О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 мая 2015 года № 396 "Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых Министерством национальной экономики Республики Казахстан"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 марта 2019 года № 20. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 апреля 2019 года № 18448. Утратил силу приказом Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 16 марта 2020 года № 51-НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом Министра торговли и интеграции РК от 16.03.2020 № 51-НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 мая 2015 года № 396 "Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых Министерством национальной экономики Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11298, опубликован 23 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в регламенте государственной услуги "Выдача лицензии на импорт и (или) экспорт отдельных видов товаров", утвержденном указанным приказом:
в заголовок внести изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункты 2 и 3 изложить в следующей редакции:
"2. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги – лицензия на импорт и (или) экспорт отдельных видов товаров либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица услугодателя.
При обращении через портал результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Описание порядка действий работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги";
пункт 6 изложить в следующей редакции:

"Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі көрсететін мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 мамырдағы № 396 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 19 наурыздағы № 20 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 2 сәуірде № 18448 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2020 жылғы 16 наурыздағы № 51-НҚ бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Сауда және интеграция министрінің 16.03.2020 № 51-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі көрсететін мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 мамырдағы № 396 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11298 болып тіркелген, 2015 жылғы 23 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жекелеген тауар түрлерінің импортына және (немесе) экспортына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін регламентінде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Жекелеген тауар түрлерінің импортына және (немесе) экспортына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті";
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2 және 3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті лауазымды адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы тауарлардың жекелеген түрлерінің импортына және (немесе) экспортына лицензия не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында жолданады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық түрінде.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление с входящим номером;
2) полнота представленных документов;
3) в случае необходимости направление запроса в согласующий государственный орган;
4) согласование государственной услуги с уполномоченным должностным лицом юридической службы услугодателя;
5) анализ ответа согласующего государственного органа;
6) электронный документ, подписанный ЭЦП должностным лицом услугодателя, уполномоченным на подписание лицензии.";
заголовки глав 3 и 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Описание порядка взаимодействия работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги";
приложения 3, 4 и 5 к указанному регламенту изложить в редакции, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему приказу;
в регламенте государственной услуги "Выдача разрешения на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров на территорию Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
в заголовок внести изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
часть вторую пункта 1 изложить в следующей редакции:
"Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz или веб-портал "Е-лицензирование" www.еliсеnse.kz (далее – портал).";
пункты 2 и 3 изложить в следующей редакции:
"2. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги – разрешение на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров на территорию Республики Казахстан либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица услугодателя.
Результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.";

"6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдардың) нәтижелері:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтініш;
2) ұсынылған құжаттардың толықтығы;
3) қажет болған жағдайда келісуші мемлекеттік органға сұрау салуды жіберу;
4) көрсетілетін қызмет берушінің заң қызметінің уәкілетті лауазымды адамымен мемлекеттік көрсетілетін қызметті келісу;
5) келісуші мемлекеттік орган жауабының талдауы;
6) көрсетілетін қызметті берушінің лицензияға қол қоюға уәкілетті лауазымды адамының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат.";
3 және 4-тараудың тақырыптары мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы";
көрсетілген регламентке 3, 4 және 5-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасының аумағына жекелеген тауарлар түрлерін экспорттауға және (немесе) импорттауға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін регламентінде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының аумағына жекелеген тауарлар түрлерін экспорттауға және (немесе) импорттауға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті";
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
1-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы немесе www.еlісеnse.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.";
2 және 3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті лауазымды адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы Қазақстан Республикасының аумағына жекелеген тауарлар түрлерін экспорттауға және (немесе) импорттауға берілетін рұқсат не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында жолданады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық түрде.

заголовки глав 2, 3 и 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Описание порядка действий работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Глава 3. Описание порядка взаимодействия работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Глава 4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги";
пункты 9, 10, 11 и 12 изложить в следующей редакции:
"9. Описание порядка обращения к услугодателю, длительность обработки запроса услугополучателя.
Для оказания государственной услуги услугополучатель подает запрос на портал.
10. Документы, необходимые для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя определяются в соответствии со Стандартом.
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал.
Пошаговые действия и решения услугодателя через портал (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту государственной услуги:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на портале для оказания государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) или бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) и пароль;
4) процесс 2 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
5) процесс 4 – оплата государственной услуги через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП), а затем данная информация поступает на веб-портал "Государственной базы данных "Е-лицензирование" (далее – ГБД "Е-лицензирование"), либо прикрепление квитанции в электронном (сканированном) виде;

2, 3 және 4-тараулардың тақырыптары мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
3-тарау. Көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы";
9, 10, 11 және 12-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін қызметті берушіге жүгіну тәртібінің сипаттамасы, көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын өңдеу ұзақтығы.
Мемлекеттік қызмет көрсетілуі үшін көрсетілетін қызметті алушы порталға сұрау салады.
10. Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар Стандартқа сәйкес айқындалады.
11. Мемлекеттік қызмет портал арқылы көрсетілген кездегі көрсетілетін қызметті алушы мен көрсетілетін қызметті беруші рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігі мен жүгіну тәртібінің сипаттамасы:
Көрсетілетін қызметті берушінің портал арқылы қадамдық іс-қимылдары мен шешімдері (мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы) осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшада келтірілген:
1) көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркеуді көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен жүзеге асырады (порталдағы тіркелмеген көрсетілетін қызмет алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызмет көрсету үшін порталға көрсетілетін қызметті алушының құпия сөзін (авторландыру процесі) енгізу процесі;
3) 1-шарт – порталда логин (жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) немесе бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) және құпия сөз арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалылығын тексеру;
4) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, сұрау салу нысанына қажетті құжаттарды электронды түрде тіркеп, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізу);
5) 4-процесс – "электрондық үкімет" төлем шлюзі (бұдан әрі - ЭҮТШ) арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті төлеу, одан кейін бұл ақпарат "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасы" (бұдан әрі – "Е-лицензиялау" МДБ) веб-порталына түседі, не түбіртекті электронды (сканерленген) түрде бекіту;

6) условие 2 – проверка в ГБД "Е-лицензирование" факта оплаты за оказание государственной услуги;
7) процесс 6 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
8) условие 3 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
9) процесс 7 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание государственной услуги;
10) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) и обработка запроса в ГБД "Е-лицензирование";
11) условие 4 – оформление результата оказания государственной услуги;
12) процесс 10 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги, сформированной ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного должностного лица услугодателя.
12. В приложении 3 к настоящему Регламенту государственной услуги приведены формы разрешительных документов.";
приложения 2 и 3 к указанному регламенту изложить в редакции, согласно приложениям 4 и 5 к настоящему приказу;
в регламенте государственной услуги "Выдача лицензии на право занятия дилерской деятельностью в сфере товарных бирж", утвержденном указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Результат оказания государственной услуги – лицензия на право занятия дилерской деятельностью в сфере товарных бирж либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица услугодателя.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Описание порядка действий работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги";
в пункте 5:
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) ответственным исполнителем в течении одного рабочего дня рассматриваются документы на соответствие законодательству Республики Казахстан и подготавливается соответствующая лицензия и (или) приложение к лицензии, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;";
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) при положительном ответе согласующего государственного органа ответственным исполнителем в течении одного рабочего дня рассматриваются документы на соответствие законодательству Республики Казахстан;";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Описание порядка взаимодействия работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги";

6) 2-шарт – мемлекеттік қызметті көрсеткені үшін төлем фактісін "Е-лицензиялау" МДБ-да тексеру;
7) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды куәландыруы (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
8) 3-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және тізімде қайтарылып алынған (күшін жойған) тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ сұрау салуда көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
9) 7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы толтырылған мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған сұрау салу нысанын (енгізілген деректерді) куәландыруы (қол қоюы);
10) 9-процесс – электрондық құжатты (қызмет алушының сұрау салуын) тіркеу және сұрау салуды "Е-лицензиялау" МДБ-да өңдеу;
11) 4-шарт – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ресімдеу;
12) 10-процесс – көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялау" МДБ-да қалыптастырылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті лауазымды адамының ЭЦҚ-сын пайдалана отырып қалыптастырылады.
12. Осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымшада рұқсат беру құжаттарының нысандары келтірілген.";
көрсетілген регламентке 2 және 3-қосымшалар осы бұйрыққа 4 және 5-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Тауар биржалары саласында дилерлік қызметпен айналысу құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті лауазымды адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы тауар биржалары саласында дилерлік қызметпен айналысу құқығына лицензия не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сымен куәландырылған қойылған электрондық құжат нысанында жолданады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық түрде.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы";
5-тармақта:
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) жауапты орындаушы бір жұмыс күні ішінде құжаттардың Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкестігін карайды және тиісті лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды;"
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) келісуші мемлекеттік органның оң жауабы болған кезде жауапты орындаушы бір жұмыс күні ішінде құжаттардың Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкестігін карайды;";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы";

подпункт 3) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"3) рассмотрение в течении одного рабочего дня документов на соответствие законодательству Республики Казахстан;";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги";
приложения 1, 3 и 4 к указанному регламенту изложить в редакции, согласно приложениям 6, 7 и 8 к настоящему приказу;
в текст в правом верхнем углу приложения 2 к указанному регламенту внести изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в регламенте государственной услуги "Выдача лицензии на право занятия брокерской деятельностью в сфере товарных бирж", утвержденном указанным приказом:
в заголовок внести изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Результат оказания государственной услуги – лицензия на право занятия брокерской деятельностью в сфере товарных бирж либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица услугодателя.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Описание порядка действий работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги";
в пункте 5:
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) ответственным исполнителем в течении одного рабочего дня рассматриваются документы на соответствие законодательству Республики Казахстан и подготавливается соответствующая лицензия и (или) приложение к лицензии, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;";
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) при положительном ответе согласующего государственного органа ответственным исполнителем в течении одного рабочего дня рассматриваются документы на соответствие законодательству Республики Казахстан;";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Описание порядка взаимодействия работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги";

8-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) бір жұмыс күні ішінде құжаттардың Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкестігін қарау;";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы";
көрсетілген регламентке 1, 3 және 4-қосымшалар осы бұйрыққа 6, 7 және 8-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген регламенттің 2-қосымшасының жоғарғы оң жақ бұрышындағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Тауар биржалары саласында дилерлік қызметпен айналысу құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Тауар биржалары саласында брокерлік қызметпен айналысу құқығына лицензия беру" мемлекеттік қызметінің регламентінде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тауар биржалары саласында брокерлік қызметпен айналысу құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті";
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті лауазымды адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы тауар биржалары саласында брокерлік қызметпен айналысу құқығына лицензия не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында жолданады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық түрде.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы";
5-тармақта:
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) жауапты орындаушы бір жұмыс күні ішінде құжаттардың Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкестігін карайды және тиісті лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды;";
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) келісуші мемлекеттік органның оң жауабы болған кезде жауапты орындаушы бір жұмыс күні ішінде құжаттардың Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкестігін карайды;";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы";

подпункт 3) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"3) рассмотрение в течении одного рабочего дня документов на соответствие законодательству Республики Казахстан;";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги";
приложения 1, 3 и 4 к указанному регламенту изложить в редакции, согласно приложениям 12, 13 и 14 к настоящему приказу;
2. Департаменту регулирования торговой деятельности в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
Р. Даленов
Приложение 1
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 19 марта 2019 года № 20
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на импорт и (или)
экспорт отдельных видов товаров"
Форма
Приложение 2
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 19 марта 2019 года № 20
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на импорт и (или)
экспорт отдельных видов товаров"
Приложение 3
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 19 марта 2019 года № 20
Приложение 5
к Регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на импорт и (или)
экспорт отдельных видов товаров"
Приложение 4
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 19 марта 2019 года № 20
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на экспорт и (или)
импорт отдельных видов товаров на
территорию Республики Казахстан"
Пошаговые действия и решения через интегрированную систему Государственной корпорации
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через портал
Приложение 5
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 19 марта 2019 года № 20
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на экспорт и (или)
импорт отдельных видов товаров на
территорию Республики Казахстан"
Форма 1
Форма 2
Приложение 6
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 19 марта 2019 года № 20
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на право занятия
дилерской деятельностью
в сфере товарных бирж"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача лицензии на право занятия дилерской деятельностью в сфере товарных бирж"
Приложение 7
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 19 марта 2019 года № 20
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на право занятия
дилерской деятельностью в
сфере товарных бирж"
Форма
Приложение 8
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 19 марта 2019 года № 20
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на право занятия
дилерской деятельностью в
сфере товарных бирж"
Форма
Приложение 9
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 19 марта 2019 года № 20
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на право занятия
брокерской деятельностью
в сфере товарных бирж"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача лицензии на право занятия брокерской деятельностью в сфере товарных бирж"
Приложение 10
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 19 марта 2019 года № 20
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на право занятия
брокерской деятельностью в
сфере товарных бирж"
Форма
Приложение 11
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 19 марта 2019 года № 20
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на право занятия
брокерской деятельностью в
сфере товарных бирж"
Форма
Приложение 12
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 19 марта 2019 года № 20
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на право занятия
деятельностью товарных бирж"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача лицензии на право занятия деятельностью товарных бирж"
Приложение 13
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 19 марта 2019 года № 20
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на право занятия
деятельностью товарных бирж"
Форма
Приложение 14
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 19 марта 2019 года № 20
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на право занятия
деятельностью товарных бирж"
Форма

8-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) бір жұмыс күні ішінде құжаттардың Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкестігін қарау;";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы";
көрсетілген регламентке 1, 3 және 4-қосымшалар осы бұйрыққа 12, 13 және 14-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Сауда қызметін реттеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Р. Дәленов
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 19 наурыздағы
№ 20 бұйрығына
1-қосымша
"Жекелеген тауар түрлерінің
импортына және (немесе)
экспортына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 3-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 19 наурыздағы
№ 20 бұйрығына
2-қосымша
"Жекелеген тауар түрлерінің
импортына және (немесе)
экспортына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 4-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 19 наурыздағы
№ 20 бұйрығына
3-қосымша
"Жекелеген тауар түрлерінің
импортына және (немесе)
экспортына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
5-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 19 наурыздағы
№ 20 бұйрығына
4-қосымша
"Қазақстан Республикасының
аумағына жекелеген тауарлар
түрлерін экспорттауға
және (немесе) импорттауға
рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік корпорацияның интеграцияланған ақпараттық жүйесі арқылы қадамдық іс-қимылдары мен шешімдері Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың №1 диаграммасы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 19 наурыздағы
№ 20 бұйрығына
5-қосымша
"Қазақстан Республикасының
аумағына жекелеген тауарлар
түрлерін экспорттауға
және (немесе) импорттауға
рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
3-қосымша
1-нысан
2-нысан
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 19 наурыздағы
№ 20 бұйрығына
6-қосымша
"Тауар биржалары саласында
дилерлік қызметпен айналысу
құқығына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
"Тауар биржалары саласында дилерлік қызметпен айналысу құқығына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 19 наурыздағы
№ 20 бұйрығына
7-қосымша
"Тауар биржалары саласында
дилерлік қызметпен айналысу
құқығына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 19 наурыздағы
№ 20 бұйрығына
8-қосымша
"Тауар биржалары саласында
дилерлік қызметпен айналысу
құқығына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
4-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 19 наурыздағы
№ 20 бұйрығына
9-қосымша
"Тауар биржалары саласында
брокерлік қызметпен айналысу
құқығына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
"Тауар биржалары саласында брокерлік қызметпен айналысу құқығына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 19 наурыздағы
№ 20 бұйрығына
10-қосымша
"Тауар биржалары саласында
брокерлік қызметпен айналысу
құқығына лицензия беру
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 19 наурыздағы
№ 20 бұйрығына
11-қосымша
"Тауар биржалары саласында
брокерлік қызметпен айналысу
құқығына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
4-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 19 наурыздағы
№ 20 бұйрығына
12-қосымша
"Тауар биржалары қызметімен
айналысу құқығына лицензия
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
"Тауар биржалары қызметімен айналысу құқығына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 19 наурыздағы
№ 20 бұйрығына
13-қосымша
"Тауар биржалары қызметімен
айналысу құқығына лицензия
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 19 наурыздағы
№ 20 бұйрығына
14-қосымша
"Тауар биржалары қызметімен
айналысу құқығына лицензия
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
4-қосымша
Нысан