О районном бюджете на 2020-2022 годы
Решение Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 26 декабря 2019 года № 403. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 30 декабря 2019 года № 5627. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2020 – 2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 243 874 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 189 639 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 9 735 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 27 202 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 8 017 298 тысяч тенге;
2) затраты – 9 843 860 тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 690 298 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 725 139 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 34 841 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 1 290 284 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 290 284 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 1 357 172 тысяч тенге;
погашение займов – 34 841 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств минус 32 047 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 18.11.2020 № 501 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год согласно приложению 4.
3. Учесть, в составе расходов районного бюджета целевые текущие трансферты и бюджетные кредиты на 2020 год, согласно приложению 5.
4. Учесть, в составе расходов районного бюджета перечень бюджетных программ развития на 2020 год, направляемых на реализацию инвестиционных проектов согласно приложению 6.

2020 - 2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 2019 жылғы 26 желтоқсандағы № 403 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 30 желтоқсанда № 5627 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2020 – 2022 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 243 874 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 189 639 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 9 735 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 27 202 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 8 017 298 мың теңге;
2) шығындар – 9 843 860 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 690 298 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 725 139 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 34 841 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 1 290 284 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 290 284 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 1 357 172 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 34 841 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары алу 32 047 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 18.11.2020 № 501 (01.01.2020 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
2. 2020 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. 2020 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарының құрамында ағымдағы нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер 5 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
4. 2020 жылға арналған инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған, жергілікті бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 6 қосымшаға сәйкес ескерілсін.

5. Учесть в составе расходов бюджета района бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета на 2020-2022 годы в бюджеты сел, поселков и сельских округов согласно приложения 7.
6. Учесть в составе расходов бюджета района целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам, передаваемые из районного бюджета в бюджеты поселка и села на 2020 год, согласно приложения 8.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района в сумме 44 532 тысяч тенге.

5. 2020-2022 жылдарға арналған ауданның бюджет шығыстарының құрамында аудандық бюджетттен ауыл, кент, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 7 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
6. 2020 жылға арналған ауданның бюджет шығыстарының құрамында кент және ауыл бюджеттеріне аудандық бюджеттен төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер 8 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
7. Ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 44 532 мың тенге сомасында бекітілсін.

Сноска. Пункт 7 – в редакции решения Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 24.04.2020 № 446 (вводится в действие с 01.01.2020).
8. Исключен решением Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 17.06.2020 № 449 (вводится в действие с 01.01.2020).
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии С. Ныгметов
Секретарь Нуринского районного маслихата Т. Оспанов
Приложение 1
к решению 47 сессии
Нуринского районного маслихата
от 26 декабря 2019 года № 403
Районный бюджет на 2020 год

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 24.04.2020 № 446 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енеді).
8. Алып тасталды - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 17.06.2020 № 449 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енеді).
9. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Сессия төрағасы С. Ныгметов
Нұра аудандық мәслихатының хатшысы Т. Оспанов
Нұра аудандық мәслихаттың
2019 жылғы 26 желтоқсандағы
47 сессиясының № 403 шешіміне
1 қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет

12 733
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
215
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
55 796
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
19 117
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
33 312
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
31 009
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
31 009
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
24 046
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 194
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
4 769
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 941 257
1
Жилищное хозяйство
955 076
467
Отдел строительства района (города областного значения)
752 156
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
639 513
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
112 643
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
202 920
070
Возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
82 920
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
120 000
2
Коммунальное хозяйство
982 561
467
Отдел строительства района (города областного значения)
796 264
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
796 264
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
186 297
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
165 847
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
18 560
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1 890
3
Благоустройство населенных пунктов
3 620
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
3 620
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов

12 733
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
215
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
55 796
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
19 117
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
33 312
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
31 009
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
31 009
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 046
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 194
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
4 769
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 941 257
1
Тұрғын үй шаруашылығы
955 076
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
752 156
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
639 513
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
112 643
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
202 920
070
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
82 920
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
120 000
2
Коммуналдық шаруашылық
982 561
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
796 264
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
796 264
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
186 297
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
165 847
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
18 560
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1 890
3
Елді-мекендерді көркейту
3 620
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3 620
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету

375 573
на проведение ремонтов объектов образования
56 054
на укрепление материально-технической базы образования
20 000
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
209 437
на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Енбек"
78 075
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан, в том числе:
4 769
- увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
3 343
- расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
1 426
на выплату государственной адресной социальной помощи
111 941
на установление доплат к заработной плате работников , предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
11 346
на краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Енбек"
3 306
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
37 980
на установление доплат к должностным окладам за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
37 980
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
5 114
возмещение владельцам стоимости на проведение санитарного убоя, больных сельскохозяйственных животных, особо опасными инфекционными заболеваниями
5 114
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
558 479
финансирование бюджетных проектов транспортной инфраструктуры
241 920
на проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов, в том числе:
79 889
-средний ремонт дорог
29 040
-текущий ремонт дорог
50 849
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта " Ауыл-Ел бесігі" ( объекты транспортной инфраструктуры)
33 750
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей
120 000
на возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
82 920
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
96 729
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
96 729
Отдел образования района (города областного значения)
131949
Кредитование районного бюджета для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
131949
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
725962
Кредитование районного бюджета для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
725962
Приложение 6
к решению 47 сессии
Нуринского районного маслихата
от 26 декабря 2019 года № 403
Перечень местных бюджетных программ развития на 2020 год, направляемых на реализацию инвестиционных проектов

375 573
білім беру объектілеріне жөндеулер жүргізу
56 054
білім берудің материалдық техникалық базасын нығайтуға
20 000
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
209 437
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Енбек" мемлекеттік бағдарламасы аясында еңбек нарығын дамытуға бағытталған шараларды іске асыруға
78 075
Қазақстан Республикасындағы мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға, оның ішінде:
4 769
- мүгедектерді міндетті гигиеналық заттармен қамтамасыз ету нормасын ұлғайту
3 343
техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдардың тізбесін кеңейту
1 426
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
111 941
тұрғындарды әлеуметтік қорғаудың мемлекеттік ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін жұмысшылардың жалақысына үстеме ақылар белгілеуге
11 346
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Енбек" мемлекеттік бағдарламасы аясында еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға
3 306
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
37 980
мемлекеттік мәдени ұйымдар мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі қызметкерлеріне мәдени ұйымдар мен мұрағат мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық жалақыларына қосымша төлемдер белгілеуге
37 980
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
5 114
құнын иелеріне өтеуге малды санитарлық союын жүргізуге, ауруларды ауыл шаруашылығы жануарларын аса қауіпті инфекциялық аурулармен
5 114
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары бөлімі және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
558 479
көлік инфрақұрылымының бюджеттік жобаларын қаржыландыру
241 920
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелері) және елді мекендердің көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу, оның ішінде:
79 889
жолдардың орташа жөндеуі
29 040
жолдардың ағымдағы жөндеуі
50 849
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
33 750
халықтың әлеуметтік осал топтары және (немесе) аз қамтылған көп балалы отбасылар үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға
120 000
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерді төлеу бойынша тұрғындартың төлемдерін өтеуге
82 920
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
96 729
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
96 729
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
131 949
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық бюджетке кредит беру
131 949
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары бөлімі және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
725962
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық бюджетке кредит беру
725962
Нұра аудандық мәслихаттың
2019 жылғы 26 желтоксандағы
47 сессиясының № 403 шешіміне
6 қосымша
2020 жылға арналған инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған, жергілікті бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі