О районном бюджете на 2020-2022 годы
Решение Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 24 декабря 2019 года № 57-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 26 декабря 2019 года № 4467.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жамбылский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 18 438 077 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 109 389 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6 170 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 85 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 15 237 518 тысяч тенге;
2) затраты – 19 847 674 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 868 067 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 894 426 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 26 359 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – -2 355 229 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 2 355 229 тысяч тенге:
поступления займов – 2 244 000 тысяч тенге;
погашение займов – 22 689 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 133 918 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 08.04.2020 № 59-2 (вводится в действие с 01.01 2020); от 24.04.2020 № 61-2 (вводится в действие с 01.01 2020); от 19.06.2020 № 63-3 (вводится в действие с 01.01 2020); от 14.08.2020 № 66-2 (вводится в действие с 01.01 2020); от 21.08.2020 № 67-2 (вводится в действие с 01.01 2020); от 26.10.2020 № 70-2 (вводится в действие с 01.01 2020); от 27.11.2020 № 72-2 (вводится в действие с 01.01 2020).
2. Принять во внимание, что размер бюджетных субвенции на 2020 год из областного бюджета районному бюджету составляет 9 680 410 тысяч тенге.
3. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2020-2022 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, работающих в сельских населенных пунктах финансируемых из районного бюджета в размере двадцать пять процентов от оклада и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 57-2 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 26 желтоқсанда № 4467 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес Жамбыл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 18 438 077 мың теңге;
салықтық түсімдер – 3 109 389 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 170 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 85 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 15 237 518 мың теңге;
2) шығындар – 19 847 674 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 868 067 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 894 426 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 26 359 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 355 229 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 355 229 мың теңге;
қарыздар түсімі – 2 244 000 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 22 689 мың теңге;
бюджет қаражаттары қалдықтарының қозғалысы – 133 918 мың теңге.
Ескерту. 1 – тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 08.04.2020 № 59-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 24.04.2020 № 61-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 19.06.2020 № 63-3 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 14.08.2020 № 66-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 21.08.2020 № 67-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 26.10.2020 № 70-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 27.11.2020 № 72-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2020 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік субвенция мөлшері 9 680 410 мың теңге сомасында ескерілсін.
3. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес, 2020-2022 жылдарға аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласының мамандарына қалалық жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлық ақылары мен тарифтік сатвкаларының жиырма бес пайыз мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.

4. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2020 год, согласно приложению 4.
5. Объем трансфертов бюджетам аульных округов на 2020 год определяются на основании постановления акимата Жамбылского района.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в объеме 99 257 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 08.04.2020 № 59-2 (вводится в действие с 01.01 2020); от 26.10.2020 № 70-2 (вводится в действие с 01.01 2020); от 27.11.2020 № 72-2 (вводится в действие с 01.01 2020).

4. 2020 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. 2020 жылға ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін трансферттердің бөлінуі Жамбыл ауданы әкімінің қаулысы негізінде айқындалады.
6. 2020 жылға аудандық жергілікті атқарушы органының резерв 99 257 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
Ескерту. 6 – тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 08.04.2020 № 59-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 26.10.2020 № 70-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 27.11.2020 № 72-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

7. Контроль за исполнением данного решения и публикацию на интернет-ресурсе возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам социально-экономического развития территории, по бюджету и местным налогам.
8. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Б. Ералиев
Секретарь маслихата
Жамбылского района Р. Бегалиев
Приложение 1 к решению
Жамбылского районного маслихата
№ 57-2 от 24 декабря 2020 года
Бюджет Жамбылского района на 2020 год

7. Осы шешімнің орындалуын бақылау және интернет-ресурстарында жариялауды аудандық мәслихаттың аумақтық әлеуметтік-экономикалық дамуы, бюджет және жергілікті салықтар мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
8. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2020 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Б. Ералиев
Аудандық мәслихат
хатшысы Р. Бегалиев
Жамбыл аудандық мәслихатының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 57-2 шешіміне 1 қосымша
2020 жылға арналған Жамбыл ауданының бюджеті

191200
012
Капитальные расходы государственного органа
119
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
25029
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей) – сироту и ребенка (детей), оставщегося без попечения родителей
199
023
Методическая работа
34760
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
41443
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
309694
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
1036474
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2231754
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
700692
005
Государственная адресная социальная помощь
700692
464
Отдел образования района (города областного значения)
75719
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
39301
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
36418
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1371642
002
Программа занятости
1124033
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
40715
006
Оказание жилищной помощи
1377
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
41072
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4681
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
30754
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
54804
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
74206
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
82476
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
35801
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

191200
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
119
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
25029
022
Жетім баланы (және жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге
199
023
Әдістемелік жұмыс
34760
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
41443
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдарының күрделі шығыстары
309694
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1036474
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2231754
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
700692
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
700692
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
75719
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
39301
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
36418
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1371642
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1124033
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
40715
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1377
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
41072
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4681
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
30754
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну
54804
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
74206
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
82476
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35801
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

409200
002
Программа занятости
223341
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
26510
006
Оказание жилищной помощи
11300
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
18451
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
7508
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
25223
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
28315
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
68552
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
135436
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
32610
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
55000
021
Капитальные расходы государственного органа
477
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
45268
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1000
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
81
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
2000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
11200
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
11200
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
7633423
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
25420
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
2000
028
Развитие коммунального хозяйства
8000
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
15420
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
31235
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
31235
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
7401000
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда

409200
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
223341
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
26510
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
11300
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
18451
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
7508
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
25223
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну
28315
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
68552
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
135436
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32610
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
55000
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
477
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
45268
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1000
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдарының күрделі шығыстары
81
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
11200
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
11200
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
7633423
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
25420
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
2000
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
8000
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
15420
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
31235
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
31235
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
7401000
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау