О внесении изменений в решение 21 сессии Темиртауского городского маслихата от 25 декабря 2017 года № 21/4 "О городском бюджете на 2018-2020 годы"
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 29 ноября 2018 года № 32/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 5 декабря 2018 года № 5023
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением XIX сессии Карагандинского областного маслихата от 15 ноября 2018 года № 350 "О внесении изменений в решение XIII сессии Карагандинского областного маслихата от 12 декабря 2017 года № 258 "Об областном бюджете на 2018-2020 годы", городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение 21 сессии Темиртауского городского маслихата от 25 декабря 2017 года № 21/4 "О городском бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4523, опубликовано в газете "Семья" от 8 января 2018 года № 1, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 10 января 2018 года), следующие изменения:
1) пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 15 057 209 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 11 712 663 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 35 660 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 100 545 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 208 341 тысяч тенге;
2) затраты – 15 900 178 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 842 969 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 842 969 тысяч тенге в том числе:
используемые остатки бюджетных средств - 684 633 тысяч тенге.";
2) пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. В составе расходов городского бюджета предусмотрены средства на оказание жилищной помощи населению – 1 015 тысяч тенге.";
3) пункт 5 изложить в следующей редакции:

Теміртау қалалық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы 21 сессиясының № 21/4 "2018-2020 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2018 жылғы 29 қарашадағы № 32/4 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 5 желтоқсанда № 5023 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қарағанды облыстық мәслихатының 2018 жылғы 15 қарашадағы ХІХ сессиясының "Қарағанды облыстық мәслихатының 2017 жылғы 12 желтоқсандағы ХІІІ сессиясының "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" № 258 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" № 350 шешіміне сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Теміртау қалалық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы 21 сессиясының № 21/4 "2018-2020 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4523 болып тіркелген, 2018 жылғы 8 қаңтардағы № 1 "Семья" газетінде жарияланған, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде 2018 жылғы 10 қаңтарда жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) 1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2018-2020 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 15 057 209 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша – 11 712 663 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 35 660 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 100 545 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 3 208 341 мың теңге;
2) шығындар – 15 900 178 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 842 969 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру – 842 969 мың теңге, оның ішінде:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 684 633 мың теңге.";
2) 4-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"4. Қалалық бюджеттің шығындары құрамында халыққа тұрғын үй көмегін көрсетуге 1 015 мың теңге қаражат көзделді.";
3) 5-тармақ келесі редакцияда жазылсын:

"5. Предусмотреть в составе расходов городского бюджета на 2018 год по программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" - 100 582 тысяч тенге, в том числе:
1) на оказание единовременной социальной помощи в рамках проведения мероприятий, посвященных семьдесят третьей годовщине празднования Дня Победы в Великой Отечественной войне – 27 040 тысяч тенге;
2) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Конституции Республики Казахстан – 19 326 тысяч тенге;
3) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Первого Президента Республики Казахстан – 23 556 тысяч тенге;
4) на оказание социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации – 10 059 тысяч тенге;
5) на оказание материальной помощи на удорожание продуктов питания – 20 601 тысяч тенге.";
4) пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Темиртау на 2018 год в сумме 74 958 тысяч тенге.";
5) пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства в сумме 560 575 тысяч тенге.";

"5. 2018 жылға арналған қалалық бюджеттің шығындары құрамында "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" бағдарламасы бойынша 100 582 мың теңге көзделсін, оның ішінде:
1) Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс күнін мерекелеудің жетпіс үш жылдығына арналған іс-шараларды өткізу шеңберінде біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 27 040 мың теңге;
2) Қазақстан Республикасының Конституциясы күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 19 326 мың теңге;
3) Қазақстан Республикасы Бірінші Президенті күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 23 556 мың теңге;
4) өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек көрсетуге – 10 059 мың теңге;
5) тамақ өнімдерінің қымбаттауына материалдық көмек көрсетуге – 20 601 мың теңге.";
4) 7-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"7. Теміртау қаласы жергілікті атқарушы органының 2018 жылға арналған резерві 74 958 мың теңге сомасында бекітілсін.";
5) 8-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"8. 2018 жылға арналған қалалық бюджеттің шығындары құрамында заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен 560 575 мың теңге сомасындағы ағымдағы нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін.";

684633
Приложение 2
к решению 32 сессии Темиртауского
городского маслихата
от "29" ноября 2018 года № 32/4
Приложение 4
к решению 21 сессии Темиртауского
городского маслихата
от "25" декабря 2017 года № 21/4
Целевые трансферты, выделенные из вышестоящих бюджетов городу Темиртау на 2018 год
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
3
Итого
1997398
Текущие
1146434
из республиканского бюджета
331572
1
На доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника, всего, в том числе:
9128
доплата учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам
8725
доплата учителям за замещение на период обучения основного сотрудника
403
2
На доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования
24727
3
На доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местного бюджета
201744
4
Оказание адресной социальной помощи нового формата
32145
5
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения
4216
6
На реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства, всего, в том числе:
24053
на частичное субсидирование заработной платы
8776
на молодежную практику
14796
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
3
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес идей
481
7
На реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы, всего, в том числе:
34163
оказание услуг специалиста жестового языка
4834
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
19929
расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
9400
8
Субсидирование затрат работодателя для трудоустройства инвалидов (на создание специальных рабочих мест для инвалидов)
1396
из областного бюджета
814862
9
На создание цифровой образовательной инфраструктуры
57655
10
На укрепление материально-технической базы и проведение ремонтов объектов образования, всего, в том числе:
88976
ремонт объектов образования
82569
на открытие кабинетов интеллектуальных игр
6407
11
На установку программы автоматизированного мониторинга интернет сайтов

684633
Теміртау қалалық мәслихатының
2018 жылғы "29" қарашадағы
32 сессиясының № 32/4 шешіміне
2-қосымша
Теміртау қалалық мәслихатының
2017 жылғы "25" желтоқсандағы
21 сессиясының № 21/4 шешіміне
4-қосымша
Теміртау қаласына 2018 жылға жоғары тұрған бюджеттерден бөлінген нысаналы трансферттер
Атауы
Сомасы (мың теңге)
1
2
3
Жиыны
1997398
Ағымдағы
1146434
республикалық бюджеттен
331572
1
Тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге, барлығы, оның ішінде:
9128
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеу
8725
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеу
403
2
Білім беру бағдарламаларын іске асыратын ұлттық біліктілік тестінен өткен бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беретін мұғалімдерге педагогикалық шеберлік санаты үшін қосымша ақы қосымша ақы төлеуге
24727
3
Жаңартылған білім мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және шығыстардың осы бағыты бойынша жергілікті бюджет қаражаттары есебінен төленген сомаларды қайтаруға
201744
4
Жаңа форматтағы атаулы әлеуметтік көмекті көрсетуге
32145
5
Әлеуметтік жұмыс бойынша консультанттарды және халықты жұмыспен қамту орталықтарында ассистенттерді енгізуге
4216
6
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға, барлығы, оның ішінде:
24053
жалақыны ішінара субсидиялауға
8776
жастар практикасына
14796
жаңа бизнес идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттарды беруге
481
7
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға, барлығы, оның ішінде:
34163
Атауы
Сомасы (мың теңге)
1
2
3
ымдау тілі маманының қызметтерін көрсету
4834
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту
19929
техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейту
9400
8
Мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға
1396
облыстық бюджеттен
814862
9
Цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға
57655
10
Білім беру объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға және жөндеу жүргізуге, барлығы, оның ішінде:
88976
білім беру объектілерін жөндеуге
82569
зияткерлік ойындар кабинеттерін ашуға
6407
11
Интернет сайттарды автоматтандырылған мониторингтеу бағдарламасын орнатуға

720
12
На проведение ремонтных работ автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
550000
13
На краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства, всего, в том числе:
117067
краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
116480
аутсорсинг услуг частным агентствам занятости населения в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
587
14
На внедрение привлекательной системы оплаты труда в центрах занятости населения
0
15
На возмещение владельцам стоимости на проведение санитарного убоя, больных сельскохозяйственных животных, особо опасными инфекционными заболеваниями и оказание услуг по вакцинации, транспортировке и хранению ветеринарных препаратов, всего, в том числе:
13
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
3
на возмещение владельцам стоимости на проведение санитарного убоя, больных сельскохозяйственных животных, особо опасными инфекционными заболеваниями
0
оказание услуг по вакцинации, транспортировке и хранению ветеринарных препаратов
13
16
На проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
431
На развитие
850964
17
На строительство школы на 600 мест в городе Темиртау, всего, в том числе:
850964
из республиканского бюджета
735867
из областного бюджета
115097
Целевые трансферты из городского бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета на 2018 год
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
3
1
Целевые трансферты из городского бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета, всего, в том числе:
560575
перенос срока ввода обязательных пенсионных взносов работодателя с 2018 года на 2020 год
483746
уменьшение ставок по отчислениям работодателей на обязательное социальное медицинское страхование
76829

720
12
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің көшелерін жөндеу жұмыстарын жүргізуге
550000
13
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың бағдарламасы шеңберінде жұмысшы кадрларды еңбек нарығында сұранысқа ие мамандықтар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға, барлығы, оның ішінде:
117067
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың бағдарламасы шеңберінде жұмысшы кадрларды еңбек нарығында сұранысқа ие мамандықтар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға
116480
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың бағдарламасы шеңберінде қызметтерді халықты жұмыспен қамтудың жеке агенттіктеріне аутсорсинг
587
14
Халықты жұмыспен қамту орталықтарында еңбек ақы төлеудің тартымды жүйесін енгізуге
0
15
Аса қауіпті жұқпалы аурулармен ауыратын ауыл шаруашылығы малдарын санитарлық жоюға иелеріне орнын толтыруға және ветеринариялық препараттарды вакцинациялау, тасымалдау және сақтау бойынша қызметтер көрсетуге, барлығы, оның ішінде:
13
аса қауіпті жұқпалы аурулармен ауыратын ауыл шаруашылығы малдарын санитарлық жоюға иелеріне орнын толтыруға
0
ветеринариялық препараттарды вакцинациялау, тасымалдау және сақтау бойынша қызметтер көрсетуге
13
16
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізуге
431
Дамытуға
850964
17
Теміртау қаласында 600 орындық мектеп салуға, барлығы, оның ішінде:
850964
республикалық бюджеттен
735867
облыстық бюджеттен
115097
2018 жылға жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге қалалық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сомасы (мың теңге)
1
2
3
1
Жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге қалалық бюджеттен нысаналы трансферттер, барлығы, оның ішінде:
560575
жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын енгізу мерзімінің 2018 жылдан 2020 жылға ауыстырылуы
483746
жұмыс берушілердің міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдары бойынша мөлшерлеменің кемуі
76829