О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 26 декабря 2018 года № 245 "О бюджете Денисовского района на 2019-2021 годы"
Решение маслихата Денисовского района Костанайской области от 4 мая 2019 года № 30. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 17 мая 2019 года № 8453. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Денисовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджете Денисовского района на 2019-2021 годы" от 26 декабря 2018 года № 245 (опубликовано от 3 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8201) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Денисовского района на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 4203730,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 750395,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 7690,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 18185,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3427460,7 тысяч тенге;
2) затраты – 4278080,1 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 15383,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 34088,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 18705,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -89732,4 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 89732,4 тысячи тенге.";
пункт 3-1 изложить в новой редакции:
"3-1. Учесть в бюджете района целевые текущие трансферты из республиканского бюджета передаваемые в бюджет Денисовского сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.";
дополнить пунктом 3-3 следующего содержания:
"3-3. Учесть в бюджете района целевые текущие трансферты из республиканского бюджета передаваемые в бюджет Денисовского сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих.";
в пункте 4:
подпункты 2), 4), 5), 6) исключить;
подпункт 3) изложить в новой редакции:
"3) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счҰт средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;";
дополнить подпунктами 10), 11) следующего содержания:

Мәслихаттың 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 245 "Денисов ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 2019 жылғы 4 мамырдағы № 30 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 17 мамырда № 8453 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106, 109-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Денисов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Денисов ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 245 шешіміне (2019 жылғы 3 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8201 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Денисов ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4203730,7 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 750395,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 7690,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 18185,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 3427460,7 мың теңге;
2) шығындар – 4278080,1 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 15383,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 34088,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 18705,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -89 732,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 89732,4 мың теңге.";
3-1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3-1. Денисов ауылдық округінің бюджетіне берілетін азаматтық қызметшілердің, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жеке санаттарының жалақысын көтеруге республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер аудан бюджетінде есепке алынсын.";
келесі мазмұндағы 3-3-тармақпен толықтырылсын:
"3-3. Денисов ауылдық округінің бюджетіне әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер аудан бюджетінде ескерілсін.";
4-тармақтағы:
2), 4), 5), 6) тармақшалар алынып тасталсын;
3) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"3) азаматтық қызметшілердің, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жекелеген санаттарының жалақысын арттыруға;";
10), 11) тармақшалармен мынадай мазмұндағы толықтырылсын:

"10) повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих;
11) увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования.";
пункт 5 указанного решения дополнить подпунктом 13) следующего содержания:
"13) увеличение размера заработной платы работников, привлеченных на общественые работы до 1,5 кратного размера месячной заработной платы.";

"10) мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын арттыруға;
11) бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбекақысын ұлғайтуға.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы мынадай мазмұндағы 13) тармақшамен толықтырылсын:
"13) қоғамдық жұмыстарға тартылған жұмыскерлердің жалақы мөлшерін ең төменгі жалақының 1,5 еселік мөлшеріне дейін ұлғайтуға.";

пункт 6 указанного решения дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
"3) строительство распределительных сетей и сооружений водоснабжения сел Фрунзенское и Красноармейское Денисовского района Костанайской области.";
приложения 1, 2, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Приложение 1
к решению маслихата
от 4 мая 2019 года № 30
Приложение 1
к решению маслихата
от 26 декабря 2018 года № 245
Бюджет Денисовского района на 2019 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

көрсетілген шешімнің 6-тармағы мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:
"3) Қостанай облысы Денисов ауданы Фрунзенское және Красноармейское ауылдарының сумен жабдықтайтың таратқыш тораптары мен құрылыстарын салуға.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 4-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихаттың
2019 жылғы 4 мамырдағы
№ 30 шешіміне 1-қосымша
Мәслихаттың
2018 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 245 шешіміне 1-қосымша
2019 жылға арналған Денисов ауданының бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

1524,0
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1400,0
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
981,0
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
62597,0
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
300,0
6
Земельные отношения
10386,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
10386,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
10386,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
12099,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
12099,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
12099,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
17391,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
17391,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
17391,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
17391,0
12
Транспорт и коммуникации
69176,4
1
Автомобильный транспорт
69176,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
69176,4
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
69176,4
13
Прочие
4770,0
9
Прочие
4770,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
4770,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
2000,0
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счҰт средств государственного бюджета, работников казҰнных предприятий
1172,0
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
1598,0
15
Трансферты
154844,1
1
Трансферты
154844,1
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
154844,1
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов

1524,0
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1400,0
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
981,0
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
62597,0
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
300,0
6
Жер қатынастары
10386,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
10386,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10386,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
12099,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
12099,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
12099,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
17391,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
17391,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
17391,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
17391,0
12
Көлiк және коммуникация
69176,4
1
Автомобиль көлiгi
69176,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
69176,4
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
69176,4
13
Басқалар
4770,0
9
Басқалар
4770,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
4770,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
2000,0
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1172,0
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1598,0
15
Трансферттер
154844,1
1
Трансферттер
154844,1
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
154844,1
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару