О дополнительном регламентировании порядка проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в городе Кокшетау
Решение Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 28 ноября 2019 года № С-38/7. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 29 ноября 2019 года № 7524. Утратило силу - решением Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 15 сентября 2020 года № С-46/8.
Сноска. Утратило силу решением Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 15.09.2020 № С-46/8 (вводится в действие со дня официального опубликования).
В соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан от 17 марта 1995 года "О порядке организации и проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Республике Казахстан", статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Кокшетауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Дополнительно регламентировать порядок проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в городе Кокшетау согласно приложению к настоящему решению.
2. Признать утратившим силу решение Кокшетауского городского маслихата "О дополнительном регламентировании порядка проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в городе Кокшетау" от 09 августа 2016 года № С-3/6 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5513, опубликовано 13 сентября 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель 38-ой
внеочердной сессии
Кокшетауского городского
маслихата шестого созыва
С.Зиборов
Секретарь Кокшетауского
городского маслихата
шестого созыва
Ж.Абишев
"СОГЛАСОВАНО"
Акимат города Кокшетау
Приложение к решению
Кокшетауского городского
маслихата от 28 ноября
2019 года № С-38/7
Дополнительный порядок проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в городе Кокшетау
1. Определить места проведения мирных собраний и митингов:
1) Акмолинская область, город Кокшетау, сквер на пересечении проспекта Абылай хана и улицы Т. Сулейменова;
2) Акмолинская область, город Кокшетау, памятник Воинам- Интернационалистам Афганистана по проспекту Нұрсұлтан Назарбаев;
3) Акмолинская область, город Кокшетау, площадка слева от дворца спорта "Бурабай" по улице А. Пушкина.
2. Определить маршрут проведения мирных шествий и демонстраций:
Акмолинская область, город Кокшетау, от проспекта Нұрсұлтан Назарбаев по улице Абая до площади "Тәуелсіздік".

Көкшетау қаласында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы
Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2019 жылғы 28 қарашадағы № С-38/7 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 29 қарашада № 7524 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2020 жылғы 15 қыркүйектегі № С-46/8 шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 15.09.2020 № С-46/8 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар ұйымдастыру мен өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 наурыздағы Заңының 10-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес Көкшетау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес Көкшетау қаласында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібі қосымша реттелсін.
2. Көкшетау қалалық мәслихатының "Көкшетау қаласында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы" 2016 жылғы 09 тамыздағы № С-3/6 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5513 тіркелген, 2016 жылғы 13 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Алтыншы шақырылған
Көкшетау қалалық
мәслихатының кезектен
тыс 38-ші сессиясының
төрағасы
С.Зиборов
Алтыншы шақырылған
Көкшетау қалалық
мәслихатының хатшысы
Ж.Абишев
"КЕЛІСІЛДІ"
Көкшетау қаласының әкімдігі
Көкшетау қалалық мәслихатының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ С-38/7 шешіміне қосымша
Көкшетау қаласында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізудің қосымша тәртібі
1. Бейбіт жиналыстар мен митингілер өткізу орындары белгіленсін:
1) Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Абылай хан даңғылы мен Т. Сүлейменов көшесінің қиылысындағы сквері;
2) Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Нұрсұлтан Назарбаев даңғылы бойынша Ауғанстанның Интернационалист-Жауынгерлеріне ескерткіші;
3) Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, А. Пушкин көшесі бойынша "Бұрабай" спорт сарайының сол жағындағы алаңша.
2. Бейбіт шерулер мен демонстрациялар өткізу маршруты белгіленсін:
Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Нұрсұлтан Назарбаев данғылынан бастап Абай көшесі бойымен "Тәуелсіздік" алаңына дейін.

3. Уполномоченным (организаторам) и участникам мероприятия не допускается участие в состоянии алкогольного и наркотического опьянения.
4. В целях обеспечения общественного порядка и безопасности участников пикета:
1) участники различных одиночных пикетов должны располагаться относительно друг друга на расстоянии не менее 50 метров или быть в пределах прямой видимости;
2) проведение в один и тот же день и время, на одном и том же объекте допускается не более трех одиночных пикетов.
5. При пикетировании разрешается:
1) стоять, сидеть у пикетируемого объекта;
2) использовать средства наглядной агитации;
3) выкрикивать краткие лозунги, слоганы по теме пикета.
6. Для продолжения мероприятия в иной форме мирного собрания, митинга, шествия, пикета и демонстрации необходимо получение решения местного исполнительного органа города Кокшетау, в порядке установленном Законом Республики Казахстан от 17 марта 1995 года "О порядке организации и проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Республике Казахстан".
7. В случае, когда получен отказ акимата города Кокшетау в проведении мирного собрания, митинга, шествия, пикета и демонстрации, или когда состоялось решение о его запрещении, уполномоченные (организаторы) незамедлительно принимают меры по отмене всех подготовительных мероприятий и по надлежащему оповещению об этом потенциальных участников.

3. Іс-шараның уәкілдері (ұйымдастырушылары) мен қатысушыларына алкогольдік және есірткілік масаң күйінде қатысуға жол берілмейді.
4. Қоғамдық тәртіп пен пикет қатысушыларының қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында:
1) әртүрлі жеке пикеттердің қатысушылары бір-біріне біршама 50 метрден кем емес қашықтықта орналасуы немесе тікелей көру шегінде болуы тиіс;
2) бір күнде және уақытта бір объектте үштен аспайтын жеке пикеттерді өткізуге рұқсат беріледі.
5. Пикет өткізу кезінде:
1) пикет өткізілетін объектінің алдында тұруға, отыруға;
2) көрнекі үгіт құралдарын пайдалануға;
3) пикеттің тақырыбы бойынша қысқа ұрандар, слогандар айғайлап айтуға рұқсат етіледі.
6. Іс-шараны бейбіт жиналыстың, митингтің, шерунің, пикеттің және демонстрацияның басқа нысанда жалғастыру үшін "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар ұйымдастыру мен өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 наурыздағы Заңымен белгіленген тәртіппен, Көкшетау қаласының жергілікті атқарушы органының шешімін алу қажет.
7. Бейбіт жиналысты, митингті, шеруні, пикетті және демонстрацияны өткізуге Көкшетау қаласы әкімдігінің бас тартуын алған жағдайда немесе оны тыйым салу туралы шешім шығарылса, уәкілдер (ұйымдастырушылар) барлық дайындық шараларын тоқтатуға және бұл туралы ықтимал қатысушыларды тиісті хабардар ету бойынша тез арада шаралар қолданады.