О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 146 "О некоторых вопросах налогового и таможенного администрирования"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 января 2019 года № 45. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 января 2019 года № 18247
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 146 "О некоторых вопросах налогового и таможенного администрирования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16450, опубликован 13 марта 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) форму уведомления о погашении налоговой задолженности согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму уведомления о погашении задолженности по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму распоряжения органа государственных доходов о приостановлении расходных операций по кассе налогоплательщика (налогового агента), плательщика согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму решения об ограничении в распоряжении имуществом в счет налоговой задолженности налогоплательщика (налогового агента), задолженности по таможенным платежам, налогам, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов плательщика согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму акта описи ограниченного в распоряжении имущества в счет налоговой задолженности налогоплательщика (налогового агента), задолженности по таможенным платежам, налогам, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов плательщика согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) форму постановления об обращении взыскания на ограниченное в распоряжении имущество плательщика согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) форму уведомления об обращении взыскания на деньги на банковских счетах дебиторов согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) форму решения об отмене решения об ограничении в распоряжении имуществом и акта описи имущества в счет налоговой задолженности налогоплательщика (налогового агента), задолженности по таможенным платежам, налогам, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов плательщика согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) форму решения об изменении срока исполнения налогового обязательства по уплате налогов и (или) плат согласно приложению 9 к настоящему приказу;

"Салықтық және кедендік әкімшілендірудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 146 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 24 қаңтардағы № 45 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 29 қаңтарда № 18247 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Салықтық және кедендік әкімшілендірудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 146 бұйрығына (Нормативті – құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16450 тіркелген, Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкі 2018 жылы 13 наурызда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес салықтық берешекті өтеу туралы хабарламаның нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешекті өтеу туралы хабарламаның нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік кірістер органының салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің кассасы бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы өкімінің нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес салық төлеушінің (салық агентінің) салық берешегінің, төлеушінің кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждардың, өсімпұлдардың, пайыздардың есебіне мүлікке билік етуін шектеу туралы шешімнің нысаны;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес салық төлеушінің (салық агентінің) салық берешегінің, төлеушінің кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждардың, өсімпұлдардың, пайыздардың есебіне билік етуі шектелген мүлік тізімдемесі актісінің нысаны;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес төлеушінің билік етуі шектелген мүлкін өндіріп алу туралы қаулының нысаны;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес дебиторлардың банктік шоттардағы ақшасына өндiрiп алуды қолдану туралы хабарламаның нысаны;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес салық төлеушінің (салық агентінің) салық берешегінің, төлеушінің кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, өсімпұлдар, пайыздар есебіне мүлікке билік етуді шектеу туралы шешімнің және мүлік тізімдемесі актісінің күшін жою туралы шешімнің нысаны;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес салықтарды және (немесе) төлемақыларды төлеу бойынша салықтық міндеттемені орындау мерзімін өзгерту туралы шешімнің нысаны;

10) форму уведомления о налоговой задолженности физических лиц согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) форму налогового приказа о взыскании задолженности физического лица согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) форму акта камеральной таможенной проверки согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) форму уведомления об устранении нарушений по результатам камеральной таможенной проверки согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) форму протокола об отказе проверяемого лица в обеспечении доступа на объект должностных лиц органов государственных доходов согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) форму акта изъятия документов либо их копии согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) форму уведомления об итогах рассмотрения жалобы на уведомление о результатах проверки или уведомление об устранении нарушений согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) форму уведомления о результатах проверки согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) форму предписания согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) форму дополнительного предписания к предписанию согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) форму извещения о проведении налоговой проверки согласно приложению 20 к настоящему приказу;
21) форму уведомления о начисленных суммах налогов, платежей в бюджет и социальных платежей за период с даты представления ликвидационной налоговой отчетности до даты завершения ликвидационной налоговой проверки согласно приложению 21 к настоящему приказу;
22) форму извещения о нарушениях, выявленных по результатам камерального контроля, согласно приложению 22 к настоящему приказу;
23) форму уведомления об устранении нарушений, выявленных органами государственных доходов по результатам камерального контроля, согласно приложению 23 к настоящему приказу;
24) форму решения о снятии с регистрационного учета в качестве налогоплательщика, осуществляющего отдельные виды деятельности, согласно приложению 24 к настоящему приказу;
25) форму заключения к акту налоговой проверки по подтверждению достоверности сумм налога на добавленную стоимость, предъявленных к возврату из бюджета, согласно приложению 25 к настоящему приказу;
26) форму уведомления о получении органом государственных доходов сведений из заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, поступившего от налоговых органов государств-членов Евразийского экономического союза, согласно приложению 26 к настоящему приказу;
27) форму решения органа государственного дохода на отзыв налоговой отчетности согласно приложению 27 к настоящему приказу;

10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес жеке тұлғалардың салықтық берешегі туралы хабарламаның нысаны;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес жеке тұлғаның берешегін өндіріп алу туралы салық бұйрығының нысаны;
12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес камералдық кедендік тексеру актісінің нысаны;
13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес камералдық кедендік тексеру нәтижелері бойынша бұзушылықтарды жою туралы хабарламаның нысаны;
14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды адамдарының тексерілетін тұлғаның объектісіне кіруін қамтамасыз етуден бас тарту туралы хаттаманың нысаны;
15) осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес құжаттарды не олардың көшірмесін алу актісінің нысаны;
16) осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес тексеру нәтижелері туралы хабарламаға немесе бұзушылықтарды жою туралы хабарламаға шағымды қараудың қорытындылары туралы хабарламаның нысаны;
17) осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес тексеру нәтижелері туралы хабарламаның нысаны;
18) осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес нұсқаманың нысаны;
19) осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес нұсқамаға қосымша нұсқаманың нысаны;
20) осы бұйрыққа 20-қосымшаға сәйкес салықтық тексеруді жүргізу туралы хабарламаның нысаны;
21) осы бұйрыққа 21-қосымшаға сәйкес таратудың салықтық есептілігі ұсынылған күннен бастап таратудың салықтық тексеруі аяқталған күнге дейінгі кезеңде салықтардың, бюджетке төленетін төлемдердің және әлеуметтік төлемдердің есепке жазылған сомалары туралы хабарламаның нысаны;
22) осы бұйрыққа 22-қосымшаға сәйкес камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар туралы хабарламаның нысаны;
23) осы бұйрыққа 23-қосымшаға сәйкес камералдық бақылау нәтижелері бойынша мемлекеттік кірістер органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаның нысаны;
24) осы бұйрыққа 24-қосымшаға сәйкес жекелеген қызмет түрлерін жүзеге асыратын салық төлеуші ретінде тіркеу есебінен шығару туралы шешімнің нысаны;
25) осы бұйрыққа 25-қосымшаға сәйкес бюджеттен қайтаруға ұсынылған қосылған құн салығы сомасының дұрыстығын растау бойынша салықтық тексеру актісіне қорытындының нысаны;
26) осы бұйрыққа 26-қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің салық органдарынан келіп түскен тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштен мәліметтерді мемлекеттік кірістер органының алуы туралы хабарламаның нысаны;
27) осы бұйрыққа 27-қосымшаға сәйкес салық есептілігін кері қайтарып алуға мемлекеттік кірістер органдары шешімінің нысаны;

28) форму уведомления о продлении срока представления налоговой отчетности согласно приложению 28 к настоящему приказу;
29) форму уведомления о непредставлении налоговой отчетности в срок, установленный налоговым законодательством Республики Казахстан, согласно приложению 29 к настоящему приказу;
30) форму уведомления о подтверждении места нахождения (отсутствия) налогоплательщика согласно приложению 30 к настоящему приказу;
31) форму налогового требования согласно приложению 31 к настоящему приказу;
32) форму решения о назначении контроля согласно приложению 32 к настоящему приказу;
33) форму дополнительного решения к решению о назначении контроля согласно приложению 33 к настоящему приказу;
34) форму требования об устранении нарушений налогового законодательства Республики Казахстан согласно приложению 34 к настоящему приказу;
35) форму уведомления об итогах рассмотрения жалобы налогоплательщика (налогового агента) на уведомление о результатах проверки согласно приложению 35 к настоящему приказу;
36) форму патента на применение специального налогового режима для индивидуальных предпринимателей согласно приложению 36 к настоящему приказу;
37) форму уведомления о применяемом режиме налогообложения согласно приложению 37 к настоящему приказу;
38) форму уведомления о сумме налогов, исчисленных органом государственных доходов согласно приложению 38 к настоящему приказу;
39) форму уведомления о начисленной сумме платы за эмиссии в окружающую среду на основании сведений уполномоченного государственного органа в области охраны окружающей среды согласно приложению 39 к настоящему приказу;
40) форму заключения по результатам камерального контроля согласно приложению 40 к настоящему приказу.";
форму предписания , утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
форму извещения о проведении выборочной налоговой проверки, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

28) осы бұйрыққа 28-қосымшаға сәйкес салық есептілігін табыс ету мерзімін ұзарту туралы хабарламаның нысаны;
29) осы бұйрыққа 29-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгіленген мерзімде салықтық есептіліктің ұсынылмауы туралы хабарламаның нысаны;
30) осы бұйрыққа 30-қосымшаға сәйкес салық төлеушінің тұрған жерін (жоқтығын) растау туралы хабарламаның нысаны;
31) осы бұйрыққа 31-қосымшаға сәйкес салық талабының нысаны;
32) осы бұйрыққа 32-қосымшаға сәйкес бақылауды тағайындау туралы шешімнің нысаны;
33) осы бұйрыққа 33-қосымшаға сәйкес бақылауды тағайындау туралы шешімге қосымша шешімнің нысаны;
34) осы бұйрыққа 34-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының салық заңнамасын бұзушылықтарды жою туралы талап нысаны;
35) осы бұйрыққа 35-қосымшаға сәйкес тексеру нәтижелері туралы хабарламаға салық төлеушінің (салық агентінің) шағымын қарау қорытындылары туралы хабарламаның нысаны;
36) осы бұйрыққа 36-қосымшаға сәйкес дара кәсіпкерлерге арналған арнайы салық режимін қолдануға патенттің нысаны;
37) осы бұйрыққа 37-қосымшаға сәйкес салық режимін қолдану туралы хабарламаның нысаны;
38) осы бұйрыққа 38-қосымшаға сәйкес мемлекеттік кірістер органы есептеген салықтар сомасы туралы хабарламаның нысаны;
39) осы бұйрыққа 39-қосымшаға сәйкес қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті мемлекеттік орган мәліметтері негізінде қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақының есептелген сомасы туралы хабарламаның нысаны;
40) осы бұйрыққа 40-қосымшаға сәйкес камералдық бақылау нәтижелері бойынша қорытындының нысаны бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген нұсқама нысаны осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген ішінара салықтық тексеруді жүргізу туралы хабарламаның нысаны осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануын;

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
А. Смаилов
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 24 января 2019 года № 45
Приложение 18
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
______________________
(наименование,
бизнес - идентификационный
номер органа
государственных доходов)
"___"_______ 20___г.
(дата регистрации)
Управление по правовой статистике и специальным учетам
по_________________________________ области
Акт о назначении проверки
ЗАРЕГИСТРИРОВАН
за № ______________ "__" ________ год
подпись ____________________________________________
Достоверность регистрации проверки
можно проверить на сайте
www.pravstat.prokuror.kz, либо отправив
смс-сообщение по номеру 1012, либо
обратившись в Call-центр по номеру 115.
Предписание № ____
В соответствии со статьей 148 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря
2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый
кодекс) (далее – Налоговый кодекс) и статьей 418 Кодекса Республики Казахстан
от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан"
(далее – Кодекс) поручается:
1. _____________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, наименование
органа государственных доходов)
2. полное наименование налогоплательщика (налогового агента)/проверяемого лица
_______________________________________________________________________
(в том числе фамилия и инициалы руководителя проверяемого субъекта)
3. индивидуальный идентификационный номер/бизнес – идентификационный номер
_______________________________________________________________________
4. форма и вид проверки _________________________________________________
(комплексная, тематическая, встречная проверка,
хронометражное обследование, (налоговая проверка,
проводимая по особому порядку на основе оценки
степени риска/внеплановая), внеплановая выездная
таможенная проверка, встречная внеплановая
выездная таможенная проверка)

3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 24 қаңтардағы
№ 45 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
18-қосымша
Нысан
______________________                                    20__жылғы "___"_______
(мемлекеттік кірістер органының                                    (тіркелген күні)
атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі)
_________________________________________ облысы бойынша Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі басқарма Тексеру тағайындау туралы акт ____ жылғы "__" _____________ № ______________ ТІРКЕЛДІ қолы ____________________________________________________
Тексеруді тіркеудің дұрыстығын
www.pravstat.prokuror.kz,
сайтында, немесе 1012 нөмірі
бойынша смс-хабарлама
жіберіп, немесе 115 нөмірі
бойынша Call-центр хабарласып
тексеруге болады.
№ ____нұсқама
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі - Салық кодексі) 148-бабына және "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" 2017 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі - Кодекс) 418-бабына сәйкес:
1. ______________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), лауазымы, мемлекеттік
кірістер органының атауы)
_____________________________________________ тексеру жүргізу тапсырылады.
2. салық төлеушінің (салық агентінің)/тексерілетін тұлғаның толық атауы
_______________________________________________________________________
(оның ішінде тексерілетін субъекті басшысының тегі және қысқаша аты-жөні)
3. жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі
_______________________________________________________________________
4. тексеру түрі және нысаны
_______________________________________________________________________
(кешенді, тақырыптық, қарсы тексеру, хронометраждық зерттеу,
(тәуекел дәрежесін бағалау негізінде ерекше тәртіп бойынша
жүргізілетін салықтық тексерулер/жоспардан тыс) көшпелі кедендік
тексеру, қарсы жоспардан тыс көшпелі кедендік тексеру)

5. вопрос/предмет назначенной проверки* __________________________________
_______________________________________________________________________
6. проверяемый период: с "__"______20__ года по "__"______20__ года.
7. проверяемый участок территории и вопросы, подлежащие выяснению в ходе
проверки**: ____________________________________________________________
_______________________________________________________________________
8. срок проверки "__" рабочих/календарных дней*** с даты вручения предписания.
9. проверка приостановлена с "__" _____ 20__года по "__" ______ 20__года****
10. привлечь к проведению проверки следующих специалистов ________________
_______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, наименование организации)
11. основания для назначения выездной таможенной проверки, предусмотренные
пунктом 10 статьи 418 Кодекса, а также нормативные правовые акты,
обязательные требования которых подлежат проверке****
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
____________________________ _________________ _______________________
(наименование органа             (М.П. подпись/       (фамилия, имя, отчество
государственных доходов)             либо ЭЦП*****)       (при его наличии))
Отметка налогоплательщика (налогового агента)/проверяемого лица об
ознакомлении и получении предписания (копии).
"__" __________ 20__г.                                     _________________
(подпись)
время: ___ часов ___ минут
Примечание:
Предписание оформляется на фирменном бланке письма органа государственных доходов;
* – при заполнении предмета выездной таможенной проверки руководствоваться пунктом 6 статьи 416 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан"
** – не заполняется при проведении выездной таможенной проверки;
*** – сроки проверки исчисляются в календарных днях при назначении тематической налоговой проверки по подтверждению достоверности сумм налога на добавленную стоимость, предъявленных к возврату, установленного с соблюдением срока, предусмотренного абзацем четвертым пунктом 2 статьи 431 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и выездной таможенной проверки;
**** – заполняется при проведении выездной таможенной проверки;
***** – в соответствии с пунктом 4 статьи 148 Налогового кодекса предписание может быть удостоверено электронной цифровой подписью уполномоченного лица органа государственных доходов в соответствии с законодательством Республики Казахстан об электронном документе и электронной цифровой подписи.
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 24 января 2019 года № 45
Приложение 20
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Фамилия, имя, отчество (при его
наличии), или полное наименование
налогоплательщика (налогового агента)
_____________________________
_____________________________
Индивидуальный
идентификационный номер/
бизнес-идентификационный номер
_______________________________
Адрес места жительства
или нахождения
_______________________________
Извещение о проведении налоговой проверки
"____" _____________ 20___ года
№ __________
________________________________________________________________________________
(наименование, бизнес-идентификационный номер государственного органа)

5. тағайындалған тексеру мәселесі/мәні* ____________________________________
_______________________________________________________________________
6. тексеру кезеңі: 20__ жылдан "__"______ бастап 20__ жыл "__"______ дейін.
7. тексерілетін аумақ учаскесі және тексеру барысында анықтауға жататын
мәселелер**: ___________________________________________________________
_______________________________________________________________________
8. тексеру мерзімі нұсқама тапсырылған күннен бастап "__" жұмыс/күнтізбелік
күн***
9. тексеру 20__жылдан "__" _______ бастап 20__жылғы "__" ________ дейін****
тоқтатылды.
10. тексеруді жүргізуге мына мамандар тартылсын ____________________________
_______________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), лауазымы, ұйымның атауы)
11. Кодекстің 418-бабының 10-тармағымен көзделген көшпелі кедендік тексеруді
тағайындау үшін негіздер, сондай-ақ оның міндетті талаптары тексеруге жататын
нормативтік құқықтық актілер**** _________________________________________
_______________________________________________________________________
___________________________________ _____________ _____________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы) (М.О. қолы/ (тегі, аты, әкесінің аты
немесе ЭЦҚ*****) (ол болған жағдайда))
Салық төлеушінің (салық агентінің)/тексерілетін тұлғаның нұсқамамен танысқаны және оны (көшірмесін) алғаны туралы белгісі.
20__жылғы "__" __________                               _________________
(қолы)
уақыты: ___ сағат ___ минут
Ескертпе:
Нұсқама мемлекеттік кірістер органы хатының фирмалық бланкісінде ресімделеді;
* - көшпелі кедендік тексеру мәнін толтыру кезінде "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 416-бабының 6-тармағын басшылыққа алады;
** - көшпелі кедендік тексеру жүргізу кезінде толтырылмайды;
*** - Салық кодексінің 431-бабы 3-тармағының төртінші абзацында көзделген мерзімді сақтай отырып белгіленген қайтаруға ұсынылған қосылған құн салығы сомаларының дұрыстығын растау бойынша тақырыптық салықтық тексеруді және көшпелі кедендік тексеруді тағайындау кезінде тексеру мерзімдері күнтізбелік күнмен есептеледі;
**** - көшпелі кедендік тексеру жүргізу кезінде толтырылады;
***** - Салық кодексінің 148 бабының 4 тармағына сәйкес нұсқама Қазақстан Республикасының электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы заңнамасына сәйкес салық органының уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылуы мүмкін.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 24 қаңтардағы
№ 45 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
20-қосымша
нысан
Салық төлеушінің
(салық агентінін)
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған
жағдайда) немесе толық атауы
____________________________
____________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі/
бизнес-сәйкестендіру нөмірі
____________________________
Тұрғылықты жерінің немесе
орналасқан жерінің мекенжайы
____________________________
____________________________
Салықтық тексеру жүргізу туралы хабарландыру
20__ жылғы "___" ________                                    № _____
_____________________________________________________________________________ (мемлекеттік органның атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)

В соответствии со статьей 147 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс) уведомляет Вас о проведении налоговой проверки, проводимой по особому порядку на основе оценки степени риска в следующей форме:
1) комплексной проверки по вопросу исполнения налогового обязательства по всем видам налогов, платежей в бюджет и социальных платежей;
2) тематической проверки по вопросам:
исполнения налогового обязательства по отдельным видам налогов и (или) платежей в бюджет;
полноты и своевременности исчисления, удержания и перечисления социальных платежей;
исполнения банками и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, обязанностей, установленных Налоговым кодексом, а также законами Республики Казахстан от 25 апреля 2003 года "Об обязательном социальном страховании" и от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан", от 16 ноября 2015 года "Об обязательном социальном медицинском страховании";
трансфертного ценообразования;
государственного регулирования производства и оборота отдельных видов подакцизных товаров, а также оборота авиационного топлива, биотоплива, мазута;
определения взаиморасчетов между налогоплательщиком и его дебиторами;
определения налогового обязательства по действию (действиям) по выписке счета-фактуры, совершение которого (которых) признано судом осуществленным (осуществленными) без фактического выполнения работ, оказания услуг, отгрузки товаров;
правомерности применения положений международных договоров (соглашений);
подтверждения достоверности сумм превышения налога на добавленную стоимость, в том числе предъявленных к возврату;
подтверждения предъявленного нерезидентом к возврату подоходного налога из бюджета в связи с применением положений международного договора, регулирующего вопросы избежания двойного налогообложения и предотвращения уклонения от уплаты налогов;
неисполнения налогоплательщиком (налоговым агентом) уведомления органов государственных доходов об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля, в порядке, установленном статьей 115 Налогового кодекса.
Для проведения налоговой проверки Вам необходимо предоставить следующие документы: бухгалтерскую документацию, налоговые формы, налоговую учетную политику, иные документы, являющиеся основанием для определения объектов налогообложения и (или) объектов, связанных с налогообложением, а также для исчисления налогового обязательства.
При проведении налоговой проверки Вы имеете права и должны исполнять обязанности налогоплательщика (налогового агента), предусмотренные Налоговым кодексом.
В соответствии со статьей 187 Налогового кодекса в случае несогласия с настоящим извещением налогоплательщик и налоговый агент имеют право обжаловать действия (бездействие) должностных лиц органов государственных доходов вышестоящему органу государственных доходов или в суд.
Руководитель
(Заместитель руководителя) ___________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись, печать)
Извещение получил __________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
налогоплательщика (налогового агента) подпись, дата)
Извещение вручено
налогоплательщику
(налоговому агенту) __________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного
лица государственного органа, подпись, дата)
Извещение отправлено
Налогоплательщику
(налоговому агенту) __________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Примечание:
при извещении налогоплательщика (налогового агента) о проведении налоговой проверки, проводимой по особому порядку на основе оценки степени риска в форме комплексной и (или) тематической проверки, указывается и отмечается в ячейке вопрос проведения проверки.

"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі - Салық кодексі) 147-бабына сәйкес Сізді тәуекел дәрежесін бағалау негізінде ерекше тәртіп бойынша жүргізілетін салықтық тексерулер бойынша келесі нысанда:
1) салықтар, бюджетке төленетін төлемдер мен әлеуметтік төлемдердің барлық түрлері бойынша салықтық міндеттемелерді орындау мәселесі бойынша кешенді тексеріс жүргізу туралы;
2) келесі сұрақтар бойынша:
салықтардың және (немесе) бюджетке төленетін төлемдердің жекелеген түрлері бойынша салықтық міндеттемені орындау;
әлеуметтік төлемдерді есептеудің, ұстап қалу мен аударудың толықтығы және уақытылы болуы;
банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың Салық кодексінде, сондай-ақ 2003 жылғы 25 сәуірдегі "Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" және 2013 жылғы 21 маусымдағы "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы", 2015 жылғы 16 қарашадағы "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген міндеттерді орындауы;
трансферттік баға белгілеу;
акцизделетін тауарлардың жекелеген түрлерінің өндірісі мен айналымын, сондай-ақ авиациялық отынның, биоотынның, мазуттың айналымын мемлекеттік реттеу;
салық төлеуші мен оның дебиторлары арасындағы өзара есеп айырысуларды айқындау;
сот жасалуын іс жүзінде жұмыстарды орындамай, қызметтерді көрсетпей, тауарларды тиеп-жөнелтпей жүзеге асырылды деп таныған шот-фактура жазып беру жөніндегі әрекет (әрекеттер) бойынша салықтық міндеттемені айқындау;
халықаралық шарттардың (келісімдердің) ережелерін қолдаудың құқыққа сыйымдылығы;
қосылған құн салығының асып кету сомаларының, оның ішінде қайтару ұсынылған соманың анықтығын растау;
бейрезидент қосарланған салық салуды болғызбау және салықтарды төлеуден жалтаруға жол бермеу мәселелерін реттейтін халықаралық шартың ережелерін қолдануға байланысты бюджеттен қайтаруды ұсынған табыс салығын растау;
Салық кодексінің 115-бабында айқындалған тәртіппен камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы мемлекеттік кірістер органдарының хабарламасын салық төлеушінің (салық агентінің) орындамауы мәселелері бойынша тақырыптық тексеру жүргізілетіні туралы хабарлайды.
Салық тексеруін жүргізу үшін Сіз мынадай құжаттарды: бухгалтерлік құжаттамаларды, салық нысандарын, салықтық есепке алу саясатын, салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілерді айқындау үшін, сондай-ақ салық міндеттемелерін есептеу үшін негіз болып табылатын өзге де құжаттарды беруіңіз қажет.
Салық тексеруін жүргізу кезінде Сіз Салық кодексінде көзделген құқықтарға иесіз және салық төлеушінің (салық агентінің) міндеттерін орындауға міндеттісіз.
Салық кодексінің 187-бабына сәйкес осы хабарландырумен келіспеген жағдайда, салық төлеуші және салық агенті мемлекеттік кірістер органдары лауазымды тұлғаларының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) жоғары тұрған мемлекеттік кірістер органына немесе сотқа шағымдануға құқылы.
Мемлекеттік органның басшысы
(басшының орынбасары) _____________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағыдайда), қолы, мөрі)
Хабарландыруды алдым ______________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің) тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Хабарландыру салық төлеушіге
(салық агентіне) тапсырылды __________________________________________
(мемлекеттік органның лауазымды тұлғасының тегі,
аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Хабарландыру салық төлеушіге
(салық агентіне) жіберілді ____________________________________________
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Ескерту:
салық төлеушіні (салық агентін) тәуекел дәрежесін бағалау негізінде ерекше тәртіп бойынша жүргізілетін салықтық тексерулер кешенді және (немесе) тақырыптық тексеру жүргізу туралы хабарландыру кезінде торкөзде тиісті тексеру жүргізу мәселесі белгіленеді.