Об утверждении целевых показателей качества окружающей среды Карагандинской области
Решение Карагандинского областного маслихата от 10 января 2019 года № 376. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 23 января 2019 года № 5161
В соответствии с Экологическим Кодексом Республики Казахстан от 9 января 2007 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карагандинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые целевые показатели качества окружающей среды Карагандинской области.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата по промышленности, развитию малого и среднего бизнеса, аграрным вопросам и экологии Карагандинского областного маслихата (Осин Ш.А.).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Т. Тлемисов
Секретарь
Карагандинского
областного маслихата
С. Утешов
Утверждены
решением ХХІ сессии
Карагандинского областного маслихата
от 10 января 2019 года
№ 376
Целевые показатели качества окружающей среды Карагандинской области
Объект исследования
Определяемый компонент
Исходные данные
Через 3 года на 2020год
Через 6 лет на 2023год
Через 9 лет на 2026год
Атмосферный воздух
город Караганда
улица Крылова – улица Сейфуллина
Фенол концентрация
0,0133 мг/м3
0,01 мг/м3
Среднесуточная 0,003 мг/м3
Среднесуточная менее 0,003 мг/м3
улица Гоголя – улица Космонавтов
0,01146 мг/м3
0,01 мг/м3
Среднесуточная 0,003 мг/м3
Среднесуточная менее 0,003 мг/м3
улица Гоголя – улица Космонавтов
Углерода оксид концентрация
13,27 мг/м3
5,0 мг/м3
Среднесуточная 3,0 мг/м3
Среднесуточная менее 3,0 мг/м3
улица Гоголя – улица Абдирова
6,83 мг/м3
5,0 мг/м3
Среднесуточная 3,0 мг/м3
Среднесуточная менее 3,0 мг/м3
45-й квартал
9,02 мг/м3
5,0 мг/м3
Среднесуточная 3,0 мг/м3
Среднесуточная менее 3,0 мг/м3
улица Крылова – улица Сейфуллина
Озон концентрация
0,076 мг/м3
0,03 мг/м3
Среднесуточная менее 0,03 мг/м3
Не обнаружено
улица Гоголя – улица Космонавтов
0,085 мг/м3
0,03 мг/м3
Среднесуточная менее 0,03 мг/м3
Не обнаружено
улица Гоголя – улица Абдирова
0,064 мг/м3
0,03 мг/м3
Среднесуточная менее 0,03 мг/м3
Не обнаружено
улица Майлина– улица Архитектурная
0,079 мг/м3
0,03 мг/м3
Среднесуточная менее 0,03 мг/м3
Не обнаружено
улица Крылова – улица Сейфуллина
Сероводород концентрация
0,00847 мг/м3
0,008 мг/м3
0,008 мг/м3
Менее 0,008 мг/м3
улица Гоголя – улица Космонавтов
0,0614 мг/м3
0,008 мг/м3
0,008 мг/м3
Менее 0,008 мг/м3
улица Гоголя - улицаАбдирова

Қарағанды облысының қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткіштерін бекіту туралы
Қарағанды облыстық мәслихатының 2019 жылғы 10 қаңтардағы № 376 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 23 қаңтарда № 5161 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 9 қаңтардағы Экологиялық кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Қарағанды облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қоса беріліп отырған Қарағанды облысының қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткіштері бекітілсін.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Қарағанды облыстық мәслихаттың өнеркәсіп, шағын және орта бизнесті дамыту, аграрлық мәселелер және экология жөніндегі тұрақты комисиясына (Ш.А. Осин) жүктелсін.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Т. Тлемисов
Қарағанды облыстық
мәслихатының хатшысы
С. Утешов
Қарағанды облыстық мәслихаттың
2019 жылғы 10 қаңтардағы
ХХІ сессиясының № 376
шешімімен бекітілген
Қарағанды облысының қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткіштері
Зерттеу объектісі
Анықталатын компонент
Бастапқы деректер
3 жылдан соң 2020 жылға
6 жылдан соң 2023 жылға
9 жылдан соң 2026 жылға
Атмосфералық ауа
Қарағанды қаласы
Крылов көшесі –Сейфуллин көшесі
Фенол концентрациясы
0,0133 мг/м3
0,01 мг/м3
Орташа тәуліктік 0,003 мг/м3
Орташа тәуліктік 0,003 мг/м3 кем
Гоголь көшесі – Космонавтар көшесі
0,01146 мг/м3
0,01 мг/м3
Орташа тәуліктік 0,003 мг/м3
Орташа тәуліктік 0,003 мг/м3 кем
Гоголь көшесі – Космонавтар көшесі
Көміртегі оксиді концентрациясы
13,27 мг/м3
5,0 мг/м3
Орташа тәуліктік 3,0 мг/м3
Орташа тәуліктік 3,0 мг/м3 кем
Гоголь көшесі – Н. Абдиров көшесі
6,83 мг/м3
5,0 мг/м3
Орташа тәуліктік 3,0 мг/м3
Орташа тәуліктік 3,0 мг/м3кем
45 – ші орам
9,02 мг/м3
5,0мг/м3
Орташа тәуліктік 3,0 мг/м3
Орташа тәуліктік 3,0 мг/м3кем
Крылов көшесі - Сейфуллин көшесі
Озон концентрациясы
0,076 мг/м3
0,03 мг/м3
Орташа тәуліктік 0,03 мг/м3 кем
Табылған жоқ
Гоголь көшесі– Космонавтар көшесі
0,085 мг/м3
0,03 мг/м3
Орташа тәуліктік 0,03 мг/м3 кем
Табылған жоқ
Гоголь көшесі - Н. Абдиров көшесі
0,064 мг/м3
0,03 мг/м3
Орташа тәуліктік 0,03 мг/м3 кем
Табылған жоқ
Майлин көшесі – Архитектурная көшесі
0,079 мг/м3
0,03 мг/м3
Орташа тәуліктік 0,03 мг/м3 кем
Табылған жоқ
Крылов көшесі – Сейфуллин көшесі
Күкіртсутегі концентрациясы
0,00847 мг/м3
0,008 мг/м3
0,008 мг/м3
0,008 мг/м3кем
Гоголь көшесі – Космонавтар көшесі
0,0614 мг/м3
0,008 мг/м3
0,008 мг/м3
0,008 мг/м3кем
Гоголь көшесі - Н. Абдиров көшесі

0,014 мг/м3
0,008 мг/м3
0,008 мг/м3
Менее 0,008 мг/м3
улица Майлина– улица Архитектурная
0,027 мг/м3
0,008 мг/м3
0,008 мг/м3
Менее 0,008 мг/м3
45-й квартал
0,0189 мг/м3
0,008 мг/м3
0,008 мг/м3
Менее 0,008 мг/м3
улица Гоголя – улица Космонавтов
Метилмеркаптаны концентрация
0,0232 мг/м3
0,006 мг/м3
0,006 мг/м3
Менее 0,006 мг/м3
улица Майлина– улица Архитектурная
0,0092 мг/м3
0,006 мг/м3
0,006 мг/м3
Менее 0,006 мг/м3
45-й квартал
Формальдегид концентрация
Среднесуточная 0,0494 мг/м3
Среднесуточная 0,01 мг/м3
Среднесуточная менее 0,01 мг/м3
Не обнаружено
город Темиртау
4 микрорайон
Фенол концентрация
Среднесуточная 0,008 мг/м3
Среднесуточная 0,003 мг/м3
Среднесуточная менее 0,003 мг/м3
Не обнаружено
средняя школа №1 (старый город)
Среднесуточная 0,008 мг/м3
Среднесуточная 0,003 мг/м3
Среднесуточная менее 0,003 мг/м3
Не обнаружено
4 микрорайон.
Озон концентрация
Среднесуточная 0,063 мг/м3
Среднесуточная 0,03 мг/м3
Среднесуточная менее 0,03 мг/м3
Не обнаружено
средняя школа №1 (старый город)
Среднесуточная 0,063 мг/м3
Среднесуточная 0,03 мг/м3
Среднесуточная менее 0,03 мг/м3
Не обнаружено
4 микрорайон
Аммиак концентрация
Среднесуточная 0,073 мг/м3
Среднесуточная 0,04 мг/м3
Среднесуточная менее 0,04 мг/м3
Не обнаружено
средняя школа №1 (старый город)
Среднесуточная 0,073 мг/м3
Среднесуточная 0,04 мг/м3
Среднесуточная менее 0,04 мг/м3
Не обнаружено
4 микрорайон
Азота диоксид концентрация
Среднесуточная 0,08 мг/м3
Среднесуточная 0,04 мг/м3
Среднесуточная 0,04 мг/м3
Среднесуточная менее 0,04 мг/м3
средняя школа №1 (старый город)
Среднесуточная 0,08 мг/м3
Среднесуточная 0,04 мг/м3
Среднесуточная 0,04 мг/м3
Среднесуточная менее 0,04 мг/м3
4 микрорайон
Взвешенные частицы (пыль) концентрация
Среднесуточная 0,3 мг/м3
Среднесуточная 0,15 мг/м3
Среднесуточная 0,15 мг/м3
Среднесуточная менее 0,15 мг/м3
средняя школа №1 (старый город)
Среднесуточная 0,3 мг/м3
Среднесуточная 0,15 мг/м3
Среднесуточная 0,15 мг/м3
Среднесуточная менее 0,15 мг/м3
город Балхаш
улица Ленина – улица Агыбай Батыра
Серы диоксид концентрация
0,1587 мг/м3
0,05 мг/м3
0,05 мг/м3
Менее 0,05 мг/м3
улица Камендеби– улица Мусиных
Среднесуточная 0,053 мг/м3
0,05 мг/м3
0,05 мг/м3
Менее 0,05 мг/м3
улица Аубакира Алимжанова
0,5674 мг/м3
0,5 мг/м3
0,05 мг/м3
Менее 0,05 мг/м3
улица Ленина – улица Агыбай Батыра
Озон концентрация
0,041 мг/м3
Среднесуточная 0,03 мг/м3
Среднесуточная менее 0,03 мг/м3
Не обнаружено
улица Карамендеби– улица Мусиных
0,051 мг/м3
Среднесуточная 0,03 мг/м3
Среднесуточная менее 0,03 мг/м3
Не обнаружено
улица Аубакира Алимжанова
0,042 мг/м3
Среднесуточная 0,03 мг/м3
Среднесуточная менее 0,03 мг/м3
Не обнаружено
город Жезказган
улица Сейфуллина– проспект Алашахана
Фенол концентрация

0,014 мг/м3
0,008 мг/м3
0,008 мг/м3
0,008 мг/м3кем
Майлин көшесі – Архитектурная көшесі
0,027 мг/м3
0,008 мг/м3
0,008 мг/м3
0,008 мг/м3кем
45–ші орам
0,0189 мг/м3
0,008 мг/м3
0,008 мг/м3
0,008 мг/м3кем
Гоголь көшесі – Космонавтар көшесі
Метилмеркаптандар концентрациясы
0,0232 мг/м3
0,006 мг/м3
0,006 мг/м3
0,006 мг/м3кем
Майлин көшесі– Архитектурная көшесі
0,0092 мг/м3
0,006 мг/м3
0,006 мг/м3
0,006 мг/м3кем
45 – ші орам
Формальдегид концентрациясы
Орташа тәуліктік 0,0494 мг/м3
Орташа тәуліктік 0,01мг/м3
Орташа тәуліктік 0,01мг/м3кем
Табылған жоқ
Теміртау қаласы
4 – ші шағын аудан
Фенол концентрациясы
Орташа тәуліктік 0,008 мг/м3
Орташа тәуліктік 0,003 мг/м3
Орташа тәуліктік 0,003 мг/м3кем
Табылған жоқ
№1 орта мектеп (Ескі қала)
Орташа тәуліктік 0,008мг/м3
Орташа тәуліктік 0,003мг/м3
Орташа тәуліктік 0,003 мг/м3кем
Табылған жоқ
4 – ші шағын аудан
Озон концентрациясы
Орташа тәуліктік 0,063мг/м3
Орташа тәуліктік 0,03мг/м3
Орташа тәуліктік 0,03 мг/м3кем
Табылған жоқ
№1 орта мектеп (Ескі қала)
Орташа тәуліктік 0,063мг/м3
Орташа тәуліктік 0,03мг/м3
Орташа тәуліктік 0,03 мг/м3кем
Табылған жоқ
4 – ші шағын аудан
Аммиак концентрациясы
Орташа тәуліктік 0,073 мг/м3
Орташа тәуліктік 0,04мг/м3
Орташа тәуліктік 0,04 мг/м3кем
Табылған жоқ
№1 орта мектеп (Ескі қала)
Орташа тәуліктік 0,073 мг/м3
Орташа тәуліктік 0,04 мг/м3
Орташа тәуліктік 0,04 мг/м3кем
Табылған жоқ
4 – ші шағын аудан
Азот диоксиді концентрациясы
Орташа тәуліктік 0,08 мг/м3
Орташа тәуліктік 0,04 мг/м3
Орташа тәуліктік 0,04 мг/м3
Орташа тәуліктік 0,04 мг/м3кем
№1 орта мектеп (Ескі қала)
Орташа тәуліктік 0,08 мг/м3
Орташа тәуліктік 0,04 мг/м3
Орташа тәуліктік 0,04 мг/м3
Орташа тәуліктік 0,04 мг/м3кем
4 – ші шағын аудан
Өлшенген бөлшектер (шаң) концентрациясы
Орташа тәуліктік 0,3 мг/м3
Орташа тәуліктік 0,15 мг/м3
Орташа тәуліктік 0,15 мг/м3
Орташа тәуліктік 0,15 мг/м3кем
№1 орта мектеп (Ескі қала)
Орташа тәуліктік 0,3 мг/м3
Орташа тәуліктік 0,15мг/м3
Орташа тәуліктік 0,15 мг/м3
Орташа тәуліктік 0,15 мг/м3кем
Балқаш қаласы
Ленин көшесі–Ағыбай Батыр көшесі
Күкірт диоксиді концентрациясы
0,1587 мг/м3
0,05 мг/м3
0,05 мг/м3
0,05 мг/м3кем
Караменді би көшесі –Мусиндер көшесі
Орташа тәуліктік 0,053 мг/м3
0,05 мг/м3
0,05 мг/м3
0,05 мг/м3кем
Әубәкір Әлімжанов көшесі
0,5674 мг/м3
0,5 мг/м3
0,05 мг/м3
0,05 мг/м3кем
Ленин көшесі –Ағыбай батыр көшесі
Озон концентрациясы
0,041 мг/м3
Орташа тәуліктік 0,03 мг/м3
Орташа тәуліктік 0,03 мг/м3кем
Табылған жоқ
Қараменді би көшесі –Мусиндер көшесі
0,051 мг/м3
Орташа тәуліктік 0,03 мг/м3
Орташа тәуліктік 0,03 мг/м3 кем
Табылған жоқ
Әубәкір Әлімжанов көшесі
0,042 мг/м3
Орташа тәуліктік 0,03 мг/ м3
Орташа тәуліктік 0,03 мг/м3 кем
Табылған жоқ
Жезқазған қаласы
Сейфуллин көшесі – Алашахан даңғылы
Фенол концентрациясы

Среднесуточная 0,007 мг/м3
Среднесуточная 0,003 мг/м3
Среднесуточная 0,003 мг/м3
Среднесуточная менее 0,003 мг/м3
Озон концентрация
0,051 мг/м3
Среднесуточная 0,03 мг/м3
Среднесуточная менее 0,03 мг/м3
Не обнаружено
Взвешенные частицы концентрация
Среднесуточная 0,3 мг/м3
Среднесуточная 0,15 мг/м3
Среднесуточная 0,15 мг/м3
Среднесуточная менее 0,15
Почвы
город Караганда
улица Зеленая балка (Майкудук)
Нефтепродукты концентрация
916 мг/кг
100 мг/кг
50 мг/кг
Менее 50 мг/кг
улица Муканова
613 мг/кг
100 мг/кг
50 мг/кг
Менее 50 мг/кг
Улица Анжерская
6700 мг/кг
1000 мг/кг
100 мг/кг
50 мг/кг
улица Мустафина – улица Солнечная
1207 мг/кг
500 мг/кг
100 мг/кг
50 мг/кг
город Темиртау
50.044842
72.963838
Нефтепродукты концентрация
1157 мг/кг
500 мг/кг
100 мг/кг
50 мг/кг
50.062239
72.992792
399 мг/кг
50 мг/кг
50 мг/кг
Менее 50 мг/кг
50.084047
72.910924
259 мг/кг
50 мг/кг
50 мг/кг
Менее 50 мг/кг
город Жезказган
улица Сейфуллина проспект Алашахана
Нефтепродукты концентрация
1590 мг/кг
500 мг/кг
100 мг/кг
50 мг/кг
9-й микрорайон
1590 мг/кг
500 мг/кг
100 мг/кг
50 мг/кг
улица Мира- улица Гагарина
1750 мг/кг
500 мг/кг
100 мг/кг
50 мг/кг
Растительность (концентрация тяжелых металлов в листьях древесных растений в конце вегетационного периода)
город Караганда
Дворец Культуры нового Майкудука
Свинец концентрация
34,18 мг/кг
5,0 мг/кг
Менее 5,0 мг/кг
Не обнаружено
улица Зелинского автостанция
Кадмий концентрация
1,82 мг/кг
0,3 мг/кг
Менее 0,3 мг/кг
Не обнаружено
Мышьяк концентрация
10,5 мг/кг
0,5 мг/кг
Менее 0,5 мг/кг
Не обнаружено
Интенсивность шумового воздействия
город Караганда
45-й квартал
Максимальный уровень звука в период с 12:00 до 15:00
79 акустический децибел
70 акустический децибел
60 акустический децибел
Менее 60 акустический децибел
улица Сейфуллина – улица Крылова
75 акустический децибел
70 акустический децибел
60 акустический децибел
Менее 60 акустический децибел
улица К.Маркса
73 акустический децибел
70 акустический децибел
60 акустический децибел
Менее 60 акустический децибел
проспект Строителей (пересечение с улицей Муканова)
74 акустический децибел
70 акустический децибел
60 акустический децибел
Менее 60 акустический децибел
Радиационная безопасность питьевой воды
Населенные пункты Нуринского района
Суммарная альфа бета активность питьевой воды
1,3 Бк/л
0,2 Бк/л
Соответствие нормам радиационной безопасности
Соответствие нормам радиационной безопасности
Населенные пункты Осакаровского района
2,54 Бк/л
0,2 Бк/л
Соответствие нормам радиационной безопасности
Соответствие нормам радиационной безопасности
Населенные пункты Жанааркинского района
1,36 Бк/л
0,2 Бк/л
Соответствие нормам радиационной безопасности
Соответствие нормам радиационной безопасности
Населенные пункты Каркаралинского района

Орташа тәуліктік 0,007 мг/м3
Орташа тәуліктік 0,003 мг/м3
Орташа тәуліктік 0,003 мг/м3
Орташа тәуліктік 0,003 мг/м3кем
Озон концентрациясы
0,051 мг/м3
Орташа тәуліктік 0,03 мг/ м3
Орташа тәуліктік 0,03 мг/м3 кем
Табылған жоқ
Өлшенген бөлшектер концентрациясы
Орташа тәуліктік 0,3 мг/м3
Орташа тәуліктік 0,15мг/м3
Орташа тәуліктік 0,15мг/м3
Орташа тәуліктік 0,15 мг/м3кем
Топырақтар
Қарағанды қаласы
Зеленая балка көшесі (Майқұдық)
Мұнай өнімдері концентрациясы
916 мг/кг
100 мг/кг
50 мг/кг
50 мг/кг кем
Мұқанов көшесі
613 мг/кг
100 мг/кг
50 мг/кг
50 мг/кг кем
Анжерская көшесі
6700 мг/кг
1000 мг/кг
100 мг/кг
50 мг/кг
Мустафин көшесі – Солнечная көшесі
1207 мг/кг
500 мг/кг
100 мг/кг
50 мг/кг
Теміртау қаласы
50.044842
72.963838
Мұнай өнімдері концентрациясы
1157 мг/кг
500 мг/кг
100 мг/кг
50 мг/кг
50.062239
72.992792
399 мг/кг
50 мг/кг
50 мг/кг
50 мг/кг кем
50.084047
72.910924
259 мг/кг
50 мг/кг
50 мг/кг
50 мг/кг кем
Жезқазған қаласы
Сейфуллин көшесі Алашахан даңғылы
Мұнай өнімдері концентрациясы
1590 мг/кг
500 мг/кг
100 мг/кг
50 мг/кг
9 – ші шағын аудан
1590 мг/кг
500 мг/кг
100 мг/кг
50 мг/кг
Бейбітшілік көшесі – Гагарин көшесі
1750 мг/кг
500 мг/кг
100 мг/кг
50 мг/кг
Өсімдік (вегетациялық кезеңнің соңында ағаш өсімдіктерінің жапырақтарындағы ауыр металдардың шоғырлануы)
Қарағанды қаласы
Жаңа Майқұдұқтың Мәдениет сарайы
Қорғасын концентрациясы
34,18 мг/кг
5,0 мг/кг
5,0 мг/кг кем
Табылған жоқ
Зелинский көшесі автостанция
Кадмий концентрациясы
1,82 мг/кг
0,3 мг/кг
0,3 мг/кг кем
Табылған жоқ
Мышьяк концентрациясы
10,5 мг/кг
0,5 мг/кг
0,5 мг/кг кем
Табылған жоқ
Шу әсерінің қарқындылығы
Қарағанды қаласы
45 – ші орам
12:00-ден 15:00 дейінгі кезеңдегі ең жоғары дыбыс деңгейі
79 акустикалық децибел
70 акустикалық децибел
60 акустикалық децибел
60 акустикалық децибелдан кем
Сейфуллин көшесі – Крылов көшесі
75 акустикалық децибел
70 акустикалық децибел
60 акустикалық децибел
60 акустикалық децибелдан кем
К. Маркс көшесі
73 акустикалық децибел
70 акустикалық децибел
60 акустикалық децибел
60 акустикалық децибелдан кем
Құрылысшылар даңғылы (Мұқанов көшесімен қиылысы)
74 акустикалық децибел
70 акустикалық децибел
60 акустикалық децибел
60 акустикалық децибелдан кем
Ауыз судың радиациялық қауіпсіздігі
Нұра ауданының елді мекендері
Ауыз судың жиынтық альфа бета белсенділігі
1,3 Бк/л
0,2 Бк/л
Радиациялық қауіпсіздік нормаларына сәйкестігі
Радиациялық қауіпсіздік нормаларына сәйкестігі
Осакаров ауданының елді мекендері
2,54 Бк/л
0,2 Бк/л
Радиациялық қауіпсіздік нормаларына сәйкестігі
Радиациялық қауіпсіздік нормаларына сәйкестігі
Жаңаарқа ауданының елді мекендері
1,36 Бк/л
0,2 Бк/л
Радиациялық қауіпсіздік нормаларына сәйкестігі
Радиациялық қауіпсіздік нормаларына сәйкестігі
Қарқаралы ауданының елді мекендері

3,23 Бк/л
0,2 Бк/л
Соответствие нормам радиационной безопасности
Соответствие нормам радиационной безопасности
Населенные пункты Шетского района
7,27 Бк/л
0,2 Бк/л
Соответствие нормам радиационной безопасности
Соответствие нормам радиационной безопасности
Населенные пункты Бухар-Жырауского района
1,38 Бк/л
0,2 Бк/л
Соответствие нормам радиационной безопасности
Соответствие нормам радиационной безопасности
Радонобезопасность жилых помещений
Актогайский район
село Актогай
СОА радона жилых помещений
2030 Бк/м3
200 Бк/м3
200 Бк/м3
200 Бк/м3
село Актас
2220 Бк/м3
200 Бк/м3
село Шабанбайби
2800 Бк/м3
200 Бк/м3
Каркаралинский район
село Айнабулак
СОА радона жилых помещений
1570 Бк/м3
200 Бк/м3
200 Бк/м3
200 Бк/м3
село Егиндыбулак
891 Бк/м3
200 Бк/м3
город Каркаралинск
1020 Бк/м3
200 Бк/м3
селоТомар
445 Бк/м3
200 Бк/м3
Шетский район
село Аксу-Аюлы
СОА радона жилых помещений
1230 Бк/м3
200 Бк/м3
200 Бк/м3
200 Бк/м3
село Акшатау
61600 Бк/м3
200 Бк/м3
село Акжал
2090 Бк/м3
200 Бк/м3
Улытауский район
село Улытау
СОА радона жилых помещений
8130 Бк/м3
200 Бк/м3
200 Бк/м3
200 Бк/м3
Сокращения и обозначения:
Бк/л- беккерель/литр;
дБ-децибел;
СОА – средняя объемная активность;
Бк/м3- беккерель/метр кубический

3,23 Бк/л
0,2 Бк/л
Радиациялық қауіпсіздік нормаларына сәйкестігі
Радиациялық қауіпсіздік нормаларына сәйкестігі
Шет ауданының елді мекендері
7,27 Бк/л
0,2 Бк/л
Радиациялық қауіпсіздік нормаларына сәйкестігі
Радиациялық қауіпсіздік нормаларына сәйкестігі
Бұқар – Жырау ауданының елді мекендері
1,38 Бк/л
0,2 Бк/л
Радиациялық қауіпсіздік нормаларына сәйкестігі
Радиациялық қауіпсіздік нормаларына сәйкестігі
Тұрғын үй-жайлардың радон қауіпсіздігі
Ақтоғай ауданы
Ақтоғай ауылы
Тұрғын үй-жайлар радонының ОКБ
2030 Бк/м3
200 Бк/м3
200 Бк/м3
200 Бк/м3
Ақтас ауылы
2220 Бк/м3
200 Бк/м3
Шабанбай би ауылы
2800 Бк/м3
200 Бк/м3
Қарқаралы ауданы
Айнабұлақ ауылы
Тұрғын үй-жайлар радонының ОКБ
1570 Бк/м3
200 Бк/м3
200 Бк/м3
200 Бк/м3
Егіндібұлақ ауылы
891 Бк/м3
200 Бк/м3
Қарқаралы қаласы
1020 Бк/м3
200 Бк/м3
Томар ауылы
445 Бк/м3
200 Бк/м3
Шет ауданы
Ақсу – Аюлы ауылы
Тұрғын үй-жайлар радонының ОКБ
1230 Бк/м3
200 Бк/м3
200 Бк/м3
200 Бк/м3
Ақшатау ауылы
61600 Бк/м3
200 Бк/м3
Ақжал ауылы
2090 Бк/м3
200 Бк/м3
Ұлытау ауданы
Ұлытау ауылы
Тұрғын үй-жайлар радонының ОКБ
8130 Бк/м3
200Бк/м3
200 Бк/м3
200 Бк/м3
Қысқартулар және белгілеулер:
Бк/л- беккерель/литр;
дБ-децибел;
ОКБ – орташа көлемдік белсенділігі;
Бк/м3- беккерель/шаршы метр