О городском бюджете на 2019-2021 годы
Решение Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 24 декабря 2018 года № 41/207-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 27 декабря 2018 года № 4858. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 12 декабря 2018 года № 33/347-VI "Об областном бюджете на 2019-2021 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4843, Туркестанский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет города Туркестан на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 93 859 318 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 806 682 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 43 728 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 71 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 87 937 908 тысяч тенге;
2) затраты – 99 959 988 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 6 100 670 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 100 670 тысяч тенге:
поступление займов – 5 628 000 тысяч тенге;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 472 670 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 11.12.2019 № 59/286 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Установить на 2019 год норматив распределения общей суммы поступлений социального налога:
в бюджет города Туркестан 58,1 процентов, в областной бюджет 41,9 процентов.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 11.12.2019 № 59/286 (вводится в действие с 01.01.2019).
3. Предусмотреть на 2019 год размер субвенции, передаваемой из областного бюджета в бюджет города в объеме 27 079 531 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акимата города на 2019 год в сумме 70 000 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2019 год, согласно приложению 4.

2019-2021 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Түркістан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 41/207-VI шешімі. Түркістан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 27 желтоқсанда № 4858 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына, Түркістан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 12 желтоқсандағы № 33/347-VI "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4843 тіркелген шешіміне сәйкес, Түркістан қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Түркістан қаласының 2019-2021 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 93 859 318 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 5 806 682 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 43 728 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 71 000 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 87 937 908 мың теңге;
2) шығындар – 99 959 988 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 6 100 670 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 100 670 мың теңге:
қарыздар түсімі – 5 628 000 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 472 670 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркiстан облысы Түркiстан қалалық мәслихатының 11.12.2019 № 59/286 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. 2019 жылға әлеуметтік салық түсімінің жалпы сомасын бөлу нормативі:
қалалық бюджетке 58,1 пайыз, облыстық бюджетке 41,9 пайыз бөлып белгіленсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркiстан облысы Түркiстан қалалық мәслихатының 11.12.2019 № 59/286 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi).
3. 2019 жылы облыстық бюджеттен қаланың бюджетіне берілетін субвенция 27 079 531 мың теңге көлемінде белгіленсін.
4. Қала әкімдігінің 2019 жылға арналған резерві 70 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 2019 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 4 қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.

6. Утвердить объем поступлений в Национальный фонд Республики Казахстан от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения на 2019 год, согласно приложению 5.
7. Утвердить перечень городских бюджетных программ развития и бюджетных инвестиционных проектов и программ на 2019 год, согласно приложению 6.
8. Государственному учреждению "Аппарат Туркестанского городского маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в территориальном органе юстиции;
2) направление копии настоящего решения в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) направление копии настоящего решения в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории города Туркестан;

6. 2019 жылға ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсетін түсімдер көлемі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2019 жылға арналған қалалық бюджеттік даму бағдарламаларының бюджеттік инвестициялық жобалары мен бағдарламалардың тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. "Түркістан қалалық маслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімнің аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешім мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
3) осы шешім мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Түркістан қаласының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жіберілуін;

4) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Туркестанского городского маслихата после его официального опубликования.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии
городского маслихата Х. Азимов
Секретарь городского маслихата Г. Сарсенбаев
Приложение 1 к решению
Туркестанского городского
маслихата от 24 декабря
2018 года № 41/207-VІ
Городской бюджет на 2019 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 11.12.2019 № 59/286 (вводится в действие с 01.01.2019).
Категория
тысяч тенге
Класс
Наименование
Подкласс

4) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Түркістан қалалық маслихатының интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.
9. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат
сессиясының төрағасы Х. Азимов
Қалалық мәслихат хатшысы Ғ. Сарсенбаев
Түркістан қалалық
мәслихатының 2018 жылғы
24 желтоқсандағы № 41/207-VI
шешіміне 1 қосымша
2019 жылға арналған қалалық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Түркiстан облысы Түркiстан қалалық мәслихатының 11.12.2019 № 59/286 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi).
Санаты
Сыныбы Атауы
Кіші сыныбы
мың теңге