О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 245 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере регулирования естественных монополий"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 мая 2019 года № 35. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 мая 2019 года № 18650. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 5 июня 2020 года № 47.
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 05.06.2020 № 47 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 245 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере регулирования естественных монополий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11019, опубликован 20 мая 2015 года в информационной правовой системе "Әділет") следующие изменения:
подпункт 7-2) пункта 1 исключить;
стандарт государственной услуги "Включение и исключение из Государственного регистра субъектов естественных монополий", утвержденный указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.

"Табиғи монополияларды реттеу саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 245 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 6 мамырдағы № 35 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 8 мамырда № 18650 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 5 маусымдағы № 47 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 05.06.2020 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Табиғи монополияларды реттеу саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 245 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11019 болып тіркелген, 2015 жылғы 20 мамырда "Әділет" ақпараттық құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1- тармақтың 7-2) тармақшасы алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Табиғи монополиялар субъектілерін Мемлекеттік тіркелімге енгізу және одан шығару" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестікті және тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика бірінші вице-министріне жүктелсін.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Приложение
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 6 мая 2019 года № 35
Приложение 7-1
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 20 марта 2015 года № 245
Стандарт государственной услуги "Включение и исключение из Государственного регистра субъектов естественных монополий"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Включение и исключение из Государственного регистра субъектов естественных монополий" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством национальной экономики Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и прав потребителей Министерства, территориальными органами (далее – услугодатель) для субъектов естественных монополий (далее – услугополучатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
с момента обращения услугополучателя на портал по государственной услуге в части включения в Государственный регистр субъектов естественных монополий – 30 минут;
с момента обращения на портал по государственной услуге в части исключения из Государственного регистра субъектов естественных монополий – 2 рабочих дня;
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – свидетельство о включении или исключении из Государственного регистра субъектов естественных монополий, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в электронной форме по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9:00 часов до 18:30 часов, с перерывом на обед с 13:00 часов до 14:30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года (далее – Трудовой кодекс) и Закону Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон "О праздниках").

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 6 мамырдағы
№ 35 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 20 наурыздағы
№ 245 бұйрығына
7-1-қосымша
"Табиғи монополиялар субъектілерін Мемлекеттік тіркелімге енгізу және одан шығару" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Табиғи монополиялар субъектілерін Мемлекеттік тіркелімге енгізу және одан шығару" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестікті және тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті, аумақтық органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) табиғи монополиялар субъектілері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) үшін көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz "электрондық үкімет" веб–порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
көрсетілетін қызметті алушы Табиғи монополиялар субъектілерінің мемлекеттік тіркеліміне енгізу бөлігінде мемлекеттік қызмет порталына жүгінген сәттен бастап – 30 минут;
Табиғи монополиялар субъектілерінің мемлекеттік тіркелімінен шығару бөлігінде мемлекеттік қызмет порталына жүгінген сәттен бастап – 2 жұмыс күні;
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – табиғи монополиялар субъектілерін Мемлекеттік тіркелімге енгізу немесе одан шығару туралы куәлік не электрондық нысанда осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Еңбек кодексі) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – "Мерекелер туралы" Заң) сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден бастап сағат 18.30-ға дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден бастап сағат 14.30-ға дейін.

2) портала – круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу и Закону "О праздниках", прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:
1) для включения в Государственный регистр субъектов естественных монополий:
заявление о включении в Государственный регистр субъектов естественных монополий по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги, подписанное первым руководителем.
При этом услугополучатели, оказывающие регулируемые услуги по передаче электрической энергии, указывают номер и дату выдачи заключения государственного органа, осуществляющего руководство в области электроэнергетики, о соответствии требованиям пункта 6 статьи 13-1 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об электроэнергетике".
2) для исключения из Государственного регистра субъектов естественных монополий:
услугополучатель в течение 15 (пятнадцати) календарных дней со дня прекращения осуществления им деятельности, отнесенной к сфере естественной монополии, представляет услугодателю заявление об исключении из Государственного регистра субъектов естественных монополий по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги, подписанное первым руководителем, с приложением документов, подтверждающих следующее:
исключение регулируемой услуги из Перечня регулируемых услуг, утверждаемый согласно подпункту 32) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 27 декабря 2018 года "О естественных монополиях" (далее – Закон);
реорганизацию субъекта естественной монополии, повлекшую за собой прекращение осуществления им деятельности, отнесенной к сфере естественной монополии;
ликвидацию субъекта естественной монополии;
решения суда о банкротстве субъекта естественной монополии;
решение о передаче основных средств, используемых при осуществлении деятельности, отнесенной к сфере естественной монополии, с баланса субъекта естественной монополии на баланс другого субъекта, в том числе передача таких основных средств в доверительное управление;
решение об изъятии основных средств субъекта естественной монополии в соответствии с решением суда;
решение об отчуждении имущества, находящегося на балансе субъекта естественной монополии, инженерных сетей и сооружений, необходимых для осуществления деятельности, отнесенной к сфере естественной монополии;
прекращение договора аренды, договора доверительного управления основных средств, используемых при осуществлении деятельности, отнесенной к сфере естественной монополии;
иные основания, свидетельствующие о прекращении осуществления им деятельности, отнесенной к сфере естественной монополии.

2) порталдың – тәулік бойы, техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты үзілістерді қоспағанда (Еңбек кодексіне және "Мерекелер туралы" Заңға сәйкес қызмет алушы демалыс және мереке күндері, жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін жүгінген кезде, мемлекеттік қызмет көрсету өтінішін қабылдау және нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) табиғи монополия субъектілерінің Мемлекеттік тіркеліміне енгізу үшін:
бірінші басшы қол қойған, осы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Табиғи монополия субъектілерінің мемлекеттік тіркеліміне енгізу туралы өтініш;
Бұл ретте, электр энергиясын беру жөніндегі реттелетін қызметтер көрсететін қызмет алушылар, олардың электр энергетикасы саласында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның "Электр энергетикасы туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 13-1-бабы 6-тармағының талаптарына сәйкес келуі туралы қорытындысының нөмірі мен беру күнін көрсетеді.
2) табиғи монополия субъектілерінің Мемлекеттік тіркелімінен шығару үшін:
көрсетілетін қызметті алушы табиғи монополия саласына жатқызылған қызметті жүзеге асыруды тоқтатқан күннен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде бірінші басшы қол қойған, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша, Табиғи монополиялар субъектілерінің мемлекеттік тіркелімінен шығару туралы өтінішті мынадай құжаттарды:
реттеліп көрсетілетін қызметті "Табиғи монополиялар туралы" 2018 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 32) тармақшасына (бұдан әрі – Заң) сәйкес бекітілетін Реттеліп көрсетілетін қызметтер тізбесінен алып тастауды;
табиғи монополия саласына жатқызылған қызметті жүзеге асыруды тоқтатуына әкеп соқтырған табиғи монополия субъектісін қайта ұйымдастыруды;
табиғи монополия субъектісін таратуды;
табиғи монополия субъектісінің банкроттығы туралы сот шешімін;
табиғи монополия саласына жатқызылған қызметті жүзеге асыру кезінде пайдаланылатын негізгі құралдарды табиғи монополия субъектісінің балансынан басқа субъектінің балансына беру туралы шешімді, оның ішінде осындай негізгі құралдарды сенімгерлік басқаруға беруді;
сот шешіміне сәйкес табиғи монополия субъектісінің негізгі құралдарын алып қою туралы шешімді;
табиғи монополия субъектісінің балансындағы мүлікті, табиғи монополия саласына жатқызылған қызметті жүзеге асыру үшін қажетті инженерлік желілер мен құрылыстарды иеліктен шығару туралы шешімді;
табиғи монополия саласына жатқызылған қызметті жүзеге асыру кезінде пайдаланылатын негізгі құралдарды жалға алу шартының, сенімгерлік басқару шартының тоқтатылуын растайтын;
табиғи монополия саласына жатқызылған қызметті оның жүзеге асыруын тоқтатқаны туралы куәландыратын өзге де негіздерді қоса бере отырып, ұсынады.

10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Законом, Предпринимательским кодексом Республики Казахстан;
3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
11. В случае обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя (или) их должностных лиц: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
В жалобе:
1) физического лица – указывается его фамилия, имя, отчество (при наличии), почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата, обращение подписывается услугополучателем.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, или Министерства, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя, или Министерства.

10. Мыналар:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Заңда, Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін келісу туралы сұрау салуға берілген теріс жауап, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе белгілі бір мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнаулы құқығынан айырылуы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер болып табылады.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымданған жағдайда, шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжайы бойынша беріледі.
Шағымның қабылданғанын растау шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауапты алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде оның тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) болып табылады.
Мыналардың:
1) жеке тұлғаның шағымында – оның тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде), пошталық мекенжайы;
2) заңды тұлғаның шағымында – оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі, өтінішке көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы ол тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қараудың нәтижелері туралы дәлелді жауап пошта арқылы көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.

При обращении через портал информацию о порядке обжалования услугополучатель получает по телефону единого контакт-центра 1414, 88000807777.
При отправке жалобы на действия (бездействия) услугодателя через портал, услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя www.economy.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
14. Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб размещены на интернет-ресурсе услугодателя www.economy.gov.kz, раздел "Комитеты", единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 88000807777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Включение и исключение из
Государственного регистра
субъектов естественных монополий"
Форма
____________________________
(наименование уполномоченного органа)
от__________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
индивидуального предпринимателя или
наименование юридического лица)
____________________________
(бизнес-идентификационный номер/
индивидуальный идентификационный номер)
____________________________
(юридический адрес,
контактные телефоны)
Заявление о включении в Государственный регистр субъектов
естественных монополий
Прошу включить в _________________________________________________________
(наименование Республиканского или местного раздела Государственного регистра)
Государственного регистра субъектов естественных монополий
________________________________________________________________________________
(наименование индивидуального предпринимателя или юридического лица)
лицензии на право занятия предпринимательской деятельностью № _____________________
________________________________________________________________________________
(вид регулируемых услуг в сфере естественных монополий) (при оказании услуги по
передаче электроэнергии указать заключение государственного органа, осуществляющий
руководство в области электроэнергетики, о соответствии требованиям пункта 6 статьи 13-1
Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об электроэнергетике" №___ дата выдачи)
________________________________________________________________________________
(юридический адрес)
________________________________________________________________________________
(территория оказания услуг в сфере естественных монополий)
_______________________________________________________________________________.
активы, задействованные в производстве регулируемых услуг (имеется на балансе или в
аренде или доверительном управлении)
"____" ___________ 20 ___ года
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Включение и исключение из
Государственного регистра
субъектов естественных монополий"
Форма
____________________________
(наименование уполномоченного органа
или территориального)
от__________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
индивидуального предпринимателя или
наименование юридического лица)
____________________________
(бизнес-идентификационный номер/
индивидуальный идентификационный номер)
____________________________
(юридический адрес,
контактные телефоны)
Заявление об исключении из Государственного регистра субъектов
естественных монополий
Прошу исключить из _______________________________________________________
(наименование Республиканского или местного раздела Государственного регистра)
Государственного регистра субъектов естественных монополий
________________________________________________________________________________
(наименование субъекта естественной монополии)
________________________________________________________________________________
(вид регулируемых услуг в сфере естественных монополий)
_______________________________________________________________________________
(юридический адрес)
________________________________________________________________________________
(территория оказания услуг в сфере естественных монополий)
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну.
"____" _________ 20 ___ года

Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті алушылар бірыңғай байланыс орталығының 1414, 88000807777 телефондары бойынша алады.
Көрсетілетін қызметті берушілердің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) портал арқылы "жеке кабинетінен" шағымды жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға жүгіну туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылып тұрады.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағым жасай алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы заңнамада белгілен тәртіппен сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.economy.gov.kz интернет-ресурсында "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналасқан.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қолжетімділік режимінде алады.
15. Анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары көрсетілетін қызметті берушінің www.economy.gov.kz интернет-ресурсында "Комитеттер" бөлімінде орналасқан, мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 88000807777.
"Табиғи монополиялар
субъектілерін Мемлекеттік
тіркелімге енгізу және
одан шығару" мемлекеттік
көрсетілетін қызметтер
стандартына
1-қосымша
Нысан
____________________________
(уәкілетті органның атауы)
____________________________
(дара кәсіпкердің тегі, аты,
әкесінің аты (болған жағдайда)
немесе заңды тұлғаның атауы)
____________________________
(бизнес сәйкестендіру нөмірі/
жеке сәйкестендіру нөмірі
____________________________
(заңды мекенжайы, байланыс
телефондары)
Табиғи монополиялар субъектілерінің мемлекеттік тіркеліміне енгізу туралы өтініш
__________________________________________________________________________
(дара кәсіпкердің немесе заңды тұлғаның атауы)
кәсіпкерлік қызметпен айналысу құқығына лицензияның № _________________
__________________________________________________________________________
(табиғи монополиялар саласындағы реттеліп көрсетілетін қызметтердің түрі (электр
энергиясын беру жөніндегі қызметтерді көрсеткен кезде "Электр энергетикасы
туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 13-1-бабы
6-тармағының талаптарына сәйкес болуы туралы электр энергетикасы саласында
басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган қорытындысын № _____ мен беру
күнін көрсету қажет)
__________________________________________________________________________
(заңды мекенжайы)
__________________________________________________________________________
(табиғи монополиялар саласындағы қызметтер көрсету аумағы)
__________________________________________________________________________
(Мемлекеттік тіркелімнің республикалық немесе жергілікті бөлімінің атауы)
Табиғи монополиялар субъектілерінің мемлекеттік тіркеліміне енгізуді сұраймын.
__________________________________________________________________________
реттеліп көрсетілетін қызметтер өндірісінде қолданылатын активтер (баланста немесе жалға алуда немесе сенімгерлік басқаруда)
20 ___ жылғы "____"___________
"Табиғи монополиялар
субъектілерін Мемлекеттік
тіркелімге енгізу және
одан шығару" мемлекеттік
көрсетілетін қызметтер
стандартына
2-қосымша
Нысан
____________________________
(уәкілетті органның немесе
аумақтық органның атауы)
____________________________
(дара кәсіпкердің тегі, аты,
әкесінің аты (болған жағдайда)
немесе заңды тұлғаның атауы)
____________________________
(бизнес сәйкестендіру нөмірі/
жеке сәйкестендіру нөмірі)
____________________________
(заңды мекенжайы, байланыс
телефондары)
Табиғи монополиялар субъектілерінің мемлекеттік тіркелімінен шығару туралы өтініш
__________________________________________________________________________
(табиғи монополия субъектісінің атауы)
__________________________________________________________________________
(табиғи монополиялар саласындағы реттеліп көрсетілетін қызметтер түрі)
__________________________________________________________________________
(заңды мекенжайы)
__________________________________________________________________________
(табиғи монополиялар саласындағы қызметтер көрсету аумағы)
__________________________________________________________________________
(Мемлекеттік тіркелімнің республикалық немесе жергілікті бөлімінің атауы)
Табиғи монополиялар субъектілерінің мемлекеттік тіркелімінен шығаруды сұраймын.
Заңмен қорғалатын құпияларды қамтитын мәліметтерді қолдануға келісемін.
20 ___ жылғы "____"___