Об утверждении бюджета города Актобе на 2020-2022 годы
Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 25 декабря 2019 года № 503. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 27 декабря 2019 года № 6637. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, маслихат города Актобе РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Актобе на 2020 - 2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 76 000 033,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 34 353 283,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 108 790,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 029 332,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 36 508 628,3 тысяч тенге;
2) затраты – 94 217 384,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 744,2 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1 744,2 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 18 219 095,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 18 219 095,1 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 23 579 801,2 тенге;
погашение займов – 9 001 420,1 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 640 714,0 тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Актобе Актюбинской области от 20.03.2020 № 543 (вводится в действие с 01.01.2020); от 11.05.2020 № 553 (вводится в действие с 01.01.2020); от 17.06.2020 № 571 (вводится в действие с 01.01.2020); от 26.08.2020 № 582 (вводится в действие с 01.01.2020); от 20.11.2020 № 597 (вводится в действие с 01.01.2020); от 23.12.2020 № 623 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Зачислять полностью в доход бюджета города Актобе поступления в соответствии со статьей 52 Бюджетного кодекса Республики Казахстан за исключением, предусмотренным подпунктами 1), 2) пункта 1.
3. Принять к сведению, что решением Актюбинского областного маслихата от 11 декабря 2019 года № 473 "Об областном бюджете на 2020 - 2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6565) городу Актобе установлено распределение общей суммы поступлений от налогов в следующих размерах:

2020-2022 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 503 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 27 желтоқсанда № 6637 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына және Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына сәйкес, Ақтөбе қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020 - 2022 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 76 000 033,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 34 353 283,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 108 790,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 029 332,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 36 508 628,3 мың теңге;
2) шығындар – 94 217 384,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1 744,2 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 1 744,2 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – - 18 219 095,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 18 219 095,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсiмi – 23 579 801,2 теңге;
қарыздарды өтеу – 9 001 420,1 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 640 714,0 теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 20.03.2020 № 543 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.05.2020 № 553 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.06.2020 № 571 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.08.2020 № 582 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.11.2020 № 597 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.12.2020 № 623 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 52-бабына сәйкес, 1-тармағының 1), 2) тармақшаларда қаралғандарды қоспағанда, түсімдер Ақтөбе қаласының бюджеті кірісіне толық есептелсін.
3. Ақтөбе облыстық мәслихатының 2019 жылғы 11 желтоқсандағы № 473 "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6565 санымен тіркелген) шешімімен салықтар түсімдерінің жалпы сомасы Ақтөбе қаласына мынадай мөлшерде бөлінуі белгіленгені еске алынсын:

1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты 35 процентов;
2) по социальному налогу 35 процентов;
3) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора 100 процентов;
4) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, зачисляются полностью в бюджет города Актобе.
4. Принять к сведению и руководству, что в соответствии с пунктом 8 Указа Президента Республики Казахстан от 8 апреля 2020 года № 299 "Об уточненном республиканском бюджете на 2020 год" установлено:
с 1 января 2020 года:
1) минимальный размер заработной платы – 42 500 тенге;
2) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 16 839 тенге;
3) минимальный размер пенсии – 38 636 тенге;
4) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 651 тенге;
5) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 31 183 тенге.
с 1 апреля 2020 года:
1) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 17 641 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 40 441 тенге;
3) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 778 тенге;
4) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 32 668 тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения маслихата города Актобе Актюбинской области от 17.06.2020 № 571 (вводится в действие с 01.01.2020).
5. Учесть в городском бюджете на 2020 год поступление целевых трансфертов и бюджетных кредитов из республиканского бюджета, согласно приложению 4.

1) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша 35 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша 35 пайыз;
3) мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша 100 пайыз;
3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша түсімдер Ақтөбе қаласының бюджетіне толығымен есептеледі.
4. Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 8 сәуірдегі № 299 "2020 жылға арналған нақтыланған республикалық бюджет туралы" Жарлығының 8-тармағына сәйкес белгіленгені назарға және басшылыққа алынсын:
2020 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 42 500 теңге;
2) мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiнiң ең төмен мөлшерi – 16 839 теңге;
3) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 38 636 теңге;
4) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 2 651 теңге;
5) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 31 183 теңге.
2020 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің ең төменгі мөлшері – 17 641 теңге;
2) зейнетақының ең төменгі мөлшері – 40 441 теңге;
3) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2 778 теңге;
4) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 32 668 теңге болып белгіленсін.
Ескерту. 4 тармақ жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 17.06.2020 № 571 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2020 жылға арналған Ақтөбе қаласының бюджетіне республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер түскені 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.

6. Учесть в городском бюджете на 2020 год поступление целевых трансфертов и бюджетных кредитов из областного бюджета, согласно приложению 5.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Актобе на 2020 год в сумме 932 760 тысяч тенге.
8. Утвердить перечень городских бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Актобе на 2020 год, согласно приложению 6.

6. 2020 жылға арналған Ақтөбе қаласының бюджетіне облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер түскені 5 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
7. Ақтөбе қаласының жергілікті атқарушы органының 2020 жылға арналған резерві 932 760 мың теңге сомасында бекітілсін.
8. 2020 жылға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын қалалық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

9. Государственному учреждению "Аппарат маслихата города Актобе" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата города Актобе, после его официального опубликования.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии М. Ажибаев
Секретарь маслихата
города Актобе
С. Шинтасова

9. "Ақтөбе қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді, оны ресми жариялағаннан кейін Ақтөбе қалалық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
10. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы М. Ажибаев
Ақтөбе қалалық
мәслихатының хатшысы
С. Шинтасова

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2 885 353
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
2 885 353
8
Используемые остатки бюджетных средств
0
01
Остатки бюджетных средств
0
1
Свободные остатки бюджетных средств
0
01
Свободные остатки бюджетных средств
0
Приложение 4 к решению маслихата города Актобе от 25 декабря 2019 года № 503
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2020 год
Сноска. Приложение 4 – в редакции решения маслихата города Актобе Актюбинской области от 23.12.2020 № 623 (вводится в действие с 01.01.2020).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
24 078 796,0
Целевые текущие трансферты
15 102 177,0
в том числе:
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
61 798,0
Поддержка культурно-досуговой работы
47 321,0
Функционирование районных (городских) библиотек
14 477,0
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 281 573,0
Государственная адресная социальная помощь
1 754 368,0
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
40 455,0
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
45 154,0
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
196 362,0
Программа занятости
234 097,0
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
11 137,0
Отдел образования района (города областного значения)
11 632 593,0
Общеобразовательное обучение
8 881 128,0
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
1 585 947,0
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
539 697,0
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
465 000,0
Дополнительное образование для детей
155 500,0
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
5 321,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
485 420,0
Возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
485 420,0
Отдел строительства района (города областного значения)
605 400,0
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
605 400,0
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
35 393,0
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
35 393,0
Целевые трансферты на развитие

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2 885 353
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
2 885 353
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
0
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
0
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
0
01
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
0
Ақтөбе қалалық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 503 шешіміне 4 қосымша
2020 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Ескерту. 4 қосымша жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 23.12.2020 № 623 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
Барлығы
24 078 796,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер
15 102 177,0
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
61 798,0
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
47 321,0
Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс істеуі
14 477,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 281 573,0
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 754 368,0
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
40 455,0
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
45 154,0
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
196 362,0
Жұмыспен қамту бағдарламасы
234 097,0
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
11 137,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
11 632 593,0
Жалпы білім беру
8 881 128,0
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
1 585 947,0
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
539 697,0
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
465 000,0
Балаларға қосымша білім беру
155 500,0
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
5 321,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
485 420,0
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
485 420,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
605 400,0
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
605 400,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
35 393,0
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
35 393,0
Нысаналы даму трансферттері

8 976 619,0
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
1 658 633,0
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 448 704,0
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
209 929,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 317 986,0
Развитие транспортной инфраструктуры
1 611 386,0
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
2 641 340,0
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3 065 260,0
Приложение 5 к решению маслихата города Актобе от 25 декабря 2019 года № 503
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета на 2020 год
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения маслихата города Актобе Актюбинской области от 23.12.2020 № 623 (вводится в действие с 01.01.2020).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
36 009 633,5
Целевые текущие трансферты
17 274 279,5
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
810 262,0
Программа занятости
105 082,0
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
388 400,0
Государственная адресная социальная помощь
290 156,0
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
26 624,0
Отдел образования района (города областного значения)
6 344 267,3
Общеобразовательное обучение
3 933 827,2
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
394 477,5
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
1 656 053,6
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
114 309,0
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
228 600,0
Присуждение грантов государственным учреждениям образования района (города областного значения) за высокие показатели работы
17 000,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9 979 687,2
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
8 179 704,9
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
596 764,5
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
61 901,9
Освещение улиц в населенных пунктах
219 896,9
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
921 419,0
Отдел строительства района (города областного значения)
140 063,0
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
140 063,0
Целевые трансферты на развитие

8 976 619,0
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 658 633,0
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 448 704,0
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
209 929,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 317 986,0
Көлік инфрақұрылымын дамыту
1 611 386,0
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
2 641 340,0
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
3 065 260,0
Ақтөбе қалалық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 503 шешіміне 5 қосымша
2020 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Ескерту. 5 қосымша жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 23.12.2020 № 623 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
Барлығы
36 009 633,5
Ағымдағы нысаналы трансферттер
17 274 279,5
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
810 262,0
Жұмыспен қамту бағдарламасы
105 082,0
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
388 400,0
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
290 156,0
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
26 624,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
6 344 267,3
Жалпы білім беру
3 933 827,2
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
394 477,5
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
1 656 053,6
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
114 309,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
228 600,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттарды табыс ету
17 000,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9 979 687,2
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
8 179 704,9
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
596 764,5
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
61 901,9
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
219 896,9
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
921 419,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
140 063,0
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
140 063,0
Нысаналы даму трансферттері

18 735 354,0
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
12 749 360,8
Развитие коммунального хозяйства
1 941,0
Развитие теплоэнергетической системы
98 993,0
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
3 577 710,3
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
122 424,4
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
7 506 500,0
Развитие объектов культуры
344 990,8
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
253 734,1
Развитие объектов спорта
843 067,2
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 985 993,2
Развитие транспортной инфраструктуры
3 565 528,0
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
104 232,0
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
202 827,0
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 087 088,5
Развитие коммунального хозяйства

18 735 354,0
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
12 749 360,8
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
1 941,0
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
98 993,0
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
3 577 710,3
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
122 424,4
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
7 506 500,0
Мәдениет объектілерін дамыту
344 990,8
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
253 734,1
Cпорт объектілерін дамыту
843 067,2
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 985 993,2
Көлік инфрақұрылымын дамыту
3 565 528,0
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
104 232,0
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
202 827,0
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 087 088,5
Коммуналдық шаруашылығын дамыту