О бюджете Жамбылского района на 2020-2022 годы
Решение Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 27 декабря 2019 года № 65-302. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 10 января 2020 года № 5394.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 8 настоящего решения.
В соответствии c пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жамбылский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 28 247 497 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 4 526 169 тысяч тенге;
неналоговые поступления 16 006 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 26 206 тысяч тенге;
поступления трансфертов 23 679 116 тысяч тенге, в том числе:
трансферты из нижестоящих органов государственного управления 45 180 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные изъятия 45 164 тысячи тенге;
возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов 16 тысяч тенге;
трансферты из вышестоящих органов государственного управления 23 633 936 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 12 034 165 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 3 850 642 тысячи тенге;
субвенции 7 749 129 тысяч тенге;
2) затраты 30 206 307 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 163 281 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 219 305 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 56 024 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 2 122 091 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 122 091 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 09.12.2020 № 79-359 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год объемы бюджетных изъятий из бюджетов сельских округов в районный бюджет в сумме 45 164 тысячи тенге, в том числе:
Каргалинский сельский округ 20 633 тысячи тенге;
Карасуский сельский округ 7 940 тысяч тенге;
Шолаккаргалинский сельский округ 16 591 тысяча тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 276 915 тысяч тенге, в том числе:
Аккайнарскому сельскому округу 10 124 тысячи тенге;

Жамбыл ауданының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 65-302 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2020 жылы 10 қаңтарда № 5394 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 8-тармағымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Жамбыл аудандық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 28 247 497 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер 4 526 169 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 16 006 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 26 206 мың теңге;
трансферттер түсiмі 23 679 116 мың теңге, оның ішінде:
төмен тұрған мемлекеттік басқару органдарынан трансферттер 45 180 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік алып қоюлар 45 164 мың теңге;
нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару 16 мың теңге;
мемлекеттік басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетін трансферттер 23 633 936 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 12 034 165 мың теңге;
нысаналы даму трансферттер 3 850 642 мың теңге;
субвенциялар 7 749 129 мың теңге;
2) шығындар 30 206 307 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 163 281 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 219 305 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 56 024 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 122 091 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 2 122 091 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 09.12.2020 № 79-359 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтері бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемдері 45 164 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Қарғалы ауылдық округінен 20 633 мың теңге;
Қарасу ауылдық округінен 7 940 мың теңге;
Шолаққарғалы ауылдық округінен 16 591 мың теңге.
3. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 276 915 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Аққайнар ауылдық округіне 10 124 мың теңге;

Актерекскому сельскому округу 15 028 тысяч тенге;
Аксенгирскому сельскому округу 13 440 тысяч тенге;
Айдарлинскому сельскому округу 17 097 тысяч тенге;
Бозойскому сельскому округу 19 169 тысяч тенге;
Бериктасскому сельскому округу 13 723 тысячи тенге;
Дегересскому сельскому округу 15 210 тысяч тенге;
Жамбылскому сельскому округу 11 761 тысяча тенге;
Каракастекскому сельскому округу 12 730 тысяч тенге;
Мынбаевскому сельскому округу 4 443 тысячи тенге;
Матыбулакскому сельскому округу 12 124 тысячи тенге;
Самсинскому сельскому округу 12 700 тысяч тенге;
Сарытаукымскому сельскому округу 19 833 тысячи тенге;
Таранскому сельскому округу 12 788 тысяч тенге;
Талапскому сельскому округ у 11 483 тысячи тенге;
Унгуртасскому сельскому округу 12 842 тысячи тенге;
Ульгилинскому сельскому округу 17 334 тысячи тенге;
Улькенскому сельскому округу 8 146 тысяч тенге;
Узынагашскому сельскому округу 6 532 тысячи тенге;
Шиенскому сельскому округу 19 012 тысяч тенге;
Темиржолскому сельскому округу 11 396 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
капитальные расходы государственного органа;
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
освещение улиц населенных пунктов;
благоустройство и озеленение населенных пунктов.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Жамбылского района.

Ақтерек ауылдық округіне 15 028 мың теңге;
Ақсеңгір ауылдық округіне 13 440 мың теңге;
Айдарлы ауылдық округіне 17 097 мың теңге;
Бозой ауылдық округіне 19 169 мың теңге;
Беріктас ауылдық округіне 13 723 мың теңге;
Дегерес ауылдық округіне 15 210 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне 11 761 мың теңге;
Каракастек ауылдық округіне 12 730 мың теңге;
Мынбаев ауылдық округіне 4 443 мың теңге;
Мәтібұлақ ауылдық округіне 12 124 мың теңге;
Самсы ауылдық округіне 12 700 мың теңге;
Сарытауқұм ауылдық округі не 19 833 мың теңге;
Таран ауылдық округіне 12 788 мың теңге;
Талап ауылдық округіне 11 483 мың теңге;
Үңгіртас ауылдық округіне 12 842 мың теңге;
Үлгілі ауылдық округіне 17 334 мың теңге;
Үлкен ауылдық округіне 8 146 мың теңге;
Ұзынағаш ауылдық округіне 6 532 мың теңге;
Шиен ауылдық округіне 19 012 мың теңге;
Теміржол ауылдық округіне 11 396 мың теңге.
4. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыру;
мемлекеттік органның күрделі шығыстарына;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Жамбыл ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в сумме 111 235 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменением внесенным решением Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 29.07.2020 № 72-338 (вводится в действие с 01.01.2020).
6. Установить перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год согласно приложению 4 к настоящему решению.

5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2020 жылға арналған резерві 111 235 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді – Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 29.07.2020 № 72-338 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2020 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес белгіленсін.

7. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Жамбылского районного маслихата "По экономической реформе, бюджету, тарифной политике, развитию малого и среднего предпринимательства".
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Жамбылского районного маслихата Ы. Амалбек
Секретарь Жамбылского районного маслихата С. Жұрын
Приложение 1 к решению Маслихат Жамбылского района от "27" декабря 2019 года № 65-302
Районный бюджет на 2020 год

7. Осы шешімнің орындалуын бақылау Жамбыл аудандық мәслихатының "Экономикалық реформа, бюджет, тарифтік саясат, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
8. Осы шешiм 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Жамбыл аудандық мәслихатының сессия төрағасы Ы. Амалбек
Жамбыл аудандық мәслихат хатшысы С. Жұрын
Жамбыл аудандық мәслихатының 2019 жылғы "27" желтоқсандағы № 65-302 шешіміне 1-қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет

5 329
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
85 715
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
139 937
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
67 108
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
74 577
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
68 025
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
39 815
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
9 236
021
Капитальные расходы государственного органа
605
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
7 181
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
11 188
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
6 552
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
6 552
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 429 014
1
Жилищное хозяйство
887 318
467
Отдел строительства района (города областного значения)
539 853
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
309 924
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
229 929
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
347 465
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
18 089
003
Капитальные расходы государственного органа
585
004
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
37 855
006
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
29 503
070
Возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
154 800
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
106 633
2
Коммунальное хозяйство
1 191 346
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 191 346
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения

5 329
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
85 715
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
139 937
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
67 108
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
74 577
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
68 025
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39 815
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
9 236
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
605
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
7 181
067
Ведомствалық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделішығыстары
11 188
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
6 552
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
6 552
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 429 014
1
Тұрғын үй шаруашылығы
887 318
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
539 853
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
309 924
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
229 929
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
347 465
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
18 089
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
585
004
Мемлекеттік қажеттіліктер үшін жер учаскелерін алып қою, оның ішінде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлікті иеліктен айыру
37 855
006
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
29 503
070
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
154 800
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
106 633
2
Коммуналдық шаруашылық
1 191 346
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 191 346
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі