Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима
Постановление акимата Актюбинской области от 23 апреля 2018 года № 192. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 27 апреля 2018 года № 5916. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 20 мая 2019 года № 196
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 20.05.2019 № 196 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 3) статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 11 февраля 1999 года "О карантине растений", со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании представления Актюбинской областной территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 марта 2018 года № 06-03/30 акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить карантинную зону с введением карантинного режима по горчаку розовому на территориях хозяйствующих субъектов согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Утвердить мероприятия по проведению неотложных мер по выявлению, локализации и ликвидации очагов горчака ползучего согласно приложению 2 к настоящему постановлению.

Карантиндік режимді енгізе отырып карантинді аймақты белгілеу туралы
Ақтөбе облысы әкімдігінің 2018 жылғы 23 сәуірдегі № 192 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 27 сәуірде № 5916 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы әкімдігінің 2019 жылғы 20 мамырдағы № 196 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы әкімдігінің 20.05.2019 № 196 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 11 ақпандағы "Өсімдіктер карантині туралы" Заңының 9-1-бабының 3) тармақшасына Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабына сәйкес, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ақтөбе облыстық аумақтық инспекциясының 2018 жылғы 12 наурыздағы № 06-03/30 ұсынысы негізінде Ақтөбе облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес шаруашылық жүргізуші субъектілер аумағында жатаған укекіресі бойынша карантин режимін енгізе отырып, карантинді аймақ белгіленсін.
2. Осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес жатаған укекіре ошақтарын анықтау, оқшаулау және жою бойынша шұғыл шаралар жүргізу жөніндегі іс-шаралар бекітілсін.

3. Отменить установленные карантинные зоны и признать утратившими силу некоторые постановлений акимата Актюбинской области согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
4. Рекомендовать Актюбинской областной территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан принять меры вытекающие из настоящего постановления.
5. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Актюбинской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:

3. Белгіленген каранатинді аймақтар жойылып және осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес, Ақтөбе облысы әкімдігінің кейбір қаулыларының күші жойылды деп танылсын.
4. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешеніндегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ақтөбе облыстық аумақтық инспекциясына осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдау ұсынылсын.
5. "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3) размещение настоящего постановления на интернет - ресурсе акимата Актюбинской области.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Актюбинской области Абдуллина М.Е.

1) осы қаулыны Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны мерзімді баспа басылымдарында және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы қаулыны Ақтөбе облысы әкімдігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақтөбе облысы әкімінің орынбасары М.Е. Абдуллинге жүктелсін.

7. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Актюбинской области Б. Сапарбаев
Приложение 1 к постановлению
акимата Актюбинской области
от 23 апреля 2018 года № 192
Хозяйствующие субъекты, на которые устанавливается карантинная зона с введением карантинного режима по горчаку розовому
Площади установленные карантинные зоны
Площадь, гектар
Айтекебийский район
Актастинский сельский округ

7. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ақтөбе облысының әкімі Б. Сапарбаев
Ақтөбе облысы әкімдігінің
2018 жылғы 23 сәуірдегі
№ 192 қаулысына 1-қосымша
Жатаған укекіресі бойынша карантиндік режимді енгізе отырып, карантинді аймақ белгіленетін шаруашылық жүргізуші субъектілері
Карантинді аймақ белгіленетін алқаптар
Көлемі, гектар
Әйтеке би ауданы
Ақтасты ауылдық округі

30,1
Итого
7 хозяйства
386,55
Государственный земельный фонд
30,1
Всего
169 хозяйств
8667,65
Государственный земельный фонд
3022,8
Всего по области
11690,45
Приложение 2 к постановлению
акимата Актюбинской области
от 23 апреля 2018 года № 192
Мероприятия по проведению неотложных мер по выявлению, локализации и ликвидации очагов горчака ползучего
№ п/п
Наименование мероприятий
Сроки исполнения
Контроль
Исполнители
Ответственные за исполнение
1. Организационно-профилактические мероприятия
1
Обследование земельных угодий на выявление горчака ползучего
Июль
Информация в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в Агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Актюбинский филиал ГУ "Республиканский Методический центр и фитосанитарной диагностики", агроперсонал и обследователи сельскохозяйственных формирований (по согласованию)
Городские, районные территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в Агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (по согласованию)
2
Уничтожение сорняка на необрабатываемых землях, не допуская его обсеменения
В период вегетации
Информация в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в Агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Акимы сельских округов, сельскохозяйственные формирования (по согласованию)
Городские, районные территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в Агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (по согласованию)
3
Очистка семенного материалов
В период хранения
Информация в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в Агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Сельскохозяйственные формирования (по согласованию)
Городские,районные территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в Агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (по согласованию)
4
Проверка семенного материалов в АФ АО "Казагрэкс"
В период хранения
Информация в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в Агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Актюбинский филиал АО "Казагрэкс", сельскохозяйственные формирования (по согласованию)
Городские, районные территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в Агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (по согласованию)

30,1
Жиынтығы
7 шаруашылық
386,55
Мемлекеттік жер қоры
30,1
Барлығы
169 шаруашылық
8667,65
Мемлекеттік жер қоры
3022,8
Облыс бойынша барлығы
11690,45
Ақтөбе облысы әкімдігінің
2018 жылғы 23 сәуірдегі
№ 192 қаулысына 2-қосымша
Жатаған укекіре ошақтарын анықтау, оқшаулау және жою бойынша шұғыл шаралар жүргізу жөніндегі іс-шаралар
№ р/с
Іс-шаралар атауы
Орындалу мерзімі
Бақылау
Орындаушылар
Орындалуына жауаптылар
1. Ұйымдастыру- алдын алу іс-шаралары
1.
Жатаған укекірені анықтау үшін алқаптарды зерттеу
шілде
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрілігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясына хабарлама
"Республикалық фитосанитарлық диагностика және болжамдар әдістемелік орталығы" ММ Ақтөбе филиалы, ауыл шаруашылығы құрылымдарының агромамандары және зерттеушілері (келісім бойынша).
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрілігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің қалалық, аудандық аумақтық инспекциялары (келісім бойынша)
2.
Оның тұқым шашуына жол берместен өңделмейтін жерлердегі арамшөптерді жою
Өсіп-өну кезеңінде
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрілігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясына хабарлама
Ауылдық округтердің әкімдері, ауылшаруашылығы құрылымдары (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрілігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің қалалық, аудандық аумақтық инспекциялары (келісім бойынша)
3
Тұқымдық материалдарды тазарту
Сақтау кезеңінде
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрілігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясына хабарлама
Ауылшаруашылығы құрылымдары (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрілігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің қалалық, аудандық аумақтық инспекциялары (келісім бойынша)
4.
"Қазагрэкс" АҚ АФ тұқымдық материалдарын тексеру
Сақтау кезеңінде
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрілігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясына хабарлама
"Қазагрэкс" АҚ Ақтөбе филиалы, ауылшаруашылығы құрылымдары (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрілігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің қалалық, аудандық аумақтық инспекциялары (келісім бойынша)

3. Агротехнические мероприятия
1
Обработка почвы, в целях на истощение корневой системы сорняка согласно методических указаний
постоянно
Информация в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в Агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Сельскохозяйственные формирования (по согласованию)
Городские, районные территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в Агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (по согласованию)
4. Химические мероприятия
1
Приобретение и завоз соответствующих гербицидов за счет средств хозяйствующие субъекты
Апрель- май
Информация в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в Агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Сельскохозяйственные формирования, Республиканское государственное предприятие "Фитосанитария" (по согласованию)
Городские, районные территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в Агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (по согласованию)
2
Обработка очагов горчака ползучего
Июнь-июль
Информация в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в Агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Сельскохозяйственные формирования, Республиканское государственное предприятие "Фитосанитария" (по согласованию)
Городские, районные территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в Агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (по согласованию)
Приложение 3 к постановлению
акимата Актюбинской области
от 23 апреля 2018 года № 192
Перечень признанных утративших силу некоторых постановлений акимата Актюбинской области
1. Постановление акимата Актюбинской области от 12 декабря 2011 года № 424 "Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3385, опубликованное 28 января 2012 года в газетах "Ақтөбе" и "Актюбинский вестник");
2. Постановление акимата Актюбинской области от 21 декабря 2012 года № 461 "О некоторых вопросах введения карантинной зоны с введением карантинного режима" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3493, опубликованное 22 января 2013 года в газетах "Ақтөбе" и "Актюбинский вестник");
3. Постановление акимата Актюбинской области от 6 мая 2014 года № 142 "О внесении изменения в постановление акимата области от 12 декабря 2011 года № 424 "Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3925, опубликованное 12 июня 2014 года в газетах "Ақтөбе" и "Актюбинский вестник");

3. Агротехникалық іс-шаралар
1.
Арамшөптің тамыр жүйесін жою әлсірету мақсатында топырақты әдістемелік нұсқамаға сәйкес өңдеу
тұрақты
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрілігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясына хабарлама
Ауылшаруашылығы құрылымдары (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрілігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің қалалық, аудандық аумақтық инспекциялары (келісім бойынша)
4. Химиялық іс-шаралар
1.
Шаруашылық жүргізуші субьектілер қаржысы есебінен тиісті гербицидтерді сатып алу және алып келу
Сәуір-мамыр
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрілігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясына хабарлама
Ауылшаруашылығы құрылымдары, "Фитосанитария" Республикалық мемлекеттік кәсіпорыны (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрілігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің қалалық, аудандық аумақтық инспекциялары (келісім бойынша)
2.
Жатаған укекіре ошақтарын өңдеу
Маусым-шілде
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрілігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясына хабарлама
Ауыл шаруашылығы құрылымдары, "Фитосанитария" Республикалық мемлекеттік кәсіпорыны (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрілігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің қалалық, аудандық аумақтық инспекциялары (келісім бойынша)
Ақтөбе облысы әкімдігінің
2018 жылғы 23 сәуірдегі
№ 192 қаулысына 3-қосымша
Ақтөбе облысы әкімдігінің күші жойылды деп танылған қаулыларының тізімі
1. Ақтөбе облысы әкімдігінің 2011 жылғы 12 желтоқсандағы № 424 "Карантин режимін енгізе отырып карантиндік аймақты анықтау туралы" қаулысы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3385 тіркелген, 2012 жылғы 28 қаңтарда "Ақтөбе" және "Актюбинский вестник" газеттерінде жарияланған);
2. Ақтөбе облыстық әкімдігінің 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 461 "Карантин режимін енгізе отырып карантиндік аймақты анықтаудың кейбір мәселелері туралы" қаулысы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3493 тіркелген, 2013 жылғы 22 қаңтарда "Ақтөбе" және "Актюбинский вестник" газеттерінде жарияланған);
3. Ақтөбе облысының әкімдігінің 2014 жылғы 6 мамырдағы № 142 "Облыс әкімдігінің 2011 жылғы 12 желтоқсандағы № 424 "Карантин режимін енгізе отырып карантиндік аймақты анықтау туралы" қаулысына өзгеріс енгізу туралы" қаулысы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3925 тіркелген, 2014 жылғы 12 маусымда "Ақтөбе" және "Актюбинский вестник" газеттерінде жарияланған);

4. Постановление акимата Актюбинской области от 5 марта 2015 года № 82 "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата области от 12 декабря 2011 года № 424 "Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4253, опубликованное 3 апреля 2015 года в газетах "Ақтөбе" и "Актюбинский вестник");
5. Постановление акимата Актюбинской области от 16 марта 2017 года № 68 "О внесении изменения в постановление акимата Актюбинской области от 12 декабря 2011 года № 424 "Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5398, опубликованное 13 апреля 2015 года в газете "Актюбинский вестник" и 14 апреля 2015 года в газете "Ақтөбе").

4. Ақтөбе облысының әкімдігінің 2015 жылғы 5 наурыздағы № 82 "Облыс әкімдігінің "Карантин режимін енгізе отырып карантиндікаймақты анықтау туралы"2011 жылғы 12 желтоқсандағы № 424 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" қаулысы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4253 тіркелген, 2015 жылғы 3сәуірде "Ақтөбе" және"Актюбинский вестник" газеттерінде жарияланған);
5. Ақтөбе облысының әкімдігінің 2017 жылғы 16 наурыздағы № 68 "Ақтөбе облысы әкімдігінің 2011 жылғы 12 желтоқсандағы № 424 "Карантин режимін енгізе отырып карантиндік аймақты анықтау туралы" қаулысына өзгеріс енгізу туралы" қаулысы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5398 тіркелген, 2017 жылғы 13 сәуірде "Актюбинский вестник"газетінде және 2017 жылғы 14 сәуірде "Ақтөбе"газетінде жарияланған).