О районном бюджете на 2019-2021 годы
Решение Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 25 декабря 2018 года № 262. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 8 января 2019 года № 5132. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 5479200 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1488357 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 17260 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 8365 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 3965218 тысяч тенге;
2) затраты – 5760205 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 29208 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 55020 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 25812 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 310213 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 310213 тысяч тенге:
поступление займов – 55020 тысяч тенге;
погашение займов – 26337 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 281530 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 05.12.2019 № 340 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Установить на 2019 год нормативы распределения доходов в районный бюджет в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу:
с доходов, облагаемых у источника выплаты – 90 процентов;
с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
2) по социальному налогу – 95 процентов.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района в сумме 2453774 тысяч тенге.
4. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты городов районного значения, сел, поселков, сельских округов на 2019 год в сумме 220550 тысяч тенге, в том числе:
село Актогай – 100758 тысячи тенге;
поселок Сарышаган – 87808 тысяч тенге;
поселок Шашубай – 31 984 тысяч тенге.
5. Установить на 2019 год гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и агропромышленного комплекса работающим в сельской местности, финансируемым из районного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № 262 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 8 қаңтарда № 5132 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5479200 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1488357 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 17260 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8365 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3965218 мың теңге;
2) шығындар – 5760205 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 29208 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 55020 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 25812 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 310213 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 310213 мың теңге:
қарыздар түсімі - 55020 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 26337 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 281530 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 05.12.2019 № 340 (01.01.2019 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
2. 2019 жылға арналған аудандық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) жеке табыс салығы бойынша:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын – 90 пайыздан;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын - 100 пайыздан;
2) әлеуметтік салық бойынша - 95 пайыздан.
3. 2019 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен берілетін субвенция мөлшері 2453774 мың теңге сомасында қарастырылсын.
4. Аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін 2019 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 220550 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Ақтоғай ауылына - 100758 мың теңге;
Сарышаған кентіне - 87808 мың теңге;
Шашубай кентіне - 31984 мың теңге.
5. 2019 жылға арналған аудандық бюджеттен қаржыландырылатын денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіп кешенінің ауылдық жерлерде жұмыс істейтін азаматтық қызметшілерінің осындай қызмет түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақылары мен мөлшерлемелерімен салыстырғанда лауазымдық жалақылары мен тарифтік мөлшерлемелерін жиырма бес пайызға ұлғайту белгіленсін.

6. Утвердить резерв акимата Актогайского района на 2019 год в сумме 28090 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 05.12.2019 № 340 (вводится в действие с 01.01.2019).
7. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год согласно приложению 4.
8. Установить, что в процессе исполнения бюджетов поселков, села и сельских округов на 2019 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 5.

6. Ақтоғай ауданы әкімдігінің 2019 жылға арналған резерві 28090 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 05.12.2019 № 340 (01.01.2019 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
7. 2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестерлеуге жатпайтын, бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2019 жылға арналған кенттердің, ауылдың және ауылдық округтердің бюджеттерін атқару барысында жергілікті бюджеттік бағдарламалардың секвестерлеуге жатпайтыны 5 қосымшаға сәйкес белгіленсін.

9. Учесть, что в составе районного бюджета на 2019 год предусмотрены бюджетные программы поселков, села и сельских округов согласно приложению 6.
10. Учесть, что в составе районного бюджета предусмотрены распределения трансфертов органам местного самоуправления на 2019 год согласно приложению 7.
11. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2019 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам сел, поселков, сельских округов из районного бюджета согласно приложению 8.

9. 2019 жылға арналған аудандық бюджет құрамында кенттердің, ауылдың және ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламалары 6 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
10. Аудандық бюджеттің құрамында жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттердің 2019 жылғы бөлінуі 7 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
11. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында 2019 жылға арналған ауыл, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер 8 қосымшаға сәйкес ескерілсін.

339424
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
23800
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
23800
003
Капитальные расходы государственного органа
122
Аппарат акима района (города областного значения)
104104
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
103200
003
Капитальные расходы государственного органа
904
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
211520
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
208313
022
Капитальные расходы государственного органа
3207
2
Финансовая деятельность
5000
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
5000
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
5000
9
Прочие государственные услуги общего характера
100828
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
43421
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
43421
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
20857
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
20857
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
22450
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
22450
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
14100
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
14100
02
Оборона
6344
1
Военные нужды
5344
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5344
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5344
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
1000
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1000
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы

339424
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
23800
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
23800
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
104104
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
103200
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
904
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
211520
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
208313
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3207
2
Қаржылық қызмет
5000
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
5000
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
5000
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
100828
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
43421
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43421
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
20857
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20857
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
22450
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22450
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
14100
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14100
02
Қорғаныс
6344
1
Әскери мұқтаждар
5344
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
5344
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5344
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
1000
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1000
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар

Сноска. Приложение 8 – в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 14.06.2019 № 306 (вводится в действие с 01.01.2019).
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
Итого:
74740
в том числе:
Целевые текущие трансферты
74 740
в том числе:
На реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
16 821
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы
27 178
На повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа
4 629
На благоустройство и озеленение населенных пунктов
21284
На обеспечение функционирования автомобильных дорог
4828
Приложение 9
к решению 31 сессии
Актогайского районного маслихата
от 25 декабря 2018 года № 262
Целевые трансферты и бюджетные кредиты районного бюджета на 2019 год
Сноска. Приложение 9 – в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 05.12.2019 № 340 (вводится в действие с 01.01.2019).
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
Итого
1566461
в том числе:
Целевые текущие трансферты
1371196
Целевые трансферты на развитие
140245
Бюджетные кредиты
55 020
Целевые текущие трансферты
1371196
в том числе:
из республиканского бюджета:
1 095 855
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения
12 567
На выплату государственной адресной социальной помощи
139 317
На обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
4 858
На развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
73 463
На краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
16 776
На увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования
254 642
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы
450 725
На повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
26615
На компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства

Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 14.06.2019 № 306 (01.01.2019 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы:
74740
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
74740
оның ішінде:
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
16821
Ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
27178
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге
4629
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға
21284
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
4828
Ақтоғай аудандық мәслихатының
2018 жылғы 25 желтоқсандағы
31 сессиясының № 262 шешіміне
9 қосымша
2019 жылға арналған аудан бюджетінің нысаналы трансферттері мен бюджеттік кредиттері
Ескерту. 9-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 05.12.2019 № 340 (01.01.2019 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы:
1566461
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1371196
Нысаналы даму трансферттер
140245
Бюджеттік кредиттер
55020
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1371196
оның ішінде:
республикалық бюджеттен:
1095855
Әлеуметтік жұмыс бойынша консультанттарды және халықты жұмыспен қамту орталықтарында ассистенттерді енгізуге
12567
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне
139317
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
4858
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға
73463
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығындағы мамандықтар мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға
16776
Бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
254642
Ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
450725
Мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге
26615
Заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге өтемақыға