Об утверждении Правил разработки, утверждения планов развития контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, государственных предприятий, мониторинга и оценки их реализации, а также разработки и представления отчетов по их исполнению
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 14 февраля 2019 года № 14. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 февраля 2019 года № 18328.
В соответствии с подпунктами 4-1) и 4-2) статьи 13 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 24.11.2022 № 87 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила разработки, утверждения планов развития контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, государственных предприятий, мониторинга и оценки их реализации, а также разработки и представления отчетов по их исполнению (далее – Правила).
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства национальной экономики Республики Казахстан согласно приложению к настоящему приказу.
3. Рекомендовать центральным и местным исполнительным органам в течение одного месяца со дня введения настоящего приказа в действие обеспечить внесение в реестр государственного имущества показателей действующих пятилетних планов развития и отчетов по их исполнению подведомственных организаций в соответствии с формами, показателями и структурой согласно приложениям 1-25 к Правилам.
4. Департаменту политики управления государственными активами обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его на казахском и русском языках на официальное опубликование в периодические печатные издания, а также в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.

Мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарларын әзірлеу, бекіту, олардың іске асырылуын мониторингілеу және бағалау, сондай-ақ олардың орындалуы жөніндегі есептерді әзірлеу және ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 14 ақпандағы № 14 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 19 ақпанда № 18328 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 6 т. қараңыз
"Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 4-1) және 4-2) тармақшаларына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 24.11.2022 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарларын әзірлеу, бекіту, олардың іске асырылуын мониторингілеу және бағалау, сондай-ақ олардың орындалуы жөніндегі есептерді әзірлеу және ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі кейбір бұйрықтардың күші жойылды деп танылсын.
3. Орталық және жергілікті атқарушы органдарға осы бұйрық қолданысқа енгізілген күннен бастап бір ай ішінде осы Қағидаларға 1-25-қосымшалардағы нысандарға, көрсеткіштер мен құрылымға сәйкес ведомстволық бағынысты ұйымдардың қолданыстағы бесжылдық даму жоспарлары мен олардың орындалуы жөніндегі есептерін мемлекеттік мүлік тізіліміне енгізуді қамтамасыз ету ұсынылсын.
4. Мемлекеттік активтерді басқару саясаты департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялауға мерзімді баспасөз басылымдарына, сондай-ақ ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шести месяцев после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
Т. Сулейменов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Утверждены
приказом Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 14 февраля 2019 года № 14
Правила разработки, утверждения планов развития контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, государственных предприятий, мониторинга и оценки их реализации, а также разработки и представления отчетов по их исполнению
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработки, утверждения планов развития контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, государственных предприятий, мониторинга и оценки их реализации, а также разработки и представления отчетов по их исполнению (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктами 4-1) и 4-2) статьи 13 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе" (далее – Закон) и определяют порядок разработки, утверждения планов развития контролируемых государством акционерных обществ (далее – АО), товариществ с ограниченной ответственностью (далее – ТОО) и государственных предприятий (далее – ГП), отчетов по их исполнению, а также мониторинга и оценки реализации планов развития, за исключением национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний и акционерных обществ, товариществ с ограниченной ответственностью, акционером (участником, доверительным управляющим) которых является Национальный Банк Республики Казахстан, и созданных им государственных предприятий.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 24.11.2022 № 87 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) орган управления – уполномоченный орган соответствующей отрасли или местный исполнительный орган (исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета) либо аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа, осуществляющий права владения и пользования контрольным пакетом акций (долями участия в уставном капитале) АО (ТОО) и (или) управление государственными предприятиями в соответствии с Законом;
2) орган утверждения – совет директоров АО, наблюдательный совет ТОО, по ТОО, в которых отсутствуют наблюдательный совет и ГП – уполномоченный орган соответствующей отрасли или местный исполнительный орган (исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета) либо аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа, наделенные полномочиями утверждать планы развития организаций и отчеты по их исполнению в соответствии с Законом и настоящими Правилами;

5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
6. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін алты ай өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
Т. Сүлейменов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 14 ақпандағы
№ 14 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарларын әзірлеу, бекіту, олардың іске асырылуын мониторингілеу және бағалау, сондай-ақ олардың орындалуы жөніндегі есептерді әзірлеу және ұсыну қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарларын әзірлеу, бекіту, олардың іске асырылуын мониторингілеу және бағалау, сондай-ақ олардың орындалуы жөніндегі есептерді әзірлеу және ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 13-бабының 4-1) және 4-2) тармақшаларына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі акционері (қатысушысы, сенімгерлік басқарушысы) болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтерді, ұлттық холдингтерді, ұлттық компаниялар мен акционерлік қоғамдарды, жауапкершілігі шектеулі серіктестіктерді және олар құрған мемлекеттік кәсіпорындарды қоспағанда, мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдардың (бұдан әрі – АҚ), жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің (бұдан әрі – ЖШС) және мемлекеттік кәсіпорындардың (бұдан әрі – МК) даму жоспарларын, олардың орындалуы жөніндегі есептерді әзірлеу, бекіту, сондай-ақ даму жоспарларының іске асырылуын монитроингілеу және бағалау тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 24.11.2022 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) басқару органы – Заңға сәйкес АҚ (ЖШС) акцияларының бақылау пакетін (жарғылық капиталға қатысу үлестерін) иелену және пайдалану құқығын жүзеге асыратын тиісті саланың уәкілетті органы немесе жергілікті атқарушы орган (жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы орган) не аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты және (немесе) мемлекеттік кәсіпорындарды басқару;
2) бекіту органы – Заң мен осы Қағидаларға сәйкес ұйымдардың даму жоспарларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерін бекіту өкілеттіктері берілген АҚ директорлар кеңесі, ЖШС байқау кеңесі, байқау кеңесі жоқ ЖШС және МК бойынша – тиісті саланың уәкілетті органы немесе жергілікті атқарушы орган (жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы орган) не аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты.

3) однородные товары, работы, услуги – товары, работы, услуги, которые, не являясь идентичными, имеют сходные характеристики и состоят из схожих компонентов, что позволяет им выполнять одни и те же функции;
4) план развития – документ, определяющий основные направления деятельности и показатели финансово-хозяйственной деятельности организации на пятилетний период;
5) местный исполнительный орган (акимат) – коллегиальный исполнительный орган, возглавляемый акимом области (города республиканского значения и столицы), района (города областного значения), осуществляющий в пределах своей компетенции местное государственное управление и самоуправление на соответствующей территории;
6) исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета –государственное учреждение, уполномоченное акиматом на осуществление отдельных функций местного государственного управления и самоуправления, финансируемое из соответствующих местных бюджетов;
7) организации, входящие в корпоративную структуру – организации структуры, где в качестве системообразующих элементов выступают головная (материнская) организация, а также подконтрольные ей, в силу владения пакетами акций (долей участия), дочерние и/или зависимые юридические лица, и другие аффилиированные с ними юридические лица, акции (доли участия) в которых предоставляют право головной (материнской) организации определять решения, принимаемые данными юридическими лицами;
8) ключевые показатели деятельности – показатели прямого и конечного результата деятельности организации, а также показатели качества (при наличии);
9) единый оператор в сфере учета государственного имущества (далее – единый оператор) – юридическое лицо, определенное постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 июля 2011 года № 802 "Об определении единого оператора в сфере учета государственного имущества";
10) реестр государственного имущества (далее – реестр) – единая информационная автоматизированная система учета государственного имущества, за исключением имущества, находящегося в оперативном управлении специальных государственных органов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан, и государственного материального резерва;
11) продукт – однородные товары, работы, услуги, выполняемые в рамках уставной деятельности организации;
12) показатели качества – показатели, отражающие степень соответствия продукта установленным требованиям и ожиданиям покупателей (получателей, пользователей);
13) идентификатор – уникальный номер плана развития (утвержденного/уточненного) или отчета по исполнению плана развития, присваиваемый веб-порталом реестра, состоящий из цифры "14", который включает в себя бизнес-идентификационный номер организации и порядковый номер документа в рамках пятилетнего периода плана развития;

3) біртекті тауарлар, жұмыстар, қызметтер – бірдей болмаса да, ұқсас сипаттамалары бар және сол функцияларды орындауға мүмкіндік беретін ұқсас компоненттерден тұратын тауарлар, жұмыстар, қызметтер;
4) даму жоспары – ұйымның бес жылдық кезеңге арналған қызметінің негізгі бағыттары мен қаржы-шаруашылық қызметінің көрсеткіштерін айқындайтын құжат;
5) жергілікті атқарушы орган (әкімдік) – тиісті аймақта өз құзыреті шегінде жергілікті мемлекеттік басқаруды және өзін-өзі басқаруды жүзеге асыратын облыс әкімі (республикалық маңызы бар қаланың және астананың), аудан (облыстық маңызы бар қаланың) әкімі басқаратын алқалы атқарушы орган;
6) жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы орган – жергілікті мемлекеттік басқарудың және өзін-өзі басқарудың жекелеген функцияларын жүзеге асыруға әкімдік уәкілеттік берген, тиісті жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік мекеме;
7) корпоративтік құрылымдарға кіретін ұйымдар – жүйе құрушы элементтер ретінде бас (иегер) ұйым болатын құрылымның ұйымдары, сондай-ақ акция пакеттерін (қатысу үлесін) иеленуіне қарай оның бақылауындағы ұйымдар, еншілес және/немесе тәуелді заңды тұлғалар және олармен үлестес басқа да заңды тұлғалар, ондағы акциялар (қатысу үлесі) бас (иегер) ұйымға осы заңды тұлғалар қабылдайтын шешімдерді айқындау құқығын береді;
8) қызметтің түйінді көрсеткіштері – ұйым қызметінің тікелей және түпкілікті нәтижесінің көрсеткіштері, сондай-ақ сапа көрсеткіштері (болған жағдайда);
9) мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай оператор (бұдан әрі – бірыңғай оператор) – "Мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай операторды айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 15 шілдедегі № 802 қаулысында айқындалған заңды тұлға;
10) мемлекеттік мүлік тізілімі (бұдан әрі – тізілім) – Қазақстан Республикасы арнаулы мемлекеттік органдарының, Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының жедел басқаруындағы мүлікті және мемлекеттік материалдық резерві қоспағанда, мемлекеттік мүлікті есепке алудың бірыңғай ақпараттық автоматтандырылған жүйесі;
11) өнім – ұйымның жарғылық қызметі шеңберінде орындалатын біртектес тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер;
12) сапа көрсеткіштері – өнімнің белгіленген талаптар мен сатып алушылардың (алушылардың, пайдаланушылардың) үмітіне сәйкес келу дәрежесін көрсететін көрсеткіштер;
13) сәйкестендіргіш –ұйымның бизнес сәйкестендіру нөмірін "14" санынан және даму жоспарының бес жылдық кезеңі шеңберіндегі құжаттың реттік нөмірінен тұратын тізілімнің веб-порталы беретін даму жоспарының (бекітілген/нақтыланған) немесе даму жоспарының орындалуы бойынша есептің бірегей нөмірі;

14) доверительный управляющий – физические лица и негосударственные юридические лица, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, заключившие договор доверительного управления с учредителем;
15) уполномоченный орган соответствующей отрасли – центральный исполнительный орган, определенный Правительством Республики Казахстан, осуществляющий руководство соответствующей отраслью (сферой) государственного управления и обладающий правами в отношении республиканского имущества на условиях, предусмотренных Законом;
16) показатели конечного результата – показатели, отражающие определенные итоги, которые должны быть достигнуты за определенный промежуток времени, и эффект от решения поставленных целей и задач организаций, определенных в плане развития;
17) показатели прямого результата – показатели, отражающие количественную характеристику объема реализованных продуктов, созданных организацией;
18) веб-портал реестра – интернет-ресурс, размещенный в сети Интернет по адресу www.e-qazyna.kz, предоставляющий единую точку доступа к данным реестра;
19) организации – ГП и контролируемые государством АО (ТОО), в том числе переданные в доверительное управление, за исключением национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний и акционерных обществ, товариществ с ограниченной ответственностью, акционером (участником, доверительным управляющим) которых является Национальный Банк Республики Казахстан, и созданных им государственных предприятий;
20) исполнительный орган организации – коллегиальный орган или лицо, единолично осуществляющее функции исполнительного органа, название которого определяется уставом организации.
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 23.06.2021 № 66 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказами Министра национальной экономики РК от 24.11.2022 № 87 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 02.05.2024 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Уполномоченные органы соответствующей отрасли до первого сентября года, предшествующего планируемому периоду, разрабатывают и направляют организациям цели, задачи и ключевые показатели деятельности организации, приводящие к достижению целей государственных органов, отраженных в их стратегических планах (в проекте стратегического плана), и (или) исполнению мероприятий операционного плана государственного органа.
В случае передачи контрольного пакета акций (доли участия в уставном капитале) АО (ТОО) с участием государства в доверительное управление, доверительные управляющие до первого сентября года, предшествующего планируемому периоду, разрабатывают и направляют организациям цели, задачи и ключевые показатели деятельности организации.

14) сенімгерлік басқарушы – егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, құрылтайшымен сенімгерлік басқару шартын жасасқан жеке тұлғалар және мемлекеттік емес заңды тұлғалар;
15) тиісті саланың уәкілетті органы – мемлекеттік басқарудың тиісті саласын (аясын) басқаруды жүзеге асыратын және Заңда көзделген шарттарда республикалық мүлікке қатысты құқықтарды иеленетін, Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған орталық атқарушы орган;
16) түпкілікті нәтиже көрсеткіштері – белгілі бір уақыт аралығында қол жеткізілуі тиіс белгілі бір қорытындыларды көрсететін көрсеткіштер және даму жоспарында айқындалған, ұйымдардың алдына қойған мақсаттары мен міндеттерін шешуден болған әсер;
17) тікелей нәтиже көрсеткіштері – ұйым құрған, өткізілген өнімдер көлемінің сандық сипаттамасын көрсететін көрсеткіштер;
18) тізілімнің веб-порталы – Интернет желісінде www.e-qazyna.kz мекенжайы бойынша орналасқан, тізілім деректеріне бірыңғай қолжетімділік нүктесін ұсынатын интернет-ресурс;
19) ұйымдар – Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі акционері (қатысушы, сенімгерлік басқарушысы) болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтерді, ұлттық холдингтерді, ұлттық компаниялар мен акционерлік қоғамдарды, шектеулі серіктестіктерді және өзі құрған мемлекеттік кәсіпорындарды қоспағанда, МК және мемлекет бақылайтын, оның ішінде сенімгерлік басқаруға берілген АҚ (ЖШС);
20) ұйымның атқарушы органы – атауы ұйымның жарғысымен айқындалатын, атқарушы органның функцияларын жеке-дара жүзеге асыратын тұлға немесе алқалы орган.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 23.06.2021 № 66 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық экономика министрінің 24.11.2022 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 02.05.2024 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
3. Тиісті саланың уәкілетті органдары жоспарланған кезеңнің алдындағы бірінші қыркүйекке дейін ұйымдарға мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларында (стратегиялық жоспар жобасында) және (немесе) мемлекеттік органның операциялық іс-шараларының орындалуында көрсетілген, мемлекеттік органдардың мақсаттарына қол жеткізуге алып келетін ұйым қызметінің мақсаттарын, міндеттері мен түйінді көрсеткіштерін әзірлеп, жібереді.
Егер АҚ-ның (ЖШС-ның) мемлекет қатысатын акциялардың бақылау пакеті (жарғылық капиталындағы қатысу үлесін) сенімгерлік басқаруға берілген жағдайда, сенімгерлік басқарушылар жоспарланған кезеңге дейінгі жылдың бірінші қыркүйегіне дейін ұйымдарға олардың қызметінің мақсаттарын, міндеттері мен түйінді көрсеткіштерін əзірлеп, жолдайды.

4. Местные исполнительные органы (исполнительные органы, финансируемые из местного бюджета) до первого октября года, предшествующего планируемому периоду, разрабатывают и направляют организациям цели, задачи и ключевые показатели деятельности организации, приводящие к достижению целей местного исполнительного органа, отраженных в программах развития территорий (проекте программы развития территории) и (или) мероприятий по реализации программы развития территории.
5. Уполномоченные органы соответствующих отраслей, не разрабатывающие стратегические планы, до первого сентября года, предшествующего планируемому периоду, разрабатывают и направляют организациям:
1) цели и задачи деятельности организации, приводящие к достижению целей, показателей результатов и выполнению задач бюджетной программы уполномоченного органа соответствующей отрасли;
2) ключевые показатели деятельности.
В случаях внесения изменений и/или дополнений либо переутверждения бюджетной программы, уполномоченный орган соответствующей отрасли уточняет для организации цели и задачи, а также ключевые показатели деятельности в течение одного месяца после внесения изменений и/или дополнений либо переутверждения бюджетной программы.
6. В случае, если организации не принимают участие в реализации бюджетных программ или их участие не предусмотрено в стратегическом плане (программе развития территории), уполномоченный орган соответствующей отрасли до первого сентября года предшествующего планируемому периоду или местный исполнительный орган (исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета) либо аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа до первого октября года, предшествующего планируемому периоду разрабатывают и направляют цели, задачи и ключевые показатели деятельности организаций, связанные со стратегическими направлениями деятельности данных органов.
7. В случае внесения изменений и/или дополнений либо переутверждения стратегического плана государственного органа или программы развития территории, уполномоченный орган соответствующей отрасли или местный исполнительный орган (исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета) уточняют для организации цели и задачи, а также ключевые показатели деятельности в течение одного месяца после внесения изменений и/или дополнений либо переутверждения стратегического плана государственного органа или программы развития территории.
8. Единый оператор обеспечивает сохранность планов развития и отчетов по их исполнению, отчетов о результатах мониторинга реализации планов развития и оценки реализации планов развития на веб-портале реестра.

4. Жергілікті атқарушы органдар (жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдар) жоспарланған кезеңнің алдындағы жылдың бірінші қазанына дейін ұйымдарға аумақтарды дамыту бағдарламаларында (аумақтарды дамытудың бағдарлама жобасында) және (немесе) аумақтарды дамыту бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шараларда көрсетілген, жергілікті атқарушы органдардың мақсаттарына қол жеткізуге алып келетін ұйым қызметінің мақсаттарын, міндеттері мен түйінді көрсеткіштерін әзірлеп, жібереді.
5. Стратегиялық жоспарлар әзірлемейтін тиісті салалардың уәкілетті органдары жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың бірінші қыркүйегіне дейін ұйымдарға:
1) тиісті саланың уәкілетті органының бюджеттік бағдарламасының мақсаттарына, нәтижелер көрсеткіштері мен міндеттерінің орындалуына алып келетін ұйым қызметінің мақсаттары мен міндеттерін;
2) қызметтің түйінді көрсеткіштерін әзірлеп, жібереді.
Егер бюджеттік бағдарламаға өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізген не оны қайта бекіткен жағдайда, тиісті саланың уәкілетті органы бюджеттік бағдарламаға өзгерістер мен толықтырулар енгізілген немесе ол қайта бекітілгеннен кейін бір ай ішінде ұйым үшін оның мақсаттары мен міндеттерін, сондай-ақ түйінді көрсеткіштерін нақтылайды.
6. Егер ұйымдар бюджеттік бағдарламаларды іске асыруға қатыспаған жағдайда, немесе олардың қатысуы стратегиялық жоспарда (аумақты дамыту бағдарламасында) көзделмеген болса, тиісті саланың уәкілетті органы жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың бірінші қыркүйегіне дейін немесе жергілікті атқарушы орган (жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы орган) не аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың бірінші қазанына дейін осы органдар қызметінің стратегиялық бағыттарына байланысты ұйымдар қызметінің мақсаттарын, міндеттері мен түйінді көрсеткіштерін әзірлеп, жібереді.
7. Мемлекеттік органның стратегиялық жоспарына, аумақты дамыту бағдарламасына өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізілген не оны қайта бекіткен жағдайда, тиісті саланың уәкілетті органы немесе жергілікті атқарушы орган (жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы орган) өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізілгеннен кейін не мемлекеттік органның стратегиялық жоспары немесе аумақты дамыту бағдарламасы қайта бекітілген жағдайда, ұйым үшін оның мақсаттары мен міндеттерін, сондай-ақ қызметінің түйінді көрсеткіштерін бір ай ішінде нақтылайды.
8. Бірыңғай оператор даму жоспарлары мен олардың орындалуы жөніндегі есептердің, даму жоспарларының іске асырылуын мониторингілеудің нәтижелері туралы есептер мен даму жоспарларының іске асырылуын бағалаудың веб-портал тізілімінде сақталуын қамтамасыз етеді.

8-1. При введении чрезвычайного положения, ограничительных мероприятий, в том числе карантина срок исполнения требований, указанных в настоящих Правилах, приостанавливается и возобновляется по истечении тридцати календарных дней после прекращения срока действия чрезвычайного положения, ограничительных мероприятий, в том числе карантина.
В период действия чрезвычайного положения, ограничительных мероприятий, в том числе карантина в случае необходимости на основании решения органа утверждения осуществляется уточнение плана развития организации, решением исполнительного органа организации производится корректировка расчетов показателей финансово-хозяйственной деятельности к плану развития.
Единый оператор на веб-портале реестра обеспечивает организациям доступ к показателям полугодового уточненного плана развития и расчетам показателей финансово-хозяйственной деятельности к плану развития.
Сноска. Пункт 8-1 - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 23.06.2021 № 66 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок разработки и утверждения плана развития
9. План развития организации разрабатывается исполнительным органом организации, доверительным управляющим один раз на пятилетний период в соответствии с целями и задачами, изложенными в стратегическом плане государственного органа, программе развития территорий.
Сноска. Пункт 9 - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 23.06.2021 № 66 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. План развития ГП утверждается уполномоченным органом соответствующей отрасли, местным исполнительным органом, аппаратом акима города районного значения, села, поселка, сельского округа.
План развития ГП на праве хозяйственного ведения с наблюдательным советом утверждается уполномоченным органом соответствующей отрасли или местным исполнительным органом с учетом заключения наблюдательного совета.
Планы развития контролируемых государством АО и ТОО утверждаются советами директоров (наблюдательными советами) контролируемых государством АО и ТОО.
В случае отсутствия наблюдательного совета в ТОО план развития утверждается уполномоченным органом соответствующей отрасли или местным исполнительным органом (исполнительным органом, финансируемым из местного бюджета).
11. План развития организации разрабатывается посредством веб-портала реестра в соответствии со структурой, формами, показателями согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 7-1, 7-2, 8, 9, 10, 11, 12 и 13 к настоящим Правилам и включает:
структуру плана развития/отчета по исполнению плана развития организации;
паспорт организации;
корпоративную структуру;
основные направления деятельности (цели, задачи и ключевые показатели, программа реализации);
показатели финансово-хозяйственной деятельности (основные показатели финансово-хозяйственной деятельности, доходы, денежные средства, реализация продуктов за счет средств республиканского бюджета и местного бюджета, расходы, инвестиции и приобретение товаров, работ и услуг, приобретение долевых инструментов);
дополнительные показатели (занимаемая площадь и автотранспорт, структура заимствований, размещение временно свободных денег).

8-1. Төтенше жағдай мен шектеу іс-шаралары, оның ішінде карантин енгізілген кезде осы Қағидаларда көрсетілген талаптарды орындау мерзімі тоқтатыла тұрады және төтенше жағдай мен шектеу іс-шаралары, оның ішінде карантин қолданылу мерзімі тоқтатылғаннан кейін күнтізбелік отыз күн өткен соң қайта басталады.
Төтенше жағдай мен шектеу іс-шаралары, оның ішінде карантин қолданылу кезеңінде қажет болған жағдайда бекіту органының шешімі негізінде ұйымның даму жоспарын нақтылау жүзеге асырылады, ұйымның атқарушы органының шешімімен даму жоспарына Қаржы-шаруашылық қызмет көрсеткіштерінің есептеріне түзету жүргізіледі.
Бірыңғай оператор тізілім веб-порталында ұйымдардың нақтыланған жартыжылдық даму жоспарының көрсеткіштеріне және даму жоспарына берілген қаржы-шаруашылық қызмет көрсеткіштерінің есептемелеріне қол жеткізуін қамтамасыз етеді.
Ескерту. 8-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 27.04.2020 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 23.06.2021 № 66 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
2-тарау. Даму жоспарын әзірлеу және бекіту тәртібі
9. Ұйымның даму жоспарын ұйымның атқарушы органы, сенімгерлік басқарушы мемлекеттік органның стратегиялық жоспарында, аумақты дамыту бағдарламасында баяндалған мақсаттар мен міндеттерге сәйкес бес жылдық кезеңге бір рет әзірлейді.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 23.06.2021 № 66 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. МК даму жоспарын тиісті саланың уәкілетті органы, жергілікті арқарушы орган (жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы орган), аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты бекітеді.
Байқаушы кеңестері бар шаруашылық жүргізу құқығындағы МК-ның даму жоспарын тиісті саланың уәкілетті органы немесе жергілікті атқарушы орган (жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы орган) байқау кеңесінің қорытындысын ескере отырып, бекітеді.
Мемлекет бақылауындағы АҚ мен ЖШС даму жоспарларын мемлекет бақылайтын АҚ мен ЖШС директорлар кеңестері (байқаушы кеңестермен) бекітеді.
ЖШС-де байқаушы кеңес болмаған жағдайда, даму жоспарын тиісті саланың уәкілетті органы немесе жергілікті атқарушы орган (жергілікті бюджеттен қаржыландырылған атқарушы орган) бекітеді.
11. Ұйымның даму жоспары осы Қағидаларға 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 7-1, 7-2, 8, 9, 10, 11, 12 және 13-қосымшаларға сәйкес құрылымға, нысандарға, көрсеткіштерге сәйкес тізілімнің веб-порталы арқылы әзірленеді және мыналарды қамтиды:
ұйымның даму жоспарының/даму жоспарының орындалуы жөніндегі есептің құрылымын;
ұйым паспортын;
корпоративтік құрылымын;
қызметтің негізгі бағыттарын (мақсаттар, міндеттер мен түйінді көрсеткіштер, іске асыру бағдарламасы);
қаржы-шаруашылық қызметінің көрсеткіштері (қаржы-шаруашылық қызметінің негізгі көрсеткіштері, кірістер, ақша қаражаты, республикалық бюджет және жергілікті бюджет қаражаты есебінен өнімдерді өткізу, шығыстар, инвестициялар және тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу, үлестік құралдарды сатып алуды);
қосымша көрсеткіштерді (алып отырған алаң және автокөлік, қарыз алу құрылымы, уақытша бос ақшаны орналастыру) қамтиды.

Сноска. Пункт 11 - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 23.06.2021 № 66 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказом Министра национальной экономики РК от 24.11.2022 № 87 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Пояснительная записка к плану развития содержит обоснование показателей на планируемый пятилетний период, а также обоснования и пояснения к каждому приложению плана развития.
13. План развития отражает основные показатели финансово-хозяйственной деятельности с разбивкой по годам, в рамках пятилетнего периода.
14. Разработка и утверждение плана развития для ТОО, в которых отсутствует наблюдательный совет и ГП осуществляется на веб-портале реестра.
Утверждение отчета по исполнению плана развития в ТОО, в которых отсутствует наблюдательный совет и ГП осуществляется посредством веб-портала.
Сноска. Пункт 14 - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 24.11.2022 № 87 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Исполнительный орган организации не позднее двадцатого ноября последнего года действующего пятилетнего плана, направляет органам утверждения на рассмотрение и утверждение проект плана развития.
Исполнительный орган организации одновременно с проектом плана развития предоставляет органам утверждения расчеты показателей финансово-хозяйственной деятельности (активы, пассивы, персонал, доходы по источникам признания, поступление и выбытие денежных средств, реализация продуктов за счет средств республиканского бюджета и местного бюджета, приобретение инвестиций, товаров, работ и услуг, план основного производства, расходы основного производства с учетом накладных расходов и расходов на вспомогательное производство, расходы на вспомогательное производство, накладные расходы, административные расходы, расходы по вознаграждениям, прочие расходы) в соответствии с формами согласно приложениям 14, 15, 16, 17, 17-1, 17-2, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 и 25 к настоящим Правилам.
Расчеты показателей финансово-хозяйственной деятельности, указанные в формах согласно приложениям 14, 15, 16, 17, 17-1, 17-2, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 и 25 к настоящим Правилам, носят исключительно информативный характер и не являются предметом утверждения.
Исполнительный орган самостоятельно вносит корректировки в расчеты показателей финансово-хозяйственной деятельности, указанные в формах согласно 14, 15, 16, 17, 17-1, 17-2, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 и 25 к настоящим Правилам, в рамках, утвержденных в плане развития агрегированных показателей.
Корректировка расчетов показателей финансово-хозяйственной деятельности осуществляется на веб-портале реестра и подписывается электронной цифровой подписью организации на основании решения исполнительного органа.

Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 23.06.2021 № 66 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық экономика министрінің 24.11.2022 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
12. Даму жоспарына түсіндірме жазба жоспарланған бес жылдық кезеңге арналған көрсеткіштер негіздемесін, сондай-ақ даму жоспарының әрбір қосымшасына негіздемелер мен түсіндірмелерді қамтиды.
13. Даму жоспары бес жылдық кезең шеңберінде, жылдар бойынша бөлінген қаржы-шаруашылық қызметтің негізгі көрсеткіштерін көрсетеді.
14. Қадағалау кеңесі және МК жоқ ЖШС-нің даму жоспарын әзірлеу және бекіту тізілімнің веб-порталында жүзеге асырылады.
Байқау кеңесі жоқ ЖШС мен МК-де даму жоспарының орындалуы жөніндегі есепті бекіту веб-портал арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 24.11.2022 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Ұйымның атқарушы органы қолданыстағы бес жылдық жоспардың соңғы жылының жиырмасыншы қарашасынан кешіктірмей, бекітуші органдарға даму жоспарының жобасын қарап, бекітуге жібереді.
Ұйымның атқарушы органы бекітуші органдарға даму жоспарының жобасымен бір мезгілде осы Қағидаларға 14, 15, 16, 17, 17-1, 17-2, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 және 25-қосымшалардағы нысандарға сәйкес қаржы-шаруашылық қызмет көрсеткіштерінің есептемесін (активтер, пассивтер, персонал, тану көздері бойынша кірістер, ақша қаражатының түсуі және шығуы, республикалық бюджет және жергілікті бюджет қаражаты есебінен өнімдерді өткізу, инвестицияларды, тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу, негізгі өндіріс жоспары, үстеме шығыстар мен қосымша өндіріске шығыстарды есепке ала отырып негізгі өндіріс шығыстары, көмекші өндіріске шығыстар, үстеме шығыстар, әкімшілік шығыстар, сыйақылар бойынша шығыстар, өзге де шығыстар) ұсынады.
Осы Қағидаларға 14, 15, 16, 17, 17-1, 17-2, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 және 25-қосымшаларға сәйкес нысандарда көрсетілген қаржы-шаруашылық қызмет көрсеткіштерінің есептемесі тек ақпараттық сипатта болады және бекіту нысанасы болып табылмайды.
Атқарушы орган даму жоспарында бекітілген жиынтық көрсеткіштер шеңберінде, осы Қағидалардағы 14, 15, 16, 17, 17-1, 17-2, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 және 25-қосымшаларға сәйкес нысандарда көрсетілген қаржы-шаруашылық қызмет көрсеткіштерінің есептемесіне түзетулерді дербес енгізеді.
Қаржы-шаруашылық қызмет көрсеткіштерінің есептемелерін түзету тізілімнің веб-порталында жүзеге асырылады және оған атқарушы органның шешімі негізінде ұйымның электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылады.

Сноска. Пункт 15 - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 23.06.2021 № 66 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. В ГП на праве хозяйственного ведения с наблюдательным советом исполнительный орган организации до первого октября последнего года действующего пятилетнего плана, направляет проект плана развития на рассмотрение наблюдательному совету.
Наблюдательный совет ГП на праве хозяйственного ведения до двадцать пятого октября последнего года действующего пятилетнего плана, представляет заключение к проекту плана развития уполномоченному органу соответствующей отрасли или местному исполнительному органу (исполнительному органу, финансируемому из местного бюджета).
17. Орган утверждения рассматривает проект плана развития организации в течение десяти рабочих дней со дня поступления.
При наличии замечаний органа утверждения исполнительный орган в течение пяти рабочих дней со дня получения замечаний дорабатывает проект плана развития и повторно представляет его на утверждение органу утверждения, который рассматривает доработанный проект плана развития в течение пяти рабочих дней.
18. План развития утверждается органом утверждения до двадцать пятого декабря года, предшествующего планируемому периоду.
18-1. Разработка ежегодного уточнения плана развития в период утверждения плана развития на пятилетний период не требуется.
Сноска. Правила дополнены пунктом 18-1 в соответствии с приказом Министра национальной экономики РК от 23.06.2021 № 66 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
19. В случае создания организации уполномоченный орган соответствующей отрасли или местный исполнительный орган (исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета) либо аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа в течение десяти рабочих дней со дня государственной регистрации организации в органах юстиции, разрабатывают и направляют вновь созданной организации цели, задачи и ключевые показатели деятельности организации, связанные со стратегическими направлениями деятельности данных органов.
20. Исполнительный орган вновь созданной организации в течение двадцати рабочих дней со дня государственной регистрации организации в органах юстиции, разрабатывает план развития на пятилетний период и направляет его на рассмотрение органу утверждения.
Орган утверждения рассматривает проект плана развития вновь созданной организации в течение десяти рабочих дней со дня его поступления.
При наличии замечаний органа утверждения исполнительный орган организации в течение пяти рабочих дней со дня получения замечаний дорабатывает проект плана развития и повторно представляет его на утверждение органу утверждения, который рассматривает доработанный проект плана развития в течение пяти рабочих дней.

Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 23.06.2021 № 66 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. Байқаушы кеңесі бар шаруашылық жүргізу құқығындағы МК-на ұйымның атқарушы органы байқаушы кеңестің қарауына қолданыстағы бес жылдық жоспардың соңғы жылының бірінші қазанына дейін даму жоспарының жобасын жібереді.
Шаруашылық жүргізу құқығындағы МК байқаушы кеңесі қолданыстағы бес жылдық жоспардың соңғы жылының жиырма бесінші қазанына дейін тиісті саланың уәкілетті органына немесе жергілікті атқарушы органға (жергілікті бюджеттен қаржыландыратын атқарушы органға) даму жоспары жобасының қорытындысын ұсынады.
17. Бекітуші орган ұйымның даму жоспарының жобасын ол түскен күннен бастап он жұмыс күні ішінде қарайды.
Бекітуші органның ескертулері болған жағдайда, атқарушы орган ескертулер алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде даму жоспарының жобасын пысықтап, оны бекітуші органға бекітуге қайта ұсынады, бекітуші орган пысықталған даму жоспарының жобасын бес жұмыс күні ішінде қарайды.
18. Даму жоспарын бекітуші орган жоспарланатын кезеннің алдындағы жылдың жиырма бесінші желтоқсанына дейін бекітеді.
18-1. Бес жылдық кезеңге арналған даму жоспарын бекіту кезеңінде даму жоспарын жыл сайынғы нақтылауды әзірлеу талап етілмейді.
Ескерту. Қағида 18-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 23.06.2021 № 66 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
19. Ұйым құрылған жағдайда, тиісті саланың уәкілетті органы немесе жергілікті атқарушы орган (жергілікті бюджеттен қаржыландыратын атқарушы орган) не аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты ұйым әділет органында мемлекеттік тіркелген күннен бастап он жұмыс күні ішінде осы органдар қызметінің стратегиялық бағыттарына байланысты ұйым қызметінің мақсаты, міндеттері мен негізгі көрсеткіштерін әзірлеп, жаңадан құрылған ұйымға жібереді.
20. Жаңадан құрылған ұйымның атқарушы органы ұйым әділет органында мемлекеттік тіркелген күннен бастап жиырма жұмыс күні ішінде бес жылдық кезеңге даму жоспарын әзірлеп, оны бекітуші органның қарауына жібереді.
Бекітуші орган жаңадан құрылған ұйымның даму жоспарының жобасын түскен күнінен бастап он жұмыс күні ішінде қарайды.
Бекітуші органның ескертулері болған жағдайда, ұйымның атқарушы органы ескертулер алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде даму жоспарының жобасын пысықтап, оны бекітуші органға бекітуге қайта ұсынады, бекітуші орган пысықталған даму жоспарының жобасын бес жұмыс күні ішінде қарайды.

21. Организация в течение пяти рабочих дней со дня утверждения плана развития подписывает его электронной цифровой подписью организации и направляет единому оператору посредством веб-портала реестра для включения в реестр, с прикреплением сканированного решения органа утверждения в формате PDF с указанием идентификатора.
Сноска. Пункт 21 - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 23.06.2021 № 66 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
22. Единый оператор в течение пяти рабочих дней со дня поступления плана развития направляет на электронный адрес организации уведомление о принятии плана развития в реестр либо уведомление об отказе в его принятии.
Основанием для отказа в принятии плана развития являются:
1) отсутствие прикрепленного сканированного решения органа утверждения об утверждении плана развития;
2) подписание электронной цифровой подписью, не принадлежащей организации.
В случае отказа единого оператора в принятии плана развития, организация устраняет замечания и вносит повторно план развития единому оператору в течение пяти рабочих дней со дня получения уведомления об отказе в принятии плана развития.
Параграф 1. Ежегодное уточнение плана развития
23. Орган утверждения осуществляет ежегодное уточнение плана развития со второго года утвержденного Плана развития. Исполнительный орган разрабатывает проект ежегодного уточнения плана развития со дня публикации полугодового уточнения во втором полугодии.
Сноска. Пункт 23 - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 23.06.2021 № 66 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
24. Ежегодное уточнение плана развития организации осуществляется на веб-портале реестра в соответствии со структурой, формами, показателями согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 7-1, 7-2, 8, 9, 10, 11, 12 и 13 к настоящим Правилам и включает:
структуру плана развития/отчета по исполнению плана развития организации;
паспорт организации;
корпоративную структуру;
основные направления деятельности (цели, задачи и ключевые показатели, программа реализации);
показатели финансово-хозяйственной деятельности (основные показатели финансово-хозяйственной деятельности, доходы, денежные средства, реализация продуктов за счет средств республиканского бюджета и местного бюджета, расходы, инвестиции и приобретение товаров, работ и услуг, приобретение долевых инструментов);
дополнительные показатели (занимаемая площадь и автотранспорт, структура заимствований, размещение временно свободных денег).

21. Ұйым даму жоспары бекітілген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оған ұйымның электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойып, сәйкестендіргішін көрсете отырып, бекітуші органның PDF форматында сканерленген шешімін тіркеп, тізілімнің веб-порталы арқылы тізілімге қосу үшін бірыңғай операторға жібереді.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 23.06.2021 № 66 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
22. Бірыңғай оператор даму жоспары түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде ұйымның электрондық мекенжайына даму жоспарының тізілімге қабылданғаны туралы хабарлама, не оны қабылдаудан бас тартылғаны туралы хабарлама жібереді.
Мыналар:
1) бекітуші органның даму жоспарының бекітілгені туралы қоса сканерленіп, тіркелген шешімінің болмауы;
2) ұйымға тиесілі емес электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қойылуы даму жоспарын қабылдаудан бас тарту үшін негіз болып табылады.
Бірыңғай оператор даму жоспарын қабылдаудан бас тартқан жағдайда, ұйым ескертулерді жойып, даму жоспарының қабылдаудан бас тартылғаны туралы хабарламаны алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде бірыңғай операторға даму жоспарын қайта енгізеді.
1-параграф. Даму жоспарын жыл сайынғы нақтылау
23. Бекіту органы бекітілген Даму жоспарының екінші жылынан бастап Даму жоспарын жыл сайын нақтылауды жүзеге асырады. Атқарушы орган екінші жартыжылдықта жартыжылдық нақтылау жарияланған күннен бастап жыл сайынғы даму жоспарын нақтылау жобасын әзірлейді.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 23.06.2021 № 66 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
24. Ұйымның даму жоспарын жыл сайынғы нақтылау тізілімнің веб-порталында осы Қағидаларға 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 7-1, 7-2, 8, 9, 10, 11, 12 және 13-қосымшалардағы құрылымға, нысандарға, көрсеткіштерге сәйкес жүзеге асырылады және:
ұйымның даму жоспарының/даму жоспарының орындалуы жөніндегі есептің құрылымын;
ұйым паспортын;
корпоративтік құрылымын;
қызметтің негізгі бағыттарын (мақсаттар, міндеттер мен түйінді көрсеткіштер, іске асыру бағдарламасы);
қаржы-шаруашылық қызметінің көрсеткіштері (қаржы-шаруашылық қызметінің негізгі көрсеткіштері, кірістер, ақша қаражаты, республикалық бюджет және жергілікті бюджет қаражаты есебінен өнімдерді өткізу, шығыстар, инвестициялар және тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу, үлестік құралдарды сатып алуды);
қосымша көрсеткіштерді (алып отырған алаң және автокөлік, қарыз алу құрылымы, уақытша бос ақшаны орналастыру) қамтиды.

Сноска. Пункт 24 - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 23.06.2021 № 66 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
25. Исполнительный орган организации не позднее двадцатого ноября года, предшествующего планируемому периоду, направляет органу утверждения на рассмотрение проект ежегодного уточнения плана развития организации с учетом положений пункта 14 настоящих Правил.
Исполнительный орган организации одновременно с проектом ежегодного уточнения плана развития предоставляет органам утверждения расчеты показателей финансово-хозяйственной деятельности (активы, пассивы, персонал, доходы по источникам признания, поступление и выбытие денежных средств, реализация продуктов за счет средств республиканского бюджета и местного бюджета, приобретение инвестиций, товаров, работ и услуг, план основного производства, расходы основного производства с учетом накладных расходов и расходов на вспомогательное производство, расходы на вспомогательное производство, накладные расходы, административные расходы, расходы по вознаграждениям, прочие расходы) в соответствии с формами согласно приложениям 14, 15, 16, 17, 17-1, 17-2, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 и 25 к настоящим Правилам.
Исполнительный орган самостоятельно вносит корректировки в расчеты показателей финансово-хозяйственной деятельности, указанные в формах согласно приложениям 14, 15, 16, 17, 17-1, 17-2, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 и 25 к настоящим Правилам, в рамках утвержденных в плане развития агрегированных показателей.
Корректировка расчетов показателей финансово-хозяйственной деятельности осуществляется на веб-портале реестра и подписывается электронной цифровой подписью организации на основании решения исполнительного органа.
Сноска. Пункт 25 - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 23.06.2021 № 66 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра национальной экономики РК от 24.11.2022 № 87 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
26. В ГП на праве хозяйственного ведения с наблюдательным советом исполнительный орган организации до первого октября года, предшествующего планируемому периоду, направляет проект ежегодного уточнения плана развития на рассмотрение и согласование наблюдательному совету.
Наблюдательный совет государственного предприятия на праве хозяйственного ведения до двадцатого октября года, предшествующего планируемому периоду, представляет заключение к проекту ежегодного уточнения плана развития уполномоченному органу соответствующей отрасли или местному исполнительному органу (исполнительному органу, финансируемому из местного бюджета).

Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 23.06.2021 № 66 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
25. Ұйымның атқарушы органы жоспарланған кезеңнің алдындағы жылдың жиырмасыншы қарашасынан кешіктірмей, осы Қағидалардың 14-тармағының ережелерін ескере отырып, ұйымның даму жоспарын жыл сайынғы нақтылау жобасын бекіту органына қарауға жібереді.
Ұйымның атқарушы органы бекітуші органдарға даму жоспарын жыл сайынғы нақтылаудың жобасымен бір мезгілде осы Қағидаларға 14, 15, 16, 17, 17-1, 17-2, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 және 25-қосымшалардағы нысандарға сәйкес қаржы-шаруашылық қызмет көрсеткіштерінің есептемесін (активтер, пассивтер, персонал, тану көздері бойынша кірістер, ақша қаражатының түсуі мен шығуы, республикалық бюджет және жергілікті бюджет қаражаты есебінен өнімдерді өткізу, инвестицияларды, тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу, негізгі өндіріс жоспары, үстеме шығыстар мен қосымша өндіріске шығыстарды есепке ала отырып негізгі өндірістің шығыстары, көмекші өндіріске шығыстар, үстеме шығыстар, әкімшілік шығыстар, сыйақылар бойынша шығыстар, өзге де шығыстар) ұсынады.
Атқарушы орган даму жоспарында бекітілген жиынтық көрсеткіштер шеңберінде, осы Қағидалардағы 14, 15, 16, 17, 17-1, 17-2, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 және 25-қосымшаларға сәйкес нысандарда көрсетілген қаржы-шаруашылық қызмет көрсеткіштерінің есептеріне түзетулерді дербес енгізеді.
Қаржы-шаруашылық қызмет көрсеткіштерінің есептемесін түзету тізілімнің веб-порталында жүзеге асырылады және атқарушы органның шешімі негізінде ұйымның электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылады.
Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 23.06.2021 № 66 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық экономика министрінің 24.11.2022 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
26. Байқаушы кеңесі бар шаруашылық жүргізу құқығындағы МК-ға ұйымның атқарушы органы жоспарланған кезеңнің алдындағы жылдың бірінші қазанына дейін даму жоспарын жыл сайынғы нақтылаудың жобасын байқаушы кеңеске қарауға және келісуге жібереді.
Шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорынның байқаушы кеңесі жоспарланған кезеңнің алдындағы жылдың жиырмасыншы қазанына дейін тиісті саланың уәкілетті органына немесе жергілікті атқарушы органға (жергілікті бюджетпен қаржыландыратын атқарушы органға) даму жоспарын жыл сайынғы нақтылаудың жобасына қорытынды ұсынады.

27. Орган утверждения рассматривает проект ежегодного уточнения плана развития организации в течение десяти рабочих дней со дня его поступления.
При наличии замечаний органа утверждения исполнительный орган организации в течение пяти рабочих дней со дня получения замечаний дорабатывает проект ежегодного уточнения плана развития и повторно представляет его на утверждение органу утверждения, который рассматривает доработанный проект ежегодного уточнения плана развития в течение пяти рабочих дней.
28. Ежегодное уточнение плана развития утверждается органом утверждения до двадцать пятого декабря года, предшествующего планируемому периоду с учетом положений пункта 14 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 28 - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 24.11.2022 № 87 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
29. Организация в течение пяти рабочих дней со дня утверждения ежегодного уточнения плана развития подписывает его электронной цифровой подписью организации и направляет единому оператору посредством веб-портала реестра для включения в реестр, с прикреплением сканированного решения органа утверждения в формате PDF с указанием идентификатора.
Сноска. Пункт 29 - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 23.06.2021 № 66 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
30. Единый оператор в течение пяти рабочих дней со дня поступления уточненного плана развития направляет на электронный адрес организации уведомление о принятии уточненного плана развития в реестр либо уведомление об отказе в его принятии.
Основанием для отказа в принятии уточненного плана развития являются:
1) отсутствие прикрепленного сканированного решения органа утверждения об утверждении ежегодного уточнения плана развития;
2) подписание электронной цифровой подписью, не принадлежащей организации.
В случае отказа единого оператора в принятии уточненного плана развития, организация устраняет замечания и вносит повторно уточненный план развития единому оператору в течение пяти рабочих дней со дня получения уведомления об отказе в принятии уточненного плана развития.
Параграф 2. Полугодовое уточнение плана развития
31. Полугодовое уточнение плана развития по инициативе организации допускается в случаях, связанных с:
1) посланием Президента Республики Казахстан народу Казахстана о положении в стране и основных направлениях внутренней и внешней политики, изменениями, вносимыми в стратегические и программные документы системы государственного планирования;

27. Бекітуші орган ұйымның даму жоспарын жыл сайынғы нақтылаудың жобасын келіп түскен күнінен бастап он жұмыс күні ішінде қарайды.
Бекітуші органның ескертулері болған жағдайда, ұйымның атқарушы органы ескертулер алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде даму жоспарын жыл сайынғы нақтылаудың жобасын пысықтап, оны бекітуші органға бекітуге қайта ұсынады, бекітуші орган пысықталған даму жоспарын жыл сайынғы нақтылаудың жобасын бес жұмыс күні ішінде қарайды.
28. Даму жоспарын жыл сайынғы нақтылауды бекіту органы осы Қағидалардың 14-тармағының ережелерін ескере отырып, жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың жиырма бесінші желтоқсанына дейін бекітеді.
Ескерту. 28-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 24.11.2022 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
29. Ұйым даму жоспарын жыл сайынғы нақтылау бекітілген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оған ұйымның электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қояды және сәйкестендіргішін көрсете отырып, PDF форматында бекітуші органның сканерленген шешімін тіркеп, тізілімнің веб-порталы арқылы тізілімге қосу үшін бірыңғай операторға жібереді.
Ескерту. 29-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 23.06.2021 № 66 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
30. Бірыңғай оператор нақтыланған даму жоспары түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде ұйымның электрондық мекенжайына нақтыланған даму жоспарының тізілімге қабылданғаны туралы хабарламаны не оны қабылдаудан бас тартылғаны туралы хабарламаны жолдайды.
Мыналар:
1) бекітуші органның даму жоспарын жыл сайынғы нақтылауды бекіту туралы сканерленіп, тіркелген шешімінің болмауы;
2) ұйымға тиесілі емес электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қойылуы нақтыланған даму жоспарын қабылдаудан бас тарту үшін негіз болып табылады.
Бірыңғай оператор нақтыланған даму жоспарын қабылдаудан бас тартқан жағдайда, ұйым ескертулерді жойып, бірыңғай операторға нақтыланған даму жоспарының қабылдаудан бас тартылғаны туралы хабарламаны алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде нақтыланған даму жоспарын қайта енгізеді.
2-параграф. Даму жоспарын жартыжылдық нақтылау
31. Даму жоспарын жартыжылдық нақтылау ұйымның бастамашылығы бойынша:
1) Қазақстан Республикасы Президентінің елдегі жағдай мен ішкі және сыртқы саясаттың негізгі бағыттары туралы халыққа жолдауына, мемлекеттік жоспарлау жүйесіндегі стратегиялық және бағдарламалық құжаттарға енгізілетін өзгерістерге;

2) изменением основных направлений деятельности организации;
3) внесением изменений и/или дополнений в стратегический план государственного органа (программу развития территории) или его переутверждение;
4) выделением или сокращением средств из бюджета или бюджетным кредитованием организаций;
5) принятием или изменением правовых актов и иных документов органа утверждения и организации, влияющих на показатели плана развития.
32. Полугодовые уточнения плана развития допускаются не более двух раз в полугодие в течение текущего финансового года.
Сноска. Пункт 32 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 02.05.2024 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
33. Полугодовое уточнение плана развития осуществляется на веб-портале реестра в соответствии со структурой, формами, перечнем показателей согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 7-1, 7-2, 8, 9, 10, 11, 12 и 13 к настоящим Правилам и включает:
структуру плана развития/отчета по исполнению плана развития организации;
паспорт организации;
корпоративную структуру;
основные направления деятельности (цели, задачи и ключевые показатели, программа реализации);
показатели финансово-хозяйственной деятельности (основные показатели финансово-хозяйственной деятельности, доходы, денежные средства, реализация продуктов за счет средств республиканского бюджета и местного бюджета, расходы, инвестиции и приобретение товаров, работ и услуг, приобретение долевых инструментов);
дополнительные показатели (занимаемая площадь и автотранспорт, структура заимствований, размещение временно свободных денег).
Сноска. Пункт 33 - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 23.06.2021 № 66 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
34. Исполнительный орган организации в случаях, указанных в пункте 31 настоящих Правил, вносит на рассмотрение органу утверждения проект уточненного плана развития с пояснительной запиской, содержащей обоснования и пояснение внесенных уточнений к каждому приложению плана развития.
Исполнительный орган организации одновременно с проектом полугодового уточнения плана развития представляет органу утверждения расчеты показателей финансово-хозяйственной деятельности (активы, пассивы, персонал, доходы по источникам признания, поступление и выбытие денежных средств, реализация продуктов за счет средств республиканского бюджета и местного бюджета, приобретение инвестиций, товаров, работ и услуг, план основного производства, расходы основного производства с учетом накладных расходов и расходов на вспомогательное производство, расходы на вспомогательное производство, накладные расходы, административные расходы, расходы по вознаграждениям, прочие расходы) в соответствии с формами согласно приложениям 14, 15, 16, 17, 17-1, 17-2, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 и 25 к настоящим Правилам.
Исполнительный орган самостоятельно вносит корректировки в расчеты показателей финансово-хозяйственной деятельности, указанные в формах согласно приложениям 14, 15, 16, 17, 17-1, 17-2, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 и 25 к настоящим Правилам, в рамках утвержденных в плане развития агрегированных показателей.
Корректировка расчетов показателей финансово-хозяйственной деятельности осуществляется на веб-портале реестра и подписывается электронной цифровой подписью организации на основании решения исполнительного органа.
Орган утверждения рассматривает проект уточненного плана развития в течение десяти рабочих дней со дня его поступления.
При наличии замечаний исполнительный орган организации в течение пяти рабочих дней со дня получения замечаний дорабатывает проект уточненного плана развития и повторно представляет его на рассмотрение органу утверждения.
Уточненный план развития утверждается органом утверждения в течение двадцати рабочих дней со дня его внесения на рассмотрение исполнительным органом, но не позднее двадцать пятого июня в первом полугодии текущего года и двадцать пятого декабря во втором полугодии текущего года с учетом положений пункта 14 настоящих Правил.

2) ұйым қызметінің негізгі бағыттарының өзгеруіне;
3) мемлекеттік органның стратегиялық жоспарына (аумақты дамыту бағдарламасына) өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізілген немесе ол қайта бекітілген;
4) бюджеттен қаражат бөлуге немесе қысқартуға немесе ұйымдарды бюджеттік кредиттеуге;
5) даму жоспарының көрсеткіштеріне әсер ететін бекітуші органдар мен ұйымдардың құқықтық актілері мен өзге де құжаттарын қабылдауға немесе өзгертуге байланысты жағдайларда рұқсат етіледі.
32. Ағымдағы қаржы жылы ішінде жартыжылдықта екі реттен асырмай даму жоспарын жартыжылдық нақтылауға жол беріледі.
Ескерту. 32-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 02.05.2024 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
33. Даму жоспарын жартыжылдық нақтылау тізілімнің веб-порталында осы Қағидаларға 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 7-1, 7-2, 8, 9, 10, 11, 12 және 13-қосымшалардағы құрылымға, нысандарға, көрсеткіштер тізіліміне сәйкес жүзеге асырылады және:
ұйымның даму жоспарының/даму жоспарының орындалуы жөніндегі есептің құрылымын;
ұйым паспортын;
корпоративтік құрылымын;
қызметтің негізгі бағыттарын (мақсаттар, міндеттер мен түйінді көрсеткіштер, іске асыру бағдарламасы);
қаржы-шаруашылық қызмет көрсеткіштерін (қаржы-шаруашылық қызметтің негізгі көрсеткіштері, кірістер, ақша қаражаты, республикалық бюджет және жергілікті бюджет қаражаты есебінен өнімдерді өткізу, шығыстар, инвестициялар және тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу, үлестік құралдарды сатып алуды);
қосымша көрсеткіштерді (алып отырған алаң және автокөлік, қарыз алу құрылымы, уақытша бос ақшаны орналастыру) қамтиды.
Ескерту. 33-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 23.06.2021 № 66 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
34. Ұйымның атқарушы органы осы Қағидалардың 31-тармағында көрсетілген жағдайларда даму жоспарының әрбір қосымшасына енгізілген нақтылаулардың негіздемелері мен түсіндірмесін қамтитын түсіндірме жазбасы бар нақтыланған даму жоспарының жобасын бекіту органының қарауына енгізеді.
Ұйымның атқарушы органы даму жоспарын жартыжылдық нақтылау жобасымен бір мезгілде бекіту органына осы Қағидаларға 14, 15, 16, 17, 17-1, 17-2, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 және 25-қосымшаларға сай нысандарға сәйкес қаржы-шаруашылық қызмет көрсеткіштерінің есептемелерін (активтер, пассивтер, персонал, тану көздері бойынша кірістер, ақша қаражатының түсуі мен шығуы, республикалық бюджет және жергілікті бюджет қаражаты есебінен өнімдерді өткізу, инвестицияларды, тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу, негізгі өндіріс жоспары, үстеме шығыстар мен қосалқы өндіріс шығыстары есепке алынған негізгі өндірістің шығыстары, қосалқы өндіріс шығыстары, үстеме шығыстар, әкімшілік шығыстар, сыйақылар бойынша шығыстар, өзге де шығыстар) ұсынады.
Атқарушы орган даму жоспарында бекітілген жиынтық көрсеткіштер шеңберінде осы Қағидаларға 14, 15, 16, 17, 17-1, 17-2, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 және 25-қосымшаларға сәйкес нысандарда көрсетілген қаржы-шаруашылық қызмет көрсеткіштерінің есептемелеріне түзетулерді дербес енгізеді.
Қаржы-шаруашылық қызмет көрсеткіштерінің есептемелерін түзету тізілімнің веб-порталында жүзеге асырылады және атқарушы органның шешімі негізінде ұйымның электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылады.
Бекіту органы нақтыланған даму жоспарының жобасын келіп түскен күнінен бастап он жұмыс күні ішінде қарайды.
Ескертулер болса, ұйымның атқарушы органы ескертулер алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде нақтыланған даму жоспарының жобасын пысықтап, оны бекіту органының қарауына қайта ұсынады.
Атқарушы орган нақтыланған даму жоспарын қарауға енгізген күннен бастап бекіту органы оны жиырма жұмыс күні ішінде, бірақ осы Қағидалардың 14-тармағының ережелерін ескере отырып, ағымдағы жылдың бірінші жартыжылдығында жиырма бесінші маусымнан және ағымдағы жылдың екінші жартыжылдығында жиырма бесінші желтоқсаннан кешіктірмей бекітеді.

Сноска. Пункт 34 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 02.05.2024 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
35. Организация в течение пяти рабочих дней со дня утверждения полугодового уточнения плана развития подписывает его электронной цифровой подписью организации и направляет единому оператору посредством веб-портала реестра для включения в реестр, с прикреплением сканированного решения органа утверждения в формате PDF с указанием идентификатора.
Сноска. Пункт 35 - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 23.06.2021 № 66 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
36. Единый оператор в течение пяти рабочих дней со дня поступления уточненного плана развития направляет на электронный адрес организации уведомление о принятии уточненного плана развития в реестр либо уведомление об отказе в его принятии.
Основанием для отказа в принятии уточненного плана развития являются:
1) отсутствие прикрепленного сканированного решения органа утверждения об утверждении ежегодного уточнения плана развития;
2) подписание электронной цифровой подписью, не принадлежащей организации.
В случае отказа единого оператора в принятии уточненного плана развития, организация устраняет замечания и вносит повторно уточненный план развития единому оператору в течение пяти рабочих дней со дня получения уведомления об отказе в принятии уточненного плана развития.
Глава 3. Порядок разработки и представления отчета по исполнению плана развития
37. Отчет по исполнению плана развития разрабатывается исполнительным органом организации по итогам каждого финансового года пятилетнего периода посредством веб-портала.
Сноска. Пункт 37 - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 23.06.2021 № 66 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
38. Разработка отчета по исполнению плана развития осуществляется в соответствии со структурой, формами, показателями согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 7-1, 7-2, 8, 9, 10, 11, 12 и 13 к настоящим Правилам и включает:
структуру плана развития/отчета по исполнению плана развития организации;
паспорт организации;
корпоративную структуру;
основные направления деятельности (цели, задачи и ключевые показатели, программа реализации);
показатели финансово-хозяйственной деятельности (основные показатели финансово-хозяйственной деятельности, доходы, денежные средства, реализация продуктов за счет средств республиканского бюджета и местного бюджета, расходы, инвестиции и приобретение товаров, работ и услуг, приобретение долевых инструментов);
дополнительные показатели (занимаемая площадь и автотранспорт, структура заимствований, размещение временно свободных денег).

Ескерту. 34-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 02.05.2024 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
35. Ұйым даму жоспарын жыл сайынғы нақтылау бекітілген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оған ұйымның электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қояды және сәйкестендіргішін көрсете отырып, PDF форматында бекітуші органның сканерленген шешімін тіркеп, бірыңғай операторға тізілімнің веб-порталы арқылы тізілімге қосу үшін жібереді.
Ескерту. 35-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 23.06.2021 № 66 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
36. Бірыңғай оператор нақтыланған даму жоспары түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде ұйымның электрондық мекенжайына нақтыланған даму жоспарының тізілімге қабылданғаны туралы хабарлама, не оны қабылдаудан бас тартылғаны туралы хабарлама жолдайды.
Мыналар:
1) бекітуші органның даму жоспарын жыл сайынғы нақтылауды бекіту туралы сканерленіп, тіркелген шешімінің болмауы;
2) ұйымға тиесілі емес электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қойылуы нақтыланған даму жоспарын қабылдаудан бас тарту үшін негіз болып табылады.
Бірыңғай оператор нақтыланған даму жоспарын қабылдаудан бас тартқан жағдайда, ұйым ескертулерді жойып, нақтыланған даму жоспарының қабылдаудан бас тартылғаны туралы хабарламаны алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде даму жоспарын бірыңғай операторға қайта енгізеді.
3-тарау. Даму жоспарының орындалуы жөніндегі есепті әзірлеу және ұсыну тәртібі
37. Даму жоспарының орындалуы жөніндегі есепті ұйымның атқарушы органы бес жылдық кезеннің әр қаржы жылының қорытындылары бойынша веб-портал арқылы әзірлейді.
Ескерту. 37-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 23.06.2021 № 66 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
38. Даму жоспарының орындалуы жөніндегі есепті әзірлеу осы Қағидаларға 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 7-1, 7-2, 8, 9, 10, 11, 12 және 13-қосымшалардағы құрылымға, нысандарға, көрсеткіштерге сәйкес жүзеге асырылады және:
ұйымның даму жоспарының/даму жоспарының орындалуы жөніндегі есептің құрылымын;
ұйым паспортын;
корпоративтік құрылымын;
қызметтің негізгі бағыттарын (мақсаттар, міндеттер мен түйінді көрсеткіштер, іске асыру бағдарламасы);
қаржы-шаруашылық қызмет көрсеткіштерін (қаржы-шаруашылық қызметтің негізгі көрсеткіштері, кірістер, ақша қаражаты, республикалық бюджет және жергілікті бюджет қаражаты есебінен өнімдерді өткізу, шығыстар, инвестициялар және тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу, үлестік құралдарды сатып алуды);
қосымша көрсеткіштерді (алып отырған алаң және автокөлік, қарыз алу құрылымы, уақытша бос ақшаны орналастыру) қамтиды).

Сноска. Пункт 38 - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 23.06.2021 № 66 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
39. Проект отчета по исполнению плана развития вносится на рассмотрение органу утверждения с учетом положений пункта 14 настоящих Правил:
исполнительным органом организации, не проводящей обязательный или инициативный аудит финансовой отчетности – не позднее пятнадцатого апреля года, следующего за отчетным;
исполнительным органом организации, проводящей обязательный или инициативный аудит финансовой отчетности, после утверждения аудированной финансовой отчетности – в течение пятнадцати рабочих дней, но не позднее первого сентября года, следующего за отчетным.
Исполнительный орган организации одновременно с проектом отчета по исполнению плана развития представляет органу утверждения расчеты показателей финансово-хозяйственной деятельности (активы, пассивы, персонал, доходы по источникам признания, поступление и выбытие денежных средств, реализация продуктов за счет средств республиканского бюджета и местного бюджета, приобретение инвестиций, товаров, работ и услуг, план основного производства, расходы основного производства с учетом накладных расходов и расходов на вспомогательное производство, расходы на вспомогательное производство, накладные расходы, административные расходы, расходы по вознаграждениям, прочие расходы) в соответствии с формами, указанными в приложениям 14, 15, 16, 17, 17-1, 17-2, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 и 25 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 39 - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 23.06.2021 № 66 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра национальной экономики РК от 24.11.2022 № 87 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
40. Орган утверждения рассматривает проект отчета по исполнению плана развития в течение десяти рабочих дней со дня его поступления.
41. При наличии замечаний органа утверждения исполнительный орган организации в течение пяти рабочих дней со дня получения замечаний дорабатывает проект отчета по исполнению плана развития и повторно представляет его на рассмотрение органу утверждения, который рассматривает доработанный проект отчета по исполнению плана развития в течение пяти рабочих дней.
42. Отчет утверждается органом утверждения с учетом положений пункта 14 настоящих Правил:
организациям, не проводящим обязательный или инициативный аудит финансовой отчетности – не позднее первого июня года, следующего за отчетным;
организациям, проводящим обязательный или инициативный аудит финансовой отчетности – в течение двадцати рабочих дней со дня внесения его на рассмотрение исполнительным органом организации.

Ескерту. 38-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 23.06.2021 № 66 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
39. Даму жоспарының орындалуы жөніндегі есептің жобасы бекіту органының қарауына осы Қағидалардың 14-тармағының ережелерін ескере отырып енгізіледі:
қаржылық есептіліктің міндетті немесе бастамашылық аудитін жүргізбейтін ұйымның атқарушы органы – есепті жылдан кейінгі жылдың он бесінші сәуірінен кешіктірмей;
қаржылық есептіліктің міндетті немесе бастамашылық аудитін жүргізетін ұйымның атқарушы органы аудиттелген қаржылық есептілік бекітілгеннен кейін – он бес жұмыс күні ішінде, бірақ, есепті жылдан кейінгі жылдың бірінші қыркүйегінен кешіктірмей енгізеді.
Ұйымның атқарушы органы даму жоспарының орындалуы жөніндегі есептің жобасымен бір мезгілде бекітуші органдарға осы Қағидаларға 14, 15, 16, 17, 17-1, 17-2, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 және 25-қосымшалардағы нысандарға сәйкес қаржы-шаруашылық қызмет көрсеткіштерінің есептемесін (активтер, пассивтер, персонал, тану көздері бойынша кірістер, ақша қаражатының түсуі мен шығуы, республикалық бюджет және жергілікті бюджет қаражаты есебінен өнімдерді өткізу, инвестицияларды, тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу, негізгі өндіріс жоспары, үстеме шығыстар мен қосымша өндіріске шығыстарды есепке ала отырып негізгі өндірістің шығыстары, көмекші өндіріске шығыстар, үстеме шығыстар, әкімшілік шығыстар, сыйақылар бойынша шығыстар, өзге де шығыстар) ұсынады.
Ескерту. 39-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 23.06.2021 № 66 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық экономика министрінің 24.11.2022 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
40. Бекітуші орган даму жоспарының орындалуы жөніндегі есептің жобасын келіп түскен күнінен бастап он жұмыс күні ішінде қарайды.
41. Бекітуші органның ескертулері болған жағдайда, ұйымның атқарушы органы ескертулер алған күннен бастап бес жұмыс күн ішінде даму жоспарының орындалуы жөніндегі есептің жобасын пысықтап, оны бекітуші органның қарауына қайта ұсынады, бекітуші орган даму жоспарының орындалуы жөніндегі есептің пысықталған жобасын бес жұмыс күні ішінде қарайды.
42. Есепті бекіту органы осы Қағидалардың 14-тармағының ережелерін ескере отырып бекітеді:
қаржылық есептіліктің міндетті немесе бастамашылық аудитін жүргізбейтін ұйымдарға – есепті кезеңнен кейінгі жылдың бірінші маусымынан кешіктірмей;
қаржылық есептіліктің міндетті немесе бастамашылық аудитін жүргізетін ұйымдарға – ұйымның атқарушы органының қарауына енгізілген күнінен бастап жиырма жұмыс күні ішінде тізілімнің веб-порталы арқылы бекітеді.

Сноска. Пункт 42 - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 23.06.2021 № 66 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра национальной экономики РК от 24.11.2022 № 87 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
43. Организация в течение пяти рабочих дней со дня утверждения отчета по исполнению плана развития подписывает его электронной цифровой подписью организации и направляет единому оператору посредством веб-портала реестра для включения в реестр с прикреплением к нему сканированного решения органа утверждения в формате PDF с указанием идентификатора.
Сноска. Пункт 43 - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 23.06.2021 № 66 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
44. Единый оператор в течение пяти рабочих дней со дня поступления отчета по исполнению плана развития направляет на электронный адрес организации уведомление о принятии отчета по исполнению плана развития в реестр либо уведомление об отказе в его принятии.
Основанием для отказа в принятии отчета по исполнению плана развития являются:
1) отсутствие прикрепленного сканированного решения органа утверждения об утверждении отчета по исполнению плана развития;
2) подписание электронной цифровой подписью, не принадлежащей организации.
В случае отказа единого оператора в принятии отчета по исполнению плана развития, организация устраняет замечания и вносит повторно отчет по исполнению плана развития единому оператору в течение пяти рабочих дней со дня получения уведомления об отказе в принятии отчета об исполнении плана развития.
45. В случаях привлечения займов и размещения временно свободных денежных средств в финансовые инструменты, организации ежеквартально до десятого числа месяца, следующего за отчетным кварталом, направляют отчетную информацию о структуре заимствований и размещении временно свободных денег для включения в реестр, согласно приложениям 26 и 27 к настоящим Правилам, подписываемую электронной цифровой подписью организации.
Глава 4. Порядок проведения мониторинга реализации плана развития
46. Мониторингом реализации планов развития является анализ и обобщение информации о выполнении показателей финансово-хозяйственной деятельности организаций и иных показателей, предусмотренных в стратегическом плане государственного органа, программе развития территорий.

Ескерту. 42-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 23.06.2021 № 66 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық экономика министрінің 24.11.2022 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
43. Ұйым даму жоспарының орындалуы жөніндегі есепті бекітілген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оған ұйымның электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қояды және сәйкестендіргішін көрсете отырып, PDF форматында бекітуші органның сканерленген шешімін тіркеп, бірыңғай операторға тізілімнің веб-порталы арқылы тізілімге қосу үшін жібереді.
Ескерту. 43-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 23.06.2021 № 66 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
44. Бірыңғай оператор даму жоспарының орындалуы жөніндегі есеп түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде ұйымның электрондық мекенжайына даму жоспарының орындалуы жөніндегі есептің тізілімге қабылданғаны туралы хабарлама, не оны қабылдаудан бас тартылғаны туралы хабарлама жолдайды.
Мыналар:
1) бекітуші органның даму жоспарының орындалуы жөніндегі есепті бекіту туралы сканерленіп, тіркелген шешімінің болмауы;
2) ұйымға тиесілі емес электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қойылуы даму жоспарының орындалуы жөніндегі есепті қабылдаудан бас тарту үшін негіз болып табылады.
Бірыңғай оператор даму жоспарының орындалуы жөніндегі есепті қабылдаудан бас тартқан жағдайда, ұйым ескертулерді жойып, бірыңғай операторға даму жоспарының орындалуы жөніндегі есептің қабылдаудан бас тартылғаны туралы хабарламаны алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде даму жоспарының орындалуы жөніндегі есепті қайта енгізеді.
45. Уақытша бос ақша қаражатын қаржы құралдарына орналастырған және қарыздарды тартқан жағдайда, ұйымдар есепті тоқсаннан кейінгі айдың онына дейін, тоқсан сайын ұйымның электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылатын, осы Қағидаларға 26 және 27-қосымшаларға сәйкес, тізілімге қосу үшін қарыз алу құрылымы және уақытша бос ақшаның орналастырылғаны туралы есепті ақпаратты жолдайды.
4-тарау. Даму жоспарының іске асырылуына мониторинг жүргізудің тәртібі
46. Мемлекеттік органның стратегиялық жоспарында, аумақтарды дамыту бағдарламасында көзделген, ұйымның қаржы-шаруашылық қызметінің көрсеткіштері мен өзге де көрсеткіштердің орындалуы туралы ақпаратты талдау және қорыту даму жоспарларының іске асырылуының мониторингі болып табылады.

47. Орган управления ежегодно не позднее десятого октября года, следующего за отчетным, на основе утвержденных планов развития организаций и отчетов по их исполнению осуществляет мониторинг реализации планов развития организаций.
48. Для проведения мониторинга орган управления на веб-портале реестра формирует информацию о деятельности организаций (достижение целей и задач, ключевых показателей деятельности, результаты финансово-хозяйственной деятельности организаций) согласно приложению 28 к настоящим Правилам.
49. На основе анализа нижеприведенной информации, указанной в настоящем пункте, орган управления формирует отчет о результатах мониторинга реализации планов развития, который содержит информацию:
1) об обоснованности внесения изменений в планы развития, соблюдения требований по срокам и процедурам внесения изменений в планы развития;
2) о запланированных и фактически достигнутых ключевых показателях деятельности, причинах их недостижения;
3) о дивидендах, доходе на долю участия, части чистого дохода ГП, подлежащего перечислению в бюджет;
4) о состоянии персонала и фонд оплаты труда;
5) о финансовой устойчивости организаций;
6) о доходах и расходах организаций;
7) об инвестициях организаций;
8) об итогах реализации плана развития за отчетный период в разрезе ключевых показателей деятельности, целей и задач, в том числе степени их достижения (при наличии отклонений фактических результатов от запланированных следует раскрыть причины и факторы, которые оказали влияние на конечные результаты);
9) о проблемах, которые возникли в процессе реализации плана развития, их воздействие на цели и ключевые показатели деятельности, а также принятые меры по решению выявленных проблем и обеспечению своевременной реализации плана развития;
10) о рекомендациях по реализации планов развития организаций, внесению изменений или дополнений в планы развития организаций.
50. Отчет о результатах мониторинга реализации плана развития подписывается электронной цифровой подписью органа управления не позднее двадцать пятого октября года, следующего за отчетным и направляется единому оператору посредством веб-портала реестра.
Единый оператор в течение трех рабочих дней со дня поступления отчета о результатах мониторинга реализации планов развития направляет на электронный адрес органа управления уведомление о принятии отчета о результатах мониторинга реализации планов развития в реестр либо уведомление об отказе в его принятии.
Основанием для отказа в принятии отчета о результатах мониторинга реализации планов развития является подписание его электронной цифровой подписью, не принадлежащей органу управления.
В случае отказа единого оператора в принятии отчета о результатах мониторинга реализации планов развития, орган управления устраняет замечания и вносит его повторно единому оператору в течение пяти рабочих дней со дня получения уведомления об отказе в принятии отчета о результатах мониторинга реализации планов развития.

47. Басқарушы орган жыл сайын есепті жылдың алдындағы жылдың оныншы қазанынан кешіктірмей, ұйымдардың бекітілген даму жоспарларының және олардың орындалуы жөніндегі есептердің негізінде ұйымдардың даму жоспарларының іске асырылуын мониторингілеуді жүзеге асырады.
48. Мониторинг жүргізу үшін басқарушы орган тізілімнің веб-порталында ұйымның қызметі туралы ақпаратты (қызметтің мақсаттары мен міндеттеріне, түйінді көрсеткіштеріне қол жеткізу, ұйымдардың қаржы-шаруашылық қызметінің нәтижесі) осы Қағидаларға 28-қосымшаға сәйкес қалыптастырады.
49. Осы тармақта көрсетілген, төменде келтірілген ақпаратты талдау негізінде басқарушы орган даму жоспарларын іске асырылуын мониторингілеудің нәтижелері туралы есепті қалыптастырады, олар мынадай:
1) даму жоспарларына өзгерістер енгізудің, даму жоспарларына өзгерістер енгізу рәсімдері мен мерзімдері бойынша талаптарды сақтаудың негізділігі туралы;
2) қызметтің жоспарланған және нақты қол жеткізілген түйінді көрсеткіштері, оларға қол жеткізбеудің себептері туралы;
3) бюджетке аударылуға тиіс дивиденттер, қатысу үлесіне кіріс, МК таза кірісінің бір бөлігі туралы;
4) персоналдың жағдайы мен еңбекақы төлеу қоры туралы;
5) ұйымдардың қаржылық тұрақтылығы туралы;
6) ұйымдардың кірістері мен шығыстары туралы;
7) ұйымдардың инвестициялары туралы;
8) даму жоспарының есепті кезең ішіндегі қызметтің түйінді көрсеткіштері, мақсаттары мен міндеттері, оның ішінде оларға қол жеткізу дәрежелері (нақты нәтижелердің жоспарланғаннан ауытқулары болған жағдайда, түпкілікті нәтижелерге әсер еткен себептер мен факторларды ашып көрсеткен жөн) бөлінісінде іске асырылу нәтижелері туралы;
9) даму жоспарын іске асыру процесінде туындаған мәселелер, олардың қызметтің мақсаттары мен түйінді көрсеткіштеріне әсері, сондай-ақ анықталған мәселелерді шешу бойынша қабылданған шаралар мен даму жоспарының уақтылы іске асырылуын уақтылы қамтамасыз ету туралы;
10) ұйымдардың даму жоспарын іске асыру, ұйымдардың даму жоспарларына өзгерістер немесе толықтырулар енгізу бойынша ұсынымдар туралы ақпаратты қамтиды.
50. Даму жоспарының іске асырылу мониторингісінің нәтижелері туралы есепке басқарушы органның электрондық цифрлық қолтаңбасымен есепті кезеңнен кейінгі жылдың жиырма бесінші қазанынан кешіктірмей қол қойылып, бірыңғай операторға тізілімнің веб-порталы арқылы жіберіледі.
Бірыңғай оператор даму жоспарының іске асырылуын мониторингілеудің нәтижелері туралы есеп түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде басқарушы органның электрондық мекенжайына даму жоспарының іске асырылуын мониторингілеудің нәтижелері туралы есептің тізілімге қабылданғаны туралы хабарлама, не оны қабылдаудан бас тартылғаны туралы хабарлама жолдайды.
Басқарушы органға тиесілі емес электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қойылуы даму жоспарының іске асырылуын мониторингілеудің нәтижелері туралы есепті қабылдаудан бас тарту үшін негіз болып табылады.
Бірыңғай оператор даму жоспарының іске асырылуын мониторингілеу нәтижелері туралы есепті қабылдаудан бас тартқан жағдайда, басқарушы орган ескертулерді жойып, даму жоспарының іске асырылуын мониторингілеу нәтижелері туралы есептің қабылдаудан бас тартылғаны туралы хабарлама алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде бірыңғай операторға оны қайта жібереді.

Приложение 7-1
к Правилам разработки,
утверждения планов развития
контролируемых государством
акционерных обществ и
товариществ с ограниченной
ответственностью,
государственных предприятий,
мониторинга и оценки их
реализации, а также разработки
и представления отчетов
по их исполнению
Сноска. Правила дополнены приложением 7-1 в соответствии с приказом Министра национальной экономики РК от 23.06.2021 № 66 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Показатели финансово-хозяйственной деятельности
Денежные средства
Орган управления ____________________________________________
Наименование организации ____________________________________
Вид документа (план развития: утвержденный/ ежегодное уточнение/
полугодовое уточнение/ отчет об исполнении плана развития)
Пятилетний период ___________________________________________
Планируемый/отчетный период ___________________________
дата ________________№_____________
Наименование показателей (товар, услуга, работа)
единица измерения
20ХХ-2
20ХХ-1
20ХХ
Факт
Факт/ оценка
Утвержденный/ уточненный план
Корректировка
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
1
2
3
4
5
6
7
8
Сальдо на начало денежных средств, всего
1. Поступление денежных средств, всего
Поступление денежных средств по отношениям, связанным с реализацией продукции (товара, услуги, работы)
Поступления денежных средств безвозмездно на приобретение активов
Поступления транзитных денежных средств по целевому назначению
Иные поступления денежных средств
2. Выбытие денежных средств, всего
Выбытие денежных средств на оплату поставщикам за товары, работы и услуги
Выбытие денежных средств, полученных безвозмездно на приобретение активов
Выбытие транзитных денежных средств, полученных по целевому назначению
Выплаты собственникам по акциям (АО)/долям (ТОО)/ части чистого дохода (для ГП)
Иное выбытие денежных средств
Сальдо на конец денежных средств, всего
Продолжение приложения 17-1

7-1-қосымша
Қаржы-шаруашылық қызметінің көрсеткіштері Ақшалай қаражат
Ескерту. Қағида 7-1-қосымшамен толықтырылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 23.06.2021 № 66 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Басқару органы ______________________________________________
Ұйымның атауы ______________________________________________
Құжаттың түрі (даму жоспары: бекітілген/ жыл сайынғы нақтылау/
жартыжылдық нақтылау/ даму жоспарының орындалуы туралы есеп)
Бес жылдық кезең ____________________________________________
Жоспарланатын / есепті кезең ___________________________
күні ________________ №_____________
Көрсеткіштердің атауы (тауар, қызмет, жұмыс)
өлшем бірлігі
20ХХ-2
20ХХ-1
20ХХ
Факт
Факт / бағалау
Бекітілген / нақтыланған жоспар
Түзету
Есеп (факт / бағалау)
% Ауытқу (жоспардан нақты)
1
2
3
4
5
6
7
8
Ақша қаражатының басындағы сальдо, барлығы
1. Ақша қаражатының түсімі, барлығы
Өнімді (тауарды, қызмет көрсетуді, жұмысты) өткізумен байланысты қатынастар бойынша ақша қаражатының түсімі)
Активтерді сатып алуға өтеусіз ақшалай қаражат түсімдері
Транзиттік ақша қаражатының нысаналы мақсаты бойынша түсімдері
Ақша қаражатының өзге де түсімдері
2. Ақша қаражатының шығуы, барлығы
Өнім берушілерге тауарлар, жұмыстар және қызметтер үшін ақы төлеуге арналған ақша қаражатының шығуы
Активтерді сатып алуға өтеусіз алынған ақша қаражатының шығуы
Нысаналы мақсаты бойынша алынған транзиттік ақша қаражатының шығуы
Меншік иелеріне акциялар (АҚ)/үлестер (ЖШС)/ таза табыстың бір бөлігі бойынша төлемдер (БП үшін)
Ақша қаражатының өзге де шығуы
Ақша қаражатының соңындағы сальдо, барлығы
Продолжение приложения 17-1

100
Обесценение
101
Консолидированные показатели
Балансовая стоимость
102
Первоначальная стоимость
103
Амортизация
104
Обесценение
105
Прочие
Организации
106
Дочерних организаций
107
Консолидированные показатели
Продолжение приложения 14
20ХХ+1
20ХХ+2
Утвержденный/ уточненный план
Корректировка
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
Утвержденный/ уточненный план
Корректировка
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
7
8
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы
20ХХ+3
20ХХ+4
Утвержденный/ уточненный план
Корректировка
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
Утвержденный/ уточненный план
Корректировка
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
15
16
17
18
19
20
21
22
Приложение 15
к Правилам разработки,
утверждения планов развития
контролируемых государством
акционерных обществ и
товариществ с ограниченной
ответственностью,
государственных предприятий,
мониторинга и оценки их
реализации, а также разработки
и представления отчетов
по их исполнению
Расчеты показателей финансово-хозяйственной деятельности
Пассивы
Орган управления __________________________________________
Наименование организации __________________________________
Вид документа (план развития: утвержденный/ ежегодное уточнение/ полугодовое уточнение/ отчет об исполнении плана развития)
Пятилетний период _________________________________________
Планируемый/отчетный период___________________________
дата ________________№_____________
№ п/п
Наименование показателей
единица измерения
20ХХ-2
20ХХ-1
20ХХ
Факт
Факт/ оценка
Утвержденный/уточненный план
Корректировка
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
А
Б
В
Г
Д
Е
Ж
1
2
3
4
5
6
1
Пассивы
Всего
Организации
2
Дочерних организаций
3
Консолидированные показатели
4
Собственный капитал
Всего
Организации
5
Дочерних организаций
6
Консолидированные показатели
7
Оплаченный уставный капитал
Организации
8
Дочерних организаций
9
Консолидированные показатели
10
Эмиссионный доход
Организации
11
Дочерних организаций
12
Консолидированные показатели
13
Резервы (от результата финансово-хозяйственной деятельности и переоценки активов)
Организации
14
Дочерних организаций
15
Консолидированные показатели
16
Нераспределенный доход (непокрытый убыток)
Организации
17
Дочерних организаций
18
Консолидированные показатели
19
Выкупленные собственные долевые инструменты
Организации
20
Дочерних организаций
21
Консолидированные показатели
22
Обязательства
Всего
Организации
23
Дочерних организаций
24
Консолидированные показатели
25
Краткосрочная кредиторская задолженность
Всего
Организации
26
Дочерних организаций
27
Консолидированные показатели
28
в том числе просроченная
Организации
29
Дочерних организаций
30
Консолидированные показатели
31
финансовые
Организации
32
Дочерних организаций
33
Консолидированные показатели
34
по налогам и другим обязательным платежам в бюджет
Организации
35
Дочерних организаций
36
Консолидированные показатели
37
вознаграждения к выплате
Организации
38
Дочерних организаций
39
Консолидированные показатели
40
поставщикам и подрядчикам
Организации
41
Дочерних организаций
42
Консолидированные показатели
43
оплата труда
Организации
44
Дочерних организаций
45
Консолидированные показатели
46
прочие
Организации
47
Дочерних организаций
48
Консолидированные показатели
49
Долгосрочная кредиторская задолженность
Всего
Организации
50
Дочерних организаций
51
Консолидированные показатели
52
в том числе просроченная
Организации
53
Дочерних организаций
54
Консолидированные показатели
55
финансовые
Организации
56
Дочерних организаций
57
Консолидированные показатели
58
по налогам и другим обязательным платежам в бюджет, включая отложенные налоговые обязательства
Организации
59
Дочерних организаций
60
Консолидированные показатели
61
вознаграждения к выплате
Организации
62
Дочерних организаций
63
Консолидированные показатели
64
поставщикам и подрядчикам
Организации
65
Дочерних организаций
66
Консолидированные показатели
67
прочие
Организации
68
Дочерних организаций
69
Консолидированные показатели
Продолжение приложения 15
20ХХ+1
20ХХ+2
Утвержденный/ уточненный план
Корректировка
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
Утвержденный/ уточненный план
Корректировка
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
7
8
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы
20ХХ+3
20ХХ+4
Утвержденный/ уточненный план
Корректировка
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
Утвержденный/ уточненный план
Корректировка
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
15
16
17
18
19
20
21
22
Приложение 16
к Правилам разработки,
утверждения планов развития
контролируемых государством
акционерных обществ и
товариществ с ограниченной
ответственностью,
государственных предприятий,
мониторинга и оценки их
реализации, а также разработки
и представления отчетов
по их исполнению
Расчеты показателей финансово-хозяйственной деятельности
Персонал
Орган управления __________________________________________
Наименование организации __________________________________
Вид документа (план развития: утвержденный/ ежегодное уточнение/ полугодовое уточнение/ отчет об исполнении плана развития)
Пятилетний период _________________________________________
Планируемый/отчетный период___________________________
дата ________________№_____________
№ п/п
Наименование показателей
единица измерения
20 ХХ -2
20 ХХ -1
20ХХ
Фа кт
Фа кт/ оценка
Утвержденный/ уточненный план
Корректировка
Отчет (фа кт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
А
Б
В
Г
Д
Е
Ж
З
1
2
3
4
5
6
1
Численность
Всего
по штату
2
среднесписочная
человек
3
в том числе
работников, занятых в производстве продукции основного производства
Всего
по штату
4
среднесписочная
человек
5
состоящих в штате
по штату
6
среднесписочная
человек
7
не состоящих в штате
среднесписочная
человек
8
работников, занятых в производстве продукции вспомогательного производства
Всего
по штату
9
среднесписочная
человек
10
состоящих в штате
по штату
11
среднесписочная
человек
12
не состоящих в штате
среднесписочная
человек
13
административного персонала
Всего
по штату
14
среднесписочная
человек
15
состоящих в штате
по штату
16
среднесписочная
человек
17
не состоящих в штате
среднесписочная
человек
18
прочих работников
Всего
по штату
19
среднесписочная
человек
20
состоящих в штате
по штату
21
среднесписочная
человек
22
не состоящих в штате
среднесписочная
человек
23
Оплата труда работников, занятых в производстве продукции основного производства
Всего
тысяч тенге
24
в том числе
основная заработная плата
тысяч тенге
25
доплаты, надбавки, премии и другие стимулирующие выплаты, носящие постоянный характер, предусмотренные системой оплаты труда
тысяч тенге
26
выплаты, не носящие постоянный характер
Всего
тысяч тенге
27
в том числе
пособие на оздоровление к оплачиваемому ежегодному трудовому отпуску
тысяч тенге
28
единовременные поощрительные выплаты
тысяч тенге
29
прочие
тысяч тенге
30
Оплата труда работников, занятых в производстве продукции вспомогательного производства
Всего
тысяч тенге
31
в том числе
основная заработная плата
тысяч тенге
32
доплаты, надбавки, премии и другие стимулирующие выплаты, носящие постоянный характер, предусмотренные системой оплаты труда
тысяч тенге
33
выплаты, не носящие постоянный характер
Всего
тысяч тенге
34
в том числе
пособие на оздоровление к оплачиваемому ежегодному трудовому отпуску
тысяч тенге
35
единовременные поощрительные выплаты
тысяч тенге
36
прочие
тысяч тенге
37
Оплата труда административного персонала
Всего
тысяч тенге
38
в том числе
основная заработная плата
тысяч тенге
39
доплаты, надбавки, премии и другие стимулирующие выплаты, носящие постоянный характер, предусмотренные системой оплаты труда
тысяч тенге
40
выплаты, не носящие постоянный характер
Всего
тысяч тенге
41
в том числе
пособие на оздоровление к оплачиваемому ежегодному трудовому отпуску
тысяч тенге
42
единовременные поощрительные выплаты
тысяч тенге
43
прочие
тысяч тенге
44
Оплата труда прочих работников
Всего
тысяч тенге
45
в том числе
основная заработная плата
тысяч тенге
46
доплаты, надбавки, премии и другие стимулирующие выплаты, носящие постоянный характер, предусмотренные системой оплаты труда
тысяч тенге
47
выплаты, не носящие постоянный характер
Всего
тысяч тенге
48
в том числе
пособие на оздоровление к оплачиваемому ежегодному трудовому отпуску
тысяч тенге
49
единовременные поощрительные выплаты
тысяч тенге
50
прочие
тысяч тенге
51
ФОТ
по Организации
тысяч тенге
52
работников, занятых в производстве продукции основного производства
тысяч тенге
53
работников, занятых в производстве продукции вспомогательного производства
тысяч тенге
54
административного персонала
тысяч тенге
55
прочих работников
тысяч тенге
56
Среднемесячная заработная плата
по Организации
тенге
57
работников, занятых в производстве продукции основного производства
тенге
58
работников, занятых в производстве продукции вспомогательного производства
тенге
59
административного персонала
тенге
60
прочих работников
тенге
61
Средние месячные расходы на оплату труда одного работника
по Организации
тенге
62
работников, занятых в производстве продукции основного производства
тенге
63
работников, занятых в производстве продукции вспомогательного производства
тенге
64
административного персонала
тенге
65
прочих работников
тенге
66
Показатели труда
Производительность труда на 1-го работника
тысяч тенге
67
Коэффициент опережения темпа роста производительности труда по сравнению с темпом роста расходов на оплату труда
десятичная дробь
68
Относительная экономия (перерасход) оплаты труда
тысяч тенге
69
Уровень текучести кадров
Всего по Организации
%
70
в том числе
работников, занятых в производстве продукции основного производства
%
71
работников, занятых в производстве продукции вспомогательного производства
%
72
административного персонала
%
73
прочих работников
%
74
Вознаграждения членам Совета директоров (наблюдательного совета)
тысяч тенге
75
Повышение квалификации
Всего
человек
76
в том числе
работников, занятых в производстве продукции основного производства
человек
77
работников, занятых в производстве продукции вспомогательного производства
человек
78
административного персонала
человек
79
прочих работников
человек
80
Создание новых рабочих мест
Всего
единиц
81
в том числе
работников, занятых в производстве продукции основного производства
единиц
82
работников, занятых в производстве продукции вспомогательного производства
единиц
83
административного персонала
единиц
84
прочих работников
единиц
85
Оптимизация рабочих мест
Всего
единиц
86
в том числе
работников, занятых в производстве продукции основного производства
единиц
87
работников, занятых в производстве продукции вспомогательного производства
единиц
88
административного персонала
единиц
89
прочих работников
единиц
90
Социальная программа
Всего в стоимостном выражении
тысяч тенге
91
В том числе мероприятий
тысяч тенге
92
тысяч тенге
Продолжение приложения 16
20ХХ+1
20ХХ+2
Утвержденный/ уточненный план
Корректировка
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
Утвержденный/ уточненный план
Корректировка
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
7
8
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы
20ХХ+3
20ХХ+4
Утвержденный/ уточненный план
Корректировка
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
Утвержденный/ уточненный план
Корректировка
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
15
16
17
18
19
20
21
22
Приложение 17
к Правилам разработки,
утверждения планов развития
контролируемых государством
акционерных обществ и
товариществ с ограниченной
ответственностью,
государственных предприятий,
мониторинга и оценки их
реализации, а также разработки
и представления отчетов
по их исполнению
Расчеты показателей финансово-хозяйственной деятельности
Доходы по источникам признания
Орган управления __________________________________________
Наименование организации __________________________________
Вид документа (план развития: утвержденный/ ежегодное уточнение/ полугодовое уточнение/ отчет об исполнении плана развития)
Пятилетний период _________________________________________
Планируемый/отчетный период___________________________
дата ________________№_____________
Наименование показателей (товар, услуга, работа)
единица измерения
20 ХХ -2
20 ХХ -1
20ХХ
Факт
Факт/ оценка
Утвержденный/ уточненный план
Корректировка
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
1
2
3
4
5
6
7
8
Доходы, всего
Реализация продукции (товара, услуги, работы)
Всего
в том числе
по государственному заданию
Всего
в том числе
Продукт 1
государственным органам
Всего:
республиканского уровня:
в том числе:
Продукт 1
местного уровня:
в том числе:
Продукт 1
государственным учреждениям, не являющихся государственными органами
Всего
в том числе
Продукт 1
субъектам квазигосударственного сектора, за исключением государственного задания
Всего
в том числе
Продукт 1
юридическим лицам , за исключением государственного задания, государственного органа, государственного учреждения и субъекта квазигосударственного сектора
Всего
в том числе
Продукт 1
физическим лицам
Всего
в том числе
Продукт 1
Доходы, связанные со страховой (перестраховочной) деятельностью, всего
Всего
в том числе
Доходы в виде вознаграждений
Всего
в том числе
по корреспондентским и текущим счетам
по размещенным вкладам
по предоставленным кредитам и оказанной временной финансовой помощи
прочие доходы, связанные с получением вознаграждения
Всего
в том числе
Доходы по дивидендам
Всего
в том числе
дочерних организаций
прочие дивиденды
Доходы от безвозмездно полученных активов
Всего
в том числе
субсидии из республиканского бюджета
в том числе:
субсидии из местного бюджета
в том числе:
за счет целевых трансфертов на развитие
в том числе:
целевые текущие трансферты
в том числе:
на капитальные затраты и материально-техническое оснащение из республиканского бюджета
в том числе:
на капитальные затраты и материально-техническое оснащение из местного бюджета
в том числе:
в связи с передачей/получением имущества
в том числе:
в том числе:
Доходы от выбытия активов
Всего
в том числе
нематериальных активов
основных средств
Доходы от операционной аренды
Всего
в том числе
зданий и сооружений
помещений
оборудования
прочих активов
Доходы по курсовой разнице
Прочие доходы
Всего
в том числе
от прекращаемой деятельности
на реализацию проектов за счет безвозмездных средств, полученных от иных источников
Продолжение приложения 17
20ХХ+1
20ХХ+2
Утвержденный/ уточненный план
Корректировка
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
Утвержденный/ уточненный план
Корректировка
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
9
10
11
12
13
14
15
16
продолжение таблицы
20ХХ+3
20ХХ+4
Утвержденный/ уточненный план
Корректировка
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
Утвержденный/ уточненный план
Корректировка
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
17
18
19
20
21
22
23
24

100
Құнсыздануы
101
Шоғырландырылған көрсеткіштер
Баланстық құны
102
Бастапқы құны
103
Амортизация
104
Құнсыздануы
105
Өзге де
Ұйымдардың
106
Еншілес ұйымдардың
107
Шоғырландырылған көрсеткіштер
14-қосымшаның жалғасы
20ХХ+1
20ХХ+2
Бекітілген/нақтыланған жоспар
Нақтылау
Есеп (факт/бағалау)
Ауытқу, % (фактінің жоспардан)
Бекітілген/нақтыланған жоспар
Нақтылау
Есеп (факт/бағалау)
Ауытқу, % (фактінің жоспардан)
7
8
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы
20ХХ+3
20ХХ+4
Бекітілген/нақтыланған жоспар
Нақтылау
Есеп (факт/бағалау)
Ауытқу, % (фактінің жоспардан)
Бекітілген/нақтыланған жоспар
Нақтылау
Есеп (факт/бағалау)
Ауытқу, % (фактінің жоспардан)
15
16
17
18
19
20
21
22
Мемлекет бақылайтын
акционерлік қоғамдар мен
жауапкершілігі шектеулі
серіктестіктердің, мемлекеттік
кәсіпорындардың даму
жоспарларын әзірлеу, бекіту,
олардың іске асырылуын
мониторингілеу және бағалау,
сондай-ақ олардың орындалуы
жөніндегі есептерді әзірлеу және
ұсыну қағидаларына
15-қосымша
Қаржы-шаруашылық қызмет көрсеткіштерінің есептемелері Пассивтер
Басқарушы орган ______________________________________
Ұйымның атауы _______________________________________
Құжаттың түрі (даму жоспары: бекітілген/жыл сайынғы нақтылау/жартыжылдық нақтылау/даму жоспарының орындалуы жөніндегі есеп)
Бес жылдық кезең _________________________________________
Жоспарланатын/есепті кезең___________________________
күн ________________№_____________
№ п/п
Көрсеткіштердің атауы
өлшем бірлігі
20ХХ-2
20ХХ-1
20ХХ
Факт
Факт/бағалау
Бекітілген/нақтыланған жоспар
Нақтылау
Есеп (факт/бағалау)
Ауытқу, % (фактінің жоспардан)
А
Б
В
Г
Д
Е
Ж
1
2
3
4
5
6
1
Пассивтер
Барлығы
Ұйымдардың
2
Еншілес ұйымдардың
3
Шоғырландырылған көрсеткіштер
4
Меншікті капитал
Барлығы
Ұйымдардың
5
Еншілес ұйымдардың
6
Шоғырландырылған көрсеткіштер
7
Төленген жарғылық капитал
Ұйымдардың
8
Еншілес ұйымдардың
9
Шоғырландырылған көрсеткіштер
10
Эмиссиялық кіріс
Ұйымдардың
11
Еншілес ұйымдардың
12
Шоғырландырылған көрсеткіштер
13
Резервтер (қаржы-шаруашылық қызметі мен активтерді қайта бағалау нәтижелерінен)
Ұйымдардың
14
Еншілес ұйымдардың
15
Шоғырландырылған көрсеткіштер
16
Бөлінбеген кіріс (жабылмаған шығын)
Ұйымдардың
17
Еншілес ұйымдардың
18
Шоғырландырылған көрсеткіштер
19
Сатып алынған меншікті үлестік құралдар
Ұйымдардың
20
Еншілес ұйымдардың
21
Шоғырландырылған көрсеткіштер
22
Міндеттемелер
Барлығы
Ұйымдардың
23
Еншілес ұйымдардың
24
Шоғырландырылған көрсеткіштері
25
Қысқа мерзімді кредиторлық берешек
Барлығы
Ұйымдардың
26
Еншілес ұйымдардың
27
Шоғырландырылған көрсеткіштер
28
оның ішінде мерзімі өтіп кеткен
Ұйымдардың
29
Еншілес ұйымдардың
30
Шоғырландырылған көрсеткіштер
31
қаржылық
Ұйымдардың
32
Еншілес ұйымдардың
33
Шоғырландырылған көрсеткіштер
34
салықтар және басқа да бюджетке төленетін міндетті төлемдер
Ұйымдардың
35
Еншілес ұйымдардың
36
Шоғырландырылған көрсеткіштер
37
сыйақы төлеу
Ұйымдардың
38
Еншілес ұйымдардың
39
Шоғырландырылған көрсеткіштер
40
жеткізушілер мен мердігерлерге
Ұйымдардың
41
Еншілес ұйымдардың
42
Шоғырландырылған көрсеткіштер
43
еңбек ақы төлеу
Ұйымдардың
44
Еншілес ұйымдардың
45
Шоғырландырылған көрсеткіштер
46
басқалар
Ұйымдардың
47
Еншілес ұйымдардың
48
Шоғырландырылған көрсеткіштер
49
Ұзақ мерзімді кредиторлық берешек
Барлығы
Ұйымдардың
50
Еншілес ұйымдардың
51
Шоғырландырылған көрсеткіштер
52
оның ішінде мерзімі өтіп кеткен
Ұйымдардың
53
Еншілес ұйымдардың
54
Шоғырландырылған көрсеткіштер
55
қаржылық
Ұйымдардың
56
Еншілес ұйымдардың
57
Шоғырландырылған көрсеткіштер
58
салықтар және басқа да бюджетке төленетін міндетті төлемдер
Ұйымдардың
59
Еншілес ұйымдардың
60
Шоғырландырылған көрсеткіштер
61
сыйақы төлеу
Ұйымдардың
62
Еншілес ұйымдардың
63
Шоғырландырылған көрсеткіштер
64
еңбек ақы төлеу
Ұйымдардың
65
Еншілес ұйымдардың
66
Шоғырландырылған көрсеткіштер
67
өзге де
Ұйымдардың
68
Еншілес ұйымдардың
69
Шоғырландырылған көрсеткіштер
15-қосымшаның жалғасы
20ХХ+1
20ХХ+2
Бекітілген/нақтыланған жоспар
Нақтылау
Есеп (факт/бағалау)
Ауытқу, % (фактінің жоспардан)
Бекітілген/нақтыланған жоспар
Нақтылау
Есеп (факт/бағалау)
Ауытқу, % (фактінің жоспардан)
7
8
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы
20ХХ+3
20ХХ+4
Бекітілген/нақтыланған жоспар
Нақтылау
Есеп (факт/бағалау)
Ауытқу, % (фактінің жоспардан)
Бекітілген/нақтыланған жоспар
Нақтылау
Есеп (факт/бағалау)
Ауытқу, % (фактінің жоспардан)
15
16
17
18
19
20
21
22
Мемлекет бақылайтын
акционерлік қоғамдар мен
жауапкершілігі шектеулі
серіктестіктердің, мемлекеттік
кәсіпорындардың даму
жоспарларын әзірлеу, бекіту,
олардың іске асырылуын
мониторингілеу және бағалау,
сондай-ақ олардың орындалуы
жөніндегі есептерді әзірлеу және
ұсыну қағидаларына
16-қосымша
Қаржы-шаруашылық қызмет көрсеткіштерінің есептемелері Персонал
Басқарушы орган ______________________________________
Ұйымның атауы _______________________________________
Құжаттың түрі (даму жоспары: бекітілген/жыл сайынғы нақтылау/жартыжылдық нақтылау/даму жоспарының орындалуы жөніндегі есеп)
Бес жылдық кезең _________________________________________
Жоспарланатын/есепті кезең___________________________
күн ________________№_____________
№ п/п
Көрсеткіштердің атауы
өлшем бірлігі
20 ХХ -2
20 ХХ -1
20ХХ
Фа кт
Фа кт/ бағалау
Бекітілген/нақтыланған жоспар
Нақтылау
Есеп (факт/бағалау)
Ауытқу, % (фактінің жоспардан)
А
Б
В
Г
Д
Е
Ж
З
1
2
3
4
5
6
1
Саны
Барлығы
штат бойынша
2
орташа тізімдік
адам
3
оның ішінде
негізгі өндірістегі өнім өндірісінде қамтылған жұмыскерлер
Барлығы
штат бойынша
4
орташа тізімдік
адам
5
штатта бар жұмысшылар
штат бойынша
6
орташа тізімдік
адам
7
штатта жоқ жұмысшылар
орташа тізімдік
адам
8
қосымша өндірістегі өнім өндірісінде қамтылған жұмыскерлер
Барлығы
штат бойынша
9
орташа тізімдік
адам
10
штатта бар жұмысшылар
штат бойынша
11
орташа тізімдік
адам
12
штатта жоқ жұмысшылар
орташа тізімдік
адам
13
әкімшілік персонал
Барлығы
штат бойынша
14
орташа тізімдік
адам
15
штатта бар жұмысшылар
штат бойынша
16
орташа тізімдік
адам
17
штатта жоқ жұмысшылар
орташа тізімдік
адам
18
басқа жұмыскерлер
Барлығы
штат бойынша
19
орташа тізімдік
адам
20
штатта бар жұмысшылар
штат бойынша
21
орташа тізімдік
адам
22
штатта жоқ жұмысшылар
орташа тізімдік
адам
23
Негізгі өндірістегі өнім өндірісінде қамтылған жұмыскерлердің еңбекақысы
Барлығы
мың теңге
24
оның ішінде
негізгі еңбекақы
мың теңге
25
жалақы төлеу жүйесімен ескерілген тұрақты сипатқа ие қосымша төлемдер, үстемеақылар, сыйақылар және басқа да ынталандырушы төлемдер
мың теңге
26
тұрақты сипатқа ие емес төлемдер
Барлығы
мың теңге
27
оның ішінде
жыл сайын берілетін еңбек демалысына сауықтыру ақысы
мың теңге
28
бір реттік қолдау төлемдері
мың теңге
29
басқа
мың теңге
30
Қосымша өндірістегі өнім өндірісінде қамтылған жұмыскерлердің еңбекақысы
Барлығы
мың теңге
31
оның ішінде
негізгі еңбекақы
мың теңге
32
жалақы төлеу жүйесімен ескерілген тұрақты сипатқа ие қосымша төлемдер, үстемеақылар, сыйақылар және басқа да ынталандырушы төлемдер
мың теңге
33
тұрақты сипатқа ие емес төлемдер
Барлығы
мың теңге
34
оның ішінде
жыл сайын берілетін еңбек демалысына сауықтыру ақысы
мың теңге
35
бір реттік қолдау төлемдері
мың теңге
36
басқа
мың теңге
37
Әкімшілік персоналдың еңбекақысы
Барлығы
мың теңге
38
оның ішінде
негізгі еңбекақы
мың теңге
39
жалақы төлеу жүйесімен ескерілген тұрақты сипатқа ие қосымша төлемдер, үстемеақылар, сыйақылар және басқа да ынталандырушы төлемдер
мың теңге
40
тұрақты сипатқа ие емес төлемдер
Барлығы
мың теңге
41
оның ішінде
жыл сайын берілетін еңбек демалысына сауықтыру ақысы
мың теңге
42
бір реттік қолдау төлемдері
мың теңге
43
басқа
мың теңге
44
Басқа жұмыскерлердің еңбекақысы
Барлығы
мың теңге
45
оның ішінде
негізгі еңбекақы
мың теңге
46
жалақы төлеу жүйесімен ескерілген тұрақты сипатқа ие қосымша төлемдер, үстемеақылар, сыйақылар және басқа да ынталандырушы төлемдер
мың теңге
47
тұрақты сипатқа ие емес төлемдер
Барлығы
мың теңге
48
оның ішінде
жыл сайын берілетін еңбек демалысына сауықтыру ақысы
мың теңге
49
бір реттік қолдау төлемдері
мың теңге
50
басқа
мың теңге
51
Еңбекақы қоры
Ұйым бойынша
мың теңге
52
негізгі өндірістегі өнім өндірісінде қамтылған жұмыскерлердің
мың теңге
53
қосымша өндірістегі өнім өндірісінде қамтылған жұмыскерлердің
мың теңге
54
әкімшілік персоналдың
мың теңге
55
басқа жұмыскерлердің
мың теңге
56
Орташа айлық жалақы
Ұйым бойынша
теңге
57
негізгі өндірістегі өнім өндірісінде қамтылған жұмыскерлердің
теңге
58
қосымша өндірістегі өнім өндірісінде қамтылған жұмыскерлердің
теңге
59
әкімшілік персоналдың
теңге
60
басқа жұмыскерлердің
теңге
61
Бір жұмысшының жалақысына қатысты орташа айлық шығындар
Ұйым бойынша
теңге
62
негізгі өндірістегі өнім өндірісінде қамтылған жұмыскерлердің
теңге
63
қосымша өндірістегі өнім өндірісінде қамтылған жұмыскерлердің
теңге
64
әкімшілік персоналдың
теңге
65
басқа жұмыскерлердің
теңге
66
Еңбек көрсеткіштері
Бір қызметкердің еңбек өнімділігі
мың теңге
67
Еңбек өнімділігінің өсу қарқынын еңбек шығындарының өсу қарқынымен салыстырғанда коэффициенті
ондық бөлшке
68
Еңбек ақы төлемінің салыстырмалы үнемі (қайта шығын)
мың теңге
69
Кадрлар ағынының деңгейі
Ұйым бойынша
%
70
оның ішінде
негізгі өндірістегі өнім өндірісінде қамтылған жұмыскерлердің
%
71
қосымша өндірістегі өнім өндірісінде қамтылған жұмыскерлердің
%
72
әкімшілік персоналдың
%
73
басқа жұмыскерлердің
%
74
Директорлар кеңесі (бақылау кеңесі) мүшелерінің сыйақылары
мың теңге
75
Біліктілікті арттыру
Барлығы
адам
76
оның ішінде
негізгі өндірістегі өнім өндірісінде қамтылған жұмыскерлердің
адам
77
қосымша өндірістегі өнім өндірісінде қамтылған жұмыскерлердің
адам
78
әкімшілік персоналдың
адам
79
басқа жұмыскерлердің
адам
80
Жаңа жұмыс орындарын құру
Барлығы
бірлік
81
оның ішінде
негізгі өндірістегі өнім өндірісінде қамтылған жұмыскерлердің
бірлік
82
қосымша өндірістегі өнім өндірісінде қамтылған жұмыскерлердің
бірлік
83
әкімшілік персоналдың
бірлік
84
басқа жұмыскерлердің
бірлік
85
Жұмыс орындарын оңтайландыру
Барлығы
бірлік
86
оның ішінде
негізгі өндірістегі өнім өндірісінде қамтылған жұмыскерлердің
бірлік
87
қосымша өндірістегі өнім өндірісінде қамтылған жұмыскерлердің
бірлік
88
әкімшілік персоналдың
бірлік
89
басқа жұмыскерлердің
бірлік
90
Әлеуметтік бағдарлама
Барлығы құндық бағасында
мың теңге
91
Оның ішінде іс-шаралар
мың теңге
92
мың теңге
16-қосымшаның жалғасы
20ХХ+1
20ХХ+2
Бекітілген/нақтыланған жоспар
Нақтылау
Есеп (факт/бағалау)
Ауытқу, % (фактінің жоспардан)
Бекітілген/нақтыланған жоспар
Нақтылау
Есеп (факт/бағалау)
Ауытқу, % (фактінің жоспардан)
7
8
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы
20ХХ+3
20ХХ+4
Бекітілген/нақтыланған жоспар
Нақтылау
Есеп (факт/бағалау)
Ауытқу, % (фактінің жоспардан)
Бекітілген/нақтыланған жоспар
Нақтылау
Есеп (факт/бағалау)
Ауытқу, % (фактінің жоспардан)
15
16
17
18
19
20
21
22
Мемлекет бақылайтын
акционерлік қоғамдар мен
жауапкершілігі шектеулі
серіктестіктердің, мемлекеттік
кәсіпорындардың даму
жоспарларын әзірлеу, бекіту,
олардың іске асырылуын
мониторингілеу және бағалау,
сондай-ақ олардың орындалуы
жөніндегі есептерді әзірлеу және
ұсыну қағидаларына
17-қосымша
Қаржы-шаруашылық қызмет көрсеткіштерінің есептемелері
Тану көздері бойынша кірістер
Басқарушы орган ______________________________________
Ұйымның атауы _______________________________________
Құжаттың түрі (даму жоспары: бекітілген/жыл сайынғы нақтылау/жартыжылдық нақтылау/даму жоспарының орындалуы жөніндегі есеп)
Бес жылдық кезең _________________________________________
Жоспарланатын/есепті кезең___________________________
күн ________________№_____________
Көрсеткіштердің атауы (тауар, қызмет, жұмыс)
өлшем бірлігі
20 ХХ -2
20 ХХ -1
20ХХ
Фа кт
Фа кт/ бағалау
Бекітілген/нақтыланған жоспар
Нақтылау
Есеп (факт/бағалау)
Ауытқу, % (фактінің жоспардан)
1
2
3
4
5
6
7
8
Кірістер, барлығы
Өнімдерді (тауарды, көрсетілетін қызметті, жұмысты) сату
Барлығы
оның ішінде
мемлекеттік тапсырма бойынша
Барлығы
оның ішінде
1-өнім
мемлекеттік органдарға
Барлығы:
республикалық деңгейдегі:
оның ішінде:
1-өнім
жергілікті деңгейдегі:
оның ішінде:
1-өнім
мемлекеттік органдар болып табылмайтын мемлекеттік мекемелерге
Барлығы
оның ішінде
1-өнім
мемлекеттік тапсырманы қоспағанда, квазимемлекеттік сектор субъектілеріне
Барлығы
оның ішінде
1-өнім
мемлекеттік тапсырманы, мемлекеттік органды, мемлекеттік мекемені және квазимемлекеттік сектор субъектісін қоспағанда, заңды тұлғаларға
Барлығы
оның ішінде
1-өнім
жеке тұлғаларға
Барлығы
оның ішінде
1-өнім
Сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметіне байланысты кірістер
Барлығы
оның ішінде
Сыйақылар түріндегі кірістер
Барлығы
оның ішінде
корреспонденттік және ағымдағы шоттар бойынша
орналастырылған салымдар бойынша
берілген кредиттер мен көрсетілген уақытша қаржылық көмек бойынша
сыйақы алуға байланысты өзге де кірістер
Барлығы
оның ішінде
Дивидендтер бойынша кірістер
Барлығы
оның ішінде
еншілес ұйымдар
өзге де дивидендтер
Қайтарымсыз түрде алынған активтерден түскен кірістер
Барлығы
оның ішінде
республикалық бюджеттен берілетін субсидиялар
оның ішінде:
жергілікті бюджеттен берілетін субсидиялар
оның ішінде:
дамуға нысаналы трансферттері есебінен
оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер
оның ішінде:
республикалық бюджеттен күрделі шығындарға және материалдық-техникалық жарақтандыруға
оның ішінде:
жергілікті бюджеттен күрделі шығындарға және материалдық-техникалық жарақтандыруға
оның ішінде:
мүлікті беру / алуға байланысты
оның ішінде:
оның ішінде:
Активтердің істен шығуынан түскен кірістер
Барлығы
оның ішінде
материалдық емес активтердің
негізгі құралдардың
Операциялық жалға беруден түсетін кірістер
Барлығы
оның ішінде
ғимараттар мен құрылыстардан
орын-жайлардан
құрал-жабдықтардан
өзге де активтерден
Бағамдық айырмашылық бойынша кірістер
Өзге де кірістер
Барлығы
оның ішінде
тоқтатылған қызметтен
өзге дереккөздерден салынған, өтеусіз қаражат есебінен жобаларды іске асыруға
17-қосымшаның жалғасы
20ХХ+1
20ХХ+2
Бекітілген/нақтыланған жоспар
Нақтылау
Есеп (факт/бағалау)
Ауытқу, % (фактінің жоспардан)
Бекітілген/нақтыланған жоспар
Нақтылау
Есеп (факт/бағалау)
Ауытқу, % (фактінің жоспардан)
9
10
11
12
13
14
15
16
кестенің жалғасы
20ХХ+3
20ХХ+4
Бекітілген/нақтыланған жоспар
Нақтылау
Есеп (факт/бағалау)
Ауытқу, % (фактінің жоспардан)
Бекітілген/нақтыланған жоспар
Нақтылау
Есеп (факт/бағалау)
Ауытқу, % (фактінің жоспардан)
17
18
19
20
21
22
23
24
Мемлекет бақылайтын
акционерлік қоғамдар мен
жауапкершілігі шектеулі
серіктестіктердің, мемлекеттік
кәсіпорындардың даму
жоспарларын әзірлеу, бекіту,
олардың іске асырылуын
мониторингілеу және бағалау,
сондай-ақ олардың орындалуы
жөніндегі есептерді әзірлеу және
ұсыну қағидаларына

Приложение 17-1
к Правилам разработки,
утверждения планов развития
контролируемых государством
акционерных обществ и
товариществ с ограниченной
ответственностью,
государственных предприятий,
мониторинга и оценки их
реализации, а также разработки
и представления отчетов
по их исполнению
Сноска. Правила дополнены приложением 17-1 в соответствии с приказом Министра национальной экономики РК от 23.06.2021 № 66 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Расчеты показателей финансово-хозяйственной деятельности
Поступление и выбытие денежных средств
Орган управления ____________________________________________
Наименование организации ____________________________________
Вид документа (план развития: утвержденный/ ежегодное уточнение/
полугодовое уточнение/ отчет об исполнении плана развития)
Пятилетний период ___________________________________________
Планируемый/отчетный период ___________________________
дата ________________№_____________
Наименование показателей (товар, услуга, работа)
единица измерения
20ХХ-2
20ХХ-1
20ХХ
Факт
Факт/ оценка
Утвержденный/ уточненный план
Корректировка
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
1
2
3
4
5
6
7
8
Сальдо на начало денежных средств, всего
1. Поступление денежных средств, всего
по отношениям, связанным с реализацией продукции (товара, услуги, работы)
Всего
в том числе
по государственному заданию
Всего
в том числе
Продукт 1
государственным органам
Всего:
республиканского уровня:
в том числе:
Продукт 1
местного уровня:
в том числе:
Продукт 1
государственным учреждениям, не являющихся государственными органами
Всего
в том числе
Продукт 1
субъектам квазигосударственного сектора, за исключением государственного задания
Всего
в том числе
Продукт 1
юридическим лицам , за исключением государственного задания, государственного органа, государственного учреждения и субъекта квазигосударственного сектора
Всего
в том числе
Продукт 1
физическим лицам
Всего
в том числе
Продукт 1
Поступления денежных средств, связанных со страховой (перестраховочной) деятельностью, всего
Всего
в том числе
Поступления денежных средств по вознаграждениям
Всего
в том числе
по корреспондентским и текущим счетам
по размещенным вкладам
по предоставленным кредитам и оказанной временной финансовой помощи
прочие поступления денежных средств, связанные с получением вознаграждения
Всего
в том числе
Поступления денежных средств по дивидендам
Всего
в том числе
дочерних организаций
прочие дивиденды
Поступления денежных средств безвозмездно на приобретение активов
Всего
в том числе
субсидии из республиканского бюджета
в том числе:
субсидии из местного бюджета
в том числе:
на капитальные, операционные затраты и материально-техническое оснащение из республиканского бюджета
в том числе:
на капитальные, операционные затраты и материально-техническое оснащение из местного бюджета
в том числе:
на приобретение имущества
в том числе:
в том числе:
Поступления денег от выбытия активов
Всего
в том числе
нематериальных активов
основных средств
Поступление денег от операционной аренды
Всего
в том числе
зданий и сооружений
помещений
оборудования
прочих активов
Поступление авансы, полученные от покупателей, заказчиков, всего
Всего
в том числе
Поступления денежных средств от эмиссии акций и других финансовых инструментов
Получение займов
Поступления денежных средств в рамках обеспечений и гарантий
Реализация долевых инструментов других организаций (кроме дочерних) и долей участия в совместном предпринимательстве
Реализация финансовых активов (кроме дочерних)
Реализация долговых инструментов других организаций
Возмещение при потере контроля над дочерними организациями
Изъятие денежных вкладов
Реализация прочих финансовых активов
Фьючерсные и форвардные контракты, опционы и свопы
Поступления транзитных денежных средств по целевому назначению
Всего
в том числе
Стипендии
Социальные выплаты
Прочие денежные поступления
Всего
в том числе
от прекращаемой деятельности
на реализацию проектов за счет безвозмездных средств, полученных от иных источников

17-1-қосымша
Қаржы-шаруашылық қызмет көрсеткіштерінің есебі Ақша қаражатының түсімі және шығуы
Ескерту. Қағида 17-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 23.06.2021 № 66 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Басқару органы ______________________________________________
Ұйымның атауы ______________________________________________
Құжаттың түрі (даму жоспары: бекітілген/ жыл сайынғы нақтылау/
жартыжылдық нақтылау/ даму жоспарының орындалуы туралы есеп)
Бес жылдық кезең ____________________________________________
Жоспарланатын / есепті кезең ___________________________
күні ________________№_____________
Көрсеткіштердің атауы (тауар, көрсетілетін қызмет, жұмыс)
өлшем бірлігі
20ХХ-2
20ХХ-1
20ХХ
Факт
Факт / бағалау
Бекітілген / нақтыланған жоспар
Түзету
Есеп (факт / бағалау)
% Ауытқу (нақты жоспардан)
1
2
3
4
5
6
7
8
Ақша қаражатының басындағы сальдо, барлығы
1. Ақша қаражатының түсімі, барлығы
өнімді (тауарды, қызмет көрсетуді, жұмысты) өткізумен байланысты қатынастар бойынша)
Барлығы
оның ішінде
мемлекеттік тапсырма бойынша
Барлығы
оның ішінде
1 өнім
мемлекеттік органдар бойынша
Барлығы:
республикалық деңгейдегі:
оның ішінде
1 өнім
жергілікті деңгейдегі:
оның ішінде
1 өнім
мемлекеттік органдар болып табылмайтын мемлекеттік мекемелер бойынша
Барлығы
оның ішінде
1 өнім
мемлекеттік тапсырманы қоспағанда, квазимемлекеттік сектор субъектілері бойынша
Барлығы
оның ішінде
1 өнім
мемлекеттік тапсырманы , мемлекеттік органды, мемлекеттік мекемені және квазимемлекеттік сектор субъектісін қоспағанда, заңды тұлғалар бойынша
Барлығы
оның ішінде
1 өнім
Жеке тұлғаларға
Барлығы
оның ішінде
1 өнім
Сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметіне байланысты ақша қаражатының түсімдері, барлығы
Барлығы
оның ішінде
Сыйақылар бойынша ақша қаражатының түсімдері
Барлығы
оның ішінде
корреспонденттік және ағымдағы шоттар бойынша
орналастырылған салымдар бойынша
берілген кредиттер және көрсетілген уақытша қаржылық көмек бойынша
сыйақы алуға байланысты ақша қаражатының басқа да түсімдері
Барлығы
оның ішінде
Дивидендтер бойынша ақша қаражатының түсімдері
Барлығы
оның ішінде
еншілес ұйымдардың
басқа дивидендтер
Активтерді сатып алуға өтеусіз ақшалай қаражат түсімдері
Барлығы
оның ішінде
республикалық бюджеттен берілетін субсидиялар
оның ішінде
жергілікті бюджеттен берілетін субсидиялар
оның ішінде
республикалық бюджеттен күрделі, операциялық шығындарға және материалдық-техникалық жарақтандыруға
оның ішінде
жергілікті бюджеттен күрделі, операциялық шығындарға және материалдық-техникалық жарақтандыруға
оның ішінде
мүлікті сатып алуға
оның ішінде
оның ішінде
Активтердің шығуынан түскен ақша түсімдері
Барлығы
оның ішінде
материалдық емес активтердің
негізгі құралдардың
Операциялық жалдаудан ақшаның түсуі
Барлығы
оның ішінде
ғимараттар мен құрылыстар
жабдықтар үй-жайлар
басқа да активтер
Түсім сатып алушылардан, тапсырыс берушілерден алынған аванстар, барлығы
Барлығы
оның ішінде
Акциялар мен басқа да қаржы құралдарының эмиссиясынан ақша қаражатының түсімі
Қарыздар алу
Қамтамасыз ету және кепілдіктер шеңберінде ақшалай қаражат түсімдері
Басқа ұйымдардың (еншілес ұйымдардан басқа) үлестік құралдарын және бірлескен кәсіпкерлікке қатысу үлестерін сату
Қаржы активтерін (еншілес ұйымдардан басқа) сату
Басқа ұйымдардың борыштық құралдарын сату
Еншілес ұйымдарды бақылауды жоғалтқан кезде өтеу
Ақшалай салымдарды алып қою
Басқа да қаржы активтерін сату
Фьючерстік және форвардтық келісімшарттар, опциондар мен своптар
Нысаналы мақсаты бойынша транзиттік ақша қаражатының түсімі
Барлығы
оның ішінде
Шәкіртақы
Әлеуметтік төлемдер
Басқа да ақшалай түсімдер
Барлығы
оның ішінде
тоқтатылған қызметтен
өзге көздерден алынған өтеусіз қаражат есебінен жобаларды іске асыруға

2. Выбытие денежных средств, всего
Выбытие денежных средств на оплату поставщикам за товары, работы и услуги
Авансы, выданные поставщикам товаров и услуг
Выплаты по оплате труда
Выплата вознаграждения
Выплаты собственникам по акциям (АО)/долям (ТОО)/ части чистого дохода (для ГП)
Выплаты по договорам страхования
Налоги и отчисления
Всего
в том числе
Социальный налог
Социальные отчисления
ОСМС
Сборы и платежи
Всего
в том числе
Размещение денежных вкладов
Всего
в том числе
Выбытие денежных средств, полученных безвозмездно на приобретение активов
Всего
в том числе
субсидии из республиканского бюджета
в том числе:
субсидии из местного бюджета
в том числе:
на капитальные, операцион-ные затраты и материально-техническое оснащение из республиканского бюджета
в том числе:
на капитальные, операционные затраты и материально-техническое оснащение из местного бюджета
в том числе:
на приобретение имущества
в том числе:
в том числе:
Приобретение активов
Всего
в том числе
основные средства
нематериальные активы
Приобретение долевых инструментов
Всего
в том числе
других организаций (кроме дочерних) и долей участия в совместном предпринимательстве
финансовых активов (кроме дочерних)
Выбытие транзитных денежных средств, полученных по целевому назначению
Всего
в том числе
Стипендии
Социальные выплаты
Приобретение контроля над дочерними организациями
Приобретение долговых инструментов других организаций
Приобретение контроля над дочерними организациями
Размещение денежных вкладов
Предоставление займов
Фьючерсные и форвардные контракты, опционы и свопы
Инвестиции в ассоциированные и дочерние организации
Погашение займов
Прочие выплаты и выбытие
Всего
в том числе
Сальдо на конец денежных средств, всего

2. Ақша қаражатының шығуы, барлығы
Өнім берушілерге тауарлар, жұмыстар және көрсетілген қызметтер үшін ақы төлеуге арналған ақша қаражатының шығуы
Тауарлар мен қызметтерді жеткізушілерге берілген аванстар
Еңбекке ақы төлеу бойынша төлемдер
Сыйақыны төлеу
Меншік иелеріне акциялар (АҚ)/үлестер (ЖШС)/ таза табыстың бір бөлігі бойынша төлемдер (БП үшін)
Сақтандыру шарттары бойынша төлемдер
Салықтар мен аударымдар
Барлығы
оның ішінде
Әлеуметтік салық
Әлеуметтік аударымдар
МӘМС
Алымдар мен төлемдер
Барлығы
оның ішінде
Ақшалай салымдарды орналастыру
Барлығы
оның ішінде
Активтерді сатып алуға өтеусіз алынған ақша қаражатының шығуы
Барлығы
оның ішінде
республикалық бюджеттен берілетін субсидиялар
оның ішінде
жергілікті бюджеттен берілетін субсидиялар
оның ішінде
республикалық бюджеттен күрделі, операциялық шығындарға және материалдық-техникалық жарақтандыруға
оның ішінде
жергілікті бюджеттен күрделі, операциялық шығындарға және материалдық-техникалық жарақтандыруға
оның ішінде
мүлікті сатып алуға
оның ішінде
оның ішінде
Активтерді сатып алу
Барлығы
оның ішінде
негізгі құралдар
материалдық емес активтер
Үлестік құралдарды сатып алу
Барлығы
оның ішінде
басқа ұйымдар (еншілес ұйымдардан басқа) мен бірлескен кәсіпкерлікке қатысу үлестерінен басқа
қаржылық активтерді (басқа, еншілес)
Нысаналы мақсаты бойынша алынған транзиттік ақша қаражатының шығуы
Барлығы
оның ішінде
Шәкіртақы
Әлеуметтік төлемдер
Еншілес ұйымдарды бақылауды сатып алу
Басқа ұйымдардың борыштық құралдарын сатып алу
Еншілес ұйымдарды бақылауды сатып алу
Ақшалай салымдарды орналастыру
Қарыздар беру
Фьючерстік және форвардтық келісімшарттар, опциондар мен своптар
Қауымдасқан және еншілес ұйымдарға инвестициялар
Қарыздарды өтеу
Өзге де төлемдер және есептен шығару
Барлығы
оның ішінде
Ақша қаражатының соңындағы сальдо, барлығы

Сноска. Приложение 22 - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 23.06.2021 № 66 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Расчеты показателей финансово-хозяйственной деятельности
Накладные расходы
Орган управления _____________________________________________
Наименование организации ____________________________________
Вид документа (план развития: утвержденный/ ежегодное уточнение/
полугодовое уточнение/ отчет об исполнении плана развития)
Пятилетний период ___________________________________________
Планируемый/отчетный период ___________________________
дата ________________№_____________
Единица измерения: тысяч тенге
Наименование показателей

Ескерту. 22-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 23.06.2021 № 66 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Басқару органы ______________________________________________
Ұйымның атауы ______________________________________________
Құжаттың түрі (даму жоспары: бекітілген/ жыл сайынғы нақтылау/
жартыжылдық нақтылау/ даму жоспарының орындалуы туралы есеп)
Бес жылдық кезең ____________________________________________
Жоспарланған / есепті кезең ___________________________
күні ________________ №_____________ Өлшем бірлігі: мың теңге
Көрсеткіштердің атауы

20ХХ-2
20ХХ-1
20ХХ
База
Факт
База
Факт /оценка
База
Утвержденный/уточненный план
База
Корректировка
База
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1. Накладные расходы с учетом незавершенной продукции, всего
1.1. Накладные расходы основного производства с учетом незавершенной продукции, всего
Запасы
Всего
в том числе
сырье и материалы
горюче-смазочные материалы
запасные части
Оплата труда работников
Всего
в том числе
состоящих в штате
не состоящих в штате
Работы (услуги), полученные от поставщиков и подрядчиков
Всего
в том числе
коммунальные расходы
услуги связи
банковские услуги
охранные услуги
Налоги и социальные отчисления
в том числе
социальный налог
социальные отчисления
Амортизация
Всего
в том числе
нематериальных активов
основных средств
Командировочные расходы
Прочие накладные расходы основного производства
Всего
в том числе
База распределения (База):
Общий удельный показатель
100%
в том числе в разрезе:
продукт 1
продукт ...
1.2. Накладные расходы вспомогательного производства с учетом незавершенной продукции, всего
Запасы
Всего
в том числе
сырье и материалы
горюче-смазочные материалы
запасные части
Оплата труда работников
Всего
в том числе
состоящих в штате
не состоящих в штате
Работы (услуги), полученные от поставщиков и подрядчиков
Всего
в том числе
коммунальные расходы
услуги связи
банковские услуги
охранные услуги
Налоги и социальные отчисления
в том числе
социальный налог
социальные отчисления
Амортизация
Всего
в том числе
нематериальных активов
основных средств
Командировочные расходы
Прочие накладные расходы основного производства
Всего
в том числе
База распределения (База):
Общий удельный показатель
100%
в том числе в разрезе :
продукт 1
продукт ...
20ХХ+1
20ХХ+2
База
Утвержденный/уточненный план
База
Корректировка
База
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
База
Утвержденный/уточненный план
База
Корректировка
База
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Продолжение таблицы
20ХХ+3
20ХХ+4
База
Утвержденный/уточненный план
База
Корректировка
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
База
Утвержденный/уточненный план
База
Корректировка
База
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
Приложение 23
к Правилам разработки,
утверждения планов развития
контролируемых государством
акционерных обществ и
товариществ с ограниченной
ответственностью,
государственных предприятий,
мониторинга и оценки их
реализации, а также разработки
и представления отчетов
по их исполнению
Расчеты показателей финансово-хозяйственной деятельности
Административные расходы
Орган управления __________________________________________
Наименование организации __________________________________
Вид документа (план развития: утвержденный/ ежегодное уточнение/ полугодовое уточнение/ отчет об исполнении плана развития)
Пятилетний период _________________________________________
Планируемый/отчетный период___________________________
дата ________________№_____________
Единица измерения: тысяч тенге
Наименование показателей
20ХХ-2
20ХХ-1
20ХХ
Факт
Факт/оценка
Утвержденный/уточненный план
Корректировка
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
1
2
3
4
5
6
7
Административные расходы, всего
Запасы
Всего
в том числе
сырье и материалы
горюче-смазочные материалы
запасные части
Оплата труда административного персонала без учета оплаты труда, указанной в накладных расходах
Всего
в том числе
состоящих в штате
не состоящих в штате
Работы (услуги), полученные от поставщиков и подрядчиков
Всего
в том числе
коммунальные расходы
услуги связи
банковские услуги
аренда помещений
охранные услуги
консалтинговые услуги
Налоги и социальные отчисления
Всего
в том числе
социальный налог
социальные отчисления
Амортизация
Всего
в том числе
нематериальных активов
основных средств
Командировочные расходы
Всего
в том числе
наҰм жилья
проезд к месту командирования
суточные
Охрана труда и техника безопасности
Всего
в том числе
Пожарная безопасность и соблюдение специальных требований
Всего
в том числе
Представительские расходы
Всего
в том числе
расходы на официальный прием
буфетное обслуживание во время переговоров
услуги переводчика
Расходы по проведению заседаний Совета директоров (наблюдательного совета)
Всего
в том числе
Другие обязательные платежи в бюджет
Всего
в том числе
Сборы
Всего
в том числе
Платы
Всего
в том числе
Благотворительная и спонсорская помощь
Всего
в том числе
Прочие расходы
Всего
в том числе
Продолжение приложения 23
20ХХ+1
20ХХ+2
Утвержденный/уточненный план
Корректировка
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
Утвержденный/уточненный план
Корректировка
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
8
9
10
11
12
13
14
15
продолжение таблицы
20ХХ+3
20ХХ+4
Утвержденный/уточненный план
Корректировка
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
Утвержденный/уточненный план
Корректировка
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
16
17
18
19
20
21
22
23
Приложение 24
к Правилам разработки,
утверждения планов развития
контролируемых государством
акционерных обществ и
товариществ с ограниченной
ответственностью,
государственных предприятий,
мониторинга и оценки их
реализации, а также разработки
и представления отчетов
по их исполнению
Расчеты показателей финансово-хозяйственной деятельности
Расходы по вознаграждениям
Орган управления __________________________________________
Наименование организации __________________________________
Вид документа (план развития: утвержденный/ ежегодное уточнение/ полугодовое уточнение/ отчет об исполнении плана развития)
Пятилетний период _________________________________________
Планируемый/отчетный период___________________________
дата ________________№_____________
Единица измерения: тысяч тенге
Наименование показателей
20ХХ-2
20ХХ-1
20ХХ
Факт
Факт/оценка
Утвержденный/уточненный план
Корректировка
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
1
2
3
4
5
6
7
Расходы по вознаграждениям, всего
По привлеченным вкладам
По полученным кредитам и оказанной временной финансовой помощи
Всего
в том числе
по кредитам, полученным от банков-резидентов
по кредитам, полученным от банков-нерезидентов
по кредитам, полученным от организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
по кредитам, полученным из республиканского бюджета
по кредитам, полученным из местного бюджета
по временной финансовой помощи
По гарантиям полученным
По факторингу
По финансовой аренде (лизингу)
Прочие
Всего
в том числе
За несвоевременное и ненадлежащее исполнение принятых обязательств (штрафы, пени, неустойки)
Продолжение приложения 24
20ХХ+1
20ХХ+2
Утвержденный/уточненный план
Корректировка
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
Утвержденный/уточненный план
Корректировка
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
8
9
10
11
12
13
14
15
продолжение таблицы
20ХХ+3
20ХХ+4
Утвержденный/уточненный план
Корректировка
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
Утвержденный/уточненный план
Корректировка
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
16
17
18
19
20
21
22
23
Приложение 25
к Правилам разработки,
утверждения планов развития
контролируемых государством
акционерных обществ и
товариществ с ограниченной
ответственностью,
государственных предприятий,
мониторинга и оценки их
реализации, а также разработки
и представления отчетов
по их исполнению
Расчеты показателей финансово-хозяйственной деятельности
Прочие расходы
Орган управления __________________________________________
Наименование организации __________________________________
Вид документа (план развития: утвержденный/ ежегодное уточнение/ полугодовое уточнение/ отчет об исполнении плана развития)
Пятилетний период _________________________________________
Планируемый/отчетный период___________________________
дата ________________№_____________
Единица измерения: тысяч тенге
Наименование показателей
20ХХ-2
20ХХ-1
20ХХ
Факт
Факт/оценка
Утвержденный/уточненный план
Корректировка
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
1
2
3
4
5
6
7
Прочие расходы, всего
Оплата труда прочего персонала без учета оплаты труда, указанных в накладных расходах
Всего
в том числе
состоящих в штате
не состоящих в штате
Резервы и провизии
Всего
в том числе
сформированные против сомнительных и безнадежных требований
по оказанным финансовым услугам
по размещенным вкладам
Расходы, связанные со страховой (перестраховочной) деятельностью
Всего
в том числе
Расходы от выбытия активов
Всего
в том числе
основные средства
нематериальные активы
Расходы от обесценения активов
Всего
в том числе
основные средства
нематериальные активы
Расходы по курсовым разницам
Расходы по инвестициям, учитываемых методом долевого участия
Убытки от прекращенной деятельности
Налоги и социальные отчисления
Всего
в том числе
социальный налог
социальные отчисления
Прочие расходы
Всего
в том числе
по маркетингу и рекламе
по реализации
расходы на праздничные и культурные мероприятия
расходы по социальной программе
в том числе:
материальная помощь
повышение квалификации
судебные издержки
прочие
в том числе:
Продолжение приложения 25
20ХХ+1
20ХХ+2
Утвержденный/уточненный план
Корректировка
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
Утвержденный/уточненный план
Корректировка
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
8
9
10
11
12
13
14
15
продолжение таблицы
20ХХ+3
20ХХ+4
Утвержденный/уточненный план
Корректировка
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
Утвержденный/уточненный план
Корректировка
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
16
17
18
19
20
21
22
23
Приложение 26
к Правилам разработки,
утверждения планов развития
контролируемых государством
акционерных обществ и
товариществ с ограниченной
ответственностью,
государственных предприятий,
мониторинга и оценки их
реализации, а также разработки
и представления отчетов
по их исполнению
Орган управления __________________________________________
Наименование организации __________________________________
Пятилетний период _________________________________________
Планируемый/отчетный период___________________________
Отчетная информация о структуре заимствований
№ п/п
Заемщик
Заимодатель
Инструмент
Цель заимствования
Основание для заимствования
Решение собрания акционеров (единственного акционера) и/или Совета директоров и/или другие
Договор заимствования (Договор гарантии)
дата
валюта
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
A
Внешние заимствования
B
Внутренние заимствования
продолжение таблицы
Договор заимствования (Договор гарантии)
Условия займа (Условия гарантии)
Срок займа (Срок гарантируемого займа)
Вид обеспечения по займу
сумма по договору
сумма освоения
льготный период
%
прочие условия
дата освоения
дата истечения периода доступности
дата погашения
остаточный срок в днях
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Продолжение приложения 26
20ХХ
Сумма основного долга (ОД) на отчетную дату
1 квартал 20ХХ
ОД на начало периода
погашение ОД
выплата %
погашение ОД
выплата %
план
факт
21
22
23
24
25
26
27
продолжение таблицы
2 квартал 20ХХ
3 квартал 20ХХ
4 квартал 20ХХ
погашение ОД
выплата %
погашение ОД
выплата %
погашение ОД
выплата %
план
факт
план
факт
план
факт
28
29
30
31
32
33
34
35
36
Продолжение приложения 26
20ХХ+1
Сумма основного долга (ОД) на отчетную дату

20ХХ-2
20ХХ-1
20ХХ
База
Факт
База
Факт / бағалау
База
Бекітілген / нақтыланған жоспар
База
Түзету
База
Есеп (факт / бағалау)
% Ауытқу (нақты жоспардан)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1. Аяқталмаған өнімді ескере отырып үстеме шығыстар, барлығы
1.1. Аяқталмаған өнімді ескере отырып, негізгі өндірістің үстеме шығыстары, барлығы
Қорлар
Барлығы
оның ішінде
шикізат және материалдар
жанар-жағармай материалдары
қосалқы бөлшектер
Қызметкерлердің еңбегіне ақы төлеу
Барлығы
оның ішінде
штатта тұрған
штатта тұрмайтын
Өнім берушілер мен мердігерлерден алынған жұмыстар (көрсетілетін қызметтер)
Барлығы
оның ішінде
коммуналдық шығыстар
байланыс қызметтері
банк қызметтері
күзет қызметтері
Салықтар мен әлеуметтік аударымдар
оның ішінде
әлеуметтік салық
әлеуметтік аударымдар
Амортизация
Барлығы
оның ішінде
материалдық емес активтер
негізгі құралдар
Іссапар шығыстары
Негізгі өндірістің өзге де үстеме шығыстары
Барлығы
оның ішінде
Бөлу базасы (База):
Жалпы үлес көрсеткіші
100%
оның ішінде бөліністе:
1 өнім
өнім ...
1.​1.​1.​1. Аяқталмаған өнімді ескере отырып, қосалқы өндірістің үстеме шығыстары, барлығы
Қорлар
Барлығы
оның ішінде
шикізат және материалдар
жанар-жағармай материалдары
қосалқы бөлшектер
Қызметкерлердің еңбегіне ақы төлеу
Барлығы
оның ішінде
штатта тұрған
штатта тұрмайтын
Өнім берушілер мен мердігерлерден алынған жұмыстар (көрсетілетін қызметтер)
Барлығы
оның ішінде
коммуналдық шығындар
байланыс қызметтері
банк қызметтері
күзет қызметтері
Салықтар мен әлеуметтік аударымдар
оның ішінде
әлеуметтік салық
әлеуметтік аударымдар.
Амортизация
Барлығы
оның ішінде
материалдық емес активтер
негізгі құралдар
Іссапар шығыстары
Негізгі өндірістің өзге де үстеме шығыстары
Барлығы
оның ішінде
Бөлу базасы (База):
Жалпы үлес көрсеткіші
100%
оның ішінде бөліністе :
1 өнім
өнім ...
20ХХ+1
20ХХ+2
База
Бекітілген / нақтыланған жоспар
База
Түзету
База
Есеп (факт / бағалау)
% Ауытқу (нақты жоспардан)
База
Бекітілген / нақтыланған жоспар
База
Түзету
База
Есеп (факт / бағалау)
% Ауытқу (нақты жоспардан)
База
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
Кестенің жалғасы
20ХХ+3
20ХХ+4
База
Бекітілген / нақтыланған жоспар
База
Түзету
База
Есеп (факт / бағалау)
База
Бекітілген / нақтыланған жоспар
База
Түзету
База
Есеп (факт / бағалау)
% Ауытқу (нақты жоспардан)
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
Мемлекет бақылайтын
акционерлік қоғамдар мен
жауапкершілігі шектеулі
серіктестіктердің, мемлекеттік
кәсіпорындардың даму
жоспарларын әзірлеу, бекіту,
олардың іске асырылуын
мониторингілеу және бағалау,
сондай-ақ олардың орындалуы
жөніндегі есептерді әзірлеу және
ұсыну қағидаларына
23-қосымша
Қаржы-шаруашылық қызмет көрсеткіштерінің есептемелері Әкімшілік шығыстар
Басқарушы орган ______________________________________
Ұйымның атауы _______________________________________
Құжаттың түрі (даму жоспары: бекітілген/жыл сайынғы нақтылау/жартыжылдық нақтылау/даму жоспарының орындалуы жөніндегі есеп)
Бес жылдық кезең _________________________________________
Жоспарланатын/есепті кезең___________________________
күн ________________№_____________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Көрсеткіштердің атауы
20ХХ-2
20ХХ-1
20ХХ
Факт
Факт/бағалау
Бекітілген/нақтыланған жоспар
Нақтылау
Есеп (факт/бағалау)
Ауытқу, % (фактінің жоспардан)
1
2
3
4
5
6
7
Әкімшілік шығыстар, барлығы
Қорлар
Барлығы
оның ішінде
шикізат пен материалдар
жанар-жағармай материалдар
қосалқы бөлшектер
Үстеме шығыстарда көрсетілген еңбекақы төлеуді есепке алмағанда, әкімшілік персоналдың еңбегіне ақы төлеу
Барлығы
оның ішінде
штатта тұрған жұмысшылар
штатта жоқ жұмысшылар
Өнім берушілер мен мердігерлерден алынған жұмыстар (көрсетілетін қызметтер)
Барлығы
оның ішінде
коммуналдық шығыстар
байланыс қызметтерін көрсету
банктік қызметтерді көрсету
жайды жалғау
күзет қызметтерін көрсету
консалтингтік қызметтерін көрсету
Салық және әлеуметтік аударымдар
Барлығы
оның ішінде
әлеуметтік салық
әлеуметтік аударымдар
Амортизация
Барлығы
оның ішінде
материалдық емес активтер
негізгі құралдар
Іссапар шығыстары
Барлығы
оның ішінде
тұрғын үйді жалдау
іссапарға жіберілген орынға жету
тәулік ақы
Еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы
Барлығы
оның ішінде
Өрт қауіпсіздігі және арнайы талаптарды сақтау
Барлығы
оның ішінде
Өкілдік шығыстар
Барлығы
оның ішінде
ресми қабылдауға арналған шығыстар
келіссөздер кезінде дәмхана қызметін көрсету
аудармашы көрсететін
Директорлар кеңесінің (байқаушы кеңестің) отырыстарын өткізу жөніндегі шығыстар
Барлығы
оның ішінде
Бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер
Барлығы
оның ішінде
Алымдар
Барлығы
оның ішінде
Төлемдер
Барлығы
оның ішінде
Қайырымдылық және демеушілік көмек
Барлығы
оның ішінде
Өзге де шығыстар
Барлығы
оның ішінде
23-қосымшаның жалғасы
20ХХ+1
20ХХ+2
Бекітілген/нақтыланған жоспар
Нақтылау
Есеп (факт/бағалау)
Ауытқу, % (фактінің жоспардан)
Бекітілген/нақтыланған жоспар
Нақтылау
Есеп (факт/бағалау)
Ауытқу, % (фактінің жоспардан)
8
9
10
11
12
13
14
15
кестенің жалғасы
20ХХ+3
20ХХ+4
Бекітілген/нақтыланған жоспар
Нақтылау
Есеп (факт/бағалау)
Ауытқу, % (фактінің жоспардан)
Бекітілген/нақтыланған жоспар
Нақтылау
Есеп (факт/бағалау)
Ауытқу, % (фактінің жоспардан)
16
17
18
19
20
21
22
23
Мемлекет бақылайтын
акционерлік қоғамдар мен
жауапкершілігі шектеулі
серіктестіктердің, мемлекеттік
кәсіпорындардың даму
жоспарларын әзірлеу, бекіту,
олардың іске асырылуын
мониторингілеу және бағалау,
сондай-ақ олардың орындалуы
жөніндегі есептерді әзірлеу және
ұсыну қағидаларына
24-қосымша
Қаржы-шаруашылық қызмет көрсеткіштерінің есептемелері Сыйақылар бойынша шығыстар
Басқарушы орган ______________________________________
Ұйымның атауы _______________________________________
Құжаттың түрі (даму жоспары: бекітілген/жыл сайынғы нақтылау/жартыжылдық нақтылау/даму жоспарының орындалуы жөніндегі есеп)
Бес жылдық кезең _________________________________________
Жоспарланатын/есепті кезең___________________________
күн ________________№_____________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Көрсеткіштердің атауы
20ХХ-2
20ХХ-1
20ХХ
Факт
Факт/бағалау
Бекітілген/нақтыланған жоспар
Нақтылау
Есеп (факт/бағалау)
Ауытқу, % (фактінің жоспардан)
1
2
3
4
5
6
7
Сыйақылар бойынша шығыстар, барлығы
Тартылған салымдар бойынша
Алынған кредиттер мен көрсетілген уақытша қаржылық көмек бойынша
Барлығы
оның ішінде
резидент банктерден алынған кредиттер бойынша
резидент емес банктерден алынған кредиттер бойынша
банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған кредиттер бойынша
республикалық бюджеттен алынған кредиттер бойынша
жергілікті бюджеттен алынған кредиттер бойынша
уақытша қаржылық көмек бойынша
Алынған кепілдіктер бойынша
Факторинг бойынша
Қаржылық жалдау (лизинг) бойынша
Өзге де шығыстар
Барлығы
оның ішінде
Қабылданған міндеттемелерді уақтылы және тиісінше орындамағаны үшін (айыппұлдар, өсімпұлдар, тұрақсыздық айыбы)
24-қосымшаның жалғасы
20ХХ+1
20ХХ+2
Бекітілген/нақтыланған жоспар
Нақтылау
Есеп (факт/бағалау)
Ауытқу, % (фактінің жоспардан)
Бекітілген/нақтыланған жоспар
Нақтылау
Есеп (факт/бағалау)
Ауытқу, % (фактінің жоспардан)
8
9
10
11
12
13
14
15
кестенің жалғасы
20ХХ+3
20ХХ+4
Бекітілген/нақтыланған жоспар
Нақтылау
Есеп (факт/бағалау)
Ауытқу, % (фактінің жоспардан)
Бекітілген/нақтыланған жоспар
Нақтылау
Есеп (факт/бағалау)
Ауытқу, % (фактінің жоспардан)
16
17
18
19
20
21
22
23
Мемлекет бақылайтын
акционерлік қоғамдар мен
жауапкершілігі шектеулі
серіктестіктердің, мемлекеттік
кәсіпорындардың даму
жоспарларын әзірлеу, бекіту,
олардың іске асырылуын
мониторингілеу және бағалау,
сондай-ақ олардың орындалуы
жөніндегі есептерді әзірлеу және
ұсыну қағидаларына
25-қосымша
Қаржы-шаруашылық қызмет көрсеткіштерінің есептемелері Өзге де шығыстар
Басқарушы орган ______________________________________
Ұйымның атауы _______________________________________
Құжаттың түрі (даму жоспары: бекітілген/жыл сайынғы нақтылау/жартыжылдық нақтылау/даму жоспарының орындалуы жөніндегі есеп)
Бес жылдық кезең _________________________________________
Жоспарланатын/есепті кезең___________________________
күн ________________№_____________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Көрсеткіштердің атауы
20ХХ-2
20ХХ-1
20ХХ
Факт
Факт/бағалау
Бекітілген/нақтыланған жоспар
Нақтылау
Есеп (факт/бағалау)
Ауытқу, % (фактінің жоспардан)
1
2
3
4
5
6
7
Өзге де шығыстар, барлығы
Үстеме шығыстарда көрсетілген енбеқақы төлеуді есепке алмағанда, өзге қызметкерлердің еңбегіне ақы төлеу
Барлығы
оның ішінде
штатта бар жұмысшылар
штатта жоқ жұмысшылар
Резервтер және провизиялар
Барлығы
оның ішінде
күмәнді сенімсіз талаптарға қарсы қалыптастырылған
көрсетілген қаржы қызметтері бойынша
орналастырылған салымдар бойынша
Сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметіне байланысты шығыстар
Барлығы
оның ішінде
Активтердің шығуынан баратын шығыстар
Барлығы
оның ішінде
негізгі құралдар
материалдық емес активтер
Активтердің құнсыздануынан болатын шығыстар
Барлығы
оның ішінде
негізгі құралдар
материалдық емес активтер
Бағамдық айырмашылықтар бойынша шығыстар
Үлестік қатысу әдісімен есептелетін инвестициялар бойынша шығыстар
Тоқтатылған қызметтен болатын шығындар
Салық және әлеуметтік аударымдар
Барлығы
оның ішінде
әлеуметтік салық
әлеуметтік аударымдар
Өзге де шығыстар
Барлығы
оның ішінде
маркетинг және жарнама бойынша
іске асыру жөніндегі
мерекелік және мәдени іс-шаралар шығыстары
әлеуметтік бағдарлама бойынша шығыстар
оның ішінде
материалдық көмек
біліктілікті арттыру
сот шығындары
өзге де
оның ішінде
25-қосымшаның жалғасы
20ХХ+1
20ХХ+2
Бекітілген/нақтыланған жоспар
Нақтылау
Есеп (факт/бағалау)
Ауытқу, % (фактінің жоспардан)
Бекітілген/нақтыланған жоспар
Нақтылау
Есеп (факт/бағалау)
Ауытқу, % (фактінің жоспардан)
8
9
10
11
12
13
14
15
кестенің жалғасы
20ХХ+3
20ХХ+4
Бекітілген/нақтыланған жоспар
Нақтылау
Есеп (факт/бағалау)
Ауытқу, % (фактінің жоспардан)
Бекітілген/нақтыланған жоспар
Нақтылау
Есеп (факт/бағалау)
Ауытқу, % (фактінің жоспардан)
16
17
18
19
20
21
22
23
Мемлекет бақылайтын
акционерлік қоғамдар мен
жауапкершілігі шектеулі
серіктестіктердің, мемлекеттік
кәсіпорындардың даму
жоспарларын әзірлеу, бекіту,
олардың іске асырылуын
мониторингілеу және бағалау,
сондай-ақ олардың орындалуы
жөніндегі есептерді әзірлеу және
ұсыну қағидаларына
26-қосымша
Басқарушы орган ______________________________________
Ұйымның атауы _______________________________________
Бес жылдық кезең _________________________________________
Жоспарланатын/есепті кезең___________________________
Қарыз алу құрылымы туралы есепті ақпарат
№ п/п
Қарыз алушы
Қарыз беруші
Құрал
Қарыз алу түрінің мақсаты
Қарыз алу үшін негізі
Акционерлердің (жалғыз акционердің) және / немесе Директорлар кеңесінің және / немесе басқа да отырыстардың шешімі
Қарыз алу шарты (кепіл шарты)
күні
валюта
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
A
Сыртқы қарыз алу
B
Ішкі қарыз алу
кестенің жалғасы
Қарыз алу шарты (кепіл шарты)
Қарыз шарты (кепіл шарты)
Қарыз мерзімі (кепілдендірілген қарыз шарты)
Қарыз бойынша қамтамасыз ету түрі
шарт бойынша сомасы
игеру сомасы
жеңілдікті кезең
%
өзге де шарттар
игеру мерзімі
қолжетімділік кезеңінің өту күні
өтеу күні
күнмен есептеген қалдық мерзімі
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
26-қосымшаның жалғасы
20ХХ
Есепті күнге негізгі борыш (НБ) сомасы
20ХХ 1-тоқсаны
Кезеңнің басындағы НБ
НБ өтеу
төлеу %
НБ өтеу
төлеу %
жоспар
факт
27
28
29
30
31
32
33
кестенің жалғасы
20ХХ 2-тоқсаны
20ХХ 3-тоқсаны
20ХХ 4-тоқсаны
НБ өтеу
төлеу %
НБ өтеу
төлеу %
НБ өтеу
төлеу %
жоспар
факт
жоспар
факт
жоспар
факт
34
35
36
37
38
39
40
41
42
26-қосымшаның жалғасы
20ХХ+1
Есепті күнге негізгі борыш (НБ) сомасы

1. Приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 248 "Об утверждении Правил разработки и представления отчетов по исполнению планов развития контролируемых государством акционерных обществ, товариществ с ограниченной ответственностью и государственных предприятий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10926, опубликован 11 июня 2016 года в Республиканской газете "Казахстанская правда").
2. Приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 249 "Об утверждении Правил разработки, утверждения планов развития контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, государственных предприятий, а также мониторинга и оценки их реализации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10927, опубликован 25 июня 2015 года в Информационно-правовой системе "Әділет").
3. Пункты 6 и 7 Перечня некоторых приказов Министерства национальной экономики Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнение, утвержденного приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 15 сентября 2017 года № 330 "О внесении изменений и дополнения в некоторые приказы Министерства национальной экономики Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15825, опубликован 13 октября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
4. Приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 февраля 2018 года № 73 "О внесении изменений и дополнений в приказы Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 248 "Об утверждении Правил разработки и представления отчетов по исполнению планов развития контролируемых государством акционерных обществ, товариществ с ограниченной ответственностью и государственных предприятий" и от 27 марта 2015 года № 249 "Об утверждении Правил разработки, утверждения планов развития контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, государственных предприятий, а также мониторинга и оценки их реализации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16636, опубликован 29 марта 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).

1. "Мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдардың, жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің және мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарларының орындалуы жөніндегі есептерді әзірлеу және ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 248 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10926 болып тіркелген, 2016 жылғы 11 маусымда "Егемен Қазақстан" республикалық газетінде жарияланған).
2. "Мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдардың және жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарларын әзірлеу, бекіту, сондай-ақ оларды іске асырудың мониторингі мен оны бағалау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 249 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10927 болып тіркелген, 2015 жылғы 25 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
3. "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 15 қыркүйектегі № 330 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15825 болып тіркелген, 2017 жылғы 13 қазанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған), өзгерістер мен толықтыру енгізілетін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің кейбір бұйрықтар тізбесінің 6 және 7-тармақтары.
4. "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің "Мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдардың, жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің және мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарларының орындалуы жөніндегі есептерді әзірлеу және ұсыну қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 наурыздағы № 248 және "Мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдардың және жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарларын әзірлеу, бекіту, сондай-ақ оларды іске асырудың мониторингі мен оны бағалау қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 наурыздағы № 249 бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрі міндетін атқарушының 2018 жылғы 23 ақпандағы № 73 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16636 болып тіркелген, 2018 жылғы 29 наурызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).