Об определении Перечня должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и лесного хозяйства, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности Северо-Казахстанской области
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2018 года № 375. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 29 декабря 2018 года № 5112
Сноска. Заголовок в редакции постановления акимата Северо-Казахстанской области от 25.02.2022 № 41 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 18, пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и лесного хозяйства, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности Северо-Казахстанской области, согласно приложению к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления акимата Северо-Казахстанской области от 25.02.2022 № 41 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу следующие постановления акимата Северо-Казахстанской области:
1) "Об определении Перечня должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности" от 24 марта 2016 года № 85 (опубликовано 4 мая 2016 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3725);
2) "О внесении изменения в постановление акимата Северо-Казахстанской области от 24 марта 2016 года № 85 "Об определении Перечня должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности"" от 6 июня 2018 года № 161 (опубликовано 29 июня 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4769).
3. Коммунальному государственному учреждению "Управление финансов акимата Северо-Казахстанской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар салаларындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 375 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 29 желтоқсанда № 5112 болып тіркелді
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 25.02.2022 № 41 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 18-бабы 2) тармақшасына, 139-бабы 9-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және орман шаруашылығы саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі айқындалсын.
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 25.02.2022 № 41 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің мына қаулыларының күші жойылды деп танылсын:
1) "Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт салаларындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы" 2016 жылғы 24 наурыздағы № 85 (2016 жылғы 4 мамырда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланды, Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3725 болып тіркелді);
2) "Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт салаларындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы" Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 24 наурыздағы № 85 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" 2018 жылғы 6 маусымдағы № 161 (2018 жылғы 29 маусымда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланды, Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4769 болып тіркелді).
3. "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте мыналарды:

1) государственную регистрацию настоящего постановления в республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Северо-Казахстанский региональный центр правовой информации – филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Северо-Казахстанской области после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
5. Настоящее постановление подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 1 января 2019 года.
Аким
Северо-Казахстанской области
К. Аксакалов
"СОГЛАСОВАНО"
Секретарь
Северо-Казахстанского
областного маслихата
_____________ В.Бубенко
_____________ 2018 года
Приложение
к постановлению акимата
Северо-Казахстанской области
от 27 декабря 2018 года
№ 375
Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и лесного хозяйства, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности Северо-Казахстанской области
Сноска. Приложение в редакции постановления акимата Северо-Казахстанской области от 25.02.2022 № 41 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 24.05.2023 № 76 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Должности специалистов образования:
1) руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия областного значения;
2) заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия областного значения;
3) руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия областного значения: методического кабинета (центра);
4) руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия областного значения: психолого-медико-педагогической консультации;
5) руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения (кроме малокомплектной школы, дошкольной организаций образования, методического кабинета (центра), кабинет психолого-педагогической коррекции);

1) осы қаулыны "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Солтүстік Қазақстан облысының әділет департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның мемлекеттік және орыс тіліндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы – Солтүстік Қазақстан аймақтық құқықтық ақпарат орталығына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін жолдауды;
3) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы ресми жариялауға жатады және 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан
облысының әкімі
Қ. Ақсақалов
"КЕЛІСІЛДІ"
Солтүстік Қазақстан облыстық
мәслихатының хатшысы
______________ В.Бубенко
2018 жылғы __________
Солтүстік Қазақстан
облысы әкімдігінің
2018 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 375 қаулысына
қосымша
Солтүстік Қазақстан облысының азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және орман шаруашылығы саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 25.02.2022 № 41 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен; 24.05.2023 № 76 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
1. Білім беру мамандарының лауазымдары:
1) облыстық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысы;
2) облыстық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысының орынбасары;
3) облыстық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын: әдістемелік кабинет (орталық) басшысы;
4) облыстық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын: психологиялық-медициналық-педагогикалық консультация басшысы;
5) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысы (шағын жиынтықты мектептен, мектепке дейінгі білім беру ұйымынан, әдістемелік кабинеттен (орталықтан), психологиялық-педагогикалық түзету кабинетінен басқа);

6) заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения (кроме малокомплектной школы);
7) руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения: малокомплектной школы, дошкольной организации образования, методического кабинета (центра), кабинета психолого-педагогической коррекции;
8) заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения: малокомплектной школы;
9) заведующий (руководитель) отделения государственного учреждения и государственного казенного предприятия областного значения;
10) преподаватель организации технического и профессионального, послесреднего образования;
11) учителя всех специальностей дошкольного, начального, основного среднего, общего среднего образования, специальных (коррекционных) и специализированных организаций образования - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
12) учитель-дефектолог (олигофренопедагог, сурдопедагог, тифлопедагог) - специалисты высшего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
13) учитель-логопед - специалисты высшего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
14) преподаватель-организатор начальной военной подготовки - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
15) мастер производственного обучения организаций технического и профессионального, послесреднего образования - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
16) вожатый - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
17) воспитатель - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
18) методист (основных служб) - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
19) инструктор по физкультуре (основных служб) - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
20) музыкальный руководитель (основных служб) - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
21) педагог дополнительного образования - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
22) педагог-организатор - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;

6) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысының орынбасары (шағын жинақталған мектептен басқа);
7) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын: шағын жинақталған мектептің, мектепке дейінгі білім беру ұйымының, әдістемелік кабинеттің (орталық), психологиялық-педагогикалық түзету кабинетінің басшысы;
8) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын: шағын жинақталған мектеп басшысының орынбасары;
9) облыстық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын бөлімшесінің меңгерушісі (басшысы);
10) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымының оқытушысы;
11) мектепке дейінгі, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудiң, арнайы (түзету) және мамандандырылған білім беру ұйымдарының барлық мамандықтағы мұғалімдері – біліктілігі жоғары, орташа деңгейлі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
12) мұғалім-дефектолог (олигофренопедагог, сурдопедагог, тифлопедагог) – біліктілігі жоғары деңгейлі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
13) мұғалім-логопед – біліктілігі жоғары деңгейлі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
14) бастапқы әскери даярлықты ұйымдастырушы оқытушы – біліктілігі жоғары, орташа деңгейлі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
15) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының өндіріске үйрету шебері – біліктілігі жоғары, орташа деңгейлі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
16) тәлімгер – біліктілігі жоғары, орташа деңгейлі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
17) тәрбиеші – біліктілігі жоғары, орташа деңгейлі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
18) әдіскер (негізгі қызметтердің) – біліктілігі жоғары, орташа деңгейлі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
19) дене шынықтыру бойынша нұсқаушы (негізгі қызметтердің) – біліктілігі жоғары, орташа деңгейлі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
20) музыкалық жетекші (негізгі қызметтердің) – біліктілігі жоғары, орташа деңгейлі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
21) қосымша білім беретін педагог – біліктілігі жоғары, орташа деңгейлі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
22) ұйымдастырушы педагог – біліктілігі жоғары, орташа деңгейлі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;

23) педагог-психолог - специалисты высшего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
24) социальный педагог - специалисты высшего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
25) лаборант - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
26) тренер-преподаватель - специалисты высшего, среднего уровня квалификации без категории;
27) логопед - специалисты высшего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
28) психолог - специалисты высшего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
29) врачи всех специальностей - специалисты высшего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
30) медицинская (ий) сестра (брат) - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
31) диетическая сестра - специалисты среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
32) заведующий библиотекой;
33) заведующий мастерской;
34) руководитель (заведующий) лагерем;
35) руководитель (заведующий) интернатом;
36) методист - специалисты высшего и среднего уровня квалификации;
37) библиограф - специалисты высшего и среднего уровня квалификации;
38) библиотекарь - специалисты высшего и среднего уровня квалификации;
39) аккомпаниатор - специалисты высшего и среднего уровня квалификации;
40) концертмейстер - специалисты высшего и среднего уровня квалификации;
41) культорганизатор - специалисты высшего и среднего уровня квалификации;
42) хормейстер - специалисты высшего и среднего уровня квалификации;
43) художественный руководитель - специалисты высшего уровня квалификации;
44) художники всех наименований - специалисты высшего и среднего уровня квалификации;
45) хореограф - специалисты высшего и среднего уровня квалификации без категории.
46) главный бухгалтер государственного учреждения и государственного казенного предприятия областного значения (кроме методических кабинетов, психолого-медико-педагогической консультации);
47) заместитель главного бухгалтера государственного учреждения и государственного казенного предприятия областного значения (кроме методических кабинетов, психолого-медико-педагогической консультации);
48) главный бухгалтер централизованной бухгалтерии областного значения;
49) главный бухгалтер государственного учреждения и государственного казенного предприятия областного значения: психолого-медико-педагогической консультации;
50) главный бухгалтер централизованной бухгалтерии районного значения;

23) педагог-психолог – біліктілігі жоғары деңгейлі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
24) әлеуметтік педагог – біліктілігі жоғары деңгейлі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
25) зертханашы – біліктілігі жоғары, орташа деңгейлі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
26) жаттықтырушы-оқытушы – біліктілігі жоғары, орташа деңгейлі санаты жоқ мамандар;
27) логопед – біліктілігі жоғары деңгейлі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
28) психолог – біліктілігі жоғары деңгейлі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
29) барлық мамандықтағы дәрігерлер – біліктілігі жоғарғы деңгейдегі жоғарғы, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
30) мейірбике (мейіргер) – біліктілігі жоғары, орташа деңгейлі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
31) диеталық мейірбике – біліктілігі орташа деңгейлі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
32) кітапхана меңгерушісі;
33) шеберхана меңгерушісі;
34) лагерь басшысы (меңгерушісі);
35) интернат басшысы (меңгерушісі);
36) әдіскер – біліктілігі жоғары және орташа деңгейдегі мамандар;
37) библиограф – біліктілігі жоғары және орташа деңгейдегі мамандар;
38) кітапханашы – біліктілігі жоғары және орташа деңгейдегі мамандар;
39) аккомпаниатор – біліктілігі жоғары және орташа деңгейдегі мамандар;
40) концертмейстер – біліктілігі жоғары және орташа деңгейдегі мамандар;
41) мәдени ұйымдастырушы – біліктілігі жоғары және орташа деңгейдегі мамандар;
42) хормейстер – біліктілігі жоғары және орташа деңгейдегі мамандар;
43) көркемдік жетекші – біліктілігі жоғары деңгейдегі мамандар;
44) барлық атаудағы суретшілер – біліктілігі жоғары және орташа деңгейдегі мамандар;
45) хореограф – біліктілігі жоғары және орташа деңгейдегі санаты жоқ мамандар.
46) облыстық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын бас бухгалтері (әдістемелік, психологиялық-медициналық-педагогикалық концультация кабинеттерінен басқа);
47) облыстық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын бас бухгалтерінің орынбасары (әдістемелік, психологиялық-медициналық-педагогикалық концультация кабинеттерінен басқа);
48) облыстық маңызы бар орталықтандырылған бухгалтерияның бас бухгалтері;
49) облыстық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын бас бухгалтері: психологиялық-медициналық-педагогикалық концультация;
50) аудандық маңызы бар орталықтандырылған бухгалтерияның бас бухгалтері;

51) заместитель главного бухгалтера государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
52) главный экономист государственного учреждения и государственного казенного предприятия областного значения;
53) главный экономист централизованной бухгалтерии областного значения;
54) главный экономист централизованной бухгалтерии районного значения;
55) бухгалтер;
56) экономист;
57) менеджер по государственным закупкам.
2. Должности специалистов здравоохранения:
1) руководитель районной больницы, районной поликлиники, районного диспансера;
2) заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
3) заведующие клиническими (отделениями скорой медицинской помощи, дневным стационаром, поликлиникой) и параклиническими подразделениями государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
4) заведующие клиническими (отделением лучевой диагностики, функциональной диагностики, физиотерапии и лечебной физкультуры, стоматологического кабинета или отделения) и параклиническими (лабораторией) подразделениями государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
5) заместитель руководителя по сестринскому делу государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
6) руководители отделения, службы, отдела (медицинской статистики, организационно-методического и статистического, информационно-аналитического) государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
7) заведующий аптекой (отделом лекарственного обеспечения) государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
8) врачи всех специальностей - специалисты высшего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
9) сестра/брат медицинская (ий) расширенной практики, провизор (фармацевт) - специалисты высшего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
10) специалист-эксперт в здравоохранении, специалист лаборатории, специалист общественного здравоохранения (эпидемиолог, статистик, методист), инженер-медицинский физик, инженер по обслуживанию лучевого оборудования, инженер-радиохимик - специалисты высшего уровня квалификации без категории;
11) фельдшер, акушер (ка), лаборант (медицинский), медицинская (ий) сестра (брат), зубной врач (дантист), зубной техник (лаборант зубопротезного отделения, кабинета), помощник врача-стоматолога (ассистент стоматолога), рентгенолаборант, фармацевт, гигиенист стоматологический, оптик и оптикометрист, инструктор по лечебной физкультуре, диетическая сестра - специалисты среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;

51) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын бас бухгалтерінің орынбасары;
52) облыстық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын бас экономисі;
53) облыстық маңызы бар орталықтандырылған бухгалтерияның бас экономисі;
54) аудандық маңызы бар орталықтандырылған бухгалтерияның бас экономисі;
55) бухгалтер;
56) экономист;
57) мемлекеттік сатып алу жөніндегі менеджер.
2. Денсаулық сақтау мамандарының лауазымдары:
1) аудандық аурухананың, аудандық емхананың, аудандық диспансердің басшысы;
2) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысының орынбасары;
3) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның клиникалық (жедел медициналық көмек көрсету бөлімшелерінің, күндізгі стационардың, емхананың) және параклиникалық бөлімшелерінің меңгерушілері:
4) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның клиникалық (сәулелі диагностика, функционалдық диагностика, физиотерапия және емдік дене шынықтыру бөлімшесінің, стоматология кабинетінің немесе бөлімшесінің) және параклиникалық бөлімшелерінің (зертханалардың) меңгерушілері;
5) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысының мейіргер ісі жөніндегі орынбасары;
6) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын бөлімшесінің, қызметінің, бөлімінің (медициналық статистика, ұйымдастырушылық-әдістемелік және статистикалық, ақпараттық-талдау) басшылары;
7) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме мен мемлекеттік қазыналық кәсіпорын дәріханасының (дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету бөлімінің) меңгерушісі;
8) барлық мамандықтағы дәрігерлер – біліктілігі жоғарғы деңгейдегі жоғарғы, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
9) кеңейтілген практика мейіргері, провизор (фармацевт) – біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санаты және санаты жоқ мамандар;
10) денсаулық сақтау саласындағы сарапшы-маман, зертхана маманы, қоғамдық денсаулық сақтау маманы (эпидемиолог, статистик, әдіскер), инженер-медицина физигі, сәулелік жабдыққа қызмет көрсету жөніндегі инженер, инженер радиохимик – біліктілігі жоғарғы деңгейдегі санаты жоқ мамандар;
11) фельдшер, акушер, зертханашы (медициналық), мейіргер, тiс дәрігері (дантист), тic технигі (тіс протездеу бөлімшесінің, кабинетінің зертханашысы), стоматолог-дәрігердің көмекшісі (стоматологтың ассистенті), рентген зертханашысы, фармацевт, стоматологиялық гигиенист, оптик және оптикометрист, емдік дене шынықтыру жөніндегі нұсқаушы, диеталық мейірбике – біліктілігі орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;

12) медицинский регистратор, техник-дозиметрист, инструктор-дезинфектор - специалисты среднего уровня квалификации без категории;
13) учителя всех специальностей - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
14) воспитатель, логопед, специалист психолог, дефектолог - специалисты высшего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
15) воспитатель, инструктор по лечебной физкультуре - специалисты среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
16) социальный работник - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
17) библиотекарь, биохимик - специалисты высшего и среднего уровня квалификации;
18) младшая (ий) медицинская (ий) сестра (брат) – технические исполнители.
3. Должности специалистов социального обеспечения:
1) руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия областного значения;
2) заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия областного значения;
3) заведующий медицинским отделением организации стационарного типа и полустационарного типа областного значения;
4) заведующий отделением надомного обслуживания являющийся структурным подразделением организации областного значения;
5) врачи всех специальностей - специалисты высшего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
6) медицинская (ий) сестра (брат) - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
7) акушер (ка) - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
8) лаборант - специалисты высшего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
9) провизор (фармацевт) - специалисты высшего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
10) лаборант (медицинский) - специалисты среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
11) диетическая сестра - специалисты среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
12) фармацевт - специалисты среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
13) медицинский регистратор - специалисты среднего уровня квалификации без категории;
14) инструктор по лечебной физкультуре - специалисты среднего уровня квалификации без категории;
15) учителя всех специальностей - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;

12) медициналық тіркеуші, техник-дозиметрист, нұсқаушы-дезинфектор – біліктілігі орташа деңгейдегі санаты жоқ мамандар;
13) барлық мамандықтағы мұғалімдер – біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғарғы, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
14) тәрбиеші, логопед, психолог маман, дефектолог – біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
15) тәрбиеші, емдік дене шынықтыру жөніндегі нұсқаушы – біліктілігі орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
16) әлеуметтік қызметкер – біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
17) кітапханашы, биохимик – біліктілігі жоғары және орташа деңгейдегі мамандар;
18) кіші мейіргер – техникалық орындаушылар.
3. Әлеуметтік қамсыздандыру мамандарының лауазымдары:
1) облыстық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысы;
2) облыстық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысының орынбасары;
3) облыстық маңызы бар стационарлық үлгідегі және жартылай стационарлық үлгідегі ұйымның медициналық бөлімшесінің меңгерушісі;
4) облыстық маңызы бар ұйымның құрылымдық бөлімшесі болып табылатын үйде қызмет көрсету бөлімшесінің меңгерушісі;
5) барлық мамандықтағы дәрігерлер – біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
6) мейіргер – біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
7) акушер – біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
8) зертханашы – біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
9) провизор (фармацевт) – біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
10) зертханашы (медициналық) – біліктілігі орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
11) диеталық мейірбике – біліктілігі орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
12) фармацевт – біліктілігі орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
13) медициналық тіркеуші – біліктілігі орташа деңгейдегі санаты жоқ мамандар;
14) емдік дене шынықтыру жөніндегі нұсқаушы – біліктілігі орташа деңгейдегі санаты жоқ мамандар;
15) барлық мамандықтағы мұғалімдер – біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;

16) воспитатель - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
17) логопед - специалисты высшего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
18) дефектолог - специалисты высшего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
19) методист - специалисты высшего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
20) психолог - специалисты высшего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
21) инструктор по трудотерапии - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
22) инструктор по плаванию - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
23) методист медико-социальных учреждений (организаций) - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
24) специалист по социальной работе - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
25) культорганизатор (организатор по массовой работе) - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
26) музыкальный руководитель - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
27) заведующий аптекой;
28) библиотекарь - специалисты высшего, среднего уровня квалификации.
29) руководитель Карьерного центра района;
30) заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
31) руководитель сектора Карьерного центра районного значения;
32) руководитель отдела Карьерного центра районного значения;
33) консультант по социальной работе Карьерного центра районного значения - специалист высшего и среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
34) специалист структурного подразделения Карьерного центра районного значения - специалист высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
35) программист - специалист высшего, среднего уровня квалификации;
36) ассистент Карьерного центра районного значения.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 07.12.2023 № 246 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
4. Должности специалистов культуры:
1) руководитель (директор) государственного учреждения и государственного казенного предприятия областного значения;

16) тәрбиеші – біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
17) логопед – біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
18) дефектолог – біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
19) әдіскер – біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
20) психолог – біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
21) еңбек терапиясы жөніндегі нұсқаушы – біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
22) жүзу жөніндегі нұсқаушы – біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
23) медициналық-әлеуметтік мекемелер (ұйымдар) әдіскері – біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
24) әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман – біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
25) мәдени ұйымдастырушы (бұқаралық жұмыс жөніндегі ұйымдастырушы) – біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
26) музыкалық жетекші – біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
27) дәріхана меңгерушісі;
28) кітапханашы – біліктілігі жоғары және орташа деңгейдегі мамандар.
29) ауданның Мансап орталығының басшысы;
30) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысының орынбасары;
31) аудандық маңызы бар Мансап орталығы секторының басшысы;
32) аудандық маңызы бар Мансап орталығы бөлімінің басшысы;
33) аудандық маңызы бар Мансап орталығының әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанты – біліктілігі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ жоғары және орта деңгейдегі маман;
34) аудандық маңызы бар Мансап орталығының құрылымдық бөлімшесінің маманы – біліктілігі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ жоғары, орта деңгейдегі маман;
35) бағдарламашы – біліктілігі жоғары, орта деңгейдегі маман;
36) аудандық маңызы бар Мансап орталығының ассистенті.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 07.12.2023 № 246 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Мәдениет мамандарының лауазымдары:
1) облыстық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысы (директоры);

2) заместитель руководителя (директора) государственного учреждения и государственного казенного предприятия областного значения;
3) руководитель (директор) филиала в государственном учреждении и государственном казенном предприятии областного значения;
4) руководитель отдела государственного учреждения и государственного казенного предприятия областного значения;
5) руководитель сектора государственного учреждения и государственного казенного предприятия областного значения;
6) архивист по учету фондов музеев - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
7) методист всех наименований (основных служб) - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
8) хранитель фондов - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
9) художники всех наименований (основных служб) - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
10) экскурсовод - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
11) архивист - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
12) методист - специалисты высшего уровня квалификации;
13) руководитель структурного подразделения, занятого административно-хозяйственным обслуживанием государственного учреждения и государственного казенного предприятия: хозяйства.
5. Должности специалистов спорта:
1) руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия областного значения;
2) заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия областного значения;
3) руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
4) заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
5) старший тренер областного значения;
6) старший тренер – преподаватель областного значения;
7) старший тренер районного значения;
8) врач всех специальностей - специалисты высшего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
9) медицинская (ий) сестра/брат (специализированная (ый)) - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
10) методист - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
11) психолог - специалисты высшего уровня квалификации первой, второй категорий и без категории;

2) облыстық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысының (директорының) орынбасары;
3) облыстық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорындағы филиалдың басшысы (директоры);
4) облыстық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын бөлімінің басшысы;
5) облыстық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын секторының басшысы;
6) музейлер қорын есепке алу архивисті – біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
7) барлық атаудағы әдіскер (негізгі қызметтер) – біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
8) қор сақтаушы – біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
9) барлық атаудағы суретшілер (негізгі қызметтер) – біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
10) экскурсовод – біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
11) архивист – біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
12) әдіскер – біліктілігі жоғары деңгейдегі мамандар;
13) мемлекеттік мекемеге және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынға шаруашылық қызмет көрсетумен айналысатын құрылымдық бөлімшенің басшысы: шаруашылық.
5. Спорт мамандарының лауазымдары:
1) облыстық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысы;
2) облыстық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысының орынбасары;
3) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысы;
4) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысының орынбасары;
5) облыстық маңызы бар аға жаттықтырушы;
6) облыстық маңызы бар аға жаттықтырушы-оқытушы;
7) аудандық маңызы бар аға жаттықтырушы;
8) барлық мамандықтағы дәрігер – біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
9) мейіргер (мамандандырылған) – біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
10) әдіскер – біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
11) психолог – біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;

12) тренер - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
13) инструктор-спортсмен - специалисты высшего, среднего уровня квалификации без категории;
14) тренер-преподаватель - специалисты высшего, среднего уровня квалификации без категории;
15) психолог - специалисты среднего уровня квалификации без категории;
16) ветеринарный врач в конных видах спорта - специалисты высшего и среднего уровня квалификации, выполняющие административные функции;
17) инструктор (за исключением инструктора-спортсмена) - специалисты высшего и среднего уровня квалификации, выполняющие административные функции.
6. Должности специалистов лесного хозяйства:
1) руководитель коммунального государственного учреждения лесного хозяйства областного значения;
2) заместитель руководителя коммунального государственного учреждения областного значения;
3) руководитель структурного подразделения (отдела) коммунального государственного учреждения областного значения;
4) инженера всех специальностей основных служб лесного хозяйства - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
5) лесник (инспектор) - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
6) охотовед - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
7) мастер леса (участка) - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории.

12) жаттықтырушы – біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
13) нұсқаушы-спортшы – біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі санаты жоқ мамандар;
14) жаттықтырушы-оқытушы – біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі санаты жоқ мамандар;
15) психолог – біліктілігі орташа деңгейдегі санаты жоқ мамандар;
16) ат спорты түріндегі мал дәрігері – әкімшілік қызметтерді орындайтын біліктілігі жоғары және орташа деңгейдегі мамандар;
17) нұсқаушы (нұсқаушы-спортшыдан басқа) – әкімшілік қызметтерді орындайтын біліктілігі жоғары және орташа деңгейдегі мамандар.
6. Орман шаруашылығы мамандарының лауазымдары:
1) облыстық маңызы бар орман шаруашылығы коммуналдық мемлекеттік мекемесінің басшысы;
2) облыстық маңызы бар коммуналдық мемлекеттік мекеме басшысының орынбасары;
3) облыстық маңызы бар коммуналдық мемлекеттік мекеме құрылымдық бөлімшесінің (бөлімінің) басшысы;
4) орман шаруашылығы негізгі қызметтердің барлық мамандықтарының инженерлері – біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
5) орманшы (инспектор) – біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
6) аңшылықтанушы – біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
7) орман (учаске) шебері – біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар.