О внесении изменений в решение 34 сессии Темиртауского городского маслихата от 24 декабря 2018 года № 34/4 "О городском бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 2 сентября 2019 года № 43/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 13 сентября 2019 года № 5473
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением XXIX сессии Карагандинского областного маслихата от 8 августа 2019 года № 437 "О внесении изменений в решение XX сессии Карагандинского областного маслихата от 12 декабря 2018 года № 356 "Об областном бюджете на 2019-2021 годы", городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение 34 сессии Темиртауского городского маслихата от 24 декабря 2018 года № 34/4 "О городском бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5097, опубликовано в газете "Семья" от 25 января 2019 года №1, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 4 января 2019 года), следующие изменения:
1) пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 19 145 602 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 12 270 379 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 37 537 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 123 242 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 6 714 444 тысяч тенге;
2) затраты – 19 818 316 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - минус 257 536 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 257 536 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – минус 6 068 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 6 068 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 409 110 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 409 110 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств - 666 646 тысяч тенге.";
2) Пункт 1-1 изложить в следующей редакции:
"1-1. Предусмотреть в городском бюджете на 2019 год возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в сумме 51 283 тысяч тенге.";

Теміртау қалалық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы 34 сессиясының № 34/4 "2019-2021 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2019 жылғы 2 қыркүйектегі № 43/4 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 13 қыркүйекте № 5473 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қарағанды облыстық мәслихатының 2019 жылғы 8 тамыздағы XXIX сессиясының "Қарағанды облыстық мәслихатының 2018 жылғы 12 желтоқсандағы ХХ сессиясының "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" № 356 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" № 437 шешіміне сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Теміртау қалалық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы 34 сессиясының № 34/4 "2019-2021 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5097 болып тіркелген, 2019 жылғы 25 қаңтардағы № 1 "Семья" газетінде жарияланған, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде 2019 жылғы 4 қаңтарда жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) 1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 19 145 602 мың теңге,оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша – 12 270 379 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 37 537 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 123 242 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 6 714 444 мың теңге;
2) шығындар – 19 818 316 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – алу 257 536 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 257 536 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – алу 6 068 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 6 068 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 409 110 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру – 409 110 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 666 646 мың теңге.";
2) 1-1 тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"1-1. 2019 жылға арналған қалалық бюджетте 51 283 мың теңге сомасындағы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару көзделсін.";

5690995
Текущие
3943512
из республиканского бюджета
3324451
1
На увеличение оплаты труда учителей и педагогов - психологов организаций начального, основного и общего среднего образования
686452
2
На апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования
189391
3
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
1003846
4
На повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
23178
5
На компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства
338276
6
Оказание адресной социальной помощи нового формата
579183
7
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения
3950
8
На реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства, всего, в том числе:
220935
на частичное субсидирование заработной платы
14298
на молодежную практику
28785
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды
23988
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей для молодежи, членам малообеспеченных и многодетных семей, трудоспособным инвалидам
25250
на обеспечение дополнительного охвата краткосрочным профессиональным обучением
128614
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
3
9
На реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы, всего, в том числе:
76945
оказание услуг специалиста жестового языка
7083
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
42864
расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
26768
обеспечение детей инвалидов катетерами одноразового использования с диагнозом SPINO BIFIDO
230
10
субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
2295
11
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей
200000
из областного бюджета
619061
12
На создание цифровой образовательной инфраструктуры
12204
13
На укрепление материально-технической базы и проведение ремонтов объектов образования, всего, в том числе:
75962
ремонт объектов образования
75962
14
На проведение ремонтных работ автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов (ул.Коммунаров)

5690995
Ағымдағы
3943512
республикалық бюджеттен
3324451
1
Бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беретін білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
686452
2
Орта білім беру ұйымдарын жан басына қаржыландыруды тестілеу үшін
189391
3
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
1003846
4
Мемлекеттік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын арттыруға
23178
5
Заңдардың өзгеруіне байланысты төмен бюджеттердің шығындарын өтеу үшін
338276
6
Жаңа форматтағы атаулы әлеуметтік көмекті көрсетуге
579183
7
Әлеуметтік жұмыс бойынша консультанттарды және халықты жұмыспен қамту орталықтарында ассистенттерді енгізуге
3950
8
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға, барлығы, оның ішінде:
220935
жалақыны ішінара субсидиялауға
14298
жастар практикасына
28785
жаңа бизнес идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беруге, оның ішінде NEET санатындағы жастар, аз қамтылған көп балалы отбасылардың мүшелері, аз қамтылған еңбекке қабілетті мүгедектер
23988
жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттар
25250
қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға қосымша қамтуды қамтамасыз етуге
128614
Атауы
Сомасы (мың теңге)
1
2
3
9
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға, барлығы, оның ішінде:
76945
ымдау тілі маманының қызметтерін көрсету
7083
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту
42864
техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейту
26768
SPINO BIFIDO диагнозы қойылған мүгедек балаларды бір рет пайдаланылатын катетерлермен қамтамасыз ету
230
10
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға
2295
11
Аз қамтылған көп балалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға
200000
облыстық бюджеттен
619061
12
Цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға
12204
13
Білім беру объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға және жөндеу жүргізуге, барлығы, оның ішінде:
75962
білім беру объектілерін жөндеуге
75962
14
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің көшелерін жөндеу жұмыстарын жүргізуге (Коммунаров көшесі)

9300
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
9300
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
9300
Капитальные расходы государственного органа (приобретение автомобиля)
9300
9
Прочие государственные услуги общего характера
105880
459
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
20861
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
19420
услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
3608
реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
10587
оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
611
поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
4614
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
1
2
3
4
5
6
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
1441
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
85019
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов всего, по направлениям всего, в том числе:
85019
организация водоснабжения населенных пунктов
15585
освещение улиц населенных пунктов
35778
благоустройство и озеленение населенных пунктов
33656

9300
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
9300
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
9300
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары (автомобиль сатып алу)
9300
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
105880
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
20861
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер, оның ішінде:
19420
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
3608
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
10587
мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
611
жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмысын қолдау
4614
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1441
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
5
6
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
85019
113
жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер, бағыттар бойынша барлығы, оның ішінде:
85019
елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
15585
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
35778
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
33656