О внесении изменений в решение Тимирязевского районного маслихата от 25 декабря 2017 года № 18/1 "О районном бюджете Тимирязевского района на 2018-2020 годы"
Решение Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 11 сентября 2018 года № 25/3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 28 сентября 2018 года № 4903
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 04 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Тимирязевский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Тимирязевского районного маслихата от 25 декабря 2017 года № 18/1 "О районном бюджете Тимирязевского района на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4485, опубликовано 18 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Тимирязевского района на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 231 459,4 тысячи тенге:
налоговые поступления – 315 492 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 4 562,9 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 905 404,5 тысячи тенге;
2) затраты – 2 228 132,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3 035 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 14 430 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11 395 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 7 000 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 7 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 6 708 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 708 тысяч тенге:
поступление займов – 14 430 тысяч тенге;
погашение займов – 11 395 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 673 тысячи тенге.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Учесть в районном бюджете на 2018 год целевые трансферты из областного бюджета в сумме 82 697,5 тысячи тенге в следующих размерах:
1) 10 102 тысячи тенге – на приобретение и доставку учебников для организаций образования;
2) 2 079 тысяч тенге – на проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней;
3) 10 123 тысячи тенге – на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям, включая обучение в мобильных центрах;

Тимирязев аудандық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 18/1 "2018-2020 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2018 жылғы 11 қыркүйектегі № 25/3 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 28 қыркүйекте № 4903 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 04 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Тимирязев аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Тимирязев аудандық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 18/1 "2018-2020 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4485 болып тіркелген, 2018 жылғы 18 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. Сәйкесінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес 2018-2020 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 2 231 459, 4 мың теңге:
салықтық түсімдер – 315 492 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 562,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 905 404,5 мың теңге;
2) шығындар – 2 228 132,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 3 035 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 14 430 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 395 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 7 000 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 7 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 6 708 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 708 мың теңге:
қарыздар түсімі – 14 430 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 395 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 673 мың теңге.";
9-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"9. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 82 697,5 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер келесі мөлшерлерде есепке алынсын:
1) 10 102 мың теңге – білім беру ұйымдары үшін оқулықтарды сатып алуға және жеткізуге;
2) 2 079 мың теңге – энзоотиялық ауруларға қарсы профилактикалық іс-шаралар өткізуге;
3) 10 123 мың теңге – мобильдік орталықтарда оқытуды қоса алғанда, еңбек нарығында талап етілген кәсіптер бойынша жұмыс кадрларын қысқа мерзімді кәсіби оқытуға;

4) 1 483 тысячи тенге – на обеспечение организаций образования высокоскоростным доступом к сети интернет;
5) 50 523,5 тысячи тенге – на текущий ремонт сетей водоснабжения сельских округов;
6) 8 387 тысяч тенге – на приобретение угля для организаций образования.".
Приложения 1, 5, 8 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 01 января 2018 года.
Председатель XXV сессии
районного маслихата
И. Аллахяров
Секретарь
районного маслихата
С. Мустафин

4) 1 483 мың теңге – білім беру ұйымдарын жоғары жылдамдықты интернет желісіне қол жеткізумен қамтамасыз етуге;
5) 50 523,5 мың теңге – ауылдық округтерді сумен жабдықтау жүйелерін ағымдағы жөндеуге;
6) 8 387 мың теңге – білім беру ұйымдарына көмір сатып алуға.".
Көрсетілген шешімнің 1, 5, 8 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2018 жылғы 01 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
XXV сессиясының төрағасы
И. Аллахяров
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
С. Мұстафин

20 295
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
484
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
333
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
5 000
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
15 853,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
8 393
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
7 460,2
2
Оборона
4 497
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4 497
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2 985
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
676
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
836
4
Образование
1 429 360
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 402 115
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
7 984
003
Общеобразовательное обучение
1 249 358
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
19 593
006
Дополнительное образование для детей
40 026
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
556
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
42 089
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
5 174
023
Методическая работа
6 476
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
10 805
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
20 054
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
27 245
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
27 245
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
178 902
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
177 690
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

20 295
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
484
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
333
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
5 000
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15 853,2
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 393
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
7 460,2
2
Қорғаныс
4 497
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4 497
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2 985
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
676
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
836
4
Бiлiм беру
1 429 360
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 402 115
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 984
003
Жалпы білім беру
1 249 358
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
19 593
006
Балаларға қосымша білім беру
40 026
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
556
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
42 089
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
5 174
023
Әдістемелік жұмыс
6 476
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
10 805
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
20 054
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
27 245
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
27 245
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
178 902
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
177 690
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

469
5
Семьи военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время
48
6
Лица, непосредственно подвергавшиеся политическим репрессиям на территории бывшего Союза Советских Социалистических Республик и в настоящее время являющихся гражданами Республики Казахстан
36
7
Лица, принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986-1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавшие непосредственно в ядерных испытаниях и учениях
108
8
Многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа", орденами "Материнская Слава" I, II степени или ранее получившие звание "Мать-Героиня"
1 647
9
Лица, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан, пенсионеры, имеющие статус персонального пенсионера областного значения, почетные граждане области, (города, района)
168
10
Дети жертв политических репрессий, находившиеся вместе с родителями или заменявшими их лицами в местах лишения свободы, в ссылке, высылке или на спецпоселении, а также дети жертв политических репрессий, не достигшие восемнадцатилетнего возраста на момент репрессии и в результате ее применения оставшиеся без родительского попечения
58
11
Нуждаемость участников и инвалидов Великой Отечественной войны, а также лиц приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в зубопротезировании
77
12
Нуждаемость участников и инвалидов Великой Отечественной войны, а также лиц приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в санаторно-курортном лечении в санаториях и профилакториях Республики Казахстан
240
13
Наличие у граждан, находящихся на амбулаторном лечении, активной формы туберкулеза
1 065
14
Нуждаемость участников и инвалидов Великой Отечественной войны в возмещении затрат за оплату коммунальных услуг и приобретения топлива
78
15
Наличие среднедушевого дохода лица (семьи), не превышающего порога однократного размера прожиточного минимума
24
Итого
4584

469
5
Бейбiт уақытта әскери қызметiн өткеру кезiнде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшілердiң отбасы
48
6
Бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы аумағында саяси қуғын-сүргіндерге тікелей ұшыраған және қазіргі уақытта Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын адамдар
36
7
1986-1987 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың, сондай-ақ азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтар мен жаттығуларға тiкелей қатысқан адамдар
108
8
"Алтын алқа", "Күміс алқа", I, II дәрежелі "Ана Даңқы" ордендерімен марапатталған немесе бұрын "Ардақты ана" атағын алған көп балалы аналар
1 647
9
Қазақстан Республикасына ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдар, облыстық маңызы бар дербес зейнеткер мәртебесіне ие зейнеткерлер, облыстың, (қаланың, ауданның) құрметті азаматтары
168
10
Ата-аналармен немесе олардың орнындағы адамдармен бірге бас бостандығынан айыру орындарында, айдауда, жер аударуда немесе арнайы қоныс аударуда болған саяси қуғын-сүргіндер құрбандарының балалары, сондай-ақ қуғын-сүргін кезінде он сегіз жасқа толмаған және оның қолданылуы нәтижесінде ата-анасының қамқорлығынсыз қалған саяси қуғын-сүргіндер құрбандарының балалары
58
11
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің, сондай-ақ жеңiлдiктер мен кепiлдiктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестiрiлген адамдардың тіс протездеуге мұқтаждығы
77
12
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің, сондай-ақ жеңiлдiктер мен кепiлдiктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестiрiлген адамдардың Қазақстан Республикасының санаторийлерінде және профилакторийлерінде санаторлық-курорттық емделуге мұқтаждығы
240
13
Амбулаторлық емделуде жатқан азаматтарда туберкулездің белсенді түрінің болуы
1 065
14
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің коммуналдық қызметтерді төлеу және отын сатып алу үшін шығынның орнын толтыруға мұқтаждығы
78
15
Адамның (отбасының) ең төмен күнкөріс деңгейі мөлшерінің бір еселік шегінен аспайтын жан басына шаққандағы орташа табысының болуы
24
Барлығы
4584