О льготном проезде многодетных матерей города Талдыкорган на общественном пассажирском транспорте (кроме такси)
Решение Талдыкорганского городского маслихата Алматинской области от 5 декабря 2019 года № 337 и постановление акимата города Талдыкорган Алматинской области от 5 декабря 2019 года № 555. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 12 декабря 2019 года № 5327
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6, пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 13 Закона Республики Казахстан от 21 сентября 1994 года "О транспорте в Республике Казахстан", Талдыкорганский городской маслихат РЕШИЛ и акимат города Талдыкорган ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить льготный проезд на общественном пассажирском транспорте (кроме такси), при наличии документа, подтверждающего право на льготу, следующим категориям граждан города Талдыкорган:
- многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа";
- многодетным матерям, награжденным подвесками "Күміс алқа";
- многодетным матерям, получившим ранее звание "Мать-героиня";
- многодетным матерям, награжденным орденами "Материнская слава" I и II степени;
- многодетным матерям, имеющим четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, в том числе детей, обучающихся по очной форме обучения в организациях среднего, технического и профессионального, послесреднего, высшего и (или) послевузовского образования, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания организаций образования (но не более чем до достижения двадцатитрехлетнего возраста).
2. Источником финансирования определить бюджет города Талдыкорган.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного решения и постановления возложить на руководителя аппарата городского маслихата Бигужанова Т. К. и заместителя акима города Байназарова С. А.
4. Настоящее совместное решение и постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Талдыкорганского
городского маслихата Ж. Нурлыбаева
Секретарь Талдыкорганского
городского маслихата Т. Ахажан
Аким города Талдыкорган Г. Абдраймов

Талдықорған қаласының көп балалы аналарының қоғамдық жолаушылар көлігінде (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүруі туралы
Алматы облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 2019 жылғы 5 желтоқсандағы № 337 шешімі және Алматы облысы Талдықорған қаласы әкімдігінің 2019 жылғы 5 желтоқсандағы № 555 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2019 жылы 12 желтоқсанда № 5327 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 15) тармақшасына, 31-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" 1994 жылғы 21 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының Заңының 13-бабына сәйкес, Талдықорған қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ және Талдықорған қаласының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Жеңілдік құқығын растайтын құжаты болған кезде қоғамдық жолаушылар көлігінде (таксиден басқа) тегін жол жүру Талдықорған қаласының келесі санаттағы азаматтарына белгіленсін:
- "Алтын алқа" алқасымен наградталған көп балалы аналар;
- "Күміс алқа" алқасымен наградталған көп балалы аналар;
- "Батыр ана" атағын бұрын алған көп балалы аналар;
- I және II деңгейлі "Ана даңқы" орденімен наградталған көп балалы аналар;
- бірге тұратын кәмелетке толмаған төрт және одан көп балалары, оның ішінде кәмелеттік жасқа толғаннан кейін білім беру ұйымдарын бітіретін уақытқа дейін (бірақ жиырма үш жасқа толғанға дейін) орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру үйымдарында күндізгі оқу нысаны бойынша білім алатын балалары бар көп балалы аналарға.
2. Қаржыландыру көзі болып Талдықорған қаласының жергілікті бюджеті белгіленсін.
3. Осы бірлескен шешімнің және қаулының орындалуын бақылау қалалық мәслихат аппаратының басшысы Т. К. Бигужановқа және қала әкімінің орынбасары С. А. Байназаровқа жүктелсін.
4. Осы бірлескен шешім және қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Талдықорған қалалық мәслихаты
сессиясының төрағасы Ж. Нурлыбаева
Талдықорған қалалық
мәслихатының хатшысы Т. Ахажан
Талдықорған қаласының әкімі Г. Абдраймов