О ставках земельного налога
Решение Таразского городского маслихата Жамбылской области от 8 октября 2018 года № 36-6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 29 октября 2018 года № 3974. Утратило силу решением Таразского городского маслихата Жамбылской области от 23 февраля 2024 года № 13-4
Сноска. Утратило силу решением Таразского городского маслихата Жамбылской области от 23.02.2024 № 13-4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 509, 510 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Таразский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Установить для всех автостоянок (паркингов) единую категорию и увеличить в десять раз базовые ставки земельного налога, установленные в графе 3 таблицы статьи 505 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее - Кодекс), на земли города Тараз, выделенные под автостоянки (паркинги).
2. На основании проекта (схем) зонирования земель, проводимого в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан базовые ставки земельного налога по городу Тараз, определенный статьей 505 Кодекса:
1) на земли населенных пунктов за исключением земель, занятых жилищным фондом, в том числе строениями и сооружениями при нем повысить в зоне № 1 на 50 процентов, в зоне № 2 на 30 процентов, в зоне № 3 на 15 процентов, в зоне № 4 на 10 процентов;
2) на земли, занятые жилищным фондом, в том числе строениями и сооружениями при нем повысить в зонах № 1, № 2, № 3, № 4 и № 5 на 40 процентов.
3. Контроль за исполнением и публикацию на интернет-ресурсе данного решения возложить на постоянную комиссию городского маслихата по бюджету и социально-экономическому развитию города.
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2019 года.
Секретарь Таразского
городского маслихата Б. Кулекеев

Жер салығының мөлшерлемелері туралы
Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 2018 жылғы 8 қазандағы № 36-6 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2018 жылғы 29 қазанда № 3974 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 2024 жылғы 23 ақпандағы № 13-4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 23.02.2024 № 13-4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Кодексінің 509, 510 баптарына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Тараз қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Барлық автотұрақтарға (паркингтерге) біркелкі санат белгіленсін және Тараз қаласында автотұрақтарға (паркингтерге) бөлiнген жерлерге "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Кодексінің (бұдан әрі - Кодекс) 505-бабы кестесінiң 3-бағанында белгiленген жер салығының базалық мөлшерлемелері он есеге ұлғайтылсын.
2. Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес жүргiзiлетiн жердi аймаққа бөлу жобалары (схемалары) негізінде, Тараз қаласы бойынша Кодекстің 505 бабымен белгеленген жер салығының мөлшерлемелері:
1) тұрғын үй қоры, оның ішінде оның жанындағы құрылыстар мен ғимараттар алып жатқан жерді қоспағанда, елді мекендердің жерлеріне № 1 аймақта 50 пайызға, № 2 аймақта 30 пайызға, № 3 аймақта 15 пайызға, № 4 аймақта 10 пайызға арттырылсын;
2) № 1, № 2, № 3, № 4 және № 5 аймақтарда тұрғын үй қоры, оның ішінде оның жанындағы құрылыстар мен ғимараттар алып жатқан жерге 40 пайызға арттырылсын.
3. Осы шешімнің орындалуына бақылау және интернет-ресурстарында жариялауды қалалық мәслихаттың бюджет және қаланың әлеуметтік-экономикалық дамуы жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
4. Осы шешiм әдiлет органдарында мемлекеттiк тіркеуден өткен күннен бастап күшiне енедi және 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Тараз қалалық
мәслихатының хатшысы Б. Құлекеев