О районном бюджете на 2019-2021 годы
Решение Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 26 декабря 2018 года № 28-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 9 января 2019 года № 5502. Утратило силу решением маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 20 февраля 2020 года № 44-4
Сноска. Утратило силу решением маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 20.02.2020 № 44-4 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года районный маслихат РЕШИЛ:
"1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 375 822 тысячи тенге:
налоговые поступления – 2 094 735 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 176 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 119 612 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 149 299 тысяч тенге;
2) затраты – 11 404 179 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 249 123 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 356 268 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 107 145 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 30 015 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 30 015 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 307 495 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 307 495 тысяч тенге:
поступление займов – 356 025 тысяч тенге;
погашение займов – 257 145 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 208 615 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 13.12.2019 № 40-11 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Поступления в районный бюджет на 2019 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 30 ноября 2018 года "О республиканском бюджете на 2019-2021 годы", решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2018 года № 21-2 "Об областном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 21 декабря 2018 года № 5451) и согласно пунктам 4, 5, 6 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи 6, 8, 13, 15, Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2019-2021 годы":

2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 28-3 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 9 қаңтарда № 5502 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 2020 жылғы 20 ақпандағы № 44-4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 20.02.2020 № 44-4 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 375 822 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 094 735 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 176 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 119 612 мың теңге;
трансферттер түсімі – 9 149 299 мың теңге;
2) шығындар – 11 404 179 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 249 123 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 356 268 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 107 145 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 30 015 мың теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 30 015 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 307 495 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 307 495 мың теңге:
қарыздар түсімі – 356 025 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 257 145 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 208 615 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 13.12.2019 № 40-11 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2019 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2018 жылғы 30 қарашадағы "2019-2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 14 желтоқсандағы № 21 - 2 "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 21 желтоқсанда № 5451 болып тіркелді) шешіміне және осы шешімнің 4, 5, 6 - тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2019-2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 6, 8, 13, 15 - баптары қаперге және басшылыққа алынсын:

1) учесть в районном бюджете на 2019 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 4 090 716 тысяч тенге:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы – 1 026 388 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 183 489 тысяч тенге;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения – 12 506 тысяч тенге;
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов – 2 237 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 12 834 тысячи тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 1 069 тысяч тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 6 897 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 10 953 тысячи тенге;
на молодежную практику – 35 224 тысячи тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных и многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды – 11 110 тысяч тенге;
на строительство 23-х одноэтажных одноквартирных жилых домов в микрорайоне Мунайшы в селе Калининское – 209 203 тысячи тенге;
на электроснабжение и газоснабжение сектора жилищной застройки северо-западной части села Дарьинское – 112 234 тысячи тенге;
на строительство водопровода в селе Егіндібұлақ - 207 005 тысяч тенге;
на реконструкцию водопровода в селе Достык – 241 675 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Трекино – 248 894 тысячи тенге;
бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 356 025 тысяч тенге;
на компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства – 93 611 тысяч тенге;
на увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования – 688 620 тысяч тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих – 39 166 тысяч тенге;
на строительство двух двухэтажных двенадцатиквартирных жилых домов в селе Калининское (дом №1, №2) – 183 943 тысячи тенге;
на строительство водопровода в селе Асан – 90 000 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Большой Чаган – 104 000 тысяч тенге;

1) 2019 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің түсімі және кредиттердің жалпы сомасы 4 090 716 мың теңге көлемінде ескерілсін:
ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 1 026 388 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 183 489 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге – 12 506 мың теңге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 2 237 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 12 834 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызмет көрсетуіне - 1 069 мың теңге;
техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 6 897 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 10 953 мың теңге;
жастар практикасына – 35 224 мың тенге;
NEET санатындағы жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттар беруге – 11 110 мың тенге;
Калинин ауылы Мұнайшы шағынауданында бір қабатты бір пәтерлі 23 тұрғын үйлердің құрылысына – 209 203 мың теңге;
Дариян ауылының солтүстік-батыс бөлігінің тұрғын үй құрылысының секторын электрмен және газбен жабдықтауға – 112 234 мың теңге;
Егіндібұлақ ауылындағы су құбырының құрылысына – 207 005 мың теңге;
Достық ауылындағы су құбырын реконструкциялауға – 241 675 мың тенге;
Трекин ауылындағы су құбырының құрылысына – 248 894 мың тенге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 356 025 мың теңге;
заңнаманың өзгеруіне байланысты төмен тұрған бюджеттердің шығындарын өтеуге - 93 611 мың теңге;
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 688 620 мың теңге;
әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын арттыруға – 39 166 мың тенге;
Калинин ауылында екі қабатты он екі пәтерлі екі тұрғын үйлердің құлылысына (үй №1, №2) – 183 943 мың теңге;
Асан ауылындағы су құбырының құрылысына – 90 000 мың теңге;
Үлкен Шаған ауылындағы су құбырының құрылысына – 104 000 мың теңге;

на выплату государственной адресной социальной помощи из Национального фонда Республики Казахстан – 105 249 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей для молодежи, членам малообеспеченных и многодетных семей, трудоспособным инвалидам из Национального фонда Республики Казахстан – 32 825 тысяч тенге;
на обеспечение дополнительного охвата краткосрочным профессиональным обучением из Национального фонда Республики Казахстан – 75 559 тысяч тенге;
2) учесть в районном бюджете на 2019 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 991 059 тысяч тенге:
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям – 31 435 тысяч тенге;
на текущий ремонт по содержанию подъездной автомобильной дороги к селам Чирово, Каражар, Чеботарево - Сұлу көл – 80 779 тысяч тенге;
на электроснабжение и газоснабжение сектора жилищной застройки северо-западной части села Дарьинское – 18 027 тысяч тенге;
на приобретение книг и учебно-методических пособий для школ района в связи с переходом 1, 4, 9, 10 классов к обновленному содержанию образования и групп предшкольной подготовки – 138 719 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий – 15 199 тысяч тенге;
на корректировку генерального плана, совмещенного с проектом детальной планировки села Мичурино с выполнением топографической съемки – 3 952 тысячи тенге;
на текущий ремонт по содержанию внутрипоселковых дорог в селе Достық – 13 000 тысяч тенге;
на текущий ремонт по содержанию автомобильных дорог в селах Переметное – Белес – 55 092 тысячи тенге;
на текущий ремонт по содержанию подъездной автомобильной дороги в селе Егіндібұлақ – 144 396 тысяч тенге;
на строительство водопровода в село Поливное – 22 395 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Трекино – 79 695 тысяч тенге;
на реконструкцию водопровода в селе Достық – 82 890 тысяч тенге;
на участие учителей в тренинге и запись на портале "Виртуальная лаборатория" – 3 250 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес -идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных и многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды – 3 535 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог села Переметное – 40 000 тысяч тенге;
на реконструкцию водопровода села Володарское – 19 745 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 34 033 тысячи тенге;
установка и сервисное обслуживание 81 управляемой и 162 стационарных видеокамер интеллектуальной системы видеонаблюдения SuncarSmartCity – 81 686 тысяч тенге;

мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге Қазақстан Республикасының Ұлттық Қорынан – 105 249 мың теңге;
жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттар Қазақстан Республикасының Ұлттық Қорынан – 32 825 мың теңге;
2) 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің түсімі жалпы сомасы 991 059 мың теңге көлемінде ескерілсін:
жұмысшы кадрларды еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер және дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқу – 31 435 мың теңге;
Чиров, Қаражар, Чеботарев – Сұлу көл ауылдарының кіре беріс автомобиль жолдарын күтіп ұстау үшін ағымдағы жөндеуге – 80 779 мың теңге;
Дариян ауылының солтүстік - батыс бөлігінің тұрғын үй құрылыс секторын электрмен және газбен жабдықтауға – 18 027 мың теңге;
1, 4, 9, 10 сыныптардың жаңартылған білім беру мазмұнына және мектепалды даярлық топтарын көшуіне байланысты аудан мектептеріне кітаптар мен оқу-әдістемелік қешендерді сатып алуға – 138 719 мың теңге;
эпизотияға қарсы іс-шараларды өткізуге – 15 199 мың теңге;
Мичурин ауылының егжей-тегжейлі жоспарлау жобасымен біріктірілген бас жоспарын топографиялық түсірілімді орындауымен түзетуге – 3 952 мың теңге;
Достық ауылының ауылішілік жолдарын күтіп ұстау үшін ағымдағы жөндеуге – 13 000 мың теңге;
Переметный - Белес ауылдарының автомобиль жолдарын күтіп ұстау үшін ағымдағы жөндеуге – 55 092 мың теңге;
Егіндібұлақ ауылының кіре беріс автомобиль жолдарын күтіп ұстау үшін ағымдағы жөндеуге – 144 396 мың теңге;
Поливной ауылындағы су құбырының құрылысына – 22 395 мың теңге;
Трекин ауылында су құбырын салуға – 79 695 мың теңге;
Достық ауылының су құбырын реконструкциялауға – 82 890 мың теңге;
мұғалімдердің "Виртуалдық лаборатория" порталына жазылуы және тренингке қатысуына – 3 250 мың теңге;
NEET санатындағы жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттар беруге – 3 535 мың тенге;
Переметный ауылының автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге – 40 000 мың теңге;
Володарское ауылындағы су құбырын реконструкциялауға – 19 745 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 34 033 мың теңге;
ауданда SunscarSmartCity интеллектуалды бейнебақылау жүйесінің 81 басқарылатын және 162 стационарлық бейнекамераларын орнату және сервистік қызмет көрсету – 81 686 мың теңге;

строительство 23-х одноэтажных одноквартирных жилых домов в мкр Мунайшы в селе Калининское – 57 408 тысяч тенге;
строительство двух двухэтажных двенадцати квартирных жилых домов в селе Калининское (дом№1, №2) – 20 437 тысяч тенге;
строительство 2-х двухэтажных двенадцати квартирных жилых домов в селе Калининское (инфраструктура и благоустройство) – 45 386 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 3 – с изменениями, внесенными решениями маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 05.04.2019 № 32-6 (вводится в действие с 01.01.2019); от 21.06.2019 № 35-2 (вводится в действие с 01.01.2019); от 11.10.2019 № 38-2 (вводится в действие с 01.01.2019); от 13.12.2019 № 40-11 (вводится в действие с 01.01.2019).
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год поступление субвенции передаваемой из областного бюджета в сумме 4 423 549 тысяч тенге.
5. Установить на 2019 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет – 100%;
2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет – 100%.
6. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
7. Установить на 2019-2021 годы размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сельских округов, согласно приложению 4.
8. Установить на 2019 год размеры трансфертов, передаваемых из районного бюджета органам местного самоуправления в общей сумме 26 022 тысячи тенге, согласно приложению 5.
9. Установить, что бюджетные изъятия из нижестоящих бюджетов в районный бюджет на 2019 год не предусматриваются.
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в размере 39 026 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 12.09.2019 № 37-4 (вводится в действие с 01.01.2019).
11. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, работающим в сельской местности, финансируемых из республиканского и местных бюджетов, согласно перечню должностей специалистов повышение на двадцать пять процентов должностных окладов и тарифных ставок по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2019 года.

Калинин ауылы Мұнайшы шағынауданында бір қабатты бір пәтерлі 23 тұрғын үйдің құрылысына - 57 408 мың теңге;
Калинин ауылында екі қабатты он екі пәтерлі екі тұрғын үйлердің құлылысына (үй №1, №2) – 20 437 мың теңге;
Калинин ауылында екі қабатты он екі пәтерлі екі тұрғын үйдің құрылысына (абаттандыру және жүргізілетін инженерлік желілер құрылысы) – 45 386 мың теңге.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 05.04.2019 № 32-6 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.06.2019 № 35-2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.10.2019 № 38-2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.12.2019 № 40-11 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция жалпы сомасы 4 423 549 мың теңге көлемінде түсімдер көзделсін.
5. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2019 жылдың кірістерін бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100% есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100% есепке алынады.
6. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
7. 2019-2021 жылдарға аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджетіне берілетін субвенциялар көлемдері 4-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
8. 2019 жылға арналған аудандық бюджеттен жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер, жалпы сомасы 26 022 мың теңге көлемінде 5-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
9. 2019 жылға арналған аудандық бюджетке төмен тұрған бюджеттерден бюджеттік алымдар қарастырылмайды деп белгіленсін.
10. 2019 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 39 026 мың теңге көлемінде бекітілсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 12.09.2019 № 37-4 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап азаматтық қызметші болып табылатын, республикалық және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын, ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес процент жоғары лауазымдық айлықақы мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.

12. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год предоставление подъемного пособия и социальной поддержки для приобретения или строительства жилья специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты.
13. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2019 год, согласно приложению 6.

12. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласының мамандарына көтерме ақы және тұрғын үй сатып алу немесе салу үшін әлеуметтік қолдау көрсету көзделсін.
13. 2019 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 6- қосымшаға сәйкес бекітілсін.

14. Руководителю аппарата районного маслихата (Терехов Г.А.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии Т.Тулепкалиев
Секретарь районного маслихата Р. Исмагулов
Приложение 1
к решению маслихата района
Бәйтерек
от 26 декабря 2018 года №28-3
Районный бюджет на 2019 год

14. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (Г.А.Терехов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
15. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Т.Тулепкалиев
Аудандық мәслихат хатшысы Р. Исмагулов
Бәйтерек ауданы мәслихатының
2018 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 28 - 3 шешіміне
1-қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджет

8 035
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
4 900
3
Информационное пространство
171 152
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
16 869
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
16 869
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
154 283
006
Функционирование районных (городских) библиотек
153 783
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
500
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
41 693
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
27 060
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
15 865
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
11 195
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
14 633
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
14 633
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
186 043
1
Сельское хозяйство
118 674
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
23 559
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
23 559
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
95 115
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
17 946
006
Организация санитарного убоя больных животных
793
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
4 542
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
2 119
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
69 049
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
666
6
Земельные отношения
19 779
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
19 779
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
19 029
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел

8 035
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
4 900
3
Ақпараттық кеңiстiк
171 152
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
16 869
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
16 869
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
154 283
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
153 783
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
500
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
41 693
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
27 060
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 865
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
11 195
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
14 633
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 633
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
186 043
1
Ауыл шаруашылығы
118 674
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
23 559
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 559
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
95 115
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 946
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
793
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
4 542
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
2 119
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
69 049
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
666
6
Жер қатынастары
19 779
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
19 779
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 029
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру

750
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
47 590
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
47 590
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
47 590
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
20 447
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
20 447
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
20 447
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
16 495
013
Разработка схем градостроительного развития территорий района, генеральных планов городов районного значения (областного) значения, поселков и иных насланных пунктов
3 952
12
Транспорт и коммуникации
542 923
1
Автомобильный транспорт
538 682
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
538 682
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
476 257
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
62 425
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
4 241
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 241
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
4 241
13
Прочие
226 001
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
11 952
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
11 952
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
11 952
9
Прочие
214 049
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
135 478
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
53 792
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
81 686
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
78 571
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
39 026
026
Целевые текущие трансферты бюджета города районного значения, села, поселке, сельского округа, на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы

750
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
47 590
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
47 590
099
Мамандарға әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
47 590
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
20 447
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
20 447
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
20 447
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
16 495
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызды бар қалалардың, кенттердің және өзге де елді мекендердің бас жоспарлардің бас жоспарларын әзірлеу
3 952
12
Көлiк және коммуникация
542 923
1
Автомобиль көлiгi
538 682
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
538 682
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
476 257
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
62 425
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
4 241
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 241
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
4 241
13
Басқалар
226 001
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
11 952
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
11 952
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 952
9
Басқалар
214 049
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
135 478
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
53 792
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
81 686
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
78 571
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
39 026
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер