cerc.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.

1) жеке тұлғаның - аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, пошталық мекенжайы;
2) заңды тұлғаның – оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) оның қабылданғанын растау болып табылады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы алуға болады.
Шағымды портал арқылы жолдаған кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинеттен" өтініш туралы ақпарат өол жетімді болады, ол көрсетілетін қызметті берушінің өтініштерді өңдеуі барысында (жеткені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылып отырылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарауға жатады. Шағымды қарау нәтижелері бойынша уәжді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгіне алады.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайы интернет-ресурстарда орналасқан:
1) Министрліктің - www.energo.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
2) Көрсетілетін қызметті берушінің - www.cerc.energo.gov.kz, Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі.
14. Көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ-сы болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электронды түрде алу мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.

16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги Единого контакт-центра: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение
к стандарту государственной
услуги "Выдача комплексного
экологического разрешения"
Форма
Заявка
на получение комплексного экологического разрешения
____________________________________________________________________
(наименование природопользователя)
____________________________________________________________________
(юридический адрес организации-заявителя или адрес проживания физического лица)
1. Общая информация
Контактные телефоны, факс
____________________________________________________________________
Наименование производственного объекта, на который подается заявка
____________________________________________________________________
Категория природопользователя (класс опасности производственного объекта)
____________________________________________________________________
Учетный номер природопользователя*
____________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
____________________________________________________________________
2. Данные о месторасположении промышленных площадок, на которых осуществляется природопользование:
Таблица 1
Данные о месторасположении промышленных площадок
Номер промышленной площадки
Наименование промышленной площадки
Область
Район, населенный пункт
Координаты, град. мин. сек.
Занимаемая территория, гектар
широта
долгота
1
2
3
4
5
6
7
3. Запрашиваемые объемы выбросов (сбросов) загрязняющих веществ и размещаемых отходов по годам
Таблица 2
Источники выбросов загрязняющих веществ в атмосферный воздух

16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтердің байланыс телефоны: 8 (7172) 74-08-55, Бірыңғай байланыс орталығының телефондары: 1414, 8-800-080-7777.
"Кешенді экологиялық рұқсатты
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына қосымша
Нысан
Мемлекеттік органның атауы
Кешенді экологиялық рұқсат алуға арналған өтінім
_____________________________________________________________
(табиғат пайдаланушының атауы)
_____________________________________________________________
(өтінім беруші ұйымның заңды мекенжайы немесе жеке тұлғаның тұратын мекенжайы)
1. Жалпы ақпарат
Байланыс телефондары, факс ____________________________________
Өтінім берілетін өндірістік объектінің атауы ________________________
Табиғат пайдаланушының санаты (өндірістік объектінің қауіптілік класы)
_____________________________________________________________
Табиғат пайдаланушының есепке алу нөмірі*
_____________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
_____________________________________________________________
2. Табиғат пайдалану жүзеге асырылатын өндірістік алаңдардың орналасқан жері туралы деректер:
1-кесте
Өндірістік алаңдардың орналасқан жері туралы деректер:
Өндірістік алаңның нөмірі
Өндірістік алаңның атауы
Облыс
Аудан, елді мекен
Координаттары, град. мин. сек.
Алып жатқан аумағы, гектар
ендігі
бойлығы
1
2
3
4
5
6
7
3. Ластаушы заттар шығарындыларның (төгінділерінің) және орналастырылатын қалдықтардың жылдар бойынша сұратылып отырған көлемдері
2-кесте. Атмосфералық ауаға шығарылатын ластаушы заттар шығарындыларының көздері

1) на момент подачи заявки
Параметр
Значение показателя
Потребление энергии, суммарное в течение года (Киловатт в час)
Потребление энергии, максимальная нагрузка (Киловатт в час)
Потребление энергии на единицу продукции (Киловатт в час единица производимой продукции)
Потребление энергии от альтернативных источников (% от общего потребления)
Потребление сырья на единицу продукции (по основным видам), тонн в единицу производимой продукции
2) на момент завершения перехода к наилучшим доступным технологиям
Параметр
Значение показателя
Потребление энергии, суммарное в течение года (Киловатт в час)
Потребление энергии, максимальная нагрузка (Киловатт в час)
Потребление энергии на единицу продукции (Киловатт в час /единица производимой продукции)
Потребление энергии от альтернативных источников (% от общего потребления)
Потребление сырья на единицу продукции (по основным видам), тонна/единица производимой продукции
Таблица 10
7. Готовность к чрезвычайным ситуациям
Программа действий в условиях чрезвычайной ситуации
Вид чрезвычайной ситуации
Действия по охране окружающей среды и здоровья населения
Ответственный
Таблица 11
8. Сроки и условия внедрения наилучших доступных технологий
Программа перехода к наилучшим доступным технологиям
Внедряемая технология
Планируемый экологический эффект
Срок внедрения
Стоимость (миллионов тенге)
Примечание: * Подтверждение отнесения внедряемых технологий к категории наилучших доступных технологий (ссылка на утвержденный перечень наилучших доступных технологий либо на иную проектную документацию).
9. Предлагаемые условия природопользования:
Настоящим удостоверяем, что условия природопользования будут соответствовать описанным в настоящей заявке.
10. К заявке прилагаются следующие документы:
________________________________________________________________________________
Руководитель
Предприятия ________________       ____________________________________________________
(личная подпись)                         (расшифровка подписи)
Примечание: * учетный номер природопользователя указывается в случае его присвоения.
"_______"______________ 20 __ год
Приложение 5
к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 27 декабря 2018 года № 537
Приложение 9
к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 апреля 2015 года № 301
Стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт и импорт опасных отходов"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на экспорт и импорт опасных отходов" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством энергетики Республики Казахстан (далее – Министерство).

1) өтінім беру сәтіне
Параметр
Көрсеткіш мәні
Энергияны тұтыну, жыл бойы сомалық (КВт/сағ)
Энергияны тұтыну, ең жоғарғы жүктеме (КВт/сағ)
Энергияны тұтыну, өнімнің бірлігіне (КВт/сағ өндірілетін өнімнің бірлігі)
Энергияны тұтыну, баламалы көздерден (жалпы тұтынудан %)
Шикізатты өнім бірлігіне тұтыну (негізгі түрлер бойынша), т/өндірілген өнімнің бірлігіне
2) ең озық қолжетімді технологияларға көшуді аяқтау сәтіне
Параметр
Көрсеткіш мәні
Энергияны тұтыну, жыл бойы сомалық (КВт/сағ)
Энергияны тұтыну, ең жоғарғы жүктеме (КВт/сағ)
Энергияны тұтыну, өнімнің бірлігіне (КВт/сағ өндірілетін өнімнің бірлігі)
Энергияны тұтыну, баламалы көздерден (жалпы тұтынудан %)
Шикізатты өнім бірлігіне тұтыну (негізгі түрлер бойынша), т/өндірілген өнімнің бірлігіне
10-кесте
7. Төтенше жағдайларға дайындық
Төтенше жағдайлардағы іс-әрекеттер бағдарламасы
Төтенше жағдайдың түрі
Қоршаған ортаны және халықтың денсаулығын қорғау жөніндегі іс-әрекеттер
Жауапты
11-кесте
8. Ең озық қолжетімді технологияларды енгізудің мерзімдері және шарттары
Ең озық қолжетімді технологияларға көшу бағдарламасы
Енгізілетін технология
Жоспарланатын экологиялық әсер
Енгізу мерзімі
Құны (миллион теңге)
Ескертпе
* Енгізілетін технологияларды ең озық қолжетімді технологиялар санатына жатқызуды растау (ең озық қолжетімді технологиялардың бекітілген тізбесіне немесе мемлекеттік сараптамадан өткен басқа жобалық құжаттамаға сілтеме)
9. Табиғат пайдаланудың ұсынылатын шарттары:
_______________________________________________________________
Осымен табиғат пайдалану шарттары бұл өтінімде сипатталғанға сәйкес болатындығын растаймыз.
10. Өтінімге мына құжаттар қоса беріледі:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Кәсіпорын басшысы _______________ __________________________________
(жеке тұлға) (жеке қолы) (қолдың толық жазылуы)
Ескертпе: * берілген жағдайда табиғат пайдаланушының есептік нөмірі көрсетіледі.
"_______"______________ 20 __ жыл
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 537 бұйрығына 5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 23 сәуірдегі
№ 301 бұйрығына 9-қосымша
"Қауіпті қалдықтардың экспорты мен импортына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қауіпті қалдықтардың экспорты мен импортына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.

3. Государственная услуга оказывается Комитетом экологического регулирования и контроля Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги с момента обращения на портал:
выдача лицензии и приложения к лицензии – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней.
Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае представления услугополучателем неполного пакета и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная.
6. Результат оказания государственной услуги – лицензия и приложения к лицензии на экспорт и импорт опасных отходов, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
На портале результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Лицензионный сбор за выдачу лицензии на экспорт и импорт опасных отходов осуществляется в соответствии со статьей 554 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" и составляет:
за выдачу лицензии – 10 месячных расчетных показателей (далее – МРП).
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной формах через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также через портал оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
8. График работы:
портала - круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, регистрация заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).

3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Экологиялық реттеу және бақылау комитетімен көрсетеді (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет).
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
"электрондық үкiметтiң" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрi – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
порталға жүгінген кезден бастап:
лицензия және лицензияға қосымшалар беру – 15 (он бес) жұмыс күні ішінде;
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасы толық емес болған және (немесе) құжаттардың жарамдылық мерзімі өткен жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы жазбаша уәжді жауап дайындайды.
5. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нысаны: электрондық.
6. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нәтижесi – қауіпті қалдықтардың импортына және экспортына лицензия және лицензияға қосымша немесе осы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негiздер бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтi көрсетуден бастарту туралы дәлелдi жауап.
Мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижесiн ұсыну нысаны: электрондық.
Порталда мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрi - ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі және сақталады.
7. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет заңды және жеке тұлғаларға (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті алушылар) ақылы түрде көрсетiледi.
Лицензия беру үшін лицензиялық алым, қоршаған ортаны қорғау саласында қызмет көрсету және жұмыстарды орындау үшін лицензияны қайта рәсімдеу "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Кодексінің 554-бабына сәйкес жүзеге асырылады және:
лицензия беру үшін – 10 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі - АЕК) құрайды.
лицензиялық алымды төлеу екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол және қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады, сондай-ақ портал арқылы төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы (бұдан әрі – ЭҮТШ) жүзеге асырылады.
8. Порталдың жұмыс графигі - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді есептемегенде, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнімен жүзеге асырылады).

9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги, при обращении услугополучателя на портал:
для получения лицензии и приложения к лицензии:
заявление физического лица для получения лицензии и приложения к лицензии на экспорт и импорт опасных отходов в форме, электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, по формам, согласно приложениям 1, 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
заявление юридического лица для получения лицензии и приложения к лицензии на экспорт и импорт опасных отходов в форме, электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, по формам, согласно приложениям 3, 4 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему (для разовой лицензии), а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) – копия иного документа, подтверждающего намерения сторон;
электронная копия документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
копия лицензии на осуществление лицензируемого вида деятельности или сведения о наличии лицензии на осуществление лицензируемого вида деятельности (если это предусмотрено законодательством государства-члена), если такой вид деятельности связан с оборотом товара, в отношении которого введено лицензирование на таможенной территории Союза;
иные документы (сведения), если они определены решением Комиссии, на основании которого введено лицензирование соответствующего товара;
электронная копия документов, о соответствии квалификационным требованиям согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, индивидуального предпринимателя, об оплате через ПШЭП услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.

9. Көрсетiлетiн қызметтi алушының порталға жүгінуі кезінде мемлекеттiк көрсетілетін қызметті көрсетуге қажеттi құжаттар тiзбесi:
лицензия және лицензияға қосымшалар алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 1, 2-қосымшаларындағы нысанға сәйкес қауіпті қалдықтардың импортына және экспортына лицензия және лицензияға қосымша алу үшін, көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған, электронды құжат нысанындағы жеке тұлғаның өтініші;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 3, 4-қосымшаларындағы нысанға сәйкес қауіпті қалдықтардың импортына және экспортына лицензия алу үшін, көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған, электронды құжат нысанындағы заңды тұлғаның өтініші;
сыртқы сауда шартының (келісімшартының) электрондық көшірмесі, оған қосымшалар және (немесе) толықтырулар (бір реттік лицензияға), егер сыртқы сауда шарты болмаған жағдайда, тараптардың ниетін растайтын өзге құжаттың көшірмесі;
ЭҮТШ арқылы төлеуді есептемегенде, жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжаттың электрондық көшiрмесi;
лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыруға берілген лицензияның көшірмесі немесе егер қызметтің мұндай түрі оған қатысты Одақтың кедендік аумағында лицензиялау енгізілген тауар айналымына байланысты болса, лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыруға берілген лицензияның болуы туралы мәліметтер (егер бұл мүше мемлекеттің заңнамасында көзделген болса);
оның негізінде тиісті тауарға лицензиялау енгізілген Комиссия шешімімен егер олар айқындалған болса, өзге де құжаттар (мәліметтер);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы құжаттардың электрондық көшірмесі;
Жеке басты куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны, дара кәсiпкерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәлiметтерді, ЭҮТШ арқылы төленген туралы көрсетiлетiн қызметтi берушi "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттiк ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде портал арқылы - көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетiнде" мемлекеттiк көрсетілетін қызметтiң нәтижелерiн алу күнiн көрсете отырып, мемлекеттiк қызметтi көрсетуге арналған сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.

10. Основания для отказа в оказании государственной услуги:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории физических или юридических лиц;
2) не внесен лицензионный сбор;
3) заявитель не соответствует квалификационным требованиям;
4) лицензиаром получен ответ от соответствующего согласующего государственного органа о несоответствии заявителя предъявляемым при лицензировании требованиям;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении заявляемым видом деятельности;
6) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать услугополучателю-должнику лицензию;
7) установлена недостоверность документов, представленных заявителем для получения лицензии, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
8) прекращение или приостановление действия одного или нескольких документов, служащих основанием для выдачи лицензии;
9) нарушение международных обязательств государств-членов Евразийского экономического союза, которое может наступить вследствие исполнения договора (контракта), для реализации которого запрашивается лицензия;
10) исчерпание квоты, а также тарифной квоты, либо их отсутствие (в случае оформления лицензии на квотируемые товары);
11) иные основания, предусмотренные актом Комиссии.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) центральных государственных органов, а также услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
11. Для обжалования решений, действий (бездействий) Министерства, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте, посредством портала либо нарочно через канцелярию услугодателя либо Министерства в рабочие дни.
В жалобе:
1) физического лица - указываются его фамилия, имя, отчество (при наличии) почтовый адрес, контактный телефон;
2) юридического лица - его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Министерства с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Министерства, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи, либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.

10. Мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту негіздері:
1) Қазақстан Республикасының заңдарында жеке немесе заңды тұлғалардың осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынған;
2) лицензиялық алым енгізілмеген;
3) өтінім беруші лицензия алу үшін ұсынған құжаттарда толық емес немесе дұрыс емес мәліметтердің болуы;
4) өтініш беруші біліктілік талаптарына сәйкес келмеген;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты мәлімделген қызмет түрін тоқтата тұру немесе тыйым салу туралы күшіне енген сот шешімі (үкімі) бар;
6) сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот көрсетілетін қызметті алушы-борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салған жағдайларда;
7) өтініш беруші лицензия алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігі анықталған жағдайларда;
8) көрсетілетін қызметті алушы лицензия алу үшін ұсынған құжаттарында толық емес және дұрыс емес мәліметтердің болуы;
9) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің лицензиясы талап етілетін шартты (келісімшартты) орындау нәтижесінде туындауы мүмкін халықаралық міндеттемелерді бұзу;
10) квоталардың, сондай-ақ тарифтік квотаның сарқылуы немесе олардың болмауы (квоталанған тауарларға лицензия рәсімдеген жағдайда);
11) Комиссия актісімен көзделген өзге де негіздер.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымданған жағдайда, шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына немесе Министрліктің басшысының атына осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекен-жай бойынша беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта бойынша, портал арқылы немесе жұмыс күндері қызмет берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қабылданады.
Шағымда:
5) жеке тұлға - оның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), пошталық мекенжайы, байланыс телефоны;
6) заңды тұлға - оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті алушы өтінішке қол қоюы керек.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) оның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижесі туралы уәжді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.

При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства – www.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) интернет-ресурсе услугодателя – www.cerc.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
3) портале.
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58, 119 и Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
экспорт и импорт опасных
отходов"
Форма
Заявление физического лица для получения лицензии и приложения к лицензии на экспорт опасных отходов"
1. Заявление №
2. Период действия
с ДД.ММ.ГГГГ по ДД.ММ.ГГГТ |
3. Тип лицензии| ЭКСПОРТ
4. Контракт
№ от
5. Услугополучатель |
6. Покупатель
7. Страна назначения |
8. Страна покупателя |
9. Валюта контракта |
10. Стоимость
11.Статистическая стоимость
12. Страна происхождения |
13. Количество

Портал арқылы жүгінгенде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының телефоны 1414, 8 800 080 7777 бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жолдаған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінен" көрсетілетін қызметті берушінің өтініштерді өңдеуі барысында (жеткені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылатын өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекен-жайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгіне алады.
4-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары мынадай:
1) Министрліктің - www.energo.gov.kz интернет-ресурсы, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
2) Министрліктің - www.cerc.energo.gov.kz. интернет-ресурсы, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
3) порталда.
14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 58 00 58, 119 және бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Қауіпті қалдықтардың
экспорты мен импортына
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
Қауіпті қалдықтардың экспортына лицензия және лицензияға қосымша алу үшін жеке тұлғаның өтініші
1.Өтініш №
2. КК.АА.ЖЖЖЖ. бастап КК.АА.ЖЖЖЖ дейін жұмыс істеу аралығы
3. Лицензия түрі| ЭКСПОРТ
4. № бастап
Келісімшарт
5. Қызметті алушы |
6. Сатып алушы
7. Тағайындалған мемлекет|
8. Сатып алушы мемлекет |
9. Келісімшарт валютасы |
10. Құны
11.Статистикалық құны
12. Шығарылған ел|
13. Мөлшері

14. Единица измерения
15. Код товара по ТН ВЭД ТС и его описание |
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо услугополучателя
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Должность
Телефон
Подпись, дата
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
экспорт и импорт опасных
отходов"
Форма
Заявление физического лица для получения лицензии и приложения к лицензии на импорт опасных отходов"
1. Заявление №
2. Период действия
с ДД.ММ.ГГГГ по ДД.ММ.ГГГТ |
3. Тип лицензии| ЭКСПОРТ
4. Контракт
№ от
5. Услугополучатель |
6. Продавец
7. Страна назначения |
8. Страна продавца |
9. Валюта контракта |
10. Стоимость
11.Статистическая стоимость
12. Страна происхождения |
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по ТН ВЭД ТС и его описание
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо услугополучателя
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Должность
Телефон
Подпись, дата
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
экспорт и импорт опасных
отходов"
Форма
Заявление юридического лица для получения лицензии и приложения к лицензии на экспорт опасных отходов"
1. Заявление №
3. Период действия
с ДД.ММ.ГГГГ по ДД.ММ.ГГГГ|
3. Тип лицензии | ИМПОРТ
4. Контракт
№ от
5. Услугополучатель |
6. Покупатель
7. Страна отправления |
8. Страна покупателя |
9. Валюта контракта |
10. Стоимость
11.Статистическая стоимость
12. Страна происхождения |
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по ТН ВЭД ТС и его описание |
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо услугополучателя
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Должность
Телефон
Подпись, дата
Приложение 4
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
экспорт и импорт опасных
отходов"
Форма
Заявление юридического лица для получения лицензии и приложения к лицензии на импорт опасных отходов"
1. Заявление №
3. Период действия
с ДД.ММ.ГГГГ по ДД.ММ.ГГГГ|
3. Тип лицензии | ИМПОРТ
4. Контракт
№ от
5. Услугополучатель |
6. Продавец
7. Страна отправления |
8. Страна продавца |
9. Валюта контракта |
10. Стоимость
11.Статистическая стоимость
12. Страна происхождения |
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по ТН ВЭД ТС и его описание |
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо услугополучателя
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Должность
Телефон
Подпись, дата
Приложение 5
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
экспорт и импорт опасных
отходов"
Форма
Квалификационные требования, предъявляемые к деятельности по лицензированию экспорта и импорта опасных отходов и перечень документов, подтверждающих соответствие им
№ п/п
Квалификационные требования
Документы, подтверждающие соответствие им*
Примечание
1
2
3
4
При экспорте и импорте опасных отходов
1
Наличие согласия уполномоченного органа в области охраны окружающей среды государства, на территорию которого ввозятся отходы, в соответствии с Базельской конвенцией
Согласие (в письменной форме) уполномоченного органа в области охраны окружающей среды государства, на территорию которого ввозятся опасные отходы и (или) через территорию которого перемещаются опасные отходы в соответствии с Базельской конвенцией
В случае вывоза опасных отходов
2
Наличие сделки и (или) намерения, иного отчуждения между сторонами
Копия контракта (договора) между экспортером и производителем или импортером и потребителем товара
В случае, если заявитель выступает посредником
3
Обеспечение безопасной транспортировки
Копия контракта (ов) (договора (ов)) на перевозку
4
Наличие производственной базы, соответствующей экологическим требованиям
Копия заключения государственной экологической экспертизы
5
Наличие сделки о безопасном использовании отходов
Копия контракта между экспортером (импортером) и лицом, отвечающим за удаление отходов, в котором оговаривается экологически безопасное использование этих отходов
6
Наличие уведомления о трансграничной перевозке в соответствии требованиями Базельской конвенции
Уведомление о трансграничной перевозке опасных отходов в соответствии с Базельской конвенцией
в 3 (трех) экземплярах
7
Наличие документа о перевозке
Документ о перевозке отходов в соответствии с требованиями Базельской конвенции
в 3 (трех) экземплярах
8
Наличие технических (технологических) возможностей для использования ввозимых отходов
Информация о наличии технических (технологических) возможностей для использования опасных отходов (выписка из технологического регламента, подтверждающая возможность использования опасных отходов в качестве сырья, или иной документ, подтверждающий вовлечение их в использование, не допускающее образование иных опасных отходов или их остатков)
В случае ввоза опасных отходов
9
Наличие договора страхования, выдаваемого страхователю страховщиком в соответствии с Базельской конвенции
Копия документа, подтверждающего покрытие страхованием, залогом или иной гарантией при трансграничной перевозке опасных отходов в соответствии с законодательством и Базельской конвенцией
10
Разрешение на осуществление соответствующего вида деятельности в области использования отходов
Копия лицензии на осуществления вида деятельности по использованию отходов

14. Өлшем бірлігі
15. КО СЭҚ ТН тауар коды және оның сипаттамасы |
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіз
18. Көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті адамы
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы
Телефон
Қолы, күні
"Қауіпті қалдықтардың
экспорты мен импортына
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысан
Қауіпті қалдықтардың импортына лицензия және лицензияға қосымша алу үшін жеке тұлғаның өтініші
1.Өтініш №
2. КК.АА.ЖЖЖЖ. бастап КК.АА.ЖЖЖЖ дейін жұмыс істеу аралығы
3. Лицензия түрі| ЭКСПОРТ
4. № бастап
Келісімшарт
5. Қызметті алушы |
6. Сатушы
7. Тағайындалған мемлекет|
8. Сатушы мемлекет |
9. Келісімшарт валютасы |
10. Құны
11.Статистикалық құны
12. Шығарылған ел|
13. Мөлшері
14. Өлшем бірлігі
15. КО СЭҚ ТН тауар коды және оның сипаттамасы |
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіз
18. Көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті адамы
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы
Телефон
Қолы, күні
"Қауіпті қалдықтардың
экспорты мен импортына
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
3-қосымша
Нысан
Қауіпті қалдықтардың экспортына лицензия және лицензияға қосымша алу үшін заңды тұлғаның өтініші
1.Өтініш №
2. КК.АА.ЖЖЖЖ. бастап КК.АА.ЖЖЖЖ дейін жұмыс істеу аралығы
3. Лицензия түрі| ЭКСПОРТ
4. № бастап
Келісім-шарт
5. Қызметті алушы |
6. Сатып алушы
7. Тағайындалған мемлекет|
8. Сатып алушы мемлекет |
9. Келісім-шарт валютасы |
10. Құны
11.Статистикалық құны
12. Шығарылған ел |
13. Мөлшері
14. Өлшем бірлігі
15. КО СЭҚ ТН тауар коды және оның сипаттамасы |
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіз
18. Көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті адамы
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы
Телефон
Қолы, күні
"Қауіпті қалдықтардың
экспорты мен импортына
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
4-қосымша
Нысан
Қауіпті қалдықтардың импортына лицензия және лицензияға қосымша алу үшін заңды тұлғаның өтініші
1.Өтініш №
2. КК.АА.ЖЖЖЖ. бастап КК.АА.ЖЖЖЖ дейін жұмыс істеу аралығы
3. Лицензия түрі| ЭКСПОРТ
4. № бастап
Келісімшарт
5. Қызметті алушы |
6. Сатушы
7. Тағайындалған мемлекет|
8. Сатушы мемлекет |
9. Келісім-шарт валютасы |
10. Құны
11.Статистикалық құны
12. Шығарылған ел |
13. Мөлшері
14. Өлшем бірлігі
15. КО СЭҚ ТН тауар коды және оның сипаттамасы |
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіз
18. Көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті адамы
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы
Телефон
Қолы, күні
"Қауіпті қалдықтардың
экспорты мен импортына
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
5-қосымша
Нысан
Қауіпті қалдықтардың экспорты мен импортын лицензиялау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесі
№ п/п
Біліктілік талаптары
Оларға сәйкестігін растайтын құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
Қауіпті қалдықтардың экспорты мен импорты кезінде
1
Базель конвенциясына сәйкес аумағына қалдықтар әкелінетін мемлекеттің қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органы келісімінің болуы
Базель конвенциясына сәйкес аумағына қалдықтар әкелінетін және (немесе) оның аумағы арқылы өткізілетін мемлекеттің қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органының келісімі (жазбаша түрде)
Қауіпті қалдықтар әкетілген жағдайда
2
Тараптарарасындағымәміленіңжәне (немесе) ниеттің, өзгеиеліктеншығарудыңболуы
Экспорттаушы мен өндіруші немесе импорттаушы мен тауарды тұтынушы арасындағы келісім шарттардың (шарттардың) көшірмесі
Тапсырыс беруші делдал болып әрекет еткен жағдайда
3
Қауіпсіз тасымалдауды қамтамасыз ету
Тасымалдауға берілген келісімшарттың (шарттың) көшірмесі
4
Экологиялық талаптарға сәйкес келетін өндірістік базаның болуы
Мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысының көшірмесі
5
Қалдықтарды қауіпсіз қолдану туралы келісімнің болуы
Жауапты экспорттаушы мен тұлғаның арасындағы осы қалдықтарды қолданудың экологиялық қауіпсіздігі айтылған қалдықтарды жоюға келісімшарттың көшірмесі
6
Базель конвенциясының талаптарына сәйкес қалдықтарды трансшекаралық тасымалдау жөніндегі хабарламаның болуы
Базель конвенциясына сәйкес қалдықтарды трансшекаралық тасымалдау жөніндегі хабарлама
Үш данада
7
Тасымалдау туралы құжаттың болуы
Базель конвенциясының талаптарына сәйкес тасымалдау туралы құжат
Үш данада
8
Әкелінетін қалдықтарды қолдану үшін техникалық (технологиялық) мүмкіндіктердің болуы
Әкелінетін қалдықтарды қолдану үшін техникалық (технологиялық) мүмкіндіктердің бар екені туралы ақпарат (қауіпті қалдықтарды шикізат ретінді пайдаланау мүмкіндігін растайтын технологиялық регламенттен көшірме немесе оларды қауіпті қалдықтарды немесе олардың қалдықтарының қалыптасуына жол жіберілмейтін, пайдалануға тартылуын растайтын өзге құжат)
Қауіпті қалдықтар әкелінген жағдайда
9
Базель конвенциясына сәйкес сақтанушының сақтандырушыға беретін шарттың болуы
Базель конвенциясының заңнамасына сәйкес қауіпті қалдықтарды трансшекаралық тасымалдау кезінде сақтандырумен, кепілмен немесе кепілдікпен табылғанын растайтын құжаттың көшірмесі
10
Қалдықтарды қолдану саласындағы тиісті қызмет түрін жүзеге асыруға арналған рұқсат
Қалдықтарды қолдану бойынша қызмет түрін жүзеге асыруға арналған лицензияның көшірмесі