О бюджете сельских округов, сел и поселков города Экибастуза на 2020 - 2022 годы
Решение маслихата города Экибастуза Павлодарской области от 27 декабря 2019 года № 410/51. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 5 января 2020 года № 6705
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", Экибастузский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Солнечный на 2020 - 2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 199 438 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 574 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 485 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – равно нулю;
поступления трансфертов – 190 379 тысяч тенге;
2) затраты – 203 051 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю, в том числе:
бюджетные кредиты – равно нулю;
погашение бюджетных кредитов – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю, в том числе:
приобретение финансовых активов – равно нулю;
поступления от продажи финансовых активов государства – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 613 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 613 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 09.12.2020 № 480/62 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Утвердить бюджет поселка Шидерты на 2020 - 2022 годы согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 239 449 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 521 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 84 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – равно нулю;
поступления трансфертов – 232 844 тысячи тенге;
2) затраты – 241 499 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю, в том числе:
бюджетные кредиты – равно нулю;
погашение бюджетных кредитов – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю, в том числе:
приобретение финансовых активов – равно нулю;
поступления от продажи финансовых активов государства – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 050 тысяч тенге;

2020 - 2022 жылдарға арналған Екібастұз қаласының ауылдық округтерінің, ауылдарының және поселкелерінің бюджеті туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 410/51 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 5 қаңтарда № 6705 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2- тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабы 4-тармағына сәйкес, Екібастұз қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020 - 2022 жылдарға арналған Солнечный поселкесінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 199 438 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 574 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 485 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
трансферттер түсімі – 190 379 мың теңге;
2) шығындар – 203 051 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – нөлге тең;
бюджеттік кредиттерді өтеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – нөлге тең;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 613 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 613 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 09.12.2020 № 480/62 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2020 – 2022 жылдарға арналған Шідерті поселкесінің бюджетітиісінше 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 239 449 мың теңге,соның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 521мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 84 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
трансферттер түсімі – 232 844 мың теңге;
2) шығындар – 241 499 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – нөлге тең;
бюджеттік кредиттерді өтеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – нөлге тең;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 050 мың теңге;

поступления трансфертов – 28 529 тысяч тенге;
2) затраты – 30 621 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю, в том числе:
бюджетные кредиты – равно нулю;
погашение бюджетных кредитов – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю, в том числе:
приобретение финансовых активов – равно нулю;
поступления от продажи финансовых активов государства – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – равно нулю;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –равно нулю.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 09.12.2020 № 480/62 (вводится в действие с 01.01.2020).
11. Утвердить бюджет села Шикылдак на 2020 - 2022 годы согласно приложениям 31, 32, 33 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 32 382 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 442 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 555 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – равно нулю;
поступления трансфертов – 31 385 тысяч тенге;
2) затраты – 32 382 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю, в том числе:
бюджетные кредиты – равно нулю;
погашение бюджетных кредитов – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю, в том числе:
приобретение финансовых активов – равно нулю;
поступления от продажи финансовых активов государства – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – равно нулю;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –равно нулю.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 09.12.2020 № 480/62 (вводится в действие с 01.01.2020).
12. Учесть в бюджете сельских округов, сел и поселков на 2020 год объемы субвенций, передаваемых из Экибастузского городского бюджета, в том числе:
поселок Солнечный – 154 704 тысячи тенге;
поселок Шидерты – 101 194 тысячи тенге;
Аккольский сельский округ – 26 640 тысяч тенге;
Байетский сельский округ – 22 615 тысяч тенге;
Железнодорожный сельский округ – 18 922 тысячи тенге;
Кояндинский сельский округ – 29 965 тысяч тенге;
Сарыкамысский сельский округ – 21 181 тысяча тенге;
Торт-Кудукский сельский округ – 18 771 тысяча тенге;
Экибастузский сельский округ – 35 247 тысяч тенге;
село имени академика Алькея Маргулана – 22 154 тысячи тенге;
село Шикылдак – 23 599 тысяч тенге.
13. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2020 год, согласно 33.
14. Учесть в бюджете сельских округов, сел и поселков на 2020 год целевые трансферты, выделенные из вышестоящих бюджетов, согласно приложению 35.

трансферттер түсімі – 28 529 мың теңге;
2) шығындар – 30 621 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – нөлге тең;
бюджеттік кредиттерді өтеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – нөлге тең;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – нөлге тең;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – нөлге тең.
Ескерту. 10 - тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 09.12.2020 № 480/62 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2020 – 2022 жылдарға арналған Шиқылдақ ауылының бюджеті тиісінше 31, 32, 33-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 32 382 мың теңге,соның ішінде:
салықтық түсімдер – 442 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 555 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
трансферттер түсімі – 31 385 мың теңге;
2) шығындар – 32 382 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – нөлге тең;
бюджеттік кредиттерді өтеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – нөлге тең;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – нөлге тең;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – нөлге тең.
Ескерту. 11 - тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 09.12.2020 № 480/62 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. Екібастұз қалалық бюджетінен 2020 жылға ауылдық округтерінің, ауылдарының және поселкелерінің бюджеттеріне берілетін, субвенциялар көлемдері ескерілсін, соның ішінде:
Солнечный поселкесі – 154 704 мың теңге;
Шідерті поселкесі – 101 194 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округі – 26 640 мың теңге;
Бәйет ауылдық округі – 22 615 мың теңге;
Теміржол ауылдық округі – 18 922 мың теңге;
Қоянды ауылдық округі – 29 965 мың теңге;
Сарықамыс ауылдық округі – 21 181 мың теңге;
Төрт-Құдық ауылдық округі – 18 771 мың теңге;
Екібастұз ауылдық округі – 35 247 мың теңге;
Академик Әлкей Марғұлан атындағы ауыл – 22 154 мың теңге;
Шиқылдақ ауылы – 23 599 мың теңге.
13. 2020 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару үдерісінде секвестрге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 34-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. 2020 жылға арналған ауылдық округтердің, ауылдардың және поселкелердің бюджетінде жоғары тұрған бюджеттерден бөлінген нысаналы трансферттер 35-қосымшаға сәйкес ескерілсін.

15. Специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, предусмотреть повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

15. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналасатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер көзделсін.

16. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Экибастузского городского маслихата по вопросам экономики, бюджета и предпринимательства.
17. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Экибастузского
городского маслихата В. Егер
Секретарь Экибастузского городского маслихата Б. Куспеков
Приложение 1
к решению Экибастузского
городского маслихата
от 27 декабря 2019 года
№ 410/51
Бюджет поселка Солнечный на 2020 год
(с изменениями)

16. Осы шешімнің орындалуын бақылау Екібастұз қалалық мәслихатының экономика, бюджет және кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
17. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Екібастұз қалалық мәслихатының
сессия төрағасы В. Егер
Екібастұз қалалық маслихатының хатшысы Б. Куспеков
Екібастұз қалалық
мәслихатының 2019 жылғы
27 желтоқсандағы
№ 410/51 шешіміне
1- қосымша
2020 жылға арналған Солнечный поселкесінің
бюджеті (өзгерістермен)

от 27 декабря 2019 года
№ 410/51
Целевые трансферты, выделенные из вышестоящих
бюджетов на 2020 год
Сноска. Приложение 35 - в редакции решения Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 09.12.2020 № 480/62 (вводится в действие с 01.01.2020).
п/п
Назначение целевых трансфертов
Сумма (тысяч тенге)
1
2
3
Всего целевых трансфертов:
281 826
в том числе:
1
Целевые текущие трансферты
281 826
1.1
Бюджету поселка Солнечный, в том числе:
35 675
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования
1 200
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования
7 480
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда управленческому и основному персоналу в организациях культуры и архивных учреждениях
1 236
на оплату труда административных государственных служащих по факторно-балльной шкале
11 898
на проведение капитального, среднего и текущего ремонтов автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
13 861
1.2
Бюджету поселка Шидерты, в том числе:
131 650
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования
800
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования
3 740
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда управленческому и основному персоналу в организациях культуры и архивных учреждениях
1 212
на оплату труда административных государственных служащих по факторно-балльной шкале
8 352
на ремонт электрических сетей и оборудования
8 219
на проведение капитального, среднего и текущего ремонтов автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
4 867
на обеспечение водоснабжением сельских населенных пунктов
4 000
на обеспечение занятости за счет развития инфраструктуры
и жилищно-коммунального хозяйства в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы
100 460
Бюджету Аккольскому сельскому округу, в том числе:
29 662
1
2
3
на проведение капитального, среднего и текущего ремонтов автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
20 530
на оплату труда административных государственных служащих по факторно-балльной шкале
9 132
1.4
Бюджету Железнодорожному сельскому округу, в том числе:
14 890
обеспечение водоснабжением сельских населенных пунктов
5 921
на оплату труда административных государственных служащих по факторно-балльной шкале
8 969
1.5
Бюджету Экибастузскому сельскому округу, в том числе:
24 363
обеспечение водоснабжением сельских населенных пунктов

2019 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 410/51 шешіміне
35-қосымша
2020 жылға арналған жоғары тұрған бюджеттерден
бөлінген, нысаналы трансферттер
Ескерту. 35 - қосымша жаңа редакцияда - Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 09.12.2020 № 480/62 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Р/с
Нысаналы трансферттердің мақсаты
Сомасы (мың теңге)
1
2
3
Нысаналы трансферттер барлығы:
281 826
соның ішінде:
1
Нысаналы ағымдағы трансферттер
281 826
1.1
Солнечный поселкесі бюджетіне, соның ішінде:
35 675
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында педагогтардың біліктілігі санатына үстем ақы төлеуге
1 200
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында педагогтардың еңбек ақысын ұлғайтуға
7 480
мәдениет ұйымдарында және архивтік мекемелерінде басқару және негізгі персоналдың еңбек ерекшелігіне лауазымдық айлыққа үстем ақыны белгілеуге
1 236
факторлық-балдық шкала бойынша мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге еңбекақы төлеуге
11 898
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге
13 861
1.2
Шідерті поселкесі бюджетіне, соның ішінде:
131 650
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында педагогтардың біліктілігі санатына үстем ақы төлеуге
800
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында педагогтардың еңбек ақысын ұлғайтуға
3 740
мәдениет ұйымдарында және архивтік мекемелерінде басқару және негізгі персоналдың еңбек ерекшелігіне лауазымдық айлыққа үстем ақыны белгілеуге
1 212
факторлық-балдық шкала бойынша мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге еңбекақы төлеуге
8 352
электр желілері мен жабдықтарын жөндеуге
8 219
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге
4 867
ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтауды қамтамасыз ету
4 000
2020-2021 жылдарға арналған Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде инфрақұрылымды және тұрғын үй-коммуналдық
100 460
1
2
3
шаруашылықты дамыту есебінен жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуге
1.3
Ақкөлауылдық округі бюджетіне, соның ішінде:
29 662
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарына және елді мекендердің
көшелеріне күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге
20 530
факторлық-балдық шкала бойынша мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге еңбекақы төлеуге
9 132
1.4
Теміржол ауылдық округі бюджетіне, соның ішінде:
14 890
ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтауды қамтамасыз ету
5 921
факторлық-балдық шкала бойынша мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге еңбекақы төлеуге
8 969
1.5
Екібастұз ауылдық округі бюджетіне, соның ішінде:
24 363
ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтауды қамтамасыз ету