Об утверждении Мугалжарского районного бюджета на 2020-2022 годы
Решение Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 25 декабря 2019 года № 377. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 26 декабря 2019 года № 6611. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Мугалжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Мугалжарский районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 14 282 139,4 тысяч тенге;
налоговые поступления – 9 211 253,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 32 410,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 79 011,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 959 465,4 тысяч тенге;
2) затраты – 15 727 825,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 860 303,9 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 873 458,9 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13 155,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
приобретение финансовых активов - 0,0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета– -2 305 989,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 2 305 989,9 тысяч тенге;
поступления займов – 2 207 418,1 тысяч тенге;
погашение займов – 13 155,0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 111 726,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 11.03.2020 № 410 (вводится в действие с 01.01.2020); от 22.05.2020 № 434 (вводится в действие с 01.01.2020); от 22.06.2020 № 460 (вводится в действие с 01.01.2020); от 17.08.2020 № 471 (вводится в действие с 01.01.2020); от 29.10.2020 № 504 (вводится в действие с 01.01.2020); от 14.12.2020 № 526 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельный налог;
единый земельный налог;
налог на транспортные средства;
фиксированный налог;
акцизы:
все виды спирта, произведенные на территории Республики Казахстан;
за бензин (за исключением авиационного) и дизельного топлива;
плата за пользование земельными участками;
сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
сбор с аукционов;
сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрациях;
сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования районного значения и в населенных пунктах;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет;
по неналоговым поступлениям:
доходы от коммунальной собственности;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения);
вознаграждения по кредитам, выданным из районного (города областного значения) бюджета;
другие доходы от коммунальной собственности района (города областного значения);
штраф, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района (города областного значения);
другие неналоговые поступления в районный бюджет;
по поступлениям от продажи основного капитала:
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.

2020-2022 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 377 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 26 желтоқсанда № 6611 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Мұғалжар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мына көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 14 282 139,4 мың теңге;
салықтық түсімдер – 9 211 253,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 32 410,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 79 011,0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 4 959 465,4 мың теңге;
2) шығындар – 15 727 825,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 860 303,9 мың теңге;
бюджеттік кредиттер - 873 458,9 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 13 155,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -2 305 989,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 2 305 989,9 мың теңге;
қарыздар түсімі – 2 207 418,1 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 13 155,0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 111 726,8 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 11.03.2020 № 410 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.05.2020 № 434 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.06.2020 № 460 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.08.2020 № 471 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.10.2020 № 504 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.12.2020 № 526 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудандық бюджеттің кірісіне есептелетін болып белгіленсін:
салықтық түсімдер:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
жеке және заңды тұлғалар, жеке кәсіпкерлер мүлкіне салық;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлік құралдарына салық;
тіркелген салық;
акциздер:
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген спирттің барлық түрлеріне;
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
аукциондық төлем;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу, сондай-ақ оларды қайта тіркеу төлемі;
жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу үшін төлем;
аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде және елді мекендерде сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақы;
республикалық бюджет есебіне қосылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж;
салықтық емес түсімдер бойынша:
коммуналдық меншіктен түсетін кірістер;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістер;
аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен салатын айыппұлдар, өсімдер, санкциялар, өндіріп алулар;
аудан бюджетіне түсетін салықтық емес басқа да түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.

3. Принять к сведению и руководству, что с 1 января 2020 года установлено:
1) минимальный размер заработной платы – 42 500 тенге;
2) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 16 839 тенге;
3) минимальный размер пенсии – 38 636 тенге;
4) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 651 тенге;
5) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 31 183 тенге;
с 1 апреля 2020 года:
1) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 17 641 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 40 441 тенге;
3) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2 778 тенге;
4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 32 668 тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 22.05.2020 № 434 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. Установить в районном бюджете на 2020 год распределение общей суммы поступлений от налогов в следующих размерах:
1) индивидуальный подоходный налог - 50 процент;
2) социальный налог - 50 процент;
3) корпоративный подоходный налог – 50 процент.
5. Учесть в районном бюджете на 2020 год размер бюджетного изъятия в областной бюджет в размере 1 447 000,0 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи - 116 000,0 тысяч тенге;
2) на гарантированный социальный пакет детям - 117 982,0 тысяч тенге;
3) на оказание специальных социальных услуг престарелым и инвалидам - 6 369,0 тысяч тенге;
4) на увеличения норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами-10 071,0 тысяч тенге;
5) на расширение Перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств - 8 700,0 тысяч тенге;
6) на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов - 1 073,0 тысяч тенге;
7) на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов-53 893,0 тысяч тенге;
8) на предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей;
9) на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды - 13 636,0 тысяч тенге;

3. 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 42 500 теңге;
2) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің ең төмен мөлшері – 16 839 теңге;
3) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 38 636 теңге;
4) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу,
сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 2 651 теңге;
5) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 31 183 теңге;
2020 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің ең төмен мөлшері – 17 641 теңге;
2) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 40 441 теңге;
3) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу,
сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 2 778 теңге;
4) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 32 668 теңге көлемінде белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 22.05.2020 № 434 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2020 жылы ауданның бюджетіне салықтардан түсетін жалпы соманы бөлу мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) жеке табыс салығы - 50 пайыз;
2) әлеуметтік салық - 50 пайыз;
3) корпоративтік табыс салығы – 50 пайыз.
5. 2020 жылға аудандық бюджетте облыстық бюджетке бюджеттік алулар көлемі 1 447 000,0 мың теңге көлемінде болып ескерілсін.
6. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге - 116 000,0 мың теңге;
2) балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакет - 117 982,0 мың теңге;
3) қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге - 6 369,0 мың теңге;
4) мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға -10 071,0 мың теңге;
5) техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар Тiзбесiн кеңейтуге - 8 700,0 мың теңге;
6) мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға - 1 073,0 мың теңге;
7) жастар тәжірибесіне әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге және еңбекақысын ішінара субсидиялауға - 53 893,0 мың теңге;
8) жас кәсіпкерлерге жаңа бизнес идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттар беру;
9) жаңа бизнес идеяларды жүзеге асыру үшін, соның ішінде NEET санатындағы жастарын, аз қамтылған көп балалы отбасылардың мүшелерін, аз қамтылған еңбекке қабілетті мүгедектерді мемлекеттік гранттармен қамтамасыз етуге - 13 636,0 мың теңге;

10) на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения - 14 973,0 тысяч тенге;
11) на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования - 136 464,0 тысяч тенге;
12) на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования - 0,0 тысяч тенге;
13) на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования - 108 103,0 тысяч тенге;
14) на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования - 1 061 576,0 тысяч тенге;
15) на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования - 260 854,0 тысяч тенге;
16) на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений - 33 671,0 тысяч тенге;
17) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры - 0,0 тысяч тенге;
18) бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов - 32 478,0 тысяч тенге.
19) на общественные работы – 91 538,0 тысяч тенге;
20) на обеспечение занятости за счет развития инфраструктуры и жилищно-коммунального хозяйства в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы – 596 355,3 тысяч тенге;
21) на увеличение оплаты труда педагогов организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта – 9 643,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 22.05.2020 № 434 (вводится в действие с 01.01.2020); от 22.06.2020 № 460 (вводится в действие с 01.01.2020); от 29.10.2020 № 504 (вводится в действие с 01.01.2020); от 14.12.2020 № 526 (вводится в действие с 01.01.2020).
7. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
1) на реконструкцию биоочистных сооружений в городе Эмба - 517 332,0 тысяч тенге;
2) на строительство новой сети водоснабжения индивидуальных жилых домов в микрорайоне Самал 10 квартал города Кандыагаш - 185 096,0 тысяч тенге;
3) на капитальный ремонт жилого дома №17 в микрорайоне Молодежный города Кандыагаш - 58 224,9 тысяч тенге;
4) на капитальный ремонт жилого дома №9 в микрорайоне Молодежный города Кандыагаш - 37 570,3 тысяч тенге;
5) на строительство автомобильной дороги в микрорайоне "Болашак" города Кандыагаш – 111 958,0 тысяч тенге.

10) мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін қызметкерлердің еңбекақысына қосымша ақы белгілеуге 14 973,0 мың теңге;
11) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға - 136 464,0 мың теңге;
12) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге - 0,0 мың теңге;
13) орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге - 108 103,0 мың теңге;
14) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға - 1 061 576,0 мың теңге;
15) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге - 260 854,0 мың теңге;
16) мемлекеттік мәдени ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық жалақыға қосымша ақылар белгілеуге - 33 671,0 мың теңге;
17) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға - 0,0 мың теңге;
18) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік несиелер - 32 478,0 мың теңге.
19) қоғамдық жұмыстарға – 91 538,0 мың теңге;
20) 2020-2021 жылдарға арналған Жұмыспен қамтудың жол картасы шеңберінде инфрақұрылымды және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамыту есебінен жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуге – 596 355,3;
21) дене шынықтыру және спорт саласындағы орта және қосымша білім беру ұйымдарының педагогтерінің еңбекақысын ұлғайтуға – 9 643,0 мың теңге.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 22.05.2020 № 434 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.06.2020 № 460 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.10.2020 № 504 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.12.2020 № 526 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2020 жылға арналған аудандық бюджетіне республикалық бюджеттен дамуға нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) Ембі қаласындағы биотазарту имараттарын жаңғыртуға - 517 332,0 мың теңге;
2) Қандыағаш қаласының Самал шағын ауданының 10-кварталындағы жеке тұрғын үйлерді салу кезінде жаңа сумен жабдықтау желісінің құрылысына - 185 096,0 мың теңге;
3) Қандыағаш қаласының Жастық шағын ауданындағы №17 тұрғын үйді күрделі жөндеуге - 58 224,9 мың теңге;
4) Қандыағаш қаласының Жастық шағын ауданындағы №9 тұрғын үйді күрделі жөндеуге - 37 570,3 мың теңге.
5) Қандыағаш қаласының "Болашақ" мөлтек ауданында автомобиль жолын салуға – 111 958,0 мың теңге.

Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 22.05.2020 № 434 (вводится в действие с 01.01.2020).
8. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи - 36 000,0 тысяч тенге;
2) на гарантированный социальный пакет детям - 15 337,0 тысяч тенге;
3) на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования - 137 810,0 тысяч тенге;
4) на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі" - 0,0 тысяч тенге;
5) на капитальные расходы объектов образования - 145 684,5 тысяч тенге;
6) на обновление компьютерной техники общеобразовательных школ -41 375,0 тысяч тенге;
7) на сервисное обслуживание кабинетов новой модификации общеобразовательных школ - 15 748,5 тысяч тенге;
8) на установку камер видеонаблюдения в общеобразовательных школах -21 278,0 тысяч тенге;
9) на установку камер видеонаблюдения в дошкольных организациях - 5 977,0 тысяч тенге;
10) на снижение оплаты за питание в дошкольных организациях образования получающим адресную социальную помощь - 5 835,0 тысяч тенге;
11) на обеспечение гарантированного социального пакета для детей из малообеспеченных семей - 28 981,0 тысяч тенге;
12) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях (экология) - 31 458,0 тысяч тенге;
13) на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней педагогических работников до 56 дней (работников детского дошкольного образования) - 16 408,0 тысяч тенге;
14) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях - 476 767,0 тысяч тенге;
15) на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования за работу в условиях обновленного содержания образования - 213 733,0 тысяч тенге;
16) на увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ - 5 000,0 тысяч тенге;
17) на выплату доплаты учителям со степенью магистра - 3 522,0 тысяч тенге;
18) на выплату доплаты учителям, за наставничество молодым учителям - 3 185,0 тысяч тенге;
19) на увеличение размеров доплаты за классное руководство работникам организаций начального, основного и общего среднего образования - 15 838,0 тысяч тенге;
20) на увеличение размеров доплаты за проверку тетрадей, письменных работ работникам организаций начального, основного и общего среднего образования - 10 137,0 тысяч тенге;

Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 22.05.2020 № 434 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2020 жылға арналған аудандық бюджетіне облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге - 36 000,0 мың теңге;
2) балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакет - 15 337,0 мың теңге;
3) орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге - 137 810,0 мың теңге;
4) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға - 0,0 мың теңге;
5) білім беру объектілерінің күрделі шығындарына - 145 684,5 мың теңге;
6) жалпы білім беретін мектептердің компьютерлік техникасын жаңартуға - 41 375,0 мың теңге;
7) жалпы білім беретін мектептердің жаңа модификацияланған сыныптарына қызмет көрсетуге - 15 748,5 мың теңге;
8) жалпы білім беретін мектептерде бейнебақылау камераларын орнатуға -21 278,0 мың теңге;
9) мектепке дейінгі ұйымдарда бейнебақылау камераларын орнатуға - 5 977,0 мың теңге;
10) атаулы әлеуметтік көмек алатын мектепке дейінгі білім беру ұйымдарындағы тамақтану төлемін азайтуға - 5 835,0 мың теңге;
11) әлеуметтік жағдайы төмен отбасылардан шыққан балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакет ұсынуға - 28 981,0 мың теңге;
12) мектепке дейінгі ұйымдарда (экология) мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 31 458,0 мың теңге;
13) педагогикалық қызметкерлердің 42 күнтізбелік күнінен 56 күнге дейін созылған жыл сайынғы ақы төленетін еңбек демалысын ұлғайтуға (мектепке дейінгі білім беру қызметкерлеріне) - 16 408,0 мың теңге;
14) мектепке дейінгі ұйымдарда мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 476 767,0 мың теңге;
15) жаңартылған білім беру мазмұны жағдайында жұмыс істеу үшін бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге - 213 733,0 мың теңге;
16) мектептердің педагог-психологтарының лауазымдық айлық ақыларының мөлшерлерін ұлғайтуға - 5 000,0 мың теңге;
17) магистр дәрежесі бар мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 3 522,0 мың теңге;
18) мұғалімдерге, жас мұғалімдердің тәлімгерлік қызметіне қосымша ақы төлеуге - 3 185,0 мың теңге;
19) бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне сынып жетекшілігі үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға - 15 838,0 мың теңге;
20) бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне дәптерлерді, жазбаша жұмыстарды тексергені үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға - 10 137,0 мың теңге;

21) на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней педагогических работников до 56 дней (работникам коррекционных, одаренных школ, коррекционных организаций) - 5 059,0 тысяч тенге;
22) на доплату за преподавание на английском языке предметов естественно - математического направление - 19 945,0 тысяч тенге;
23) на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных - 500,0 тысяч тенге;
24) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов - 30 354,0 тысяч тенге;
25) на содействие занятости населения - 6 519,0 тысяч тенге;
26) на краткосрочное профессиональное обучение рабочим кадрам - 10 905,0 тысяч тенге.
27) на приобретение жилья из коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей – 42 000,0 тысяч тенге;
28) на капитальный ремонт жилых домов – 100 000,0 тысяч тенге.
29) на организацию дистанционного обучения для детей из социально - увязвимого слоя населения – 223 952,0 тысяч тенге;
30) на обеспечение продуктово-бытовым набором отдельных категорий населения на период чрезвычайного положения – 72 080,0 тысяч тенге;
31) на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса – 37 913,0 тысяч тенге;
32) на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды– 32 222,0 тысяч тенге;
33) на оплату учителям дежурных классов в общеобразовательных школах области – 39 758,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 11.03.2020 № 410 (вводится в действие с 01.01.2020); от 22.05.2020 № 434 (вводится в действие с 01.01.2020); от 22.06.2020 № 460 (вводится в действие с 01.01.2020); от 17.08.2020 № 471 (вводится в действие с 01.01.2020); от 29.10.2020 № 504 (вводится в действие с 01.01.2020); от 14.12.2020 № 526 (вводится в действие с 01.01.2020).
9. Учесть в районном бюджете на 2020 поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) на строительство автомобильной дороги в микрорайоне Болашак города Кандагаш -37 632,0 тысяч тенге;
2) на строительство автомобильных дорог улицы Амангельды города Кандыагаш - 14 677,0 тысяч тенге;
3) на строительство автомобильных дорог улицы Ж.Амирова города Эмба - 0,0 тысяч тенге;
4) на разработку проектно-сметной документации на строительство физкультурно-оздоровительного комплекса, расположенного проспекту Победы в городе Кандыагаш - 3 808,0 тысяч тенге;

21) педагогикалық қызметкерлердің 42 күнтізбелік күнінен 56 күнге дейін созылған жыл сайынғы ақы төленетін еңбек демалысын ұлғайтуға (түзету, дарынды мектептердің, түзету ұйымдарының қызметкерлеріне) - 5 059,0 мың теңге;
22) жаратылыстану - математикалық бағыттағы пәндерді ағылшын тілінде оқытқаны үшін қосымша ақы төлеуге - 19 945,0 мың теңге;
23) алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың құнын иелеріне өтеуге - 500,0 мың теңге;
24) аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді – мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге - 30 354,0 мың теңге;
25) халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге - 6 519,0 мың теңге;
26) жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға - 10 905,0 мың теңге.
27) аз қамтылған көпбалалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 42 000,0 мың теңге;
28) тұрғын үйлерді күрделі жөндеуге – 100 000,0 мың теңге.
29) халықтың әлеуметтік осал топтарының балалары үшін қашықтықтан оқытуды ұйымдастыруға – 223 952,0 мың теңге;
30) төтенше жағдай кезеңінде халықтың жекелеген санаттарын азық-түлік және тұрмыстық жиынтығымен қамтамасыз етуге – 72 080,0 мың теңге;
31) шағын және орта бизнеске салықтық жүктеменің төмендеуіне байланысты шығындарды өтеуге – 37 913,0 мың теңге;
32) жаңа бизнес идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беруге, оның ішінде NEET санатындағы жастар, аз қамтылған көп балалы отбасылардың мүшелері, аз қамтылған еңбекке қабілетті мүгедектер – 32 222,0 мың теңге;
33) облыстық жалпы білім беру мектептердегі кезекші сынып мұғалімдеріне ақы төлеуге – 39 758,0 мың теңге.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 11.03.2020 № 410 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.05.2020 № 434 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.06.2020 № 460 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.08.2020 № 471 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.10.2020 № 504 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.12.2020 № 526 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2020 жылға арналған аудандық бюджетіне облыстық бюджеттен дамуға нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) Қандыағаш қаласының Болашақ шағын ауданындағы автомобиль жолдарының құрылысына - 37 632,0 мың теңге;
2) Қандыағаш қаласының Амангелді көшесіндегі автомобиль жолының құрылысына - 14 677,0 мың теңге;
3) Ембі қаласының Ж.Әміров көшесіндегі автомобиль жолының құрылысына - 0,0 мың теңге;
4) Қандыағаш қаласындағы Жеңіс даңғылында орналасқан спорттық-сауықтыру кешенінің құрылысына сметалық - жобалау құжаттамаларын әзірлеуге - 3 808,0 мың теңге;

5) на разработку проектно-сметной документации на строительство водопроводных сетей и сооружений в селе Кожасай - 4 334,0 тысяч тенге;
6) на разработку проектно-сметной документации на строительство водопроводных сетей и сооружений в селе Шенгельши - 3 300,0 тысяч тенге;
7) на реконструкцию канализационных сетей улицы Н.Байганина, Асанхан Калиева, Теміржолшылар, Ахмет Жубанова города Кандыагаш - 0,0 тысяч тенге;
8) на строительство новой сети водоснабжения индивидуальных жилых домов в микрорайоне Самал 10 квартал города Кандыагаш - 34 462,0 тысяч тенге;
9) на реконструкцию биоочистных сооружений в городе Эмба - 118 468,0 тысяч тенге.
10) на завершение строительства 3 (трех) восьми квартирных арендно-коммунальных жилых домов в микрорайоне Самал города Кандыагаш – 21 844,0 тысяч тенге;
11) на строительство инженерных сетей 3 (трех) восьми квартирных арендно-коммунальных жилых домов в микрорайоне Самал города Кандыагаш – 24 839,0 тысяч тенге;
12) на завершение строительства инженерных сетей к строящимся 3 (трех) восьми квартирных арендно-коммунальных жилых домов в микрорайоне Самал города Кандыагаш – 1 503,0 тысяч тенге;
13) на строительство подземного резервуара для сточных вод из железо бетонных изделий 500 м3 на площадке канализационно-насосной станции №3 города Кандыагаш –0,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 11.03.2020 № 410 (вводится в действие с 01.01.2020); от 22.05.2020 № 434 (вводится в действие с 01.01.2020); от 22.06.2020 № 460 (вводится в действие с 01.01.2020); от 29.10.2020 № 504 (вводится в действие с 01.01.2020); от 14.12.2020 № 526 (вводится в действие с 01.01.2020).
9-1. Учесть в районном бюджете на 2020 год займы для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости в сумме 2 342 976,3 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм займов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 22.05.2020 № 434 (вводится в действие с 01.01.2020).
10. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам города, села, сельских округов 1 098 646,0 тысяч тенге:
в том числе:
аппарат акима города Кандыагаш - 309 255,0 тысяч тенге;
аппарат акима города Эмба – 133 741,0 тысяч тенге;
аппарат акима города Жем – 70 350,0 тысяч тенге;
аппарат акима Аккемирского сельского округа - 69 793,0 тысяч тенге;
аппарат акима Батпаккольского сельского округа – 72 691,0 тысяч тенге;

5) Қожасай ауылындағы су жүйелері мен имараттарының құрылысына сметалық - жобалау құжаттамаларын әзірлеуге - 4 344,0 мың теңге;
6) Шенгелші ауылындағы су жүйелері мен имараттарының құрылысына сметалық - жобалау құжаттамаларын әзірлеуге - 3 300,0 мың теңге;
7) Қандыағаш қаласының Н.Байғанин, Асанхан Қалиев, Теміржолшылар, Ахмет Жұбанов көшелерінің кәріз желілерін қайта жаңғыртуға - 0,0 мың теңге;
8) Қандыағаш қаласының Самал шағын ауданының 10-кварталындағы жеке тұрғын үйлерді жаңа сумен жабдықтау желісінің құрылысына - 34 462,0 мың теңге;
9) Ембі қаласындағы биотазарту имараттарын жаңғыртуға - 118 468,0 мың теңге.
10) Қандыағаш қаласының Самал шағын ауданындағы сегіз пәтерлі 3 (үш) жалдамалы – коммуналдық тұрғын үйлердің құрылысын аяқтауға – 21 844,0 мың теңге;
11) Қандыағаш қаласының Самал шағын ауданындағы сегіз пәтерлі 3 (үш) жалдамалы-коммуналдық тұрғын үйлердің инженерлік желілерінің құрылысына – 24 839,0 мың теңге;
12) Қандыағаш қаласының Самал шағын ауданындағы сегіз пәтерлі 3 (үш) жалдамалы-коммуналдық тұрғын үйлердің инженерлік желілерінің құрылысын аяқтауға – 1 503,0 мың теңге;
13) Қандыағаш қаласы №3 кәріз сорғы станциясы алаңында 500 м3 темірбетонды ағынды су қабылдау үшін жер асты су қоймасын (резервуар) салуға – 0,0 мың теңге.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 11.03.2020 № 410 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.05.2020 № 434 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.06.2020 № 460 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.10.2020 № 504 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.12.2020 № 526 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9-1. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін қарыздар түсімдерінің көлемі 2 342 976,3 мың теңге сомасында ескерілсін.
Аталған қарыздар түсімі сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 22.05.2020 № 434 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен қала, ауыл, ауылдық округтер бюджетіне берілетін субъвенция көлемі 1 098 646,0 мың теңге қарастырылғаны ескерілсін:
оның ішінде:
Қандыағаш қаласы әкімі аппараты – 309 225,0 мың теңге;
Ембі қаласы әкімі аппараты – 133 741,0 мың теңге;
Жем қаласы әкімі аппараты – 70 350,0 мың теңге;
Ақкемер ауылдық округі әкімі аппараты - 69 793,0 мың теңге;
Батпақкөл ауылдық округі әкімі аппараты – 72 691,0 мың теңге;

аппарат акима Енбекского сельского округа – 24 691,0 тысяч тенге;
аппарат акима села Мугалжар – 52 785,0 тысяч тенге;
аппарат акима Ащесайского сельского округа– 21 396,0 тысяч тенге;
аппарат акима Егиндыбулакского сельского округа– 42 005,0 тысяч тенге;
аппарат акима сельского округа имени К.Жубанова– 48 782,0 тысяч тенге;
аппарат акима Журынского сельского округа– 49 628,0 тысяч тенге;
аппарат акима Каиндинского сельского округа– 53 994,0 тысяч тенге;
аппарат акима Кумжарганского сельского округа– 52 822,0 тысяч тенге;
аппарат акима Кумсайского сельского округа– 48 992,0 тысяч тенге;
аппарат акима Талдысайского сельского округа– 47 751,0 тысяч тенге.
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в сумме - 0,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 11.03.2020 № 410 (вводится в действие с 01.01.2020); от 22.05.2020 № 434 (вводится в действие с 01.01.2020); от 29.10.2020 № 504 (вводится в действие с 01.01.2020).
12. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год, согласно приложению 4.
13. Утвердить бюджетные программы аппаратов акима города районного значения, села, поселка, сельского округа на 2020 год, согласно приложению 5.

Еңбек ауылдық округі әкімі аппараты – 24 691,0 мың теңге;
Мұғалжар ауылы әкімі аппараты – 52 785,0 мың теңге
Ащысай ауылдық округі әкімі аппараты - 21 396,0 мың теңге;
Егіндібұлақ ауылдық округі әкімі аппараты - 42 005,0 мың теңге;
Қ.Жұбанов атындағы ауылдық округі әкімі аппараты - 48 782,0 мың теңге;
Жұрын ауылдық округі әкімі аппараты - 49 628,0 мың теңге;
Қайынды ауылдық округі әкімі аппараты - 53 994,0 мың теңге;
Құмжарған ауылдық округі әкімі аппараты - 52 822,0 мың теңге;
Құмсай ауылдық округі әкімі аппараты - 48 992,0 мың теңге;
Талдысай ауылдық округі әкімі аппараты – 47 751,0 мың теңге.
11. 2020 жылға ауданның жергілікті атқарушы органының резерві - 0,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 11 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 11.03.2020 № 410 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.05.2020 № 434 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.10.2020 № 504 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
12. 2020 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараттарының 2020 жылға бюджеттік бағдарламалары 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

14. Государственному учреждению "Аппарат маслихата Мугалжарского района" в установленном законодательном порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области.
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
Мугалжарского районного маслихата
А. Жукашев
Cекретарь Мугалжарского
районного маслихата
Р. Мусенова
Приложение 1 к решению Мугалжарского районного маслихата от 25 декабря 2019 года № 377
Мугалжарский районный бюджет на 2020 год

14. "Мұғалжар аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді.
15. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мұғалжар аудандық
мәслихатының сессия төрағасы
А. Жукашев
Мұғалжар аудандық
мәслихатының хатшысы
Р. Мусенова
Мұғалжар аудандық маслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 377 шешіміне 1 қосымша
2020 жылға арналған Мұғалжар аудандық бюджеті

15 215,0
006
Оказание жилищной помощи
2 303,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
161 765,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
67 866,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
66 411,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
46 540,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
54 386,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
54 386,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
41 567,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 850,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
3 600,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
6 369,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 939 883,0
1
Жилищное хозяйство
575 757,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
115 683,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
112 683,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
3 000,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
145 684,5
026
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
145 684,5
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
314 390,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
22 389,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
250 001,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
42 000,0
2
Коммунальное хозяйство
1 332 942,8
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 322 842,8
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
94 494,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
680,0
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)

15 215,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 303,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
161 765,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
67 866,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
66 411,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
46 540,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
54 386,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
54 386,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 567,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 850,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
3 600,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
6 369,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 939 883,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
575 757,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
115 683,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
112 683,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
3 000,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
145 684,5
026
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
145 684,5
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
314 390,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
22 389,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
250 001,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
42 000,0
2
Коммуналдық шаруашылық
1 332 942,8
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 322 842,8
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету
94 494,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
680,0
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
24 985,6
036
Развитие газотранспортной системы
24 985,6
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
69 845,3
1
Сельское хозяйство
36 263,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
28 917,0
Проведение противоэпизоотических мероприятий
28 917,0
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
7 346,0
006
Организация санитарного убоя больных животных
1 800,0
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
2 000,0
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
500,0
012
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
3 046,0
6
Земельные отношения
25 237,0
463
Отдел земельных отношений района (города областногозначения)
25 237,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
19 091,0
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
3 000,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
3 146,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
8 345,3
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
8 345,3
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
8 345,3
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
31 719,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
31 719,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
31 719,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
31 719,0
12
Транспорт и коммуникации
942 886,6
1
Автомобильный транспорт
942 886,6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
942 886,6
022
Развитие транспортной инфраструктуры
282 871,5
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй -коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
24 985,6
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
24 985,6
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
69 845,3
1
Ауыл шаруашылығы
36 263,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
28 917,0
010
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
28 917,0
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
7 346,0
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
1 800,0
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
2 000,0
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
500,0
012
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
3 046,0
6
Жер қатынастары
25 237,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
25 237,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 091,0
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
3 000,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
3 146,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
8 345,3
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
8 345,3
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
8 345,3
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
31 719,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
31 719,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
31 719,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
31 719,0
12
Көлiк және коммуникация
942 886,6
1
Автомобиль көлiгi
942 886,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
942 886,6
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
282 871,5
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу

452
Отдел финансов района (города областного значения)
81 067,0
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
81 067,0
Приложение 4 к решению Мугалжарского районного маслихата от 25 декабря 2019 года № 377
Перечень бюджетных программ Мугалжарского района не подлежащих секвестру в процессе исполнения Районного бюджета на 2020 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетной программы
Программа
Подпрограмма
Наименование
04
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 5 к решению Мугалжарского районного маслихата от 25 декабря 2019 года № 377
Бюджетные программы аппаратов акима города районного значения, села, поселка, сельского округа на 2020 год
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 14.12.2020 № 526 (вводится в действие с 01.01.2020).
№ п/н
Наименование городских, сельских округов
001 "Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа"
004 "Дошкольное воспитание и обучение и организация медицинского обслуживания в организациях дошкольного воспитания и обучения"
008 "Освещение улиц в населенных пунктах"
009 "Обеспечение санитарии населенных пунктов"
1
город Кандыагаш

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
81 067,0
008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
81 067,0
Мұғалжар аудандық мәслихатының 2019 жылығы 25 желтоқсандағы № 377 шешіміне 4 қосымша
2020 жылға арналған Мұғалжар аудандық бюджетін атқару процесідне секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламаларының тізбесі
Функционалдық топ
Функционалдық кіші топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
04
Бiлiм беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы білім беру
Мұғалжар аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 377 шешіміне 5 қосымша
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараттарының 2020 жылға бюджеттік бағдарламалары
Ескерту. 5 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 14.12.2020 № 526 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
№ р/н
Қалалық, ауылдық округтер атауы
001 "Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер"
004 "Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту және мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту ұйымдарында медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастыру"
008 "Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру"
009 "Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету"
011 "Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру"
1
Қандыағаш қаласы