О городском бюджете на 2020-2022 годы
Решение Кентауского городского маслихата Туркестанской области от 23 декабря 2019 года № 328. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 27 декабря 2019 года № 5333. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2020.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 9 декабря 2019 года за № 44/472-VI "Об областном бюджете на 2020-2022 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5296, Кентауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет города Кентау на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 41 963 580 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 987 333 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 53 854 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 149 278 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 39 773 115 тысяч тенге;
2) затраты – 52 483 932 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -10 523 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 10 523 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – -10 509 829 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 10 509 829 тысяч тенге:
поступления займов – 10 096 302 тысяч тенге;
погашение займов – 10 244 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 423 771 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Кентауского городского маслихата Туркестанской области от 15.12.2020 № 405 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Установить на 2020 год норматив распределения в городской бюджет от общей суммы поступлений корпоративного подоходного налога, индивидуального подоходного налога и социального налога в размере 50 процентов и объемы бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет города 18 996 522 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв акимата города на 2020 год в сумме 72 239 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Кентауского городского маслихата Туркестанской области от 27.04.2020 № 356 (вводится в действие с 01.01.2020).

2020-2022 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Түркістан облысы Кентау қалалық мәслихатының 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 328 шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2019 жылғы 27 желтоқсанда № 5333 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына, Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/472-VI "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5296 тіркелген шешіміне сәйкес, Кентау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Кентау қаласының 2020-2022 жылдарға арналған қалалық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 41 963 580 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 1 987 333 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 53 854 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 149 278 мың теңге;
трансферттердің түсiмдерi – 39 773 115 мың теңге;
2) шығындар – 52 483 932 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – -10 523 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 10 523 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – -10 509 829 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 10 509 829 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 10 096 302 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10 244 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 423 771 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркiстан облысы Кентау қалалық мәслихатының 15.12.2020 № 405 шешiмiмен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледі).
2. 2020 жылы салық түсімдерінен қаланың бюджетіне корпоративтік табыс салығы, жеке табыс салығынан және әлеуметтік салықтан 50 пайыз аударылатын болып және облыстық бюджеттен қаланың бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар 18 996 522 мың теңге көлемінде бекітілсін.
3. Қала әкімдігінің 2020 жылға арналған резерві 72 239 мың теңге сомасында белгіленсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Түркiстан облысы Кентау қалалық мәслихатының 27.04.2020 № 356 шешiмiмен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледі).

4. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового Кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить на 2020 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Кентауского городского маслихата Туркестанской области от 07.09.2020 № 372 (вводится в действие с 01.01.2020).
5. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2020 год, согласно приложению 4.
6. Утвердить на 2020 год объем поступлений в Национальный фонд Республики Казахстан от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения в сумме 500 тысяч тенге, согласно приложению 5.
7. Утвердить распределение объемов сумм субвенций передаваемых из бюджета города Кентау бюджетам сельских округов на 2020 год согласно приложению 6.

4. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексінің 139-бабының 9-тармағына сәйкес, 2020 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде қалалық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлық ақылары мен тарифтік мөлшерлемелері белгіленсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Түркiстан облысы Кентау қалалық мәслихатының 07.09.2020 № 372 шешiмiмен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледі).
5. 2020 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы барысында қысқартуға жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2020 жылы ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсімдер көлемі 500 мың теңге болып 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2020 жылға Кентау қаласының бюджетінен ауылдық округтер бюджеттерінен берілетін субвенциялар көлемдері 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

8. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Кентауского городского маслихата по бюджету развитию экономики и социальным вопросам.
9. Государственному учреждению "Аппарат Кентауского городского маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";

8. Осы шешімнің орындалуын Кентау қалалық мәслихатының бюджет, экономикалық даму және әлеуметтік мәселелер жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
9. "Кентау қалалық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;

2) размещение настоящего решение на интернет-ресурсе Кентауского городского маслихата после его официального опубликования.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии М. Кунпеисов
Секретарь маслихата Т. Балабиев
Приложение 1 к решению
Кентауского городского маслихата
от 23 декабря 2019 года № 328
Городской бюджет на 2020 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Кентауского городского маслихата Туркестанской области от 15.12.2020 № 405 (вводится в действие с 01.01.2020).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
1
2
3
1. Доходы

2) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Кентау қалалық мәслихаттың интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
10. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Мәслихат сессиясының төрағасы М. Кунпеисов
Мәслихат хатшысы Т. Балабиев
Кентау қалалық мәслихатының
2019 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 328 шешіміне 1 қосымша
2020 жылға арналған қалалық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Түркiстан облысы Кентау қалалық мәслихатының 15.12.2020 № 405 шешiмiмен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледі).
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
1
2
3
I. Кірістер

36 312
006
Оказание жилищной помощи
1 131
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
160 691
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 185
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
76 877
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
25 353
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
355 631
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
59 825
464
Отдел образования района (города областного значения)
628
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
628
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
83 322
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
83 322
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
49 284
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 242
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
16 485
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
13 311
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
15 475 867
1
Жилищное хозяйство
3 265 620
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
549 656
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
549 656
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
2 007 026
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 390 278
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
616 748
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
708 938
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
114 849
003
Капитальные расходы государственного органа
807
004
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества

36 312
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 131
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
160 691
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 185
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
76 877
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
25 353
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
355 631
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
59 825
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
628
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
628
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
83 322
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
83 322
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 284
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 242
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
16 485
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
13 311
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
15 475 867
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 265 620
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
549 656
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
549 656
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
2 007 026
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 390 278
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
616 748
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
708 938
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
114 849
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
807
004
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру

36 456
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
19 456
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
17 000
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
53 657
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
21 570
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
32 087
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
75 100
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
75 100
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
75 100
038
Развитие газотранспортной системы
75 100
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
96 112
1
Сельское хозяйство
37 293
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
31 081
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
31 081
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
3 500
010
Развитие объектов сельского хозяйства
3 500
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
2 712
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
2 712
6
Земельные отношения
54 525
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
54 525
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
41 485
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
13 040
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
4 294
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
4 294
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
4 294
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
94 086
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
94 086
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
94 086
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
27 913
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов

36 456
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 456
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
17 000
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
53 657
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 570
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
32 087
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
75 100
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
75 100
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
75 100
038
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
75 100
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
96 112
1
Ауыл шаруашылығы
37 293
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
31 081
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 081
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
3 500
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
3 500
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
2 712
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
2 712
6
Жер қатынастары
54 525
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
54 525
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 485
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
13 040
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
4 294
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
4 294
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
4 294
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
94 086
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
94 086
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
94 086
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 913
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу